בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום רפואת משפחה
כתמים בצוואר ובחזה

פורום רפואת משפחה עוסק בנושאים: בדיקות דם, מיגרנה, כאבי גב, שפעת, בדיקת דם, חיסונים, כאב ראש, חיסון, כאב בטן, פצע, רפואת ילדים, מחלות ילדים, רפואת משפחה, אבחנה רפואית. הנכם מוזמנים לפנות למומחי פורום רפואת משפחה בתחומים אלו.
מנהלי פורום רפואת משפחה:
 
גל
הודעה מבוקשת
13:22 13.10.09
שלום!
בערך מגיל 15 (כיום אני בת 20)במצבי לחץ, חרדה התרגשות ושחם לי, מופיעים לי כתמים אדומים גדולים שאינם אחידים בגודלם וצורתם על החזה ומתפשטים עד הצוואר. מעולם לא יחסתי לכך חשיבות. לאחרונה הלכתי לביקור אצל רופאת המשפחה לבדיקה עקב בעיה רפואית אחרת והיא קצת נבהלה מהכתמים האלה. בביקורים נוספים אצלה (שוב-בלי קשר לבעיה הזו) הכתמים האלו הופיעו שוב ושוב למרות שלא הרגשתי לחץ או משהו כזה. מאז אני שמה לב שהם מופיעים לא רק במצבי לחץ אלא גם שאני מחליפה בגדים, אחרי אמבטיה וכו'. היא כתבה "יתכן ויש la-autitvipion def "או משהו כזה (לא מבינה את הכתב כל כך), ניסיתי לחפש חומר על זה לא מצאתי כלום. מה זה אומר???
 
ד''ר גרי בלומברג  
17:45 13.10.09
שלום, ליהי

יש תופעה של כתמים שמופיעים בעור במצבי לחץ. דומה לאלרגיה. אולי הכתמים הופיעו אצל הרופאה עקב מחלה וגם עקב הלחצים של בדיקת רופא?

הרופאה ככל הנראה התכוונה ל alpha-1 antitrypsin deficiency שהיא מחלת ריאות נדירה עם ביטויים בעור. אם אין לך קוצר נשימה האבחנה לא כל כך סבירה.

ממליצה לפנות לרופא/ת עור כאשר התופעה קיימת שאפשר לראות את הנגעים.
 
גל
19:51 13.10.09
תודה על התשובה המהירה.
הכתמים באמת דומים לאלרגיה, אך ביקורי האחרונים אצל הרופאה לא היו עקב מחלה ויראלית, אלא פניתי אליה עקב לחצים בחזה, פלפיטציות, חולשה, עייפות, התעלפויות יכול להיות קשור לכתמים(לא הייתי לחוצה)? בבדיקות דם שנשלחתי אליהם הכל יצא תקין חוץ מחריגה קטנה במס' תאי דם אדומים (rbc-5.36) למרות שהייתי מצפה לערכים נמוכים עקב החולשה העייפות וכו'.
אני גם סובלת מקוצר נשימה כבר בערך שנה-אך הרופאה טוענת שזה מלחץ נפשי (למרות שהבהרתי לה שאני אדם רגוע ללא טרדות יתר...).
איך בודקים את החסר בחלבון שציינת?(אם זה בעיה בריאות-למה לפנות לרופא עור?) ואם אכן, חס וחלילה, זו אכן המחלה שציינת בריאות-מה הסכנות, הביטויים שלה והטיפול בה?
תודה רבה
 
ד''ר גרי בלומברג  
20:34 14.10.09
שלום, ליהי

המחלה של alpha1antitrypsin deficiency נדירה מאוד ובעיקר מתאפיינת בקוצר נשימה קשה. לרוב רואים סימנים בצילום ריאות ובתפקודי ריאות (ספירומטריה). יש לפעמים גם ביטויים בעור.

לא ברור לי איך הרופאה הגיעה לאפשרות אבל אני לא ראיתי את הכתמים ולכן לדעתי כדאי שרופא/ת עור י/תבדוק. הכתמים בעור הם הבעיה העיקרית, לדעתי.

תעשי גם ספירומטריה לשלול המחלה הנדירה. אם היא תקינה אין סיבה לבדוק האלה.
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
חיסונים   כאב ראש   כאב בטן
RSS RSS פורום רפואת משפחה