בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים חוק, משפט, ביטוח בריאות»פורום ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי

פורום ביטוח בריאות-ביטוח סיעודי, הפורום שיחסוך לכם הרבה כסף ואולי יציל את חייכם. כאן יועץ ביטוח יענה לשאלות על ביטוח בריאותי, ביטוח סיעודי, אובדן כושר עבודה, ביטוח קבוצתי, ביטוח פרטי, ביטוח בריאות מורחב, ביטוח פנסיוני, הוצאות אשפוז ועוד
מנהלי פורום ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי:
עו"ד אייל פייפר
לפרטים נוספים
מאיה יעקוביאן
לפרטים נוספים
שלום. הייתי רוצה בבקשה לקבל חוות דעת. בסתיו 2013 נפגשתי עם סוכן ביטוח דרך העבודה ועשיתי פוליסה. באותה התקופה פחות או יותר נתפס לי הגב מלחץ בעבודה ועם הזמן זה התחיל להחמיר. הפוליסה שלי נכנסה לתוקף בתחילת 2014. (לא ידעתי שזה יכנס לתוקף רק לאחר כמה חודשים) בסוף 2013 עשיתי EMG ואמרו לי שיש לי mild chronic left C5-6 radiculopathy. במרץ 2015 עשיתי EMG נוסף והרופא שביצע אותו אמר שהEMG הקודם בכלל לא נכון והחלק הכי חשוב בו (NCS) בכלל לא בוצע. הבנתי ממנו שהEMG הזה עם האבחנה של chronic left radiculopathy לא תקף. האבחנה החדשה ב2015 היא כאב מיופציאלי. הייתי גם אצל מומחה כאב שהסכים עם האבחנה. במהלך שנתיים ניסיתי כל מיני טיפולים דרך קופת החולים וגם מסז'ים פרטיים - לפני שידעתי מה האבחון המדוייק.
עכשיו לשאלתי, אם האבחנה שניתנה לי ב2013 לא נכונה, ורק האבחנה ב2015 גילתה מה יש לי באמת (אף בדיקה אחרת CT, MRI רנטגן לא הראו דבר) האם יש לי בכלל טיעון מול חברת הביטוח לכסות לי טיפולי פיזיותרפיה פרטיים? ז"א הבעיה התחילה פחות או יותר מתי שנפגשתי עם הסוכן לכן הצהרת הבריאות שלי לא שקרית, ולא היה ידוע בכלל מה יש לי עד 2015. האם זה טיעון תקף לבקשת כיסוי למרות שהביטוח התחיל ב2014 והכאבים ב2013?
נטלי שלום,

לא ניתן לענות על שאלתך ללא בחינה מדוקדקת של תנאי הביטוח, הצהרת הבריאות והתיק הרפואי.

לרשותך תמיד
איזה אחוז מגמלת ביטוח סיעודי, מציעות בדרך כלל חברות הביטוח לשלם, בהסכם פשרה שנחשב טוב? מה האחוז המקסימלי שניתן להגיע אליו בהסכם פשרה כזה (בתנאים אידאליים) ?
טל שלום,
לא ניתן לענות על שאלתך ללא הבנת פרטי הרקע, בחינת המסמכים הרפואיים, סיבת הדחייה ועוד.

לרשותך תמיד
שלום רב,

אני נדרש לעבור הליך כירורגי מסוים.
את ההליך יבצע פרופ' מניו יורק, שמגיע לצורך הניתוח לאסף הרופא.
הניתוח יתבצע בבית החולים אסף הרופא, אבל יעלה לי מחיר מלא (5,000 אירו).
חברת הביטוח שלי טוענת שכיוון שההליך מבוצע בבית חולים ציבורי, אין היא מכסה את הניתוח.
אם אבחר לעבור את אותו ההליך אצל מנתח אחר- בבית חולים פרטי (אסותא נניח), אקבל החזר מלא.
אולם אני מעוניין לעבור במסגרת שציינתי היות והמנתח מחו"ל הינו בעל שם עולמי לתחום זה.

האם אכן כך?
 
צדיק
08:58 18.05.16
שהפוליסה קובעת החזר כספי ליום אשפוז במקרה של ניתוח בבית חולים ציבורי, וזאת תחת ההנחה שהליך בבית חולים ציבורי ממומן ע"י הקופה.
אולם כאמור במקרה שלי, ההליך אינו ממומן והקופה אינה מכירה בו.
כך שאני תקוע בין הכיסאות.
יש לבדוק את תנאי הפוליסה שברשותך.
תנאי הכיסוי משתנים ממוצר למוצר

לרשותך תמיד
אבי עבר לא מזמן ניתוח בעין וניתוח ביד בבית חולים פרטי, ניתוחים אלו ערכו כמה שעות בודדות וללא צורך באשפוז, הוא קיבל מהביטוח החזר על הוצאות הניתוח, אך השאלה שלי היא האם הוא זכאי לקבל פיצוי כספי כלשהו בגלל עצם העובדה שהוא עבר 2 ניתוחים אלו?

תודה מראש.
 
מאיה יעקוביאן  
12:50 11.05.16
פיצוי ניתן לקבל במקרה של ניתוח המבוצע בבית חולים ציבורי או בבית חולים פרטי באמצעות השב"ן (הביטוח המשלים). אינני מכירה פוליסות אשר גם מממנות את עלות הניתוח וגם מפצות על עצם ביצוע הניתוח.
לרשותך תמיד
בינואר 2015 עברתי כריתת שד לאחר גילוי סרטן. לא נזקקתי לכימותרפיה ואינני מטופלת בתרופות אונקולוגית.למעשה בכל הקשור לסרטן אני בריאה. אני נוסעת לארה"ב וחוששת שאם אתבטח בביטוח נסיעות ללא הרחבה למחלה קשה כל טיפול רפואי לו אזדקק גם אם אינו קשור למצב רפואי קודם חברות הביטוח יטענו שקיים קשר על מנת להמנע מכיסוי ההוצאה. האם החשש שלי מוצדק? כמה זמן לאחר ההחלמה נחשבים בריאים לצורכי ביטוח נסיעות?
שרי שלום,
אם אני לא טועה, רק לאחר 5 שנים ממועד ההחלמה, חברות הביטוח יסכימו לבטח אדם בעל רקע אונקולוגי, ללא החרגה.
לרשותך תמיד
שלום רב,

לאחר חיפוש אינסופי על ביטוח רפואי וביטוח חיים החלטתי להתייעץ פה, משער שזה ארוך מקווה שאקבל את התשובות.

קודם כל -מהו ביטוח בריאות בכלל? למה כדאי לעשות-ומה הוא מכסה שביטוח הפלטינום ( קופת חולים כללית)שיש לי אינו מכסה?
במידה ואעשה-לי ולחברתי, ( שנינו בני 27), מה אני צריך שיהיה בפוליסה ? האם אפשר להיבדק אצל כל רופא או רק רופאים מסויימים שבהסכם עם חברת הביטוח ? יש כל כך הרבה סעיפים לא ברורים-כגון סעיף תאונות אישיות, סעיף תרופות מיוחדות, סעיף ייעוץ וכו'.

כמו שכבר הבנתם לבטח, הכל חדש בשבילי, אשמח לעזרה.

*במידה ואני כן עושה-האם אתם יכולים להמליץ על חברה ?
*במידה וכן אעשה האם לבטל את הפלטינום ?

ובנוסף-מהו ביטוח חיים ? והאם כדאי לעשות בגיל הנ"ל?

קצת מתיש,

אבל תודה רבה !
אור שלום,

1. ביטוח חיים - זהו ביטוח המעניק סכום כספי למוטבים במקרה מות המבוטח. זהו ביטוח שלא נועד לשרת אותך, אלה את הקרובים לך במקרה מוות.

2. ביטוח בריאות - ישנם מגוון מוצרים המשויכים לתחום זה:
א. ביטוח קטסטרופות - חשוב מאוד! ויחסית זול. מעניק כיסוי רחב ומקיף להשתלות איברים בחו"ל, ניתוחים וטיפולים מיוחדים בחו"ל ולתרופות שאינן בסל הבריאות. לנושאים אלו אין מענה בסל הבריאות ובביטוחים המשלימים.

ב. ביטוח בריאות רחב - כולל מענה לדברים אשר פרטתי בסעיף א' ובנוסף, כיסוי לניתוחים פרטיים בישראל ובחו"ל, כיסוי לטיפולים מחליפי ניתוח בטכנולוגיות מתקדמות וניתן גם להוסיף כיסוי למגוון שירותים מתחום הייעוץ-אבחון-טיפול (ייעוצים עם רופאים מומחים, בדיקות ייחודיות לחולי סרטן, בדיקות הריון, בדיקות הדמייה, טיפולי שיקום ועוד). זהו ביטוח קצת יותר יקר.

ג. ביטוח מחלות קשות - ביטוח אשר מעניק סכום כספי חד פעמי (בד"כ של כמה מאות אלפי ש"ח) במקרה שהמבוטח חלה במחלה קשה כגון סרטן, אירוע מוחי, התקף לב, ניוון שרירים ועוד.

ד. ביטוח סיעודי - ביטוח המעניק פיצוי כספי למבוטח אשר כתוצאה ממחלה או תאונה, אינו יכול לבצע בכוחות עצמו פעולות יומיומיום כגון להתלבש, לאכול, ללכת. ביטוח זה, ניתן לרכישה גם דרך קופ"ח (בכללית הכיסוי הוא ל- 6 שנים) ניתן לרכוש ביטוח סיעודי פרטי בנוסף או כזה שיכנס לתוקף בשנה ה- 5. הפרמיה בביטוח זה, נקבעת לפי גיל המבוטח בעת רכישת הביטוח ולכן, עדיף לבצע את הרכישה בגיל צעיר.

ה. ביטוח תאונות אישיות - ביטוח המעניק פיצוי כספי במקרה של מוות, נכות או פציעה משמעותית במקרה של אירוע תאונתי.

כללית פלטינום, היא תכנית שב"ן (תכנית לשירותי בריאות נוספים) של קופ"ח כללית. עיקרי התכנית - הנחה על טיפולי שיניים במרפאות כללית סמייל. החזר כספי על בדיקות הריון מעבר ל"כללית מושלם", הפחתת סכום ההשתתפות העצמית לניתוחים (ביחס ל"כללית מושלם") והנחות על מגוון שירותים מתחום "איכות החיים" כגון - הסרת שיער בלייזר, טיפולים קוסמטיים, משקפיים ועוד.

אף אחד מהביטוחים המפורטים אינו יוצר "כפל ביטוחי" עם התכנית "כללית פלטינום". משום שהכל חשוב, אך מצריך עלויות לא מבוטלות, מומלץ לעשות סדר עדיפויות ולהחליט מה לבטח כעת ועם מה להמתין שיהיה לנו יותר תקציב.
כמובן שיש לקחת בחשבון שההצטרפות לביטוחי הבריאות כרוכה בהצהרת בריאות וחברת הביטוח לא תכסה בעיה רפואית קיימת, כך שחשוב לרכוש ביטוח כל עוד אנחנו בריאים...

בהצלחה
 
אור
14:12 05.05.16
שלום,
היום כנראה שברתי את האצבע ברגל, וזאת בעקבות פזיזות, כשהלכתי להביא את הכלבה הבייתה בכדי לא לאחר ללימודים במכללה. קיבלתי מכה חזקה מאבן, אך למרות זאת הלכתי למכללה. כשחזרתי מהמכללה ראיתי שהאצבע התנפחה לי ובצבע כחול, עוד לא הספקתי ללכת לבדיקה. כאבים חזקים מאוד. האם הביטוח של המכללה תקף גם מחוץ לכותליו? ומה לגבי ביטוח תאונות אישיות שיש לי?!

אודה לתשובה
מירי שלום.
סביר להניח שהביטוח של המכללה תקף רק לאירועים שאירעו בשטח המכללה. יחד עם זאת, ניתן לבקש לעיין בפוליסה ולבדוק.
ביטוח תאונות אישיות תקף במקרה של כל אירוע תאונתי באשר הוא. תחילה, יש לאבחן את תוצאות הפגיעה, שבר או כל דבר אחר ולאחר מכן, יש לבדוק בתנאי הפוליסה מה סכום הביטוח הקבוע בהתאם לפציעה.

בהצלחה ורפואה שלמה
אני לא יודעת אם זה המקום לשאול אבל אני מתחילה לעבוד בבית חולים אסותא בפרויקט הטמעה ורציתי לדעת האם יש צורך שאעשה חיסונים? כי ממה שהמעסיק אמר הם לא נותנים הוא טוען שאין צורך אך אני לא רגועה
תודה מראש
נטלי שלום,
פורום זה עוסק בנושא ביטוחי בריאות וסיעוד. אני ממליצה שתפני שאלה זו (ואולי בצורה ספציפית יותר, לרבות פירוט החיסונים הדרושים לך) לרופא המשפחה שלך.
לרשותך תמיד
שלום,
אני מבקשת לדעת כמה עמלה /אחוזים יש לשלם לעו"ד שטיפל בתיק סיעודי..מה טווח האחוזים שיש לשלם לו לאחר שנקבע שהביטוח ישלם לאבא שלי כל חודש 3000 ₪. חשוב לציין כי לא היה הסכם כלשהוא בכתב...תןדה.
ערב טוב, במסגרת מקום עבודה חדש הוצע לי ביטוח בריאות קבוצתי,קראתי את תנאי הביטוח והוא מלא בפרטים ומידע כללי. אשמח להארות בנוגע לאיזה נקודות כדאי לבדוק לפני החתימה? הכל נשמע טוב על הנייר אבל האם יש נקודות ספציפיות שמבדילות בין חברה ביטוח אחת לשניה או בין ביטוח אחד לשני? אשמח להמלצות.
בנוסף, מהו ההבדל בין שב"ן לביטוח פרטי בחברת הביטוח?

תודה רבה
יעל שלום,
אנא כתבי אילו כיסויים כולל הביטוח בכדי שאוכל לסייע לך עם דגשים.
בנוסף, צייני האם הביטוח הוא של מקום העבודה (ביטוח קבוצתי) ואם ניתן, איפה את עובדת
אני בן 43 ובריא באופן כללי, מבוטח מכבי סיעודי ומגן זהב.

1. מה יתן לי הביטוח הסיעודי של מכבי לעת זקנה ? (או בכלל)

2. מה יתן לי ביטוח רפואי פרטי, אם חלילה אחלה בסוג של סרטן, שלא יתן מגן זהב ? כלומר, האם יש צורך בביטוח הפרטי במקרה הנ"ל.

תודה !
 
מאיה יעקוביאן  
10:26 11.02.16
עומר שלום,

הביטוח הסיעודי של מכבי, נותן פיצוי כספי בסך 4,000 ש"ח לחודש למבוטח סיעודי השוהה בביתו או החזר כספי בסך 10,000 ש"ח בחודש למבוטח סיעודי השוהה במוסד.
סכומים אלו, ניתנים למבוטח הנמצא במצב סיעודי מידי חודש בחודשו, במשך 60 חודשים.
מצב סיעודי= אדם אשר אינו יכול לבצע בכוחות עצמו פעולות יומיומיות כגון ללכת, להתלבש, לאכול ולשתות, להתקלח או לשלוט על הסוגרים וכן, מצב של תשישות נפש (אלצהיימר, דימנצייה וכד').
מצב סיעודי, עלול לקרות בגיל מבוגר, אך גם בגילאים צעירים כתוצאה מאירועים תאונתיים או מחלות כגון סרטן, ניוון שרירים ועוד.

מכבי מגן זהב - מעניקה מגוון רחב של כיסויים. מרביתם יומיומיים.

ביטוח פרטי - רצוי וחשוב לרכוש ביטוח פרטי המעניק כיסוי לתרופות שאינן בסל הבריאות, להשתלות איברים בחו"ל ולניתוחים מיוחדים בחו"ל.
ניתן לרכוש גם ביטוח לניתוחים פרטיים ולטיפולים בטכנולוגיות רפואיות מחליפות ניתוח.
סוג אחר של ביטוח פרטי - ביטוח מחלות קשות - ניתן לרכוש ביטוח אשר מעניק פיצוי חד פעמי משמעותי במקרה של גילוי מחלה קשה.

לרשותך תמיד
האמנם היום חייבים למבחן תלות 3 מתוך 6 ואין יותר 2 (סוגרים)מ 6?
והאם מה שכתוב כאן מסתבר שלא נכון?
הפיקוח מגביל את חברות הביטוח ומקל על המבוטחים ביישוב תביעות
17 בספטמבר 2015 | רונית מורגנשטרן
סלינגר פרסמה טיוטה ובה נהלים חדשים: "ההוראות שפורסמו מייצרות ודאות להליך הוגן מצד חברות הביטוח כלפי מבוטחים" * ההנחיות ייכנסו לתוקף ב־1 בינואר 2016

דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר, פרסמה טיוטת הוראות ובה נהלים חדשים להתנהלות חברות הביטוח בעת יישוב תביעה. הנהלים ייכנסו לתוקף ב־1 בינואר 2016. ההוראות של הפיקוח על הביטוח באו להקל על מבוטחים בעת תביעה בגין מקרה ביטוח, והן גובשו בעקבות תלונות רבות מצד מבוטחים נגד חברות הביטוח, שעברו בירור מקיף על ידי אנשי האגף. "ההוראות שפורסמו מייצרות ודאות להליך הוגן מצד חברות הביטוח כלפי מבוטחים", כתבה סלינגר. "קביעת ההוראות מהווה נדבך נוסף באסטרטגיה של אגף שוק ההון למיצוי מלוא זכויות המבוטחים".

סלינגר
סלינגר. נהלים חדשים

ביטוח סיעודי

ההוראות מתייחסות לנושאי ביטוח שונים, ובין היתר לסוגיית התביעות בביטוח סיעודי שבו, לטענת סלינגר, נוהגות חברות הביטוח להקשות על הגדרת המבוטח כסיעודי כדי לדחות תביעות סיעוד. בנושא זה נקבעו הנהלים הבאים:

א. מבוטח שבשל קושי בניידות אינו מסוגל לשלוט על סוגריו (לפחות 50% מהפעולה, כהגדרתה בחוזר הסיעוד), ייחשב כמי שאינו שולט בסוגריו. אחד הקריטריונים להגדרת מבוטח כסיעודי (יש 6 קריטריונים, מתוכם צריך להוכיח 3 ולעיתים גם 4) הוא – אי שליטה בסוגרים. חברות ביטוח לא מחשיבות חולה קשיש המתקשה בהליכה ולא יכול להגיע לשירותים בזמן כמי שאינו שולט על סוגריו. ההוראה החדשה קובעת באופן מפורש כי קושי כנ"ל בניידות ייחשב כאי שליטה בסוגרים.

ב. מבוטח שסובל מחוסר שיווי משקל או חוסר יציבות הגורמים לנפילות חוזרות ונשנות, ייחשב כמי שאינו מסוגל לבצע בכוחות עצמו את פעולת הניידות (לפחות 50% מהפעולה כהגדרתה בחוזר סיעוד). מאבחנים של חברות ביטוח מפרשים את הוראות חוק הסיעוד בדרך שמרנית, ובודקים רק אם מבוטח יכול להגיע טכנית מנקודה אחת לנקודה שתיים. הם מתעלמים מהעובדה, שהמבוטח נמנע מלהתנייד מהחשש שלו ליפול.

ג. בעת בחינת זכאות לתגמולי ביטוח לפי מצב תפקוד, תבחן חברת ביטוח את מצבו התפקודי של המבוטח ביחס לכל אחת מהפעולות כמשמעותן בחוזר סיעוד, אלא אם כן ניתן לקבוע כי מקרה הביטוח מתקיים גם מבלי לבחון את כל אחת מהפעולות.

ThinkstockPhotos-503371317הערכה תפקודית

א. הערכה קוגניטיבית לצורך בחינת "תשישות נפש", כהגדרתה בחוזר סיעוד, תיערך בידי רופא מומחה בתחום הגריאטריה או שיקום או פסיכיאטר.

ב. חברת ביטוח לא תסתמך על הערכה תפקודית הנעה
דנה שלום,
הוראות הפיקוח אינן באות לשנות את תנאי הפוליסות הקיימות וגם לא את תנאי הפוליסות החדשות. אם הפוליסה שברשותך מזכה את המבוטח בתגמולי ביטוח במקרה של אי ביצוע 2 פעולות כשאחת מהן היא אי שליטה על הסוגרים, כך זה ימשיך להיות.

הוראות הפיקוח, מתייחסות לדרך שבה חברת הביטוח בודקת ביצוע / אי ביצוע של הפעולות היומיומיות (ADL) ובכך משפרות באופן משמעותי את תנאי הזכאות של המבוטחים.

לרשותך תמיד
מצ"ב התקנות העתק הדבק:

http://www.mof.gov.il/hon/documents/הסדרה-וחקיקה/insurance/me ראי סעיף 3 לתוספת לתקנות(מקרה ביטוח): דרוש לפחות 3. החמרה.

וגם שאר השינויים מינוריים שנקבעו כבר בבית משפט, כך אמרו לי. אז?!

תודה
 
דנה
08:38 08.02.16
 
דנה
08:48 08.02.16
 
דנה
 
08:49 08.02.16
 
דנה
08:55 08.02.16
העתקי הדביקי בבקשה:
http://www.nevo.co.il/law_html/Law01/501_319.htm

ראי בתוספת סעיף 2 :מקרה ביטוח סעיף (ב):...שלוש !
שלום רב,
להלן התרחיש לשאלה:
1. בעל פוליסה פרטית היה בריא בעת הצטרפות לפוליסה ומחזיק בה עד היום.
2. התקבל לעבודה אך לא הצטרף לפוליסה קבוצתית (שלא נדרשה בה ה. בריאות) והמשיך להחזיק בפוליסה הפרטית.
3. כעבור שנה נמצא חולה בטרשת נפוצה ומבקש להצטרף גם לפוליסה הקבוצתית שדורשת הפעם הצהרת בריאות.
4. אותה החברה מבטחת בפוליסה הקבוצתית והפרטית.
5. האם ניתן להחיל רצף ביטוחי מהפוליסה הפרטית לפוליסה הקבוצתית ולצרף את המבוטח לפוליסה הקבוצתית למרות שהוא חולה בטרשת נפוצה?
מודה על תשובתך,
סמי
סמי שלום,

צריך לבדוק בתנאי הפוליסה הקבוצתית, האם ניתנת רציפות למבוטחים במעבר מפוליסה פרטית לפוליסה הקבוצתית ובמידה וכן, האם התנאים ניתנים רק למבוטחים שהצטרפו במסגרת "חלון ההזדמנויות" (ללא הצהרת בריאות) או שניתן לקבל את הרציפות בכל עת.

לרשותך תמיד
 
סמי
13:50 01.02.16
שאלה לי. הגשתי בקשה לביטוח בריאות פרטי ובטפסים נשאלתי לגבי דיכאונות וכדומה. כמובן שאיני סובל משום דבר כזה וגם לא בעבר, אולם בתקופת הצבא הלכתי לקב"ן כדי להשתחרר ממילואים וניתן פרופיל 21 (נפשי). האם אני צריך לסמן "כן" ולפרט בסעיף הנ"ל או שלא ? כיוון שבפועל אין לי היסטוריה בריאותית בתחום נפשי. לא מעוניין שמידע מסוג זה יזלוג החוצה...

תודה
 
מאיה יעקוביאן  
13:03 01.02.16
במידה ואינך סובל ולא סבלת בעבר מדיכאונות, לא נטלת כדורים ואין מסמכים רפואיים המעידים על בעיה נפשית בעבר או בהווה, אני סבורה שאין צורך להצהיר.
הבנתי שבסוף החודש הזה 31/01/16 נכנסת לתוקף רפורמת ביטוחי הבריאות מפברואר 2016
אני מבוטח בביטוח קולקטיב במסגרת העבודה.
מה אתם ממליצים לעשות?
1. עם פקיעת הביטוח הקבוצתי לעבור לפוליסה האחידה - עוד כמה חודשים או שנים,
האם החלופה פחות טובה?
2. לפני תחילת הרפורמה לעזוב את הביטוח הקבוצתי ולעשות ביטוח בריאות פרטי מהסוג הקיים היום.?
האם במקרה זה מצבי יהיה טוב יותר מאלה שיצטרפו לאחר 1.2.16?
אדם שלום,
מרבית הביטוחים הקבוצתיים טובים יותר הן מהפוליסות הפרטיות המוצעות כיום והן מהפוליסות שיהיו לאחר כניסת הרפורמה לתוקף. כמו כן, הם גם זולים יותר.
אני מציעה לך לבדוק איך הביטוח הקבוצתי שלך עומד ביחס למוצרי הפרט.

לרשותך תמיד
 
איתן
02:16 01.02.16
ברצוני להבין האם הרפורמה חלה גם על ביטוחי בייסיק (ספציפית מדיכלל בייסיק לכיסוי ניתוחים בחול ותרופות שלא בסל), כלומר האם החל מפבואר אין שינוי בתכנית מסוג זה. תודה.
 
מאיה יעקוביאן  
11:26 01.02.16
הרפורמה חלה רק על כיסוי לניתוחים בארץ, טיפולים מחליפי ניתוח וייעוצים עם רופאים מומחים.

 
רומן
07:28 28.01.16
שלום רב,
אני בן 62 ויש לי ביטוח פרטי כמה שנים (משלם כ-300 ש"ח לחודש) ולאחרונה הסוכן שלי מהראל התקשר אלי וביקש לצרף אותי לנספח תרופות מורחב של הראל בעלות של כ-70 ש"ח לחודש. הסוכנ טען כי במידה ולא אצטרף עכשיו לפני כניסת הרפורמה בביטוחי בריאות לא אוכל להצטרף בעתיד ובנספח תרופות המורחב יש כל מיני תרופות נגד סרטן וכו'. מה המלצתך? האם כדאי להצטרף לנספח התרופות המורחב או שמדובר בהפחדה של הסוכן?
 
מאיה יעקוביאן  
12:18 28.01.16
רומן שלום,
אין לרפורמה כל קשר לנספח התרופות.
הרפורמה עוסקת אך ורק בתחומים הבאים: ניתוחים, מחליפי ניתוח וייעוצים עם רופאים מומחים.

לרשותך תמיד
 
רומן
16:24 28.01.16
תודה על התשובה המהירה.
הנספח החדש נקרא "הצעה לרכישת נספח תרופות 990 והוספת חבילת "פרימיום" החדש למבטוחים קיימים בכיסוי לתרופות (נספח 806 או 813)".
השאלה שלי האם הסוכן שלי ניצל את הרפורמה כדי "לדחוף" עוד מוצר ללקוח שלו עליו הוא יגזור קופון? לדבריו, אם לא נכניס עכשיו את נספח התרופות המשופר הכולל תרופות נגד סרטן וכל מיני מחלות קשות אחרות, לא נוכל לאחר מכן להכניס אותה וכך אני אוותר ללא כיסוי לתרופות אלה.
האם כדאי לי להצטרף לנספח התרופות החדש או לא.
תודה שוב,
רומן
 
מאיה יעקוביאן  
17:29 28.01.16
תמיד חשוב לשדרג כיסויים. שכן, הטכנולוגיות מתקדמות כל הזמן ואילו הפוליסות שרכשנו בעבר קפאו במקום.
מומלץ לרכוש את הנספח. אולם אין לו שום קשר לרפורמה
אמי חולת סרטן סופנית.קיבלה המלצה לסיעוד מהאונקולוג בשל החמרה במצבה.האחות שבאה לבקר קבעה כי היא עונה על 3 קריטריונים מתוך ה 6 (רחצה,הלבשה,מעבר משכיבה לישיבה...) ןבכל זאת נדחתה התהיעה.
זה נראה שניסו את מזלם עלינו ולא נראה לי בכלל מוצדק.כשפניתי לעובדת הסוציאלית שטיפלה בתיק היא אמרה לי שרשום במערכת שלהם שנדחה עקב ממצאים ויזואליים.אני לא מתכוונת לוותר להם.במיוחד שאמי זקוקה לעזרה דחוף.
1. מה זה אומר בדיוק ?
2. מה ניתן לעשות במקרה כזה?
3. האם ערעור הוא הפתרון היחיד.כי זה קצת מפחיד אותנו ודורש כוחות.ולוקח להם זמן לקבוע את הועדות האלו בדרך כלל.
אשמח לכל המלצה בנושא.
תודה מראש.
ערב טוב,
הדרך היחידה שאני מכירה היא הגשת ערעור.
מומלץ גם להשתמש בשירותיו של עו"ד המתמחה בתחום.

לרשותך תמיד
האם חייבים להצהיר על ניתוחון גיניקולוגי שבוצע באשפוז יום?
הפעולה לא משפיע על מצב בריאותי ובעקרון לא מצריכה אשפוז.
 
מאיה יעקוביאן  
19:22 20.01.16
ערב טוב.
מומלץ להצהיר. במקרה של אי גילוי נאות, חברת הביטוח לא מחוייבת לשלם תביעות . כך שבקרות מקרה ביטוח, את עלולה למצוא עצמך ללא כיסוי ביטוחי
אני בן 36, נשוי ואב לתינוק בן 8 חודשים
בריא לרוב, חוץ בעיה קטנה בברך
אין לי כרגע ביטוח בריאות
מבחינת מחלות במשפחה -

אני בעקרון די בריא לרוב, אמנם אני מלא אך עושה ספורט
לאבא שלי יש טרשת עורקים
לאמא שלי יש קולסטורול גבוה

אני מאוד לא בטוח באיזו פוליסה לעשות בביטוח הבריאות
קיבלתי הצעות ממגדל, מהראל וממנורה

ההצעה ממנורה זולה אמנם אך אני חושש שהיא לא מכסה הכל.

מאוד קשה לי להבין בכלל מה רשום בהצעות

אשמח להמלצתכם?
 
מאיה יעקוביאן  
14:48 20.01.16
מתי שלום,

בכדי לסייע לך בקבלת ההחלטה, יש לקרוא את תנאי הפוליסות המוצעות, לערוך השוואה מסודרת ולקבל החלטה.

תהליך כזה, מצריך ייעוץ מעבר לניתן במסגרת מגבלות הפורום.

לרשותך תמיד
שלום,
ברצוני לרכוש ביטוח סיעודי לי ולבני משפחתי בהמשך השנה, עם הגיע בני לגיל 3.

הבנתי שניתן לרכוש פוליסות תמורת פרמייה קבועה במחיר אחיד לכל החיים.
כמו כן הבנתי שניתן שהכיסוי ימשיך לכל החיים מרגע קרות המקרה הביטוחי (לעומת 5 שנים בביטוחים הסטנדרטים).

האם משהו מתנאים אלו צפוי להשתנות בסוף החודש?
הבנתי מחבר שלפחות האופציה ל"מחיר קבוע לכל החיים" עתידה להעלם.

תודה,
ניר
הביטוח הסיעודי הפרטי לא עומד בפני רפורמה.
המוצרים הקיימים היום, יוסיפו להימכר גם בחודשים הבאים

לרשותך תמיד
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  50  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
ביטוח בריאות מורחב   ביטוח חיים   ביטוח פרטי   ביטוח פנסיוני   גמלת סיעוד   אובדן כושר עבודה
RSS RSS פורום ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי