בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים חוק, משפט, ביטוח בריאות»פורום זכויות נשים בהריון, זכויות לאחר לידה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום זכויות נשים בהריון, זכויות לאחר לידה

פורום זכויות נשים בהריון, זכויות לאחר לידה עוסק בנושאים: זכויות נשים בהריון, זכויות לאחר לידה, זכויות נשים לאחר לידה, נשים לאחר לידה, התפטרות לאחר לידה, פיטורין לאחר לידה ועוד.
מנהלי פורום זכויות נשים בהריון, זכויות לאחר לידה:
עו"ד אורנה שמריהו
לפרטים נוספים
עו"ד ליאת שטיין
לפרטים נוספים
עו"ד חן שטיין
לפרטים נוספים
 
הודעה אישית
 
שלום לכן,
תקופת הטיפולים וההריון רווית הורמונים ממילא, והבעיות המתעוררות במקום העבודה לא מוסיפות שקט ושלוה... אני כאן לרשותכן כדי לסייע, להסביר ולהבהיר את כל החוקים והזכויות שלכן.
ליאת שטיין, עו''ד
 
שירן
20:24 16.09.14
שלום ברצוני לדעת בבקשה
אני צפויה ללדת ב1.12 ב"ה אם בחודשלקראת חודש נובמבר אני יוצאת למחלה שבועיים לפני לידה האם ביטוח לאומי מתייחס לתלוש של חודש נובמבר לצורך חישוב חופשת הלידה או מתיחחס ל3 תלושים של לפני ?
תודה
תודה רבה עו"ד ליאת שטיין על תגובתך.
לגבי חופשת הלידה - בוחנים כל משרה בנפרד לגבי הזכאות: כיצד אני מחשבת את מה שמגיע לי? מחלקת כל שכר (3 החודשים האחרונים שקדמו לחופשה) בנפרד ל-90 ואז כפול ימי הזכאות? האם זה אומר שבעבור המשרה של ה-10 חודשים ברצף מגיע לי 98 יום (14 שבועות) ובעבור המשרה של החצי שנה (6 משכורת ברצף) מגיע לי 7 שבועות (49 יום)?
 
שירן
21:41 15.09.14
שלום
אני עובדת אצל במקום עבודה הנוכחי 4 חודשים ונמצאת בחודש שביעי מבחינת חופשת לידה כבר עשיתי בדיקה מול ביטוח לאומי , ואני זכאית לחופשת לידה מלאה השאלה היא אם אני מתחילה מחודש הבא לעבוד במקום עבודה נוסף ומגישה לביטוח לאומי תלושי משכורת משני מקומות האם ניתן ? הם מתייחסים לתלוש הגבוה או איך זה מתבצע ? תודה מראש
 
שרון
16:39 15.09.14
היי, שמי שרון ואני חזרתי עכשיו לעבודתי לאחר חופשת לידה של ארבעה חודשים. ברצוני להתחיל ללמוד ב1\10\14 והמעסיק שלי לא מוכן להעסיק סטודנטים. אם אני מתפטרת מעבודתי לצורך לימודים האם אני עדיין זכאית לתשלום הפיצויים?
שלום,
אני בהריון תאומים, מועסקת כשכירה ב-2 עבודות:
1. עבודה אחת מעל 12 תלושים ברצף.
2. עבודה שנייה, עד הלידה יהיו לי 6 תלושי עבודה ברצף.
מהן הזכויות שלי מבחינת דמי לידה?(ראיתי באתר ביטוח לאומי בעבור 10 חודשים ברצף = 14 שבועות ובעבור 6 חודשים ברצף = 7 שבועות) אך לא ברור לי מה מגיע לי וכיצד לחשב, כיוון שאני מועסקת ב-2 מקומות עבודה? כמו כן, אני מבינה שמגיע לי עוד מספר שבועות בהריון רב עוברי?
כיצד לחשב מה מגיע לי+תאומים?
בנוסף, האם מגיע לי משהו נוסף כאם חד הורית?
אודה לך מאוד על הכוונה
 
עו"ד ליאת שטיין  
18:34 14.09.14
דנה שלום,
לגבי חופשת הלידה - בוחנים כל משרה בנפרד לגבי הזכאות.
לגבי הריון רב עוברי - אכן מגיעה לך הארכה של חופשת הלידה, מענק לידה מוגדל וכו - תוכלי לראות את מלוא זכויותייך בהקשר זה באתר הביטוח הלאומי.
כאם חד הורית אין משהו שאת מקבלת בנוסף מהמוסד לביטוח לאומי בהקשר ללידה - ישנן הטבות כלליות לחד הוריות אותן עלייך לבדוק (הנחה בארנונה, וכו).
שלום,
בת 40, בדיקת US שקיפות עורפית 2.1.
סיכון משוקלל לתסמונת דאון עפ"י גיל ←1:70,
עפ"י גיל, בדיקות ביוכימיות ושקיפות←1:75
סיכון לטריזומיה 18 ← 1:4
תוצאה לא תקינה
קבעתי תור לייעוץ גנטי לעוד שבוע..
אבצע סקירה מוקדמת בשבוע 15
אבצע חלבון עוברי בשבוע (3) 16 ושוב יהיה שקלול
אבצע מי שפיר בשבוע 18.
תחושותיי לא טובות ומאמינה שאצטרך לבצע הפלה לאחר תשובת מי שפיר(יש בכלל סיכוי שתוצאת מי השפיר תפתיע ותהיה תקינה כשהנ"ל לא תקין....).
מה הזכויות שלי ? האם יש חופשת לידה כמו בלידת ילד בריא? (בעבודה לא סיפרתי שאני בהיריון ולא מעוניינת גם לספר על ההפלה, רוצה לעבור זאת בשקט כאילו לא קרה כלום),אם אכן מגיעה לי חופשת לידה כרגיל, ניתן לוותר על כך ולחזור לעבודה לאחר ההפלה?
תשובות לשאלותייך תלויות בשאלה אחת בלבד, והיא שבוע ההפלה, שכן על פי חוק הביטוח הלאומי לידה מוגדרת כלידת ולד חי, או לידה לאחר 26 שבועות של הריון (גם אם זו הפלה).
כך, ככל שההפלה הינה לפני שבוע 26 הרי שלא תוכר לך כלידה עם הזכויות נלוות, אולם אם ההפלה, כלידה שקטה, תתבצע לאחר שבוע 26,ככל הנראה תוכר כלידה, על השלכותיה בעניין מענק לידה וחופשת הלידה.
שלום

אני 5 חודשים אחרי לידה . עברתי ניתוח בתקופה של הארכת חופשת הלידה וקיבלתי חודש ימים חופשת מחלה .
האם המעביד אמור לשלם לי על כך ?
מאיה שלום,
אם מדובר בהארכת חופשת הלידה, הרי שאת מקבלת תשלום בגין תקופה זו מביטוח לאומי.
לא ניתן לקבל כפל תשלום.
 
יוליה
16:39 08.09.14
שלום,
התחלתי עבודה זמנית לפני כחודשיים (החלפה לחופשת לידה) וגיליתי שאני בהריון. אני כרגע בחודש שלישי ולא סיפרתי על כך במקום העבודה עדיין.
רציתי לדעת אם מותר להם להפסיק את עבודתי כשהבחורה שאותה אני מחליפה תחזור מחופשת הלידה למרות שאני בהריון.
או האם יש לי זכות להמשיך לעבוד למרות שהגעתי כעובדת זמנית (בגלל ההריון)
 
עו"ד ליאת שטיין  
14:46 11.09.14
יוליה שלום,
ההגנה מפני פיטורים תחול עלייך כשימלאו לך שישה חודשי עבודה.
אולם, אם וככל שנשכרת לעבודה לתקופה קצובה שהיא להחלפת עובדת שיצאה לחופשת לידה, הרי שההגנה תחול עלייך רק אם העסקתך תעלה על שנה.
אני אחות בבית חולים ממשלתי לאחר לידה ביקשתי לשנות היקף מישרה בכדי לטפל בביתי אך נעניתי בשלילה . מה אומר החוק לגבי המשך אופן העסקתי? האם מחובתם לאפשר לי לעבור לבית חולים אחר ממשלתי בכדי שאוכל לעבוד בהיקף המשיכה אותו אני רוצה?
 
עו"ד ליאת שטיין  
14:45 11.09.14
שלום לך,
למעסיק אין חובה לאשר לך את הפחתת המשרה לפי העדפתך, אלא להשיבך למשרה כפי שהיתה ערב יציאתך לחופשת לידה. כל שינוי אחר נתון להסכמות ביניכם, ואינו מחוייב לפי חוק.
 
שי אורלי
20:14 02.09.14
שלום,
שאלתי היא כזאת:"האם מגיעה לי חופשת לידה גם אם אני עצמאית?"
עצמאית מזה שלושה חודשים ואמורה ללדת בעוד חצי שנה..
תודה
 
עו"ד ליאת שטיין  
20:00 07.09.14
אורלי שלום,
עצמאית בהחלט זכאית לחופשת לידה, אך גם כשכירה, עליה לצבור את תקופת האכשרה המינימאלית הנדרשת.
ראי את כל התנאים בעניין זה באתר המוסד לביטוח לאומי.
 
שירה
20:47 03.09.14
שלום,
לפני מס חודשים התחלתי לעבוד, הוחתמתי על חוזה עד סוף 2014. השאלה שלי היא האם יכולים לסרב לחדש לי את החוזה במידה ואהיה בהריון בזמן סיום החוזה הנוכחי?
 
עו"ד ליאת שטיין  
19:58 07.09.14
שירה שלום,
לפי פסיקת בתי הדין לעבודה, רק אם החוזה הוא לתקופה שהיא למעלה משנה תהיה להם מניעה לפטר.
 
מיה
16:40 24.08.14
שלום אני שבוע 37...אני רוצה להפסיק להגיע לעבודה ב1/9 שאהיה שבוע 38 בע"ה שזה שבועיים לפני התאריך המשוער שלי...אני מתכננת להוציא אישור מחלה לימים האלה(יש לי ימי מחלה לא מנוצלים )על מנת שזה לא יפגע לי בדמי לידה ...השאלה שלי האם בכל זאת זה יפגע לי בדמי לידה? ואיך מחשבים לי את דמי לידה? הבנתי על פי 3 חודשים אחרונים מלאים שהגעתי לעבודה..האם נכון?
יש לציין שאני עובדת במקום עבודתי כשנתיים והשתדלתי בחודשים האחרונים להגיע כל יום על מנת שיהיה לי משכורות מלאות

תודה מראש אושרת
 
עו"ד ליאת שטיין  
13:48 27.08.14
מיה שלום,
ימי מחלה עלולים לפגוע, היות ואינם משולמים באופן מלא.
אפשרות טובה יותר יכולה להיות בדרך של יציאה לחופשת לידה מוקדמת מבלי לפגוע בשכר.
 
מיה
14:42 27.08.14
אבל אני הבנתי שמחשבים דמי לידה על פי 3 חודשים אחרונים מלאים...זאת אומרת אם החודש הזה לא יהיה לי מלא יחשבו לי 3 לפניו לא?
 
נועה
16:03 13.08.14
שלום רב, אודה מאד על עזרתך בנוגע לסאטוס החוקי שלי כעובדת מזה 8שנים בחברה במשרה מלאה כאשר במהלך חופשת הלידה שלי (חצי שנה) הלקוח בו טיפלתי )לקוח גדול עזב כמעט לגמרי והשאיר אחוז קטנטן לטיפול עי החברה שעבדתי בה. נותרו בחברה לקוחות רבים אחרים- כולם מטופלים עי עובדים אחרים ואינם לכאורה בהתמחות הספציפית של הלקוח הקודם שלי ) - דהיינו לקוחות בתחומים אחרים. האם המעסיק מחויב למצוא לי תפקיד? ואם כן, האם תפקיד דומה או שמא הוא יכול להגיד לי שמעכשיו אני צריכה לעשות משהו שונה ממה שעשיתי?
תודה רבה
 
עו"ד ליאת שטיין  
13:41 27.08.14
נועה שלום,
עקרונית על המעסיק חל איסור לפגוע בתנאי העסקתך וכבר נפסק בעניין זה לא פעם כי שינוי זה עלול להיות הפלייה אסורה.
יחד עם זאת, היות ובמקרה שלך הדבר נובע מעזיבת הלקוח, נראה כי שינוי תפקיד הוא מתבקש, אך יש לבחון מהו אותו שינוי שיתבקש והאם זה תקין - זאת במסגרת פגישת ייעוץ מסודרת.
 
ליטל
16:24 19.08.14
שלום..
אני צריכה לחזור לעבוד עוד שבועיים. ..לאחר חופשת לידה של שלושה חודשים..
אני עובדת במקום עבודה כבר שנתיים. ..בכוונתי להתפטר בכדי לטפל בילד. ..
השאלה שלי אם אני צריכה להודיע מראש או שכאשר מסתיימת חופשת הלידה להגיש מכתב?
תודה. .
 
עו"ד ליאת שטיין  
13:39 27.08.14
ליטל שלום, ככל שתתפטרי לצורך טיפול בילד, הרי שתהיי זכאית לפיצויי הפיטורים. בכל מקרה, יהיה עלייך לתת למעסיק הודעה מוקדמת בת 30 ימים (אלא אם יש ביניכם הסכם לתקופה אחרת).
מרבית הנשים מוצאות לנכון לחפוף אותה עם חופשת הלידה, ומודיעות חודש טרם המועד בו רוצות לסיים את תקופת ההעסקה בפועל.
שלום אני באמצע החודש השישי עובדת באותו מקום עבודה שנה ו9 חודשים עובדת מראשון עד חמישי משעה 08:00-17:00 ואני מנצלת את ה40 שעות לבדיקות. הופתעתי לגלות בתלוש המשכורת שקיזזו לי את עמלת המכירה , מנהלת משאבי האנוש הסבירה כי ה40 שעות של בדיקות היריון נחשבות להעדרות מבחינתם ולכן מורידים לי כסף שמגיע לי מעמלת המכירה כי אני נף״נעדרת מהעבודה״ אבל ה40 שעות מגיעות לי לפי חוק! ואיך יכול להיות שבגלל שאני מנצלת אותם תיפגע לי העמלה?? האם דבר זה חוקי?
 
עו"ד ליאת שטיין  
13:36 27.08.14
מורן שלום,
שאלתך ספציפית למקרה ייחודי של תשלום העמלות.
מבלי לדעת כיצד בנוי מפתח העמלות, לא ניתן יהיה להשיב על השאלה, וזאת ניתן לעשות במסגרת פגישת ייעוץ מסודרת.
 
ליאור
21:00 19.08.14
אני עובדת במקום ציבורי, אני בחופשת לידה שעומדת להסתיים, יש לי 52 ימי חופש שצברתי שאני רוצה להשתמש בהם אך המעסיק שלי אומר שאני לא יכולה לנצל את כל הימים רק 10 ימים, האם זה הגיוני או שאני יכולה לדרוש את ימי החופש?
(המעסיק אמר לי שאני יכולה לקחת חופשה ללא תשלום !!!)
 
עו"ד ליאת שטיין  
13:35 27.08.14
ליאור שלום,
הצדק עם המעסיק - הוא לא חייב לאשר כל כך הרבה ימים.
פתרון אחר הוא להקדים את חופשת הלידה, אם את בכל זאת רוצה חופש כעת.
שלום רב.
אני עובדת בחברה ממשלתית בתור עובדת חיצונית מטעם כוח אדם .(עובדת נכון להיום כשנה ו10 חודשים ) כרגע נמצאת בהריון ואמורה ללדת בע"ה בתחילת דצמבר . בחברה החיצונית משלמים דמי הבראה בסוף חודש דצמבר כלומר במשכורת של ינואר . (חשוב לציין כי אי אמורה לקבל דמי הבראה על שנתיים כי בשנה שעברה לא שולם לי כי בזמן התשלום לא הגעתי לשנה מלאה )האם אקבל את דמי ההבראה? למרות שאני בחופשת לידה ?? אשמח לתשובה בדחיפות .
מור שלום,
עקרונית קיימת לך הזכאות לדמי ההבראה בגין תקופת החל"ד, ועקרונית על המעסיק לשלם לך זאת עם יתר העובדים, אולם ייתכן והמעסיק ידחה את מועד התשלום לאחר שובך (ללא פגיעה בזכאות עצמה - מעסיקים רבים נוהגים כך).
שלום שמי דנה אני כרגע שבוע 30 ב"ה...יש לי 18 ימי מחלה שלא ניצלתי השנה ורציתי לשאול האם אני יכולה להשתמש בהם לפי חופשת לידה מבלי לפגוע בדמי הלידה? זאת אומרת לצאת לחופש שבועיים לפי המשוער על חשבון ימי המחלה ואז שאני ילד בע"ה רק אז יחשבו לי את דמי הלידה שמגיע לי שזה 14 שבועות לפי החוק...אשמח למענה
 
עו"ד חן שטיין   
12:32 10.07.14
דנה שלום,
מחלה עלולה לגרום לפגיעה בדמי הלידה המחושבים לפי שלושה חודשי עבודה אחרונים, אך ניתן לנסות לשכנע את הביטוח הלאומי שלא להתחשב בתקופת המחלה, והדבר נתון לשיקולם.
 
אנה
14:38 10.07.14
איך ומתי אני מגישה בקשה זו לביטוח לאומי?
 
מיה
15:04 06.08.14
אם אני נגיד לוקחת שבוע חופשת מחלה ואז חוזרת לעבודה ועובדת עוד שבוע בערך ואז יוצאת לחופשת לידה אז זה לא פוגע לי בדמי לידה לא? כי משלמים לי על ימי המחלה
 
עו"ד חן שטיין   
20:13 07.08.14
היות וימי מחלה לא משולמים באופן מלא על פי החוק (על יום המחלה הראשון לא משלמים כלל, על השני והשלישי 50% כל אחד), הרי שיש פגיעה, קטנה אומנם, אבל קיימת.
האם ניתן להודיע על התפטרות כחודש לפני סיום חופשת הלידה בתשלום (14 שבועות)? או שמא יש להודיע רק חודש לפני תום חופשת הלידה המוארכת (26 שבועות)?

בנוסף, בעלי לקח חופשה של 4 ימים ממועד הלידה, האם ימים אלו נחשבים לימי מחלה או לימי חופשה? והאם זכאי לקבלת תשלום עבורם?

תודה.
 
עו"ד ליאת שטיין  
10:32 05.08.14
מירב שלום,
ניתן ואף פרקטי יותר להודיע בתום תקופת החופשה בתשלום (או שבועיים לאחר מכן, היות ותקופה זו הינה צוברת ותק וזכויות).
בעלך רשאי שיוכרו ימים אלה כמחלה, אך יש לקחת בחשבון כי התשלום בגין מחלה אינו מלא, אלא חלקי (לפי החוק)
שלום רב,

בעזרת השם אני צפויה ללדת באמצע פברואר. לאחרונה קיבלתי הצעת עבודה כעוסקת פטורה. מכיון שיש לי נסיון רק כשכירה רציתי לשאול האם אקבל דמי לידה עבור חודשי עבודה של ספטמבר עד פברואר כעוסקת פטורה, ומה יהיה עלי לעשות על מנת לקבל אותם?

תודה רבה!
 
עו"ד חן שטיין   
11:53 31.07.14
שלום לך,
ככל שאת משלמת את שיעור דמי הביטוח, הרי שתהיה לך זכאות, בהתאם לקביעות החוק לגבי התנאים לעצמאי.
תוכלי לקבל את מלוא המידע המפורט בעניין באתר ביטוח לאומי.

בהצלחה.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  250  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
זכויות נשים בהריון   זכויות לאחר לידה   נשים זכויות   הריון לידה   זכויות עובדים   נשים לאחר לידה   זכויות הריון   זכויות
RSS RSS פורום זכויות נשים בהריון, זכויות לאחר לידה