בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים פורומים רפואיים כלליים»פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי

פורום שבץ מוחי, פורום נוירולוגיה להתייעץ עם נוירולוג על שבץ מוחי / אירוע מוחי. פורום נוירולוגיה יעסוק במניעת שבץ, אבחון שבץ, cva, אקו לב, קריש דם, אספירין, קומדין, סימני שבץ, שיקום אחרי שבץ, טיפול בשבץ, נכות עוד
מנהלי פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי:
ד''ר רונית גלעד
לפרטים נוספים
אייל קליין
לפרטים נוספים
עקב אירוע מוחי, בו נפגעו הגפיים הימניים, עברה האישה טיפולי פיזיוטרפיה. ראיתי את כתב ידה במהלך השנה שלאחר האירוע. שאלתי היא, האם יכולות להיות תנודות ביכולת הכתיבה? כלומר, האם יכול להיות שחל שיפור בכתב ידה ואילו חודש לאחר מכן יש ירידה ביכולת הכתיבה ושליטה בכלי הכתיבה?
 
שני
14:11 02.09.14
שלום, אני בת 22 עם מיגרנות עם אאורה (הבזקים זיגזגים וחוסר בחלק משדה הראיה מגיל 12.
בדיקות נוירןלוגיות וeeg שעברתי תקינות.
בשלוש שנים האחרונות האאורה יותר חזקות ובתירות יותר גבוהה-יכולה להופיעמעל אבע פעמים בחודש. ,ויום לפניה יש לי תסמינים של בלבול חוסר חשיבה בהירה וברורה ,האותיות מתחלפות לי יום לפני לעיתים בדיבור זה קורה לפעמים יום לפני אאורה כמו למשל גם סימפטומים של רצון לאכול מצוק או תכיפות לישון שגם הם מגיעים כיממה לפני האאורה וכך אני יודעת שהיא עתידה להגיע למחרת.
יש לי 3 שנים מן שטפי דם קטנים בציפורניים splinter hemorrhages שהולכים ובאים. קראתי כל מיני דברים באנטרנט ובעיקר שזה עלול להצביע על מחלות אוטואימוניות כדוגמת לופוס וסקוליטיס וכו ' והתחילו לי בשנה האחרונה כאבי שרירים פרקים החלטתי ללכת לבירור ראומטולוגי . עברתי בדיקות דם מקיפות ואפשר להגיד לםי דברי הראומטולוגית שזה לא מסיבה ראומטית. בבדיקות הערכים שיצאו לא תקינים הם שקיעת דם שהייתה 78 crp 1.2 ואנמיה שהתייצבה עם לקיחת ברזל ומדד immunoglobulin g שהיה קצת גבוה.
לאחר כל הבדיקות שעברתי הראומטולוגית אמרה שזה לא קשור לתחום הראומטולוגיה ישירות.
התלונות שכל הזמן אני אומרת הם למעשה אאורה כאבי שרירים תחושות חוסר יכולת לחשוב בבהירות לפעמים (כאבי ראש לא מופיעים הרבה ,הם מוםיעים בעיקר לאחר אאורה והאאורה יותר מציקה לי .אין לי חם.
שאלתי היא האם בעצם התסמינים של מדדי הדלקת למעשה יכולים להעיד על וסקוליטיס מוחי והאם התסמינים שתארתי מתאימים? האם ana שלילי שוללת וסקוליטיס מוחי?
תודה רבה על תשובתך.
 
דן
11:09 01.09.14
שלום בתקופה האחרונה כאבים ברגליים חולה סכרת .שאני לוקח כדור קסנקס 1 מל אני מרגיש יותר טוב פחות או יותר מה הקשר לכדור הזה שאני לוקח אותו לחרדות.
שלום,

יש לבן 8 חודשים עם היקף ראש של 47 ס"מ. במשפחה אין לאף אחד היקפי ראש גדולים. באולסטרסאונד גילו ריבוי נוזל אקסטרה אקסיאלי והרחבה קלה של קרניים הפרונטליים. נוירוכירורג הפנה אותנו לעשות CT. אני מאוד דואגת למה זה יכול לגרום?
לדעתי הוא מתפתח בסדר. האם יש טיפול לכך? ומה עושים עם נוזלים אלו?
Neuropathologist I need, not psychiatrist.

לניורולוגים.
עברית היא לא שפת האם אז מבקש סליחה עם נפלה טעות פה ושם. הייתי תחת השגחה פסיכונוירולוגית במשך כ7 שנים, עוד ברוסיה לפני עליה, מגיל 7 ועד 15.
למה שולחים אותי לפסיכיאטור? כי ביקשתי קנאביס.
ניורולוגים עיקרים, שלום. גם אתם, ואתם במיוחד, נכספים לידע חדש (ישן שנשכח, ליתר דיוק הושכח) על צמח קנאביס. על תפקודו בויסות המוח, המעזנת לכיוון בריא את המערכת העצבים העליונה. על השפעה הוליסטית שיש למערכת האנדוקנאבינוידית. לי יש דיאגנוזה של אי ספיקה מוחית כתוצאה של חבלה. הניורולוג הראשון שניגשתי אליו בארץ רשם לי תרופת הרגעה ושלח לEEG. רופאת משפחה מאותה מרפאה המליצה לקפוץ לפסיכיאטור. אני לא לצריך פסיכיאטור. דוקטור, אני לא צריך גימל. אני צריך קנאביס. זה כבר עזר לי תקופות. אני כבר צורך את התרופה שלי תקופה ארוכה, גרתי ועבדתי בחו''ל תקופות ארוכות. למה אתם שולחים אתי שוב לגלות! בנתיים אני קורס בריאותית, כאבי בטן, עצירות. פעמיים היה זהום בבטן בשם הילוקובקטר פילורי. טופלטי באנטיביוטיקה משולשת.
רק עכשיו, בן 39 העזתי אומץ להסתכל לתוך הסיוט ההוא מהילדות. התקשרתי אם רוסיה אותה עזבתי לפני 23 שנים, וקיבלתי, אחרי המתנה מתוכה, את התיק הרפואי שרד את הפרסטרויקה וגלאסנוסט או פשוט הלך לגניזה.
לפענח את הכתב של הרופא הרוסיה עוד לא הצלחתי עד הסוף, אבל הנה כמה מילים:
Церебральная недостаточность אי ספיקה מוחית
Эпипароксизм - эпилептический пароксизм
Резидуальная органическая мозговая неполноценность - Residual organic brain inferiority
EEGתוצאה.
רקע כללי סדיר וסימטרי גלי אלפא בני 10 מ\ש בתנודה בינונית שנחסם היטב
בעת פקיחת העיניים. מתוך רקע זה נרשמו התפרצויות בודדות של גלי טטא עם
הדגשה משמאל.
רושם: תרשים גבולי בשל מגמה להאטה פרוקסיזמלית.
זאת אומרת יש פתולוגיה.
קנאביס כל כך עוזר. אחרת לא הייתם קוראים את המכתב הזה, כי בלי המוח שלי לא מתפקד. בלי קנאביס אני לא יכול לתפקד. יש מוסג מדעי חדשני אפילו, endocannabinoid deficiency
יש אנשים שצריכים את זה יותר.
 
אלכסנדר
00:14 31.08.14
סליחה, מציג את עצמי.
לויטס אלכסנדר, מתגורר בחולון, בן 39, נשוי, קופת חולים מכבי.
לא מעשן טבק, מעשן דברים אחרים, מזמן רכשתי מכונת אידוי. יש כיוון לקנאביס רפואי, 120 שקל לגרם, כל פעם חומר אחר. בקיצור קנאביס לעניים אני. מארגן לעצמי. כבר 40 אלף מינוס בבנק. אישה לומדת ועובדת ושני ילדים קטנים. משקר לאשתי שיש לי לפעמים לעשן כי אני פעיל ליגליזציה מפורסם. כאילו מיני מגדלים לא חוקיים מארגנים אותי.
בסין, ממנה חזרתי לפני כשנתיים, אף פעם לא הייתי כזה חולה. לא יצא לי לשתות אנטיביוטיקות. כאבי בטן וראש שכאלה. בסין היה לי כיוון קבוע, גרתי שם במקום ליברלי בואו נגיד, למי ש זר עם קצת ירוק לא נטפלים. וגם בארצות הברית גרתי 4 שנים והיה לי כיוון, אותו יכולתי להרשות.
ניורולוג אחר אמר לי אני לא בהתוויות עוד נירולוגית שלחה לCT, שהראה תקינות. CT לא בודק חשמל במוח. CT טוב כאשר יש סכין תקוע בראש או משהו בסיגנון. וגם, אין לי מספיק חשמל במוח. אני ההפך מחולי אפילפסיה שבקושי מקבלים (קבוצת הורים אפילו איימה להגר לארצות הברית, רק אחרי זה אושר) אצל חולי אפילפסיה יש התפרצויות חשמליות, אני בקושי סוחב. אין לי חשמל. בפייסבוק יש לי מיליון חברים, בחיים אני כבר מזמן לא שומר קשר עם אף אחד. מיום הדרדרתי ללילה, כי ששומרים בלילה בבניין שומם אז לא צריך לחשוב. כי שעבדתי ביום תמיד מיגרנות חזרו.
שהועדת ההתוויות הסודית שמחליטה למי לתת קנאביס תפסול אותי?
נולדתי בריא. בגיל 7 תוך כידי משחק ילדים פגע לי בראש בול עץ כבד, שגרם לדימום וסחרחורת חד פעמית. נעשה רק חיטוי של הפצע, בלי בדיקות האם היה זעזעה מוח קל. מספר חודשים אחרי אותו אירועה אשפזו אותי עם דלקת ריאות קרום האדר. הנוזל הוצא וריאות התחילו להשתקם. אבל במהלך האשפוז התפרצה לי מחלה אחרת- התחלתי להתעורר בלילות אחוז בפחד, סיוט בלתי נשלט, לא אלים. במצב פסיכוטי של ההתקף לא תקשרתי עם הסביבה, לפעמים אחרי הסתובבויות בחדר הייתי חוזר לישון ולא זוכר כלום בבוקר. המצב מאוד הפחיד את ההורים, והפחד שלהם היה חוזר עלי ופסיכולוגית רק מחמיר את הרגשתי. הייתי בידיעה ברורה שאני יכול להפוך לקוקו כל רגע. לפעמים כן הייתי זוכר את הסיוט. מאז ועד עליה לארץ בגיל 15 הייתי במעקב פסיכיאטרי מתמיד, כאשר הדיאגנוזה הכללית, כך אמרו לי אז, הייתה "חשד לאפילפסיה". בבית ספר תפקדתי באופן נורמלי מבחינת הציונים, חברתית הייתי מוצלח פחות. הייתי ילד חלש והייתי צריך לעיתים קרובות להתקוטט ולהתגונן. המשכתי לקבל מכות בראש.
התקף אפילפטי קלאסי, עם פרכוסים וקצף מהפה לא היה לי אף פעם.
 
זיו
18:59 29.08.14
שלום אני בן 43,עברתי לפני כמה שנים אירוע מוחי{apla} ,לפני כשנתיים גילתי שיש לי אפילפסיה לאחר התקף. אני נוטל למוגין 200 פעמיים ביום. למרות שאני נוטל את התרופות,יש לי לפעמיים התנתקויות לכמה שניות עם צמרמורת ולאחר מכן מרגיש קצת חלש,קראתי באינטרנט שזה נקרא פטיט מל,אני לא יודע למה זה קורה,האם זה מלחץ או מיתרגשות. אני גם נוטל קומדין,ציפרלקס ולוטן.
מה הסיבה שזה קורא והאם יש פטרון כי לפעמים זה מציק
אני נוטל גם תוספי תזונה כמו גאבא ואומגה 3
תודה
 
זיו
12:07 30.08.14
שכחתי לציין שהתנתקויות היו לי גם לפני האירוע מוחי
תודה
 
יאיר
15:47 16.08.14
שלום,
אני בן 56 בריא בדרך כלל. (למעט כולסטרול גבוה שמפוקח על ידי כדורים. BMI=32.5, ואולי צריך להזכיר: מדי מספר שבועות, תחושת נימול בלתי מוסברת ביד ימין, בדר"כ, שחולפת אחרי מספר דקות).

הבעיה:
היום בשעת הצהרים, לפני כשעתיים, חשתי זעזוע במוח שגרר דיסאוריינטציה של 2 שניות. (כאילו המוח זז בגולגולת בחוזקה. דומה לתחושה המתקבלת ממכה של יד בצידי הגולגולת).
לאחר 2 שניות לערך הכול חזר לקדמותו.
בדקתי את המאפיינים של אירוע מוחי קל (חולשת שרירים, קושי בדיבור, אובדן תחושה ופגיעה קוגניטיבית) – אף אחד מהם לא הופיע אצלי.
למען האמת, למעט אתו "זעזוע" ודיסאוריינטציה של אותן 2 שניות שליוו אותו אני מרגיש רגיל.

האם ניתן לומר מתוך האמור, על מה מדובר והאם יש סיבה להגיע לרופא בדחיפות או במהלך השבוע הקרוב? או שניתן לדחות את זה לעוד חודש (מועד פגישה מתוכנן עם רופא המשפחה) ולעדכן אותו באירוע?

בתודה

יאיר
 
ד''ר רונית גלעד  
13:52 29.08.14
יש צורך להגיע לרופא במהלך השבוע וכן להתחיל טיפול באספירין
 
דן
13:18 24.08.14
שלום האם קפיצות שריר לאחר בדיקות נירולוג ואי אם גי ברוך השם במשך שנתיים בבנאדם אם חרדות ודיכאון שנים תמיד פחדים ממחלות .קראתי על קפיצות שרירים והתחילו לי אחרי יומים האם יכול להיות על רקע פסיכוסמטי מצב כזה לפי הידוע לכם תודה רבה
 
ד''ר רונית גלעד  
20:04 24.08.14
כן בהחלט נגרם מלחץ נפשי
 
ד''ר רונית גלעד  
13:50 29.08.14
כן בהחלט
היי יש לי כבר 3 ימים כמעט בלי הפוגה קפיצות שרירים הם רוטטים בכל מני אזורים בגוף למשך זמן קצר כל אחד מהם, בדר"כ זה קורה לי לאיזור מסוים לזמן קצר ומפסיק אבל הפעם זה לא מפסיק כבר שלושה ימים ברצף, אני ממש חוששת שזה מעיד על בעיה נוירולוגית או חלילה מחלה חמורה..מה לעשות? האם יש סיבה לדאגה?
 
ד''ר רונית גלעד  
13:49 29.08.14
בדכ זה נובע מלחץ או שתית קפה או קולה מרובים לא לשים לב זה יעבור
 
שני 22
18:55 15.08.14
לאחרונה אני נתקלת בבעיה של כאב ראש עצום שנבנה לקראת הגעה לאורגזמה, בזמן אוננות. אציין שאני בת 22, לא מנוסה מינית יותר מידיי.
מרגע הופעת הכאב ראש אני לוקחת כדור לכאבים והכאב חולף תוך חצי שעה בערך (כך שאני לא יודעת אם הוא חולף באופן טבעי או תחת השפעת הכדור).
קראתי על התופעה הזו וראיתי שהיא מתחילה לרוב בגילאים 40-50 ובזמן סקס,
אני צעירה ומרגישה חוסר נוחות לפנות לרופא בנושא, בבקשה תגידו לי אם זה משהו שכיח או משהו שצריך להדאיג אותי? ואם יש דרכים לטפל בעניין?
 
ד''ר רונית גלעד  
20:18 24.08.14
זה סוג של מיגרנה אבל צריך לעבור בדיקה נוירולוגית בכל מקרה
 
שני 22
20:46 24.08.14
זה ניתן לטיפול? או שבכל פעם, כל החיים, אני אצטרך לסבול מזה?
 
שני 22
20:49 24.08.14
מעבר לזה - זה התחיל רק לאחרונה, בלי שום טריגר או סיבה שאני יכולה לחשוב עליה, הגיוני שמיגרנות מתפרצות פתאום? והפניה לבדיקה נוירולוגית נעשית דרך רופא משפחה?
 
ד''ר רונית גלעד  
13:48 29.08.14
כן מיגרנות מתחילות פתאום
 
חגית
18:47 27.08.14
האם יתכן קשר בין צריכת מזון המכיל הרבה סידן להחמרה של חולשת שרירי העיניים?
תודה.
 
ד''ר רונית גלעד  
13:47 29.08.14
בדכ לא אבל יש לבצע בדיקת רמות סידן בדם כי רמות גבוהות של סידן יכולות לגרום לחולשת שרירים
שלום רב,

אני בת כ-40 ובחודש האחרון גיליתי שקדמת המרפס שלי פתוח (או שיש שקע עמוק לאורך כ-7 ס"מ מהמרפס). האם זו תופעה מוכרת? האם יש צורך לפנות לרופא ואם כן, איזה?

בתודה מראש,
קרן
 
ד''ר רונית גלעד  
21:47 28.08.14
כדאי לפנות לרופא אבל קרוב חודרי שזה היה תמיד ולא הרגשת בזה
 
נתן
22:15 15.08.14
שלום רב

שמעתי מקרדיולוג כי מחקרים מראים שרק רמת LDL הנמוכה מ70, מונעת המשך החמרת היצרות קיימת בעורקים, האם זה מוכר לכם? האם הדבר נכון?

תודה
 
ד''ר רונית גלעד  
20:21 24.08.14
כן
 
שירי
23:26 16.08.14
לפני 10 ימים קיבלתי פציאליס מקבלת סטרואידים 60 מ״ג הייתי אצל ניורולוגית שאמרה רק לתת זמן אני עושה גם דיקור ופיזיותרפיה אני בת 30 בריאה מה עוד ניתן לעשות? לרפואה אין תשובה חד משמעית תודה
 
ד''ר רונית גלעד  
20:19 24.08.14
ב 90 אחוז זה עובר לגמרי תוכ ימים עד שבועות
 
מתיסר
18:42 21.08.14
שלום לכולם
מחפש נוירולוג טוב שמבין ברצפת אגן או באורולוגיה, רצוי מטעם מכבי, בגוש דן וסביב פ"ת רבתי
בתודה מראש
 
ד''ר רונית גלעד  
20:12 24.08.14
 
מאיר
15:19 22.08.14
לאחרונה התחלתי לסבול מכאבי ראש. בבדיקת רופא אף אוזן גרון התגלה אצלי פוליפים באף ובסינוסים. אני סובל מנזלת כל השנה.
האם לדעתך יכול להיות שכאב הראש נובע מהפוליפים והנזלת? ואם כן כיצד אני יכול לפתור את בעיית כאבי הראש?
בתודה לתשובה
מאיר
 
ד''ר רונית גלעד  
20:10 24.08.14
יתכן קשר לכאבי הראש רק אם יש הפרעה בנשימה בלילה אחרת יש צורכ. בבדיקה נוירולוגית
 
משה
18:39 17.08.14
בן 30. מזה כשבוע ימים אני סובל מכאב חד בצידו השמאלי של הראש. מעל הגבה לכיוון החלק האחורי. מה שמוזר זה שהכאב מתגבר בשכיבה והקלה משמעותית מורגשת בישיבה או בעמידה. האם יש סיבה לדאגה ?
 
ד''ר רונית גלעד  
20:08 24.08.14
אין סיבה לדאגה אך כדאי להתייעץ עם נוירולוג ורופא עיניים
 
Duane Syndrom
14:17 23.08.14
שלום רב, אני בן 22 לוקה בתסמונת דואן מס' 1 כאשר עין שמאל אינה זזה שמאלה.
יש לציין שזה מעולם לא הפריע לי, ישנה תחושה שזה התפרץ פתאום מכיוון שרק בצבא זה התחיל להפריע לי ויותר מזה - רק בצבא גיליתי שיש לי את זה.
אני כבר משוחרר ולאט לאט נהיו תופעות שמאוד אבל מאוד מטרידות אותי. מיום ליום שעובר, אני מרגיש כאילו הגבלת עין שמאל לזוז שמאלה גוברת, כמו כן ישנו כפל ראייה כשהראש מסתכל שמאלה, גם כשהעיניים ישרות.
יש הרבה פעמים תחושה של לחץ תוך עיני בעין שמאל, מיגרנות וכאבי ראש, מוגבלות פשוט עצומה בריכוז, קריאה, למידה.
הייתי אצל רופאים ולא קיבלתי שום תשובה, חוץ מדברים כללים מאוד כמו "העיניים שלך תקינות, אין מה לעשות במקרה הזה", או "נולדת עם תסמונת הדואן, אין פה שום דבר שאפשר לעשות".
מעין תשובות מתחמקות כאלו, ואני עדיין נשארתי עם הבעיה הזאת שמטרידה אותי מאוד. מעולם לא היו לי בעיות של ריכוז או תחושות עצביות כאלה מעצבנות.

אני דיי בטוח שכפל הראייה לא מסתכם רק ב"תסמונת הדואן". כי כאשר אני עוצם את עין ימין ומביט על נקודה עם עין שמאל, אין כפל ראייה, אני עושה אותו דבר הפוך עם עין ימין - אין כפל ראייה. וכאשר אני פוקח את 2 העיניים יחד - נוצר כפל ראייה.
כמו כן תחושות של עצם זר בעיניים, שזז לפעמים, הרבהת תופעות מוזרות.

יש המלצה לבדיקה כלשהי?
יש הערכה מסוימת של מה זה יכול להיות?
אני כבר אובד עצות ובזבזתי הרבה זמן, כסף ומאמצים על רופאים כאלו ואחרים שלא ממש עזרו.
אגב, חייב לציין שזה יכול לפתע "להרגע" יום- יומיים, בקושי כפלי ראייה, בקושי כאבי ראש ומיגרנות, בקושי תחושות עצבים מוזרות, ולפתע שבוע שלם להפריע בלי סוף.
תודה רבה מראש, מודה לך על קריאת ההודעה ועל התשובה והשקעת זמנך.
 
ד''ר רונית גלעד  
20:06 24.08.14
עליך לפנות לנוירואופטלמולוג דואן זה מצב מולד ולא גורם לראיה כפולה
 
דן
09:19 19.08.14
שלום אני סובל מחרדות ודיכאונות שנים בשנתיים האחרונות קפיצות שרירים בדיקות נירולוגיות ואי אם גי תקינות ברוך השם מתי אפשר להירגע שהכל שפיר
 
רפונזלה
17:33 12.08.14
שלום,
יש לי אח שלפעמים מרגיש לי שהוא בעל פיגור מסוים.
הסיבה למחשבה הזו היא שהרבה פעמים הוא שומע משהו אבל משלים את המידע בצורה מסוימת במוח, כשלמעשה נאמר מפורשת לאחר מכן בשיחה משהו אחר לחלוטין, וכאנחנו מדברים והוא מספר שעשה משהו אחד, למרות שנתבקש לעשות משהו אחר, הוא אומר שככה הוא הבין (לא מדובר רק איתי או בעצלנות מסוימת, אלא השלמת מידע לא נכונה).
יש לציין במאובחן בדיסלקציה, לא ידוע על בעיות נוספות.
הייתי רוצה לשאול איזה איזו מוחי יכול להיות קשור לכך או איכן הכשל יכול להיות?
 
ד''ר רונית גלעד  
18:32 15.08.14
קשה לענות כך יש צורך באבחון נוירופסיכולוגי
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  220  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
ארוע מוחי   תרופות לשבץ   מניעת שבץ   אבחון שבץ   טיפול בשבץ
RSS RSS פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי