בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים פורומים רפואיים כלליים»פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי עמוד 77

פורום שבץ מוחי, פורום נוירולוגיה להתייעץ עם נוירולוג על שבץ מוחי / אירוע מוחי. פורום נוירולוגיה יעסוק במניעת שבץ, אבחון שבץ, cva, אקו לב, קריש דם, אספירין, קומדין, סימני שבץ, שיקום אחרי שבץ, טיפול בשבץ, נכות עוד
מנהלי פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי:
אייל קליין
לפרטים נוספים
ד''ר רונית גלעד
לפרטים נוספים
 
רונית
11:18 23.09.11
שלום,
אני בת 23, רק לאחרונה אובחנתי כבעלת הפרעות קשב וריכוז. הומלץ לי ריטלין 10 מ"ג בתור התחלה.
הנוירולוג שרשם לי את התרופה גם אמר לי שלפני שאני לוקחת את הריטלין יש לבצע אק"ג. שאלתי היא האם יש צורך לעשות אק"ג לפני נטילת התרופה או שאפשר לקחת את התרופה ורק אחרי השימוש לעשות אק"ג.?
תודה
 
חגית
14:43 19.09.11
שלם ד"ר,
מזה שבועיים אני סובלת מתחושה של זרם חשמלי בשוק הימנית. בבדיקה אצל ניורולוג הכל היה תקין, נשלחתי לבדיקת emg וגם היא הייתה תקינה, בדיקות דם תקינות גם כן.. הזרם ברגל התקפי, מופיע כל כמה שניות בעיקר בהליכה ובעמידה. מאוד מציק.
רציתי לשאול מה יכולה להיות הסיבה לתופעה זו כאשר כל הבדיקות יצאו תקינות. והאם הזרם ברגל יכול לעבור מאליו?
תודה
חגית.
 
חגית
00:28 22.09.11
תודה על תשובתך

האם אתה מדבר על תופעה שנקראת "רדיקולופתיה"? בבדיקת emg לא נמצאה עדות לרדיקולופתיה או ל נירופתיה.

האם זרמים ברגל בדר"כ עוברים מאליהם?, ואיך פיזיותרפיה אמורה לסייע.?

תודה
 
אייל קליין  
00:44 22.09.11
שאלות טובות.
העלית חלק מן האפשרויות. תיתכן גם תסמונת של כליאה של עצב במקום כלשהו לאורך הרגל. יש לזכור המהימנות של בדיקת EMG אינה מוחלטת וכמו כל בדיקת הדמיה גם בדיקה זו עשויה "לפספס" ולא לאתר בעיות בייחוד במצבים גבוליים.
הזרמים עשויים לעבור מאליהם כמו הרבה תופעות שאנו חוויםם לאורך חיינוץ לא לכל "פיפס" רצים לרופא. יחד עם זאת לא הייתי מחכה יותר מידי עד לטיפול בעניין כדי לא להפוך את המצב לכרוני או להחמירו.
הטיפול הפיזיותרפיה עשוי לכלול תנועתיות מסוגים שונים לעמוד השדרה, תנועתיות של מערכת העצבים, טיפול על ידי זרמים חשמליים או אולטרא סאונד במידת הצורך. כל הטיפולים מיועדים להורדת הרגישות העצבית ולהפחתת הלחץ על העצב.
 
חגית
00:49 22.09.11
תודה רבה על תשובתך המהירה והתייחסותך הרצינית לשאלותי:) גרמת לי לשקול בחיוב פניה לפיזיותרפיה בפעם הראשונה בחיי.
תודה וכל טוב, וסליחה על ההאשמות שהטחתי בך קודם.
חגית
 
אייל קליין  
23:27 22.09.11
כולי תקווה כי תמצאי מזור במהרה. לדעתי פניה לפיזיותרפיה צריכה להיות במעלה סדר העדיפויות שלך.
בהצלחה
 
אייל קליין  
07:02 21.09.11
אני מציע לפנות גם לאורטופד ולבקש הפניה לפיזיותרפיה שם יוכלו לעשות אבחנה פיזיקאלית נוספת.
 
חגית
14:28 21.09.11
"תלכי לאורתופד" היא התייחסות לא רצינית מאחר ואתה בטח יודע שלפעמים נאלצים להמתין שבועיים שלושה לתור אצל אורטופד. ולכן מטרת הפורום הזה היא לתת מענה רציני לשאלות שמציקות לאנשים עד שיגיעו לביקור אצל אורטופד. אין צורך לזלזל באינטליגנציה של האנשים שיודעים שהם צרירים לפנות לרופא מומחה. רק שבינתיים אפשר לקבל תשובה רצינית בפורום כזה, וחבל שאתה לא מספק את זה.
 
אייל קליין  
23:30 21.09.11
צר לי שאת חשה כי זלזלתי באינטיליגנציה, יחד עם זאת עלייך לזכור כי מטרת הפורום אינה לאבחן אלא לנסות ולפתוח אפיקי מחשבה חדשים או איפיקי התייעצות חדשים. אין תחליף לבדיקה פיזיקאלית מקיפה הכוללת הסתכלות הוליסטית על האדם ולא מסתמכת רק על מספר נתונים. אין לנו בפורום את האפשרות לבצע ראיון (אנמנזה) מקיף ולכן לעיתים נוצר הרושם כי התשובות הן שטחיות אך לא כך הדבר. כיוון שמדברייך עולה כי עדיין לא פנית לאורטופד הצעתי לך לעשות זאת לפני שאני זורק אבחנות לאויר מבלי שיש בידי את מלוא המידע. ההצעה שלי לפנות לרופא ממומחיות שונה מזו שפנית אליה אינה בגדר זלזול באינטיליגנציה, נהפוך היא באה במטרה שלא לפספס אתהדברים שעשויים להיות מובנים מאליהם לאנשי מקצוע אך בגדר נעלם למי שאינו בקיא בתחום.
אם הדברים לא יגיעו לפתרון לאחר הפניה לאורטופד והתייעצות עמו את מוזמנת כמובן לפנות שוב לפורום ואנו ננסה לעזור כמיטב יכולתנו.
 
חגית
00:06 22.09.11
תודה על התייחסותך , אשמח אם בכל זאת תענה לשאלות שהעליתי בקשר לזרמים ברגל.

תודה,
חגית.
 
אייל קליין  
00:13 22.09.11
בהנחה שמדובר בכל זאת על תופעה נוירולוגית בבסיסה על אף שהבדיקות תקינות ייתכן שהמקור הוא בעמוד השדרה המותני או שמדובר בכליאה של עצב לאורך הרגל. על מנת לשלול או לאשר אבחנות אלה יש לפנות לאורטופד ובמידת הצורך (אני מציע לבקש באופן ספציפי) לקבל הפניה לפיזיותרפיה.
 
חגית
00:41 22.09.11
שלום ותודה על תשובתך,

האם אתה מדבר על תופעה שנקראת "רדיקולופתיה"? בבדיקת emg לא נמצאה עדות לרדיקולופתיה או לנירופתיה.

האם זרמים ברגל בדר"כ עוברים מאליהם?, ואיך פיזיותרפיה אמורה לסייע.?

תודה
במיפוי מוח ספקט קיבלתי את התוצאה הבאה : "מודגמת ירידה במטבוליזם ביטמפורלית ניכרת יותר משמאל. הממצאים שתוארו עשויים להתאים למחלה נוירודגנרטיבית."
שאלתי :
1. האם מדובר בהתפתחות מחלת אלצהיימר ?
2. במה יכול לעזור ניקור מותני ?
אבקש לשלוח התשובה לדוא"ל
תודה.
 
פינה
21:23 22.09.11
קיבלתי תוצאות מיפוי מוח האם תוכל להסביר לי את התוצאות?
התוצאות הן:
מודגמת ירידת מטבוליזם קלה באזור פריאטלי אחורי משמאל .
נראים אזורים עם מטבוליזם מוגבר בגירוס טמפורלי תחתון מימין ובמידה פחותה גם משמאל .
לסיכום : ירידת מטבוליזם פריאטלית אחורית משמאל, יתכן עקב פגיעה וסקולרית אך מומלץ
המשך מעקב קוגניטיבי. בנוסף מוקדי מטבוליזם מוגבר באונות הטמפורליות כמתואר
מה הפרוש הספרותי רפואי של המונח הזה שמופיע בבדיקות MRI.
האם מדובר בארוע מוחי ? האם מדובר בנזק לא הפיך ? האם קיים טיפול ?
מה ההשלכות העתידיות לממצא שכזה ?
 
אייל קליין  
00:07 22.09.11
מדובר על ממצא של נגע בודד שיכול להיות כתוצאה מסתימה קטנטונטנת בעבר של כלי דם קטן. לשם הקביעה מה מהות הפגיעה, מה מהות הנזק ומהי האבחנה יש לבצע התאמה בין הממצא בהדמיה לבין הסימפטומים שאתה מתלונן עליהם או שבגינן הפנו אותך לבדיקה. לעיתים ממצאים כאלה הינם אקראיים ואינם קשורים לתלונות המקוריות. מהאבחנה נגזר גם הטיפול והפרוגנוזה (השלכות עתידיות וסיכויי החלמה) ולכן קשה לענות על שאלותיך. אני מציע לחזור עם הממצאים לרופא שהפנה אותך על מנת להשלים את תהליך האבחון.
בת 63 סובלת ממחלת רקע הנקראת פוליציטמיה וורה מזה 13 שנים.מזריקה כפעמיים בשבוע אינטרפרון ולחץ דם לרב מאוזן. ממצאים בדם יחסית תקינים (טסיות היו בנורמה, לויקוציטים מעט גבוהים)
לפני כשלושה שבועות עברה צינתור וכשלושה ימים לאחר מכן החלו סימפטומים של הרדמות היד לסרוגין. היא התאשפזה ולאחר CT אנגיו לא היו ממצאים. במהלך השבוע לאחר מכן אותם סימפטומים רק בתדירות גבוה יותר עם היווספות של הרדמויות ותחושת חולשה ברגל(גם לסרוגין) בוצע MRI נמצאו אוטמים מיומיים שלושה האחרונים אשר מסבירים את התמונה הקלינית. בבדיקות דם הטסיות נמוכות מאד 80,000 ולויקוציטים גבוהים מאד.
עש בירור קרדיאלי נמצא תקין. עדיין ישנה בשבוע האחרון התדרדרות והיד עם תחושה שיטחית אך תחושה עמוקה ומוטוריקה לקויה מאד. הרגל מתדרדרת.

היא מאושפזת במחלקה נוירולוגית אך נראה שהם אובדי עצות. השאלה שלי היא האם זו המחלקה שהיא צריכה להיות מאושפזת אולי צריך להעיבר אותו להמטולוגיה או המטואונקולוגיה? איך יכול להיות המשל של התדרדרות נוירולוגית שהטסיות כ"כ נמוכות? יש מומחה למחלה שלה שאתם יכולים להמליץ עליו?
תודה על כל עזרה אנו ממש עובדי עצות!!
אני חושב שהיא נמצאת במחלקה הנכונה לבירור להתופעות הנוירולוגיות ואני מניח כי קיימות התייעצויות רב-מקצועיות באשר למצבה וההשלכות של בעיות בתחום אחד על הבעיות בתחום אחר וכן באשר להשלכות הטיפוליות.
אוטמים מוחיים בפרט ופגיעות נוירולוגיות בכלל, יכולים להתבטא בצורות רבות ומגוונות ולכן צריך להתאזר בסבלנות ולאפשר לצוות הרפואי למצות את אפשרויות האבחון והטיפול.
 
מרים
22:36 20.09.11
שלום,
קודם כל תודה רבה על הזמן שאתם משקיעים בעזרה לאנשים ללא קבלת תמורה.
.
אני אישה בת 47.

זו תקופה ארוכה שמדי פעם אני מרגישה צמרמורות/ מעין "זרם חשמל" (קשה לי להגדיר) בכל אזור הגולגולת. הדבר קורה בעיקר ובאופן מוגבר כאשר אני חווה התרגשות, כגון בעת שמיעת מוזיקה שמרגשת אותי.

רציתי לשאול האם סימפטום זה מצביע על משהו מדאיג.
 
אייל קליין  
23:42 21.09.11
על פניו נראה כי התופעה אינה צריכה להדאיג אותך. אך עקבי אחר תדירותה ועוצמתה ואם את חשה בהחמרה כלשהי פני לרופא להתייעצות
עברתי בדיקה emg והתשובה הייתה ככה
emg results suggest for right c5 and left c5-c6 mild subacute ongoing chronic radiculopathy


מה זה אומר בבקשה
אתם יכולים לענות ?
הממצאים שתיארת מצביעים על כך שקיימת פגיעה בשורשי העצבים, כלומר באזור מוצאם מהצוואר לכיוון הגפיים העליונות. הפגיעה הינה כרונית, כלומר נמשכת זמן רב ואינה פגיעה חדשה שקרתה לאחרונה. פגיעות מסוג זה יכולות להיות תוצאה של הרגלים לא נכונים, עומסים לקויים, מבנה גוף, תאונות בעבר וכו. לא תיארת את התלונות שבגינן הופנית לבדיקה ולכן קשה להעלות השערות אבחנתיות. כפי שהוסבר כאן בעבר ממצאי הדמיה לכשעצמם אינם משמעותיים מבלי לעשות התאמה בינם לבין התלונות או הסימפטומים. לכן עליך לגשת לרופא שהפנה אותך לבדיקה על מנת להשלים את האבחנה.
 
נטע
22:11 21.09.11
עשיתי היום את הבדיקה בגלל רגל ימין שכל הזמן נרדמת לי (עקצוצים / נימול/ חשמל) ולפי מה שרשום התוצאות בגדר הנורמה (תקינות ?). יש משהו אחד אבל שלא ברור לי. הכל באמת נראה די זהה בשתי הרגליים מלבד זה :

תחת Amplitude - Motor

Common Peroneal - mV left 6.0
**Common Peroneal - mV right 3.0

Tibial n. - mV left 6.0
Tibial n. - mV right 6.0

מה זה אומר 3.0 תודה,
נטע
 
ג'ני
17:03 20.09.11
ביום שבת האחרון חבר שלי קיבל מכה חזקה מהפינה של הקיר באצבע האמצעית ברגל...ישר הלכתי להביא לו קרח לשים על האצבע שלא תתנפח...הוא היה נראה בסדר קצת נראה סובל מהכאב...התיישבנו על הספה להתסתכל מה קרה בדיוק,ופתאום הוא התחיל לחוש בסחרחורות...הוא נשכב על הספה והתחיל להתכווץ...גילגל עיניים והוציא קולות מוזרים של מאמץ...פתאום שמתי לב שהוא מתחיל להכחיל ניסיתי להוציא אותו מזה..לא ידעתי כל כך מה לעשות...אחרי דקה בערך הוא התחיל להתאושש והוא לא זכר כלום...זה לא נראה כמו התעלפות רגילה...הוא עשה בדיקות אק"ג ולחץ דם והכל היה בסדר...המליצצו לי לפנות לניורולוג לדעה נוספת...
האם יש סיבה לדאוג?
 
אייל קליין  
07:06 21.09.11
ייתכן שהוא חווה התקף אפילפטי. רצוי להמשיך את הבירור כדי להגיע לאבחנה האם מדובר על אירוע בודד ולא משהו סיסטמי
 
ריקי
00:31 21.09.11
בעלי חולה סוכרת צריך לעבור ניתוח קרוטידים.אני מבקשת אינפורמציה על הניתוח:סיכונים, כאבים,משך הניתוח,זמן אישפוז, החלמה,ועוד.תודה רבה!
 
חגית
23:38 20.09.11
שלום ד"ר

רציתי לשאול האם הכרחי לבצע את בדיקת ה emg שלושה שבועות לאחר הופעת התסמינים (זרמים, תחושת נימול ברגל).
האם העובדה שביצעתי את ה emg רק שבוע לאחר הופעת התסמינים עלולה להעיד על חוסר מהימנות בתוצאות הבדיקה?
הבדיקה יצאה תקינה ללא עדות לנירופתיה או רדיקולופתיה, אך אני חוששת שביצעתי את הבדיקה מוקדם מדי.
אשמח לקבל את חוות דעתך
תודה
חגית
 
דינה
17:42 20.09.11
איזו בדיקה יותר מדוייקת EEG בערנות או בחסך שינה?
לתשובה מהירה אודה.
בתחילת אוגוסט האחרון נדבקתי ככל הנראה בהרפס גניטלי type 1 . ההרפס כנראה עבר , אבל יש לי כאב באגן ובטן תחתונה. רופא הנשים שלי שידוע כרופא נפלא , בדק אותי פעמיים החודש ואמר שאינו יודע מניין הכאב, משום שהוגינה והשפתיים נקיות. בינתיים התפתחה גם פטריה נרתיקית מכיוון שביליתי עם בגד ים יום שלם. הלכתי למטפל הוליסטי אשר הציל אותי מספר פעמים מכאבים באגן בעבר ,ותוך דקה אמר שיש לי דלקת חריפה באגן. הלכתי לרופאת משפחה אתמול והפנתה אותי למיון נשים. לאחר בדיקה רגילה +אולטראסאונד וגינלי, אמרה לי שלא רואה כלום ואין לה מושג על מה אני מדברת.גם תוצאות בדיקת דם אינם מראות שישנה דלקת וגם בדיקת שתן. כאשר יצאתי משם אמרה הרופאה במיון שאולי יש בעיות עם השריר שמעצבב בוגינה לאחר ההרפס. (יש לציין שצרחתי מכאב שורף בזמן הבדיקה). חזרתי לרופאת משפחה וסיפרתי לה את שאמרה רופאת המיון. היא נתנה לי את השם נוירולוגיה פוסט הרפטית. אני סובלת כאב נוראי וצריבה נוראית בוגינה. כמובן שאינני מקיימת יחסי מין מאז ההדבקה. קראתי חומר באינטרנט וחשכו עיניי, נשים שמספרות שסובלות מזה במשך שנים. האם כאן הסתיימו חיי?, הכאב אינו מאפשר לי איכות חיים, גם המערכת החיסונית חלשה וקשה לי לתפקד.
אנא תגובתכם.
 
פלונית
16:11 19.09.11
בעלי בן 60 סוכרתי 2. לאחרונה סובל מאד מכאבי ירכיים, ברכיים. מה שעוזר לו זה ליריקה 75 מ"ג אבל לזמן קצר. האם ניתן להעלות את המינון וכמה? האם מנורה כחולה לחימום המקום עוזר, האם מותר לשים? תודה רבה.
 
חגית
14:44 19.09.11
שלום ד"ר,
רציתי לשאול האם תתכן נירופתיה שלא באה לידי ביטוי בבדיקת emg?
תודה
 
אורן
23:27 17.09.11
שלום-

לאחר בדיקת EMG, ממצאים :

1. right AT; deep peroneal' l4-l5 - AMP-large; recruit-late.

2. right vastus lateralis; femoral l2-l3-l4; AMP-large; recruit-latE

3. לסיכום - אובחן mild chronic rt.l5 radiculopathy.

שאלתי - האם הממצא ב-L5 מסביר כאבים ותחושת חום/קור ונימול, באספקט האחורי-חיצוני של הרגל, בייחוד של כף הרגל ?

מה יכולה להיות ההשלכה של הממצא בגבהים L2-L3-L4 ?

בברכה.
 
אייל קליין  
23:36 17.09.11
הממצא יכול להסביר את הסימפטומים. הממצאים בסגמנטים האחרים עשויים להעיד שיכולים להיות סימפטומים דומים באזורים אחרים בגפיים התחתונות. חשוב לזכור שממצאי הדמיה אינם נותנים תשובה מלאה ובחנה מלאה, יש לעשות הערכה קלינית מתאימה כדי להעריך את מידת הרלוונטיות של ממצאי ההדמיה.
 
אבי
18:48 05.09.11
שלום דר

בבדיקת CT ראש נרשם "התעבות רירית מינורית בתאים מקסילרים".

מה זה אומר?
האם זה תקין?

תודה מראש
 
ד''ר רונית גלעד  
14:07 15.09.11
זה אומר שארית של דלקת בסינוסים קלה ביותר מהמילה סינוסיטיס
 
אבי
14:32 15.09.11
שלום דר

הנורולוגית אמרה שהכל תקין!!

מה עושים עם התשובה שלך?

תודה מראש
 
אמא
13:48 05.09.11
בבדיקת אלקטרומיוגרפיה יצא שיש לי שינוים מיופטים בשרירים פרוקיסמלים.ממה זה עלול להגרם ולאיזה תופעות זה יגרום?
כרגע מרגיש חולשה וכאבים בשרירים (בעיקר בגפים)ותופעות נוספות וכן הגבלות בתנעות קלות
 
ד''ר רונית גלעד  
14:07 15.09.11
לפי הכתוב יתכן ומדובר במחלת שרירים עליך לברר את הענין לעומק ולפנות למרפאות חוץ נוירולוגיה המתמחות במחלות שריר ועצב.
 
תמי
11:25 06.09.11
אני חודש לאחר לידה, לחץ הדם משחק לפעמים בסדר לפעמים לא
יש לי בזמן האחרון כאבי ראש לאחר שינה שממשיך זמן רב בעיקר שלחץ הדם בטווח נורמלי 132/82
אני מוטרדת מה ניתן לעשות בשלב הבדיקות דרך המרפאה או אחר
אשמח לעזרה
תודה רבה תמי
 
ד''ר רונית גלעד  
14:06 15.09.11
כאבי ראש רבים לאחר לידה יש להתיעץ עם רופא וגם לבצע בדיקת עיניים בהקדם
+ הוספת הודעה
   1 ...  73  74  75  76  77  78  79  80  81  ...  223  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
ארוע מוחי   תרופות לשבץ   מניעת שבץ   אבחון שבץ   טיפול בשבץ
RSS RSS פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי