בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים פורומים רפואיים כלליים»פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי עמוד 77

פורום שבץ מוחי, פורום נוירולוגיה להתייעץ עם נוירולוג על שבץ מוחי / אירוע מוחי. פורום נוירולוגיה יעסוק במניעת שבץ, אבחון שבץ, cva, אקו לב, קריש דם, אספירין, קומדין, סימני שבץ, שיקום אחרי שבץ, טיפול בשבץ, נכות עוד
מנהלי פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי:
אייל קליין
לפרטים נוספים
ד''ר רונית גלעד
לפרטים נוספים
 
גדי
00:54 27.11.11
בימים האחרונים קרה לי כמה פעמים כשאני יושב פתאם אני מרגיש לשבריר שניה שאין לי שליטה על הגוף ואני כמעט נופל ולאחר שניה זה נעלם לי האם זה מצריך בדיקה אצל רופא?
מה זה יכול להיות -זו הרגשה כאילו יש לי קצר חשמלי קטן
 
טלי
20:53 26.11.11
שבוע טוב,

אימי אישה בת 80 חולת סוכרת, מטופלת באינסולין. בחודשים האחרונים, כשבחודש וחצי האחרונים במיוחד ובעיקר בשבועיים האחרונים, החלה לסבול מהתקפים שלא ברור לי בדיוק מה טיבם. מהתאור שלה עולה תחושה של דופק מואץ, לחץ על איזור הראש, חולשה רצינית. לעיתים מדובר בהתקף קצר של כמה דקות ולעיתים זה נמשך כמה שעות ואפילו יום שלם. היא מתארת שהיא חשה טשטוש, מעין ערפול, וחוסר יציבות, הולכת לאט יותר. לעיתים לדבריה היא חשה בעיקר דופק מואץ וחולשה, לעיתים לחץ על אזור מסויים בראש לכיוון ימין יותר של הראש, לדבריה: "זה כואב אך ללא כאב, מעין לחץ שמופעל הראש" לעיתים את כל חבילת הסימפטומים הללו ולעיתים חלק מהם. ממה שאני מצליחה להבין ממנה זו אולי תחושה של טרום התעלפות מעין ירידה בלחץ דם אולם היא עברה כמה פעמים בדיקות של לחץ דם, סוכר , בדיקות לב מקיפות, הכל על פניו תקין. בהתחלה ייחסו זאת לסוכר אך אנדוקרינולוג שלל זאת ואני חוששת שאולי זה סיפטום למשהו נוירולוגי. לדבריה אין לה סחרחורת. אני חוששת שאולי זה ביטוי ל - LAS??? האם אלה הסימפטומים? אני מאוד מודאגת. אודה על חוות דעת עד שתראה את רופא המשפחה ונוירולוג. תודה רבה.
שלום רב,
אמי בת 64 ולאחרונה היתה באבחון זכרון שקבע כי יש לה דמנסיה בשלבים ההתחלתיים. זה לאחר תק' של כשנתיים שאנחנו במשפחה מרגישים בהדרדרות הזכרון באופן בולט.
שמעתי על טיפול נוירופידבק ( Heg NeuroFeedback) שעשוי אולי לסייע. אך מהתייעצות טלפונית עם רופא מטפל, הוא אומר כי אין הבטחה לשיפור/עצירת הדרדרות.
היינו מנסים אילו זה היה טיפול זול, אך העלות היא 400 ש"ח למפגש ונדרשים מינימום 30 כאלה (12,000 ש"ח). האם מישהו מכיר/עשה ויכול להמליץ? או לחילופין לשלול על הסף?

בנוסף, קראתי גם על מכשיר בשם "מאסטר מיינד" המסייע לבעיות זכרון? גם פה- האם מישהו מכיר/עשה ויכול להמליץ? או לחילופין לשלול על הסף?

כמו כן, אשמח מאוד מאוד לדעת על כל טיפול אחר שמומלץ וניתן לעשותו כדי לעכב/לשפר המצב.
תודה רבה
 
קורנבלום דוד
12:57 23.11.11
קבלתי הפניה לאם-אר-אי.
קושי ניכר,רב יותר מזה שנצפה בעבר,בהליכת טנדם.
לאור החמרת הפרעה בצרבלרית והעדר ממצאים בעבר ב סי-טי,מח
מה זה הליכת טנדם?ממה זה נגרם?מה זה קשור לגומה האחורית?
בתודה
קורנבלום דוד
 
אייל קליין  
23:33 23.11.11
הליכת טנדם היא למעשה הליכה על קו אחד (עקב בצד אגודל).
קושי בהליכת טנדם יכול לנבוע ממגוון רחב של סיבות. אחת מהן היא הפרעה צרבלרית מסוגים שונים. הצרבלום (המוחון) הינו חלק ממערכת העצבים המרכזית שהינו בעל חשיבות עליונה בתפקודי שיווי משקל, קואורדניציה וכדומה, הנחוצים לשם ביצוע הליכת טנדם.
חשוב לי להתיעץ לגבי ניתוח והחלמה לאחר הניתוח . זמנים ..תיפקודים ...וחזרה לעבודה ?
אני יודע שיש המון סוגי קוי נורמה .... וחשוב המיקום ..
מדובר בצד ימין (לא ידוע בשלב זה האם היא מדממת אבל ידוע שלפני כמה שנים כשהתגלתה שיש היסטוריה לדימום והפסיק )

האם כדי להתנתח לפני שפורצת ? או האם יש איזו דרך כדי למנוע ממנה לפרוץ שוב?

אשמח לקבל תשובות
 
ש
08:34 22.11.11
רציתי לישאול לגבי סיטי מוח האים בדיקת סיטי מוח בלי חומר ואים חומר ניחשבת לבדיקת אחת או שתיי בדיקות זה בוצע אחד לאחר השני, מה ההבדל ברמת הקרינה אים עושים רק בלי חומר, או רק אים חומר לעומת שנהים ביחד ברמת הקרינה,הבדיקה מופיע באותו הדיסק האים זה מנת קרינה אחת או שניים כמובן שזה פעמיים סריקה אבל האים זה עדיין ניחשב לבדיקה אחת.ומה הסכנות מבדיקה כזאת בעתיד, ולכמה בדיקות סיטי מיתכבנים שאומרים רק אים זה הרבה זה מסוכן.
 
ש
09:40 23.11.11
 
אייל
18:01 22.11.11
ד"ר שלום.

לאמא שלי יש כבר בערך חצי שנה בתדירות של בערך פעם ביום לרוב זה בשעות הערב והלילה תחושה של חום ובערה בקרקפת מלווה בעקצוצים ולפעמים זה גם קורה בכפות הרגליים. בנוסף זה מלווה בנשירת שיער.אני יודע שיש לה היסטוריה של קצת חרדות ופחדים וחוסר רוגע. כל התופעה שתיארתי התחילה לפני חצי שנה לאחר שאבא שלי היה תקופה של חודש בבית חולים והיא הייתה לבד. אני חושב שהכל קשור.

השאלה שלי היא מה זה יכול להיות ולאיזה רופא עלי ללכת איתה?

תודה רבה על התשובה.
 
אייל קליין  
22:12 22.11.11
אני מציע להתחיל את הבירור אצל נוירולוג. בהחלט ייתכן כי התופעות הינן סימפטומים שללחץ וחרדות. יתתכן שצריך להתייעץ גם עם פסיכיאטר.
 
נטע
14:37 21.11.11
שלום,

עברתי השבוע בדיקת EMG
סיכום הבדיקה הינו : "תמונה נוירופיזיולוגית המתאימה לפגיעה שורשית c7 משמאל, ללא סימני דנרבציה פעילה.

מה אומרת התוצאה??
 
אייל קליין  
06:16 22.11.11
המשמעות הינה שיש עדות לכך שעצב מסוים נפגע, כאשר מיקום הפגיעה הינו באזור מוצאו מבין חוליות עמוד השדרה. הפגיעה לרוב נובעת מלחץ כלשהו על העצב. יש לפנות רופא המטפל על מנת להבין את הקשר בין הממצא לכשעצמו לבין הסימפטומים ולהחליט על ההתערבות.
 
גיל
10:56 21.11.11
שלום האם בגלל חרדות דיכאון שאני נמצא הגיוני לקום כל בוקר אם כאב ראש ולחץ
 
אייל קליין  
06:07 22.11.11
ייתכן אך יש כמובן לשלול סיבות נוספות בנוסף לכך.
 
צליל
20:21 20.11.11
ערב טוב,

אמי בת 58 לקתה באירוע מוחי לפני כשבועיים.
בתוצאות בדיקת ה-m.r.i אותן קיבלנו היום נמצא כי יש אוטמים לקונרים ישנים ו"אוטם חריך בפוטמן מימין שנמשך לחומר הלבן הפריוונטריקולרי ימני". בעוד מס' ימים יש לה תור לנוירולוג אבל עד אז כולנו נורא לחוצים
אשמח ואודה לעזרכתם
 
אייל קליין  
23:56 20.11.11
לא ברור לי מה השאלה. אני מבין ממה ש0כתבת שאמך אינה מאושפזת ואני מסיק מכך שהפגיעה בעקבות האורע הינה קלה יחסית. בכל מקרה לאחר הערכת הנוירולוג יש למצוא לה את המסגרת השיקומית שתתאים לה (טיפולי בית, מכון שיקום וכו). כמובן שחשוב להקפיד על אורח חיים בריא ונכון, פעילות גופנית, שמירה על ערכי סוכר ושומנים בדם, אכילה נכונה וכדומה על מנת לנסות ולמנוע את ארועים נוספים
 
צליל
09:31 21.11.11
היא אכן כבר אינה מאושפזת אך בשל העובדה שהיתה רשלנות רבה בטיפול שקיבלה בבית החולים בו היתה מאושפזת אני ובני משפחתי חוששים מאוד. המינוח אשר היה עמום מבחינתו היה "אוטם בשלב חריף" שנכתב בתוצאות בדיקת ה-m.r.i והוא זה שיצר דאגה רבה.
המון תודה על התגובה המהירה
 
אייל קליין  
06:07 22.11.11
המינוח מתייחס רק לפרק הזמן שחלף מאז הארוע ולא לחומרתו. חריף הכוונה שהאוטם טרי, קרה ממש בשעות או יום-יומיים לפני כן.
היי אני בחור בן 30 ויש לי אי סבילות חזקה לקור תמיד קר לי יותר מלכולם גם בקיץ לא יכול להיות בחדר ממוזג ובחורף בכלל סיוט מתעטף בשכבות ותנורים וכל הזמן סובל מקור. מה שקורה לי מהקור הזה זה התקררויות חוזורת ומצב של כמו שפעת שלא נגמרת כל חשיפה קטנה לקור ואני מתחיל סיבוב נוסף של מחלה כמו לופ שלא נגמר.
אני סובל מהמצב הזה כבר כמה שנים והייתי אצל הרבה רופאים שתמיד עשו לי בדיקות דם הכל יוצא תקין הכל בטווח בלוטת התריס וכל הויטמינים וכל שאר הדברים ולא מבינים ממה זה נובע האי סבילות לקור ומערכת חיסונית חלשה מאוד.אני מרותק למיטה במצב של חוסר יכולת לעשות כלום וזה ממש סבל נוראי שכבר אי אפשר לסבול.
איזה בדיקות עוד ניתן לעשות חוץ מבדיקות דם כדי לעלות על הבעיה?
האם נוירולוגיה יכולה לעוזר לי
לאיזה תחום של רופא אני צריך לפנות מי יכול לעזור לי?
אני מודה לך מאוד
 
עמוס
22:14 07.11.11
שלום,

לפני יומיים התחיל כאב גרון בצד הימני והשקד היה מנופח. במקביל, התחילו כאבים חדים וקצרים ללא התראה תחילה בפנים האוזן הימנית ואחר כך ברקה הימנית. כל הצד הימני של הראש שלי יותר רגיש וקצת כואב בנגיעה.

כבר קרה לי בעבר שהיו לי כאבים חדים ברקה שנמשכו זמן קצר מאוד ונעלמו מיד. אבל הפעם הם באים בתדירות גבוהה יותר ונמשכים כבר יומיים.

האם צריך ללכת לרופא בדחיפות, או להמתין ולראות אם זה עובר?
 
אייל קליין  
00:08 21.11.11
קשה לומר מה מקור הכאבים. אם בכל פעם זה מופיע עם דלקת גרון יתכן שמדובר פשוט על הקרנה של כאב לכיוון האוזן. אני מציע לטפל בדלקת בגרון ולראות אם הכאבים חולפים. אם הדקירות ברקה מופיעות גם בלי קשר לדלקת גרון אני מציע להתחיל בירור אצל אורטופד על מנת לראות אם זה כאב המוקרן מהצוואר. ייתכן גם כאב שמקורו במפרק הלסת. או אולי מדובר על סוג של מיגרנה או כאב ראש אחר.
 
סיון זרוג
20:04 19.11.11
שלום כיום אני בת 22 נשואה +2 ילדים(בת 3- ובן שנה וחצי) כבר יותר משנה שאני מרגישה לחץ ודקירות בראש בעיקר בצד האחורי של הראש ואני ממש חייה אם הכאבים האלה שנה שלמה.. ,לפני כשנתיים עשיתי סיטי בעיקבות תאונת דרכים והכל היה תקין,..אני לא יודעת ממה הכאבים האלה.ניתן לצין שאני בחורה מאוד מאוד מאוד עצבנית ברמות ושכל דבר קטן מעלה לי את הפיוזים ובנוסף אני בדיכאון כי אני חייה אם בעל שאני לןא אוהבת בכלל וגם אני מחוסרת שינה בגלל הילדיםםם... השמח לקבל תשובה האם אני צריכה לעשות שוב סיטי ואם יש לי ממה לידאוג
 
אייל קליין  
00:04 21.11.11
שלום רב
התאור של אורח חייך מספיק בהחלט בשביל לגרום כאבי ראש על רקע מצבך הנפשי. יחד עם זאת לאור תאונה בעבר ייתכן כי הכאבים הינם על רקע צווארי. חוליות הצוואר יכולות להקרין כאב לכיוון הראש. אני ממליץ לבקש מהרופא הפניה לטיפולי פיזיותרפיה שם יוכלו להקל על התופעה.
לד"ר שלום,
קרה לי מספר פעמיים שהתעוררתי משינה והיד שלי הייתה ללא תחושה, היא הייתה סגורה לאגרוף ושניסיתי להזיז אותה היא פשוט נשמטה, אח"כ יש לי תחושת נימול ואז ההרגשה ביד חוזרת אך יש לי כאבים לאחר מכן. חשבתי שזה סתם ,בגלל שינה על היד ולחץ על עצב.. האם זה יתכן? יש צורך לפנות לרופא? יש לי פגיעה נוירולוגית,CP, אבל בצד השני (ביד וברגל) ,זה יכול להיות שייך?
תודה.
נסי לשנות את תנוחת השינה. רוב הסיכויים שמדובר על saturday night palsy, כלומר כפי שציינת ללחץ על עצב עקב תנוחת השינה,על אף שלרוב הוא נמשך יותר זמן ממה שאת מתארת. לא נראה לי קשור לCP.
 
אלונה
18:06 17.11.11
בישיבה, ללא כל תנועה קיצונית, בין אם אני מול מחשב או קוראת,
לפתע הסביבה כמו זזה, אני לא יודעת להסביר את זה.
זה קרה לי היום לראשונה - פעמיים.
למי פונים לבדיקה?
מה זה יכול להיות?
תודה!!!
 
אייל קליין  
23:51 20.11.11
להתחיל מבירור אצל אף אוזן גרון וייתכן שבהמשך גם נוירולוג. יחד עם זאת אם התופעה הייתה חד פעמית, לא קרתה לך לפני כן ולא חזרה על עצמה ייתכן ואין לכך משמעות קלינית.
הייתי מחכה מספר ימים לראות שהתופעה אכן לא חוזרת על עצמה.
 
גלית
15:55 17.11.11
שלום מה יכול להיות שהראש תפוס כאילו אם קסדה תודה
 
אייל קליין  
23:48 20.11.11
ייתכן כאב ראש מסוג tension headache, או תחושה שנובעת משרירי צוואר תפוסים.
 
משה
12:16 17.11.11
רעד קל באגודל יד ימין,{אני שמאלי} רק בתנוחה מסוימת, כאשר האמה נשענת על קצה השולחן באזור הקרוב לכף היד. בן 65 מאוזן בתרופות ללחץ דם וכולסטרול.
עושה פעילות גופנית מידי יום. תודה על תשובתכם.
 
אייל קליין  
23:47 20.11.11
בגדול נראה לי כי זה חסר משמעות קלינית. יחד עם זאת, הייתי בכל זאת ניגש לייעוץ אצל נוירולוג כדי לעשות הערכה מקיפה ולוודא שאכן זה סתם ממצא אקראי ולא חלק ממשהו סיסטמי יותר
 
אלי
18:11 15.11.11
שלום רב!
אני מחפש מידע על תסמונת "PUSHER" בעברית אך איני מוצא. האם תוכלו להפנות אותי למקום בו אוכל לקרוא בעברית על התסמונת הזו ?
תודה!
 
אייל קליין  
23:18 20.11.11
לא מכיר מידע בעברית על התסמונת. גם באנגלית המידע מצומצם יחסית.
הנני לאחר פגיעת ראש שהובילה לחוסר הכרה. בזמן הזה עשו לי את החור הקטן הזה סמוך לפגיעה שדרכו מנקזים נוזלים כדי שלא יהיה לחץ וכל הדברים האלה. כעת אני שנה+8 חודשים לאחר הפגיעה. אני עוברת בקרוב ניתוח כדי למלא את החור הזה-אולי זה יפתור לי את בעית הכאבים הנוירופטיים והחיצוניים שמהם אני סובלת כבר יותר משנה-אני אף התחלתי לפני 3 חודשים ליטול ליריקה. השאלה: האם בניתוח הזה של מילוי החור יש סיכונים כלשהם? איך הוא מתבצע? מה בעצם עושים? מה דוחפים לי שם במקום גולגולת?
 
אלינור
21:14 19.11.11
שלום,
לפני כשנתיים עוד מעט הנפגעתי בתאונת דרכים קשה
שבועיים ללא הכרה, מונשמת וכ4 וחצי חודשים מאושפזת בבי"ח לוינשטיין במחלקה לנפגעי ראש
מפגיעה זו הייתה חבל בעצב מס' 7 (פציאליס) כיום אני חיה עם שאריות שמטרידות אותי מאוד, ובזמן האחרון גם גיליתי רעש מטריד באוזן בעת תנועת הפה.
כשאני אוכלת בעיקר אבל גם כשאני קמה בבוקר יורדות לי דמעות מהעין בצד שנפגע
העין מאוד דומעת ולא מכן זה נפסק אבל זה מטריד מפני שהמדעות יורדות לי על האוכל ואני חשה אי נוחות ובושה וישנו גם הצורך להסביר בפני אנשים שאינם מכירים אותי טוב
רציתי לדעת ממה נובעות הדמעות הללו? מה הגורם להן?

תודה!
+ הוספת הודעה
   1 ...  73  74  75  76  77  78  79  80  81  ...  231  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
ארוע מוחי   תרופות לשבץ   מניעת שבץ   אבחון שבץ   טיפול בשבץ
RSS RSS פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי