בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 14

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
 
סתיו
03:39 10.02.15
בת 21, עם אסתמה אלרגית מגיל 12. בד''כ חוויתי 2-3 התקפים בשבוע אבל החל מאוגוסט השנה כמעט כל יום יש התקף וגם החמרה בפעילות פיזית אפילו קלה.
לאחרונה רופא ריאות נתן לי מרשם לסימביקורט 320 במקום ה160 שהשתמשתי בו עד עכשיו בשל ההחמרה בתדירות ההתקפים שלי, אך כתוב בעלון שאין להשתמש בו בעת התקף חריף. מדוע?

עד היום השתמשתי בסימביקורט 160 גם בהתקפים והוא תמיד עזר מיידית, וזה למעשה הכי חשוב לי כי ונטולין, בודיקורט וכו' לא עוזרים לי מיידית כמו הסימביקורט ואין לי תחליף בשבילו, גם לא משתמשת באינהלציות. האם בכל זאת אפשר להשתמש ב320 בעת התקף? האם כדאי לשלב סינגולייר או תרופה אחרת?

תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:58 10.02.15
שלום,

סימיקורט 320/9 מכיל מינון גבוה יחסית של מרחיב סמפונות ארוך טווח (פורמוטרול 9 מק"ג). לכן לא מומלץ בעת התקף, מעבר לסיבה שבעת התקף מומלץ מרחיב סמפונות קצר טווח כמו ונטולין או בריקלין. באסתמה אני מעדיף סימביקןורט 160/4.5 נניח שאיפה פעמיים ביום קבוע ואפשרות לתוספת משך היום, לפי לצורך, עוד שאיפה אחת או שתיים- וזה כן מקובל.
 
יקי
18:42 09.02.15
שלום רב,
ערכתי C.T ללא הזרקת חומר נגוד תוך ורידי , וללא מתן חומר נגוד בשתייה :
מעבר חזה-בטן שינויים אינטרסטיציאלים בבסיסי שתי הריאות .( מה זה ? )
תמט לוחי הלינגולרי של ריאה שמאלית . ( מה זה ? ) .
התעבות פלאורלית קלה דו צדדית .( מה זה ? ) .
לב נראה מוגדל .
בקע סרעפתי קטן . מה המשמעות ?
אודה לך אם תואיל נא לפענח עבורי הבדיקה .
התור לרופא ריאות רק בעוד חודש .
האם יש טעם להקדים התור ?
בברכה יקי
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:55 10.02.15
שלום,

שינויים אינטרסטיצילייםצהכוונה להתעבות של קרומי בועיות הריאה. יתר הדברים לא נשמעים משמעותיים. יש לבחון את הצילומים עצמם וגם בהקשר מדוע הוזמנו/מה הסימפטומים וכו'. על כך נאמר תמונה אחת שווה יותר מ 1000 מילים וב CT יש מאות תמונות !.
 
שי
11:31 06.02.15
שלום.אני בן 50 סובל מזה 8 חודשים מליחה בגרון .רופא גסטרו אמר לי שזה יכול להיות קשור לריאות.עלי לציין כי לקחתי כדורים נגד צרבות קרוב לשנה .כיצד ניתן לבדוק האם הליחה קשורה לריאות?תודה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:11 09.02.15
שלום,

במידה והליחה בגרון מצטברת ללא שיעול אלא בכחכוחים סביר יותר שהיא נוזלת מהאף אחורה אל תוך הלוע. במידה והיא נפלטת בשיעול עמוק סביר שדמקורה בדרכי הנשימה התחתונים. עלליך להבדק ע"י רופא אף אוזן גרון ובמידה ואינו מתרשם אז על ידי רופא ריאות.
 
מדלן
16:55 15.10.14
תודה על תשובתך.כתבת שלא ברור מהי המחלה.אני סובלת מצלקות בריאה ולוקחת אימורן ופרדניזון.לא לאקחת חמצן.עדין אתה באותה דיעה שקור לא ישפיע?תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
18:40 19.10.14
שלום,
צלקות בריאה זו לא אבחנת מחלה אלא תאור כללי. עדיין אבחנת מחלתך לא ברורה לי אבל בכל מקרה קור לא אמור להשפיע על המחלה עצמה. יחד עם זאת בקור קצב הנשימה עולה ועלול אולי לגרום לך תחושת קושי נשימתי גדולה יותר, בשל המחלה עצמה.
 
יוסף מישאל
15:06 06.02.15
אני חולה בדלקת מפרקים וגם במחלת ריאות ואני מקבל פרידינזון ואמורן וזריקות יומירה אני מישתעל הרבה מה אפשר לעשות בנדון תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
09:04 09.02.15
שלום,

דלקת פרקים מסוג RA עלולה לגרום לסוגי פגיעה שונים בריאות והטיפטול לפי סוג הפגיעה. במידה והתופעה אצלך היא פיברוזיס הרי ששיעול יבש היא חלק מהתופעות השכיחות וקשה לטפל בה. ניתן להשתמש באנהלציות ארובנט ו/או תכשירי קודאין לתקופות קצרות.
יש לי דלקת ריאות. בצילום חזה נרשמו המימצאים הבאים: "תסנינים קטנים בבסיסי הריאות" גם כתוב "ללא עדות לתפליט" וגם כתוב "צל הלב אינו מוגדל" .הרופא משפחה, נתן שני סוגי אנטיביוטיקה, זינט, רוליד ועוד כמה דברים להקל על הגןף. השאלה שלי, אים עוצרים את השיעול היבש והטורדני ואת ההתקפים של קוצר נשימה ותחושה שאין אוויר?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
09:01 09.02.15
שלום,

בנתונים הנ"ל, האנטיביוטיקה ניתנה כנראה בשל חשד לדלקת ריאות. האם אכן דלקת ריאות? בדלקת ריאות לרוב יש עליית חום ואין התקפי קוצר נשימה. במידה ואין שיפור תחת הטיפול שקיבלת כדאי לפנות לרופא ריאות עם הצילומים עצמם.
 
אוסנת
17:37 08.02.15
רוצה לדעת בבקשה מה משמעות של הברונכיאל קאסט , וזה מכיוון מזה חודשיים הבן שלי בן 19.5 סובל מתמט ריאה מלא { ריאה שמאלית } כשמידי פעם הוא מוציא גושים גדולים של משהו ואז משתחררת לו הריאה באופן חלקי , הוא עבר כבר שלוש פעמיים ברונכוסקופיה , ובסופו של דבר נאמר שהוא מיצר גושים קשים כמו גבס שחוסמים את הריאה
מה זה הדבר הזה ?
 
אוסנת
17:40 08.02.15
הגושים מתמקמים ונצמדים לברונכוס של הריאה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
08:16 09.02.15
שלום,

המונח Bronchial Cast פרושו ליחה צמיגה הלובשת את צורת תבנית הסימפון בו היא נתקעת. קורה בעקר באסתמה. האם אובחן כאסתמטי? המונח עצמו הוא רק תאור מצב ולא אבחנה של מחלה. יש צורך לברר את הסיבה/את מהות המחלה-בעייה ולטפל בה בכדי שהליחה לא תחסום את הסמפונות.
שלום רב,

לפני כחודשיים לאחר הזרקה במסגרת מרפאת כאב,נגרם לי חזה אויר יאטרוגני בריאה הימנית.אושפזתי 4 ימים במחלקה כירורגית,שבמהלכם הטיפול בי היה שמרני-מתן חמצן וצילומי חזה.
מאז המקרה ועד היום אני סובלת מכאבים בחזה ימין בצד ובחלק העליון,בעיקר בשינה על הצד,בנסיעה ברכב וכן יש לי קשיי נשימה בדיבור כאשר אני הולכת או עושה פעילות שהיא מעט מאומצת.(נאסר עליי לטוס ו/או לצלול למשך חצי שנה)
במעקב ע"י כירורג הופנתי ל- ct חזה שיצא תקין.בהמשך לתלונות על כאב הופנתי לרופאת ריאות שהפנתה אותי לאקו לב ולבדיקת תגר מטכולין.
אשמח לקבל הסבר מדוע הופנתי לבדיקןת אלו,וכן האם הכאבים בריאה הם אופיינים למצב שלאחר חזה אויר? מתי הם אמורים לחלוף? מדוע יש איסור על טיסה? האם יכול להיות מצב דלקתי בריאה כי הזריקו לי סטרואידים.
רופאת הריאות אמרה שיכול להיות שהיתה לי פגיעה בעצב?! אשמח לדעת מה זה אומר?

אשמח לתשובה בהקדם,

יום טוב,

לימור
 
ד''ר דניאל סטרובין  
11:10 04.02.15
במקרה של חזה אויר לעיתים מבצעים בירור כדי לשלול סיבות רקע לכך (תגר מטאכולין וכו') . כאבים אינם ממקור ריאתי אך ממעטפת הריאה (פלאורה או מבנים סמוכים -צלעות, שרירים, עצבים). אחרי חזה אויר כאבים יכולים להמשך זמן ממושך (חודשים) למרות שברוב המקרים חולפים תוך מספר שבועות . אחרי חזה אויר לא מומלץ במשך 3 חודשים לטוס לצורך מניעה מחזה אויר חוזר (הפעם עצמוני) למרות שמבחינה מדעית אין הצדקה מוחלטת לכך. בנוגע להסבר על פגיעות ספציפיות אלה או אחרות במקרה פרטני - יש לקבל הסבר מרופא כירורג /ריאות /כאב שמכיר פרטי המקרה ובדק מטופל.
תודה על התשובה.
אשמח אם תחדד את תשובתך,
מאחר וחזה האויר נגרם כתוצאה מהזרקה האם בכל זאת יש צורך בבדיקת תגר מטכולין?
בנוסף,מדוע הופניתי לבדיקת אקו לב ? מה התועלת בבדיקה זו?
האם יכול להיות שיש בפלואורה דלקת ? הזריקו לי מרקאין ודיפרוספאן.

אשמח לתשובה,

תודה
מזה למעלה משנה חרחורים בריאות עם סימפטומים מאוד ברורים: אך ורק בשכיבה על הגב או על צד שמאל. כמו כן אך ורק בזמן שאיפה אויר עמוקה (בשליש האחרון של השאיפה). כמו כן לאחר לקיחת נשימה עמוקה (עם חרחור) אז לאחר מכן כחצי דקה בה לא יופיע חרחור גם בנשימה עמוקה.
צילום ריאות תקין (סתימה קלה של הסינוס הקוסטופרני שרופא הריאות טען ששום דבר) .
טיפול באמופרדקס כדי לשלול נושא של מיצי קיבה לא השפיע.
האם ידוע על סיבה שיכולה לגרום לסימפטומים הנ"ל ?
לציין שלפני תחילת התופעה (לפני כשנה) היתה מחלת שיעול חזקה של מספר שבועות שחלפה לחלוטין ומזמן כבר אין שיעול כלל.
תודה
 
ארז
16:30 02.10.11
האם מצאו מה הבעיה ? יש לי בעיה זהה לשלך !
האם מצאו את הבעיה אצלך? עשית CT חזה? אם כן מהי??
תודה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
17:19 04.01.10
צלילים אקוסטיים יכולים להיות ממקור של דרכי אויר עליונות או תחתונות . במקרה כזה מומלץ לבצע בדיקת תפקודי ריאות ולהבדק ע"י רופא א.א.ג . במידה ועדיין אין הסבר לקליניקה - לפנות ליעות אצל רופא ריאות
 
משה סלע
11:26 05.01.10
רופא אאג לא מצא ממצא כלשהו. תפקודי ריאות תקינים. ויחד עם זאת מכיוון שהבעיה קונסיסטנטית ולא חולפת (אולי נהפוך הוא) למעלה משנה היא מאוד מטרידה אותי (להדגיש כי אין כאב ואין קושי בנשימה ואין שיעול).
הבעיה כפי שתיארתי היא בעלת סימפטומים מאוד מאוד מובהקים ומה שנראה גם מאוד יחודיים. יחד עם זאת רופא הריאות שהייתי אצלו העלה מספר השערות ואמר שאולי בסוף זה אף אחת מהן.
בגלל מובהקות ויחודיות הסימפטומים רציתי לדעת האם אולי ידועים מקרים דומים מנסיונכם או מהספרות ומה היה הממצא במקרים אלו כדי שאולי ניתן כיוון.
תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:20 03.10.11
שלום,

התלונות אינן ספציפיות ואינן מכוונות לאבחנה מסויימת. יחד עם זאת עם הרושם הוא לממצאים ממוקמים באזור קבוע של הריאה ובצילום חזה לא נראה ממצא יש לשקול ביצוע CT חזה, לשיקול דעתו של הרופא שמכיר ומטפל בך.
 
מודאג
18:49 02.02.15
שלום,
עשיתי צילום חזה לאחר שיעול שללמעלה מחודש, והתוצאה היא שיש לי bulla בריאות.
יש לי כמה שאלות:
1.כמה זמן לוקח לbulla להיווצר?
2.האם היא יכולה להיווצר מדלקת או דלקת ריאות?
3.האם היא יכולה להיווצר מאלרגיה?
4.האם יכול להיות שהיא תעלם?

תודה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:34 03.02.15
בולה- מבנה אויר בריאה , הינה תוצאה של עישון בדרך כלל . מדובר בשינוי מבנה ריאה המתרחש לאורך שנים , לכן אין קשר ישיר בין בולה ושיעול כרגע. סיבות נוספות להווצרות בולה בעבר : מולד, חשיפה תעסוקתית ספציפית, דלקות ריאה בעבר רחוק. במקרה של בולה בצילום מומלץ להשוות צילום חזה וצילומים קודמים כדי לוודא האם דבר היה קיים קודם.
חולה ברונכיט כרונית/אסטמה .בוצעה אצל רופא בדיקת fve1 שבועיים לאחר דלקת ריאה.האם יש השפעה של המחלה על נתני הבדיקה?האם מדד fve1 יהיה עדיין מושפע מכך וישתפר עם הזמן?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
12:20 01.02.15
מחלה חריפה בדרכי אויר עליונות או תחתונות יכול להשפיע על תוצאות תפקודי ריאות . לכן בדרך כלל חודש אחרי זיהום בדרכי אויר או מחלה חריפה אחרת אין טעם לבצע תפקודי ריאות .
 
דני
22:59 31.01.15
שלום רב

בני בן 9 חודשים ואובחן כחולה באסתמה של ילדים לאחר תקופה של שיעול ממושך.

הטיפול שניתן הוא ונטולין 4 לחיצות 2 פעמים ביום ועוד פלקסטוייד 125 - 4 לחיצות ביום.

שאלותיי:

1.) האם הכמות של 4 לחיצות (2 בבוקר ו-2 בערב) של פלקסוטייד 125 לגיל 9 חודשים אינה בעייתית?
2.) האם כשנותנים שתי לחיצות צריך ללחוץ פעמיים או ללחוץ פעם אחת -ואחרי כמה שניות עוד לחיצה?
3.) המכשיר שקניתי הוא ספייסר אופטי של פיליפס ולא האירצמבר הצהוב - האם זה תקין?

תודה על הסיוע!
 
ד''ר דניאל סטרובין  
07:57 01.02.15
בשאלות ספציפיות האלה מומלץ לפנות לרופא ריאות ילדים . פורום נותן מענה לשאלות בתחום רפואת ריאות מבוגרים
 
ערן שניר
21:33 30.01.15
שלום,
אני ספורטאי סיבולת, מתחרה ומתאמן לתחרויות איש ברזל. מטופל קבוע בסימביקורט.
בחלק מהאימונים ומהתחרויות אני מרגיש שהנשימות הופכות רדודות מאד, נשימה עמוקה מובילה לשיעול, הדופק יורד וכך גם הביצועים. זה קורה בעיקר כשמזג האוויר קר ויבש. הבנתי שלתפועה קוראים eia.
האם יש דרך למנוע את התופעה? טיפול תרופתי?
תודה,
ערן שניר
 
ד''ר דניאל סטרובין  
07:55 01.02.15
מושג EXERCISE INDUCED ASTHMA מבטא החמרות אסתמה בזמן מאמץ כגירוי ייחודי. מונטלוקאסט (סינגולייר) הינו טיפול קבוע שבחלק המקרים מקל על תסמינים . גם משאף משולב (דוגמת סימביקורט) יכול למנוע ארועים האלה . במידה וקושי נשימתי במאמץ הינו משמעותי ומפריע להמשיך , מקובל שימוש במרחיבי סימפונות קצרי טווח (ונטולין או בריקאלין) לפני תחילת פעילות מאמץ.
לצורך בחירת טיפול במקרה הפרטני מומלץ לפנות לבדיקה אצל רופא ריאות
יכול לתפקד רגיל ?לבצע פעילות גופנית ספורטיבית?או שהוא מוגבל בפעילות?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:05 30.01.15
שלום,

מדובר בהפרעה קשה. אם מדובר בערך תפקודי במצב יציב (לא בעת החרפה) אזי אין מגבלה כפוייה על פעילות גופנית, על פי היכולת. אם מדובר במחלה חסימתית- COPD אזי הוא זכאי גם לסדנת שיקום נשימתי ע"י פעילות גופנית בהשגחה והדרכה.
 
יגאל
18:55 26.01.15
שלום רב! עקב סיליקוזיס ישנו צורך להשתלת ריאה. לא הצלחתי למצוא בשום מקור את עלות ההשתלה של ריאה בארץ, למשל, בבלינסון, אם ארצה לעבור את הניתוח באופן פרטי. האם אתם יכולים לתת לדוגמה בלבד מחיר של השתלת ריאה אחד בארץ? תודה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:40 29.01.15
לא ידוע לי על התשלת ריאות פרטית בארץ.
 
יקי
13:42 26.01.15
שלום רב
בעקבות שעול כבד וכאבים עזים בצלעות בצד שמאל וחום , נשלחתי לצלום חזה , להלן התוצאה : קשת הותין מסוידת . גודל וצורת הלב בגדר הנורמה . שערי הריאות תקינים . הצללה בבסיס ריאה שמאלית לא נראה בצלום קודם . -תסניני ? תמטי ?
לא נמצא נוזל פלואורי .
מה אומרת הבדיקה? מה הטפול הנדרש ?
בברכה יקי
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:40 29.01.15
שלום,

צילום החזה אינו תקין. בצרוף התלונות עולה חשד לדלקת ריאות. פנה לטיפול. יש לעקוב אחר המצב בצילומי ביקורת.
 
אורית
15:23 25.01.15
האם קוצר נשימה שנמשך שבועיים. ולפתע יש הטבה. האם זה אומר שהבעייה ניפתרה? או שבכל את סביר להניח שיש בעייה.? האן צריך להמשיך את הבקור?
אני כרגע בשלבי בירור
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
09:04 26.01.15
רצוי להבין מה היתה סיבת קוצמר הנשימה. ישנן מחלות (כגון אסתמה9 שיש הפוגות בין הארועים. במידה וסיבת הקוצר הייתה זהום נשימתי, זו סיבה חולפת. בכל מקרה יש להיות ערים ולעקוב.
 
טל
21:20 23.01.15
להלן תוצאות הבדיקה של אבי,לאחר סטרנוטומיה.
צל הלב בגודל תקין
סימני אוורור יתר בשתי הריאות.
אין עדות לחזה אוויר.
שברים דחוסים בגופים של לפחות שתי חוליות, בעמוד שדרה תחתון. מה הבדיקה אומרת? מה זה סימני איוורור יתר בשתי הריאות?

תודה
טל
 
ד''ר דניאל סטרובין  
22:23 24.01.15
רושם של איוורור יתר הינו סובייקטיבי ואינו מהווה איבחון לפטולוגיות כגון נפחת (אמפיזמה) . במידה וקיים חשד לאמפיזמה אצל המטופל אפשר לאבחנה ע"י תפקודי ריאות מלאים כולל כושר הדיפוזיה ו/או CT חזה
 
רון
00:27 22.01.15
שלום

בעקבות עליית חום ושיעול אצל חולה בסיעוד מורכב הוחלט על התחלת טיפול באוגמנטין + פלאג'יל.
בספירת דם לויקוציטים 15.
צילום חזה ללא אבחנה של דלקת ריאות:

צל הלב תקין בגודלו ובצורתו
ציור ברוכובבסקולריו אינטרסטיציאלי מוגבר דיפוזי.
שערי הריאות בולטים.
קוצב לב משמאל עם אלקטרודות במקומם.
הבדיקה לא אופטימלית טכנית.

האם השילוב של אוגמנטין ופלאג'יל יעיל לטווח רחב ומקובל כאשר לא ידוע היכן מקור הדלקת?
זה מכסה דלקת ריאות/דלקות בשתן/זיהום עצם?

לחולה יש קטטר, וכן אוסטאומיאליטיס באזור הפצע לחץ, אבל הפצע נראה נקי והעצם כבר לא חשופה.
האם הפענוח של צילום חזה שולל אפשרות של דלקת ריאות?

תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
22:21 24.01.15
אוגמנטין הינו כיסוי מקובל לדלקת ריאות . פלאגיל הינו כיסוי לזיהום לא ריאתי . צילום חזה תקין אינו שולל אפשרות של דלקת ריאות
 
אילנה
11:00 22.01.15
שלום, בת 61, בריאה, מטופלת ביורותוקסין 50 מ"ג שנים.לפני עשר שנים סבלתי מקוצר נשימה לאחר מאמץ טופלתי וזה חלף עם הפסקת המחזור. לפני כחודשיים התחלתי לטייל ברמת קושי בינונית וקוצר הנשימה חזר בצורה של התקפי שיעול לאחר המאמץ. האם ניתן לחזור לטפל במשאף לפני הפעילות? אני לא זוכרת במה טופלתי בעבר אבל היה לי משאף אותו נטלתי לפני המאמץ. היו לי שני תכשירים אחד מהם SERETIDE DISCUS 50/100 והשני לא זוכרת. האם הסרטייד יעזור?

רציתי להוסיף שאני סובלת כבר כמה חודשים משיעול קל הנגרם כנראה מנזלת אחורית האם ייתכן שבגלל זה חזר קוצר נשימה במאמץ?

תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
22:14 24.01.15
מומלץ לפנות לרופא המטפל/רופא ריאות
סרטייד הינו משאף משולב מיועד לטיפול קבוע בחולי אסתמה וCOPD . אין להשתמש בו לפי הצורך , לצורך כך קיימות תרופות אחרות
נזלת יכול להיות סיבה לשיעול ממושך אך בדרך כלל לא לקוצר נשימה התקפי .
שלום רב, מעוניינת לברר עבור אנשים בני 80 פלוס עם אסטמה מה נחשב עדיף כמשאף לשימוש יומיומי סימבקור או רלבר. אודה לתשובתכם
 
ד''ר דניאל סטרובין  
22:17 24.01.15
סימביקורט ורלבאר הינם משאפים משולבים - שילוב של סטרואיד נשאף ומרחיב סימפונות ארוך טווח . סימביקורט מיועד לשימוש פעמיים ביום ורלבאר פעם ביום. לסימביקורט ישנה אפשרות של מתן לפי הצורך בנוסף למינון קבוע (פעמיים ביום)
בנוגע לעדיפות מתן מכשיר זה או אחר למטופל מסוים - דבר הינו לשיקול דעתו של רופא המטפל (רופא ריאות) לפי מאפייני מחלת המטופל
+ הוספת הודעה
   1 ...  10  11  12  13  14  15  16  17  18  ...  167  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה