בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 14

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
 
פנייה בשאלה לרופאי הפורום
 
שלום: בפנייתכם ציינו גיל ומין, מספר שנות עישון ומספר חפיסות ליום. חשיפות תעסוקתיות ואחרות, אם ישנן, ומחלות רקע. הפורום אינו מיועד למחלות ילדים. תודה, דר' ורסנו שבתאי.
 
קרן
08:49 10.10.13
"איבוד נפח עם תסנין נודולרי" מה משמעות הממצא?
אילו בדיקות אפשר לבצע כדי לדעת מה הממצא מבלי לעשות ביופסיה?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
00:58 11.10.13
לפי פרשנות ככל הנראה מדובר בתהליך דלקתי עם הפחתת נפח הריאה יחסית למצב תקין. דרך וודאית לדעת על סוג הפטולוגיה הינה ביופסיה ריאתית. בדיקות נוספות ניתן לבצע לפי אבחנה חשודה לפי סיפור החולה, ממצאים בבדיקה גופנית ותוצאות בדיקות עזר , לפי שיקול דעתו של רופא המטפל/רופא ריאות
שלום, אני בת 45, סובלת מאמפיזמה. אתמול עברתי בדיקת אקו לב בה היה רשום שהלחץ דם הריאתי מוערך כ- 28 ממ"כ, תקין. מקריאה באינטרנט מצאתי שלחץ דם ריאתי מעל ל- 24 ממ"כ נחשב גבוה כש 30 ממ"כ נחשב לגבוה מאוד. מבקשת לברר האם תקין כפי שנכתב לי על גבי הטופס או שבכל זאת לא תקין..
שאלה נוספת - האם מתוך תשובת CT ריאות בה נכתב: "נפחת הריאות. עיבוד דפנות הסימפונות במחציות התחתונות של הריאות" ניתן להסיק על חומרת האמפיזמה? תודה!
 
מור
06:42 10.10.13
 
ד''ר דניאל סטרובין  
00:55 11.10.13
יתר לחץ דם ריאתי מוגדר כלחץ ריאתי ממוצע במנוחה מעל 25 מ"מ כספית . באקו לב מודדים לחץ ריאתי סיסטולי שהינו גבוה מלחץ דם ריאתי ממוצע . לכן פרשנות בתשובה הינה נכונה.
במקרים של נפחת (אמפיזמה) בדיקות הדמייה נותנות בעיקר הבנה על היקף הפטולוגיה. באופן כמותי דרך בדיקה מקובל הינה בדיקת תפקודי ריאות מלאים כולל דיפוזיה .
 
יוסף
20:19 07.10.13
שלום, נפצעתי בצבא מרסיסים בדופן בית החזה, הוציאו לי את הכיס מרה ותפרו חור במעיים.

שמתי לב לדבר מוזר, כשיש ריח של בושם/אפטרשייב אני פשוט מתחיל לי התקף שיעולים רציניים ואני לא יכול לנשום עד שאני מרחיק את הריח ממני.

דבר נוסף קשה לי לעכל מאכלים כמו תפוח שאהבתי לאכול והפסקתי ממה הדבר נובע?

תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:59 08.10.13
סיבות יכולות להיות קשורות לתפקודי ריאות עליונות או תחתונות (מחלה סימפונית כגון ברונכיטיס או אסתמה) . לצורך הערכה יש לפנות לרופא המטפל שלפי הממצאם יפנה להמשך בירור
 
רן
03:33 26.09.13
נ.ב
כמו כן רציתי לציין שהיום לאחר האשפוז קיבלתי קורטיזון במינון של 40 מ"ג וכול שלושה ימיים אני יורד ב5 מ"ג ובנוסף הוסיפו לי כדור ויאפקס נגד חרדות עקב מצוקות נשימתיות אני לא מטופל בחמצן .
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:48 06.10.13
ראה תשובה לחלק הראשון של השאלה
 
רן
03:09 26.09.13
שלום רב
אני בן 50 סובל ממחלת ריאות כרונית עישנתי עד שנת 2011 במשך 26 שנה ממוצע 2 קופסאות ביום מטופל בסימבקורט 320 ,ספריבה משאף אירובנט וכמובן אנלציות של ונטולין ואירובנט כמו כן משתמש בביפפ עם לחות עקב דום נשימה אושפזתי החודש כ5 פעמים עקב קוצר נשימה לאחר טיפול בסטרואידים ואנלציות שוחררתי לבתי ביצעתי צילום סיטי אשמח לקבל חוות דעת במידה וצריך התערבות כירורגית ניתוחית .
בתודה מצפה לתגובה בהקדם
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:47 06.10.13
לצורך החלטה על המשך/שינוי בטיפול יש לפנות ליעוץ אצל רופא ריאות עם כל חומר רפואי רלוונטי כולל מכתבי סיכום מאישפוזים, צילומי חזה/CT חזה וכו" .
 
מישהי
18:11 05.10.13
קראתי שבמידה ויש למישהו תסחיף ריאתי חמור, הוא סובל מקוצר נשימה.שאלתי היא האם מישהו יכול לסבול מתסחיף ריאתי, יופיע לו קוצר נשימה ואז זה יחלוף לסירוגין-כל זאת במשך חודש?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:44 06.10.13
אבחנת תסחיף ריאתי נעשה לא רק ע"פ תסמיני המטופל. תלונות על קשיי הנשימה המתחילים באופן פתאומי הינן שכיחות אך יכול להיות תסחיף גם ללא תחושת קושי נשימתי . סיבות לקשיי הנשימה הינן רבות. סבירות לתסחיף ריאתי לפי אנמנזת המטופל וממצאים בבדיקה גופנית נקבעת ע"י הרופא. בהתאם לכך מחליטים על בדיקות עזר לצורך הוכחה או שלילת האבחנה.
 
ש
11:09 02.10.13
שלום

בן 78 סובל מסרטן הערמונית, מטופל הורמונלית (ידוע על גרורות בעצמות, לימפה).

לפני 9 חודשים בוצע סי טי חזה (לעניין הס. ערמונית) ובו נכתב -
חזה- בלוטת התריס בגודל ובמרקם תקין. לא הודגמו בלוטות לימפה מוגדלות בבית השחי, במיצר או בשערי הראות. בלוטות קטנות במיצר ובבתי השחי.
כלי הדם הגדולים במיצר בטווח התקין.
הלב מעט מוגדל, ללא תפליט פריקרדיאלי. עורקים כלילים מסוידים. לא הודגמו תפליטים פלאורליים דו"צ.
פרניכמת הראות: בבסיס הריאה הימנית באזור קאודלית לשער הריאה מודגמת הצללה בלתי אחידה אחורית לסדר הבינאונתי. נראית ללא שינוי בהשוואה לבדיקה הקודמת. הצללה פסית בבסיס הריאה השמאלית מתאימה להצטלקות פיברוטית. מוקד פליאורלי מסויד בבסיס שמאלי, נראה ללא שינוי בהשוואה לבדיקה קודמת.
סיכום: הצללה בריאה ימנית תחתונה מדיאלית. נראית ללא שינוי בהשוואה לבדיקה קודמת. ייתכן שינויים כרוניים להמשך מעקב.

---
הסי טי כאמור בוצע לפני 9 חודשים, אבל המטופל הגיע למיון לפני שבועיים וחצי, במהלך בדיקה רוטינית של צילום חזה נרשם בתוצאות:
צל"ח: "לא תסנין, תפליט או גודש. הצללה עגולה - 1.5 ס"מ בהיקף ובבסיס של ריאה שמאלית (ארכיטיפקט??)".
הצילום בוצע במיון ללא שרופא יסתכל עליו. הוא אושפז ליום אחד בגלל חולשה ושוחרר למחרת, בשחרור קיבלנו את הטפסים וראיתי את הנתונים האלה.

האם מדובר בנתון שצריך להיבדק, מה המשמעות?

האם יש אפשרות שהתפתח משהו מאז בקוטר כזה? ואם צריך לבצע סי טי או צילום חזה חוזר מה רמת הדחיפות? אין לו שיעולים חריגים, הקול שלו חלש יותר בחודשים האחרונים אבל נראה שזה בגלל תופעות הלוואי של הטיפול ההורמונלי שמחליש אותו. אין לו קושי בנשימה או משהו כזה. מה דעתך?

תודה רבה ויום טוב.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
17:37 03.10.13
שלום,
קשה להשוות צילום חזה רגיל ל CT. מומלץ להשוות את הצילום הרגיל האחרון לצילומים קודמים תוך עיון מחודש ב CT החזה מלפני 9 חודשים והסימפטומים של הנבדק ולנסות לגבש דעה על משמעות הממצא. במקרה של ספק, לאחר עיון כזה, יתכן ויהיה צורך לחסזור על CT חזה.
 
קיריל
01:37 23.09.13
היי היום כאב לי הגב בנשימה לאחר אימון הגעתי לבית חולים כי חשדתי שיש לי שוב חזה אויר כי כבר היה לי פעמיים בעבר ובפעם השניה עברתי פלאורודזיס עשיתי צילום והיה לי חזה אויר גדול.,הכניסו לי נקז.האם יעשו לי פלאורודזיס שוב?יש משהו אחר במקום פלאורודזיס כי בפעם הקודמת זה ממש כאב לי והשיקום היה קשה וארוך ואני די מפחד מזה..דרך הגב אני בן13
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
17:54 23.09.13
שלום,

הסיכוי לחזה אויר חוזקר בצד שכבר עבר פלוירודזיס הינו מוך. חזה אויר נספג במרבית המקרים ללא צורך בפלוירודזיס אך אם הוא חוזר וגדול , או לא נפספג ספונטנית הדרך המועדפת היא פלוירודזיס. במידה ותזדקק לזה (אני מקווה שלא) בקש שייתייחסו במיוחד לנושא הכאב, שניתן להפחיתו למינימום נסבל.
 
קיריל
23:18 23.09.13
תודה,רוצים לעשות לי פלאורודזיס עוד כמה ימים אחרי שהריאה תתפשט יעשו לי CT ואז ניתוח...אני די מפחד מהרגע שיוציאו לי את הנקז זה ממש כואב עשו לי את זה כבר פעמיים וזה אחד החלקים הכואבים ביותר...ומה הסיכוי שזה יחזור פעם רביעית?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:00 29.09.13
שלום,

סיכוני הישנות חזה אוייר לאחר ניתוח הם ממש קטנים אך אין בכך תעודת ביטוח.
הוצאת הנקז לרוב לא כרוכה בכאב משמעותי ופחות מאשר החדרתו.
 
קיריל
19:39 02.10.13
שחררו אותי ללא ניתוח אבל הסבירו לי שהסיכוי לחזרה גבוה כי לא בוצע ניתוח אני מקווה שזה לא יחזור פעם רביעית..תודה על התשובות
 
יעלי
 
19:51 29.09.13
בת 49 חולת סוכרת + בעיות בגב +ברונכיט כרונית ומעשנת. עקב שיעול ממושך של מס' חודשים נשלחתי לct ראות ומאחר שהתור לרופאה לסוף אוקטובר אבקש את עזרתכם בפיענוח התוצאות האם יש בעיה.

בתודה מקרב לב
יעלי
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:03 30.09.13
שלום,
הממצאים ב CT, על פי הפענוח, לא מסבירים את תלונותייך. הנודולים הקטנים דורשים ביקורת CT בעוד שנה. עלייך להשלים תפקודי ריאה והערכת רופא ריאות ולהפסיק לעשן (סכרת ועישון גורמי סיכון גדולים למחלות לב-כלי דם).
 
כפיר
00:04 30.09.13
שלום רב,
בן 27, סובל מספר חודשים מכאב באזור הצלעות משני הצדדים. הכאב הינו כאב בעיקר בנגיעה ובעת שכיבה על הצד.
היה חשד להתנפחות של בלוטות לימפה בבית השחי.
נשלחתי למספר בדיקות ובינהם בדיקת C.T. בבדיקת הC.T לא ראו משהו בצלעות אבל ראו בריאות שינויים כמתואר להלן:
לא הודגם תפליט פלאורלי
באונות עליונות דו"צ הודגמו שינויים אמפיזמתיים סנטרילובולריים, יותר בולטים משמאל עם עוני של כלי הדם ופרנכימה ריאתי באיזור בגודל כ- 6.5* 5.8 *4.1 ס"מ.

אשמח להסבר על המתואר בבדיקה, ממה הדבר יכול לנבוע? (לצערי הנני מעשן פסיבי מגיל צעיר)
בנוסף האם אימון של סיבולת לב ריאה יכול להואיל במצב זה או שמדובר במצב שאינו הפיך?
תודה מראש
 
כפיר
00:06 30.09.13
בנוסף רציתי לציין כי הייתי פג שנולד בחודש שביעי, האם הדבר יכול לגרום לפגיעה המתוארת בבדיקה?
תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
08:13 30.09.13
שלום,
מתוארים שינויים אמפיזמטיים (נפחת הריאות) שהסיבה השכיחה לה היא עישון. מפאת גילך הצעיר יש להעלות אפשרויות נוספות כגון ואריאציות אנטומיות/התפתחותיות בכלי הדם ורקמת הריאה. הקשר לפגות לא מחוייב. מומלץ לבצע תפקודי ריאה מלאים (כולל דיפוזייה) ולהיות במעקב. כמובן עישון פסיבי עלול להחמיר.
 
רן
 
00:40 27.09.13
בהמשך לשאלותיי אשמח לקבל הסבר מפורט ככול האפשר לגבי צילום הסיטי ועם יש צורך במעורבות ניתוחית בתודה וחג שמח
רן
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
17:33 27.09.13
שלום,

על פי פענוח ה CT מדובר במחלת ריאות אמפיזמטית (נפחת) שהגורם העקרי לה הוא עישון (גם לפני שנים). הטיפול במחלה זו הוא בעקרו לא-ניתוחי. יש לפנות להערכה ריאתית שתכלול תפקודי ריאה מלאים וייעוץ רופא ריאות. במקרים קשים במיוחד (על פי תפקודי ריאה מלאים) יש מקום לשקול טיפול ניתוחי ל "הקטנת ריאה" למי ששמתאים על פי קריטריוני הדמייה נוספים. במקרים גבוליים ניתן לשקול "הקטנת ריאה, ברונכוסקופית (ללא ניתוח) אך אמצעי זה הוא עדיין ללא קונצנזוס רשמי, מומלץ לעשותו במסגרת מחקר ויש לבחור את המקרה המתאים על פי קריטריונים ידועים של תפקודי ריאה ובדיקות הדמייה נוספות.
 
רן
23:09 27.09.13
ד''ר שבתאי ורסנו
ראשית תודה רבה על התגובה המהירה עד כמה חמור המצב ואם ניתן להימנע מאשפוזים עקב מצב זה הכוונה לקוצר נשימה וכאבים עזים בחזה בצדדים אשמח עם תתייחס לתרופות שאני מקבל סימבקור320, ספריבה ,וינטולין ,אירובנט באנלציה תודה רבה ושבת שלום
 
עאדל
08:52 29.09.13
לרן בוקר טוב,
אני חולה כמוך באותה מחלה ומשתמשת בחמצן,במיוחד
כשאני בפעולה כל שהיא, זה עוזר לי מאד.
בקשר לכאבים בצדדים, אני פשוט שמה בקבוק עם מים חמים,רותחים.

בקשר לתרופות, לפי דעתי לכל אחד מתאים משהו אחר וצריךלנסות,
אני כרגע משתמשת בתרופות:
seebriבמקום ספריבה, formoterol פעמיים ביום ,beclometason
לי האנילציה לא עוזרת.
בברכה עאדל.
 
רן
11:20 29.09.13
תודה לך על מענה מקווה שדברים יראו אחרת ונרגיש טוב יותר
שיהיה לנו אחלה יום
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:49 29.09.13
שלום,

החומרה נקבעת על פי תוצאות תפקודי ריאה, שכיחות וחומרת הסימפטומים ותכיפות החמרות במשך השנה המצריכות שינוי בטיפול . עליו להבדק אצל רופא ריאה לצורך כך. כל התרופות שציינת מקובלות במצב זה. יש לטפל בהחרפות בד"כ ע"י תוספת אנטיביוטיקה ולשקול פרדניזון. יש לקבל חיסונים במועד. רצוי לפנות לסדנת שיקום נשימתי הנמצאות בד":כ בבתי חולים. יש צורך במעקב תקופתי של רופא ריאות.
 
עאדל
18:22 29.09.13
לדוקטור ורסנו,
צודק בהחלט במה שכתבת.
יש לי גם אנטיביוטיקה בבית למצב חירום וכן קוטיזון.
אני גם מייעצת לרן מנסיון, ללכת למכון ספורט,
שיקום ריאות גם מאד טוב.
יום טוב לכולנו עאדל.
 
copd רן
16:57 29.09.13
ד''ר שבתאי ורסנו
שוב תודה לך על המענה המהיר
אני קיום משתמש בפרדיזון 40 מ"ג למשך 3 ימיים עם ירידה הדרגתית של 5 מ"ג כול 3 ימיים כיום אני עומד על 30 מ"ג אני פשוט התנפחתי כמו בלון ואני לא מרגיש שינוי משמעותי עדין קשה לי לנשום ואני גם משתמש עם ביפפ ואני מרגיש כמו גוש בגרון מעין הצטברות של לחה צמיגית מאוד אני משתמש בראולין אך זה לא עוזר כמו שצינת אין לי בעיה להוות מודל לטיפול מחקרי כזה או אחר לשיפור מצבי הבריאותי כמו כן אני עושה פיזיותרפיה נשימתית ושיקום נשימתי בקהילה זה מיטיב איתי במקצת אשמח לקבל סיוע או היצע לטפול כזה או אחר
בכבוד רב רן
 
לימור
23:28 25.09.13
אני סובלת מפרוזיס ריאתי.כמה זמן עלי לא להתקרב למי שחוסן?חודש או חודש וחצי? תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
17:42 27.09.13
שלום,

אני מניח כי התכוונת לפיברוזיס ריאתית. פיברוזיס ריאתית לא משפיעה על מערכת החיסון הכללית, אלא בעקר על המערכת ההגנה הריאתית. לא צריכה להיות בעייה בחשיפה למי קיבל וירוס מומת. לגבי המוחלש, למי שניתן בעבר חיסון של וירוס מומת לא צריכה להיות בעייה. לגבי מי שלא חוסן (יש כזה?) אני מציע לברר בפורום מחלות זהומיות.
החשש שלי הוא בגלל התרופות שמחלישות את המערכת החיסון.אני מקבלת פרדיזון ואימורן.האם עדין אין בעיה אם מי שחוסן? תודה רבה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:57 29.09.13
שלום,

אני לא יודע איזו מחלת פיברוזיס ריאתית יש לך. במידה ומדובר ב IPF הרי שכבר לא נהוג לטפל במחלה זו בפרדניזון ואימורן בשל אעדר תועלת מחד וסיכון יתר מאידך. לגבי שאלותייך בנוגע לסכנות ההחשפות למי שחוסן חיסון מוחלש- הצעתי לפנות לפורום מחלות זהומיות (או ליועץ מחלות זהומיות בקופ"ח- עומדת בעינה.
 
שאלה
12:31 29.09.13
שלום,
אני בת 25 , לפני שבוע הרגשתי טעם של דם בגרון ושירקתי ראיתי כי אכן היה דם ברוק.זו לא הייתה הפעם היחידה שהרגשתי טעם זה, אך אף פעם לא ירקתי עד פעם זו וראיתי דם. מאז מקרה זה לא היה לי טעם של דם ולא ירקתי דם. אבל כבר שבועיים כשאני קמה מהשינה בבוקר יש לי כאבים כמו של אגרוף במרכז העליון של החזה. אחרי שאני קמה הם עוברים ואולי פעם בשבוע אני מרגישה כאב זה במהלך היום. יש לציין כי לפני שנה חשתי קושי לנשום, הלכתי למיון ועשו לי צילום חזה שיצא תקין ובדיקות קרישה ועוד בדיקות דם ובדיקות של הלב (כולל אקו במאמץ) - כולם יצאו תקינות. שאלתי היא מהו הכאב שאני חשה במרכז החזה כשאני קמה בבוקר? האם הוא מסוכן?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:53 29.09.13
שלום,

דם שמקורו בדרכי הנשימה התחתונות נפלט בד"כ תוך שיעול עמוק ולא מופיע כך ברוק. דם ברוק ולא בשיעול, עלול לנבוע מבעיות בחלל הפה, חניכיים וכו'. הכאב איננו ספציפי ולא ניתן ללא בדיקות נוספות לחוות דעה. עלייך כמובן לגשת לבדיקת רופא המשפחה, וגם בדיקת רופא שיניים ובמידת הצורך רופא ריאות. בין היתר יש לחזור על צילום חזה.
תופעה מוזרה קורית אצלי ולצערי רופאים ששאלתי עליה לא ידעו להתיחס. אני סובל קבוע מחסימה נשימתית בריאות -copd. מטופל בסימביקורט. התקפי קוצר נשימה נגרמים לי לאחר מאמץ גופני חזק. כגון ריצה פתאומית וכד. בנוסף, לאחר שתיה, אפילו מיזערית, של אלכוהול כגון יין או ברנדי, לאחר כמה שעות אני מקבל התקף של קוצר נשימה ואז אני נזקק למשאף או אף לאינהלטור (עם אפובנט). האם למישהו ידוע על תופעה דומה ומה מקורה?
תודה מראש
אורי כהן
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
08:21 30.09.07
אורי שלום,
חולי אסתמה מסויימים עלולים לפתח התקף קוצר נשימה לאחר שתיית יין. יתכן ואתה סובל משילוב של אסתמה ו COPD (או רק אסתמה) ולכן תגובתך כנ"ל. בCOPD טהור לא מוכרת לי תגובה כזו לשתיית יין.

בברכה,

ד"ר שבתאי ורסנו
 
הגר
12:10 28.09.13
ביין לרוב יש חומר שנקרא סולפיט
ואצל אנשים הרגישים לו הוא יכול לגרום להופעת
קוצר נשימה .
עשיתי בדיקה לגורמים אלרגיים. אחשיב אני רוצה לבדוק איזה מגורמים אלה נוכחים בביתי. האם קיימים מוסדות או חברות שמבצעים בדיקה כזו?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
17:49 27.09.13
שלום,

ישנם אלרגנים שקיימים בכל ביית למשל קרדית אבק בית, אלרגנים של בעלי חיים, במידה ואתה מחזיק כאלו, תיקנים( ג'וקים), עובשים- במידה ויש לך קירות עבשים. במקרים אלו אין צורך בבדיקת הוכחה. לגבי חברות שמבצעות בדיקות לאלרגנים אחרים בבית -אין לי מידע ולא מקובל לבצע מכוון שאלרגנים נישאים באוייר ויכולים להגיע גם ממקום שכן.
לפני שבוע נכנס לבני בן ה 8 זבוב לעין והטיל 4 ביצים שהוצאו מהעין. בני שהוא ילד בריא לחלוטין מאוד נבהל ומאותו רגע לא מפסיק להתעטש ובמיוחד להשתעל ללא הפסקה כמעט. למרות שאמרו לי שאין קשר אני בטוחה שיש כי זה התחיל מאז המקרה ולפני כן בני בכלל לא סבל משיעול כרוני. (אחיו בן ה 10 הוא אסטמתי). האם יתכן כי הוא חטף אסטמה כתוצאה מהבהלה? מה עלי לעשות?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
17:36 27.09.13
שלום,

אין הוכחות כי אסתמה נגרמת יש-מאין בשל מצב נפשי. מצב נפשי יכול להחמיר אסתמה קיימת. באשר לשיעול, יתכן והוא ביטוי תגובתי-נפשי לארוע. בכל מקרה בנך לא אובחן עדיין (גם לא כאסתמטי) ובהמשך הסימפטומים יש לפנות להערכת רופא מקצועי- קודם כל לשלול/לאשר מחלה אורגנית ובמידה וכזו נשללת להתייחס גם לפן הנפשי בעזרת פסיכולוג/ית.
 
חנה
10:44 24.09.13
לבעלי בן 60 נאמר אתמול שיש לו אסתמה. בתיפקודי ריאות הייתה לו חסימה חלקית.
יש לו קוצר נשימה ושיעול.
הוא גם סובל חצי שנה מחולשה בשכמות.
האם זה יכול להיות קשור?
בדיקת EMG תקינה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
09:35 25.09.13
שלום,

אסתמה בד"כ לא גורמת לתופעות נוירולוגיות/שריריות. ישנה תסמונת שקשורה באסתמה שהיא נדירה (תסמונת כורג שטראוס) שכן יכולה לגרום לכך. בנוכחות EMG תקין יש להרחיב את הברור לתלונותיו. בנוסף -חסימה עדיין אינה עדות לאסתמה. יש צורך גם בהדגמת הפיכות משמעותית בתפקודי הריאה ולההתבונן על התמונה הכללית האם אכן האבחנה מתאימה.
ביתי, בת 6. לפני שנתיים (בחודש ספטמבר) קיבלה התקף אסטמה, הופנתה למיון שם טופלה עם המשך טיפול בבית (אינהלציה ובנטזול) למספר ימים.
זה היה ההתקף הראשון בחייה.
לפני כעשרה ימים היא קיבלה התקף נוסף, קל יותר. הפעם היא אושפזה (בית חולים אחר, גישה אחרת) טופלה (אינהלציה ובנטזול) ושוחררה כעבור יומיים ללא צורך בטיפול נוסף. אלו שני ההתקפים היחידים בחייה.
עם זאת פעם בכמה חודשים היא סובלת מסטרדו / שיעולים ואנו מונחים להיעזר במשאף עבורה.
לאחר האשפוז האחרון הופננו להתייעצות עם רופא ריאות. הרופא קבע שהיא נחשבת אסתמטית. נתן טיפול מונע בסינגולייר למספר חודשים (לתקופת החורף).
אשמח לקבל דעה נוספת בעניין
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:49 22.09.13
שלום,

הפורום, כפי שנכתב בכותרתו, אינו פורום למחלות ילדים. אבחנת אסתמה נעשית על סמך חשד קליני שיש לאשרו ולהוכיחו בתפקודי ריאה !!!. במידה וילדתך לא עברה תפקודי ריאה או שתפקודי הריאה אינם טיפוסיים הרי שאבחנת אסתמה איננה ודאית ויש לאשרה או לשלול אותה. .
 
100
00:53 09.09.13
שלום,
בסיכום בדיקת תגר מטכולין נכתב ״רגישות יתר קלה בדרכי נשימה עליונות״,
השאלה שלי האם זה מאפיין יותר אלרגיה או יותר אסתמה, והאם יש צורך בבדיקה נוספת כדי לדעת אם זו אלרגיה או אסתמה?
תודה רבה !
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:30 15.09.13
תשובה בתגר מטאכולין אמורה להיות : חיובי או שלילי. פרשנות של הבדיקה אינה חד משמעית , לכן מומלץ להגיע עם דו"ח הבדיקה ליעוץ רופא ריאות
 
100
11:17 17.09.13
 
גילה
 
10:19 17.09.13
שלום רב,
אני בת 35 סובלת שנים מאלרגיה עונתית ובכלל דשה אבק אובך ועוד.
עשיתי בעבר חיסונים לא עזרו.
בשנה האחרונה אני מטופלת בקלרינז פעמיים ביום. סרטייד 500 פליקסונז.
השנה זו הפעם השניה שאני סובלת משיעול טורדני.
הזמן הממושך ביותר כמעט חודשיים. בהתקף שיעול אני מקיאה ליחה, מידי פעם אוכל.
לאחרונה הוסיפו אינהלציות עם ונטולין,אירובנט,סולבקס ובודיקורט.
סבלתי בזמן האחרון מסינוסיטיס כתוצאה מאלרגיה, לאחר מכן חיידק סטרפטוקוקוס. הריאות נורא כואבות לי בנשימה עמוקה, כואב וצורב באזור הצוואר, השיעול עדיין לא עבר.
טרם קיבלתי פיענוח לסיטי ריאות היום ביצעתי.
צילמתי תמונה מתוך כמה CT ריאות, אשמח לשמוע פיענוח.
תודה רבה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
11:13 17.09.13
מדובר באיכות נמוכה של התמונה . אין לראות ממצא פטולוגי בריאות
+ הוספת הודעה
   1 ...  10  11  12  13  14  15  16  17  18  ...  153  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה