בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 14

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
 
פנייה בשאלה לרופאי הפורום
 
שלום: בפנייתכם ציינו גיל ומין, מספר שנות עישון ומספר חפיסות ליום. חשיפות תעסוקתיות ואחרות, אם ישנן, ומחלות רקע. הפורום אינו מיועד למחלות ילדים. תודה, דר' ורסנו שבתאי.
 
יעל
21:13 22.07.13
שלום,

אני בת 32 עם אסטמה 8 שנים, ואלרגיה לאבק ופריחה מאז ומתמיד.
אני לוקחת סרטייד 2 שאיפות בבוקר ובערב 250 מ"ג, סינגולייר, וינטולין לפני ספורט
ואוואמיס לאלרגיה.
רציתי בבקשה לברר: הייתי אצל רופאת ריאות לאחר שהפסקתי ל 20 שעות עם כל הטיפול לאסתמה. רופאת הריאות נתנה לי לעשות בדיקות נשיפה במכשיר דיגיטלי שבו אמורים לקחת אוייר ולנשוף כמה שיותר חזק.
יצאה לי תוצאה של 75 אחוז. הרופא לא הסבירה לי מה זה אומר, ואשמח לדעת מה זה אומר... והאם לאנשים בריאים יש תוצאה של 100 אחוזים או קרוב?
והאם זה אומר שיש לי אסתמה קלה או בינונית?

תודה מראש
 
ד''ר דניאל סטרובין  
16:12 24.07.13
ממצאים בבדיקת תפקודי ריאות - ספירומטריה (בדיקת זרימות נשיפתיות) אינם דבר יחידי לאיבחון אסתמה . תוצאות בדיקה מלמדות על מצב תפקודי של המטופל, תגובתו לטיפול תרופתי קבוע , מצב הפיכות אחרי מרחיב סימפונות. לצורך מעקב של אסתמה, תוצאות תפקודי ריאות מלמדות על יציבות והינן כלי שעוזר בהחלטות טיפוליות.
לא ניתן ניתן להתייחס לבדיקת תפקודי ריאות בודדת ללא מידה מלא על פרטי מהלך האסתמה, תוצאות בדיקה גופנית .
בן 31. ידוע כסובל מברונכיאקטזיות קלות ב rml.
שיעול וליחה הרבה זמן.השנה עבר דלקת ריאות ב rml - טופל zinnat/rulid תסנין בנסיגה.
עבר ברונכוסקיה לפני כ 9 חודשים- ללא ממצא אנדוברונכיאלי. מוגלה++ וצמיחה של s aureus.
בבדיקה electron microscopy- הפרעה נרכשת בתנועתיות ( כלומר לא ciliary dysfunctin primary).
תפקודי ריאות: fev1 86% fvc 83%
immunoglobulins normal.
רציתי לדעת מה אומרת התשובה של המומחה במילים פשוטות.
ורציתי לדעת האם ניתן לפתור את הבעיה אחת ולתמיד.
והאם אפשר למות מהממצאים הללו או מהמחלה המתוארת

תודה מראש
המשך יום טוב.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
08:30 21.07.13
שלום,
בהפרעה נרכשת הכוונה היא כנראה להשפעת הדלקת על תנועתיות הציליה ולא מחלת הציליה עצמה. ברור לברונכיאקטזיות כולל גם ברור לחידשקי שחפת אטיפית, מחלות קולגן ועוד. הטיפול העקרי הוא מניעת זהומים (חיסונים), טתרבות הליחה מייד בהחמרה והתחלת טיפול אנטיביוטי במקביל, פיזוטרפיה להוצאת הליחה ובמקרים של החרפות זהומיות חוזרות גם טיפול אנטיביוטי מונע. במקרה של ברונכיאקטזיות ממוקמות לאזור אחד יש לשקןול גם ברונכוסקופיה לשלילת גוף זר/חוסם (שאותה בצעת).
 
מעוז
00:28 19.07.13
שלום
הייתי אצל רופא ריאות מהסיבה שאני סובל כבר תקופה ארוכה מליחה מוגלתית צהובה ירוקה לפעמים עם פסי דם דקים, לאחר ברונכוסקופיה לא נרשם שהכל תקין מלבד ליחה מוגלתית שמפריעה לריסים לריסים לזוז לפי דברי הרופא.
לפני כחודש היה לי דלקת ריאות עם שיעול רב עד שיצא הרבה דם בליחה.
פניתי שוב לרופא ריאות עם צילומי רנטגן שאיבחן שיש לי ברונכיאקזטיות קלות ללא גורם ברור.
ברצוני לדעת מה המחלה הזאת
וממה היא נגרמת?
דבר נוסף שרציתי לדעת זה , האם המחלה מסוכנת ומה הסיכונים שלה?
תודה מראש.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
12:08 19.07.13
שלום,
הבדיקה לאימות אבחנה של ברונכיאקטזיות היא בצוע CT חזה בחתכים דקים. בצילום חזה רגיל לרוב עולה רק חשד. במידה ואכן מדובר בברונכיאקטזסיות יש צורך לבדוק גם את מערכת החיסון. ברונכיאקטזיות (הרחבה פתולוגית של סימפונות) לרוב קורית עקב זהומים חוזרים, דלקת ריאות קשה בעבר, שחפת ריאות בעבר או פגם במערכת החיסון הגורם לזהומים חוזרים. גם מחלת ציסטיק פיברוזיס עלולה לגרום לכך. ראשית- יש להוכיח את קיום הברונכיאקטזיות ולאחר מכן לברר את סיבתן וגורמים להחמרתן ולהמשכות הזהומים כנ"ל.
 
gil
08:01 14.07.13
איך אפשר לאבחן את מחלת הריאות
יש חילוקי דעות
אסתמה ברוכינטיס או copd אף על פי שלא עישנתי
עשיתי עשרות תפקודי ריאות C.T. וכו'
אני סובל נורא במשך רוב ימות השנה
תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
08:19 15.07.13
שלום,

ישנם קריטריונים מאד ברורים לאבחנה של כל אחת מהמחלות שהזכרת שמבוססים על תפקודי ריאה, מבחני תגר נשימתיים (במקרה שקים חשד לאסתמה אך תפקודי הריאה הרגילים תקינים), גורמי סיכון אישיים ומשפחתיים וכיו"ב. מומחה ריאות אמור לדעת איך להגיע לאבחנה מדוייקת ומבוססת באופן אובייקטיבי, ובמידת הצורך להציע טיפול מכוון על פי האבחנה המבוססת.
בן 50 מאובחן בפיברומיאלגיה וצפיפות עצם נמוכה כמו כן מעי רגיז וטרינר פוינט בשרירי הלעיסה במעקב לשלילת מחלת פאגט אלק פוספט תקין צריך לבצע בדיקת דם שיחליף עצם כדי לשלול סופית.
מזה 3 חודשים כאבים בחזה לא יודעים אם לשייך לפיברומיאלגיה או למקור אחר כיוון שכאבי חזה יכולים להיות בפיברומיאלגיה אך לא שכלים. בירורים שעשיתי עד כה זה בדיקה אצל קרדיולג ששלל בעית לב עקב אורך הזמן בה קיימת הבעיה. כמו כן שלח לאגו לב במנוחה שיצא תקין אמור לבצע מבחן מאמץ עוד שבוע שלא הרשו לי לבצע בפעם ראשונה בגלל הכאבים כעת הרופא יהיה נוכח. בצעתי ct בטן-חזה-אגן ובפענוח חזה עם חומר ניגוד כתוב:מבנה תקין של הגומחות העל בריטיות,האקסילות,המדיאסטינום ושערי הריאות.בריאות יאווררו יתר.שינוים פיבורוטים בפסגות.ללא ברונכיאקטזיות,וללא ממצא גושי. לב -פריק רד ,ופל וירה תקינים.ללא הרס גרמי.בוצע מיפוי עצמות פענוח חזה:הודגמה קליטת יתר דיפוזיה לאורך צלע 1 משמאל שיתכן וגברה מעט.
הכאבים קיימים 24 שעות ביממה. לעיתים חזקים יותר לעיתים פחות מתגברים בנשימות עמוקות,חשיפה של החזה לקור קור מזגנים בתנעות שמערבות תזוזה של החזה התכופפות הרמת ידים וכו. ולחיצה על המקום.
שאלתי על סמך תלונתי ו ct. חזה האם יתכן שבעיה נובעת מהריאות ואם כן אשמח להסבר האם יש סיבה לדאגה מפיענוח ct. ואיך ממשיכים בבירור באיזה תחום ממשיכים או שיש צורך בבירור במקביל אם כן באיזה כיוונים לבדוק.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:06 23.06.13
לפי אופי הכאבים לא סבירות נמוכה לכך שמקור הינו ריאתי . לפי פענוח CT חזה למעט שינוים ישנים ברקמת הריאה אין חשד לתהליך פטולוגי
 
בוקי
11:14 24.06.13
לא הבנתי את תשובתך


מעבר לכך שכחתי לציין שלקחתי ארקוקסיה 10 ימים ללא הועיל
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:02 07.07.13
לפי נתונים שהוצגו ותשובת CT חזה - מקור לכאבים אינו ריאתי . בכל מקרה יש להתייעץ עם רופא המטפל לגבי המשך בירור
 
שלמה
16:02 05.07.13
שלום!!
אני אחרי התקף אסתמה חמור+ אישפוז לפני 3 שבועות
תפקודי ריאה 30%
אני עדיין משתעל
מתי אוכל לבצע הליכה ואם כן כמה?(הליכה במאמץ) או שאסור להתאמץ?
תודה רבה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:24 07.07.13
מאמץ גופני מומלץ לחולה אסתמה אך רצוי להמנע ממנו בזמן התקף בשל אפשרות להחמרה נשימתית נוספת. המלצות לגבי טיפול והתנהגות בכל תקופה מסוימת ניתן לקבל דרך רופא המטפל/רופא ריאות
 
אופיר
13:36 04.07.13
שלום רב. אני עומד לנסוע לאנגליה ולפגוש בחורה שבעברה, לפני מספר שנים, חלתה בשחפת בישראל. היא טופלה כאן אך איני יודע האם השלימה את הטיפול. ברור לי שבמידה וכן, אין סכנה להדבק ממנה. רציתי לשאול מה הסיכון במידה ולא הושלם הטיפול. אני יודע שכיום אינה חולה פעילה. האם מסוכן להיות איתה בקשר? האם ניתן להדבק בנשיקה, דרך הרוק, או קיום יחסי מין? תודה רבה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:22 07.07.13
חיידק שחפת עובר מאדם לאדם דרך מערכת נשימה בחשיפה ממושכת ישירה לחולה בשחפת ריאתית . במידה ואין מדובר בשחפת פעילה (מחלה ) בריאות - אין סכנת הדבקה.
האם לשינוי של 5% במשקל ישנה השפעה על תוצאות בדיקת ספירומטריה?
לאחרונה ירדתי כ- 3 ק"ג (אני רזה) וערך ה- Fev1 עלה בכמה אחוזים בבדיקת ספירומטריה, למרות שאיני חשה בשיפור. האם יתכן שיש לעדכן את המשקל הנוכחי במחשב על מנת לקבל אחוזים מדויקים?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:47 03.07.13
נורמות של תפקודי ריאות נובעות ממדדים של גיל, מין וגובה . למשקל ישנה השפעה על תפקודי ריאות בעליות או ירידות משמעותיות במשקל. שינוי תפקודי ריאות קרוב לודאי קשור לתנודתיות טבעית של הבדיקה ולא למשקל גוף.
 
חיים
22:09 30.06.13
היי אני בחור בן 30 אסטמתי מלידה וסובל מנזלת אלרגית. לוקח כבר עשר שנים משאפים למניעה משאף סרטייד דיסק 250 בוקר וערב ומשאף פליקסונז לאף 2 שאיפות בכל נחיר כל יום.
אני מרגיש שאני יציב עם האסטמה ואני רוצה להפסיק עם המשאפים.
האם אני יכול להפסיק במכה אחת או שצריך לרדת מזה בהדרגה נניח יום כן יום לא או משהו כזה הדרגתי?

תודה רבה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:33 02.07.13
במקרה של מצב יציב מבחינה נשימתית בחולה אסתמה, על שינוי בטיפול רצוי להתייעץ עם רופא ריאות. משאפים ניתן להפסיק באופן חד. במקרה של טיפול במספר תרופות (כמו במקרה הזה, משאף משולב סרטייד, שילוב של פליקסוטייד וסרבנט) , בשלב הראשון ניתן לעבור לטיפול במשאף סטרואידלי (פליקסוטייד) בלבד לתקופה של מספר חודשים ואם אין החמרות של אסתמה , ניתן להפסיק גם אותו.
 
אלעד
09:07 30.06.13
שלום רציתי לדעת האם עבודה עם אבקות למיניהם כגון עמילנים רשימת e מסוכנים לשאיפה? או רק למאכל
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:27 02.07.13
נזק פוטנציאלי תלוי באופן החשיפה: האם מדובר בייצור או לא, מה דרגת החשיפה - כל היום או תקופות קצרות, מה זיהום אויר באופן כללי במקום עבודה, האם קיים איוורור ואמצעי מיגון דרושים לפי נוהלי עבודה. אחרי התייחסות לנקודות הנ"ל ניתן להעריך האם קיים סיכון של מחלות במערכת נשימתית
אבי, בן 59, במשך חצי שנה אחרונה היה חולה לפחות 5 פעמים בדלקות בדרכי הנשימה עם הסימפטומים הבאים: החום פתאום עולה עד 38-38.5 ונמשך כיומיים יחד עם כאבים בעצמות ובגב. לאחר מכן החום יורד ל-37 בערך או אף 36.5, מופיעה נזלת, לרוב שקופה (אם כי בפעם האחרונה החלה להפוך לירוקה), ושיעול בהתקפים חזקים ועם ליחה מרובה (לבנה, צהובה ושקופה) שיוצאת בקלות. אחרי יום-יומיים השיעול והנזלת בדרך כלל ממשיכים, אבל החום עולה שוב ומגיע לעתים עד 39-39.5. בינואר רופא המשפחה אבחן דלקת בריאה השמאלית, בשאר הפעמים האבחנות היו ברונכיטיס, סינוסיטיס, דלקת בקנה או דלקת לא ספציפית בדרכי נשימה עליונות. בכל פעם אבי טופל באנטיביוטיקה ממשפחת פניצילין או אריתרומיצין.
בדרך כלל, יש לו נטייה לבעיות מהסוג הזה, אבל לא בתדירות גבוהה כל כך. לאבי יש חשש שהמצב שלו החמיר לאחר שלפני כשנה ביצע חיסונים לפני נסיעה להודו.
ברקע: כאבי גב חזקים בעקבות טראומה ישנה, מטופלים לעתים קרובות במשככי כאבים. משקל עודף. בעיית לב וכלי דם, מטופלים באספירין ואנטיסטטינים. אלרגיה לקור, מתבטאת בהתעטשויות חוזרות. אין תגובה מיוחדת לבדיקות הנעשות על ידי אלרגולוג.
נודה מאד על התייחסות למצב המתואר והמלצות לגבי בדיקות נוספות לבירור הישנות המחלה ו/או טיפול תומך/מונע.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
08:23 25.06.13
שלום,
לא ציינת אם אביך עישן בעבר או מעשן ולמה הוא חשוף בעבודתו. במקרה שלו יש להוציא מחשבון זהומים חוזרים על רקע ברונכיאקטזיות (התרחבות פתולוגית של הסימפונות) עם או ללא אסתמה על רקע אלרגי למשל. פנה למומחה.
שלום,
לא ציינת אם אביך עישן בעבר או מעשן ולמה הוא חשוף בעבודתו. במקרה שלו יש להוציא מחשבון זהומים חוזרים על רקע ברונכיאקטזיות (התרחבות פתולוגית של הסימפונות) עם או ללא אסתמה על רקע אלרגי למשל. פנה למומחה.

ד''ר שבתאי ורסנו, שלום ותודה רבה על תגובתך.

לשאלותיך:

1. עישון כבד בשנים 1970-1983. לאחר מכן הפסקה עד שנת 2008, ומשנה זו עישון של עד 2 סיגריות ליום, לפעמים אפילו סיגריה אחת בשבוע-שבועיים.
2. עד שנת 1987 במשך 11 שנים עבד ברוסיה במפעל לייצור כימיקלים עם חשיפה קבועה לחומרים הבאים: Dimethyl terephthalate (בצורת קריסטלים באוויר), אתילן גליקול ועוד תרכובת רעילה בשם מסחרי "טרמקס". בתקופה הזאת החל להשתעל חזק מאד ואובחן ב"ברונכיטיס כרונית עם קומפוננטה אסתמתית". לטענות, השיעול אז הרגיש שונה מהשיעול עכשיו, שכרגע, לפי התחושה, הוא מגיע מדרכי נשימה עליונות דווקא. לאחר שעזב את המפעל, משנת 1987 ועד בערך שנת 2004, הייתה הקלה משמעותית מאד בשיעול, עד כדי היעלמותו לתקופות. אחרי זה השיעול חזר, אבל, כנאמר בהודעה הראשונה, רק בשנה האחרונה המצב החמיר עד מאד.
3. העיסוק העיקרי שלו ב-20 שנה אחרונות זה מהנדס אלקטרוניקה, על כן הוא דרך קבע חשוף לאדי בדיל עם עופרת, אדי פלקסים (חומרי הלחמה) סינטטיים או על בסיס שרף וייתכן שגם לאדי חומרי ניקוי לרכיבים אלקטרוניים שקשה לדעת מה הם.

ועוד כמה פרטים נוספים שאולי חסרים בתמונה הקודמת:
1. כרגע צילומי רנטגן של הריאות ושל הסינוסים תקינים.
2. בדיקות דם תקינות, כולל Immunoglobulin G , Immunoglobulin M , Immunoglobulin A , Immunoglobulin E, Anti-DNA, C-Reactive Prot.
3. בדיקת Sputum culture הגיע עם תוצאה זו:
Culture - mixed flora
כיח מזוהם בפלורה של הלוע - Gram Stain
4. אבי עוסק בצלילה תת-מימית עד 40 מטר עם תרכובות גז שונות.
5. בין מחלות רקע שכחתי לציין פסוריאזיס, מזה כ-10 שנים, והפטיטיס A שהיה חולה בו לפני כ-25 שנה, עם AST/ALT מעט גבוהים מהנורמה.

ועוד שאלה - איך החום ובמיוחד "הסכימה" שבה הוא מופיע, נעלם ומופיע שוב בזמן המחלה משתלבים בתמונה של אסתמה?

סליחה על המלל הרב, אך תקוותי שזה יעזור להבהיר את המצב.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:01 27.06.13
שלום,

אביך היה חשוף לחומרים שונים בעלי פםוטנציאל נזק ריאתי (גם העישון וגםם מרבית החומרים האחרים שהזכרת). חום קשור לעניין כפי שציינתי במקרים של זהומים חוזרים שיכולים להיות במקרים כאלו על רקע סימפונות מורחבים מזוהמים (ברונכיאקטזיות).
מומלץ כי יפנה להערכת מומחה ריאות.
 
נטלי
14:32 27.06.13
שוב תודה, דוקטור, נעשה כך.
 
חנה
11:20 25.06.13
מה הסיבה להצללה שלא עוברת בריאות לאחר דלקת ריאות?. לפני חדשיים היה שבועיים חום גבוה ללא שיעול או סימן נוסף
בצילום חזה היה תסנין. כעבור חודש ללא שינוי. בסיטי ריאות הצללה ומספר מוקדים
אחד היפודנסי.
נשלחתי לרופא ריאות
האם זו יכולה להיות ממאירות? אייך יודעים? איזה בדיקות עושים?
אני בת 50 ומרגישה טוב ללא חום
 
חנה
11:22 25.06.13
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:09 26.06.13
שלום,

יכולות להיות מספר סיבות לתסנין שלא חולך. האחת היא דלקת ריאות כרונית-מאורגנת או זהום ממושך שלא מגיב לאנטיביוטיקות שגרתיות (למשל שחפת) אך כמובן יש לשלול ממאירות במיוחד כשיש גורם סיכון כמו עישון. הדרך לאבחנה כרורה בהשגת חומר לבדיקה פתולוגית מהאזור או בעזרת ברונכוסקקופיה (דרך דרכי הנשימה) או בעזרת ביופסיית מחט תחת הנחיית CT.
 
ליאורה
00:10 25.06.13
האם יתכן שיש אסטמה אבל מבחן תגר נשימתי יוצא תקין?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
08:21 25.06.13
שלום,

זהו מצב לא שכיח העלול לקרות בתקופות הפוגה ממושכת של האסתמה. במקרה כזה יש לחזור על הבדיקה בתקופת סימפטומים. ישנם מבחני תגר שונים שהרגישות הוהספציפיות שלהם שונה.
 
ליאורה
23:37 24.06.13
כיצד מאבחנים אסטמה? לפי סימפטומים?בדיקות דם?צילומים?תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
08:19 25.06.13
שלום,
איבחון אסתמה מצריך קליניקה מתאימה (סימפטומים והקשריהם), תפקודי ריאה המדגימים חסימה הפיכה (ובמקרה של תפקודים תינים ניתן לבצע מבחן תגר הגורם לחסימה במקרה של אסתמה סמויה). בדיקות עזר נוספות הן בדיקות דם ועור לאלרגנים נשאפים. גם הקשר משפחתי (הורים/אחים/יות ) הסובלים מאסתמה/אלרגיה מעלים את החשד של הרופא בכיוון אסתמה. הדגמת חסימה הפיכה משמעותית (בלי או עם מבחן תגר) הינה הכרח לשם אבחנה דפניטיבית.
 
אלי
21:54 17.06.13
השאלה היא בנוגע לאימי בת כ-76 מזה כשנתיים סובלת משיעול כרוני , נבדקה על ידי מספר רופאי ריאות ואף אוזן וגרון , עברה סי טי ותפקודי ריאות ושתי הבדיקות יצאו תקינות , נשללו דלקות בסימפוניות או בריאות . לא מוצאים לה פיתרון . כהשלמה לשאלה יש לאימי אבנים בכיס המרה ללא תופעות לוואי או כאבים בגלל זה וכמו כן אלרגיה ממשהו והיא מתנפחת בפנים , האם יש קשר בין המקרים והאם יש פתרון לבעיה זו תודה רבה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:13 18.06.13
שיעול כרוני ללא סיבה ברורה אחרי בירור ראשוני שכיח יותר בשל גירוים בדרכי אויר עליונות . תופעות אלרגיות עם נזלת כרונית הינה סיבה שכיחה לשיעול כרוני . רפלוקס של חומצות קיבה הינה סיבה נפוצה נוספת . במקרים האלה בירור הוא דרך א.א.ג עם התייעצות עם אלרגולוג ו/או גסטרואנטרולוג לפי הצורך .
 
אופיר
13:30 17.06.13
שלום רב...שאלתי היא: אני שוקל חתונה עם בחורה זרה שהיתה בעברה, לפני 8 שנים, חולת שחפת פעילה כאן בישראל. כיום מתגוררת בחול ואינה חולה. היא קיבלה כאן טיפול תרופתי אך איני יודע באיזו אינטנסיביות. האם, במידה והשלימה את כל התהליך הטיפולי, יש סיכון בקשר כזה? האם ניתן להידבק מנשיקה, דרך הרוק? תודה רבה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:21 17.06.13
שחפת הינה מחלה זיהומית. ברגע שאחרי טיפול תרופתי ספציפי מטופל מחלים, אין יותר תהליך זיהומי ואין סיכון להדבקה. מרפאות לשחפת הינן לפי חוק בישראל אחריות על טיפול ומעקב בחולי שחפת, לכן מידע על מצב המטופל ניתן לבקש במלש"ח שטיפל בחולה.
אהה אהה מידי פעם.

אמרו לי כי זה עניין נפשי - אך אני לא בטוח כי זה נפשי.

הייתה לי חבלה בריאה מתאונה לפני הרבה שנים, ושבר בצלע , האםם

האהה אהה יכול לנבוע מזה?

תודה רבה מראש.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:36 17.06.13
תופעות שצויינו אינן ספציפיות. במידה ודבר חוזר כל הזמן- יש לפנות לרופא המטפל לצורך בדיקה והחלטה על צורך בבירור נוסף
שלום ,

בעקבות שיעול יבש ממושך כאבים בחזה וברונכיטיס כל כמה חודשים רוצה לבקש בדיקת הדמייה. מאחר ועשיתי סיטי לב לא מזמן מפחדת להחשף שוב לקרינה העצומה של בדיקה זו. האם בדיקת mri במקרה של בית חזה וריאות מומלצת או שסיטי עדיף? יש לי אפשרות לעשות mri דרך ביטוח פרטי


תודה מראש
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
08:23 16.06.13
שךום,
MRI אינה בדיקה טובה לרקמת הריאות, אלא יותר לכלי הדם שבבית החזה. אם עשית CT חזה לא מזמן אין סיבה לחזור על בדיקות הדמייה כלשהן ויש צורך לאבחן ולטפל בך על סמך הנתונים הקיימים. גשי לרופא ריאות.
 
אתי
17:57 11.06.13
האם בצילום חזה ניתן לראות גידולים סרטניים? האם בבדיקת סי טי של הלב רואים יכולים לראות גידולים בריאות? תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
20:57 11.06.13
שלום,

CT חזה יותר רגיש לגילוי גידולים ריאתיים, כלומר יתכן ממצב שבו צילום רגיל לא מראה ו CT חזה כן. CT של הלב אינו מיועד לסקירת הריאות והוא כולל רק חלקים מהריאות ולא נותן תמונה מלאה.
אחרי 12 שנה של סבל וחיפוש סיזיפי לתרופה מצאתי את הנוסחה (כמובן אני לא רופא אלא חולה לשעבר ועליכם להתייעץ עם רופא הריאות שלכם) :

1. הפרידו את המשאפים שלכם לשלושה : א. משאף עם סטירואידים. ב. משאף להרחבת סימפונות (oxis לדוגמא) ומשאף לאף.

3. שיובן - אין לי כל קשר מסחרי עם המוצר של חותם הטבע. אני לקוח בלבד !!

4. מה שאני עשיתי - הפסקתי בהתחלה רק עם משאף הסטירואידים והתחלתי לקחת את האנטיסמתי. היו לי כמה ימים לא קלים של היגמלות מהסטיראידים אבל לא וויתרתי. אחרי שתתחילו להרגיש טוב , תנו עוד כמה ימים ואז תפסיקו גם עם מרחיב הסימפונות. גם שם היו לי יומיים לא קלים אבל אחרי זה - הפכתי להיות בנאדם הריא. הריאות נקיות !!! אני צועד צעידות של 8 ק"מ ביום. פשוט מדהים ! אחרי זה גם תפסיקו עם הספריי לאף ע"י מי מלח או מוצר טבעי אחר.

אני אובחנתי כחולה אסטמה קשה רק לפני כחצי שנה ע"י רופא ריאות. באמת, הייתי חסר תקווה ואני יודע על בשרי כמה מתסכל הסיפור הזה. הצלחתי ואני בטוח שרבים מכם עם אותם סימפטומים כמו שהיו לי יצליחו גם.

שוב, אני מדגיש, אני בנאדם פרטי, וכמובן לא לוקח שום אחריות רפואית על הכתוב למעלה. פשוט מייעץ כי רוצה לעזור לאנשים שסובלים כמוני ויכולים לצאת מהסיפור הנורא הזה די בקלות. תתייעצו עם הרופא ריאות שלכם ותעשו את הכל בפיקוח שלו.

בהצלחה לכולם !!!!!

איתי
+ הוספת הודעה
   1 ...  10  11  12  13  14  15  16  17  18  ...  150  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה