בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 14

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
דר יקר שלום, שמי מתן שביט אני חייל בשירות חובה המשרת בחטמר בינימין באיוש. אני סובל מאסטמה כבר מגיל שנתיים עם הזמן האסטמה החריפה ואני עם משאפים קבועים לטיפול מונע (סרטייד500 וונטולין לפי הצורך). כיום מצבי רע מאוד כל לילה בבסיס אני מגיע למרפאה עם התקף הם נותנחם לי אנהלציה עם וונתולין ושולחים אותי חזרה עד יום למחרת. בתאריך ה23.6 הגעתי לטיפול דרך הצבא במרפאת צריפין. דר שלומי דקל בדק אותי והקשיב לי בהבנה והמליץ לינת בית למשך 3-4 שבועות. המפקדים שלי שחררו אותי ללינת בית בזמן זה והשיפור בתנאי הנשימה בלילה היו יוצאים מגדר הרגיל, הנשימה שלי הייתה רגוע והצורך בוונטולין כמה פעמים בלילה נעלם. לאחר חודש של לינת בית לפי הוראותיו הלכתי לבירורת חןזרת במרפאת צריפין, הפעם לא עם דר דקל. דר דניאל שבדק אותי ראה את מצבי העכשיו לעומת מצבי הקודם ואמר שיש שיפור כליני גדול ושהמצב הרבה יותר טוב ונתן המלצה להפוך את הלינת בית לקבועה. בהמלצת הקרפ פעילה כמובן. את המלצה זאת הבאתי לרופא היחידה ששלח אותה לפיקוד. אך מה קרה, קצין הרפואה הפיקודי לא אישר את ההמלצה. ומאז אני ישן בבסיס וסובל כל לילה שאני פה. המצב משפיעה לי גם על הבריאות בפנים אחרים, אני לא ישן מספיק , דכאוני ופסימי מתעייף בקלות מכל דבר עיגולים שחורים מסביב לעיניים כל היום וצפצופים בנשימה שאני ממשיך איתם עד הלילה. אני ממשיך בטיפול שדר דקל נתן לי אך הלינה פה והחסיפה לתנאי החטמר לא מאפשרים לי להמשיך במצב. המפקדים מכירים את המצב וממליצים על הפטור אך אין התייכסות לבקשות. אשמח אם תיצור איתי קשר במייל או בכל דרך אפשרית ואם רק אם אפשר תעזור לי. המוטיבציה שלי לשירות משמעותי גבוה מאד אפילו התמיינתי לקורס קצינים והפילו אותי על רפואי בגלל המצב הקיים. כל לילה שאני עובר פה הוא סיוט. תודה רבה על תשומת הלב. רבט מתן שביט 8097138 מ.א.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:37 02.09.14
מדובר בפורום שעונה על שאלות רפואיות . לא ברור כאן מה בשאלה. אשמח לעזור בהיבט רפואי
 
מאיר
12:38 27.08.14
צללה פריברונכיאלית בבסיס ריאה ימנית חשודה לברונכופניאומוניה . רושם לצל כתמי שבצמוד להצללה הנל אשר מושלך על צלע 9
תודה רבה על הסבר.
הבדיקה נעשתה עקב חום גבוה מזה מספר ימים
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:30 02.09.14
לפי תוכן התשובה ניתן לחשוד שישנה דלקת ריאות בבסיס ריאה הימנית , קרוב לודאי צל נוסף הינו קשור לכך . כדי לקבוע זאת סופית חשוב לראות צילום וגם לבדוק מטופל
לביתי בת ה 14 היה חור בריאה לפני כ 3 חודשים.
לאחר מספר ימים בבית החולים החור נסגר, ועד היום לא היו בעיות.
כרגע אנו מעוניינים לטוס לאירופה.
האם יש בעיה לטוס? מה קורה עם במהלך הטיסה הילדה לא תרגיש טוב ויהיו לה אותן תופעות שהיו בזמן החור היה? קשיי נשימה בעיקר.........
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:28 02.09.14
חזרה אויר עצמוני (ספונטאני) או נגרם מסיבה כלשהיא, אינו קשור לפי מחקרים לתנאיי חוץ כגון מאמץ גופני או טיסה . קיים קשר במצבים עם שינוי חד בלחץ אויר כגון בצלילה או צניחה חופשית.
המלצה להמנע מטיסות ב3 חודשים אחרי ארוע חד, הינה משנה זהירות ואינה נתמכת בהוכחות מדעיות. במידה ובזמן טיסה ישנם תסמינים נשימתיים (גם אם זה פעם ראושנה!) יש לדווח לאנשי צוות.
חשוב לוודא שביטוח בריאות נסיעות לחו"ל מכסה בפרק זמן זה אחרי חזה אויר .
 
אסנת רייף
11:07 28.08.14
שלום. אני בת 49 מעולם לא עישנתי. בשמונה השנים האחרונות אני סובלת משיעול עם ליחה הנגרם מכל מיני סיבות:אוכל מתוק מידי ,חמוץ מידי ,חריף מידי ,מלוח מידי ,לקיחת נשימה עמוקה, דיבור בקול רם. לעיתים יוצאת ליחה ללא שיעול. בעבר עשיתי מספר בדיקות של תפקודי ריאה שיצאו תקינים. אני מכורה לטיפות אף וכמובן שאחרי שאני משתמש יש עליה בכמות הליחה. לעיתים הליחה שקופה ומגיעה מהאף ולעיתים צמיגה ולבנה המגיעה מתוך הגרון. לעיתים יש התקפי שיעול הגורמים לקוצר נשימה. לצערי למרות נסיונות שונים אצל רופאי ריאות ואף אוזן גרון מעולם לא אובחנתי ושאלתי היא באיזו מחלה כרונית מדובר? האם זו מחלת ריאות או דרכי נשימה?
תודה על העזרה
אסנת
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:21 02.09.14
תסמינים שצויינו אינם ייחודיים למחלה מסוימת. במידה של תסמינים במשך זמן רב ללא אבחנה ספציפית ברוב המקרים מדובר בסיבות של דרכי אויר עליונות (כגון נזלת כרונית או רפלוקס וישטי) או דרכי אויר תחתונות/ריאות (כגון אסתמה או ברונכיטיס כרונית). לעיתים יכול להיות שילוב של מספר סיבות יחד .
כמובן במקביל יש להתייחס לתרופות כרוניות וגם מחלות רקע
שלום !!
שמי מוחסן אחלאם מג'ת במשולש !! לקיתי במחלת הסרקואידוזיס מחלה מאוד קשה שתסכלה אותי ואת משפחתי סבל בלית ניתן לתאר !!! טופלתי במשך 12 שנה אצל מומחים בארץ מהם פרופסור אריה בין יהודה !! ואולם מהיאוש פניתי והגעתי לד"ר מג'די מומחה לרפואה משלימה וטבעונית מפתיח שיטת ריפוי ייחודית הנקראת בשם (תרפיית קו-אנרגיה) הגעתי אליו עם כל חומר הריפואי לבקשתו למוד את מהלך המחלה והטיפולים שלקחתי במשך שנים!!
קבל אותי לטיפול לאחר שעשה דיאגנוזה לאתר את מחולל הבעייה והחל לטפל בי !!!!!! עשיתי כ- לפחות 50 טיפולים באופן אנטנסיבי והיום כבר עבר יותר משנתיים ללא המחללה ואו סמפטום של המחלה ואף אני ללא תרופות כרוניות בכלל !! וכן אני מודה לא על הטיפול המסור והמיומנות ומאחל לו הצלחה בהמשך דרכו לעזור לאנשים כמוני !!
ממליצה בחום לכל מי שסובל מאותה מחלה לפנות אליו -
***הקליניקה שלו נמצאת בנתניה רח' רמז 13 מרכז טיפולים ד"ר מג'די

לפרטים מוזמנים ליצור קשר אתי למייל שלי ואשמח לעזור ולמסור יותר פרטים !! החלמה ורפואה שלימה לכולם.

בברכה מוחסן אחלאם
 
שמוליק
02:58 28.01.14
אנא צור קשר, אני מעונין ביותר פרטים על הטיפול בסרקואידוזיס, תודה מראש, שמוליק
 
לוי
06:18 25.08.14
אנא צור אתי קשר.
 
יעקב
08:42 23.08.14
שלום דוקטור.
בן 60 אסמאטי. המחלה מתפרצת בדרך כלל בעונות הקייץ , יחד עם הלחות.
האם יש קשר?
שנית, האם שהייה ושינה עם מיזוג אוויר יכולה לעזור?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
11:52 23.08.14
שלום,

לחות אויר לכשעצמה אינה מזיקה אך בד"כ מצטרפים ללחות גורמים מגרים נוספים כגון אבק קרדית הבית (קרדית אבק הבית מתרבה טוב יותר באזורים גאוגרפיים לחים). כמו כן יתכנו גורמים אלרגניים רבים נוספים בתלות בעונה וגם אובך משפיע לרעה. במידה וניתן להגיף חלונות ולמזג את הבית אך לא להגיע ליובש קיצוני, וגם לדאוג לנקות את המזגן והמסנן מעובשיםואבק, הדבר עשוי להועיל.
 
ניר
16:14 22.08.14
שלום

חולה בן 65 דמנטי סיעודי, פונה לבית החולים עקב אספירציה קשה באמצע הלילה בזמן שינה, היה כחול ועם סיטורציה נמוכה וקוצר נשימה.
בבית האבות עשו סקשן ופונה בנט"ן למיון כשהוא בקוצר נשימה ונושם כמו טרקטור.
במיון קוצר נשימה קשה, חירחר מאוד, דופק 145, קיבל טיפול בחמצן - אינהלציה - סקשנים (יצא המון הפרשות, אך ייתכן והוא כל הזמן שאף עוד ועוד הפרשות שעלו באמצעות הקאה, לא הכניסו זונדה במיון) והוחל טיפול אנבטיוטי, בהמשך היה ניסיון בסיוע של בי פאפ.
לאחר כתשע שעות לערך הוחלט לבצע אינטובציה ולהנשים עקב נפילת לחץ דם.
לאחר הנשמה ירידת הלח"ד הוחמרה, טופל בדופמין ונור אדרנלין. וכמובן טיפול אנטיביוטי, טיפול תומך במשתנים עקב ירידה בתפקוד כליות.
היה מונשם כשבועיים, אך גם לאחר סיום ההנשמה עדיין מתקשה בנשימה, נשימות מהירות ושטחיות, שימוש בשרירי עזר לנשימה, רואים זאת בצוואר, וכן ניתן לראות תנועות "סחיטה" של הבטן, ריבוי ליחה (שמטופל ע"י סקשנים ופיזותרפיה נשימתית, בצילום יש עדיין תמטים, מחובר באופן קבוע לחמצן.

רציתי בבקשה לשאול:

1. האם העובדה שתשע שעות הוא נשם עם מאמץ קשה מאוד בכוחות עצמו, עם דופק של 145 גרם לנזק לריאות? ללב (עומס על הלב, התקף לב)?
לשרירי הריאות? או לשרירים אחרים?

2. האם העומס הנ"ל זו הסיבה לנפילת הלחץ הדם וקריסת הכליות? או הספסיס?

3. האם העובדה שהוא מתקשה בנשימה ונושם מהר, זה בגלל התמטים והליחה? או עקב פגיעה בשרירי הנשימה? ניתן לבדוק את זה? יש משהו לעשות במקרה של פגיעה בשריר?

4. יש סיבה לחשוד שקוצר הנשימה הוא על רקע לבבי? במיוחד לאור השעות הארוכות במיון עם דופק גבוה מאוד ומאמץ נשימתי גדול.

5. יש סיכוי שיחזור לנשום כמו שצריך וללא חמצן?

זה יצא קצת ארוך, אך אעריך מאוד אם אקבל מענה על הכל.

תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
11:49 23.08.14
שלום,

את מתארת מצב חריף וקריטי, כעת בהליך של התאוששות.
הדופק המהיר ועבודת הנשימה בשעות הראשונות העידו על מצוקה ולכן הונשם באופן פולשני. במידה והיה ארוע של אוטם בשריר הלב או אי ספיקת לב הדבר היה אמור לבוא לביטוי באנזימי שריר הלב בבדיקת דם, אקג, ואקולב. ירידת לחץ דם לאחר הנשמה פולשנית עלולה לקרות עקב הלחץ החיובי בעת ההנשמה, לרוב עם חסר בנוזלים במערכת כלי הדם אך כמובן יכולים להצטרף גורמים נוספים כגון ספסיס או אי ספיקת לב. קשיי הנשימה הנמשכים עלולים להגרם מכל הסיבות הנ"ל או חלקן, בתוספת מחלה חסימתית של דרכי הנשימה אם סבל ממנה ברקע או הפרשות חוסמות. בנוסף, חולים שעברו מחלה קריטית עלולים לפתח פגיעה עצבית- "נוירופתיה של מחלה קריטית" הגורמת בין היתר גם לחולשת שרירי הנשימה והיא משתפרת לרוב באיטיות. עקרונית- עם תמיכה וטיפול הולמים, בתלות במצב הכללי של החולה ובמחלותיו הנילוות, יש סיכוי להתאוששות איטית עד כדי החלמה.
 
יעקב
15:57 21.08.14
שלום רב. אני חולה באסטמה בן 60. בשנה האחרונה, קופץ מהמיטה עם חנק ובלי אויר. זה קורה כפעמיים בשבוע. האם יש קשר למחלה, או שזה נושא אחר לבדיקה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
11:20 22.08.14
שלום,

יקיצות לילה בתחושת חנק יכולות להוות ביטוי לאסתמה לא מאוזנת (בד"כ תחושת המחנק נמשכת ולא חולפת תוך שניות) וגם להוות ביטוי לדום נשימה חסימתי בשינה. הרופא המטפל אמור לנסות להבחין בין האפשרויות על סמך הסיפור הקליני המפורט ולהפנות לבדיקות אבחנתיות בהתאם.
 
חיים
23:34 20.08.14
עשו לי צילום ריאות שבו רואים היפראינפלציה.
שוקלים לעשות בדיקת ס.טי כדי לשלול מחלת ריאה -
האם ניתן להסתפק במ.ר.י (חושש מהקרינה)?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
11:18 22.08.14
שלום,
MRI אינה בדיקה מתאימה לרקמת הריאה בשל תכולת האויר. CT היא בדיקה מתאימה. בנוסף, לא ברורה האינדיקציה לCT אלא אם מדובר על היפראינפלציה ממוקמת וחשד לתהליך חוסם בסימפון ספציפי. בחשד להיפראנפלציה כללית עדיף להתחיל מתפקוד ריאה מלא.
שלום רב, אני בת 46 חולת אמפיזמה בעקבות סיבוך של אסטמה (לא מעשנת). בחודשים האחרונים אני סובלת מבצקות ברגליים, באיזור כף הרגל והקרסול, ברגל אחת (שמאל) הרבה יותר מאשר בשניה. האם יש קשר בין אמפיזמה להתנפחות הרגליים? מדובר בהתנפחות קבועה (גם בבקרים). תודה!
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:34 18.08.14
שלום,

אסתמה אינה סיבה לאמפיזמה. אבחנתך לא ברורה לי. בכל מקרה, אם יש הבדל בין הבצקת/נפיחות בין שתי הרגליים יש לשלול קריש דם בורידי הרגל באמצעות בדיקת אולטראסאונד דופלקס בהקדם. חזרי והתייעצי עם הרופא/ה המטפל.
 
נטלי
09:20 18.08.14
שלום רב.

לפני כשלושה שבועות חליתי בדלקת ריאות, הטיפול שקיבלתי היה מוקסיפן בהתחלה ולאחר מכן הוחלף לזינט ורוליד פעמיים ביום למשך עשרה ימים.
כעבור 10 ימים הדלקת לא עברה וקיבלתי המשך טיפול לשבוע נוסף.

סיימתי את הטיפול לפני מספר ימים, אני עדיין משתעלת מאוד חזק, עשיתי צילום חוזר. הדלקת לא עברה אולם יש שיפור.

איך מומלץ לטפל בשלב זה והאם בכלל יש צורך בטיפול?
הרופאה שלי טוענת שאם יש שיפור אז לא צריך לטפל וזה יעבור מעצמו.

תודה
נטלי
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:32 18.08.14
שלום,
לא רשמת מהו גילך, עישון בעבר ומחלות רקע.
עקרונית, העלמות מלאה של הממצאים בצילום חזה לאחר דלקת ריאות זהומית יכולים לארוך עד 4 שבועות, בעקר בקשישים. חשוב לוודא שיתר הסימנים חלפו-ירידת חום לנורמה, ספירת דם והרגשת הבריאות הכללית. לעיתים חוםם והצללות בצילום ריאות הם סימן לדלקת לא זהומית ואז ההצללות לא חולפות ויש צורך בהמשך ברור. רצוי לעקוב בצילומים חוזרים עד להעלמות ההצללות.
שלום דוקטור.

אני עובדת כחצי שנה בתור צורפת תכשיטים. כל דבר קטן שאני עושה איתם, משחרר אבק. לא בכמות מסחרית - אבל יש.
אין לי אסטמה. אני לא אלרגית לאבק. אני מקפידה להיות עם מסכה כל היום (לא חייב - אני בוחרת לשים בכל זאת).
יש לי דאגות שמא האבק יזיק לי לבריאות. רופא אחד אמר לי שעד שאבק יכנס לריאות וגם יצליח להשאר שם - צריך לעבור שנים.

אשמח לקרוא את דעתך בנושא.

תודה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
08:21 17.08.14
שלום,

עבודה בתכשיטנות עלולה פוטנציאלית לגרום למחלות ריאה או דרכי הנשימה, בתלות בחומרים אתם את עובדת ובאמצעי ההגנה. חיתוך ושיוף של אבני חן המכילות צורןם (קוורץ) עלולה משך השנים לגרום למחלת הסיליקוזיס. הלחמות בסיוע שרפים מסויימים עלולה לגרום לאסתמה. שאיפת אבק בכלל, לאורך זמן ללא הגנה עלולה לגרום לברונכיטיס כרונית. כל אלו אינן סיבות שלא לעסוק בעבודה זו אך יש להיות מודעים לסכנות ולהעזר באמצעי הגנה נשימתיים. אפשר להתייעץ לגבי אמצעי הגנה עם רופא תעסוקה בקןופה שלך.
שלום רב! האם סביר שקיים קשר בין הגדלת בלוטות לימפה רטרופריטונאום וסיליקוזיס ריאות? (לגבי הסיליקוזיס, CT חזה: "המדיאסטינום עם אדנופתיה נכרת, באיזור הקרינה בלוטות לימפה בגודל עד 15 מ"מ"). אני לא יודע האם סיליקוזיס משפיעה גם על בלוטות בבטן הנ"ל? תודה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
08:18 17.08.14
שלום,

תוארו מקרים של מעורבות סיליקוזיס בבלוטות מחוץ לבית החזה. עקרונית (לאו דווקא במקרה שלך) יש גם לזכור כי סיליקוזיס מגדילה את הסיכוי לחלות בשחפת (וגם בסרטן ריאה) ובלוטות מוגדלות עלולות להיות גם על רקע זה.
 
אורי
19:13 13.08.14
בן 57 משתמש כ 10 שנים במשאף סרבנט 1 ביום לפני השינה. הרופא מקפיד להזהיר אותי מהתרופה ברצוני לברר אם יש התפתחויות מאז הנסוי מלפני כ 7 שנים. בנוסף המליץ לי לקחת עם הסרבנט גם בודיקורט טורבוהלר. שאלתי מה היתרון בלקחת את שתי התרופות ולמה להוסיף תרופה אם אני מסתדר עם אחת.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:11 14.08.14
שלום,
מדוע אתה לוקח את המשאפים? אסתמה? COPD ? האם אובחנת?
בעקרון אין טעם להוסיף בודיקורט אם אתה לוקח סרטייד רק פעם ביום . המנון של סרטייד הוא פעמיים ביום !
 
שמואל
12:57 22.07.14
בן 48 בדיקה של CT חזה הים חומר ניגוד קיפסקוליוזיס קשה ביותר מימין עיבוי רקמות בין מרווח בניצלעי 10 9 מימין לא ידוע הים זה שייך לNF1 דר מה זה המימצה הזה הים צריך בירור אני אופנתי לבדיק גבלל שה יש קבנה לניתוח של עקמת [הניתוח נמצע ב יתיעצות] אין אחלתע סופית מי אולטופד גב גם בגלל שה יש נגע בעמוד שידרע שהשיך לNF1 תודה דר הים הפשר הסבר לגבי CT חזה תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:40 24.07.14
שלום,
לגבי הממצא בין צלעות 9-10 גם המפענח של ה CT לא היה ברור לו האם זה קשור ל NF1. אני מציע שתחזור לרופא שהמליץ על הבדיקה ותשאל לדעתו מכוון שהוא הזמין אותה במחשבה מסויימת.
 
יוסי מחלב
15:45 08.07.14
תודה איש יקר
 
יוסי מחלב
07:55 08.07.14
שלום
יש לי גניחת דם בשינה במיוחד כולל שעול ליחה דמית מטופל בקרטדזון מטופל בשרון .
בוצעו במשך 3 שנים 2 ביופסיות שלילי כולל סיטי צלקת כרונית + ליחות ממחלת ראות שהיתה בעבר. תפקוד ראות להיום 70 חמצן 99 אין בעיה של נשימה עושה כושר זה פשוט מציק מעבר לזה סובל מחרדות מלחמה לוקח ספרליקס + קסנס .השאלה שלי מה עוד אפשר לעשות להקל אלי מכל הלחצים זה מאוד מציק לי אני בן 65 .
תודה .
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
09:41 08.07.14
שלום,

מהות המחלה שלך לא ברורה לי. BOOP לכשעצמו לא מתבטא בדימומים אלא אם יש מחלת רקע של וסקוליטיס (דלקת כלי הדם). בכותרת הזכרת "ברונכיאקטזיות" שזה מצב שעלול להסביר דימומים חוזרים, בעקר על רקע זהומים חוזרים. אם אינך מרוצה ממצבך ואתה ממשיך בגניחות דם מומלץ לקבל חוות דעת נוספת מרופא ריאות מומחה ולהראות לו את כל החומר שהצטבר (צילומים כולל CT, ביופסיה, תרביות, מכתבי סיכום).
 
רועי
19:40 03.07.14
שלום, עברתי פנאמוטוריקס לפני כחודש לאחר מאמץ פיסי ומכה שקיבלתי.אושפזתי בבית חולים מאיר לאחר הכנסת נקז ושוחררתי אחרי 4 ימים..לאחר שבועיים עברתי ביקורת וצילום והכל היה תקין..האם מותר לי לטוס כ 6 שבועות ממועד השחרור מהבית חולים?הרופא מבית החולים בביקורת אמר שאני יכול לטוס על בסיס ההיסטוריה של המקרה.מה דעתך?רועי
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:33 06.07.14
חזרה של חזה אויר בפרק זמן קצר אחרי ארוע ספונטאני ראשון יכול לקרות במקרה של שינוי חד בלחצי אויר סביבתי (כגון צלילה או צניחה חופשית). במטוסים היום לחץ אויר נשמר באופן מלאכותי , לכן אין סכנה להישנות של חזה אויר בטיסה רגילה . לשם זעירות יתר ממליצים לא לטוס ב4 שבועות אחרי ארוע עצמו אך דבר אינו מבוסס על ספרות מדעית. דרך אגב, לא ידוע על קשר בין ארוע חזה אויר עצמונה למאמץ גופני
 
רועי
10:09 06.07.14
תודה על התשובה.
בלמתי בחזה ברזל כבד מאוד שהגיע אלי בהפתעה תוך כדי עבודה על סולם.
המשכתי לעבוד באותו יום והכל היה תקין.
יומיים לאחר מכן קמתי עם הפנמאוטוריקס.

האם אין קשר למכה?

תודה,

רועי.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
11:00 06.07.14
לפי ספרות לא ידוע על קשר בין מכה קהה לבין חזה אויר ספונטאני . יש קשר בין פציעה חודרנית לבין חזה אויר טראומטי
ב CT סקר מודגם תסנין איתרסטיציאלי קטן באספקט אחורי של בסיס ריאה ימין. מומלץ ביקורת בעוד 4 חודשים. מה המשמעות של התשובה והאם מדובר במשהו מסוכן? תודה רבה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
08:13 29.06.14
שלום,

כמובן שיש צורך שרופא ריאות יראה את הצילומים עצמם כולל התשובה ויתייחס אל מצבך, גורמי סיכון ולפיהם יקבל החלטות. הממצא המתואר הוא ממצא גרפי בלבד וללא הנ"ל אין לו משמעות ברורה.
 
מאיה
23:17 02.07.14
בת 34. ברקע אנמיה תלסמיה מינור ושחפת ריאתית בפיסגת הריאה השמאלית שטופלה ע״י ריפמפין ואתו בטוח למשך חצי שנה- ברונכוסקופיה יצאה תקינה לאחר הטיפול. השחפת אירעה וטופלה לפני 6 שנים. בשנה וחצי האחרונות סובל מהתקפים באים והולכים( באים כל כמה ימים או שבועות) של כאב לוחץ בזרוע שמאל והאיזור שבין השדה שמולי לכתף לעיתים מלווה בנשימה כבדה והדופק מהיר.אקג תקין. אקו לב תקין. צילום כתף תקין. סיטי ריאות שבוצע חפני שנתיים הראה גרנולומה מסויידת ומאז ביצעתי גם צילומי חזה שמראים את אותו הדבר אך לעיתים צויין גם ציור ריאתי מוגבר. בדיקות דם מראות סידן בדם אלבומין ופרוטאין טוטאל בי גבוהים קצת מהטווח. שאלתי: מה משמעות ציור ריאתי מוגבר? על מה יכולים להעיד התסמינים? חוששת מחס וחלילה סרטן ריאות שמביא לתחושת הכאב בזרוע ולנשימה( למרות שזה התקפי ולא תמידי) ושילוב תוצאות בדיקות הדם החריגות שיכולות להעיד על גידול סרטני בעצמות או הישנות השחפת.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:57 06.07.14
תסמינים אינם ספציפיים, כאבי בבית החזה בדרך כלל קשורות לדופן בית החזה (שרירים, צלעות, עצבים) , כתף , ע"ש . ציור אינטרסטיציאלי הינו ממצא שכיח ויכול להעיד על טווח רחב של אפשרויות : משינוים כרוניים ישנים עד מחלה ריאתית פעילה . לכן בכל מקרה פרטני יש לראות צילומי CT יחד עם התרשמות בכלל ממצאים (כולל סיפור המטופל, בדיקה גופנית ובדיקות עזר נוספות)
+ הוספת הודעה
   1 ...  10  11  12  13  14  15  16  17  18  ...  162  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה