בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 14

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
 
פנייה בשאלה לרופאי הפורום
 
שלום: בפנייתכם ציינו גיל ומין, מספר שנות עישון ומספר חפיסות ליום. חשיפות תעסוקתיות ואחרות, אם ישנן, ומחלות רקע. הפורום אינו מיועד למחלות ילדים. תודה, דר' ורסנו שבתאי.
 
ליאורה
23:37 24.06.13
כיצד מאבחנים אסטמה? לפי סימפטומים?בדיקות דם?צילומים?תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
08:19 25.06.13
שלום,
איבחון אסתמה מצריך קליניקה מתאימה (סימפטומים והקשריהם), תפקודי ריאה המדגימים חסימה הפיכה (ובמקרה של תפקודים תינים ניתן לבצע מבחן תגר הגורם לחסימה במקרה של אסתמה סמויה). בדיקות עזר נוספות הן בדיקות דם ועור לאלרגנים נשאפים. גם הקשר משפחתי (הורים/אחים/יות ) הסובלים מאסתמה/אלרגיה מעלים את החשד של הרופא בכיוון אסתמה. הדגמת חסימה הפיכה משמעותית (בלי או עם מבחן תגר) הינה הכרח לשם אבחנה דפניטיבית.
 
אלי
21:54 17.06.13
השאלה היא בנוגע לאימי בת כ-76 מזה כשנתיים סובלת משיעול כרוני , נבדקה על ידי מספר רופאי ריאות ואף אוזן וגרון , עברה סי טי ותפקודי ריאות ושתי הבדיקות יצאו תקינות , נשללו דלקות בסימפוניות או בריאות . לא מוצאים לה פיתרון . כהשלמה לשאלה יש לאימי אבנים בכיס המרה ללא תופעות לוואי או כאבים בגלל זה וכמו כן אלרגיה ממשהו והיא מתנפחת בפנים , האם יש קשר בין המקרים והאם יש פתרון לבעיה זו תודה רבה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:13 18.06.13
שיעול כרוני ללא סיבה ברורה אחרי בירור ראשוני שכיח יותר בשל גירוים בדרכי אויר עליונות . תופעות אלרגיות עם נזלת כרונית הינה סיבה שכיחה לשיעול כרוני . רפלוקס של חומצות קיבה הינה סיבה נפוצה נוספת . במקרים האלה בירור הוא דרך א.א.ג עם התייעצות עם אלרגולוג ו/או גסטרואנטרולוג לפי הצורך .
 
אופיר
13:30 17.06.13
שלום רב...שאלתי היא: אני שוקל חתונה עם בחורה זרה שהיתה בעברה, לפני 8 שנים, חולת שחפת פעילה כאן בישראל. כיום מתגוררת בחול ואינה חולה. היא קיבלה כאן טיפול תרופתי אך איני יודע באיזו אינטנסיביות. האם, במידה והשלימה את כל התהליך הטיפולי, יש סיכון בקשר כזה? האם ניתן להידבק מנשיקה, דרך הרוק? תודה רבה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:21 17.06.13
שחפת הינה מחלה זיהומית. ברגע שאחרי טיפול תרופתי ספציפי מטופל מחלים, אין יותר תהליך זיהומי ואין סיכון להדבקה. מרפאות לשחפת הינן לפי חוק בישראל אחריות על טיפול ומעקב בחולי שחפת, לכן מידע על מצב המטופל ניתן לבקש במלש"ח שטיפל בחולה.
אהה אהה מידי פעם.

אמרו לי כי זה עניין נפשי - אך אני לא בטוח כי זה נפשי.

הייתה לי חבלה בריאה מתאונה לפני הרבה שנים, ושבר בצלע , האםם

האהה אהה יכול לנבוע מזה?

תודה רבה מראש.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:36 17.06.13
תופעות שצויינו אינן ספציפיות. במידה ודבר חוזר כל הזמן- יש לפנות לרופא המטפל לצורך בדיקה והחלטה על צורך בבירור נוסף
שלום ,

בעקבות שיעול יבש ממושך כאבים בחזה וברונכיטיס כל כמה חודשים רוצה לבקש בדיקת הדמייה. מאחר ועשיתי סיטי לב לא מזמן מפחדת להחשף שוב לקרינה העצומה של בדיקה זו. האם בדיקת mri במקרה של בית חזה וריאות מומלצת או שסיטי עדיף? יש לי אפשרות לעשות mri דרך ביטוח פרטי


תודה מראש
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
08:23 16.06.13
שךום,
MRI אינה בדיקה טובה לרקמת הריאות, אלא יותר לכלי הדם שבבית החזה. אם עשית CT חזה לא מזמן אין סיבה לחזור על בדיקות הדמייה כלשהן ויש צורך לאבחן ולטפל בך על סמך הנתונים הקיימים. גשי לרופא ריאות.
אחרי 12 שנה של סבל וחיפוש סיזיפי לתרופה מצאתי את הנוסחה (כמובן אני לא רופא אלא חולה לשעבר ועליכם להתייעץ עם רופא הריאות שלכם) :

1. הפרידו את המשאפים שלכם לשלושה : א. משאף עם סטירואידים. ב. משאף להרחבת סימפונות (oxis לדוגמא) ומשאף לאף.

3. שיובן - אין לי כל קשר מסחרי עם המוצר של חותם הטבע. אני לקוח בלבד !!

4. מה שאני עשיתי - הפסקתי בהתחלה רק עם משאף הסטירואידים והתחלתי לקחת את האנטיסמתי. היו לי כמה ימים לא קלים של היגמלות מהסטיראידים אבל לא וויתרתי. אחרי שתתחילו להרגיש טוב , תנו עוד כמה ימים ואז תפסיקו גם עם מרחיב הסימפונות. גם שם היו לי יומיים לא קלים אבל אחרי זה - הפכתי להיות בנאדם הריא. הריאות נקיות !!! אני צועד צעידות של 8 ק"מ ביום. פשוט מדהים ! אחרי זה גם תפסיקו עם הספריי לאף ע"י מי מלח או מוצר טבעי אחר.

אני אובחנתי כחולה אסטמה קשה רק לפני כחצי שנה ע"י רופא ריאות. באמת, הייתי חסר תקווה ואני יודע על בשרי כמה מתסכל הסיפור הזה. הצלחתי ואני בטוח שרבים מכם עם אותם סימפטומים כמו שהיו לי יצליחו גם.

שוב, אני מדגיש, אני בנאדם פרטי, וכמובן לא לוקח שום אחריות רפואית על הכתוב למעלה. פשוט מייעץ כי רוצה לעזור לאנשים שסובלים כמוני ויכולים לצאת מהסיפור הנורא הזה די בקלות. תתייעצו עם הרופא ריאות שלכם ותעשו את הכל בפיקוח שלו.

בהצלחה לכולם !!!!!

איתי
 
אתי
17:57 11.06.13
האם בצילום חזה ניתן לראות גידולים סרטניים? האם בבדיקת סי טי של הלב רואים יכולים לראות גידולים בריאות? תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
20:57 11.06.13
שלום,

CT חזה יותר רגיש לגילוי גידולים ריאתיים, כלומר יתכן ממצב שבו צילום רגיל לא מראה ו CT חזה כן. CT של הלב אינו מיועד לסקירת הריאות והוא כולל רק חלקים מהריאות ולא נותן תמונה מלאה.
 
שרון
11:36 11.06.13
שלום רב,

כבר מספר ימים שאני סובלת מכאבים באיזור בית החזה ושיעול יבש. לדעת רופא המשפחה מדובר בברונכיטיס. צילום חזה תקין אבל הרגשה שקשה לקחת נשימות עמוקות (כאילו הראות מלאות במשה). הרופא המליץ על טיפול במוקסיויט. כבר יומיים נוטלת אנטיביוטיקה ללא שיפור במצבי. האם זה הטיפול המומלץ האם יש מקום לשלב עם אנילהציה (אם כן מה לשים אירובוונט ובודיקורט). בעבר על רקע חשד לאסטמה ניתן משאף סימביקואט לשימוש על פי צורך
מאחר והסיפור הזה של ברונכיטיס מופיע מספר פעמים בשנה האם יש טיפול קבוע או ברור שכדאי לעשות בנסיון להבין מדוע זה חוזר כל כמה חודשים?

תודה רבה לך!!!
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
20:52 11.06.13
שלום,
מכוון שהתלונות שלך חוזרות מספר פעמים בשנה מן הראוי הוא להגיע לאבחנה ברורה. האפשרויות הן יותר מאחת. ממלחץ לפנות לרופא ריאות ולעבור ברור מלא כולל היסטוריה מדוקדקת, גורמי רקע ותפקודי ריאה.
 
איתי
16:44 10.06.13
שלום למומחים,
לפני כשבוע וחצי סבלתי מיובש קשה בגרון במשך יומיים, ולאחריו כבר התקררות, שכללה חולשה, נזלת ושיעול. הכל עבר ואני מרגיש טוב רק שהשיעול נשאר ומאד מציק לי. אני משתעל כבר שבוע וחצי וברובו הוא יבש. ניסתי לאכול בצל ודבש אך זה לא עוזר.
מה לעשות והאם זה נורמלי להשתעל שבוע וחצי? תודה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
17:41 10.06.13
שלום,

שיעול היא תופעה שעלולה להמשך זמן רב לאחר שארוע החריף נעלם. למשל לאחר זהום וירלי של דרכי הנשימה הוא יכול להמשל 6-8 שבועות אףך הולך ודועך עם הזמן. במידה ושיעול נשמך למעלה מחודשיים הוא מוגדר שיעול כרוני ויש לחפש סיבות אחרות כגון נזלת אחורית, החזר-וישטי/צרבת ו/או אסתמה. עם השיעול מאד מטריד אתה יכול להשתמש במשככי שיעול לתקופה מוגבלת של מספר ימים.

 
מישהי
22:04 06.06.13
שלום רב אני בת 42 יש סיטוס אונברסוס קרטגנר סינדרום
בהיותי ילדה סבלתי מדלקות ריאה חוזרות ומסינוסיטיס היום פחות בהרבה אחת לכמה שנים אני חוטפת ברונכיט קשה או דלקת ריאות.
לפניי שבועיים הייתי באירוע בתוך האולם היו המון מעשנים זה היה נוראי התחלתי להשתעל שיעול יבש אך לא רציני. בבוקר שלמחרת קמתי עם תחושה שאני רוצה למשוך עוד אוויר אבל אין ביכולתי לא ציפצפתי תחושת מחנק באותו יום בשעה 4 לפנות בוקר הרגשתי לחץ בחזה ולא הפסקתי להשתעל במשך שעתיים שיעול יבש ומרגיז הייתה לי תחושה שאין לי אויר נסענו לטרמ בזמן הנסיעה פתחתי חלון והייתה לי הקלה עצומה עד שחיכינו בתור ובדקו אותי הכל נעלם כלא היה חזרנו הביתה וכך מידיי יום יש לי התקפיי שיעול לפחות שעה שעתיים בלי הפסקה יש לי כאבים בצלעות ותחושה של מחנק חוסר אוויר סיטורציה 100 ללא ציפצופים עשו לי בדיקת דם לשעלת שיצאה תקינה נשלחתי לצילום ריאות בפיענוח היה כתוב ניפוח יתר ריאתי דו"צ מה זה אומר?
הרופא נתן לי רוליד ורוקסט פלוס אני כבר 5 ימים עם הטיפול ללא הקלה טען שיש ברונכיט האם ההבחנה נכונה ?האם יש מקום לדאגה כשאומרים ניפוח ריאתי ?
תודה מראש על כל תשובה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
16:36 08.06.13
במחלות ריאה כרוניות רבות יכול להיות מרכיב של נפחת (אמפיזמה) עם ביטוי בצילום חזה כ"ניפוח יתר" . תסמינים כגון שיעול התקפי אינם ספציפיים ויכולים להיות במחלות דלקתיות בדרכי אויר או רקמת הריאה , כן בשל זיהום וכן בלעדיו.
ניתן להמשיך טיפול/בירור בהנחיית רופא המטפל
התוצאות שנכתבו ע"י הרופא המפענח הן:
ספירומטריה חסימה ורסטריקציה קלה
דיפוזיה ונפחים ירודים במידה קלה

מה הטיפול המומלץ?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
15:59 05.06.13
בדיקת תפקודי ריאות מוסיפה לאיבחון של המחלה ולא עושה אבחנה לבד. מידע של תפקודי ריאות עוזר לרופא המטפל (ריאות) לקבוע אבחנה מדויקת . טיפול ניתן לפי אבחנה (מחלה ריאתית) ולא ע"פ תפקודי ריאות
 
אמיר
07:47 03.06.13
שלום רב,
אמי,כבת 52, התעוררה בשבת עם כיח דמי.
לאחר מספר פליטות של כיח, הצבע חזר להיות שקוף.
ליתר ביטחון פנינו למיון ושם בוצע צילום חזה ובדיקת דם.
שתי הבדיקות יצאו תקינות, ולדעת הרופא ככל הנראה מדובר במשהו שקשור לדרכי הנשימה העליונות.

מאז(ראשון ושני) בבוקר היא קמה עם מעט כיח דמי, שלאחר 2-3 פליטות חוזר להיות שקוף

אמי איננה מעשנת ואיננה עישנה מעולם, והיא אישה בריאה
האם ישנה סיבה לדאגה בנוגע לריאות?(בהנחה וצילום חזה תקין)

האם יש להמשיך לבדיקות נוספות?
תודה רבה!
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:43 03.06.13
במידה וכיח דמי יצא בזמן שיעול - מומלץ לפנות לרופא המשפחה כדי להמשיך בירור של מקור לדימום (כולל בדיקות רלוונטיות לדרכי אויר תחתונות) . במקרה ואין מדובר בהפרשות דמיות בזמן שיעול - יש לפנות דרך רופא המטפל לבדיקה אצל רופא א.א.ג
 
אמיר
09:03 03.06.13
תודה על תשובתך המהירה!
לאימי אין כלל שיעול, בבוקר כשהיא קמה נפלטת מעט ליחה מהולה במעט דם, במהלך היום אין זכר לכך.
שלום נשלחתי לבידקת תפקודי ריאות,(ספירומטריה עם מרחיבי סימפונות), כרגע אני נוטל משאף QVAR 100 . רציתי לדעת האם עליי להפסיק את השימוש במשאף לפני הבדיקה ? במידה וכן, לכמה זמן?

תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:25 29.05.13
שלום,

אין צורך להפסיק לצורך בדיקה שציינת אם המטרה להעריך את מצבך הנוכחי לאחר שבעייתך אובחנה. אם הבדיקה הינה אבחנתית (למשל חשד לאסתמה שעדיין לא אושר/לא אובחן) רצוי להפסיק ל 2-3 שבועות.
 
איתי
18:44 31.05.13
שלום רב,
ביצעתי בדיקת דופלקס של עורקי הצוואר (קרוטיקס) להלן הממצאים:

ימין - עורק משותף - נראו רבדים טרשתיים בדפנות העורק ללא הפרעה המודינמית

עורק חיצוני - נראו פלקים טרשתיים וכן פיתול באזור הדיסטאלי

עורק פנימי - נראו רבדים טרשתיים וכן פיתול באזור הדיסטלי אשר גורם להפרעה קלה בזרימה.

שמאל - עורק משותף-נראו רבדים טרשתיים בדפנות העורק ללא הפרעה המודינמית.

עורק חיצוני - נראו פלקים במוצא העורק - ללא הפרעה המודינמית

עורק פנימי - נראו רבדים טרשטיים וכן פיתוח באיזור הדיסטאלי ללא הפרעה המודינמית.

אודה לך מאוד על פיענוח הממצאים.

בברכה.
שלום,

הגעת לפורום הלא נכון. פנה לפורום כרורגיית כלי דם. לידיעהף הפרעה/ללא הפרעה המודינמית הכוונה היא לאופן זרימת הדם בכלי הדם.
 
יעל
 
10:45 28.05.13
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:28 29.05.13
גם החלק הזה של התפקוד הינו תקין.
 
יעל
 
10:44 28.05.13
בת 49 עם סוכרת , ברונכיט כרונית. כולסטרול שומנים ובעיות שדרה.מעשנת כ5 סגריות ליום
לפני כשלושה שבועות הייתי חולה קיבלתי אנטיביוטיקה ובאופן קבוע משתמשת פעמיים ביום סימבקורט ואף אנהלציות.
השיעול לא עובר ומעיר אותי משינה חונק. עם ליחה קשה. לפעמים לבן לפעמים צהוב ירוק.
נשלחתי לתפקוד ראות והרי התוצאות .
אודה לך בעזרה על פענוח ואם תוכל לומר לי האם יש בעיה
מאחר שהתור לרופא ראות שלי רק בעוד שבועיים
בתודה מראש יעל
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:26 29.05.13
שלום,
בדיקת הספירומטריה תקינה.
לפני מס' חודשים אובחנתי עם ברונכיאקטזיות ב2 הריאות ונשלחתי לעשות בדיקות למע' החיסונית . בבדיקות נמצא שה igg שלי מעט גבוה - 1678 (כשהמקסימום הוא 1600) וה igg1 הוא 12170 (כשהמקסימום הוא 9286) .מכיוון שיש לי תור לרופא רק בעוד זמן רב אשמח לדעת האם זה מסוכן ומה זה אומר בעצם ?! שאר הבדיקות של מע' החיסונית היו תקינים .
בתודה , טלי
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:22 29.05.13
שלום,
הערכים שציינת הינם גבוהים וכנראה בתגובה לתהליך זהומי. קיימים עוד נוגדנים כגון IGA IGM שאני מניח שהם נבדקו. ברונכיאקטזיות עלולות להגרם גם מסיבות אחרות ויש להשלים הברור.
 
איה
13:18 28.05.13
שלום

האם דלקת ריאות חזקה יכולה לגרום לכאבים עזים בגב עליון?

תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:20 29.05.13
שלום,

התשובה היא כן. כאשר הדלקת מערבת גם את קרום הריאה יתכן כאב המתגבר בנשימה עמוקה. גם תהליך זהומי בחלל בית החזה (חלל פלוירלי) הקרוי אמפיאמה, ונוצר לרוב כסיבוך של דלקת ריאות, עלול לגרום כאב, קבוע בד"כ עם רגישות למגע מקומי). בכל מקרה רצוי להבדק ע"י רופא שיחליט גם אם יש מקום לצילום.
 
איזי
02:41 25.05.13
בן 54 מעשן 30 שנה ,ב5 שנים האחרונות מעשן בממוצע 6 סיגריות ליום,לפני כן הצלחתי להפסיק כשנתיים. בשנה האחרונה שמנתי 1.78 מ" 110 ק"ג.
בדיקות תפקוד ריאה,מיפוי לב,צילום חזה,אקו במאמץ תקין. לפני כחודש החלו קשיי הנשימה, אין לי מתיחויות או הטרדות נפשיות. בפעם ראשונה לפי חודש התעוררתי עם סחרחורות וקושי נשימתי,ופוניתי באמבולנס לביח"ל- לא נמצאו סיבות. הפסקתי לעשן
לחלוטין והפעם לצמיתות לפני מספר ימים. מתעמל אירובי ללא קושי נשימתי.
קושי נשימתי מופיע רק במנוחה. האם הסיבה יכולה להיות הצטברות השומן מסביב לאיברים פנימיים הלוחצים על הסרעפת? או יתכן סיבה נוספת? עלי לציין שבכל מקום הוצהר כלא מעשן לצורך מניעת שלילת כיסוי חב ביטוח חיים. היתכן שהמהרה זו התטעתה את הרופא בבדיקת תפקוד ריאה? האם יתכן שהבעיה תיעלם עם הפסקת העישון ותזונה ופעילות ספורטיבית מתאימה להורדת משקל?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:34 26.05.13
עודף המשקל הינו אחת הסיבות לתחושת קשיי הנשימה . במידה ובירור מקיף לא מצאה סיבה בריאותית נוספת לקשיי הנשימה במנוחה , יש להוריד משקל ולעקוב אחרי תחושה קושי הנשימה מספר חודשים אחרי הפסקת עישון
שלום רב,

אני בת 36, משתעלת כבר הרבה חודשים עם ליחה ירוקה וצהובה.בשלב מסויים הסתבר שגרתי בדירה מלאה בעובש. החלפנו דירה, המצב השתפר זמנית ואחרי תקופה חזר לקדמותו. בדירה החדשה יש, למשל, מזגן שאף פעם לא נוקה וריח רטיבות בחדר אמבטיה, אבל עובש לא נראה.
לאיזה רופא אני צריכה לפנות ואלו בדיקות לבקש ממנו, כדי לברר האם יש רגישות לעובש או שיש נזק מהעובש לדרכי הנשימה?

תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
09:42 28.05.13
שלום,

פני לאלרגולוג שיבצע תבחיני עור לרגישות לעובשים וגם תפקודי ריאה פשוטים. במקרה הצורך התיעצי גם עם רופא ריאות לאחר מכן.
 
נטלי
10:28 28.05.13
תודה על תשובתך.
+ הוספת הודעה
   1 ...  10  11  12  13  14  15  16  17  18  ...  149  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה