בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 14

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
 
ש
15:08 15.03.15
אני בת 35, הסתבר לאחר CT ובדיקות מאמץ כי אני סובלת מברונכיטיס. שמתבטא בשיעול ,ליחה ,כאבים בחזה וקושי בנשימה וחום. שקורה בתדירויות גבוהות. שאלתי היא האם תמיד שיש לי "התקף" הברונכיטיס אני חייבת לקחת אנטיביוטיקה או רק כשהחום מגיע לחום גבוה מאוד. כי אני שותה כמעט כל חודש אנטיביוטיקה במשך 10 ימים וזה מוגזם. השאלה אם לא שווה לנסות ל"התגבר" על ההתקף הנ"ל ללא אנטיביוטיקה, אלא מנוחה+שתיה+אנהלציה או שברגע שיש חום מעל 38 להתחיל לקחת אנטיביוטיקה. מה הגבול?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:17 16.03.15
טיפול נקבע ע"י רופא המטפל בהתאם לתסמינים וממצאים בבדיקה גופנית ובדיקות עזר. במידה ותסמינים מתאימים יותר לזיהום ויראלי - אין טעם בדרך כלל בטיפול אנטיביוטי. אם ישנו חשד סביר לזיהום חיידקי - אז יש לקחת טיפול אנטיביוטי
שלום ד"ר סטרובין,
שמי אמיר בן משה ואני מטופל שלך דרך מכבי. שלחתה אותי לבדיקת ראות כללית
וצילום חזה בעקבות שאיפת אדים ממדפסת תעשייתית במקום עבודתי, בצילום אין שום דבר ניראה לעין ע"פ הטכנאי הבודק, בבדיקות הראות קיבלתי גרף שאותו צירפתי בתיקוה שתפענח אותו עבורי. אני בשבוע ימי מחלה שאתה נתתה לי ואני לא יודע אם אני צריך לחזור לעבודה כי אני מצפה לפגוש אותך בתור הבא שהוא בעוד שלושה שבועות מה עלי לעשות? ומה הגרף מראה?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
12:31 15.03.15
תפקודי ריאות תקינים. פורום לא מיועד ליעוץ פרוני . יש לחזור לביקורת רופא ריאות לצורך קביעת המשך בירור/טיפול .
בדיקה גופנית
טוב, מאד רזה intention tremor, ללא דיספנאה, ללא קלאבינג, ללא לימפאדונופתיה או גויטר.
כחלון: אין...
בטן
במפ
....... (לא רלוונטי)
סיכום ודיון:
בירור ממצאים ריאתיים פר CT שמתאימים קלינית והדמייתית ל- lipoid pneumonia
. אסיפטומטית נשימתית אך מעוניינת בוידוא של האבחנה:
לאור זאת מומלץ להשלים ברונכוסקופיה עם BAL של RML בשאלה של מקרופאגים רווי שומן.
בצום.

א. האם תתבצע לקיחת דגימת ביופסיה??
ב. האם יש סיכוי כלשהו, אפילו נמוך, שזה סרטני?

בברכת תודה על מענה כמה שיותר מפורט

עדי
שלום,
אמורים בברונכוסקופיה לקחת ביופסיה. הרופא שרשם את המכתב לא העלה אפשרות של גידול במקום ראשון. מטרת הבדיקה היא לכן אבחנתית.
שלום ותודה ד''ר שבתאי ורסנו ,

א. לסיום עניין הבדיקה - האם היא כואבת? (נוטלת בערב לצורך שינה 2 מג קלונקס + אנטי היסטמין "טונייט" כך שיש בעיה של אינסומניה לא קלה בכלל).

ב. האם יש באפשרותך לייעץ בשימוש ממושך בתרופות קבועות + 2 תרופות ששונו לאחרונה
העלולות ליצור אינטאקציה בלתי רצויה? באם אפרט את תרופתיי הקבועות+ אלו ששונו לאחרונה יש מקום לקבל ייעוץ בנושא?
בברכת תודה
עדי
 
יגאל
17:05 14.03.15
שלום רב! הייתה לי אבחנה TUBERCULOSIS PULMONARY UNS. לאחרונה כותבים S/P LUNG TB. מה הפירוש של S/P? תודה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
07:35 15.03.15
שלום,
S/P הכוונה SRATUS POST כלומר מצב אחרי.. במקרה זה אחרי TB (שחפת).
 
קובי
10:04 11.03.15
לפני כשבוע איבחנו אצלו חזה אוויר ,היה לי נקז כמה ימים ולאחר שבוע שיחררו אותי ובצילום האחרון אמרו שזה נסגר ויש כניסת אוויר טובה.כמובן שהפסקתי לעשן , השאלה שלי היא מתי אפשר לחזור למשל לעבודה?זאת לא עבודה משרדית אבל לא פיסית יורת מידי...יש מאמץ קליל...האם החזה אוויר יחזור?
וגם המליצו לי לא לטוס שנה...רק אחרי שנה באמת אפשר לטוב בלי שזה יחזור?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
19:42 12.03.15
שלום,
חזה אויר עלול לחזור, בעקר אם ממשיכים לעשן וגם במידה ורקמת הריאה לא בריאה ונוטה לאירועים שכאלו. ההגבלה במאמץ כגון הרמת משאות בד"כ מומלצת ל 3 חודשים וכך גם טיסה. אין ביטחון שלאחר מכן חזה אויר לא יחזור אבל הסיכון היחסי לארוע חוזר הקשור ישירות לארוע הראשון- פוחת.
 
קובי
21:50 12.03.15
כן אבל שוב אני שואל לגבי חזרה לעבודה.10 ימים לאחר השיחרור מבית החולים האם אפשר לחזור לעבוד? שוב זאת לא עבודה משרדית אבל לא פיסית כל כך אני על הרגליים הרבה וזז פה ושם אבל לא מרים משקלים כבדים וכאלה. או שאתה ממליץ עוד להשאר בבית ולא לזוז?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
07:34 15.03.15
שלום,
מה לא ברור? במידה ואינך עובד עבודה מאומצת עם הרמת דברים כבדים אתה לא אמור לשבת בבית ולא לזוז. אם אתה מחפש אישור רשמי, פנה לרופא תעסוקה בקופה.
 
אריק
19:50 10.03.15
שלום אני בן 42 , כבר הרבה זמן בשנה האחרונה כל כמה ימים אני קם בבוקר והליחה שנמצאת בגרון יוצאת חומה, זה לא קורה כל בוקר, פעמיים שלוש בשבוע וזה רק הליחה הראשונה של הבוקר ,אני ישן עם פה פתוח וזה לא מהאף .זה ממש יושב בגרון ליד הגבעול האם ישנה איזה בדיקת מעבדה שאני יכול לעשות לראות מה זה או שאולי זה קשור לחניכיים או לריאות , הפסקתי לעשן לפני 10 שנים (עישנתי 15 שנה). תודה יום טוב
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
19:45 12.03.15
שלום,

לא ברור אם זו ליחה שמקורה באף וסינוסים שזולגת אל תווך הגרון מאחור או ליחה שמקורה בדרכי הנשימה התחתונות (סמפונות). כדאי לשלוח תרבית ליחה, להיבדק על ידי רופא א.א.ג ובמידה ולא בצעת תפקודי ריאה מעולם- לבצע.
 
אסנת
15:00 11.03.15
בבדיקת סיטי שנערכה עקב מציאת copd
התקבלה התשובה
שינויים קלים אטלקטטים בריאה ימנית תיכונה
ובבסיסים
כל שאר הבדיקה תקינה
מה זה אומר?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
19:43 12.03.15
שלום,
"אטלקטטיים" הכוונה שאזורים מסויימים בריאה אבדו את האוויר שבתוכם. האמירה הזו כללית מדי. יש צורך לבחון את הצילומים עצמם, בקונטקסט של הסיבה לביצועם ושל מצב בריאותך.
 
זאב
22:52 10.03.15
שלום ד"ר פרוכטר
אני נכה צהל בן 34 ועברתי ניתוח כריתת ריאה ימנית שלמה לפני 15 שנה כתוצאה מהשירות הצבאי עם אמפיאמה(פצע פתוח) בחזה שמצריך שטיפות וחבישות עד היום ללא אפשרות סגירה.
השאלה:
בממצאים של הCT מודגמת פיסטולה בגדם.
ובברוכונוסקופיה שעשיתי אחרי הצילום CT אין עדות לפיסטולה.
איזו בדיקה אמינה יותר למקרה הספציפי ברונכו או CT?
האם יש או אין פיסטולה?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
19:38 12.03.15
שלום,

ד"ר פרוכטר לא עונה בפורום הזה. ברונכוסקופיה נחשבת לצורך העניין אמינה יותר והמטרה הייתה ככל הנראה לאתר את הפיסטולה ולסגור אותה במידת האפשר. יהיה צורך לברר מה פשר חוסר ההתאמה בין שתי הבדיקות ואולי לחזור עליהן.
 
גלי
00:50 08.03.15
בני בן השנה אסטמטי. אתמול היה חום גבוה ובמוקד הרופאה אמרה שיש דלקת ריאות וקיבל אנטיביוטיקה. מה שמדאיג, היא אמרה שהדלקת בדיוק באותו מקום בריאה כמו לפני 3 חודשים. מה לעשות? האם זה שחלה פעמים באותו מקום מעיד על כך שיש לו בעיה?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:10 10.03.15
שלום,
כפי שנרשם בהודעה בראש דף הפורום, הוא אינו מיועד למחלות ילדים. יש לפנות לפורום מחלות ילדים.
שלום רב! אובחנתי בסיליקוזיס ושחפת פעילה (בעבר בשנת 2012). מאז עליות חום מדי חודש עם החמרה בצילומי CT חזה. בימים שישנו חום גבוה, קשה לי לנשום במיוחד, סטורציה יורדת במאמץ ל-79% (6 דקות הליכה). בימים שאין חום, סטורציה במאמץ כמעט ולא יורדת (93-95%). האם באמת קיים קשר כזה בין סטורציה וחום, או מדובר על צירוף מקרים? תודה, יגאל.
עליית חום לכשעצמה לא אמורה להשפיע על הסטורצייה. יחד עם זאת חום הוא סימן למחלה. במידה ומדובר בתהליך זהומי ריאתי, בעקר, אך לעיתים גם חוץ ריאתי , תהליך כזה עלול להשפיע על הסטורציה.
 
רחל
09:39 08.03.15
שלום ותודה לפורום. בעלי בן 65 בריא בדרך כלל .ללא תרופות.הוא משתעל כבר 3 חודשים ללא הפסק. קיבל כבר אנטיביוטיקה משאפים כדורי אלרגיה וכלום לא עוזר.לציין שלפני 4 שנים גם השתעל ככה ואפילו עשו לו מיפוי ריאות.ולסוף נסע להודו מטעם העבודה וכשחזר לא השתעל .מה לעשות עכשיו
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
16:19 08.03.15
שלום,
ישנם ברורים מובנים לבירור שיעול כרוני. הסיבות האפשריות יכולות להיות רבות. יש לתחקר את המתלונן על חשיפות בבית/בעבודה/רקע בריאותי/רקע משפחתי בריאותי ועוד, ובהתאם להזמין בדיקות ברור. מומלץ לפנות לרופא ריאות מקצועי. נסיעה חוזרת להודו פחות מומלצת.
 
רונית
14:17 10.09.13
שלום ,
אבא שלי בן 70 והוא לא מרגיש טוב כמה ימים עם חום גבוהה ואנטיבויטיקה,
בצילום חזה שהוא עשה כתוב תסנין RML מה פירוש האם זה מסוכן ?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:23 15.09.13
לפי נתונים קליניים ותוצאת הצילום, קרוב לודאי מדובר בדלקת ריאות. טיפול בחירה הינו אנטיביוטי ומעקב רופא המטפל אחרי תגובה לטיפול
 
כהן שושנה
18:17 04.03.15
אני חולה אונקולוגית, חליתי בסרטן השד סובלת משיעול בבדיקה שעשיתי נרשם
קשרית באונה הימנית האמצעית הינה קרוב לוודאי גרנולומה בחולה שנשחפה לשחפת על פי הגרנולומה המסויידת בצד הקונטרה-לטרלי.בגלל הרקע האונקולוגי של החולה זו, יש לעקוב אחר הקשרית ב RML עד השלמת מעקב של שנתיים.את הט.מ.הבא ניתן לעשות בעוד 12 חודשים.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:38 08.03.15
 
מדלן
23:33 06.03.15
החתן שלי מאושפז בבית חולים עם דלקת ריאות וירידה בחמצן ל90.רציתי לשאול באופן כללי האם ידועים לך מקרים כאלה?אני מאוד מודאגת האם קורים מקרים כאלה? אודה על תשובתך המהירה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:36 08.03.15
כל פטולוגיה בריאות , גם חריפה וגם כרונית יכולים להוביל לירידה במחצון . במקרים של פטולוגיה חריפה , כגון דלקת ריאות , אחרי החלמה חמצון חוזר להיות תקין ואין צורך מבחינה טיפול להתייחס לעניין במיוחד ית .
 
אלון
00:25 06.03.15
אני בחור בן 30 אסטמתי עם חירחורים קבועים כבר כמה שנים
בבדיקת CT חזה שעשיתי יצאה התשובה הבאה: שינויים ברונכיאקטטים טובולארים ותסנין באונה התחתונה משמאל .
הזמנתי תור לרופא ריאות אבל התור הוא רק בעוד שבועיים ואני מודאג

מה זה אומר?
תודה רבה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:34 08.03.15
ברונכיאקטזיות הינן שינוי מבני בעץ סימפונות , לעיתים תסמיני המחלה דומים לאלה של אסתמה או ברונכיטיס כרונית . לברונכיאקטזיות ישנה שכיחות יתר של זיהומים בדרכי אויר תחתונות . יתכן שלפי תשובת CT ישנה דלקת בריאה שמאלית גם בזמן הבדיקה.
מדובר בפטולוגיה כרונית ולמעט טיפול אנטיביוטי (אותו יכול לתת במידת הצורך גם רופא מטפל) אין דחיפות ביעוץ רופא ריאות
 
דיקלה
20:33 04.03.15
אני בהריון בשבוע 12 . חווה מתחילת ההריון קושי נשימה קיצוני. כל פעילות שאני עושה גורמת לי להתרשם בכבדות ולהזדקק למשאף. הרופאה שלי המליצה על טיפול של ונטולין 3 פעמים ביום. ופעמיים ביום מיפלוניד. בין הטיפולים במהלך היום אני פשוט סובלת. ועושה רושם שעוזרים רק בשעה שלאחר נטילתם. מה מומלץ לעשות? והאם המצב שלי מסכן את העובר?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:31 08.03.15
יש לפנות לרופא מטפל/רופא ריאות לצורך הערכה וקביעת טיפול במידה ואין הטבה מספקת מטיפול שניתן קודם. בין בדיקות עזר ניתן לבצע בדיקת תפקודי ריאות
 
שירה
23:06 03.03.15
שלום רב
מה זה הצללות פסיות בבסיס הריאה?
האם זה סרטן?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:45 04.03.15
הצללות פסיות הינו דבר לא ספציפי ולכן לא שייך לאבחנה מסוימת כלשהיא . אפשרויות רחבות מאוד: בין שינוים כרוניים ישנים ללא משמעות לעתיד המטופל עד מחלה ריאתית או חוץ ריאתית פעילה . משמעות הממצאים נקבעת בהתייעצות עם רופא אחרי קבלת סיפור החולה , בדיקה גופנית ובדיקות עזר רלוונטיות למקרה
 
שי
22:46 03.03.15
שלום
אבי בן 72 בסי טי לפני 3 שנים לשלילת משהו אחר אובחן בריאות תבנית חלת דבש .עד לפני כחודש לא היו סימפטומים והרגיש מצויין .לפני עחודש שיעול עם קוצר נשימה .בסיטי החרפה במצב הריאות .לפי מה שקראתי תוחלת החיים היא כ3 שנים
שאלתי ממתי סופרים האם מרגע האבחון (עד לפני כחודש היה מרגיש מצןין)או מרגע הופעת הסימפטומים ?

ועוד שאלה .מהו מהלך המחלה שבו אנו יודעים שזהו הסוף קרב ..כרגע שיעול עם ליחה סטורציה במנוחה 92 תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:43 04.03.15
IPF או לייפת הריאות הינה מחלה ריאתית כרונית עם תחזית תמותה ממוצעת של 3 שנים. טווח משך המחלה מרגע האבחנה יכול לנוע ממספר חודשים עד שנים רבות . מדדי תחזית פסימית הינם : אי ספיקה נשימתית כרונית עם או בלי צורך בחמצן קבוע או הנשמה לא פולשנית , החמרה קבועה בתסמינים קליניים (שיעול וקשיי הנשימה) , החמרות חדות של לייפת עם צורך באשפוז .
 
אבי
18:27 14.06.10
לפני כחודש וחצי עשיתי בדיקת MRI ראש עם הזרקת גדוליניום
נראה לי שהחומר הזה ממש הרס לי את הגוף -כאבי פרקים -דקירות בכפות ידיים -רגליים כאבים בירכיים ובצלעות של בית החזה -קושי בנשימה רופא ריאות שלח אותי לצילום ראות בגלל קושי בנפוח בית החזה
התוצאןת -צל הלב לא מוגדל משמאל בבסיס הודגם תסנין ריאתי ובשדה אמצעי מספר הצללות פסיות עדינות
נפוח יתר בריאות
סינןסים קוסטופרניים חופשיים

מה אומרים דברים אלה והאם יכול להיות שזה פיחברוזיס בריאות כי אחת התופעות הנדירות של חומר הניגוד גדולינ יום הוא פיברוזיס בעור ואחר כך רב מערכתי
דואג ומצפה לתשובתכם
 
שירה
23:05 03.03.15
שלום רב
מה זה הצללות פסיות בבסיס הריאה?
האם זה סרטן?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:06 15.06.10
שלום,
התאור בצילום חזה הוא תאור גרפי לא ספציפי שיכול להתאים למצבים שונים מ(דלקת למשל). יש לחבר את הממצאים הרנטגניים עם הקליניקה (חום,שיעול, גורמי סיכון וכו') ועם בדיקה גופנית. מומלץ שתחזור לרופא המפנה ובמידת הצורך יעוץ עם רופא ריאות.
 
דרור
07:17 02.03.15
שלום
אבא שלי אובחן כחולה ipf ועבר מיפוי ריאות, מה אפשר לראות במיפוי, מה הערכים הנורמליים בבדיקה והאם חייבים לעשות בדיקת ונטילציה יחד עם הפרפוזיה

תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
07:59 02.03.15
פרשנות מיפוי ריאות תלוייה במטרת הבדיקה . מיפוי ריאות כמותי עושים לצורך לבדוק כמה אחוז לזרימת דם ריאתית תורמת כל ריאה . אז שלב ונטילציה לא רלוונטי. במקרה ורופא המטפל רצה לשלול תסחיף ריאתי , אז יש לבצע גם שלב פרפוזיה וגם ונטילציה כדי לאבחן איזורים בהם קיימת אי התאמה בין זרימה לאיוורור .
 
דרור
18:58 02.03.15
תודה
 
Dude
09:23 03.03.15
לפני כמה ימים אובחנתי עם חור בריאה שמאל . אחרי יומיים שזה לא נעלם לבד החדירו לי נקז לריאות. כמה זמן בערך זה אמור לעבוד ומתי אני יודע שאם זה לא עבד אז צריך ניתוח בטוח? ואם הכל יהיה בסדר אני מקווה וישחררו אותי. כמה זמן אסור לי להתאמן , לטוס , יחסי מין?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
13:15 03.03.15
ככל הנראה מדובר בחזה אויר - כניסת אויר למרחב מעטפת הריאה (פלאורה) . במידה ואחרי הכנסת נקז חזה אויר אינו חולף תוך מספר ימים , מחליטים על גישה כירורגית נוספת. משך הזמן של המתנה עד תוצאות של ניקוז תלוי בהרבה גורמים: בינהם סיבת חזה אויר, סוג פטולוגיה ריאתית או פלאורלית , היקף הפטולוגיה (חזה אויר גדול או קטן יחסית) , מצב המטופל באופן כללי. החלטה נעשת לפי שיקול דעתו של כירורג חזה .
+ הוספת הודעה
   1 ...  10  11  12  13  14  15  16  17  18  ...  170  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה