בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 14

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
 
ליאורית
15:46 18.09.14
אני בת 41 סובלת כבר תקופה ארוכה מאוד מדלקת חריפה בחניכיים דימום בזמן צחצוח וליחה דמית. בבדיקת רופא אף אוזן גרון עם סיב אופטי מלפניי שנה וחצי בערך התגלה רפלוקס אזופגיטיס. הבעיה היא שהתופעה של דם בליחה/רוק חוזרת על עצמה מספר פעמים ביום (בעיקר לאחר שינה) ובכל פעם מלחיצה מחדש. התייעצתי על כך עם הרופא שלי הוא בדק אותי עם סטטוסקופ ואמר שהריאות נקיות ללא חרחורים או צפצופים והסבירות שזה מהריאות נמוכה. לפני חמישה חודשים ביצעתי גם צילום חזה שיצא תקין. שאלתי היא האם יש סיבה לדאגה שאולי הדם הוא ממקור ריאתי??? אודה לתשובתכם
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:41 21.09.14
לפי תאור ממצאים מדובר בהפרשות דמיות ממקור דרכי אויר עליונות - גרון, סינוסים, לוע, ושט, חניכיים. יש להתייעץ עם מומחים בתחומים האלה (א.א.ג, גסטרואנטרולוג, פה ולסת). לגבי בירור ריאתי יש להתייעץ עם רופא המטפל - על סמך כל הנתונים הוא יכול להחליט האם יש צורך לבדוק גם ריאות
 
מיקי
13:00 16.09.14
שלום רב
אכלתי בצהריים סלט הכולל גם גרעיני חמניה קלופים
התחלתי פתאום להשתעל
ירקתי את האוכל שהיה בפה .. שתיתי מים והשיעול נרגע תוך דקות
לא הייתי עושה מהארוע זה , שקורה אני מניחה לא מעט לאנשים, אם לא הייתי נזכרת שכשבני היה בן שנה הוא חשד שבלע גרעין ועשו לו ברונכוסקופיה כי הרופאה אמרה שגרעין יכול לנבוט בריאה ולעשות נמק.

אני מרגישה רגיל עכשיו.
מה אני אמורה לעשות ? אני הרי מניחה שצילום לא יראה דבר בשלב זה(גם לבני לא עשו אז צילום כי אמרו שאין טעם)
 
ד''ר דניאל סטרובין  
17:22 17.09.14
שאיפת גוף זר לדרכי אויר תחתונות מלווה בתסמינים - בדרך כלל שיעול תורדני /התקפי . במידה ואין מדובר בשיעול מתמשך, סבירות מאוד נמוכה לגף זר.
 
רותי
20:38 11.09.14
שלום

דלקת ריאות קשה על רקע אספירציה (הגיע להנשמה), גם לאחר מספר שבועות אשפוז עדיין עם חמצן (3 ליטר), ואינלהציות אירובנט וסטרואידים.
האם זה מצביע על נזק בלתי הפיך? איזה נזק עלול להיגרם לטווח ארוך מדלקת ריאות (חיידקית ו/או כימית כתוצאה מאספירציה)?
כיצד ניתן להעריך את מידת הנזק אם ישנו, ואת תפקוד הריאות במקרה של חולה שאינו משתף פעולה?

תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
17:20 17.09.14
צורך בתמיכה נשימתית (הנשמה, חמצן) לאחר דלקת ריאות יכול להיות קשור לנזק ישיר של דלקת ריאות (היקף פגיעה ברקמת ריאה וקרום ריאה) או בנזק בלתי ישיר דרך החמרת מחלות כרוניות בזמן דלקת ריאות - בגללן מטופל נכנס לאי ספיקה נשימתית (כגון, אי ספיקת הלב , מחלות ריאה כרוניות שונות).
ללמוד על סיבה /סיבות לאי ספיקה נשימתית ניתן רק אחרי איסוף כל הנתונים (סיפור המטופל, מחלות רקע, מצבו נוכחי כולל בדיקה גופנית וגם בדיקות עזר כולל דימות ).
לא ניתן לבצע תפקודי ריאות במטופל שאינו משתף פעולה
 
מרק
14:15 14.09.14
שלום רב, בצעתי בדיקת CT עקב כאבים בשריר כתף וצוואר מצד שמאל. היום קבלתי תשובה ורציתי לדעת מה משמעותה:
גלישה קדמית 3C על 4C. איחוי של חוליה והפסטות של 4-5C.שינויים פיברואטלקטטים בפסגות הריאה דו"צ יותר מצד שמאל. המבנה הגרמי סדיר.
האם יש משהוא מסוכן בזה? מה זה השינויים בריאה? תודה, מרינה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
17:17 17.09.14
לפי תאור מדובר בשינוים צלקתיים שכיחים מאוד גם באנשים בריאים . במידה וישנו ספק, ניתן לפנות ליעוץ רופא ריאות (חשוב להביא צילומי CT)
 
שני
08:06 13.09.14
שלום
אני אסטמטית כרונית מילדות
כבר מעל חודשיים אני עם קשיי נשימה
פרדניזון לא עוזר
התחתי לקחת אנטיביוטיקה CIPRODIX לאחר ש רוקסו לא עזר. בהתחלה המצב ממש השתפר , וקשיי הנשימה/ כאבים בגב עברו. לאחר 5 ימים , כאבי הגב והקשיי נשימה חזרו. האם יש אנטיביוטיקה אחרת מומלצת שאפשר לנסות כדי לצאת מהמצב הזה?
תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
17:15 17.09.14
טיפול אנטיביוטי מיועד לטיפול בזיהום . במידה ועדיין קיימים תסמינים נשימתיים , למרות טיפול טיפול אנטיביוטי , מומלץ לפנות לבדיקת רופא מטפל/רופא ריאות כדי להעריך האם מדובר בזיהום מערכת נשימתית או ישנה סיבה אחרת (לא זיהומית) לתסמינים הנ"ל
שלום רב ותודה מראש על התגובה .

אימי חלתה לפני מספר שנים בסרטן השד . במסגרת הטיפולים שכללו גם הקרנות (ללא כימותרפיה בגלל מצב בריאותי שברירי ) . נאלצה אימי לקחת כדור מסוג פמרה . היא בת 64 ארבע שנים לאחר המחלה .

לפני שלוש שנים ( שנה לאחר תום הטיפולים ) הופיע דם ברוק מספר פעמים ביום . ניסו על ידי בדיקה פולשנית להגיע לריאה אך ללא הצלחה .

הדם נחשד בהתחלה לחלילה התפתחות המחלה גם בריאות .

לאחר שנה התופעה חלפה ועכשיו שוב חזרה , בבוקר אימי יורקת דם וגם קצת בערב .

באופן די מוזר ,נטילת אנטיביוטיקה מפחיתה משמעותית את כמות הדם .

האם יש סיבה לדאגה שמה מדובר במחלה שהגיעה לריאות ?


הדבר המנחם הוא שזה קיים כבר מספר שנים בא והולך ,בא והולך .

האם ייתכן שמדובר בדלקת מקומית בריאה ?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:24 02.09.14
הפרשות דמיות יוצאות דרך הפה לא בהכרח ממקור ריאתי/סימפוני. רוב הסיבות לכך נמצאות בחלל פה, אף, או ושט/קיבה. במידה ומקור להפרשות דמיות הינו בדרכי אויר תחתונות (סימפונות או ריאות) , קיימות מספר סיבות לכך. רוב סיבות ריאתיות לגנחת הדם הינן שפירות (תהליכים דלתיים בעץ הסימפונות). במידה ותסמינים חזרו - יש לפנות לרופא ריאות להערכה חוזרת
 
שי חכמוב
11:34 09.09.14
האם העובדה שנטילת אנטיביוטיקה מעלימה או מפחיתה את הדימום ,מגדילה את ההסתברות שמדובר אכן בבעיה של דלקת ולא חלילה במצב של התפתחות כתוצאה מהמחלה ?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
12:45 09.09.14
אין מדובר בדבר ספציפי. לכן למרות אפשרות שאכן מדובר במחלה דלקתית בעץ סימפונות , לא ניתן לומר על כך חד משמעית רק לפי תגובה לטיפול אנטיביוטי .
 
אנה
15:58 11.08.14
שלום רב,
אני מרגישה שאני לא יכולה לקחת נשימה עמוקה רוב הזמן במשך חודשים, קראתי על קשיי נשימה דומים קשורים לחרדה אבל אני לא מרגישה שום חרדה, וגם יש לי שיעול כרוני במשך 4 שנים. אני לוקחת seretide במשך שנתים, היו לי קשיי נשימה לפני שנה (בעיקר לאחר פעילות גופנית), אבל הם נפתרו לאחר הקורס של פרדניזון. עכשיו אני בקורס השני של פרדניזון (שבוע 1 + 2 שבועות), אבל לא מרגישה שום שיפור. עשו לי x-ray וspirometery, והם היו בסדר
תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:07 12.08.14
שלום,

האבחנה במקרה שלך לא ברורה לי. האם אובחנת כאסתמטית על פי כל הקריטריונים? אילו קריטריונים? אם לא מדוע את מקבלת סרטייד?
קושי למלא את הריאות אופיני למצבי מתח רגשי אך קושי נשימה במאמץ לא אופייני למצב כזה. יתכן ומדובר בשילוב של אסתמה ומתח אך כאמור יש לוודא שנשללה (או מאושרה בודאות) אסתמה או כל מחלה אורגנית אחרת שקשורה לקוצר נשימה. במידה והדברים לא ברורים מומלץ לפנו לחוות דעת נוספ עם כל החומר שהצטבר בעניינך.
תודה רבה לך על התשובה.
. איזה בדיקות אחרות אפשר לעשות עכשיו כדי לשלול מחלות אורגניות אחרות?
עשיתי CT ו תפקוד ריאות לפני כמה שנים , היו תקינים. וגם בדיקת Methacholine אשר הראתה אסתמה קלה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
11:28 18.08.14
שלום,

עם בדיקת מטאכולין הייתה חיובית (PC20 קטן או שווה ל 8 מג/מל) הרי שיש תמיכה לאפשרות של אסתמה, הגם שאולי לא מסבירה את כל תחושתייך. רצוי גם להשלים תבחיני עור לאלרגנים נשאפים ודם לרמת TOTAL IGE שיכוונו אולי לרקע אלרגי.
 
אנה
23:42 25.08.14
האים בדיקת הכיח המגורה
יכולה לעזור באבחון קוצר נשימה?
איפה אפשר לעשות את זה באופן פרטי?
האים עושים באסותא?
תודה רבה
 
אנה
14:30 08.09.14
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:05 09.09.14
בדיקת כיח מגורה הינה בדיקה ספציפית מאוד להגדרת מחלות מסוימות, לדוגמה , מחלות קשורות לתעסוקה. בדיקה אינה חלק מבירור של קשיי הנשימה ללא אבחנה ברורה.
בדיקה כיח מגורה יכול לשמש למטרת קבלת כיח לבקטריולוגיה - לכך ישנו מספר רב של מקומות לביצוע. למאפיינים ספציפיים (תעסוקתיים) עדיפה מעבדה הנמצאת בב"ח איכילוב
שלום, לפני כחודשיים חויתי דלקת ריאות בריאה שמאל שכנראה לא טופלה כראוי והופיעה שוב בצד ימין. אושפזתי למשך שבוע, קיבלתי אנטיביוטיקה לוריד והשתחררתי במצב טוב לפני מעט יותר מחודש. נאז מצבי השתפר, הכאבים חלפו, בדיקות הדם תקינות ואין חום.
אתמול ביעתי צילום חזה כביקורת ועדיין ראו הצללה עדינה באונה תחתונה של ריאה שמאלית ושינוים אינטרסטיציאלים באונה תחתונה של ריאה ימנית.
האם יש לי ממה לחשוש או שמא ייתכן ואלו עדיין שרידים של הדלקת? מה כדאי לי לעשות?

בתודה מראש
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:25 07.09.14
ממצאים רנטגניים אחרי דלקת ריאות יכולים להעלם עד 3 חודשים , ברוב המקרים דבר נספג תוך חודש. במקרה פרטני , כדי להעריך האם קצב שיפור תואם מצב של דלקת ריאות מומלץ לפנות לרופא מטפל/רופא ריאות
 
רחל
00:57 05.09.14
שלום

חולה שמתקבל למיון לאחר אספירציה קשה ובעיות נשימה.
לפי הקליניקה ההתייחסות היתה כאל ספסיס (שבמהשך גרר נפילת עוד מערכות בגוף)
בבדיקת דם כ 12 שעות מאז תחילת האירוע (אין בידי את הבדיקות שבוצעו בתוך ה 12 שעות הראשונות) לויקוציטים 5.5 (לא גבוה) לימפוציטים נמוך. בהמשך האשפוז הלויקוציטים עלו בצורה ניכרת.

האם יכול להיות אלח דם ללא עליה בלויקוציטים? יכול להיות שהבעיה לא היתה אלח דם אלא קריסת מערכות עקב האי ספיקה הנשימתית והמאמץ הכרוך בזה?

אציין שקריאטנין היה גבוה 2.3 (בהמשך עלה גם ל 7)
LDH - 1370
CK - 1336
טרופונין I - גבוה - 0.165

(כל התוצאות לעיל זה מבדיקות שנלקחו 12 שעות מאז תחילת האירוע)

האם הסממנים דלעיל מסתדרים עם אלח דם או שיכול להיות שעל רקע האי ספיקה נשימתית היה פגיעה לבבית?
ואולי הפגיעה הלבבית היא שהביאה בסופו של דבר לקריסת המערכות (צניחת לחץ דם וצורך בהנשמה).
משום מה הנושא הלבבי לא נבדק בפני עצמו, ואינני יודע אם לא מפספסים משהו.

תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:22 07.09.14
שאלה מורכבת הדורשת היכרות טובה עם המטופל ומהלך המחלה . בדרך כלל במקרים האלה חשוב לראות התפתחות הדברים: יכול להיות שמקור לכשל רב מערכתי הינו זיהום , יכול להיות שאי ספיקה לבבית (במידה הייתה קיימת!) הינה סיבה לאי ספיקה נשימתית חדה. יכולה להיות השפעה של מספר גורמים יחד. זיהום פעיל בדם (ספסיס) יכול להיות תחילה עם כמות כדוריות לבנות תקינה.
 
רחל
20:36 25.08.14
שלום

חולה מבוגר וסיעודי, מאושפז מזה חודש לאחר ספסיס/אספירציה/דלקת ריאות, היה מונשם שבועיים, כרגע נתמך בחמצן באחוזים גבוהים.
עדיין קשיי נשימה, עם ריבוי הפרשות, תמטים בריאה שמאלית, ולאור עליה בחום וללא שיפור תחת אנטביוטיקה הוחלט לבצע ברונכוסקופיה.
רציתי בבקשה לשאול

1. האם במקרה כזה עושים עם צינור גמיש או קשיח?
2. מה ניתן יהיה לברר ולטפל בעזרת הפרוצדורה? האם גם בצינור גמיש ניתן לפתוח תמטים ולקחת דגימות לתרביות וביופסיה?
3. אני מבין שהבדיקה מבוצעת ע"י רופא ריאות, אך האם יש רופא מרדים שנוכח למקרה ויש הידרדרות או צורך בהנשמה?
4. קראתי שזה נעשה באמצעות טשטוש, ותרסיס הרדמה ללוע, מה עושים במקרה של חולה שלא משתף פעולה ונועל את הלסת?

תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
12:38 04.09.14
בדרך כלל ברונכוסקופיה אבחנתית מבוצעת עם מכשיר גמיש, ניתן לבצע דרכו כל הבדיקות רלוונטיות וגם לשאוף פקקי ריר במידה וקיימת חסימה תוך סימפונית. בדיקה מבוצעת דרך צינור הנשמה במידה ומטופל עדיין מונשם . רופא ריאות מבצע בדיקה תחת טישטוש . נוכחות מרדים לפי מצבו חולה או בקשת רופא מבצעת . אין חובה נוכחות מרדים בבדיקת ברונכוסקופיה גמישה.
סיימתי טיפול בדלקת ריאות באנטיביוטיקה . החום ירד מזה מס ימים והרגשה טובה.
התחילו להישמע קולות וחירחורים בזמן נשימה עמוקה. האם זה נלווה לדלקת ריאות?
תודה ד"ר.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
12:34 04.09.14
תסמינים נשימתיים יכולים להיות חלק מדלקת בדרכי אויר. בדרך כלל שיפור בכלל תסמינים מלווה גם בשיפור בממצאים אזנתיים . יש להבדק ע"י רופא המטפל כדי לוודא שמדובר בתהליך החלמה רגיל .
 
גיא
00:31 04.09.14
שלום

בן 39 לא מעשן (גם לא בעבר)

מדדתי סטורציה במד ביתי, זה נע בעיקר סביב ה 94, לפעמים 95, ולפעמים 92-93.

הייתי בביקור אצל מישהו בבית חולים, בדקתי במד סיטורציה של המחלקה, והתוצאה היתה דומה, 94.

האם זה נחשב תקין לגמרי לאדם שלא מעשן בגילי?
מה יכולה להיות הסיבה לכך?
והאם זה בהכרח קשור לריאות או יש סיבות אחרות אפשריות?
מדוע מקובל לומר שמ 90 ועד 100 זה תקין?

תודה רבה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:02 04.09.14
ריווי חמצן (סטורציה) תקין נע בין 95% עד 100% . מתחת ל95% ריווי חמצן מוגדר כירוד. מדידת ריווי חמצון באופן לא פולשני (ע"י מכשירים שונים) אינו תמיד מדויק ולעיתים קיים הבדל משמעותית בין המכשירים השונים באותו אדם. הדרך המדויקת ביותר לבדיקת ריווי חמצון הינה פולשנית, דרך בדיקת דם עורקי.
ריווי חמצן בעצמו אינו מדד ספציפי, קיימות סיבות רבות לירידה בסטורציה. במידה ומישהוא סובל מקשיי הנשימה או מגבלה נשימתית במאמץ וגם נמדד ריווי חמצון ירוד - יש לפנות לרופא לצורך בירור הסיבה.
 
רחל
01:10 28.08.14
שלום

האם לחץ דם 70/40 אצל חולה מבוגר שמאושפז בבית חולים עם דלקת ריאות קשה זה עדיין בטווח התקין (עד כמה שניתן לקרוא לזה תקין)?

האם לחץ דם בערכים כאלו פוגעים בתפקוד מערכות הגוף (לב/כליות ועוד)? או שזה בעיקר עניין של הרגשה של החולה?

בעקרון כשמצליחים להרגיש דופק בפרק היד, זה מעיד על כך שהלחץ דם לא ירד פחות מערך כלשהו של לחץ הדם?

ועד כמה בעייתי להוסיף נוזלים (בכדי להעלות לחץ דם) לחולה בדלקת ריאות שגם כך הריאות שלו גדושות?

ושאלה לסיום, האם יש קשר בין רמות המוגלובין נמוכות של 8 (הירידה קרתה במסגרת האשפוז) ללחצי הדם?

תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:45 02.09.14
לחץ דם מתחת ל80 סיסטולי (עליון) הינו נמוך, גם לחץ דם דיאסטולי (התחתון) מתחת ל60 הינו נמוך. בזמן דלקת ריאות לחץ דם נמוך הינו סממן שלילי , אך יכול להיות שסיבת תת לחץ דם אינה קשורה לדלקת ריאות . יכול להיות קשר בין חוסר דם (אנמיה) לבין תת לחץ דם . דבר תלוי בסיבת תת לחץ הדם.
שאלות ספציפיות על לחץ הדם קשורות ללב וכלי דם וניתן לשאול אותם בפורום מתאים
דר יקר שלום, שמי מתן שביט אני חייל בשירות חובה המשרת בחטמר בינימין באיוש. אני סובל מאסטמה כבר מגיל שנתיים עם הזמן האסטמה החריפה ואני עם משאפים קבועים לטיפול מונע (סרטייד500 וונטולין לפי הצורך). כיום מצבי רע מאוד כל לילה בבסיס אני מגיע למרפאה עם התקף הם נותנחם לי אנהלציה עם וונתולין ושולחים אותי חזרה עד יום למחרת. בתאריך ה23.6 הגעתי לטיפול דרך הצבא במרפאת צריפין. דר שלומי דקל בדק אותי והקשיב לי בהבנה והמליץ לינת בית למשך 3-4 שבועות. המפקדים שלי שחררו אותי ללינת בית בזמן זה והשיפור בתנאי הנשימה בלילה היו יוצאים מגדר הרגיל, הנשימה שלי הייתה רגוע והצורך בוונטולין כמה פעמים בלילה נעלם. לאחר חודש של לינת בית לפי הוראותיו הלכתי לבירורת חןזרת במרפאת צריפין, הפעם לא עם דר דקל. דר דניאל שבדק אותי ראה את מצבי העכשיו לעומת מצבי הקודם ואמר שיש שיפור כליני גדול ושהמצב הרבה יותר טוב ונתן המלצה להפוך את הלינת בית לקבועה. בהמלצת הקרפ פעילה כמובן. את המלצה זאת הבאתי לרופא היחידה ששלח אותה לפיקוד. אך מה קרה, קצין הרפואה הפיקודי לא אישר את ההמלצה. ומאז אני ישן בבסיס וסובל כל לילה שאני פה. המצב משפיעה לי גם על הבריאות בפנים אחרים, אני לא ישן מספיק , דכאוני ופסימי מתעייף בקלות מכל דבר עיגולים שחורים מסביב לעיניים כל היום וצפצופים בנשימה שאני ממשיך איתם עד הלילה. אני ממשיך בטיפול שדר דקל נתן לי אך הלינה פה והחסיפה לתנאי החטמר לא מאפשרים לי להמשיך במצב. המפקדים מכירים את המצב וממליצים על הפטור אך אין התייכסות לבקשות. אשמח אם תיצור איתי קשר במייל או בכל דרך אפשרית ואם רק אם אפשר תעזור לי. המוטיבציה שלי לשירות משמעותי גבוה מאד אפילו התמיינתי לקורס קצינים והפילו אותי על רפואי בגלל המצב הקיים. כל לילה שאני עובר פה הוא סיוט. תודה רבה על תשומת הלב. רבט מתן שביט 8097138 מ.א.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:37 02.09.14
מדובר בפורום שעונה על שאלות רפואיות . לא ברור כאן מה בשאלה. אשמח לעזור בהיבט רפואי
 
מאיר
12:38 27.08.14
צללה פריברונכיאלית בבסיס ריאה ימנית חשודה לברונכופניאומוניה . רושם לצל כתמי שבצמוד להצללה הנל אשר מושלך על צלע 9
תודה רבה על הסבר.
הבדיקה נעשתה עקב חום גבוה מזה מספר ימים
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:30 02.09.14
לפי תוכן התשובה ניתן לחשוד שישנה דלקת ריאות בבסיס ריאה הימנית , קרוב לודאי צל נוסף הינו קשור לכך . כדי לקבוע זאת סופית חשוב לראות צילום וגם לבדוק מטופל
לביתי בת ה 14 היה חור בריאה לפני כ 3 חודשים.
לאחר מספר ימים בבית החולים החור נסגר, ועד היום לא היו בעיות.
כרגע אנו מעוניינים לטוס לאירופה.
האם יש בעיה לטוס? מה קורה עם במהלך הטיסה הילדה לא תרגיש טוב ויהיו לה אותן תופעות שהיו בזמן החור היה? קשיי נשימה בעיקר.........
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:28 02.09.14
חזרה אויר עצמוני (ספונטאני) או נגרם מסיבה כלשהיא, אינו קשור לפי מחקרים לתנאיי חוץ כגון מאמץ גופני או טיסה . קיים קשר במצבים עם שינוי חד בלחץ אויר כגון בצלילה או צניחה חופשית.
המלצה להמנע מטיסות ב3 חודשים אחרי ארוע חד, הינה משנה זהירות ואינה נתמכת בהוכחות מדעיות. במידה ובזמן טיסה ישנם תסמינים נשימתיים (גם אם זה פעם ראושנה!) יש לדווח לאנשי צוות.
חשוב לוודא שביטוח בריאות נסיעות לחו"ל מכסה בפרק זמן זה אחרי חזה אויר .
 
אסנת רייף
11:07 28.08.14
שלום. אני בת 49 מעולם לא עישנתי. בשמונה השנים האחרונות אני סובלת משיעול עם ליחה הנגרם מכל מיני סיבות:אוכל מתוק מידי ,חמוץ מידי ,חריף מידי ,מלוח מידי ,לקיחת נשימה עמוקה, דיבור בקול רם. לעיתים יוצאת ליחה ללא שיעול. בעבר עשיתי מספר בדיקות של תפקודי ריאה שיצאו תקינים. אני מכורה לטיפות אף וכמובן שאחרי שאני משתמש יש עליה בכמות הליחה. לעיתים הליחה שקופה ומגיעה מהאף ולעיתים צמיגה ולבנה המגיעה מתוך הגרון. לעיתים יש התקפי שיעול הגורמים לקוצר נשימה. לצערי למרות נסיונות שונים אצל רופאי ריאות ואף אוזן גרון מעולם לא אובחנתי ושאלתי היא באיזו מחלה כרונית מדובר? האם זו מחלת ריאות או דרכי נשימה?
תודה על העזרה
אסנת
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:21 02.09.14
תסמינים שצויינו אינם ייחודיים למחלה מסוימת. במידה של תסמינים במשך זמן רב ללא אבחנה ספציפית ברוב המקרים מדובר בסיבות של דרכי אויר עליונות (כגון נזלת כרונית או רפלוקס וישטי) או דרכי אויר תחתונות/ריאות (כגון אסתמה או ברונכיטיס כרונית). לעיתים יכול להיות שילוב של מספר סיבות יחד .
כמובן במקביל יש להתייחס לתרופות כרוניות וגם מחלות רקע
שלום !!
שמי מוחסן אחלאם מג'ת במשולש !! לקיתי במחלת הסרקואידוזיס מחלה מאוד קשה שתסכלה אותי ואת משפחתי סבל בלית ניתן לתאר !!! טופלתי במשך 12 שנה אצל מומחים בארץ מהם פרופסור אריה בין יהודה !! ואולם מהיאוש פניתי והגעתי לד"ר מג'די מומחה לרפואה משלימה וטבעונית מפתיח שיטת ריפוי ייחודית הנקראת בשם (תרפיית קו-אנרגיה) הגעתי אליו עם כל חומר הריפואי לבקשתו למוד את מהלך המחלה והטיפולים שלקחתי במשך שנים!!
קבל אותי לטיפול לאחר שעשה דיאגנוזה לאתר את מחולל הבעייה והחל לטפל בי !!!!!! עשיתי כ- לפחות 50 טיפולים באופן אנטנסיבי והיום כבר עבר יותר משנתיים ללא המחללה ואו סמפטום של המחלה ואף אני ללא תרופות כרוניות בכלל !! וכן אני מודה לא על הטיפול המסור והמיומנות ומאחל לו הצלחה בהמשך דרכו לעזור לאנשים כמוני !!
ממליצה בחום לכל מי שסובל מאותה מחלה לפנות אליו -
***הקליניקה שלו נמצאת בנתניה רח' רמז 13 מרכז טיפולים ד"ר מג'די

לפרטים מוזמנים ליצור קשר אתי למייל שלי ואשמח לעזור ולמסור יותר פרטים !! החלמה ורפואה שלימה לכולם.

בברכה מוחסן אחלאם
 
שמוליק
02:58 28.01.14
אנא צור קשר, אני מעונין ביותר פרטים על הטיפול בסרקואידוזיס, תודה מראש, שמוליק
 
לוי
06:18 25.08.14
אנא צור אתי קשר.
 
יעקב
08:42 23.08.14
שלום דוקטור.
בן 60 אסמאטי. המחלה מתפרצת בדרך כלל בעונות הקייץ , יחד עם הלחות.
האם יש קשר?
שנית, האם שהייה ושינה עם מיזוג אוויר יכולה לעזור?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
11:52 23.08.14
שלום,

לחות אויר לכשעצמה אינה מזיקה אך בד"כ מצטרפים ללחות גורמים מגרים נוספים כגון אבק קרדית הבית (קרדית אבק הבית מתרבה טוב יותר באזורים גאוגרפיים לחים). כמו כן יתכנו גורמים אלרגניים רבים נוספים בתלות בעונה וגם אובך משפיע לרעה. במידה וניתן להגיף חלונות ולמזג את הבית אך לא להגיע ליובש קיצוני, וגם לדאוג לנקות את המזגן והמסנן מעובשיםואבק, הדבר עשוי להועיל.
 
ניר
16:14 22.08.14
שלום

חולה בן 65 דמנטי סיעודי, פונה לבית החולים עקב אספירציה קשה באמצע הלילה בזמן שינה, היה כחול ועם סיטורציה נמוכה וקוצר נשימה.
בבית האבות עשו סקשן ופונה בנט"ן למיון כשהוא בקוצר נשימה ונושם כמו טרקטור.
במיון קוצר נשימה קשה, חירחר מאוד, דופק 145, קיבל טיפול בחמצן - אינהלציה - סקשנים (יצא המון הפרשות, אך ייתכן והוא כל הזמן שאף עוד ועוד הפרשות שעלו באמצעות הקאה, לא הכניסו זונדה במיון) והוחל טיפול אנבטיוטי, בהמשך היה ניסיון בסיוע של בי פאפ.
לאחר כתשע שעות לערך הוחלט לבצע אינטובציה ולהנשים עקב נפילת לחץ דם.
לאחר הנשמה ירידת הלח"ד הוחמרה, טופל בדופמין ונור אדרנלין. וכמובן טיפול אנטיביוטי, טיפול תומך במשתנים עקב ירידה בתפקוד כליות.
היה מונשם כשבועיים, אך גם לאחר סיום ההנשמה עדיין מתקשה בנשימה, נשימות מהירות ושטחיות, שימוש בשרירי עזר לנשימה, רואים זאת בצוואר, וכן ניתן לראות תנועות "סחיטה" של הבטן, ריבוי ליחה (שמטופל ע"י סקשנים ופיזותרפיה נשימתית, בצילום יש עדיין תמטים, מחובר באופן קבוע לחמצן.

רציתי בבקשה לשאול:

1. האם העובדה שתשע שעות הוא נשם עם מאמץ קשה מאוד בכוחות עצמו, עם דופק של 145 גרם לנזק לריאות? ללב (עומס על הלב, התקף לב)?
לשרירי הריאות? או לשרירים אחרים?

2. האם העומס הנ"ל זו הסיבה לנפילת הלחץ הדם וקריסת הכליות? או הספסיס?

3. האם העובדה שהוא מתקשה בנשימה ונושם מהר, זה בגלל התמטים והליחה? או עקב פגיעה בשרירי הנשימה? ניתן לבדוק את זה? יש משהו לעשות במקרה של פגיעה בשריר?

4. יש סיבה לחשוד שקוצר הנשימה הוא על רקע לבבי? במיוחד לאור השעות הארוכות במיון עם דופק גבוה מאוד ומאמץ נשימתי גדול.

5. יש סיכוי שיחזור לנשום כמו שצריך וללא חמצן?

זה יצא קצת ארוך, אך אעריך מאוד אם אקבל מענה על הכל.

תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
11:49 23.08.14
שלום,

את מתארת מצב חריף וקריטי, כעת בהליך של התאוששות.
הדופק המהיר ועבודת הנשימה בשעות הראשונות העידו על מצוקה ולכן הונשם באופן פולשני. במידה והיה ארוע של אוטם בשריר הלב או אי ספיקת לב הדבר היה אמור לבוא לביטוי באנזימי שריר הלב בבדיקת דם, אקג, ואקולב. ירידת לחץ דם לאחר הנשמה פולשנית עלולה לקרות עקב הלחץ החיובי בעת ההנשמה, לרוב עם חסר בנוזלים במערכת כלי הדם אך כמובן יכולים להצטרף גורמים נוספים כגון ספסיס או אי ספיקת לב. קשיי הנשימה הנמשכים עלולים להגרם מכל הסיבות הנ"ל או חלקן, בתוספת מחלה חסימתית של דרכי הנשימה אם סבל ממנה ברקע או הפרשות חוסמות. בנוסף, חולים שעברו מחלה קריטית עלולים לפתח פגיעה עצבית- "נוירופתיה של מחלה קריטית" הגורמת בין היתר גם לחולשת שרירי הנשימה והיא משתפרת לרוב באיטיות. עקרונית- עם תמיכה וטיפול הולמים, בתלות במצב הכללי של החולה ובמחלותיו הנילוות, יש סיכוי להתאוששות איטית עד כדי החלמה.
+ הוספת הודעה
   1 ...  10  11  12  13  14  15  16  17  18  ...  163  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה