בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 60

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
 
פנייה בשאלה לרופאי הפורום
 
שלום: בפנייתכם ציינו גיל ומין, מספר שנות עישון ומספר חפיסות ליום. חשיפות תעסוקתיות ואחרות, אם ישנן, ומחלות רקע. הפורום אינו מיועד למחלות ילדים. תודה, דר' ורסנו שבתאי.
 
רפאל
16:12 26.01.11
שלום.

הייתי היום אצל הרופא והיא רשמה לי אנטיביוטיקה רוקסו(150mg) שני כדורים ביום ערב ובוקר ולחבר שלי יש יום הולדת אז רציתי לשאול יש אפשרות לשתות אלכוהול בזמן השימוש ברוקסו?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:52 27.01.11
רצוי לא להשתות אלקוהול בתקופת טיפול אנטיביוטי.
 
מרדכי אלימלך
16:12 26.01.11
שלום דוקטור השאלה שלי היא האם כשיוצא דם בליחה מהריאות חייב צילום רנטגן כן או לא ? ואם כן אז רופא אחד בעבר אכן אמר שחייב ואחרי שעשיתי התברר שיש לי ברונכיט ולא מזמן התקררתי או אכלתי משהו לא טוב ושוב הרגשתי שיעול בריאות וליחה עם מעט דם אבל הפעם רואפא אחר מביקורופא שלל בבדיקה ידנית צילום ונתן לי לקחת סירופ..האם יש צורך להמשיך בדיקה אצל רופא אחר או להסתמך על הרופא מביקורופא וכישורו ומכשירו.....
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:51 27.01.11
בירור ראשוני של כיח דמי מכיל בדיקה אצל רופא המטפל. המשך בדיקות לפי פרטי אנמנזה וממצאים בבדיקה גופנית ע"י רופא המטפל (בדרך כלל בשלב הראשון מבצעים צילום חזה ובדיקת א.א.ג)
 
רותם
17:22 25.01.11
לפני 3 שבועות הייתי במיון בשל לחצים בחזה.
טרופונין -תקין
צילום חזה-תקין
באקג דפרסיה ST ב- V4-6.
הומלץ לאחר השחרוו על אקו לב והולטר להשלמת בירור
היום הייתי באקו לב שלדברי הרופא תקין לחלוטין, אבל יש סעיף בדף שהוא הביא לי שכתוב בו- מסתם מיטרלי- תקין(אי ספיקה קלה)
מה זה אומר??
בנוסף היה שם עוד סעיף שהוא הכי הלחיץ אותי שבו נכתב:
וריד נבוב תחתון= IVC לא מורחב
ולמטה הערה חשד לנוזל פלאורלי משמאל
מומלץ להשלים צילום חזה וביקורת אצל רופא משפחה.
הרופא באקו לב אמר שהנוזל יכול להיגרם ממחלה ויראלית, או מדלקת, אבל אני בכלל לא הייתי חולה בזמן האחרון, מה גש שבצילום שנעשה במיון לא ראו תסנין.
אני מאוד מודאגת, ממה יכול לנבוע נוזל בריאות? האם יכול להיות שתוך 3 שבועות גדל לי גידול בריאה חס וחלילה? יכול להיות שבצילום במיון פספסו גידול?
אני מאוד מאוד מודאגת
ממה זה יכול לנבוע?
תודה רבה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:49 27.01.11
צילום חזה שולל נוכחות תפליט ברמה משמעותית ואינו מצביע על תפליט פלאורלי זעיר. כמות קטנה של נוזל פלאורלי ניתן לראות בעזרת סונר או CT . לפי התאור אין ממצא ריאתי משמעותית (גם לא גידול) אך במידת הספק , רופא המטפל יכול להפנות לביצוע CT חזה כדי לקבל תמונה אנטומית מלאה על ריאות והכל מסביב (יש לציין שרמת קרינה בCT גבוהה בהרבה מעל צילום חזה רגיל, לכן מבצעים אותו במידה וקיים צמורך קליני או דבר מקדם בבירור הרפואי)
 
נגי
15:08 24.01.11
שלום,
אתמול בלילה פניתי למיון בעקבות שיעול חזק עם כאב בטן באזור הקיבה (במיוחד בזמן השיעול) וחום גבוהה. צילום חזה הראה דלקת ראות אך בדיקות דם ובדיקה ידנית לא תמכו במצא, קיבלתי קארין 500 פעמיים ביום ולוחזור על צילום חזה בעוד חודש.
אני קצת מודאגת משום שהממצא הוא לא חד משמעי, נראה לי שהרופא היה די סקפטי לגבי הממצא האם יש סיבה לדאגה? יכול להיות שזה משהוא אחר ולא דלקת ראות??? בבקשה תשובתכם אני מודאגת. אגב אני מעשנת (עכשיו במגמה להפסיק)
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:42 27.01.11
שיעול וחום גבוה הינם ביטוים אופייניים של דלקת ריאות , לכן אין צורך לפרש ממצא בצילום אחרת , למרות שאותו ממצא ריאתי יכול להיות ביטוי של מחלות שונות (לא רק בדלקת ריאות). במידה ובצילום חזה ביקורת בעוד חודש ממצא נעלם (וכמובן, תלונות נשימתיות וחום חולפים), אין ספק שהיה מדובר בדלקת ריאות
 
יערה
14:22 24.01.11
שלום!
בת 35 לאחר שפעת של שבוע , אחרי יומיים שהרגשתי יותר טוב החום והחולשת שירירים חזרו ,בבדיקה אצל רופא משפחה לא נשמעו ציפצופים בריאות אך בכל זאת קיבלתי טיפול של ROXO ל10 ימים פעמיים ביום, זה היום השביעי של הטיפול ואני עדיין מרגישה לא משהו, החום נע סביב ה37-37.5, השיעול והליחה קצת יותר טוב, אתמול הייתי אצל הרופא והוא שוב לא שמע ציפצופים ואמר שיכול להיות שזה ויראלי ורק הזמן יעשה את שלו ולכן גם אנטיביוטיקה לא תעזור, השאלה שלי האם כדאי במידה ובכל זאת יש דלקת ריאות (שהרופא לא יכול לשמוע אותה אבל היא קיימת) לקחת בנוסף אנטיביוטיקה חזקה יותר לכמה ימים כדי לטפל בזה אחת ולתמיד, הרופא נתן לי אנטיביוטיקה חזקה יותר לאחר שיכנועים, לא זוכרת את שמה של האנטיביוטיקה אבל זה לא זינט ואתמול כשקראתי את העלון שימוש קצת חששתי להתחיל לקחת אותה, האם כדאי לקחת זינט לכמה ימים ? או לתת לזמן לעשות את שלו?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:39 27.01.11
בדרך כלל תסמינים שתוארו נגרמים מדלקות ויראליות בדרכי אויר עליונות או תחתונות, לכן טיפול אנטיביוטי למקרים האלה אינו מועיל. במידה ואין הטבה קלינית אחרי שבועיים, רצוי לבצע צילום חזה כדי לשלול דלקת ריאות
שלום רב לפני כ9 חודשים עברתי אירוע של תסחיף ריאתי כתוצאה (ככל הנראה) מניתוח קיסרי התסחיף לא אובחן מייד אלא חלפו כ4 שבועות עד האבחון.
בהדיקות הראו קריש דם ש"התיישב" על העורק הראשי של הריאה השמאלית.
לאחר האבחון טופלתי בקלקסאן ובקומדין במשך 8 חודשים. סיטי נוסף שנערך כעבור 4 חודשים הראה שיפור במצב כאשר הקריש קטן והתקבע במקומו. בירור קרישיות יצא תקין.
הבעיה היא שמאז הלידה ועד היום אני סובלת מכאבים בבית החזה ומקשיי נשימה אשר מחמירים בזמן מאמץ פיזי או התרגשות.
ההמטולוג חושד כי נגרמה פגיעה בתפקוד הריאה.
1. האם זהיכול להיות?
2. נקבע לי תור ל 13/2 לרופא ריאות האם יש בדיקות שניתן לבצע לפני הביקור אצל הרופא כדי שיהיהיעיל יותר
תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:31 27.01.11
אחרי תסחיף ריאתי חד יכולה לקרות פגיעה מתמדת בתפקוד ריאתי תקין. לפני ביקור אצל רופא ריאות יש לבצע תפקודי ריאות מלאים כולל דיפוזיה וכמובן להביא צילומי CT חזה שנעשו וכל חומר רפואי רלוונטי למקרה.
 
יוסי
12:29 24.01.11
שלום אני לפני גיוס ולפני כחצי שנה לפי הצבא הבנתי שאני מאובחן כאסמתי עם פרופיל 64 לפני שבוע עברתי בדיקת תפקודי ריאה שנמצאה תקינה כעת נשלחתי למבחן תגר בהנחה שהבדיקה תהיה תקינה האם אני יוכל לשלוח את הנתונים לצבא ועלות את הפרופיל ל97 בחזרה בטענה שהאסטמה לא פעילה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:27 27.01.11
במידה ותגר סימפונות (מאמץ או מטאכולין) תקין, יהיה להגיע לועדה רפואית של צה"ל על מנת להחליט על פרופיל.
 
טסיה
17:03 23.01.11
הצורך בבדיקת הCT הראשונה היה עקב תלונה על חרחור בנשימה דבר שאובחן כדלקת ריאות ע"י הסיטי.אני מניחה שבדיקת הסיטי השניה שעליה נשאלת השאלה האם לבצע או לא נועדה על מנת להסיר ספק בנוגע לגידול.

תודה רבה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:59 24.01.11
רצוי לשאול רופא מטפל (יועץ ריאות) מה הסיבה מדויקת לביצוע CT חוזר. בדרך כלל זאת נוכחות ממצא רקמתי זעיר בריאה שלא ברור לגמרה מה טבעו. לא מבצעים CT חזה לבדיקת ממצאים אזנתיים מעל הריאות . לא נהוג לחזור לCT חזה במידה ובדיקה הראשונה היתה תקינה לגמרה.
 
טסיה
16:59 23.01.11
שלום,
בצעתי לפני כחודש בדיקת CT עקב חשש לגידול בריאה שנמצא תקין. הכל מקרה הרופא המטפל הפנה לבדיקת סיטי נוספת.
אני חוששת לעשות את הסיטי הנוספת עקב רמת הקרינה הכרוכה בבדיקה. האם יש אפשרות לעשות בדיקה אחרת שתספק את אותו המידע למשל MRI (בהנחה כמובן שבדיקה זו פחות מזיקה)?

תודה רבה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:57 24.01.11
מעקב אחרי ממצאים זעירים בריאה (כגון, קשריות) נעשה בעזרת CT . בדיקות הדמייה אחרות (כולל MRI אינן יעילות מספיק בבית החזה כדי להשיג מטרה (לבדוק דינמיקה של ממצאים קטנים) , במידה וזאת הסיבה לביצוע CT חזה חוזר.
 
מיואש
11:44 23.01.11
עקב כאבים בחזה הופניתי לצילום חזה. בצילום נמצא נפח ריאתי מוגבר ללא ממצאים נוספים. מה המשמעות של זה?
תודה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
12:39 23.01.11
נפח ריאתי מוגבר לפי צילום חזה הינה בדרל כלל הערכה סובייקטיבית ולא בהכרח סימן למחלת ריאות . במידה ואין תלונות נשימתיות ואין רקע של עישון ממושך, אין צורך בבירור ריאתי נוסף.
שלום,

שמי עומר ואני בן 30,

לפני 10 ימים, הייתה לי מחלת חום (כאב גרון, נזלת, וראש) שנמשכה 5 ימים.
במהלך המחלה הופיע לי שיעול עם ליחה בצבע ירוק. לאחר מכן הרגשתי טוב במשך
3 ימים ולפני יומיים התחילו לי קשיים בנשימה, שמלווים ברעשים בריאות (בסוף תהליך
הנשימה, לא צפצופים של אסטמה), וממשיך לי השיעול עם הליחה.
אני חי כרגע במקום עם זיהום אוויר גבוה ויש לי אסטמה למעלה מ-20 שנה.
לוקח FLIXOTIDE כל יום 2 שאיפות במשך ה-3 חודשים האחרונים.
וכן לוקח ונטולין במצבים של קושי נשימה.
בשכיבה אני מרגיש פחות טוב מבישיבה.

מה עליי לעשות?

תודה מראש
 
ד''ר דניאל סטרובין  
12:37 23.01.11
ממליץ להגיע ליעוץ אצל רופא ריאות בקו"ח שלך , לפני זה יש לבצע תפקודי ריאות ולהביא כל חומר רפואי רלוונטי
שלום רב,
בבדיקת תפקודי ריאות שביצעתי לצורך קורס צלילה אובחנתי כסובל מהפרעה איוורורית חסימתית קלה ללא הפיכות אחרי מרחיב סימפונות. כמו כן, אובחן ניפוח יתר בינוני של הריאות. ערכי הבדיקות היו כדלקמן: fev1/fvc=79.1%. rv/tlc=41.7. אני בן 34, 1.8 מ' ומשקל של 74 ק"ג. מגיל 16 אני מעשן לסירוגין עם כמות סיגריות משתנה מתקופה לתקופה. אני לא משתעל אך לעיתים מרגיש קוצר נשימה קל מאד. לעיתים, בבוקר בעיקר, יש לי ליחה שקופה צמיגה כמו גם במקומות מסוימים ובעונות מסוימות יש לי אלרגיה שגורמת להתעטשויות מרובות, ליחה מוגברת, דמעות ולעיתים קוצר נשימה. כיום אינני מעשן כלל.
האם סביר להניח שיש לי אסתמה? האם copd? האם לדעתכם רופא הצלילה יאשר לי להשתתף בקורס?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
12:06 23.01.11
שלום,
אם יש לך רקע אלרגי מוכח קיימת אפשרות שמדובר באסתמה עם השפעת עישון. רופא צלילה יבקש קרוב לודאי שתבצע תפקוד ריאה עם תגר (מאמץ או מטאכולין) ורק לאחר מכן יחליט על כשירות לצלילה.
 
אבי אבקסיס
13:34 22.01.11
שלום לכם,

זה כבר כמה זמן שאני נושם ומרגיש שנכנס לי מהנחיר הימני אוויר נקי כאילו הוא נכנס ישירות לראש.. ( קשה להסביר זאת ). אני תמיד שם את החולצה על האף על מנת לעצור זאת.

מה הבעיה? האם אני אסמטתי?

יש לציין שבני בן 7 חולה אסמה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
12:04 23.01.11
שלום,
התאור שלך לא מתאים לשום דבר שאני מכיר. כמו שאמרת, קשה להסביר זאת. פנה לרופא לבדיקה אולי הוא יתרשם ממה שהוא מוסבר יותר.
 
גל
13:53 20.01.11
שלום

אני בן 31 ובשנתיים האחרונות סובל מאסטמה.
במהלך השנתיים האלו אושפזתי בבית חולים פעמיים עקב התקפים קשים שהצריכו הזרקת אדרנלין וסטרואידים, מאז מטופל בסימביקורט 320 פעמיים ביום וכדורי סינגולייר.
עדיין הטיפול לא ממש עוזר ויש לי עדיין קשיי נשימה וצפצופים, בבדיקות אלרגיה התגלה שיש לי אלרגיה לדברים שונים כמו: עצי ברוש, קרדית האבק, כלבים וכו' בצורה בנינונית.
רופא המליץ לי על מזרק epi - pen למקרה של התקף נוסף וכן בטיפול בעזרת קסולר.
השאלה האם זהו הטיפול הטוב ביותר או שניתן להמשיך עם סימביקורט וסינגולייר והמצב ישתפר?
אולי טיפול אחר לגמרי?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:26 20.01.11
שלום,

במידה וטיפול מקסימאלי במשאפים ובסינגוליר לא עוזר וגם הזדקקת לטיפול בסטרואידים, בטבליות או זריקה, פעמיים בשנה החולפת אזי אתה עומד בקריטריונים של טיפול בזריקות XOLAIR שהוא טיפול המיועד לאסתמה אלרגית קשה. זהו הטיפול המתקדם ביותר היום למצבים כאלו.
 
אלעד
19:26 19.01.11
לאשתי קושי מסויים בנשימה סדירה.
לאחרונה יש לה כאבים חריגים בסינוסים - מעל הגבות ומתחת לעיניים ובמצח.
האם הדברים קשורים והאם יש דרך לטפל בכאבים?
אציין שהיא בחודש שלישי להריונה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:23 20.01.11
הריון מתקדם מלווה בקוצר נשימה פיזיולוגי תקין. יעחד עם זאת התלונות של אשתך מעלות חשד לסינוסיטיס יתכן על רקע אלרגי המלווה באסתמה. יש לגשת להערכת רופא בכיוונים אלו.
הבן שלי אמור לעבור בקרוב מאוד את הבדיקה.
בנוסף הוא התחיל מעקב בקופת חולים בגלל דופק מהיר שהיה בלשכת גיוס.
תוצאות הבדיקה בימים שונים מאז
102 ( בלשכת גיוס)
88,
95,
91.
113 ( היום אבל יכול להיות שזה בגלל וירוס , כי יש לו שיעול יבש מהבוקר).

האם יש סיכון בבדיקת תגר מטכולין בגלל הדופק ?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:24 18.01.11
שלום,

במידה והקצב סדיר (סינוס) אין בעייה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:20 20.01.11
קצב סינוס הוא קצב לב (דופק) סדיר ממוקד מסויים בלב ונחשב כקצב תקין.
שלום

אני בן 29, בריא (למעט אלרגיה לאבק, ללא השפעה משמעותית בחים. עושה ספורט הרבה בשנים האחרונות).

לפני למעלה מחודש התחילו לי התקפי שיעול נוראיים, בעיקר בלילות. מתוך ה-30 לילות האחרונים אולי 3 לילות עברו ללא התעוררות.
ייש לילות שאני מתעורר להתקף של כשעה-שעתיים. לפעמים אני קם בלילה 'ללא אוויר' וממש שואף אויר בכח, כמעט נחנק. לפעמים יש צפצופים בנשימה.

למעט יום אחד במהלך החודש האחרון, לא היה לי חום משמעותי.

בדיקות דם לא הראו ממצאים מיוחדים למעט נתון אחד יחסית גבוה:

EOSINOPHILS % 19.10 %

יש לי נזלת, אם כי לא רבה מאוד, ליחה קיימת אבל מעטה.
צילום ריאות שעשיתי לפני שבוע וחצי היה תקין.

היתי אצל 3 רופאי משפחה, כל אחד עם אבחנה אחרת. אחד אבחן לי דלקת בקנה
הנשימה. אחת אבחנה לי סינוסיטיס. הביאו לי מגוון תרופות להקלת נזלת/שיעול/ליחה. זה לא באמת עוזר.

והלילה יצאתי לריצה קצרה בחוץ, אכן היה קר מאוד, וחזרתי לראשונה בחיי, עם התקף אסמטי... צפצופים כבדים, שיעולים יבשים והרגשת מחנק גדולה מאוד.

מה אפשר לעשות?... האם מדובר באמת במחלה? באסטמה שפתאום תקפה אותי? האם צריך לעשות עוד בדיקות כדי לשלול דברים אחרים?
שלום,

התלונות שלך מאד מתאימות להתעוררות אסתמה וכנראה גם נזלת אלרגית. יש להבדק, רצוי ע"י רופא ריאות, לבצע ספירומטריה (תפקודי ריאה) ולקבל טיפול בהתאם. יש לך רקע אלרגי ידוע ואסתמה יכולה להופיע בכל זמן.
 
שמואל
23:37 17.01.11
שלום דר אני אמור לעבור ניתוח בארדמה כללית ולחן אופנתי לצילום חזה וזה הפינוח מוקד עגול בקטור 13ממ שזה כנראה גרנולומה או הודגם מעל פסגה ימנית י דר אני נמצה גםבמעכב של סיטי חזה חצי שנתי לפני חודש בצתי סיטי חזה וזה פינוח של הסיטי קשר 6 ממ בבסיס ימין ציסטות בודדות זעירות דו צ הסננה והתבלות סובפליולרית בזלית מימין יש גם בבדיקת של אקו לב לחץ דם ריאתי גבולי 37 מד דר בבקשה הים הפשר הסבר לגבי שתי הבדקות [גיל שלי 45 אישנתי בעבר ואני סובל מי NF1 לפני 18 חודשים כיבלתי אקרנות לרו בגלל גידול מניגיומה ] בבקשה דר הים הפשר הסבר תודה דר
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:27 18.01.11
שלום,

יש צורך לבחון את הצילומים בכדי להתרשם מהממצאים. "מוקד עגול" יכול להיות מסיבות שונות ותלוי במראה, בנוכחות סיד בתוכו ועוד פרטים, כולל גורמי סיכון כגון עישון בכדי להחליט האם יש להמשיך בברור ואיזה ברור.
 
מיכאל
00:57 16.01.11
אני חייל בן 22 מזה כשבועיים יש לי קשיי נשימה בבוקר כשה אני מתעורר ואני נלחץ ונושם נשימות קלות דרך האף ולפעמים זה עוזר ועובר לי ובערב זה חוזר עשיתי סיטי חזה והוא הראה שהריאות שלי נקיות למרות שלפני כשנתיים וחצי היה לי דלקת ריאות קשה והייתי בטיפול נמרץ רופא בדק אותי ואמר לי שהריאות והדרכי נשימה נקיים ואין לו הסבר מדוע אני מרגיש קשיי נשימה ונלחץ שזה גורם לזה להחמיר מה לפי דעתך ד"ר הבעיה?אני ממש מפחד ובלחץ בזה מבקש תשובה בהקדם ואיך מטפלים בזה

תודה מראש
שלחתי לך שאלה אתמול ב12 וחצי בלילה ועד עכשיו לא עניתה לי דוקטור ולאחרים ששאלו אחרי כן
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:40 16.01.11
שלום,

קשיי נשימה היא תלונה בלתי ספציפית המחייבת בדיקה וברור במידה והתלונה נמשכת מעל חודש. בצעירים לרוב הסיבה היא אסתמה או לחץ נפשי. במידה ורופא משפחה לא מאבחן את הסיבה והתלונה נמשכת יש להתייעץ עם רופא ריאות.
 
יסמין
12:41 16.01.11
לפני כ-3 שבועות התחלתי טיפול פעמיים ביום משאף QVAR.
בנוסף נתן לי הרופא להתקפים משאף אטרובנט (אני רגישה לבריקלין,אולי הבחירה דווקה באלו קשורה לעובדה הזו).
מאז שהתחלתי להשתמש ב QVAR יש לי סחרחורות,אני לא בטוחה שזה מהתחיל מייד אבל בערת באותה התקופה.
הבנתי שיש תקופת "הסתגלות" של הגוף לחומר,אבל האם זה הגיוני ?

ברשותכם שאלה נוספת,לפני 4 ימים התגלתה לי דלקת בדרכי הנשימה עם התקף אסטמה.
חום עולה ויורד מסביב לשעון,לחצים חזקים מאוד בחזה,הסחרחורות התגברו מאוד והפכו קשים ובלתי נסבלים ואני בקושי מסוגלת להשתעל,הכאב בחזה חזק מאוד.
הרופא אמר שהטיפול הוא להמשיך במשאפים שיש לי וזהו.
האם הטיפול מספיק? אני לא מרגישה שום שיפור ועברו כבר 4 ימים.
תודה רבה
 
יסמין
12:47 16.01.11
הטיפול במשאפים כמובן בגלל האסטמה שהתגלתה אצלי.

אודה לכם מאוד אם תתנו לי תשובה במהרה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:42 16.01.11
שלום,
QVAR לא אמור לגרום לסחרחורות. כמו כן, חום איננו סימן להחמרת אסתמה ויש לחשוב על סיבה זהומית וירלית או חיידקית. חזי לבדיקת רופא תוך התייחסות נוספת לחום ולסחרחורת.
+ הוספת הודעה
   1 ...  56  57  58  59  60  61  62  63  64  ...  149  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה