בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 60

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
 
אורטל
15:18 25.10.11
ראיתי עכשיו כתבה נורא מעניינת שלפיה יין לבן משפר את תפקודי הריאות אצל מעשנים כבדים.
שאלתי היא:
האם יין לבן אפקטיבי גם לטיפול באסתמה או רק לטיפול במעשנים כבדים?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
18:35 25.10.11
שלום,
ברפואה הקונבנציונלית אין שום אנדקציה ל"טיפול, ביין לבן במחלות ריאה. ישנם אסתמטיים הרגישים ליין/אלכוהול שעלול להזיק להם.
 
.
00:31 25.10.11
שלום

האם אימון לב ריאה, יכול לשפר את הריאות לחולה סרקואידוזיס,

האם ידוע לך על מחקרים שמנסים למצא תרופה למחלה הזאת.

תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:05 25.10.11
שלום,
אימון גופני משפר את הכושר הגופני וטוב לכל אדם כולל חולי סרקואיד אך לא משפיע על תפקוד הריאות או מחלת הסרקואידוזיס.
אין לפעי שעה פריצת דרך טיפולית חדשה.
שלום רב,

בני בן 5 חודשים היה מנוזל קלות מלפני כ שבוע , אחרי שנוסף גם שיעול וליחה רופא אמר שצריך לעשות אינהלציות בודיקורט+טורבולין+מוקוליס פעמיים ביום . לאחר 3 ימים של אינהלציות השיעול החמיר והופיעו חירחורים בנשימה לאורך כל היום וחום גבוה( חד פעמי). בגלל החום רופא נתן לו אנטיביוטיקה ואינהלציה * 3 ביום - ואמר שבני סובל מברונכיטיס. היום הוא קיבל מנה שניה של אנטיביוטיקה (אוזניל)- אך המצב לא משתנה . מהיום תינוק התחיל לאבד תאבון ונהיה פחות רגוע. החירחור לא מפסיק למרות האינהלציות ואנטיביוטיקה. האם יש צורך לשנות את הטיפול . אך אפשר לוודא שלא מדובר בדלקת ראות .

תודה מראש
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:04 25.10.11
שלום,
הפורום אינו מיועד למחלות ילדים. ראי הודעה על כך בכותרת האתר.
שלום, ד"ר! בשנת 1998 בצילומי רנטגן חזה רופא רנטגנולוג לא הבחין בשום פתולוגיה. עכשיו רופא של מחלות ריאה באותם צילומים הבחין ציור מיקרו-נודולארי (אני אובחנתי בסיליקוזיס ריאות). במקרה של סיליקוזיס - אבחנה של מי יותר רלוונטית - של רופא רנטגנולוג או רופא של מחלות ריאה? תודה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:49 24.10.11
שלום,
לעיתים כאשר השינויים בצילום הינם עדינים לא מבחינים בהם באותו הזמן אלא רק במבט לאחור כשהממצאים יותר ברורים. מעבר לזאת קיימת שונות בפענוח בין מפענחים שונים וזו בעייה ידועה.
הכי טובה נגד חידק מסוג A.היא לקחה את כל התרופה ואחרי יומיים היה לה חום 40 מעלות במשך 3ימים.עשינו בדיקות .גם ספירת דם וגם אוזניים גם הקשיבו לראות ושללו הכל.היא קיבלה צפווויט עקב משטח גרון שעשינו לה בבית המרקחת.עדיין ממשיך שיעול כל הלילה ,החום די נמוך :38 השאלה היא מה הלאה?לתת לה סירופ נגד שיעול?כי אם זה דלקת ראות ויראלית האם כדאי שוב לקחת אנטיביוטיקה והפעם מוקסיפן?והאם יש סירופ שאתה ממליץ נגד שיעול שכדאי לקחת.תודה מראש אמא מודאגת .הילדה אף פעם לא היתה במצב כל כך נורא.
שלום,
תצטרכו לחזור לביקורת אצל הרופא המטפל שיבדוק, יוסיף בדיקות דם וצילום חזה לפי הנדרש, בכדי להתקדם באבחנה ובטיפול.
 
.
00:13 21.10.11
שלום דוקטור

אנסה בקצרה

אני סובל מסרקואידוזיס ריאות שלב 3 ,כבר 10 שנים שאני מקבל טיפול אימורן יחד עם קורטיזון ,היום במינון נמוך , כאשר נוסה בהדרגה ביותר, להוריד את הטיפול, תוך חודש וחצי
חזר הסרקואידוסזיס, לקח שנה שלמה של טיפול תרופתי מינון גבוהה, וסבל נוראי עד שהדלקת בכמות של ים עברה, פשוט שנה שלמה של עינוי, ללא שום יכולת להקל עליי,

שאלה- כשאני מתקרר אני מרגיש קשיי נשימה ,אם אתה יכול להסביר לי מה עושה ההיתקררות ,כך שאני מרגיש קשיי נשימה.ואם ניתן לעשות משהו להקל,(משאף מכול סוג לא עוזר,זה לא דלקת ריאות)

ואם יש כיום טיפול חדשני, ואחר, שיכול לתחזק מניעה חזרה של סרקואידוזיס.
תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:19 23.10.11
שלךום,
הסיפור לגבי הסרקואידוזיס שלך מורכב מדי בכדי לחווות דיעה על סמך מיעוט נתונים שהצגת.
בעקרון ובמידה והסרקואידוזיס גרמה אצלך לשינויים ריאתיייןם כרוניים, עם ירידה ברזרבה התפקודית, זה יכול להסביר החמרת סימפטומים בעקבות זהומים שונים.
האם צפוויט פורטה מטפל בחידק בגרון מסוג a?כי אחרי שהתרופה נלקחה במלואה התחילו סימפטומים של דלקת ראות כמו שיעול ,חום גבוה .נבדקה אצל רופאה אך לא מצאה כלום.
שלום,

בד,כ עדיף טיפול בתרופה מסוג קבוצת הפניצלין. אם החום נמשך יש להמשיך בברור.
אני בן 49, לא מעשן, עם עודף משקל של 20 ק"ג להערכתי. בחודש האחרון יש לי שיעול בדר"כ עם ליחה, שאני מוציא או בולע, וגם נזלת. צילום חזה תקין. צילום סינוסים הראה 2 מוקדים קטנים. רופא משפחה נתן לי לתדהמתי 3 בקבוקי סירופ לשיעול יבש, למרות שרשם שיעול ליחתי. כמובן לא עזר לי כל כך. בביקור חוזר המליץ על צילום חזה חוזר לראות אם יש שינוי, ועל הפניה לרופא ריאות ואולילתפקודי ריאות. אציין שלפני 3 חודשים ביצעתי בדיקה לאסטמה סמויה (תגר מטכולין) ויצא תקין.
השאלות:
1) אני אדם בריא בדר"כ, חוץ מהעודף משקל כאמור. האם כדאי לפנות כעת לרופא א.א.ג. (אני חושב שמוטב היה אם פניתי אליו מלכתחילה.).
2) האם תוצאות תגר מטכולין תקינות מעלות סבירות לתפקודי ריאה תקינים? (האם יש קשר בין השניים)
3) קראתי שעודף משקל משפיע השפעה רבה על תפקודי ריאה. איך יודעים אם התוצאות שיתקבלו (אם יומלץ לי לעשות) הן אמינות או שהן בגלל עודף המשקל?)
4) האם הכרחי לאור התיאור הנ"ל לבצע תפקודי ריאות? האם לא כדאי קודם בנסיבות המתוארות לפנות לרופא אאג?
5) מה המלצתך?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:15 23.10.11
שלום,
רצוי שתבדק עלך ידי א.א.ג. יתכן ומדובר בשיעול על רקע נזלת אחורית או.ו החזר וישטי (ריפלוקס). במידה ולא תאובחן המשך להערכה של רופא ריאות. מבחן מטאכולין בוצע לך מכוון שתפקודי ריאה היו תקינים.
 
רונן
23:15 19.10.11
שלום רב ותודה על השירות הנפלא . אני בן 37 סובל מזה כשנתיים מירידה תפקודית קשה לאחר אירוע של סינקופה ,מאז אני סובל מסחרחורות קשות כאבים מופשטים וכד' אובחנתי כסובל מפיברומילאגיה , נשלחתי לצילום ריאה לאחר שביקשתי זאת לאור זאת שאני מעשן כבד כ18 שנה ובמהלך הסינקופה ובכלל אני חובה לעיתים קוצר נשימה או נשימות שטחיות מאוד . בבדיקה שעשיתי התקבלה התוצאה הבאה
ל הלב תקין בגודלו ובצורתו
.אוורור יתר בריאות
ציור אינטרסטיציאלי מעט מוגבר בבסיסי הריאות
.יותר בולט מימין- שינויים כרוניים
.לא הודגם תהליך פלוירופרנכימטי
רופא הריאות שראה אותי אמר שיש לי כנראה copd וקיבלתי טיפול במשאף .
רופא אחר שראה את הפיענוח טען שאין סימנים מובהקים למחלה אלא רק על פי התלונות אפשר להבין שיש לי שכן ממצאים כאלו כמו בצילום ניתן לראות גם אצל אנשים בריאים .
טוב שאלתי היא האם זה נכון .? בנוסף הפסקתי לעשן האם יש סכוי שאתרפא מההמחלה . ? שכן אני יודע שזו מחלה קשה מאוד וכרונית וככל שהיא מתקדמת יותר כך היא בלתי הפיכה . וכן שהיא קטלנית . שאלה נוספת מה תוחלת החיים לאדם כמוני.
תוצאות תפקודי הריאות הראו FEV1-88 FCV FVC-87 SAO-96 הבנתי שזה בנורמה הנמוכה האם יש מצב לריפוי . והאם צריך לעשות בדיקת סי.טי תודה רונן.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:12 23.10.11
שלום,
COPD מוגדר על פי תוצאת תפקודי ריאות המדגימה יחס של FEV1/FVC קטן מ 0.7 לאחר שאיפת מרחיב סמ]פונות ושלא על רקע אסתמה. לפי הערכים התקינים שציינת נראה שהיחס האמור תקין כך שלא מדובר ב COPD בהגדרה. שנ=ינויים כפי שאתה מתאר ניתנים ל]פענוח אישי. רצוי שתבצע , אם לא ביצעת, גם בדיקת כושר הדיפוזייה הריאתית להשלמת הערכת נזקי עישון אפשריים. הפסקת העישון היא הצעד הכי משמעותי שיכולת לעשות למען בריאותך ביתרת ימי חייך !!!
שלום, בתי בת ה- 11 מקבלת בריקלין, מוקוליט, ורוקסו לטיפול בדלקת ריאות מזה 3 ימים. אתמול החל רעד בידיים.
אני מבינה שיתכן וזו תופעת לוואי של הבריקלין. האם להמשיך במתן התרופה או להפסיק רק את הבריקלין? ואז זה יעבור?
אודה לתשובה מהירה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
18:07 19.10.11
שלום,

הרעד הוא מהבריקלין. התופעה עצמה לא מצריכה הפסקת הטיפול במידה והוא אכן נחוץ בריקלין לא נכלל בד"כ בטיפול הרגיל לד'לקת ריאות). ניתן גם להקטין במעט את המינון.
 
יאיר
02:38 16.10.11
ד"ר שלום.
אני בן 22 בריא בד"כ ולא מעשן.
לפני מס' ימים אושפזתי לשבוע בשל מחלת עור קלה, אך בשל חשש מסיבוך עברתי צילום חזה.
בפענוח רנטגנולוג לא ראו דבר מלבד "עיבוי פריברונכיאלי בשער ריאה ימין (ללא עדות לממצא חריף)".
הרופא שלח אותי להמשך בדיקה אצל רופא ריאות וכנראה לצילום חוזר בשל אמינותה היחסית נמוכה של הבדיקה.
מאחר ואין באפשרותי להיבדק אצל רופא ריאה מיד והתור שקבעו לי הוא עוד 4 שבועות, האם מותר לי בינתיים להתאמן בריצה (אני רץ שנים מרחקים בינוניים ואני רשום במרוץ עוד שבועיים) או להימנע ממאמץ עד הבדיקה?
תודה!
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
17:16 16.10.11
שלום,

אם לא היו לך סימפטומים נשימתיים כלשהם ל]פני ביצוע הצילום איני רואה סיבה לשנות כעת מהרגליך. כמובן, בתנאי שהפעילות הגופנית לא תגרום לסימפטומים חריגים.
 
רונית
22:24 13.10.11
שלום,
בני בן 3, סבל מהתקף אסטמה אחד בחייו- לפני 3 חודשים. טופל באינהלציות וסטרואידים במשך שבוע.
האם כדאי לחסן אותו נגד שפעת לקראת החורף, או שעדיף שלא שכן החיסון יגרום להתקף נוסף?
תודה,
הדר.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
00:28 16.10.11
חיסון נגד שפעת אמור למנוע מחלת שפעת , ובכך להוריד סיכון להחמרה נשימתית של חולים במחלות ריאה כרוניות (כגון, אסתמה) בעקבות מחלת השפעת. חיסון אינו סיבה להתקף אסתמה , למעט מקרים בודדים בהם ישנה רגישות לחומר של החיסון
 
אדוה
13:21 12.10.11
אני סובלת ממחלת LAM בדרגה מתקדמת. אני מעוניינת לדעת האם יש סיכוי אפילו הקטן ביותר שבני זוגי עלולים להדבק במחלה (האם מדבקת במעבר רוק, יחסי מין, מגע דם או בכלל?)

תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
00:05 16.10.11
LAM - היא לימפאנגיולאומיומאטוזיס, אינה מחלה זיהומית ולכן לא עוברת במגע
 
מעיין
14:58 11.10.11
הופנתי מטעם מקום עבודה לבצע בדיקת מנטו.
התקשרתי לקופת החולים ומשום מה הם אינם יודעים במה מדובר ולאן להפנות אותי.
אשמח לדעת היכן אני מבצעת את הבדיקה, ממני אני אמורה לקבל הפניה, וכן כמה זמן בערך מגיעות תוצאות הבדיקה.
תודה רבה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
00:04 16.10.11
בדיקות מנטו כחלק מבירור מכוון לחיידק שחפת, עושים במסגרת מרפאות לשחפת (מלש"ח). ארץ מחולק גאוגראפית בין 7 מלש"חים, בקו"ח יש לברר מה מיקום של מלש"ח הקרוב והנוח ביותר. תור לבדיקה קובעים שם ועושים אותה שם. הפנייה היא במרופא המטפל או מרופא תעסוקתי (במידה וצריכים בדיקה מטעם עבודה - זה בדרך כלל כשגרה של בדיקות מטעם רפואה תעסוקתית. אחרי הזרקת חומר בתוך העור, אחרי 48-72 עושים קריאה ואז מוסרים תוצאות .
 
חני
09:13 11.10.11
יש לי מכשיר אוקסימטר לבדיקת חמצן. לא ברור לי כיצד מודדים. לפי המספר המידי או האחרון שמופיע. תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:34 11.10.11
בדיקת חמצון היא מדידה רציפה , ברגע שמספר אינו משתנה יותר המדידה הגיעה לאיזון מלא והיא הקובעת (מדובר באחוז ריווי חמצן ), אז אפשר להוריד מד חמצון מאצבע.
 
חני
09:03 11.10.11
אני חןלה במחלת ראות nsip עשיתי חיסון נגד דלקת ראות לפני שנתים.עכשן אני בדילמה לגבי חיסון השפעת.אני מקבלת קורטיזון ושמעתי דעה שלא טוב להתחסן תחת קורטיזון.כמו כן הרי במילא לא בטוח שהחיסון הוא נגד כל הנגיפים שיופיען. מה דעתך.אודה על תשובתך אני בלחץ מאוד.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:33 11.10.11
אין מניעה לקבל חיסון נגד שפעת במקבל טיפול ע"י פרדניזון. לא מומלץ לקבל חיסון במקרה של מחלה זיהומית פעילה (ויראילית או חיידקית) בלבד.
 
omer_berg
01:44 11.10.11
שלום, ראשית תודה על הפעילות המבורכת!

לפני כשלוש שנים הגעתי לרופא המשפחה כשאני מקורר מאוד ומחרחר בנשימה עד כדי כך שרכשתי מכשיר אינהלציה מהבהלה (היה בשימוש בדיוק 5 פעמים - יומיים בלבד..)
המצב באמת היה קיצוני ונוסף על האינהלציה החדשה קיבלתי גם מרשם לונטולין (?!) ומשאף סטרואידים דמוי מטחנת פלפל 'ניקו-משהו' אנטיביוטיקה ושאר ירקות.

בכל אופן, לאחר שבוע מייסר ורווי מרשמים הכל חלף כמו צינון רגיל.
לאחר מספר חודשים במקריות הבחנתי שמר רופא החליט שמאז אותו המקרה יש לאבחן אותי כחולה אסטמה (בגיל 20 ולפתע פתאום)
כשביקשתי ממנו להסביר איך מדוע ולמה הוא לא עדכן גם אותי בסטטוס החדש הוא הזכיר לי את תקרית האינהלציה וטען שזו אסטמה ובכדי להסיר את האבחנה (שאגב מתנוססת מעל כל טופס שהקופה מנפיקה) עלי לגשת לרופא ריאות לבצע איזשהו מבחן נשיפה.

בשורה התחתונה. אני רוצה לעבור קורס צלילה. אין ולא היתה לי אסטמה או בעיות נשימה מעולם. הבעיות היחידות שהיו לי בנשימה התקשרו לצינון ולצינון בלבד.
אני פעיל גופנית, מסוגל לרוץ עד שהרגליים כואבות וצולח בריכת שחייה בנשימה אחת בלי להתנשף. אסטמה? לא נראה לי.

איך אני נפטר מהאבחנה השגויה של מר רופא בזריזות? קורס הצלילה שלי מתחיל בשבוע הבא והתורים לרופא ריאות שהוא גזר עלי מתחילים מדצמבר.
איך אוכל להסיר את הכתם השגוי הזה מהרקורד שלי?
לא חשבתי שהשטות הזו תחזור אלי כך.
אני כמובן רוצה להמנע מלפגוש רופא ריאות שכן ההמתה אין סופית והקורס כאמור מידי.

המון תודה על הסיוע וכמובן המשך יום נעים. מצטער אגב על הנימה הפסימית, העניין מרגיז.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:25 11.10.11
איבחון של אסתמה אינו על סמך בדיקה אחד בלבד אך על מכלול דברים. כדי להחליט במקרה המדובר האם אכן מדובר באסתמה ללא תסמינים או ללא אסתמה , רצוי לפנות ליעוץ של רופא ריאות שעל סמך נתונים אובייקטיביים (סיפור, בדיקה גופנית, תוצאות של תפקודי ריאות) יחליט על צורך בבדיקות נוספות ובסופו של דבר יפסוק האם מדובר באסתמה
אני כבר חודש עם התקף אסטמה (לפי הרופאים זה רק חשד לאסטמה, לא וודאי), ללא צפצופים, עם תחושת חנק. הייתי כבר פעמיים בחדר מיון במהלך התקופה, צילומי חזה הראו ניפוח יתר ובדיקות דם הראו שהגזים בדם לא תקינים.
מטופלת בסטירואידים (פרדניזון) - התחלתי ב-40 מ"ג ויורדת לאט לאט בשבועות האחרונים. היום אני על 15 מ"ג.
משאפים - סרטייד וונטולין, ועושה אינהלציות לפי הצורך. זה לא עוזר לי....
חלק מהרופאים אמרו שזה שילוב של התקף עם חרדה. זה כנראה עקב העובדה שלעתים התחושה היא ממש חנק בגרון ובקנה הנשימה, ולעיתים זה תחושה שאני כל הזמן חייבת לקחת נשימה עמוקה או לפהק ולא תמיד מצליחה....
יכול להיות שבגלל עונת המעבר זה נמשך כל-כך הרבה זמן? יכול להיות בגלל מתח/חרדה? מה אפשר לעשות??? אני מנוטרלת.....
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:21 11.10.11
ישנן סיבות שונות לאסתמה בלתי מאוזנת עם טיפול או העדר השפעת טיפול בזמן ההחמרה . חילופי מזג האויר הינו אחד גורמים האלה. ישנם גירוים פנימיים אותם צריך לקחת בחשבון (נזלת כרונית, רפלוקס ושטי, תופעות לוואי של תרופות אחרות)
יש להתיעץ עם רופא מטפל /רופא ריאות לגבי בדיקות נוספות או שינוי בטיפול תרופתי במקרה פרטני
 
יקי
08:01 08.10.11
שלום
בצילום חזה PA + LAT נרשמו התןצאןת הבאות:
צל הלב בגודל תקין .
חשד לנוזל מתורמל בסדק בין אונתי אלכסוני מימין קרוב לוודאי ( הודגם רק בצילום חזה צדדי שמאלי ).
מה משמעות הממצא , בהנחה שהוא ודאי ?
כיצד מגיע נוזל לאותו אזור ?
האם הימצאות הנוזל יכול לגרום לקוצר נשימה ? או להכביד עליה ?
מה הטיפול הנדרש בהמשך ?
בברכה דן
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
08:18 09.10.11
שלום,
נוזל בסדק הבין אונתי עלול להצטבר אם בשל אי ספירת לב ואם בשל תהליך דלקתי. קוצר נשימה יכול להיות ביטוי לאי ספיקת לב והנוזל בסדק הוא רק ביטוי רנטגני לאי ספיקת לב במקרה כזה.
תודה עבור תשובתך .
הייתי מבקש לדעת :
1). מה הטפול הנדרש ?
2). כתוב " חשד לנוזל "...... כיצד מוודאים שהממצא הוא אמיתי ?
בברכה דן
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:52 09.10.11
טיפול הינו בסיבה בדרך כלל ולא בנוזל עצמו. רופא המטפל יחליט על דרך הטיפול במקרה הזה. השלמת בירור אנטומי של ממצאים בצילום חזה עושים ע"י CT חזה
 
אלקיים אתי
07:03 10.10.11
שלום, בימים האחרונים התגבר השיעול ומלווה בדם בליחה.
מה המשמעות?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:08 11.10.11
לדם בכיח יכול להיות מקור בדרכי אויר עליונות (אף, סינוסים, חלל הפה, חניכיים, גרון ,ושט) או תחתונות (סימפונות, ריאות). יש לפנות לרופא המטפל , לפי סימנים וממצאים יוחלט על המשך הבירור
+ הוספת הודעה
   1 ...  56  57  58  59  60  61  62  63  64  ...  169  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה