בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 60

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
 
פנייה בשאלה לרופאי הפורום
 
שלום: בפנייתכם ציינו גיל ומין, מספר שנות עישון ומספר חפיסות ליום. חשיפות תעסוקתיות ואחרות, אם ישנן, ומחלות רקע. הפורום אינו מיועד למחלות ילדים. תודה, דר' ורסנו שבתאי.
 
משה
17:25 07.02.11
אני בן 53 ואני נוטל מיקרופירין לדילול הדם
חליתי בשבוע האחרון בשפעת חזקה
האם להפסיק את המיקרופירין, בגלל סיכון תסמונת ריי ? [ עד שהשפעת תירגע] או שלא?
מה נהוג לעשות במיקרה כזה?
תודה מראש
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:46 08.02.11
תסמונת רייה מוכרת אצל הילדים. אין תאור של תסמונת במבוגרים, לכן אין צורך להפסיק טיפול קבוע ע"י אספירין
שלום,
אני בת 40, מטופלת מזה 5 שנים באופן קבוע במשאפים נגד אסטמה. מידי פעם אני חוטפת התקפי אסטמה קשים מאוד ונזקקת לטיפול בסטרואידים (כדורים).
מעוניינת לברר אם זה נכון, ששימוש ממושך במשאפים גורם בסופו של דבר ל"התמכרות" ולהחרפת הסימפטומים של המחלה. (מטופלת בסרוטייד ואטרובנט). תודה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
15:26 06.02.11
לא ידוע על תופעות "התמכרות" כתלות במשאפים הניתנים לטיפול באסתמה או מחלות אחרות בדרכי הנשימה. יעילות של מרחיבי סימפונות ארוכי טווח מסוג של בטא-אגוניסטים (כגון, סרבנט בתור סרטייד) יכולה לרדת עם הזמן אם תרופה ניתנת לבד. שילוב עם סטרואידים בדרך כלל אמור לנטרל ירידה ביעילות עם הזמן.
 
ליאת
11:09 04.02.11
בת 36 בריאה בדרך כלל סובלת מנזלת אלרגית וליחה ושיעול כתוצאה מכך.עברתי את כל הבדיקות של הריאות כולל הכל תקין.לאחרונה יש לי כאבים ודקירות בצלעות ובלחיצה זה גם כואב.לוקחת לנטון כי יש חשד לריפלוקס.ורמוטיב לבעיות שינה וחרדה כי יש לי תמיד חוסר אויר.כל הבדיקות תקינות ממה הכאבים כולים לנבוע?
 
ליאת
15:43 04.02.11
הכאבים במיוחד בעצם בית החזה באמצע ....יש דקירות וכאב בלחיצה יש לציין שלפני חצי שנה עברתי בלי שום קשר בירור בבי הכל תקין
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:10 06.02.11
לפי תאור , מקור לכאב הוא בדופן בית החזה (שרירים, עצבים, צלעות). כאבים האלה לעיתים הינם תוצאה של שיעול תורדני. לגבי סיבה מדויקת של כאבי חזה במקרה הפרטני, יש להתיעץ עם רופא המטפל.
 
קארין
22:24 03.02.11
אני בת 38 מאז שאני זוכרת את עצמי יש לי כמויות של ליחה, 3 חודשים אחרונים המצב החמיר והגעתי למצב שאני כל הזמן עם אנטיביוטיקה והליחה הירוקה ממשיכה, ביקרתי אצל רופא ריאות פרטי שכתב שעליי לגשת להערכה פסיכאטרית בשל אפשרות של מצב דיכאוני המשפיע על התופעות שהוזכרו לעיל, האם יש קשר, יכול להיות שהגוף שלי תוקף את עצמו, או שמא בגלל שהמערכת החיסונית שלי ירודה בגלל מצב רוחי הירוד אז התרופות כבר לא משפיעות עליי, אציין שהדיכדוך בא כתוצאה ממצבי הבריאותי.

אנא עיזרו לי לפני שאני ניגשת לפסיכיאטר והוא מלעיט את גופי בכדורים.

תודה, קארין...
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:00 06.02.11
כל מחלה ריאתית כרונית יכולה לגרום עם הזמן לתופעות לא גופניות (לפעמים גם לדיכאון) . התרשמות רופא המטפל במקרה הזה חשובה שהינו מכיר התנהגות המחלה. לפי כתוב בשאלה, מדובר במחלה ברונכיאקטטית שמתאפיינת בשיעול עם כיח רב.
לעיתים קיימות סיבות נוספות לשיעול , בעיקר באיזור דרכי אויר עליונות (ככון, רפלוקס של חומצות קיבה ונזלת כרונית) . במידה ושיעול אינו מוסבר לגמרה ע"י מחלה ריאתית ואינו מגיב לטיפול המקובל, יש מקום לשלול סיבות נוספות לשיעול כרוני (לפי שיקול רופא המטפל)
 
יוסי
 
17:29 01.02.11
מה אתה יכול להסיק מנתונים אלו אני לפני גיוס וזו בדיקת תגר מטכולין האם היא שלילית או חיובית והאם אני אסטמתי או לא
 
יוסי
19:57 01.02.11
השלב האחרון בדף ה2 היה STAG4 4
CONC-10.000
DSG-66.250
DSG-MG-0.1325
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:15 03.02.11
שלום,
בדיקת תגר מטאכולין במקרה שלך שלילית ואינה תומכת בקיומה של אסתמה.
 
אילנה
11:39 02.02.11
אני רציתי לבדוק אנו צרכים לעשות בדיקה מנטו לשחפת לילד בן 4.2 איפו ניתן לעשות את הבדיקה אנו שייכים לכללית בנתניה
תודה רבה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:14 03.02.11
שלום,
יש לברר במרפאת הקופה. בנתניה יש גם מרפאת שחפת של משרד הבריאות (מלש"ח) יש לברר את כתובתה (דרך הקופה במידה והם עצמם לא מבצעים).
מלבד הפסקת תרופת המניעה , יש צורך בעוד משהו צום למשל ?
תודה מראש.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:12 03.02.11
שלום,
אין צורך בצום.
ונטולין מותר לכל היותר עד 6-8 שעות לפני הבדיקה.
רופאים נכבדים שלום רב!

בת 25, מזה זמן רב אני סובלת מקשיי נשימה מרובים והתקפים ממושכים ותפקודי ריאה נמוכים... אני מטופלת במשאפים וסטירואידים ואינהלציות במקרה הצורך. לאחר ביקורת שהייתי שבוע שעבר אצל רופא ריאות הוא הוסיף לי אנטיביוטיקה אריתרו 250 מ"ג לקחת באופן קבוע וכרגע לא מוגבל. הוא טען שזה ישמור על הריאה ואף יעזור בשיפור תפקודי הריאות. שאלותי הם: האם ניתן לתת אנטיביוטיקה לזמן כ"כ ממושך? (הוא אמר לפחות חצי שנה) האם זה באמת שומר על הריאה ומשפר את תפקודי הריאות? והאם אין תופעות לוואי קשות לשימוש כ"כ תכוף באנטיביוטיקה? האם כדאי ללכת לחוות דעת שניה? זה נשמע לי מוזר עניין האנטיביוטיקה ללא שום דלקת...
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
12:22 01.02.11
שלום,

ממכתבך לא ברור מהי אבחנת מחלתך. ללא קשר, למינון נמוך וממושך של אריתרומיצין יש אפקט אנטידלקתי (ללא קשר לאפםקט אנטי-זהומי) שלעיתים מטפלים בו במחלות כרוניות של הסימפונות. במידה ויש במקרה שלך אינדיקציה לטיפול כזה אזי ניתן לטפל למשך חודשים.
שלום חבר שלי בן 26 ומאז גיל 13 הוא משתעל בתכופות של חודשים ומפסיק חודש וממשיך , הרופא נותן אנטיביוטיקה וזהו , אני מאמינה שזה גורם אחר , רופה ריאות אומר שיש לו סוג של אסתמה אבל אין ציפצופים או קוצר נשימה . יש לו הרבה פעמים קקי לא מוצק ( סליחה על התיאור) מידי פעם הוא מעשן סיגריה אחת אבל רק בשנים האחרונות. השאלה מה באמת גורם לשיעולים הכבדים ואיך אפשר להפסיק אותם? . תודה רבה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
12:19 01.02.11
שלום,

לשיעול אפשריות סיבות רבות. האבחנה מבוססת על תאור תכיפות השיעול, צבע הליחה, עליות חום, ממצאים רנטגניים (לעיתים צורך ב CT), תפקודי ריאות ועוד בדיקות שמטרתן להגיע לאבחנה מדוייקת. האיבחון המדוייק גוזר את סוג הטיפול. אם לא בורר עד היום ע"י רופא מומחה ריאות, מוטב שיפנה לברור כזה.
שלום
אני בן 32, לא מעשן, בריא בדרך-כלל, לפני כ- חודשיים היתה לי שפעת חזקה (דלקת ראות לפי רופא המשפחה) והייתי בסדר אחרי כשבוע בלי לקחת תרופות נגד הדלקת. הדבר המוזר הוא שמזמן מחלתי זו ועד היום בכל פעם שמקיים יחסי מין אני מתחיל להשתעל, ויש קול חזק לנשימות שלי( כנראה קושי בנשימה), ואחרי שאני מסיים אני מתחיל להשתעל בצורה חזקה יותר ורק אחרי כרבע שעה נרגע. יש להוסיף שאני לא משתעל ולא מתקשה בנשימה אם עושה ספורט או רץ!!!הדבר הזה הופיע רק אחרי השפעת האחרונה שהיא הייתה לפני חודשיים...
מה זה אפשר להיות , האם זה ילך לבד???!!נא לעזור לי כי זה מאוד מפריע
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:55 31.01.11
שלום,
כנראה שבכל זאת התלונות קשורות למאמץ.
מציע להיבדק + לעבור תפקוד ריאה ואם הוא תקין לבצע גם לאחר מאמ ( במכון לתפקודי ריאה). קיימת צורה של אסתמה המתבטאת רק בשיעול ויש לברר אפשרות כזאת.
דר' שלום רב,

בן 27 מעשן 10 שנים בין חצי לקופסא ביום.
בעבר קיבלתי ונטולין ובודיקורט בעיקבות שיעולים לא פוסקים (אני לא זוכר שמישהו מהרופאים במזמנו הזכיר אסתמה).

בצבא פרופיל 97 עם בדיקת מטכולין שיצאה תקינה בזמנו.

לפני חודש, אחרי שנים שהיתי משתמש בונטולין פעם בכמה חודשים, התחילו להופיע לי ציפצופים, קוצר נשימה וליחה מרובה (לבנה) כפעמיים ביום, עם התעוררות בעקבות כך בלילה כפעמיים בשבוע. יש לציין שהייתי חולה במהלך החודש הנ"ל, עם חום נמוך בלבד של כ37.2 מעלות שעבר לפני 3 שבועות.

היום המצב הוא שכמעט כל בוקר וערב יש לי ציפצופים ליחה וקוצר נשימה.

כהתסמינים הנ"ל מופיעים, שימוש בונטולין עוזר כמעט מידית (משתמש בוונטולין 2X2 ביום).

בפגישה עם הרופאה שלי, היא נתנה לי PFM ואמרה לי למדוד ולרשום בבוקר ובערב וכל פעם שיש לי ציפצופים לפני ואחרי ונטולין, ואחרי כחודש לחזור אליה עם הנתונים והיא תחליט אם יש צורך במשאף סטרואידי.

הנתונים שמדדתי בנתיים מראים על ערך מקסימלי של 560 LPM
בזמן ציפצופים שיעול ליחה וקוצר נשימה: 420 LPM
5 דקות לאחר ונטולין: 550-560 LPM

שאלותי הם:
האם השינוי הנ"ל לאחר וונטולין מצביע על אסתמה?
האם השינוי הנ"ל מהווה התוויה למשאף משולב (מרחיב + סטרואידים)?

בתודה מראש ויום טוב,
גלעד
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:52 30.01.11
שלום,
הממצאים מחשידים לאסתמה אך יש צורך בבדיקת תפקודי ריאה (ספירומטריה לפני ואחרי ונטולין, בהמנעות מונטולין לפחות 8 שעות לפני הבדיקה) בכדי לוודא את באבחנה (במיוחד שבעבר צמבחן מטאכולין היה שלילי) ובמקביל ברור לרקע אלרגי. רק לאחר הוכחת אסתמה יהיה מקום לשקול טיפול מונע.
 
גלעד
16:05 30.01.11
 
אור
14:57 30.01.11
שלום,
שמי אור ואני בת 26. אסטמה התגלתה אצלי בגיל 3 ומאז היא לא דואכת. במשך כל חיי אני משתמשת בשלל סוגי המשאפים והסטרואידים התואמים את "מצב רוחם" של רופאיי, וחוץ מהקלה נקודתית, אין שיפור. אני חוטפת התקף כמעט כל יום, לפני השינה ולא מסוגלת לצאת מהבית ללא המשאף.
האם האסטמה שלי נחשבת חמורה? מלבד המשאפים (וחדרי המלח, אותם אני מתכוונת לנסות בקרוב) האם ישנם טיפולים / תרופות אחרות עליהם אתם ממליצים?

תודה רבה,
אור
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:54 30.01.11
שלום,

ראשית יש לוודא שאת באמת סןובלת מאסתמה לאור התאור ש"שום דבר לא עוזר". שנית, אם אכן את אסתמטית צריך לברר האם הדרך שאת מטפלת בעצמך היא ראוייה (למשל טיפול מונע קבוע יום יומי גם כשמרגישים טוב, טיפול בנזלת וכיו"ב). פני למומחה ששטח התמוחותו אסתמה. חולים אסתמטיים רבים לא מקבלים את הטיפול כפי שדרוש או לא מטופלים לסיבות נוספות המחמירות את האסתמה, ולכן לא מאוזנים.
 
גלית ג'ורג'י
08:45 30.01.11
אני שואלת בשם בעלי , כיום בן 44 1.90 מ'ר גובה -שוקל 115 ק"ג . כבר שנתיים רצופות שבעלי סובל משיעול כרוני , קוצר נשימה ומידי פעם עם חום גבוה. השיעול הוא תמידי והוא משתמש במשאף. וכמעט פעם בשבועיים יש לו כאבי גרון וחולשה מלווה בחום ושיעול לא פוסק. בין היתר בעלי סובל מלחץ דם גבוה ולוקח נורמיטן -
הסיפור החל לפני כשנתיים, שבו היה מאושפז בבית החולים בלינסון במשך כמעט חודשיים. בהתחלה קבעו דלקת ריאות, לאחר מכן מחלה אוטואימונית ששללו לאחר זמן מה והיום הוא כבר עבר את כל הבדיקות האפשריות ולא עלו על הבעיה האמיתית . העניין הוא שיש בעייה בתפקוד שלו , הוא כל הזמן חולה, או בתקררות כל הזמן או משתעל בלי הפסקה. חלש בתפקוד שלו היומיומי ומרגיש שאין לו אוויר נכנס בסימפונות. האם בדיקת m.r.i ,תעזור?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:49 30.01.11
שלום,

בדיקת MRI אינה מויועדת לברור בעייתו כפי שאת מתארת אותה. נראה כי מדובר בבעיה מורכבת ואם היא לא נפתרה עד כה, רצוי לשמוע חוות דעת שנייה ממומחה ריאות עם כל הבדיקות, הצילומים, תפקודי הריאה ומכתבי הסיכום מהאישפוזים, שנעשו עד כה.
לאחר טיפול אנטיביוטי בחשש לדלקת ריאות הרופא המליץ לי לקחת גם מכייחים להקלה על השיעול והליחה (יש לי המון ליחה )התחלתי לקחת סירן 200 מ"ג שלוש פעמים ביום, השאלה שלי היא האם המכייחים מזיקים ? שמעתי בעבר שלא כדאי לקחת מכייחים כי הם עלולים לעשות נזק כלשהו, האם כדאי להמנע מלקחת אותם או שזה בסדר? ואם אפשר לקחת אז כמה לאיזה תקופה כדאי לקחת אותם? (היום זה היום ה5 שלי)?

תודה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
21:20 29.01.11
מכייחים בדרך כלל אינם גורמים לתופעות לוואי קצרי או ארוכי טווח , גם במקרים בהם משתמשים בתרופה לאורך חודשים.
שלום לך, ד"ר.
בבדיקת תפקודי ריאות אובחנתי כסובל מהפרעה איוורורית חסימתית קלה ללא הפיכות אחרי מרחיב סימפונות. כמו כן, אובחן ניפוח יתר בינוני של הריאות.
תוצאות הבדיקות היו כדלקמן:(89%) fev1/fvc=79.1%. rv/tlc=41.7: fvc=4.55;
fev1=3.6 (84%; itgv=125%; rv=173%; tlc=107%; rv/tlc=153%;
אני בן 34.5, 1.8 מ' ומשקל של 74 ק"ג.
מגיל 16 פחות או יותר אני מעשן לסירוגין עם כמות סיגריות משתנה מתקופה לתקופה (לעיתים 3-5 סיגריות ביום, לעיתים יותר (בכל מקרה לא יותר מ 3/4 קופסה ליום) ועם הפסקות באמצע.
בבוקר בעיקר, יש לי ליחה מוגברת. במשך היום כמעט ואין לי כלל. כמו כן, אני לא משתעל.
בשנים האחרונות, במקומות מסוימים ובעונות מסוימות יש לי אלרגיה הכוללת ליחה שקופה וצמיגה ובהמשך התעטשויות מרובות, דמעות, סומק בפנים, הרגשת בלבול ואי נוחות כללית ולעיתים קוצר נשימה. לאחר שהייה במקומות אפופי עשן יש לי בד"כ גירוי וצרידות.
כיום אינני מעשן כלל ואני לא מתכוון גם לחזור לזה.
מה לדעתך יש לי (אסטמה, אמפיזה, copd, אחר..)? מה הכוונה בהפרעה חסימתית קלה ללא הפיכות? האם אני צריך לבצע בדיקות נוספות כשלהן? האם זה עלול להחמיר או לא מחייב?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
21:15 29.01.11
הפרעה חסימתית קלה בתפקודי ריאות הינו ממצא נפוץ בין המעשנים ולא בהכרח מלווה בתלונות נשימתיות . תאור התלונות יותר יכול להתאים לתופעות של נזלת אלרגית עם או ללא אסתמה . רצוי להגיע לבדיקה אצל רופא ריאות כדי על סמך כל הנתונים (כולל כל הבדיקות הרלוונטיות, כגון תפקודי ריאות וצילום חזה) יחליט על צורך בבירור נוסף.
שלום
אמא שלי עשתה 4 פעמים שיקוף ריאות במהלך השנה האחרונה (כל 3 חודשים בערך).
רציתי לדעת האם היא נחשפה לרמת קרינה גבוה עקב כך ועל כן יש סיבה לדאגה?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:45 27.01.11
4 פעמים צילום חזה בשנה אינו נחשב לחשיפה של רמת קרינה משמעותית .
 
סי
07:55 29.01.11
 
iris
20:24 26.01.11
שלום
לפני 3 שנים חליתי בסרטן השד והיום אני בת 33 ובריאה
אני לא לוקחת שום תרופות
נשלחתי לבדיקת מעקב
הייתה בבדיקת PET CT ולא הבנתי את התוצאות
מה זה: תסנין GROUND GLASS חדש ב RLL

איריס
 
iris
20:31 26.01.11
בנוסף רשום:
יתכן דלקתי

תודה
איריס
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:56 27.01.11
ממצא זה אינו ספציפי ותלוי בממצאים קליניים באותה תקופה . רוב הסיכוים שמדובר בתהליך דלקתי אך לא תמיד יש משמעות קלינית לממצאים מסוג הזה. מומלץ לקבל הפניה לרופא ריאות ולהגיע ליעוץ עם צילומי CT חזה לצורך קבלת חוות דעת בעניין
 
רפאל
16:12 26.01.11
שלום.

הייתי היום אצל הרופא והיא רשמה לי אנטיביוטיקה רוקסו(150mg) שני כדורים ביום ערב ובוקר ולחבר שלי יש יום הולדת אז רציתי לשאול יש אפשרות לשתות אלכוהול בזמן השימוש ברוקסו?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:52 27.01.11
רצוי לא להשתות אלקוהול בתקופת טיפול אנטיביוטי.
 
רותם
17:22 25.01.11
לפני 3 שבועות הייתי במיון בשל לחצים בחזה.
טרופונין -תקין
צילום חזה-תקין
באקג דפרסיה ST ב- V4-6.
הומלץ לאחר השחרוו על אקו לב והולטר להשלמת בירור
היום הייתי באקו לב שלדברי הרופא תקין לחלוטין, אבל יש סעיף בדף שהוא הביא לי שכתוב בו- מסתם מיטרלי- תקין(אי ספיקה קלה)
מה זה אומר??
בנוסף היה שם עוד סעיף שהוא הכי הלחיץ אותי שבו נכתב:
וריד נבוב תחתון= IVC לא מורחב
ולמטה הערה חשד לנוזל פלאורלי משמאל
מומלץ להשלים צילום חזה וביקורת אצל רופא משפחה.
הרופא באקו לב אמר שהנוזל יכול להיגרם ממחלה ויראלית, או מדלקת, אבל אני בכלל לא הייתי חולה בזמן האחרון, מה גש שבצילום שנעשה במיון לא ראו תסנין.
אני מאוד מודאגת, ממה יכול לנבוע נוזל בריאות? האם יכול להיות שתוך 3 שבועות גדל לי גידול בריאה חס וחלילה? יכול להיות שבצילום במיון פספסו גידול?
אני מאוד מאוד מודאגת
ממה זה יכול לנבוע?
תודה רבה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:49 27.01.11
צילום חזה שולל נוכחות תפליט ברמה משמעותית ואינו מצביע על תפליט פלאורלי זעיר. כמות קטנה של נוזל פלאורלי ניתן לראות בעזרת סונר או CT . לפי התאור אין ממצא ריאתי משמעותית (גם לא גידול) אך במידת הספק , רופא המטפל יכול להפנות לביצוע CT חזה כדי לקבל תמונה אנטומית מלאה על ריאות והכל מסביב (יש לציין שרמת קרינה בCT גבוהה בהרבה מעל צילום חזה רגיל, לכן מבצעים אותו במידה וקיים צמורך קליני או דבר מקדם בבירור הרפואי)
 
מרדכי אלימלך
16:12 26.01.11
שלום דוקטור השאלה שלי היא האם כשיוצא דם בליחה מהריאות חייב צילום רנטגן כן או לא ? ואם כן אז רופא אחד בעבר אכן אמר שחייב ואחרי שעשיתי התברר שיש לי ברונכיט ולא מזמן התקררתי או אכלתי משהו לא טוב ושוב הרגשתי שיעול בריאות וליחה עם מעט דם אבל הפעם רואפא אחר מביקורופא שלל בבדיקה ידנית צילום ונתן לי לקחת סירופ..האם יש צורך להמשיך בדיקה אצל רופא אחר או להסתמך על הרופא מביקורופא וכישורו ומכשירו.....
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:51 27.01.11
בירור ראשוני של כיח דמי מכיל בדיקה אצל רופא המטפל. המשך בדיקות לפי פרטי אנמנזה וממצאים בבדיקה גופנית ע"י רופא המטפל (בדרך כלל בשלב הראשון מבצעים צילום חזה ובדיקת א.א.ג)
+ הוספת הודעה
   1 ...  56  57  58  59  60  61  62  63  64  ...  150  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה