בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 60

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
 
פנייה בשאלה לרופאי הפורום
 
שלום: בפנייתכם ציינו גיל ומין, מספר שנות עישון ומספר חפיסות ליום. חשיפות תעסוקתיות ואחרות, אם ישנן, ומחלות רקע. הפורום אינו מיועד למחלות ילדים. תודה, דר' ורסנו שבתאי.
שלום, אני בת 41, מטופלת בסרוטייד ואטרובנט בגלל אסטמה. לאחרונה אני מתעוררת מידי בוקר ומיד מתחילה להשתעל, לצפצף ולחרחר. שמתי לב שברגע שאני נוטלת את התרופות (ובעיקר את הסרוטייד) המצב בחצי השעה הראשונה נהיה גרוע בהרבה. אני מתנשפת בכבדות, כאבים בגפיים, דופק מהיר, תחושת חולשה כללית ולא מסוגלת לקום מהמיטה. רק כעבור חצי שעה המצב מתיצב. האם אלו תופעות לוואי ידועות של סרוטייד או שאולי אני צריכה לאחר תקופה כ"כ ארוכה של שימוש בתרופה, להחליף למשהו אחר?
חשוב לי לציין שבזמנים יותר רגועים עם המחלה, הסרוטייד לא גורם לי שום תופעות לוואי. הקושי נוצר כשיש כבר תסמינים של המחלה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:35 10.02.11
תופעות לוואי האלה אינן אופייניות לסרטייד ולא לכל משאף אחר. ממליץ לפנות לרופאי ריאות לצורך החלטה על המשך טיפול תרופתי לאסתמה
 
שרי
00:09 10.02.11
אימי בת 73 מתלוננת על כאבים מכיוון הגב העליון לכיוון הצלעות והבטן מזה 3 חודשים.

לפני כחודש מחלת חום עם שיעול מאוד רציני כולל התקפי אסטמה (היא אסמטית). קיבלה זינט. לא נעשה צילום ראות.

לאחר מחלת החום התחילו להתנפח ולכאוב בלוטות לימפה באזור הצוואר (לפני כשבועיים). הועלה חשד למחלה וירלית. בדיקה לוירוס אפשטיין בר העלתה שהמחלה היתה אבל לא בחודש האחרון. אלטראסאונד בלוטות העלה בלוטות מוגדלות כאשר חלקן מאבד את צורתן האובלית.. הופנתה לניקור בלוטות. בינתיים הבלוטות התחילו לרדת. כיוון שהכאבים באזור הצלעות לא חלפו הופנתה לצילום חזה סוף סוף. בצילום - תפליט וגודש בריאות. בלוטת לימפה פרטרכיאליות מוגדלת. צל הלב תקין. רופאת המשפחה הפתה לסי טי דחוף.
שאלתי -- מה זה יכול להיות- מצב שבו יש תפליט וגודש בלבד ? האם יכולה להיות דלקת הצדר? בתודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:18 10.02.11
תפליט פלאורלי יכול להצטבר עקב סיבות רבות. במקרה הזה סבירות גבוהה יותר למחלה דלקתית זיהומית. גודש ריאתי בדרך כלל רואים בחולים עם מחלת לב, שיכולה להחמיר במקרי מחלות חריפות אחרות. לפעמים תהליך דלקתי בריאה יכול לקבל פרשנות של גודש ע"י רדיולוג . דרושה התאמה קלינית ע"י בדיקת רופא המטפל. במידת הצורך הוא יכול להפנות ליעוץ רופא ריאות או קרדיולוג (ע"פ הממצאים)
אבי כרגע מאושפז בב"יח סובל מדלקת כרונית בלבלב וכתוצאה מהחמרה במצבו נגרמו לו נוזלים בריאות + בצקת.
בעקבות האשפוז הפסיק לעשן לאחר 50 שנים ומחובר לעירוי כמעט יותר משבוע ימים יש לו חוסר חמור בחלבונים ואנזימים נמצא בהכרה מלאה מקבל פוסיד+תרוזין דרך הווריד מקבלת תמיכה נשימתית באופן שוטף וקושי בדיבור.
משיחה עם רופאי המחלקה נמסר לנו כי אין מה לעשות... ומצבו צריך להשתפר לבד.
השאלה שלי היא איך ניתן לסייע לו להתגבר על המצב האם יש אפשרות לתמיכה תרופתית בסיוע חלבונים ואנזימים?. איך ישנה אפשרות לייצב ולתמוך בראות שמצאות במצוקה וכמובן בעקבות הפסקת העישון במיידי?.
י.ק.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
17:49 09.02.11
במחלות מסוימות מחוץ לריאות יכולים להיות סיבוכים ריאתיים . דלקת בלבלב היא אחד הפטולוגיות כאלה. בגלל מגוון רחב של אפשרויות שבכל מקרה ספציפי דורש טיפולים שונים , יש לתת לרופאי המחלקה להחליט על מדיניות איבחון/טיפול. במידת הצורך - הם יכולים להיעזר ברופא ריאות יועץ של בית החולים.
בחלק המקרים של עישון כבד בעבר, קיימת מחלה ריאתית חסימתית כרונית סמויה שבנוסף לסיבוכים ריאתיים של מחלה חוץ ריאתית מקשים על מצב הנשימתי. במקרים האלה החלטה טיפולית היא על בסיס בדיקה גופנית וממצאים בבדיקות עזר שונות.
 
איתן
14:48 09.02.11
נישלחתי לבדיקת מטכולין עקב סימפטומים של אסתמה והתוצאות הן:

ירידה משמעותית לאחר אינהלציה של מטכולין בריכוז 17מג%

לסיכום תפקוד ריאה בגדר הנורמה, תגובתיות יתר קלה משמעותית למבחן תגר עם מטכולין

PC20=11%MG

תוכלו לאמר לי מה זה אומר?
 
איתן
14:52 09.02.11
אני בן 18
 
ד''ר דניאל סטרובין  
17:44 09.02.11
לפי ממצאים שצוינו - מדובר בתוצאות גבוליות . בדיקה בוחנת האם ישנה תגובתיות יתר של סימפונות . בדיקה חיובית נחשבת כשישנה ירידה של FEV1 ב20% (זה לא קרה כאן) . מיהול של מטאכולין הינו גבוהה מאוד (11 מ"ג למ"ל), במיהול הזה יכולה לקרות תגובה גם באנשים בריאים.
לכן תגר מטאכולין זה אינו אופייני לאבחנה של אסתמה. יש לציין שתגר מטאכולין חיובי אינו ספציפי לאסתמה, קיימים מצבים נוספים בהם תגר מטאכולין יכול להיות חיובי.
 
יוסי
19:33 08.02.11
שמי יוסי בן 48 מתעסק בספורט לא סובל מאיזה שהיא מחלה

בשנים האחרונות בתקפת החורף אני סובל משיעול בלתי ניסבל שנובע מגירוי תרופות מדקאות שיעול או תרופות שקשורות באלרגיה שניתנו לי אינם עוזרות והשיעול עובר מעצמו לקראת הקיץ אינני סובל מקושי בנשימה ואין לי בעיה גם בפעילות גופנית מאומצת אך השיעול אינו מפסיק שאלתי מה ניתן לעשות?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:28 09.02.11
לפי תאור מדובר בשיעול ממושך בתקופת עונות מסוימות. מומלץ לברר מה המקור לשיעול . לצורך כך יש לפנות לרופא המטפל שיחליט על היקף הבירור לפי נתונים פרטניים. בדרך כלל רצוי לבצע צילום חזה, בדיקה ע"י רופא א.א.ג ותפקודי ריאות (ספירומטריה)
 
יוסי
11:04 09.02.11
תודה רבה על עזרתך
 
רונן
12:28 08.02.11
מה גורם לתהליכי ההתדרדרות בcopd אם נניח שהחולה הפסיק לעשן ומשתמש במשאף לפי הוראות הרופא.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
12:38 08.02.11
COPD הינה מחלה כרונית , עיקרה תהליך דלקתי כרוני ברקמת ריאה וסימפונות שמתקדם עם השנים.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
12:36 08.02.11
לא ידוע על יעילות של מגנזיום בחולי COPD
 
משה
17:25 07.02.11
אני בן 53 ואני נוטל מיקרופירין לדילול הדם
חליתי בשבוע האחרון בשפעת חזקה
האם להפסיק את המיקרופירין, בגלל סיכון תסמונת ריי ? [ עד שהשפעת תירגע] או שלא?
מה נהוג לעשות במיקרה כזה?
תודה מראש
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:46 08.02.11
תסמונת רייה מוכרת אצל הילדים. אין תאור של תסמונת במבוגרים, לכן אין צורך להפסיק טיפול קבוע ע"י אספירין
שלום,
אני בת 40, מטופלת מזה 5 שנים באופן קבוע במשאפים נגד אסטמה. מידי פעם אני חוטפת התקפי אסטמה קשים מאוד ונזקקת לטיפול בסטרואידים (כדורים).
מעוניינת לברר אם זה נכון, ששימוש ממושך במשאפים גורם בסופו של דבר ל"התמכרות" ולהחרפת הסימפטומים של המחלה. (מטופלת בסרוטייד ואטרובנט). תודה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
15:26 06.02.11
לא ידוע על תופעות "התמכרות" כתלות במשאפים הניתנים לטיפול באסתמה או מחלות אחרות בדרכי הנשימה. יעילות של מרחיבי סימפונות ארוכי טווח מסוג של בטא-אגוניסטים (כגון, סרבנט בתור סרטייד) יכולה לרדת עם הזמן אם תרופה ניתנת לבד. שילוב עם סטרואידים בדרך כלל אמור לנטרל ירידה ביעילות עם הזמן.
 
ליאת
11:09 04.02.11
בת 36 בריאה בדרך כלל סובלת מנזלת אלרגית וליחה ושיעול כתוצאה מכך.עברתי את כל הבדיקות של הריאות כולל הכל תקין.לאחרונה יש לי כאבים ודקירות בצלעות ובלחיצה זה גם כואב.לוקחת לנטון כי יש חשד לריפלוקס.ורמוטיב לבעיות שינה וחרדה כי יש לי תמיד חוסר אויר.כל הבדיקות תקינות ממה הכאבים כולים לנבוע?
 
ליאת
15:43 04.02.11
הכאבים במיוחד בעצם בית החזה באמצע ....יש דקירות וכאב בלחיצה יש לציין שלפני חצי שנה עברתי בלי שום קשר בירור בבי הכל תקין
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:10 06.02.11
לפי תאור , מקור לכאב הוא בדופן בית החזה (שרירים, עצבים, צלעות). כאבים האלה לעיתים הינם תוצאה של שיעול תורדני. לגבי סיבה מדויקת של כאבי חזה במקרה הפרטני, יש להתיעץ עם רופא המטפל.
 
קארין
22:24 03.02.11
אני בת 38 מאז שאני זוכרת את עצמי יש לי כמויות של ליחה, 3 חודשים אחרונים המצב החמיר והגעתי למצב שאני כל הזמן עם אנטיביוטיקה והליחה הירוקה ממשיכה, ביקרתי אצל רופא ריאות פרטי שכתב שעליי לגשת להערכה פסיכאטרית בשל אפשרות של מצב דיכאוני המשפיע על התופעות שהוזכרו לעיל, האם יש קשר, יכול להיות שהגוף שלי תוקף את עצמו, או שמא בגלל שהמערכת החיסונית שלי ירודה בגלל מצב רוחי הירוד אז התרופות כבר לא משפיעות עליי, אציין שהדיכדוך בא כתוצאה ממצבי הבריאותי.

אנא עיזרו לי לפני שאני ניגשת לפסיכיאטר והוא מלעיט את גופי בכדורים.

תודה, קארין...
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:00 06.02.11
כל מחלה ריאתית כרונית יכולה לגרום עם הזמן לתופעות לא גופניות (לפעמים גם לדיכאון) . התרשמות רופא המטפל במקרה הזה חשובה שהינו מכיר התנהגות המחלה. לפי כתוב בשאלה, מדובר במחלה ברונכיאקטטית שמתאפיינת בשיעול עם כיח רב.
לעיתים קיימות סיבות נוספות לשיעול , בעיקר באיזור דרכי אויר עליונות (ככון, רפלוקס של חומצות קיבה ונזלת כרונית) . במידה ושיעול אינו מוסבר לגמרה ע"י מחלה ריאתית ואינו מגיב לטיפול המקובל, יש מקום לשלול סיבות נוספות לשיעול כרוני (לפי שיקול רופא המטפל)
 
יוסי
 
17:29 01.02.11
מה אתה יכול להסיק מנתונים אלו אני לפני גיוס וזו בדיקת תגר מטכולין האם היא שלילית או חיובית והאם אני אסטמתי או לא
 
יוסי
19:57 01.02.11
השלב האחרון בדף ה2 היה STAG4 4
CONC-10.000
DSG-66.250
DSG-MG-0.1325
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:15 03.02.11
שלום,
בדיקת תגר מטאכולין במקרה שלך שלילית ואינה תומכת בקיומה של אסתמה.
 
אילנה
11:39 02.02.11
אני רציתי לבדוק אנו צרכים לעשות בדיקה מנטו לשחפת לילד בן 4.2 איפו ניתן לעשות את הבדיקה אנו שייכים לכללית בנתניה
תודה רבה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:14 03.02.11
שלום,
יש לברר במרפאת הקופה. בנתניה יש גם מרפאת שחפת של משרד הבריאות (מלש"ח) יש לברר את כתובתה (דרך הקופה במידה והם עצמם לא מבצעים).
מלבד הפסקת תרופת המניעה , יש צורך בעוד משהו צום למשל ?
תודה מראש.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:12 03.02.11
שלום,
אין צורך בצום.
ונטולין מותר לכל היותר עד 6-8 שעות לפני הבדיקה.
רופאים נכבדים שלום רב!

בת 25, מזה זמן רב אני סובלת מקשיי נשימה מרובים והתקפים ממושכים ותפקודי ריאה נמוכים... אני מטופלת במשאפים וסטירואידים ואינהלציות במקרה הצורך. לאחר ביקורת שהייתי שבוע שעבר אצל רופא ריאות הוא הוסיף לי אנטיביוטיקה אריתרו 250 מ"ג לקחת באופן קבוע וכרגע לא מוגבל. הוא טען שזה ישמור על הריאה ואף יעזור בשיפור תפקודי הריאות. שאלותי הם: האם ניתן לתת אנטיביוטיקה לזמן כ"כ ממושך? (הוא אמר לפחות חצי שנה) האם זה באמת שומר על הריאה ומשפר את תפקודי הריאות? והאם אין תופעות לוואי קשות לשימוש כ"כ תכוף באנטיביוטיקה? האם כדאי ללכת לחוות דעת שניה? זה נשמע לי מוזר עניין האנטיביוטיקה ללא שום דלקת...
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
12:22 01.02.11
שלום,

ממכתבך לא ברור מהי אבחנת מחלתך. ללא קשר, למינון נמוך וממושך של אריתרומיצין יש אפקט אנטידלקתי (ללא קשר לאפםקט אנטי-זהומי) שלעיתים מטפלים בו במחלות כרוניות של הסימפונות. במידה ויש במקרה שלך אינדיקציה לטיפול כזה אזי ניתן לטפל למשך חודשים.
שלום חבר שלי בן 26 ומאז גיל 13 הוא משתעל בתכופות של חודשים ומפסיק חודש וממשיך , הרופא נותן אנטיביוטיקה וזהו , אני מאמינה שזה גורם אחר , רופה ריאות אומר שיש לו סוג של אסתמה אבל אין ציפצופים או קוצר נשימה . יש לו הרבה פעמים קקי לא מוצק ( סליחה על התיאור) מידי פעם הוא מעשן סיגריה אחת אבל רק בשנים האחרונות. השאלה מה באמת גורם לשיעולים הכבדים ואיך אפשר להפסיק אותם? . תודה רבה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
12:19 01.02.11
שלום,

לשיעול אפשריות סיבות רבות. האבחנה מבוססת על תאור תכיפות השיעול, צבע הליחה, עליות חום, ממצאים רנטגניים (לעיתים צורך ב CT), תפקודי ריאות ועוד בדיקות שמטרתן להגיע לאבחנה מדוייקת. האיבחון המדוייק גוזר את סוג הטיפול. אם לא בורר עד היום ע"י רופא מומחה ריאות, מוטב שיפנה לברור כזה.
שלום
אני בן 32, לא מעשן, בריא בדרך-כלל, לפני כ- חודשיים היתה לי שפעת חזקה (דלקת ראות לפי רופא המשפחה) והייתי בסדר אחרי כשבוע בלי לקחת תרופות נגד הדלקת. הדבר המוזר הוא שמזמן מחלתי זו ועד היום בכל פעם שמקיים יחסי מין אני מתחיל להשתעל, ויש קול חזק לנשימות שלי( כנראה קושי בנשימה), ואחרי שאני מסיים אני מתחיל להשתעל בצורה חזקה יותר ורק אחרי כרבע שעה נרגע. יש להוסיף שאני לא משתעל ולא מתקשה בנשימה אם עושה ספורט או רץ!!!הדבר הזה הופיע רק אחרי השפעת האחרונה שהיא הייתה לפני חודשיים...
מה זה אפשר להיות , האם זה ילך לבד???!!נא לעזור לי כי זה מאוד מפריע
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:55 31.01.11
שלום,
כנראה שבכל זאת התלונות קשורות למאמץ.
מציע להיבדק + לעבור תפקוד ריאה ואם הוא תקין לבצע גם לאחר מאמ ( במכון לתפקודי ריאה). קיימת צורה של אסתמה המתבטאת רק בשיעול ויש לברר אפשרות כזאת.
דר' שלום רב,

בן 27 מעשן 10 שנים בין חצי לקופסא ביום.
בעבר קיבלתי ונטולין ובודיקורט בעיקבות שיעולים לא פוסקים (אני לא זוכר שמישהו מהרופאים במזמנו הזכיר אסתמה).

בצבא פרופיל 97 עם בדיקת מטכולין שיצאה תקינה בזמנו.

לפני חודש, אחרי שנים שהיתי משתמש בונטולין פעם בכמה חודשים, התחילו להופיע לי ציפצופים, קוצר נשימה וליחה מרובה (לבנה) כפעמיים ביום, עם התעוררות בעקבות כך בלילה כפעמיים בשבוע. יש לציין שהייתי חולה במהלך החודש הנ"ל, עם חום נמוך בלבד של כ37.2 מעלות שעבר לפני 3 שבועות.

היום המצב הוא שכמעט כל בוקר וערב יש לי ציפצופים ליחה וקוצר נשימה.

כהתסמינים הנ"ל מופיעים, שימוש בונטולין עוזר כמעט מידית (משתמש בוונטולין 2X2 ביום).

בפגישה עם הרופאה שלי, היא נתנה לי PFM ואמרה לי למדוד ולרשום בבוקר ובערב וכל פעם שיש לי ציפצופים לפני ואחרי ונטולין, ואחרי כחודש לחזור אליה עם הנתונים והיא תחליט אם יש צורך במשאף סטרואידי.

הנתונים שמדדתי בנתיים מראים על ערך מקסימלי של 560 LPM
בזמן ציפצופים שיעול ליחה וקוצר נשימה: 420 LPM
5 דקות לאחר ונטולין: 550-560 LPM

שאלותי הם:
האם השינוי הנ"ל לאחר וונטולין מצביע על אסתמה?
האם השינוי הנ"ל מהווה התוויה למשאף משולב (מרחיב + סטרואידים)?

בתודה מראש ויום טוב,
גלעד
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:52 30.01.11
שלום,
הממצאים מחשידים לאסתמה אך יש צורך בבדיקת תפקודי ריאה (ספירומטריה לפני ואחרי ונטולין, בהמנעות מונטולין לפחות 8 שעות לפני הבדיקה) בכדי לוודא את באבחנה (במיוחד שבעבר צמבחן מטאכולין היה שלילי) ובמקביל ברור לרקע אלרגי. רק לאחר הוכחת אסתמה יהיה מקום לשקול טיפול מונע.
 
גלעד
16:05 30.01.11
 
גלית ג'ורג'י
08:45 30.01.11
אני שואלת בשם בעלי , כיום בן 44 1.90 מ'ר גובה -שוקל 115 ק"ג . כבר שנתיים רצופות שבעלי סובל משיעול כרוני , קוצר נשימה ומידי פעם עם חום גבוה. השיעול הוא תמידי והוא משתמש במשאף. וכמעט פעם בשבועיים יש לו כאבי גרון וחולשה מלווה בחום ושיעול לא פוסק. בין היתר בעלי סובל מלחץ דם גבוה ולוקח נורמיטן -
הסיפור החל לפני כשנתיים, שבו היה מאושפז בבית החולים בלינסון במשך כמעט חודשיים. בהתחלה קבעו דלקת ריאות, לאחר מכן מחלה אוטואימונית ששללו לאחר זמן מה והיום הוא כבר עבר את כל הבדיקות האפשריות ולא עלו על הבעיה האמיתית . העניין הוא שיש בעייה בתפקוד שלו , הוא כל הזמן חולה, או בתקררות כל הזמן או משתעל בלי הפסקה. חלש בתפקוד שלו היומיומי ומרגיש שאין לו אוויר נכנס בסימפונות. האם בדיקת m.r.i ,תעזור?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:49 30.01.11
שלום,

בדיקת MRI אינה מויועדת לברור בעייתו כפי שאת מתארת אותה. נראה כי מדובר בבעיה מורכבת ואם היא לא נפתרה עד כה, רצוי לשמוע חוות דעת שנייה ממומחה ריאות עם כל הבדיקות, הצילומים, תפקודי הריאה ומכתבי הסיכום מהאישפוזים, שנעשו עד כה.
 
אור
14:57 30.01.11
שלום,
שמי אור ואני בת 26. אסטמה התגלתה אצלי בגיל 3 ומאז היא לא דואכת. במשך כל חיי אני משתמשת בשלל סוגי המשאפים והסטרואידים התואמים את "מצב רוחם" של רופאיי, וחוץ מהקלה נקודתית, אין שיפור. אני חוטפת התקף כמעט כל יום, לפני השינה ולא מסוגלת לצאת מהבית ללא המשאף.
האם האסטמה שלי נחשבת חמורה? מלבד המשאפים (וחדרי המלח, אותם אני מתכוונת לנסות בקרוב) האם ישנם טיפולים / תרופות אחרות עליהם אתם ממליצים?

תודה רבה,
אור
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:54 30.01.11
שלום,

ראשית יש לוודא שאת באמת סןובלת מאסתמה לאור התאור ש"שום דבר לא עוזר". שנית, אם אכן את אסתמטית צריך לברר האם הדרך שאת מטפלת בעצמך היא ראוייה (למשל טיפול מונע קבוע יום יומי גם כשמרגישים טוב, טיפול בנזלת וכיו"ב). פני למומחה ששטח התמוחותו אסתמה. חולים אסתמטיים רבים לא מקבלים את הטיפול כפי שדרוש או לא מטופלים לסיבות נוספות המחמירות את האסתמה, ולכן לא מאוזנים.
+ הוספת הודעה
   1 ...  56  57  58  59  60  61  62  63  64  ...  150  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה