בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 60

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
 
יגאל
11:40 27.06.11
שלום, ד"ר! בברונכוסקופיה קיבלו רקמה מריאה ימינית בלבד. חשד להצטרפות של שחפת לסיליקוזיס בשתי ריאות. אך לא מוצאים בינתיים שום חיידקים. יש סיכוי שחיידקים של שחפת נמצאים רק בריאה שמאלית ועקב כך לא מוצאים אותם? (מצ"ב שתי תמונות משמאל - שנת 2010, מימין - 2011). מנטו - 17 מ"מ, חום, דימום וכו'. תודה.

http://s48.radikal.ru/i122/1106/7e/f81a0ebe1823.jpg
http://s
 
ד''ר דניאל סטרובין  
21:36 28.06.11
בדרך כלל לוקחים דגימות (שטיפות , ביופסיות) מאיזורים שנראים "חולים" בבדיקות הדמייה. במידה ונקלחו דגימות ממקום בנראה מעורב במחלה לפי רנטגן, אין צורך בדרך כלל לבחון כל האיזורים (או שתי הריאות) . העדר מאפיינים בקטריולוגיים או היסטולוגיים עושים אבחנת שחפת פחות סבירה
 
יגאל
11:44 27.06.11
הוספתי לינק שני
http://s61.radikal.ru/i171/1106/30/f52ad27369d3.jpg
 
שרה
19:03 26.06.11
שלום רב,
האם אוכל לדעת בכלליות מה המשמעות של הממצאים הבאים?

קיפוזה מודגשת של ע"ש גבי.
תמט של חוליה D6
איבוד נפח של ריאה שמאלית.
מצב לאחר LUL.
סטיה של המדיאסטינום שמאלה.
התעבות פליאורה קוסטלית בפסגה באורך דופן לטרלי של בית החזה משמאל.
סינוס קוסטונפרני סתום.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
11:30 27.06.11
ממצאים בהדמייה מצביעים על הפחתת נפח של ריאה השמאלית , לכך יכולות להיות סיבות רבות (מצב אחרי ניתוחי ריאה עם כריתה מחלקיה, מחלות של ריאה או מעטפת הריאה , חסימת סימפונות ראשיים בצד השמאלי וכו") . לעיתים מדובר בשינוים כרוניים ידועים ולעיתים ממצאים הינם חלק מפטולוגיה חדשה.
אבחנה והחלטה על המשך בירור הם בידיי רופא המטפל על סמך כל הממצאים (הדמייה היא רק חלק מתמונה כוללת)
שלום, אני שמחה למצוא את הפורום הזה.
אני סובלת כבר שנים מכמה בעיות שהקשה בהן היא ליחה וקינוח אף תמידיים. התופעה זכורה לי עוד מגיל 8.
לעולם לא לקחתי תרופות אלא רק טיפולים הומיאופטיים ותזונתיים שלא תמיד צלחו. התזונה היא גורם משמעותי המשפיע על כמות הליחה והשיעולים. חלב ושמן הם הבעיתיים אך המצב כיום הוא שלא משנה מה אני אוכלת, אחרי כל ארוחה אני נחנקת מליחה.
בחודשים האחרונים סבלתי מסטרס רב, והתזונה שלי גם לא היתה טובה. אני לא שמנה וגם לא אוכלת ג'נק פוד אך עדיין חלב ושמן ושוקולד. כמות השיעולים גדלה מאוד, וגם קינוחי אף (הנזלת שקופה) בהשוואה לשנים קודמות. התווסף גם סוג של לחץ בחזה, מרגיש כאילו הליחה הגיעה כבר עד לשם, ואני צריכה להוציא אותה ע"י שיעול קולני, דבר שלא היה בעבר.
גם לפעמים הנשימה פתאום לא סדורה ואני צריכה לקחת כמה נשימה כדי להסדיר אותה, תהליך שלפעמים לוקח שעה או משהו כזה. לפעמים זה סתם קורה, ולפעמים "פספוס" הנשימה הזה "החסרת פעימה" קורה אם התעצבנתי ממשהו.

בבוקר לפעמים, תלוי בתנוחת השינה, אני קמה ולא יכולה לנשום נשימה מלאה. כואב לי ואני צריכה לשבת או להמשיך לשכב עד שהנשימה תוסדר ע"י נשימות קטנות...זה אחת הדברים המלחיצים...
זה בכלליות סיכום טוב של הדברים.

נאמר לי ע"י הרבולוג כי אולי יש בעיה בניקוז של נוזלים שמצטברים על הבלוטות. מה זה אומר? זה נכון?

לגבי אלרגיה- בשנים שעברו גילו אצלי אלרגיה לעונות מעבר שמתבטאת באסטמה של העור (כנראה מושפע גם מסטרס), וכשעשו לי את הבדיקות אלרגיה בידיים ובגב לא מצאו כלום (בדיקה שנעשתה בגיל 14-15 בערך).

תודה רבה,
אורלי.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:44 26.06.11
לפי תאור תסמינים יכולים להיות קשורים לדרכי אויר עליונות (אף וגרון) וגם לדרכי אויר תחתונות. מומלץ לפנות לרופא המשפחה ולפי שיקול וממצאים בבדיקה ניתן לעשות מספר בדיקות (בדיקת רופא א.א.ג, צילום חזה , תפקודי ריאות , יעוץ רופא ריאות , ביקור אצל אלרגולוג עם ביצוע תבחינים לרגישויות ספציפיות).
לא קיימת אבחנה "אסתמה של עור" ואין להשתמש במושג שאין לא כל פשר.
 
כלנית
16:34 24.06.11
שלום ,עברתי נתוח לאחר פנאומוטורקס ספונטני לפני כשנה וחצי , היום אני עדיין מרגישה כאבים בצלעות ולפעמים דקירות , מה אפשר לעשות והאם כדאי לעשות בדיקות כלשהן? בנוסף רציתי לשאול אם מותר לי לטוס ולצלול?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:37 26.06.11
אחרי ניתוח בבית החזה נחישים וכאבים יכולים להמשך זמן רב . במידה ודבר מציק ניתן להתיעץ עם כירורג חזה ו/או לקבל הפנייה למרפאת כאב.
אין הגבלה לטיסה אחרי ארוע של חזה אויר שהיה בעבר.
לגבי צלילה יש להתיעץ עם רופא ריאות , כלעיתים קיימת סיבה ריאתית לחזה אויר עצמוני (ספונטאני) ובזמן צלילה יכול לקרות ארוע בריאה השנייה. בדרך כלל ארוע חזה אויר הינו בהתווית נגד לצלילה לעומקים לכל ימי חיים.
 
יגאל
17:27 25.06.11
שלום, ד"ר! על רקע של סיליקוזיס עם קשרים עד 7 מ"מ הראו סימנים של שחפת (טמפרטורה 37.5, צפצופים, הידרדרות משמעותית בתמונה רדיולוגי באונות העליונות של ריאות, דם בליחה). בבדיקות היסטולוגית וציטולוגית בברונכוסקופיה לא מצאו חיידקים, רק סיליקוזיס (גם polymorphonuclears בודדים, אם זה חשוב). תוצאות מנטו - 17 מ"מ (עם הסמקה - 25 מ"מ, אם זה חשוב). אם ניתן רק על בסיס צילומי רנטגן, תלונות, ובדיקת מנטו לאבחין רשמית ב- SILICOTUBERCULOSIS? תודה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:31 26.06.11
אבחנה של שחפת נעשת על בסיס צמיחת חיידקים (מיקרוביולוגיה) או ממצאים ספציפיים בביופסיה (פטולוגיה). מנטו (PPD ) הינה בודקת הדבקה ולא מחלה. סיליקוזיס ריאתית הינה מגבירה סיכון לשחפת ריאתית אך לא בכל מקרה תסמינים רספיראטוריים ממושכים הינם שחפת.
 
גליה
18:11 23.06.11
בהמשך להודעה שלי ששלחתי לגבי תפקודי ריאות, התוצאה עם הערך החסר:

FEV1-55% PEF40% FEV1/VC56% F50-28% - ללא מרכיב הפיך.
ללא שיפור לאחר מרחיבי סימפונות. כניסת אויר קלושה לשתי הריאות - ציפצופים אקספירטוארים מפוזרים מעל פני שתי הריאות.

על מה ערכים אלה מצביעים, COPD ואם כן באיזו חומרה? מה הכוונה ללא מרכיב הפיך? מה עלי לעשות? לישון אני ישנה בישיבה כי אני מרגישה שאני לא מצליחה לנשום, ביקשתי מהרופא חמצן ונעניתי בשלילה.. מרגישה אובדת עצות לגמרי
(אני בת 45)
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
19:31 23.06.11
שלום,
תפקודי הריאה מצביעים על חסימה בחומרה בינונית קשה. האבחנה הספציפית תלוייה בהיסטוריה הרפואית ובבדיקות עזר נוספות ויכולה לנוע בין זהום (ברונכיטיס חריפה) , COPD במידה ואת מעשנת כרונית או חשופה לחלקיקים מזיקים, או אפילו אסתמה אם כי העדר הפיכות לא תומך באפשרות זו (אך מאידך לא שולל). את צריכה להבדק על ידי רופא ולקבל טיפול בהתאם לאבחנה המשוערת או הספציפית.
 
גליה
21:07 22.06.11
שלום רב

ביצעתי בדיקת תפקודי ריאות בעקבות קוצר נשימה ושיעול - התוצאה:

fev1-55% pef40% f50-28% - ללא שיפור לאחר מרחיבי סימפונות.

ריוי חמצן 95%

בנוסף כניסת אויר קלושה לשתי הריאות.

על מצביעים תפקודי הריאות וריווי החמצן? אסתמה, COPD - באיזו רמה?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
17:47 23.06.11
שלום,
חסר המידע לגבי הערך של FEV1/FVC או FEV1/VC ?
 
נירה
15:28 22.06.11
אבי בן 80 - במאי האחרון עבר צילום חזה לפני ניתוח ערמונית (ללא שום תלונות מבחינת ריאה ) הפענוח הוא- נמצא בבסיס השמאלי מעל לסרעפת צל מוקדי בסמיכות רקמה רכה בקוטר עד 20מ"מ טיבו לא ברור.פרט לכך ללא ממצאים בריאות.
וללא שום ממצאים בבלוטות -בבדיקה לפני ניתוח.

כמו כן עבר סי טי (בטן ואאגן גם חזה ראו) גם לפני הניתוח
ובסי טי ראו את הריאות באותה בדיקה ,הבדיקה בוצעה ללא חומר ניגודי וגם עם חומר ניגודי בהזרקה.
נמצא מוקד נודולרי אחורי LLLצמוד לפלאורה שקוטרו שם כ 20 מ"מ טיבו אינו חד משמעי.

מה המשמעות של תוצאות הבדיקה? האם יש סיבה לדאגה.
אבי מעשן שנים רבות , החורף האחרון היה מאד מקורר ללא חום, השתעל רבות לפחות חודש אולם רופאת המשפחה לא שמעה דבר בריאות ובצילום הריאות לא נמצא דבר.אבי טופל באנטיביוטיקה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:38 22.06.11
שלום,

ברור שלא ניתן לחוות דיעה בלי לראיין את האדם, לראות את הצילומים ולקבל החלטה על צורך בברור בהתאם. בכל מקרה על פי התאור יש לראות רופא ריאות בהקדם לאור גורם סיכון של עישון לפחות.
במשך השבועיים האחרונים אני סובלת מתופעה שמאוד מלחיצה אותי, אני לא מצליחה להסדיר את הנשימה, אני לא מצליחה לקחת נשימות עמוקות ורק אחרי כמה ניסיונות טובים אני מרגישה שאני מצליחה לקחת נשימה "טובה" ובנוסף לכך אני מפהקת המון במהלך היום ולוקח לי מספר פעמים לנסות לפהק עד שבסופו של דבר אני מצליחה לפהק ואז אני מרגישה הקלה. הייתי אצל רופאה שנתנה לי משאף של בריקלין ומשאף נוסף של qvar, חוויתי את התופעה הזו שנה שעברה ובאמת המשאפים עזרו, משום מה הפעם הם לא עוזרים, ושחזרתי בשנית לרופאה היא נתנה לי סטרואידים אבל לטענתה היא לא חושבת שמדובר באסטמה או בסוג אחר של קוצר נשימה אבל היא ביקשה ממני בכל מקרה לנסות מספר ימים ולראות אם זה עוזר, זה לא עוזר ואני אפילו מרגישה שזה מחמירעד למצב של דפיקות לב חזקות ופחד לצאת מחוץ לבית מחשש של עילפון או מצוקה. אני לא יודעת מה לעשות??? זה מאוד מלחיץ אותי???? אני בחורה בריאה בת 24 ולא מעשנת. מה זה יכול להיות??
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:33 22.06.11
שלום,
התאור שאת מתארת אופיני לתחושת קוצר נשימה על רקע לחץ/מתח נפשי (גם אם לא ניתן לשים את האצבע על הגורם למתח). יחד עם זאת חשוב לשלול מחלה גופנית כולל אסתמה שיכולה להתקיים במקביל. עלייך להבדק על ידי רופא ריאה ולבצע צילום חזה ותפקודי ריאה בכדי לשלול סיבות אחרות. לקוצר נשימה על רקע נפשי הטיפול הוא תרופתי או יעוץ פסיכולוגי, על פי מידת ההפרעה לאיכות החיים. יתכן ואם תשלל אצלך סיבה גופנית זה יעזור לך להורדת רמת החרדה.
 
יגאל
18:46 21.06.11
שלום, ד"ר! לפני כי שבועיים קפץ חום עד 39.7 , בעוד יום נעלם והתחיל הרפס של עין (התלקחות של הרפס זה אצלי פעם בכמה שנים). אחרי טיפול ב-ZOVIRAX לפני כמה ימים הרפס נעלם. אני אמור לעשות בדיקת מנטו (חשד לשחפת על רקע של סיליקוזיס). אם הנני יכול לעשות בדיקת מנטו מספר ימים אחרי סיום התלקחות של הרפס? אם לא - לאיזה כיוון יכולה ליהות השפעה? תודה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
19:31 21.06.11
שלום,

אתה יכולצלעשות את הבדיקה אך אם היא תהיה שלילית אין לסמוך על כך ויהיה מקום לחזור עלייה כעבור חודש. במידה ובצילום חזה או באבר אחר יש ממצאים חשודים לשחפת אין להסתפק בבדיקת מנטו.
 
ספיר
17:47 21.06.11
מה זה בדיקת דיפוזירה, Maximal Voluntary Ventilation ובמה הם שונות מתפקודי ריאה רגילים?היכן ניתן לקבל חומר עלהם בעברית?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
19:28 21.06.11
שלום,

בדיקת כושר הדיפוזייה (פעפוע בעברית) בודקת את יכולת מעבר הגזים דרך רקמת הריאות (בועיות הריאה). הבדיקה השנייה שהזכרת בודקת את יכולת שרירי הנשימה. היא לא מהימנה כל כך ועדיף לבדוק את כוחות שרירי הנשימה עלי ידי בדיקת לחצים סטטיים בפה בשאיפה ונשיפה. אני מניח שתוכל למצוא בגוגל אם תעלה "כושר הדיפוזייה או הפעפוע הריאתי" ו"כוח שרירי הנשימה". שתי הבדיקות האלו אינן בדיקוןת שגרה והן נעשות במכוני ריאה מקצועיים בלבד.
האם פליקסוטייד עלול לגרום גם לפצעים בחניכיים? וונטולין גורם לפצעים בחניכיים?
תודה מראש
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:00 21.06.11
שלום,
המשאפים המוזכרים לא אמורים לגרום פצעים בחניכיים. פליקסוטייד עלול לגרום לפטרת של ריריות הפה (כיסוי לבן כיתמי) בעקר מבידה ולא שוטפחם את הפה ויורקים, לאחר השאיפה.
 
שמעון וקנין
09:00 20.06.11
לפני שבוע וחצי היה לי חזה אויר ספונטני החדירו לי נקז ולאחר ארבעה
ימים שחררו אותי לבית. רציתי לדעת מה ההגבלות שיש לי בעקבות המקרה בחזרה לשיגרה? האם אני יכול לחזור לעבוד בעבודות פיזיות לשחק כדורגל ועוד.... תודה מראש
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:11 20.06.11
שלום,

בשלושת החודשים הקרובים יש להמנע מטיסה, צלילה ומאמצים הכרוכים בהרמת משאות בעקר. לא הייתי חוזר לשחק כדורגל בחודש וחצי הקרובים. אם אתה מעשן חובה להפסיק כי יש קשר ברור בין עישון לבין אירועים כאלו והישנות שלהם !
שלום רב.

כיום אני בן 23 בגיל 15 שברתי את האף והמחיצה עקומה,מאותו זמן קשה לי לנשום ואני מרגיש לחץ בכול הגוף העליון, גם אם אני נושם מהפה וגם מהאף אני מרגיש כניסה לא טובה של אוויר,והמדהים הוא שכל 20 שניות עולה לי מהגרון ליחות שאני צריך לירוק כל הזמן כל החיים למה זה? לאן לפנות? מה יכול לעזור לי? האם מכירים את התופעות הללו?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:35 19.06.11
קודם כל יש לפנות לבדיקת רופא א.א.ג , במידה ותלונות הם על נשימה דרך האף אין צורך בבירור בתחומים אחרים
שלום, יש לי שאלה בקשר לצו הראשון.
אם אני מגיע עם אישור ממומחה לגבי אסתמה עם קושי במאמץ,
מסקנות בדיקות מאמץ שעשיתי ממש ממש לאחרונה, שימוש במשאף קבוע,
והמלצה לפרופיל 64, האם בכל זאת יזמנו אותי לעשות בלשכת גיוס בדיקת מאמץ?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
22:10 17.06.11
במידה ומדובר בתוצאות בדיקות עדכניות , בדרך כלל ועדה רפואית מסתקפת בזה, אך לעיתים לפי שיקולים רפואיים לצורך בדיקת התאמה לשירות במסגרת ספציפית, מבקשים להשלים בדיקות נוספות
אם אין לי את הגרף עצמו של הבדיקה, אלא רק דף תוצאות שכתב המומחה,
(משום מה לא קיבלתי את דף הגרף) האם זה יספיק, או שהם יהיו חייבים לקבל
דף של תוצאות הגרף?
שוב, תודה !
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:34 19.06.11
 
אורלי
17:30 16.06.11
שלום רב,שמי אורלי אני בת 27 אימא לשני ילדים.אני סובלת מינקות מאסטמה אשר הייתה רדומה עד לפני כמה שנים בשנתיים האחרונות חלה החרפה מאוד רצינית בהתקפים,אני אחרי אישפוז של 8 ימים בבית חולים עקב התקף חריף,אשר טופל בסטרוידים לתוך הווריד אינהלציות מרחיבי סימפונות וטיפול אנטיביוטי מסוג דיקסולין.בביקורי אצל הרופא ריאות נימצא כי תפקודי ריאות בהפרעה חסימתית בבינונית:fev1=69%of pred. רצוי לציין שאני קיבלתי עד הביקור אצל הרופא 40 מ"ג של פרדניזון פליקסוטייד ובריקלין דרך האנהלצייה שלוש פעמיים ביום סינגולייר ומשאף וונטולין לפי הצורך(אני משתמשת בו לעיתים ממש תקופות בערך 6-8 פעמיים ביום).אחרי הביקור העביר אותי לסרוטייד 50/500 ולזריקת דיפרוספן 2 סמ"ק.כרגע אני ממש מתקשה לנשום יש לי הרגשה כאילו מישהו יושב לי על בית החזה,אינני מרגישה צפצופים רק תפיקות לב מהירות והרגשת חנק מאוד חזקה.איך אני יכולה לצאת מכול הבלגן הזה ו"להשכיב לישון שוב את האסטמה"........אודה לכם מאוד על תשובתכם.......(יש לי היסטורייה של עישון מלפני 10 שנים אבל בעשר השנים האחרונות אני רק מעשנת פאסיבית לצערי הרב......)תודה רה שוב......
 
ד''ר דניאל סטרובין  
22:06 17.06.11
איזון אסתמה הינו תהליך ממושך בדרך כלל. במקרה של התקפים חוזרים דרוש טיפול בהחמרות בנוסף לטיפול תרופתי קבוע. יש להמשיך טיפול בהנחיית יועץ ריאות לפי מצב האובייקטיבי. באיזון אסתמה חשוב לקחת בחשבון גירוים אפשריים: נזלת אלרגית שדואשת טיפול דרך א.א.ג או אלרגולוג , גירוי נוסף בדרכי אויר עליונות - כגון צרבת, תרופות קבועות לא קשורות לאסתמה , לעיתים הן יכולות להחמיר מהלך האסתמה.
 
מירי
11:50 15.06.11
שכחתי לציין שמדובר בטיסה של פחות משעתים
 
ד''ר דניאל סטרובין  
12:35 15.06.11
גם בטיסות קצרות יחסית קיימת אפשרות לירידת חמצון
 
מירי
11:48 15.06.11
בהמשך לשאלתי במאמץ החמצן יורד ל83 אבל חןזר לאט לאט לעצמו.בכל זאת כדאי לבצע בדיקה טרום טיםה? תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
12:34 15.06.11
לטיסות קצרות משמעות הבדיקה אינה גבוהה אך רצוי לעשות כדי לוודא שאין צורך בחמצן בזמן הטיסה
 
מירי
16:14 14.06.11
תודה רבה על התשובות המהירות שעזרו לי מאוד אטני חולה במחלת nsip החמצן בדם 96% אחרי הליכה של 6 דקות עברתי מרחק של יותר מ600 מטר- בבדיקה במכון ראות.החמצן ירד ל83 האם מותר לי לטוס .4 שעות.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:15 15.06.11
במקרה של ירידת חמצון במאמץ , דבר דומה יכול להיות גם בירידה לחץ אטמוספרי במטוס. כדי לוודא זאת ניתן לבצע בדיקת טרום טיסה (בדיקה פשוטה יחסית ולא יקרה אך לא נמצאת במסגרת סל הבריאות). ניתן לבצע אותה במכוני ריאות ב"ח בילינסון, קפלן ויתכן בעוד מספר מרכזים (שירות מחוץ לסל).
במידה ובדיקה מראה ירידה בחמצון מתחת ל90% בלחץ אטמוספרי דומה לזה במטוס, מציידים בטופס בקשה למחולל חמצן במטוס (הזמנה שמית) ואז אין סיכון נוסף בזמן הטיסה. במידה ואין ירידה בחמצן בבדיקת טרום טיסה , אין צורך בחמצן בזמן הטיסה .
 
ענתבי יוסף חי
09:36 14.06.11
שלום רב,

אני גבר בן 64 אשר סובל בהחרפת קוצר נשימההנובע כנראה מחסימה ריאתית בריאה הימניתואילו הריאה השמאלית לא מחוברת ללב ואינה ממלאת את תפקידה.
אי אפשר לבדוק את הלחץ הריאתי עקב חוסר חלונות אקזוטטים של הלב.
fev1 היום נע בסביבות 40% והחימצון בדם קרוב ל-90% במצב של תנוחה, במצב של הליכה קצרה ביותר יורד לעבר 88%
כפי שידוע לי יש מצב מוזאיקה על פני כל הריאה
מה עושים והאם יש פתרון ?!
כיום, הרופאים טוענים שאני צריך לההפנים את העובדה שהגעתי לקצה הדרך.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
11:15 14.06.11
לפי תאור מדובר במחלה ריאתית חסימתית כרונית (חסמת- COPD) בדרגה קשה. לצורך קביעת המשך טיפול ומעקב יש לפנות ליעוץ אצל רופא ריאות
+ הוספת הודעה
   1 ...  56  57  58  59  60  61  62  63  64  ...  161  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה