בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 60

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
 
אמא
21:12 12.07.11
אני כל כך מבולבלת אולי תעשה לי קצת "סדר" בהבנת הטיפול התרופתי שאני שמה
באינהלציה
הטיפול בטרבולין באינהלציה לשם מה?
וכן האירובט למה מסייע באינהלציה?

תודה רבה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:21 13.07.11
טרבולין (טרבוטאלין) הינו מרחיב סימפונות מסוג בטא-אגוניסטי. אארובנט (איפראטרופיום ברומיד) הינו מרחיב סימפונות מסוג אנטי-כולינרגי. שתי תרופות מיועדות להשפעה על שרירי חלק בדופן הסימפונון במטרה להשיג הרחבה סימפונית. לתרופות הנ"ל השפעה קצרה - כשעתיים/שלוש, לכן נותנים אותם בדרך כלל לפי הצורך או בתדירות יחסית גבוהה (4-6 פעמים ביום) כדי לתת כיסוי לרוב שעות היום.
בהוראת רופא הריאות עקב ריבוי בליחה וקושי להתקייח אני עושה אינהלציה של
אירובט ו וטרבולין ומי מלח מרוכז אלא שלאחר מס' דקות אני חשה שאני עוד יותר מלאה בליחה וב"קישקושים" רעשניים יותר מאשר לפני עשיית האינהלציה
האם תחושותיי נכונות ?
אולי אני צריכה להפסיק לעשות אינהלציות כי זה מחמיר לי את הליחה ?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:18 13.07.11
טיפול במרחיבי סימפונות (באינהלציה או משאף) בגל השפעתם ישירה יכול לעזור לפינוי הפרשות המצטברות בדרכי אויר תחתונות . במידה ומטופל חש החמרה סובייקטיבית עם טיפול ע"י מרחיבי סימפונות , יש להתיעץ עם רופא מטפל /יועץ ריאות שיחליט על המשך טיפול
 
מירי
12:12 12.07.11
אני חולה במחלת ראות nsip לוקחת אימורן וקורטיזון. מרגישה מאוד חולשה לאחרונה.ספירת דם תקינה.האם יש משהו שתוכל להמליץ לחיזוק מערת החיסון.תוםף מזון? איזה? מה דעתך על הכורכור בקפסולות? תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
12:17 12.07.11
תופעות שהוזכרו יכולות להיות ביטוי של מחלה ריאתית כרונית וגם חלק בהשפעת לוואי של תרופות (אזאטיופרין ופרדניזון) . במקרה רבים טיפול זה יכול להיות ממושך ואף כרוני . לכן בשלב הראשון רופא המטפל צריך להחליט האם תופעות סיסטמיות שייכות למחלה או לטיפול בה . אין הוכחות מדעיות חד משמעיות שתוספי מזון יכולים לבטל תופעות לוואי אם מדובר באפקט תרופתי.
 
חנה
12:07 12.07.11
יש לי תחושה שלאחר שאני עושה אינהלציה (טרבולין+אירובנט+מי מלח מרוכז)
הסטורציה יורדת לי הכוונה לאחר כרבע שעה הייתכן? בדקתי וזה אכן כך
 
ד''ר דניאל סטרובין  
12:13 12.07.11
בדרך כלל ריווי חמצן לא אמור להשתנות משמעותית אחרי ביצוע אינהלציה עם מרחיבי סימפונות (אארובנט /ונטולין) אך לעיתים בחולים עם מחלה חסימתית קשה (אסתמה או חסמת) קיימת ירידה בריווי חמצן (סטורציה) תקופה קצרה אחרי ביצוע אינהלציה. כל זה בשל שיפור בזרימת אויר (הרחבה סימפונית) שלא תואמת לתקופה קצרה את זרימת הדם באיזורי ריאה שונים. דבר זה עובר תיקון עצמי ואחרי זה אמורה להיות הטבה ניכרת בריווי החמצן. במידה ודבר קורה , זה חלק מפטופיזיולוגיה של המחלה.
 
נמרוד
10:14 10.07.11
שלום בילדותי הייתה לי אסטמה די קלה, אבל איני מרגיש את הסימפטומים של האסטמה כבר הרבה זמן, מספר שנים. היום אני בן 17
ולפני הצו הראשון בצבא רציתי לקבל אישור מרופא ריאות שהכל בסדר.
עברתי בדיקה של תפקודי ריאה, שכללה כמה בדיקות תפקודי ריאה במאמץ ותפקודי ריאה עם מגרה התקף. הרופא אמר שישנה בעיה כבר בנשיפה לספירוגף בפעם הראשונה ללא מאמץ או אדנוזין, נפח הריאות שלי היה בערך 135 אחוז, אבל הוצאת האוויר לקחה יותר מדי זמן, בעיקר בסוף ב"דרכי האוויר הקטנות" שהוצאתי רק 60 אחוז מהמצופה (בליטר לשנייה).
זו הייתה הבעיה, ונקבע לי תור נוסף, כיוון שזה היה מאוד גבולי.
הרופא אמר שהבעיה בבדיקה של האדנוזין, הייתה בגלל הבעיה בבדיקה הראשונית, ושאם הבדיקה הראשונית תשתפר הוא יוכל לאשר לי שאני בסדר.

בבדיקה של האדונוזין, הרופאה הביאה 10 מזרקים, נתנה לי אינהלציה כל שתי דקות הייתי צריך לנשוף לספירוגרף, והיא הוסיפה עוד מינון של האדנוזין (עוד מזרק)
כל הנשיפות היו טובות, עד למזרק ה-9 בו עברתי את ה20 אחוז (אני לא בטוח של מה האחוזים - אבל 20 אחוז זה הגבול) ל26 ו30 אחוז במדד מסוים, והתוצאה נשארה כך גם לאחר כמה דקות. לא הרגשתי את ההתקף כלל, פרט לנתונים של הנשיפה.
רציתי לדעת האם נכשלתי בבדיקה, או שלמרות שהתוצאה לא טובה, זה עלול לקרות גם לאנשים ללא אסטמה במינונים הללו, כלומר אחרי 9 מזרקים, ואז זו אמנם בעיה, אך היא לא תחרוץ את גורלי לגבי תפקודי הריאה.

בנוסף רציתי לדעת, כיצד ניתן לשפר את תוצאות הבידקה הרגילה של הספירוגרף, כלומר להוציא יותר אוויר בדרכי האוויר הקטנות אני מאמין שזה FEF25
הנתונים שלי היו 60 אחוז כאשר לפי מיטב הבנתי נדרשים 80 אחוז

חשוב לי לציין שלפי הגרפים והנתונים ניתן לראות שנפח הריאות שלי גדול - 135 אחוז אבל אני מוציא אוויר לפרק זמן יחסית ארוך (קצת יותר מ6 שניות), וכתוצאה מזה כנראה שביחס לשנייה אני לא מוציא מספיק אוויר בכל חלק - בעיקר בסוף הנשיפה שכבר כמעט ואין אוויר

אשמח מאוד לקבל תשובות
תודה מראש נמרוד
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:56 10.07.11
במידה וספירומטריה לא תקינה ו/או תגר גירוי חיובי - מדובר במאפיינים של אסתמה , גם ללא כל ביטוי קליני. לפני ועדה רפואית רצוי לקבל מכתב מרופא ריאות שמסכם כל הנתונים עם המלצות לתנאיי שירות (האם קיימת מגבלה מבחינת מחלה ואם כן- איזה ).
תפקודי ריאות (ספירומטריה) יכולה להשתנות אך באנשים בריאים תנודות הן קטנות וסה"כ אמורות להיות בגדר הנורמה.
 
נמרוד
14:10 10.07.11
נקבע לי תור לעוד 3 חודשים, רק לבדיקה של הספירומטריה, שיצאה קצת לא תקינה, לא לשאר הבדיקות. התנודה שאני צריך היא די קטנה בשביל שהבדיקה תהיה תקינה.
השאלה היא האם יש איזו שהיא דרך לשפר את דרכי האוויר הקטנות שהוצאת האוויר בהם ביחס לשנייה תהיה גדולה יותר, ואם כן מה כדי לעשות, אפילו אם מדובר בתנודות קטנות אני אשמח לנסות.
הרופא אמר שבמידע ואני אעבור את הספירומטריה, הוא יאשר לי את כלל הבדיקה

תודה מראש
 
ד''ר דניאל סטרובין  
16:04 10.07.11
אין שיטות לשיפור תוצאות תפקודי ריאות . לעיתים תוצאות של ספירומטריה נמוכות מערך אובייקטיבי בשל טכניקת ביצוע לא נכונה. כדי למנוע בעיות טכניות טכנאית במהלך הבדיקה בוחנת איך נעשה מאמץ ואם הוא אינו תקין- חוזרת על בדיקה מספר פעמים
 
יגאל
 
17:38 09.07.11
שלום, ד"ר! אובחנתי בסיליקוזיס. בברונכוסקופיה אין חיידקים, תלונות מתאימות גם לשחפת (חום, דימום, ציפצופים, זיעה). החמרה מסויימת תוך שנה ב-CT, מנטו 15. אם אחרי 4 חודשים בטיפול ניסיוני ב-ריפאמיצין יהיה לי שיפור בצילומי CT - ניתן להבחין בSILICOTUBERCULOSIS רק עקב השיפור? תודה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:58 10.07.11
נכון להיום בהעדר הוכחה בקטריולוגית (תרבית) או פטולוגית (ביופסית ריאה) נזהרים מאיבחון שחפת. במקרים נדירים מאוד אפשר להתייחס לשיפור קליני /רדיולוגי בעקבות טיפול ספציפי כמקור לאבחנה .
שלום.

אנחנו מתגוררים בדירה שכורה בקומה לפני האחרונה בבניין.
בקומה מעלינו יש גגון אסבסט בגודל בערך של 4 מ"ר.
הגגון עצמו ישן מאוד, לא צבוע ואף ניתן לראות שהקצוות שלו משוננים ויש בהם אפילו חורים קטנים.
הגגון נמצא קומה מעלינו מה שאומר בערך 3 מטר בגובה מהחלון שלנו.

לצערי, מסיבות שקשורות בשכנים ובעלי הדירה שלהם האופציה של פירוק הגג אינה אפשרית.

האם יש סכנות משמעותיות במגורים בדירה כמו שלנו במשך מספר שנים?
האם כדאי לחפש דירה אחרת (כמו שציינתי זאת דירה שכורה)?

תודה רבה על התשובות.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:51 10.07.11
ממצאים מדעיים על נזקי אסבסט הם על חשיפה לאסבסט במסגרת תעסוקתית. אין מספיק נתונים מחקריים כדי לקבוע האם יכול להיות נזק ממצבים דמויי מה שצויין בשאלה. סבירות לנזק זה נמוכה בהרבה מנזקי חשיפה בעבודה אך לא ניתן לקבוע שאינו קיים בהעדר מחקרים מדעיים
 
רונית
20:12 08.07.11
לפני כ10 ימים הרגשתי בחילות , הרגשה לא טובה בבטן באיזור הפופיק
חום של 38.5 רציף עד היום בלי שינוי
בתחילה זה מה שהיה הזעות, בחילות ללא הקאות, חום צמרמורות עקב החום,כאבים בכל הגוף.
אתמול יום ו' קיבלתי אנטיביוטיקה , לא עשיתי צילום
אנטיביוטיקה בשם רוקסו התווספו לי שיעולים וליחה מרובה לפני כיומיים מה שלא היה בתחילה.
החום ממשיך להיות.
כבר עשרה ימים חום.
ביום הראשון הייתי במוקד נתנו לי אינפוזיה עם תרופות לבטן , לא עזר משהו
אני כל כך חלשה אומנם מאז האנטיביוטיקה אני מרגישה שיפור בהרגשה ,יותר חזקה
לא מאמינה שזה עקב האנטיביוטיקה אבל זו ההרגשה
השיעול הוא נוראי וליחה ממעמקי הראות
מה יכול להיות שיש לי
האם האנטיביוטיקה תעזור?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:48 10.07.11
לפי תסמינים סביר לחשוב שמדובר שמחלה זיהומית בדרכי אויר (עליונות או תחתונות). במידה ואין הטבה עם טיפול אנטיביוטי ,רופא מטפל יכול להרחיב בירור ובמידה ויש ממצאים פטולוגיים בצילום חזה , להפנות ליעוץ רופא ריאות
 
דורית
18:42 08.07.11
שלום רב, אני אסטמתית בת 34 , בריאה באופן כללי. לפני מספר ימים החלה התקפה של אסטמה, השתמשתי ב"בודיקורט" וכן בוונטולין, כאשר המצב הנשימתי החמיר ניגשתי לבדיקה, והתברר לי כי ע"פ בדיקת דם יש לי דלקת ריאות. בצילום חזה התברר כי יש לי תמט ב RML. אין לי מושג מה זה אומר, והאם יש קשר בין דלקת הריאות (הקלה למען האמת) לבין התמט.
אנא תשובה בדחיפות
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:45 10.07.11
לעיתים בזמן דלקת ריאות רואים תמט בצילום חזה , למרות שביטוי הנפוץ ביותר לדלקת ריאות בצילום הוא "תסנין" .
שלום, ד"ר!
סיליקוזיס ברקע, ב- CT להבדיל בין סיליקוזיס ו-TB אי אפשר, ברונכיסקופיה שלילית (FIBROSIS וצלקות שמצאו בברונכוסקופיה קשורים או לסיליקוזיס, או לשחפת, עם אותה הסתברות, לא מצאו גרנולומות), כחצי שנה כל יום חום בערבים, שיעול עם נקודות של דם, זיעה קטסטרופית בלילות, ציפצופים חזקים השומעים לזולת וכו'... ומנטו 17.(החמרה ב-CT תוך שנה אחרונה http://s13.radikal.ru/i186/1107/7d/cfd6dfe4f2f7.jpg).
אני יודע שיש לי שחפת - אני לא רופא אך ישנה תחושת בטן חזקה.
אם ברונכוסקופיה שלילית - באיזה דרכים עוד אשפר למצוא חיידק TB? (אני פשוט השתגעתי מחום, זיעה, ציפצופים והרגשה של הרעלה בכל הגוף, כבר כי חמישה חודשים). תודה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
18:50 07.07.11
שלום,
איבחון של שחפת דורש הדגמת חיידקים או ברקמת הריאות או במשטחים ותרביות מכיח, שטיפות ברונכוסקופיה או תרביות רקמה. לעיתים ההוכחה קשה והחשד גבוה ואז שוקלים מתן טיפול נסיוני לשלושה חודשים ועוקבים אחר הממצאים הריאתיים ואחרי הסימפטומים הקליניים. אם יש שיפור משמעותי ממשיכים טיפול. סיליקוזיס היא גורם סיכון לשחפת. מנטו חיובי מצביע על זהום אך לא בהכרח על מחלה פעילה. הסימפטמים שאתה מציין מחזקים את האפשרות למחלה. אני מציע לך, במידה ועדיין לא עשית זאת, לפנות למרפאת שחפת של משרד הבריאות (מלש"ח), למשל ברחוב חובבי ציון 16 בת"א, עם הפנייה מהרופא וכל הממסמכים הנילווים ולשמוע את דעתם.
 
יגאל
22:22 07.07.11
תודה, ד"ר! לפני כשבוע באמת הציעו לי במלש"ח אשקלון טיפול נסיוני. אני סירבתי.
אך כאן הצטרף מרכיב ביורוקראטי. ביטוח לאומי הכיר לי סיליקוזיס כמחלת מקצוע וקבע אחוזי הנכות. אני כן רוצה להיות בריא, אך לא מוכן לאבד את הזכויות הסוציאליות. אני מוכן להתחיל טיפול מיום האבחנה.
אם בעוד כמה שנים יהיה לי שחפת פעילה עם חיידקים - ביטוח לאומי יחפור אותי חי על "מצב קודם" וטיפול נסיוני. אפילו החמרה בסיליקוזיס המל"ל יסרב להכיר בעתיד.
אז אני מהסס - מצד אחד אני צריך לעשות משהו שלהבריא, מצד שני אינני יכול לעשות זאת. אמשיך, בלית בררה, לחפור לכיוון החיידקים, כנראה. תודה, ד"ר.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
11:54 08.07.11
שלום,
לא ברור לי מדוע טיפול לשחפת יפגע בזכויותייך. להפך הוא יכול להוסיף "זכויות" בביטוח הלאומי כסיבוך של סיליקוזיס.
יש לי פעם בכמה חודשים מצב של גירוד פנימי באיזור הגב העליון והחזה, גירוד כללי לא בנקודה ספציפית. זה קורה בעיקר בזמן שיעול. אני סובל מזה כבר 5שנים בערך אבל בתדירות נמוכה של פעם בכמה חודשים.חשוב לאמר אני לא משתעל הרבה אבל אני כן סובל מאלרגיות די חזקות. זה לא כזה מפריע בגלל שהתדירות של זה נמוכה, זה יותר מציק כי בגלל שזה פנימי, גירוד לא עוזר פה. אבל זה כן מסקרן אותי לדעת ממה יכול לנבוע גירוד פנימי באיזור הזה? האם זה יכול להיות סיפטום למשהו מסוכן יותר או שבד"כ זה כלום?

תודה,
זיו
שלום,

יש לך רקע אלרגי שעל פניו יכול להסביר תחושת גרד וגם שיעול כרוני. במידה ומציק פנה שוב להערכה רפואית.
 
אמא של חייל
11:02 02.07.11
שלום רב,
הבן שלי אסמטי מאובחן מגיל מאד צעיר. כשהתגייס נקבע לו פרופיל בהתאם למחלתו. אבל הוחלט לשבץ אותו בבסיס כ 20 ק"מ מאילת. מאז הגיע לשם הוא מאד סובל- ומשתמש הרבה יותר בתרופות מבעבר. הוא התלונן לרופא ביחידה. זה שלח אותו לבדיקות אלרגיה- כמובן שהוא יצא אלרגי.
לצערי רמת העידכון של יבש טוב לאסמטים הרופא הצבאי במחלה אפסית והוא חושב שאוויר- דבר שכבר לפחות 15 שנה כולם יודעים שזה ממש לא כך- והבן שלי ממש סובל.
לדעתי -אני צריכה מאמרים מקצועיים שישכנעו את הת הבן שליח לרופא. אם יש עוד עיצה איך להתמודד עם המערכת, אני מאד אשמח לקבל.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:52 03.07.11
במידה וקיימת החמרת אסתמה בתנאיי שירות מסוימים, רופא יחידה רשאי להפנות חייל ליעוץ רופא ריאות שע"פ ממצאים וסיפור יחליט על טיפול/שינוי תנאיים
חיילים רבים וטובים ב"טיפשותו" או חוסר ידיעתו של רופא יחידתי אחד?
שלום, רציתי לשאול ולשתף לגבי נשימה נכונה לחולי אסתמה. יש לי אסתמה יחסית קלה אך קבועה שמתבטאת במועקה ורעב לאוויר. לאחרונה שמתי לב שכאשר אני מרגיש את אותה מועקה אם אני מתמקד בנשיפות חזקות של אוויר החוצה זה מאוד מקל. פשוט לנסות לרוקן את הריאות לגמרי מאוויר במשך דקה אחת או שתיים וזה ממש מרגיש כמו שימוש במשאף. האם מדובר בתופעה ידועה? מה בדיוק זה עושה? תודה !
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:25 06.07.11
שלום,

בד"כ הבעייה באסתמה פעילה שיש קושי יחסי לרוקן את הריאות. אין הסבר לתחושתך אלא אם במהלך הנשיפה אתה גם פולט ליחה שעלולה לחסום סימפונות.
 
אורטל
23:41 04.07.11
היי, אימי בת 60 סיפרה רק לאחרונה כי יש לה ליחה דמית כשמתעוררת בבוקר, מעשנת כבר המון שנים, אני ממש מודאגת מה יכול לגרום לליחה דמית? לאחר צילום חזה שבו לא נראו סימנים חריגים, נעשתה בדיקת סיטי אך עוד אין תוצאות אנא תשובתך מה עלולים להיות הגורמים לכך אני ממש פוחדת.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:24 06.07.11
שלום,

הסיבות לליחה דמית יכולות לנוע מברונכיטיס זהומית חריפה ועד לתהליך גידולי. שימוש באספירין יכול להגדיל הדימום אך בד"כ לא לגרום לו. טוב שעשתה CT , יש להמתין לתוצאות.
שלום,
בזמן האחרון מתרוצצות אצלי המון שאלות לגבי האסתמה אשר נולדתי איתה.
אני בן 21, ויש לי כמה דברים שרציתי לדעת אם יש קשר בינם לבין אסתמה.
1. האם יש קשר בין הגובה שלי לאסתמה, כלומר האם גבהתי פחות בעקבות המחלה.
2. שיער דליל- האם יש קשר בין שיער דליל לאסתמה?
3. בכל חיי נמנעתי מלקחת את המשאף באופן קבוע, וגם עכשיו. האם ו טעות ומה עליי לעשות?

אשמח לקבל תשובה ממומחיםף
תודה רבה!
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:20 06.07.11
שלום,

אסתמה קשה ולא מאוזנת בגיל הילדות עלולה לפגוע בצמיחה. לא כך לגבי אסתמה מטופלת ומאוזנת.
לגבי נחיצותו של הטיפול במשאפים קבועים: ההחלטה תלויה בשילוב של חומרת התלונות שלך ובתוצאת תפקודי ריאה. אם אתה סובל פעמיים ויותר בשבוע, בשעות היום, מקוצר נשימה או רק בלילות ו/או תפקודי הריאה שלך אינם תקינים תזדקק לטיפול מונע במשאף (לא ונטולין, שהוא משאף רק לעת הצורך).
אין קשר לנשירת שיער שאותה יש לברר ללא קשר.
לפני חודשיים עברתי אירוע פנאומוטורקס הראשון ומקווה שגם האחרון... בביקורת אמרו לי שיהיה לי פרופיל 82 (קרבי) אבל אנשים אומרים לי שאין סיכוי שבמקרה הטוב יהיה 64....
מישהו יכול לעזור לי התבלבלתי לגמרי מה יהיה הפרופיל הצבאי שלי??
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:16 06.07.11
שלום,

עד כמה שאני זוכר בתקופה הראשונה חלה ירידת פרופיל דרמטית.
 
כלנית
16:52 03.07.11
שלום רב. אני לוקה במחלת ריאות כרונית נדירה יחסית ועלי לבצע מעקב תפקודי ריאות בכל 3 חודשים. לאחרונה התבקשתי במהלך הבדיקה ליטול כדור "להרחבת הסימפונות" ללא הסבר מה מטרתו. אין לי קשיי נשימה. כמו כן הסביר לי הרופא כי לא תמיד תוצאת מדידת סטורציה 100 היא תקינה אלא יכולה להעיד על בעיה. לשם מה נוטלים כדורים אלה בבדיקה ומה היא תוצאת סטורציה הנחשבת תקינה??? הרבה תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
19:05 03.07.11
שלום,

לא ברור לי איזה כדור נתנו לך בבדיקת תפקודי ריאה. הבדיקה המקובלת להרחבת סימפונות היא משאף ונטולין או בריקלין ולא בכדורים. סטורצייה תקינה תלויה בגיל והיא נעה בין 95% לבין 98% בד"כ. תתכן סטייה של 1-2%. אני לא רואה בעייה בסטורציה של 100%.
שלום!
למעלה מחודש או יותר ביתי משתעלת אבל שיעול קל. בבוקר יש לה ליחה ירוקה ובהמשך היום ליחה לבנה והיא מתלוננת על זה שכבר נמאס לה להשתעל.
היא גם חולת אסתמה
עשינו צילום לריאות אבל הכל יצא בסדר נתנו לבתי ברונכו-ד הפסיקה להשתעל אך כעבור שבוע היא עוד פעם התחילה להשתעל
מה יש לה?איזה טיפול לתת לה?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
00:21 01.07.11
יש לפנות לרופא ילדים שיחליט על בדיקות נוספות וטיפול לפי הממצאים
שלום רב,
אני חולת אסטמה מלידה.
בימים האחרונים (כמעט שבוע) הייתי ללא התרופות.
בממצא צילום חזה (LAT + PA) נמצא:

*סיבת ההפניה:
שלילת תסני
*ממצאי:
הודגם תסנין בLLL.
אין עדות לתפליט פלוירלי.
אין עדות להרחבת המדיאסטינום והשערים.
.
צל הלב בגדר הנורמה.
הסרעפת בעמדה תקינה.

האם יש צורך ביפול אנטיביוטי?
תודה מראש,
 
ד''ר דניאל סטרובין  
00:17 01.07.11
תסנין בצילום חזה יכול להופיע במספר מצבים ולא רק במקרה של דלקת ריאות זיהומית. רופא המטפל על סמך כל נתונים (סיפור המטופל, ממצאים בבדיקה גופנית ותוצאות בדיקות עזר כולל בדיקת הדמייה) יחליט האם יש צורך לקחת טיפול אנטיביוטי.
 
מיכל
22:50 30.06.11
אחי בן 25 בחור בריא מאוד, הערב התקשר אלי ואמר לי שהוא לא מצליח לנשום, נכנס לדירה ופשוט חטף קוצר.כאילו נתפסו לו הריאות וכי הוא מסוגל לנשום רק רבע מכמות האויר הרגילה וכי כל פעם שהוא שואף אויר זה מלווה בכאבים, ההתקף הזה קורה פעם שלישית ב 4 השנים האחרונות הפעם זה נמשך חצי שעה בפעם הקודמת הוא חטף את ההתקף בישיבה במצב מנוחה טוטאלי קרוב לעשרים דקות.
בפעם הקודמת לפני כשנה בדק אותו קרדיולוג עשה אולטרסאונד ועוד ומצא כי הכל תקין לחלוטין
מה זה יכול להיות האם זהו שריר שקשור לריאות ואם כן מדוע הוא נתפס כאשר אחי במנוחה או האם שוב כדאי לבדוק באם זה קשור ללב, או שמדובר בהפרעת קצב כלשהי
אילו כיוונים רפואיים צריך לבדוק ולמי עלינו לפנות
בתודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
00:19 01.07.11
קיימות סיבות שונות לקשיי הנשימה התקפיים. אם מדובר בארועים דומים שחוזרים על עצמם בתדירות זאת או אחרת , יש לפנות לרופא המטפל שיחליט על היקף הבירור על פי סיפור המטופל וממצאים בבדיקה גופנית
+ הוספת הודעה
   1 ...  56  57  58  59  60  61  62  63  64  ...  163  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה