בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 60

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
שלום רב,
אני בת 23, מעשנת, לרוב בריאה מעבר לעובדה שאני סובלת מאלרגיות בעיניים ומטופלת בכדורי אלרגיה "אריוס".
בעייתי התחילה לפני שבועיים- התחיל לי שיעול חזק (תחילה עם מעט ליחה אך לאחר שלקחתי כמה כדורים של נורופן קולד הפסיקה הליחה) הרגשה ששורף לי באזור החזה, בנשימה. השיעול מתגבר עם השעות- עד שמגיע לשיאו באזור הלילה (אני קמה כמה פעמים בלילה משיעול של אלא נפסק) עד כי מרוב שיעול פעמים אחדות הקאתי. אציין כי לא היו לי כאבי גרון, חום וגם לא נזלת רצינית.

ביום חמישי האחרון, לאחר שבוע וחצי של סבל במהלכוסיימתי 2 בקבוקי סירופ לשיעול וסוכריות מיוחדות נגד שיעול, הלכתי לרופאת המשפחה, שאמרה שהיא חושדת שזו אלרגיה- נתנה לי טיפול באוגמנטין 875, טיפות אף, סירופ לשיעול 3 פעמים ביום ומשאף- ונטולין. היא ביקשה שאם המצב לא משתפר עד היום (יום ראשון) שאחזור אליה.
המצב לא השתפר, גם לא בקצת אך הבעיה היא שאני סטודנטית והתחילה תקופת המבחנים- עובדה שלא מאפשרת לי להגיע אליה. בבקשה עזרי לי אני אובדת עצות!

תודה רבה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:29 14.06.11
לסיבות קיימות סיבות רבות: תהליך זיהומי בדרכי אויר עליונות או תחתונות , גורם לא זיהומי (תופעות של נזלת אלרגית או אסתמה) . במידה ואין הטבה תוך מספר שבועות כולל העדר שיפור אחרי טיפול ראשוני , יש לחזור לרופא המשפחה . לפי שיקולו הקליני וממצאים בבדיקה גופנית ניתן לשקול ביצוע צילום חזה , בדיקת א.א.ג , ביצוע תפקודי ריאות (ספירומטריה) , בדיקות דם (כולל סרולוגיה לשעלת) . המשך דברים לפי שיקול רופא המטפל
 
ווו
10:48 14.06.11
 
עידית הריס
08:45 13.06.11
שלום רב,
אני בת 24 לאחרונה התחילו לי קשיים בנשימה,
לפני יומיים הרגשתי כאבי בטן הרגשת כבדות כאילו משהו יושב כבד יושב לי בבטן העליונה ובנוסף קשיי הנשימה והרגשת מחנק התגברו מה גם שאתמול בלילה בזמן שהיתי לוקחת נשימות יותר עמוקות זה גרם לכאבים בבטן אינני יודעת אם יש קשר בין הדברים אך אינני מבינה מה קורה לי!!
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:31 14.06.11
במידה ואין הטבה בתסמינים - מומלץ לפנות לרופא ההמשפחה לצורך בדיקה והחלטה על צורך בבירור נוסף/טיפול
אבי חולה בסוג של חידק בריאה דומה לשחפת. אבי בן 74 ,מקבל טיפול תרופתי למשך שנה וחצי , מרגיש חולשה ,וצורך תמידי לישון, מחפשת רופא מומחה למחלה זו.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
21:09 12.06.11
מחלה זיהומית הנגרמת ע"י חיידקים מיקובקטריאליים שהם לא חיידק שחפת (NON TUBERCULOUS MYCOBACTERIUM ) מטופלת בדרך כלל ע"י רופאי ריאות ומומחים במחלות זיהומיות. לכן מומלץ לפנות למומחה במחלות ריאה - מבוגרים.
האם אתה מטפל בבעיות מסוג זה?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:25 14.06.11
 
מירי
11:58 12.06.11
תודה רבה על תשובתכם שעזרה לי מאוד. רציתי לשאול אם חשוב שהההמכשיר יבדוק בוהליכה או מספיק בישיבה .תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
12:15 12.06.11
בדיקת חמצון בעמידה או ישיבה (או שכיבה) בודקת חמצון במנוחה. בזמן המאמץ (כגון הליכה או ריצה) בודקים חמצו בזמן המאמץ
 
מירי
13:30 12.06.11
שוב תודה על התשובה המהירהה שעזרה י.רציתי גם לשאול האם יש טעם בכלל לבדוק בבבזמן פעילות או רק אחרי תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:39 12.06.11
בדרך כלל בודקים חמצון בסוף המאמץ , אך אפשרי לעשות זאת גם תוך כדי
 
משה
00:44 11.06.11
בעקבות החמרת אסטמה קבלתי מהרופא הוראה לשימוש ממושך בדיסקוס סרוטייד ובתרסיס אבמיס במקביל. שמתי לב שבשניהם יש אותו מרכיב פלוטיקאזון - השאלה - למה אני צריך אותו הדבר ב-2 תרופות שונות?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:45 12.06.11
סרטייד הינו משאף ותרופות הנצאות בו מגיעות לדרכי אויר התחתונות , לכן הינו מיועד לטיפול קבוע באסתמה . אבאמיס הינו תרסיס לאף ומיועד לטיפול בנזלת אלרגית . שימוש בשילוב זה הינו הגיוני בתנאיי שמדובר בחולה אסתמה וגם נזלת אלרגית
 
דנה
20:45 10.06.11
שלום, אבי בן 71עבר לפני 8 חודשים ניתוח כריתת אונה בריאה שמאל בשל קשרית בגודל 9 מ"מ, מאז הוא במעקב אונקולוגי. בסיטי בחודש ינואר היה לאחר דלקת ריאות קשה כולל חום גבוה וירידת משמעותית ברמת החמצן, נראו על הריאה הימינית שינויים אינטרסטיציאליים גסים ותסנין אינטאסטיציאלי, כמו כן בלוטות לימפה מוגדלות עד 16 מ"מ, האונקולוג הפנה אותו לסיטי פט שבוצע בחודש מרץ שהיה תקין.
היום אבי ביצע סיטי נוסף (מעקב לאחר 3 חודשים) התשובה בקצרה: בלוטות לימפה מוגדלות עד 16 מ"מ , הוגדמו שינויים אינטרסטיציאליים - השינויים פחות בולטים לעומת סיטי קודם בינואר, קיימים כמה נודולים קטנים תת פלאורליים בריאה הימנית שבבדיקה קודמת היו מוסתרים ע"י התסנין אינטאסטיציאלי.
התור לאונקולוג בקבע לעוד 10 ימים, אשמח לדעת אם יש מקום לדאגה, מה אומרים הנודולים הקטנים ומדוע הבלוטות מוגדולת.
תודה רבה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:42 12.06.11
לפי תשובת הCT ממצאים יותר מתאימים לשינוים דלקתיים /צלקתיים אחרי דלקת ריאות מאשר לפיזור מגידול ריאתי
 
מרים
00:32 10.06.11
שלום דוקטור
אני בת 62 מעשנת
להיום עברתי צילום בית חזה
ריאות אמפיזמטיות
שינויים ברונכיאליים באונות תחתונות דו צדדי

מידיאלסטינום אינו מורחב
סינוסים חופשיים
צל הלב בגדר הנורמה
מה פשר הבדיקה?
האם מצבי גרוע?
תודה על התיחוסתך
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:07 10.06.11
שלום,
הצילום, על פי הפענוח, מצביע על כך כי כבר נגרם נזק ריאתי כתוצאה מהעישון. רצוי להשליןם את הערכת מצבך הריאתי גם בבדיקת תפקודי ריאה מורחבים.
 
ניצן
14:14 09.06.11
שלום דוקטור, אני מועמדת לתפקיד טוב בצבא אך שלחו אותי לבדיקת תגר מטכולין בכדי שאוכל להכנס אליו.. השאלה שלי היא אם הרבה אנשים נכשלים בבדיקה זו או מה הסיכויים לעבור אותה נקיה? או שהרוב לא עוברים אותה? תודה רבה :)
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:01 10.06.11
שלום, בדיקת תגר מטאכולין זו בדיקה תפקודית של הריאות שמבוצעת בחשד קליני לאסתמה או בכדי לברר האם קיימת עדיין אסתמה סמויה במי שבילדותו חלה באסתמה ולכאורה הבריא ממנה.
בהצלחה !
 
ברק
19:00 07.06.11
אנו מבצעים מעקב אחת לחצי שנה ע"י CT חזה במינון קרינה נמוכה.
עיקרי הפענוח הינם שאין שינוי אולם בכל פעם יש פרוט אחר:
המונחים המופיעים בפענוח הינם:
קישרית זעירה.
קישרית קטנה.
קישרית קטנה מסויידת.
מוקד קטן מסוייד.
אשמח לקבל הסבר מהי קישרית מהי קישרית מסוידת, מהו מוקד ומה ההבדל בין מוקד וקישרית.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:18 09.06.11
שלום,

המונח קשריות/מוקדים אינם מצביעים על אבחנה ספציפית. יש לעקוב אחריהם במרווחי זמן על פי גודלם ההתחלתי. קשרית שהיא כולה מסויידת היא בד,כ שפירה ומשנית לזהום כגון שחפת ישנה.
 
ברק
20:46 09.06.11
 
יונתן
14:37 08.06.11
לפני שבועיים וחצי בצילום חזה הובחנה דלקת ריאות, קיבלתי טיפול באנטיביוטיקה בשם רוקסו, מאחר והחום לא ירד כעבור מספר ימים ביקשו ממני לקחת אנטיביוטיקה נוספת. החום פסק אך מנגד סבלתי מקשיי נשימה. לפני ארבע ימים החליטו לתת לי משאף עם סטרואידים עד שיראה אותי מומחה ריאות (יש חשד שאני אסמטי מאחר ואני בעונות מעבר סובל מאלרגיה שמלווה בקוצר נשימה ומטופל בשימוש בונטולין.
בכל הימים האחרונים אני לא מסוגל לאכול, כאבי בטן חזקים הקאות משעות הערב והלילה, שורף לי בית החזה ואני מלא בליחה שיוצאת בשיעול חולשה.
כמו כן ירדתי משמעותית במשקל. חשוב לציין שאין לי חום.
האם זה נורמאלי ? האם יש דחיפות לראות רופא ריאות?
תודה רבה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:23 09.06.11
שלום,
יתכן וכאבי הבטן נובעים מהאנטיביוטיקה החדשהשקיבלת. במידה ואתה עדיין מסובל מקוצר נשימה רצוי שתבדק על ידי רופא משפחה ואם הוא לא מקדם אותך פנה לרופא ריאות.
 
מירי
13:30 08.06.11
המליצו לי על מכשיר למדידת חמצן.אין לי מושג אפה קונים ואיזה.יש הבדלים עצומים במחירים יש בבב400 שקלים ומע אלף. איך יודעים מה לקנות
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:20 09.06.11
שלום,
המכשירים של סביב 400 שקלים (מכשירי אצבע) הם מספיק טובים ונוחים לשימוש. נסה חברת P-MEDICAL ברשת.
לפני 3 שנים ביתי עברה פנאומוטורקס ספונטני בגיל 16 בוצע נקז ושוחררה ,לאחר 10 ימים שוב חזר ואז באשפוז בוצע ניתוח להדבקת הריאה . כיום לאחר 3 שנים שוב חזר באותה ריאה אושפזה להשגחה ושוחררה ללא כל טיפול למעקב מאחר ובצילום ראו כי קטן .
שאלתי האם יש דרך להימנע הישנות האירוע ומה גורם לחזרתו גם לאחר הניתוח שהחזיק כאמור 3 שנים .כיום בשרות סדיר איך אפשר יהיה למנוע את שיחרורה המוקדם מצהל מאחר וכן רוצה לסיים את השירות הצבאי הסדיר .
תודה על תשובתכם .
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:33 05.06.11
אחרי תיקון כירורגי, חזרת חזה אויר עצמוני (ספונטאני) הינו דבר נדיר. לגבי המשך טיפול במקרה פרטני יש לפנות לרופא ריאות וגם לכירורג חזה .
לפי נוהלי צה"ל דוחים המשך שירות אחרי חזה אויר ספונטאני . בשאלה ספציפית צריכים להפנות ליועץ ריאות של הצבא (במרפ"א ובאחד בית החולים) כדי לקבל המלצות בהקשר להמשך שירות ווגם לועדה רפואית
שלום לכולם
הייתי במקום הזה של השאלות הרבות אבל יכולה להבטיח לכם שהיום אני במקום אחר לא שואלת ולא לוקחת יותר משאפים ולא כדורים לאלרגיה ולא לאינהלציות.
אני לא האמנתי שאני יכולה להיות במקום שנושמים בו אני לא האמנתי שאפשר להיות במקום שלא לוקחים תרופות. היום חזרתי לרקוד חזרתי להליכות . חזרתי לחיים
אתם יכולים לשנות אתם רק צריכים לרצות.
 
לולה
22:23 03.06.11
שלום רב,

אתמול בערב היה לי התקף היפרוונטילציה בפעם הראשונה אי פעם, לאחר יומיים של בחילות חזקות ושלשול קל.

הייתה לי תחושת נימול בכל הגוף, סחרחורת ושרירי כפות הידיים שלי נקשחו ולא יכולתי להזיז אותן.

לקחו אותי לחדר מיון, שם עלה שיש לי רמת אשלגן נמוכה בדם - 3.1

המסקנה של הרופאים הייתה שמדובר באירוע חרדה, משום שלפני כ-5 שנים הייתה לי הפרעת חרדה ולכן אני עד היום לוקחת רסיטל, ומשום שאירוע הנשימה קרה לאחר שסיימתי מבחן גדול (אגב הייתי על ריטלין – במרשם כמובן).

היו לי הרבה התקפי חרדה בעבר ומעולם לא קרה לי דבר כזה, ובנוסף הייתי רק בקצת לחץ לפני מבחן אבל לא ברמה שתגרום לי להתקף חרדה חריג דווקא אחריו.

האם יכול להיות שקוצר הנשימה קרה בשל רמת האשלגן הנמוכה?

או שרמת אשלגן נמוכה נובעת דווקא מההיפרונטילציה?

מה עוד יכול להיות ההסבר?

עכשיו, אגב, עדיין מדי פעם אני מרגישה מועקה בנשימה, חולשה, ויש לי כאב חזק מידי פעם בגב התחתון מצד שמאל.

תודה רבה,

לולה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:12 04.06.11
ירידה באשלגן יכולה להיות במקרים של בססת מטאבולית בעקבות הקאות חוזרות וממושכות. רמה נמוכה של אשלגן יכולה להיות גם בעקבות תסמונת איוורור יתר (היפרוונטילציה) ללא סיבה ידועה. רמת נמוכה של אשלגן לא מקור אך התוצעה של איוורור יתר.
כפי שמקרה הוצג , אין עדות למקור אחר לאיוורור יתר למעט תסמונת היפרוונטילציה . יכול להיות שגירוי לזה היה שילוב של מצב מתח ופטולוגיה במערכת העיכול (הקאות מרובות)
שלום רב,
אני בת 53, המחלות הכרוניות הן: סכרת, לחץ דם, אי ספיקת לב, פרפור פרוזדורים, אי ספיקת כליות,נוירופטיה דיאבטית , מעשנת ידועה כחולת COPD ב4 שנים האחרונות (תאריך הגילוי), עודף משקל.(BMI>30)
לוקחת לריאות- סימביקורט 160 מ''ג

שאר תרופות כרוניות: נובורפיד, לוסרטן, קומדין,קרדילוק, אלדוספירון, פוסיד, קרסטור, סימבלטה
ומטופלת בCPAP

מצ"ב דוח מאתמול ה1/6 לאחר סימביקורט בשעה 7:00 ועוד חומר שנשאף משאף שלוחצים בתחתית שלו עם 2 האצבעות ושואפים, שנשאף כ10 דקות לפני הבדיקה.

אני מבקשת בכל לשון של בקשה את חוות דעתכם על הבדיקה, אינני מסוגלת לישון פרקדן ולדעת בית חולים שהתאשפזתי לא מזמן יש החמרה במצב הריאות.

האם הייתם ממליצים על תרופות ממשפחת חוסמי הבטא לטיפול או לא
 
ד''ר דניאל סטרובין  
17:52 02.06.11
קיימת השפעה ניכרת של עודף משקל ומחלות לב על תפקודי ריאות. לפי ספירומטריה שצורפה לשאלה, ממצאים יותר מתאימים לסיבות חוץ ריאתיות מאשר למחלה ריאתית כרונית פעילה .
במקרים האלה כשקיימות בעיות תוך וחוץ ריאתיות יש לבצע בדיקת תפקודי ריאות מלאים כדי לזהות כל מרכיבי פגיעה בתפקודי ריאותי .
לגבי החלטה על המשך טיפול בחסמת, מומלץ לפנות לרופא ריאות המטפל או יועץ חדש כדי על סמך כל הנתונים כולל תלונות , בדיקה גופנית ובדיקות עזר רלוונטיות.
חוסמי בטא אינה תרופה שמקלה על מחלות ריאה בכלל ולא בחסמת (COPD ) בפרט. לגבי מקום לתרופה ממשפחת חוסמי בטא יש לפנות לרופא המשפחה או רופא קרדיולוג
 
משה
13:06 02.06.11
אני אדם בריא אף פעם לא חליתי במחלה מסוימת פתאום התחלתי להשתעל והרגשתי מחנק צורך להקיא נורא ואיום. פניתי לרופא אף אוזן גרון שהפנה אותי לרופא משפחה ולאחר צילום חזה התגלה כי אני חולה בדלקת ריאות. שאלתי היא.
אני עובד עם חומרי הדברה במשך כ 20 שנה ולא סבלתי משום סימפטום כלשהו רציתי לדעת האם יש קשר לשימוש בחומרים, והאם מומלץ להמשיך לעבוד. תודה!!!
 
ד''ר דניאל סטרובין  
17:42 02.06.11
במידה ואין סיפור של ארועים חוזרים של דלקות ריאה זוהמיות או לא זיהומיות, קרוב לודאי אין קשר לחשיפה תעסוקתית. דלקת ריאות הינה מחלה זיהומית חריפה ואין חסינות כלפי זה.
שלום לכולם.
אני בת 20 לא מעשנת,(פעם עישנתי נרגילה תקופה קצרה) עשיתי CT ריאות עקב חירחורים קבועים ונקבע שיש לי שינויים ברונכיאקטטים מפוזרים בשתי הריאות.
אין לי מושג ממה זה התחיל ..
אני קצת בלחץ מזה שהרופא ריאות קרא לזה "מחלה" ובעיקר מזה שאין לזה טיפול כמו שהבנתי..
אשמח ממש אם תוכלו לומר לי עוד דברים על זה ,אם יש פתרונות,ואם זה לכול החיים??
מחכה בקוצר רוח(תרתי משמע) לתשובה,
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:01 02.06.11
ברונכיאקטזיות הינן סימפונות מורחבים שבהם קיימת הפרעה לפינוי הפרשות ולכן זה מקום עם סיכון להתפתחות זיהומים (דלקות זיהומיות בדרכי אויר ורקמת ריאה). קיימות סיבות רבות להתפתחות ברונכיאקטזיות ולעיתים דרוש בירור נוסף כדי לגלות סיבה של מקרה פרטני.
ברונכיאקטזיות עצמן אינן דורשות טיפול אך במקרים בהם מפתחים זיהום פעיל (תסמינים של חום, שיעול עם כיח צבעוני ) יש לקחת טיפול אנטיביוטי לתקופה של שבועיים או שלוש. לצורכי מניעת זיהומים יש לבצע חיסון נגד שפעת כל שנה וגם חיסון PNEUMOVAX .
המשך בירור/טיפול בהמשך לפי שיקולו של רופא ריאות יועץ
 
מיכלי1
14:42 30.05.11
שלום רב.. שמי מיכל בת 26,אני אמא לתינוק בן 8 חודשיים. מסוף ההריון החלו אצלי בעיות הנשימה שלא פסקו עד היום ומופיעות לעיתים קרובות .עשיתי בדיקת ריאות ואקו לב ושניהם יצאו תקינות,הרופא טען שאני צריכה ללמוד לנשום.אז איך עושים את זה אם זו הבעיה??? שתיתי כדורי קלמנברין שלא עזרו.. יש פיתרון יותר טוב מאשר ללמוד לנשום.?? תודה מראש
 
ד''ר דניאל סטרובין  
21:44 30.05.11
במידה ותפקודי ריאות, צילום חזה ואקו לב לא הראו סיבה של קשיי הנשימה , רצוי שרופא המטפל יפנה ליעוץ אצל רופא ריאות שיחליט האם דרוש בירור נשימתי נוסף.
במקרים בהם קושי נשימתי נובע מבעיות "טכניות" של נשמה, פיזיוטארפיסטית יכולה ללמד תרגילים כדי להסדיר נשימה תקינה
 
עילום שם
14:11 30.05.11
האם אדם שמאובחן ב COPD קל יכול להשתמש במשאף זה כשיש לו קשיי נשימה ? והאם אפשרי שרופא משפחה ייתן מרשם לזה ?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
21:40 30.05.11
לטיפול קבוע לחולי חסמת (COPD) בדרגה קלה בדרך כלל אין צורך במשאף משולב (טיפול זה מיועד בעיקר בדרגה בינונית עד קשה של חסמת). בכל מקרה משאף סרטייד אינו טיפול להקלה מיידית של קשיי הנשימה , לצורך זה קיימות תרופות אחרות (אארובנט, ונטולין, בריקאלין , פוראדיל)
שלום אני בחור בן 30 לאחר 5 שנים רצופות בשימוש במשאפים סרטייד דיסקוס ופליקסונייז לאף וכדורי סינגולייר והטבה במצב האסטמה לאחר תפקודי ריאות שיצאו תקינים הפסקתי את השימוש בהם בעצת רופא אלטרניטבי. הגמילה הייתה במכה אחת ושבוע לאחר אני מרגיש תופעות של חרדות קשות וכמו תחושת ירידת לחץ דם ועילפון ודופק מהיר והרגשה מוזר מאוד רציתי לדעת האם אלה התסמיני גמילה של התרופות וכמה זמן עד שהם באמת מתנקים מהגוף ואני יחזור לעצמי?

בקשר למצב האסטמה המצב בסדר גמור אין התקפים ואני נושם טוב .
תודה רבה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:05 29.05.11
שלום,

פחות סביר שמדובר בתסמיני גמילה. כדאי לחזור על תפקודי ריאה לאחר שכבר הפסקת את כל הטיפול. כמומ כן יש לבררה (דרך רופא המשפחה או אנדוקרינולוג) אם לא מדובר באי-ספיקה אדרנלית על רקע שימוש ממושך במשאפי סטרואידים והפסקה. תופעה כזו תתכן אם כי היא לא שכיחה.
+ הוספת הודעה
   1 ...  56  57  58  59  60  61  62  63  64  ...  160  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה