בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 78

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
 
פנייה בשאלה לרופאי הפורום
 
שלום: בפנייתכם ציינו גיל ומין, מספר שנות עישון ומספר חפיסות ליום. חשיפות תעסוקתיות ואחרות, אם ישנן, ומחלות רקע. הפורום אינו מיועד למחלות ילדים. תודה, דר' ורסנו שבתאי.
 
"בלי שם "
00:35 07.07.10
אני בת 47 בריאה ומנהלת אורך חיים פעיל ובריא (ולא מעשנת )--לפני כ4 שנים נסעתי לתאילנד באופן פרטי (לא בטיול מאורגן ) ונעקצתי ברגלים בצורה חריגה ביותר (הרגלים שלי ניראו כמו רגלים של חולי סכרת )--בטיול היה לי חום גבוה והתקפי שיעול לא נורמלי עד כדי חנק !!! ואיכשהוא למרות הכל גררתי את עצמי עם רבה אקמול .
כאשר הגעתי ארצה אושפזתי מספר פעמים בטענה שיש לי "ברונכיט חזקה" וקבלתי אין ספור תרופות ומשאפים שחנקו אותי יותר !!!! ושלא הואילו .עד שהגעתי לפרוספור ידוע ובעל שם באופן פרטי שקבע חד משמעית שיש לי שעלת .
רופאת המשפחה לא היתה שביעת רצון שהלכתי לרופא אחר ופרטי ולא אישרה לי את בדיקת הדם שהפרופסור נתן לי .ובמקום נתנה לי תרופות לאלרגיה שלא הואילו במאומה !!!
כך עברה יותר מחצי שנה עם סבל רב מאוד ואישפוזים רבים עד שהגשתי תלונה למשרד הבריאות ואישרו לי בדיקת שעלת --ואכן כן היתה לי שעלת וטופלתי בקארין 500 מאז אומנם השיעול לא באותה עוצמה אבל יש לי התקף ביום .בצדמבר 2009 שוב היו לי התקפים לא נורמלים ולפי בדיקת השעלת החוזרת שעשיתי מצאו שאני במצב גבולי ושוב טופלתי בקארין 500 השיעול ירד בהרבה אבל עדיין יש לי התקף ביום --מאז עשיתי את כל הדיקות האפשריות CT --אלרגיה --צילום ריאות --תיפקודי ריאה הכל תקין אבל השיעול הטורדני ממשיך כל יום התקף בשעה 4 לפנות בוקר כמו שעון מעורר או אחרי הצוהוריים --שבוע שעבר עשיתי בדיקת מטכולין ----כתוב ציטוט " שהנבדקת התקשתה בביצוע ספורומטריה במהלך הבדיקה היתה ירידה של סטורציה 83% אך בספירומטריה לא ראיתי תגובה בגלל ביצוע לא טוב .לאחר בדיקה עם 2 רופאים הוחלט לישמוע קולות נשימה והיו ציפצופים ואקספריום מואורך "
הבנתי שלא ביצעתי היטב את הבדיקה כי הרגשתי נחנקת ---
בכל זאת מה יש לי שאף רופא כבר לא יודע ???
זה לדעתך מהשעלת --?? האם בעיקבות השעלת חלו אצלי שינויים בלתי פתירים ??
האם חדר מלח עוזר ??--כי היתי פעם אחת בחדר מלח וגם שם היה לי רע ומחניק
סליחה אם הסיפור ארוך ומיגע
בברכה
המשתעלת המיואשתתתתתת !!

 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:59 08.07.10
שעלת הינה מחלה זיהומית ועוברת עם הזמן גם ללא טיפול תרופתי (אנטיביוטי). במידה ומדובר בשיעול ממושך , לא סביר שיש קשר ישיר לשעלת בעבר. מקור לשיעול יכול להיות בדרכי אויר עליונות - כמו רפלוקס של חומצות קיבה או נזלת כרונית או בדרכי אויר תחתונות (כגון אסתמה).
לגבי אסתמה קשה לקבוע סופית כתגר מטאכולין לא נעשה באופן אופטימלי אך בגלל העדר תגובה לטיפול ע"י משאפים - סבירות לכך אינה גבוהה.
קיימת אפשרות של קשר בין מחלה זיהומית שהיתה בחו"ל (מחלה פאראזיטארית?) לבין שיעול הממושך . רצוי לרכז כל התוצאות מבירור שנעשה עד עכשיו ולפנות ליעוץ אצל רופא ריאות
הובחנה אצלי אסטמה קלה בגיל 15, עשיתי טיפול של סימביקורט 160 במשך חודש והפסקתי אחרי שהמצב שלי השתפר (לפי הוראות הרופאה), בגיל 16 עשו לי תפקודי ריאות בברזילי והאסטמה נמצאה באנזמנזה.
עכשיו לפני כמה ימים נהיה לי מצב כזה, שאני נושם רגיל ואז פתאום מתחיל לי מחסור בחמצן, אני מנסה לקחת נשימה עמוקה ולא מצליח, נותן כמה נשימות ורק אז מצליח לקחת נשימה עמוקה ולמלא את המחסור בחמצן. כשאני נושף בחוזקה אני שומע צליל של שריקה קלה.
התחלתי לקחת סימביקורט (שנשאר אצלי אגב הוא בתוקף) פעמיים ביום (2 נשיפות כל פעם), אבל זה לא עוזר.
אני גם מרגיש כאבים מסויימים באיזור החזה.
מה עלולה להיות הבעיה? והאם האסטמה הקלה חזרה אליי ונהייתה קשה יותר מבעבר?
אני עומד לפני גיוס לצנחנים עוד 4 חודש, המצב הזה עשויי להיות בעייתי.

תודה מראש
דניאל
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:52 08.07.10
לא כל קשיי הנשימה קשורים לאסתמה . מהצד השני אסתמה הינה מחלה כרונית ותסמיניה יכולים לחזור בכל זמן. ממליץ לפנות לרופא המטפל לצורך החלטה על המשך בירור/טיפול לגבי קשיי הנשימה נוכחיים.
אני בחור בן 29 עושה פעילות ספורטיבית כמעט כל יום , מעשן מידי פעם
בימים האחרונים התחילו לי קשיי נשימה (בעיקר בערבים), ליחה בטעם מוזר, גודש באף ועיניים דומעות
זה עובר במשך היום וחזור בערב וממשיך מעט בבוקר .... יכול להיות שאני ישן פחות טוב אבל לא משהו ששמתי לב אליו ממש
אף פעם לא היתה לי אסטמה
אשמח לדעת מה זה יכולה להיות? קצת מודאג
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:27 04.07.10
תסמינים יכולים להתאים לנזלת (אלרגית?), לכן רצוי לפנות לרופא המטפל ולהבדק ע"י א.א.ג . בהמשך יש לשקול ביצוע תפקודי ריאות במחשבה במדובר באסתמה.
 
יוסי
20:36 05.07.10
תודה רבה
 
אמא
09:34 05.07.10

בני ילד בן 17 עם פיגור קשה מוריד סטורציה ביום עקב נשימות שיטחיות אם לוקח אויר טוב לאחר שמבקשים ממנו עולה הסיטורציה עד 94 ואז לאט לאט יורדת לפעמים ל-80 ונשארת שם, לעיתים אף משתעל וסיטורציה גם עולה.

מטופל אצל רופאת ראות ולדבריה אינו סובל ממחלה ריאתית ואין מה לעשות.

סובל מאפילפסיה מאוזנת ומקבל דפלפט כרונו במינון גבוה .

שאלותי:

1. האם הדפלפט כרונו משפיע על רמת או איכות הנשימות ומדכאת אותם.

2. מה ניתן לעשות על מנת לשפר את אירור הריאות.

אשמח אם תנתב את דרכנו ברעיון או מחשבה על מנת לפתור את מצוקתנו.

תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:55 05.07.10
איוורור ריאתי תלוי מאוד בפעילות התקינה של מרכז הנשימה (במוח) , העברה עיצבית ופעילות תקינה של שרירי הנשימה. במידה ואחד ממנגנונים (או מספר) אינו פועל באופן תקין, קיימת ירידה ניכרת באיוורור וצניחה בחמצון בדם הפריפרי.
במידה ואין מחלה ריאתית , לא ניתן לעזור בכלים של רפואת ריאות.
במקרים של בעית איוורור אנשים זקוקים להנשמה לא פולשנית (עם מכונת הנשמה מסוג BIPAP שמזרימה אוויר דרך מסכת אף או מסכת פנים). דבר זה יכול לשפר מצבו הנשימתי באופן משמעותי. יש לשקול בהתיעצות עם רופא ריאות המטפל התאמת מכשיר BIPAP (עם או בלי ביצוע בדיקת שינה לפני זה)
 
מירית
18:32 02.07.10
שלום רב
אני אמא לבן מקסים בן שנתיים ו 9 חודשים
החל מגיל שנה וחצי בערך כל כמה חודשים היה מצב שבו בני החל להשתעל בלי הפסק ממש בלי רגע אחד של הפסקה באחת הפעמים נאלצו לפנות לבית החולים מכיון שהוא לא הצליח לישון עקב השיעול הטורדני שלא הפסיק באותה פעם הוא טופל במשאפים ונטולין ובודיקורט
לאחר המקרה הזה היו מקרים נוספים של אותו שיעול טורדני שמלווה לרב גם בצינון ובכל פעם כשזה קרה הרופא שוב המליץ על ונטולין ובודיקורט
אני רוצה לציין שלרב כשנתנו את המשאף של הונטולין ואחרי בודיקורט השיעול פסק כמעט לחלוטין ממש כמו תרופת פלאים
אתמול במהלך היום התפתח שוב השיעול הנ"ל ובלילה כשבני לא הצליח לישון נתנו שוב את המשאפים וכרגיל כמו קסם השיעול כמעט ונעלם
הבנתי שלא ניתן בגיל כזה לאבחן אסתמה האם הדבר נכון?
אני משתדלת להמנע משימוש בבודיקורט כי שמעתי ששימוש בסטרואידים לא הכי מומלץ אבל זה מגיע למצב שהוא לא מצליח לישון מרב שיעול
פרט למקרים הללו כל כמה חודשים אין לבני בעיות נשימה גם לא במאמץ לפעמים במרתף הוא מתחיל להשתעל אחרי שהייה ממושכת אבל פרט לזה אין עוד בעיות
האם יש טעם לבקש מהרופא אבחון לאסתמה האם קיים דבר כזה בגיל של בני?
אני רוצה לציין שאנחנו גרים בקנדה אבל התופעות היו אותו דבר בדיוק גם בישראל
אשמח לתשובה

 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:23 04.07.10
בילדים קטנים קיים קושי לבצע בדיקת תפקודי ריאות ולכן קשה יותר לאשר אסתמה . אצל הילדים קיימות סיבות רבות לשיעול כרוני, ולא כל שיעול הינו בגלל אסתמה.
יש משמעות רבה למעקב, כמידה ושיעול חולף בהמשך החיים , סבירות נמוכה לאסתמה. במידה ושיעול ו/או קשיי הנשימה חוזרים בגילאים מבוגרים יותר , יש מקום לבצע איבחון באופן מלא .
 
מישהו
10:32 02.07.10
האם קיימת דרך לנקות את הריאות?

תודה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:19 04.07.10
במובן הישיר לא קיימת שיטה ל"ניקוי ריאות"
אני רוצה לספר על תופעה שקיימת אצלי מגיל 10 בערך (היום אני בת 24), של קושי לקחת נשימה עמוקה ותחושה כאילו הנשימה 'נתקעת' מבלי שנכנס מספיק אויר לריאות. דבר הגורם להתנשפויות חוזרות ונשנות על מנת להצליח להכניס מספיק אויר. ברור שמלבד התחושה הלא נעימה הדבר גורם גם ללחץ רב שלא יהיה לי מספיק אויר.
הסתכלתי קצת בפורומים, וכמו אותם אנשים אחרים שסיפרו על התופעה, גם אני הייתי אצל רופאה (עוד בגיל 10) וגם אצלי לא הצליחו לאבחן שום דבר ורק העלו סברה של לחץ נפשי.
בכל-אופן, ממש היום, מסיבה כלשהי, המצב הרבה יותר חמור ואני ממש חייבת להתנשף כל כמה דקות וזה מאד מעיק. קראתי על כמה אנשים שהתופעה החלה להתרחש אצלהם אחרי זמן מה של פעילות במכון כושר, והנה גם אני בימים האחרונים חזרתי להליכות ורכיבות על אופניים - בזמן הפעילות הספורטיבית הכל היה בסדר בדיוק כמו שאחרים תיארו, אבל בזמן המנוחה (היום) זה ממש נוראי ומסב לי אי נוחות רבה ואפילו סבל.
אני רוצה לציין שבשיקוף ריאות שעשו לי לפני כשנתיים הכל היה תקין.
אני אמנם מעשנת והדבר לא תורם לבעיות, אבל כאמור הן התחילו גם לפני.

מישהו יכול להציל אותי ולהגיד לי מה יש לי ואיך לכל הרוחות אני יכולה לטפל בזה?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
20:30 30.06.10
שלום,
התופעות שאת מציינת אכן אופיניות לקושי נשימתי בשל מצב נפשי/לחץ. העובדה שבמאמץ אין קושי תומכת בכך. יחד עם זאת כדאי להבדק על ידי רופא ריאות במידה ולא נבדקת עד היום ולבצע גם בדיקת תפקודי ריאה
 
עינב
10:46 29.06.10
ד"ר שבתאי/ סטרובין, שלום רב.

התגייסתי לצהל לפני כ-3 חודשים.לפני גיוסי נשלחתי לביה"ח ברזילי בכדי לבצע בדיקת מאמץ עקב אסתמה שהייתה לי בילדותי. (ועברה) הבדיקה יצאה תקינה. לפני כשבועיים במהלך פעילות נחשפתי לכמות של אבק, וכתוצאה, היה לי קושי נשימתי קל.
הרופא במחלקתי הפנה אותי לבדיקת נשימה (respetory) שיצאה תקינה, אך הרופא המליץ לי בכל זאת לא להשאר בתפקידי והומלץ לי על הורדה של פרופיל ל-72.

במהלך 3 החודשים יצאתי לפעילויות רבת וקשות. האם בשל חשיפתי לאבק , בשל פעם אחת שחוויתי קושי עליי להפסיק את שירותי הקרבי?

תודה רבה,
עינב
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
20:26 30.06.10
שלום,
לדעתי יש להפנותך לבדיקת תגר מטאכולין. במידה והיא תקינה ואתה לא מתלונן על קוצר נשימה ושיעול אזי הורדת פרופיל אינה מבוססת.
שלום רב, לפני כשבועיים התחלתי לחוות קשיים בנשימה והרגשת מחסור בחמצן.
פניתי לרופאת המשפחה שנתנה לי ונטולין(יש לציין שעוזר אך לא להרבה זמן ויש תחושת מחנק מסוייימת באזור הגרון) בנוסף בבדיקת חמצן בדם שעשתה לי התקבל נתון של 94%,האם זה נמוך?
אינני מעשן באופן קבוע,ממוצע של 5-6 סיגריות בשבוע במשך כשמונה שנים ואני בגיל 34.
מעולם לא חוויתי הרגשות דומות,למעט רגישות ידועה אצלי לאבק הבית ואלרגיות עונתיות,דבר המתבטא בנזלת אלרגית ואף סתום,בנוסף מתועד מקרה אסמטי בגיל 6.
אני די חושש מהתדרדרות המצב והחלטתי להפסיק לעשן בכלל, יחד עם זאת אני תוהה אם י ישנה דרך גם להפסיק להשתמש במשאף ולחזור לאורח חיים רגיל מבחינת נשימתית.
בנוסף האם עלי לחשוש שמא ישנו דבר אחר בריאות הגורם לאסטמה שלי ואם כן מה מומלץ כעת לבצע על מנת לטפל במצב לפני שייתפתח ויחמיר.
האם פעילות גופנית בחדר כושר יכולה גם לעזור לי ,כלומר סיבולת לב ריאה ובכך אולי אתגבר על התסמינים של קוצר נהנשימה המלווים אותי בשבועיים האחרונים?
אודה תשובתכם בהקדם
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
16:18 24.01.10
שלום,
ריוי חמצן 94% לגילך הוא מעט נמוך אך המצב עשוי גם להשתנות לטובה. עלייך לבצע בדיקה של תפקודי ריאה בכדי להעריך את חומרת האסתמה שלך גם לפםי פרמטרים אוביקטיביים ולברר באמצעות ביקורת רופא ריאה באיזה טיפול עלייך להמשיך. הפסקה מוחלטת של עישון הוא הצעד הראשון אך לא בהכרח היחיד.
רוני שלום,

ברצוני להוסיף ולאמר כי רמת הדיוק של מכשיר מודד חמצן בדם או פאלס אוקסימטר היא במקרה הטוב פלוס/מינוס 2% כך שמומלץ תמיד לבצע מספר בדיקות ואף לשאוף לאמת תוצאה עם מכשיר סטורציה אחר.
גורם נוסף אשר עשוי לעוות את התוצאה היא תופעה של ידיים קרות אשר לעיתים מקורן בפרפוזיה נמוכה או אספקת דם לא נאותה לאצבע המודדת.
מנסיוננו, ישנם גם רבים אשר אינם ממתינים פרק זמן מספיק, רוב מדי החמצן-דופק "מתבייתים" על תוצאה נכונה רק לאחר כ-15 שניות בכדי לאתר אחר רמת האוקסיהמוגלובין ולשקף תוצאה.
 
שיראל
09:47 29.06.10
יגאל
קראתי את התגובה שלך על שימוש במכשיר שמודד רווי חמצן ורציתי לספר לך שאני משתמשת במכשיר ישראלי של SPO MEDICAL כבר שנה וחצי ואין לו שום בעיה לקרוא את התוצאות נכון גם לגבי אצבעות קרות- אני סובלת מבעיה זו והוא תמיד קרא לי את התוצאה.
פשוט צריך לדעת לחפש את המוצר הנכון..
 
מירי אלון
14:58 28.06.10
שלום.
בתי בת ה 10 אובחנה כחולת אסתמה לפני כשנה. היא כבר קיבלה סטרואידים, ומשתמשת באופן קבוע במשאף. לאחרונה שמעתי על הטיפול של חדרי המלח וחשבתי אולי כדאי לנסות.
האמת שאני מוכנה לנסות כל טיפול כל עוד הוא טבעי.
הרופא שלה טוען שלא שמע על טיפול כזה, ורציתי לדעת האם מישהו מכיר? ניסה?
אשמח לקבל תגובות.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
19:10 28.06.10
שלום,
קיים "טיפול" כזה הנחשב לטיפול לא קונבנציונלי. אין הוכחה מדעית שהטיפול אכן יעיל או ביקורת על תופעות לואי. הטיפול לא נכלל בהמלצות ארגון הבריאות העולמי לטיפול באסתמה.
שלום רב,

להלן תוצאות צילום ראות של בעלי, שהתקבל הבוקר. הוא מעשן קופסא ביום בממוצע. אודה לכם מאוד על התייחסות למשמעות הדברים:

"ציור רשתי-מוקדי מודגש דו"צ, בולט יותר בהשוואה לצילום קודם - נזקי עישון? אחר?

אין עדות לתסנין, תפליט אט גודש

צל הלב אינו מוגדל

מדיאסטינום אינו מורחב"

תודה רבה!
 
רשל
16:46 28.06.10
בעלי בן 50.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
19:07 28.06.10
שלום,
התאור הרנטגני הוא גרפי בלבד ואינו אבחנתי. על פי התאור ישנם ממצאים (אם הם אכן מדוייקים) הדורשים ברור. תחילה בתפקוד ריאה מלא ובהמשך, לפי עצת מומחה ריאות, גם אפשרות ל CT חזה. על פי התוצאות יוחלט אם ואיך להמשיך.
מחפשת רופא מומחה לשם אבחנה והמלצה על טיפול באסטמה באזור חיפה והעמקים
 
סיון
19:05 28.06.10
דר' בריק בגפן שבחיפה. הוא רופא מדהים! מטפל באימי שנים!
בהצלחה והמון בריאות!
 
אנונימי
22:15 26.06.10
הוריי אמרו שלא כדאי שאמשיך לצאת איתו כי זה עלול להחמיר
הוא עשה בדיקה אצל מומחה ריאות וכך היה רשום:
הוא לוקח בטיפול יומיומי ונטולין במשאף וסטרואידים פעמיים ביום
מצויין לפי הבדיקות שיש לו:
ירידה בזרימות הנשיפתיות שהינה יחסית לfvc ללא שינוי משמעותילאחר מאמץ גופני או מרחיבי סימפונות.
תפקודי הריאות בגדר הנורמה אין עדות לליקוי חסימתי לאחר מאמץ.
ממליץ על הפסקת עישון (מעשן 8-12 סיגריות ביום)
רצוי לבצע ס.דם, צילום חזה, וצילום מערות הפנים.


מה דעתך על המצב???

האם זה עלול להחמיר עם השנים ובאיזו מידה?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
21:48 27.06.10
שלום,

ככלל, אני לא חושב שאסתמה היא סיבה לא לצאת עם בחור/ה ובודאי לא נוח לי שהדבר נעשה מאחורי גבו.
במקרה הנידון נכתב כי תפקודי הריאה הם תקינים וכנראה הרופא לא בטוח כי קיימת בעייה.
 
.
19:14 26.06.10
שלום דוקטור

האם סרקואידוזיס ,שנים בטיפול משמר י,כול להיתפתח למחלה נוספת או אחרת .

הכוונה שלי אך ורק בריאות. לפי ניסיונך
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
21:43 27.06.10
שלום,
סרקואידוזיס לא הופכת למחלה אחרת אך יש דיווחים בספרות הרפואית שהיא הקדימה התפתחות לימפומה ריאתית (מחלת בלוטות הלימפה) אך זו תופעה נדירה.
 
אסמתי
12:13 27.06.10
האם כחולה אסמה שהפסיק שימוש בסימבורטק לאחר שנה רצופה , עכשיו מרגיש עיפות (ומס פעמים מצונן והרגשת צמרמורות). האם כשלחתי סימבורטק הוא גם מחזק את המערכת החיסונית מכיון שמלבד הרחבת סימפונות והרגשה של נשימה תקינה , לא היתי מצונן ולא עייף, אולם עכשיו חסר אנרגיה לחלוטין (האם יש קשר) כמו כן יש לי שיעול קל אבל בתדירות רבה , לפעמים כל 3-5 דק
אויר משום מה אני יכול לקחת לראות ולהוציא . האם יעזור ויטמינים וכו' לחיזוק אנרגיה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
21:40 27.06.10
שלום,
סימביקורט אינו מחזק את מערכת החיסון. לדעתי עלךייך לבצע בדיקת תפקודי ריאה ולחזור אל הרופא שהמליץ על סימביקורט בכדי שיחווה דעה האם עלייך להמשיך בטיפול. אסתמה לא מאוזנת המגבילה את הנשימה במאמץ עלולה לגרום גם תחושת עייפות אך עלייך ראשית לחזור ולהבדק כולל ביצוע תפקוד ריאה.
 
.
19:03 26.06.10
שלום

ערך ריווי חמצן נמוך ,מה אומר לגבי הריאות מבחינת תיפקוד ראתית.
ואם ניתן לתקן ,ובאיזה אמצעים.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
21:37 27.06.10
שלום,
הממצא מצביע על הפרעה בחימצון הדם והיא יכולה לנבוע הן על רקע של מחלת ריאות והן על רקע מחלת לב, או שילוב של שניהם. הסיבות יכולות להיות מרובות. במידה ואכן מדובר בריווי חמצן נמוך באופן קבוע רצוי לפנות למומחה ריאות.
 
אתי
18:06 26.06.10
אני גרה באזר המרכז, יש המלצה על בית חולים לביצוע הניתוח הנ"ל ? נניח תל השומר ? הבנתי שקיים אשפוז של יומיים.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
21:34 27.06.10
שלום מדובר בפעולה ניתוחית קטנה המאפשרת לבדוק את החלל הפנימי של בית החזה. בכל בית חולים בינוני ומעלה בגודלו היא מבוצעת כולל בבי"ח שיבא.
 
איריס
10:03 04.08.08
שלום ברצוני לדעת בבקשה האם אסטמה שלא אובחנה ולא טופלה באישה בת 80 יכולה לגרום ליתר לחץ ריאתי קשה .בוצע אקו בקוצר נשימה קשה.והאם זה יתר לחץ דם ריאתי משני לאסטמה תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:47 04.08.08
שלום,
אסתמה אינה מהווה סיבה ליתר לחץ דם ריאתי כרוני. בהתקף חריף תתכן עליית לחץ דם ריתי, זמנית. בכל מקרה אחר יתר לחץ דם ריאתי עלול להתפתח רק במידה והאסתמה הפכה להיות כל כך קשה שהיא גורמת לירידה קבועה ומתמשכת על פני שנים ברמת החמצן בדם (מתחת לריוי חמצן על אויר של 89%). בכל מקרה של יתר לחץ דם ריאתי יש לבצע ברור מקיף ולשלול סיבות ידועות אחרות.

בברכה,

ד"ר שבתאי ורסנו
אמי בת 73 סובלת מ FMF ומפרפור חדרים, מזה כשנה וחצי יש לה תסמינים של חום אחת לכמה ימים, חולשה ועייפות חוסר חמצן וצורך בחמצן.

לאחרונה נבדקה על ידי רופא ריאות שאבחן חשש ליתר לחץ דם ריאתי, היא הופנתה לאסף הרופא, שם טופלה ואושפזה מספר פעמים.

רציתי לדעת אם התסמינים שפירטתי הם של יתר לחץ דם ריאתי והאם באסף הרופא מכירים את המחלה?

אשמח לקבל המלצות ותגובות בהקדם.

רוני
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
21:33 27.06.10
שלום,
חום אינו מאפיין של יתר לחץ דם ריאתי. בדיקת אקולב היא הבדיקה הראשונה הנחוצה לאישור חשד ליתר לחץ דם ריאתי. בדיקת האקו יכולה גם לרמוז על הסיבה למצב זה ובהתאם יש להמשיך בברור וטיפול. בגיל הזה שכיחה אי ספיקת לב שמאל כולל על רקע דיאסטולי. לא ידוע לי האם באסף הרופא ישנו רופא ריאות או לב המתמחה בתחום זה אך אתה יכול לברר שם ספציפית. ברר ראשית האם נעשה לה אקולב ומה ממצאיו. אם קרדיולוג חושב שאין מדובר ביתר לחץ על רקע אי ספיקת לב פנה למומחה ריאות העוסק בתחום.
 
.
19:09 27.06.10
שלום דוקטור


אם לא הובנתי נכונה את השאלה = אם סרקואידוזיס עצמו ,בסיפרות הרפאית, ולפי ניסיונך יכול לגרום למחלה אחרת ,מקבל טיפול שנים.
 
מירבלי
17:10 26.06.10
שלום,

יש לי שאלה בצילום חזההאחרון שעשיתי ראו כתם די גדול הפנו אותי לסי טי וגם שם ראו

הערכה שזוהי מחלה בשם סארקודויזיס

אני צריכה לעשות ברונוכסקופיה וקבעתי תור לכך אך מתברר לי שבבית החולים שאני אמורה לעשות זאת יעשה זאת מתמחה. אני חוששת מזה והשאלה האם בצדק והאם כדאי לעשות זאת דרך המושלם בחצי פרטי?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
17:32 26.06.10
מתמחה אינו עושה פעולות פולשניות (כגון, ברונכוסקופיה), ללא נוכחות מומחה. בסה"כ בדיקת ברונכסוקפיה הינה בדיקה בטוחה, ואם לרופא המבצע יש נסיון (גם למתמחה) בבדיקה הנ"ל לא צפויות בעיות.
+ הוספת הודעה
   1 ...  74  75  76  77  78  79  80  81  82  ...  152  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה