בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 78

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
 
מירב
07:58 18.02.11
שלום.
השבוע בניתי מחיצת גבס בבית. בגלל שעשינו זאת בכוחות עצמנו, עשינו את זה מאוד לאט - כל יום קצת, מכאן שביום ראשון התחלנו והיום (יום שישי), אנו בעיצומה של עבודת השפכטל (לפני צביעה). מיותר לציין שבמשך כל התקופה המשכנו להתגורר בבית. הילדים שלנו בגילאי 3 חוד' - 7.5 שנים. נחשפו להרבה אבק במהלך העבודה, למרות שהקפדתי שישהו בחדרים סמוכים. כשהגענו לשלב בו חותכים ומשייפים את הגבס, הבית התמלא באבק גבס ונהיה ממש ענן גבס כבד בבית. עדיין יש המון אבק.
שאלתי היא, האם חשיפה לאבק זה במשך תקופה זו, עלולה חלילה להזיק לילדיי.

תודה ורק בריאות לכולם.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:22 18.02.11
שלום,

השפעות של שאיפת אבק עם פוטנציאל נזק ריאתי עלולות להיות מיידיות או בטווח הקצר (ימים) ו/או בטווח הארוך (כעבור שנים), תלוי בתכולת האבק. אין לי מושג איזה חומרים נמצאים בקירות הגבס שבהם השתמשת. האם יש שם גם אסבסט כמרכיב? סיליקה? וחומרים אחרים, אפילו בכמויות יחסית קטנות? (קרוב לודאי שלא מדובר במרכיב אחד).
 
שרי
22:48 16.02.11
לאימי התנפחו בלוטות לימפה לאחר מחלת שפעת.
בסי טי חזה שנעשה לאחר המחלה נמצאו קשריות לימפה מרובות. (אני לא אפרט) ובנוסף כתוב - איוורור הריאות אינו אחיד ודמוי מוזייקה עם אזורים תת סגמנטלי ובהם שקיפות יתר ולידם איזורים דומים בצפיפות גבוהה יותר - מתאים לתהליך חסימתי בנתיבי האוויר הנמוכים.
אין עדות למחלה ריאתית אינטרסטיציאלית ואין עדות לברונכיאקטזות.
-מה זה אומר על הריאות?
אציין שאימי היא אסטמטית שנים רבות, וכרגע אחרי שפעת שכללה שיעול נוראי, ברונכיט ואסטמה, -האם ממצאים כאלה יכולים להתאים למחלת סרקואידוזיס?
בתודה רבה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
17:55 17.02.11
שלום,
בהסתמך על תאורך, וללא בחינת הצילומים עצמם הרי שהתאור הראתי ב CT יכול להתאים למחלת האסתמה עם הצרות של הסימפוניות הקטנים. לגבי הבלוטות, יתכן והן תגובתיות למחלת חום זהומית אך יש להתייעץ עם הרופא לגבי צורך במעקב/בדיקות נוספות.
 
מעין
23:38 16.02.11
שלום,

גיליתי בחדר השינה פטריה שחורה גדולה בארון עץ. , הפטריה כנראה הייתה שם כבר כמה חודשים.
התינוק שלי בן 5 חודשים ישן בחדר הזה, ואני חוששת מנזק שאולי נגרם לו או יכול להיגרם מנשימת האוויר בחדר.
האם חששי מוצדק?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
17:52 17.02.11
שלום,
כפי שמופיע במודעה שבראש עמוד האתר, הפורום אינו מיועד לשאלות הנוגעות לילדים קטנים. פני לפורום ילדים. יחד עם זאת, אם ילדך ללא תלונות/סימפטומים, הרי שסביר שבפינוי הפטריה וניקוי יסודי של הארון והחדר הבעייה תפתר.
 
יגאל
 
16:38 16.02.11
שלום, דוקטור! אובחנתי במחלת סיליקוזיס, עומד לפני ועדה רפואית. אם אפשר לקבל חוות דעתך לפי נתונים שלהלן על חומרה - מצב קל/קל-בינוני/בינוני/בינוני-קשה/קשה/?

FVCex 46%
FEV1 51%
PEF 60%
PIF 50%
TLC 64%
TLco(HB) 68%
Kco(HB) 135%
RAWtot 41%

סטורציה 97%
CT חזה - לימפאדנופטיה מדיאסטינלית עד1.5 ס"מ, מספר רב של תהליכים מקרו נודולריים עד 5 מ"מ בשתי ריאות, ציור אינטרסטיציאלי מוגבר. ביופסיה - FOCAL THICKENING OF ALVEOLAR WALL, MACROPHAGES CONTAINS BIREFRINGENT MATERIAL.

קןצ"נ במנוחה, מגביר במאמץ פיזי קל, כאבי חזה ושיעול יבש. ללא עישון. תודה.

שאלה שניה - בסיכום של צילום רנטגן מצויין: "נפח ראיתי מוגבר במקצת. ריבוי ציור אינטרסטיציאלי עם מוקדים מיקרונודולרים..." ייתכן שישנם גם סימני emphysema? תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
19:35 16.02.11
שלום,
מדובר בהפרעה תפקודית בינונית-קלה בחומרתה.
 
שרון
11:43 16.02.11
שלום, אני בת 30, הייתי חולה בשפעת ולאחריה דלקת ריאות עם כאב פלאוריטי חזק מאוד. אושפזתי למשך יומיים והיום סיימתי את הטיפול האנטיביוטי בבית שנמשך שבוע ימים (זינאט). אולם, הכאב הפלאוריטי נשאר. הוא אמנם אינו חזק ובלתי נסבל כפי שהיה בעת האשפוז אך בכל שאיפה עמוקה, שיעול, התעטשות והרמת משהו מעט כבד אני חשה כאב. האם זה נורמלי שהכאב נשאר לאחר סיום המחלה? כמה זמן ומה עליי לעשות עם זה, אם בכלל (ואין הכוונה לשיכוך כאבים).
תודה,
שרון
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
19:33 16.02.11
שלום,
כאב פלויריטי יכול להשאר שבועות.
בכל מקרה אם עברת דלקת ריאות עלייך לחזור על צילום חזה ביקורת כ 3-4 שבועות לאחר תחילת הדלקת. במידה וחום נמשך עלייך לחזור עליו כעת.
שלום,

הייתי אצל מומחה ריאות, והוא אבחן שיש לי אסטמה. הוא נתן לי מרשם לתרופה הבאה:

שם התרופה:
Inhal. Pow. Salmeterol 0.05 mg
fluticasone propionate 0.25 mg
שמות החלופות:
Inhal. Pow. Seretide Discus 50/250 x60 <1 OP>
הוראות שימוש: לשאיפה 1 מנות 2 פעמים ביום, לתקופה של 30 ימים.

יש לציין שהנני סובלת ממחלות נוספות: לחץ דם גבוה, אירוע לב לפני כשנתיים עם השתלת סטנט, סוכרת, אירוע מוחי חולף לפני כחצי שנה, ומטופלת בכדורים בהתאם.

1. ברצוני לשאול מה יכולות להיות תופעות הלוואי של תרופה זו?

2. הבנתי שהתרופה מכילה סטרואידים. מה יכולות להיות תופעות הלוואי של הסטרואידים? האם במצבי סטרואידים יכולים לפגוע בי?

3. איזו תרופה/תרופות קיימת לאסטמה שאינה מכילה סטרואידים? האם לא כדאי להתחיל עם תרופה שאינה מכילה סטרואידים?

אודה לתשובתך,
יעלי.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:45 15.02.11
שלום,
תופעות הלואי העקריות של סטרואידים בשאיפה הן פטרת של ריריות וצרידותץ. מומלץ לשטוף פה ולירוק לאחר השאיפות. בשימוש ארוך טווח של שנים עלולה להופיע גם קטארקט בגיל מוקדם ואוסטטופורוזיס, תלוי במינון היומי ואורך הטיפול. מאידך זהו הטיפול היעיל ביותר לאסתמה הזקוקה לטיפול מונע ונחשב טיפול בטוח שתועלתו רבה על ת. הלואי. תרופות לא סטרואידיות הן סינגוליר תאופילין אך הן נחשבות חלשות ותר ולא של קו ראשון.
 
אני
23:30 14.02.11
שלום רב.

אני בת 23 וסובלת בשנה האחרונה מקשיי נשימה. פשוט מרגישה שהנשימות שלי יותר קצרות ויותר תכופות וכשאני נושמת עמוק זאת פשוט נעצר באמצע כי אין יותר אוויר.
אומנם אני בתקופה לחוצה - אך לא משהו חריג ממה שתמיד קורה ולא זכור לי מצב כזה של קושי בנשימה בשנים האחרונות,גם בתקופות לחוצות מאוד .

עשו לי בגיל 11 ניתוח להסרת פוליפים - אני לא ממש זוכרת אבל הוריי אמרו שהניתוח נעשה מכיוון שהתלוננתי שקשה לי מאוד לנשום.
יש לי כמה שאלות :

האם פוליפים זה מצב שיכול לחזור וייתכן ובגלל זה אני סובלת שוב מקשיי נשימה?

לאיזה רופא לפנות ואילו בדיקות אני צריכה לעשות על מנת לקבל תשובה למצב?

אילו שיטות טיפול קיימות עבור אנשים שסובלים מקשיי נשימה?

תודה מראש
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:41 15.02.11
שלום,
המצב שאת מתארת מחשיד לקוצר נשימה שעל רקע מתח נפשי. אןופיני שאינו קשור למאמץ, לא מעיר משינה ויש צורך ליזום פיהוקים בכדי למלא את הריאות. יחד עם זאת יש לשלול מרכיב גופני כגון אסתמה שלעיתים מתלווה. פני לרופא ריאות כולל בדיקת תפקוד ריאות.
שלום, ראשית תודה רבה שאתם מפנים מזמנכם כדי לענות על שאלות בפורום זה נורא עוזר ומרגיע!
אני בחורה בת 22 בריאה בד"כ, סטודנטית עסוקה מאוד. לאחרונה, החל מ'תקופת המבחנים' הלחוצה התחלתי להרגיש קשיי נשימה לעיתים קרובות מאוד. קשיים אלו באים לידי ביטוי בכך שאני חשה לפתע שאין לי אוויר ושקנה הנשימה שלי מתכווץ. כאשר זה קורה אני מאוד נלחצת ומיד רצה לחלון כדי לנשום ובסופו של דבר הכל עובר ואני נושמת כרגיל. בנוסף אני מרגישה שאני לא מצליחה לנשום עמוק ושהיכולת הזו משתנה בתנוחות שונות (כלומת שכיבה יותר קל לי למשל...).

רציתי לדעת, מה פשר התופעה הזו? האם עליי לגשת לרופא? האם עליי להתעלם ובסופו של דבר זה יעבור?

חשוב לי לציין שאני לא מצוננת כרגע וכן לא משתעלת.

בתודה רבה רבה רבה,
מוריה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:38 15.02.11
שלום,

התופעות שאת מתארת מאד חשודות ל,קוצר נשימה עקב לחץ נפשי". אופיני שלא מתעוררים בלילה עקב קוצר נשימה, שקוצר הנשימה לא קשור למאמץ וגם צורך ליזום פיהוקים תכופים (בכדי לקבל שאיפה עמוקה יותר). לעיתים התופעות האלו מתלוות לאסתמה. כדאי בכל זאת שתבדקי בכדי לשלול גורם לא-נפשי ולבצע תפקוד ריאה.
 
דפנה
10:51 12.02.11
שלום, אני לא בטוחה שזה המקום הנכון לשאול אבל אני ממש לא יודעת איפה כן... אני חייבת עצת מומחה. אני בחיפושים מתישים אחר גן ילדים לביתי בת השנה וחצי. אחרי גנים רבים מצאנו את גן החלומות מכל הבחינות אך הבעיה היא שלגן גג אסבסט. חשוב לציין כי הילדים לא נמצאים מתחת למבנה אלא שיש תקרת רביץ רגילה והאסבסט הוא חיצוני בלבד. כמובן שכאשר הילדים משחקים בחצר הם נמצאים בסביבת האסבסט. בעלי נרתע מאוד ואומר כי ידוע שאסבסט גורם למחלות ריאה ואף סרטן (אם הוא שבור או מפורר מה שאין לנו דרך לבדוק כמו שצריך). האם להערכתך זה צריך למנוע מאיתנו לרשום את הילדה לגן?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
21:06 14.02.11
שלום,
אבק חלקיקי אסבסט עלול לגרום לממאירויות ריאתיות גם לאחר חשיפה של שנה והמחלה מתבטאת כעבור 30- שנה. למרות שהחשיפה הפוטנציאלית במקרה שאת מתארת היא במקום פתוח אין לשלול סיכון גם אם הוא נמוך.
קמה"דע וכרגע בשלבי ניסוי כנגד מחלות ריאה?משתמשת בחלבון aat .לפי דברי החברה השימוש במשאף מעבר למחלת אימפיזמה תורשתית אלא למגוון מחלות ריאה,מה ידוע על כך ?
שלום,
החלבון AAT מאושר לפי שעה רק לטיפול באמפיזמה תורשתית (חסר תורשתי בחלבון החסר). איו מידע על תועלת במחלות ריאה אחרות או אף באמפיזמה שעל רקע עישון.
שלום
אני חדור מוטיבציה להגיע ליחידה קרבית (לאו דווקא מובחרת) ואני מאוד מאוד דואג בנוגע לפרופיל הצבאי שלי .
אני מגיל קטן סבלתי מאסטמה אך ברמה מזערית התקפים נדירים פעם בשנה .....וגם הם לא היו ביג דיל. הגעתי אל הצו הראשון והרופא אמר לי שכתוב לי שיש לי אסטמה ולכן הוא יצטרך לתת לי 72 . אני ניסיתי להסביר לו כי אני לא סובל ממנה וזו אסטמת ילדות- הוא אומר כי אם אני יביא מהרופאת משפחה אישור שלא היה לי התקף ב3 שנים האחרונות ולא קיבלתי תרופות - הוא ישים לי 97. לכן הלכתי אל הרופאת משפחה והיא כתבה לי שמ2009 ההתקף האחרון שלי לא קיבלתי תרופות ולא סובל מהמחלה. ואני מאוד פוחד שאקבל פחות מפרופיל 72 ... כי אסטמה בשלוש שנים האחרונות זה 64.

מיותר לציין כי אני לא סובל מאסטמה בכלל - ואני ותיק בקבוצת כושר קרבי וחדור מוטיבציה גדול מאוד.

הדילמה הגדולה היא מה לעשות כרגע??? הרופא מחכה בלשכה לאישור מהרופאה שאני אמור להביא -שהרי הוא עוד לא קבע לי פרופיל.ברשותי האישור מהרופאה שלא קיבלתי התקף מ2009 - ופירוט הבדיקה מבית החולים בני ציון :

"בן 15 ברקע אסטמה לא מטופלת מניעתית ,אסטמה ברקע אך התקפים נדירים-פנה לפה בשל שיעול שנמשך וחשד לשפעת .השיעול אינו התקף, מדדים חיוניים תקינים סטורציה תקינה ,נינוח נשימתית.נראה כי מדובר בהתקף אסטמה קל לאחר מחלה ויראלית.אין עדות לדלקת ריאות."

בשורה התחתונה והשאלה הגדולה : האם לפקסס את האישור הזה אל הרופא? האם לקחת סיכון והוא יוריד לי את הפרופיל או לשלוח ולקוות לטוב שהוא ישאיר לי 72 או טוב מכך 82\97
עשיתי בדיקת תגר מטכולין לפני הצו הראשון.. ומצאו לי באינלציה ה4 אסטמה קלה-בינונית
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:47 14.02.11
שלום,
אם לא ביצעת אף פעם בעבר בדיקת תפקודי ריאה הרי שאבחנת אסתמה שנעשתה בזמנו היא בספק. בנוסף, אם לדבריך אתה אסימפטומטי ממליץ שתופנה לתפקוד ריאה (ספירומטריה9 ובמידה וגם היא תקינה לבקש הפנייה למבחן תגר נשימתי (מטאכולין9. אם כל הבדיקות האלו תהיינה תקינות הגש אותן לצבא מכוון שהסבירות לאסתמה נמוכה ביותר.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:47 14.02.11
שלום,
אם לא ביצעת אף פעם בעבר בדיקת תפקודי ריאה הרי שאבחנת אסתמה שנעשתה בזמנו היא בספק. בנוסף, אם לדבריך אתה אסימפטומטי ממליץ שתופנה לתפקוד ריאה (ספירומטריה) ובמידה וגם היא תקינה לבקש הפנייה למבחן תגר נשימתי (מטאכולין9. אם כל הבדיקות האלו תהיינה תקינות הגש אותן לצבא מכוון שהסבירות לאסתמה נמוכה ביותר.
 
אני
13:45 13.02.11
שלום. בן 33 בריא. בשלושה שבועות האחרונים, בכל בוקר שאני מתעורר, יש לי כאב גב אמצעי/עליון אדיר (באיזור שמאחורי הריאות). הכאב לא מאפשר לי להמשיך לשכב ומלווה בקושי לנשום. נשימה קצת עמוקה מגבירה את הכאב עו יותר.
לאחר שאני נעמד/מתיישב (בקושי ועם כאב חזק וחוסר יכולת להתכופף או להתלבש) ל-10-15 דקות בישיבה הכאב נעלם ועימו גם יכולת הנשימה מסתדרת. אני לא חולה או מקורר.
אציין שבילדותי היתה לי אסטמה מאוד קלה ושאני מעשן כבד (קופסא וחצי).
האם יש קשר בין כאב הגב לריאות?
מה עליי לבדוק?
האם יתכן קשר לסיגריות או לאסטמה?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:43 14.02.11
שלום,
על פניו לא נראה קשר לבעיית ריאות. מומלץ להבדק על ידי רופא ולבצע צילום חזה ישר וצדדי, וגם צילום מכוון לעמוד שדרה.
 
ברק צלקישוילי
21:49 25.10.10
האם בדיקת מטכולין חיובית תחייב הורדת פרופיל לשם שירות בצבא או שהפרופיל הרפואי יכול להישמר כשם שהוא למרות תוצאות הבדיקה?

בנוסף, אם יש לך ידע על מקרים דומים בהם אנשים היו עם מטכולין חיובי אך בחרו לשרת בתפקידים קרביים..אשמח לשמוע.

תודה.
 
טום כהן
11:20 13.02.11
בחיים לא סבלתי מאסתמה, אך לפני חצי שנה עשיתי בדיקת תפקודי ריאות והרחבת סימפונות בכפר סבא במכון לתפקודי ריאות,הבדיקה הראתה תוצאה שלילית.
התשובה הייתה ככה בגלל שהייתי מעשן זמן רב, לאחר חודשיים שהפסקתי לעשן עשיתי שוב את הבדיקה והבדיקה הייתה תקינה.
איזה בדיקה אני צריך לעשות כדי לוודא באמת שאין לי אסתמה ויוכל לעלות את הפרופיל?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:58 26.10.10
תגר מטאכולין חיובי מוכיח קיום האסתמה לפי איפיון קלסי של תגובתיות יתר של שרירי החלק בסימפונות. בדיקה חיובית אינה מדברת על חומרת האסתמה - זאת אומרת אין השפעה ישירה על פרופיל הרפואית למשרתים בצה"ל .
במקרים של אסתמה ללא תסמינים שנים רבות שאין צורך בטיפול תרופתי לאסתמה ונוכחות רמת כושר גבוהה, פרופיל יכול להיות 97 .
 
ברק צלקישוילי
13:31 26.10.10
אך עם סעיף אסתמה שלא ניתן לערער עליו, נכון?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:36 26.10.10
במידה ויש סיפור של אסתמה בעבר ותגר מטאכולין חיובי (גם בהעדר תסמינים נשימתיים כלשהם) - אז נשאר ס.ל של אסתמה אך פרופיל יכול להיות גם 97 . במידה ותגר מטאכולין שלילי או לפי סיפור בעבר לא בטוח שהיה מדובר באסתמה (לפי חוות דעת של רופא ריאות) - ניתן לשקול מחיקת ס.ל בשל אסתמה
 
ברק צלקישוילי
15:21 27.10.10
אני בעל תגר מטכולין חיובי ופרופיל 97 ומתעתד להתגייס לחטיבת גבעתי, האם אתה ממליץ להוריד פרופיל או שלדעתך השירות בקרבי לא יפגע בבריאותי?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
11:43 30.10.10
לא מדובר בהמלצות גורפות. חלק של חולי אסתמה בדרגה קלה מאוד, יכולים לשרת ללא מגבלה בשירות צבאי פעיל. בחלקם חשיפה לגורמים שונים במהלך השירות יכולה להחמיר את האסתמה. לכן בכל מקרה פרטני יש להגיע לחוות דעת אצל רופא ריאות לגבי המלצות לשירות בצה"ל כולל הגבלות במידה ויש
 
אמא ל2
02:08 10.02.11
שלום רב
בני בן 3 וקצת סובל מאסתמה העניין מתבטא אצלו בשיעול שלא מפסיק וזה קורה רק כשהוא מצונן, ביומיום כשהוא לא חולה או מצונן אין לו בעיות נשימה.
יש לנו שני משאפים אחד ונטולין ואחד סטרואידים (כתום/חום)
אחד הרופאים הנחה אותנו להשתמש 4 פעמים ביום בונטולין 2 לחיצות ו פעמיים ביום מהכתום לחיצה אחת ולהמשיך ככה כששבוע אחרי שהשיעול נפסק.
רופא אחר טען כי עדיף לא להתחיל להשתמש בכתום ולהשתמש רק בכחות 4 פעמים ביום 2 לחיצות.
מה עדיף?
ושאלה נוספת היא - האם מותר לי למרוח לו את המשחות האלו שמחממות ומקלות על שיעול וליחה? האם זה יעיל במקרה של אסתמה מהסוג הזה?

ואיזה סוג אדים עדיף קרים או חמים?

מודה מראש על התשובות
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:29 10.02.11
לגבי המלצות על טיפול תרופתי במקרה פרטני, אותן אפשר לעשות אחרי התרשמות כוללת כולל בדיקה גופנית . שתי גישות טיפול שהוצעו הינן רלוונטיות . במידה וטרם היתם אצל רופא ריאות ילדים, אפשר להתיעץ אצלו על מבנה עדיף של הטיפול בילד.
בדרך כלל למשחות אין אפקט מועיל או מזיק (למעט תגובה אלרגית אפשרית) על חולי אסתמה.
במקרים של קשיי הנשימה בשל בעיה בדרכי אויר עליונות - עדיפות לאדים קרים. בחלק מחולי אסתמה אדים קרים יכולים להחמיר התקף, לכן רצוי לעשות אינהלצית אדים חמים
אתמול בני שוב התחיל להשתעל כמו בכל התקררות שישר מובילה למצב הזה
השיעול היה ממש נוראי ממש בלי הפסק - נתתי לו במהלך היום 4 פעמים משאף כחול ובלילה לפני השינה גם כתום, בלילה הפעלנו מכשיר אדים קרים ובבוקר שוב משאף כחול וכתום - ומאז חל שיפור משמעותי (כמו כל פעם ממש כמו קסם) כרגע נכון לעכשיו הוא לא משתעל בכלל.
השאלה היא האם להמשיך עם המשאפים? יצא שהשתמשנו בכתום רק פעמים האם באמת יש טעם להמשיך עכשיו עוד שבוע למרות שאין שיעול בכלל?

מודה שוב על התשובות המהירות :-)
 
ד''ר דניאל סטרובין  
18:18 11.02.11
במקרה של מחלה כרונית כגון אסתמה, שיפור בתסמינים אינו גורר הפסקת טיפול. ממליץ לפנות לרופא המטפל שהמליץ על מתן משאפים הנ"ל , לצורך החלטה על המשך טיפול
 
דנה
15:42 10.02.11
ד"ר שלום, אבי בן ה- 70 עבר לפני 4 חודשים ניתוח vats כריתת אונה בריאה בעקבות גילו קשרית בגודל 9 מ"מ, בדיקת הפטותוגיה הראתה שכל האזור האחר נקי כולל בלוטות וריקמת הריאה. לפני כחודש חלה אבי בדלקת ריאות שנראתה בצילום רנטגן כולל חום גבוה שיעול וכו'. בהמשך המערב האונקולוגי עבר סיטי ממש בסמוך לסיום נטילת האנטיביוטיקה, בסיטי נכתב כי ישנם שינויים גסים בריאה בלוטות לימפה מוגדלות ונוזל בריאה. בעת ביקורו של אבי אצל האונקולוג אמר ו כי עליו לבצע סיטי פט בשל הגדלת הבלוטות והנוזל בריאה. עוד הוסיף ואמר כי סיכוי סביר שהבלוטות מוגדלות בגלל דלקת הריאות והנוזל הוא "שאריות" של הניתוח אך רוצה בכל זאת לעשות סיטי פט. האם יש סיבה לדאגה ? חשוב לומר כי אבי מרגיש טוב והחלים לגמרי מהדלקת.

תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:04 11.02.11
שלום,
CTPET יכול להיות "חיובי" הן במצבי דלקת והן במצבי גידול. עקרונית יש להתרחק מתקופת הזהום לפני ביצוע PET.
 
דנה
14:06 11.02.11
כמה זמן אחרי הסיטי שבו נראתה הדלקת מומלץ לעדות את הפט, יש לזכור כי מדובר באדם בגיל 70 חולה COPD , כ 4 חודשים לאחר כריתת אונה בריאה, אני מניחה שזמן ההחלמה או השיפור הרנטגני לפחות לוקח זמן רב יותר מחולה שביומיום נחשב בריא.
תודה על התגובה המהירה.
שלום דוקוטור,
אימי בת 68 כמעט 69 סובלת ממחלת ריאות הנ"ל לפני כשחודשיים החלה שימוש במכשיר חמצן 24 שעות. לקחתי אותה לפרופסור קרמר בבילינסון בכדי לבדוק אפשרות להשתלה.
יש לציין כי אימי סובלת גם מסוכרת לא מאוזנת, שומנים בדם לחץ דם לא יציב ופרפור בלב.
שאלתי היא האם מישהי במצבה תהיה מסוגלת לעמוד בהשתלת ריאות (אם בכלל תאושר לה)
או שעדיף להשאיר אותה כפי שהיא ולקוות לטוב? כמו כן פרופסור קרמר סיפר לנו על התרופה פירפנידון האם היא יכולה ממש לעזור?


אודה לך על תשובתך
הבן המודאג
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:08 11.02.11
שלום,
פירפנידון היא תרופה אנטיפיברוטית ניסיונית. במחלות אינטרסטיציאליות פיברוטיות, בעקר מחלה הנקראת IPF (אם זו המחלה אצל אמך) אין תרופות יעילות למחלה. לגבי השתלת ריאות פרופ' קרמר הוא המוסמך לתת תשובות לאמך ולך.
 
טלי
16:19 10.02.11
שלום רב,
בת 28, ביצעתי לפני כחודש MRI בטן בשל בעיות בכבד. אחד הממצאים היה "שינויים פיברונודולריים בבסיסי הריאה ימין - פוסט דלקתי?". מכיוון שסבלתי לפני כשנה וחצי מדלקת ריאות רופאת המשפחה הפנתה לצילום חזה.
הפענוח של צילום החזה: "ללא תפליט, ללא תסנין. בבסיס הריאה משמאל הודגמה התבהרות בגודל 6X7 ס"מ. בולה? ציסטה? מומלץ המשך בירור ע"י CT".

שאלותיי הן:
1. איך יכול להיות שלא ראו את זה (בולה או ציסטה בגודל כזה) בבדיקת MRI?
2. האם בולה או ציסטה זה מסוכן?
3. האם נדרשת התערבות כירורגית?
4. במידה ומדובר בבולה האם ניתן לטוס?

תודה מראש,
טלי.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:06 11.02.11
שלום,
MRI איננה בדיקה טובה לרקמת הריאה ולכן יתכן והייתה ציסטה שלא הודגמה. ציסטה לרוב אינה בעייה רפואית אלא אם היא מזדהמת. לגבי טיסה היא עלולה להוות בעייה רק אם היא מאד סמוכה לקרום הריאה. כדאי שרופא ריאות יראה את הצלימוים הרגילים לפני החלטה על CT חזה.
 
אסנת
14:40 10.02.11
האם יש אפשרות לנקז נוזל מוגלתי מהריאה ללא נקז?
האם יש בכך סכנת חיים?
במידה ויש צורך בנקז? האם זה נעשה בניתוח?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:01 11.02.11
שלום,
מוגלה בית החזה היא מצב דחוף הדורש ניקוז בהקדם. אם נקז חזה אינו יעיל אזי יש צורך בניתוח לשם ניקוז וניקוי חלל בית החזה מכיסי מוגלה אפשריים.
 
שרי
00:09 10.02.11
אימי בת 73 מתלוננת על כאבים מכיוון הגב העליון לכיוון הצלעות והבטן מזה 3 חודשים.

לפני כחודש מחלת חום עם שיעול מאוד רציני כולל התקפי אסטמה (היא אסמטית). קיבלה זינט. לא נעשה צילום ראות.

לאחר מחלת החום התחילו להתנפח ולכאוב בלוטות לימפה באזור הצוואר (לפני כשבועיים). הועלה חשד למחלה וירלית. בדיקה לוירוס אפשטיין בר העלתה שהמחלה היתה אבל לא בחודש האחרון. אלטראסאונד בלוטות העלה בלוטות מוגדלות כאשר חלקן מאבד את צורתן האובלית.. הופנתה לניקור בלוטות. בינתיים הבלוטות התחילו לרדת. כיוון שהכאבים באזור הצלעות לא חלפו הופנתה לצילום חזה סוף סוף. בצילום - תפליט וגודש בריאות. בלוטת לימפה פרטרכיאליות מוגדלת. צל הלב תקין. רופאת המשפחה הפתה לסי טי דחוף.
שאלתי -- מה זה יכול להיות- מצב שבו יש תפליט וגודש בלבד ? האם יכולה להיות דלקת הצדר? בתודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:18 10.02.11
תפליט פלאורלי יכול להצטבר עקב סיבות רבות. במקרה הזה סבירות גבוהה יותר למחלה דלקתית זיהומית. גודש ריאתי בדרך כלל רואים בחולים עם מחלת לב, שיכולה להחמיר במקרי מחלות חריפות אחרות. לפעמים תהליך דלקתי בריאה יכול לקבל פרשנות של גודש ע"י רדיולוג . דרושה התאמה קלינית ע"י בדיקת רופא המטפל. במידת הצורך הוא יכול להפנות ליעוץ רופא ריאות או קרדיולוג (ע"פ הממצאים)
שלום, אני בת 41, מטופלת בסרוטייד ואטרובנט בגלל אסטמה. לאחרונה אני מתעוררת מידי בוקר ומיד מתחילה להשתעל, לצפצף ולחרחר. שמתי לב שברגע שאני נוטלת את התרופות (ובעיקר את הסרוטייד) המצב בחצי השעה הראשונה נהיה גרוע בהרבה. אני מתנשפת בכבדות, כאבים בגפיים, דופק מהיר, תחושת חולשה כללית ולא מסוגלת לקום מהמיטה. רק כעבור חצי שעה המצב מתיצב. האם אלו תופעות לוואי ידועות של סרוטייד או שאולי אני צריכה לאחר תקופה כ"כ ארוכה של שימוש בתרופה, להחליף למשהו אחר?
חשוב לי לציין שבזמנים יותר רגועים עם המחלה, הסרוטייד לא גורם לי שום תופעות לוואי. הקושי נוצר כשיש כבר תסמינים של המחלה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:35 10.02.11
תופעות לוואי האלה אינן אופייניות לסרטייד ולא לכל משאף אחר. ממליץ לפנות לרופאי ריאות לצורך החלטה על המשך טיפול תרופתי לאסתמה
+ הוספת הודעה
   1 ...  74  75  76  77  78  79  80  81  82  ...  169  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה