בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 78

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
אעשה זאת
 
ד''ר דניאל סטרובין  
12:21 01.08.10
לבריאות
שלום רב
הבן שלי אמור להתגייס לצה"ל במהלך חודש אוגוסט, בלשכת הגיוס הצהיר כי כשהיה תינוק אובחן כחולה אסטמה קלה.
מעולם לא קיבל התקף ולא לוקח תרופות.
הילד ספורטאי מצטיין , מזה כ-8 חודשים הצטרף לקורס הכנה לצה"ל , עם כל המשמעויות : אימונים ומסעות קשים סימולציות ועוד , לא קיבל התקף בכל הפעילויות הללו.
בלשכת הגיוס הורידו לו פרופיל ל - 72 , הילד ביקש לערער על הקביעה והעביר חוו"ד מומחה בה הוא עבר מבחן ממאמץ, תוצאות הבדיקה הוןעברו ללשכת גיוס , לאחר ניתוח הממצאים החליטו להוריד לו פרופיל ל - 64 .
אני מבקש לשאול האם יש תופעה של אסטמה סמוייה? או לא פעילה ? האם ייתכן שילד חולה באסטמה ולא מקבל תרופות ?
לתשובתכם אודה

יוסי
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:58 01.08.10
במקרים מסוימים אסתמה יכולה להיות ללא תסמינים גם עם סיבולת מאמץ גבוהה אך בתפקודי ריאות (או מבחני תגר- מאמץ או כימי) מגלים פטולוגיה אופיינית לאסתמה . לצה"ל יש הגדרות לכל סעיף ליקוי בגין אסתמה שהוא תואם פרופיל ספציפי. פרופיל 64 בדרך כלל תואם מצב של תסמיני אסתמה לעיתים קרובות ו/או תפקודי ריאות לא תקינים. פרופיל 72 בשל אסתמה ניתן לחולי אסתמה עם תסמיני אסתמה לעיתים רחוקות ותפקודי ריאות תקינים אך בדיקות תגר אינן תקינות. פרופיל 97 נותנים לחיילים עם אסתמה בעבר אך ללא תסמינים כלל ובדיקות תפקודי ריאות ומבחיני תגר תקינים.
במקרה של פרופיל 64 בדרך כלל דרוש טיפול קבוע לאסתמה (במידה ודרגת אסתמה נקבע נכון). לצורך זה ממליץ לקבל חוות דעת רופא ריאות
 
,
23:20 31.07.10
שלום דוקטור תודה על הפורום

אני סובל מסרקואידוזיס לא קל. חשוב מאוד לי לדעת.

רציתי לדעת ברמת ודאיות גבוהה אם נשימת צבע ,גורם להחמרת סרקואידוזיס באופן ישיר

או באופן עקיף ,אפילו לריאות בלי קשר למחלה.

.לי באופן אישי זה סבל לנשום צבע, אבל רציתי לדעת מבחינת נזק.


תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:46 01.08.10
בחשיפה לריחות חזקים (כמו צבע או אחר) יכול להיות שיעול וקשיי הנשימה. בחלק המקרים זה ביטוי של אסתמה. לסרקואידוזיס עם מעורבות ריאתית /סימפונית יש לפעמים מאפיינים קליניים דמוייה אסתמה ואז יכולים להיות שיעול וקשיי הנשימה בחשיפה לגירוים חיצוניים (ריח) . לא ידוע האם דבר גורם להחמרת סרקואידוזיס
שלום רב,
אני 5 חודשים אחרי לידה בניתוח קיסרי... מאז הלידה סובלת מתחושת מחנק כאילו אין לי מספיק אוויר, זה מגיע לסירוגין לא כל יום ולפעמים מלווה אותי ימים שלמים, זה מאוד מטריד ומדאיג אותי. הייתי אצל המון רופאים ואפילו נשלחתי למיון אחרי לידה לשלול תסחיף ריאה שנשלל בבדיקת DDIMER .,, נעשו לי צילומי חזה שיצאו תקינים והייתי אצל רופא ריאות שבמקום עשה לי תיפקודי ריאות שיצאו תקינים וגם שלח אותי לאקו לב שיצא תקין.... אני מיואשת ומודאגת ,לא יודעת מה עוד לבדוק, בנוסף לתחושת המחנק נוספו לי כאבים בצלעות ובסרעפת שגם באים והולכים.... מה היא המלצתך?האם כדאי להמשיך בירור עם רופא ריאות ואם לא אז עם מי?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:42 01.08.10
תסמינים האלה אינם ספציפיים ולא בהכרח קשורים לניתוח קיסרי שהיה. במידה ותסמינים ממשיכים , יש לחזור לרופא ריאות שישקול המשך בירור בהיבט נשימתי . במידה ולרופא המשפחה יש חשד למקור חוץ ריאתי של קשיי הנשימה (לבבי או אחר) - גם דרכו ניתן להמשיך בירור רחב יותר.
שלום

אני בת 32 לעשן התחלתי בסביבות גיל 14 . בשנים האחרונות מעשנת עד 8 סיגריות ליום ..
לפני כחודש מצאתי משהו בליחה שחשבתי שהוא מארוחת הלילה שלי ( טוסט שרוף ) .
ושוב אתמול בלילה לאחר צחצוח שיניים בליחה הופיעה משהו שחור ומוזר שבמגע לא מורגש (חלק ) וכמעט שאינו נראה

אודה על תשובה מהירה
מה עלי לעשות ,למי לפנות .קשה לי להפסיק לעשן!
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:34 01.08.10
לפי תאור מדובר בהפרשות קשורות לדרכי אויר עליונות (חלל הפה, גרון, אף, סינוסים). במידה ודבר חוזר - יש להבדק ע"י רופא א.א.ג . הפסקת עישון הינה חשובה , אך יכול להיות שבין התופעות שצויינו לבין עישון אין קשר ישיר.
 
מיכל
13:46 31.07.10
שלום
מזה מספר חודשים שחמותי סובלת מהתקפי אסטמה קשים ולא מצליחה להחלים. אציין אישה בת 78. כל הטיפולים אינם עוזרים באישפוזים כלל לא מנסים לברר את הסיבה.אני סבורה שכנראה הדברים לא מאובחנים נכון כי לא יתכן שטיפול כה ממושך בסטרואידים ואינהילציות אינם מסייעים בפתרון הבעיה. התייעצנו עם מומחית ריאות ואנו עתה בבדיקות מקיפות אך התורים ארוכים ולכולם יש זמן. היא שוב התאשפזה היום.
אנו כבר מיואשים! מה עושים?

תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
10:31 01.08.10
קיימות סיבות רבות להחמרות אסתמה , אך יכול להיות שמחלה (אסתמה ) החמירה ללא סיבה גלויה שניתן לטפל בה. המשך בירור וטיפול דרך רופא המטפל/יועץ ריאות
 
רונה
01:57 30.07.10
לאחר כמה ימים של שיעולים בלתי פוסקים וכאבים בחזה הלכתי לרופאת משפחה, היא איבחנה אצלי דלקת ריאות. היא נתנה לי זריקת דיפרוספן, ו2 משאפים- בודיקורט וונטולין, ואנטיביוטיקה מוקסיפן, וכן עשיתי פעם אחת בקופ"ח אינהלציה של 0.5 ונטולין ע"י האחות. האם ניתן לקבוע דלקת ריאות ללא צילום? האם זהו הטיפול המקובל?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:24 30.07.10
שלום,
אבחנה סופית של דלקת ריאות היא על ידי צילומי חזה. במידה ולא היה חום האבחנה בספק.
סטרואידים ומשאפים כפי שציינת אינם טיפול לדלקת ריאות אלא לאסתמה. הטיפול בדלקת ריאות חיידקית הוא על ידי אנטיביוטיקה.
 
רונה
17:08 30.07.10
אבל כתבתי שקיבלתי אנטיביוטיקה מוקסיפן.... האם זה אמור להספיק לדחיית הדלקת ריאות? והכי חשוב- האם אפשר לאבחן שבאמת יש לי דלקת ריאות בלי צילום??
בני בדיוק בן 3 והוא אובחן כחולה אסטמה. הוא מקבל התקף אסטמה אחת לחודשיים-שלושה אך חלה כבר 5 פעמים בדלקת ריאות, בחייו הקצרים. היינו לאחרונה אצל מומחה לריאות ועשינו לו בדיקת אסטמה בבית החולים הדסה. כבר במנה השנייה של קבלת אינהלציה הבן שלי הגיב בציפצופים, מה שאומר שהוא יחסית מאוד רגיש ויכול לקבל התקף יחסית בקלות.

ברצוני לדעת למה ממליצים לתת לו סטרואידים כטיפול מניעתי (יום-יום) אם הוא מקבל התקף רק פעם בחודשיים שלושה? למה אי אפשר לתת לו טיפול מניעתי רק כאשר הוא נהיה מצונן או חולה בוירוס במקום באופן יומיומי? עלי לציין שבדרך כלל הוא מקבל התקף יחד עם צינון או וירוס דומה. אני רוצה גם לציין שעשינו בדיקות דם לאלרגיה והכל תקין, הוא לא אלרגי בכלל!

(לסינגלאייר הוא כנראה רגיש כי זה גרם לו לשילשולים

דבר נוסף, הרופאה שביצעה את הבדיקה לאסטמה בבית החולים ציינה שחשוב שנמשיך לבדוק את הילד עוד ושכדאי גם ללכת לרופא אף אוזן גרון וגם לבדוק לו את השקדים וכו'. האם זה נכון? מה הקשר? האם באמת כדאי לבדוק את הילד עוד? מה ניתן עוד לגלות ולמה זה יכול לתרום? 

תודה מראש.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:17 30.07.10
שלום,
צר לי אך הפורום הזה אינו מיועד למחלות ריאה בילדים קטנים.
פני לפורום רופאי ילדים.
 
יוליה
11:07 29.07.10
שלום,
אני בת 29 וסובלת מאסטמה בערך מגיל 12. בשנה וחצי האחרונים אני מטופלת באופן קבוע בסימביקורט וסינגולאייר לאסטמה, זילרג'י לאלרגיה (יש לי כלבים בבית) וונטולין לפי הצורך. בדרך כלל אני מרגישה מצויין והסימביקורט מספיק לי בהחלט. לפני כשבועיים בערך התחלתי לסבול מקוצר נשימה בעיקר בלילות. בביקורת אצל מומחה הריאות בביה"ח זיו בצפת, נמסר לי שקוצר הנשימה לא נובע מהאסטמה, כיוון שתיפקודי הריאות שלי תקינים ואף יותר מהנורמה. הרופא נתן לי מרשם לכדורי לוריון במחשבה שאולי קוצר הנשימה שלי נובע ממתח. אני אמנם ישנה טוב יותר במהלך הלילה, אך עדיין מתעוררת בבוקר עם קוצר נשימה. במקרים כאלה ונטולין וסימביקורט לא ממש עוזרים ולוקח לי לפעמים כחצי שעה עד 40 דקות עד שאני מצליחה להסדיר שוב את הנשימה.
אתמול פניתי לרופא המשפחה כדי להתייעץ ולנסות ולבדוק ממה נובע קוצר הנשימה, אם הוא באמת אינו נובע מהאסטמה. הרופא אמר לי שהוא לא יודע מה להגיד לי. שאם זה לא בגלל האסטמה הוא לא יכול לחשוב על אופציה אחרת.
רציתי לשאול, מה כן יכולה להיות אפשרות לקוצר הנשימה שלי? האם יש טעם לפנות לרופא אף אוזן גרון להתייעץ? (רופא המשפחה העיר משהו על אפשרות לחסימת דרכי אויר) או משהו בסגנון? אני קצת אובדת אצות ואויר... אשמח להכוונה כלשהי.
תודה מראש
יוליה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:06 29.07.10
שלום,
תפקוד ריאה תקין לא שולל אסתמה פעילה.
אפשרויות נוספות הן עליית חומצה מהקיבה ללוע ודרכי הנשימה, דום נשימה בשינה (בעקר אם את שמנה ונוחרת). במידה ויתר האפשרויות לא סבירות במקרה שלך התייעצי אם הרופא אם אין מקום להגדלת מינון הסימביקורט או מתן תאוטרד לפני השינה. כמו כן אם את סובלת מנזלת כרונית יש לטפל ולאזנה במקביל.
 
ליאת
 
00:21 27.07.10
מצורפת תוצאת של תפקודי ריאות שעשיתי היום האם תקין?
 
ליאת
 
00:24 27.07.10
 
ליאת
 
00:27 27.07.10
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:10 27.07.10
שלום,
בתפקודי הריאה נמצא כושר דיפוזייה ירוד( DLCO) שמחייב המשך ברור אצל רופא ריאות.
 
ליאת
15:06 27.07.10
היום הייתי אצל הרופא הריאות והוא אמר שהכל תקין...ויש לציין שגם אני שמתי לב שהדיפוזיה יצא ירוד לעומת הפעם שעברה ובכל זאת הוא לא נתן לי שום טיפול וששאלתי אותו הוא שלח אותי לבדיקת מאמץ לב ריאה בלבד...האם זה יעזור לבדוק משהו..יש לציין שאני סובלת כבר תקופה מחוסר אויר ומשיעול ורוב הזמן אני עם מאוורר צמוד ...מה עלי לעשות?ומה יכול להיות הדברים שכושר דיפוזיה נמוך אסמה?או איזה מחלה?ותודהההההה על העזרה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:02 29.07.10
שלום,
אני מבין שאת כבר נמצאת בברור אצל רופא מומחה. המתיני לתוצאות הברור.
 
שמואל
17:27 27.07.10
שלום רב,

אימי בת 83 סובלת מ- PV שהסתבך ויצר PE ובנוסף אובחנה גם empyema שטופלה בנקז ריאה. אושפזה למשך חודש בבית חולים ושוחררה לביתה עם piccline ואנטיביוטיקה (שכן צמח סטרפטוקוק וירידאנס) בתרביות. הסטורציה שלה כרגע היא 93 באויר החדר, כשעם משקפי חמצן - 98. היא אינה עוד קצרת נשימה כמקודם.

שאלותי:

האם יש צורך עוד במשקפי החמצן?

מעבר לביקורת שאמורה להעשות במרפאת חוץ למחלות זיהומיות, האם יש מקום להיות במעקב רופא ריאות או כירורג חזה?

תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:14 28.07.10
שלום,
איני יודגע למה כונתך PV? המנע מקיצורים לא ברורים ובכלל.
סטורציה של 93% היא סבירה אך יש לבדוק גם בעת שינה ובלילה.
חולים עם אמפיאמה ,
לפחותצ על פי תורתי, זקוקים למעקב רופא ריאות.
 
יותם
23:02 28.07.10
הכוונה לפוליצטמיה וורה
 
אתי
14:03 28.07.10
האם ייתכן שתראה תחילת החלמה (רנטגנית) מדלקת ריאות 4 חודשים לאחר החלמה קלינית מלאה ? מדובר בחולה COPD
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:21 28.07.10
שלום,
דלקת ריאות חיידקית השיפור נראה תוך שבועות עד חודש וחצי תלוי בחומרה ובמחלות רקע. לעיתים הזהום מלווה ברונכיאקטזיות ואז המצצא חולף לאחר יותר זמן. ממצא שלא חולף תוך חודש חודש וחצי, בודאי באדם שעישן בעבר או בהווה, מחייב ברור נוסף.
 
סיון
22:08 27.07.10
שלום רב,
אבי בן ה-64 סובל מזה כשבועיים מקשיים בנשימה שבהתחלה לוו בשיעול חזק.
רק לאחר מספר ימים הוא פנה לרופאת המשפחה שקבעה כי יש לו ברונכיט ונתנה לו אנטיביוטיקה מסוג "זינט" ל-10 ימים + משאף.
מאחר ובנוסף למחלה הנוכחית אבי הוא חולה לב (שעבר ניתוח מעקפים לפני כ-10 שנים) וסובל ממחלת כלי דם (ומטופל ע"י תרופות כמובן), לאחר יומיים, שלושה של טיפול בזינט בהם לא היה שיפור, פנינו למיון.
במיון נערכו לו מס' בדיקות + צילום חזה, ששללו דלקת ריאות או בעיה נשימתית על רקע המחלות הכרוניות שלו ושיחררו אותו לאחר מס' שעות גם עם אבחנה של ברונכיט.
מאז כבר עברו 4 ימים, האנטיביוטיקה בשלבי סיום והאינהלציה שרשמו לו בביה"ח לא מועילה, ומצבו לא משתפר. השיעול אומנם כמעט פסק (למעט בשעות הבוקר בהן יש לו שיעול ליחתי) אך הוא עדיין מתלונן על קשיים בנשימה ונראה מאד לא רגוע לאורך רוב שעות היום.
במבט מהצד אני ואימי לא רואות שיש לו איזשהו קושי בנשימה, לא נראה כאילו הוא במצוקה נשימתית, או מתאמץ לנשום, אבל אם הוא מתלונן כנראה שאנחנו מפספסות משהו..
בנוסף הוא גם טוען שאחרי אכילה ושתייה הוא מרגיש לחץ מוגבר שמקשה עליו עוד יותר לנשום.
חשוב לציין שהוא לא אדם היסטרי בד"כ ואת ניתוח המעקפים שלו הוא עבר כמעט ללא כל תלונות על כאב או אי נוחות, מה שגורם לנו לדאוג אפילו יותר במצב הנוכחי, כי אין ספק שהוא מאד מוטרד.
האם ברונכיט אכן יכול להיות הסיבה למצב שנמשך כל כך הרבה זמן? ומה עוד אפשר לעשות שלא נעשה?
אשמח לקבל תשובה כלשהי. המון תודה מראש!
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:18 28.07.10
שלום,
האבחנה המבדלת לקוצר נשימה היא רחבה.
במקרה של אביך יש לשלול מצביןםם כגון אי ספיקת לב (אקולב), להעריך סיכונים לתסחיף ריאתי ולברר בהתאם וגם לבצע תפקודי ריאה.
בהעדר שיפור יש לחזור ולהבדק אצל רופא מומחה.
שלום דוקטור,
בבדיקה כללית שוטפת שעשיתי,בנוגע לצילום חזה נרשם-סרעפת שמאל ישרה,מתוחה,וסינוס קוסטופרני סגור.מה פירוש התוצאה?אני בן 43, עוסק בספורט בריא.
תודה מראש,וושקץ.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:15 28.07.10
שלום,
אלו תאורים שלרוב נראים במצב לאחר דלקת קרום הריאה, ניתוח או נוזל בחלל קרום הריאה.
במידה ולחא ידוע לך על אחד מאלה כדאי שתבדק.
 
יונתן
16:37 26.07.10
שלום רב ד"ר
שמי יונתן בן 27 סובל מאסטמה כבר שנה וחצי לערך
תפקודי ריאות במנוחה לפי בדיקה אחרונה אצל בריק אריה בחיפה 108אחוז כמו כן התחלתי עים טיפול של סרטייט 500 עים נטילה של ונטוליון כמה פעמים ליום ירדתי לסימבוקורט 180 ללא שימוש בוונטולין
ועכשיו אני נוטל סימבוקורט 80 ללא וונטולין שאיפה אחת פעמיים ביום וכול זאת לאחר מציאת ומניעת אלרגניים ועבודה עים מסכת אבק פחמית

בחודש הקרוב אני נוסע לעבוד באוגנדה שבמערב אפריקה בתור מכונאי
שאלתי העים אפשר לקחת תרופות מהארץ לתקופה של חצי שנה העים מקובל לעשות זאת עים יכולה להיות החמרה במדינה של יבשת אפריקה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:05 27.07.10
שלום,
אסתמטי המשתמש בתרופות באופן כרוני חייב להצטייד בתרופות לנסיעות. לגבי משאפים לשישה חודשים ניתן לרכוש ולשמור בתנאי יובש קפדניים. אסתמה יכולה להחמיר בכל מקום כולל באפריקה.
 
הילה
16:20 26.07.10
שלום רב,

במסגרת הליכי טרום ניתוח (הוצאת הערמונית), עבר אבי צילום ריאות .
אבי בן 57, בריא בדר"כ.

תוצאות הצילום כדלקמן:
הצללה פסית בשדה תחתון של ריאה שמאלית,יתכן אטלקטזיס שטחי.
באבחנה מבדלת ממצא מסיבה אחרת אין בידינו צילומים קודמים להשוואה- מומלץ ביצוע CT ריאות
לא נצפה נוזל פלאורלי.

על מה זה עשוי להעיד? האם יש סיבה ללחץ? אנא התייחסותך.

רק אוסיף כי אבא זוכר במעומעם צילום ריאות בהיותו חייל בו נאמר לו כי ישנה איזה צלקת ככל הנראה מדלקת ריאות שהייתה לו בילדות. מעבר לכך אין בידיו צילומים קודמים.

תודה רבה!
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
12:56 27.07.10
שלום,
הממצא בצילום הוא תאורי בלבד ואינו מרמז לסיבה. CT חזה יכול צלהוסיף מידע. לגבי החלטה על CT יש להתחשב בגורמי סיכון כגון חשיפות/יעשון. חשוב מאד להשוות לצילומים קודמים. במידה והממצא ללא שינוי מספר שנים הסבירות לממאירות מאד נמוכה. רצו שרופא ריאות יעריך וישקול צורך בהמשך ברור.
 
דנה
13:10 23.07.10
שלום, בסיטי שעבר אבי לאור דלקת ריאות נראתה קשרית בגודל 10 מ"מ , רופא ריאות הפנה לכרוג חזה על מנת להתייעץ איזה ביופסיה לעשות. כפי שהבנתי האוםציות הן ניתוח וטס או סיטי פט שלמיטב הבנתי לא בסל הביריאות, שאלותיי:

1- האם יש אפשרות לבצע ביופסיה באמצעות מחט?

2- במידה ובמצעים את ה vats האם מוצאים את הממצא בזמן הניתוח? אשמח לתשובות.

תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
21:10 24.07.10
בדרך כלל ביופסית מחט אינה אפשרית בחלק המקרים מבחינה טכנית בנגעית קטנים (פחות מ1.5 ס"מ) ובשאר המקרים ממצאים מביופסית מחט אינם שוללים באופן סופי אבחנות אחרות. ביופסיה כירורגית (דרך טוראקוסקופיה -VATS ) הינה מדויקת יותר למרות שזאת פעולה תחת הרדמה כללית. תוצאות ראשוניות של ביופסיה כירורגית מתקבלות בזמן הניתוח אך תוצאות סופניות מגיעות מאוחר יותר.
 
אתי
17:40 25.07.10
האם ממצא בגודל 1 ס"מ מוציאים בכל מקרה במהלך הניתוח או שרק לוקחים דגימה ואז מחליטים ? האם הממצא נבדק כבר בזמן הניתוח ?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
11:28 27.07.10
שלום,

בזמן ניתוח בנגע בגודל כזה אמורים לכרות את כולו לשם ביופסיה. תשובה ראשונית אמורים לתת תוך כדי ניתוח מכוון שאם הממצא סרטני הרי שיש לכרות את כל האונה ולא רק את הנגע. אם הממצא על פי הצילום מאד פריפרי יש אפשרות גם ל FNA אף כי הסיכוי יחסית קטן יותר. יש להסתכל על הממצא גם בתמונה רחבה יותר כגון באספקט של גורמי סיכון כגון חשיפות מקצועיות, עישון, ממאירויות קודמות.
 
לימור
20:26 24.07.10
סובלת משיעול לעיתים וגם במאמץ מידי פעם חוסר אויר כל בדיקותי תקינות כולל תפקודי ריאות מורחבים עם דיפוזיה וגם תגר מטכולין שלילי סיטי תקין כולל צילומים למעט אלרגיה לאבק לא נמצא כלום ויש לי נזלת אלרגית השאלה שלי הרופא שלי ממליץ לעשות גם תגר עם אדנוזין כי פעם שעברה עשיתי עם מטכולין מויצא שלילי....מה אתה אומר האם כדאי לעשות זאת או מיותר?
כי מה ההבדל אם כבר עשיתי זה סתם עינוי הבדיקה הזאת.....אנא עזרה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
21:16 24.07.10
מבחני תגר (מטאכולין ואדנוזין) הינם בדיקות מאוד רגישות בחולי אסתמה אך אינם חיוביים ב100% המקרים. מבחינת רגישות לא אמור להיות הבדל בין תגר מטאכולין לבין תגר אדנוזין אך במקרה מסוים יכול להיות שרופא המטפל רוצה לוודא שתגר שלילי.
 
דנה
15:27 24.07.10
אבי חלה לפני כ 30 שנה בזאבת לופוס שהתבטאה בתפרחת פנים וכו'. היום הינו בן 70 חלה בלדקת ריאות ואושפז, נטל אינטיביוטיקה ולאחר חודשייםעשה צילום כולל סיטי ועדיין רואים צלקות על הריאה, היום 4 חודשים אחרי עליו לבצע ביופסיה על מנת לראות מה גורם לדלקת. יש לציין כי הוא מרגיש טוב ומתפקד כרגיל, ישנו שיפור רליני אך לא רנטגני, פתאום חשבתי , האם יכול להיות שאותה מחלה דלקתיתי זאבת פגעה בריאות ?

תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
21:12 24.07.10
זאבת יכולה לפגוע בריאות אך בדרך כלל זאת מחלה מלווה בתסמינים (שיעול וקשיי הנשימה). במקרים בהם אין התאמה בין ממצאים קליניים (שיפור קליני) לבין העדר הטבה בהדמייה, יש מקום לביופסיה כדי לברר האם מדובר בתהליך פעיל בריאות
 
חיים יצחק
17:34 22.07.10
שמי יצחק חיים, ואובחנתי במחלת copd ,ואבקש עצה מהרופאים המומחים, עם למחלה הזאת קיים אחוזי נכות בביטוח לאומי וכמה . בתודה רבה יצחק חיים
 
ד''ר דניאל סטרובין  
21:04 24.07.10
COPD או מחלה ריאתית חסימתית כרונית הינה אחד המחלות ריאה כרוניות שכיחות. אחוזי נכות הם יוצא פועל של חומרת COPD (חומרת מצב הנשימתי כולל תוצאות תפקודי ריאות)
+ הוספת הודעה
   1 ...  74  75  76  77  78  79  80  81  82  ...  154  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה