בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 78

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
שלום

אחת לכמה זמן אני עושה את הבדיקות שבנדון, עקב מחלת ריאות חסימתית.

אבקש לדעת מה משמעות הפרמטרים :
kco(hb
ו- tlco(hb

מי מהם עשוי להצביע על מצב של אנמיה - כשהוא נמוך ?
ומה הנורמל ?

תודה
אילת
 
אילת
23:17 01.09.10
אשמח אם תענו לשאלות ששאלתי
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
09:39 05.09.10
שלום,
השבתי ומשום מה התשובה "נעלמה".
KCO הכוונה לכושר הדיפוזיה האבסלוטי של הריאה (שחלוף גזים) ו TLCO זהו ערך הדיפוזיה מתוקן לנפח הריאות. כושר הדיפוזייה לא מצביע על אנמיה אך מאידך אנמיה משמעותית משפיעה על ערך הדיפוזייה ולכן בחישוב כושר הדיפוזייה אם רוצים לדייק, יש להתחשב בערך ההמוגלובין.
 
ניר
23:10 01.09.10
כשאני נוסע באוטו המזגן לרוב מכניס ריח של עשן מבחוץ ואי אפשר לחסום את זה.
האם חלקיקי העשן שחודרים מבחוץ לרכב וננשמים על ידי יכולים לגרום נזק כלשהו ואף המינימלי ביותר למוח? האם אני נהיה ליותר טיפש מכך?
תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
08:32 05.09.10
שלום,
גזים וחלקיקים משרפת דלק במנוע החודרים לתא הנהג בהחלט בעלי פוטנציאל נזק גם לטווח הקצר (סחרחורות עד ערפול הכרה) וגם לטווח הארוך. אני לא בטוח האם זה משפיע על חוכמתך אך בהחלט מסכן את בריאותך ובטיחותך בנהיגה.
אבי בן 57 כאשר בדיקתו על תפקודי ריאה הראתה כי ריאותיו מתפקדות 34% מתוך 100 %. אני מבינה שהמצב לא טוב, האם במצב אוכל להעביר לו בהשתלה את אחת מראותי התקינות?
אני בת 27 ובריאה לחלוטין.

אודה לתשובה בהקדם.
 
שני
17:51 30.08.10
עישן 25 שנה אבל הפסיק לגמרי לפני יותר משנה. יש לו גם סרטן הערמונית ושבר במפשעה (הרניה).
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:23 31.08.10
שלום,

לא משתילים ריאות רק על סמך תפקוד ריאה. יש לברר אפשרות לשיפור לאחר טיפול אגרסיבי, לברר ממצאים ב CT חזה וכיו"ב. אם אבא נמצא במעקב רופא ריאות מומחה אני מניח שהדברים נעשים. השתלות ריאה מבוצעות במרכז רפואי רבין ( נסיון גדול יותר) ובהדסה ירושליים.
על סמך מה מחליטים על השתלת ריאה?
 
דני
12:20 31.08.10
אני אסטמתי, ולפני פעילות לוקח 2 שאיפות של ונטולין.
לאחר הפעילות, אני מרגיש חולשה ובחילה.

אשמח לשמוע האם תחושת בחילה יכולה לנבוע מאסטמה, או שמא מסיבות אחרות, כגון רפלוקס שגם ממנו אני סובל.

יצוין שבדרך כלל אני שותה גזוז אחרי הפעילות, יתכן שזו הסיבה?

תודה רבה.
 
דני
12:20 31.08.10
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:59 31.08.10
שלום,
התופעות אינן אופיניות לאסתמה. נסה לוותר על המשקה המוגז. שתה מיים.
 
דנה
16:13 26.08.10
שלום רב, לאבי התגלה נודול מקורנן בריאה בגודל 1 ס"מ בחלק העליון של הריאה, לאחר סיטי ריאה שעבר בבית חולים בשל חשד לקריש דם לפני כחצי שנה (מאחר וכמה ימים רמת החמצן בדם הייתה נמוכה) . יש לציין כי אבי מרגיש טוב ומתפקד באופן מלא מיום שחרורו מבית החולים
בימים אלה עשה סיטי נוסף מעקב ואותו נודול נראה ללא שינוי. כירוג חזה+רופא ריאות שראו את הסיטי המליצו לעשות סיטי פט. שאלתי, מדוע יש צורך בבדיקה כזאת ולא ביופסיה ספציפית מאותו ממצא ? האם ייתכן כי אותו נודול הוא חלילה גרורה ? האם עפ"י צורות ניתן לדעת האם הוא ממאיר או צלקת ? אשמח לתשובות. אבי בן 69 עישן עד לפני כמה שנים.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
09:05 27.08.10
שלום,

ממצא כמתואר במיוחד באדם שעישן חייב להעלות חשד לתהליך גידולי (ראשוני ריאתי) ובהתאם יש לבררו. במידה ו PET/CT יהיה חיובי, ללא עדות לגרורות, יש לכרות את הממצא ובמידה וביופסיה בזמן ניתוח תאשר גידול ממאיר יש לכרות את הגידול עם האונה המכילה אותו.
הרגשה טובה אינה שוללת תהליך ממאיר. יש להתייחס לממצא הרנטגני.
 
דנה
18:14 27.08.10
האם על סמך צורתו וגודלו בסיטי כרוג יכול להעריך אם מדובר בגידול ראשוני בריאה או בגרורה?
ומדוע כתבת ביופסיה תול כדי ניתוח? האם הסיטי פט לא משמש כביופסיה ?
תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
08:49 28.08.10
שלום,
גוש עם קרניים חשוד יותר כגידול ממאיר ובודאי במעשן/לשעבר. PET/CT אינו מאבחן בין גידול לדלקת אך אם הממצא אינו דלקתי הבדיקה מחזקת את החשד. הבדיקה הזו לא מחליפה ביופסיה ולכן בניתוח לפני כריתה של כל האונה יש לוודא שאכן מדובר בגידול על ידי ביופסיה בעת הניתוח.
בין דלקת לגידול, ייתכן שדלקת ריאות שאדם עבר תיקלט גם סביטי פט במידה ולא החלים רנטגנטית ב 100% ? אז למה בעצם לא עושים ביופסיה נקודתית באמצעות מחט?
האם ייתכן כי במידה והגוש לא יקלט לא יעשו ניתוח אלא רק יעקבו אחרי גודלו של הנודול ? כפי שציינתי קודם כ 5 חודשים לא השתנה כלל.
הרבה תודה על ההסברים שלך.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:42 30.08.10
שלום,

אכן PET/CT לא מבדיל בין דלקת לגידול. את התוצאה יש לפענח בקונטקסט של המטופל/גורמי סיכון וכיו"ב. יש כאלו הדוגלים ישירות בניתוח אם הממצא מאד חשוד לממאירות ואחרים מבצעים ביופסיית מחט עדינה (שבמידה והיא לא מגלה גידול זה לא שולל גידול כי יתכן שהדיקור לא באזור אבחנתי). היתרון של PET CT שהוא מאפשר לקבל מושג על גרורות אפשריות. במקרה של גרורות אין מקום לניתוח כריתה (אך כמובן יש צורך באיבחון הממצא הריאתי בכל מקרה).

אני מקווה שירדת לסוף דעתי. הכוונה בפורום היא להסביר אך ללא ללמד רפואה בהתכתבות.
 
ליאת
22:38 29.08.10
שלום

אני בת 32 לא מעשנת, לא עישנתי אף פעם, ובחודשים האחרונים יש לי ליחה שקופה עם כתמים שחורים בצורת קו לא באופן קבוע מידי כמה ימים בנוסף אני סובלת כבר שנים מליחה ירוקה סמיכה
שגם מופיעה כל כמה חודשים
מה דעתך

תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:49 30.08.10
שלום,

עלייך כמובן להבדק על ידי רופא ריאות ואולי רופא אף אוזן וגרון. סיבה לליחה בלא מעשנת יכולה להיות למשל נזילה אחורית אל הלוע מהאף או שינויים כרוניים בסימפונות על רקע דלקת ישנה. לעיתים אסתמה מתבטאת רק בשיעול עם או ללא ליחה.
אבי בן 89,לפני כחודש אובחן לו הצטברות נוזלים חוזרת בריאות.
יש לציין כי תפקודי כליות, אק"ג ובדיקת גלוקוז תקינות.
אולם סובל מאנמיה חריפה שאובחנה ככרונית (מזה מס' חודשים המוגלובין 8.0 קיבל מס' פעמים מנות דם ללא הועיל),וסודיום נמוך מהנורמה.
כטיפול,טופל במשתנים ושאיבת הנוזלים(בוצע פעמיים),אולם הנוזלים שבים וחוזרים אם כי עוד לא מצאו את הסיבה הגורמת להפרשת הנוזלים המחודשת.
בהתאם לכך,אבי סובל מכאב רב וקוצר נשימה המצריך טיפול בחמצן ואינהלציה באופן קבוע ויומיומי.
אשמח לתשובה,תודה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:46 30.08.10
שלום,
לא ברור ממכתבך האם הנוזלים מצטברים בריאות או בחלל בית החזה בין קרומי הריאה. במקרה האחרון מקובל לשאוב מעט מהנוזל בכדי לאבחן האם הוא על רקע אי ספיקת לב או מסיבה אחרת.
לפי הסיבה יש לכוון את הטיפול.
בגילו של אביך ועם אנמיה משמעותית יתכן והסיבה היא אי ספיקת לב.
 
אלון
16:06 28.08.10
יש לי אסתמה, ואני נמצא בחדר עם חלון הפונה לכביש ראשי, זאת אומרת, אני חי על אויר מזגנים (מובן שאני לא פותח חלון..!) בכל אופן אפילו כשאני מתעורר לפעמים ב3 לפנות בוקר יש תנועה ועשן אמנם קצת פחות. בכל אופן אין לי דרך לקבל אויר נקי, מבחוץ. האם יש לזה פתרון כלשהו? תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:44 30.08.10
שלום,
יש כל מיני מכשירים מטהרי אוייר אך זה לא נראה לי פתרון. אם באפשרותך להחליף חדר/מקום, עדיף.
שלום,
הנני נמצא כ-3 שבועות בטירונות קרבית. פרופיל 72. הנני סובל מאסתמה ומאלרגיה מגיל 8. בבדיקות אלרגיה נמצא שאני מאוד אלרגי לאבק, זית ודשא. רופאים מומחים לריאות המליצו שלא אשרת באבק ובצמחיה. למרות זאת קבעו לי פרופיל 72. בבדיקת תגר מטכולין שבוצעה לי ביום הגיוס נרשם שלא נצפתה עדות לתגובתיות מוגברת של הסימפונות ולכן לא הורידו לי את הפרופיל ונשלחתי לשרת כלוחם.
מאז גיוסי לטירונות, אני מאוד סובל. אני נמצא בשדה עם הרבה מאוד אבק, יש לי התקפי קוצר נשימה מספר פעמים ביום ואני משתמש בוונטולין. בלילה אני לא מצליח לנשום ולכן לא ישן. עקב המצב אף חליתי בדלקת גרון.
שאלתי: האם בדיקת תגר מטכולין היא הבדיקה שבאמצעותה קובעים את סוג האסתמה או הסימפטונים מהם אני סובל והתדירות שלהם? מה אני יכול לעשות?
בתודה,
עדי
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
10:02 24.08.10
שלום,
תגר מטאכולין שלילי לא תומך באבחנה של אסתמה. יחד עם זאת מכוון שיש לך רקע אלרגי אני ממליץ שתבקש הפנהייה למרפאת ריאות בחר,פ לרופא מומחה, אלרגולוג או רופא ריאות.
 
שלמה
12:05 22.08.10
שלום רב
יש לי בן שעוד כמה ימים הולך לעבור הצה"ל מה שנקרא "חדר גזים".
שמים אנשים בחדר ונותנים להם לנשום גז מדמיע כמה שניות.
כמו כן, בני חולה אסטמה ויכול לקבל התקפים מאבק.
האם חשיפה של כמה שניות לגז יכולה לגרום לו לנזק חמור (כמו בצקת ריאות לדוגמא),
או שדבר זה לא יכול לגרום נזק אלא רק התקף אסטמה קל?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:59 22.08.10
שלום,
במידה ובנך אסתמטי מומלץ שלא יחשף לגאז.
חשיפה לכמה שניות עלולה לגרום גירוי להתקף אסתמטי. בצקת ריאות בחשיפה קצרה שכזו פחות סבירה.
 
עור
08:41 22.08.10
כמעשן פסיבי באל כורחו אני חווה שיעול וכיוח רבים וכן קשיי נשימה (החשיפה לעשן גורמת לי גם למיחושי לב והרגשת סחרחורת ועלפון)

איזו בדיקת ריאות מומלץ לבצע?

בתודה מראש
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:56 22.08.10
שלום,
מומלץ לבצע ספירומטריה לפני ואחרי מרחיב סמפונות .
שלום,
אבי בן 78, מעשן כבד לשעבר, חולה COPD, כמו גם חולה לב.
צולם צילום בית החזה, בתוצאותיו נכתב: הלב מורחב, אין עדות לתסנין או נוזל פלאורלי, שינויים אינטסטיציאליים קשים מפושטים בשדות הריאות.

אני בלחץ אטומי.
השינויים האלו- האם בהכרח אינדיקציה לסרטן?

תודה מראש על תגובתכם
 
ד''ר דניאל סטרובין  
20:59 20.08.10
ממצאים כאלה בצילום חזה אינם ספציפיים. בחלק המקרים מדובר בשינוים ישנים, ללא מחלה ריאתית פעילה, בשאר המקרים קיים מספר גדול של אבחנות שונות , בינהם תהליך דלקתיים שונים וגם גידוליים. בשלב הראשון רצוי להשוות צילום לצילומי חזה ישנים. במידה וישנו הבדל משמעותי , רופא המטפל יפנה להמשך בירור ע"י רופא ריאות
 
אדוה
23:48 20.08.10
 
ד''ר דניאל סטרובין  
21:08 19.08.10
מחלת CF (CYSTIC FIBROSIS הינה מחלה גנטית הפוגעת בהפרשות בדרכי אויר (הופכת אותם לסמיכות מאוד) ועקב כך לזיהומים חוזרים בדרכי הנשימה וברונכיאקטזיות. בדרך כלל מחלה מתחילה בגיל צעיר מאוד. לפעמים מחלה מתחילה מאוחר יותר (סביב 10-15 שמהלך המחלה מאוד איטי (ללא ארועים זיהמים לעיתים קרובות) , אז מדובר בCF אטיפי.
 
אמא לילדה
16:05 18.08.10
ואסטמה צריך להוריד מינון של ונטולין או עדיף לתת רק בודיקורט.
לא ידועה הסיבה לדופק המהיר.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
23:32 18.08.10
אחד התופעות לוואי של ונטולין היא קצב לב מהיר. מהצד השני, אסתמה בלתי מאוזנת הינה סיבה אחרת לדופק מהיר. במידה וקיים דופן מהיר מהרגיל אצל ילד אסתמטה מטופל ע"י ונטולין, ממליץ להתיעץ עם רופא המטפל (רופא ילדים) לגבי המשך טיפול לאסתמה.
 
סוזן
12:27 18.08.10
האם בהתקף אסטמה זה מחייב שירד הסיטורציה?מאיזה רמה זה נחשב בכלל נמוך?
ושאלה נוספת-האם יש גורמים נוספים שמשפעים על הרמה חוץ מהאסטמה?אוכל ,פעילות גופנית..?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
23:30 18.08.10
סטורציה היא ריווי חמצן בדם. ערך נורמלי הינו שווה או מעל 95% . ירידה בחמצון יכולה להיות בכל אחד ממחלות רבות (לב, ריאות ועוד מספר מערכות בגוף). לאוכל ופעילות גופנית אין השפעה ישירה כדי להוריד ריווי חמצן.
 
חוקוק
01:18 18.08.10
אבי זכרונו לברכה היה חולה בCOPD (עישן בעקשנות במשך עשרות שנים)
במהלך אשפוזו האחרון שבו הוא נפטר במחלקה הפנימית, אמר הרופא הבכיר (פנימאי ורופא ריאות) שטיפל בו, על קשר גנטי, ועל הצורך שלנו, ילדיו, להבדק בעניין.

באותם ימים מתוחים היינו הלומי חששות ומתחים, כך שיותר מידי אינפורציה לא יצא לי לדלות מאותו רופא.
האם תוכלו בבקשה להרחיב על הקשר הגנטי בין אמפיזמה לבין תורשה? ומהן הבדיקות אותן אפשר לעבור, ומה הן יכולות ללמד על הסיכוי לחלות בנפחת בעתיד?

רוב תודות
 
ד''ר דניאל סטרובין  
07:31 18.08.10
COPD (ונפחת -אמפיזמה כחלק ממנה) עדיין לא נמצאה כמחלה שיש לה מעבר גנטי. סיבה עיקרית לנפחת - עישון כבד בעבר. קיימות פטולוגיות ספציפיות בהם קיימת אפשרות לעניין גנטי: כמו אמפיזמה בגלל חוסר של ייצור אנזים ALFA 1 ANTITRYPSINE , אז נפחת מתפתחת בגיל צעיר יחסית (לפני 40) , גם באלה שלא עישנו. יש לציין שמספר חולים האלה בכלל אמפיזמה (נפחת) קטן מאוד. אפשרות אחרת לנפחת משמעותית , היא אסתמה מילדות . לאסתמה ידוע על העברה משפחתית אך טרם נמצאו גנים שאחראים לכך.
לגבי מקרה הספציפי, במידה וחולה COPD פיתח מחלה בגיל מבוגר (אחרי 40/50 ) ולילדים שלו אין תלונות נשימתיות כרוניות, אין צורך בבירור ריאתי נוסף. במידה ונפחת התפתחה לפני גיל 40 ולא ילדים יש תלונות נשימתיות- רצוי לפנות לרופא המטפל לצורך ביצוע תפקודי ריאות כדי לקבל תמונה ע יכולות פיזיולוגיים של הריאות.
בכל מקרה אין המלצה גורפת על בדיקת סקר זאת או אחרת . בדיקות גנטיות בתחום זה עדיין רחוקות מאוד מלהיות חלק בבירור (בדיקת סקר)
 
חני
17:17 17.08.10
יש לי חום גבוהה משך 3 ימים פניתי לרופא מישפחה ונתן לי לישתות אנטיביוטיקה משך 4 ימים ובמקביל לעשות צילןם חזה.הוא אמר שבבדיקה הוא שומע ציפצופים.יכול להיות שיש לי דלקת ריאות. התוצאות של הבדיקה יגיע מחר לרופא .
אני בת 46 מעשנת .
 
ד''ר דניאל סטרובין  
07:23 18.08.10
אפשרות של זיהום בדרכי אויר (דלקת סימפונות או ריאות) סבירה במקרה כזה. יש להמשיך טיפול דרך רופא המטפל
שלום רב,

אני חובש במקצועי והייתי מעוניין לדעת כיצד אוכל להבדיל בין היפרוונטילציה לבין טכיפניאה אחרת הנובעת ממחסור בחמצן (לפי מיטב הבנתי כיווץ הידיים / כיחלון אינם תמיד מופיעים).

בברכה ובתודה מראש על טרחתכם,
עידן.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
07:21 18.08.10
ביפרוונטילציה (או איוורור יתר) הינה פטולוגיה פונקציונאלית שבן אדם מתנשם ללא פטולוגיה אורגנית ברורה (לעיתים בגלל בעיות פסיכולוגיות למינהם). טכיפנאה - מספר גדול מנורמה של נשימות לדקה, הינו תסמין (קיים גם בהיפרוונטילציה) של הרבה פטולוגיות אורגניות או תפקודיות.
גם במקרה של פטולוגיה אורגנית- כיחלון מופיע בשלב מתקדם מאוד של המחלה ולכן לא יכול להיות סימן המבדיל בין פטולוגיה אורגנית וללא אורגנית של קשיי הנשימה.
בדרך כלל מכלול ממצאים בבדיקה עוזר להבדיל בין השניים: רקע רפואי (באנמנזה), ממצאים אזנתיים מעל הריאות (בהיפרוונטילציה לא אמורים למצוא פטולוגיה בבדיקת לב/ריאות), חמצון ורמת תחמוצת דו פחמן (בהיפרוונטילציה חמצן גבוה בדם וCO2 נמוך, בפטולוגיות אורגניות חמצון בדרך כלל ירוד, CO2 בדרך כלל תקין או גבוה אך בחלק המקרים יכול להיות גם כן ירוד) , בדיקות עזר נוספות.
חשוב כלל עיקרוני: לפני להגדיר פציאנט כסובל מהיפרוונטילציה, יש לשלול באמינות הגבוהה ביותר הניתנת לאותו רגע שאין פטולוגיה אורגנית שגורמת לקשיי הנשימה.
בן 43 אלרגי לאבק לאחר שימוש של כשנה וחצי בסימבורטק 160 פעמים ביום עקב תפקודי ראות של 54% . הפסקתי עם המשאף (למרות שרופא הראות התנגד ואמר זה עבור מניעה ) באופן עצמי מכיון שבשלשת הפעמים האחרונות של תפקודי הראות התוצאה היתה באזור 80-82 . כאמור הפסקתי ולאחר חודש ושבוע עשיתי בדיקה נוספת שהיתה 81% הרופא אמר " אתה רואה שהסימבורטק עוזר " אמרתי לו שאני ללא סימבורטק כבר חודש אז הוא אמר "שבדיקות תפקודי ראות לא משקרות והן אוביקטיביות ולכן תוצאה של 81% זה בגדר אדם תקין". לשאלתי מדוע עדין יש לי קושי לקחת אויר לראות (באופן קבוע יום יומי) הוא טוען שזה חרדה ולקחת ציפרלקס לחודשים. השאלה שלי היא , האם לקיקחת משאף כשתפקודי הראות 81 על מנת להתגבר על קושי הנשימה שבעצם נובע מחרדה/מתח זה הגיוני כי לא בא לי לקחת את כל תרופות הSSRI למינהם
 
ד''ר דניאל סטרובין  
20:45 16.08.10
בחולה אסתמה , גם במקרים של תפקודי ריאות יש לקחת טיפול תרופתי קבוע (משאף זה או אחר) כדי לשלוט התסמיני וחומרת המחלה. במקרים מסוימים חרדה יכולה להופיע עם תסמיני דמוייה אסתמה. לכן חשוב מעקב של רופא המטפל/רופא ריאות .
 
קארין
15:33 15.08.10
עשיתי בדיקת מאמץ משולב לב ריאה בגלל קושי במאמץ תמיד וחוסר אויר.ואלו התוצאות:סבולת המאמץ:נמוכה

שתוף פעולה:טוב

סבת הפסקת המאמץ:בחילה וחולשה

התגובה הקרדיוסקולרית:צריכת חמצן מירבית נמוכה מהצפוי דפק חמצני בהתאמה למאמץ סף אנארובי נמוך.

אק"ג:בגדר התקין

התגובה הנשימתית:רזרבה נשימתית תקינה.

חילופי גזים:תקינים.

דיון וסיכום:יכולת למאמץ ירודה לא ניצפתה הפרעה ריאתית או לבבית כושר גופני נמוך.

יש לציין שאני בת 35 האם הבדיקה תקינה או שיש בעיה?התור לרופא עוד שבועיים אנא עזרה...
 
ד''ר דניאל סטרובין  
20:42 16.08.10
לפי מתואר בשאלה , סיבה לקשיי הנשימה במאמץ : כושר גופני נמוך. אין עדות למחלה ריאתית או לבבית שגורמת לקשיי הנשימה. יש להתיעף עם רופא המטפל לגבי משמעות התוצאות במקרה הפרטני
+ הוספת הודעה
   1 ...  74  75  76  77  78  79  80  81  82  ...  156  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה