בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 78

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
 
פנייה בשאלה לרופאי הפורום
 
שלום: בפנייתכם ציינו גיל ומין, מספר שנות עישון ומספר חפיסות ליום. חשיפות תעסוקתיות ואחרות, אם ישנן, ומחלות רקע. הפורום אינו מיועד למחלות ילדים. תודה, דר' ורסנו שבתאי.
 
מרינה
10:58 16.06.10
שלום, אני בת 22 וסובלת מקרוהן ואלרגיה לכרדית האבק (לא אסתמה)
אתמול בזמן הליכה איטית חוויתי קוצר נשימה וכאבים בחזה (ללא צפצופים)
עד עכשיו אני מרגישה שיש איזשהו לחץ בחזה
חשבתי שזה קשור לתקופת מבחנים אבל יש לי גם ליחה מוגברת בגרון ותחושה שקשה לבלוע ואפילו שקשה לאוכל "לרדת"
האם זה יכול להיות קשור לקוצר הנשימה שחוייתי?
תודה...
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:07 17.06.10
שלום,
תחושת הקושי בבליעה לא נראית לי קשורה לקוצר הנשימה הפתאומי אלא אם נכנסת ללחץ נפשי.
לגבי קוצר הנשימה וכאבי החזה כדאי שתבדקי על ידי רופא.
 
אתי
17:36 15.06.10
שלום, אחרי כמה פעמים אמורים כבר להרגיש שיפור בנשימה לאחר שימוש בספיריבה ? ולאחר כמה זמן רמת החמצן בדם אמורה לעלות? האם ייתכן שיפור כבר אחרי הפעם השלישית (שימוש פעם אחת ביום)
תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:03 17.06.10
שלום,
פרק הזמן לתחושת שיפור הוא אינדבואלי, ממספר ימים עד מספר שבועות. המדד לשיפור הוא לא רמת החמצן בהכרח אלא תחושת קוצר הנשימה שפוחתת.
שלום רב, אני בת 49 בריאה בד"כ. לפני 3 חודשים הצטננתי ומאז יש לי שיעול נוראי המשנה את אופיו מדי מס ימים, פעם נבחני ופעם יבש ומטריד. אני מותשת מזה. בנוסף יש מס פעמים ביום שאני מתאמצת להחדיר אויר פנימה. קבלתי כבר 3 מחזורי אנטיביוטיקה (פעמיים זינט -גם כרגע, ופעם אזניל) ללא שינוי אך עם שיפור בתדירות. צילום ראות תקין, סינוסים לא תקינים. מומחה אלרגיה, א.א.ג לא מצאו משהו מיוחד. מומחה ראות חשב שזו אסטמה בהפוגה...קבלתי משאפים (הפסקתי לקחת). האם יש רעיון נוסף להקל עלי? אדגיש שאני ישנה מצוין בלילות. תודה רבה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:09 15.06.10
שלום,
מדובר בשיעול כרוני בהגדרה. הסיבות השכיחות עם צילום חזה תקין הן אסתמה, נזלת/סינוסיטיס ועליית חומצת קיבה מהקיבה. לא ברור לי האם ביצעת בדיקת ספירומטריה (תפקוד ריאה)/תגר מטאכולין. אם הפסקת את הטיפול במשאף סטרואידי כעבור מספר ימים הרי שזו הפסקה מוקדמת מדי. אני ממליץ שתחזרי לרופא הריאות לשם עידכון ויעוץ כיצד להמשיך בברור ובטיפול.
 
אבי
18:27 14.06.10
לפני כחודש וחצי עשיתי בדיקת MRI ראש עם הזרקת גדוליניום
נראה לי שהחומר הזה ממש הרס לי את הגוף -כאבי פרקים -דקירות בכפות ידיים -רגליים כאבים בירכיים ובצלעות של בית החזה -קושי בנשימה רופא ריאות שלח אותי לצילום ראות בגלל קושי בנפוח בית החזה
התוצאןת -צל הלב לא מוגדל משמאל בבסיס הודגם תסנין ריאתי ובשדה אמצעי מספר הצללות פסיות עדינות
נפוח יתר בריאות
סינןסים קוסטופרניים חופשיים

מה אומרים דברים אלה והאם יכול להיות שזה פיחברוזיס בריאות כי אחת התופעות הנדירות של חומר הניגוד גדולינ יום הוא פיברוזיס בעור ואחר כך רב מערכתי
דואג ומצפה לתשובתכם
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
14:06 15.06.10
שלום,
התאור בצילום חזה הוא תאור גרפי לא ספציפי שיכול להתאים למצבים שונים מ(דלקת למשל). יש לחבר את הממצאים הרנטגניים עם הקליניקה (חום,שיעול, גורמי סיכון וכו') ועם בדיקה גופנית. מומלץ שתחזור לרופא המפנה ובמידת הצורך יעוץ עם רופא ריאות.
שלום, עברתי לפני שלוש וחצי שנים חזה אוויר ספונטני בריאה השמאלית, מאז ברוך השם אני מרגיש מצויין ומן הסתם בכל התקופה מאז הפסקתי לעשן.
בעוד חודש אני טס לטיול בארה"ב ושאלתי היא:
האם מותר לי לעלות על המתקנים בפארקים שם (לדוגמא : רכבות ההרים למינהן, או כל מתקן שיש בו שינויי גובה חדים ומהירים.) ומה הן ההגבלות שאשא איתי הלאה בחיים?
המון תודה מראש.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
17:04 14.06.10
שלום,
לחזה אויר ספונטני יש נטייה לחזור. הפסקת עישון תורמת להפחתה בהישנות.
אין לי מושג מה מצב הריאות שלך האם קיימת מחלה ריאתית או שינויים ב CT חזה המגבירים את הסיכון להישנות אך פעילות כגון זו שהזכרת לא אמורה לגרום הישנות אך אין בכך ביטחון מלא.
 
לאונרדו
08:50 09.06.10
אמי בת 81 מזה כ-10 ימים משתעלת שיעול יבש ללא חום. רופאת משפחה נתנה אנטיביוטיקה זינט 500 מ"ג פעמים ביום+ראולין 3 פעמים ביום. היום עשתה צילום חזה בממצא אמפיזמה ריאתית אין לראות תסנין תפליט או גודש שינויים ברונכיאליים כרוניים דו צדדי. שערי הריאות אינם מורחבים.אמי אינה מעשנת.יש לציין שאמי מרגישה בטוב והלכה לרופא רק בגלל השיעול החזק. שאלתי מה יש לאמי? מה זה אמפיזמה ריאתית? מה עושים אם השיעול ממשיך למרות האנטיביוטיקה?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:20 14.06.10
אמפיזמה זאת נפחת , בדרך כלל זה קיים אצל המעשנים (גם אם בעבר) אך יכול להיות אצל אנשים ללא עישון ברקע. בכל מקרה אבחנה של אמפיזמה באופן סופי לא ניתן לקבוע בצילום חזה . לצורך המשך בירור יש לבצע תפקודי ריאות מלאים ולהגיע ליעוץ אצל רופא ריאות .
 
לאונרדו
10:15 14.06.10
 
,
15:41 11.06.10
שלום


הסרקואידוזיס חזרה אליי בפעם השנייה.

מה זה אומר מבחינת המחלה,

כי אני מבין שלהרבה חולים אחרים שהמחלה עברה היא לא חזרה.

אם יש מה לעשות חוץ מ- קורטיזון ששומר שהמחלה לא תיתפרץ.

אם אתה מכיר חולים שאחר המון שנים המחלה היתפתחה גם לאזורים אחרים חוץ מהריאה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:23 14.06.10
סרקואידוזיס הינה מחלה דלקתית רב מערכתית, זאת אומרת יכולה לערב כל מערכת בגוף בכל שלב של המחלה. יש לציין שברוב המקרים מהלך של סרקואידוזיס אינו אגרסיבי. במקרים בהם פעילות המחלה חזרה אחרי הפסקת טיפול (בדרך כלל סטרואידים סיסטמיים ) וקיימת התוויה ברורה להמשך בטיפול - נותנים מינון אחזקתי של פרדניזון (טיפול כרוני)
אני חייל בן 18 וחצי החולה אסטמה מגיל צעיר אושפזתי כמה פעמים בעברי עקב התלקחויות של אסטמה אני משתמש כיום בסרטייד דיסקוס 3 פעמיים ביום 500 מ"ג במשאף וונטולין בזמן התקף וכודר סינגולר פעם ביום הייתי אצל מומחה ריאות הייתי במעקב ואין לאף אחד מושג ממה נובעים לי ההתקפים אני נמצא כל לילה במצב שאני משתמש בוונטולין משאף + אנהלציות וכל פעם שאני בהתקף ובודקים לי את הריאות הם נקיות משום מה שזה מוזר ואני סובל מקוצר נשימה צפצופים שיעול כבד וארוך רציתי לדעת איך אני יכול לגלות ממה אני חשוף כל כך שאני מקבל את ההתקפים בתדירות גבוהה ובכללי איך אני יכול לקבל התקף אסטמה כמו לעשן וכאלה מה יכול לגרום לי לקבל התקף תוך כמה דקות בטוח ... תודה רבה !
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:17 14.06.10
אסתמה הינה מחלה התקפית, לכן בין התקפי אסתמה מצבו של הפציאנט יכול להיות תקין . קיימות סיבות רבוצת שיכולות לגרות להתקף אסתמה: בין אם דברים ספציפיים לחולה אסתמה מסוים (אלרגיה לדברים מסוימים) , בין אם מדובר בגירוים לא ספציפיים (כגון, זיהום בדרכי אויר , חשיפה לאויר קר, עשן או מאמץ גופני ניכר). בכל מקרה בירור של סיבות ספציפיות ובלתי ספציפיות שגרמו להתקף אסתמה הוא ע"י יעוץ רופא ריאות עם התיעצות עם אלרגולוג (במידת הצורך)
 
,
20:30 08.06.10
שלום וברכה

מעניין אותי לדעת: במישור התאורטי .

עד איזה מינון נמוך אתה היגעתה ונתתה לחולה סרקואידוזיס,(לגבי תרופת פרדינזון) , רק כדי לישמור שמחלת הסרקואידוזיס לא תיתפרץ שוב אצל החולה שלך.

((ברור לי שכול מקרה בפני עצמו ואני לא משליך את התשובה, על עצמי בתור חולה סרקואידוזיס שנים רבות לא קלות)
תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:12 14.06.10
במידה וחולה סרקואידוזיס לצורך יציבות התסמינים זקוק למינון אחזקתי של פרדניזון (סטרואידים סיסטמיים) , ניתן להגיע במקרים מסוימים ל5 מ"ג פרדניזון פעם ביומיים ואף נמוך מזה
 
אתי
17:17 08.06.10
שלום, לפני כחודשיים חליתי בדלקת ריאות כולל שאפוז, בצילום ראון טרם אישפוז לא נראה כלום, צילום שני ושלישי כבר הופיעה דלת כולל החמרה בשלישי, עשיתי סיטי נאמר שיש קשריות מאוד קטנות והגדלה של הבלוטות. אתמול עשיתי צילום נוסף לאחר שאני מרגיש מצוין, נראתה הצללה כמעט בכל הריאה שטיבה לא ברור, עשיתי סיטי היום ונרשם שאכן יש החמרה במצב הדלקת אך הבלוטות /סרעפת ועוד כמה פרמטרים תקינים כמו כן הקשריות אף קטנו (גדלו טיפה בעקבות הדלקת) מה יכולה להיות הסיבה שהדלקת לא עברה בזמן שאני מרגיש טוב ? אני אחרי 40שנות עישון הפסקתי לפני 5 שנים.
תודה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:08 14.06.10
לא כל תהליך פעיל בריאה מלווה בתסמינים. לצורך המשך איבחון/טיפול יש להתיעץ עם רופא המטפל /רופא ריאות
שלום רב,
אני 3 חודשים אחרי לידה בניתוח קיסרי, מאז הלידה סובלת מתחושה של קושי בנשימה כאילו אין מספיק אוויר.... גם במנוחה וגם במאמץ, עברתי פעמיים צילום חזה שיצא תקין, א.ק.ג תקין ואפילו נשלחתי למיון בשל התלונות ישר אחרי הלידה על מנת לשלול תסחיף ריאה בדיקת די דימר יצאה תקין.... מאז לסירוגין סובלת מתחושות אלו , לאחרונה מרגישה כאבים באיזור הצלעות ובית החזה שבאים והולכים , לפעמים גם בסרעפת כמו מעין דקירות שמקרינים גם לגב, אני מניקה אז בהתחלה חשבתי שזה קשור להנקה אך מכיוון שתחושת הנשימה עדיין קיימת אני מודאגת. ממה זה יכול לנבוע? הרופאה שלי טוענת שזה יכול להיות מלחץ וחרדה, אך אני כבר 3 חודשים מרגישה שזה לא משתפר ובכלל יש לי מין תחושת אי נוחות בכל האזור של בית החזה והגרון כאילו אני רוצה להשתעל כמו גירוי או אלרגיה . בלילה אני ישנה טוב ללא הפרעות נשימה כלשהן. מה היית ממליץ? האם כדאי לפנות למומחה ריאות ?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:05 14.06.10
במקרה של תלונות רספיראטוריות כרוניות יש מקום להתיעץ עם רופא ריאות . תסמינים במקרה שהוצג אינם ספציפיים לכן קיים מספר רב של אפשרויות
שלופ,
בת 24, נמצאת כרגע בבירור האם יש אסתמה. בינתיים קיבלתי משאף ללא CFC לשימוש לפי הצורך. טרם השתמשתי בו.
בד"כ אחרי מאמץ קל אני מרגישה קוצר נשימה, האם אוכל להשתמש במשאף לפני מאמץ קל (הליכה של 20 דקות)?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:02 14.06.10
מרחיב סימפונות קצר טווח (ונטולין או בריקלין) הינו טיפול אופטימלי למנוע קוצר הנשימה במאמץ אצל חולי אסתמה . בדרך כלל שימוש הוא דקות ספורות לפני מאמץ גופני. במידה ועדיין לא ברור האם מדובר באסתמה, רצוי להשתמש במרחיב סימפונות לפי הצורך בלבד (זאת אומרת ברגעים שיש קוצר הנשימה)
איפה זה עומד מבחינה מחקרית ויישומית נכון להיום ? והאם השיטה עשויה לעזור במחלת הסרקואידוזיס ?
אני מתייחס למתן תאי גזע בשיטת הברונכוסקופיה ישר אל תוך הריאות .
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:00 14.06.10
עבודות האלה בתחילת ברכן, בשלב זה לא ברור מתי יגיע הדבר לשימושו הקליני
לאחרונה עברתי לגור במכללה בדירה עם שותף מעשן.
לאחר בקשות חוזרות ונשנות מצידי הוא אומנם הפסיק לעשן בדירה אך מחזיק את הנרגילה והטבק שלה בחדר.ישנו בחדר את ריח הטבק של הנרגילה והוא לא כזה נורא אך ברצוני לדעת האם הגורמים המסרטנים והמזיקים בטבק מתאדים לאוויר גם ללא בעירה ולכן יש את הריח
במידה ולא האם זה בכל מקרה יכול להזיק לבריאות?

 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:58 14.06.10
ידוע על נזקי עשן של סיגרויות או טבק של נרגילה אך לא מריח של חומר גולמי.
אני כחודשיים אחרי דלקת ריאות, אושפזתי ובבית החולים עשו סיטי ושבו נראתה דלקת ב 2 הריאות. היום חודשיים אחרי עשיתי צילום +סיטי ולדברי הרופא הדלקת שהייתה כ"צמר גפן" בריאה התפזרה אז הותירה צלקות בצורת רשת על הריאה, צריך להמשיך ולעקוב. מה זה אומר? חשוב לציין שבצילום ריאות שעשיתי לפני הדלקת הריאה הייתה כמעט נקייה לגמרי. אני בן 68 ועישנתי שנים רבות עד לפני כמה שנים.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:52 14.06.10
אחרי תהליך דלקתי בריאות נשארות צלקות (בפיענוח זה נקרה שינוים פיברוטיים). במקרים בהם רדיולוג אינו בטוח האם מדובר בהמשך תהליך פעיל או בהצטלקות - עוקבים ע"י בדיקות הדמייה (צילומי חזה או CT)
 
yali
 
19:40 09.06.10
בת 46 מעשנת כ25 שנים בזמן האחרון קוצר נשימה ובצקות ברגליים נשלחתי לתפקוד ראות ולהלן התוצאות אודה לכם אם תוכלו לומר לי האם הבדיקה תקינה .
בתודה מקרב לב
yali
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:50 14.06.10
בדיקה בגדר הנורמה
 
דנה
19:27 10.06.10
האם בסיטי ריאות רואים ממש את כל הריאה ? במידה וחלילה יש גידול בתוך הסמפונות זה גם יראה בסיטי?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:49 14.06.10
בCT רואים באופן מקרוסקופי כל המבנים הנמצאים בבית החזה. CT חזה רגיל אינו רגיש במיוחד לממצאים תוך סימפוניים, לזה קיימת אפליקציה של CT שנקראת ברונכוסקופיה וירטואלית
 
אלי
11:01 09.06.10

האם יש הבדל משמעותי בסיטי חזה-ריאות בהזרקה של יוד או בלי הזרקה ?
אני אמור לעשות סיטי נוסף ויש ברשותי סיטי בלי הזרקה שנראה בו ממצא קטן.
( בסיטי הקודם טכנאי המכון אמר לי שאין הבדל משמעותי ) אני מבולבל

ושאלה מעט מביכה אבל האם הדיאגנוזה של הסיטי נקבעת על ידי הרופא המאבחן
או על ידי רופא ריאות כיוון שהרופא אצלו בקרתי הסתמך על הדיאגנוזה של רופא
המכון. אם כך יש חשיבות רבה למכון אליו אני אלך.

מודה לכם
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:47 14.06.10
הזרקת חומר ניגוד חשובה בהדגמת כלי הדם בבית החזה , לכן לא בכל מקרה יש צורך להזריק חומר ניגוד בזמן ביצוע CT חזה (תלוי באיזה התוויה נעשה הCT). פענוח של CT נכתב ע"י רדיולוג - מומחה בהדמייה. במידת הצורך יש להראות צילומי CT חזה גם לרופא הריאות
לפני כחודש היה לי חום ולאחר סדרה של בדיקות לאחר צלום בית החזה נראה דלקת ריאותבריאה שמאלית קבלתי אנטביוטיקה זינט ורוקסו לאחר שסיימתי את הטיפול האנטיביוטי עשיתי צלום חוזר ונראה שום דלקת ריאות קבלנתי שוב אנטיביוטיקה אוגמנטין לאחר שסיימתי את הטפול האנטיביוטי עשיתי שוב צלום ריאות ובו רשום אין רואים תסנין או תפליט אבל יש שינויים אינטרסטיציאליים עדינים באונה העליונה שלריאה שמאלית יש לשקול צלום בעוד חודש.
מה שאני מבקשת שתסבירו לי בבקשה מה זה אומר ומה המשך הטיפול עכשיו
תודה רבה - מזור
ברצוני לציין שאני בת 49 לפני כשנה עישנתי קופסא סגריות ביום כיום אני מעשנת כ-5-10 סיגריות ליום ולפעמים פחות
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:55 08.06.10
במקרים של דלקת ריאות תגובה לטיפול נקבעת בעיקר לפי תסמינים קליניים (חולף שיעול וכו") וגם לפי הטבה בצילומי חזה. בחלק גדול מהקמרים בבן אדם ספציפי קיימים שינוים ריאתיים כרוניים (לא בהכרח מחלה כרונית!) ולכן כדי להבדיל בין המצבים עושים מעקב רדיולוגי - מבקשים לחזור לצילום בעוד תקופה מסוימת.
לגבי צורך בטיפול תרופתי , יש לפנות לרופא המטפל . אם דלקת ריאות מבחינה קלינית חלפה- בדרך כלל אין צורך בטיפול , רק במעקב.
 
מזור
10:20 08.06.10
תודה על התשובה המהירה שיהיה לך יום טוב
 
ד''ר דניאל סטרובין  
08:45 14.06.10
אחרי תהליך דלקתי (דלקת ריאות או אחר) ספיגה ברקמת ריאה יכולה לקחת זמן, לכן הומלץ על מעקב רדיולוגי. בכל מקרה יש להתיעץ עם רופא המטפל שחבושים גם היבטים קליניים (תסמינים)
 
מישהו
08:16 14.06.10
שלום-רב,
נניח ואני עובד במקום שנודף ממנו ריח חזק מאוד של אבק.
ברגע שאני נמצא במקום כזהלאורך כל היום, האבק הזה נכנס לתוך הגוף שלי ולא יוצא?
עד כמה זה מסוכן?
מבקש את המלצתך האם להמשיך לשהות במקום כזה או לא.
תודה-רבה מראש.
+ הוספת הודעה
   1 ...  74  75  76  77  78  79  80  81  82  ...  150  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה