בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 78

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
שלום רב
סליחה מראש על האורך – חשוב לי לספק תמונה מלאה.
בני בן שנה וארבעה חודשים והוא אסמטי.
טיפול ראשוני באינהלציות ונטולין ובודיקורט ניתן לו בגיל 4 חודשים. בפעם הבאה, בגיל 6 חודשים, חטף התקף חמור – שבוע טופל באינספור אינהלציות ומגוון תרופות בבית ובעקבות החמרה במצבו (סטורציה נמוכה) אושפז לשבועיים. החל מיום לפני האשפוז ולמשך 8 ימים טופל בהתחלה בבטנזול ואח"כ בדאנאלון. הרופאים לא הבחינו בהטבה עקב טיפול זה והילד היה חסר שקט בצורה קיצונית – בכה המון, רצה כל הזמן על הידיים, התקשה לישון וכדומה. מאז השחרור טופל מס' חודשים במשאפים שונים ולפי הצורך אינהלציות. באישור רופאה מומחית (אלרגולוגית) החל לקבל בגיל 10 חודשים סינגולייר פעם ביום ולשמחתנו התרופה הצליחה לייצב אותו כך שנפטר מכל המשאפים. הוא שרד תקופה ארוכה ללא התקפים רק בזכות הסינגולייר – למעט שבוע בו קיבל סינגולייר פעמיים ביום בהוראת רופאה אלרגולוגית עקב סימנים להתקף מתקרב.
לפני חודש ארע בכל זאת התקף אסטמה נוסף דיי רציני והוא החל לקבל כדורי בטנזול וכמעט מיד החל חוסר שקט קיצוני – בכה לילה שלם, לא היה מוכן לרדת לשניה מהידיים וכו'. לאחר יומיים הרופאה שקלה להעבירו לדאנאלון אולם בגלל שגם תרופה זו לא מיטיבה עימו ניסתה ליממה אחת לטפל בו באמצעות 3 פעמים ביום בקבוקון בודיקורט (2 מ"ל) עם ונטולין ומי מלח בשילוב פעמיים ביום אירוונט עם ונטולין ומי מלח. מאחר וניכרה הטבה, קבלנו הנחיה להמשיך בטיפול של 3 בודיקורט ביום עם ונטולין ומי מלח כעשרה ימים ולאחר מכן חזרנו לסינגולייר בלבד.
ולעצם העניין סוף סוף – למרות שחלפו שלושה שבועות מסיום הטיפול הנ"ל הילד ממשיך להיות חסר שקט במידה ניכרת. הוא בוכה הרבה יותר, מתקשה לישון ובניגוד לעבר מסוגל להיות ער יום שלם לא שנת צהריים כלל (נהג לישון לפחות שעה וחצי בצהריים). כמו כן הבחנו בצמיחה עדינהאך חדשה של שיער על גבו.
אשמח מאוד לחוות דעתכם :
1. הייתכן שצמיחת השיער הנה בהשפעת הטיפול בבטנזול / בודירוקט ?
2. הייתכן שחוסר השקט שמלווה אותו מאז קשור לתרופות הנ"ל ?
3. הייתכן שחוסר השקט נוגע לעובדה שמקבל סינגולייר חצי שנה רצוף מדי יום ? בני הבכור קבל תרופה זו שנתיים רצוף והיא לא הפריעה לאיכות חייו, אולם ייתכן שהשפעתה המצטברת על בני הקטן שונה והיא זו שגורמת לחוסר השקט ?
4. האם הייתם ממליצים לנסות טיפולים בחדרי מלח ?
תודה רבה - רבה מראש !!!
אימא שדואגת מאוד לבנה הקטן.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
20:30 01.01.11
תופעות לוואי שתוארו יכולות להיות קשורות לסטרואידים סיסטמיים ולפעמים לסטרואידים ניתנים באינהלציה במינונים גבוהים יחסית . תופעות האלה אמורות להשתפר אחרי טיפולים הנ"ל שניתנו לטווח זמן קצר .
לגבי המשך טיפול ממליץ להתיעץ עם רופא ריאות ילדים
 
סמי
22:23 31.12.10
שלום
יש לי שיעול כרוני מתמשך כבר יותר משנה,עשו לי סיטי ריאות 3 פעמים והכל בסדר,עשו לי גם בדיקת ברונכוסקופיה ולקחו דגימות והכל בסדר גמור תודה לאל
שלחו אותי לבדיקת גסטרוסקופיה אמרו לי שיש לי צרבת קלה ולא מזה השיעול,הלכתי גם לאלרגולוג גם הבדיקה הזאת יצאה בסדר,הפסקתי לעשן כבר שנה(אבל מדי פעם אני מעשן ומסניף קוקאין)
התחלתי דיקור סיני ורפסולוגיה וגם לא עזר,התייאשתי כבר
תייעצו לי מה לעשות.
תודה
סמי
 
ד''ר דניאל סטרובין  
20:27 01.01.11
שיעול כרוני נובע מגירוים קבועים בדרכי אויר עליונות , תחתונות או שילובים שלהם. יש לחזור לרופא המטפל עם כל תוצאות בירור שנעשו עד עכשיו כדי שעל סמך זה לקבל החלטה מה היו הפטולוגיות ובאיזה כיוונים יש להמשיך בירור (ריאות, א.א.ג , גסטרואנטרולוג). עד 10% של מקרי שיעול כרוני אינם מאובחנים אחרי בירור מקיף כמדובר בגורם זעיר ללא ממצאים בולטים בבדיקות או גורם שאינו נפסק לגמרה (כמו עישון)
בבדיקת c.t. של כתף שמאל ביום 22/12/2010 נמצא מוקד סקלרוטי בקוטר 3 מ"מ בצלע 1 מצד שמאל.
ממצא לוואי:בולה 12 מ"מ בפסגת הריאה השמאלית.
אני בן 62 עישנתי סיגריות עד לפני כשנה. כ- 20 סיגריות ביום כ - 40 שנה.
א. מה זה? ב. מה עלי לעשות?

אבקש תשובות המומחים, בהקדם האפשרי.


בתודה ,
פנחס שאער.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
20:19 01.01.11
עישון יכול לגרום לנזקים שונים בריאות, כולל נפחת (אמפיזמה) או בולות (בועות אויר גדולות). במידה ומטופל הפסיק לעשן, בדרך כלל בולות אינן מחמירות יותר. בולות קטנות ( במקרה שתואר) אינן דורשות טיפול תרופתי.
לגבי ממצא בצלע יש להתיעץ עם רופא ארטופד/כירורג. בדרך כלל ממצאים כאלה הינם שינוים כרוניים ואינם דורשים טיפול או בירור נוסף.
 
דנה
08:33 31.12.10
שלום,
עשיתי בדיקת תפקודי ריאות
ובתשובה נרשם : "הפרעה חסימתית קלה, הפוכה בחלקה"
מה זה אומר ומה הטיפול ?

תודה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
20:14 01.01.11
תפקודי ריאות אינה בדיקה אבחנתית בודדת. רופא המטפל/יועץ ריאות מאבחן על סמך כל הנתונים (כולל סיפור המטופל, ממצאים בבדיקה גופנית וגם בדיקות עזר שתפקודי ריאות היא אחד מהם). הפרעה חסימתית הינה אופיינית במחלות של דרכי אויר תחתונות (כגון, ברונכיטיס, אסתמה, ברונכיאקטזיות וכו").
החלטה הטיפולית היא לפי האבחנה ומצב המטופל. לא כל הפרעה בתפקודי ריאות דורשת טיפול תרופתי.
 
יוסי
15:00 30.12.10
שלום רב...אני חייל ולאחרונה התחלתי לסבול מהתקפי ברונכיט שאפילו הגעתי פעמיים למצב של אשפוז...הפרופיל שלי הוא 97 והייתי סובל מברונכיט רק בילדותי.
הופנתי לבדיקת תפקודי ריאות ולכן יש לי מספר שאלות:
1. איך הבדיקה מתבצעת? ( הבנתי שצריך לשאוף ולנשוף לתוך מכונה אבל השאלה היא איך המכשיר מפענח את הנשימות שלי?)
2. ככל שאני מכניס יותר אוויר ומוציא אותו יותר מהר אז המצב שלי יהיה יותר טוב? כי אם כן אז באופן תאורטי אפשר "לשקר" על המכונה ולא לשאוף את מלוא האוויר לריאות וגם להוציא את האוויר לאט יותר הלא כן? ( אני רק מנסה להבין על הבדיקה..)
3. לאחר הבדיקה אני ניגש עם התוצאות לרופא מומחה או לרופא היחידה? או שיש שם כבר מישהו שיפענח את זה ויתן לי טיפול..?(כי בצבא הכל לוקח המון זמן)
4. האם יש קשר בין יל"ד לבין התקפי הברונכיט או להיפך?
5. מה ההשלכות באופן כללי של ברונכיט על הפרופיל הצבאי? האם יורידו לי פרופיל בעקבות כך? ( כי אני לא מעוניין...)
תודה רבה מראש
 
ד''ר דניאל סטרובין  
00:20 31.12.10
בדיקת תפקודי ריאות מתבצעת לפי הנחיית טכנאי תפקודי ריאות וכולל בדרך כלל נשיפה מהירה מקסימלית ואחרי זה שאיפה מלאה. בדיקה דורשת שיתוף פעולה מלא, אך במקרה ומבצעים בדיקה לא באופן אופטימלי ניתן לזהות זאת הדף התוצאות , אז חוזרים לבדיקה עוד מספר פעמים עד שמגיעים לביצוע מיטבי האפשרי של אותו בן אדם.
פרשנות של תפקודי ריאות ניתנת ע"י רופא ריאות , בדרך כלל תפקודי ריאות מבצעים לפני יעוץ אצל רופא ריאות. במידת הצורך רופא ריאות מחליט על המשך איבחון/טיפול
אין קשר ישיר בין מחלות דרכי אויר (כולל ברונכיטיס חריפה או כרונית) לבין לחץ הדם.
מחלות ריאה כרוניות כגון, אסתמה או ברונכיטיס כרונית יכולות להשפיע על פרופיל הרפואי. במקרה של מחלה ריאתית חריפה שאין לה בסיס כרוני, בדרך כלל אין השפעה על פרופיל הרפואי של המטופל.
 
יוסי
02:32 31.12.10
תשובה מאוד מספקת...תודה רבה רבה!
 
דניאל
10:52 29.12.10
שלום.
אני בת 30 אחרי PE ו TIA חולף.
הומוזיגוטית לפקטור II. מטופלת בקומדין לכל החיים.
בזמן האחרון יש לי כאבים בחזה בזמן מאמץ ואני מתנשמת מאוד כשאני עולה מדרגות.
נשלחתי לבצע אקו במאמץ.
הלחץ דם הריאתי במנוחה- 30.
אקו במאמץ הדגים: היפוקינזיה אנפרובזאלית.
בשל גילי הצעיר הוחלט לבצע קודם צינתור וירטואלי.
אני נמצאת בשיקום ריאות בתה"ש בשל תפקודי ריאה שלא בנורמה, כרגע בהפסקה בשל תוצאות האקו.
יש לי כולסטרול גבוהה מטופלת בקרסטור 40 ואיזיטרול 10.
האם הלחץ דם הריאתי תקין?? יש לציין כי במאמץ הלחץ לא חושב.
תודה רבה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
15:38 29.12.10
לחץ דם ריאתי מוגבר נחשב מעל 25 מ"מ כספית לחץ דם ריאתי ממוצע . באקו לב מודדים בדרך כלל לחץ דם סיסטולי שהינו גבוה מלחץ דם ריאתי הממוצע . לכן בדרך כלל 30 מ"מ כספית באקו אינו מעיד על יתר לחץ דם ריאתי. במידה וקיימים תסמינים של קשיי הנשימה במאמץ וכאבי חזה , יש לבדוק האם לחץ דם ריאתי עולה בשיא המאמץ , אם לא - אין לזה חשיבות. אם כן, ישנן סיבות רבות לכך ויש להמשיך בירור דרך רופא המשפחה וקרדיולוג
שלום,

אני חולת אסתמה ומטופלת בסרטייד דיסקוס 250/50 - פעם ביום.

אני בהריון שבוע 6, האם עלי להמשיך בטיפול כרגיל או כדאי להחליף לטיפול אחר?

האם התרופה משפיעה על העובר ויש סיכון כלשהו?

כמו כן, האם ניתן להשתמש בונטולין לפי הצורך?

אודה לכם על תשובה ברורה.

תודה רבה מראש.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
21:17 28.12.10
סרטייד וונטולין מותרים לשימוש במהלך הריון וגם בתקופת ההנקה. החלטה לגבי טיפול אופטימלי לאיזון אסתמה הינה בידיי רופא המטפל.
 
איציק
12:17 28.12.10
בצילום בית חזה שנעשה לאדם בגיל 70 התקבלה התשובה הבאה
צל הלב אינו מוגדל
שינויים אינטרסטיציאלים ונפוח יתר בריאות
מימין סרעפת מורמת
סינוסים קוסטופרניים חופשיים
רציתי לדעת מה זה אומר?
והאם צריך לבצע עוד בדיקות?..
 
ד''ר דניאל סטרובין  
21:16 28.12.10
ממצאים האלה יכולים להיות שינוים כרוניים ללא מחלה ריאתית פעילה או להיות ביטוי של פטולוגיה בריאות. במידה וישנם תסמינים נשימתיים כלשהם או איש הופנה לצילום ע"י רופא בגלל חשד קליני למחלת ריאות, אז יש צורך בהמשך בירור. במקרים של ממצאים בצילום ללא קשר לחשד מסוים של רופא מפנה, החלטה על המשך בדיקות היא בידיי רופא המטפל. לעיתים השוואה לצילומי חזה קודמים מצביע האם ישנה חשיבות לממצאים שתוארו בצילום הנוכחי.
בהמשך לשאלתי מתאריך 24/12, יש לציין שלאימי אין ולא היו תסמינים של דלקת ריאות, ללא חום ללא שיעול וכד' האם בכל זאת זה יכול להיות דלקת ריאות?? אני ממש מפחדת שחלילה מדובר בגוש...

אשמח ללדעתך המלומדת בעניין...

תודה רבה!
 
ד''ר דניאל סטרובין  
21:11 28.12.10
דלקת ריאות זיהומית יכולה להיות ללא חום או שיעול, אך דבר אינו שכיח. מחלות ריאה דלקתיות לא זיהומיות לא מלוות בחום בדרך בחלק גדול מהמקרים.
 
יולי
11:43 27.12.10
שלום לכם
לפני כחצי שעה, הרגשתי לפתע כאב שהוא כמו דקירה באזור הצלע התחתונה, בצד השמאלי של הגוף. הכאב מורגש לרוחב אזור זה ובחלק המקביל לו בגב. יש לי קשיים לנשום וקושי לעשות תנועות מסוימות עם היד השמאלית, בגלל כאבים אלה שעדיין מתמשכים וגורמים לקשיים בנשימה כאמור. מה יכול להיות הגורם לכך? בתודה ובברכה, יולי
 
ד''ר דניאל סטרובין  
19:53 27.12.10
תסמינים אינם ספציפיים, יכול להיות מגוון רחב של אפשרויות: מכאבים ממקור שרירי בית החזה שהוא דבר לא נעים אך לא מסוכן, עד כדי חזה אויר שהינו דורש טיפול רפואי בהקדם.
במידה וכאבי חזה המלווים בקשיי הנשימה אינם חולפים במשך מספר שעות, מומלץ להגיע לבדיקה אצל רופא המטפל או במוקד (חדר מיון)
 
יולי
20:38 27.12.10
שלום לך ד"ר סטרובין ותודה על המשוב,
אני אכן עוקבת אחר מצבי ומקווה מאוד שמדובר בכאב הנובע ממקור שרירי. אודה לך אם תוכל להתייחס לסימפטומים אלה. מאז אותו כאב שחשתי בשעות הצהריים המוקדמות, חל שיפור במצב. כלומר, הנשימות הן בסדר באופן כללי אבל עדיין יש כאב בקו של הצלע התחתונה - בחלק של הגב. אני יכולה לעשות תנועות עם היד אבל עדיין מרגישה דקירות במקום (הגב, בחלק המקביל לצלע התחתונה), כשאני מרימה את היד השמאלית לכיוון מעלה. מוזר, זה מרגיש כאילו "צלע נשברה" - אבל היא לא, בגלל שכל האירוע הזה לא קרה בעקבות טראומה חיצונית. אבל זוהי התחושה. כאב שרירי בעיקר, סוג של דקירה שממוקד כאמור בקו של הצלע התחתונה. מה יכולה להיות הסיבה לכך? האם למרות שהנשימות הן כבר בסדר (פחות או יותר), לאור הכאב, עלי לדעתך לגשת לטיפול? אני שוב מודה לך מאוד על התייחסותך. בברכה, יולי.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
21:07 28.12.10
במידה וכאבים ממקור של של דופן בית החזה (שרירים, צלעות, עצבים) אינו חולף, ניתן להתיעץ עם אורטופד/כירורג. במקרים בהם קיים שיפור בכאבים תוך זמן קצר ללא טיפול כלשהוא, לא חייבים לפנות לרופא כדבר חולף מהר ואין צורך בטיפול
 
שרון
15:01 27.12.10
שלום רב! בתי הייתה מצוננת האף שלה היה סתום כאבי גרון גם היו לה אבל זה עבר לה
אבל עכשיו היא טוענת שלפעמים יש לה דיגדוג מאוד חזק בגרון והיא מתחילה להשתעל ולהשתעל מה זה יכול להיות ?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
20:03 27.12.10
מחלה זיהומית ויראלית או חיידקית בדרכי אויר עליונות (כמו דלקת גרון) או תחתונות (ברונכטיס) יכולות לגרום לשיעול . לצורך איבחון והחלטה טיפולית יש לפנות לרופא המטפל/משפחה
שלום,

השאלה לגבי סבי, כבן 90. ברקע סובל מברונכיטיס כרונית מזה כ-4 שנים בדרגה בינונית.
מטופל תרופתית במרחיבי סימפונות באינהלציות - ונטולין, ארובנט וכן בודיקורט.
מחלות כרוניות נוספות- יתר לח"ד (מאוזן עם טריטיס וואזודיפ), פרפור עליות כרוני, BPH, אי ספיקה דיאסטולית, MDS קלה. אינו פעיל במיוחד, להוציא טיול יומי קצר יחסית בחוץ, כשניתן. תרופות נוספות : אספירין, פוסיד, קסטרל, אבודרט.

ב-3 שנים אחרונות סובל בכל חורף כפעמיים- שלוש מארועים של שבחלק מהפעמים נחשדו לדלקת ריאות וטופלו אנטיביוטית, עם הטבה.מקצתם היו גם ברונכיטיס חריפה..
ארוע אחרון כזה מלפני שבועיים, כולל חום גבוה, בלבול. נחשד לספסיס. טופל בזינט והשתפר. תרביות דם ושתן היו שליליות.
קיבל חיסון פנמווקס יחיד מלפני כ-6 שנים (11/2004). השאלה שלי היא: האם לדעתך בהינתן מכלול גורמי הסיכון הנ"ל והאירועים החוזרים של דלקות הריאה/ברונכיטיס חריפה, כדאי לחזור על החסון כעת? אני יודע שלקבוצות בסיכון גבוה (כגון בחסרי טחול) יש המלצה לחזור כעבור 5 שנים על החיסון. מה דעתך בעניין?
שאלה נוספת לגבי החיסונים- האם החיסון המצומד (פרבנר) מתאים לגילאים כאלו? במידה ולא מיועד לגילאים אלו אודה אם תוכל להסביר לי מדוע- היות ולפחות בילדים הטענה היא שהחיסון המצומד מניב תגבוה טובה יותר של יצירת נוגדנים- בהשוואה לחיסון הפוליסכרידי האם לא כך במבוגרים גם?
תודה רבה מראש.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
19:50 27.12.10
לאשנים ללא טחול יש מקום לחזור לחיסון נגד פנאומוקוקוס פעם ב5 שנים ,כאין להם יכולת לייצר נוגדנים נגד החיידק הספציפי. לכל שאר האנשים , ובמיוחד אחרי גיל 65 , לפי דעות מומחים במחלות זיהומיות אין המלצה לבצע חיסון נגד פנאומוקוקוס (מכל סוג שהוא) יותר מפעם אחד. זאת אומרת , במידה ואיש בגיל 90 קיבל חיסון נגד פנאומוקוקוס בעשור אחרון, אין התוויה לתת לא בוסטר נוסף של חיסון. בנוסף לאנשים ללא טחול קיימים מצבים שהם יוצאי מין הכלל הזה, אז במקרה פרטני יש להתיעץ עם רופא המטפל והוא יעביר שאלה הספציפית למומחה במחלות זיהומיות.
האם טלסמיה מינור מוריד פרופיל בצבא? אם כן עד כמה?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
19:42 27.12.10
יש לשאול זאת בפורום של מחלות דם (המטולוגיה)
 
זהבה לזרוביץ
23:20 24.12.10
שלום,
בתחילת ספטמבר התחילו כפות רגליי להתנפח.
לאחן מכן,ירדה הנפיחות והתחילה בקרסוליים, באצבעות הרגליים ובידיים.
הנפיחות בפנים מורגשת בתוך הפנים,קשה להניח את הפנים על הכרית.
בקיצור, הנפיחות בכל הגוף,
עשיתי את כול בדיקות הדם והתוצאות תקינות.
הבדיקה הבאה היא EMG.
הנפיחות מפריעה ומדאיגה מאוד
לאן עליי לפנות ?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
19:41 27.12.10
תסמינים שתוארו אינם אופייניים למחלות ריאה ספציפיות
 
דנה
13:40 24.12.10
שלום,
אימי בת 73 עברה צילום בית חזה, אימי מעולם לא עישנה, הממצאים: הצללה עדינה באונה תיכונה - תסנין פנאומוני? , צל לב תקין , ממצא מעל ה RML , טופלה ב CIPROGIS 500, האם הממצא הנ"ל מסוכן? האם עלול להעיד חלילה על מחלה? ואם כן איזו? אשמח לתשובה מפורטת שכן אנו מאוד מודאגים,
תודה רבה!
 
ד''ר דניאל סטרובין  
19:39 27.12.10
לפי תאור רדיולוג, קרוב לודאי מדובר בדלקת ריאות זיהומית אך גם מחלות דלקתיות לא זיהומיות , כמו תהליכים לא דלקתיים יכולים להראות בצורה דומה בצילום חזה (וגם באמצעי הדמייה אחרים, כגון, CT חזה). הדמייה הינה כלי עזר לתסמינים קליניים וממצאים בבדיקה גופנית. לפי מכלול הדברים וסבירות קלינית למחלות אלה או אחרות, רופה המטפל מחליט על דרכי טיפול ואיבחון.
לחבר שלי יש מין עיוות בצלעות, באיזור בית החזה. נראה שהן קצת בולטות מדי, ומתחת לאיזור בית החזה יש מין שקע.
שאלתי אותו למה זה, והוא אמר משהו על מחלה, כשהוא היה ילד, ושהתכווצו לו הריאות, ומאז זה ככה.
לא כל כך הבנתי, אבל לא רציתי להמשיך לתחקר.
האם מישהו יודע במה מדובר?

תודה רבה.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
19:36 27.12.10
קיים מגוון גדול של ווריאציות התפתחות בית החזה, בנוסף מחלות כרוניות מסוימות יכולות להשפיע על מבנה בית החזה. בדרך כלל מחלות ריאה בילדות אינן סיבה לשינוי צורת בית החזה.
לאבא שלי יש שיעול שהתחיל לפני כ4 חודשים השיעור החמיר עד שהוא הלך סוף לרופא עשה בדיקות רנטגן בהם לא נמצאו כלום ובכך נגמרה הפרשה וללא פתרון.

הוא התחיל לאכול ג'ינג'ר ששמע מהרופא שהוא עוזר בהוצאת ליחה ולאחר חודש בערך השיעול נחלש עד שהוא עבר, מיותר לציין שכנראה הג'ינג'ר לא באמת עזר אלה הזמן עצמו.

לאחרונה 5 הימים האחרונים השיעול חזר ואבי עבר את אותו תהליך שוב, רופא, רנטגן, חוסר ממצאים, הרופא לא מציע פתרון, אבחון או בדיקות נוספות, לבעיה והמשך אכילת ג'ינג'ר.

מה כדאי לעשות?

לפנות לרופא אחר?
להתעלם ולתת לו להמשיך ג'ינג'ר?
שלום,
שיעול מעל לחודשיים מוגדר כשיעול כרוני ומחייב ברור. הסיבות יכולות להיות מרובות וצילום חזה הוא רק בדיקה אחת במכלול הערכת הסיבות. ראיון מפורט עם המטופל ובדיקה גופנית הם בד"כ הבסיס להתקדמות באבחנה. יש לפנות לרופא מומחה במחלות ריאה/דרכי נשימה.
 
משה
11:27 20.12.10
אני בן 74 לאחרונה סבלתי מליחה וצפצופים. קיבלתי ממומחה ריאות משאף seretide diskus 50/250 meg. השתמשתי במשאף שבועיים פעמיים ביום ומצבי הוטב.
עכשיו, אחרי כחודשיים חזרה הליחה. התחלתי שוב להשתמש במשאף.
שאלתי, האם אפשר להשתמש במשאף הנ"ל ברציפות, פעמיים ביום? מה הנזקים (אם בכלל) שעלולים להיגרם? האם יש משהו אחר שיכול לי עם הליחה?
בתודה, משה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
19:52 22.12.10
שלום,

לא ברור מה האבחנה שאובחנת?!
בעקרון כשיש אנדקציה ניתן להשתמש במשאף גם כל החיים. הטיפול בליחה תלוי באבחנה _בגורם).
שלום רב,
יש לי תינוקת בת 10 חודשים שנמצאת כבר שבועיים עם דלקת ריאות,מאז שאובחנה בצילום ריאות קיבלה טיפול אנטיביוטי בהתחלה קיבלה מוקסוליט ולאחר מספר ימים שלא היה שיפור קיבלה אזניל+ אינהלציות עם ונטולין ובודיקרט...ולאחר ימים שחזרנו עדיין לא היה שיפור והוסיפו לה טיפול סטרואידי בכדור-של קורטיזון.. היום שוב היינו בביקורת ועדיין ללא דיפור אפילו החמרה לטענת הרופא הכל קורא רק בריאה הימנית..
היום החליפו לנו שוב את הטיפול לטיפול סטרואידי בסירפו +משאף ונטולין*6 פעמים..
האם זה מקרה שנתקלתם בעבר שדלקת ריאות נמשכת זמן כזה ארוך והאם נראה לכם להחלליף כל פעם צאת הטיפול?והאם לא מוזר שלאחר כ"כ הרבה תרופות כ"כ חזקות אין שום שינוי?
אשמח לעזרה,תשובה,תגובה..
עדי
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
19:49 22.12.10
שלום,
אתך הסליחה. הפורום אינו מיועד למחלות ילדים, כפי שמצויין בראש הדף.
יש לפנות לפורום מחלות ילדים.
שלום דוקטור,

לפני כשלושה שבועות אובחנתי עם דלקת ריאות. קיבלתי אנטיביוטיקה מסוג doxylin למשך עשרה ימים והיום כבר נגמר השיעול, אבל נשאר לי כאב בצלעות בצד ימין. במהלך היום זה כמעט ולא מורגש (רק כשאני מתמתחת או מסתובבת), זה בעיקר מורגש כשאני מתעטשת או משתעלת. אז אני מרגישה כאב חד לשניה.

מה עליי לעשות?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
19:50 22.12.10
שלום,
כאב לאחר דלקת ריאות מרמז שהיה גרוי דלקתי של קרום הריאה. במידה ולא ביצעת צילום חזה ביקורת, יש לבצע.
+ הוספת הודעה
   1 ...  74  75  76  77  78  79  80  81  82  ...  165  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה