בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 78

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
 
דבורי
00:35 17.11.10
שלום רב,

בהמשך לשאלתי זו שעדיין לא נענתה...

באם אפשרי לקבל הסבר על אופן הטיפול במצב כזה.... האם הנוזל נספג ? ?
או שזה בלתי הפיך ? ?

תודה על תשובתכם המהירה,

דבורי
 
ד''ר דניאל סטרובין  
11:00 17.11.10
במידה ותהליך הפטולוגי שגרם לנוזל בצדר חולף (לבד או בעזרת טיפול תרופתי), נוזל נספג
 
דבורי
20:13 17.11.10
לאחרונה פורסם על בדיקה מעין זו שמתבצעת בהדסה עין כרם עם קרינה במינון נמוך . אני בן 42, אסטמה קלה מגיל 14. עישנתי קופסת סיגריות ליום מגיל 18 עד גיל 30. האם מומלץ לי לעבור בדיקה מעין זו?
שלום,

עישון מעל 10 שנים חפיסה ביום נחשב גורם סיכון לסרטן ריאה. אין המלצות/הנחיות ברורות לביצוע בדיקת סקירה כזו מכוון שיעילותה במחלוקת. בנוסף, בהרבה מאד מקרים שסקר CT מגלה ממצאים חשודים כסרטניים הברור , לעיתים המורכב, הכרוך בכך מעלה שמדובר בממצא לא סרטני. אם יש סיפור משפחתי של גידולים סרטניים הייתי שוקל זאת כבר כעת ולא, לשיקולך האישי.
 
אנה
17:40 08.11.10
לבת שלי יש אסטמה, אז הלכתי איתה לחדר מלח לפי המלצת חברי, התנסנו ולפני חודשיים סיימנו את הטיפול ועכשיו אנחנו ממשיכים ללכת פעם בשבועיים וזה ממש עזר לנו.
 
עופר ניב
19:47 06.11.10
עליה ב-tgv וביחסו לסך הנפח
ירידה ב- fev1 ובשעורי הזרימה וביחס fvc-fev1
תגובה טובה למרחיבי סמפונות
ריווי חמצן 100%
מבחן תגר נשימה ע"י מאמץ : חיובי
סיכום הפרעה חסימתית בינונית קשה
תגובה טובה למרחיבי סימפונות
לכידת אוויר בינונית

והשאלה היא האם זה אסטמה ומה לגבי הצבא מבחינת התוצאות האלה פרופיל וכדומה ?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
21:24 07.11.10
שלום,
אמנם לא צרפת תוצאות מספריות אך לפי הפענוח התפקוד מתאים לאסתמה ובהתאם לחומרת התפקוד והמצב הקליני אמור גם לרדת הפרופיל הצבאי.
 
ורד
22:59 04.11.10
ערב טוב
אבי עשה צילום חזה לאחר שקיבל במשך שבועיים אנטיביוטיקה ואלה התוצאות:
צל הלב תקין בגודלו ובצורתו

הסננה אלבאולרית פריפרית באונה עליונה מימין.
מה אומרת התשובה?
:
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:36 06.11.10
שלום,
את הממצא הריאתי, שאיננו ספציפי, יש לפרש בקונטקסט של תופעות המחלה וגורמי סיכון. אותו ממצא יכול להיות דלקת ריאות (בעקר אם היה חום משמעותי) ויכול להיות גם מסיבה אחרת, לא זהומית. בכל מקרה יש לחזור על הצילום בעוד מספר שבועות ולוודא שחלף לחלוטין. במידה ולא חלף יש להמשיך בברור.
 
צביקי
20:53 03.11.10
ד"ר שלום.
לפני 3 שבועות נולד לנו בן בפוריה, במשקל 3100 גרם, בשבוע 41+3, לאחר לידה לא פשוטה שכללה כריכת חבל טבור 3 פעמים, האטות בדופק ומים מקוניאלים. אפגר 8/9.
לאחר הלידה אושפז התינוק בטיפול נמרץ, עם תמיכת חמצן של 40%, וטכיפניאה.

ניתן טיפול אנטיביוטי רחב טווח שלא סייע, ועדיין רואים הרבה הצללות בצילומים.
ניתן אנתרומיצין דרך הפה לחיידקים לא שגרתיים, כמו מיקרו פלזמה. אך לא היה שינוי ניכר, והטיפול הופסק.
לאחר מכן, נתגלה פניאמקוק בכיח, וניתן שוב פניצילין, אך כאמור – ללא שינוי בצילומי החזה.
בינתיים החמצן הורד בהדרגה, ומזה כ3 ימים הוא ללא חמצן כלל.
החלו במתן בודיקורט וונטולין דרך הפה, אך ללא שינוי משמעותי.
נעשתה הדמיה למוח ולכבד ללא ממצאים חריגים
נעשה אקו לב ללא ממצאים חריגים.
נעשה CT לריאות, שהראה דלקת ריאות אך ללא שינויים מבניים.

לדברי הרופא, יש שיפור קל מצילום לצילום, אך לא כפי שהיינו מצפים במצב של מיקוניום אספיריישן או של חיידק שמטופל באנטיביוטיקה.
הצילומים הראשונים היו טיפיקליים למיקוניום אספיריישן.

כיום הרופא מעוניין להתחיל, לאחר התייעצות עם מומחית ריאות (פרופ' בנטור) בטיפול סטרואידים סיסטמי – דרך הווריד. (בטנזול)

הם חושבים שיש מחלה ריאתית כרונית, ורואים שרקמת הריאה הופכת לפיברוטית במקום בועות.
הוא העלה גם אפשרות של ביופסיה לריאה בשלב מתקדם יותר.

אנו מאוד חוששים מטיפול עם סטרואידים, ומחפשים אפשרויות נוספות. כמו כן, אנו תוהים האם המקום המתאים לתינוק הוא בי"ח ללא יחידה למחלות ריאה?

נשמח לייעוץ,

צביקי
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:33 06.11.10
שלום,
כפי שמצויין בהודעה בראש דף הפורום, הפורום הזה לא מיועד למחלות ילדים. במצב הקיים אני מציע לכם לבקש ממנהל המחלקה לקיים דיון משותף בינו לבין מומחי מחלות זהומיות ויועץ מחלות ריאה ילדים, במידה ועדיין לא נעשה דיון משותף שכזה (הדגש על משותף להבדיל מאשר עם כל אחד לחוד) ולאחר מכן או במקביל לבקש פגישה בהקדם עם פרופ' בנטור ולהעלות בפנייה את שאלותיכם וחששותיכם או לחילופין
 
תהילה
17:19 03.11.10
שלום

אני בשבוע 13 להריון
סובלת מהתקף אסטמה
קיבלתי פרדניזון
איך ניתן לדעת שלא היה חסר חמצן לעובר?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:26 06.11.10
שלום,
לא סביר כי מהתקף אסתמה אחד נגרם נזק לעובר. במידה ואת אכן אסתמטית חשוב שתהיי מטופלת כראוי לכל אורך ההריון ולא רק בפרדניזון בעת ההתקף הנוכחי. אם לא פנית למומחה עד כה, עשי זאת כעת מכוון שאסתמה לא מאוזנת עלולה להוציר את רישומה על העובר.
 
רונן
23:29 02.11.10
שלום רב
לפני כחודשיים הרגשתי מעט קשיי נשימה (כשהיה לחות חזקה בחוץ), הלכתי לרופא והגעתי לצילום רנטגן שם התגלה גוש, לאחר מכן-רופא ריאות- CT שם זוהה גוש 2.5 ס"מ להערכה, משם לאישפוז בשמואל הרופא בחשד לשחפת, משם לברונכוסקופיה -כל התוצאות שליליות ומשם לביופסה מחט לריאות דרך הגב. מנהל המחלקה שם אמר לי לאחר כשעתיים ש-95% שחליתי בשחפת (התוצאות חיוביות), משם למלש"ח- חודש וחצי טיפול אנטיביוטי של 4 סוגי אנטביוטיקה- 10 כדורים ביום.
לאחר הגיעו התוצאות הסופיות מהביופסיה- תרבית- התוצאות שליליות.
באחד הכיחים התגלה מיקרובקטריה בשם פורטוטיום.
לאחר CT נוסף נראה כי ה'גוש' עדיין בריאות באותו הגודל, ומעט קטנים נוספים מסביב.
למרות שאין שיפור ראש המחלקה בשמואל הרופא טען שצריך שאמשיך את האנטיביוטיקה לעוד חודשיים, ראש מחלקה בבית חולים אחר יעץ לי לעשות ניתוח -להוציא את הגוש ולכרות חלק מהריאה ולבדוק מה זה.

יש לציין שבשנה האחרונה למספר חודשיים הייתי מספר שעות כמעט כל יום במרתף חשוך בו היתה פיטריית עובש או טחב מסויימת שכל התכשירים לא עזרו כנגדה וכנראה ששאפתי אותה רבות לריאות. אמרתי זאת לכל הרופאים אך הם לא מייחסים לזה חשיבות רבה.

אני לא יודע מה לעשות ,האם להמשיך באנטיביוטיקה, האם ללכת לניתוח, הבנתי שבאם אין מומחה שידע מה הבעיה - יהיו חייבים לכרות חלק מהריאה

אשמח להתייעץ
בתודה ובברכה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:24 06.11.10
שלום,

לצורך חיווי דיעה יש צורך לבחון את כל הצילומים לאורך זמן, לחפש צילומים ישנים במידה וקיימים לצורך השוואה, לבדוק מה גורמי הסיכון האישיים (כגון עישון וסיפור משפחתי), להעריך גורמי סיכון לניתוח וכו' ואז לקבל החלטה. בכל מקרה את הטיפול האנטישחפתי הייתי משלים ולגבי ניתוח הדברים תלויים, כפי שציינתי למעלה.
 
הילה
20:30 02.11.10
שלום.
ני בת 40, מעשנת 2 סיגריות ליום, אסטמה, מטופלת בסימביקורט- 2 שאיפות ליום.
בבדיקת תפקודי ריאה ממצאים: הפרעה חסימתית קלה עם מרכיב הפיך חלקית.
מה המשמעות של "מרכיב הפיך חלקית"?
בצילום חזה (לקראת ניתוח באוזן) ממצאים:
אין עדות לתסנין או גודש ריאתי
אין עדות לתפלחט פלאורלי
צל הלב אינו מוגדל
נפח ריאתי מוגבר.
מה המשמעות של "נפח ריאתי מוגבר"?
תודה מראש
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:19 06.11.10
שלום,
על פי תאור תפקודי הריאה קיימת חסימה, שלאחר מתן מרחיב סמפונות כגון ונטולין, משתפרת רק בחלקה. החלק שאינו משתפר קשור אולךי לעישון או לאסתמה שאינה מטופלת במינון התרופות ההולם. נפח ריאתי מוגבר הוא סימן לאסתמה לא מאוזנת ו/או לנזקי עישון. ממליץ הפסקת עישון מוחלטת! (גם שתי סיגריות הן משמעותיות) וביקורת רופא ריאות.
יש לי תינוקת בת שנה וחמישה חודשיים הסובלת משיעול טורדני, בלילות אינה מצליחה לישון. שמתי לה מכשיר אדים קרים בחדר, אנהלציה עם מי מלח, סירוט ונטולין+ סירופ דנלון. אתמול קיבלה אנטיביוטיקה פעם ביום בכמות 3 סיסי (אזיתרומיצין).

הבנתי כמה השיעול שלה מציק ובלתי נסבל (כמובן מלראות אותה לא מפסיקה לבכות ולצרוח) מכיוון שגם לי החל שיעול טורדני שכזה הנמשך כבר יומיים, אני בהריון שבוע 26 ופשוט לא מפסיקה להשתעל- הסבל נורא!!!!

הבית שלנו פשוט סובל!! ממה נגרם השיעול??? אף פעם לא סבלתי משיעול שכזה, מה ניתן לעשות????
הרבה תודה, שרון אמא של ליה.
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:15 06.11.10
שלום,
צר לי אך כפי שרשום בהודעה הקבועה בראש דף הפורום, הפורום הזה לא עוסק במחלות ילדים. פני לפורום המתאים (מחלות ילדים).
 
יוס
17:22 01.11.10
מזה חודש שאני מרגיש חוסר אוויר, לפעמים הרגשה כאילו שהראות מלאות ואני לא מצליח להכניס אויר ולפעמים הרגשה כאילו שקנה הנישמה קצת סתום וקשה לי למשוך את האוויר מבחוץ, חשוב לי לציין שאין לי צפצופים אבל יש לי הרבה ליחה ורוק דביק
בעקבות בדיקות א.א.ג התברר שיש לי רפלוקס, האם יכול להיות שזהנ הגורם לבעיה? האם יש בעיה נוספת שיכולה להיות וכדאי לראות רופא ריאות? ואם כן כמה הדחיפות ללכת לרופא? האם המצב מסוכן?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:13 06.11.10
שלום,
חבל שלא ציינת פרטים אלמנטריים כפי שההודעה בראש דף הפורום ממליצה.
תחושת קוצר נשימה היא ביטוי אפשרי למחלות רבות ובמידה והיא נמשכת מעל חודש היא נהפכת בהגדרה לבעייה כרונית המחייבת בדיקה/ראיון וברור. לעניינך, תחושה של קושי במילוי אוויר מכוונת יותר לקוצר נשימה בעקבות לחץ נפשי/מתח בעקר אם היא לא קורית במאמץ או כשאתה עסוק, ומחייבת לעיתים פיהוק יזום לצורך מילוי הריאות. במידה והבעייה נמשכת מזה זמן, רצוי לפנות לבדיקת מומחה.
שלום רב, אנחנו משפחה עם שני ילדים ואשתי בהריון. הגדול, בן חמש וחצי, סובל מאסתמה קלה, אבל כבר כמעט שלוש שנים ללא התפרצות ממשית בזכות טיפול מונע בעת הצורך.
עקב בעיית צנרת בלתי ניתנת לפתרון במגדל המגורים שלנו, יש רטיבות קבועה מתחת לרצפה בדירתנו, שגורמת לרקבון בחלק התחתון של קירות הבית.
הזמנתי בדיקת מומחים שמצאו מספר גבוה של מושבות עובש מסוג פניציליום ואספרגילוס בקיר חדר הילדים ובחדר ההורים.
האם יש סכנה לילדים ובמיוחד לסובל מאסתמה במקרה כזה?
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
15:08 06.11.10
שלום,

אסתמטיים אלרגיים עלולים לפתח רגישות גם לעובשים שונים ואז מחלתם עלולה להחמיר. זה לא חייב לקרות בהכרח אך יש בחשיפה כזו לעובשים גורם סיכון פוטננציאלי.
אני חושבת שעשו ליט בדיקת תפקודי ריאות ואין לי את התוצאות שלה בדיסק ואני מקווה שהתוצאות נשלחו איך שהו לרופא. כל הבלבולגם בגלל שהייתי אצל רופא המשפחה ורציתי שהוא ירשום את התוצאןת והוא לא רשם ואמר לי לבוא אליו אחרי הבדיקה השלישית ואחר כך הלכתי לאמא והיא רצתה לראות הכל כהרגלה ואז נראה לי שהלכו לי לאיבוד דברים. האם התוצאה הגיעה לרופא או שאני אצטרך לעשות אותה שוב אחרי שתהיה לי פאדיחה כי לא יהיה לי אותה בשביל הרופא והכל יקח עוד זמן עד שיקבעו לי תור?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
15:02 29.10.10
בדיקות תפקודי ריאות ניתנות על דף נייר, כמעט אף פעם לא צורבים אותם על דיסק. במידה ותפקודי ריאות נעשו לא באותו מקום בו נמצא יועץ ריאות, יש להביא תוצאות באופן אישי, כסבירות נמוכה מאוד שזה ישלח בדואר.
יועץ כי 1. באתי לבדיקה עם גופיה ולא עם חזיה והייתי צריכה להוריד אותה והיתה לי פאדיחה והוא ראה צלקת ממשהו שנקזו לי בריאה כשהייתי בלי הכרה ואמרתי לו משהו לא נכון כשהו שאל אותי מה זה ואחר כך היתה בעיה לשכנע אותו לראות טאותי שוב ולשנות את זה
2.כי הוא שאל אם אני מעשנת ואני לא מעשנת וחבר שלי מעשן ולפעמים יוצא שאני נאלצת לנשום פאסיבית את העשן ואמרתי לו שאני לא מעשנת, חבר שלי מעשו אז.... ומה שהוא הבין זה שאני מעשנת לפעמים וזה מה שהוא רשם.
 
לירון
18:54 29.10.10
בדיקת תפקודי ריאות לרופא היועץ? התור לבדיקה שנשארה לי הוא ב8.12 ואחרי זה אני צריכה לקבוע תור לרופא ריאות ואחרי זה לרופא משפחה שהוא הרבה יותר פםקיד מרופא.
 
לירון
12:36 30.10.10
הם ישלחו לרופא משפחה או שנתנו לי ונעלם לי? כמה פעמים אמא שלי אמרה לי שהיא רוצה לראות ואחרי שאני הראתי לה והיא הסתכלה ולא הספקתי לעקוב אחריה נהיה לי פחד כי לוקח הרבה זמן לקבוע תורות והרופא ריאות אנטיפת ובא לי לגמור את הסיפור הזה שנהיה מנהלי ובירוקרטי כי אני מרגישה טוב.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
11:39 30.10.10
בחלק מרפאות ריאות, טכנאית מבצעת תפקודי ריאות במקום ואז מעבירה לרופא. בשאר המקרים יש לבצע תפקודי ריאות ואז להביא תוצאות (בדרך כלל דף נייר אחד עד שתיים עם מספרים וגרפים) לביקור אצל יועץ ריאות
 
לירון
13:23 30.09.10
מה ההבדל בין אסטמה לברונכיט (בקשר אלי ולאמא שלי)
בילדות היתה לי ברונכיט ספסטית שעברה ולאחרונה קיבלתי ברונכיט והייתי בבית חולים כי לא יכולתי לנשום, וסיפרתי את זה אז כתבו שהיתה אסטמה בילדות. לאמא שלי יש אסטמה רב הזמן.
 
לירון
12:15 30.10.10
הוא אמר לי שהוא לא רופא אף אוזן וגרון לא רופא עיניים לא נוירולוג וכו' ואסור לו לכתוב שום דבר בכרטיס שלי. .אפילו באתי אח"כ עם אמא שלי ואותו דבר.נאלצתי לחפש וללכת לכמה רופאים פרטי ולכל אחד לשלם מאות שקלים. עכשיו אמא שלי שולחת פקסים ונראה מה יהיה. וזה לא הוגן.
 
לירון
13:24 30.09.10
אני בת 36 לא מעשנת
 
ד''ר דניאל סטרובין  
20:49 30.09.10
מבחינת התסמינים יכול להיות הבדל די מינימלי: ביטוי של שתי המחלות הינו שיעול קשיי הנשימה. ברונכיטיס יכולה להיות חריפה , בדרך כלל בזמן זיהומים בדרכי אויר או כרונית (בחלקו גדול אצל מעשנים או אצל אנשים עם חשיפה לאבק מזיק) . מברונכיטיס חריפה מבריאים . ברונכיטיס כרונית ברוב המקרים לא ניתנת לריפוי. אסתמה הינה מחלה כרונית שגם היא לא ניתנת לריפוי , גם כששנים אין תסמינים נשימתיים היא נמצאת ברקע ותמיד יכולה להופיע.
יש קשר משפחתי אצל חולי אסתמה. נכון להיום לא ידוע על גורם גנטי או קשר משפחתי במקרים של ברונכיטיס כרונית
אין לי רישומים בקופת חולים ממתי שהיה לי ברונכיט כי זה היה אצל רופאת ילדים ובעיר אחרת ומאז המיקוד הרפואי שלי עבר למשהו אחר. אז עברתי טיפול מיוחד אצל הרופאת ילדים שנועד לגמול אותי מהברונכיט. כששומעים שהיתה לי ברונכיט בילדות ולא יודעים שהיא עברה לי, איך יכולים לדעת שזאת ברונכיט חדשה ולא ברונכיט כרונית? חוץ מזה אז עשו לי טסטים ויצא שאני רגישה לאבק והמידע הזה לא עבר לשום מקום אז לא יכולים לאבחן אותי נכון.
המיקוד הרפואי שלי עבר למשהו אחר מאז שהיתה לי ת. ד. ומאז כל אחד חושב משהו אחר כי נפגעתי בעיקר בעין ואובחנתי בעיקר כפגועת מח . זה לא קשור אבל אני מאוד רגישה בגלל זה לטעויות באבחונים. ולאחרונה כאמור חזרה לי הברונכיט ומעצבן אותי שכנראה אין לי אבחון מדוייק. האם האויר של חיפה יכול לגרום לי ברונכיט בגלל שהייתי רגישה לאבק? האם אני עדיין רגישה לאבק אם הייתי פעם רגישה?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
09:44 26.10.10
הבדל בין ברונכיטיס כרוניות עם החמרות והטבות לאורך שנים וברונכיטיס חריפה והופכת לכרונית הוא על סמך היסטוריה רפואית ולא תמיד קל לדעת זאת. מבחינת הרפואית דבר זה אינו חשוב כל כך כאינו גורם לשינוי בהחלטה הטיפולית . מה שחשוב לברר האם מדובר באסתמה או ברונכיטיס כרונית , במקרים גבוליים דרוש יעוץ ומעקב אצל רופא ריאות כדי לקבל תמונה ברורה.
רגישות לגורמים אלרגיים אינו בהכרח קבוע לכל החיים ובמידת החשד יש להתיעץ עם רופא אלרגולוג
ידוע שלזיהום הסביבתי ישנה השפעה על מחלות דרכי האויר (אסתמה וברונכיטיס כרונית) אך לא תמיד ניתן להעריך או למדוד זאת.
הוא שלח אותי לסדרת בדיקות.
אתמול עשיתי צילום רנטגן ונורא פחדתי מזה.
בדצמבר יש לי בדיקה בביילינסון של תגר במטכולין
נדמה לי שהיתה עוד בדיקה שעשיתי ואין לי מושג מה איתה. אחרי הבדיקה בביילינסון אני אצטרך לקבוע רופא ריאות ואחר כך רופא משפחה. האם זה יברר הכל? האם יש עוד בדיקה שצריך בשביל לברר את זה(הבדיקה שאני לא זוכרת אותה שנדמה לי שעשיתי) האם יכול להיות שתוצאות של בדיקה מדווחות ישירות לרופא במחשב? הרופא ריאות הוא אנטיפט. לכן תוך כדי דיברתי עם אמא שליאחר כך דיברתי איתה שוב כי אמרתי לו שנקזו לי מים מהריאות כי הוא ראה סימן ולמעשה עשו את זה מתי שהייתי חסרת הכרה אחרי ת.ד. ואמא אמרה לי שנקזו לי אויר כי ניסו לקחת לי משם דם ודקרו את קרום הריאה, וזה עצבן אותו יותר כי אמא שלי אמרה לי להכנס אליו שוב ונכנסתי אחרי התור שלי שוב וזה רופא מומחה והוא כעס עלי ואמא רצתה לדבר איתו בטלפון והייתי בין שניהם והוא לא רצה לדבר איתה. ומתי שאני מדברת עם אמא שלי תוך כדי אני שוכחת הכל. גם אתמול דיברתי עם אמא שלי בטלפון אחרי הבדיקה והיא ישר התעצבנה למה עשיתי צילום רנגן כאילו שהיתה לי ברירה ושכחתי את הרוב.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:59 29.10.10
אחרי ביצוע בדיקות יש לחזור לרופא יועץ לצורך סיכום אבחון והחלטה על המשך בירור/טיפול
 
ל
11:52 28.10.10
בגלל שהיתה לי בילדות ברונכיט שחלפה , ויש לי נזלת אלרגית שלרוב חלפה אבל נשארה ואני נמצאת הרבה בחיפה באיזור עם זיהום אויר של מפעלים פטרוכימיים ואין לי תיעוד רפואי רציף ולא כל כך מאמינים לי בגלל שככתוב בכרטיס קופת חולים שהיתה לי פגיעה קרניו צרברלית ב87 בת.ד. ולא כתוב כלום על השיקום שלי ועל זה שרוב הפגיעה היא שומן בעין שנספג ויחד עם זאת אני רואה טוב, פשוט לא מאמינים לי. המצב הנפשי שלי מרגיש יותר גרוע והנשימה שלי באופן כללי נהיית יותר כבדה ואני לא מנסה להסביר את זה אפילו כי אז ישלחו אותי לפסיכולוגים ויהיה לי יותר גרוע.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
11:41 30.10.10
בעניין זה יש לפנות לרופא המטפל (משפחה)
ניסיתי. הרופא משפחה אמר שהוא לא אאג לא מומחה ריאות לא נוירולוג לא רופא עיניים וכו'. אפילו הבאתי את אמא שלי ולא עזר. נאלצתי למצוא רופאים פרטיים ולשלם המון כסף.כל אחד לא מבין במשהו ספיציפי.עכשיו אמא שלי צריכהלשלוח פקסים. בקשר לריאות יש לי בדיקה תגר במטהכולין שאני לא יודעת מה היא בודקת ואחר כך אני צריכה לבוא לרופא ריאות ואחר כך לרופא משפחה כי הוא רק מסכם.
 
סוזן
20:24 28.10.10
שלום.רציתי לשאול אם זה נפוץ שבאסטמה יש עייפות בנשימה.כלומר-בהתחלת פעילות אני בסדר וקצת אחרי ,אני נחלש והנשימה חלשה יותר ואני מתנשף יותר.כך גם בתפקודי הריאות.האם אסטמה זה חולשה גם של שרירים בבית החזה?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:57 29.10.10
אסתמה הינה בעיה של דרכי אויר - סימפונות , ולא שרירים של בית החזה . ירידה בזרימות אויר דרך דרכי אויר בשל היצרות הסימפונות מביאה לתחושת חוסר אויר ואי יכולת להמשיך במאמץ גופני , אין כאן קשר לשרירי שלד שכוחם ותפקודם נשאר ללא שינוי.
 
סוזן
21:04 29.10.10
הרופא אמר לי שיש לי חולשת שרירים .אז איך זה קשור לאסטמה?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
11:37 30.10.10
במידה וישנה חולשת שרירים (מיופטיה או נאורפטיה) , מדובר במחלה אחרת, ללא קשר לאסתמה
 
דנה
18:36 27.10.10
שלום, אני בן 65 חולה copd משתמש בחמצן בבית אך לא באופן קבוע, עד היום (כמה חודשים ) השתמשתי במשאף ספיריבה 18מירוגרם פעמיים ביום, בוקר וערב, לפני כשבוע הייתי אצל רופא ריאות שבדק ואמר שמצב תפקוד הריאות שלי לא משהו... הוסיף לי משאף סרטייד דיסקוס 50/100 מק"ג ואמר לי להשתמש בו פעמיים ביום ואת הספיריבה להוריד לפעם 1 ביום. שאלתי, האם המשאף החדש שקיבלתי סרטייד אכן מכיל חומרים טובים יותר מאשר הספיריבה? מדוע השינוי במינונים?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
15:05 29.10.10
ספיריבה הינו מרחיב סימפונות בשם טיוטרופיום ומיועד לשימוש פעם ביום בלבד . לא מומלץ להשתמש בו יותר מפעם אחד ורצוי להקפיד על שעות דומות של השאיפה. סרטייד הינו משאף משולב של סטרואיד נשאף ומרחיב סימפונות מסוג אחר (סלמטרול). שילוב של שני המשפאםי האלה הינו הגיוני ככל אחד מהם עובד על מנגנון אחר של COPD .
 
דנה
08:34 30.10.10
 
נ
15:46 27.10.10
שלום,

לפני מספר חודשים אובחן אצלי סרקואידוזיס ואני מטופלת בסטרואידים (פרדניזון).

מזה כחודש אני סובלת מנשירה ממש רצינית שלא נפסקת.

רופא עור הביא לי מינוקסי,האם ניתן להשתמש? האם לא יכול להזיק לטיפול/ריאות?

תודה..
 
ד''ר דניאל סטרובין  
15:08 29.10.10
לא ידוע על אינטראקציה בין סטרואידים סיסטמיים ומינוקסידיל. מבחינה מחקרים לא ידוע האם מינוקסידיל יכול להשפיע על סרקואידוזיס, קרוב לודאי שלא.
 
חסוי,
18:54 28.10.10
שלום לכם אני מבין שאתם מומחים אז אולי תוכלו לעזור לי

אני לא יודע אם מה שיש לי נקרא אסטמה , אנשים שאני מכיר עם אסטמה יש להם התקפים וזה נדיר וגם אם יש להם התקף זה ממש בית חולים ורציני...

אני משתמש בבירקלין אולי 4-5 שאיפות ביום ז"א כל מספר שעות אני לא יכול לנשום כמו בן אדם זה לא נראה לי הגיוני שבן אדם ישתמש בבריקלין 4-5 פעמים ביום

כמובן שהיתי בעבר אצל רופאים אבל אף אחד לא נתן לי הסבר מלא מה ישלי? אני מעשן =במקום יש לי התקף. אני קם בבוקר כל בוקר התקף. אין דבר כזה בוקר בלי התקף. כל מאמץ קטן התקף. נמאס לי כבר אלו הם לא חיים ורציתי לדעת מה נראה לכם שיש לי??? כי זה לא נראה לי אסטמה..
 
חסוי,
18:57 28.10.10
שהאסטמה היא לא מלידה , בגיל 12 זה התחיל בפתאומיות ונמשך עד היום (גיל 20)

וכפי שידוע לי אין עבר רציני של אסטמה במשפחה שלי. חוץ מבן דוד שקטן ממני באיזה 12 שנה אין לי עוד אדם במשפחה עם אסטמה.
כמו כולם... אני מכור לעישון נרגילה ולאחרונה קצת סגריות אבל בגלל ההתקפים אני פשוט לא יכול לעשן.... דווקא את ההנאות הקטנות האלה לקחו ממני??? העשן זה הרוגע שלי...
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:53 29.10.10
חלק גדול ממקרי אסתמה מתחילים לא בגיל שנה-שנתיים ולא בהכרח יש סיפור משפחתי לחולה אסתמה נתון.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:51 29.10.10
לצורך האיבחון המדויק יש להגיע לרופא ריאות כדי בנוסף לסיפור , יהיו גם ממצאים של בדיקה גופנית ותוצאות בדיקות עזר (תפקודי ריאות , צילום חזה)
על סמך זה יועץ יוכל לתת אבחנה או חשד לאבחנה ספציפית ולהמשיך בבדיקות נוספות ו/או טיפול תרופתי
שלום,

אני חולה במחלת COPD ומשתמש בתרופות. קראתי באינטרנט על מוצר שהוא משאף גבישי מלח

המוצר אכן יעיל לחולי COPD?

בברכה,
טוני
 
ד''ר דניאל סטרובין  
11:02 01.03.10
מדובר בתרופה שלא נחקרה באופן מסודר, לכן לא ניתן לדבר על יעילות באופן כללי וגם למחלות ספציפיות (כגון, COPD ).
 
יונתן
18:46 01.03.10
שאלה
כמה זמן אתה חולה ב copd עים היתה מעשן הוא מעשן לשעבר

מה תפקודי הריאה שלך

ברצוני לדעת כי אני עושה מחקר בנושה אסתמה ו copd
 
ציון מ.
09:51 29.10.10
בן 57 ושאלתי :האם פעילות גופנית מאומצת לחולה copd הכוללת הליכה מהירה וקצת ריצה יכולה להשיג דווקא מטרה הפוכה וגורמת לגירוי הריאות?ומצד שני איך אפשר לשפר כושר גופני וחיזוק הריאות אם לא בצורה כזו?תודה .
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:48 29.10.10
פעילות גופנית יכולה לעזור לשפר סיבולת לב-ריאה בחולי COPD . לא צפויה הרעה בגין פעילות גופנית
+ הוספת הודעה
   1 ...  74  75  76  77  78  79  80  81  82  ...  161  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה