בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה אסטמה עמוד 78

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
מנהלי פורום מחלות ריאה אסטמה:
ד''ר שבתאי ורסנו
לפרטים נוספים
ד''ר דניאל סטרובין
לפרטים נוספים
צהריים טובים,
בני כבן ארבע. בגיל חצי שנה הייתה לו דלקת ראות קלה, ועד לאחרונה לא היו לו שום בעיות בדרכי הנשימה. הוא לא נזקק לאנהלציות כלשהן וכמעט ולא חלה. בחצי שנה האחרונה מאז שעבר לגן שבו כמות רבה של ילדים, הוא לא מפסיק לחלות. פתאום ימים של חום גבוה , שיעול בלתי פוסק.., נזלת וכמובן חום גבוה מאד ודלקת ראות שטופלה על ידי מתן אזניל. מאז הדלקת שלפני חודשיים הוא לא אותו דבר. הוא חלש יותר, עייף..כל הזמן משתעל ועם נזלת ובין לבין מקרים של קוצר נשימה. כשיש קוצר מטופל באמצעותאנהלציה של ונטולין ומי מלח.עשינו שוב צילום ראות המפענח אמר שזו דלקת ראות אך הרופא המטפל טען שזה בסדר ומה שרואים בצילום התסנינים קשורים לדלקת ראות הקודמת. בדיקות דם הראו שהברזל וההמוגלובין נמוכים והתחלנו במתן ברזל 5 מל ביום.
דבר נוסף חשוב, בחודשיים האחרונים יוצא לו מהפה קול מדי שעה בערך שכאילו קשור למחסור באוויר. כל אלו שני רופאי משפחה ראו ויודעים. הטיפול שקבלתי הוא אנהלציה לפני השינה למשך שבוע ומתן ברזל. לי לא ברור איך ילד כל כך בריא נהייה פתאום כל כך חלש עם תסמינים ברורים שמשהו שקשור לנשימה לא עובד כמו שצריך..,
מה דעתכם?, הרופאים טוענים שכנראה הוא גם נדבק בכל מיני ווירוסים שכן זו השנה הראשונה שלו בגן!!, האם הברזל אמור לתת מענה..?, האם לפנות למומחה..?, אשמח לחוות דעתכם.
בברכה, לימור.
שלום,
כפי שרשום במודעה שבראש דף האתר הפורום אינו מיועד למחלות ילדים. יש לפנות לפורום המתאים. ככלל אם התלונות נמשכות וחוזרות כפי שאת מציינת כדאי להבדק ולקבל חוות דעת רופא מומחה למחלות ריאה ילדים.
 
כהן חופית
16:18 15.03.11
שלום לחמי מצאו מים בין הקרום לריאה וביום ראשון הוא עבר ניתוך ולקחו חתיכה לבדיקה האם זה אומר משהו על סרטן או רק דלקת ואך אפשר לטפל במים בריאה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
19:48 16.03.11
שלום,

הסיבות לנוזל בחלל החזה בין הריאה לדופן החזה יכולות להיות שונות החל מדלקת ועד תהליך גידולי. כשבדיקת הנוזל עצמה לא מאפשרת אבחנה מבצעים סקירב של חלל החזה ולוקחים ביופסיות. עליכם להמתין לתוצאות הביופסיה/אבחנה. על פי האבחנה כך גם הטיפול.
 
יגאל
22:30 14.03.11
שלום, ד"ר! בפרוטוקול של וועדה רפואית של המל"ל כתוב:" לתובע אבחנה הסטולוגית של סיליקוזיס. התלונות הקליניות של כאבים בחזה אומנם אינם מתאימות, כמו כן כיווי חמצן בדם במס' בדיקות תקין אך קיימת ירידה בדיפוזיה בחומרה קלה-בינונית והפרעה רסטריקטיבית בחומרה בינונית. הוועדה קובעה נכות בשיעור 20% לפי סעיף 5(1)ב החל מיום הביופסיה והאבחנה 01.10.10."

רציתי לשאול - למצב של דיפוזיה בחומרה קלה-בינונית ורסטריקציה בחומרה בינונית - אם 20% מתאימים למצב? תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:44 15.03.11
שלום,

ההחלטה על דרגת נכות לא תלויה רק בדיפוזיה ועל הרופא לשקלל את כל הנתונים.
אובחנה אצלי דלקת ריאות ללא חום (צילום רנטגן) קבלתי 6 ימים רוליד אחרי זה עברתי
לדוקסילין 100 6 ימים. לא היתה הטבה שקלו לתת זינת היות ואני אלרגי לפניצילין יש סכנה שאהיה אלרגי לזינת לכן נתנו לי עכשיו טאבניק 500
מה ההמלצות להמשך טיפול במדה ולא תהיה הטבה בשיעול המתמשך והמתיש
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:42 15.03.11
שלום,

הסבירות לדלקת ריאות ללא מחלת חום (לפחות בתחילה) היא מאד נמוכה. יש לבצע צילום חזה ולהמשיך בברור כולל אפשרויות אחרות לסיבת שיעול מתמשך.
 
הדס
11:10 14.03.11
שלום,
הינני בת 32 הסובלת מעודף משקל ורוצה לעבור ניתוח שרוול.
כחלק מבדיקות טרום-ניתוח הופנתי לבדיקת תפקודי ריאה.
בילדותי סבלתי מאסטמה שעברה בגיל ההתבגרות.
היום ביצעתי את הבדיקה והבנתי מעורכת הבדיקה כי התוצאות אינן שגרתיות.
היא אמרה שאני לא נושפת מספיק זמן והתוצאה שלי מינימלית. ביצעתי את הבדיקה כמה פעמים, ללא שינוי. לאחר שאיפה ממשאף והמתנה של מספר דקות ביצעתי את הבדיקה שוב, אך עם אותן תוצאות.
הרופא במכתב שנתן לי רשם -
SPIROMETRY: VERY MILD OBSTRUCTIVE DYSFUNCTION AT REST.
NO CHANGE IN AIRFLOW RATES AFTER BRONCHODILATOR INHALATION.
מודגשת בבדיקה שורה-
FEV1 L PRED-3.34 PRE-2.87 %PRD-86%
POST-3.03 %PRD-91%
%CHG%-5
אשמח לקבלת הערכה האם זה תקין,
והאם זה אומר שאין מניעה מהבחינה הזו לעבור את הניתוח.
תודה מראש,
הדס
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:41 15.03.11
שלום,

הפרושים וההמלצות צריכים להיות בידי רופא הריאות שבדק אותך. הנתונים שמסרת אינם מספיקים להערכה.
 
עמיר
08:13 14.03.11
אובחנה אצל אישתי דלקת ריאות ללא חום והיא קיבלה שבוע זינת - בשל חשש לסינוסיטיס - ושבוע רוליד אך עדיין היא משתעלת חזק. השיעול נמשך יותר מחודש והיא תשושה לחלוטין.
האם כדאי לעשות CT או יש לחכות עדיין. בדיקות דם היא לא עשתה.
בנוסף לכך היא מעשנת זמן רב אך בעקבות הדלקת היו הורידה ל3 סיגריות ביום.

בברכה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:38 15.03.11
שלום,

הסבירות לדלקת ריאות ללא חום (גם לא בתחילת המחלה) היא מאד נמוכה. יתכן וסיבת השיעול היא אחרת. יטש להיבדק ולהיוועץ ברופא ריאות.
 
סבין
17:08 13.03.11
שלום,
מאז שהתגייסתי לצה''ל ובכלל מאז שהגעתי ליחידה שנאי משרתת בה אני חווה יותר ויותר התקפי אסטמה ...השימוש במשאף במכשיר האינלציה ובכדורי הפרדינזון עלה.לפני שלושה ימים היה לי התקף קשה והייתי במיון .
האם אני יכולה לצאת מהצבא על האסטמה שהחמירה כי בסה'כ זו הבריאות שלי והיא משפיעה לי על החיים
אני כבר לא יכולה להוציא משפט בלי להשתעל או לישון רציף בלילה בלי לקום מחוסר אוויר בלילה
הייתי אצל רופא ריאות בחר'פ והוא הפנה אותי לבדיקת מאמץ ורשם שהסימנים שלי לא סימנים רגילים לאסטמה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:37 15.03.11
שלום,

עלייך כמובן לבצע ברור דרך הצבא. במידת המצורך משחררים מהצבא גם על אסתמה קשה במיוחד אך יתכן מאד כי במקרה שלך ניתן יהיה למצוא פתרון טיפולי יעיל כמו שקורה במרבית האסתמטיים.
 
ביאנושקה
16:33 13.03.11
שלום,
אני בהריון, שבוע 21, אני כבר כמה שנים מטופלת בסימביקורט כטיפול מונע. ביומיים אחרונים אני סובלת מקשי נשימה וכדי להקל השתמשתי פעמיים בפארדיל שתמיד יש לי למקרה שאני לא יכולה לנשום.
השאלה, האם מותר להשתמש בפארדיל בזמן ההריון? אחרי שלקחתי אותו אני מרגישה חולשה בכל הגוף ורעד ברגלים.
אודה מאוד לתשובה מהירה!
ביאנושקה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:35 15.03.11
שלום,

מותר להשתמש בהריון בפוראדיל אך לא מומלץ להשתמש בו כטיפול מקל. עלייך להשתמש בונטולין לפי צורך ולהמשיך בסימביקורט. יתכן ואם האסתמה לא ממש מאוזנת יש מקום להגדלת מינון הבימביקורט וכמו כן לבצע תפקוד ריאה.
שלום,
לפני חודש וחצי הייתי חולה בשפעת ולאחריה דלקת ריאות. טופלתי באנטיביוטיקה לווריד והמשכתי טיפול בזינט עוד שבוע בבית. השיעול פסק, החום ירד, והיום ביצעתי צילום ריאות נוסף בו כתוב שאין עדות לתסנין או גודש ריאתי, אין עדות לתפליט פלאורלי אך יש ריבוי ציור אינטרסטיציאלי על פני שתי הריאות.
הכאב הפלאוריטי עדיין מלווה אותי בשאיפות עמוקות, מאמץ של השרירים האינטר-קוסטליים ובעת עיטוש.

מה עליי לעשות? האם זה נורמלי שחודש וחצי אחרי דלקת ריאות יש עדיין דגם אינטרסטיציאלי בריאות וכאב פלאוריטי?

תודה,
שרון
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:33 15.03.11
שלום,
הסימפטומים והממצאים שתארת יתכנו גם חודש וחצי לאחר דלקת ריאה עם גרוי קרום הריאה. עלייך לחזור לרופא שהמליץ על הבדיקה לשם השוואת צילומים והתרשמות קלינית.
 
דוד
10:55 13.03.11
שלום

בבדיקת סי טי בטן שעשיתי בהקשר למעי הדק (לא נמצאו ממצאים מהותיים) נמצאו גרנולומות זעירות בבסיס הריאה.
מה המשמעות של ממצא זה, והאם אני צריך טיפול/המשך בדיקות?
תודה מראש
דוד
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:32 15.03.11
שלום,

אני מניח שמצאו אצלך "קישריות" (ממצא רנטגני) ולא "גרנולומות (ממצא היסטופתולוגי בביופסיה). המשמעות שלהן רק מצילום אינה ברורה בדרך כלל. יש להביא בחשבון גורמי סיכון חשיפתיים (למשל עישון), עבר של זהומים ריאתיים (למשל שחפת) וכיו"ב. פעמים רבות ההחלטה היא לבצע CT חוזר במועד מאוחר יותר (מעקב רנטגני) ובמידה והן גדלות או נוספות לבצע ביופסיה.
שלום דוקוטור,
אימי בת 69 סובלת ממחלת ריאות הנ"ל. לפני כ3 חודשים החלה שימוש במכשיר חמצן 24 שעות על 2 ליטר מטופלת ב20 מ"ג סטריאודים ואין שיעולים כרגע.
לקחתי אותה לפרופסור קרמר בבילינסון בכדי לבדוק אפשרות להשתלה.
יש לציין כי אימי סובלת גם מסוכרת 30 שנה (אינה מאוזנת בשנים האחרונות)
שומנים בדם ופרפור בלב.
שאלתי היא האם מישהי במצבה תהיה מסוגלת לעמוד בהשתלת ריאות (אם בכלל תאושר לה)
או שעדיף להשאיר אותה כפי שהיא ולקוות לטוב?


אודה לך על תשובתך
הבן
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:29 15.03.11
שלום,

מטרת הערכה לפני ביצוע השלת ריאותצ היא להעריך את הסיכונים ובין היתר מבצעים גם הערכה של מצב הלב. אם מחלתה במצב הדורש השתלה והבדיקות יראו שהיא מסוגלת לעבור אותה בסיכון סביר זהו לפעמים המוצא האחרון. אמך לא קשישה ויש לתת לה את האפשרות.
 
דב
06:33 11.03.11
האם יש קשר בין שתייה (מים או אחרת) לבין מצב האסטמה וההרגשה הכללית? תודה
 
ד''ר שבתאי ורסנו  
13:26 15.03.11
שלום,

אין קשר שידוע לי אבל אלכוהול או יין כן עלולים לגרום התקף וגם חומרי שימור מסויימים.
 
רחלי
00:21 21.07.09
שלום רב,
בשבועות האחרונים (3) אני נתקפת בקושי של נשימות עמוקות. זה מופיע על בסיס יומי ובמהלך כל היום (ניסיתי לבדוק אולי קשור לתזונה או משהו אחר ולא מצאתי קשר). חשוב לי להדגיש כי עד לפני יומיים גם לא היה לי שום קושי להתאמן בחדר כושר (מתאמנת באופן קבוע במשך 3 פעמים בשבוע). בפעילות האחרונה גם לא היה קושי מלבד הצורך כל הזמן לקחת נשימות עמוקות. נתונים נוספים שאני יכולה לציין, אני מאוד עייפה בימים האחרונים (למרות שישנה בממוצע כ7 שעות בלילה), שרירי הצוואר וחגורת הכתפיים החלו לכאוב לי (יתכן מהניסיונות הרבים לפהק, לנשום עמוק).
אני בת 32 וללא היסטוריה של בעיות נשימה. יש לי היסטוריה עם בעיות בגרון (חיידק הסטרפטוקוקס בתקופות משתנות). אני די חסרת אונים, פעמים רבות זה יוצר אצלי פאניקה שאני לא מצליחה לנשום ואני ממש נלחצת מה שמקשה עוד יותר על הניסיונות לנשום.
אודה לאיזו הכוונה והמלצה לאיזה רופא עלי לפנות בעניין. אשמח גם להמלצה.
תודה רבה
רחלי
 
ד''ר דניאל סטרובין  
21:45 21.07.09
קודם כל יש לפנות לרופא המשפחה לצורך בדיקה והתרשמות כללית. במידה ואין לזהות סיבה לקשיי הנשימה במפגש הראשון, מומלץ לבצע צילום חזה ותפקודי ריאות. עם הבדיקות האלה יש לפנות ליעוץ רופא ריות.
רחלי שלום,
לצערי, לאור נסיוני, אין הרופאים בעלי בשורה. כמוך, אני פעיל 3 פעמים בשבוע בחדר כושר ואני נחשב לבריא. לפני כ- 5 חודשים התחלתי לחוש - במנוחה ובאופן אקראי - בצורך בנשימות עמוקות (כאילו להשלים נשימה) וכן דקירותבחזה - במנוחה, באופן אקראי וללא קשר לעניין הנשימה - ובעיקר בצד שמאל. פניתי לרופא משפחה ועברתי בדיקה ומספר בדיקות אקג וגם עשיתי בדיקות דם ושתן (כל הממצאים שליליים). בעקבות זאת דרשתי ושעשיתי בדיקת אקג במאמץ, אקו-לב, ביקור אצל קרדיולוג, צילום ריאה וצילום עמוד שדרה מלא (כל הממצאים שליליים). אין לי כל בעייה בחדר כושר והבעייה היא במנוחה (ובעיקר כאשר דעתי לא מוסחת - למשל בזמן ישיבה בתאטרון בעיית הנשימה עשויה להחמיר).
נראה לי שנגזר עלי להתרגל למצבי החדש. גם אני ישן מספיק ובכל זאת מרגיש עייף.
בהצלחה,
יוסי
 
טל
01:07 28.11.09
גם לי לאחרונה התחילו להיווצר קשיי נשימה מוזרים כאלו, והייתה לי הרגשה שרופאים קונבציונלים לא ימצאו לי תרופה. כנראה ואלך לייעוץ או טיפול הוליסטי. כיוון שנראה לי שזה כמו מצב נפשי שמשפיע על צורך לנשום יותר כביכול. אני ממליץ לכם גם אם זה נישמע כאילו אני אומר שטויות.
 
פיטר
12:16 15.03.11
שלום
אני בן 36 ויש לי אותם סימטומים כמו שהיו לכם.
אני גם מנהל אורך חיים בריא וספורטיבי ויש לי אותו קושי בלנשום עמוק מדי פעם.
אני מתכוון ללכת לעשות בדיקות, אבל הייתי רוצה לדעת אם גיליתם משהו חדש, או הצלחתם לטפל בבעיה.
תודה.
 
פיטר
12:14 15.03.11
שלום
אני בן 36 ויש לי אותם סימטומים כמו שהיו לכם.
אני גם מנהל אורך חיים בריא וספורטיבי ויש לי אותו קושי בלנשום עמוק מדי פעם.
אני מתכוון ללכת לעשות בדיקות, אבל הייתי רוצה לדעת אם גיליתם משהו חדש, או הצלחתם לטפל בבעיה.
תודה.
 
יעקב
19:53 09.03.11
‫תוצאות הבדיקה בצילום חזה שלי הן:
==================================
צילוםבנשיפה.‬
‫הופיע הצללה ב- ‪ RLL‬ע מרכיב אטלקטטי.‬
‫עיבוי פריברונכיאלי דו"צ.‬
‫אי עדות לתפליט פלוירלי.‬
‫אי עדות להרחבת המדיאסטינום והשערי ם.‬
‫צל הלב בגדר הנורמה.‬
‫הסרעפת בעמדה תקינה.‬
‫מודגם עיוות בצלע 8 מימי - ללא שינוי.‬
============================
האם מדובר בדלקת ראות? משהו גרוע יותר?
שקיעת דם 28. ערך ה CRP הוא 1.1
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:39 10.03.11
לפי תאור הצילום מדובר בתהליך דלקתי קרוב לודאי (זיהומי או לא זיהומי). עיקר האבחנה הוא בהיסטוריה רפואית (אנמנזה) וממצאים בבדיקה גופנית. יש לפנות לרופא מטפל : אם תמונה כוללת מתאימה לדלקת ריאות - ינתן טיפול אנטיביוטי ואחרי החלמה מתסמינים וגם בצילום חזה ביקורת - אין צורך בבירור נוסף. במידה ולרופא משפחה יש ספק באבחנה - הוא יכול להפנות ליעוץ אצל רופא ריאות
 
יעקב
16:59 14.03.11
הרופא חושד בדלקת הסימפונות... נחכה ונראה.
 
שרי
21:03 10.03.11
אימי אסטמטית מטופלת בסרטייד מידי יום. האם ניתן לקחת ונטולין במידה ויש לה מעט קוצר עקב שיעול?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
22:37 10.03.11
סרטייד הינו משאף משולב (סטרואיד ומרחיב סימפונות ארוך טווח) לצורך טיפול קבוע באסתמה . ונטולין הינו משאף להקלה מיידית. לכן טיפול בסרטייד אינו מונע שימוש בונטולין ולהיפך
שלום , אני כרגע בן 18 וחצי לפני גיוס לקרבי. עד גיל 10-12 לא זוכר בדיוק סבלתי מסוג של אסטמה.. לא משהו מוגדר , איזה שבוע בשנה הייתי מקבל משאפים ואנטיביוטיקה וזהו ובמשך השנה הכל היה בסדר . אני ספורטאי . בחצי השנה האחרונה אני סובל משיעול כרוני כתוצאה מהתקררות . בהתחלה הרופאת משפחה אמרה התקררות אחר כך דלקת סימפונות ואולי אסטמה. לאחר בירור מעמיק אצל רופא ריאות ובדיקת תפקודי ריאה השיעול והליחות הבלתי פוסקות נובעות מ POST NOSAL DRIP או מרפלוקס( חזרה של חומצת קיבה לוושט, שאותו אובחן ע"י גאסטרולוג מומחה ) או משניהם. בנוגע לרפלוקס לא ידוע עדיין וכרגע אני מקבל טיפול מונע לרפלוקס למרות שלא בטוח שיש לי אותו אך הכדורים הם ללא תופעות ללוואי ולא חייב מרשם רופא לכן איזה נזק בלקחת אותם.
לבקשת הצבא אני צריך לבצע בדיקת מטכולין עוד מלפני כמה חודשים ולכן לא ניגשתי כי לא ידעתי אם כן או לא פשוט אומרים לבוא בריא. אני לפני גיבוש ועל מנת לקבל מה שאני רוצה אני חייב למחוק את הסעיף הזה משמע לעבור את הבדיקת מטכולין בהצלחה משמע לגשת לבדיקה. האם השיעול שאני סובל ממנו ( POST NOSAL DRIP או רפלוקס, שוב לא ידוע !או אפילו לא אחד משניהם ) יפגע בתוצאות בבדיקה של המטכולין. אני יודע שהבדיקה מאוד מעמיקה ואפילו צינון פוגע בבדיקה.

מחכה לתשובה ומצטער על התיאור - התיאור הזה הוא לאחר שתמצתי את המצב .

תודה רבה!!
 
ד''ר דניאל סטרובין  
22:36 10.03.11
תגר מטאכולין מושפע ממספר גורמים אך בדרך כלל גירוים בדרכי אויר עליונות אינה סיבה למבחן תגר מטאכולין חיובי.
 
דגנית
19:40 09.03.11
שלום רב

לאחר צילום ריאות שביצעתי עקב כאבים חזקים בחזה (כדי לראות אם יש נזק לצלעות כנראה)
התשובות היו:
צל הלב מעט מוגדל
שינויים אינטרסטיציאליים בריאות.
יש לציין כי הצילום נעשה בשאיפה ובעמידה.

ביצעתי בעקבות זאת אקו לב והתשובה היתה תקינה לחלוטין.
כמו כן נשלחתי לרופא ריאות, ביצעתי מבחן נשיפה ולמרות שחלק קטן לא היה תקין הרופא חשב כי זה עקב סינוזיטיס שהיה לי. הוא (רופא הריאות) קבע ואמר לי: אין לך שום גידול ושום דבר אחר בריאות.

האם אכן הכל בסדר? אם כן איך מוסבר השינוי המבני בריאה? ומהו הצל המוגדל? האם לא צריך ונחוץ c.t?
אני נשמעת היפוכונדרית אך אחותי נפטרה מסרטן ריאות בגיל 37 לאחר עבר של בריאות מדהימה, חוסר עישון וכו'...
תודה רבה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:36 10.03.11
ממצאים בצילום אינם ספציפיים ולעיתים נראים בצילומים אצל אנשים בריאים. בעניין לבבי יש להתיעץ עם קרדיולוג.
במידה ורופא ריאות התייחס גם לצילום חזה וקבע שאין ממצא חשוד, אין מקום לבדיקות נוספות מבחינה ריאתית
 
עינב
19:12 09.03.11
שלום
בני בן השנתיים וחודשיים עבר היום צילום חזה ( ישר וצדדי בשכיבה)
והתוצאה היא: הצללה באיזור פריהילרי ימני.
צל הלב והמדיאסטינום בגדר הנורמה.
חשוב לציין שהצילום נעשה כשהילד בריא וזה בשל היסטוריית דלקות ריאות תמיד באותו צד ימין.( על פי בקשת מומחה ריאות נעשה הצילום בבריאות).
האם יש לי סיבה לדאגה?
תודה
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:33 10.03.11
ממצא תסניני בזמן העדר תסמינים נשימתיים אינו הופך אבחנת דלקת ריאות לבלתי אפשרות אך סבירות לכך היא נמוכה. יכול להיות שמדובר בשינוים כרוניים אחרי דלקות ריאה חוזרות או פגם מולד ריאתי כלשהוא.
ממליץ לפנות ליעוץ של רופא ריאות ילדים לצורך הערכה מלאה (יש להביא ליעוץ כל צילומי חזה הקודמים)
ילד בן 4
אין רקע אסמטי במשפחה
אובחן כאסמטי אם כי אני מבינה שההגדרות היום גמישות משל פעם
מקבל טיפול מונע של כדור סינגולר בלבד
מאד עזר
יחד עם זאת כל צינון אצלו הופל להתקף ומייד לדלקת ריאות
ואז מקבל אזניל, אינהלציות מרובות וסובל מאד.
חום גבוה ביותר (ארבעים ומעלה) הקאות ליחה, אי שקט, שינה קטועה בגלל השיעול ואי אכילה.
גם כך הילד בתת משקל (האם יש קשר?)

אשמח לדעת מה היית מציע לעשות.איך מונעים את דלקת הריאות הבאה ואת צילומי הריאות המרובים. זה נורא.
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:03 09.03.11
תסמינים של אסתמה לעיתים דומים מאוד לארועים חוזרים של זיהומים בדרכי אויר עליונות או תחתונות. במידה של זיהומים חוזרים במערכת נשימתית, הסבר לכך יכול להיות בפגם אנטומי של עץ סימפונות או בריאות או פגם (מולד או נרכז) של מערכת החיסון.
כדי להחליט על המשך בירור/טיפול- יש לפנות לרופא ריאות ילדים עם כל חומר רפואי רלוונטי (כולל צילומי חזה)
סליחה על השאלה, אך האם מבחינה מוטורית הילד בסדר?
 
ד''ר דניאל סטרובין  
14:31 10.03.11
עניין מוטורי ניתן לבחון רק בזמן בדיקה גופנית, לכן לא ניתן להתייחס לזה בתשובה
+ הוספת הודעה
   1 ...  74  75  76  77  78  79  80  81  82  ...  172  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   אסתמה   גנחת   קצרת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   סיבולת לב ריאה נמוכה
RSS RSS פורום מחלות ריאה אסטמה