בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אף אוזן גרון עמוד 130

שומעים אותי? לא? פורום אף אוזן גרון הוא המקום בשבילכם! פורום אף אוזן גרון יענה על: כאב אוזניים, צרידות, הוצאת שקדים, ניתוח כפתורים, בעיות שמיעה, סינוסיטיס, בדיקת שמיעה, דלקת אוזניים, מחיצות האף, גודש באף, נזלת, , שיעול כרוני ועוד
מנהלי פורום אף אוזן גרון:
ד''ר רועי הוד
לפרטים נוספים
ד''ר דן גוטמן
לפרטים נוספים
 
זמר
08:09 18.01.11
שלום רב, יש לי מספר שאלות (:

1) אני בן 18 ורציתי לדעת אם הקול יכול להתעבות יותר ממה שהוא התעבה כבר (הקול שלי התחלף כבר אבל רציתי לדעת אם יכולה להיות התעבות נוספת או שזה רק עניין של התייצבות ועיצוב של הקול מעתה, כי אני שר ואני חושש מזה..)

2) אם נניח (רק נניח.. D: ) שלאדם מסויים יש בעיות הורמונליות כמו עודף טוסטסטרון, האם הדבר משפיע גם על הקול וגורם להתעבות יתר מעבר למה שנכתב לו על ידי הגנטיקה? ואם כן מה ניתן לעשות?

תודהה מראש :)
 
ד''ר אביגיל ארד  
18:24 05.02.11
אם סיימת את הגדילה ואת החלפת הקול, זה הקול שלך והוא מוכתב בין היתר על ידי גודל הגרון והמיתרים. מלבד זאת יש עניין של פיתוח קול ושל שימוש במיתרי הקול. לגבי שינויים הורמונליים, הם יכולים להשפיע על הקול. השאלה למה הכוונה עודף טסטוסטרון ואם זה מוכח בבדיקות דם. אם כן - זה לטיפול האנדוקרינולוג. אם הכוונה למצב בו יש פצעי בגרות - זה יעבור.
 
דן
19:31 16.01.11
שלום
שאני נוסע בירידה או בעליה כולם מצפצפים לי כי נוסע לאט מאד מאד אם נוסע מהר מרגיש לחץ באוזניים .
זה כך כבר שנים רבות.
איך בדיוק "לפמפם" כדי שאם יורד במעלית או יסע במטוס אי פעם לבטל הלחץ?
שלב אחרי שלב מה עושה?
תודה
שנוסע לאט לאט לא מרגיש כלום הכל בסדר
 
ד''ר אביגיל ארד  
18:20 05.02.11
סוגרים את הפה. סוגרים את האף עם שתי אצבעות ומנפחים חזק את הלחיים. אם לאחר תירגול לא תצליח, אפשר לרכוש מכשיר שנקרא אירפופר שעושה את זה בשבילך. ברור שזה לא ניתן ליישום בזמן נהיגה, אבל בזמן טיסה עם כאבים באזניים מחוסר השוואת לחצים, זה יכול להציל אותך.
 
דניאלה
23:54 31.01.11
לבני בן ה 4 התגלה היו שיעולים רבים לפני שלושה ימים ואודם חזק בגרון.
בבדיקת משטח התגלה חיידק סטרפטוקוקוס קבוצה A .Strep.pyog.gr.A Strep.pyog.gr.A ,ק יבל אנטיביוטיקה מוקסיוויט 5 CC
של 250 פעמיים ביום. הוא שוקל 17 ק"ג.המינון נראה לי שגוי.בעבר אצל רופא אחר קיבל 8 CC פעמיים ביום. מה המינון הנכון?

תודה
דניאלה
 
ד''ר אביגיל ארד  
18:17 05.02.11
המינון הינו 50-60 מיליגרם לקילו ליום מחולק לפעמיים או שלוש. לפי 60 לקילו הוא צריך 7CC שלוש פעמים או 10CC פעמיים. עשרה ימי טיפול מלאים. אם המינון לא היה מלא כדאי שבוע אחרי סיום הטיפול לעשות שוב משטח גרון.
בת 60+,מזה כשנה אינני יכולה להניח את אוזן הימנית על הכרית כיון שאני חשה כאב חריף בעימקי האוזן המתפשט לכל הצד הימני. הכאב מעיר אותי מהשינה ואני נאלצת למצוא תנווחה שהאוזן לא תשכב על הכרית.
כשאני מרימה את ראשי מהכרית ,לאחר מספר שניות הלחץ ואי הנוחות עוברים.
בשבוע האחרון החלתי לסבול מאותה תופעה אם כי בעוצמה יותר חלשה באוזן שמאל.
הייתי מספר פעמים אצל רופאת אאג שלא מצאה סימני דלקת.
אני מודאגת תחושת האי נוחות וכאב מעל אפרכסת צד ימין החלה להטריד אותי לאחרונה גם במצבי עירות ולא רק בשכיבה על האוזן.
אודה לעצתכם כיצד להמשיך לברר/לטפל בנדון.
 
ד''ר אביגיל ארד  
18:00 05.02.11
יתכן ומדובר בכאב המוקרן מאיבר שכן. שכיח מאד שמדובר בכאב ממקור מפרק הלסת. הכאב מוקרן לתוך האוזן. בשכיבה על הצד יש לחץ על הלסת והכאב מופיע. הטיפול הוא בחימום מקומי, מזון רך, טיפול בשיניים אם יש בעיות, תרופות נוגדות דלקת. גשי לרופא השיניים או פה ולסת אם רופאת א.א.ג שלך לא הציעה טיפול.
 
אנג'לה
 
18:12 31.01.11
לפני חודש וחצי בערך עשיתי הליקס. עוד לא החלפתי את העדיל הרפואי ואני מאמינה שבגללו כואב לי להישען על האוזן כי הוא יחסית גדול. ממש מתחת לעגיל העור שלי התקלף עוד מלפני שבועיים שלושה וזה כבר היה נראה כאילו זה מבריא. לפני כמה ימים התעוררתי ואיפה שהיה הקילוף צמחה מין בלוטה. כמעט למשך כל הזמן כמעט מאז שעשיתי את העגיל (זה נהיה שבועיים שלושה אחרי) החלק שליד העגיל קצת התנפח ולפעמים הוא קצת אדום.
יכול להיות שזה זיהום? יכול להיות שזה סתם בגלל שהעגיל הרפואי גדול יחסית לאוזן שלי? (צירפתי תמונה אם זה עוזר)
 
ד''ר אביגיל ארד  
17:55 05.02.11
אוי, כמה שאני לא אוהבת עגיל במקום שיש סחוס...!!!! תנוך האוזן חסר סחוס וזיהום שם קל יותר לריפוי. עגיל במקום של סחוס הגורם לזיהום יכול לזהם את כל האפרכסת ולגרום לעוות הסחוס. עברו מספר ימים מאז השאלה שלך. אם אין כל שיפור במצב או שהאוזן כולה כבר תפוחה ואדומה אני ממליצה טיפול אנטיביוטי מתאים גם מקומי וגם דרך הפה ולהוציא את העגיל. הגוש האדום הינו גרנולומה קטנה. זוהי ריקמה הגדלה לעיתים במקום שיש דלקת וזיהום. גשי מייד לרופא א.א.ג.
 
קרן
14:22 31.01.11
מעל שבוע אני סובלת מכאבי גרון, שמתגברים לקראת ערב, חזקים בלילה וחלשים במשך היום. לעיתים סובלת מטעם מר (לא חמוץ) בפה. יום אחד קמתי "ללא קול" והוא חזר בהדרגה במשך היום, אבל באופן כללי אני יחסית צרודה כל הימים האלה.

מעבר לכך אני מרגישה טוב.

במשטח גרון לא מצאו כלום. רופא אף-אוזן-גרון בדק ולא מצא כלום והוא טוען שזו צרבת ונתן לי כדורים סותרי חומצה שבינתיים לא מועילים.

זה נראה לי לא כ"כ הגיוני, כי מעולם לא סבלתי מצרבות (חוץ מבסיום ההריון) ובכל מקרה - צרבת לא זכורה לי במתכונת זו.

אשמח לקבל הסבר לתופעה.
 
ד''ר אביגיל ארד  
17:52 05.02.11
רפלוקס לגרון היא תופעה בה מיצי קיבה עולים לגרון,. לא תמיד זה מלווה בצרבת. לרוב לא. לעומת זאת התסמינים הם של כאבי גרון, אי נוחות בגרון , יובש בגרון, צרידות, כחכוח, תחושת ליחה או גוף זר בגרון. לעיתים שעול או טעם לא נעים. אם הרופא חשב שמדובר בכך הטיפול הוא בכדורים סותרי חומצה למשך כחודש לפחות וכן הימנעות ממזון המעודד הווצרות חומצה.
 
Ana
14:02 31.01.11
לרופא שלום
הייתי רוצה לדעת מה דעתך על מכשירי האדים בעת שפעת במיוחד בלילה שהאף סתום או שיש שיעול שלא נותן לישון. ואם כן איזה יותר עדיף עם אדים קרים או חמים?
 
ד''ר אביגיל ארד  
17:47 05.02.11
אדים חמים מתאימים יותר למצבי נזלת. אדים קרים לשעול או לבצקת כמו בסטרידור או שעול נבחני.
ביום חמישי האחרון נפצעתי באף במהלך משחק כדורסל. האף התנפח ושינה צורה כל זאת כמעט ללא דימום. בחדר מיון איבחנו אצלי שבר באף וההמלצה של הרופא הייתה להמתין שבוע ורק אז לבוא לטיפול שבו יזיזו את עצמות האף השבור ויקרבו אותם על-מנת שהאיחוי יעשה בצורה טובה.

השאלה שלי היא האם לא כדאי לעשות זאת מיידית ?
למה להמתין שבוע?
תודה
 
ד''ר רועי הוד  
17:17 29.01.11
בדר"כ מנסים להחזיר במקום אם לא קיימת נפיחות רצינית שמקשה על הערכה נכונה של מבנה האף. אם הבצקת ירדה, גש להבדק אצל פלסטיקאי שיראה אם יש מקום להחזרה למקום.
תודה על התשובה.

שאלה נוספת באותו עניין - האם ניתן לבצע תיקון שבר אף ובאותו מעמד ניתוח פלסטי לתיקון/יישור הסחוס ?

תודה
 
ד''ר אביגיל ארד  
17:46 05.02.11
ניתוח פלסטי או ניתוח הכולל יישור מחיצת האף, זה כבר אופרה אחרת...בשבר כמו שלך עושים החזרה "סגורה" ללא חתכים. ניתוח מחיצה או ניתוח פלסטי כולל חתכים ברירית האף. זה לא נעשה באותה פעם. לעומת זאת - אם לאחר איחוי השבר עדיין האף יהיה עקום ותרצה ניתוח פלסטי ו\או ניתוח מחיצה - אפשר לשלב בין שניהם ואף רצוי.
שלום רב,

אני בן 20, עברתי בעבר פעמיים ניתוח לכריתת שקד שלישי עקב גדילה חוזרת שלו. ביום שלישי שעבר עברתי ניתוח לצריבת הקונכיות (באמצעות גלי רדיו) ולכריתה חוזרת של שקד שלישי ששוב גדל.

הניתוח עבר בהצלחה וההחלמה הייתה דיי טובה בימים הראשונים. הוציאו לי את הפדים מהאף כבר ביום שלאחר הניתוח, שכן היו יבשים וכמעט ולא היו דימומים.

הרופאים הורו לי לא לקנח את האף או להתעסק איתו, למרות שנזלת רבה המשיכה לצאת לי. האף נסתם כבר מההתחלה ונזלת מוגלתית וירוקה כהה כל הזמן נזלה. בהתחלה עם קצת דם, לאט לאט והדם כבר נעלם. גם מהגרון. עדיין האף סתום כמעט לגמריי ואני נושם מהפה כבר שבוע.

ביומיים האחרונים התחילו לי כאבים מתחת לעין שמאל (חשוב לציין כי אני מרגיש שהנחיר השמאלי של האף הרבה יותר חסום מהימני), בנוסף כאבים כאשר הייתי מזיז את הראש ובעיקר כאשר מביט כלפיי מטה, מן לחץ שכזה. אך לקחתי אופטלגין והכאב נעלם לחצי יום-יום. מאתמול בלילה החלו לי כאבי ראש חזקים בצד שמאל, ממש בצד העין וקצת מעליה. הכאבים באים והולכים, אך שוב עם משכך כאבים הם טיפה התחלשו. עדיין יש כאב רב כאשר מביט מטה (מן לחץ שכזה). כל זה כאשר האף עדיין סתום בשני הצדדים, כאשר בצד שמאל אני מרגיש שיותר סתום.


חשוב לציין, אין כל חום או כאבים אחרים בגוף.
האם זה תקין או שמא התפתח כאן משהו אחר?

בתודה,
משה
 
ד''ר אביגיל ארד  
17:44 05.02.11
התאור נשמע כמו תאור של סינוסיטיס, דלקת בסינוסים. זה יכול לקרות כאשר פתח הסינוסים נסתם כתוצאה מנפיחות באזור. כבר עברו מספר ימים מאז שאלתך, אולם אם התופעות נמשכו ממליצה לגשם לרופא ולקבל תרופות להורדת גודש ואנטיביוטיקה. לגבי האף - אני ממליצה למנותחים לעשות שטיפות של האף בתרסיס מי מלח ולקנח את האף בעדינות החל מיממה לאחר הניתוח. כך ההפרשות יצאו החוצה ולא יהיו יותר מדי קליפות באף.
 
חנה
09:49 31.01.11
יש לי כאב בצד האזן השמאלית (לכיוון הלח).- איני יודעת את שם העצם.
הכאב אינו רצוף . מה הסיבה?
 
ד''ר אביגיל ארד  
17:39 05.02.11
כאב קידמית לאוזן לכוון הלחי יכול לבוא ממפרק הלסת. זה קורה לעיתים כשלועסים מסטיק, לאחר טיפול שיניים ממושך או אצל המהדקים או חורקים שיניים בלילה. ולעיתים ללא סיבה נראית לעין. אם בזה מדובר הטיפול הוא מזון רך בלבד. לא ללעוס מסטיק. לחמם את האזור ולקחת תרופות נוגדות דלקת כגון אדוויל או משפחתו המורחבת. ברור שרצוי להיבדק לפנ שמחליטים על הטיפול.
שלום רב,

אני בת 38.5 ותקופה האחרונה החלו לי רגעים של גלי חום באוזן ימין בלבד. לעיתים הפרש מס' ימים ולעיתים יותר. האם יכול להיות שזה שייך לתופעות של גיל המעבר למרות שלא נראה לי, או שמא דבר זה אומר משהו אחר?

2. לעיתים בעת שכיבה על הצד אני שומעת ומרגישה כמו את דפיקות הלב, לעיתים זה קצת לא נעים ולעיתים אני פשוט משנה תנוחה.

אשמח לשמוע את דעתם בנדון?
גלי חום באוזן המלווים לעיתים בהאדמה של האפרכסת הם שכיחים וסיבתם לא ידועה. נראה שאת קצת צעירה לגיל המעבר. לגבי שמיעת הדופק בשכיבה על הצד - גם זה מוכר ואין לכך משמעות קלינית. לפעמים שינוי קל בתנוחת הצואר יגרום לרעש לחלוף.
אהלן , אני מתאמן באומנות לחימה (האבקות) ואני מרגיש כאילו נשבר לי הסחוס באוזן , יש כאב מקומי ונפיחות , אני מפחד שתשאר לי הנפיחות. מה עלי לעשות כדי למנוע זאת ?
הפציעה כרתה לפני כשבוע וחצי . עדין כואב המקום ועדין נפוח.
תודה.
 
סנדו מזור
11:40 03.02.11
שלום רב
עברתי בדיקת ENG לבירור סחרחורות לסירוגין וטינטון תמידי ,התוצאה הייתה קשה באותו יום לא הייתה לי סחרחורת אבל בזמן הבדיקה ואחריה הופיעה סחרחורת שנמשכה כשעתייםוחלפה.
על מה זה מעיד,ומה עם טיפול?
 
ד''ר דן גוטמן  
10:37 05.02.11
ברור, הבדיקה עצמה במהלכה מזריקים מים חמים וקרים אמורה לגרום לסחרחורת
 
סנדו מזור
11:25 05.02.11
שלום ותודה על התשובה ,ועוד שאלה האם עצם העובדה שהופיעו סחרחורות וחלפו מראה שהבדיקה בסדר או שזה מראה על ממצא חולני?
תודה סנדו
שלום ,

בני בן שנה וסובל מדלקות אוזניים חוזרות.
הרופא המליץ על חודש אנטיביוטיקה כטיפול מונע.
אתמול בביקורת החליט להמשיך עוד חודש היות והוא רואה שזה עובד.

האם מקובל לתת אנטיביוטיקה לזמן כה ממשוך?
איך דרך אחרת למנוע את הופעת הדלקות?
 
ד''ר דן גוטמן  
10:38 05.02.11
טיפול מונע נמשך בן 3-6 חודשים
 
מיקי
10:02 03.02.11
כבר יותר מחודש אני סובלת מאף סתום. בכללי אני מרגישה טוב רק האף מאוד מטריד אותי כיוון שהוא סתום בחלקו הפנימי כך שלא ניתן לקנח את האף ויש הרגשה שהנזלת יורדת מהגרון במקום מהאף. ניסיתי תרסיס ונשימת אדים חמים אבל זה עוזר רק למספר דקות. בלילה אני מרגישה הרבה יותר טוב וברגע שאני קמה מהמיטה המצב חוזר לקדמותו והאף עושה בעיות. חשבתי כבר שאולי אני סובלת מסינוסיטיס כיוון שהנזלת יוצאת מהגרון במקום מהאף אך קראתי קצת ואין לי את שאר הסימפטומים וגם הנזלת היא סמיכה ושקופה אצלי כך שלדעתי סינוסיטיס זה לא המצב. אני צריכה לציין שאני בהריון כך שטיפול תרופתי גם לא טוב כרגע. האם יש לכם השערה מה יכולה להיות הבעיה ואיזה טיפול יכול להועיל לי?
אשמח מאוד לתשובה
תודה מראש.
 
ד''ר דן גוטמן  
10:38 05.02.11
צריך לגשת לבדיקה מדוייקת של האף. רק על סמך מה שכתוב כאן אי אפשר לומר מהיא האבחנה
אני מקפידה על תזונה נכונה: הרבה פירות, ירקות, מוצרי חלב וכו', ועדיין נהיית חולה יותר מאנשים אחרים בסביבתי, שהתזונה שלהם לכאורה פחות טובה משלי. מה יכולה להיות הסיבה לכך?
 
ד''ר דן גוטמן  
10:36 05.02.11
תזונה טובה זה חשוב אם כי לעיתים נטיה להדבק אינה קשורה רק לתזונה. אין הסבר מניח את הדעת מדוע אנשים מסוימים נוטים לחלות ואנשים אחרים לא
 
דקלה
23:57 03.02.11
אבקש המלצתכם לרופא המבצע ניתוח לשם יישור מחיצת האף באזור המרכז. .
אודה לעזרכתם.
 
ד''ר דן גוטמן  
10:35 05.02.11
ניתוח לישור המחיצה הינו אחד הניתוחים הנפוצים במסגרת א.א.ג
כולנו כל רופאי הפורום מבצעים ניתוחים אלה בהצלחה יתרה
 
שני
15:45 04.02.11
שלום,
רציתי לשאול האם הליקס (עגיל בחלקה העליון של האוזן) מסוכן?, אם כן מה הסכנות.
האם יש קשר לאיבוד השמיעה ולבעיות בהריון כתוצאה מעשיית הליקס?
תודה ושבת שלום
שני
 
ד''ר דן גוטמן  
10:34 05.02.11
הרבה פעמים ביצוע של ניקוב בהליקס גורם לזיהום של האפרכסת מאחר והעגיל עובר ממש בסחוס וזה יותר פתח לזיהום
 
בר
20:01 04.02.11
שלום , אני שמה תוספות שיער יכול להיות שבגלל התוספות שיער נהיה לי חיידק בפה?
כאילו בלוטות הגרון כואבות והפה עצמו ונהיה לי חום , יכול להיות שזה בגלל תוספות שיער?! או שלא?!
 
ד''ר דן גוטמן  
10:33 05.02.11
ממש אין קשר בן זה ובן זה
שלום, שמי נחמה אני בת 25 כבדת שמיעה מלידה (עקב מחלת אדמת בהריון שהיה לאימי)
היתי חולה בשפעת לפני כשבועיים למשך שבוע, מתחילת החולי עד עכשיו אני לא שומעת מאומה עם המכשיר שמיעה (ללא המכשיר אני לא שומעת כלום, באופן קבוע)
פניתי לרופא א.א.ג הוא אמר לי שיש לי נוזלים אוזניים ונתן לי כדורים (בשם לורטדין) ע"מ לייבש את הנוזלים ואין שום שיפור.
אני לא שומעת כלום. קשה לי מאד לתפקד ביומיום. אני חייבת פיתרון מיידי. המליצו לי על שאיבת נוזלים, נרות הופי, דיקור סיני- יפני.
מה אתם ממליצים לי?? מה הכי יעיל ומיידי? האם יכול לגרום לי חלילה נזק לשמיעה?
אשמח מאד מאד באם תגיבו בהקדם האפשרי.
תודה רבה מראש :)
 
ד''ר רועי הוד  
21:04 02.02.11
הכי יעיל להמתין, לורסטין יכול לעזור בנוסף גם טיפות אף. יעבור תוך מספר ימים/שבועות. בדר"כ לא יגרום לנזק לשמיעה.
+ הוספת הודעה
   1 ...  126  127  128  129  130  131  132  133  134  ...  297  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
אף אוזן גרון   כאב אוזניים   סינוסים   דלקת אוזניים   ניתוח כפתורים   רופא א.א.ג   סינוסיטיס   הוצאת שקדים   טיניטוס   צרידות
RSS RSS פורום אף אוזן גרון