בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אף אוזן גרון עמוד 228

שומעים אותי? לא? פורום אף אוזן גרון הוא המקום בשבילכם! פורום אף אוזן גרון יענה על: כאב אוזניים, צרידות, הוצאת שקדים, ניתוח כפתורים, בעיות שמיעה, סינוסיטיס, בדיקת שמיעה, דלקת אוזניים, מחיצות האף, גודש באף, נזלת, , שיעול כרוני ועוד
מנהלי פורום אף אוזן גרון:
ד''ר דן גוטמן
לפרטים נוספים
ד''ר רועי הוד
לפרטים נוספים
 
דפית שחר
13:46 18.08.09
הנני סובלת מירידה בשמיעה מגיל שנתיים דלקות חוזרות באוזניים ונוזלים לאחר שני ניתוחי כפתורים
הכנסה והוצאה צלקות רבות בעור התוף לאחרונה חלה ירידה חריפה בשמיעה אני יכולה לשמוע צלילים מאוד גבוהיים לא בצורה חדה אני קוראת שפתיים מגיל 3 וכך הסתדרתי כל השנים ההרפה בשמיעה במתבטאת ב אוזן ימין 65% ירידה בשמיעה ובאוזן שמאל שרידי שמיעה ירידה של 85% נקבע כי אני צריכה מכשיר רק באוזן ימין נקבע על ידי א.א.ג כי זוהי בעייה עיצבית ממה יכולה להגרם בעייה והחרפה זו והאם ניתן לתקנה ?
 
ד''ר אביגיל ארד  
16:28 20.08.09
בדלקות אזניים ונוזלים בעית השמיעה הפיכה לאחר שפותרים את הבעיה על ידי כפתורים או אנטיביוטיקה. בעית שמיעה עיצבית היא סיפור אחר, שלרב אינו קשור לנ"ל והפיתרון שלו הוא מכשיר שמיעה. קשה לחוות דיעה בלי לראות את בדיקת השמיעה.
שלום רב ! אני סובל מאוזן שמאל מגיל צעיר , לאחר שעברתי כפתורים , השתלת עור תוף1 בגיל 8, והשתלת עור תוף2 בגיל 22, כיום בן 25 שומר על האוזן מפני מים כמובן.

מאז הניתוח האחרון נוצר חור קטן בתופית.

לפני כחודש חלה דלקת באוזן התיכונה שהלכה והתגברה עד שגילו שצמח שם PSEUDOMONAS קיבלתי טיפול אנטיביוטי PIPRECILIN דרך הוריד למשך שבוע , טיפות TOBREX ו- OFLIOX.

כעת שבוע אחרי שיחרורי במצב טוב , נתנו לי המשך טיפול בTOBREX

עדכנו אותי כי צמח שם פטרייה ושעלי לצרוך טיפות אגיסטן.

אני בסה"כ מרגיש טוב, וכבר אין לי כח יותר לצרוך תרופות, ומפחד כן מפחד

שכל ה"סלט" תרופות הזה , יגרום לי חס וחלילה לפגיעה בעור התוף/ירידה בשמיעה.

האם כדאי לי לגשת ל'דעה שנייה' אצל מומחה אוזניים? מה אפשר לעשות???
 
ד''ר אביגיל ארד  
16:24 20.08.09
כפי הנראה מה שקרה הוא שהשתל החדש נפתח והפסוידומונס נכנס עם מים. עליך להקפיד מאד שלא ייכנסו מים. כנראה יש בעיה באוורור האוזן על ידי חצוצרת האוזן המחברת את האוזן לאף, ולכן אתה סובל מאוזן זו כל השנים. לפעמים מרוב אנטיביוטיקה ורטיבות מקומית צומחת פטריה באוזן וכדאי לטפל גם בה באמצעות טיפות האגיסטן.
 
דנה
22:26 01.06.09
תוצאה שם בדיקה
- ‎ב . מ . פ Throat culture p

מה זה אומר?
 
ד''ר דן גוטמן  
16:57 02.06.09
 
גיא
20:32 17.08.09
ככל הנראה הבדיקה לא תקינה
 
ד''ר אביגיל ארד  
16:20 20.08.09
זה= בלי ממצא פתולוגי.
 
מורן
19:57 17.08.09
שלום הייתי שמחה אם תשיבו לי על שאלה לפי הרופא המטפל יש לי:לרינקס פוליפ המנגיוטי במיתרי הקול הימני עם יבלת תגובתית משמאל והרופא ממליץ ניתוח האם חייב לנתח
 
ד''ר אביגיל ארד  
16:19 20.08.09
התשובה היא כן. פוליפ דמי יש לנתח כי לרב לא נספג לבד. אם היבלת מולו גדולה אני נוהגת להסיר גם אותה. שתיקה שבוע אחרי הניתוח היא חובה ואחר כך שעורי דיבור כדי שהעניין לא יחזור.
 
מיכאלה
17:20 17.08.09
כואב לי הגרון בשבועיים האחרונים.

זה לא כאב שדומה לכאבים שהיו לי במקרה של דלקת כשאז כאב לי בצד אחדמאוד או באיזור השקדים. הגרון כואב לי לכל אורכו ואף כואב יותר בחלקו התחתון. הכאב הוא לא כמו כאב של דלקת כשבולעים או כשמגיעים לכאב בלתי נסבל. זה כאב נסבל אבל מציק ומטריד ולא חולף.בנוסף, לאיודעת אם קשור, בתקופה האחרונה אני צרודה די הרבה ומאבדת לעיתים את הקול(אני מעבירה קורסים והרצאות ממושכות ) ואז הגרון כואב גם ליום יומיים והכאב נעלם.אני בהריון בחודש שביעי ועם כלנושא שפעת החזירים אנימנסה לא להגיע לרופא אם לא חייבים. מה זה יכול להיות ומה כדאי לעשות??

תודה מראש,

 
ד''ר אביגיל ארד  
16:16 20.08.09
כאבים כפי שאת מתארת יכולים לנבוע ממאמץ קולי ומתח של שרירים וכן מרפלוקס, עליה של מיצי קיבה לגרון. גם זה יכול להיות מוגבר בהריון בגלל הצרבות.
 
הילה כהן
11:29 17.08.09
שלום ד"ר,

אמא שלי , בת 58, אושפזה לפני 7 שנים בגלל סינוסיטיס ונתנו לה אנטיביוטיקה דרך הוריד. אחרי 7 שנים זה חזר, היא שוב אושפזה בפעם השניה, ולפני שנה ורבע בפעם השלישית. היא מרגישה לא טוב לאחרונה, ולכן הלכה לרופא מומחה. הוא אמר לה , כי היא סובלת מסינוסים כרוני, וכי טיפול תרופתי לא יעזור לה ועליה לעשות ניתוח fess המשלב תיקון מחיצה ואוסטאומה קטנה , שאפשר לשייף אותה באותו ניתוח (לפני 5 שנים היה 5 מ"מ).
רופא מומחה אחר אמר ,שרק צריך לעקוב כל כמה שנים אחרי האוסטאומה, ולפי דעתו
הכל נובע ממפרקי הלסת ואין מה לעשות .האם יש קשר בין מפרקי לסת לסינוסים?

יש לציין, כי בחודשיים וחצי האחרונים אמא סובלת משיעול כל שעתיים המלווה בליחה לבנה שתקועה בגרון ( בצילום ריאות הכל תקין). האם יש קשר בין שיעול שכזה לבין הסינוסים? או שמה זה אלרגיה?

איזו אבחנה היא הנכונה? האם עליה לעבור את הניתוח? האם הוא מסוכן? מהם סיכוייי ההחלמה?
איך נבחר את הרופא שינתח אותה , אם בכלל?

תודה, הילה.

 
ד''ר אביגיל ארד  
16:11 20.08.09
כדי לתת תשובה טובה על הסינוסים יש לבדוק את אמא שלך וכן לראות CT מהזמן האחרון. אין קשר שאני יודעת עליו בין מפרקי הלסת לסינוסים מלבד זאת שבעיה במפרקי הלסת יכולה לגרום לכאבי ראש שאינם קשורים לסינוסים. ליחה יכולה להיות קשורה לנגר מהסינוסים. ניתוח ESS הוא ניתוח שבו המנתח צריך להיות בעל מיומנות גבוהה. יש כמה וכמה רופאי א.א.ג בארץ המיומנים לעשות ניתוח זה היטב.
אני בן 23 ואני סובל כבר כמה שנים, כל שנה בערך, מתופעה של חוסר שיווי משקל שמלובה בסחרחורות, תופעה שעוברת לאחק כשבוע-שבועיים..

עברתי בדיקת שמיעה - שיצאה תקינה לחלוטין!
עם זאת עברתי גם בדיקת ABR, בבדיקה הכל יצא תקין חוץ מזמני חיביון N5 באוזן ימין שם התוצאה 5.89, ונרשם לי כי מעט ארוך מהרגיל, מנגד באוזן השנייה N5 הראה 5.79, בתחום הנורמה.

שאלתי היא:
האם ממצא זה יכול להסביר את תופעת חוסר השיווי משקל? ואיזה בדיקות אפשר לעשות? הבנתי שאולי צריכים לעשות MRI.. מה יכולות להיות תוצאות הבדיקות?

תודה רבה מראש,
 
ד''ר אביגיל ארד  
16:03 20.08.09
בבדיקת הBERA לא בודקים ישירות את מערכת שווי המשקל אלא את מערכת השמיעה השכנה. אם הBERA לא סימטרי אנחנו מפנים ל MRI כדי לוודא שאין גידול על עצב השמיעה. מדובר לרב בגידול זעיר ושפיר, והוא בהחלט נדיר. אני מציעה לחזור על ה BERA בעוד כמה חדשים ואם האסימטריה תישאר, לעשות אז MRI. בדיקה יותר ישירה של מערכת שווי המשקל היא בדיקת ENG. יותר חשוב שאף אוזן גרון יבדוק אותך בזמן התקף ויוכל למקד טוב יותר את הבעיה. אולי מדובר בבעיה של הקריסטלים באוזן הפנימית. בעיה זו נוטה לחזור כל תקופה מסוימת ויש בה סחרחורת סיבובית בעת שינוי תנוחה , לרב לצד מסויים.
 
שרון
13:49 15.08.09
אני בת 22
מזה כבר 4 חודשים שעבדתי עבודה מאומצת מול מחשב הרגשתי לא טוב
עשיתי בדיקות עינים(הכל תיקן-מלבד יובש מטופל) ובדיקות ראיה אצל אופטימטריסט-אובחן כי יש מאמת יתר של העינים וכי שימוש של משקף לעבודה מקרוב יעזור
מלבד זאת התלוננתי ועדין מתלוננת על תחושה מוזרה בעינים ובכל האיזור של הסינוסים(אין סינוסיטיס-עשיתי גם צילום כדי לראות זאת)
התופעות הלו הן כמו כבדות בעינים ומין תחושה של יובש בקרקעית או לחץ ברכות בעת מצמוץ
בכלל הרגשה של העינים ממש מוזרה
ניסיתי להרכיב משקפים/עדשות אבל זה לא ממש פתר את התופעה אולי הקל קצת.
להזכיר ולהוסיף אני אחרי ניתוח אף קוסמטי מזה 5 שנים כבר-ומחיצה עקומה שכניראה החריפה אחרי
א.א.ג אמר לי שיש לי 30% שימוש באויר באף עצם זה שיש קונחיות מוגדלות והמחיצה עקומה.
מכיון ואל מצאתי את התשובה בעינים ורפואה הזו-נמסר לי שכניראה כל זה נובע מהאף והמחיצה.
מבלד זאת לפעמים אני חשה סחרחורת כזו וחוסר אויר מעיין מחנק אבל למדתי לחיות ככה/ולישון ככה כבר 5 שנים מאז.הרגשה שבא לי לעצום את העינים כל הזמן שאין לי חוזק להחזיק אותן פתוחות ואף לפעמים טשטוש קטן בהתמקדות באיזה משהו בקריאה.
כל מי שלא היתי אצלו טוען שככל הניראה זה נובע מהאף.נשמע לי קצת מוזר שכבדות בעינים והרגשה של שורף או יובש פנימי נובע מהאף...(ושכל התופעות הללו לא מוכרות לרופא)

היו לפעמים שהרגשתי את כל האיזור של המצח ממש כמו מבעבע ו"שורף" פנימית ולחץ ברכות שעבר
כל מי שהייתי אמר לי שזה מהאף וזה יפתר אחרי הניתוח.
הכי הכי מצחיק זה שיצא לי להיות אפילו במקרה אצל פותחת בקפלים וששאלתי את השאלה אם זה באמת נובע מעינים או מאף נאמר לי שהכל מהאף!!! ושהניתוח באמת יביא לשינוי של הכל!
היתכן שכל הכאבים האלו כתוצאה מהאף באמת? ואם כן למה דווקא עכשיו אחרי שחמש שנים אני כבר עם המחיצה ככה.
אשמח לתשובה מהירה מכיון שחיי כבר ממש השתנו בעיקבות כל הסגה הזו
 
שרון
13:51 15.08.09
לא יודעת אם זה ישנה אבל אציין
שאחרי ביקור אצל הא.א.ג
הוא אמר לי שממש שומעים שהדיבור שלי מהאף..
 
ד''ר אביגיל ארד  
15:58 20.08.09
יתכן שיש בעיה באף שאותה ציינת וצריך לשקול איך לפתור אותה בלי להחמיר את מצב האף, אבל אני חייבת לציין שכל שאר הדברים שציינת נראים לי דווקא מהעיניים. האם עבר מספיק זמן מאז עשית משקפיים? האם טיפלת ביובש בעיניים?
 
אוסנת
00:29 13.08.09
לאחר ניתוח שקדים ופוליפים כמה זמן נדרשת החלמה, וכיצד ניתן להשגיח על תינוק בן 2
 
ד''ר אביגיל ארד  
15:55 20.08.09
לאחר ניתוח שקדים ואדנואידים הדבר הכי חשוב לשים לב אליו הוא דימום. חשוב שהילד לא מדמם. אם מופיע הדימום הקל שבקלים יש לפנות מידית לחדר מיון. כמו כן כדאי לשים לב שלמרות הכאב בגרון מכריתת השקדים, הילד שותה מספיק ולא מתייבש. בגיל שנתיים הדרך הטובה לבדוק זאת היא על ידי וידוא שהחיתולים רטובים. אגב, במקרה שם דום נשימה בשינה עקב שקדים גדולים לא חייבים לכרות את השקדים אלא ניתן גם להקטינם באמצעות טכנולוגית הקובליישן. מנסיוני הניתוח פחות כואב וההחלמה קלה יותר. ההחלמה מכריתת אדנואידים קלה בין כה וכה.
 
יואב
22:22 13.08.09
אה אוקי...

אבל אתה ראיתה נזלת? אוו שזה דימיון

כי הרופא ששאלתי אמר לי שכה יש סיכוי שאם אני עושה תניתוח אז אין נזלת וחבל לעשות נניתוח סתם...כי אני לא באמת סובל ממנה זאת אומרת מקנח 3 פעמים ביום והיא לא מציגה רק קצת נושם והנזלת מפריעה לא משהו רציני אבל בולע נזלת כל שנייה שבעיקרון הדרך הטובה ביותר שלי לחשוב שזה לא פסיכולוגי בקטע שלא ידעתי שיש תופעה כזו של בליעת נזלת... וחיפשתי באינטרנט מזה בליעת נזלת שבהתחלה חשבתי בתור ליחה... אבל קראתי שיש תופעה כזאת

עוד דבר שמפריע זה התרסיס פליקסונז כתוב לא לבליעה אבל שאני שם אותו מיד הוא כמו הנזלת יורד קצת לאחור ואז נהיה טעם מגעיל לנזלת.. לא שזה מפריע לי אבל זה לא מאבד מהאפקטיביות שלו? וגם לא קצת מסוכן כתוב לא לבליעה ובכל זאת...?
 
אילנית
09:52 12.08.09
האם ייתכן מצב, בו עקב דלקת באוזן, הכאב העיקרי המורגש הינו ברקות?
או לחילופפין, האם כאב ראש / רקות חזק הוא זה שמקרין לאוזניים ?
 
ד''ר דן גוטמן  
12:15 13.08.09
גם דלקת אוזן יכול הלהקרין לראש וההפך בהחלט. ביחוד דלקות חיצוניות של התעלה הגורמות יותר להקרנת הכאב
 
יואב
00:59 12.08.09
שלום

ד''ר דן גוטמן סביר להניח שאתה זוכר אותי הילד בעל נזלת כרונית שיש חשד שזה פסיכולוגי..

לפני שאני עובר את הCT זכור לי שאמרתה שיש לי מחיצה עקומה נכנסתי לאנטרנט והיה כתוב שאחד הסיפטומים של מחיצה עקומה זה נזלת כרונית...

משמע יש קטע שאם אני עובר תניתוח הנזלת עוברת?

כי באמת שאני לא מדמיין כל שנייה אני בולע נזלת איך אפשר לדמיין בליעת נזלת? בכמויות כל שנייה

ואני יודע שבן אדם ממוצע בולע ליטר וחצי בערך של נזלת ורוק...
 
ד''ר דן גוטמן  
12:09 13.08.09
... בודאי שזוכר
מחיצה עקומה אינה גורמת לנזלת אולם השילוב בן מחיצה עקומה ונזלת יכול להחריף את הבעיה.
הניתוח לשלעצמו לא ישפר את הבעיה ואם אכן קיימת נזלת היא תמשיך לזרום.
 
סופיפי
18:48 11.08.09
שלום,
אני בת 22, מאז ומתמיד יש לי גודש בחודשי הקיץ.
אני לא מצליחה לקנח את האף (פשוט יבש והגודש נשאר).
הדבר היחידי שעוזר זה אוטריוין שמן הסתם זה לא פתרון.

מה זה? מה ניתן לעשות?

תודה.
 
ד''ר דן גוטמן  
12:03 13.08.09
אוטריוין אינו יעיל ואף מזיק בשימוש ממושך. ישנו טיפול בתרסיס אחר אולם הוא דורש מרשם
הנני זמרת ויש לי בשבוע הבא הופעה חשובה מאוד. בשל ריבוי החזרות בשבוע החולף אני מרגישה מעין צרידות קלה ומן הכבדה על מיתרי הקול. אני חשה כי קולי נחלש מעט. מה הטיפול הטוב היעיל והמהיר ביותר שיחזיר אותי לתפקוד מלא?
 
ד''ר דן גוטמן  
12:02 13.08.09
הטיפול הטוב ביותר הוא להגיע אלינו לבדיקה מאחר ויש טיפול גם בחירום
בני בן השנתיים,צריך לעבור ניתוח להסרת שקד שלישי ושקדים.סובל מהפרעות בשינה +דום נשימתי בשינה,נזלת כרונית,משקל נמוך יחסית 10 ק"ג-קיבולת קטנה מאוד,(אוכל כמויות קטנות).
פניתי לרפואה הפרטית בעקבות זמינות לתור זמין יחסית, והאפשרות לבחור במנתח.
האם יש משהוא שיכול להמליץ לי על המנתח הכי טוב בבית חולים הדסה עין כרם.
המליצו לי על פרופסור אלידן יוסף,ועל ד"ר אלישר רון.האם משהו מכיר? לטוב לרע. תודה!!!
האמא הלחוצה אוסנת.
אני ב15 וחצי ואני סובלת מקושי נשימה . הייתי אצל רופא א.א.ג והוא אמר שיש לי קונחיות מוגדלות ושקד שלישי והמליץ לחכות שזה יעבור לבד.
הוא אמר שהכל יכול להשתנות עם הגדילה ובגיל 18 להגיע שוב.
אני סובלת מעייפות ומרגישה שהאף שלי סגור.
אימי לא מוכנה ללכת איתי לעוד רופאים.
ניסיתי את התרופה אוטריבין אבל הרגשתי עדיין משהו באף ויובש בפה ובגרון.
בבקשה אל תומרי לי לשכנע את אמא שלי כי הדבר לא יעזור.
רציתי לדעת האם יש משהו שאני יכולה לעשות עכשיו?
כי אני מרגישה שאין לי כבר אנרגיה.
 
ד''ר דן גוטמן  
11:47 12.08.09
בד"כ הטיפול הינו ניתוחי אולם דרושה הסכמת ההורים כאשר הינך מתחת לגיל 18
 
מאי
03:31 11.08.09
אני בת16והייתי אצל רופא א.א.ג והוא אמר שיש לי שקד שלישי וקונחיות מוגדלות החוסמות לי את האויר כל פעם בנחיר אחר.

הוא המליץ לי לחכות שנתיים ולבוא אחרי לבדיקה כי המצב יכול להישתפר והשקד השלישי יעלם.

אני מרגישה שהאף שלי כל הזמן סתום והתרסיסים שהוא נתן לי לא עזרו.

האם עליי לחכות שנתיים ולסבול ?

רציתי לדעת האם חדר מלח יכול להעלים לי את השקד ולשפר לי את הנשימה מהאף ?

ואם כן לאיזה חדר מלח הכי כדאי לי ללכת כי שמעתי שיש חדרי מלח שנכנסים כמה אנשים ביחד והדבר לא מועיל מישום שכל אחד צריך טיפול שונה אז איך זה שהם ביחד.

בנוסף אני סובלת מקושי נשימה ייובש בפה ובגרון והרבה עם פה פתוח.

אימי לא בעד ניתוחים ואי אפשר לשכנע אותה מה בכל זאת אפשר לעשות ?

שמעתי שיש משאף מלח לבעיות בנשימה לנשימה קלה יותר האם זה יכול להועיל יותר מחדר מלח ?

הייתי רוצה לדעת את כל ההמלצות שיש לך בנושא תודה ומקווה לתשובה מהירה
 
ד''ר דן גוטמן  
11:47 12.08.09
לא הייתי מחכה שנתיים והייתי מטפל באף כבר עכשיו
 
אפרת
18:44 09.08.09
שלום רב
מזה כשבועיים יש לי כאבים בצד שמאל של הגרון באזור בלוטת הלימפה שמכאיב את האוזן
במישטח לא נמצא כלום.
פניתי לרופא שמצא לוע אדום,בצקת קלה במיתר שמאלי ומעט דלקת בשקדים לינגואלים
קיבלתי טיפול של רפאפן +בודיקורט וביקש גם אולטרסאונד
אני לוקחת כבר מס' ימים את האנטיביוטיקה אבל אין שיפור,התחושה היא כאילו יש איזה
גוש שמפריע בצד שמ' ,בבליעה לא כואב רק לא נוח
הבעיה היא שבד' האולטרסאונד תתאפשר רק עוד חודש
יש משהו שביכולתי לעשות כי אני מוטרדת מזה
ברצוני עוד לציין שאני מעשנת
תודה
 
ד''ר דן גוטמן  
11:45 12.08.09
אני לא חושב שאולטרסאונד יכול להועיל בשלב זה. אולם קשה לי לענות ללא בדיקה מקיפה של האזור
 
סיון
18:02 09.08.09
שלום,
אני בת 26 ובשבוע האחרון חשתי בקושי לנשום דרך האף בעקבות "גושים" יבשים, חלקם כמעין דם קרוש, אשר חסמו את הנחיריים. לא ירד לי דם מהאף. רק שטיפה במים וקינוח האף הקלו על העניין. בעקבות קושי בלילות האחרונים לנשימה בלילה, ביקרתי אצל רופא א.א.ג ובאבחנתו הוא רשם rhinitis chronic- rhinitis atropic.
הוא רשם לי אוטריוין ג'ל 0.1% פעמיים ביום למשך שבועיים.
רציתי לשאול האם זהו הטיפול המומלץ ליובש זה באף? האין סכנה כלשהי בשימוש באוטריוין במשך שבועיים?ובכלל מה חומרת הבעיה והאם יכול להיות שמדובר רק בתוצאה של חום הקיץ והמזגנים. תודה
 
ד''ר דן גוטמן  
11:44 12.08.09
יתכן והבעיה נובעת מזיהום
דווקא לא הייתי משתמש בג'ל אוטריוין שרק מיבש יותר את האף. יש לנסות ג'ל בשם WET אם כי הוא מעט יקר
 
רונן
00:45 09.08.09
שלום רב למנהלי הפורום ותודה מראש על הזמן שלכם.
אני בחור בן 28 הסובל מבעיות גרון מגיל 24,בעיקר עייפות במתירי קול וכאבי גרון.
לפני כמה חודשים המצב החל להחמיר,כל מילה שאני מוציא מהפה זה מאמץ נוראי, מאוד קשה לי לדבר והמיתרים שלי נורא עייפים ונהיה לי קול מאוד צרודףמספיק שאני מדבר כמה משפטים ברצף אני מתחיל לאבד את הקול.
שלחו אותי לד"ר יקי כהן ועברתי לרינסגוסקופיה לפני 3 חודשים,הוא מצא לי אדמומיות וונפיחות במיתרי הקול אבל לא חושב שזה משהו שיש לדאוג מזה,לא מצא יבלות או משהו בסגנון,אני כבר 3 חודש שותה אומפרדקס 40 מג ללא עזר,הטיפולים אצל קלינאית תקשורת לא עוזרים.
אני מנסה מלא תכשירים וכדורים טבעים נגד צרידות,כאבי גרון,חיסול וירוסים ובקטריות ומתכונים טבעים ושום דבר לא עוזר.
אני פשוט משתגע אני בקושי יכול לדבר וזה מאוד פוגע בעבודה שלי ובחיים שלי.
קראיתי שיש דבר כזה הזרקת שומן למיתרי קול,אתם חושבים שזה יכול לעזור במצב שלי?
מה כבר אפשר לעשות במצב העגום שלי?

תודה ושבוע טוב
 
ד''ר דן גוטמן  
11:42 12.08.09
הזרקת שומן למיתרי הקול מבוצעת כאשר קיים שיתוק או חוסר סגירת המיתרים. לא ניראה לי שכאן זו הבעיה. יש לבדוק את מיתרי הקול לפני שנענה תשובה אחראית
+ הוספת הודעה
   1 ...  224  225  226  227  228  229  230  231  232  ...  304  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
אף אוזן גרון   כאב אוזניים   סינוסים   דלקת אוזניים   ניתוח כפתורים   רופא א.א.ג   סינוסיטיס   הוצאת שקדים   טיניטוס   צרידות
RSS RSS פורום אף אוזן גרון