בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אף אוזן גרון עמוד 228

שומעים אותי? לא? פורום אף אוזן גרון הוא המקום בשבילכם! פורום אף אוזן גרון יענה על: כאב אוזניים, צרידות, הוצאת שקדים, ניתוח כפתורים, בעיות שמיעה, סינוסיטיס, בדיקת שמיעה, דלקת אוזניים, מחיצות האף, גודש באף, נזלת, , שיעול כרוני ועוד
מנהלי פורום אף אוזן גרון:
ד''ר רועי הוד
לפרטים נוספים
ד''ר דן גוטמן
לפרטים נוספים
שלום רב,


אני בת 35 בהריון שבוע 24+. לבת שלי(בת שנתיים וחצי) היה עם חום גבוה וכאי גרון ומצא משטח הגרון שלה הראה כי יש לה Strep. A . היא תחת טיפול אנטיבוטיקה ל-10 ימים (לקחה כבר שלושה ימים) והסימפטומים חלפו.
אני ובעלי ביצענו גם משטח גרון ותוצאות המשטח של שנינו הם Streptococcus beta hemolyticus non group A. שנינו סובליםמסיפטומים של אי נוחות בגרון/כאבי גרון לא חזקים מדי (לי בנוסף גם צרידות קלה), מעין כאבי גרון ברקע שהולכים וחוזרים.

אתמול ביקרתי אצל רופא המשפחה המחליף והוא נתן לנו רפאפן. התחלנו לקחת אבל לבעלי יש תופעת אלרגיה של גירודים ופריחות בגוף אז הוא הפסיק ליטול את הכדורים לאחת מנה אחת בערב).
אני עוד המשכתי בנטילת התרופה בבוקר.
האם עלינו לקחת אנטיביוטיקה? האם החיידק יכול לגרום לסיבוכים? האם החיידק הזה מסכן ויכול לפגוע בעובר? האם יש טעם שרק אני אקח ובעלי לא (מבחינת סכנת הידבקות חוזרת)?

אני קצת לחוצה ואודה לקבלת תשובה מהירה.
בתודה מראש

לי.
 
ד''ר אביגיל ארד  
22:50 04.07.09
לגבי הטיפול לסטרפ שאינו מקבוצה A הדעות חלוקות. מקובל שאם יש סימפטומים אז מטפלים. את יכולה להמשיך את הרפפן. בעלך צריך לעבור לאריטרומיצין או תרופה מקבוצה זו ולציין לעצמו שהוא כנראה רגיש לפניצילין.
 
סיון
16:25 26.06.09
שלום,
התחלתי פיתוח קול לפני כמה חודשים. בשיעורים האחרונים יש לי בעיה, כאילו שורש הלשון מפריע
לי לשיר והוא תפוס, איפה שהגרגרת נמצאת וטיפה מעל..

כמו ןכ, לפני כחודשיים התחילה לי הפרעת אכילה והייתה תקופה של שבוע שהקאתי כל יום, ובעוד איזה 2-3 סופי שבוע..(עכשיו אני מטפלת בעצמי ולא הקאתי מאז).
בגלל הבעיה אני גם לועסת הרבה כל דבר שנכנס לי לפה והלסת שלי גם כן כואבת מעט.

האם זה קשור? ומה אני יכולה לעשות על מנת לטפל בזה?
 
ד''ר אביגיל ארד  
22:48 04.07.09
מפרקי לסת תפוסים והן תחושה של מתח בשרירי הצואר ואזור הגרוגרת, אופיניים לשימוש לא נכון בקול. גם ההקאות יכולות להוסיף לכך, אולם התירגול העיקרי הוא עם המורה לפיתוח קול. חשוב ללמוד קודם כל להרפות את הגרון ושרירי הלסת, כי אחרת אי אפשר לשיר נכון.
 
חן
11:01 27.06.09
אני הייתי רוצה להתייעץ איתכם,אני בת 23 בריאה בדרך כלל בערך כשלושה חודשים אני סובלת מידי בוקר מהאוזניים ההרגשה היא שיש לי מין אוויר כזה באוזניים כמו בטיסות וכשהלכתי להתיעץ עם רופא אא"ג הוא טען שאין לי כלום ואני בלחץ ובגלל זה יש לי את זה.
זה ממש מפריע לי לתפקוד היום יום כי זה רק בבוקר מהרגע שאני קמה ועד הצהריים .לא מקובלת עליי תשובת הרופא הייתכן שיש לי משהו אחר ?אני צריכה להתייעץ עם עוד רופא??
 
ד''ר אביגיל ארד  
22:46 04.07.09
לחץ באזניים בשעות הבקר, אם אינו קשור בגודש באף, יתכן שקשור למפרקי הלסת. יתכן ואת נועלת את השיניים בזמן השינה, וזה גורם ללחץ באזור מפרקי הלסת ולתחושה כזו.
 
אריאל
19:21 27.06.09
שלום,אני בן 35, בריא בד"כ, לפני מס' שנים אושפזתי בבי"ח עם אבצס פריטונסולרי למשך 5 ימים, הטיפול כלל ניקוז יומיומי ועירוי אנטיביוטיקה. מאז אני סובל מחוסר נוחות, מעין יובש וכאב קל בצוואר שבאים והולכים, באיזור שמתחת ללסת בצד של האבצס (שמאל). לעיתים יש גם אי נוחות באוזן, נזלת קלה וכד'. במהלך השנים נבדקתי 3 פעמים ע"י רופאי אף אוזן גרון, אך אף אחד מהם לא מצא בעיה כלשהי. הרופא האחרון אמר לי שפשוט איאלץ לחיות עם זה.

לא נשלחתי לצילום/US/CT וכד'.האם תוכל לסייע, מה לדעתך כדאי לעשות? למותר לציין כי הדבר מציק מאד ופוגע באיכות החיים.

תודה מראש

אריאל
 
ד''ר אביגיל ארד  
22:38 04.07.09
האמת, לא מכירה קשר בין אבצס שנוקז לבין תלונותיך אחרי זמן כה רב. יובש בגרון וכאב בצד אחד קורן לאוזן מחייבים בדיקת א.א.ג כולל לעומק הגרון (באמצעות מראה או סיב אופטי). לפעמים אלו תסמינים של רפלוקס או של גרנולומה בגרון האחורי שגם היא קשורה לחומציות. גש להיבדק על ידי א.א.ג.
 
רועי
20:30 27.06.09
הלכית לרופא א.א.ג
רופא אמר יש לי ציסטה באוזן שמאל
ואני חייב ניתוח
עם יש תרופות טיפול אחר לדבר הזה
לא רוצה לעברה ניתוח
רופא אמר היה לי צלקת גדול
מה פרוש של ניתוח גיד לי לעברה את ניתוח
אני שמוע רעש

 
ד''ר אביגיל ארד  
22:37 04.07.09
אינני בטוחה שאני קולעת נכון, אבל אם מדובר בציסטה של העור בכניסה לתעלת האוזן או מאחורי האפרכסת שמזדהמת כל הזמן, לעיתים אין ברירה וצריך להוציא כדי למנוע דלקות חוזרות.
בחודש האחרון לקיתי 3 פעמים בסטרפטקוקוס מסוג A. קיבלתי בפעם הראשונה רפאפן לקחתי 10 יום וזה עבר. חזר אלי החיידק לאחר כשבועיים. נתנו לי מוקסיפן ויום לאחר שסיימתי את הטיפול חזר החיידק לקנן. עכשיו החלטתי ללכת לפרופ' גבריאל מרשק שנחשב למומחה והוא אמר לי שאין לי צורך לקחת בכלל אנטיביוטיקה אלא לתת לזה להתרפא לבד. לדעתו האנטיביוטיקה גורמת שהחיידק תחזור.

נכון שפרופ' מרשק נחשב למומחה גדול בתחום אף אוזן גרון, אבל אני בכל זאת חושש.

אני יודע שסרפטקוקוס שמוזנח יכול חלילה להתיישב על הלב או הכליות ולגרום לנזקים כבדים.

השאלה שלי נתונה אליכם רופאי הפורום הנכבד.

מה אתם ממליצים לי לעשות?
 
עודד
14:06 28.06.09
אין לא מומחה, אבל נראה לי שכדאי שכל המשפחה שלך \ דיירי הבית יבדקו אולי למישהו מהם יש את החיידק והוא כל הזמן מדביק אותך (גם אם הוא לא מרגיש כלום). במקרה זה עליכם לקחת אנטיביוטיקה ביחד ואז יש סיכוי שהבעיה תיפתר.
 
ד''ר אביגיל ארד  
22:35 04.07.09
נכון מה שכתב עודד. יתכן ויש הדבקה חוזרת. אולם מאחר ונטלת רפפן ומוקסיפן ואנחנו יודעים שיש אוכלוסיה של סטרפ. שעמידה לנ"ל, אני ממליצה לקחת טיפול מלא באוגמנטין לפני שמתחילים להריץ את כל המשפחה לקופת החולים. אם זה שוב יחזור - בדוק אם יש נשאים שמדביקים אותך. שבועיים אחרי האוגמנטין כדאי לעשות משטח גרון.
 
גלי ז.
09:32 26.06.09
שלום רב,
בגיל 16 עברתי שני נתוחים: הראשון יישור הספטום והרחבת הקונכיות. כעבור חודשים עברתי שוב ניתוח להרחבת קונכיות עם הפרדת סיליקון בכדי לשמור על הקוניכיות פתוחות.
היום אני בת 24, וסובלת כבר שנתיים מכאבי ראש כרוניים בלתי נסבלים מאזור הסינוסים. הכאב מתבטא בגבות, באף ובלחיים (בשעות הערב בייחוד), למרות שאין לי נזלת אלרגית, הכאבים תקופים, ואם אני לא לוקחת אנטיהיסטמין ואופטלגין או דקסמול סינוס, הכאב לא מתפוגג ונשאר עד הבוקר, ונעשה אף גרוע יותר בבוקר. (חשוב לציין שאני גם לוקחת כבר שנים תרסיסי סטרואידים שונים לצמצם את האלרגיות שלי)
לאחרונה חזרתי למומחה אא"ג, שמייעץ לעבור עוד ניתוח. קבעתי תור לCT, והוא אמר לחזור אליו אם התוצאות.
אני תוהה האם לעבור עוד ניתוח זו התשובה, או האם יש עוד גורמים לכאבי ראש שעוד לא בדקו (זה לא מיגרנות) . הרגשתי היא שהרופא קופץ מעל הפופיק, והצעתו לעבור ניתוח ישר קצת מלחיצה אותי.
אשמח לחוו"ד
 
ד''ר דן גוטמן  
22:11 04.07.09
יש לחכות לבדיקת ה CT
אין כמו CT כדי לומר מה קורה שם בתוך האף
אם יהיו ממצאים לא תקינים יש לשקול ניתוח נוסף
אם ה CT תקין אז אין צורך בניתוח
לבתי בת ה6 נאמר כי היא צריכה לעבור ניתוח חמישי להוצאת הציסטה,זאת לאחר שעברה בעבר 4 כריתות -הראשונה בשניידר,השניה גם בשניידר-ד"ר שטרן,השלישית בבי"ח ברזילי-ד"ר אנגלנדר והרביעית לאחר בירורים רבים בתל השומר-פרופ' מיכאל וולף.
איננו יודעים האם כדאי לעבור את הניתוח משום הסבל הרב שעבר על הילדה מגיל שנה וחצי(סיוט מתמשך)ומשום הסיכוי שהניתוח לא יעזור והציסטה תחזור.
אודה לכם אם תשיבו לי בהקדם
 
ד''ר דן גוטמן  
21:58 04.07.09
לעיתים ציסטה תירוגלוסלית חוזרת ודרוש ניתוח חוזר. מדובר במקרים נדירים. אם קיים זיהום באזור והציסטה חזרה אין מנוס מניתוח חוזר אם כי אם מוציאים את כל האזור לא אמורה להיות חזרה כל כך הרבה פעמים
 
רועי
12:43 29.06.09
רופא בית חולים אמר יש לי
ציסטה פראורקלרית L
מה זה דבר הזה
למה אני חייב ניתוח
עם ניתוח הזה קל או קשה אני פחוד נורא
רוצה לקבל חומר על זה
 
ד''ר דן גוטמן  
21:19 04.07.09
 
מיכל
17:48 29.06.09
יצא לי פצע בלשון לפני הרבה זמן התרגלתי לחיות איתו לא מציק הפצע בצבע לבן ובולט היום קמתי בבוקר והוא כאילו היתפוצץ ונהפך לאדום אני יכולה בבקשה לקבל תשובה מה זה האם זה מסוכן ומה אני צריכה לעשות
 
לימור
10:29 30.06.09
שלום
אני מתאמנת מדי ערב במכון כושר ,נאמר לי מרופא א.א.ג שאני סובלת מריפלוקס הפוך,היום כבר פחות מה שמטריד אותי.
בבוקר אני קמה ויש לי מוגלה ירוקה,אני לא מעשנת ,זה נורמלי?
ואיזה בדיקה עדיף לעבור על מנת להבנין את הסיבה ?
תודה
 
ד''ר דן גוטמן  
21:14 04.07.09
זה נורמלי אבל אני לא מבין מה הכוונה לרפלוקס הפוך? אין מינוח כזה
יתכן ומדובר בזיהום חולף או מסיבה אחרת שבדיקת א.א.ג מסוגלת לגלות
 
שון
15:29 30.06.09
בתי בת 11 חודש ואובחן אצלה וירוס פפילומה בפה ויזואלי ניתן לראות כעין גוש שיוצא מצד הפה ליד החניכיים לפני כחודשיים ביצענו ניתוח לסרתו בבי"ח תל השומר בהרדמה מקומית מה שהתברר כחוויה נוראה גם לנו וגם לילדה היינו צריכים לחזיק אותה בכוח על המיטה בזמן שהרופא חותך את הפפילומה תוך כדי שהיא צווחת ומתפתלת מכאבים. לאחר כחודש חזר אותו גוש בחלל הפה רק שהפעם הוא הרבה יותר גדול ובולט. חזרנו לתה"ש ושם אמרנו לנו שהפעם חייבים להוריד את זה בהרדמה כללית אחרי הטראומה הקודמת ויש פה הרבה בירוקרטיה כי אנחנו נופלים בין אא"ג לפה ולסת וצריכים חדר ניתוח מיוחד ובגלל שהיא תינוקת בת 11 חודש התהליך מורכב. המצב הוא שחייבים להוריד את זה ומטרטרים אותנו כבר חודש בלי תשובות. מקווה שהבנתם את המצב. נשמח להנחיות מה לעשות ואיך אפשר לטפל בזה כמה שיותר מהר. תודה מראש וסליחה על המכתב הארוך שון.
 
ד''ר דן גוטמן  
11:18 03.07.09
לא ברור לי מדוע הניתוח לא בוצע בהרדמה מלאה שכן בגיל זה כל הפעולות מבוצעות בהרדמה מלאה. יש לבצע שוב את הפעולה כמובן בהרדמה מלאה לסרוק את כל מערכת הנשימה לוודא שאין פפילומות גם במקומות אחרים
 
ענבל
08:51 03.07.09
במשך 3 ימים כאב לי מאוד הגרון בצד שמאל בזמן בליעת רוק ואתמול זה נעשה יותר גרוע ואיבדתי את הקול. אין חום, שיעול או נזלת, רק כאב חזק ועכשיו גם תחושה קלה של חנק.
הרופא בקופת חולים איבחן זאת כדלקת מיתר הקול ונתן לי לורטדין, בודיקורט ורפאתריצין.
אתמול בערב התחלתי את הטיפול אבל בנתיים אני לא חשה כל שיפור (להפך תחושת החנק רק הולכת וגוברת)- מה עלי לעשות. תודה, ענבל
 
ד''ר דן גוטמן  
11:17 03.07.09
אם תחושת החנק הולכת וגוברת יש להגיע לבדיקה יסודית שוב של א.א.ג
 
מיטל
17:00 15.06.09
אני עובדת כמורה במשך 16 שנה
השנה החלה לי בעית צרידות. הקול שלי בא והלך וימים שלמים מתאמצת על מנת לדבר.
נגשתי לרופא אף אוזן גרון והוא אמר לי שהוא רואה התחלה של יבלות (בנגוד לשנה שעברה שהקול שלי נעלם למספר ימים והוא לא ראה שום דבר מיוחד)
הדבר מטריד אותי כי מדובר כבר במספר חודשים רב ויש לי תחושה שזה הולך ומחמיר .
הרופא הפנה אותי לטיפול בדיבור ונתן לי כדורי לנטון (נגד צרבת למרות שאני לא מרגישה את הצרבת)
מה הייתם מיעצים לי לעשות בשלב זה ?
 
ד''ר דן גוטמן  
22:14 18.06.09
לבצע בדיוק מה שהרופא נתן ואם לא יחלוף לאחר מספר חודשים לשקול ניתוח
 
שמואלי ציפי
10:24 29.06.09
יש רופא אחד שהכי טוב בארץ ובעולם שמטפל בצרידות לזמרים שחקנים וזה ד"ר נגריס הטלפון שלו הוא 03-6058831 עובד בימי ב', ג', ד' משעה 17:30-21:00 הוא יעזור לך מאוד
 
שושי
18:34 24.06.09
אבל יש סיכוי שזה יכול להיות סרטן?, כל הבדיקות דם שלי תקינות...
בבקשה אני במצוקה יש לי עוד זמן עד לתור של הרופא
 
אורית
22:58 21.06.09
שלום רב
לאחרונה גיליתי אצל בני בן השנתיים וחצי שהענבל שלו דבוק לחך או לשקדים וכל האיזור נראה
עיסתי.
ברצוני לדעת עד כמה חמורה הבעיה? מהן ההשלכות ? מהן דרכי הטיפול? ולמי עליי לפנות?
תודה מראש
אורית
 
ד''ר אביגיל ארד  
23:33 23.06.09
על שאלה מסוג זה אין אפשרות לענות בלי לבדוק את הילד ולדעת אם בכלל יש משהו לא תקין שהוא מרגיש. קחי אותו לבדיקת רופא א.א.ג.
שלום רב,
אני בחור בן 38 בדרך כלל בריא וללא מחלות ידועות. משקל 63 ק"ג גובה 1.80.

בחודשים ינואר-מאי היו לי כ 6-7 אירועים של כאב גרון עם גרון קצת אדום ו"ללא תפליט על השקדים". חלקם עם חום 38-39.
בדיקת אאג לפני כחודשיים תקינה לחלוטין כולל גרון דרך האף.
בדיקות דם - ספירת דם, כימיה, שקיעה , TSH בוצעו כמה פעמים הכל תקין חוץ מפעם אחת במהלך חום תוצאה של ESR=60 ומונוציטים כ 13 עם WBC=12 שחזרו לנורמה אחרי כשבועיים.
בדיקת EBV CMV תקינות לחלוטין.

US צוואר לפני 3 חודשים, שבוצע בשל חשש שבלוטות קצת מוגדלות - הכל תקין ונכתב:
"באיזור תת לסתי דו צדדי יותר משמאל הודגמו בלוטות לימפה בגודל עד 1.2 סמ בעלות צורה ומרקם תקינים". בוצע על ידי רנטגנולוג בכיר.

בחודש האחרון לא היו כאבי גרון או אירועי חום. שקיעת דם משבוע שעבר = 6,
CRP תקין, וספירת דם הכל בנורמה. לימפוציטים = 40, ניוטרופילים = 50. WBC=7
US בטן מהיום תקין לחלוטין.

ביצעתי היום US צוואר חוזר התוצאות לא תקינות ומדאיגות אותי.
"מימין: קדמי לקצה תחתון של בלוטת רוק תת לסתית הודגמו שתי קשריות לימפה שטחי לעור. הגדולה בגודל 0.9 ס"מ.
באזור תת לסתי הודגמה בלוטת לימפה בגודל 1.7 ס"מ.
בחלק עליון של הצוואר קדמי ל SCM הודגמה בלוטת לימפה מאורכת בגודל 2 ס"מ.
משמאל - באזור סמוך לזוית סובמנדיבולרית , שטחי לעור, הודגמו מספר בלוטות לימפה בגודל עד 0.7 סמ. קדמי ל SCM בחלק העליון של הצוואר הודגמה בלוטת לימפה בגודל 1.7 ס"מ.

*קשריות הלימפה השטוחות לעור משני הצדדים במרקם היפואקוגני בצורה עגולה,
אשר לא עונה לקריטריונים של בלוטת לימפה רגילות. דלקתיות?
שאר הבלוטות בעלות אופי תקין. למעקב"

כאמור בחודש האחרון לא היה כאב גרון/חום/טיפול שיניים שעשויים להסביר אולי דלקת.
אין ירידת משקל ומרגיש בסדר ועושה כושר כמה פעמים בשבוע.
אודה על דעתך:
1. האם תוצאות אלה מצביעות בסיכוי גבוה על ממאירות בבלוטות? זה מאוד מטריד אותי
ובדיוק נולד לי ילד קטן. האם זה יכול להתאים ללימפומה?
2. האם יש מקום לבדיקות נוספות/מעקב? יש כיוונים נוספים?
3. לפני 4 חודשים עשיתי סתימה די גדולה בלסת תחתונה. מאז הרגשתי קצת גולה כזאת בבלוטה מתחת ללסת, לעתים רגישה לרוב לא. האם יכול להיות שזה קשור?בבדיקת רופא שיניים לפני כחודשיים כולל צילומים לא נמצא דבר בעייתי.
תודה רבה על העזרה
אשתי ואני די מבוהלים
 
ד''ר אביגיל ארד  
23:32 23.06.09
סליחה, קשה מאד לענות על סיפור כזה ארוך בלי לבדוק אותך. עד האולטרסאונד האחרון הכל נראה כמו משהו זיהומי, אולי ויראלי. לגבי התוצאות החדשות, צריך לעשות קורלציה עם הבדיקה שלך. בלוטות ממש מתחת לעור לרב נמושות ביד וצריך לבדוק למה זה יכול להיות קשור. גש לרופא .א.אג.
אימי מאושפזת כעת בהדסה עקב וירוס באוזן התיכונה שהביא לאבדן שמיעה (מקווים שבשלב זה בלבד) באוזן שמאל.

היא מטופלת כעת בדקסמטזון 8 מ"ג * 2 ביום. הטיפול החל ביום חמישי ומאז אל ניכר שיפור בשמיעה באוזן זו.

הטיפול המוצע כעת הוא הזרקת סטרואידים ישירות דרך עור התוף, לעצב האוזן. כדי לקבל החלטה אם לבצע את הטיפול - נשאלות השאלות:

האם הטיפול אמור להביא הקלה זמנית או שאמור לסייע לעצב השמיעה?
האם ההזרקה עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך בעור התוף?


אודה לך מאוד על התייחסותך

 
ד''ר אביגיל ארד  
23:29 23.06.09
הזרקת סטרואידים נעשית במקרים של ירידה פתאומית בשמיעה עקב בעיה עיצבית. הנזק לעור התוף אינו לתמיד. ניקור או ניקוב עור התוף במחט דקה נסגר במהרה. אם הרופאים חושבים שזה עשוי לשפר, כדאי לשקול זאת בחיוב.
 
איריס
15:42 23.06.09
שלום רב!

מזה כשבוע כאבי גרון ותחושה שמשהוא תקוע בגרון. התופעות האלו לא כל הזמן . לפעמים אני מרגישה שהכל בסדר . מכיוון שאני היפוכונדרית פניתי לפני כשבוע איך שהתופעה התחילה לרופא א.א.ג הוא בדק בעזרת מראה ואמר שהכל בסדר . לפי דעתו או שזה התחלה של משהוא ויראלי או שזה כתוצאה ממתח. בזמן האחרון אני במתח ולחץ נפשי מכל מיני סיבות .
אני מפחדת לחזור לרופא בגלל שהוא יכול לתת לי בדיקות פולשניות שאני מפחדת מהן.
אני כל הזמן חושבת ממה זה יכול להיות ? מה כדאי לי לעשות? האם העובדה שהכאב ותחושת אי הנוחות מופיעים לסירוגין ובעוצמה שונה בכל פעם מעידה על כל שזה נובע ממתח?
בינתיים אני שותה תה עם לימון,שותה סודה לשתיה עם מים פושרים ולוקחת סטרפסילס וזה מקל עלי מעט.


תודה מראש .


 
ד''ר אביגיל ארד  
23:26 23.06.09
אכן, יכול להיות שיש דלקת גרון קלה. אולם תסמינים אלו יכולים להיות קשורים גם לרפלוקס של חומצות מהקיבה לגרון. הטיפול בזה כמו בצרבת, גם אם אין צרבת. לא צריך להיכנס ללחץ.
שלום!
אני בת 23,בילדותי סבלתי מדלקות אוזניים חוזרות,ועברתי גם ניתוח של כפתורים.לפניכשנה וחצי עברתי ניתוח לסגירת נקב יחסית גדול שהיה לי בעור התוף באוזן ימין וכעת הכל בסדר.יש לי גם נקב בעור התוף באוזן שמאל אך הוא קטןוהשמיעה באוזן זו תקינה לפי תוצאות הבדיקת שמיעה.
אני מתלבטת האם כדאי לי לעבור ניתוח גם באוזן זו,ובמידה ואחליט שלא מה ההשלכות של זה?האם ישנו סיכוי שהנקב ייסגר?

בתודה מראש
 
ד''ר אביגיל ארד  
23:28 23.06.09
ניתוח לסגירת נקב בעור התוף מיועד קודם כל כדי למנוע דלקות ולאפשר לך כניסה למים. לא תמיד זה משנה את השמיעה. אוזן עם נקב תמיד מועדת לדלקות והפרשות והחמרה בשמיעה. אם את צעירה ובריאה והניתוח בצד אחד הצליח, כדאי לך, לדעתי, לסגור גם את השניה ולחיות חיים נורמליים.
+ הוספת הודעה
   1 ...  224  225  226  227  228  229  230  231  232  ...  298  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
אף אוזן גרון   כאב אוזניים   סינוסים   דלקת אוזניים   ניתוח כפתורים   רופא א.א.ג   סינוסיטיס   הוצאת שקדים   טיניטוס   צרידות
RSS RSS פורום אף אוזן גרון