בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
שלום רב,
הבן שלי השתחרר באחרונה מצה"ל לאחר שסיים את שירותו ביחידת צנחנים מובחרת. במהלך צוק איתן נפצע מרסיס שחדר לרגלו (הרופאים החליטו להשאירו שם). יפה אני מעוניין לדעת האם זו פציעה מוכרת לצורך קביעת אחוזי נכות. תודה רבה אברהם
זה מהווה נכות?

האם לאלרגיה יש נכות?

תודה רבה מראש.
 
עו"ד יובל סמרה  
09:28 25.11.14
פרט סוג אלרגיה המיוחסת לתאונה ?

האם זה ליקוי נובע שהתפתח על רקע פגימה אחרת מהתאונה . האם זה הליקוי העיקרי ?

מהי התאונה אליה מיוחסת האלרגיה ?

 
רחל ד
11:55 14.11.14
שלום רב!
חמי בן 62 עבר מלפני שנה וחצי אירוע מוחי , בעקבות כך קיבלת מביטוח לאומי 86 % נכות יציבה ו100% דרגת אי כושר. כיום מקבל קצבת נכות 2600 שח ופנסיית נכות מקרן הפנסיה כ3700 שח.
האם הוא יכול לעבוד 4 שעות ביום בסכום מצטבר של 2000 שח משכורת? או שזה יפגע לו בהכנסות הנל? בחברת הביטוח לא ידעו לענות לי על שאלה זו , רק לאחר שיציג תלושי משכורת אך הוא לא רוצה לעבוד במידה וזה אכן יפגע לו בהכנסות. לתשובתך אודה, רחל.
 
עו"ד יובל סמרה  
09:45 16.11.14
קיימות לעניין זה מדרגות הפחתה מסכום הקצבה

במקרה זה תהא הפחתה , אך לא גדולה

אמליץ לך להתייעץ עם סניף הביטוח הלאומי המטפל

חשוב להבין, כי הסוגיה הזו רחבה יותר מסכום ההפחתה בלבד .

עצם חזרה של אדם למסלול עבודה מלמדת על יכולתו התפקודית וכושרו להשתכר על כל ההשלכות הגלומות בכך.
בעלי עבד משך השנים בעבודה ופיזית והפסיק לעסוק בתחום זה מלפני שנתיים עקב פריצת דיסק. כיום הוא טבח והמצב שלו החמיר מאוד כולל טיפולים במרפאת כאב וטיפול בגלי רדיו. הוא הגיש בקשה לניתוח קיבוע בעמוד השדרה המותני ואנו ממתינים לתשובה ומועד. כיום לא מסוגל לעבוד, חי על זריקות וכדורים וזה פוגע מאוד בהכנסות. הוא התחיל לא מזמן עבודה חדשה ולרוב הוא בימי מחלה כך שאני לא יודעת אם הוא יקבל שכר על הימי מחלה שעדיין לא צבר. . שאלתי היא - האם להגיש כבר עכשיו בקשה לקצבת נכות כללית או שמא לחכות שיחזרו אלינו עם מועד לניתוח ורק לאחר הניתוח להגיש את הבקשה? האם יש כאן עילה להגשת בקשה לקצבה זו? האם בגלל שהוא לא צבר ימי מחלה וותק בעבודה הוא לא יקבל תשלום על ימים אלו?
 
עו"ד יובל סמרה  
21:29 14.11.14
הכדאיות בהגשת התביעה מתבססת על מצבו הרפואי , הליקויים מהם הוא סובל והכנבותיו כעת .
חשוב לזכור כי קייצים קריטריונים לזכאות בקצבת נכות , כאלה העוסקים בתקרת הכנסה מותרת ,סף דרכת נכות נדרשת ודרגת אי כושר צפויה .

אשמח להדוק טת המקרה לעומק . ניתן ליצור עימי קדר בטלפון לתאום פגישה . פרטיי מופיעים בטתר
שלום רב
אני בן 58,יש לי מחלה גנטית בשם תסמונת קליינפלטר.ברצוני לדעת איזה זכויות יש לי כדי לקבל אחוז מסוים נכות או הקלה במס הכנסה.
אני מקבל כל שלושה שבועות זריקות טסטוסטרון ובנוסף CONCERTA עקב הפרעות קשב וריכוז .יש לי בעיות בתקשורת חברתית,אינו מסוגל לעבוד בצוות עובדים,עייף ברוב שעות היום ויש ירידה בכושר השרירים.אין לי בגרות או תואר ראשון
 
עו"ד יובל סמרה  
15:39 10.11.14
התסמונת עצמה אינה מקנה נכות, אך ישנם ליקויים שנובעים ממנה הם עשויים לזכות בנכות בביטוח לאומי וככל שהם חמורים דיים גם בתביעות להחזר/פטור רפואי במס הכנסה.

כך למשל במקרה שלך ציינת ליקוי נפשי שהתפתח ככל הנראה על רקע התסמונת , תלוי בחומרתו הוא עשוי לזכות בנכות צמיתה שדרגתה תיקבע על פי חומרתו והשפעותיו על כושר התפקוד
 
אנונימוס
13:46 19.10.14
למשך כמה זמן ביטוח לאומי יכול למרוח בנ"א עם נכות זמנית? ולזמן לוועדה כל חצי שנה?
לנצח? מה ניתן לעשות על מנת שהנכות תהיה יציבה?
 
עו"ד יובל סמרה  
10:59 20.10.14
אינני מכיר את המקרה שלך, אך קביעה על נכות זמנית משמעה, כי לדעת הוועדה הרפואית הנזק/ליקוי ממנו אתה סובל טרם התגבש סופית.

חשוב לזכור, כי נכות זמנית היא לא תמיד רעה, שהרי משולמת בעבורה גם גמלה וכך אתה מגדיל למעשה את סכום "הפיצוי" לו אתה זכאי אלמלא אותה נכות זמנית.

במקרה שלך, נשאלת השאלה האם הוועדה פעלה נכון או האם יש לה מטרה אחרת בפסיקת נכות זמנית ממושכת שייתכן ואינה רלבנטית עוד.

שאלה זו תיבחן, בין היתר, על פי המסמכים הרפואיים שלך, מצבך הרפואי והתפקודי והתגבשות הנזק/הליקוי המאפשרת כבר עתה לכמתו לכדי נכות צמיתה.

תוכל לפנות אלי לבדיקת המקרה לגופו והערכת סיכויי התיק . פרטיי מצויים בדף בראשי בפורום
 
אנונימוס
13:40 20.10.14
מה זאת אומרת אני מגדיל את הזכות הרי ברור שאני מקבל גימלה כי יש לי נכות.
אני זכאי לעוד משהו בגלל שזה זמני?
 
עו"ד יובל סמרה  
14:44 20.10.14
אתה מגדיל את סכום הפיצוי לא את הזכות

כלומר אם אדם שנפסקה לו נכות צמיתה אמור לקבל 10,000 ש"ח. בכך שנפסקה לו גם נכות זמנית הוא אמור לקבל גמלה גם בעבורה, נאמר עוד 8,000 ש"ח. כך שיחדיו הוא אמור לקבל כעת 18,000 ש"ח .

זו אסטרטגיה שניתן לנקוט בה בנסיבות מסויימות , תלוי בכל מקרה ומקרה

ביתי עברה לפני כשלוש שנים ניתוח סקוליוזיס. בהיותה עדיין קטינה ביקשנו קיצבת נכות וזומנו לועדה בה ישב רופא כללי שלא מבין בתחום וביקש ממנה להתכופף...דבר שאינה יכולה כלל לעשות בשל המוט בגבה. כמובן ששאל שאלות כגון האם את מתלבשת לבד, אוכלת לבד וכו' וכו'...לבסוף לא אישרו קיצבה. בשל המצב הרגיש הפיזי והנפשי החלטנו להניח לעניין ולילדה ולא לתבוע. הציעו לנו לתבוע בגיל 18 כשהיא בגירה. כיום היא לפני שירות צבאי כאשר נקבע לה פרופיל 45 עם דרגת חומרה קשה. ללא הרמת משאות, נסיעות, פעילות גופנית, נעליים צבאיות וכו' וכו'. האם מגיעה לה קצבת נכות מביטוח לאומי??
פרופיל היא לא קביעת נכות מזכה המחייבת בתשלום גמלה מביטוח לאומי.

שלום רב
לאחר נכות זמנית של 30% במשך שנה וחצי בגלל איבוד ראייה בעין אחת בתאונת עבודה
ולאחר ועדה רפואית נוספת ליפני 4 ימים קיבלתי אחוזי נכות אפס ודרגת נכות יציבה
מה זה אומר ?
ואיך זה ייתכן ?
אין כל שינוי בראייה

ברכת חג שמח
ורד
 
סמי
09:32 06.10.14
יש לי נכות מטעם ביטוח לאומי כתוצאה מתאונות עבודה , נוסף לזה יש לי נכות מטעם משרד הביטחוןץ
שאלתי היא האים ניתן לאחד בין 2 סוגי הנכויות לצורך השגת הטבות נוספות שניתנות מאחוז מסוים של שיעורי נכות כמו תו חניה למשל ,וזאת ללא בקשה לשינוי שיעורי הקיצבה
אין ברצוני להשיג תגמולים גבוהים יותר אלא הטבות נוספות הניתנות לבעלי אחוזי נכות מרמה מסוימת ומעלה , שהרי יש לי את שני סוגי הנכויות אבל הם מפוצלות בין שני גורמים שונים.
אודה לכם על הבהרת הסוגיה.
 
ני
13:15 05.10.14
אם קבעו בועדה 40 אחוזי נכות רפואית נפשית, האם זה מזכה בנכות כללית מלאה?

הבנתי שמסיפיקים 40 אחוזי נכות נפשית בכדי לקבל נכות מלאה.?
האם יחס אגרסיבי עם שאלת שאלות ברצף מהיר וללא מתן הרבה זמן לענות תשובות,
ועוד דיבור של הרופאה בטונים גבוהים מהרגיל (כאילו הרופאה נמצאת בלחץ ) , האם התנהגות כזאת מפרה את כללי האתיקה של הרופאים?

אשמח לקבל תשובה.

תודה רבה מראש.
רופאי הוועדות הרפואיות חייבים לפעול על פי כללים מסויימים במסגרת הדיון.
הנחיות אלה אף מופצים מדי פעם על ידי הלשכה הרפואית של ביטוח לאומי עצמה בדרך של תדריכים לרופאי הוועדות וגם בדרך של חוזרים.

בפסיקה גם כן נקבעו כללי התנהלות תקינים שהפרתם מהווה פגיעה בזכויות המבוטח .

בהיותה של ועדה רפואית טריבונל מעין שיפוטי חלות עליה חובות , אחת מהם היא מתן הדדמנות נאותה למבוטח להציג טענותיו . על הטענות להירשם בפרוטוקול ואף רשאי המבוטח להגיש מסמך כתוב בנושא בצירוף מסמכים תומכים מטעמו.

כמובן שאם הדבר לא נעשה שאז פעלה הוועדה בחוסר סבירות .

בנוסף, במקרה כזה רשאי המבוטח לבקש לטעון לפרוטוקול כי לא ניתנה לו זכות הטיעון . יותר מכך, במקרה חריג שדבריו לא נרשמו כלל, או לא ניתנה לו זכות הטיעון במלואה וכנדרש בפסיקה, רשאי המבוטח אפילו לבקש את פסילת הוועדה
האם הורה לילד סכרתי אשר הוכרו לו 50% נכות בביטוח לאומי כולל קצבת נכות (של 50%) מזכה ב-2 נקודות זיכוי במס הכנסה
 
יוסי
18:47 03.09.14
הגשתי ערעור על הפחתת אחוזי נכותקרן פנסיה תאונת עבודה מה הסכויים לתשובה בהתחלה 4 חודשים 100 זמני היה לי ועדה להחמרת מצב ב 3 2014 קבעו לי 50 זמני לשנה וחצי הגשתי ערעוער בחודש 7 2014 עם הרבה מימכים מאורטופד קרע בכתף מה הסיכוי לתשובת הועדה תודה
 
עו"ד יובל סמרה  
16:20 04.09.14
אם קיימים מסמכים המלמדים על החמרה במצב שהובילה למגבלה בתפקוד ובכושר ייתכן וזה ישפיע על ההחלטה

חשוב לזכור שהדיון בוועדה נוגע לשאלות יכולת תפקוד ותעסוקה. על המסמכים המוגשים לה לשקף נקודות אלה .
 
יואב
22:39 24.08.14
שלום לכולם אני בן 38 לפני כ 7 שנים חוויתי התקף 1 בחיי והתעוררתי בבית החולים לאחר בדיקות אצל מומחה(נוירולוג) זה מספר שנים הובחן לי פרוגרסיב מיוקלוניק אפילפסיה .לפני ההתקף עבדתי במשמרות תחת לחץ ללא שינה כמעט כ8 שנים.כרגע יש לי חוסר איזון בגפיים התחתונות ורעידות קלות בידיים כמובן זיכרון ניתקע לשנייה וכו.משכורתי לא ניפגע לאחר ההתקףלפני זמן מה פניתי לחברת ליבנת פורן כדי להעזר בה למימוש זכויותי אך לאחר כ5 חודשים נ של טיפול נימסר לי שהרופאים שלהם לא מצאו קשר סיבתי של התנאים שעבדתי לפרוץ המחלה(נימסר לי שזה כנראה גנתי).אני מחפש אם מישהוא יכול להמליץ על מאמר כזה או אחר שמוכיך קשר זה וגם על חברה שתוכל לעזור לי במימוש זכויות לקבלת נכות.אשמח לקבל כל עזרה תודה.
 
עו"ד אלי מלכה  
23:51 24.08.14
שלום יואב,
קשה מאוד למצוא קשר סיבתי בין עבודתך בלחץ לבין מחלתך.גם מבחינה רפואית לא קל לאתר מאמרים הקושרים את מחלתך לעבודתך ולכן הסיכוי שתוכר כנפגע בעבודה הינו קלוש.
מאידך, אתה יכול להגיש תביעה לנכות כללית ( מותנה בנתוני שכר, תדירות התקפים וכדו'..) .
במידה וישנן שאלות נוספות, אתה מוזמן ליצור קשר
בריאות והצלחה..

 
יואב
19:02 25.08.14
ראשית כל תודה רבה על תגובתך! שנית במשך 7 השנים ערכתי בדיקות מקיפות אצל רופא מומחה והתברר לי שכתוצאה מהאורך חיים הנ"ל שמש תריגר למחלה.זאת אומרת שיש בידי בדיקות המוכיחות שלא היה לי לפני זה אפילפסיה ולאחר עבודה במשמרות וחוסר שינה לחץ וכו ישנה אפילפסיה.שנית לאחר התחיבות מצד ליבנת פורן שהכן מדובר במקרה שאני יכול לקבל אחוז נכות.שילמתי לפתיחת תיק ולאחר התרוצציות מרופא לרופא כעבור 5 חודשים כשבנו לי את התיק לתביעה נמסר לי שלאחר סיכום אם שני רופאים שלהם הם לא יכולים להוכיח טענה שכזות.אני חיפסתי בכמה מקומות\מאמרים המקשרים בין אפילפסיה ללחץ חוסר שינה עבודה תחת לחץ וכו ולא מצאתי
 
שרון
18:41 13.08.14
שלום,

לפני כ15 שנה הייתי בחופשה באירופה ועבדתי שם תקופה קצרה בעבודה לא רשמית כמנקה בהוסטל כשבתמורה לעבודתי הוענקו לי מקום לינה ומזון אך לא קיבלתי כסף.
כחודש לאחר שחזרתי משם לארץ (והייתי עדיין מובטל), אובחנה אצלי מחלת ראות קשה ואושפזתי ונותחתי ונכרתה לי חלק מהריאה וניתנו לי 20% נכות לצמיתות עקב הכריתה.
הרופאים טענו אז שנדבקתי במחלה זו בעת שעבדתי עבודה לא רשמית בהוסטל באירופה כמה חודשים קודם לכן עקב תנאי מחייה ירודים והמחלה הפכה לפעילה רק כשהגעתי לארץ.
ראוי לציין שבכל התקופות, שילמתי את דמי הביטוח הלאומי בארץ.
1. האם לפי תאור התרחשויות זה, אני זכאי להכרה כנפגע עבודה או להכרה בנכות כללית?
2. בנוסף, אני סובל מחסימה קשה בנחיר אחד באף שגורמת לי להפרעה ניכרת, והבנתי שזה מעניק לי 10% נכות. האם זה נכון?
3. האם לפי המתואר מעלה, 30% נכות המצטברים, מעניקים לי איזה סכום חודשי מביטוח לאומי?
4. בנוסף, אני מאמין שיש לי נכות נשימתית פסיכולוגית כי הרי אני סובל גם מקשיי נשימה בגלל הנכות בריאה בסך 20% וגם מקשיי נשימה בגלל החסימה באף שכנראה מעניקה 10% ואלה שתי סיבות שמשפיעות על הנשימה ויש להן אפקט מצטבר על הנשימה והרבה פעמים אני סובל מקוצר נשימה עקב כך. על כן, האם יש אפשרות שאקבל על נכות נשימתית פסיכולוגית זו עוד 10% (או יותר לפי דעתכם?) שיעניקו לי את ה40% במצטבר שיעניק לי דמי נכות?

אשמח לתשובות מפורטות על כל סעיף כדי להבין את כל התמונה.

בתודה גדולה מראש!
 
עו"ד יובל סמרה  
10:20 14.08.14
לנוכח המתואר לא נראה שניתן להתייחס לכך כפגיעה בעבודה

לעניין דרגת הנכות שאתה מציין אין בה די כדי לזכות בנכות כללית, אף אם יוכרו הליקויים הללו . הדרישה היא כי תיפסק לך % 40 שבתוכה ליקוי בשיעור של % 25 . לדעת הרופאים אתה לא מגיע לדרגת נכות זו , כטענתך.

השאלה המתעוררת כאן היא גם במישור ההכרה, אם ייקבע לגבייך כי חלית שלא בישראל, דבר שעלול לשלול זכאותך גם במסלול זה.

צריך לבדוק את המקרה לעומקו
שלום
בתי בת 12וחצי בעלת בעיית. קשב וריכוז. והפרעת התנהגותית נוטלת ריטלין האם אני זכאית לקיצבה מביטוח לאומי?
בתביעות אלה מתעוררות, בין היתר, שאלות העוסקות במצבו של הילד , היזקקותו לטיפולים ועזרת הזולת

האם הילדה מטופלת קבוע ?
באילו מוסדות היא מטופלת ?
באיזו מסגרת לימודית היא נמצאת ?
האם היא נזקקת לעזרת הזולת יותר מילדים אחרים בני גילה ואיך זה מתבטא ?

יש לבחון את התיק כמכלול כדי לתת תשובה עניינית במקרה זה

 
%
10:46 03.08.14
תוך כמה
זמן מקבלים בחזרה
קצבה של נכות שנעצרה בגלל

מאסר
 
%
10:30 03.08.14
מההסיכויים לקבל בחזרה
קצבה קבועה של נכות שנעצרה
בגלל מאסר
שלום!אני נמצאת בתוך תקופת תאונת עבודה כתף ימין פעמיים מאושר בטוח לאומי ,לפני ארבעה חודשים רופא תעסוקה קבע לי מגבלות מסוימות בעבודה .השאלה אם המעסיק יכול לבקש לשלוח אותי לפני גמר התקופה של המגבלות לבדוק כושר עבודה?וגם תוך כדי תקופת ה90 יום של בטוח לאומי? תודה
 
עו"ד יובל סמרה  
09:56 01.08.14
ככלל, נהוג להתייחס להחלטת רופא תעסוקתי מחוזי של קופת חולים שדנה בתנאי העסקתו של עובד שנפצע כמחיבת את מקום העבודה - במיוחד אם אותה החלטה גם מופנית כלפי אותו מקום עבודה, כמו שקורה לעיתים רבות.

אם המעסיק מערער על ההחלטה השאלה האם יש לו סיבה מוצדקת לכך.

עניין תקופת 90 ימי דמי הפגיעה הנבחנים בביטוח לאומי אינם רלבנטיים לסוגיה שאת מעלה

המקרה שלך דן בהשבתו של עובד שנפצע ומצוי בימי אי כושר למקום עבודתו, מועד השבתו ותנאי המשך העסקתו לנוכח פציעתו

 
רונן
17:38 31.07.14
שלום
רציתי לשאול לגבי חווד שכתב רופא מומחה מטעם משרד הבטחון בהמשך לתביעה שלי :

1- עמוד שדרה צווארי טווח תנועה כיפוף עד הגעת סנטר לחזה -רוטציות 70 מעלות לשמאל 30 לימין-הטיות לצדדים 30 מעלות לימין ושמאל-קיימת רגישות גרמית נמוכה על חוליות 6-7 . רגישות צווארית ביישור יתר.

2- כף רגל - תנועות חופשיות של הקרסול- ירידה בתחושה כמעט מלאה בפיזור מתאים לעצב טיביאלי קדמי מגובה הקרסול ועד האצבע.

מה זה אומר ??????
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  55  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות