בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 29

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
 
אלון
15:36 28.11.10
שלום ד''ר אני בן 18 עברתי כימותרפיה אינטנסיבית שכללה סטרואידים עקב גידולים מפושטים של ברקיט לימפומה כתוצאה מהטיפול נוצר לי AVN בשתי מפרקי הירך איני צסוגל להתנייד ממקום למקום אלא בעזרת רכב בוועדה של נכות כללית קבעו לי 100 נכות על המחלה ועל הרגליים 50 כמה אחוז לדעתך אני זכאי לקבל בניידות [אני משתמש בקביים ביום יום ] תודה מראש [=
 
אדיר ברונשטיין   
15:44 28.11.10
אלון שבוע טוב,

ראשית חשוב לציין שאיני רופא. ובדיוק מסיבה זו איני יכול להעריך אחוזי הניידות המגיעים לך. ממליץ לך לפנות לרופא מומחה (אורטופד ו/או הרופא המטפל) הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי. בהתאם לחוות דעתו תוכל לדעת את הזיכוי לקבל ניידות ובאיזה היקף.
 
מירב
22:01 22.11.10
שלום,
יש לי נכות רפואית של 46% ואובדן כושר עבודה של 60% נכות יציבה ואני עובדת
על פי חוק לרון ומקבלת קיצבה של 2150ש"ח וזאת מכיוון שיש לי מחלת פרקיםA/S
לאחרונה התפרצה לי מחלת הפסוריאזיס האם כדאי לי לתבוע להגדלת הנכות?
ובמידה ואעשה כך האם זה נכון שיש אפשרות שגם יורידו לי מהנכות הקיימת?
מותר להם?
תודה
מירב
 
אדיר ברונשטיין   
10:51 28.11.10
מירב שבוע טוב,
תמיד קיימת אפשרות שב"ל יקבל החלטה להקטין אחוזי הנכות, במקרים בהם הוא סבור שחלה הטבה והאחוזים שנקבעו בעבר אינם תואמים את המציאות. בכל מקרה, ממליץ הגשת תביעה רק לאחר התייעצות עם רופא מומחה (עור ו/או תעסוקתי) הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי, שיעריך שהמחלה החדשה והשינוי במצבך אכן מגדיל את אחוזי הנכות. רק רופא כזה יכול לאמוד את מצבך והבתאם תחליטי האם את פונה בתביעה להחמרה במצבך.
 
דליה
18:15 22.11.10
בהמלצת רופא תעסוקתי מקופת חולים אני עובדת פחות שעות.עכשיו המעביד שולח אותי לרופא תעסוקתי מטעם העבודה. האם הוא רשאי למסור מידע למעסיק שלי?
 
אדיר ברונשטיין   
11:29 24.11.10
לעניות דעתי אינני רואה כל בעיה שהמידע יעבור בינהם. יחד עם זאת אני חייב לציין שאין זה התחום שאני מתמחה בו. את בפורום הערכת נכויות.
 
קרן
07:34 19.11.10
כשמתקבלים לעבודה, המעסיק יכול לראות שיש נכות מביטוח לאומי,איזה נכות ואחוזי נכות?
את איזה ארגונים מעדכנים לגבי נכות נפשית? מה מעדכנים אותם בדיוק? אחוזי נכות? ממה נובעת הנכות?

תודה מראש,
קרן
 
אדיר ברונשטיין   
10:04 21.11.10
קרן שבוע טוב,

זו שאלה שצריך להפנות למנהלת חשבונות ו/או חשב/ת שכר הבקיאים במערכות המחוברות לרשויות המיסים וב"ל. למיטב ידיעתי אין למעסיק מידע מוקדם אודות נכות כזו או אחרת. ע"מ לקבל זיכויים במס העובד נדרש להביא אישורים תואמים מרשויות המס ולכן למיטב ידיעתי אין למעסיק מידע כזה.בכל מקרה ממליץ להתייעץ עם חשב/ת שכר באירגון לאשר מידע זה.
 
קרן
18:12 19.11.10
קיבלתי 50% נכות נפשית מביטוח לאומי.
האם הפסיכיאטר שאני מטופלת אצלו צריך לשלוח את סיכום המחלה שלי כל פעם שאני באה אליו לטיפול פסיכיאטרי?
 
אדיר ברונשטיין   
09:57 21.11.10
במידה וקיבלת 50% לצמיתות, אין צורך לשלוח סיכומי ביקור כל פעם. באם תחול החמרה במצבך אזי תעבירי מסמכים חדשים לב"ל לרבות חוות דעת רפואית המעידה על החמרה במצבך. כל עוד אין החמרה אין צורך להעביר מסמכים לב"ל.
 
שרי
15:35 16.11.10
האם ידוע לכם אם יש מקום שמשאיל אופני ידיים לנכים? תודה רבה
 
אדיר ברונשטיין   
15:39 16.11.10
לא ידוע לי. תחום העיסוק שלי הוא הערכת נכויות בעיקר אל מול הביטוח הלאומי.
 
אורית
23:38 05.11.10
לכמה אחוזי נכות זכאי חולה סרטן במערכת העיכול ללא אפשרות ריפוי (גידול אשר בניתוח לא הצליחו להסירו) אשר מטופל בכימותרפיה ומהן ההטבות המגיעות כתוצאה מכך?
 
אדיר ברונשטיין   
08:58 07.11.10
שבוע טוב, ממליץ לפנות לרופא מומחה (תעסוקתי/פנימאי/משפחה) הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"מ לכמת נכותך. היות ובמחלות מסוג זה יש מספר השלכות על איברי מטרה, ישנם מספרם נכויות אותן ניתן לשקלל כך שרק רופא מומחה יוכל לומר לך. ממליץ לך בנוסף לפנות לאפיק הפסיכיאטרי (בכך שהמחלה השפיע על מצבך הנפשי) להגדלת אחוזי הנכות. על פניו יש כאן סיכוי לא מבוטל לעבור 75% נכות המזכה בקצבה מלאה. אך אני חוזר שוב, רק רופא מומחה יוכל לכמת נכויות אלו.
 
ROBI
13:03 02.11.10
ממכתב שקיבלתי מרופא אורטופד על הפגיעה שלי כתאונת עבודה נשלחתי ע"י האורטופד לרופא תעסוקתי עקב אי יכולתי לעבוד 8 שעות , ורופא תעסוקתי קבע לי שעלי לעבוד 4 שעות
בלבד למשך 3 חודשים בנתיים .
האם מכתב זה נשלח ישירות לביטוח לאומי ?מה עלי לעשות?
 
אדיר ברונשטיין   
14:28 02.11.10
במידה ומדובר בתאונת עבודה, עלייך לשלוח את הטפסים לביטוח לאומי. עלייך לוודא כי יש ברשותך את המסמכים הבאים : 1. מסמכים רפואיים המעידים על תלונתך לקבל טיפול רפואח ראשוני (בבית חולים ו/או קופ"ח) שיקבעו את מועד התאונה.
2. תעודה רפואית לנפגע מעבודה (לקבלת מסמך זה יש לפנות לקופ"ח שלך לרופא המטפל).
3. טופס תביעה של ביטוח לאומי (ב.ל. 211).
4. במידה ואתה שכיר יש להחתים את המעסיק על טופס ב.ל. 250. במקרה ואתה עצמאי יש למלא טופס ב.ל. 283.

כל הטפסים הנ"ל יש להגיש לביטוח לאומי בצירוף כל המסמכים הרפואיים המעידים על מצבך לקבלת הכרה בתאונה עבודה.
לאחר שקיבלת הכרה מביטוח לאומי,תוכל לקבל עד 90 ימי מחלה וזימון לועדה רפואית במידה והאורטופד שהתייעצת עימו העריך כי נותרה לך נכות זמנית ו/או לצמיתה, הועדה תקבע לך גם שיעור זה.
אני יליד 92 שברתי את הרגל לפני שלושה שנים ברחוב והיתי במסגרת הלימודים כתוצה מכך אברתי ניתוח לאיחוי בזמן הניתוח אכניסו לי שלושה פלטינות לברך. ובמשך חודשיים ישבתי בבית ללא תנועת הברך. אחרי פיזוטרפיה נישארתי אם 80 מעלות כיפוף של הברך עד היום. היתי אצל רופא מחברת הביטוח והוא אמר שזה רק חמישה אחוזיי נכות רציתי לדעת אם זה נכון. וכמה גובה הפיצוים יחולים להגיע. ואם כדאי לתבוע את הביטוח לאומי
 
אדיר ברונשטיין   
09:19 28.10.10
1. מי שיכול לתת לך ייעוץ בנוגע להיקף הנכות זה רופא אורטופד הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי. ממליץ כי תפנה לאחד כזה.
2. במקרה שלך היות ומדובר בנכות כללית ולא בתאונת עבודה עלייך לעבור שיעור נכות משוקלל של 60% ע"מ לקבל קיצבה חודשית. בכל מקרה אחר לא תקבל פיצוי מביטוח לאומי.

לכן ממליץ לך לפנות בתחילה לאורטופד מטעמך. בהתאם להבחנתו תחליט האם לפנות בתביעה לחברת הביטוח שלך. ממליץ לפנות לאחר מכן למשרד עו"ד המתמחה בתביעות אל מול חברות הביטוח.
 
שי גוזלן
12:29 31.10.10
ואם אין 60% נכות אז לא כדאי לתבוע את ביטוח לאומי ? תודה רבה על התשובה!!!
 
אדיר ברונשטיין   
13:18 31.10.10
אתה יכול לתבוע נכות כללית בביטוח לאומי, אך מכיוון שזה מוערך בפחות מ 60% זה לא יתן לך שום פיצוי כספי כרגע. ממליץ לתבוע את חברת הביטוח ו/או את המקום שבו אירע הפגיעה(עירייה לצורך הדוגמא). ישנם משרדי עו"ד שמטפלים בתביעות מסוג זה.
 
דליה
09:35 23.10.10
בעקבות בעייה רפואית רופא תעסוקתי קבע שעליי לעבוד כל יום לא יותר מ-7 שעות.כלומר במקום 39 שעות אני עובדת בפועל 33 שבועיות במישרה מלאה.העיניין הוא שאני מפסידה כסף משעות פיצול זה מתבטא ב-1500 שח כל חודש..האם ניתן לתבוע מגורם כלשהו את ההפסד הזה?
 
אדיר ברונשטיין   
08:49 28.10.10
דליה,

האם מדובר בתאונת עבודה או בנכות כללית ?
 
דליה
15:43 28.10.10
לא תאונה ולא נכות ,פשוט הרופא התעסוקתי המליץ על הפחתת שעות .אני לא עובדת את שעות הפיצול ומרוויחה פחות.
 
אדיר ברונשטיין   
18:17 28.10.10
בגיזרה מול הביטוח הלאומי תוכלי לקבל רק במידה ועברת 60% נכות משוקללת. רופא תעסוקתי הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי יוכל לייעץ לך לגבי שיעור הנכות המשוער. במקרה שלך הייתי ממליץ לבדוק את הגזרה של חברת הביטוח במידה ויש לך ביטוח פרטי, אולי שם תוכלי לקבל פיצוי כלשהוא(תלוי בפוליסה שלך).
בכל מקרה ממליץ לך ראשית לפנות לרופא תעסוקתי לשם אמדן היקף הנכות שתדעי מה מה מצבך. משם תדעי כיצד עלייך לנהוג.
 
קארין
11:56 28.10.10
שלום רב,
אני סובלת מדלקת פרקים שגרונית מזה כ 12 שנה , עד לפני חודש עבדתי משרה מלאה , הפסקתי לעבוד ,בגלל כאבים חזקים בכל הגוף , איני מרוכזת וזה תנאי בעבודה..אני גם עברתי ניתוחכריתת רחם + שחלות ( אני בת49 ) יש לי 24 % נכות עקב מלנומה ממארת בעבר , האם אני זכאית לנכות כללית ? האםנתוח כריתת הרחם נחשב באחוזי נכות ?
 
אדיר ברונשטיין   
12:11 28.10.10
מי שיכול לאמוד את היקף הנכות המשוקלל זה רופא מומחה (פנימאי/תעסוקתי/אורטופד) הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי. ע"מ לקבל קיצבת נכות עלייך לעבור שיעור של 60% נכות בשיקלול כל הנכויות. במידה ותקבלי מעל 60% תקבלי חצי קיצבה. מעל 75% קיצבה מלאה. (שיעור הקצבה עומד על 2200 ש"ח לחודש).
ממליץ לפנות לרופא מומחה לאמדן נכויותייך.
האם ניתן לקבל נכות פסיכיאטרית לפי סעיף 33 למבחנים של הביטוח הלאומי
אשר מוגדרים כסעיפים פסיכוטיים- ובנוסף לקבל אחוזי נכות לפי סעיף 34 המוגדרים כ"הפרעות פסיכונוירוטיות"

זאת כאשר מדובר שלאדם יש ליקויים גם בתחום הפסיכוטי וגם בתחום הנוירופסיכוטי.

אשמח לקבל תשובה בעיניין.

תודה רבה מראש.
 
עו"ד זיוה אופק  
06:59 20.10.10
בעיקרון הסעיפים הללו מיועדים לנכות נוירולוגית ופסיכיאטרית המשפיעה על התפקוד היומיומי בהתאמה סוציאלית. ניתן לקבל נכות בגין שני הסעיפים אלא שאם ההשפעה על התיפקוד היא בעצם זהה הרי שלא תקבל פעמיים בגין אותה נכות.
פסיכוטיות אינן זהות להגבלות פסיכונוירוטיות לכן הקימו את 2 המבחנים האלה

שאם לא כן היה מבחן פסיכיאטרי אחד בלבד.

הרי מבחן הליקוי נקבע לפי ההגבלה ולא כפי שאת כותבת כאילו שזה ההיפך.
לא מדוייק. למשל לפגיעת ראש יכולות להיות השלכות נוירולוגיות ופסיכיאטריות עם חפיפה רבה ביניהם. הרופא המומחה ישקול את מידת החפיפה.
 
אדיר ברונשטיין   
09:07 28.10.10
מי שיכול לאמוד את היקף הנכות הפסיכיאטרית זה רופא מומחה (פסיכיאטר) הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי. ממליץ לך להצטייד בחוות דעת של רופא כזה בטרם תפני לועדה רפואית שתפסוק אחוזי הנכות במקרה זה.
 
מירי
18:32 20.10.10
בעלי מטופל אצל פסיכאטרית (מנהל מכון לבריאות הנפש) עקב חרדות דיכאון ועוד כמה בעיות של אובססיביות. במשך למעלה מ - 25 שנה הוא סובל מהבעיות שציינתי וטופל כל השנים אצל פסיכאטרים שונים. הוא אף פעם לא הצליח לפרנס את עצמו או אותנו כמשפחתו. רק עכשיו לאחר שהתחיל לטפל אצל הד"ר הנ"ל היא המליצה לו על תביעה בביטוח לאומי על נכות נפשית וטענה כי זה מגיע לו כי הוא אף פעם לא תיפקד כראוי.
בדף התביעה עצמה רשמה כי בעלי סובל מדיכאון ואת התרופה שהוא נוטל. האם לפי חוות דעת כזו יש בכלל סיכוי שהביטוח לאומי יכיר בו כנכה. ראוי לציין כי יש לנו 5 ילדים קטנים שכולם בחזקתנו המשותפת ואני המפרנסת העיקרית, מה שאומר שמצבנו לא טוב.
מה אני אמורה לעשות והאם בכלל כדאי לפנות לבד למוסד? תודה רבה
 
אדיר ברונשטיין   
09:14 28.10.10
ממליץ לך לפנות לפסיכיאטר הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ולהצטייד בחוות דעת המעריכה את נכותו במידה ויש כזו. חוות דעת זו היא מסמך משפטי שהועדה אמורה להתרשם ממנו ולהסתמך עליו. לכן ממליץ לך להצטייד בחוות דעת משפטית בטרם תגישי תביעה למוסד לביטוח לאומי.
במידה והערכתו של הפסיכיטר מצביעה על היקף הנכות בשיעור הקטן מ 10%, אין טעם לפנות למוסד לביטוח לאומי.
 
ריקי
01:02 22.10.10
אני בת 24 לפניי כשנה נפלתי במקום העבודה כתוצעה מכך ניגרמה לי
פריצת דיסק ומתיחת רצועה ברגל,
אני סובלת מכאבים חזקים שמקשים עליי ללכת ואף מהתקפים חזקים המסתיימים בבתי חולים אין לי רכב אך תמיד אבי או חבריי לוקחים אותי ואפילו חברתי קיבלה דוח על עצירה במקום אסור בגללי
קיבלתי 30 אחוז נכות בוועדה ה1 בשניה הורידו לי ל20 אחוז
וממתינה לוועדה ה3
האם אני זכאית לתו נכה או משהו בסיגנון שיאפר לי ניידות יותר קלה ובלי דוחות??
יש לציין שאני מטופלת בכדורים נרקוטים משהו שמקשה עליי יותר בניידות

אשמח לקבל תשובה
תודה מראש
המשך יום טוב :-)
 
אדיר ברונשטיין   
09:04 28.10.10
ע"מ לקבל תו נכה את צריכה לפנות בתביעה לנכות כללית. במידה ותקבלי נכות שעולה על שיעור של 75% נכות משוקללת תוכלי לתבוע ניידות ותהיי זכאית לתו נכה. ממליץ לפנות לאורטופד ו/או רופא מומחה הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן הנזק/הנכות שנותר בעקבות התאונה וכן לקבלת ייעוץ כיצד עלייך לפעול.
 
ROBI
06:22 21.10.10
כיצד מאבחן רופא תעסוקתי את הבעיה (הפגיעה) על סמך מה? והאם הוא בא לקראתך.
הכיצד?
 
אדיר ברונשטיין   
09:00 28.10.10
הוא מפנה לרופא מומחה, לדוגמא במקרה של פגיעה אורטופדית, הוא מפנה לרופא אורטופד לקבלת הערכה רפואית לאמדן הנזק ובהתאם הוא מחליט על נושא כושר העבודה שלך.
 
יעלי
17:53 08.10.10
אם אני הגשתי בקשה לנכות עקב נפילה ,וחזרתי לעבוד רק 4 שעות
ובתקופה שלפני הפגיעה עבדתי 8 שעות האם בטוח לאומי ישלם לי על 4 השעות הנוספות ויתחשב ? למרות שקשה לי חזרתי לעבוד גם עם הכאבים האם עשיתי טוב שחזרתי לעבודה או שלא הייתי אמורה לחזור למרות שעדיין קשה לי עם היד כולי חרדה כי אני צריכה וחייבת להתפרנס בכבוד את ילדיי כי המצב לא מאפשר לי גם להיות חולה והמשכורת של בעלי לא מספיקה , וביטוח לאומי יש לא את כל הזמן שבעולם אבל לא רוצה שילדיי ישארו רעבים מה עושים? אי אפשר לחיות עם משכורת אחת
מי אמור לקבוע לי כמה שעות עבודה עלי לעבוד.
האם רופא תעסוקתי,
או בביטוח לאומי הוועדה?

 
עו"ד זיוה אופק  
09:00 13.10.10
לא פירטת האם מדובר בנכות מעבודה או בנכות כללית. בכל מקרה, מי שאמור לקבוע את יכולתך לעבוד הוא רופא תעסוקתי. קביעתו אינה מחייבת את המוסד לביטוח לאומי שכן אותם מחייבת הוועדה הרפואית שטעמם אולם כשקביעה כזו מוגשת לוועדה יש לכך משקל בהחלטתה.
 
יעלי
06:18 21.10.10
להזכירך זאת תאונת עבודה.וחזרתי לעבודה למרות הכאבים שיש לי בשעת העבודה כי אין לי בררה.
לא הבנתי את מי אני אמורה לטבוע את העבודה או את ביטוח לאומי?
ואם גם את העבודה הרי יסתכלו על זה בעין לא יפה לא?
תודה על עזרתך
מחכה לתשובה.
אם עבדתי לפני הפגיעה 8 שעות ועכשו רק 4 שעות האם בטוח לאומי אמור להשלים לי את החסר מה אני אמורה להגיש לביטוח לאומי להם את תלושי השכר האחרון ? כיצד זה נעשה?עדיין לא ניגשתי לרופא תעסוקתי.
 
אדיר ברונשטיין   
08:56 28.10.10
הכל תלוי במידת הנכות שנותרה לך בעקבות התאונה. במידה והנזק שנגרם הוכר ע"י המוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה, תוכלי לקבל עד 90 יום מחלה בשלב הראשון. לאחר מכן ניתן לתבוע נכות זמנית/לצמיתה במידה ונותר נכות/ הגבלה בתנועה. ממליץ לפנות לאורטופד הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"ה לאמוד האם נותרה נכות מהתאונה ומה היקפה בטרם תגישי תביעה למוסד לביטוח הלאומי.
לאחר שיפסקו לך אחוזי נכות, תתבקשי להעביר להם תלושי שכר אחרונים בסמוך למועד התאונה. לפי ממוצע המשכורות שלך יפסקו לך גובה הפיצוי.
 
אדיר ברונשטיין   
08:44 28.10.10
יעלי,

ממליץ לך לפנות לאורטופד הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"מ לקבל הנחיות ולאמוד את מצבך. במקרה של תאונת עבודה תוכלי לקבל עד 90 יום ימי מחלה בהתאם להעדרותך ממקום העבודה. לאחר מכן תוכלי לתבוע נכות זמנית ו/או נכות לצמיתה במידה ונשארה נכות כתוצאה מהתאונה. מי שיוכל לאבחן את מצבך בצורה הטובה ביותר בשלב הראשון זה אורטופד שמכיר את ספר התקנות של הביטוח הלאומי. במידת הצורך הוא יפנה לרופא תעסוקתי.
אם נפגעתי בתאונת עבודה והיה לי שבר ביד יש לי עדיין כאבים חזקים כשאני מרימה דברים וכשאני מנגבת וסוחטת אני נעזרת המון ביד השניה אין לי בררה ואני חזרתי לעבודה כי המצב קשה בבית ואין מאיפה להתקיים החובות גדלים הבנק לוחץ חוץ מהמשכורת של הבעל שהיא משכורת מינימום אין לי מאין.. ולביטוח לאומי יש את הזמן האם אני יכולה גם לתבוע לנכות את ביטוח לאומי וגם לעבוד %50 עד 75% משרה במקום 100% שהייתה לפניי כי אני נעזרת עם היד השניה אין לי בררה.
עד שב"ה היד תבריא לחלוטין
האם עשיתי נכון שחזרתי לעבוד?
 
עו"ד זיוה אופק  
06:48 20.10.10
ככל שמדובר בתאונת עבודה ניתן לתבוע נכות מעבודה גם אם את עובדת במאה אחוז מישרה ולקבל פיצוי בהתאם לאחוזי הנכות גם אם השתכרותך לא נפגעה. אם הפסקת את העבודה באופן חלקי או מלא רשאית הוועדה הרפואית להכיר לך בתוספת לאחוזי הנכות בשל כך.
אך אני טובעת את העבודה אם חזרתי לעבוד ועל סמך מה אני טובעת אפשר לפרט ?
 
אדיר ברונשטיין   
08:54 28.10.10
הכל תלוי במידת הנכות שנותרה לך בעקבות התאונה. במידה והנזק שנגרם הוכר ע"י המוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה, תוכלי לקבל עד 90 יום מחלה בשלב הראשון. לאחר מכן ניתן לתבוע נכות זמנית/לצמיתה במידה ונותר נכות/ הגבלה בתנועה. ממליץ לפנות לאורטופד הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"ה לאמוד האם נותרה נכות מהתאונה ומה היקפה בטרם תגישי תביעה למוסד לביטוח הלאומי.
 
שני
17:11 23.10.10
שלום, רציתי לשאול 2 שאלות

1. האם אחוזי נכות נקבעי ע"פ תנועה אקטיבית או פסיבית?

2. במקרה שלי, יש לי בעיה בכתף. אם אני יכולה להרים אותה במישור אחד (קדימה) עד 115% כלומר מעל גובה השכם, אך במישור אחר (הצידה) עד 80% כלומר מתחת לגובה השכם, האם אקבל 15% נכות על הגבלת תנועות מתחת לגובה השכם או 0% נכות על הגבלת תנועות מעל לגובה השכם?

תודה מראש על התשובה, שני.
 
אדיר ברונשטיין   
08:47 28.10.10
שני,

אחוזי הנכות במקרה של נכות אורטופדית נקבעים לרוב לפי ההגבלה בתנועה. בדר"כ נערכת בדיקה גופנית ע"י רופא מומחה מטעם הועדה במסגרת הועדה הרפואית אליה תזומני במוסד לביטוח לאומי. ע"מ לאמוד את מצבך ממליץ לפנות לאורטופד שמכיר היטב את תקנות הביטוח הלאומי. אצלו תוכלי לקבל הערכה כמה מגיע לך בטרם תיגשי לועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי.
 
יהודית
06:38 21.10.10
האים אישה שסובלת מאנדומיטריוזיס זכאית לקצבה או הטבות מביטוח לאומי? אם כן, למי לפנות?
בהמשך להתכתבות ביננו, הבטחת להעביר לי את תשובתך תוך מספר ימים - לגבי
הודעת המל"ל שהגעתי לגיל פרישה ( 62 ) כאשר התחילו לשלם לי קצבת זיקנה והורידו את תשלומים בגין הנכות הכללית שהיתה לי בהפרש של 1300 ש"ח.
האם נכנס חק חדש המאפשר להם לצמצם את סה"כ התשלום? - ומה עלי לעשות?
האם לפנות ל " מוסד " האומלל הזה?
אודה לך על תשובתך בהקדם.
ארנונה דרורי.
+ הוספת הודעה
   1 ...  25  26  27  28  29  30  31  32  33  ...  55  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות