בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 29

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
מספר שאלות. תודה מראש על תשובות. 1. לפני שנה וחצי קיבלתי 74% תפקודי לצמיתות ו-52% רפואי, בעיקר על פיברומיאלגיה וניתוחי גידים וכו'. ידוע לי שקריטריונים שונו כחודשיים לאחר מכן, והיום 74% מקנה קצבה מלאה, והטבות דומות- כמו פטור ממס רכישה בדירה שניה. שאלותי הן- בקשר לבקשת החמרה: האם קורה שמורידים אחוזי נכות וגובה קצבה למי שמבקש החמרה (זה לא ערעור) מה הסיכוי ומה גורם לכך? אצלי אבחנו בינתיים גם סוכרת המטופלת רק בדיאטה. ובמחלת הפיברו' אין שינוי. 2. מה ההבדל המהותי בין 74% הישן והחדש, והאם גם ה 74% הישן יזכה אותי בהנחה במס רכישה אם אקנה דירה כעת, לפני שהגשתי החמרה (אני רוצה לעבור לבניין עם מעלית כי קשה לי במדרגות, אבל להשאיר את הדירה הישנה כמקור הכנסה משכירות) 3. אמרו לי בארגון הפעולה של הנכים שעד חודש אוגוסט יהיה דיון מחודש בקריטריונים של יציאה לעבודה וזכאות לקצבה, וייתכן שמי שישתדל לצאת לעבוד "ייענש" בשל כך (קצבת עידוד נמוכה יותר, פגיעה בקצבה וכו') ולכן עד שלא יהיו קריטריונים סופיים "אסור" להרוויח יותר מ 1700 ש"ח כדי לא לאבד זכויות. האם ידוע לכם משהו על דיון מחודש בקריטריונים של קצבה לנכים עובדים? אני שוקלת לבדוק זאת (כרגע לא עובדת) אבל חוששת שמא זה יפגע בי, מה גם שאינני יודעת מראש כמה זמן אחזיק מעמד בשוק העבודה, ואם לא תהיה הידרדרות במצבי. 4. הסיבה למה שכתבתי בסוף סעיף 3, היא שלפני כמה שנים, ניסיתי לחזור לעבוד, וזה היה אחרי ניתוח ראשון שעברתי, ואותו ניסיון לעבוד דירדר את מצבי מאד, כך שאח"כ אובחנה פיברומיאלגיה קשה ושאר צרות. בארגון הפעולה של הנכים אמרו לי שזאת הסיבה שקיבלתי רק 74% ולא 75%, מכיוון שהוכחתי יכולת לעבוד לאחר שקרה מקרה הנכות (בעיות בגידים יש החל מ 2004, העבודה היתה ב 2006, וקיצבת נכות הגשתי רק ב 2008, לפני כן לא חשבתי על כך - לצערי...). האם זה נכון? מכיוון שלא הצלחתי לעבוד עובדה שנאלצתי להתפטר בגלל בריאותי. איך עושים שהביטוח הלאומי יתן לי את האחוז החסר והכל כך משמעותי? מה לדעתכם אני צריכה לעשות כדי שיעלו לי נכות תפקודית בעיקר, ואולי גם רפואית? ובעיקר מה לעשות או לא לעשות בשביל שלא יורידו לי אחוזים? האם ניסיון לצאת לעבוד יכול לפגוע בטענת ההחמרה (התפקוד בבית נפגע)

תודה רבה :)
 
עו"ד אריק שלו   
10:27 31.01.11
שלום לך עלי מרג, לשאלותיך אשיב כסדרן:
1. גמלת נכות כללית בגין אובדן כושר תפקוד בשיעור 75% מקנה תשלום גמלה מלאה.
2. גרדת אובדן כושר תפקוד בשיעור 74% לא מזכה בפטור ממס רכישה .או הנחה בארנונה .
3.הגשת בקשה לדיון מחדש עקב החמרה במצב, מאפשרת לוועדה הרפואית לדון מחדש במצב ואף להוריד אחוזי נכות במידה והיא מוצאת כי זה המצב.
4.בהתאם לחוק לרון, יכול נכה לעבוד ולקבל את הקצבה בתנאים מסויימים ובתנאי שההכנסה מעבודה אינה עולה על הכנסה מותרת. באתר הביטוח הלאומי קיים מחשבון שכל אחד יכול להזין את נתוניות ולקבל את חישוב ההכנסה המותרת.
5.יציאה לעבודה אינה יכולה לפגוע בטענת ההחמרה הרפואית .
 
בני
19:56 29.01.11
לבני בן ה15 עקמת של 30 מעלות שדורשת להיות עם מחוך גב במשך כל היום.
מחוך זה גורם לו למגבלות תנועות פיזיות חמורות וקשיים בתיפקוד היום יומי.
האם יש אפשרות לקבלת עזרה\קיצבה מביטוח לאומי או גורם אחר?
האם מצב זה מזכה באחוזי נכות?
 
עו"ד אריק שלו   
10:17 31.01.11
שלום לך גדי, הזכאות בביטוח לאומי לגמלה לילד נכה מותנית במצבו הרפואי של הילד, בין היתר נבחנת הזכאות האם הנכות הרפואית גורמת למצב בו הילד זקוק לטיפול והשגחה הרבה מעבר לילד בן גילו. נשמח לעמוד לשרותך.
אנו מאחלים לבנך בריאות טובה .
 
שרונה
14:12 26.01.11
ראשית תודה על התגובה המהירה. יש לי עוד מס' שאלות:
1. מה גובה הגמלה כאשר נקבעה לי נכות של 20%?
2. במידה והניתוח לא יפתור לי את הבעיה, האם אז אהיה זכאית לנכות קבועה?.
עלי לציין כי עברתי כבר ניתוח שלא עזר ומצבי המשיך להחמיר.

תודה
 
עו"ד אריק שלו   
14:50 26.01.11
שלום שרונה, גובה הגמלה בגין נכות מעבודה נקבע על בסיס 75% מהממוצע של ההכנסה שלך בשלושת החודשים שקדמו לפגיעה . לדוגמה: אם 75% מהממוצע החודשי = 4000 ש"ח תשלום גמלה בשעור 20% יהיה 800 ש"ח . בכל פעם שיש החמרה ניתן לבקש ועדה ובתנאי שחלפו 6 חודשים מאז הועדה האחרונה .נשמח לעמוד לשרותך.
 
עו"ד אריק שלו   
10:13 31.01.11
שלום שרונה, ראי תשובתנו הקודמת אליך בענין.
 
שרונה
12:18 30.01.11
אני מורהשנמצאת כרגע בבית עקב תאונת עבודה.
הגשתי תביעה לקצבת נכה נזקק היות ולא נותרו לי ימי מחלה ואיני מקבלת כל משכורת.
רציתי לדעת מה לגבי הפרשות לקרן השתלמות וקרן הפנסיה? האם ביטוח לאומי משלם גם עבורן? האם כל אלו נפגעים מהיותי לא כשירה לעבודה זמנית?
 
עו"ד אריק שלו   
10:12 31.01.11
שלום שרונה, לשאלתך אשיב,הביטוח הלאומי אינו משלם לקרן פנסיה או השתלמות
חובת התשלום על המעביד. במידה ולא משתלם לך שכר, עליך לשלם בעצמך.
נשמח לעמוד לשרותך
 
מאירה
21:56 29.01.11
דרישה לקיצבת נכות על רקע נפשי, שאלתי מתייחסת לגבי ההשלכות בחיים החברתיים והתעסוקתיים עד כמה זה יכול לפגוע בעתיד- באיזה רמה, תחום
אודה לתשובתך
 
עו"ד אריק שלו   
09:59 31.01.11
שלום מאירה, בתגובה לפנייתך,אציין כי הטיפול בביטוח הלאומי מחוייב בסודיות רפואית מוחלטת. ואם הנך זכאית לגמלה, אל לך לחשוש מפגיעה במעמדך החברתי או התעסוקתי בשל כך.נשמח לעמוד לשרותך.
 
שרונה
16:19 26.01.11
במידה והנכות שנקבעה לי היא זמנית האם התשלום של 20% נכות יהיה בצורה של קצבה חודשית? המון תודה
 
אדיר ברונשטיין   
17:15 26.01.11
20% מקנים קצבה חודשית בשיעור שמחושב עפ"י השיעור הבא:

0.2 X 0.75 X גובה השכר.

קצבה זו כפול מספר החודשים שנפסקו לך זמנית.
 
עו"ד אריק שלו   
09:33 27.01.11
שלום שרונה, התשלום של הגמלה יהיה לתקופה שבעדה קבעה הועדה נכות.
נשמח לעמוד לשרותך.
 
עו"ד אריק שלו   
09:20 31.01.11
במקרה של נכות זמנית לתקופה עתידית, תשולם קצבה חודשית עד לתום תקופת הזמניות.
נשמח לעמוד לשרותך.
 
עו"ד אריק שלו   
09:21 31.01.11
ראי תגובתנו בעניין זה אליך מהיום.
 
שרונה
23:13 27.01.11
בשנה שעברה נפצעתי בעבודה והדבר הוכר לי כתאונת עבודה בביטוח הלאומי השנה חזרתי לעבודה בביה"ס -אני מורה, ונאלצתי להפסיק בשל כאבים. אני אמורה לעבור ניתוח בעוד שבוע, שאלתי היא כזאת: במשך החודשיים האחרונים קיבלתי משכורת ממשרד החינוך למרות שכבר נגמרו לי ימי המחלה, ועברו 90 יום מאז התאונה וביטוח לאומי לא שילם לי החודש לא קיבלתי משכורת ובנוסף נדרש ממני לשלם בחזרה למשרד החינוך כעשרת אלפים ש"ח בחזרה, סכום מאוד גבוה עבורי. לאחרונה קיבלתי נכות זמנית של 20 אחוזים, מי ישלם לי עבור התקופה שאני עוד אשב בבית? איני יכולה לחזור בקרוב לעבודה, מה עלי לעשות, מדוע עלי להענש? הלא נפצעתי בעבודה? לתשובתכם אודה
 
שרונה
13:06 26.01.11
אני עם פריצתת דיסק שנגרמה לי עקב תאונת עבודה , בוועדה האחרונה שנערכה לי במוסד לביטח לאומי נקבעה לי נכות זמנית של 20% לחצי שנה.
מה זה אומר? האם אני זכאית לתשלום כספי קבוע? חד פעמי?
אני אמורה לעבור ניתוח בקרוב, האם יש לכך השפעה כלשהיא על אחוזי הנכות?
 
עו"ד אריק שלו   
13:43 26.01.11
שלום שרונה, דרגת נכות זמנית לנפגע עבודה מזכה בגמלה לתקופת בה נקבעה דרגת הנכות. במידה ואיך יכולה לחזור לעבודתך על אף קביעת העבודה בשל מצבך הרפואי בגב, הנך יכולה לבקשת השלמת הנכות ל- 100% עפ"י תקנה 18 א' לתקנות הביטוח הלאומי .כאשר תעברי את הניתוח תוכלי להגיש בקשה להחמרת מצב.
אנו מאחלים לך בריאות טובה ונשמח לעמוד לשרותך.
 
רואן
12:33 25.01.11
שלום רב.
אני בת 18 אמורה לעבור ניתוח לב פתוח בעוד שבוע לסגירת חור בלב ..
רוצה לדעת מה מגיע לי בדרך כלל אחרי ניתוח כזה :- זכויות מיוחדות איך ולכמה זמן ???

תודה
 
עו"ד אריק שלו   
12:41 25.01.11
שלום רואן, ראשית אני מאחלת לך החלמה מהירה.
בשל מצב רפואי שאינו מאפשר לך לתפקד למשך תקופה של יותר מ- 3 חודשים ואין מי שישלם לך דמי מחלה, הנך יכולה להגיש תביעה לגמלת נכות כללית. ובתנאי שיוכח כי אבד לך כושר התפקוד, הכנסתך אינה עולה על ההכנסה המותרת ,ונכותך הרפואית היא בשעור 40% לפחות מתוכם עבור ליקוי אחד 25% .
נשמח לעמוד לשרותך.
אבל כפי שאני יודעת 40% אומר שלא מגיע לי שום דבר יחס נמוך מאוד..
אולי תסביר לי יותר אין לי הרבה ידע בדברים אלה שמעתי שמגיע לי מישהי שתעזור לי או כסף מסוים באמת לא מבינה הרבה ... גם לא יודעת לכמה זמן זה יהיה !!
 
נעמי
18:28 24.01.11
תודה על התשובה המהירה
ברצוני להבין לגביי עזרתך בהגשת התביעה מול הביטוח לאומי אייך זה עובד?
האם אותם רופאים שאני מוזמנת אליהם יבדקו אותי או שיש לכם רופאים משלכם? ואם לא אז איפה הצד שלך בעיניין ? הכוונה שאתה רק מגבה אותי מולם?
אם כן אז תכתוב לי בבקשה מהם אחוזי הדמי השתתפות ? והאם אפשר לשלם לך רק כאשר אקבל מהם את גמלה?
האם הם משלמים רדיואקטיבית? מפני שאני לא עבדתי בכמה שנים האחרונות.
תודה.
 
עו"ד אריק שלו   
09:37 25.01.11
שלום לך נעמי, לצערי לא אוכל לתת מענה לשאלותיך הקשורות במתן שירות, אלא בשיחה אישית .כל מקרה נבדק לגופו . נשמח לעמוד לשרותך במידה ותצרי קשר עם משרדנו.
אנו מאחלים לך בריאות טובה.
 
גל
15:01 24.01.11
שלום,
הגשתי בקשה לביטוח לאומי לנכות כללית לאחר אבחון במחלת קרוהן (שהתסמינים החלו בצבא) תשובות הוועדה הם:
100 אחוז נכות ל3 חודשים
50 אחוז נכות ל 7 חודשים
20 אחוז נכות קבוע:

בדף המסכם של הוועדה רשום שלא מצאו זכאות,
רציתי לדעת האם יש משהו שהאחוזים האלה כן נותנים לי
אם זה סכום כסף חד פעמי, הטבות וכל דבר אחר...
תודה.
 
אדיר ברונשטיין   
16:07 24.01.11
תקבל קצבה זמנית למשך שלושה חודשים בשיעור של 2,200 ש"ח. באם תחול החמרה תוכל לפנות בתביעה להחמרת מצב בתום תקופת האחוזים הזמניים. מעבר לכך, קצבת נכות כללית זכאי מי שנפסקו לו לפחות 60% נכות משוקללת.
 
נעמי
22:24 23.01.11
שלום
אני בת 32 נשואה מעל 5 שנים ללא ילדים מטופלת בפוריות.... כל חיי סבלתי התעללויות נפשיות וכו, איני רוצה להרחיב אני תמיד בעצבות כרונית איני יכולה לעבוד בעבודה באופן נורמאלי איני מתפקדת בבית כמו שצריך וגם לא ביחסים עם בעלי, סובל במשך שנים רבות מסיוטיי לילה נוראיים וקשים ביותר שינה לקויה וחרדות פחדים אבי נפטר אחי הקטן נפטר לא מזמן מלוקמיה ואני ממש לא שמחה.
וכרגע עדיין אין לנו ילדים אז ממש נשברתי והחלטתי להגיש תביעה לביטוח לאומי שיהיה לי לפחות במה לחיות וגם זקוקה קודם לעזרה נפשית אז קבלתי כדורים והפניה לפסיכיאטר
השאלה האם על מקרה כמו שלי יתנו לי אחוזיי נכות? חוץ מזה אני סובלת מהפרעות אילה בעקבות דיאטה חריפה ויש לי בולמוס האם צריך להגיד זאת לרופא? וסובלת מכאבי עצמות וכאבי ראש כרוניים....
תודה על הסבלנות
 
עו"ד אריק שלו   
09:31 24.01.11
שלום נעמי, על פי תאור המצב שלך, נראה על פניו כי הנך עשויה להיות זכאית לגמלה. אולם תשובה יותר ספציפית ניתן יהיה לקבל רק לאחר עיון במסמכים הרפואיים, ולאחר קיום שיחת אינטק לגבי שאר הפרמטרים המחוייבים לצורך קבלת גמלה כגון: אובדן כושר עבודה ומבחן הכנסה.נשמח עמוד לשרותך.
אני כותב בשמה של אמי

אמי חולה בסוכרת מורכבת ולא מאוזנת מזה 25 שנה ומטופלת במשאבת אינסולין. לפני 14 שנה היא קבלה 60 אחוזי נכות. לפני כשנתיים אמי נפלה על היד בתאונת דרכים וכתוצאה מהתאונה, היד נשברה והוגבלה והעלו את אחוזי הנכות ל-75 אחוז. כעבור שנה האחוזים ירדו ל-69 אחוז, אמי ערערה על ההחלטה ובערעור הוחלט להוריד עוד את האחוזים, הפעם ל-65 אחוז.
אמי מתבקשת היום להחזיר בכל חודש את ההפרשים מהשנה האחרונה. מצבה הבריאותי של אמי מחריף מיום ליום. בגיל 42 הורידו לה את כל השיניים בגלל הסוכרת, יש לה סיבוכים וניתוחים בעיניים.
היא פנתה אלי בחוסר אונים לראות מה אפשר לעזור לה. מצבה הבריאותי לא מאפשר לה לעבוד כבר שנים רבות ובמקום זה היא מתנדבת במרפאה לחולי סוכרת.
היא פנתה לאחד מהמרכזים לזכויות אדם רפואיים, ואמרו לה שמכיוון שהיא לא עובדת, יקשה לעזור לה.
במכתב מביטוח לאומי נאמר לה שהיא יכולה לערער על ההחלטה בבית הדין לעבודה.
מה שהיא הבינה זה שבכל ערעור, מתקיימת סוג של נקמנות, והאחוזים עוד יורדים. תוכלו לייעץ מה על אמי לעשות?

תודה מראש!
יואב שבוע טוב,

ממליץ פניה לרופא מומחה (פנימאי/תעסוקתי/אורטופד וכד') הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם התייעצות מקדימה לאמדן אמיתי של נכותה. בהתאם לעצתו תוכלו לעשות אחד משני הפעולות:
1. לערער על החלטת הביטוח הלאומי תוך הצטיידות בחוות דעת של מומחה המחזקת את עמדתכם.
2. לפנות לביטוח לאומי להחמרה במצב- כמובן במידה והרופא המומחה מעיד על החמרה כזו (לפחות עפ"י התאור שלך, נשמע כי חלה החמרה במצבה) ומוכן לכתוב חוות דעת בהתאם.
 
רות הלר
18:35 22.01.11
יש לי לבעלי ולבת נכות, רציתי לדעת מהם המקומות והמוסדות חוץ מעיריה שיש בהם הנחה
 
אדיר ברונשטיין   
09:58 23.01.11

רות שבוע טוב,

ע"מ שאוכל לסייע אשמח אם תעני על שתי השאלות:
מה שיעור הנכות ? מי הגוף שהכיר בנכויות ?
 
אושרת
08:52 31.12.10
בתי בת ה-5 נולדה עם עצם שוקית קצרה יותר מברגל השניה ועם חוסר של זת.
כמו כן נולדה עם פע בין אורך הגפיים וכעת הפע גדל ל-4 ס"מ. תצטרך לעבור ניתוח הארכת גפה עם ברגים. שאלתי היא האם היא זכאית לקבל קצבת נכות לכל החיים. ראוי לציין שהיא צולעת והולכת עם מדרס פנימי עד לניתוח.
 
אדיר ברונשטיין   
09:49 04.01.11
היות ואינני רופא, אינני מוסמך / רשאי לאמוד שיעור אחוזי הנכות בגין הפגיעה. ממליץ לפנות לרופא מומחה (אורטופד וכד') הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"מ לאמוד את היקף הנכות ועל-פי הנחיותיו והייעוץ שתקבלי תדעי האם כדאי לפנות בתביעה לאחוזי נכות.
 
שרון
06:58 19.01.11
נכות ילדים נקבעת לפי תפקוד ולא לפי סוג הנכות.
באם הילד מתלבש בדומה לבני גילו ואוכל כמו אחרים מבני גילו וכך בעשיית צרכים והפער אינו גדול אז פשוט אין זכאות.
 
זאב גרשון
14:00 17.01.11
כל הכבוד על התשובה המהירה שלכם
 
עו"ד אריק שלו   
09:18 18.01.11
חן חן , אנו תמיד נשמח לעמוד לשרותך.
שלום,

לפני כחצי שנה נפגעתי בתאונת עבודה.
היום קיבלתי מכתב מוועדת נכות על כך שיש לי למשך השלושה וחצי חודשים הקרובים 50% נכות. אח"כ אני אזומן לוועדה שוב.

הפגיעה עצמה הייתה בברך ועברתי ניתוח.

העבודה שלי היא פיזית. (שליח על קטנוע).

מה זה אומר לגבי העבודה?
אני הולך לעבודה? לא הולך? לא מצויין שם שום דבר לגבי זה.

מאז התאונה ועד היום(כחצי שנה) אני בבית.

תודה
 
עו"ד אריק שלו   
10:29 17.01.11
שלום לך עופר , אם לאחר קביעת אחוזי הנכות בשעור 50% עדיין אינך מסוגל לחזור לעבודתך, הנך יכול להגיש בקשה להכיר בך "כנכה נזקק" עפ"י תקנה 18 א' לתקנות הביטוח הלאומי, באופן הזה תוכל לקבל השלמה של דרגת הנכות ל- 100% . נשמח לעמוד לשרותך . אנו מאחלים לך בריאות טובה.
 
אביה
09:17 17.01.11
שלושה חודשים לאחר שעברתי השתלת מפרק ירך, זומנתי לועדה במשרד הבריאות.
השתלה זו הייתה השתלה שנייה את הראשונה עברתי שלושה חודשים לפני כן.
הרופא קבע לי 70% (השתלת שני מפרקי ירך) נכות כפי שרשום בטבלה שלהם.

לאחר שקיבלתי את הסיכום שלהם הביתה ראיתי שתחילת אחוזי הנכות נקבעו ליום בו עברתי את הניתוח השני. האם זה הגיוני להוריד את אחוזי הנכות מיד ביום הניתוח כשהייתי כל כך מוגבלת. ולאחר ניתוח שני? אודה לתשובתכם
 
עו"ד אריק שלו   
10:25 17.01.11
שלום לך אביבה, בעקרון ניתן לערער על החלטת הועדה הרפואית , נראה כי טענתך צודקת ויש מקום להגיש ערר . נשמח לעמוד לשרותך.
אנו מאחלים לך החלמה מהירה.
 
זאב גרשון
13:32 16.01.11
עקב תפקוד של הלב 70%.לצמיתות.כתוצאה מהתקף לב ואוטם שריר הלב .וסתימות נוספות.של 70 עד90%.בשני העורקים האחרים.מבקש לדעת האם ניתן לקבל אחוזי נכות וכמה ביטוח לאומי.
 
אדיר ברונשטיין   
14:18 16.01.11
מכיוון שאינני קרדיולוג, ממליץ לפנות לקרדיולוג הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן הנכות עפ"י הממצאים שברשותך. במידה ותחליט להגיש תביעה, ממליץ להצטייד בחוות דעת רפואית מקרדיולוג עימו התייעצת ויהיה מוכן לכתוב חוות דעת רפואית משפטית בגין מצבך.
 
עו"ד אריק שלו   
10:17 17.01.11
שלום לך זאב , מצב רפואי עקב מחלת לב לאחר אוטם שריר יכולה להוות בסיס לנכות רפואית, לצורך זכאות לגמלת נכות כללית. אולם הערכה של אחוזי הנכות הרפואיים יכולה להתבצע רק לאחר עיון במסמכים הרפואיים. יחד עם זאת חשוב לציין כי הזכאות לגמלה או לכל זכות כספית אחרת עקב מצב רפואי מותנית באובדן הכנסה ואובדן כושר עבודה.
נשמח לעמוד לשרותך במידה ותפנה למשרדנו.אנו מאחלים לך בריאות טובה.
 
זאב גרשון
14:38 16.01.11
תודה.תודה על התשובה המהירה..אפעל בהתאם ושוב תודה.זיו
+ הוספת הודעה
   1 ...  25  26  27  28  29  30  31  32  33  ...  58  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות