בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 29

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
שלום , אני בת 41 חולה בקרון כבר 20 שנה בעבר קיבלתי 30% נכות קבועה.
כיום המצב החמיר אושפזתי בעבר ומטופלת כיום בזריקות יומרה ונוספה נוירופתיה סנסורית ברגליים. שתי המחלות מסבות הרבה כאב וסבל יומיומי..בעבר עבדתי כמורה אך עזבתי במפאת המחלה, כיום אני עצמאית עובדת ביצירה מהבית אך לא מרוויחה , הדבר משמש כרגע יותר עיסוק .אני מקבלת קצבה ממשרד החינוך 1200 ש"ח. האם בחישוב זכאותי לקצבת נכות יחשבו את הקצבה ממשרד החינוך?
האם לשים את הקרון כמחלה ראשונה או שנייה? האם זה משנה?
אודה לך על התייחסותך.
 
אדיר ברונשטיין   
11:22 12.12.10
מירה שבוע טוב,
כשביטוח לאומי ניגש לחשב את גובה הקצבה שלך, הוא משקלל את כל הנתונים ולוקח בחשבון כל הכנסה שלך. את אמורה להצהיר על זה בטפסים שתמלאי בעת הגשת התביעה.
אין משמעות לסדר המחלות. בכל מקרה הם מבצעים שיקלול של כלל הנכויות והאחוזים הלוונטים, בין אם זה מחלה קטנה או גדולה.
 
קרולין נבון
17:35 09.10.10
אני הגשתי תביעה למס הכנסה לנכות . לאחר שהייתי בוועדה בביטוח לאומי קיבלתי אישור של 100 % נכות לצמיתות וכתוצאה מכך אני לא משלמת מס הכנסה. אני עדיין עובדת (אני סובלת מאי ספיקת כליות כרונית + לחץ דם גבוה + עברתי ניתוח פריצת דיסק בגב). אני בת 38 שנה. עובדת 10 שנים במקום עבודתי. רציתי לדעת האם ישנה אפשרות ליציאה לפנסיה רפואית על פי הנכות שנקבעה לי ומה התנאים (מבוטחת במבטחים)
 
עו"ד זיוה אופק  
09:02 13.10.10
ברבים מהסדרי הפנסיה ישנה אפשרות כזאת אולם על מנת לדעת בוודאות האם ישנה אפשרות כזו ומהם תנאי הפנסיה יש לבדוק את הפוליסה האישית שלך. מומלץ לבקש את פוליסת ביטוח הפנסיה כולל כל נספחיו מהחברה בה את מבוטחת ולפנות לעו"ד לייעוץ בנושא.
פנסיית נכות בהתאם לשנות עבודתי האים זה תקין או לא?
לי ניראה כי זה לא תקין ,אבל הם המשלמים ולא אני.הם עושים מה בראש שלהם.אני מקבלת פנסייה מאוד צנועה,וקטנה.
 
אלכס
12:29 07.12.10
שלום .
הסיפור הוא כזה
עברתי תאונה לא במקום העבודה , אלא במסגרת תחביב.
עקב התאונה שברתי 5 חוליות ואני עם פלטינה על 10 חוליות.
הייתי חצי שנה בחופש מחלה , ולאחר מכן חזרתי לעבוד
עכשיו אחרי כשנה אני רוצה לדעת אם אני צריך לקבל נכות מביטוח לאומי , ואיך אני מגיש אותה ?
חברים אמרו לי שאינ אמור לקבל פיצויים וקצבה מביטוח לאומי .. האם זה נכון ??

תודה מראש !!!
 
אדיר ברונשטיין   
14:50 07.12.10
לפי העובדות שתיארת, אני סבור כי אין לך בסיס לתביעה אל מול הביטוח הלאומי, לפחות לא תביעה של נפגע מעבודה והערכת אחוזי נכות בהתאם. יחד עם זאת, יתכן ומגיע לך פיצוי כלשהו על ימי מחלה ואבדן ימי עבודה במידה ולא קיבלת תשלום כזה מהמעסיק שלך בתקופת העדרותך. במידה ולא קיבלת תשלום כזה מהמעסיק אתה יכול לפנות בתביעה לביטוח לאומי ו/או חברת ביטוח (במידה ואתה מבוטח) לקבלת החזר כספי על ימי מחלה.
שלום, אני חולת קרוהן ואפילפסיה, שתי המחלות פעילות למדיי.
אני עובדת חצי משרה ובנוסף אני עצמאית "עוסק פטור" מזה כשלושה חודשים. ההכנסות בכלל לא גבוהות ואת החצי משרה אני עתידה לעזוב עקב המחלות הפעילות.
רציתי לדעת אם יש לי סיכוי בכלל לתבוע את ביטוח לאומי ולזכות באיזשהי הכרה/קיצבה?

תודה
 
אדיר ברונשטיין   
12:42 06.12.10
על פניו יש זיכוי לקבל קצבה מעצם היותן מחלות קשות. יחד עם זאת אני חייב לציין שאינני רופא. מי שיכול לאמוד את היקף הנכות זהו רופא מומחה (תעסוקתי/פנימאי וכד') הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי עימו אני ממליץ לך להיוועץ. בכל מקרה על מנת לקבל קצבת נכות, צריכה הכנסתך להיות פחותה מ 2,200 ש"ח בחודש (חוק לרון). אחרת אינך זכאית.
כאמור, ממליץ לך לפנות לרופא מומחה הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן היקף הנכויות ולהצטייד בחוות דעת רפאוית בטרם הגשת התביעה למוסד לביטוח לאומי.
מה הסכום הגבוה ביותר שמקבל אדם המוגדר כנכה? כלומר,100% נכות...נפשי או אחר....
 
אדיר ברונשטיין   
13:20 05.12.10
2,160 ש"ח לפני תוספות. לעיתים ב"ל מחשב תוספות שונות לפי הרכב המשפחתי. הסכום המקסימלי לזוג עם שני ילדים לדודמא, עשוי להגיע לקצבה של 4,966 ש"ח לחודש.
 
a.w
20:25 05.12.10
שאדם יחיד שמקבל קצבה של 2,160 ש"ח בחודש יש לו בעצם 100% נכות?
 
אדיר ברונשטיין   
12:38 06.12.10
אכן כן ! זהו התעריף של קצבת נכות מלאה לפני תוספות.
שלום לכם
אני מקבל נכות כללית בשיעור של 40% נכות ו100% אי כושר עבודה.
קיבלתי את הנכות הכללית זמנית לשנה עקב סכיזופרניה.
אני כבר לא עובד שנה ושבעה חודשים ולא חל שיפור במצבי הבריאותי.
השאלות שלי אילכם היא: היא אם תיהיה לי בעיה לקבל נכות כללית חדשה שתיגמר התקופה הזמנית שהקציבו לי?אם הם יתיחסו לזה שקיבלתי מהם כבר נכות בעבר?
תודה מראש...
 
אדיר ברונשטיין   
13:16 05.12.10
זה תלוי במצבך האמיתי. ממליץ לך לפנות לרופא מומחה (נוירולוג/תעסוקתי וכד') הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן הנכויות. ממליץ לך להצטייד בחוות דעת רפואית המאשר אחוז נכות זה עליה תוכל להתבסס במעמד הועדה הרפואית אליה תגיע ע"מ לקבוע אחוז נכות קבוע. אני מאמין שהסיבה שפסקו לך אחוז נכות זמנית אינה סתמית ואני בטוח שהרופא שתפנה אליו לייעוץ יסתמך על עובדה זו. יחד עם זאת, ממליץ לך להגיע עם קלף חדש לועדה הרפואית בדמות חוות דעת עדכנית של רופא מומחה.
 
חיים
20:58 27.11.10
שלום רב,

שמי חיים ואני בן 30, יש לי שיתוק ביד שמאל מלידה. אותו שיתוק אינו מאפשר לי להרים את יד שמאל מעבר ל30 מעלות, יחד עם זאת אני עובד בתחום שוק ההון וגם בעל עסק עצמאי כלשהו.
שאלתי היא האם בעקבות המגבלה שיש בידי אני יכול לקבל איזושהיא הקלה במס או בביטוח לאומי, רוצה לציין כי מעולם לא הייתי בוועדה רפואית שם.
 
אדיר ברונשטיין   
10:41 28.11.10
חיים שבוע טוב,
על מנת לקבל פטור ממס הכנסה אתה צריך לעבור שיעור של 89.1% נכות תפקודית. מכיוון שזה אינו המצב, והנך עובד ומקבל שכר העולה על 2,200 ש"ח בחודש, ככל הנראה אינך זכאי להטבה כלשהי מרשויות המס.
 
חיים
20:46 28.11.10
האם גם לקבלת הקלה בתשלום מס ולא פטור מלא
צריך 89% נכות תפקודית....?
 
אדיר ברונשטיין   
10:05 29.11.10
לא קיים מושג שנקרה הקלה במס. או שאתה מקבל פטור מלא או שאינך זכאי לפטור. יש גם את המסלול של נכות כללית, אך הוא מתאים למי שמשתכר פחות מ 2,200 ש"ח לחודש, כך שעל פניו לא נראה שאף אחד מהמסלולים מתאים לך.
 
אלון
15:36 28.11.10
שלום ד''ר אני בן 18 עברתי כימותרפיה אינטנסיבית שכללה סטרואידים עקב גידולים מפושטים של ברקיט לימפומה כתוצאה מהטיפול נוצר לי AVN בשתי מפרקי הירך איני צסוגל להתנייד ממקום למקום אלא בעזרת רכב בוועדה של נכות כללית קבעו לי 100 נכות על המחלה ועל הרגליים 50 כמה אחוז לדעתך אני זכאי לקבל בניידות [אני משתמש בקביים ביום יום ] תודה מראש [=
 
אדיר ברונשטיין   
15:44 28.11.10
אלון שבוע טוב,

ראשית חשוב לציין שאיני רופא. ובדיוק מסיבה זו איני יכול להעריך אחוזי הניידות המגיעים לך. ממליץ לך לפנות לרופא מומחה (אורטופד ו/או הרופא המטפל) הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי. בהתאם לחוות דעתו תוכל לדעת את הזיכוי לקבל ניידות ובאיזה היקף.
 
מירב
22:01 22.11.10
שלום,
יש לי נכות רפואית של 46% ואובדן כושר עבודה של 60% נכות יציבה ואני עובדת
על פי חוק לרון ומקבלת קיצבה של 2150ש"ח וזאת מכיוון שיש לי מחלת פרקיםA/S
לאחרונה התפרצה לי מחלת הפסוריאזיס האם כדאי לי לתבוע להגדלת הנכות?
ובמידה ואעשה כך האם זה נכון שיש אפשרות שגם יורידו לי מהנכות הקיימת?
מותר להם?
תודה
מירב
 
אדיר ברונשטיין   
10:51 28.11.10
מירב שבוע טוב,
תמיד קיימת אפשרות שב"ל יקבל החלטה להקטין אחוזי הנכות, במקרים בהם הוא סבור שחלה הטבה והאחוזים שנקבעו בעבר אינם תואמים את המציאות. בכל מקרה, ממליץ הגשת תביעה רק לאחר התייעצות עם רופא מומחה (עור ו/או תעסוקתי) הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי, שיעריך שהמחלה החדשה והשינוי במצבך אכן מגדיל את אחוזי הנכות. רק רופא כזה יכול לאמוד את מצבך והבתאם תחליטי האם את פונה בתביעה להחמרה במצבך.
 
דליה
18:15 22.11.10
בהמלצת רופא תעסוקתי מקופת חולים אני עובדת פחות שעות.עכשיו המעביד שולח אותי לרופא תעסוקתי מטעם העבודה. האם הוא רשאי למסור מידע למעסיק שלי?
 
אדיר ברונשטיין   
11:29 24.11.10
לעניות דעתי אינני רואה כל בעיה שהמידע יעבור בינהם. יחד עם זאת אני חייב לציין שאין זה התחום שאני מתמחה בו. את בפורום הערכת נכויות.
 
קרן
07:34 19.11.10
כשמתקבלים לעבודה, המעסיק יכול לראות שיש נכות מביטוח לאומי,איזה נכות ואחוזי נכות?
את איזה ארגונים מעדכנים לגבי נכות נפשית? מה מעדכנים אותם בדיוק? אחוזי נכות? ממה נובעת הנכות?

תודה מראש,
קרן
 
אדיר ברונשטיין   
10:04 21.11.10
קרן שבוע טוב,

זו שאלה שצריך להפנות למנהלת חשבונות ו/או חשב/ת שכר הבקיאים במערכות המחוברות לרשויות המיסים וב"ל. למיטב ידיעתי אין למעסיק מידע מוקדם אודות נכות כזו או אחרת. ע"מ לקבל זיכויים במס העובד נדרש להביא אישורים תואמים מרשויות המס ולכן למיטב ידיעתי אין למעסיק מידע כזה.בכל מקרה ממליץ להתייעץ עם חשב/ת שכר באירגון לאשר מידע זה.
 
קרן
18:12 19.11.10
קיבלתי 50% נכות נפשית מביטוח לאומי.
האם הפסיכיאטר שאני מטופלת אצלו צריך לשלוח את סיכום המחלה שלי כל פעם שאני באה אליו לטיפול פסיכיאטרי?
 
אדיר ברונשטיין   
09:57 21.11.10
במידה וקיבלת 50% לצמיתות, אין צורך לשלוח סיכומי ביקור כל פעם. באם תחול החמרה במצבך אזי תעבירי מסמכים חדשים לב"ל לרבות חוות דעת רפואית המעידה על החמרה במצבך. כל עוד אין החמרה אין צורך להעביר מסמכים לב"ל.
 
שרי
15:35 16.11.10
האם ידוע לכם אם יש מקום שמשאיל אופני ידיים לנכים? תודה רבה
 
אדיר ברונשטיין   
15:39 16.11.10
לא ידוע לי. תחום העיסוק שלי הוא הערכת נכויות בעיקר אל מול הביטוח הלאומי.
 
אורית
23:38 05.11.10
לכמה אחוזי נכות זכאי חולה סרטן במערכת העיכול ללא אפשרות ריפוי (גידול אשר בניתוח לא הצליחו להסירו) אשר מטופל בכימותרפיה ומהן ההטבות המגיעות כתוצאה מכך?
 
אדיר ברונשטיין   
08:58 07.11.10
שבוע טוב, ממליץ לפנות לרופא מומחה (תעסוקתי/פנימאי/משפחה) הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"מ לכמת נכותך. היות ובמחלות מסוג זה יש מספר השלכות על איברי מטרה, ישנם מספרם נכויות אותן ניתן לשקלל כך שרק רופא מומחה יוכל לומר לך. ממליץ לך בנוסף לפנות לאפיק הפסיכיאטרי (בכך שהמחלה השפיע על מצבך הנפשי) להגדלת אחוזי הנכות. על פניו יש כאן סיכוי לא מבוטל לעבור 75% נכות המזכה בקצבה מלאה. אך אני חוזר שוב, רק רופא מומחה יוכל לכמת נכויות אלו.
 
ROBI
13:03 02.11.10
ממכתב שקיבלתי מרופא אורטופד על הפגיעה שלי כתאונת עבודה נשלחתי ע"י האורטופד לרופא תעסוקתי עקב אי יכולתי לעבוד 8 שעות , ורופא תעסוקתי קבע לי שעלי לעבוד 4 שעות
בלבד למשך 3 חודשים בנתיים .
האם מכתב זה נשלח ישירות לביטוח לאומי ?מה עלי לעשות?
 
אדיר ברונשטיין   
14:28 02.11.10
במידה ומדובר בתאונת עבודה, עלייך לשלוח את הטפסים לביטוח לאומי. עלייך לוודא כי יש ברשותך את המסמכים הבאים : 1. מסמכים רפואיים המעידים על תלונתך לקבל טיפול רפואח ראשוני (בבית חולים ו/או קופ"ח) שיקבעו את מועד התאונה.
2. תעודה רפואית לנפגע מעבודה (לקבלת מסמך זה יש לפנות לקופ"ח שלך לרופא המטפל).
3. טופס תביעה של ביטוח לאומי (ב.ל. 211).
4. במידה ואתה שכיר יש להחתים את המעסיק על טופס ב.ל. 250. במקרה ואתה עצמאי יש למלא טופס ב.ל. 283.

כל הטפסים הנ"ל יש להגיש לביטוח לאומי בצירוף כל המסמכים הרפואיים המעידים על מצבך לקבלת הכרה בתאונה עבודה.
לאחר שקיבלת הכרה מביטוח לאומי,תוכל לקבל עד 90 ימי מחלה וזימון לועדה רפואית במידה והאורטופד שהתייעצת עימו העריך כי נותרה לך נכות זמנית ו/או לצמיתה, הועדה תקבע לך גם שיעור זה.
אני יליד 92 שברתי את הרגל לפני שלושה שנים ברחוב והיתי במסגרת הלימודים כתוצה מכך אברתי ניתוח לאיחוי בזמן הניתוח אכניסו לי שלושה פלטינות לברך. ובמשך חודשיים ישבתי בבית ללא תנועת הברך. אחרי פיזוטרפיה נישארתי אם 80 מעלות כיפוף של הברך עד היום. היתי אצל רופא מחברת הביטוח והוא אמר שזה רק חמישה אחוזיי נכות רציתי לדעת אם זה נכון. וכמה גובה הפיצוים יחולים להגיע. ואם כדאי לתבוע את הביטוח לאומי
 
אדיר ברונשטיין   
09:19 28.10.10
1. מי שיכול לתת לך ייעוץ בנוגע להיקף הנכות זה רופא אורטופד הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי. ממליץ כי תפנה לאחד כזה.
2. במקרה שלך היות ומדובר בנכות כללית ולא בתאונת עבודה עלייך לעבור שיעור נכות משוקלל של 60% ע"מ לקבל קיצבה חודשית. בכל מקרה אחר לא תקבל פיצוי מביטוח לאומי.

לכן ממליץ לך לפנות בתחילה לאורטופד מטעמך. בהתאם להבחנתו תחליט האם לפנות בתביעה לחברת הביטוח שלך. ממליץ לפנות לאחר מכן למשרד עו"ד המתמחה בתביעות אל מול חברות הביטוח.
 
שי גוזלן
12:29 31.10.10
ואם אין 60% נכות אז לא כדאי לתבוע את ביטוח לאומי ? תודה רבה על התשובה!!!
 
אדיר ברונשטיין   
13:18 31.10.10
אתה יכול לתבוע נכות כללית בביטוח לאומי, אך מכיוון שזה מוערך בפחות מ 60% זה לא יתן לך שום פיצוי כספי כרגע. ממליץ לתבוע את חברת הביטוח ו/או את המקום שבו אירע הפגיעה(עירייה לצורך הדוגמא). ישנם משרדי עו"ד שמטפלים בתביעות מסוג זה.
 
דליה
09:35 23.10.10
בעקבות בעייה רפואית רופא תעסוקתי קבע שעליי לעבוד כל יום לא יותר מ-7 שעות.כלומר במקום 39 שעות אני עובדת בפועל 33 שבועיות במישרה מלאה.העיניין הוא שאני מפסידה כסף משעות פיצול זה מתבטא ב-1500 שח כל חודש..האם ניתן לתבוע מגורם כלשהו את ההפסד הזה?
 
אדיר ברונשטיין   
08:49 28.10.10
דליה,

האם מדובר בתאונת עבודה או בנכות כללית ?
 
דליה
15:43 28.10.10
לא תאונה ולא נכות ,פשוט הרופא התעסוקתי המליץ על הפחתת שעות .אני לא עובדת את שעות הפיצול ומרוויחה פחות.
 
אדיר ברונשטיין   
18:17 28.10.10
בגיזרה מול הביטוח הלאומי תוכלי לקבל רק במידה ועברת 60% נכות משוקללת. רופא תעסוקתי הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי יוכל לייעץ לך לגבי שיעור הנכות המשוער. במקרה שלך הייתי ממליץ לבדוק את הגזרה של חברת הביטוח במידה ויש לך ביטוח פרטי, אולי שם תוכלי לקבל פיצוי כלשהוא(תלוי בפוליסה שלך).
בכל מקרה ממליץ לך ראשית לפנות לרופא תעסוקתי לשם אמדן היקף הנכות שתדעי מה מה מצבך. משם תדעי כיצד עלייך לנהוג.
 
קארין
11:56 28.10.10
שלום רב,
אני סובלת מדלקת פרקים שגרונית מזה כ 12 שנה , עד לפני חודש עבדתי משרה מלאה , הפסקתי לעבוד ,בגלל כאבים חזקים בכל הגוף , איני מרוכזת וזה תנאי בעבודה..אני גם עברתי ניתוחכריתת רחם + שחלות ( אני בת49 ) יש לי 24 % נכות עקב מלנומה ממארת בעבר , האם אני זכאית לנכות כללית ? האםנתוח כריתת הרחם נחשב באחוזי נכות ?
 
אדיר ברונשטיין   
12:11 28.10.10
מי שיכול לאמוד את היקף הנכות המשוקלל זה רופא מומחה (פנימאי/תעסוקתי/אורטופד) הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי. ע"מ לקבל קיצבת נכות עלייך לעבור שיעור של 60% נכות בשיקלול כל הנכויות. במידה ותקבלי מעל 60% תקבלי חצי קיצבה. מעל 75% קיצבה מלאה. (שיעור הקצבה עומד על 2200 ש"ח לחודש).
ממליץ לפנות לרופא מומחה לאמדן נכויותייך.
האם ניתן לקבל נכות פסיכיאטרית לפי סעיף 33 למבחנים של הביטוח הלאומי
אשר מוגדרים כסעיפים פסיכוטיים- ובנוסף לקבל אחוזי נכות לפי סעיף 34 המוגדרים כ"הפרעות פסיכונוירוטיות"

זאת כאשר מדובר שלאדם יש ליקויים גם בתחום הפסיכוטי וגם בתחום הנוירופסיכוטי.

אשמח לקבל תשובה בעיניין.

תודה רבה מראש.
 
עו"ד זיוה אופק  
06:59 20.10.10
בעיקרון הסעיפים הללו מיועדים לנכות נוירולוגית ופסיכיאטרית המשפיעה על התפקוד היומיומי בהתאמה סוציאלית. ניתן לקבל נכות בגין שני הסעיפים אלא שאם ההשפעה על התיפקוד היא בעצם זהה הרי שלא תקבל פעמיים בגין אותה נכות.
פסיכוטיות אינן זהות להגבלות פסיכונוירוטיות לכן הקימו את 2 המבחנים האלה

שאם לא כן היה מבחן פסיכיאטרי אחד בלבד.

הרי מבחן הליקוי נקבע לפי ההגבלה ולא כפי שאת כותבת כאילו שזה ההיפך.
לא מדוייק. למשל לפגיעת ראש יכולות להיות השלכות נוירולוגיות ופסיכיאטריות עם חפיפה רבה ביניהם. הרופא המומחה ישקול את מידת החפיפה.
 
אדיר ברונשטיין   
09:07 28.10.10
מי שיכול לאמוד את היקף הנכות הפסיכיאטרית זה רופא מומחה (פסיכיאטר) הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי. ממליץ לך להצטייד בחוות דעת של רופא כזה בטרם תפני לועדה רפואית שתפסוק אחוזי הנכות במקרה זה.
 
מירי
18:32 20.10.10
בעלי מטופל אצל פסיכאטרית (מנהל מכון לבריאות הנפש) עקב חרדות דיכאון ועוד כמה בעיות של אובססיביות. במשך למעלה מ - 25 שנה הוא סובל מהבעיות שציינתי וטופל כל השנים אצל פסיכאטרים שונים. הוא אף פעם לא הצליח לפרנס את עצמו או אותנו כמשפחתו. רק עכשיו לאחר שהתחיל לטפל אצל הד"ר הנ"ל היא המליצה לו על תביעה בביטוח לאומי על נכות נפשית וטענה כי זה מגיע לו כי הוא אף פעם לא תיפקד כראוי.
בדף התביעה עצמה רשמה כי בעלי סובל מדיכאון ואת התרופה שהוא נוטל. האם לפי חוות דעת כזו יש בכלל סיכוי שהביטוח לאומי יכיר בו כנכה. ראוי לציין כי יש לנו 5 ילדים קטנים שכולם בחזקתנו המשותפת ואני המפרנסת העיקרית, מה שאומר שמצבנו לא טוב.
מה אני אמורה לעשות והאם בכלל כדאי לפנות לבד למוסד? תודה רבה
 
אדיר ברונשטיין   
09:14 28.10.10
ממליץ לך לפנות לפסיכיאטר הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ולהצטייד בחוות דעת המעריכה את נכותו במידה ויש כזו. חוות דעת זו היא מסמך משפטי שהועדה אמורה להתרשם ממנו ולהסתמך עליו. לכן ממליץ לך להצטייד בחוות דעת משפטית בטרם תגישי תביעה למוסד לביטוח לאומי.
במידה והערכתו של הפסיכיטר מצביעה על היקף הנכות בשיעור הקטן מ 10%, אין טעם לפנות למוסד לביטוח לאומי.
+ הוספת הודעה
   1 ...  25  26  27  28  29  30  31  32  33  ...  56  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות