בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 29

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
האם ניתן לקבל נכות פסיכיאטרית לפי סעיף 33 למבחנים של הביטוח הלאומי
אשר מוגדרים כסעיפים פסיכוטיים- ובנוסף לקבל אחוזי נכות לפי סעיף 34 המוגדרים כ"הפרעות פסיכונוירוטיות"

זאת כאשר מדובר שלאדם יש ליקויים גם בתחום הפסיכוטי וגם בתחום הנוירופסיכוטי.

אשמח לקבל תשובה בעיניין.

תודה רבה מראש.
 
עו"ד זיוה אופק  
06:59 20.10.10
בעיקרון הסעיפים הללו מיועדים לנכות נוירולוגית ופסיכיאטרית המשפיעה על התפקוד היומיומי בהתאמה סוציאלית. ניתן לקבל נכות בגין שני הסעיפים אלא שאם ההשפעה על התיפקוד היא בעצם זהה הרי שלא תקבל פעמיים בגין אותה נכות.
פסיכוטיות אינן זהות להגבלות פסיכונוירוטיות לכן הקימו את 2 המבחנים האלה

שאם לא כן היה מבחן פסיכיאטרי אחד בלבד.

הרי מבחן הליקוי נקבע לפי ההגבלה ולא כפי שאת כותבת כאילו שזה ההיפך.
לא מדוייק. למשל לפגיעת ראש יכולות להיות השלכות נוירולוגיות ופסיכיאטריות עם חפיפה רבה ביניהם. הרופא המומחה ישקול את מידת החפיפה.
 
אדיר ברונשטיין   
09:07 28.10.10
מי שיכול לאמוד את היקף הנכות הפסיכיאטרית זה רופא מומחה (פסיכיאטר) הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי. ממליץ לך להצטייד בחוות דעת של רופא כזה בטרם תפני לועדה רפואית שתפסוק אחוזי הנכות במקרה זה.
 
מירי
18:32 20.10.10
בעלי מטופל אצל פסיכאטרית (מנהל מכון לבריאות הנפש) עקב חרדות דיכאון ועוד כמה בעיות של אובססיביות. במשך למעלה מ - 25 שנה הוא סובל מהבעיות שציינתי וטופל כל השנים אצל פסיכאטרים שונים. הוא אף פעם לא הצליח לפרנס את עצמו או אותנו כמשפחתו. רק עכשיו לאחר שהתחיל לטפל אצל הד"ר הנ"ל היא המליצה לו על תביעה בביטוח לאומי על נכות נפשית וטענה כי זה מגיע לו כי הוא אף פעם לא תיפקד כראוי.
בדף התביעה עצמה רשמה כי בעלי סובל מדיכאון ואת התרופה שהוא נוטל. האם לפי חוות דעת כזו יש בכלל סיכוי שהביטוח לאומי יכיר בו כנכה. ראוי לציין כי יש לנו 5 ילדים קטנים שכולם בחזקתנו המשותפת ואני המפרנסת העיקרית, מה שאומר שמצבנו לא טוב.
מה אני אמורה לעשות והאם בכלל כדאי לפנות לבד למוסד? תודה רבה
 
אדיר ברונשטיין   
09:14 28.10.10
ממליץ לך לפנות לפסיכיאטר הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ולהצטייד בחוות דעת המעריכה את נכותו במידה ויש כזו. חוות דעת זו היא מסמך משפטי שהועדה אמורה להתרשם ממנו ולהסתמך עליו. לכן ממליץ לך להצטייד בחוות דעת משפטית בטרם תגישי תביעה למוסד לביטוח לאומי.
במידה והערכתו של הפסיכיטר מצביעה על היקף הנכות בשיעור הקטן מ 10%, אין טעם לפנות למוסד לביטוח לאומי.
 
ריקי
01:02 22.10.10
אני בת 24 לפניי כשנה נפלתי במקום העבודה כתוצעה מכך ניגרמה לי
פריצת דיסק ומתיחת רצועה ברגל,
אני סובלת מכאבים חזקים שמקשים עליי ללכת ואף מהתקפים חזקים המסתיימים בבתי חולים אין לי רכב אך תמיד אבי או חבריי לוקחים אותי ואפילו חברתי קיבלה דוח על עצירה במקום אסור בגללי
קיבלתי 30 אחוז נכות בוועדה ה1 בשניה הורידו לי ל20 אחוז
וממתינה לוועדה ה3
האם אני זכאית לתו נכה או משהו בסיגנון שיאפר לי ניידות יותר קלה ובלי דוחות??
יש לציין שאני מטופלת בכדורים נרקוטים משהו שמקשה עליי יותר בניידות

אשמח לקבל תשובה
תודה מראש
המשך יום טוב :-)
 
אדיר ברונשטיין   
09:04 28.10.10
ע"מ לקבל תו נכה את צריכה לפנות בתביעה לנכות כללית. במידה ותקבלי נכות שעולה על שיעור של 75% נכות משוקללת תוכלי לתבוע ניידות ותהיי זכאית לתו נכה. ממליץ לפנות לאורטופד ו/או רופא מומחה הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן הנזק/הנכות שנותר בעקבות התאונה וכן לקבלת ייעוץ כיצד עלייך לפעול.
 
ROBI
06:22 21.10.10
כיצד מאבחן רופא תעסוקתי את הבעיה (הפגיעה) על סמך מה? והאם הוא בא לקראתך.
הכיצד?
 
אדיר ברונשטיין   
09:00 28.10.10
הוא מפנה לרופא מומחה, לדוגמא במקרה של פגיעה אורטופדית, הוא מפנה לרופא אורטופד לקבלת הערכה רפואית לאמדן הנזק ובהתאם הוא מחליט על נושא כושר העבודה שלך.
 
יעלי
17:53 08.10.10
אם אני הגשתי בקשה לנכות עקב נפילה ,וחזרתי לעבוד רק 4 שעות
ובתקופה שלפני הפגיעה עבדתי 8 שעות האם בטוח לאומי ישלם לי על 4 השעות הנוספות ויתחשב ? למרות שקשה לי חזרתי לעבוד גם עם הכאבים האם עשיתי טוב שחזרתי לעבודה או שלא הייתי אמורה לחזור למרות שעדיין קשה לי עם היד כולי חרדה כי אני צריכה וחייבת להתפרנס בכבוד את ילדיי כי המצב לא מאפשר לי גם להיות חולה והמשכורת של בעלי לא מספיקה , וביטוח לאומי יש לא את כל הזמן שבעולם אבל לא רוצה שילדיי ישארו רעבים מה עושים? אי אפשר לחיות עם משכורת אחת
מי אמור לקבוע לי כמה שעות עבודה עלי לעבוד.
האם רופא תעסוקתי,
או בביטוח לאומי הוועדה?

 
עו"ד זיוה אופק  
09:00 13.10.10
לא פירטת האם מדובר בנכות מעבודה או בנכות כללית. בכל מקרה, מי שאמור לקבוע את יכולתך לעבוד הוא רופא תעסוקתי. קביעתו אינה מחייבת את המוסד לביטוח לאומי שכן אותם מחייבת הוועדה הרפואית שטעמם אולם כשקביעה כזו מוגשת לוועדה יש לכך משקל בהחלטתה.
 
יעלי
06:18 21.10.10
להזכירך זאת תאונת עבודה.וחזרתי לעבודה למרות הכאבים שיש לי בשעת העבודה כי אין לי בררה.
לא הבנתי את מי אני אמורה לטבוע את העבודה או את ביטוח לאומי?
ואם גם את העבודה הרי יסתכלו על זה בעין לא יפה לא?
תודה על עזרתך
מחכה לתשובה.
אם עבדתי לפני הפגיעה 8 שעות ועכשו רק 4 שעות האם בטוח לאומי אמור להשלים לי את החסר מה אני אמורה להגיש לביטוח לאומי להם את תלושי השכר האחרון ? כיצד זה נעשה?עדיין לא ניגשתי לרופא תעסוקתי.
 
אדיר ברונשטיין   
08:56 28.10.10
הכל תלוי במידת הנכות שנותרה לך בעקבות התאונה. במידה והנזק שנגרם הוכר ע"י המוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה, תוכלי לקבל עד 90 יום מחלה בשלב הראשון. לאחר מכן ניתן לתבוע נכות זמנית/לצמיתה במידה ונותר נכות/ הגבלה בתנועה. ממליץ לפנות לאורטופד הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"ה לאמוד האם נותרה נכות מהתאונה ומה היקפה בטרם תגישי תביעה למוסד לביטוח הלאומי.
לאחר שיפסקו לך אחוזי נכות, תתבקשי להעביר להם תלושי שכר אחרונים בסמוך למועד התאונה. לפי ממוצע המשכורות שלך יפסקו לך גובה הפיצוי.
 
אדיר ברונשטיין   
08:44 28.10.10
יעלי,

ממליץ לך לפנות לאורטופד הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"מ לקבל הנחיות ולאמוד את מצבך. במקרה של תאונת עבודה תוכלי לקבל עד 90 יום ימי מחלה בהתאם להעדרותך ממקום העבודה. לאחר מכן תוכלי לתבוע נכות זמנית ו/או נכות לצמיתה במידה ונשארה נכות כתוצאה מהתאונה. מי שיוכל לאבחן את מצבך בצורה הטובה ביותר בשלב הראשון זה אורטופד שמכיר את ספר התקנות של הביטוח הלאומי. במידת הצורך הוא יפנה לרופא תעסוקתי.
אם נפגעתי בתאונת עבודה והיה לי שבר ביד יש לי עדיין כאבים חזקים כשאני מרימה דברים וכשאני מנגבת וסוחטת אני נעזרת המון ביד השניה אין לי בררה ואני חזרתי לעבודה כי המצב קשה בבית ואין מאיפה להתקיים החובות גדלים הבנק לוחץ חוץ מהמשכורת של הבעל שהיא משכורת מינימום אין לי מאין.. ולביטוח לאומי יש את הזמן האם אני יכולה גם לתבוע לנכות את ביטוח לאומי וגם לעבוד %50 עד 75% משרה במקום 100% שהייתה לפניי כי אני נעזרת עם היד השניה אין לי בררה.
עד שב"ה היד תבריא לחלוטין
האם עשיתי נכון שחזרתי לעבוד?
 
עו"ד זיוה אופק  
06:48 20.10.10
ככל שמדובר בתאונת עבודה ניתן לתבוע נכות מעבודה גם אם את עובדת במאה אחוז מישרה ולקבל פיצוי בהתאם לאחוזי הנכות גם אם השתכרותך לא נפגעה. אם הפסקת את העבודה באופן חלקי או מלא רשאית הוועדה הרפואית להכיר לך בתוספת לאחוזי הנכות בשל כך.
אך אני טובעת את העבודה אם חזרתי לעבוד ועל סמך מה אני טובעת אפשר לפרט ?
 
אדיר ברונשטיין   
08:54 28.10.10
הכל תלוי במידת הנכות שנותרה לך בעקבות התאונה. במידה והנזק שנגרם הוכר ע"י המוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה, תוכלי לקבל עד 90 יום מחלה בשלב הראשון. לאחר מכן ניתן לתבוע נכות זמנית/לצמיתה במידה ונותר נכות/ הגבלה בתנועה. ממליץ לפנות לאורטופד הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"ה לאמוד האם נותרה נכות מהתאונה ומה היקפה בטרם תגישי תביעה למוסד לביטוח הלאומי.
 
שני
17:11 23.10.10
שלום, רציתי לשאול 2 שאלות

1. האם אחוזי נכות נקבעי ע"פ תנועה אקטיבית או פסיבית?

2. במקרה שלי, יש לי בעיה בכתף. אם אני יכולה להרים אותה במישור אחד (קדימה) עד 115% כלומר מעל גובה השכם, אך במישור אחר (הצידה) עד 80% כלומר מתחת לגובה השכם, האם אקבל 15% נכות על הגבלת תנועות מתחת לגובה השכם או 0% נכות על הגבלת תנועות מעל לגובה השכם?

תודה מראש על התשובה, שני.
 
אדיר ברונשטיין   
08:47 28.10.10
שני,

אחוזי הנכות במקרה של נכות אורטופדית נקבעים לרוב לפי ההגבלה בתנועה. בדר"כ נערכת בדיקה גופנית ע"י רופא מומחה מטעם הועדה במסגרת הועדה הרפואית אליה תזומני במוסד לביטוח לאומי. ע"מ לאמוד את מצבך ממליץ לפנות לאורטופד שמכיר היטב את תקנות הביטוח הלאומי. אצלו תוכלי לקבל הערכה כמה מגיע לך בטרם תיגשי לועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי.
בהמשך להתכתבות ביננו, הבטחת להעביר לי את תשובתך תוך מספר ימים - לגבי
הודעת המל"ל שהגעתי לגיל פרישה ( 62 ) כאשר התחילו לשלם לי קצבת זיקנה והורידו את תשלומים בגין הנכות הכללית שהיתה לי בהפרש של 1300 ש"ח.
האם נכנס חק חדש המאפשר להם לצמצם את סה"כ התשלום? - ומה עלי לעשות?
האם לפנות ל " מוסד " האומלל הזה?
אודה לך על תשובתך בהקדם.
ארנונה דרורי.
 
יהודית
06:38 21.10.10
האים אישה שסובלת מאנדומיטריוזיס זכאית לקצבה או הטבות מביטוח לאומי? אם כן, למי לפנות?
שלום, אני בן 33 לפני כשנה הושתל לי קוצב לב ,הבעיה שלשמה הושתל הקוצב היא cpmlete a/v
שאובחנה מגיל צעיר ,הקוצב הושתל ללא צורך מיידי אלא כהמלצה של הקרדיולוג בעקבות התארכות הפסקת פעילות לבבית בשינה עד לכדי 4.2 שניות מרמה של כ 1.5 שניות מתחילת המעקב שהחל לפני כ- 14 שנה.
בבדיקה האחרונה לאחר ההשתלה בתאריך 7/10 גילו הפרעות בקצב הלב המתבטאות בעליה של קצב הלב (מס' מועט בטווח של כחצי שנה)
אבל לא הייתה המלצה למעקב נוסף
אינני נוטל כל טיפול תרופתי.
האם הנני זכאי לאחוזי נכות כלשהם?
 
עו"ד זיוה אופק  
06:57 20.10.10
בעניין הערכת נכות מומלץ להתייעץ עם קרדיולוג מומחה
 
משה
19:03 20.10.10
תודה רבה על התשובה אפעל בהמלצתך
אני סובל מ-DVT שהוכר ע"י משרד הביטחון, אני יודע שהנכם מתעסקים בנכות של הביטוח הלאומי בלבד, אך תקנות קביעת הנכות בעיקרם הן של משהב"ט, והן של ביטוח לאומי, הינם אותם תקנות ועל כן אני שואל את השאלה כדלהלן:

הועדה הרפואית של משהב"ט, החליטה לתת לי אחוז אחד ע"פ סעיף 11 - כלי הדם מתוך "תקנות נכים" שכותרתו:

"מצב לאחר נזק בכלי- הדם הפריפריים כגון Phlebitis או Thrombophlebitis או נזק בורידים".

השאלה היא אם ה-DVT לא היה אמור להירשם תחת סעיף 2- מחלות הדם שכותרתו:

"אנמיה (מחוסר דם ממאיר, מחוסר ברזל,  המוליטית, אפלסטית) ריבוי כדוריות אדומות, לובן הדם, ארגמנת, הפרעות בהקרשת דם."

האם נתקלתם בלקוחות שסבלו מ-DVT, תחת איזה סעיף רשמו להם את הנכות?

תודה מראש.
 
עו"ד זיוה אופק  
07:00 20.10.10
א. אנחנו עוסקים בכל סוגי הנכויות.

ב. להתאמה של המחלה לסעיפי הנכות יש להתייעץ עם המטולוג מומחה.
 
שי גוזלן
13:48 17.10.10
לפניי שנתיים נפלתי ברחוב כתוצה מכך ריסקתי את הברך.אברתי ניתוח שבמהלחו הכניסו לי לברך שלושה פלטינות מאז הניתוח נישארתי אם 90 מעלות תווך כיפוף הברך רציתי לדעת כמה אחוזי נכות יש בזה. ואם כדאי לתבוע את הביטוח לאומי
 
עו"ד זיוה אופק  
21:19 17.10.10
לצורך הערכת אחוזי נכות כדאי להתייעץ עם אורטופד מומחה. ככלל במקרים כאלה אם מדובר בנכות כללית אין טעם רב בלתבוע את המוסד לביטוח לאומי אולם אם מדובר בתאונת עבודה (דהיינו תוך כדי העבודה, בדרך לעבודה או בדרך מהעבודה) אז כדאי.

בנוסף מומלץ לבחון את האפשרות להגשת תביעה נזיקית אולם זה תלוי בפרטי הנפילה וממה היא נגרמה.
 
חלי
11:04 14.10.10
לאחר 6 שנים הובחנתי כחולת פיברומילגיה לפניי כשנה היה לי התמוטטות ואני באשפוז יום בבריאות הנפש בוועדה קבעו לי 100% נכות ו50% אי קושר ליפניי שהובחנתי בדצמבר יש לי שוב פעם וועדה רפואית יש לציין שממקום העבודה שלי לפניי האשפוז לא פוטרתי אלא אני בחופשת מחלה עדיין האם יש סכוי להמשיך את גובה הנכות הזאת או? אשמח לקבל תשןבה למיל בתודה
 
עו"ד זיוה אופק  
21:17 17.10.10
איני רואה את המייל אולם אם המצב הרפואי לא השתנה מהותית אז אין סיבה שאחוזי הנכות ישתנו.
 
רות
03:38 14.10.10
שלום רב
לאחרונה נקבעה לי נכות רפואית 91 אחוז-אי כושר 100 אחוז.
יש בידי מכתב מרופא מומחה אשר כותב שאיני מסוגלת ללכת יותר מ100 מטר.
השאלה שלי?
האם אני זכאית לרכב בהנחה משמעותית?ולאן עליי לפנות?
בברכה
רות
האם משרד הרישוי, או התחבורה מעודכן באופן אוטומטי?או עליי לגשת לשם?
תודה
 
עו"ד זיוה אופק  
21:16 17.10.10
עליך למלא טפסים לקצבת ניידות ולהגישם למשרד הבריאות. אם תהיי זכאית לקיצבה תוכלי לנמר חלק ממנה לרכישת רכב.
ועדה של היטוח לאומי קבעה לי 100% נכות רפואית לשנה זו ועוד 20% נכות קבועה.
הגשתי בקשה לקיצבת נכות והיא נדחתה מכיוון שאני מרוויח יותר מ60% מהשכר הממוצע במשק.
בנוסף ביקשתי בקשה לשיקום ואני מחכה לתשובה.
אילו זכויות מגיעות לי בנוסף?
ישנן הנחות שונות בעיקר בארנונה. ולפי סוג הנכות ניתן לבדוק אם אתה זכאי לגימלת ניידות ו/או תו נכה.
 
אירנה
15:33 10.10.10
אני בת 44 הושתל לי קוצב לב לפני שלושה חודשים מה זכויות שאפשר לקבל
לעבוד יום מלא לא יכולה
 
עו"ד זיוה אופק  
09:07 13.10.10
יש להגיש תביעה במוסד לביטוח לאומי. מומלץ לצרף סיכום רפואי כולל הערכת נכות של קרדיולוג מומחה וכן אישור רופא תעסוקתי על מגבלותייך בעבודה.
 
אלי
15:01 10.10.10
כתוצאה מתאונת עבודה יש לי קרע ברצועה בברך.רציתי לדעת כמה אחוזי נכות יכולים לקבוע לי בביטוח-לאומי.לדעתך . והאם אחוזי הנכות בפציעה כזו יכולים להיות קבועים? תודה.
 
עו"ד זיוה אופק  
09:06 13.10.10
על מנת להעריך נכות יש לפנות לרופא מומחה, במקרה זה אורטופד. מנסיוני בד"כ זהו סוג פציעה שמותיר אחוזי נכות.
הייתה כדלקמן:
מתי החברה שלי יכולה לבחור בין הנכות הצהלית לבין הנכות שביטל"א נותנת,כשהגבוה בין הסעיפים הוא 70% ואינו חופף את מישרד הביטחון יש לי שם הרבה סעיפים כשהגדול שבהם הוא 70%
שימו לב שהשאלה נסבה על לוח זמנים ולא מה טוב יותר
ומוציא הפניות לניתוחים ואו לכל צורך הקשור בתביעה לביטל"א?כמו במישרד הביטחון.
איני בטוחה שהבנתי את השאלה. בעקרון לא ניתן לקבל גימלה משני הגופים בגין אותן נכויות אולם ניתן לקבל מביטוח לאומי גימלה בשל נכויות שאינן מוכרות ע"י משרד הבטחון וכן אפשר להעביר, בפרק זמן מסויים, תביעה שהוכרה מביטוח לאומי למשרד הבטחון.
 
ארנונה דרורי
19:25 06.10.10
בתאריך 4.לאוקטובר בתוכנית הבוקר של אברי גילעד נאמר - שהוקמה וועדה לקביעת גיל פרישה 62 .אותה וועדה לא נתנה את אישורה לשינוי המוצע, ועל כן - גיל הפרישה ישאר כפי שהיה - 64. האם יש בסיס לזה ? ומה קורה לגבי, שבתאריך 16 לאוגוסט 1948 חל יום הולדתי וקיבלתי הודעה שהיגעתי לגיל פרישה.והם משלמים לי קצבת זקנה + סכום קטן משהיה לי - כגמלת נכות נוספת, כך שאיני מגיעה לסכום שהיה לי לפני השינוי? (הפרש של כ- 1300 ש"ח )
האם יש מקום עפ"י החק, לפנות לביטוח הלאומי - ולדרוש השלמה לסכום המלא שהיה לי?
בתודה נראש
ארנונה
 
עו"ד זיוה אופק  
08:58 13.10.10
אבדוק ואודיע לך. אזדקק למס' ימים.
 
אדוה
13:47 10.10.10
האים אבי שבקושי יודע מה נעשה איתו יכול לבא לבדיקה נוספת? כשקיבל את כל הנכויות שלו לצמיתות ?
הוא חס וחלילה הולך למות ולא להיות נמר כשהייה אבי מתקרב ל- 80
 
עו"ד זיוה אופק  
09:03 13.10.10
בעקרון חובה להתייצב לבדיקה נוספת. אם מטעם כלשהו אביך אינו יכול הודיעי על כך לביטוח הלאומי עם אישור רפואי המוכיח זאת (למשל שהוא מרותק למיטה או נמצא במוסד שיקומי או סיעודי)
+ הוספת הודעה
   1 ...  25  26  27  28  29  30  31  32  33  ...  55  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות