בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 29

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
 
פפה
13:19 05.10.10
אני בת 47 חולה בסרטן שד גרורתי. מתחילת שנת 2003 אני מקבלת פנסיה חלקית 36.6 אחוז. .בשנה זו גיל הפרישה לנשי ם עדיין היה 60 ושונה לאחר מספר חודשים ל64. ולכן גובה הפנסיה שלי מחושב לפי גיל פרישה זה. לפני כשנה הוחלט ע"י וועדה רפואית של קרן הפנסיה שאני רשאית לצאת לפנסיה מלאה . עכשיו כשמצבי החמיר וסיימתי את כל ימיי המחלה שצברתי אני נאלצת לצאת לפנסיה מלאה.
הספקתי לעבוד במקום עבודתי מעל 19 שנה. מכיוון שיצאתי לפנסיה חלקית בשנת 2003 קרן הפנסיה מחשבת לי את כל הפנסיה לפי גיל הפרישה 60 ולא 64 כפי שנהוג היום ולפי כל המסמכים שנשלחו אלי מטעמם.
האם זה נכון והאם יש טעם להלחם על כך?
 
עו"ד זיוה אופק  
10:42 06.10.10
כדי לענות על השאלה יש לבדוק האם בהסדר הפנסיה שלך אין התייחסות לפנסיה בגין נכות. לגבי מועדי היציאה לפנסיה כדאי להתייעץ עם עו"ד מומחה לדיני עבודה.
היה לי שתי ועדות נכות אחת אצל נוירולוג עקב כאבי ראש יומיומי עם סחרחורות והשנניה אצל אורתופיד עקב דיבקים בצוואר.
עדיין לא קבלתי תשובה מהמוסד.
התברר כי יש החמרת מצב מפסיכולוית ופסיכיאטרי שאני חולה מחלה נפשית דיכאון וחרדה.ואני כיום מקבל תרופות באופן קבוע.
שלחתי למוסד בקשה להחמרת מצב ואני מחכה עד שיזמנו אותי לעוד וועדה.
לפי נסיונותך האם תגיע הנכות עד 60 אחוז .
תודה
 
עו"ד זיוה אופק  
10:40 06.10.10
לגבי הערכת אחוזי נכות יש לפנות לרופאים המומחים המכירים אותך אישית.
לפני שלוש שנים נפלתי ברחוב וריסקתי את הברך.עברתי ניתוח שבמהלכו שמו לי שלושה ברגים על מנת להחזיר את הברך למצב יותר טוב.אחרי פיזותרפיה נישארתי אם מגבלה של 80 מעלות כיפוף של הברך. רציתי לדעת בבקשה כמה אחוזי נכות זה וכמה כסף אפשר לקבל מחברת הביטוח. ואם כדאי לתבוע את ביטוח לאומי תודה רבה
לגבי אחוזי נכות הרי יש להתייעץ עם אורטופד מומחה. לגבי תביעת הביטוח הרי לא ברור איזו חברת ביטוח אתה רוצה לתבוע במקרה זה ולפי איזו עילה (האם אתה טוען לרשלנות של הרשות המקומית? האם יש לך פוליסת ביטוח תאונות אישיות?) ונראה שכדאי להתייעץ עם עו"ד בהקשר זה.

בעובדות שציינת נראה כי כדאי לפנות למוסד לביטוח לאומי רק אם מדובר בתאונת עבודה. דהיינו תאונה שהתרחשה במהלך העבודה או בדרך לעבודה או בדרך חזרה מהעבודה.
 
עזרא
09:14 04.10.10
שלום רב , עברתי ניתוח לב פתוח ב-2004 ואני סובל מאז מסכרת ולחץ דם , אני עובד שכיר רציתי לשאול האם מגיע לי נכות מביטוח לאומי ואם כן אין אני מגיש את זה ?
 
עו"ד זיוה אופק  
10:36 06.10.10
בעקרון עובד אינו מקבל קיצבת נכות (למעט במקרים מסויימים של השתכרות נמוכה ונכות רפואית גבוהה.) בכל מקרה הגשת תביעת נכות נעשית במוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום מגוריך לפי טופס תביעה לנכות כללית שניתן להוריד מהאינטרנט או לקבל מהמוסד.
שלום
חמותי בת 83 (אלמנה) ולאחרונה הושתל לה קוצב לב.
אני מבקש לדעת אם בעקבות כך היא זכאית לאיזה שהן הטבות מהביטוח הלאומי.
הדבר תלוי במצבה התפקודי של החמות. בעיקרון הגימלה הרלוונטית לבירור זכאות לגביה היא קיצבת סיעוד (או זכות למט"בית).
 
דרור
13:19 02.10.10
האם היו מקרים בהם אופוטרופוס סחר בנדלן של האופוטרופוס שלו?
 
עו"ד זיוה אופק  
10:23 06.10.10
בעקרון אפוטרופוס חייב באישור בימ"ש לעיסקה ברכושו של חסוי ובדיווחים לאפוטרופוס הכללי.
 
דליה
13:10 02.10.10
מה ההבדל בין נכות תפקודית לנכות רפואית? מה הן מקנות?
 
עו"ד זיוה אופק  
10:21 06.10.10
הנכות הרפואית נקבעת ע"י הרופאים בלבד. לאחר קביעה זו קובעים הרופאים עם פקיד התביעות ובמקרה הצורך לאחר וועדה עם פקיד שיקום את יכולתו של האדם לעבוד ולהשתכר עם נכותו וזו הנכות התפקודית.

הקיצבה נקבעת בעקרון לפי הנכות התפקודית אולם גובהה מושפע מרמת הנכות הרפואית. בנוסף, כשיש נכות רפואית גבוהה יחסית הרי שלפי "חוק לרון", ישנה השלמת קיצבה שאינה מותנית בנכות התפקודית אלא בשכרו של הנכה.

כל האמור מתייחס לנכות כללית.
 
מיקה
12:27 26.09.10
שלום,
אני בת 34. לפני שנה חליתי בתסמונת נוירולוגית נדירה. הגשתי את הטפסים למל"ל, קבעו לי 60% נכות ועוד שירותים מיוחדים. סה"כ קיבלתי השנה קיצבה מלאה. כעת חלפה שנה. מצבי הבריאותי למזלי השתפר מאוד אבל נותרו לי ליקויים של תפקוד חלקי ביד ימין, ועוד שרידים הקשורים במיקוד ראיה. זומנתי לוועדה שוב והצטיידתי במכתב מסכם מהנוירולוג שטיפל בי. האם יקבעו לי אחוזי נכות לצמיתות? במה זה תלוי? המחלה שהיתה לי נדירה ולא מוכרת בארץ בכלל.
 
עו"ד זיוה אופק  
16:18 26.09.10
הנכות תלויה בראש ובראשונה במצבך הרפואי והתפקודי ופחות בהגדרת המחלה ומידת מוכרותה. לצורך הערכת שיעור הנכות מומלץ להיוועץ בנוירולוג מומחה.
 
מאור אביטן
23:16 21.01.10
שלום רב,
אבי בן 53 עבר התקף לב לפני שלוש שנים בעבודתו (הוא עבד בתור איש תפעולי ואחזקה במפעל) אחרי 9 מכות חשמל באמבולנס הוא חזר להכרה, הובהל לבית החולים והיה בתרדמת במשך שבוע, הרופאים המליצו להתקין קוצב לב, ובאמת עבר ניתוח ויש לו קוצב לב.. עקב המחלה נפגע כושר העבודה של אבי והוא כבר לא עובד משמרות והמשכורת שלו ירדה בכמעט 3000 ש"ח לפחות.. בנוסף לפני חודש אבי התמוטט והרופא אמר לו שהקוצב לב הציל את חייו... בנוסף לבעיות הלב ולפגיעה בשכר עבודתו.. לאבי יש כאבי גב שאיתם הוא סובל כבר ב 10 שנים האחרונות, נתגלה לו רווח בין חוליות תחתונות L3 L4 בגב התחתון וכאבם אלו מגבילים אותו בפעילויות פיזיות ובתנועות מסוימות...

אבי לא קיבל שום סיוע מביטוח לאומי... ושום כלום!
האם מגיע לו איזה שהם אחוזי נכות או החזרי מס? או משהו מביטוח לאומי להקל על חייו?
הרי לא ייתכן שכל חייו שילם ביטוח לאומי ובמצבו הנוכחי לא מגיע לו כלום?!

תודה רבה!
 
עו"ד זיוה אופק  
08:08 24.01.10
כפי שהבהרתי חזור והבהר כולל בראש עמוד זה איני יכולה להעריך נכויות לפי מצב רפואי. לשם כך חובה לפנות לרופא. במקרה שלך עליך לפנות לקבלת חוות דעת מרופא מומחה למחלות לב ומאורטופד.

ניתן להגיש תביעת נכות למוסד לביטוח לאומי הן לצורך קביעת נכות והן לצורך פטור ממס הכנסה. בנוסף, אם ייקבע כי לאביך נכות קשה וכי הכנסתו ירדה בשל הנכות באופן ניכר הרי שהוא יוכל להיות זכאי לקיצבת נכות על אף שיש לו הכנסה.
 
אלטר אלמליח
17:52 14.06.10
נקבע לי נכות 26% לצמיתה בוועדה שהייתה לי בצירוף נכות מעבודה
התברר לי אכשיו שהמוסד עירער על החלטה האים תהיי לי עוד וועדה
והאים יפחיתו לי את הנכות שניקבעה
 
אדיר ברונשטיין   
09:07 16.06.10
בגין כל החלטה של ועדה רפואית, ניתנת זכות עירעור לשני הצדדים. גם אתה יכול לערער וגם פקיד התביעות מצד ביטוח לאומי. במידה ואחד מהצדדים מערער, תזומן לועדה רפואית לערערים נוספת ע"י המוסד לביטוח לאומי.
 
מאיר כהן
12:35 25.09.10
ביתי, בת 45, בריאה ללא עבר רפואי, בהיותה ביום עבודה לא שגרתי - היתה בלחץ עבודה עקב קבלת תפקיד חדש נוסף, קיבלה לפתע סחרחורת.
היא נפלה, נחבלה בראש ואובחן לה הפעה חריפה בקצב הלב והושתל לה קוצב-לב.
הביטוח הלאומי טוען כי השתלת הקוצב נובע מבעית קצב, דהיינו בעיה מולדת ואינו מהווה אירוע בטיחותי. העם הפרעת הקוצב יכולה למבוע מהסטרס?
 
עו"ד זיוה אופק  
19:37 25.09.10
היו מקרים שבהם אירועי לב הוכרו כנובעים ממתח בעבודה או לם כדי להאבק על כך יש להוכיח קיומו של ארוע חריג בעבודה (ייתכן שעצם המכה יכול להיחשב אירוע כזה) וכן להביא חוות דעת רפואית שתומכת בטענה כי יש קשר בין האירוע לבין הפגיעה בלב.

אם רופא המוסד לביטוח לאומי או בית הדין לעבודה יקבל את חוות הדעת הדברים יוכרו כפגיעה בעבודה.
שלום רב,

לפני 5 שנים הוכרזתי ככבעל נכות תפקודית של 100% ונכות רפואית של 60% .
בשנה האחרונה המצב הרפואי החמיר, נוספו סדרה של מחלות כרוניות קשות, הטיפול התרופתי הוגבר משמעותית, והפגיעה התפקודית הוחמרה מאוד.

1. כיצד יש לפעול לשם שינוי אחוז הנכות הרפואית ? . מה נדרש לשם כך.
2. האם יש לפנות לועדה של מס הכנסה, או לועדה של ביטוח לאומי לשם טיפול בנושא. האם האחת מקבילה לשנייה, או שיש לפנות לשניהן בנפרד.

מודה מקרב לב ומראש על הסיוע המבורך
דניאל
 
עו"ד זיוה אופק  
17:18 20.09.10
ניתן לפנות למוסד לביטוח לאומי בתביעת החמרה ואם התביעה מתקבלת לפנות עם התוצאות למוסד לביטוח לאומי.
 
לא מבין
09:45 01.09.10
שלום היתי לפני כשלושה חודשים בוועדה רפואית לעררים בהרכב פסיכאטרית נוירולוג ואורוטופד הוועדה לא יכלה לסכם את אחוזי הנכות שלי כיוון שנדרשו גם יועצים לוועדה הרפואית בתחום אוזניים ועינים קיבלתי אחוזים משניהם וקיבלתי על כל מכתב ושזה יעבור לוועדה הרפואית היועץ לוועדה הרפואית האחרון היה לפני שלושה שבועות יש לי שתי שאלות : 1. תוך כמה זמן מתקבלת תשובה של אחוזי הנכות המסוכמים לאחר החלטת היועץ לוועדה האחרון או שאין לכך זמן קבוע?2. האם תשב בוועדההמסכמת הזאת שללא נוכחותי הוועדה שישבה איתי (לפני כשלושה חודשים) עם אותו הרכב רופאים או שזה יכול להיות גם רופאים אחרים?אני הבנתי שזה הרופאים שהיו איתי כיוון שאולי יש להם דברים אחרונים להוסיף האם כך הדבר?
 
לא מבין
22:17 01.09.10
אני מדבר על נכות מעבודה שזה שונה מנכות כללית האם שמפעילים תקנה 15 והנכות היא לצמיתות האם האחוזים נשארים איתי כל הזמן כולל התקנה 15 או שהתקנה 15 יכולה להשתנות בעת שיקומי המקצועי?תודה..
 
עו"ד זיוה אופק  
13:23 05.09.10
אין מועד קבוע לסיכום התיק וזה נעשה בד"כ תוך כמה שבועות ובמקרים מסויימים תוך כמה חודשים. בד"כ חתום על כך לפחות הרופא שהיה יו"ר הוועדה הראשונה.

לגבי תקנה 15, הרי שכמו יתר מרכיבי הנכות, בעת שיש שינוי במצב הרפואי ו/או התעסוקתי הרי שאתה, כמו גם המוסד לביטוח לאומי, רשאים לפנות לוועדה רפואית לבדיקה מחודשת של הנכות.
 
לא מבין
17:18 05.09.10
אבל אני מדבר איתך למשל פסקו לי 40 אחוז נכות מעבודה +20 אחוז תקנה 15 וה40 אחוז הם לצמיתה האם לאחר השיקום יישארו לי 60 אחוזים בנכות מעבודה אני מדגיש או שתקנה 15 לא הולכת עד הסוף כמו נכות יציבה מעבודה זאת השאלה שלי?
 
אדיר ברונשטיין   
11:12 15.09.10
במקרה בו נקבעו לך אחוזי נכות מעבודה לצמיתות הכוללים תקנה 15, לא יהיה שינוי בפסיקה ובאמדן האחוזים שנפסקו וזאת לאחר 30 ימים לאחר מכתב השתובה שנשלח אלייך מהמל"ל. במסגרת תקופה זו לשני הצדדים מותר לערער על ההחלטה. לאחר מכן הנכות שנקבעה נשארת לכל החיים - רק במידה ומדובר בפגיעה בעבודה כפי שאתה מתאר, ולא במקרה של תביעה לנכות כללית- שם המקרה שונה.
 
מעוניין לדעת
11:09 20.09.10
בנכות כללית את כל שנה מגיעה לבדיקה זאת אומרת שהנכות תמיד יכולה להשתנות אחרי שאת עובדת מעל שכר מינמום או שכר מסוים מורידים לך מהקצבה בשונה מנכות מעבודה שאתה יכול לעשות מה שבאלך ותמיד הקצבה נשארת וגם הקצבה יותר גבוהה..לפי השכר הממוצע במשק לאנשים מסויימים ולאחרים מעל 21 לפי שכר העבודה שלהם ולפי האחוזים שנקבעו מתוך שכר העבודה בעקרון בנכות כללית תמיד יש סיכון לאחוזי הנכות
 
דליה
20:16 11.09.10
אדם שעבר כריתת אשך לפני 10 שנים עקב סרטן האשכים והושתל אשך במקום הכרות האם יש הקלות כלשהן?
 
אדיר ברונשטיין   
11:08 15.09.10
ממליץ לפנות לרופא מומחה לשם אמדן הנכויות בטרם פניה בתביעה למוסד לביטוח לאומי.
לידיעה באופן כללי: בתביעות לנכות כללית, צריך לעבור 60% נכות תפקודית בחישוב משוקלל ע"מ לקבל קיצבה. בדר"כ זה ניתן לחולים במחלות קשות שנפגעו באיברי מטרה וכתוצאה מכך יש פגיעות ומחלות נוספות. בדר"כ פגיעה נקודתית אינה מספיקה לעבור שיעור נכות כזה שמזכה בקיצבה נכות לצמיתה.
 
דליה
18:42 11.09.10
בן משפחה בגיל 58, עד לפני שנתיים היה בעל אחוזי נכות (נפשית) 70% ואי כושר 75%
לפני יותר משנתיים נפגע בתאונת דרכים .בעקבות התאונה עשו לו וועדות בביטוח לאומי והורידו אחוזי הנכות הנפשית ל-30% נכות פיזית .הוא עדיין מקבל קיצבה מלאה 2300 שח
יש לנו חוות דעת של מומחי בית המשפט שקבעו 100 % נכות פיזית
בביטוח לאומי מסרבים לתת לו שר"ם.
הוא רווק וחיי עם הוריו
מה אפשר לעשות ?
עורך/כת דין שמחתמחים בנושא זהועובדים על % הצלחה ואו סכום אחד כולל ללא אגרות בתי המישפט התובע חייב זאת רק בגלל מורכבות בעייתו של התובע
 
אדיר ברונשטיין   
11:03 15.09.10
ממליץ להגיש מסמכים נוספים המעידים על מצבו הבריאותי ולחזק בחוות דעת ו/או תעודה רפואית המעידה על מצבו עד שהמוסד יסכים לתת שירותים מיוחדים.
כמובן , תמיד ניתן להעזר במדרד עו"ד הבקיא בתהליכים שכאלו ע"מ שיסייעו לך להשיג התודה המבוקשת במתן עצות לדרכי התמודדות אל המל"ל.
 
סוזן
11:58 02.09.10
שלום.אחותי בחורה צעירה עם הרבה מחלות (וחלק בעיות מתאונה).היא הגישה תביעה לנכות כללית כבר לפני כמה שנים ועברה הרבה מאוד ועדות.תקופה מסוימת אף קבלה קצבה זמנית אך אח"כ בטלו לה את הקצבה.היא ערערה וכעת קבלה 74 אחוזי נכות אבל מוזמנת לועדה נוספת(כנראה שיקום).
יש לנו כמה שאלות:
1.מי יושב בועדה?רופא פנימי?עו"ס?פקידה?מה זה אומר בכלל פקידת שיקום?
2.איך מתכוננים טוב לועדה.כי בעבר העו"ס ממש השפילה אותנו ולא התיחסה למה שאמרנו.כמו כן ,הם לא נותנים הרבה זמן לדבר בועדות וזה קשה כי יש לה הרבה מחלות.
3.כאשר מסתימת הועדה והם מסרבים לתת קצבה ,העו"ס לא מנמקת למה.האם זה חוקי?(הנכות הרפואית מפורטת אבל האי כושר אף פעם לא מנומק).
4.אחותי היתה במרכז שיקום וכן בלשכה באופן קבוע לא מצאו לה עבודות במשך כמה שנים(מקבלת הבטחת הכנסה).האם זה לא הוכחה שלא מסוגלת לעבוד?
5.בקשר לאחוזי נכות הרפואים-האם זה משנה מבחינת הטבות-סיוע בשכר דירה וכו'..או שההטבות קשורות לאחוזי אי כושר שיקבעו בועדת שיקום?
 
עו"ד זיוה אופק  
13:16 05.09.10
וועדת שיקום דנה באפשרויות השיקום המקצועי ויכולה גם לייעץ לפקיד התביעות בעניין כושר העבודה. הצעתי היא לא להתחיל לפרט בוועדה את כל המחלות ולפחות לא להאריך בכך אלא לפרט את הקשיים התפקודיים (למשל קושי לשבת, ללכת, להתכופף וכד') וכן את הנסיונות התעסוקתיים אם נעשו והסיבות לכשלונותיהם.
 
סוזן
20:54 10.09.10
על התשובה.אבל אשמח אם תתיחסי גם לשלוש השאלות האחרונות ששאלתי:
3.כאשר מסתימת הועדה והם מסרבים לתת קצבה ,העו"ס לא מנמקת למה.האם זה חוקי?(הנכות הרפואית מפורטת אבל האי כושר אף פעם לא מנומק).
4.אחותי היתה במרכז שיקום וכן בלשכה באופן קבוע לא מצאו לה עבודות במשך כמה שנים(מקבלת הבטחת הכנסה).האם זה לא הוכחה שלא מסוגלת לעבוד?
5.בקשר לאחוזי נכות הרפואים-האם זה משנה מבחינת הטבות-סיוע בשכר דירה וכו'..או שההטבות קשורות לאחוזי אי כושר שיקבעו בועדת שיקום?
תודה ושנה טובה!
 
אדיר ברונשטיין   
10:37 15.09.10
לעניין שאלותתיך :
3. לאחר כל ועדה נרשם פרוטוקול שם הועדה מפרטת את הממצאים שנמצאו וההחלטות שנתקבלו בהתאם. מוזמנת לבקש את הפרוטוקול מהמל"ל, לעיין ולהחליט האם את מסופקת או מעוניינת לערער.
4. אי היכולת למצוא מקום עבודה באמצעות לשכת העבודה אינה קשורה לתביעתך לנכות. הועדה דנה במצב הבריאותי בלבד ועפ"י זה נקבעים אחוזי נכות רפואיים ואבדן כושר עבודה.

5. ההשלכות, הטבות וגובה הקצבה נקבע עפ"י אחוזי אי כושר עבודה.

חתימה טובה

אדיר - מנכ"ל אורפז מימוש זכויות רפואיות
כספית? בכמה כסף מדובר? האישור לגימלה שקיבל אבא.
האים אני יכולה להשאיר אותו עים מטפלת,ולשלם לה מגימלה זו ובכמה כסף מדובר כי עד עכשיו אבי או אני ואחי שהיכרחתי אותם להישתתף , שילמנו מכספנו עבור הטיפול אבל כספינו יש לו הגבלה בכמות ואילו כספו האישי של אבא , הולך ואוזל יחד עים יוקר המיחייה ואחזקת הבית,תנו לי עצה מה לעשות? קשה לי כך ואני יודעת כי גם לאבא קשה מאוד להיות כך תלוי בילדיו.
יש מנטרה האומרת כך: שאב יכול לפרנס 7 ילדים וגם לעזור בטיפולם אבל 7 ילדים אינם יכולים לפרנס אב אחד ולעזור בטיפולו אנחנו ארבע אחים ואחות אחת שהכל נופל עליה כלומר עלי
 
אדיר ברונשטיין   
10:58 15.09.10
אני הייתי כותב מכתב פשוט, בדיוק במילים שאת משתמשת ומפנה את השאלות שאת שואלת לפקיד/ת התביעות ששלח לכם את המכתב. כמו-כן הייתי פונה במקביל למשרד עורכי דין ו/או לחברה למימוש זכויות רפואיות שתעזור לכם להתמודד אל המוסד לביטוח לאומי.
ממליץ לך להתעזר בסבלנות ולהמשיך לתבוע את המוסד לביטוח לאומי עד שתקבלו את המגיע לכם עפ"י המב הרפואי של אביך.
חג שמח ושנה טובה !
האם במידה ויש לי נכות זמנית מביטוח לאומי ובעוד כמה חודשים יש לי ועדה נוספת (לקביעת נכת יציבה קבועה)
האם צריך להביא מסמכים רפואיים כלשהם או רק תעודת זהות ?
תודה מראש על התשובה
 
אדיר ברונשטיין   
10:41 15.09.10
מומלץ להצטייד בכל המסמכים הרפואיים המעידיים על מצבך לרבות תעודה רפואית מסכמת ו/או חוות דעת מרופא מומחה המעידה על מצבך הרפואי ואחוזי הנכות המגיעים לך עפ"י דעתו המלומדת.
האים קיימת דרך לדעת אודות אחוזי הנכות שמגיעים לאדם המאובחן עם בעיות רפואיות כאלה ואחרות במידה והוא מגיש טפסים לתביעת נכות כללית.
האים קיים מקום ובו מפורטות מחלות ובעיות רפואיות שונות ואחוזי הנכות הנלווים לכל אחת ע"פ הביטוח הלאומי.

אפילו שהאחוזים עולים בחומרת המצב של הבעיה הרפואית ועד כמה היא מונעת תפקוד תקין בחיי היומיום,
אבל אפילו במקורב הייתי רוצה לראות איך העניין הזה מחושב ע"פ הביטוח הלאומי במידה והוא מכיר בנכויות שונות.
במקרה שלי מדובר באבחנות ספציפיות.

בשום מקום לא מצויינים אחוזי הנכות שנקבעים (במקורב או במדוייק) לכל אבחנה רפואית באופן ספציפי של כמה אחוזים שווה כל אבחנה מבחינת חישובי הביטוח הלאומי.

ישנם מספר קטן של אנשים שהכרתי אשר קיבלו אחוזי נכות בביטוח הלאומי על סמך אבחנות פסיכיאטריות, אבחנות שונות בחלקן מההפרעות איתן אני מאובחנת. לדוגמא אדם שהכרתי שאובחן עם דיסתימיה ביחד עם הפרעת אישיות גבולית זכה ל-40 אחוזי נכות.
הדיסתימיה הקנתה לו 25 אחוזים, והפרעת האישיות הגבולית 15 אחוזים בלבד.

אני מטופלת פסיכיאטרית במשך שנים (כולל אישפוזים פסיכיאטריים בעבר הלא רחוק) ומאובחנת עם מגוון רחב של דברים אשר מונעים ממני תפקוד ברוב הגדול של תחומי החיים.
הייתי רוצה לברר כיצד מתייחסים לכל אחת מהאבחנות שיש בידיי בביטוח הלאומי לפני שאגיש טפסים לתביעת נכות.

ניסיתי להתייעץ עם הפסיכיאטרית בנושא וכמו כן גם עם העובדת הסוציאלית ואף אחת מהן לא ידעה לתת לי מענה לשאלתי.

אם יש צורך, אפרט את רשימת האבחנות הרפואיות שניתנו לי במידה ומישהו במסגרת הפורום יוכל לאמר לי איזה משקל יש לפחות לחלק מהן.
 
אדיר ברונשטיין   
10:24 15.09.10
ראשית ניתן לפנות לספר התקנות של ביטוח לאומי, שם תוכלי למצוא התייחסות לכל מחלה ואמדן הנכות בהתאם.
להלן הקישור לספר :

www.btl.gov.il/Laws/Documents/SeferMivhanim.pdf

לגבי המצב הפסיכיאטרי, ממליץ לפנות לפסיכיאטר הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ו/או רופא מומחה המכיר היטב ספר התקנות של המוסד לביטוח לאומי לשם אמדן נכותך.
 
אלי
15:45 06.09.10
שלום לכם ליפני כ-4 שנים עברתי תאונת דרכים שבתאונה שברתי את הלסת התחתונה והעליונה שברתי את ה-6 שיניים התחתונות ועד שן אחת עליונה אני נימצא כרגע עם טוטבת ב-6 שיניים התחתונות חוץ מהשיניים יש לי 2 פיסטולות בחניכיים למעלה מעבר אוויר לאף שגורם לי לדיבור נוזלי ופלטינה בעצם של הלסת התחתונה עשיתי בדיקה של רופא מומחה לקביעת אחוזים ועדיין לא קיבלתי תשובה אני אשמח לדעת מה דעתכם......
 
אדיר ברונשטיין   
10:11 15.09.10
האם הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי ? במידה וכן האם תביעתך הוכרה ? בכל מקרה ממליץ לגשת למוסד לביטוח לאומי עם חוות דעת של רופא מומחה לשם קבלת אמדן נכותך.
הנדון: אישור זכאות לקיצבת שרותים מיוחדים.
הריני להודעך כי אושרה זכאותך לקיצבת שרותים מיוחדים יש מקום להשארת X אבל הוא ריק ובהמשך באותה חדות כמו מקודם הינך זכאי לקיצבת שרותים מיוחדים בשיעור 105% מקיצבת יחיד מלאה החל מיום,,,ועד יום,,,, מיותר לציין שחוץ מהיום בו הוא זכאי לקבל הקיצבה הכל ריק ולא ממולא עד החלק האחרון של דף זה אני לא יודעת בכמה כסף מדובר אני לא יודעת בכלל אים אבא יכול להבין את משמעות ההודעה הזו אני רק יודעת כי זה לא האבא שהייה לי תמיד ,הוא לא יודע את נפשו פיזית וגם נפשית שהוא כלוא בבית עד שמי שהיא באה להוציאו החוצה. האיש הגאה הזה הפך כמעט בין לילה לאדם אחר מאקטיבי מאוד לפאסיבי לחלוטין גם חלק ב, לא מולא כתוב שם כי : שיעור הגימלה שניקבע לך הופחת בגלל הכנסותיך מעבודה ואבי אינו עובד כבר למעלה משנתיים הרובריקה הזו ריקה מ-X ראה דיברי הסבר סעיף שניים בגב הטופס אני מסתכל על גב הטופס ואין שום כלום שם יש שם גב דף חלק ללא שום כיתוב כלשהוא למה צריך לחכות שנתיים עד לקבלת תשובה שכזו?
 
אבי
11:20 23.01.10
מציג יכולות אינטלקטואליות בטווח נמוך משמעתית מהנורמה ובתחום המילולי קיימים פערים משמעותיים בין ביצועיו בתתי המבחנים השונים בתחום הביצועי יכולתיו נמצאו נמוכות ביותר וכוללת את כל הקשת הקוגניטיבית
כמו כן נאמר כי קיימת הפרעה נפשית עם סימנים אוביקטיביים קשים בקיום קשרים בין אישיים תקינים ובצירוף הפרעות של סף גירוי נמוך הפרעה בריכוז בחשיבה באפקט בכח ההתמדה וברציה המגבילות את הכושר התפקודי בצורה קשה סעיף 33 (ב)

כמה אחוזי נכות ניתן לקבל מנסיונך עבור חוות דעת זו?
 
עו"ד זיוה אופק  
08:03 24.01.10
כדי לענות על השאלה. סע' 33(ב) לתקנות קובע 20% נכות אך התיאור המילולי בחוות הדעת אינו מתאים לסעיף. בנוסף ישנו סעיף נוסף בתקנות (סע' 91) המתייחס לפיגור שכלי אולם לשם כך דרוש לדעת מהי היכולת האינטלקטואלית לפי מבחני I.Q. וגם זאת בהנחה שאנו מדברים על נכות של אדם בגיר כי הכללים לגבי ילדים בכלל שונים.
חג שמח ושנה טובה !!!
האם במידה ויש לי נכות זמנית מביטוח לאומי ובעוד כמה חודשים יש לי ועדה נוספת (לקביעת נכות יציבה קבועה)
האם צריך להביא מסמכים רפואיים כלשהם או רק תעודת זהות ?
תודה מראש על התשובה
 
שימי
17:06 02.09.10
נכה ת.ע כ4 שנים קטועה יד ימין נכות מ"לל 100% עם אישורים רפואים על קשיים בחיפוש אחר חניה התפרצויות כעס בינאישים על רקע זה כאבים ביד שמאל וכ"ד למה מקשים עלי קבלת תו בזמן שאני לא תקדימי חברי מהשיקום אותו מצב ורווק ואני שנשוי עם ילדים מתקשה עיזרו לי היתיאשתי!!!!!!!!!
 
עו"ד זיוה אופק  
13:25 05.09.10
אכן, במצב בו הנכות אינה משפיעה ישירות על הניידות יש קושי בקבלת תו נכה.
+ הוספת הודעה
   1 ...  25  26  27  28  29  30  31  32  33  ...  54  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות