בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 29

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
 
סוזן
11:58 02.09.10
שלום.אחותי בחורה צעירה עם הרבה מחלות (וחלק בעיות מתאונה).היא הגישה תביעה לנכות כללית כבר לפני כמה שנים ועברה הרבה מאוד ועדות.תקופה מסוימת אף קבלה קצבה זמנית אך אח"כ בטלו לה את הקצבה.היא ערערה וכעת קבלה 74 אחוזי נכות אבל מוזמנת לועדה נוספת(כנראה שיקום).
יש לנו כמה שאלות:
1.מי יושב בועדה?רופא פנימי?עו"ס?פקידה?מה זה אומר בכלל פקידת שיקום?
2.איך מתכוננים טוב לועדה.כי בעבר העו"ס ממש השפילה אותנו ולא התיחסה למה שאמרנו.כמו כן ,הם לא נותנים הרבה זמן לדבר בועדות וזה קשה כי יש לה הרבה מחלות.
3.כאשר מסתימת הועדה והם מסרבים לתת קצבה ,העו"ס לא מנמקת למה.האם זה חוקי?(הנכות הרפואית מפורטת אבל האי כושר אף פעם לא מנומק).
4.אחותי היתה במרכז שיקום וכן בלשכה באופן קבוע לא מצאו לה עבודות במשך כמה שנים(מקבלת הבטחת הכנסה).האם זה לא הוכחה שלא מסוגלת לעבוד?
5.בקשר לאחוזי נכות הרפואים-האם זה משנה מבחינת הטבות-סיוע בשכר דירה וכו'..או שההטבות קשורות לאחוזי אי כושר שיקבעו בועדת שיקום?
 
עו"ד זיוה אופק  
13:16 05.09.10
וועדת שיקום דנה באפשרויות השיקום המקצועי ויכולה גם לייעץ לפקיד התביעות בעניין כושר העבודה. הצעתי היא לא להתחיל לפרט בוועדה את כל המחלות ולפחות לא להאריך בכך אלא לפרט את הקשיים התפקודיים (למשל קושי לשבת, ללכת, להתכופף וכד') וכן את הנסיונות התעסוקתיים אם נעשו והסיבות לכשלונותיהם.
 
סוזן
20:54 10.09.10
על התשובה.אבל אשמח אם תתיחסי גם לשלוש השאלות האחרונות ששאלתי:
3.כאשר מסתימת הועדה והם מסרבים לתת קצבה ,העו"ס לא מנמקת למה.האם זה חוקי?(הנכות הרפואית מפורטת אבל האי כושר אף פעם לא מנומק).
4.אחותי היתה במרכז שיקום וכן בלשכה באופן קבוע לא מצאו לה עבודות במשך כמה שנים(מקבלת הבטחת הכנסה).האם זה לא הוכחה שלא מסוגלת לעבוד?
5.בקשר לאחוזי נכות הרפואים-האם זה משנה מבחינת הטבות-סיוע בשכר דירה וכו'..או שההטבות קשורות לאחוזי אי כושר שיקבעו בועדת שיקום?
תודה ושנה טובה!
 
אדיר ברונשטיין   
10:37 15.09.10
לעניין שאלותתיך :
3. לאחר כל ועדה נרשם פרוטוקול שם הועדה מפרטת את הממצאים שנמצאו וההחלטות שנתקבלו בהתאם. מוזמנת לבקש את הפרוטוקול מהמל"ל, לעיין ולהחליט האם את מסופקת או מעוניינת לערער.
4. אי היכולת למצוא מקום עבודה באמצעות לשכת העבודה אינה קשורה לתביעתך לנכות. הועדה דנה במצב הבריאותי בלבד ועפ"י זה נקבעים אחוזי נכות רפואיים ואבדן כושר עבודה.

5. ההשלכות, הטבות וגובה הקצבה נקבע עפ"י אחוזי אי כושר עבודה.

חתימה טובה

אדיר - מנכ"ל אורפז מימוש זכויות רפואיות
כספית? בכמה כסף מדובר? האישור לגימלה שקיבל אבא.
האים אני יכולה להשאיר אותו עים מטפלת,ולשלם לה מגימלה זו ובכמה כסף מדובר כי עד עכשיו אבי או אני ואחי שהיכרחתי אותם להישתתף , שילמנו מכספנו עבור הטיפול אבל כספינו יש לו הגבלה בכמות ואילו כספו האישי של אבא , הולך ואוזל יחד עים יוקר המיחייה ואחזקת הבית,תנו לי עצה מה לעשות? קשה לי כך ואני יודעת כי גם לאבא קשה מאוד להיות כך תלוי בילדיו.
יש מנטרה האומרת כך: שאב יכול לפרנס 7 ילדים וגם לעזור בטיפולם אבל 7 ילדים אינם יכולים לפרנס אב אחד ולעזור בטיפולו אנחנו ארבע אחים ואחות אחת שהכל נופל עליה כלומר עלי
 
אדיר ברונשטיין   
10:58 15.09.10
אני הייתי כותב מכתב פשוט, בדיוק במילים שאת משתמשת ומפנה את השאלות שאת שואלת לפקיד/ת התביעות ששלח לכם את המכתב. כמו-כן הייתי פונה במקביל למשרד עורכי דין ו/או לחברה למימוש זכויות רפואיות שתעזור לכם להתמודד אל המוסד לביטוח לאומי.
ממליץ לך להתעזר בסבלנות ולהמשיך לתבוע את המוסד לביטוח לאומי עד שתקבלו את המגיע לכם עפ"י המב הרפואי של אביך.
חג שמח ושנה טובה !
האם במידה ויש לי נכות זמנית מביטוח לאומי ובעוד כמה חודשים יש לי ועדה נוספת (לקביעת נכת יציבה קבועה)
האם צריך להביא מסמכים רפואיים כלשהם או רק תעודת זהות ?
תודה מראש על התשובה
 
אדיר ברונשטיין   
10:41 15.09.10
מומלץ להצטייד בכל המסמכים הרפואיים המעידיים על מצבך לרבות תעודה רפואית מסכמת ו/או חוות דעת מרופא מומחה המעידה על מצבך הרפואי ואחוזי הנכות המגיעים לך עפ"י דעתו המלומדת.
האים קיימת דרך לדעת אודות אחוזי הנכות שמגיעים לאדם המאובחן עם בעיות רפואיות כאלה ואחרות במידה והוא מגיש טפסים לתביעת נכות כללית.
האים קיים מקום ובו מפורטות מחלות ובעיות רפואיות שונות ואחוזי הנכות הנלווים לכל אחת ע"פ הביטוח הלאומי.

אפילו שהאחוזים עולים בחומרת המצב של הבעיה הרפואית ועד כמה היא מונעת תפקוד תקין בחיי היומיום,
אבל אפילו במקורב הייתי רוצה לראות איך העניין הזה מחושב ע"פ הביטוח הלאומי במידה והוא מכיר בנכויות שונות.
במקרה שלי מדובר באבחנות ספציפיות.

בשום מקום לא מצויינים אחוזי הנכות שנקבעים (במקורב או במדוייק) לכל אבחנה רפואית באופן ספציפי של כמה אחוזים שווה כל אבחנה מבחינת חישובי הביטוח הלאומי.

ישנם מספר קטן של אנשים שהכרתי אשר קיבלו אחוזי נכות בביטוח הלאומי על סמך אבחנות פסיכיאטריות, אבחנות שונות בחלקן מההפרעות איתן אני מאובחנת. לדוגמא אדם שהכרתי שאובחן עם דיסתימיה ביחד עם הפרעת אישיות גבולית זכה ל-40 אחוזי נכות.
הדיסתימיה הקנתה לו 25 אחוזים, והפרעת האישיות הגבולית 15 אחוזים בלבד.

אני מטופלת פסיכיאטרית במשך שנים (כולל אישפוזים פסיכיאטריים בעבר הלא רחוק) ומאובחנת עם מגוון רחב של דברים אשר מונעים ממני תפקוד ברוב הגדול של תחומי החיים.
הייתי רוצה לברר כיצד מתייחסים לכל אחת מהאבחנות שיש בידיי בביטוח הלאומי לפני שאגיש טפסים לתביעת נכות.

ניסיתי להתייעץ עם הפסיכיאטרית בנושא וכמו כן גם עם העובדת הסוציאלית ואף אחת מהן לא ידעה לתת לי מענה לשאלתי.

אם יש צורך, אפרט את רשימת האבחנות הרפואיות שניתנו לי במידה ומישהו במסגרת הפורום יוכל לאמר לי איזה משקל יש לפחות לחלק מהן.
 
אדיר ברונשטיין   
10:24 15.09.10
ראשית ניתן לפנות לספר התקנות של ביטוח לאומי, שם תוכלי למצוא התייחסות לכל מחלה ואמדן הנכות בהתאם.
להלן הקישור לספר :

www.btl.gov.il/Laws/Documents/SeferMivhanim.pdf

לגבי המצב הפסיכיאטרי, ממליץ לפנות לפסיכיאטר הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ו/או רופא מומחה המכיר היטב ספר התקנות של המוסד לביטוח לאומי לשם אמדן נכותך.
 
אלי
15:45 06.09.10
שלום לכם ליפני כ-4 שנים עברתי תאונת דרכים שבתאונה שברתי את הלסת התחתונה והעליונה שברתי את ה-6 שיניים התחתונות ועד שן אחת עליונה אני נימצא כרגע עם טוטבת ב-6 שיניים התחתונות חוץ מהשיניים יש לי 2 פיסטולות בחניכיים למעלה מעבר אוויר לאף שגורם לי לדיבור נוזלי ופלטינה בעצם של הלסת התחתונה עשיתי בדיקה של רופא מומחה לקביעת אחוזים ועדיין לא קיבלתי תשובה אני אשמח לדעת מה דעתכם......
 
אדיר ברונשטיין   
10:11 15.09.10
האם הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי ? במידה וכן האם תביעתך הוכרה ? בכל מקרה ממליץ לגשת למוסד לביטוח לאומי עם חוות דעת של רופא מומחה לשם קבלת אמדן נכותך.
הנדון: אישור זכאות לקיצבת שרותים מיוחדים.
הריני להודעך כי אושרה זכאותך לקיצבת שרותים מיוחדים יש מקום להשארת X אבל הוא ריק ובהמשך באותה חדות כמו מקודם הינך זכאי לקיצבת שרותים מיוחדים בשיעור 105% מקיצבת יחיד מלאה החל מיום,,,ועד יום,,,, מיותר לציין שחוץ מהיום בו הוא זכאי לקבל הקיצבה הכל ריק ולא ממולא עד החלק האחרון של דף זה אני לא יודעת בכמה כסף מדובר אני לא יודעת בכלל אים אבא יכול להבין את משמעות ההודעה הזו אני רק יודעת כי זה לא האבא שהייה לי תמיד ,הוא לא יודע את נפשו פיזית וגם נפשית שהוא כלוא בבית עד שמי שהיא באה להוציאו החוצה. האיש הגאה הזה הפך כמעט בין לילה לאדם אחר מאקטיבי מאוד לפאסיבי לחלוטין גם חלק ב, לא מולא כתוב שם כי : שיעור הגימלה שניקבע לך הופחת בגלל הכנסותיך מעבודה ואבי אינו עובד כבר למעלה משנתיים הרובריקה הזו ריקה מ-X ראה דיברי הסבר סעיף שניים בגב הטופס אני מסתכל על גב הטופס ואין שום כלום שם יש שם גב דף חלק ללא שום כיתוב כלשהוא למה צריך לחכות שנתיים עד לקבלת תשובה שכזו?
 
אבי
11:20 23.01.10
מציג יכולות אינטלקטואליות בטווח נמוך משמעתית מהנורמה ובתחום המילולי קיימים פערים משמעותיים בין ביצועיו בתתי המבחנים השונים בתחום הביצועי יכולתיו נמצאו נמוכות ביותר וכוללת את כל הקשת הקוגניטיבית
כמו כן נאמר כי קיימת הפרעה נפשית עם סימנים אוביקטיביים קשים בקיום קשרים בין אישיים תקינים ובצירוף הפרעות של סף גירוי נמוך הפרעה בריכוז בחשיבה באפקט בכח ההתמדה וברציה המגבילות את הכושר התפקודי בצורה קשה סעיף 33 (ב)

כמה אחוזי נכות ניתן לקבל מנסיונך עבור חוות דעת זו?
 
עו"ד זיוה אופק  
08:03 24.01.10
כדי לענות על השאלה. סע' 33(ב) לתקנות קובע 20% נכות אך התיאור המילולי בחוות הדעת אינו מתאים לסעיף. בנוסף ישנו סעיף נוסף בתקנות (סע' 91) המתייחס לפיגור שכלי אולם לשם כך דרוש לדעת מהי היכולת האינטלקטואלית לפי מבחני I.Q. וגם זאת בהנחה שאנו מדברים על נכות של אדם בגיר כי הכללים לגבי ילדים בכלל שונים.
חג שמח ושנה טובה !!!
האם במידה ויש לי נכות זמנית מביטוח לאומי ובעוד כמה חודשים יש לי ועדה נוספת (לקביעת נכות יציבה קבועה)
האם צריך להביא מסמכים רפואיים כלשהם או רק תעודת זהות ?
תודה מראש על התשובה
 
שימי
17:06 02.09.10
נכה ת.ע כ4 שנים קטועה יד ימין נכות מ"לל 100% עם אישורים רפואים על קשיים בחיפוש אחר חניה התפרצויות כעס בינאישים על רקע זה כאבים ביד שמאל וכ"ד למה מקשים עלי קבלת תו בזמן שאני לא תקדימי חברי מהשיקום אותו מצב ורווק ואני שנשוי עם ילדים מתקשה עיזרו לי היתיאשתי!!!!!!!!!
 
עו"ד זיוה אופק  
13:25 05.09.10
אכן, במצב בו הנכות אינה משפיעה ישירות על הניידות יש קושי בקבלת תו נכה.
 
זאב
13:22 02.09.10
שלום אני בן 39 לפני כשנה קיבלתי 1םם אחוז נכות זמנית בגלל אירוע מוחי
לפני כחודש היה לי שוב ועדה שבו נתנו לי כ50 אחוזי נכות לצמיתות
יש לי מגבלה עם יד שמאל
בגלל האירוע מוחי התחלתי לקבל טיפול תרופתי לדיכאון וחרדה ואת זה בוועדה לא רשמו למרות שמופיע להם על טופס של הרופא
האם בגלל שהם לא רשמו את זה ,זה יכול להוריד את אחוזי הנכות?
תודה
 
עו"ד זיוה אופק  
13:24 05.09.10
אם החלטת הוועדה לא התייחסה לנכות הפסיכיאטרית ניתן לערור עליה.

עצם נושא רישום התרופות לא כ"כ משנה.
האם לשם קביעת נכות מספיק להביא את כל החומר שהצטבר מפסיכיאטרים ואישפוזים או צריכים ללכת לפסיכיאטר שירכז את כל החומר במכתב ויעריך אחוזי נכות
 
עו"ד זיוה אופק  
13:20 05.09.10
מבחינה חוקית מספיק להביא את החומר הרפואי. אולם חוות דעת רפואיות מסייעות בהשגת אחוזי הנכות המבוקשים. בשל עלותן של חוות הדעת, בד"כ אני נוטה להמליץ לפונים אלי להביא חוו"ד בערר, דהיינו, רק אם לא קיבלת את הנכות המצופה במסגרת הוועדה הרפואית הראשונה.
לפני כ5 שנים נפגעתי בדרכי לעבודה בתאונת דרכים והוכרתי כנפגעת פגיעה בעבודה, לא הגשתי נכות מעבודה, אני סובלת עדין מכאבי צואר וכאבי גב מאז ואני רוצה להגיש תביעה לנכות מעבודה, מיד לאחר תאונת דרכים החלו לי נימולים ביד ימין והתלוננתי על כך לאחר בדיקת EMG נאמר שיש לי תעלה קרפלית וזה לא קשור לתאונה , ויש לי 4 בלטי דיסק בע"ש צווארי דבר שגם מאוד מקשה על פעולות ביד ימין.
שאלתי האם ניתן לקשור את הפגיעה בכף יד ימין לתאונה והאם ידוע לכם שזה אפשרי
תודה
 
עו"ד זיוה אופק  
08:15 30.08.10
את הקשר הסיבתי בין מצב רפואי לתאונה בפרט או לעבודה בכלל צריך להעריך רופא.

לא נתת פרטים על אופי עבודתך אולם גם אם לא מדובר על פגיעה שהיא תוצאה של התאונה צריך לבדוק האם מדובר על פגיעה כתוצאה מעבודה למשל לפי עיקרון המיקרוטראומה.
 
ענת
13:49 30.08.10
בהמשך לפניתי ברצוני לחדד אני עובדת כפקידה וההפרעה ביד ימין מאוד מקשה על תפקודי,
לא ברור לי למה התכוונת לגבי נושא של תראומה אשמח אם תוכלי לפרט יותר.
 
עו"ד זיוה אופק  
13:19 05.09.10
לפעמים ישנן פגיעות שהן תוצאה של העבודה, אולם לא בשל אירוע חד פעמי בעבודה מחד אבל גם אינן מוכרות כמחלות מקצוע מאידך. ניתן להביא חוו"ד רפואית כי מדובר על פגיעות שנוצרו כתוצאה ממיקרוטראומה. דהיינו כעין הרבה תאונות קטנות חוזרות ונשנות שכל אחת בנפרד לא יצרה נכות אולם ביחד הן גרמו לנכותך.

רופא שייתן חוו"ד או עו"ד, אם תחליטי לפנות אליהם, יוכלו לבדוק את ההתאמה של המקרה שלך לעיקרון הזה.
 
אירית
19:09 24.02.10
אני נפלתי ושברתי את הקרסול לפני שנה

נתחו אותי ויש לי פלטינות ומסמרים ברגל

אני צולעת וסובלת ממוגבלות בתנועת הרגל

הרופא המומחה רוצה לתת לי 10%-20% נכות

האם זה סביר?
 
עו"ד זיוה אופק  
08:32 25.02.10
רק מומחה רפואי יכול לייעץ באשר לנכות. פשוט התייעצי עם אורטופד מטעמך.
 
עמית
20:11 03.09.10
חןי
 
סוזן
12:18 02.09.10
שלום רב

אמא שלי קיבלה מביטוח לאומי טפסים למילוי לצורך הגשת תביעה לקיצבת זיקנה. מזה שנים שאימא שלי מקבלת קצבת נכות+גמלת ניידות והיא עקרת בית. בחודש הבא אימי תגיע לגיל 62 שבמקרה שלה הוא מהווה גיל פרישה (לאחר עיון שלי בטבלאות המפורסמות באתר הביטוח לאומי של גיל פרישה ע"פ תאריך הלידה). ע"פ הבנתי ברגע שהיא מגיעה לגיל פרישה היא לא תוכל לקבל יותר קצבת נכות אלא קיצבת זקנה בלבד.
ישנם מספר דברים שרציתי לברר בהקשר זה.

1. האם גמלת ניידות היא יכולה להמשיך ולקבל או שהיא לא תקבל יותר לא גמלת ניידות ולא קיצבת נכות אלא רק קיצבת זיקנה ?

2. האם ישנה אפשרות מבחינתה לוותר על קבלת קיצבת זקנה עכשיו ולקבלה רק עם הגיעה לגיל 70 ובינתיים להמשיך לקבל קיצבת נכות ?

3. ע"פ הידוע לי קיצבת זקנה בסיסית היא 1384 ש"ח לחודש לא כולל תוספת ותק כאשר ישנו ניכוי של ביטוח בריאות בסך 180 ש"ח כאשר המצב הנוכחי הוא שאימי מקבלת מביטוח לאומי בסביבות 4400 ש"ח (קצבת נכות+גמלת ניידות). האם היא תקבל איזושהי השלמה על ההפרש או שהסכום הבסיסי של 1384 ש"ח לחודש זה הסכום שהיא תקבל ולא יותר מזה ?
 
עו"ד זיוה אופק  
09:25 29.08.10
והגיע לגיל זיקנה רשאי לבחור בין הקיצבאות. בררי שנית עם פקיד התביעות במוסד לביטוח לאומי.
 
דינה
18:06 28.08.10
שלום ביתי בת 27 חולת סכיזופרנהי מגיל 18 מקבת את מקסימום הקיצבה אך התרופות שלה מאוד יקרות מגיעות ל700 שח בחודש מכיוון שהם לא בסל האם מישהו יכול לעזור בזה?
 
עו"ד זיוה אופק  
09:23 29.08.10
למוסד לביטוח לאומי. יש החזר מסויים.
אמי עברה כריתת אונה עליונה בריאה ימנית לאחר גילוי סרטן .
טרם התקבלה תשוב לגבי טיפולי כימותרפיה והקרנות , עדין מאושפזת בבית חולים לאחר הניתוח
הצפי הוא שגם לאחר שחרורה מבית החולים יהיה עליה להיות מחוברת לחמצן מנימום לזמן של חודשיים.
שאלתי:
1. מה נדרש על מנת לקבל קצבה כלשהי מביטוח לאומי לתקופה הנ"ל וגם רטרו חודשים אחרוה בתקופה של הבדיקות והאישפוזים השונים
2. מה אחוזי נחות שמקבלים במצב של כרותת אונה בריאה ומה המשמעות הכספית של זה?
 
עו"ד זיוה אופק  
19:57 25.08.10

מומלץ לפנות בתביעת נכות בהנחה שאמך לפני גיל הפרישה, הן בשל המחלה והן בשל הכריתה. לגבי אחוזי הנכות הצפויים יש להתייעץ עם מומחה רפואי.
שלום,
במהלך עבודתי נפצעתי ונגרמו לי שתי פריצות דיסק צוואריות.
במשך כמעט חצי שנה לא יכולתי לעבוד ועכשיו כשאני חוזרת לעבודה זה במשרה חלקית בגלל מגבלות פיזיות. (איני יכולה לשבת יותר מדי וכן לעמוד, לכופף את הצוואר וכן לסובב אותו מדי )
הדבר משפיע כמובן גם על עבודות הבית והחיים הפרטיים
האם לדעתכם יש לי אחוזי נכות או שלא מכירים בפריצת דיסק ?
 
עו"ד זיוה אופק  
19:52 25.08.10
בד"כ פריצות דיסק מוכרות כנכות ומומלץ לפנות בתביעת נכות מעבודה.
שלום .
1. אבי עבר כריתת רגל בגיל 89 . כיום מצוי בבית אבות ורוצה לשוב בהקדם לביתו.
משיחות שקיימתי עם משפחות שונות בבית האבות, הבנתי שמגיעה לאבי הטבה כגון כיסא גלגלים מסובסד, קצבה מוגדלת ממשרד האוצר.
האם נכון הדבר? ולמי בדיוק פונים?

2. אבי היה עצמאי לחלוטין ,ניהל בית לבדו ונהג ברכב עד מועד הכריתה, האם זכאי לרכב נכה ?

3. שאלה נוספת, אבי מעוניין בפרוטזה, כדי לנסות ללכת שוב ולהיות פחות תלותי . למי פונים ? איך מתחילים את ההליך ? פנייה לביטוח לאומי , קופ"ח או אחר ? האם יש עזרה כלכלית מגוף כלשהו ברכישת הפרוטזה?

בתודה מראש לתשובות
מיקי
 
יצחק תשובה
02:04 19.08.10
מה הם הקריטריונים לקביעה ולמה בכלל נניח וקיבלתי מאה אחוזי נכות כללית ממתי מתחילים לחשב את אותה נכות
 
עו"ד זיוה אופק  
09:42 19.08.10
הקביעה היא ממועד תחילת הנכות או עד 12 חודשים לפני הגשת התביעה לפי המאוחר מבין התאריכים.
 
פאר
14:18 02.08.10
שלום .
האם ניתן לקבל נכות במוסד לביטוח לאומי עקב תאונת עבודה / מחלת מקצוע במקרה של בעיה בעצם הזנב עקב ישיבה לא נוחה ומעוותת .
תודה
 
אדיר ברונשטיין   
13:40 05.08.10
ככלל , לא ניתן לתבוע בגין בעיה רפואית זו שנגרמה מהסיבה המתוארת. יחד עם זאת ניתן לתבוע בפגיעה בעצם הזנב במקרה של תאונת עבודה(ז"א שיש מועד נקוב - יום, שעה ודקה), בפגיעה שנגרמה עקב תאונה/נפילה או מכה חזקה. מחלת מקצוע עצם הזנב אינה מוכרת במל"ל.
ההגבלות שנוצרו לך עקב אותו ארוע כדאי לך להגיע אים כבר את מגיעה לשפ עים עורכת דין וחוות דעת מרופא מומחה התומכת בגירסתך אל תחששי לעשות הכנות סימולטניות עים בני מישפחתך
ככל אים אותו ארוע קרא לך בזמן העבודה אים את עובדת כדאי לך ללכת במבלו נכות של עבודה
 
עו"ד זיוה אופק  
09:41 19.08.10
עם מומחה רפואי לצורך בדיקה האם ניתן לראות בפגיעה תוצאה של מיקרוטראומה.
שאני מטפל בהם באמצעות מישחו למיניהם האים כדאי לי בככל להגיש תביעה כי אמרו לי כל מיני שמשרד הביטחון מקשה על נכי צה"ל בפרט כי אגף השיקום הינו בנוי רובו על כל מיני נוהלים ותקנות ונוהלים ויש מעט מאוד חוקים המסדירים את זה בחוק
החוקים שקיימים כיום הם משנת תרפפו ולא מתאימים להיום
 
עו"ד זיוה אופק  
09:41 19.08.10
מומלץ לפנות למומחה רפואי.
+ הוספת הודעה
   1 ...  25  26  27  28  29  30  31  32  33  ...  53  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות