בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 29

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
 
זאב גרשון
14:38 16.01.11
תודה.תודה על התשובה המהירה..אפעל בהתאם ושוב תודה.זיו
אני מעוניינת לדעת כמה % נכות אני יכולה לקבל בערך מביטוח לאומי והפנסיה עקב הבעיות הרפואיות שיש לי , והאם מחברים את % הנכות עקב כל בעיה להלן המחלות מהן אני סובלת.

דלקת פרקים פסוריאטית
פיברומילגיה
בעיות עור-ויטליגו בפנים ופסוריאזיס בקרקפת ובגוף
אוסטאופורוזיס
פריצת דיסק בחוליות L345
אני מקבלת זריקות TNF - אנברל וכן לוקחת כדורי משככי כאבים.

אשמח אם תוכלו בערך לעדכן אותי כמה % נכות אני יכולה לקבל, היות ואני שוקלת על הפסקת עבודה.

תודה מראש מזל
 
עו"ד זיוה אופק  
09:26 29.12.09
כפי שכתוב בראש העמוד רק רופא מומחה יכול להעריך את נכותך. במקרה זה נדרש אפילו יותר מרופא אחד כי יש בעיות אורטופדיות, בעיות עור ובעיות שקשורות בעיקר לראומטולוגיה או במקרים מסויימים לנוירולוגיה.

בכל אופן מומלץ פשוט לנסות להגיש תביעה במוסד לביטוח לאומי ולהתייעץ עם הרופאים המתאימים.

הנכות מחושבת באופן משוקלל. כך למשל אם יש לך 50% נכות בשל מחלה מסויימת ועוד 20% נכות בשל בעיה אחרת נכותך המשוקללת תהיה 60%.

הנכות הראשונה היא 50%. מתוך החלק הבריא (במקרה זה 50%) יש 20% נכות, דהיינו 20% מתוך 50% = 10%

50%+10% = 60%
 
עופר לוי
21:00 05.01.11
יש לי מחלה קשה וניקבע לי 51 אחוז רפואי 75 אי כושר לצמיתות רופא בכיר קבע שאני זקוק לניתוח עש וגם מותני האים לאחר ניתוח המלל יכול להוריד את הנכות תודה
 
אדיר ברונשטיין   
11:22 16.01.11
רק במידה ותעמוד בפני ועדה רפואית של המל"ל ויצגו ממצאים לפיהם חלה הטבה במצבך, המלל עשוי להוריד את שיעור הנכות המשוקלל.
 
א
21:51 05.01.11
שלום רב
לפני כשנה קיבלתי 100 אחוז נכות לתקופה של כשנה
ועכשיו קיבלתי מכתב שהועדה החליטה על 50 אחוז נכות לצמיתות מזה אומר מבחינתי?ומבחינת הסכום שאקבל כרגע?יש לציין שלא אני נשואה ואין ילדים.
בנוסף אם חזרתי כרגע לעבודה ולפני כשנה עבדתי 8 שעות וכרגע אני עובדת 6..ביטוח לאומי יכול להשלים לי את השעות החסרות?

אשמח לתגובה מהירה בנושא.
תודה מראש
 
אדיר ברונשטיין   
11:21 16.01.11
במידה וקיבלת 50% נכות לצמיתה, הרי שהמוסד לביטוח לאומי החליט לא לתת לך קצבה. מתן קיצבה ניתן לכאלו שעוברים 60% נכות משוקלל. ממליץ לפנות לרופא מומחה שיאמוד מצבך האמיתי. במידה והוא מייעץ לך שאמדן הנכות שלך עולה על 60% ממליץ לך לערער על החלטת המוסד לביטוח לאומי ולהצטייד בחוות דעת מרופא זה.
שלום לכולם
מעל 10 שנים אני סובל כאבים כרוניים שאין ביכולתי לטהר אם קליקים בכול מני פרקים וגולות שנוצרות מכך ועיבוטים .הכאב נודד בגוף רופאים לא האמינו לי (נאמר הכול בראש אין כלום) הגעתי למצבים שהפיזיותרפיסט רושם מכתבים לאורטופד שהנ"ל מוכר שנים במכון עקב בעיות גב שיבצע בדיקות של מחלות ראומטיות הופניתי לראומטולוגים ששללו בעיה בתחומם הופניתי לפסיכיאטרים וגם הם לא עזרו בינתיים הכאבים רק הלכו וגדלו אחר כך הובחנתי על ידי פרופסור המנהל מחלקה ראומטולוגית כסובל מי פיברומיאלגיה ובנוסף עקמת סקוליאוזיס ובלתי דיסק אם לחץ על השק הדוראלי .כאשר כבר מאוחר ולא ניתן לעשות כלום לאומת ההתחלה נתנו לי כול מיני תרופות סימבלטה ליריקה גאבפניטין איקסל נוקטורנו אסיול טרמדקס זריקות ועוד . ממש סופר פארם בבית כיום המצב הולך ומחמיר ושום דבר לא עוזר חשבתי כבר על התאבדות כמה פעמים כי אני רק בן 25 וכולי מיוסר ומוגבל בחיי החברה לא יכול לעבוד ולהתפרנס גם לא מה . אשקרה מרגיש נכה ועסוק כול היום בכאב .הכאב בילתי ניסבל כיום אני חיי על מורפיום(בוטרנס) וגם הוא לא ממש מקל על הכאב מקל 50 % שלפי הדעתי הגוף כבר התרגל לבוטרנס רופא המליץ לי על קנאביס רפואי ואני מחכה לאישור כמה אחוזי נכות ניתן לקבל אם כול זה?
הודה מאוד לכול מי שיכול לתת מידע רלוונטי
 
אדיר ברונשטיין   
11:16 16.01.11
מכיוון שאינני רופא, ממליץ לך לפנות לרופא מומחה (אורטופד/ראומטולוג וכד') הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"מ לאמוד אחוזי הנכות. במקומך הייתי פונה במקביל גם לפסיכיאטר הבקיא בתקנות המוסד לביטוח לאומי ע"מ שיאמוד נכותך הנפשי בעקבות הפגיעות הפיזיות. במידה וכל הפגיעות הנ"ל עולות על שיעור משוקלל של 60% נכות ממליץ הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי לקצבת נכות כללית. ממליץ לך להתצטייד בחוות דעת רפואית של אחד מהרופאים המומחים בטרם פנייתך למוסד לביטוח לאומי.
שלום
רציתי לדעת איזה זכויות מקנים לי 10 אחוז נכות,אני לא כל כך מתמצא בנושא ורציתי לדעת אילו זכויות ממשיות, אם בכלל, מקנים לי 10 אחוזי נכות? האם יש אפשרות לקיצבה חודשית מסוימת? או שאני רק אהיה "רשום במחשב" של הביטוח הלאומי בתור בנאדם שיש לו 10 אחוזי נכות, אבל חוץ מזה אני לא זכאי לשום זכות?

תודה רבה לכם.
 
עו"ד אריק שלו   
10:30 10.01.11
שלום לך מאיר, לשאלתך אשיב, אם מדובר בנכות לנפגע בעבודה, הרי ש-10% נכות יציבה מקנה מענק חד פעמי, וכן זכות לשיקום.
 
אורלי
22:43 03.01.11
אני בת 40 .
לא פניתי עד היום לביטוח לאומי, אבל יש לי מסמכים מרופא עיניים, שמעידים שיש לי עין עצלה.
יש לי עין אחת עצלה מלידה, ועין שניה עם מספר 6.75-.
האם מגיעים לי אחוזי נכות ?
 
אדיר ברונשטיין   
09:45 04.01.11
על פניו נשמע שמגיע לך אחוזי נכות. יחד אם זאת אינני מוסמך לקבוע ו/או לייעץ לך אמדן אחוזי הנכות. ממליץ כי תפני לרופא עיניים הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן נכותך.
שימי לב, היות ואני מבין שהפגיעה אינה תוצאה של תאונת עבודה, אחוזי נכות של פחות משיעור של 60% במסלול של נכות כללית לא תקנה לך קצבה נכות, כך שעל פניו נראה שאין טעם לתביעה כזו מצדך...
 
יעקב
15:22 31.12.10
לצערי אני חולה במס מחלות כרוניות
לב
ריאות {מחלה קשה}
דום נשימה בשנה
עקב מחלות אלו אני מוכר עי מ.ל.ל כנכה 76%רפואי 75 %אי כושר לצמיתה
בשנתיים האחרונות התפרצה אצלי דלקת פרקים קשה לפני כחודשיים אושפזתי אובחן אצלי שבר בירך ובעיות בצפיפות העצם כרגע אני מרותק לכיסא גלגלים כמו כן אני מתחיל טיפול מבטרא ביום א הקרוב {כמו כן אני משתמש בשנתיים האחרונות במחולל חמצן בשעת הצרך לפי הוראת רופא הלב שלי}
הגשתי למ.ל.ל תביעה לקיצבת שירותים מיוחדים וכמו כן החמרת מצב {עלי לציין כי אני נכה עי מלל כ6 שנים }
שאלתי אלו זכויות מגיעות לי ממלל
בתודה מראש
יעקב ר
 
אדיר ברונשטיין   
09:30 04.01.11
1. לפי הנתונים שמסרת, סיכוי סביר שיאשרו לך קצבת שירותם מיוחדים. יחד אם זאת אינני רשאי ויכול לתת לך אמדן חדש של אחוזי הנכות המעודכנים שלך אלא להפנותך לייעוץ אצל רופא מומחה (אורטופד/קרדיולוג וכד') הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"מ שיוכל לאמוד את אחוזי הנכות המעודכנים בהתאם להחמרה במצבך.
2. בעקבות הנתון שמסרת שהנך מוכר על-ידי המוסד לביטוח לאומי 75% נכות תפקודית ומקבל קצבת נכות מלאה בהתאמה. במידה וההחמרה במצבך שווה יותר מ 89.1% נכות תפקודית, תוכל לקבל פטור מלא ממס-הכנסה וזכאות להקלות משמעותיות ברכישה והשכרת נכסים ועוד הטבות רבות.
3. ע"מ לחצות את רף 89.1% תפקודית ממליץ בחום לפנות (בנוסף/במקביל לפגיעות הקיימות) לפסיכיאטר ע"מ להתלונן על זה שמצבך הרפואי גרם להדרדרות גם במצב הנפשי. להצטייד בחוות דעת מפסיכיאטר המעידה על נכות מסויימת בגין מצבך. זה יסייע לך לחתות את רף ה 89.1% נכות תפקודית.
 
בני.
19:35 29.12.10
1. מה ההבדל בין שיחה עם פקיד שיקום לצורך קביעת אכ"ע ( נכות כללית )לבין וועדה מול צוות נכות ?

2. האם יתכנו מצבים שפקיד שיקום יחיד עושה ראיון ונותן המלצה ופקיד תביעות מזמן נכים לצוות נכות בנוסף לשיחה עם פקיד שיקום ?
 
אני
06:27 25.12.10
האם בקביעת אחוזי נכות לוקחים בחשבון את מקצוע האדם והפגיעה ביכולת ההשתכרות?
כלומר - אובדן 2 אצבעות ביד יזכה מורה ב-X %. אך אילו מדובר בפסנתרן אזי מגיע לו % גבוה יותר. אולי 100% (ההגיון: מורה יוכל להמשיך בעבודתו ואילו הפסנתרן לא).
 
אדיר ברונשטיין   
10:23 26.12.10
בדרך כלל אין התייחסות לאופן בו נקבע אחוזי הנכות לעצם הפגיעה. יחד עם זאת עליי לציין שהשאלה כללית מדי. זה תלוי במספר רב של פרמטרים ובעיקר לאיזה מסלול הופנתה התביעה: מח' נפגעי עבודה (כלומר תאונת עבודה) או שמא מדובר במח' נכות כללית ששם החישוב נעשה בצורה שונה לחלוטין.
 
מורן
21:01 19.12.10
שלום רב

אני בעל 80% נכות רפואית,וגם 75% דרגת אי כושר יציבה.
אני בן 63 ולא עובד,מקבל קצבת נכות מלאה+ קצבה חודשית נוספת.
אני מעוניין לסחור בבורסה, ורציתי לדעת אם מגיע לי פטור ממס רווחי הון.
 
אדיר ברונשטיין   
10:20 26.12.10
למיטב ידיעתי לא מגיע לך פטור כזה. יתכן ומגיע פטור מעל 89.1%. ממליץ להיוועץ עם רואה חשבון מוסמך בנושא.
בוקר טוב, בתביעות של תאונות עבודה מול המוסד לביטוח לאומי ניתן לתבוע בנוגע לתאונה שאירעה עד 7 שנים. במידה וחלפו 7 שנים ניתן להשיג הכרה בנכות ואמדן של אחוזי נכות אך ללא פיצוי כספי.
האם ניתן לתבוע רופא בגין התרשלות, אבחון לא נכון ולא בזמן והאם לזה יש חוק התיישנות?
אודה על תשובה.
 
בילי
18:44 24.11.10
 
אדיר ברונשטיין   
10:11 29.11.10
ישנם גופים רבים (משרדי עו"ד) שעוסקים בתביעות של רשלנות רפואית. אינני יודע לומר לך בוודאות תשובה לגבי נושא זה מכיוון שזה לא תחום ההתמחות שלי. פנית לפורום של הערכת נכויות. ממליץ לך להיוועץ עם עו"ד המטפל במקרים מסוג זה.
 
בילי
20:06 29.11.10
לפגימות פיזיות לא על נפשי ואילו באזרחות זה עד שבע שנים, ואו אים לקית בת.ד חלילה לפני היותך בת 18 כלומר קטינה כאן אני לא מיודע שאלי את העו"ד שעוסקת בכך
 
דוד
11:51 22.11.10
אושפזתי מס' פעמים בחיי ואובחנתי כחולה בי-פולארי.כיום אני מטופל רק תרופתית.
לאן אני אמור לפנות בירושלים כדי לקבל מסמך רישמי על מחלתי?
האם יש מאגר רפואי?

תודה.
 
אדיר ברונשטיין   
12:09 22.11.10
בוקר טוב,
אני מניח שאתה פונה בעניין הערכת נכותך שכן זה מהות הפורום. ממליץ לך לפנות לרופא מומחה (תעסוקתי/פסיכיאטר וכד') הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לאמדן הנכות במידה ויש כזו. מעבר לכך אתה אמור לקבל סיכומי ביקור מהרופא המטפל בקופת החולים שלך במידה וטופלת בקופ"ח.
 
דוד
12:14 22.11.10
האם יש מאגר על חולי הנפש?
לאן עלי לפנות כדי לקבל מסמך על המחלה שאני חסר ישע כמוגדר בחוק.

תודה.
 
אדיר ברונשטיין   
12:35 22.11.10
אינני מכיר מאגר כזה. זהו אינו תחום העיסוק שלי.
"לאח הגדול" האמצעים לעשות כן.
שלום לפני שנה וקצת נפגעתי בברך ונקבע שעליי לעבור ניתוח בברך ע"ש פולקרסון שזה כלל חיתוך של העצם וקיבוע הרצועות ע"י ברגים לעצם תוך כדי אובחנתי כסובלת מאנקילוזיס ספנדוליטיס בנוסף אני סובלת מאנדומטריוזיס ואסטמה בועדות הרפואיות הם קיבלו את כל האישורים לכל המחלות .בנוסף לאחר 6 חודשים מהניתוח הרגל שלי עדיין לא מתכופפת ונקבע לי ניתוח אורטוסקופיה על מנת לגרום לברך להתכופף .בבדיקה שערכתי בביטוח הלאומי התברר לי שקבעו לי 56 אחוזי נכות על פרקים . מה זה אומר ?אני אמורה לקבל רטרואקטיבי מיום הנפילה פיצוי?ולמה רק על פרקים שהם בדקו גם מחלות אחרות אודה לך מאוד לתשובה בהקדם יש לי וועדה לשיקום ב 21 לדצמבר רשמית עדיין לא הודיעו לי על אחוזי הנכות גיליתי את זה לבד....
 
אדיר ברונשטיין   
11:19 16.12.10
ראשית אני מבין שפנית למסלול של נכות כללית. ע"מ לתת לך את העצה הטובה ביותר אני צריך לראות את פרוטוקול הועדה הרפואית שהיתה לך. במידה וקיבלת 56 אחוז, המשמעות היא שחסרה לך עוד 4 אחוז ע"מ לקבל קצבת נכות כללית. במידה וישנם סעיפים שלא נכנסו בחישוב בגין מחלות נוספות, עלייך להגיש עירעור במידה ולא עברו 30 יום מהמכתב שקיבלת מביטוח לאומי. במידה וכבר עבר הזמן מאז שקיבלת את התשובה מב"ל, עלייך להגיש החמרה במצב.
 
דורין
13:39 19.12.10
עדיין לא קיבלתי את המכתב מביטוח לאומי ביום שלישי יש לי איזשהיא ועדה לבדיקת השתכרות אם אני יכולה לעבוד השאלה שלי קודם כל אם אני אמורה לקבל מענק על השנה וקצת שישבתי בבית ללא יכולת לעבוד בגלל הפציעה ברגל אני יציין שוב שאני סובלת מאנקילוזיס ספנדוליטיס באזור האגן ואנדומטריוזיס ואני אמורה לעבור ב 9 לחודש ניתוח חוזר כי הניתוח לא הצליח בפעם הראשונה .האם מחלות אלו מוכרות ע"י הביטוח הלאומי כמחלות שמפריעות לתפקוד היומי כי בהתמודדות היומיומית הם פוגעות ברמה קשה מאוד
 
אדיר ברונשטיין   
15:50 19.12.10
לכשתעמדי בפני ועדה רפואית , תצייני עובדות אלו הנוגעות להעדרותך מעבודה ואי היכולת להשתכר מאז. הועדה אמורה לקבוע מועד פגיעה ולשלם מאותו המועד.
לגבי שאר המחלות, ממליץ לך שוב לפנות לרופא המטפל ו/או רופא מומחה הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"מ לאמוד היקף הנכויות. אני בכל מקרה הייתי מצטייד בחוות דעת המסכמת מצבך הרפואי הכוללת מחלות אלו ו/או מחלות נילוות שהן פועל יוצא של מחלות אלו ע"מ לתבוע את אחוז הנכות המירבי - כפי שמגיע לך עפ"י מצבך הרפואי והתפקודי העכשוי.
שלום רב

אני בן 38 איבדתי את הורי לפני שנה וחצי כמעט שניהם בחודש אחד.
אני נכנסתי לדכאון עמוק ביותר שיש ללא יכולת למצוא עבודה או תעסוקה זמנית.
לא מקבלים אותי לעבודה בגלל המצב שלי ובגלל שלא עשיתי צבא!!!
אני סובל מהתפרצויות לפעמים מאוד כועס.אין לי חשק לכלום מממש.אני לוקח כדורים ומטופל בפסכיאטריה ומעקב רפואי יש לי בעיחת הסתגלות חברתית פרופיל 21 נפשי.
ניסיתי למצוא עבודה ולא החזקתי מעמד יותר מכמה ימים.הגשתי לביטוח לאומי מסמכים רפואים+חו"ד פסכיאטרית וחו"ד של צהל. על האבחנות.
להלן האבחנות
אבחנה מס-1 NARCISSITIC PRESONALITY DISORDER
או
אבחנה מס-2 SCHIZOID PRESONALITY DISORDER
או
אבחנה מס -3 BORDERLINE PRESONALITY DISORDER
או
בחומרה קשה. עם הפרעה תפקודית קשה קבועה וקשיים בולטים
בהסתגלות חברתית.

תודה על כל תשובה דר יקר אני פשוט במצב דכאוני קשה הרבה מחשבות והמון בלאגן.
 
אדיר ברונשטיין   
10:21 19.12.10
מכיוון שאינני רופא אינני יכול לאמוד היקף נכותך במקרה זה. ממליץ לך לפנות לפסיכיאטר שבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ויכול לומר לך היקף נכותך בהתאם לממצאים בחוות הדעת שקיבלת. אני יכול לייעץ לך שאם החלטת לפנות בתביעה לביטוח לאומי, תתצטייד בחווד דעת רפואית מבעוד מועד. שים לב, תהיה זכאי לקצבה במידה והפסיכאטר כתב לך בחוות דעת שזה נאמד בלפחות 60% נכות. נכות בשיעור נמוך מזה לא תקנה לך קצבת נכות כללית.
מסרתי את כל המסמכים הרפואים
וחוו"ד מפסכיאטר בריאות הנפש שרשם לי את כל האבחנות.+מסמכים רפואים
וגם מרופא משפחה.
כרגע התיק הועבר לרופא בביטוח לאומי ואני ממתין לוועדה רפואית מה דעתך על הענין?תודה רבה לך
ראשית למען הדיוק אינני רופא. הנני בעלים של למימוש זכויות רפואיות.
בנוגע לשאלתך, ממליץ לך להצטייד בחות דעת רפואית של הרופא המטפל ו/או פסיכיאטר אחר שיכול לרשום לך במפורש בחוות דעתו את היקף הנכות לה את זכאי בהתאם לממצאים שלך. לכן חובה שתלך לפסיכיאטר שבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ויהיה מוכן לכתוב לך חוות דעת כזו.
 
אדיר ברונשטיין   
11:10 16.12.10
מחברים את אחוז הנכות של מחלה/פגיעה אחת עם אחוז ממה שנותר. קצת קשה יהיה לי להסביר בכתב. את מוזמנת ליצור עימנו קשר ואשמח להסביר בטלפון.
 
אדיר ברונשטיין   
14:09 16.12.10
בכל מקרה, במידה ופנית לעו"ד בנושא התאונה, הוא זה שיתן לך את העצה הטובה ביותר את מי כדאי לכם לתבוע ולפי איזה סדר. במידה ויש טעם לתבוע את הביטוח הלאומי במקביל לחברת הביטוח, אני בטוח שהוא יתן לך את העצה הטובה ביותר. ממליץ לך להעזר במי שפנית אליו מלכתחילה.
 
אדוה
08:14 19.12.10
לשקלל ומימה האים מהפגימה הראשית? למשל בא ניקח מנקודת הנחה אים הפגימה היא במקום שלא שייך מבחינת הקשר הרפואי בכלל לפגימה הראשית למה היא צריכה להיות משוקללת?
 
אדיר ברונשטיין   
10:16 19.12.10
משקללים את כל הפגיעות והמחלות ללא קשר עם המחלה ראשית או משנית. פשוט צריך לשקלל כל הפגיעות הראשית והנילוות כתוצאה מהמחלה המרכזית.
 
ויקי
19:42 16.12.10
שלום,
בני בן שנתיים וחצי ואמור לקבל קצבת נכות עקב בעיות אכילה ועיקוב התפתחותי (100 אחוז). זאת עד גיל 3 .אך בעיות האכילה שלו נעלמו כיוון שעבדנו על כך. לאחרונה אובחן כלוקה בשיתוק מוחין (לא כתוב אך זה קל ) , בני הולך על קצות האצבעות נופל הרבה , לא יציב והחל ללכת לא מזמן ,כן יש לו ריור ובעיות כביכול קלות נוספות.
האם יש מצב לקבל המשך אחוזי נכות מביטוח לאומי אחרי גיל 3 ? מה הם הסעיפים עליהם כן אצליח להוכיח שהוא נכה ? מספיק ההגדרה ?
מאד אשמח לקבל תשובה
ויקי
 
אדיר ברונשטיין   
10:14 19.12.10
אינני רופא ולכן אני ממליץ לך לפנות לרופא מומחה הבקיא בתקנות הביטוח לאומי לאמוד היקף הנכות בשל העדכון במחלה שנוספה. לאחר התייעצות עעימו תוכלי לפנות בתביעה למוסד לביטוח לאומי בהתאם.
 
אדוה
08:22 19.12.10
אני נמצאת במקפת הישנה ואני מקבלת פנסייה בהתאם לשנות עבודתי האים זה תקין או לא? לי ניראה כי זה לא תקין ,אבל הם המשלמים ולא אני.הם עושים מה בראש שלהם.אני מקבלת פנסייה מאוד צנועה,וקטנה הכנסתי הייתה הרבה מעל השכר הממוצע במשק ואילו הפנסיה שלי היא כמשכורת מינימום

במקפת ושולם עבורו פרמיה חוץ מהחזקת רכב
 
נתי יהודה
18:39 16.12.10
שלום הרופאים הכירו בי שיש לי סכיזופרניה לא ספציפית וOCD האם זה אומר שיתנו לי קצבת נכות יציבה? בגלל שיש לי עדיין לא יציבה ומה זה לא ספציפית אם אפשר לשאול?אם אפשר תשובה בהקדם תודה
 
אדיר ברונשטיין   
18:50 16.12.10
נתי ערב טוב,
ממליץ לפנות לרופא מומחה (פסיכיאטר) הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"מ שיאמוד היקף אחוזי הנכות בגין פגיעתך. בהתאם להמלצתו תוכל לדעת האם לפנות לביטוח לאומי בתביעה להכרה בנכותך. לידיעתך, הכרה בנכות בשיעור של פחות מ 60% תפקודית לא תקנה לך קצבת נכות.
 
קרולין נבון
17:35 09.10.10
אני הגשתי תביעה למס הכנסה לנכות . לאחר שהייתי בוועדה בביטוח לאומי קיבלתי אישור של 100 % נכות לצמיתות וכתוצאה מכך אני לא משלמת מס הכנסה. אני עדיין עובדת (אני סובלת מאי ספיקת כליות כרונית + לחץ דם גבוה + עברתי ניתוח פריצת דיסק בגב). אני בת 38 שנה. עובדת 10 שנים במקום עבודתי. רציתי לדעת האם ישנה אפשרות ליציאה לפנסיה רפואית על פי הנכות שנקבעה לי ומה התנאים (מבוטחת במבטחים)
 
עו"ד זיוה אופק  
09:02 13.10.10
ברבים מהסדרי הפנסיה ישנה אפשרות כזאת אולם על מנת לדעת בוודאות האם ישנה אפשרות כזו ומהם תנאי הפנסיה יש לבדוק את הפוליסה האישית שלך. מומלץ לבקש את פוליסת ביטוח הפנסיה כולל כל נספחיו מהחברה בה את מבוטחת ולפנות לעו"ד לייעוץ בנושא.
פנסיית נכות בהתאם לשנות עבודתי האים זה תקין או לא?
לי ניראה כי זה לא תקין ,אבל הם המשלמים ולא אני.הם עושים מה בראש שלהם.אני מקבלת פנסייה מאוד צנועה,וקטנה.
שלום , אני בת 41 חולה בקרון כבר 20 שנה בעבר קיבלתי 30% נכות קבועה.
כיום המצב החמיר אושפזתי בעבר ומטופלת כיום בזריקות יומרה ונוספה נוירופתיה סנסורית ברגליים. שתי המחלות מסבות הרבה כאב וסבל יומיומי..בעבר עבדתי כמורה אך עזבתי במפאת המחלה, כיום אני עצמאית עובדת ביצירה מהבית אך לא מרוויחה , הדבר משמש כרגע יותר עיסוק .אני מקבלת קצבה ממשרד החינוך 1200 ש"ח. האם בחישוב זכאותי לקצבת נכות יחשבו את הקצבה ממשרד החינוך?
האם לשים את הקרון כמחלה ראשונה או שנייה? האם זה משנה?
אודה לך על התייחסותך.
 
אדיר ברונשטיין   
11:22 12.12.10
מירה שבוע טוב,
כשביטוח לאומי ניגש לחשב את גובה הקצבה שלך, הוא משקלל את כל הנתונים ולוקח בחשבון כל הכנסה שלך. את אמורה להצהיר על זה בטפסים שתמלאי בעת הגשת התביעה.
אין משמעות לסדר המחלות. בכל מקרה הם מבצעים שיקלול של כלל הנכויות והאחוזים הלוונטים, בין אם זה מחלה קטנה או גדולה.
+ הוספת הודעה
   1 ...  25  26  27  28  29  30  31  32  33  ...  57  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות