בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 29

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
אני כותב בשמה של אמי

אמי חולה בסוכרת מורכבת ולא מאוזנת מזה 25 שנה ומטופלת במשאבת אינסולין. לפני 14 שנה היא קבלה 60 אחוזי נכות. לפני כשנתיים אמי נפלה על היד בתאונת דרכים וכתוצאה מהתאונה, היד נשברה והוגבלה והעלו את אחוזי הנכות ל-75 אחוז. כעבור שנה האחוזים ירדו ל-69 אחוז, אמי ערערה על ההחלטה ובערעור הוחלט להוריד עוד את האחוזים, הפעם ל-65 אחוז.
אמי מתבקשת היום להחזיר בכל חודש את ההפרשים מהשנה האחרונה. מצבה הבריאותי של אמי מחריף מיום ליום. בגיל 42 הורידו לה את כל השיניים בגלל הסוכרת, יש לה סיבוכים וניתוחים בעיניים.
היא פנתה אלי בחוסר אונים לראות מה אפשר לעזור לה. מצבה הבריאותי לא מאפשר לה לעבוד כבר שנים רבות ובמקום זה היא מתנדבת במרפאה לחולי סוכרת.
היא פנתה לאחד מהמרכזים לזכויות אדם רפואיים, ואמרו לה שמכיוון שהיא לא עובדת, יקשה לעזור לה.
במכתב מביטוח לאומי נאמר לה שהיא יכולה לערער על ההחלטה בבית הדין לעבודה.
מה שהיא הבינה זה שבכל ערעור, מתקיימת סוג של נקמנות, והאחוזים עוד יורדים. תוכלו לייעץ מה על אמי לעשות?

תודה מראש!
יואב שבוע טוב,

ממליץ פניה לרופא מומחה (פנימאי/תעסוקתי/אורטופד וכד') הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם התייעצות מקדימה לאמדן אמיתי של נכותה. בהתאם לעצתו תוכלו לעשות אחד משני הפעולות:
1. לערער על החלטת הביטוח הלאומי תוך הצטיידות בחוות דעת של מומחה המחזקת את עמדתכם.
2. לפנות לביטוח לאומי להחמרה במצב- כמובן במידה והרופא המומחה מעיד על החמרה כזו (לפחות עפ"י התאור שלך, נשמע כי חלה החמרה במצבה) ומוכן לכתוב חוות דעת בהתאם.
 
רות הלר
18:35 22.01.11
יש לי לבעלי ולבת נכות, רציתי לדעת מהם המקומות והמוסדות חוץ מעיריה שיש בהם הנחה
 
אדיר ברונשטיין   
09:58 23.01.11

רות שבוע טוב,

ע"מ שאוכל לסייע אשמח אם תעני על שתי השאלות:
מה שיעור הנכות ? מי הגוף שהכיר בנכויות ?
 
אושרת
08:52 31.12.10
בתי בת ה-5 נולדה עם עצם שוקית קצרה יותר מברגל השניה ועם חוסר של זת.
כמו כן נולדה עם פע בין אורך הגפיים וכעת הפע גדל ל-4 ס"מ. תצטרך לעבור ניתוח הארכת גפה עם ברגים. שאלתי היא האם היא זכאית לקבל קצבת נכות לכל החיים. ראוי לציין שהיא צולעת והולכת עם מדרס פנימי עד לניתוח.
 
אדיר ברונשטיין   
09:49 04.01.11
היות ואינני רופא, אינני מוסמך / רשאי לאמוד שיעור אחוזי הנכות בגין הפגיעה. ממליץ לפנות לרופא מומחה (אורטופד וכד') הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"מ לאמוד את היקף הנכות ועל-פי הנחיותיו והייעוץ שתקבלי תדעי האם כדאי לפנות בתביעה לאחוזי נכות.
 
שרון
06:58 19.01.11
נכות ילדים נקבעת לפי תפקוד ולא לפי סוג הנכות.
באם הילד מתלבש בדומה לבני גילו ואוכל כמו אחרים מבני גילו וכך בעשיית צרכים והפער אינו גדול אז פשוט אין זכאות.
 
זאב גרשון
14:00 17.01.11
כל הכבוד על התשובה המהירה שלכם
 
עו"ד אריק שלו   
09:18 18.01.11
חן חן , אנו תמיד נשמח לעמוד לשרותך.
שלום,

לפני כחצי שנה נפגעתי בתאונת עבודה.
היום קיבלתי מכתב מוועדת נכות על כך שיש לי למשך השלושה וחצי חודשים הקרובים 50% נכות. אח"כ אני אזומן לוועדה שוב.

הפגיעה עצמה הייתה בברך ועברתי ניתוח.

העבודה שלי היא פיזית. (שליח על קטנוע).

מה זה אומר לגבי העבודה?
אני הולך לעבודה? לא הולך? לא מצויין שם שום דבר לגבי זה.

מאז התאונה ועד היום(כחצי שנה) אני בבית.

תודה
 
עו"ד אריק שלו   
10:29 17.01.11
שלום לך עופר , אם לאחר קביעת אחוזי הנכות בשעור 50% עדיין אינך מסוגל לחזור לעבודתך, הנך יכול להגיש בקשה להכיר בך "כנכה נזקק" עפ"י תקנה 18 א' לתקנות הביטוח הלאומי, באופן הזה תוכל לקבל השלמה של דרגת הנכות ל- 100% . נשמח לעמוד לשרותך . אנו מאחלים לך בריאות טובה.
 
אביה
09:17 17.01.11
שלושה חודשים לאחר שעברתי השתלת מפרק ירך, זומנתי לועדה במשרד הבריאות.
השתלה זו הייתה השתלה שנייה את הראשונה עברתי שלושה חודשים לפני כן.
הרופא קבע לי 70% (השתלת שני מפרקי ירך) נכות כפי שרשום בטבלה שלהם.

לאחר שקיבלתי את הסיכום שלהם הביתה ראיתי שתחילת אחוזי הנכות נקבעו ליום בו עברתי את הניתוח השני. האם זה הגיוני להוריד את אחוזי הנכות מיד ביום הניתוח כשהייתי כל כך מוגבלת. ולאחר ניתוח שני? אודה לתשובתכם
 
עו"ד אריק שלו   
10:25 17.01.11
שלום לך אביבה, בעקרון ניתן לערער על החלטת הועדה הרפואית , נראה כי טענתך צודקת ויש מקום להגיש ערר . נשמח לעמוד לשרותך.
אנו מאחלים לך החלמה מהירה.
 
זאב גרשון
13:32 16.01.11
עקב תפקוד של הלב 70%.לצמיתות.כתוצאה מהתקף לב ואוטם שריר הלב .וסתימות נוספות.של 70 עד90%.בשני העורקים האחרים.מבקש לדעת האם ניתן לקבל אחוזי נכות וכמה ביטוח לאומי.
 
אדיר ברונשטיין   
14:18 16.01.11
מכיוון שאינני קרדיולוג, ממליץ לפנות לקרדיולוג הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן הנכות עפ"י הממצאים שברשותך. במידה ותחליט להגיש תביעה, ממליץ להצטייד בחוות דעת רפואית מקרדיולוג עימו התייעצת ויהיה מוכן לכתוב חוות דעת רפואית משפטית בגין מצבך.
 
עו"ד אריק שלו   
10:17 17.01.11
שלום לך זאב , מצב רפואי עקב מחלת לב לאחר אוטם שריר יכולה להוות בסיס לנכות רפואית, לצורך זכאות לגמלת נכות כללית. אולם הערכה של אחוזי הנכות הרפואיים יכולה להתבצע רק לאחר עיון במסמכים הרפואיים. יחד עם זאת חשוב לציין כי הזכאות לגמלה או לכל זכות כספית אחרת עקב מצב רפואי מותנית באובדן הכנסה ואובדן כושר עבודה.
נשמח לעמוד לשרותך במידה ותפנה למשרדנו.אנו מאחלים לך בריאות טובה.
 
זאב גרשון
14:38 16.01.11
תודה.תודה על התשובה המהירה..אפעל בהתאם ושוב תודה.זיו
אני מעוניינת לדעת כמה % נכות אני יכולה לקבל בערך מביטוח לאומי והפנסיה עקב הבעיות הרפואיות שיש לי , והאם מחברים את % הנכות עקב כל בעיה להלן המחלות מהן אני סובלת.

דלקת פרקים פסוריאטית
פיברומילגיה
בעיות עור-ויטליגו בפנים ופסוריאזיס בקרקפת ובגוף
אוסטאופורוזיס
פריצת דיסק בחוליות L345
אני מקבלת זריקות TNF - אנברל וכן לוקחת כדורי משככי כאבים.

אשמח אם תוכלו בערך לעדכן אותי כמה % נכות אני יכולה לקבל, היות ואני שוקלת על הפסקת עבודה.

תודה מראש מזל
 
עו"ד זיוה אופק  
09:26 29.12.09
כפי שכתוב בראש העמוד רק רופא מומחה יכול להעריך את נכותך. במקרה זה נדרש אפילו יותר מרופא אחד כי יש בעיות אורטופדיות, בעיות עור ובעיות שקשורות בעיקר לראומטולוגיה או במקרים מסויימים לנוירולוגיה.

בכל אופן מומלץ פשוט לנסות להגיש תביעה במוסד לביטוח לאומי ולהתייעץ עם הרופאים המתאימים.

הנכות מחושבת באופן משוקלל. כך למשל אם יש לך 50% נכות בשל מחלה מסויימת ועוד 20% נכות בשל בעיה אחרת נכותך המשוקללת תהיה 60%.

הנכות הראשונה היא 50%. מתוך החלק הבריא (במקרה זה 50%) יש 20% נכות, דהיינו 20% מתוך 50% = 10%

50%+10% = 60%
 
עופר לוי
21:00 05.01.11
יש לי מחלה קשה וניקבע לי 51 אחוז רפואי 75 אי כושר לצמיתות רופא בכיר קבע שאני זקוק לניתוח עש וגם מותני האים לאחר ניתוח המלל יכול להוריד את הנכות תודה
 
אדיר ברונשטיין   
11:22 16.01.11
רק במידה ותעמוד בפני ועדה רפואית של המל"ל ויצגו ממצאים לפיהם חלה הטבה במצבך, המלל עשוי להוריד את שיעור הנכות המשוקלל.
 
א
21:51 05.01.11
שלום רב
לפני כשנה קיבלתי 100 אחוז נכות לתקופה של כשנה
ועכשיו קיבלתי מכתב שהועדה החליטה על 50 אחוז נכות לצמיתות מזה אומר מבחינתי?ומבחינת הסכום שאקבל כרגע?יש לציין שלא אני נשואה ואין ילדים.
בנוסף אם חזרתי כרגע לעבודה ולפני כשנה עבדתי 8 שעות וכרגע אני עובדת 6..ביטוח לאומי יכול להשלים לי את השעות החסרות?

אשמח לתגובה מהירה בנושא.
תודה מראש
 
אדיר ברונשטיין   
11:21 16.01.11
במידה וקיבלת 50% נכות לצמיתה, הרי שהמוסד לביטוח לאומי החליט לא לתת לך קצבה. מתן קיצבה ניתן לכאלו שעוברים 60% נכות משוקלל. ממליץ לפנות לרופא מומחה שיאמוד מצבך האמיתי. במידה והוא מייעץ לך שאמדן הנכות שלך עולה על 60% ממליץ לך לערער על החלטת המוסד לביטוח לאומי ולהצטייד בחוות דעת מרופא זה.
שלום לכולם
מעל 10 שנים אני סובל כאבים כרוניים שאין ביכולתי לטהר אם קליקים בכול מני פרקים וגולות שנוצרות מכך ועיבוטים .הכאב נודד בגוף רופאים לא האמינו לי (נאמר הכול בראש אין כלום) הגעתי למצבים שהפיזיותרפיסט רושם מכתבים לאורטופד שהנ"ל מוכר שנים במכון עקב בעיות גב שיבצע בדיקות של מחלות ראומטיות הופניתי לראומטולוגים ששללו בעיה בתחומם הופניתי לפסיכיאטרים וגם הם לא עזרו בינתיים הכאבים רק הלכו וגדלו אחר כך הובחנתי על ידי פרופסור המנהל מחלקה ראומטולוגית כסובל מי פיברומיאלגיה ובנוסף עקמת סקוליאוזיס ובלתי דיסק אם לחץ על השק הדוראלי .כאשר כבר מאוחר ולא ניתן לעשות כלום לאומת ההתחלה נתנו לי כול מיני תרופות סימבלטה ליריקה גאבפניטין איקסל נוקטורנו אסיול טרמדקס זריקות ועוד . ממש סופר פארם בבית כיום המצב הולך ומחמיר ושום דבר לא עוזר חשבתי כבר על התאבדות כמה פעמים כי אני רק בן 25 וכולי מיוסר ומוגבל בחיי החברה לא יכול לעבוד ולהתפרנס גם לא מה . אשקרה מרגיש נכה ועסוק כול היום בכאב .הכאב בילתי ניסבל כיום אני חיי על מורפיום(בוטרנס) וגם הוא לא ממש מקל על הכאב מקל 50 % שלפי הדעתי הגוף כבר התרגל לבוטרנס רופא המליץ לי על קנאביס רפואי ואני מחכה לאישור כמה אחוזי נכות ניתן לקבל אם כול זה?
הודה מאוד לכול מי שיכול לתת מידע רלוונטי
 
אדיר ברונשטיין   
11:16 16.01.11
מכיוון שאינני רופא, ממליץ לך לפנות לרופא מומחה (אורטופד/ראומטולוג וכד') הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"מ לאמוד אחוזי הנכות. במקומך הייתי פונה במקביל גם לפסיכיאטר הבקיא בתקנות המוסד לביטוח לאומי ע"מ שיאמוד נכותך הנפשי בעקבות הפגיעות הפיזיות. במידה וכל הפגיעות הנ"ל עולות על שיעור משוקלל של 60% נכות ממליץ הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי לקצבת נכות כללית. ממליץ לך להתצטייד בחוות דעת רפואית של אחד מהרופאים המומחים בטרם פנייתך למוסד לביטוח לאומי.
שלום
רציתי לדעת איזה זכויות מקנים לי 10 אחוז נכות,אני לא כל כך מתמצא בנושא ורציתי לדעת אילו זכויות ממשיות, אם בכלל, מקנים לי 10 אחוזי נכות? האם יש אפשרות לקיצבה חודשית מסוימת? או שאני רק אהיה "רשום במחשב" של הביטוח הלאומי בתור בנאדם שיש לו 10 אחוזי נכות, אבל חוץ מזה אני לא זכאי לשום זכות?

תודה רבה לכם.
 
עו"ד אריק שלו   
10:30 10.01.11
שלום לך מאיר, לשאלתך אשיב, אם מדובר בנכות לנפגע בעבודה, הרי ש-10% נכות יציבה מקנה מענק חד פעמי, וכן זכות לשיקום.
 
אורלי
22:43 03.01.11
אני בת 40 .
לא פניתי עד היום לביטוח לאומי, אבל יש לי מסמכים מרופא עיניים, שמעידים שיש לי עין עצלה.
יש לי עין אחת עצלה מלידה, ועין שניה עם מספר 6.75-.
האם מגיעים לי אחוזי נכות ?
 
אדיר ברונשטיין   
09:45 04.01.11
על פניו נשמע שמגיע לך אחוזי נכות. יחד אם זאת אינני מוסמך לקבוע ו/או לייעץ לך אמדן אחוזי הנכות. ממליץ כי תפני לרופא עיניים הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן נכותך.
שימי לב, היות ואני מבין שהפגיעה אינה תוצאה של תאונת עבודה, אחוזי נכות של פחות משיעור של 60% במסלול של נכות כללית לא תקנה לך קצבה נכות, כך שעל פניו נראה שאין טעם לתביעה כזו מצדך...
 
יעקב
15:22 31.12.10
לצערי אני חולה במס מחלות כרוניות
לב
ריאות {מחלה קשה}
דום נשימה בשנה
עקב מחלות אלו אני מוכר עי מ.ל.ל כנכה 76%רפואי 75 %אי כושר לצמיתה
בשנתיים האחרונות התפרצה אצלי דלקת פרקים קשה לפני כחודשיים אושפזתי אובחן אצלי שבר בירך ובעיות בצפיפות העצם כרגע אני מרותק לכיסא גלגלים כמו כן אני מתחיל טיפול מבטרא ביום א הקרוב {כמו כן אני משתמש בשנתיים האחרונות במחולל חמצן בשעת הצרך לפי הוראת רופא הלב שלי}
הגשתי למ.ל.ל תביעה לקיצבת שירותים מיוחדים וכמו כן החמרת מצב {עלי לציין כי אני נכה עי מלל כ6 שנים }
שאלתי אלו זכויות מגיעות לי ממלל
בתודה מראש
יעקב ר
 
אדיר ברונשטיין   
09:30 04.01.11
1. לפי הנתונים שמסרת, סיכוי סביר שיאשרו לך קצבת שירותם מיוחדים. יחד אם זאת אינני רשאי ויכול לתת לך אמדן חדש של אחוזי הנכות המעודכנים שלך אלא להפנותך לייעוץ אצל רופא מומחה (אורטופד/קרדיולוג וכד') הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"מ שיוכל לאמוד את אחוזי הנכות המעודכנים בהתאם להחמרה במצבך.
2. בעקבות הנתון שמסרת שהנך מוכר על-ידי המוסד לביטוח לאומי 75% נכות תפקודית ומקבל קצבת נכות מלאה בהתאמה. במידה וההחמרה במצבך שווה יותר מ 89.1% נכות תפקודית, תוכל לקבל פטור מלא ממס-הכנסה וזכאות להקלות משמעותיות ברכישה והשכרת נכסים ועוד הטבות רבות.
3. ע"מ לחצות את רף 89.1% תפקודית ממליץ בחום לפנות (בנוסף/במקביל לפגיעות הקיימות) לפסיכיאטר ע"מ להתלונן על זה שמצבך הרפואי גרם להדרדרות גם במצב הנפשי. להצטייד בחוות דעת מפסיכיאטר המעידה על נכות מסויימת בגין מצבך. זה יסייע לך לחתות את רף ה 89.1% נכות תפקודית.
 
בני.
19:35 29.12.10
1. מה ההבדל בין שיחה עם פקיד שיקום לצורך קביעת אכ"ע ( נכות כללית )לבין וועדה מול צוות נכות ?

2. האם יתכנו מצבים שפקיד שיקום יחיד עושה ראיון ונותן המלצה ופקיד תביעות מזמן נכים לצוות נכות בנוסף לשיחה עם פקיד שיקום ?
 
אני
06:27 25.12.10
האם בקביעת אחוזי נכות לוקחים בחשבון את מקצוע האדם והפגיעה ביכולת ההשתכרות?
כלומר - אובדן 2 אצבעות ביד יזכה מורה ב-X %. אך אילו מדובר בפסנתרן אזי מגיע לו % גבוה יותר. אולי 100% (ההגיון: מורה יוכל להמשיך בעבודתו ואילו הפסנתרן לא).
 
אדיר ברונשטיין   
10:23 26.12.10
בדרך כלל אין התייחסות לאופן בו נקבע אחוזי הנכות לעצם הפגיעה. יחד עם זאת עליי לציין שהשאלה כללית מדי. זה תלוי במספר רב של פרמטרים ובעיקר לאיזה מסלול הופנתה התביעה: מח' נפגעי עבודה (כלומר תאונת עבודה) או שמא מדובר במח' נכות כללית ששם החישוב נעשה בצורה שונה לחלוטין.
 
מורן
21:01 19.12.10
שלום רב

אני בעל 80% נכות רפואית,וגם 75% דרגת אי כושר יציבה.
אני בן 63 ולא עובד,מקבל קצבת נכות מלאה+ קצבה חודשית נוספת.
אני מעוניין לסחור בבורסה, ורציתי לדעת אם מגיע לי פטור ממס רווחי הון.
 
אדיר ברונשטיין   
10:20 26.12.10
למיטב ידיעתי לא מגיע לך פטור כזה. יתכן ומגיע פטור מעל 89.1%. ממליץ להיוועץ עם רואה חשבון מוסמך בנושא.
בוקר טוב, בתביעות של תאונות עבודה מול המוסד לביטוח לאומי ניתן לתבוע בנוגע לתאונה שאירעה עד 7 שנים. במידה וחלפו 7 שנים ניתן להשיג הכרה בנכות ואמדן של אחוזי נכות אך ללא פיצוי כספי.
האם ניתן לתבוע רופא בגין התרשלות, אבחון לא נכון ולא בזמן והאם לזה יש חוק התיישנות?
אודה על תשובה.
 
בילי
18:44 24.11.10
 
אדיר ברונשטיין   
10:11 29.11.10
ישנם גופים רבים (משרדי עו"ד) שעוסקים בתביעות של רשלנות רפואית. אינני יודע לומר לך בוודאות תשובה לגבי נושא זה מכיוון שזה לא תחום ההתמחות שלי. פנית לפורום של הערכת נכויות. ממליץ לך להיוועץ עם עו"ד המטפל במקרים מסוג זה.
 
בילי
20:06 29.11.10
לפגימות פיזיות לא על נפשי ואילו באזרחות זה עד שבע שנים, ואו אים לקית בת.ד חלילה לפני היותך בת 18 כלומר קטינה כאן אני לא מיודע שאלי את העו"ד שעוסקת בכך
 
דוד
11:51 22.11.10
אושפזתי מס' פעמים בחיי ואובחנתי כחולה בי-פולארי.כיום אני מטופל רק תרופתית.
לאן אני אמור לפנות בירושלים כדי לקבל מסמך רישמי על מחלתי?
האם יש מאגר רפואי?

תודה.
 
אדיר ברונשטיין   
12:09 22.11.10
בוקר טוב,
אני מניח שאתה פונה בעניין הערכת נכותך שכן זה מהות הפורום. ממליץ לך לפנות לרופא מומחה (תעסוקתי/פסיכיאטר וכד') הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לאמדן הנכות במידה ויש כזו. מעבר לכך אתה אמור לקבל סיכומי ביקור מהרופא המטפל בקופת החולים שלך במידה וטופלת בקופ"ח.
 
דוד
12:14 22.11.10
האם יש מאגר על חולי הנפש?
לאן עלי לפנות כדי לקבל מסמך על המחלה שאני חסר ישע כמוגדר בחוק.

תודה.
 
אדיר ברונשטיין   
12:35 22.11.10
אינני מכיר מאגר כזה. זהו אינו תחום העיסוק שלי.
"לאח הגדול" האמצעים לעשות כן.
שלום לפני שנה וקצת נפגעתי בברך ונקבע שעליי לעבור ניתוח בברך ע"ש פולקרסון שזה כלל חיתוך של העצם וקיבוע הרצועות ע"י ברגים לעצם תוך כדי אובחנתי כסובלת מאנקילוזיס ספנדוליטיס בנוסף אני סובלת מאנדומטריוזיס ואסטמה בועדות הרפואיות הם קיבלו את כל האישורים לכל המחלות .בנוסף לאחר 6 חודשים מהניתוח הרגל שלי עדיין לא מתכופפת ונקבע לי ניתוח אורטוסקופיה על מנת לגרום לברך להתכופף .בבדיקה שערכתי בביטוח הלאומי התברר לי שקבעו לי 56 אחוזי נכות על פרקים . מה זה אומר ?אני אמורה לקבל רטרואקטיבי מיום הנפילה פיצוי?ולמה רק על פרקים שהם בדקו גם מחלות אחרות אודה לך מאוד לתשובה בהקדם יש לי וועדה לשיקום ב 21 לדצמבר רשמית עדיין לא הודיעו לי על אחוזי הנכות גיליתי את זה לבד....
 
אדיר ברונשטיין   
11:19 16.12.10
ראשית אני מבין שפנית למסלול של נכות כללית. ע"מ לתת לך את העצה הטובה ביותר אני צריך לראות את פרוטוקול הועדה הרפואית שהיתה לך. במידה וקיבלת 56 אחוז, המשמעות היא שחסרה לך עוד 4 אחוז ע"מ לקבל קצבת נכות כללית. במידה וישנם סעיפים שלא נכנסו בחישוב בגין מחלות נוספות, עלייך להגיש עירעור במידה ולא עברו 30 יום מהמכתב שקיבלת מביטוח לאומי. במידה וכבר עבר הזמן מאז שקיבלת את התשובה מב"ל, עלייך להגיש החמרה במצב.
 
דורין
13:39 19.12.10
עדיין לא קיבלתי את המכתב מביטוח לאומי ביום שלישי יש לי איזשהיא ועדה לבדיקת השתכרות אם אני יכולה לעבוד השאלה שלי קודם כל אם אני אמורה לקבל מענק על השנה וקצת שישבתי בבית ללא יכולת לעבוד בגלל הפציעה ברגל אני יציין שוב שאני סובלת מאנקילוזיס ספנדוליטיס באזור האגן ואנדומטריוזיס ואני אמורה לעבור ב 9 לחודש ניתוח חוזר כי הניתוח לא הצליח בפעם הראשונה .האם מחלות אלו מוכרות ע"י הביטוח הלאומי כמחלות שמפריעות לתפקוד היומי כי בהתמודדות היומיומית הם פוגעות ברמה קשה מאוד
 
אדיר ברונשטיין   
15:50 19.12.10
לכשתעמדי בפני ועדה רפואית , תצייני עובדות אלו הנוגעות להעדרותך מעבודה ואי היכולת להשתכר מאז. הועדה אמורה לקבוע מועד פגיעה ולשלם מאותו המועד.
לגבי שאר המחלות, ממליץ לך שוב לפנות לרופא המטפל ו/או רופא מומחה הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"מ לאמוד היקף הנכויות. אני בכל מקרה הייתי מצטייד בחוות דעת המסכמת מצבך הרפואי הכוללת מחלות אלו ו/או מחלות נילוות שהן פועל יוצא של מחלות אלו ע"מ לתבוע את אחוז הנכות המירבי - כפי שמגיע לך עפ"י מצבך הרפואי והתפקודי העכשוי.
+ הוספת הודעה
   1 ...  25  26  27  28  29  30  31  32  33  ...  57  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות