בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 29

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
 
בני.
19:35 29.12.10
1. מה ההבדל בין שיחה עם פקיד שיקום לצורך קביעת אכ"ע ( נכות כללית )לבין וועדה מול צוות נכות ?

2. האם יתכנו מצבים שפקיד שיקום יחיד עושה ראיון ונותן המלצה ופקיד תביעות מזמן נכים לצוות נכות בנוסף לשיחה עם פקיד שיקום ?
 
אני
06:27 25.12.10
האם בקביעת אחוזי נכות לוקחים בחשבון את מקצוע האדם והפגיעה ביכולת ההשתכרות?
כלומר - אובדן 2 אצבעות ביד יזכה מורה ב-X %. אך אילו מדובר בפסנתרן אזי מגיע לו % גבוה יותר. אולי 100% (ההגיון: מורה יוכל להמשיך בעבודתו ואילו הפסנתרן לא).
 
אדיר ברונשטיין   
10:23 26.12.10
בדרך כלל אין התייחסות לאופן בו נקבע אחוזי הנכות לעצם הפגיעה. יחד עם זאת עליי לציין שהשאלה כללית מדי. זה תלוי במספר רב של פרמטרים ובעיקר לאיזה מסלול הופנתה התביעה: מח' נפגעי עבודה (כלומר תאונת עבודה) או שמא מדובר במח' נכות כללית ששם החישוב נעשה בצורה שונה לחלוטין.
 
מורן
21:01 19.12.10
שלום רב

אני בעל 80% נכות רפואית,וגם 75% דרגת אי כושר יציבה.
אני בן 63 ולא עובד,מקבל קצבת נכות מלאה+ קצבה חודשית נוספת.
אני מעוניין לסחור בבורסה, ורציתי לדעת אם מגיע לי פטור ממס רווחי הון.
 
אדיר ברונשטיין   
10:20 26.12.10
למיטב ידיעתי לא מגיע לך פטור כזה. יתכן ומגיע פטור מעל 89.1%. ממליץ להיוועץ עם רואה חשבון מוסמך בנושא.
בוקר טוב, בתביעות של תאונות עבודה מול המוסד לביטוח לאומי ניתן לתבוע בנוגע לתאונה שאירעה עד 7 שנים. במידה וחלפו 7 שנים ניתן להשיג הכרה בנכות ואמדן של אחוזי נכות אך ללא פיצוי כספי.
האם ניתן לתבוע רופא בגין התרשלות, אבחון לא נכון ולא בזמן והאם לזה יש חוק התיישנות?
אודה על תשובה.
 
בילי
18:44 24.11.10
 
אדיר ברונשטיין   
10:11 29.11.10
ישנם גופים רבים (משרדי עו"ד) שעוסקים בתביעות של רשלנות רפואית. אינני יודע לומר לך בוודאות תשובה לגבי נושא זה מכיוון שזה לא תחום ההתמחות שלי. פנית לפורום של הערכת נכויות. ממליץ לך להיוועץ עם עו"ד המטפל במקרים מסוג זה.
 
בילי
20:06 29.11.10
לפגימות פיזיות לא על נפשי ואילו באזרחות זה עד שבע שנים, ואו אים לקית בת.ד חלילה לפני היותך בת 18 כלומר קטינה כאן אני לא מיודע שאלי את העו"ד שעוסקת בכך
 
דוד
11:51 22.11.10
אושפזתי מס' פעמים בחיי ואובחנתי כחולה בי-פולארי.כיום אני מטופל רק תרופתית.
לאן אני אמור לפנות בירושלים כדי לקבל מסמך רישמי על מחלתי?
האם יש מאגר רפואי?

תודה.
 
אדיר ברונשטיין   
12:09 22.11.10
בוקר טוב,
אני מניח שאתה פונה בעניין הערכת נכותך שכן זה מהות הפורום. ממליץ לך לפנות לרופא מומחה (תעסוקתי/פסיכיאטר וכד') הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לאמדן הנכות במידה ויש כזו. מעבר לכך אתה אמור לקבל סיכומי ביקור מהרופא המטפל בקופת החולים שלך במידה וטופלת בקופ"ח.
 
דוד
12:14 22.11.10
האם יש מאגר על חולי הנפש?
לאן עלי לפנות כדי לקבל מסמך על המחלה שאני חסר ישע כמוגדר בחוק.

תודה.
 
אדיר ברונשטיין   
12:35 22.11.10
אינני מכיר מאגר כזה. זהו אינו תחום העיסוק שלי.
"לאח הגדול" האמצעים לעשות כן.
שלום לפני שנה וקצת נפגעתי בברך ונקבע שעליי לעבור ניתוח בברך ע"ש פולקרסון שזה כלל חיתוך של העצם וקיבוע הרצועות ע"י ברגים לעצם תוך כדי אובחנתי כסובלת מאנקילוזיס ספנדוליטיס בנוסף אני סובלת מאנדומטריוזיס ואסטמה בועדות הרפואיות הם קיבלו את כל האישורים לכל המחלות .בנוסף לאחר 6 חודשים מהניתוח הרגל שלי עדיין לא מתכופפת ונקבע לי ניתוח אורטוסקופיה על מנת לגרום לברך להתכופף .בבדיקה שערכתי בביטוח הלאומי התברר לי שקבעו לי 56 אחוזי נכות על פרקים . מה זה אומר ?אני אמורה לקבל רטרואקטיבי מיום הנפילה פיצוי?ולמה רק על פרקים שהם בדקו גם מחלות אחרות אודה לך מאוד לתשובה בהקדם יש לי וועדה לשיקום ב 21 לדצמבר רשמית עדיין לא הודיעו לי על אחוזי הנכות גיליתי את זה לבד....
 
אדיר ברונשטיין   
11:19 16.12.10
ראשית אני מבין שפנית למסלול של נכות כללית. ע"מ לתת לך את העצה הטובה ביותר אני צריך לראות את פרוטוקול הועדה הרפואית שהיתה לך. במידה וקיבלת 56 אחוז, המשמעות היא שחסרה לך עוד 4 אחוז ע"מ לקבל קצבת נכות כללית. במידה וישנם סעיפים שלא נכנסו בחישוב בגין מחלות נוספות, עלייך להגיש עירעור במידה ולא עברו 30 יום מהמכתב שקיבלת מביטוח לאומי. במידה וכבר עבר הזמן מאז שקיבלת את התשובה מב"ל, עלייך להגיש החמרה במצב.
 
דורין
13:39 19.12.10
עדיין לא קיבלתי את המכתב מביטוח לאומי ביום שלישי יש לי איזשהיא ועדה לבדיקת השתכרות אם אני יכולה לעבוד השאלה שלי קודם כל אם אני אמורה לקבל מענק על השנה וקצת שישבתי בבית ללא יכולת לעבוד בגלל הפציעה ברגל אני יציין שוב שאני סובלת מאנקילוזיס ספנדוליטיס באזור האגן ואנדומטריוזיס ואני אמורה לעבור ב 9 לחודש ניתוח חוזר כי הניתוח לא הצליח בפעם הראשונה .האם מחלות אלו מוכרות ע"י הביטוח הלאומי כמחלות שמפריעות לתפקוד היומי כי בהתמודדות היומיומית הם פוגעות ברמה קשה מאוד
 
אדיר ברונשטיין   
15:50 19.12.10
לכשתעמדי בפני ועדה רפואית , תצייני עובדות אלו הנוגעות להעדרותך מעבודה ואי היכולת להשתכר מאז. הועדה אמורה לקבוע מועד פגיעה ולשלם מאותו המועד.
לגבי שאר המחלות, ממליץ לך שוב לפנות לרופא המטפל ו/או רופא מומחה הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"מ לאמוד היקף הנכויות. אני בכל מקרה הייתי מצטייד בחוות דעת המסכמת מצבך הרפואי הכוללת מחלות אלו ו/או מחלות נילוות שהן פועל יוצא של מחלות אלו ע"מ לתבוע את אחוז הנכות המירבי - כפי שמגיע לך עפ"י מצבך הרפואי והתפקודי העכשוי.
שלום רב

אני בן 38 איבדתי את הורי לפני שנה וחצי כמעט שניהם בחודש אחד.
אני נכנסתי לדכאון עמוק ביותר שיש ללא יכולת למצוא עבודה או תעסוקה זמנית.
לא מקבלים אותי לעבודה בגלל המצב שלי ובגלל שלא עשיתי צבא!!!
אני סובל מהתפרצויות לפעמים מאוד כועס.אין לי חשק לכלום מממש.אני לוקח כדורים ומטופל בפסכיאטריה ומעקב רפואי יש לי בעיחת הסתגלות חברתית פרופיל 21 נפשי.
ניסיתי למצוא עבודה ולא החזקתי מעמד יותר מכמה ימים.הגשתי לביטוח לאומי מסמכים רפואים+חו"ד פסכיאטרית וחו"ד של צהל. על האבחנות.
להלן האבחנות
אבחנה מס-1 NARCISSITIC PRESONALITY DISORDER
או
אבחנה מס-2 SCHIZOID PRESONALITY DISORDER
או
אבחנה מס -3 BORDERLINE PRESONALITY DISORDER
או
בחומרה קשה. עם הפרעה תפקודית קשה קבועה וקשיים בולטים
בהסתגלות חברתית.

תודה על כל תשובה דר יקר אני פשוט במצב דכאוני קשה הרבה מחשבות והמון בלאגן.
 
אדיר ברונשטיין   
10:21 19.12.10
מכיוון שאינני רופא אינני יכול לאמוד היקף נכותך במקרה זה. ממליץ לך לפנות לפסיכיאטר שבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ויכול לומר לך היקף נכותך בהתאם לממצאים בחוות הדעת שקיבלת. אני יכול לייעץ לך שאם החלטת לפנות בתביעה לביטוח לאומי, תתצטייד בחווד דעת רפואית מבעוד מועד. שים לב, תהיה זכאי לקצבה במידה והפסיכאטר כתב לך בחוות דעת שזה נאמד בלפחות 60% נכות. נכות בשיעור נמוך מזה לא תקנה לך קצבת נכות כללית.
מסרתי את כל המסמכים הרפואים
וחוו"ד מפסכיאטר בריאות הנפש שרשם לי את כל האבחנות.+מסמכים רפואים
וגם מרופא משפחה.
כרגע התיק הועבר לרופא בביטוח לאומי ואני ממתין לוועדה רפואית מה דעתך על הענין?תודה רבה לך
ראשית למען הדיוק אינני רופא. הנני בעלים של למימוש זכויות רפואיות.
בנוגע לשאלתך, ממליץ לך להצטייד בחות דעת רפואית של הרופא המטפל ו/או פסיכיאטר אחר שיכול לרשום לך במפורש בחוות דעתו את היקף הנכות לה את זכאי בהתאם לממצאים שלך. לכן חובה שתלך לפסיכיאטר שבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ויהיה מוכן לכתוב לך חוות דעת כזו.
 
אדיר ברונשטיין   
11:10 16.12.10
מחברים את אחוז הנכות של מחלה/פגיעה אחת עם אחוז ממה שנותר. קצת קשה יהיה לי להסביר בכתב. את מוזמנת ליצור עימנו קשר ואשמח להסביר בטלפון.
 
אדיר ברונשטיין   
14:09 16.12.10
בכל מקרה, במידה ופנית לעו"ד בנושא התאונה, הוא זה שיתן לך את העצה הטובה ביותר את מי כדאי לכם לתבוע ולפי איזה סדר. במידה ויש טעם לתבוע את הביטוח הלאומי במקביל לחברת הביטוח, אני בטוח שהוא יתן לך את העצה הטובה ביותר. ממליץ לך להעזר במי שפנית אליו מלכתחילה.
 
אדוה
08:14 19.12.10
לשקלל ומימה האים מהפגימה הראשית? למשל בא ניקח מנקודת הנחה אים הפגימה היא במקום שלא שייך מבחינת הקשר הרפואי בכלל לפגימה הראשית למה היא צריכה להיות משוקללת?
 
אדיר ברונשטיין   
10:16 19.12.10
משקללים את כל הפגיעות והמחלות ללא קשר עם המחלה ראשית או משנית. פשוט צריך לשקלל כל הפגיעות הראשית והנילוות כתוצאה מהמחלה המרכזית.
 
ויקי
19:42 16.12.10
שלום,
בני בן שנתיים וחצי ואמור לקבל קצבת נכות עקב בעיות אכילה ועיקוב התפתחותי (100 אחוז). זאת עד גיל 3 .אך בעיות האכילה שלו נעלמו כיוון שעבדנו על כך. לאחרונה אובחן כלוקה בשיתוק מוחין (לא כתוב אך זה קל ) , בני הולך על קצות האצבעות נופל הרבה , לא יציב והחל ללכת לא מזמן ,כן יש לו ריור ובעיות כביכול קלות נוספות.
האם יש מצב לקבל המשך אחוזי נכות מביטוח לאומי אחרי גיל 3 ? מה הם הסעיפים עליהם כן אצליח להוכיח שהוא נכה ? מספיק ההגדרה ?
מאד אשמח לקבל תשובה
ויקי
 
אדיר ברונשטיין   
10:14 19.12.10
אינני רופא ולכן אני ממליץ לך לפנות לרופא מומחה הבקיא בתקנות הביטוח לאומי לאמוד היקף הנכות בשל העדכון במחלה שנוספה. לאחר התייעצות עעימו תוכלי לפנות בתביעה למוסד לביטוח לאומי בהתאם.
 
אדוה
08:22 19.12.10
אני נמצאת במקפת הישנה ואני מקבלת פנסייה בהתאם לשנות עבודתי האים זה תקין או לא? לי ניראה כי זה לא תקין ,אבל הם המשלמים ולא אני.הם עושים מה בראש שלהם.אני מקבלת פנסייה מאוד צנועה,וקטנה הכנסתי הייתה הרבה מעל השכר הממוצע במשק ואילו הפנסיה שלי היא כמשכורת מינימום

במקפת ושולם עבורו פרמיה חוץ מהחזקת רכב
 
נתי יהודה
18:39 16.12.10
שלום הרופאים הכירו בי שיש לי סכיזופרניה לא ספציפית וOCD האם זה אומר שיתנו לי קצבת נכות יציבה? בגלל שיש לי עדיין לא יציבה ומה זה לא ספציפית אם אפשר לשאול?אם אפשר תשובה בהקדם תודה
 
אדיר ברונשטיין   
18:50 16.12.10
נתי ערב טוב,
ממליץ לפנות לרופא מומחה (פסיכיאטר) הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"מ שיאמוד היקף אחוזי הנכות בגין פגיעתך. בהתאם להמלצתו תוכל לדעת האם לפנות לביטוח לאומי בתביעה להכרה בנכותך. לידיעתך, הכרה בנכות בשיעור של פחות מ 60% תפקודית לא תקנה לך קצבת נכות.
שלום , אני בת 41 חולה בקרון כבר 20 שנה בעבר קיבלתי 30% נכות קבועה.
כיום המצב החמיר אושפזתי בעבר ומטופלת כיום בזריקות יומרה ונוספה נוירופתיה סנסורית ברגליים. שתי המחלות מסבות הרבה כאב וסבל יומיומי..בעבר עבדתי כמורה אך עזבתי במפאת המחלה, כיום אני עצמאית עובדת ביצירה מהבית אך לא מרוויחה , הדבר משמש כרגע יותר עיסוק .אני מקבלת קצבה ממשרד החינוך 1200 ש"ח. האם בחישוב זכאותי לקצבת נכות יחשבו את הקצבה ממשרד החינוך?
האם לשים את הקרון כמחלה ראשונה או שנייה? האם זה משנה?
אודה לך על התייחסותך.
 
אדיר ברונשטיין   
11:22 12.12.10
מירה שבוע טוב,
כשביטוח לאומי ניגש לחשב את גובה הקצבה שלך, הוא משקלל את כל הנתונים ולוקח בחשבון כל הכנסה שלך. את אמורה להצהיר על זה בטפסים שתמלאי בעת הגשת התביעה.
אין משמעות לסדר המחלות. בכל מקרה הם מבצעים שיקלול של כלל הנכויות והאחוזים הלוונטים, בין אם זה מחלה קטנה או גדולה.
 
קרולין נבון
17:35 09.10.10
אני הגשתי תביעה למס הכנסה לנכות . לאחר שהייתי בוועדה בביטוח לאומי קיבלתי אישור של 100 % נכות לצמיתות וכתוצאה מכך אני לא משלמת מס הכנסה. אני עדיין עובדת (אני סובלת מאי ספיקת כליות כרונית + לחץ דם גבוה + עברתי ניתוח פריצת דיסק בגב). אני בת 38 שנה. עובדת 10 שנים במקום עבודתי. רציתי לדעת האם ישנה אפשרות ליציאה לפנסיה רפואית על פי הנכות שנקבעה לי ומה התנאים (מבוטחת במבטחים)
 
עו"ד זיוה אופק  
09:02 13.10.10
ברבים מהסדרי הפנסיה ישנה אפשרות כזאת אולם על מנת לדעת בוודאות האם ישנה אפשרות כזו ומהם תנאי הפנסיה יש לבדוק את הפוליסה האישית שלך. מומלץ לבקש את פוליסת ביטוח הפנסיה כולל כל נספחיו מהחברה בה את מבוטחת ולפנות לעו"ד לייעוץ בנושא.
פנסיית נכות בהתאם לשנות עבודתי האים זה תקין או לא?
לי ניראה כי זה לא תקין ,אבל הם המשלמים ולא אני.הם עושים מה בראש שלהם.אני מקבלת פנסייה מאוד צנועה,וקטנה.
 
אלכס
12:29 07.12.10
שלום .
הסיפור הוא כזה
עברתי תאונה לא במקום העבודה , אלא במסגרת תחביב.
עקב התאונה שברתי 5 חוליות ואני עם פלטינה על 10 חוליות.
הייתי חצי שנה בחופש מחלה , ולאחר מכן חזרתי לעבוד
עכשיו אחרי כשנה אני רוצה לדעת אם אני צריך לקבל נכות מביטוח לאומי , ואיך אני מגיש אותה ?
חברים אמרו לי שאינ אמור לקבל פיצויים וקצבה מביטוח לאומי .. האם זה נכון ??

תודה מראש !!!
 
אדיר ברונשטיין   
14:50 07.12.10
לפי העובדות שתיארת, אני סבור כי אין לך בסיס לתביעה אל מול הביטוח הלאומי, לפחות לא תביעה של נפגע מעבודה והערכת אחוזי נכות בהתאם. יחד עם זאת, יתכן ומגיע לך פיצוי כלשהו על ימי מחלה ואבדן ימי עבודה במידה ולא קיבלת תשלום כזה מהמעסיק שלך בתקופת העדרותך. במידה ולא קיבלת תשלום כזה מהמעסיק אתה יכול לפנות בתביעה לביטוח לאומי ו/או חברת ביטוח (במידה ואתה מבוטח) לקבלת החזר כספי על ימי מחלה.
שלום, אני חולת קרוהן ואפילפסיה, שתי המחלות פעילות למדיי.
אני עובדת חצי משרה ובנוסף אני עצמאית "עוסק פטור" מזה כשלושה חודשים. ההכנסות בכלל לא גבוהות ואת החצי משרה אני עתידה לעזוב עקב המחלות הפעילות.
רציתי לדעת אם יש לי סיכוי בכלל לתבוע את ביטוח לאומי ולזכות באיזשהי הכרה/קיצבה?

תודה
 
אדיר ברונשטיין   
12:42 06.12.10
על פניו יש זיכוי לקבל קצבה מעצם היותן מחלות קשות. יחד עם זאת אני חייב לציין שאינני רופא. מי שיכול לאמוד את היקף הנכות זהו רופא מומחה (תעסוקתי/פנימאי וכד') הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי עימו אני ממליץ לך להיוועץ. בכל מקרה על מנת לקבל קצבת נכות, צריכה הכנסתך להיות פחותה מ 2,200 ש"ח בחודש (חוק לרון). אחרת אינך זכאית.
כאמור, ממליץ לך לפנות לרופא מומחה הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן היקף הנכויות ולהצטייד בחוות דעת רפאוית בטרם הגשת התביעה למוסד לביטוח לאומי.
מה הסכום הגבוה ביותר שמקבל אדם המוגדר כנכה? כלומר,100% נכות...נפשי או אחר....
 
אדיר ברונשטיין   
13:20 05.12.10
2,160 ש"ח לפני תוספות. לעיתים ב"ל מחשב תוספות שונות לפי הרכב המשפחתי. הסכום המקסימלי לזוג עם שני ילדים לדודמא, עשוי להגיע לקצבה של 4,966 ש"ח לחודש.
 
a.w
20:25 05.12.10
שאדם יחיד שמקבל קצבה של 2,160 ש"ח בחודש יש לו בעצם 100% נכות?
 
אדיר ברונשטיין   
12:38 06.12.10
אכן כן ! זהו התעריף של קצבת נכות מלאה לפני תוספות.
שלום לכם
אני מקבל נכות כללית בשיעור של 40% נכות ו100% אי כושר עבודה.
קיבלתי את הנכות הכללית זמנית לשנה עקב סכיזופרניה.
אני כבר לא עובד שנה ושבעה חודשים ולא חל שיפור במצבי הבריאותי.
השאלות שלי אילכם היא: היא אם תיהיה לי בעיה לקבל נכות כללית חדשה שתיגמר התקופה הזמנית שהקציבו לי?אם הם יתיחסו לזה שקיבלתי מהם כבר נכות בעבר?
תודה מראש...
 
אדיר ברונשטיין   
13:16 05.12.10
זה תלוי במצבך האמיתי. ממליץ לך לפנות לרופא מומחה (נוירולוג/תעסוקתי וכד') הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן הנכויות. ממליץ לך להצטייד בחוות דעת רפואית המאשר אחוז נכות זה עליה תוכל להתבסס במעמד הועדה הרפואית אליה תגיע ע"מ לקבוע אחוז נכות קבוע. אני מאמין שהסיבה שפסקו לך אחוז נכות זמנית אינה סתמית ואני בטוח שהרופא שתפנה אליו לייעוץ יסתמך על עובדה זו. יחד עם זאת, ממליץ לך להגיע עם קלף חדש לועדה הרפואית בדמות חוות דעת עדכנית של רופא מומחה.
 
חיים
20:58 27.11.10
שלום רב,

שמי חיים ואני בן 30, יש לי שיתוק ביד שמאל מלידה. אותו שיתוק אינו מאפשר לי להרים את יד שמאל מעבר ל30 מעלות, יחד עם זאת אני עובד בתחום שוק ההון וגם בעל עסק עצמאי כלשהו.
שאלתי היא האם בעקבות המגבלה שיש בידי אני יכול לקבל איזושהיא הקלה במס או בביטוח לאומי, רוצה לציין כי מעולם לא הייתי בוועדה רפואית שם.
 
אדיר ברונשטיין   
10:41 28.11.10
חיים שבוע טוב,
על מנת לקבל פטור ממס הכנסה אתה צריך לעבור שיעור של 89.1% נכות תפקודית. מכיוון שזה אינו המצב, והנך עובד ומקבל שכר העולה על 2,200 ש"ח בחודש, ככל הנראה אינך זכאי להטבה כלשהי מרשויות המס.
 
חיים
20:46 28.11.10
האם גם לקבלת הקלה בתשלום מס ולא פטור מלא
צריך 89% נכות תפקודית....?
 
אדיר ברונשטיין   
10:05 29.11.10
לא קיים מושג שנקרה הקלה במס. או שאתה מקבל פטור מלא או שאינך זכאי לפטור. יש גם את המסלול של נכות כללית, אך הוא מתאים למי שמשתכר פחות מ 2,200 ש"ח לחודש, כך שעל פניו לא נראה שאף אחד מהמסלולים מתאים לך.
 
מירב
22:01 22.11.10
שלום,
יש לי נכות רפואית של 46% ואובדן כושר עבודה של 60% נכות יציבה ואני עובדת
על פי חוק לרון ומקבלת קיצבה של 2150ש"ח וזאת מכיוון שיש לי מחלת פרקיםA/S
לאחרונה התפרצה לי מחלת הפסוריאזיס האם כדאי לי לתבוע להגדלת הנכות?
ובמידה ואעשה כך האם זה נכון שיש אפשרות שגם יורידו לי מהנכות הקיימת?
מותר להם?
תודה
מירב
 
אדיר ברונשטיין   
10:51 28.11.10
מירב שבוע טוב,
תמיד קיימת אפשרות שב"ל יקבל החלטה להקטין אחוזי הנכות, במקרים בהם הוא סבור שחלה הטבה והאחוזים שנקבעו בעבר אינם תואמים את המציאות. בכל מקרה, ממליץ הגשת תביעה רק לאחר התייעצות עם רופא מומחה (עור ו/או תעסוקתי) הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי, שיעריך שהמחלה החדשה והשינוי במצבך אכן מגדיל את אחוזי הנכות. רק רופא כזה יכול לאמוד את מצבך והבתאם תחליטי האם את פונה בתביעה להחמרה במצבך.
 
אלון
15:36 28.11.10
שלום ד''ר אני בן 18 עברתי כימותרפיה אינטנסיבית שכללה סטרואידים עקב גידולים מפושטים של ברקיט לימפומה כתוצאה מהטיפול נוצר לי AVN בשתי מפרקי הירך איני צסוגל להתנייד ממקום למקום אלא בעזרת רכב בוועדה של נכות כללית קבעו לי 100 נכות על המחלה ועל הרגליים 50 כמה אחוז לדעתך אני זכאי לקבל בניידות [אני משתמש בקביים ביום יום ] תודה מראש [=
 
אדיר ברונשטיין   
15:44 28.11.10
אלון שבוע טוב,

ראשית חשוב לציין שאיני רופא. ובדיוק מסיבה זו איני יכול להעריך אחוזי הניידות המגיעים לך. ממליץ לך לפנות לרופא מומחה (אורטופד ו/או הרופא המטפל) הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי. בהתאם לחוות דעתו תוכל לדעת את הזיכוי לקבל ניידות ובאיזה היקף.
+ הוספת הודעה
   1 ...  25  26  27  28  29  30  31  32  33  ...  56  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות