בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 36

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
 
רונית
19:36 27.07.10
לאחר 18 שנים של הפוגה חליתי שוב ב : fol. and diffuse larg cell lympoma stage 4
(סרטן מסוג לימפומה נון הוצקינס) עלי להתחיל בטיפול כימותרפי משולב עם טיפול ביולוגי, הנני עצמאית ואם חד הורית לילדה בת 11) מיותר לציין כי לא אוכל לעבוד בזמן הקרוב. הנני מפרנסת יחידה ואני פוחדת מאוד מקריסה כלכלית. אנא עזרתכם . מה מגיע לי על פי חוק ? בפעם הראשונה הכירו לי ב 100% נכות זמנית. ראוי לציין כי בעקבות תאונת דרכים בשנת 99 (שלא באשמתי)
ביטוח לאומי הכיר בפציעותיי ב 12% נכות משוכללת. אז קיבלתי סכום חד פעמי. האם כעת יחברו את אחוזי הנכות מתאונת הדרכים (הוכרה אז כתאונת עבודה מכיון שזה קרה בדרכי לעבודה) עם אחוזי הנכות עקב חזרתה של המחלה? האם גם הפעם הנכות תהיה זמנית? לפי מה שהבנתי, יש סיכוי שאצטרך לקבל כל שלושה חודשים טיפול במבטרה במשך שנתיים, מה הדין לגבי תקופה זו?
לתשובתכם אודה מקרב לב, רונית.
 
אדיר ברונשטיין   
10:40 28.07.10
ממליץ לך לפנות לכיוון של נכות כללית. עלייך להתייעץ עם רופא מומחה/אונקולוג/פנימאי הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לאמדן היקף הנכויות שלך במצב העדכני ולאחר מכן להגיש תביעה לביטוח לאומי לקבלת נכות לצמיתה. במידה ותוכר תביעתך ותקבלי מעל 75% נכות תפקודית, תקבלי קצבת נכות בשיעור של 2,200 ש"ח וככל הנראה גם השלמת הכנסה שתגדיל את הקצבה ל 3,800 ש"ח. לגבי תאונת העבודה שעברת לפני עשור, לא רלוונטית למקרה אלא אם כן נפסקה לך נכות קבועה בגין אותה תאונת, זה ילקח בשקלול שביטוח לאומי מבצע. במידה וחלה החמרה במצבך בעקבות התאונה, זה גם יכול לסייע לך בתביעתך ולהגדיל את האחוזים. אך כפי שתארת את מצבך, אני הייתי מתרכז בעניין המחלה והשלכותיה ועוזב את עניין תאונת העבודה.
לפני כמה זמן עברתי תאונת דרכים קלה ובמיון לא נמצאו ממצאים בצילום אך נכתב שאני סובל מפגיעה של צליפת שוט ונתנו 5 ימי מחלה.
לאחר זמן מה הכאבים נעלמו אך כשאני עושה כושר ורץ בפארק לאחר כמה זמן מופיע כאב בצוואר כך שאני לא יכול להמשיך לרוץ.
ביום יום אני לא מרגיש שום כאב.
האם ניתן לקבל על כך אחוזי נכות למרות שבבדיקת רופא הוא לא רואה כלום?
 
אדיר ברונשטיין   
16:12 20.07.10
ביטוח לאומי קובע אחוזי נכות על סמך ממצאים רפואים ו/או מסמך רפואי עם אבחנה מדוייקת של רופא מומחה. לצערך, על סבל וכאבים ביטוח לאומי לא נותן אחוזי נכון. לאבחון מדויק ממליץ לפנות לאורטופד הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי.
 
מני
14:33 19.07.10
לפני כחודשיים במסגרת עבודתי נתקעה ידי בכלי מסויים והאצבע התנפחה בצורה אדירה.
באבחנה של רופא נראה כי יש סדק עם חשש לשבר , לאחר קיבוע האצבע למשך שבועיים חזרתי לרופא ועדיין מצבה של האצבע לא השתפר ,היא כואבת ונפוחה וגם כעת חודשיים לאחר המקרה האצבע נפוחה בלי פיתרון.
כעת נשלחתי על ידי הרופא לרופא תעשייה ,בד בבד מעסיקתי מתקשרת מעת לעת כדי לנסות להפתר ממני ולמנות מחליפה במקומי.
הרופא תעסוקתי שלח אותי להמשך טיפול אצל רופאה כאשר הוא אומר שאני לא יכול לחזור לעבוד בנוסף הפנה אותה להרמטולוג על ואמר שיש שיגרון .
עכשיו שאלתי היא ,סדק באצבע או שבר באצבע שלא עובר יכול לזכות בנכות ? שכן אין אפשרות לחזור לעבודה במצב כזה . ומה הסיכויים ?
ומה קורה עם המסיקה היא יכולה לפטרי ?? מה קורה אחרי 3 חודשים עם ביטוח לאומי מהיכן מגיעה משכורת ?
 
אדיר ברונשטיין   
15:42 19.07.10
ראשית עליך לפנות בתביעה להכרה בתאונת עבודה מול המוסד לביטוח לאומי. לאחר שתקבל הכרה, אתה זכאי לימי מחלה (עד 90 יום). כמו-כן תוכל לתבוע אחוזי נכות זמנית ו/או נכות לצמיתה במידה ויש הצדקה לכך. ממליץ לפנות לרופא מומחה (תעסוקתי/אורטופד וכד') הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן הנזק ואחוזי הנכות המגיעים לך.
 
דליה
17:28 18.07.10
אובחנתי במחלת דם "טרומבוציטוזיס" .אני עורכת בדיקות עד שיבינו מה יש לי.
בינתיים הגדירו אותי בקופת חולים כחולת סרטן ואני פטורה מכל התשלומים.
יש לי ביטוח רפואי פרטי שנותן פיצוי למי שהמחלת סרטן התגלתה אצלו האם אני בקטגוריה הזו?האם אני פטורה ממס הכנסה אוטומטית כמו חולי הסרטן?
 
אדיר ברונשטיין   
18:39 18.07.10
בנוגע לביטוח הרפואי, מומלץ לפנות לסוכן הביטוח שלך. ממליץ לעשות כן רק לאחר שתפני לביטוח לאומי. לגבי פטור ממס הכנסה, עליך לפנות בתביעה לועדה של ביטוח לאומי במס הכנסה(פרטים ניתן לקבל במשרדי מס-הכנסה הקרובים לביתך). על-מנת לקבל פטור ממס-הכנסה עליך לקבל נכות בשיעור העולה על 89.1% תפקודית. לשם תחילת התהליך מומלץ לפנות לרופא מומחה (תעסוקתי/אונקולוג/פנימאי) הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי. רק לאחר מכן יש להגיש את התביעה להכרה בנכותך. כמו-כן מומלץ להצטייד בחוות דעת של רופא מומחה בטרם פנייתך בתביעה למוסד זה.
 
אבי לוי
03:06 18.07.10
קיבלתי 60 אחוזי נכות האם אני יכול לערער על כך
אם הבקשה נידחת אני נישאר על אותם אחוזי נכות ובתקופת הערער האם אני יקבל תקיצבה
 
אדיר ברונשטיין   
12:12 18.07.10
במידה וקיבלת הודעת ועדה המאשרת אחוזי נכות, שמורה לך ולמוסד לביטוח לאומי זכות הערעור במשך 30 יום. מתן הקיצבה יחל רק לאחר 30 יום מקבלת מכתב תוצאות הועדה היות וימתינו לראות אם מישהו מהצדדים (אתה או המוסד לביטוח לאומי) יערער על החלטת הועדה. במידה ומישהו מהצדדים מערער תזומן לועדה נוספת - ועדת ערער - בסיומה תתקבל החלטה סופית לגבי שיעור בנכות. על החלטה זו ניתן לערער רק בבית המשפט בשאלת חוק. חשוב לזכור שגם המוסד לביטוח לאומי יכול לערער על ההחלטה ולכן יש בצעד זה סיכון בהפחתת שיעור הנכות שנקבע.
קודמות לא נחשבות
 
אני
11:15 14.07.10
ptsd ומישתמע שם כי הכל נובע מנאורולוגיה וגילי "המבוגר" יענו
63+
 
עו"ד זיוה אופק  
07:48 16.07.10
וועדה רפואית לנכות כללית בודקת את הנכות. אולם במקרים של נכות בשל שירות בכוחות הבטחון, נכות מעבודה וכד' בודקת הוועדה גם אם הנכות נגרמה כתוצאה מהשירות בכוחות הבטחון או מהעבודה (בהתאמה). שאלה זו מכונה בדיקת "הקשר הסיבתי" וייתכן שוועדה רפואית תמצא שאתה סובל מנכות רפואית אולם שלנכות זו אין קשר סיבתי, דהיינו היא לא נגרמה בשל עובדות שמזכות אותך בלהיות נכה "מוכר".

ניתן לפנות לרופא מומחה כדי להתייעץ איתו בדבר סבירות החלטתה של הוועדה הרפואית.
 
יעקב
12:32 15.07.10
שלום לך...
אני סובל מכאב כרוני בברך עקב נפילה ונחבלתי בפיקת הברך שניים סובל מכאב כרוני ומטופל במרפאת כאב מוגבל בעבודה עברתי שתי אורטוסקופיות של הועילו אציין שאין לי בעיה בתנועה של הרגל פשוט הכאב קשה ביותר והפך לי את כול החיים לאיכות חיים ירודה יש לי 10 נכות שנקבעה לי לא ע"י ביטוח לאומי האם ביטוח לאומי יכול לעזור לי כי אני בקושי עובד קשה לי בגלל הכאב הכרוני כבר שניים...והאם מבחינתם לקחת תרופות ולא לקבל עזרה בתודה יעקב...????
 
עו"ד זיוה אופק  
07:41 16.07.10
ייתכן שאם תגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי תגיע לאחוזי נכות המזכים בשיקום מקצועי. קשה לי להאמין שמעבר לכך אבל כמובן מומלץ להתייעץ עם רופא מומחה.
 
כרמית
13:29 13.07.10
בת 8 ירידת שמיעה של 40דציבלים באוזן ימין 55 באוזן שמאל מרכיבה מכשירי
שמיעה, האם זכאית לאחוזי נכות?
לומדת, ומתפתחת רגיל, אובחן מלידה
כרמית
 
אדיר ברונשטיין   
10:18 15.07.10
על מנת שאוכל לתת תשובה מדוייקת, אני חייב לראות תוצאות של בדיקת שמיעה עדכנית שהילדה ביצעה. קשה לומר במפורש לפי הנתונים שאת רושמת. בכל מקרה ממליץ לפנות לרופא א.א.ג. המומחה בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן הנזק ואחוזי הנכות בגין השמיעה.
אני לא יודעת אם זהו הפורום המתאים אבל ברצוני לדעת אם יש אפשרות או צורך כלשהו לגשת לביטוח לאומי על מנת לקבל אחוזי נכות, למרות והם אפסיים, לגביי הפרעות קצב שנתגלו לי בשנתיים האחרונות ובעקבותיהם עברתי אבלציה שלא הצליחה מכיון שההפרעות מגיעות מאבי העורקים שזה מקרה דיי חריג. כיום שותה תרופה כדרך קבע. אין ברצוני לקבל כספים או הקלות בעבודה אלא שאם אצטרך בעתיד אחוזי נכות בשל החמרה אז שיהיה תיעוד כלשהו אשמח לשמוע את דעתכם.
 
עו"ד זיוה אופק  
10:17 12.07.10
למעט אם את קרובה לגיל 65 אין כל משמעות להכרה בנכות כללית לצורך תביעת החמרה בעתיד. דבר זה רלוונטירק במקרה של תאונת עבודה.
אישתי עברה ועדה רפואית והיום היתה תשובה חיובית תודה לאל.
100אחוז נכות. כמובן אחרי שנה וחצי של אישפוזים וניתוחים.(האם נקבל רטרו אחורה?)
עד עכשיו אני חתמתי בלשכה הבטחת הכנסה הבאתי אישורי מחלה של אישתי במשך 6 חודש
זהו אנו לא מקבלים הבטחת הכנסה בגלל שתמו 6 חודשי מחלה(במשך 6 חודש אישתי לא חתמה)
מה זה אומר לגבי האם ישלמו לה תוספת בעדי כל חודש?
הקצבת נכות משלמים ממתי בדיוק ועל איזה חודשים?
יש לה אמרו שנה וחצי נכות 100 אחוז!!
נתנו היום מפרעה של 2000שקל.
הפקידה אמרה שאני זכאי להשלמה מכיוון שאיני ואישתי לא עובדים
ואישתי לא יכולה לעבוד תקופה ארוכה.
נכות נקבעה לשנה וחצי כמו שאמרו לנו.
בנתים אנו מחכים למכתב שיגיע בדואר על סיכום הענין.
אשמח לכל תשובה ממך
תודה רבה
 
עו"ד זיוה אופק  
13:20 08.07.10
הנכות מוכרת מיום הגשת התביעה או מהמועד שקבעה הוועדה הרפואית (אם הוא מאוחר יותר). לנכה בעל משפחה ולנכה נזקק יש תוספת לקיצבה.
אני עובדת במשרד ממשלתי ורוצה להגיש תביעה לנכות ואני חושבת שאני אקבל נכות חלקית
בנוסף לכך אני רוצה לתבוע גם את מבטחים לגבי נכות, לפי בירור איתם נאמר לי כי הנכות במבטחים
נקבעת שם על סמך אישור רופא תעסוקה וועדה שלהם, האם כדאי קודם כל להמתין לתשובה של מל"ל ורק אז לפנות למבטחים.
אודה לתשובתכם
 
עו"ד זיוה אופק  
13:17 08.07.10
בעקרון אין שום קשר בין הקביעות ואין צורך להמתין לקביעת המוסד לביטוח רפואי אלא שאם את רוצה לוודא שאם תפסיקי לעבוד אכן תהיי זכאית לפנסיית נכות כמובן שכדאי קודם להשלים את ההליכים מול מבטחים.
שלום רב עו"ד ושלום לכולם
אשמח מאוד אם תעזרי לי ,יש לי מחר ועדה רפואית בביטוח לאומי

האבחנה שהפסיכיאטרית מהקופ"ח נתנה לי היא סכיזופרניה לא מאורגנת במצב רמיסיה
היות ואני מטופל בכדורים אנטיפסיכוטיים אין לי תופעות פסיכוטיות
אלא רק סימנים שליליים (חוסר מוטיבציה,חוסר רציה,בדידות חברתית וכדומה)
אך אני כבר יותר מחודשיים לא שומע קולות והמחשבה שלי פחות או יותר בסדר
ולא היתי עדיין באשפוז
האם יש לי סיכוי לקבל 40 אחוז נכות רפואית?
יש לציין שאני יותר משנה לא עובד ויושב בבית ולא עושה כלום

אודה מאוד על תשובתכם מכל הלב
יום נפלא
 
עו"ד זיוה אופק  
13:16 08.07.10
כאמור איננו יכולים להעריך נכויות ולצורך כך יש לפנות למומחה רפואי אולם הערכתך הינה סבירה בעובדות שתיארת (ובהנחה שהן נובעות ממצבך הרפואי).
הגעתי לצבא עם פרופיל נמוך על כאבים בקרסול,ובמהלך השירות אבחנו אצלי OCD אך לא ממש נקטו באמצעים כל שהם בכדי לטפל בבעיה.
אחרי שנתיים של סבל מתמשך ומתגבר,ופגישות חוזרות אצל מומחי אורטופדיה בחר"פ הגעתי למומחה כף-רגל בבית חולים השרון שראה במצב כקשה והחליט לנתח.
הניתוח כמובן היה ארתרוסקופיה ולפי מה שהוא אמר הסחוס שלי היה מרוסק עם רסיסים שהוצאו וגם קדיחה באזור בשביל חידוש הסחוס(לפחות ככה ניראה לי)

אני מגיש תביעה למשרד הביטחון עקב החמרה בכדי לקבל החזרים על הטיפולים שכנראה ימשכו לאחר השיחרור,האם הם יאשרו לי אחוזי נכות בעתיד?(האם זה יהיה תלוי במצב?)או \הם יתנערו מכל אחריות מכיוון שהגעתי לצבא עם מצב מסוים בקרסול למרות שאובחן בצבא OCD וכמובן החמרה עד כדי ניתוח?
תודה מראש על העזרה
 
עו"ד זיוה אופק  
13:15 08.07.10
אם הוועדה הרפואית תשתכנע שחלה החמרה במצבך בעת ועקב השירות הצבאי הרי שלפחות חלק מנכותך יוכר ע"י משרד הבטחון.
 
דנה
16:42 01.07.10
שלום רב,
נקבעה לי נכות זמנית לתקופה של שנתיים (100%)
וכעת נקבעה לי נכות צמיתה 70%
- עקב מחלת הסרטן (שאינה ממש פעילה כרגע)
מה המשמעויות של נכות צמיתה 70% על מס הכנסה (אני עובדת)
ועל קצבאות, אובדן כושר עבודה חלקי וכו'?

תודה
 
עו"ד זיוה אופק  
10:26 05.07.10
70% נכות אינם מזכים בפטור ממס (אם כי את זכאית לפטור על השנתיים הקודמות. אפשר לקבל רטרואקטיבית). את זכאית לקיצבת נכות (תלוי גם באבדן הכושר התפקודי), בשיקום ובזכויות נוספות הנגזרות מכך שהמוסד לביטוח לאומי מכיר בך כנכה (כגון הנחה בארנונה וכד').
 
אור
16:54 01.07.10
שלום,
הנני נכת בטוח לאומי מזה כשנה 100% אובדן ו 80% רפואית.
היום קיבלתי פרוטוקל אשר הנתונים הנ"ל תקפים לעוד שנה - זמני.
שאלתי היא לגבי לרון: ככל שאני מתקשרת יותר למספר של ב"ל בגין החוק , התשובות שונות לחלוטין ולא ברורות.
לפי הרישומים אני שייכת לקבוצה א'. שאלתי - האם אני זכאית לחוק לרון , או לקיצבת עידווד מטעם חוק לרון?! האם זה נכון שצריך קצבה רצופה של 12 חודשים וזהו התנאי לזכאות חוק לרון?
האם זה שאני בנכות זמנית - מגביל אותי לזכאות הזו? לפי האתר של ב"ל הם רושמים שנכה אשר נכנס לחוק לרון לא יזמנו אותו שנתיים לוועדה במידה והוא יציב , לפי הבנתי הכוונה לנכות קבועה..
כלומר במידה ואנסה לצאת למעדל העבודה יזמנו אותי לוועדה ומן הסתם יפגעו בקיצבה או יורידו את האחוזי נכות? מי מחליט אם אני זכאית לקצבת עידוד? האם הפקיד המטפל בסניף או שאלו תנאים טכניים בלבד?
יש לי את הרושם שהנתונים אשר מועברים מביטוח לאומי שונים ממה שקורה בפועל לאותם נכים אשר מנסים לחזור למעגל העבודה - האם אני צודקת?!

תודה רבה!
אור
 
עו"ד זיוה אופק  
10:24 05.07.10
ההפעלה של חוק לרון הינה חדשה יחסית, מספר חודשים בלבד, ולכן איני יכולה לענות לך על האופן שבו זה מתנהל בפועל. אם סביר כי תהיה נכות יציבה במועד קרוב יחסית הייתי מחכה עד אז.

עם זאת, בעיקרון, לא אמור להיות קשר בין אחוזי הנכות הרפואית לבין יכולתך לעבוד ולתפקד כך שעצם חזרתך לעבודה (לפחות תיאורטית) לא אמורה לגרום להפחתה באחוזי נכותך הרפואית, שהם הרלוונטיים לחוק לרון.

שלום רב,

אבי הילדות שלי חולה במחלת הויטיליגו בצורה מתקדמת

כך שכל גופו הפך למנומר ( חצי שחום חצי לבן ) בכתמים גדולים

רציתי לדעת האם ביטוח לאומי מוכר בביטוח לאומי כנכות מסויימת

ואם גם הילדה שלי קיבלה את המחלה הזו האם אני מקבלת גם עליה.....

תודה ושבת שלום
 
עו"ד זיוה אופק  
10:22 05.07.10
להערכת הנכות של בעלך יש להתייעץ עם רופא עור. בעיקרון מחלות עור מקנות אחוזי נכות אולם לא תמיד בשיעור המזכה בקיצבה.

לגבי הילדה: רשימת הפגימות המזכות בגימלה לילד נכה מצומצמת יותר מהרשימה למבוגרים. אם המחלה דורשת טיפול אינטנסיבי ביותר בילדה ו/או פוגעת בהתפחותה ייתכן שיהיה בכך כדי להקנות קיצבה.
 
סוזן
18:54 03.07.10
יש לי ווועדה רפואית של ביטוח לאומי בנושא עור(כנראה עירור).יש לי כמה מחלות בעור(2 קבועות ואחת שתוקפת מידי פעם)איך להתכונן כראוי?מה לומר?
חוץ מזה שיש לי עוד מחלות נוספות -לא רק בעור, וניתה ועדה כבר עם רופא פנימי..
תודה
 
עו"ד זיוה אופק  
10:20 05.07.10
ההכנה הטובה ביותר לוועדה היא להביא את מלוא החומר הרפואי וכן חוו"ד מומחה. בנוסף יש לציין בפני הוועדה את מלוא תסמיניך ובמה הם מפריעים לך.
 
עדן
23:46 03.07.10
שלום, עקב מחלה שיש לי קיבלתי מביטוח הלאומי 60% נכות ואני מקבלת מענק חודשי.
האם הדבר אומר שאני יכולה לצאת לעבוד או שבגלל הקצבה אסור לי?
 
עו"ד זיוה אופק  
10:19 05.07.10
אם תצאי לעבוד הקיצבה תפחת אולם הסה"כ שתקבלי יהיה גבוה יותר מאשר הקיצבה ללא שכר העבודה.
עמדתי בפני ועדה רפואית ביבטל"א שאני לא יודע מה תוצאותיה
נניח ואקבל נכות שהיא פחותה ממה שנתן משהב"ט ידוע לי שאין כפל קיצבאות והם יודעים שיש לי נכות צה"לית איך בסופו של דבר צריך לחשב את זה אני בכלל הלכתי לוועדה רפואית על כל מיני דברים שמשהב"ט סירב להכיר בהם
 
עו"ד זיוה אופק  
12:17 01.07.10
אכן לא יהיה כפל של הכרה בנכות. השאלה האם יוקנו לך זכויות בגין הנכות הכללית, העודפת על נכותך המוכרת, תלויה בגובה הנכות ולפיכך יש להמתין לתוצאות הוועדה.
לכמה זמן זה תקף לא עברתי שום ועדה מטעם מס הכנסה,
 
עו"ד זיוה אופק  
12:18 01.07.10
זה תקף עד שהתביעה תתברר. אם עבר יותר מחודש - חודשיים כדאי לברר מה קורה עם זה. לצורך כך יש להביא את הקבלה על התשלום ורצוי גם עותק של המסמכים שהגשת עם חותמת "נתקבל"
תביעה ל%נכות למ. הכנסה לכמה זמן זה תקף? כדי שלא אשלם כפול על סתם
 
עו"ד זיוה אופק  
10:18 05.07.10
איני יודעת יש לבדוק במ"ה את נהליהם
+ הוספת הודעה
   1 ...  32  33  34  35  36  37  38  39  40  ...  58  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות