בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 36

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
 
דרור
13:26 15.08.10
שלום, אני דרור, ואני מקבל קצבת נכות נפשית (2000 ומשהו שקל כל חודש). האופוטרופוס שלי הם הוריי והם מקבלים את הקבצה לחשבון הבנק שלהם . עד כאן הכל בסדר.

השאלה שלי היא , במידה וחלילה הוריי ימותו ועדיין אהיה זכאי לקצבה , והקצבה תעבור לאופוטרופוס אחר, האם האופוטרופוס החדש מחוייב לסדר לי קורת גג?(כמו שהוריי מחויבים)
 
דרור
15:20 15.08.10
במידה ולא אמצא אופוטרופוס מבני משפחתי או מכריי האם המדינה רשאית למנות לי אופוטרופוס חיצוני? או שמא יכפו עלי ליהות אופוטרופוס של עצמי?
 
עו"ד זיוה אופק  
10:53 16.08.10
1. האפוטרופוס יהיה חייב לפעול לפי החלטות בית המשפט ואם ההחלטה קובעת שהוא אחראי על מגוריך הוא יצטרך לעמוד בכך.

2. אין דבר כזה שאדם הוא אפוטרופוס על עצמו ובלית ברירה ממנה המדינה אפוטרופוס שמפוקח ע"י האפוטרופוס הכללי שבמשרד המשפטים.
לדבר ולהסביר לשופטת שבדרך כלל פוסקות אים מתעורר חשש שמישהוא מנסה לעשות כאן קופה לקבוע הערכה של שרינקר מטעם בית המישפט שמע אני מכיר כל כך הרבה חברה עים פגימות נפשיות שהמיפחה וכן תיתלא לשמוע אחים שהי הכי קרובים אליך בילדות מתחילים להיסטלבט על כספך חגגה על חשבון יש עוד משו אים לא בכסף או בהטבות ממשיויות בקופ"ח ואו בארנונה כשהכל יהייה רגוע אתה כבר תברר באמצעות האפוטרופה שלך
לילה טוב אני כבר אחרי כדור שינה
לילה טוב
שלום רב,
לפני עשר שנים החל ניוון שרירים בצד אחד של הגוף, חולשת שרירים,פגיעה בתפקודי ריאה הקשורים למערך השרירים הלא רצוניים וכו'. אני נוטל כמות סטרואידים גבוהה, ועוד סדרת תרופות ניורולוגיות וכימותרפיות (משום חשש לסרקודוזיס בריאות), וכן תרופות קשות נוגדי כאבים.

בוועדה של בט"ל קבלתי 100% נכות תפקודית, ו-60% נכות רפואית. (שאיננה מזכה אותי בפטור ממס כאמור).

בחודשים האחרונים נתווספו למחלותיי, גם מחלת פסוריאזיס בדרג בינוני, דימום לא ברור בקיבה, ומשום דכאון מתמשך החלתי לוקח תרופות פסיכיאטריות, נוגדות דיכאון וחרדה במינון גבוה.
שאלתי היא, האם לדעתכם אני יכול היום בסיכוי גבוה להרים את אחוזי הנכות הרפואית לאחוז הנדרש לשם קבלת הפטור ממס. (אני עדיין עובד בחצי משרה מעת לעת).
בנוסף, בשנים האחרונות אני חי מחסכונותיי שעומדים להסתיים, ולא נראה שאוכל לעבוד באופן תקין יותר מעוד שנה בערך. (להערכת הרופאים צפוייה החמרה מסוג זה..).
האם מישהו חושב שניתן לחיות מקבצת נכות בת 2000 ש"ח, אודה למידע האם ניתן לקבל סיוע נוסף בצורה כזו או אחרת. (אני שוכר דירה קטנה בסיוע הוריי ואין בבעלותי כל נכס אחר).

אודה מקרב לב על תשובה לשתי השאלות מעלה, והאם לדעתכם אני נדרש לסיוע של עו"ד בכדי לקדם נושאים אלו.

בברכה ובתודה על פועלכם
ע.ד
 
עו"ד זיוה אופק  
12:20 01.07.10
בעיקרון אם חלה החמרה רפואית ניתן לפנות למוסד לביטוח לאומי שיבחן זאת.

לצורך הערכה האם חלה החמרה בנכותך כדאי להתייעץ עם רופא מומחה.

ניתן לפנות ללשכה לסיוע משפטי על מנת שימונה עו"ד שיעזור בידך.
עורכי דין וכיו"ב אני מקבל רק תגמולים ממשהב"ט ולא כלום יותר מהם למה אני לא יכול לקבל עזרה אני זועק כבר ממזמן לעזרה אבח אפ 1 לא מוכן לעזור ומרים ת'כפפה,ואני לא מדבר רק על ייצוג חינמי אלא הוגן בילבד
 
עו"ד זיוה אופק  
07:43 16.07.10
הלשכה לסיוע משפטי מסייעת לזכאים במכלול נושאי המשפט האזרחי ובכלל זה גם לנכי צה"ל. אלא שהלשכה פועלת על פי קריטריונים של זכאות כלכלית ובד"כ מצבם הכלכלי של נכי צה"ל, אם כבר הוכרו, הוא כזה שאינם זכאים לסיוע.
נכי צה"ל הם מטופלים רפואית וזהוא ,כלכלית כמו אבטלה ועוד וכיו"ב נאדה כלום תגמולים בביטל"א אי כושר עבודה מקבלים יותר וגם הוועדות הרפואיות אים אתה בא בידיים נקיות ולא מציג מצג שווא הן יותר סימפטיות מהוועדות של מישרד הביטחון
כשאתה ואו אחרים רואים שנכה צה"ל מקבל רכב רפואי ואני מדבר כרגע רק על פציעות אורטופדיות האים אין אנשים רגילים שיש להם רכב? כיום כמעט לכל סקאנקר יש רכב אים לא מכספו אז מכספי הלוואות שלוקח ממקום עבודתו או מהבנק או קרן הישתלמות שהישתחררה לו לאחר תקופה של 6 שנים, או האיש מקבל רכב מהעבודה.
האם זה נכון שלאחר ניתוח על משרד הבריאות להמתין חצי שנה עד לזימון לועדה לקביעת אחוזי נכות?
 
עו"ד זיוה אופק  
10:58 16.08.10
אין חוק בעניין אלא שבד"כ מחכים אחרי רוב סוגי הניתוחים כיוון שבתקופה הראשונה לאחר הניתוח לא ניתן לדעת בבטחון מה יהיה המצב הקבוע.
 
אבי אליהו
21:11 09.08.10
שלום
אני עיוור צבעים אדום-ירוק וכמובן בשירותי הצבאי הורידו לי פרופיל על זה.
כיום יש מגוון ענק של עבודות שאיני יכול להתקבל אליהן משום היותי עיוור צבעים כגון : הייטק, צילום אדריכלות עיצוב חשמלאי מכונאי ועוד ...
האם עצם העובדה הזאת שאיני יכול ללהתקבל לכל כך הרבה עבודות במיוחד בימינו אינו עושה אותי בעל נכות?
אני מבין שאין חוק כזה היום בביטוח לאומי או בכלל אבל האם היה או יש איזה שהוא תקדים לגבי זה אם אין איך אפשר להעביר תקדים לסיטואציה כזאת?

תודה אבי
 
עו"ד זיוה אופק  
10:49 16.08.10
כי עיוורון צבעים לא יור כנכות. לפחות לא כזו המזכה בקיצבת נכות וממילא המאבק להכרה על כך אינו כדאי לדעתי.
זיוה שלום!
במהלך ה- 5 שנים האחרונות עברתי תאונת דרכים ותאונת עבודה , אני עדיין במאבק משפטי מול חברת הביטוח בתאונת הדרכים
לאחרונה מומחה של בית משפט קבע לי 20% נכות צמיתה ביד הדומננטית שלי בגין תאונת הדרכים.,
לגבי הפציעה בתאונת העבודה(שברתי את הרגל מתחת לברך ועברתי ניתוח קיבוע כולל ברגים)
אציין כי פרט ל- 3 חודשים ששולמו לי מביטוח לאומי עקב תאונת העבודה לא פניתי בבקשה לקבלת אחוזי נכות ברגל.

אבקש לדעת האם יש מקום לפניה לביטוח לאומי לתביעת הכרה בנכות כללית או האם להמתין עד שכל התהליך יסתיים ואז להגיש תביעה כוללת? ומה הזכיות המגיעות לי מביטוח לאומי?

תודה על עזרתך ,
נטע
 
אדיר ברונשטיין   
11:49 09.08.10
ראשית, ישנן שאלות מקדימות שצריכות להשאל בטרם אתן לך עצה כזו או אחרת.
1. האם את עובדת כיום ?
2. מתי ארעה תאונת העבודה ?
בכל מקרה ממליץ בתחילת תהליך להוועץ עם רופא מומחה/אורטופד הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן הנזק. לפי הנתונים שמסרת עליך לפנות למסלול של תאונת עבודה ולא נכות כללית היות ומסלול של נכות כללית מתאים לחולים במחלות קשות הפוגעות באיברי מטרה ובשקלול הנכויות עוברים 60% נכות תפקודית ובמקביל יכולת ההשתכרות שלהם פחותה מ 2,200 ש"ח בחודש בעקבות חוק לרון.
בדר"כ מומלץ להמתין עם התביעה של המוסד לביטוח לאומי ולא לתבוע במקביל להליך משפטי כזה או אחר שמתנהל מול חברת הביטוח היות ובמידה וביטוח לאומי ידחה את תביעתך, זה עשוי להשפיע במידה כזו או אחרת בתהליך אל מול חברת הביטוח. ולכן ממליץ להמתין בסבלנות לסיום הטיפול בתיק הקיים.
 
עו"ד זיוה אופק  
10:48 16.08.10
מצטרפת לתשובתו של מר ברונשטיין בהסתייגות אחת, אם מדובר על שתי תאונות שונות הרי שאין מניעה לפנות למוסד לביטוח לאומי בתביעת נכות בעבודה בגין התאונה שאינה נדונה מול חברת הביטוח למעט במקרה בו עוה"ד המטפל בתיק ממליץ אחרת בשל השפעה של הנכויות זו על זו.
חמודי‏ (15.8.2010, 4:50)
שלום

אני סובל מכפייתיות בצורה חריפה ביותר אשר גורמת לי לא לצאת מהבית והתיפקוד לקוי (בעבר התאשפתי בגין החמרה באובססיות), עקב ההפרעה אני נוטל שילוב של 2 כדורים פסיכיאטרים במינונים גבוהים (לוסטרל - 300 מ"ג , מודאל - 200 מ"ג)

הגשתי מסמכים רפואיים לצבא על מנת לקבל זימון לועדה רפואית וטרם קיבלתי זימון, התהליך הזה לקבלת הפטור הוא די ארוך.

השאלה שלי היא כזאת, האם עדיף עלי להגיש את התביעה לביטוח הלאומי כדי לקבל קצבה אחרי שאקבל את הפטור מהצבא או כבר עכשיו, כלומר, האם יש הבדל משמעותי לגבי הצלחת התביעה וגובה סכום קבלת הקצבה אם אגיש את התביעה עם הפטור או לא.

אני צריך כסף זה עבור טיפולים, הילכך חשוב לי מאוד נקודה זו.

בברכה ותודה..
 
אדיר ברונשטיין   
13:20 15.08.10
אינני סבור כי התהליך מול הצבא עשוי לסייע לך במקרה זה. ממליץ לך לפנות לפסיכיאטר הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן הנכויות שלך. ממליץ להצטייד בחוות דעת של פסיכאטר כזה בטרם הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי.
אני סובלת ממחלת cts בידיים עקב מחלת מקצוע בוועדה הרפואית של ביטוח לאומי נתנו לי 28 אחוז נכות יציבה ביד ימין עברתי ניתוח של התעלה הקרפלית בשנת 1993 ובוועדה הכירו בזה וקבעו לי 10אחוז נכות ביד ימין מתאריך 1 לינואר 1993 השאלה שלי היא האם מגיע לי תשלום רטרואקטיבי מתאריך זה ושאלה נוספת הם קבעו שמגיע לי תקנה 15 האם זה אומר שאסור יהיה לי לעסוק במקצוע שעסקתי בו במשך כל השנים או שאני יכולה להמשיך לעסוק באותו המקצוע ולהנות מתקנה 15 ברצוני לציין שההכנסות שלי ירדו בצורה דרסטית בחצי שנה האחרונה אני עובדת כעצמאית תודה
 
אדיר ברונשטיין   
18:47 12.08.10
לגבי התשלום אחורה, הנושא יקבע ע"י פקיד/ת התביעות לאחר המלצת הועדה. בדר"כ ישנה החלטה על תשלום חלקי אחורה. לגבי תקנה 15, מותר לך להמשיך לעסוק במקצוע. אחת המטרות של תקנה 15 היא לפצות מקרה של ירידה בהכנסות ולכן אישרו לך תקנה זו.
קבלתי 10% עבור cts כפות ידיים דו צדדי שאלתי היא :בספר הליקויים של המ''לל מופיע 10% ימין 10% שמאל ואנ י צריך ניתוח לשני הידיים האם היו צריכים לפי החוק ליתן לי 20%? כל יד 10%? קבעו כי זה ברמה בינונית לא קלה לא קשה.סעיף הליקוי הוא 31 (4א||)
 
אדיר ברונשטיין   
18:33 12.08.10
בנוגע לאמדן הנכות בכל יד יש להיוועץ עם אורטופד הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי. במידה וחוות דעתו של האורטופד תצביע על נכות של 10% בכל יד כפי שאתה טוען עומדות בפניך שתי אפשרויות:
א. להגיש ערעור במידה ולא עברו יותר מ 30 יום מקבלת הפסיקה מפקיד/ת התביעות.
ב. להגיע החמרה בהמשך - כעבור שנתיים משוער , תלוי במועד הפגיעה שנקבע לך - במידה ובאמת יש החמרה במצבך, במיוחד אם אתה צפוי לעבור ניתוח.
בכל אחת מהאפשריות מומלץ להצטייד בחוות דעת רפואית של אורטופד.
במידה ויפסקו לך 10% על כל יד, תקבל 19% משוקלל היות וידיים זה נחשב כאיבר זוגי ולכן משקללים את הנכויות.
היי,

חמי (ז"ל) היה נכה תאונת עבודה בביטוח לאומי.
לפני כשבוע התברר לנו שבקיצבה החודשית ירד סכום בגין "ביטוח הדדי".
זהו בטוח אשר משולם לשארים במקרה מוות.
לא היה ידוע לנו בכלל על כזו פוליסה , לאחר שנתבשרנו - שאלתי היא -
1. כיצד ניתן לראופת פוליסה של ביטוח הדדי בגין נפגעי עבודה - חברת הבטוח לא מוכנה להעביר פוליסה זו
2. האם , היות ועברו שנתיים מאז הפטירה , האם הם מחוייבים לשלם ריבית והפרשי הצמדה?

תודה!
 
אדיר ברונשטיין   
15:54 01.08.10
עליכם לפנות לסוכן הביטוח שלכם לעיון בפוליסה. לגבי ברור זכויותכם, עליכם לפנות לעו"ד המתמחה בנושא זה ע"מ לברר זכויותיו של המנוח אל מול חברת הביטוח.
דומיניסיני מנכלי"ת ביטל"א יש לה רגישות עזה לכל מיני חולים , או לפניות הציבור של ביטל"א.
עו"ד זיוה/אדיר שלום!
במהלך ה- 5 שנים האחרונות עברתי תאונת דרכים ותאונת עבודה , אני עדיין במאבק משפטי מול חברת הביטוח בתאונת הדרכים
לאחרונה מומחה של בית משפט קבע לי 20% נכות צמיתה ביד הדומננטית שלי בגין תאונת הדרכים.,
לגבי הפציעה בתאונת העבודה(שברתי את הרגל מתחת לברך ועברתי ניתוח קיבוע כולל ברגים)
אציין כי פרט ל- 3 חודשים ששולמו לי מביטוח לאומי עקב תאונת העבודה לא פניתי בבקשה לקבלת אחוזי נכות ברגל.

אבקש לדעת האם יש מקום לפניה לביטוח לאומי לתביעת הכרה בנכות כללית או האם להמתין עד שכל התהליך יסתיים ואז להגיש תביעה כוללת? ומה הזכיות המגיעות לי מביטוח לאומי אם בכלל?

תודה על עזרתך ,
נטע
 
אדיר ברונשטיין   
11:46 09.08.10
ראשית, ישנן שאלות מקדימות שצריכות להשאל בטרם אתן לך עצה כזו או אחרת.
1. האם את עובדת כיום ?
2. מתי ארעה תאונת העבודה ?
בכל מקרה ממליץ בתחילת תהליך להוועץ עם רופא מומחה/אורטופד הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן הנזק. לפי הנתונים שמסרת עליך לפנות למסלול של תאונת עבודה ולא נכות כללית היות ומסלול של נכות כללית מתאים לחולים במחלות קשות הפוגעות באיברי מטרה ובשקלול הנכויות עוברים 60% נכות תפקודית ובמקביל יכולת ההשתכרות שלהם פחותה מ 2,200 ש"ח בחודש בעקבות חוק לרון.
בדר"כ מומלץ להמתין עם התביעה של המוסד לביטוח לאומי ולא לתבוע במקביל להליך משפטי כזה או אחר שמתנהל מול חברת הביטוח היות ובמידה וביטוח לאומי ידחה את תביעתך, זה עשוי להשפיע במידה כזו או אחרת בתהליך אל מול חברת הביטוח. ולכן ממליץ להמתין בסבלנות לסיום הטיפול בתיק הקיים.
אדיר שלום!
ראשית כל תודה על תשובתך.
לגבי שאלותיך:
תאונת העבודה אירעה ב23/8/07 .
לא עבדתי מ23/8/07 ועד 25/11.07 . ( 90 יום שקיבלתי 75% שכר מבט"ל)
תאונת הדרכים אירעה ב30.11.05 והטיפול בה נמשך עד היום כאשר הניתוח האחרון היה ב22/9/09 לגבי עבודה 22.9.09-1.3.10 לא עבדתי בכלל.
מ1.3.10 ועד היום אני עובדת במשרה חלקית עד 5 שע' ביום לפי הוראתו של רופא תעסוקתי שביקרתי כאשר פוטרתי מעבודתי הקודמת ב1.3.10.
אני גם מבינה שאם אני צריכה הארכה של עבודה במשרה חלקית אני צריכה לפנות שוב לרופא תעסוקתי?
כאשר יסתיימו כל עינייני מול חברת הביטוח אוכל לתבוע נכות על שני המקרים או רק בגין תאונת העבודה? (אני רוצה לציין שתאונת הדרכים אינה מוכרת כתאונת עבודה).
תודה רבה על עזרתך,
נטע
 
אדיר ברונשטיין   
15:24 09.08.10
אני שב וממליץ לך לסיים את התהליך מול חברות הביטוח. לאחר מכן תוכלי לפנות בתביעה למל"ל רק לגבי המקרה השני שהוכר כתאונת עבודה. העניין הוא שככל שעובר הזמן, ומתרחק ממועד התאונה, לא משחק לטובתך אל מול המל"ל. קחי בחשבון שהם יכולים אפילו להכיר בתאונה, לפסוק אחוזי נכות אך ללא תשלום כספי היות ויחלוף זמן רב ממועד התאונה ועד לסיום התביעה(בדר"כ כשבע שנים).
אולם במכלול השיקולים והסיכונים הכרוכים בכל אפשרות, עדיף שתמצי את הערוץ המשפטי אל מול חברת הביטוח.
 
א.ב.
19:01 07.07.10
אשתי חלתה לפני כשנתיים ב alz. disease
הועדה הרפואית של המל"ל דחתה את בקשתי לנכות כללית וקבעה לה 37% נכות רפואית.
הגשתי בקשה לועדה רפואית לעררים, להעלות את אחוזי הנכות הרפואית.
מה סיכויי להשיג אחוזי נכות המזכות בגמלה חודשית ו?או תשלום חד-פעמי?.
האם אני פועל בכיוון הנכון?
אשתי עקרת בית ולא עובדת הרבה שנים.
בעברה הרחוק עבדה הרבה שנים.עדיין לא בגיל הפנסיה.
אודה לך על תשובתך.
 
עו"ד זיוה אופק  
13:19 08.07.10
כאמור, כדי להעריך את נכותה הרפואית של אשתך יש להתייעץ עם רופא מומחה. על מנת שעקרת בית תהיה זכאית לקיצבת נכות הרי שדרושה נכות בשיעור 50% לפחות.
 
נח
22:27 08.08.10
אשתי קיבלה 52% נכות ולא אישרו לה, מדוע!? לא מבין.
 
מירב
22:48 05.08.10
שלום רב,
לפני כשבועיים עשו לי וועדת נכות ובגלל מצבי קשה, עשו אותה בלעדיי.
היום קיבלתי תשובה: 100% נכות כללית [נפשית] + 100% אובדן כושר עבודה.
במכתב נאמר שקיבלתי 100% נכות נפשית זמנית עד סוף דצמבר ובאוקטובר יעשו לי ועדה נוספת.
בספטמבר אני מתאשפזת שוב במחלקה פסיכיאטרית לאיזון תרופתי [האם אשפוז נוסף יגרום לקבלת נכות לצמיתות, או שאין קשר לאשפוז נוסף – אז מה הקריטריון שייתן נכות לצמיתות אחרי חודשיים בלבד?
שאלתי הנוספת: האם יש הגיון בכך שיש לי מניה דיפרסיה + הפרעת אישיות קשה – אני יכולה בוועדה הבאה לקבל פחות?
מכיוון שאני באמת חולה מאוד ולוקחת המון תרופות קשות [כמו סרקוול], שללו לי את הרישיון נהיגה, אינני יכולה לעבוד וחשוב לי לדעת שאקבל נכות לצמיתות בוועדה הבאה, שלא יעשו כל חודשיים ועדה, אלא שבאוקטובר ייתנו לי לצמיתות - לכןן אני שואלת מה אני אמורה לעשות מבחינתי כדי לקבל לצמיתות והאם באמת אשפוז נוסף בתקופה זו עוזר להחלטה או מחלי אותה, כביכול שאני עדיין מטופלת וכד'
לתשובתך אודה
טום קרן
 
אדיר ברונשטיין   
09:26 08.08.10
קשה לקבוע בשלב זה האם בועדה הבאה יפסקו אחוזי נכות לצמיתה. ישנה אפשרות שיאריכו את התקופה. ישנה גם אפשרות שיקבעו נכות קבועה. בכל מקרה מומלץ להצטייד בחוות דעת של פסיכיאטר שיקבע מצבך נכון להיום ובעיקר יקבע היקף הנכות שלה את זכאית להערכתו.
 
ורן
23:41 01.08.10
שלום קיבלתי ממשרד הביטחון נכות זמנית של 40 אחוז רציתי לברר האם אני זכאי לזכויות מסוימות אפילו אם זה זמני?
כיצד מחשבים את הקצבה והאם זה נכון שאחוזי הנכות המנית הם בד"כ חצי מאחוזי הנכות הקבועה?
המון שאלות..
תודה רבה
 
אדיר ברונשטיין   
13:49 05.08.10
לצערי אינני יכול לסייע לך בעצה במקרה זה שכן אינני בקיא בתהליכי תביעה אל מול משרד הבטחון. קיימות מספר חברות/משרדי עורכי דין המתעסקים בתחום זה. ממליץ לך לפנות לכאלו.
 
אלמוני
16:26 03.08.10
שלום,
לפני מספר שנים נפלתי בעבודה, נפגעתי בברך ימין ועדה של ביטוח לאומי קבעה לי נכות. לפני מספר ימים, כתוצאה מאי היציבות שיש לי בברך ימין, נפלתי בבית ושברתי את הכתף. האם אני יכול להגיש החמרה לביטוח לאומי?
 
אדיר ברונשטיין   
13:48 05.08.10
ניתן לתבוע החמרה במצב במקרה של תאונת עבודה שהוכרה רק במידה ובאמת חלה החמרה כזו באיבר שהוכר. במקרה כזה מומלץ לתבוע רק לאחר שנתיים לפחות מתאריך הפגיעה הראשון. כמו-כן מומלץ לפנות לאורטופד הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי.
 
יוסף יוסי
19:49 03.08.10
שלום,
אני סובל מירידה בשמיעה בשני האזניים, באוזן אחת מותקן מכשיר שמיעה ובשניה בצעתי השתלת שתל קוחלארי.
מה אחוזי נכות שאני זכאי להם? אגב, אני ממשיך לעבוד
תודה,
יוסי
 
אדיר ברונשטיין   
13:44 05.08.10
ממליץ לך לפנות לרופא א.א.ג. הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן הנזק והיקף הנכות. מהנתונים שמסרת קשה לי לייעץ לך היות וזה תלוי במקצוע בו אתה עובד (לא כל המקצועות מוכרים) ובהיקף הירידה בשמיעה-אותו ניתן לראות בבדיקת שמיעה עדכנית במכון שמיעה מוסמך/מוכר.
 
לירון
18:09 28.07.10
שלום!
ברצוני לדעת מה המשמעות של הדברים שסוכמו ע"י ביטוח לאומי.
אני בת 26 עברתי ניתוח קריתת דיסקר עם פלטינות הגשתי תביעה לביטוח לאומי, ההחלטה היא כך
3 חודשים שלאחר הניתוח 100% זמני לאחר מיכן 3 חודשים 50% זמני לאחר מכן 25% קבוע... מה זה אומר במחינת קיצבה כספית? חודשית? כמה יכל ליהיות הסכום כסף שהקבל כי לא עבדתי לאחר הניתוח ומה ההסבר לגבי המשך עןם אחוזי הנחות שנישארו???
תודה רבה!
 
אדיר ברונשטיין   
15:41 29.07.10
100% זמני שווה קצבה של כ- 2,200 ש"ח לתקופה שנפסקה לך. 50% זמני שווים כ-1,200 ש"ח לתקופה שנפסקה. במקרים מסויימים ניתן לבקש השלמת הכנסה. בנוגע ל 25% לצמיתה, זה לא מקנה לך קיצבה. ע"מ לקבל קיצבת נכות כללית צריכה לעבור 60% נכות תפקודית משוקללת.
 
מיקי
14:20 27.07.10
כמה אחוזי נכות נחשבת אפילפסיה?
 
אדיר ברונשטיין   
10:57 28.07.10
ראשית ממליץ לך לפנות לרופא מומחה לאמדן הנכויות שכן אחוז הנכות אינו חד משמעי והוא תלוי במספר רב של משתנים לדוגמא: בהתקפים פרכוסיים המלווים איבוד ההכרה,הנכות תיקבע לפי הפירוט כלהלן :
א. לא היו התקפים פרכוסיים במשך שנתיים - 0%.
ב. בצורה קלה - היו 4-1 התקפים במשך שנתיים - 10%.
ג. בצורה בינונית - היה בממוצע התקף אחד ב-4-3 חדשים - 30%.
ד. בצורה ניכרת - היה בממוצע התקף אחד לחודשיים - 50%.
ה. בצורה קשה - היה בממוצע לפחות התקף אחד לחודש - 80%.
ו. בצורה קשה מאד - היה בממוצע יותר מהתקף אחד לחודש - 100%.

כמו-כן יש עוד מספר רב של פרמטרים שלפיהם נקבע האחוז המשוקלל של נכותך כתוצאה מהמחלה.
 
ורדית
08:29 28.07.10
אני עובדת מעל 30 שנה במקום עבודה ב 12 השנים האחרונות עקב מחלה כרונית בה אני לוקה נקבע לי על ידי קרן מבטחים הותיקה שיעור של 33% ושעות עבודתי הצטמצמו ל 6 שעות.כיום חלה החמרה במצבי ואינני יודעת למי עלי לפנות האם לרופא תעסוקתי או לועדה של מבטחים לטעון החמרה??אני כבר עייפה גם נפשית וגם פיסית ומבינה שאין ביכולתי להמשיך ולתפקד על כן אני שואפת להגיע לפנסיית נכות ולא להגיע למצב שיפטרו אותי ממקום העבודה אחרי כל כך הרבה שנים .מה עלי לעשות כדי לא ליפול בין הכסאות אנא עזרתכם או הכוונה אין לבצע את הדברים בסדר הנכון ומי יכול לכוון אותי לפעול בדרך הנכונה כדי להשיג את המטרה. אודה לתגובתכם המהירה
 
אדיר ברונשטיין   
10:49 28.07.10
ממליץ לפנות לרופא תעסוקתי לשם אמדן מצבך הרפאוי ולבדוק האם באמת חלה החמרה ומה שיעורה. לאחר שתביני את מצבך תדעי תוכלי לפנות לקרן מבטחים. במקרים מסויימים ניתן לפנות במקביל לביטוח לאומי/מס-הכנסה לשם הכרה נוספת בנכותך. ממליץ לפנות תחילה לייעוץ אצל רופא מומחה - רצוי תעסוקתי - לשם הבנה של התמונה כולה.
לפני כמה זמן עברתי תאונת דרכים קלה ובמיון לא נמצאו ממצאים בצילום אך נכתב שאני סובל מפגיעה של צליפת שוט ונתנו 5 ימי מחלה.
לאחר זמן מה הכאבים נעלמו אך כשאני עושה כושר ורץ בפארק לאחר כמה זמן מופיע כאב בצוואר כך שאני לא יכול להמשיך לרוץ.
ביום יום אני לא מרגיש שום כאב.
האם ניתן לקבל על כך אחוזי נכות למרות שבבדיקת רופא הוא לא רואה כלום?
 
אדיר ברונשטיין   
16:12 20.07.10
ביטוח לאומי קובע אחוזי נכות על סמך ממצאים רפואים ו/או מסמך רפואי עם אבחנה מדוייקת של רופא מומחה. לצערך, על סבל וכאבים ביטוח לאומי לא נותן אחוזי נכון. לאבחון מדויק ממליץ לפנות לאורטופד הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי.
 
רונית
19:36 27.07.10
לאחר 18 שנים של הפוגה חליתי שוב ב : fol. and diffuse larg cell lympoma stage 4
(סרטן מסוג לימפומה נון הוצקינס) עלי להתחיל בטיפול כימותרפי משולב עם טיפול ביולוגי, הנני עצמאית ואם חד הורית לילדה בת 11) מיותר לציין כי לא אוכל לעבוד בזמן הקרוב. הנני מפרנסת יחידה ואני פוחדת מאוד מקריסה כלכלית. אנא עזרתכם . מה מגיע לי על פי חוק ? בפעם הראשונה הכירו לי ב 100% נכות זמנית. ראוי לציין כי בעקבות תאונת דרכים בשנת 99 (שלא באשמתי)
ביטוח לאומי הכיר בפציעותיי ב 12% נכות משוכללת. אז קיבלתי סכום חד פעמי. האם כעת יחברו את אחוזי הנכות מתאונת הדרכים (הוכרה אז כתאונת עבודה מכיון שזה קרה בדרכי לעבודה) עם אחוזי הנכות עקב חזרתה של המחלה? האם גם הפעם הנכות תהיה זמנית? לפי מה שהבנתי, יש סיכוי שאצטרך לקבל כל שלושה חודשים טיפול במבטרה במשך שנתיים, מה הדין לגבי תקופה זו?
לתשובתכם אודה מקרב לב, רונית.
 
אדיר ברונשטיין   
10:40 28.07.10
ממליץ לך לפנות לכיוון של נכות כללית. עלייך להתייעץ עם רופא מומחה/אונקולוג/פנימאי הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לאמדן היקף הנכויות שלך במצב העדכני ולאחר מכן להגיש תביעה לביטוח לאומי לקבלת נכות לצמיתה. במידה ותוכר תביעתך ותקבלי מעל 75% נכות תפקודית, תקבלי קצבת נכות בשיעור של 2,200 ש"ח וככל הנראה גם השלמת הכנסה שתגדיל את הקצבה ל 3,800 ש"ח. לגבי תאונת העבודה שעברת לפני עשור, לא רלוונטית למקרה אלא אם כן נפסקה לך נכות קבועה בגין אותה תאונת, זה ילקח בשקלול שביטוח לאומי מבצע. במידה וחלה החמרה במצבך בעקבות התאונה, זה גם יכול לסייע לך בתביעתך ולהגדיל את האחוזים. אך כפי שתארת את מצבך, אני הייתי מתרכז בעניין המחלה והשלכותיה ועוזב את עניין תאונת העבודה.
+ הוספת הודעה
   1 ...  32  33  34  35  36  37  38  39  40  ...  59  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות