בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 36

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
מה ההבדל בין "הערכת נכות" לחוות ל "חוות דעת רפואית " , מה כולל כול דוח .

תודה לעונים .
 
עו"ד זיוה אופק  
20:34 14.02.10
נעשית ע"י רופא ומטרתה לידע את המטופל מה הנכות שנגרמה לו.

לעומת זאת חוות דעת כתובה כמסמך שניתן להגישו לבית משפט ולהשתמש בו כראיה.
שלום ,
אני חליתי במחלת MASTOSITOSIS SISTEMATY שמשמעותה מחלת דם נדירה שתפסה את מח העצם .

הוחלט בביה"ח איכילוב במחלקת ההמטולוגיה לטפל בי באמצעות תרופה אונקולוגית בשם GLEEVEC במינון 400 מ"ג , העו" של ביה"ח קראה לי לפגישה לקבלת אישור לטיפול ולמחלה על מנת לגשת איתם לועדה רפואית של הביטוח הלאומי לקבלת נכות של 100% בתקופת הטיפול .

מבקש להבין לאיזה תקופה אני יוכר כנכה 100% וזכויותיי הנגזרות מכך .

בכבוד רב ותודה מראש .

מיכאל
 
עו"ד זיוה אופק  
20:32 14.02.10
איני יכולה לדעת לאיזו תקופה תוכר כנכה 1005 שכן הדבר תלוי במשך הטיפול הנדרש ובמצבך לאחריו. בכל מקרה נכות של 100% מקנה קיצבת נכות אם אינך עובד, ופטור ממס הכנסה אם הנך עובד כרגיל. בנוסף היא מקנה הנחות שונות כגון בארנונה.

אם מצבך בזמן הטיפול יהיה כזה שבו תזדקק לעזרת הזולת לצורך רוב פעילויות היום-יום הבסיסיות תוכל להגיש גם בקשה לקיצבה לשירותים מיוחדים.
שלום. אמי בת 75 עברה התקף לה (אוטם שריר הלב) עברה צינטור והותקן לה סטנט. כעת היא נמצאת בבית, חלשה מאוד אך מתפקדת.
ברצוני לדעת מה הם זכאויותה בביטוח לאומי בכלל. כמו כן לאימי אין רשיון נהיגה אך אני משמש עבורה נהג, האם אני זכאי לקבל תו נכה בשמה לטובת הרכב שבו אני משתמש להסיעה אותה? תודה רבה מראש
 
עו"ד זיוה אופק  
07:46 14.02.10
בעקרון לא ניתן להיות מוכר כנכה לאחר גיל פרישה, אבל אם מצבה הרפואי מצדיק זאת היא יכולה להיות זכאית לגימלת סיעוד ו/או לשירותי מט"ב.

לגבי תו נכה הרי שניתן לקבל תו נכה לצורך בן משפחה אולם גם זה מותנה במידת הנכות הרפואית.
 
סימה
04:39 11.02.10
אני חולת טרשת נפוצה מה הדרך לקבל אישור לתחבושות על חשבון ביטוח לאומי?תודה
 
עו"ד זיוה אופק  
09:41 11.02.10
צריך להכיר בך כנכה. אחרי שאת מוכרת יש לקבל אישור מהרופא על הצורך ואז לפנות למוסד לביטוח לאומי עם המסמך/כים הרפואיים ועם הקבלות.
הי זיווה
יש לנו תינוק (שנה) שבעקבות בעיה בברית, עבר 2 ניתוחים, האם יש לי עילה לתבוע זכאות לנכות מביטוח לאומי .

תודה רבה.
 
עו"ד זיוה אופק  
09:40 11.02.10
אבל אם הבעיה מולידה צורך בטיפולים מאוד אינטנסיביים יש טעם להתייעץ עם רופא או פשוט לנסות להגיש תביעת נכות.
שלום לך,
אני בת 31 ולקיתי בסינדרום נוירולוגי נדיר שחלף ולא אמור לחזור לפי הרופאים. טופלתי על ידי מיטב הרופאים בארץ. בוועדה של ביטוח לאומי נקבעו לי אחוזי נכות זמניים של 60% לשנה שייסתיימו באוקטובר הבקיבלתי זימון לבדיקת כשרות לנהיגה וכתוב שם שאני מוזמנת לבדיקת עיניים ולבדיקה כללית. ראיתי שעליי לשלם אגרה של 562 ש"ח!! בנוסף עליי להתייצב שם וכתווב שזה יכול לקחת גם 5 שעות. ולא יתלו את רשיוני. אבקש לציין שבמהלך מחלתי עברתי בדיקת עיניים מקיפה ביותר כולל בדיקת שדה ראיה אצל רופא מס' 1 בתחום בארץ והכל תקין לחלוטין. מדוע עליי לשלם את האגרה ולסבול את הטרחה הגדולה הזו? האם ישנה דרך להימנע מכך?
לתשובתך אודה
יום נעים לך
 
עו"ד זיוה אופק  
09:37 11.02.10
עלייך להתייצב לבדיקה למרות המחיר והטירחה.
 
עו"ד זיוה אופק  
09:39 11.02.10
ייתכן, אם כי מעולם לא ניסיתי, שניתן לפנות אליהם בכתב עם תוצאות כל הבדיקות הקודמות ולבקש שעל סמך הבדיקות ידונו בהעדרך ויזמנו אותך רק אם דרושה בדיקה פנים אל פנים.
 
מירב
20:22 06.02.10
שלום רב,
לפני שלושה חודשים עברתי תאונת דרכים בעת העבודה. הוכרתי ע"י ביטח לאומי ואני מצפה לתשלום דמי פגיעה בימים אלו. יש לי מס' שאלות:
ראשית, ברצוני לשאול כמה % נכות, פחות או יותר, אוכל לקבל עבור הסימפטומים הבאים:
אסטמה מולדת - החרפה קשה מאוד מאז התאונה, טיפול מאסיבי וקבוע [במשך שנים רבות לא טופלתי].
חרשות מגיל 8 באוזן שמאל - מאז התאונה, ירידה בשמיעה באוזן ימין.
יש לי כליה אחת.
כאבים קשים מאוד בצוואר [ללא יכולת להזיז את הראש], גב תחתון וכד'.
יד שמאל אינה זזה, התנפחות וכד' - אובחן תסמונת CRPS.
בעוד כשבוע אני מתאשפזת לתקופה של כחודש במח' שיקום.
ניאורולוגית - כאבי ראש עזים, סחרחורות וכד' [איבדתי הכרה לכשעה+ בזמן התאונה, אובחן זעזוע ראש קל] פוניתי ע"י אמבולנס, מאז אני מקבלת כדורים רבים לכאבי ראש, סחרחורות וכד'.
פסיכיאטרי - עבר/היסטוריה של דיכאונות, מאז התאונה ובפרט מאז שפוטרתי - אני בדיכאון קשה מאוד, איני ישנה בלילות [על אף כדורי השינה], בוכה כל היום, חרדות וכד'.
מה הסיכוי מבחינת ה-%?
שאלה נוספת: מבחינת תביעת הביטוח [לאחר תוצאות הוועדה הרפואית] - האם ישנו סיכוי לסכום נורמאלי?
ושאלה אחרונה: מן הסתם אינני עובדת היום בשל המצב הרפואי - נתנו לי 3 חודשים מחלה, אך איני מבקשת יותר אישורים, מכיוון שזה המקסימום ואינני עובדת - האם אני צריכה אישורים נוספים בשביל הביטוח לאומי או שזה מיותר?
וכן - האם הדברים שהיו לי בעבר [כמו חרשות באוזן שמאל או אסטמה] יוכרו כנכות נוספת, או שיתעלמו מהם מכיוון שאינם קשורים לעבודה?
ושאלה האחרונה: מניסיון - כמה זמן לוקח עד שביטוח לאומי קובע % נכות סופיים [לא זמניים].
אודה על תשובתכם הדחופה, מכיוון שעוד מס' ימים אני מתאשפזת ולא אוכל לקרוא אותה.
 
עו"ד זיוה אופק  
10:04 08.02.10
השאלה שלך מורכבת מאוד ולמעשה את זקוקה לתשובות אישיות של רופאים שונים ולא לייעוץ אינטרנטי.

על פניו נראה כי את סובלת מנכויות ונדרשות חוות דעת רפואיות שונות על מנת להעריכן ולכמתן.

היתי ממליצה על פניה לעו"ד הן לצורך ההליך מול חברת הביטוח והן לצורך ההליך בביטוח הלאומי לפני הגשת תביעת נכות למוסד לביטוח לאומי.

לגבי הפגיעות שאינן קשורות לתאונה: ניתן להגיש בגינן תביעת נכות כללית שתידון בנפרד.

לגבי ימי המחלה: כל עוד את חולה אני ממליצה לך לדאוג למסמכים רפואיים המוכיחים זאת ומבררים את מצבך על מנת שניתן יהיה לעקוב מאוחר יותר אחרי מהלך הפגיעה.
 
מ
21:53 04.02.10
בתי כיום בת שנה, נןלדת עם מום מולד בכף ידה השמאלית, 4 אצבעות חסרות קיים רק אגודל, הגשנו בקשה לתביעת נכות והיא נשלל בעקבות הטענה כי קצב התפתחותה הינו תקין וכי היא אינה בעלת צרכים מיוחדים.
האם כך הדבר? האם יש טעם להגיש ערעור?
תודה
 
עו"ד זיוה אופק  
10:00 08.02.10
כאמור רק מומחה רפואי רשאי להעריך נכותו של ילד אבל בגילה הצעיר של בתך במיוחד (עד גיל 3) ובכלל כל עוד מדובר בילדים אם לא מדובר בנכות קשה פיזית או נכות חושית או תקשורתית בד"כ אין זכאות לקיצבת ילד נכה.
 
אסתר
11:00 24.12.09
אני חולה במחלת COPD אני משתמשת במחולל חמצן וכן באינלציות. וכן ישנה בלילה עם מכשיר BIPP . אושפזתי כחודשיים וחצי בבית חולים והייתי פעמיים בתקופה זו בטיפול נמרץ. ובין היתר כרתו לי גם שחלה שהיה בה גידול (שפיר).

כן כרתו לי לפני 20 שנה חצי מבלוטת התריס ואני חיה עם חצי בלוטה.
אני בת 62 עובדת ומקבלת קצבת זקנה.
השאלה שלי היא אם מגיע לי אחוזי נכות.
 
עו"ד זיוה אופק  
09:19 27.12.09
פרישה אינך זכאית יותר לביטוח נכות (אם לא היית מוכרת כנכה לפני תחילת קיצבת הזיקנה).
שווה לבדוק בצילום המצורף. יש טעם להגיש תביעה לפי התאריכים.
כשנה לאחר ארוע נפשי (שני בחיים) והבחנה הפרעה סכיזואפקטיבית
נקבעה לי דרגת נכות 50% ואי כושר 100% זמניים לשנה וחצי
וזאת למרות שכבר חודשיים לאחר האשפוז הצלחתי לחזור לעבודה בסה"כ 4000
(משני עבודות חצי משרה + רבע משרה)
שאלתי היא האם במידה ואטופל בתרופות, אעבוד ולא אגיע לאשפוזים סביר להניח שבועדה הבאה דרגת הנכות והאי כושר שלי תרד באופן חלקי או מלא? או שהדיאגנוזה של המחלה הזו מגדירה נכות ללא קשר להצלחה הסבירה בעבודה ובחיים?
תודה
 
עו"ד זיוה אופק  
15:11 24.01.10
יש קשר מהותי בין נכות נפשית ליכולת לתפקד בחיים ולכן ייתכן שנכותך תופחת. בכל מקרה, אם תיקבע לך נכות של לפחות 40% לפי סע' 33 ומשכורתך לא תעלה על 60% מהשכר הממוצע במשק עדיין תהיה זכאי לקיצבת נכות.
לפי לרון.
בעלי חולה במחלהה כרונית פמפיגוס וולגריסץבגיל עבודה היא נחשבת ללפחחות 50 אחוזי נכות.הוא מבקש תו חניה לנכה ממשרד התחבורה .אולי ועדה כזו תעזור לו.הוא חלש מאוד בגלל תרופת הסטרואידים ועוד תרופה שהוא לוקח.משרד התחבורה לא אישר עד כה את תו החניה המבוקש,גם לא מצאנו ועדה לבדיקת אחוזי נכות לגימלאי. בכבוד רב נועה
 
עו"ד זיוה אופק  
10:10 31.01.10
אין וועדת נכות לגימלאים (שכן הם אינם זכאים לקיצבת נכות) אלא רק וועדת נכות לצורך קיצבת סיעוד / שירותי סיעוד

יש ועדת נכות שמוזמנת דרך מס הכנסה ומבוצעת ע"י הביטוח הלאומי. הועדה עולה כסף, פרטים במשרדי מס הכנסה. בועדה כזאת לוקחים בחשבון את כל הליקויים בניגוד לועדה רגילה שבה יש לא מעט ליקויים שאינם נחשבים בשקלול.

השאלה היא מה יצא לכם מאחוזים בגיל הפרישה?

לצרכי מס הכנסה צריך מינימום של 89.1% והסכום המשמעותי הוא לשכר מעבודה כשיש פטור קטן גם להכנסות אחרות.

לגבי תו חנייה נענית במקום אחר.
בעלי חולה במחלה כרונית אוטואימונית פמפיגוס וולגריס ,ומבקש תו חניה לנכה ממשרד התחבורה ועד כה תו זה לא אושר.אנשים שחולים במחלה מוגדרים כנכים לפחות 50 אחוזי נכות.בגלל שהוא גימלאי אי אפשרי בשבילו לפנות לבייטוח לאומי. איך ניתן לקדם את קבלת תו החניה. הוא מאוד חלש.וחניה נגישה תעזור לו להיות עצמאי.שאם לא כן הוא תלוי בי.אני עוצרת לו שירד מהאוטו בקרבת היעד שלו ואחר חוזרת לאסוף אותו. בכבוד רב נועה
 
- - -
20:35 31.01.10
נניח שיקבל 50%.
הכלל לקבלת תו נכה למי שאינו נכה רגליים פרופר הוא 60% נכות רפואית פלוס אישור רפואי שתנועתו בדרכים ללא תו תסכן את חייו. זה כנראה לא המקרה. הפתרון שלכם, כשאת מורידה ואוספת וחונה במקום מרוחק, הוא סביר.
 
רבקה
23:23 26.01.10
אני בת 59 לפני 18 שנים עברתי ניתוח לכריתת בלוטת המגן בעקבות גידול ממאיר שהיה , קיבלתי 100% נכות לשנה והחזרים . ועוד 50% נכות לכל החיים שעל זה אני לא מקבלת כלום היות ואני עובדת כשכירה ,בנוסף יש לי שמיעה לקויה באוזן אחת ובשניה נוטה לחירשות , עד עתה לא חשבתי לקבל אחוזי נכות גם על זה (האם אני יכולה?) , כרגע קיימת אצלי בעיה קרדיולוגית ואני כבר שלושה שבועות לא עובדת אני שוקלת לפרוש מעבודתי שנעשית לי קשה מיום ליום והכל חובר יחדיו שאלתי היא האם אוכל להעלות את אחוזי הנכות לנוכח מצבי כיום וכמה אני אמורה לקבל מביטוח לאומי ולמי אני פונה ברצוני לציין שאין לי קרן פנסיה במקום עבודתי מזה עשרים שנה ( בתקופה שעברתי ניתוח בבלוטת המגן העבירו את כל הבנות שעובדות איתי לביטוח מנהלים ולי נחסמה האופציה ובתמימותי הידועה לא נלחמתי על זכויותי אז,-יש על מה לדבר? )
אני גרושה שחיה בדירה שכורה מתפרנסת בכוחות עצמי ודואגת מה יהיה איתי בזמן שאפרוש איך אפשר לעזור לי למי לפנות
 
עו"ד זיוה אופק  
10:14 31.01.10
להגיש תביעה מחודשת בעניין נכותך הן לגבי השמיעה והן לגבי המצב הקרדיולוגי. קיצבת נכות מלאה היא בערך 2,000 ש"ח.

לגבי זכויות הפנסיה שלך, זוהי שאלה מורכבת ותלויה בחוזה שבינך לבין המעסיק ובמכלול הנסיבות. מומלץ להתייעץ עם עו"ד.
 
עדינה הייקרין
19:01 25.01.10
שלום לך זיוה אופק
סליחה שאני שוב כותבת לך
אני חוזרת מגרמניה לאחר תקופה של 32 שנה בתור תושב חוזר
בגרמניה עבדתי 30 שנה ולצערי אני חולה כרונית במחלה שלא מאפשרתלי לעבוד יותר
קיבלתי שם אחוזי נכות והגשתי בקשה לפנסיה מוקדמת הפנסיה תועבר לישראל
שאלתי שוב האים אחוזי הנכות תופסים בארץ או שאצטרך לחדש את הבקשה בארץ
הכוונה אמנה בין המדינות בקשר להעברת הפנסיה
בתודה מראש
האים את יכולה לומר לי למי לפנות בארץ?
 
עו"ד זיוה אופק  
10:08 31.01.10
אין ביטחון שתקבלי קיצבת נכות בארץ. שכן אם שהית 30 שנה בגרמניה ברציפות ושם חלית קשה יהיה לומר שהיית תושבת ישראל במועד הנכות.

אני מציעה לך לפנות למשרד הקליטה לבדוק אם את יכולה להיות מוכרת כעולה. אם את עולה חדשה תוכלי להיות מוכרת כנכה בישראל 9 חודשים לאחר שתגיעי ולקבל קיצבת נכות שנה החל משנה לאחר הגעתך.

זאת כמובן בהנחה שמחלתך מוכרת בארץ כנכות המזכה בקיצבה.

בהצלחה ובבריאות
 
גנות עודד
17:49 25.01.10
הנכדה שלי בת 16 עברה ניתוח השתלה לרצועה צולבת ותיקון המינסקוס לאחר שנפצעה בהיותה בת 15
בביטוח לאומי דחו את בקשתה לקביעת אחוזי נכותבטענה שאינה יכולה לקבל אחוזי נכות עד גיל 18 היתכן?
תודה
עודד
 
עו"ד זיוה אופק  
10:02 31.01.10
יש קיצבת ילד נכה למי שמתחת לגיל 18 אולם זה אינו מכוון לפציעות קצרות טווח (יחסית).
 
אלונה
10:05 26.01.10
שלום לכם.
אחותי בת ה3.5 חולה במחלה בשם GLUT 1 DS.
היא היחידה בארץ אשר חולה במחלה זו.
קצת הסבר על המחלה -
הגלוקוז והסוכר לא מגיעים למוח או מגיעים בכמות קטנה . הדבר פוגע בהתפחתות של הילד בעיקר במוטוריקה וקואורדינציה.
אחותי כיום בת 3.5 כמו שהזכרתי לפני והיא אינה הולכת או מדברת בעצמה. הקואורדנציה שלה ממש לא טובה. היא יכולה ללכת רק בעזרת משהו .
יש לה 100 % נכות.
את המחלה גילו בגיל שנה ועד אז הרעילו אותה כביכול בתרופות שהיא לא הזדקקה להם בגלל שחשבו שיש לה אפילפסיה וטכיקרדיה .
עכשיו היא מטופלת בעזרת דיאטה קטוגנית שזה דייסה מיוחדת שומנית ביותר שרק את זה היא יכולה לאכול וכביכול מחזיקה אותה בחיים.
בארץ אין טיפול למחלה אבל גילינו בדיוק לפני שבוע שיש טיפול בסין בעזרת תאים שמוחדרים למוח.
הטיפול עולה בסביבות ה35 אלף דולר ולנו אין את הכסף הזה.
בארץ יש כ100 חולים במחלה זו בסה"כ .
הסימפטומים הראשוניים למחלה זו הם הפסקות נשימה והכחלות, עיניים ריקות וגדולות ותזוזות מהירות שלהן.
חוסר יכולת להרים ולהחזיק את הראש ואת הידיים . ועוד..
 
עדינה הייקרין
21:22 24.01.10
שלום שאלתי היא אני חוזרת לישראל יש לי מחלה כרונית ריאות
בחול קבעו לי אחוזי נכות בין ישראל למדיה שאני ממנה יוצאת יש אמנה
אני מקבלת כרגע פנסיה מוקדמת שאלתי האים אני צריכה מחדש להגיש בקשה
בישראל על אחוזי נכות או שאחוזי הנכות בחול מקובלים בארץ
בתודה מראש עדינה
 
עו"ד זיוה אופק  
13:56 25.01.10
בנוסף איני יודעת באיזו מדינה ובאיזו אמנה מדובר אבל עלולה להיות בעיה עם נכות שנוצרה בעת שלא היית תושבת (אא"כ מעמדך הוא של עולה חדשה). בקיצור זה דורש בדיקה משפטית יותר מעמיקה. ממליצה על ייעוץ פרטני.
 
אבי
20:45 24.01.10
מציג יכולות אינטלקטואליות בטווח נמוך משמעתית מהנורמה ובתחום המילולי קיימים פערים משמעותיים בין ביצועיו בתתי המבחנים השונים בתחום הביצועי יכולתיו נמצאו נמוכות ביותר וכוללת את כל הקשת הקוגניטיבית
כמו כן נאמר כי קיימת הפרעה נפשית עם סימנים אוביקטיביים קשים בקיום קשרים בין אישיים תקינים ובצירוף הפרעות של סף גירוי נמוך הפרעה בריכוז בחשיבה באפקט בכח ההתמדה וברציה המגבילות את הכושר התפקודי בצורה קשה סעיף 33 (ה)

כמה אחוזי נכות ניתן לקבל מנסיונך עבור חוות דעת זו?

והאם המלל המצורף פה עלול למנוע ממני את רישיון הנהיגה?
 
עו"ד זיוה אופק  
13:54 25.01.10
לגבי הנכות עניתי על שאלתך אתמול.

לגבי הרישיון: אם מדובר במצב מאוד קיצוני אז כן. אבל לא אם מדובר בנכות נפשית קלה יחסית. אגב, המידע לא בהכרח מגיע אוטומטית לרישוי.
 
מלי
16:02 19.01.10
הייתי רוצה לדעת האם חולה אפילפסיה מחויב להודיע על מצבו למעסיק פוטנציאלי?
 
עו"ד זיוה אופק  
07:52 24.01.10
החוק לא מתייחס לכך במפורש אבל נראה שככל שלמחלה יש השלכות על התפקוד בעבודה יש לדווח עליה למעסיק.
 
הלן
13:12 20.01.10
שלום לך עו"ד זיוה
יש לי 75% נכות נפשית. בשל סיבות שאינן בידי נאלצתי לעזוב את הארץ לפני חמישה חודשים .
בימים אלו קיבלתי הודעה מביטוח לאומי שהם ביטלו לי את קצבת הנכות בגלל שאני שוהה בחו"ל,
יותר משלשה חודשים. והם חייבו אותי להחזיר להם את הסכום החודשי שקיבלתי עבור החודש הנוסף.
1. מה עלי לעשות אם אין לי כסף להחזיר?
2. האם זכויותיי בקופת חולים תפגענה? כי למעשה ביטוח לאומי שילם עבורי את תשלום קופת חולים.
3. את חושבת שאני צריכה עו"ד?
4. אם כן תוכלי לעזור לי ? ואם לא מי כן יוכל לעזור לי?
תודה ואנא עני לי בהקדם..
 
עו"ד זיוה אופק  
07:56 24.01.10
הזכות לקבלת קיצבאות מביטוח לאומי תלויה בכך שהאדם הוא תושב ישראל. ואם אינך תושבת אינך זכאית לביטוח לאומי וביטוח בריאות.

לא כל מי שגר לתקופה בחו"ל הוא בהכרח לא תושב. השאלה איפה מרכז החיים. כך למשל אם מישהו יצא לחו"ל למספר שנים רק כדי ללמוד או כדי לקבל טיפולים רפואיים הוא ממשיך להיות מוכר כתושב ישראל.

בקיצור התשובה לשאלה אינה חד משמעית ודורשת בירור פרטני של העובדות ואולי אפילו הליך משפטי בו ביה"ד לעבודה יקבע את מעמדך.
+ הוספת הודעה
   1 ...  32  33  34  35  36  37  38  39  40  ...  55  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות