בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 36

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
 
נער
20:05 22.11.09

שלום!אני נער שעבר נפילה מגובה של כ3 מטרים בעבודה היה שבר בקיר צדדי עליון של ארובת עין שמאל המשכי לעצם טמפורלית והמטומה פריאיובטלית בצד זה.. ct מוח הדגים קונטוזיות מוחיות קטנות ודמם תת תדוראלי חריף ... פוניתי באותו יום לביה'ח קפלןמחוסר הכרה ומשמה לביה'ח שיבא וביצעתי 3 ct מוח בתוך 4 ימים ... מאז אותה תאונה שאירעה לפני שנה ו4 חודש איבדתי את ההכרה בחודש 3 של שנה זו ל10-15 שניות עם תזוזה לא רצונית של יד ימין לפני איבוד ההכרה הנוסף עשיתי eeg שפורש כתקין לאחר איבוד ההכרה הנוסף עשיתי בדיקת eeG עם חסך בשינה שפורשה עם האטה אינטרמנטית טמפורלית קלה מימין ומשמאל עפ'י האזורים טמפורילית מאז אותה בדיקת EEG שעשיתי לפני חודשים בחודש ספטמבר ...הלכתי לנוירולוג לפני חודש שקבע כי עלי ליטול כדורים ואינו יודע אם המצב שלי הוא אפילפסיה או לא יש לצייו שמאז התאונה יש לי לעיתים קטעים של ניתוקים קצרים מהסביבה מדי פעם... מאז המלצת הנוירולוג ולפני שתיית הכדורים איבדתי לפני שבועיים תהכרה עוד פעם עם נשיכת לשון ותזוזהשל יד ימן ולמספר דקות האם הפעם יש עדות לאיפלפסיה על סמך זה? שני אירועים של איבוד הכרה בתוך 7 חודשים ?מעבר לאיבוד ההכרה בעבודה? ואם כן האם תוכלי רק על סמך נתונים אלו להגיד לי את אחוזי הנכות המינמליים שמגיעים לי בגין אפילפסיה כזאת מה האחוזים המינמליים הנקבעים בגין אפילפסיה?זה חשוב לי מאוד תודה מראש
 
עו"ד זיוה אופק  
06:53 23.11.09
בגין אפילפסיה נמצאים בטווח רחב מאוד: מ0% למי שבמשך שנתיים לא היה לו כל התקף דרך 10% נכות למי שיש לו התקף אחד-ארבעה בשנתיים (תלוי גם קצת בחומרת ההתקף) ועד 100% במקרים של התקפים קשים ותכופים של פעם בחודש לפחות.

לכן, אמנם באפילפסיה גם עו"ד יכול לשער את מידת הנכות, לפי התכיפות, אולם עדיין רק רופא יוכל להעריך זאת כיוון שיש משמעות לעצם האיבחון ולעוצמת ההתקף.
 
אלי
07:01 18.11.09
שלום אני נכה צהל .בשנתיים האחרונות אני סובל מפציעה ישנה שמפריע לי מאוד
בתיפקוד היום יומי .אם האשה .אם הבית .אני לא מיתיחס לבית כבר הרבה זמן
אנ לא עובד שנה וחצי
מה עושים מה צריך לעשות
אני מטופל אבל אני לא לוקח כדורים מיפני שהבנתי שהם גומרים אותך ביכלל

מה עלי לעשות
תודה ויום נעים
 
עו"ד זיוה אופק  
10:06 19.11.09
אם חלה החמרה יש להגיש תביעת החמרה לקצין התגמולים.

ברמה המשפחתית, זה לא בתחום מומחיותי וכל שאני יכולה זה לייעץ לך ברמה האישית כאדם אל אדם: אני מציעה לך מאוד מאוד לפנות לעזרה מקצועית, לבד או עם האשה או כל המשפחה ביחד.
ברצוני להגיש תביעה כספית מכח חוזה ביטוח -פוליסה . בפוליסה מוגדרים תנאים בהם המבוטח ייחשב כבלתי כשיר לעבודה "...אם נשלל... בשיעור של 75% לפחות ולתקופה..". התביעה מוגשת בעקבות אובדן כושר עבודה כתוצאה מתאונת עבודה בה נפגעתי בנפשי ובפן האורטופדי.. האם מספיק להגיש חוו"ד של רופא תעסוקתי או שצריך להגיש חוו"ד רפואיות בתחום הפגיעה? ומכח איזה חוק אני יכולה ללמוד מכך?
 
עו"ד זיוה אופק  
10:04 19.11.09
1. בד"כ הרופא התעסוקתי נשען על חוות הדעת של המומחים המקצועיים בתחומי הרפואה השונים או לפחות על המסמכים הרפואיים מהם.

2. הפוליסה מפורשת לפי חוק החוזים, חוק החוזים האחידים וחוק חוזה הביטוח בפרט ויש עוד רשימה של חוקים תקנות וצווים שחלה עליה. אבל הוכחת הנכויות היא לפי הקבוע בפוליסה או בדומה למקובל בדיני הנזיקין.

אעיר כי תביעות לפי פוליסה הן מהתביעות המשפטיות היותר מורכבות שיש בתחום נזקי הגוף והייתי ממליצה לך להיעזר בגורם מקצועי.
שלום.
לפני כחודשיים אובחן אצלי" ארטריטיס פסוריאטי" אחרי 2 אישפוזים טיפול תרופתי.טיפול בMTX וכרגע אני לפני בקשת טיפל בTNF (ביולוגי).אני בחופשת מחלה של 30 יום ועוד 30 יום לפניי.
עובד במשרה מלאה כ4.5 שנים
אשמח לדעת לפני מה אני עומד בועדה רפואית.מה עליי לומר,להציג,מה הם הזכויות שלי כחולה כעובד?
מה בקירוב אחוזי הנכות שמקבלים לדלקת פרקים חריפה?
מה אחוזי הנכות שמקבלים על פסוריאזיס?
האם כתוצאה ממחלה זו אוכל לקבל אי כושר עבודה או "פסילת מקצוע"-לציין כי אני עובד כברמן בבית קפה דבר המצריך עמידה ממושכת ועיסוק עם אוכל.
 
עו"ד זיוה אופק  
12:04 08.11.09
אולם באופן כללי: תשובות לבי הערכת הנכות ניתן לקבל אצל רופאים מומחים. במקרה שלה ראומטולוג ורופא עור.

לוועדה הרפואית צריך להציג כל חומר רפואי שברשותך (ואם יש בידך חוו"ד רפואית עם הערכת נכות עוד יותר טוב). לא כתבת אם מדובר בנכות כללית או שאתה טוען כי הדברים נגרמו כתוצאה מעבודתך. אם מדובר בנכות מעבודה כדאי להמציא חוו"ד רפואית על הקשר בין המחלה לעבודה וגם לתאר את מה שגרם בעבודה למחלותיך.

הסבר בקצרה לוועדה כיצד מפריעה לך המחלה הן מבחינת כאבים והגבלות בתפקוד הגופני והן בתפקוד בעבודה.

בהצלחה.
 
רועי
14:44 08.11.09
ראשית תודה על התגובה המהירה
איני חושב שהמחלה היא כתוצאה מהעבודה
אני סובל ממחלת פרקים סוערת רב מפרקים (ידיים,רגליים,ברכיים,גב,צוואר)
מה שאת מציעה זה שאפנה לרופא הראומוטולוג ולרופא העור על מנת לקבל מהם חוו"ד רפואית? שהם יציינו מהם המוגבלות שלי כתוצאה מהמחלה? זה לא משהו שיודע הרופא התעסוקתי והרופא אשר קובע נכויות?
 
עו"ד זיוה אופק  
06:32 10.11.09
רופא תעסוקתי נסמך בד"כ על חוות דעת של הרופאים המומחים למחלות השונות כדי לקבוע התאמה תעסוקתית.

תפקידו של הרופא בוועדה הרפואית לקבוע את זה אבל הסיבה שמביאים חוו"ד זה כדי שיהיה רופא מטעמך שבד"כ קביעותיו נוטות יותר לטובתך. רפואה זה לא מדע מדוייק ואם הרופא בוועדה יתלבט בין נכויות עדיף שתהיה לו ראיה לטובתך. לפעמים הם גם לא מביאים בחשבון כל מיני דברים או לא שמים לב לכל החומר הרפואי. ואם יש רופא מטעמך שבדק הכל וסיכם להם את המצב הסיכוי שיתייחסו להכל גדל.
 
יוסי
23:31 09.11.09
עברתי בדיקה אורידנמית ונמצאה דליפת שתן ברמה גבוהה. האם יש אחוזי נכות על כך?
תודה
 
עו"ד זיוה אופק  
06:28 10.11.09
אחוזי הנכות תלויים במידת החומרה ועלולים להגיע עד 70%.
 
דניאל
20:29 09.11.09
שלום רב,
לסבי החולה בדימנציה וסובל מסכרת קשה, הוחלט לכרות את כף הרגל.
שאלתי היא האם ייתכן שלא יוכל לעמוד בזה? כמה סבל יגרם לו (בעיקר במישור הפיזי דווקא)?
תודה רבה
דניאל
 
עו"ד זיוה אופק  
06:28 10.11.09
אין רופא שעונה מקצועית באופן עקבי בפורום זה ולכן אין לי את הידע המתאים.
שלום שמי נ ואני בת 28,אני נכה עקב התעללות קשה שהותירה אחריה הפרעת לחץ פוסט טראומתית אני המתגוררת בקהילה ועובדת בעבודה רגילה (כחונכת לילדים ונוער בסיכון דרך הרווחה) ובמקביל לומדת לתואר 2 באוניברסיטה.
לפני שלוש וחצי שנים נאנסתי בעכזריות על ידי ידי ללימודים ונכנסתי להריון שנפל. אחרי האונס וההפלה. החלטתי שאני רוצה להקים משפחה עצמאית משלי. בעזרת אימי ובעידודה התחלתי טיפולי פוריות קשים, שמותחם נאלצתי לחוות 3 הפלות.
הפניה היא מגלל שאני הטיפולי פוריות ונעזרת בשרות של משרד הבריאות, דיור מוגן רגיל (ככל הניראה עוברת ללוין), מגלל ההתעללות אני מתקשה להיכנס להריון תקין ואני בטיפולים 2.5 מה שקורה שהעוס החליטה שלא ניראה לה שאגדל ילד לבדי למרות שלא עשיתי רע לאף אחד ואני בן אדם עצמאי לחלוטין. חשוב לי לציין שפוסט טראומה לא מוגדרת מחלת נפש ושאני לא פסיכוטית לחלוטין (בקביעה חד משמעית של כול מי שבדק אותי וטיפל בי .האם מותר להם?.
ילד הוא כול חלומי והזמן מתקתק....אשמח שתעזרו לי היא רוצה לפנות לרופאה בניגוד להסכמתי ללא סיבה מוצדקת. תודה מראש. נגה
 
עו"ד זיוה אופק  
12:01 08.11.09
לפנות לעו"ד או ללשכה לסיוע משפטי בהקדם.

בעיקרון מותר לה אולם המקרים שהיא יכולה להשתמש בזכותה זו מוגבלים וצריך לפנות מהר כדי לעצור את התהליך כל שהשימוש בזכותה נעשה באופן פזיז מדי.
 
צופי
23:50 05.11.09
שלום לכולם. אני סובלת מפיברומיאלגיה במשך ארבע שנים רדקולפטיה מותנית וצווארית . דכאון. הייתי אצל רופא תעסוקתי שלאור מצבי הבריאותי המליץ על הפסקת עבודתי ובקשה לפנות לביטוח לאומי. הייתי בועדה ראשונה בה קבלתי 28 אחוז נכות צמיתה ערערתי בוועדה שניה ניגשתי עים מכתב מרופא מנתח שבדק אותי בעמוד שדרה צווארי ובו קבע שעלי לעבור ניתוח בהקדם. רופא בועדה שבדק אותי אמר לי לא כדאי לעבור ניתוח אין צורך. בועדה הראשונה קבלתי על פיברומיאלגיה פלוס נפשית 10 אחוז . בוועדה שניה קבלתי על פיברומיאלגיה 10 אחוז ונפשית 20 אחוז כאן הסעיפים היו בנפרד השאר נשאר רגיל מותני 10 אחוז צווארי 10 אחוז בנוסף סבלתי מבוהן תפוסה קבלתי 10 אחוז. סך הכל 48 אחוז משוקלל צמיתה . ואי כושר לא קבלתי כלום .כרגע אנני עובדת עומדת לפני ניתוח . ואין לי שום הכנסה. לא יודעת מה לעשות אנא עיזרילי בבקשה. תודה רבה
 
עו"ד זיוה אופק  
13:41 06.11.09
לפני ההליך ולא אחריו.

אני ממליצה שתפני לעו"ד או ללשכה לסיוע משפטי שיבדקו אם יש טעם בערעור לביה"ד לעבודה. אם לא המתיני חצי שנה או לפחות עד אחרי הניתוח והגישי בקשה חוזרת עם חומר רפואי חדש המלמדת על שינוי בריאותי. לתביעה המחודשת הזו אני ממליצה לצרף חוות דעת רפואיות ולדאוג שתהיי מלווה בעו"ד.
 
שביט
13:00 04.11.09
שלום רב,
ברצוני לדעת האם אסטמה כרונית מגיל צעיר ממנה סובל בני
(כולל אישפוזים בעקבות סיבוכי ריאה)ולוקח תרופות באופן קבוע
באם יש מקום להגיש בקשה לקיצבת נכות ילד?
ב תודה מראש ,
 
עו"ד זיוה אופק  
20:27 05.11.09

בילד. האם הוא נדרש לטיפול מיוחד באופן יומיומי? האם הוא נזקק להשגחה צמודה יותר מילדים אחרים? מה תכיפות הטיפולים הרפואיים אליהם יש ללות אותו?

בקיצור צריך לבדוק את המקרה באופן פרטני. מומלץ בהתייעצות עם רופא ו/או עו"ד.
שלום. אני בן 37 מזה שנה וחצי חולה בתסמונת התשישות הכרונית. תבעתי נכות וביטוח לאומי הכיר בכך אך קבע לי רק 10 אחוזי נכות. בשנה הראשונה לא עבדתי כלל. מזה חצי שנה אני עובד 40% משרה. כבר עברה שנה מאז תבעתי את ביטוח לאומי...
האם מותר לי לתבוע שוב?
האם לתביעה חדשה יתייחסו על בסיס הישנה בה הכירו כבר במחלה?
לאיזו תקופה אחורה תתפוס תביעה חדשה? האם ביטוח לאומי יכול להפוך את ההחלטה שניתנה לפני שנה?
עליי לציין שני דברים: חברת הביטוח שלי הכירה ואני מקבל אחוזי אובדן כושר עבודה. בנוסף לכל אורך התקופה נוספו לי מסמכים רפואיים המחזקים את טענותיי ומצבי
תודה
 
עו"ד זיוה אופק  
20:22 05.11.09

תביעה נוספת או תביעת החמרה אם השתנו הנסיבות (למשל חומר רפואי חדש שמראה החמרה).
האם בגין נתוח לב להחלפת מסתם מגיעה הקלה במס הכנסה???
היכן ניתן לברר זכויות???
 
עו"ד זיוה אופק  
07:05 01.03.09
ניתנת למי שהוכר ע"י המוסד לביטוח לאומי כבעל דרגת נכות גבוהה (בד"כ 100% או קרוב לכך), כולל נכות זמנית בתקופת הנכות. לצורך כך יש לפנות בתביעת נכות למוסד לביטוח לאומי ולהבהיר שזה לצורך מס. עם ההחלטה ניתן לפנות לרשות המס.
שלום. אני בן 37 מזה שנה וחצי חולה בתסמונת התשישות הכרונית. תבעתי נכות וביטוח לאומי הכיר בכך אך קבע לי רק 10 אחוזי נכות. בשנה הראשונה לא עבדתי כלל. מזה חצי שנה אני עובד 40% משרה. כבר עברה שנה מאז תבעתי את ביטוח לאומי...
האם מותר לי לתבוע שוב?
האם לתביעה חדשה יתייחסו על בסיס הישנה בה הכירו כבר במחלה?
לאיזו תקופה אחורה תתפוס תביעה חדשה? האם ביטוח לאומי יכול להפוך את ההחלטה שניתנה לפני שנה?
עליי לציין שני דברים: חברת הביטוח שלי הכירה ואני מקבל אחוזי אובדן כושר עבודה. בנוסף לכל אורך התקופה נוספו לי מסמכים רפואיים המחזקים את טענותיי ומצבי
תודה
קיבלתי 40% נכות ממשרד הביטחון אבל בפועל אחוז הנכות שקיבלתי הוא 20%
מכיון שזו החמרת מחלת האסטמה . עכשיו רציתי לדעת אם סעיף הנכות שלי הוא 40 אחוז
והצבא מכיר רק ב20 האם ביטוח לאומי יכול להכיר את 20% הנוספים
(כלומר 20% משרד ביטחון על החמרה ו 20% ביטוח לאומי)???
תודה רבה.
 
עו"ד זיוה אופק  
10:00 01.11.09
אלא שהקביעה של משרד הביטחון לא מחייבת את המל"ל. אבל עקרונית ישנה אפשרות כזו.
 
אופיר
13:49 03.11.09
האם הכוונה שביטוח לאומי יכיר בשאר האחוזים כלומר 20%
והאם זה מזכה במשהו??
 
יוסי
19:08 29.10.09
האורטופד קבע כי הנני סובל ממחלת שוירמן. המחלה מסיבה לי כאבי גב במהלך כל חיי הבוגרים.
אני מתפקד ועובד. האם יש טעם לבקש הכרה על נכות מביטוח לאומי? יש לכך יתרון כלכלי כלשהו?
 
עו"ד זיוה אופק  
10:00 01.11.09
בנכויות נמוכות לא אלא אם כן אתא מתקרב לגיל פרישה ואז פעמים רבות עדיף להיות מוכר כנכה מאשר להיות זכאי רק לקיצבת זיקנה.

בנכויות גבוהות הנכות מקנה פטור ממס הכנסה.
 
יוסי
17:06 29.10.09
שלום, אני מורה מוכרת כחולה CIDP מזה מספר שנים הבאה לידי ביטוי באיבוד תחושה בידיים ובבפנים ובחך.הדבר גורם לכאבים עזים חדים כל יום ובמשך ניכר מהיום. הכאב הגיע בגלים והיום הוא ברמה גבוהה
כמו כן יש לי בריחת שתן.
התקפי חרדה ודכאון . ברצוני לפרוש.
מגובה במסמכים רפואיים
הבעיה שוועדה רפואית אינה מכירה את המחלה ואינה מכירה בכאב. האם את יכולה לתת טיפים לקראת ועדה רפואית של משרד החינוך?
 
עו"ד זיוה אופק  
09:58 01.11.09
זה להביא חוו"ד רפואית מטעמך. אפשרות יקרה יחסית אבל לדעתי מאוד משתלמת במקרה כמו שלך.

אפשרות נוספת היא לבקש מהוועדה הרפואית לקבוע וועדה נוספת עם מומחה רפואי העוסק בסוג המחלה שלך. (איני מכירה את המחלה הזאת ספציפית אבל לבקש למשל להופיע בפני נוירולוג, המטולוג וכד'. לפי המומחיות הרלוונטית.)

בהצלחה
כחולת סכרת הגשתי תביעה לפטור ממס הכנסה, אלה האחוזים שקיבלתי:
65% עבור הסכרת + 25% ניתוח לב לפני שישה חודשים + 20% נירוטפיה + 40% בגלל בעיות אורטופדיות (ניתוח בגב + הסתיידות בכתף + בליטות דיסק בחוליות הצוואר ).......כל האחוזים הנ"ל צויינו לצמיתות
איך מחשבים את אחוז הנכות המשוקלל?
 
עו"ד זיוה אופק  
05:58 29.10.09
65%

+

(100%-65% = 35 * 25% = ) 8.75%

+

(35% - 8.75% = 26.25 * 20%

וכן הלאה.

התוצאה הסופית היא הנכות המשוקללת.


 
היאם
13:32 28.10.09
שכחתי עוד 6% בגלל נשירת שיניים כהשלכת הסכרת
שלום לעו"ד המכובדת.

לפני כחודש וחצי נפצעתי בתאונת דרכים כשמכונית התנגשה בי ובקטנוע שלי. כתוצאה מכך שברתי את רגל שמאל מהברך ומטה (כמה שברים ליתר דיוק) ונחבלתי בישבן ובאגן.
כיום אני עדיין לא עובדת, משום שהעבודה שלי דרשה מאמץ פיזי ויכולת להתהלך, מה שאני לא יכולה לעשות כעת.

מהו גובה הפיצויים המגיעים לי מחברת הביטוח? האם יש מינימום כלשהוא, או שהכל פתוח לגבי התביעה שלי?

תודה רבה!
 
עו"ד זיוה אופק  
06:01 27.10.09
הכל לגמרי פתוח.

לדעתי בשלב הזה אפילו לא ניתן לעשות הערכה של הפיצויים שכן משתמע שמצבך הרפואי עדיין לא התגבש ומוקדם לדעת מה גובה הנכות הצמיתה שתישאר (בהנחה שתישאר).

אם קשה לך הפרנסה בעת שאת לגמרי לא עובדת ניתן לפנות לחברת הביטוח בדרישה לתשלום תכוף. גם זה לוקח מס' חודשים אבל לפחות לא שנים.
הי וצהריים טובים.

רציתי לדעת האם אלכוהוליזם, כזה שמביא את האדם להידרדרות טוטאלית בחייו, יכול להיחשב כמחלה אשר בגינה יש סיכוי לקבל אחוזי נכות, או שגם במקרה בו האדם נוכר כאלכוהוליסט אין התייחסות חוקית לבעיה כזו?

תודה על ההתייחסות והמשך יום טוב.
 
עו"ד זיוה אופק  
15:12 08.09.09
אין התייחסות חוקית לאלכוהוליזם או לכל התמכרות אחרת. במקרים מסויימים ניתן להכיר בתופעות הללו כנכות נפשית. עם זאת למתמכרים רבים נכויות כתוצאה מההתמכרות ואלו מוכרות.
 
נוני
18:06 16.09.09
ראשי תודה על התשובה.

כוונתי היתה האם הוצאותיו של אלכוהוליסט על סדנאות וטיפולים שונים להפסקת ההתמכרות יכולים להיות משולמים על ידי המדינה, או שהוא אדון לעצמו בעניין הזה?

תודה שוב.
 
נוני
17:18 17.09.09
עדיין מ מתין לתשובה, תודה רבה.
 
עו"ד זיוה אופק  
06:39 21.09.09
הוא אדון לעצמו אולם אם הוא מוכר כנכה ברמה מסויימת אז הוצאות רפואיות ישולמו ע"י המוסד לביטוח לאומי. בנוסף ניתן לבדוק פניה ללשכת הרווחה לצורך עזרה.
 
נוני
17:33 26.10.09
מתנצל על הזמן שעבר, אך מוטב מאוחר מלעולם לא...

תודה ויום נעים.
 
צילה
18:59 16.10.09
שלום
גילו לפני מספר חודשים שיש לי נוירפתיה היקפית וגם נוירופתיה מקומית כלומר וגם שתוק של עצב בכף הרגל (עברתי לפני שלוש שנים ניתוח דורבן בכף הרגל ועכשיו הסתבר כי פגעו לי בעצב בעת הנתוח. בדיקת אי אמ גי העלתה תוצאה של הפרעות סנסוריות בשתי הרגלים האם אני זכאית לאחוזי נכות מבטוח לאומי ואם כן להערכתך כמה.

לתשובתך אודה.
 
עו"ד זיוה אופק  
10:27 18.10.09
זכאית לאחוזי נכות מביטוח לאומי אבל אם מדובר בנכות כללית איני יודעת אם זו תהיה נכות מספקת לקבלת קיצבה או זכויות כלשהן. בכל אופן רק רופא מומחה יוכל לענות לך על השאלה, בד"כ רק לאחר שיבדוק אותך אישית.
שלום שמי מיכל ואני בהריון (בת 37), נכנסתי להריון כחודשיים לאחר פיטוריי.

אני סובלת מאסטמה קשה מאוד מגיל 11 בערך 26 שנה של אסטמה שמחמירה עם הזמן.

אני מטופלת והכל, אך כמובן שעם השנים התרופות פחות יעילות וההתקפים בתדירות גבוהה יותר וכו.

לפני כ- 5 שנים עברתי ניתוח במיתרי הקול עקב יבלות במיתרים שגרמו לי לצרידות ולעיתים לאבד את הקול, בעקבות עבודתי בשיווק.

הגשתי תביעה לנכות כללית ויש לי תור.

האם אפשר לדבר שם גם על הניתוח שמגביל את עבודתי בשיווק או כמזכירה וכמה שפחות עבודה עם קהל וטלפונים, המצריך מאמץ קולי.
והאם ההשפעה והמגבלות שלי כחולת אסטמה (אלרגיות לאבק, תנראי מזק אויר חילוף עונות, השפעת הסביבה, הנקיון, חומרי נקיון וכו', על ההתקפים שלי), יכולים להשפיע ?

והאם לדעתך אקבל נכות כללית?

אודה לתשובתך המהירה
מיכל
 
עו"ד זיוה אופק  
12:23 18.10.09
יש לפנות לרופא מומחה במקרה הזה אא"ג וכן הרופא המטפל באסטמה.
+ הוספת הודעה
   1 ...  32  33  34  35  36  37  38  39  40  ...  53  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות