בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 36

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
 
אושרית
15:53 18.01.10
איך אפשר לקבל אחוזי נכות בגיל מבוגר על תאונה בילדות
בעקבות קושי בהתנהלות היומיומית?
האם אני צריכה להוכיח קשר לתאונה?
אם אני עובדת רגיל יש סיכוי בכלל להכרה בי כנכה?
תודה
 
עו"ד זיוה אופק  
19:28 18.01.10
אם מדובר על תביעת נזיקין הרי ככלל לא ניתן להגיש תביעה לאחר גיל 25.

אם מדובר על תביעת נכות כללית למוסד לביטוח לאומי הרי שלא משנה מתי החלה הנכות ובודקים את מצבך מיום הגשת התביעה (ועד 15 חודשים קודם לכן).
 
אבי
18:50 06.01.10
מהם הסכומים לתגמולים שמשלם משרד הבטחון עבור נכות כל שהיא
ועל פי מה נקבע סכום הנכות האם על פי משכורת קובעת של הנכה?
 
עו"ד זיוה אופק  
10:41 11.01.10
לפי דרגת נכותו של הנכה בלבד ובעיקרון התשלום הוא אחיד (כמובן בהתאם לגובה הנכות וכן תשלומים לפגיעות מיוחדות וכד'). התשלום מתעדכן בהתאם לנתוני השכר במשק.
 
דינה
13:45 10.01.10
מה הזכויות שאני זכאית להם אם פסקו לי 30 אחוזי נכות בבטוח לאומי
 
עו"ד זיוה אופק  
10:37 11.01.10
אם מדובר בנכות כללית הרי הזכאות המרכזית היא שיקום מקצועי.
 
שרה
23:12 07.01.10
לכל אילו הסובלים ממכאובים , ולא עומדים בעלויות הטיפולים, ישנה מיטת טיפולים בשם: סרג"ם (בגוגל) .שמפעילה 5 שיטות ריפוי ועיסוי. בניהם: חימום בגלי אינפרא-אדום רחוק, המסייע להתפתחות תאים בריאים ולחיזוק מערכת החיסון. הטיפולים חינם (צורת שיווק). ב-4 מרכזים בארץ: חיפה, ר"ג, רעננה ורשל"ץ. מומלץ. בריאות שלמה.
שלום רב
אני עו"ס העובדת עם נפגעי נפש. אחד ממטופלי הגיע אליי לאחר שנתיים אשפוז בבית החולים, הוא מאובחן כלוקה בסכיזופרניה. באפריל 2009 נערכה לו וועדה בה הוחלט על הורדת אחוזי הנכות הרפואית שלו מ50% ל - 40%, ולכן גם קצבתו ירדה מ 2,200 ל 1,900 (כיום היא קבועה).
הוא מאוד מעוניין לשנות זאת בחזרה ואינו מבין איך יתכן שהמצב השתפר. בפנייתנו לביטוח לאומי של איך ולמה קרה הדבר הם לא ידעו למסור לנו פרטים.
אני רוצה לבדוק בשבילו את האופציה של בדיקה מחודשת אבל אני אפילו לא יודעת מה היה בוועדה הקודמת ואני מתארת לעצמי שצריך סיבה לבקש ועדה חוזרת ולכן אני צריכה רקע. למי ניתן לפנות על מנת לקבל אינפורמציה על קביעת אחוזי הנכות במקרה של המטופל שלי, ולמי אחר כך על מנת להמשיך את הפרוצדורה?
תודה מראש
 
עו"ד זיוה אופק  
17:01 04.01.10
ראשית, הערכתי על האכפתיות.

לגופו של עניין: ניתן לפנות למוסד לביטוח לאומי ולבקש את הפרוטוקולים של ההחלטה ואם אין למטופל שלך אז כדאי לצלם מהם גם את החומר הרפואי.

עם זאת, בעיה זו מוכרת אצל רבים מאוד מפגועי הנפש. למעשה הנכות "הסטנדרטית" לפגועי נפש היא 40% ואם הם לא במצב פסיכוטי קשה מאוד לערור על כך.

עם זאת כדאי מאוד להפנות את הפונה לייעוץ עם פסיכיאטר בכיר שיעריך את דרגת נכותו.

לגבי פניה נוספת למל"ל אם עברה חצי שנה מאז הפניה הקודמת ו/או אם קרה אירוע החמרה כלשהו (למשל אישפוז חוזר בבי"ח פסיכיאטרי וכד') וחל שינוי בנסיבות ניתן להגיש תביעה להכרה בהחמרת הנכות.

בהצלחה

 
סיגלית
06:11 30.12.09
ליפני כ5 שנים עברתי טיפול בהפטיטיסC בהצלחה.אחרי טיפול בפג-אינטרפרון וריבוברין+וירומידין הכל בסדר.כלומר-PCR - שלילי. תיפקודי כבד בנורמה.הבנתי לאחרונה ש אי-אפשר להיפטר מהנגיף לגמרי.השאילה שלי-האם אני יכולה להדביק ביחסי מיו במצב שלי הנוכחי?תודה
 
עו"ד זיוה אופק  
16:56 04.01.10
בפורום זה.
לפני שנתים וחצי חליתי במחלה נוירולוגית בשם גיליאן בארה שגורמת לשיתוק בכל הגוף למשך מספר ימים ואח"כ שיקום במסגרת חוץ בבי"ח לכמה שבועות. מאז נשארה חולשה בשרירים ופגיעה בעצב הפנים והעיניים. נשארה גם עייפות רבה( אופיני למחלה). בזמנו עבדתי כעצמאית בגינון יום בשבוע עם עובד שעזר לי כעת אני רק נותנת הוראות ומעסיקה שני עובדים כך שהעסק הרבה פחות רווחי.. לא הגשתי תביעה לביטוח לאומי ולא לאובדן כושר עבודה. האם מאוחר מדי? אני לא עומדת בתשלום של כל הטיפולים שעוזרים לי להתחזק - התעמלויות, פיזיותרפיסט שבאמת עוזר לי. בנוסף הלכתי לטיפולים פסיכולוגים כאשר היתה לי בעית חרדה בשל המחלה. האם כל מה שהוצאתי וכל העזרה שאני עדיין זקוקה לה לא אמורה להיות ממומנת או נתמכת ע"י בטוח לאומי או ביטוח בריאות או כושר עבודה?האמת שגם לא הייתי כל כך פנויה רגשית להתמודד עם זה ויותר השקעתי בשיקום שלי וכל הזמן חשבתי שזה יסתדר וישתפר אבל נראה שיש דברים שפשוט נשארים. בבי"ח אמרו לי שאין סיכוי לקבל תמיכה מביטוח לאומי כי השיקום מהיר אבל אני שנתיים וחצי אחרי ואני ממש פחות מחצי ממה שהייתי מבחינת עייפות, היקף עבודה וכח פיזי וזקוקה להרבה טיפולים. מאד מתוסכלת כי המצב הכלכלי לא מאפשר לי לקבל את הטיפול הדרוש לי. האם יש משהו שניתן לעשות? האם יש סיכוי להחזרים רטרואקטיבית על טיפולים שיקומיים?
 
עו"ד זיוה אופק  
21:06 28.12.09
אני ממליצה להתייעץ עם מומחה רפואי ואם מצבך עולה כדי נכות משמעותית כדאי להגיש תביעת נכות בהקדם האפשרי. לא תקבלי קיצבה על כל התקופה אבל לפחות מיום הגשת התביעה או אפילו 15 חודשים לפניה אם תימצאי זכאית.
שלום.

במהלך חודש 2/2008 התגלה בגופי ( בשלפוחית השתן ) גידול סרטני אשר הוסר בניתוח. מאז ובכול שלוש חודשים אני נכנס לחדר ניתוח לצורך בדיקה העם הגידול חזר, מאז בשלוש ניתוחים כאלו נמצא כי הגידול חזר, וקבלתי טיפול כימותרפי. בכול פעם שאני עובר ניתוח בהרדמה מלאה, חל עלי איסור לעשות מאמץ כלשהו למשך חודש. כמו כן, לאחר ניתוח כזה, אני מטופל בכדורים עקב דלקות בשלפוחית השתן. האם מגיע לי מהמל"ל נכות, והאם אני יכול לקבל החל מיום שגילו את הסרטן. תודה וסליחה על ההטרדה.
 
עו"ד זיוה אופק  
09:21 27.12.09
על מנת להעריך נכויות יש להיוועץ ברופא. באופן כללי תקופות של טיפולים בסרטן בכלל, וטיפולים כימותרפיים בפרט מקנים נכות זמנית.

לאחר תום הטיפול ובתקופות של רמיסיה הנכות נקבעת לפי הפגיעה והתפקוד בפועל.

רפואה שלמה.
 
אריק
16:37 20.12.09
שלום רב,
אני עובד מול מחשב באותו מקום עבודה כבר 15 שנה. לאחרונה יש לי כאבי עינים וראייתי אף נפגמה. ברצוני לדעת האם זה יכול להיחשב כתאונת עבודה?
תודה רבה
 
עו"ד זיוה אופק  
13:27 22.12.09
מחלת מקצוע השאלה אם יש חוו"ד רפואית שקובעת קשר סיבתי בין עבודתך לפגם בראיה ושאלה נוספת היא האם הפגם בראיה עולה כדי נכות.
 
מירי
16:33 15.12.09
שלום,

לפני כשנה חליתי ולאחר וועדה רפואית הוחלט על 89 אחוזי נכות.
כרגע אני מקבלת משכורת ע"ח ימי המחלה שצברתי.
ברצוני לדעת:
1. האם לאחר שאסיים את ימי המחלה,אקבל השלמה כספית כלשהי מהביטוח הלאומי?
2.האם בעת הפרישה(ברגע שאצא לפנסיה רפואית) יגיעו לי דמי אבטלה?
3.מה זאת אומרת שלא אוכל לעבוד בשירות המדינה?האם עבודה דרך העיריה נחשבת לשירות המדינה?
4.מה פירוש: הנכות קבועה,אולם שיעורה עלול להשתנות. במה זה תלוי?
5.האם מגיעות לי זכויות כלשהן נוספות?
בתודה,
 
עו"ד זיוה אופק  
07:30 17.12.09

1. הביטוח הלאומי לא פועל לפי וועדות רפואיות שיש בחלק ממקומות העבודה (בעיקר בשירות המדינה וברשויות המקומיות). אם ברצונך לקבל כספים מהמוסד לביטוח לאומי, למשל קיצבת נכות, עליך להגיש תביעה מתאימה למוסד לביטוח לאומי.

2. ככל שתהיי מפוטרת ותהיי זכאית לדמי אבטלה בלי קשר לנכות תוכלי לקבלם.

3. השאלה הינה מתחום דיני העבודה ואינה בתחום מומחיותי. לא פירטת גם מדוע אינך יכולה לעבוד בשירות המדינה. אם הכוונה שזו היתה קביעת הוועדה הרפואית אז קרוב לוודאי שגם עיריה לא תקבל אותך לעבודה אחרי שנמצאת בלתי כשירה.

4. השינוי תלוי במצב הרפואי.

5. כדאי לבדוק אם יש לך ביטוח אובדן כושר עבודה. וכן שיש לך זיכוי במס הכנסה, אם זה גובה הנכות שלך גם לפי מבחני המוסד לביטוח לאומי.
 
גיא
16:57 09.12.09
במקום העבודה שלי יש כסא שאינו נוח וללא ספק אינו מתאים לעבודה רבה מול מחשב,
האם אפשר לתבוע את המעסיק על כאבי גב נוכחיים או בעיות גב שעלולות להגרם משימוש בכיסא כזה?
 
עו"ד זיוה אופק  
12:41 10.12.09
בעקרון אפשר לבקש צו עשה שיחייב את המעסיק להחליף כסא. ואם הכסא גרם לנזק בגב כמובן שאפשר לתבוע בגין הנזק. בפועל יותר זול להשקיע בכסא מאשר להתעסק בתביעות אלא אם כן הנזק לגב הוא ממשי. במקרה כזה צריך להוכיח כמובן באמצעות מומחה כי העבודה היא שגרמה לנזק בגב.
לפני כשלושים שנה, (בגיל 8 בערך) עברתי תאונת דרכים, בפציעה הייתה קשה אך בביטח לאומי לא קבעו לי אחוזי נכות בכלל!
כבור כמה שנים, כנראה בעקבות התאונה, החריפה העקמת בגבי ועברתי 3 ניתוחים שהצליחו חלקית.
עם הגיל החמיר גם הכאב, הן בעקבות התאונה והן בעקבות הניתוחים בגב.
מן הראוי לציין שאיני מוגבלת פיסית מעבר למה שציינתי ומתפקדת כרגיל.
שאלותי:
1. האם אפשר לתבוע כעת את ביטוח לאומי או שמאוחר מדי?
2. אם כן, האם עצם העובדה שאני סובלת מכאבי גב וחוסר יכולת לשבת מספר שעות שדורשת עבודה סטנדרטית מול מחשב, הם עילה לתביעה?
מדובר בכאבי גב שאינם כאבים קלים שכל אדם שני מתלונן עליהם, הם מתחילים ברגע ההתעוררות עד שאני שוב שוכבת על גבי.
בנוסף, בעקבות התאונה הוסר חלק גדול מעכוז ימין ומסיבה זו כואב לי גם לשבת, גם אם מדובר בכסא מיוחד ומרופד.
תודה
 
עו"ד זיוה אופק  
18:22 29.11.09
קיצבת נכות בכל מועד וכן ניתן לתבוע הכרה בנכות לצורך פטור ממס הכנסה בכל מועד. אלא שלצורך הפטור מידת הנכות צריכה להיות גבוהה ובעניין הקיצבה זה לא רלוונטי אם את עובדת (למרות שאם השכר נמוך והנכות גבוהה יש טעם בהגשה לאור השינויים בחוק של וועדת לרון. אני ממליצה לך להתייעץ עם אורטופד מומחה לגבי מידת נכותך ולפי זה להחליט כיצד לפעול.
 
שיראל
15:37 01.12.09
האם להתייעץ עם אורטופד? לא עם עו"ד?
 
עו"ד זיוה אופק  
10:04 03.12.09
אם המקרה מאוד דומה הרי שאכן כך המלצתי. אם המקרה אינו סטנדרטי כדאי לפנות לעו"ד.
 
נער
20:05 22.11.09

שלום!אני נער שעבר נפילה מגובה של כ3 מטרים בעבודה היה שבר בקיר צדדי עליון של ארובת עין שמאל המשכי לעצם טמפורלית והמטומה פריאיובטלית בצד זה.. ct מוח הדגים קונטוזיות מוחיות קטנות ודמם תת תדוראלי חריף ... פוניתי באותו יום לביה'ח קפלןמחוסר הכרה ומשמה לביה'ח שיבא וביצעתי 3 ct מוח בתוך 4 ימים ... מאז אותה תאונה שאירעה לפני שנה ו4 חודש איבדתי את ההכרה בחודש 3 של שנה זו ל10-15 שניות עם תזוזה לא רצונית של יד ימין לפני איבוד ההכרה הנוסף עשיתי eeg שפורש כתקין לאחר איבוד ההכרה הנוסף עשיתי בדיקת eeG עם חסך בשינה שפורשה עם האטה אינטרמנטית טמפורלית קלה מימין ומשמאל עפ'י האזורים טמפורילית מאז אותה בדיקת EEG שעשיתי לפני חודשים בחודש ספטמבר ...הלכתי לנוירולוג לפני חודש שקבע כי עלי ליטול כדורים ואינו יודע אם המצב שלי הוא אפילפסיה או לא יש לצייו שמאז התאונה יש לי לעיתים קטעים של ניתוקים קצרים מהסביבה מדי פעם... מאז המלצת הנוירולוג ולפני שתיית הכדורים איבדתי לפני שבועיים תהכרה עוד פעם עם נשיכת לשון ותזוזהשל יד ימן ולמספר דקות האם הפעם יש עדות לאיפלפסיה על סמך זה? שני אירועים של איבוד הכרה בתוך 7 חודשים ?מעבר לאיבוד ההכרה בעבודה? ואם כן האם תוכלי רק על סמך נתונים אלו להגיד לי את אחוזי הנכות המינמליים שמגיעים לי בגין אפילפסיה כזאת מה האחוזים המינמליים הנקבעים בגין אפילפסיה?זה חשוב לי מאוד תודה מראש
 
עו"ד זיוה אופק  
06:53 23.11.09
בגין אפילפסיה נמצאים בטווח רחב מאוד: מ0% למי שבמשך שנתיים לא היה לו כל התקף דרך 10% נכות למי שיש לו התקף אחד-ארבעה בשנתיים (תלוי גם קצת בחומרת ההתקף) ועד 100% במקרים של התקפים קשים ותכופים של פעם בחודש לפחות.

לכן, אמנם באפילפסיה גם עו"ד יכול לשער את מידת הנכות, לפי התכיפות, אולם עדיין רק רופא יוכל להעריך זאת כיוון שיש משמעות לעצם האיבחון ולעוצמת ההתקף.
 
אלי
07:01 18.11.09
שלום אני נכה צהל .בשנתיים האחרונות אני סובל מפציעה ישנה שמפריע לי מאוד
בתיפקוד היום יומי .אם האשה .אם הבית .אני לא מיתיחס לבית כבר הרבה זמן
אנ לא עובד שנה וחצי
מה עושים מה צריך לעשות
אני מטופל אבל אני לא לוקח כדורים מיפני שהבנתי שהם גומרים אותך ביכלל

מה עלי לעשות
תודה ויום נעים
 
עו"ד זיוה אופק  
10:06 19.11.09
אם חלה החמרה יש להגיש תביעת החמרה לקצין התגמולים.

ברמה המשפחתית, זה לא בתחום מומחיותי וכל שאני יכולה זה לייעץ לך ברמה האישית כאדם אל אדם: אני מציעה לך מאוד מאוד לפנות לעזרה מקצועית, לבד או עם האשה או כל המשפחה ביחד.
ברצוני להגיש תביעה כספית מכח חוזה ביטוח -פוליסה . בפוליסה מוגדרים תנאים בהם המבוטח ייחשב כבלתי כשיר לעבודה "...אם נשלל... בשיעור של 75% לפחות ולתקופה..". התביעה מוגשת בעקבות אובדן כושר עבודה כתוצאה מתאונת עבודה בה נפגעתי בנפשי ובפן האורטופדי.. האם מספיק להגיש חוו"ד של רופא תעסוקתי או שצריך להגיש חוו"ד רפואיות בתחום הפגיעה? ומכח איזה חוק אני יכולה ללמוד מכך?
 
עו"ד זיוה אופק  
10:04 19.11.09
1. בד"כ הרופא התעסוקתי נשען על חוות הדעת של המומחים המקצועיים בתחומי הרפואה השונים או לפחות על המסמכים הרפואיים מהם.

2. הפוליסה מפורשת לפי חוק החוזים, חוק החוזים האחידים וחוק חוזה הביטוח בפרט ויש עוד רשימה של חוקים תקנות וצווים שחלה עליה. אבל הוכחת הנכויות היא לפי הקבוע בפוליסה או בדומה למקובל בדיני הנזיקין.

אעיר כי תביעות לפי פוליסה הן מהתביעות המשפטיות היותר מורכבות שיש בתחום נזקי הגוף והייתי ממליצה לך להיעזר בגורם מקצועי.
שלום.
לפני כחודשיים אובחן אצלי" ארטריטיס פסוריאטי" אחרי 2 אישפוזים טיפול תרופתי.טיפול בMTX וכרגע אני לפני בקשת טיפל בTNF (ביולוגי).אני בחופשת מחלה של 30 יום ועוד 30 יום לפניי.
עובד במשרה מלאה כ4.5 שנים
אשמח לדעת לפני מה אני עומד בועדה רפואית.מה עליי לומר,להציג,מה הם הזכויות שלי כחולה כעובד?
מה בקירוב אחוזי הנכות שמקבלים לדלקת פרקים חריפה?
מה אחוזי הנכות שמקבלים על פסוריאזיס?
האם כתוצאה ממחלה זו אוכל לקבל אי כושר עבודה או "פסילת מקצוע"-לציין כי אני עובד כברמן בבית קפה דבר המצריך עמידה ממושכת ועיסוק עם אוכל.
 
עו"ד זיוה אופק  
12:04 08.11.09
אולם באופן כללי: תשובות לבי הערכת הנכות ניתן לקבל אצל רופאים מומחים. במקרה שלה ראומטולוג ורופא עור.

לוועדה הרפואית צריך להציג כל חומר רפואי שברשותך (ואם יש בידך חוו"ד רפואית עם הערכת נכות עוד יותר טוב). לא כתבת אם מדובר בנכות כללית או שאתה טוען כי הדברים נגרמו כתוצאה מעבודתך. אם מדובר בנכות מעבודה כדאי להמציא חוו"ד רפואית על הקשר בין המחלה לעבודה וגם לתאר את מה שגרם בעבודה למחלותיך.

הסבר בקצרה לוועדה כיצד מפריעה לך המחלה הן מבחינת כאבים והגבלות בתפקוד הגופני והן בתפקוד בעבודה.

בהצלחה.
 
רועי
14:44 08.11.09
ראשית תודה על התגובה המהירה
איני חושב שהמחלה היא כתוצאה מהעבודה
אני סובל ממחלת פרקים סוערת רב מפרקים (ידיים,רגליים,ברכיים,גב,צוואר)
מה שאת מציעה זה שאפנה לרופא הראומוטולוג ולרופא העור על מנת לקבל מהם חוו"ד רפואית? שהם יציינו מהם המוגבלות שלי כתוצאה מהמחלה? זה לא משהו שיודע הרופא התעסוקתי והרופא אשר קובע נכויות?
 
עו"ד זיוה אופק  
06:32 10.11.09
רופא תעסוקתי נסמך בד"כ על חוות דעת של הרופאים המומחים למחלות השונות כדי לקבוע התאמה תעסוקתית.

תפקידו של הרופא בוועדה הרפואית לקבוע את זה אבל הסיבה שמביאים חוו"ד זה כדי שיהיה רופא מטעמך שבד"כ קביעותיו נוטות יותר לטובתך. רפואה זה לא מדע מדוייק ואם הרופא בוועדה יתלבט בין נכויות עדיף שתהיה לו ראיה לטובתך. לפעמים הם גם לא מביאים בחשבון כל מיני דברים או לא שמים לב לכל החומר הרפואי. ואם יש רופא מטעמך שבדק הכל וסיכם להם את המצב הסיכוי שיתייחסו להכל גדל.
 
יוסי
23:31 09.11.09
עברתי בדיקה אורידנמית ונמצאה דליפת שתן ברמה גבוהה. האם יש אחוזי נכות על כך?
תודה
 
עו"ד זיוה אופק  
06:28 10.11.09
אחוזי הנכות תלויים במידת החומרה ועלולים להגיע עד 70%.
 
דניאל
20:29 09.11.09
שלום רב,
לסבי החולה בדימנציה וסובל מסכרת קשה, הוחלט לכרות את כף הרגל.
שאלתי היא האם ייתכן שלא יוכל לעמוד בזה? כמה סבל יגרם לו (בעיקר במישור הפיזי דווקא)?
תודה רבה
דניאל
 
עו"ד זיוה אופק  
06:28 10.11.09
אין רופא שעונה מקצועית באופן עקבי בפורום זה ולכן אין לי את הידע המתאים.
 
צופי
23:50 05.11.09
שלום לכולם. אני סובלת מפיברומיאלגיה במשך ארבע שנים רדקולפטיה מותנית וצווארית . דכאון. הייתי אצל רופא תעסוקתי שלאור מצבי הבריאותי המליץ על הפסקת עבודתי ובקשה לפנות לביטוח לאומי. הייתי בועדה ראשונה בה קבלתי 28 אחוז נכות צמיתה ערערתי בוועדה שניה ניגשתי עים מכתב מרופא מנתח שבדק אותי בעמוד שדרה צווארי ובו קבע שעלי לעבור ניתוח בהקדם. רופא בועדה שבדק אותי אמר לי לא כדאי לעבור ניתוח אין צורך. בועדה הראשונה קבלתי על פיברומיאלגיה פלוס נפשית 10 אחוז . בוועדה שניה קבלתי על פיברומיאלגיה 10 אחוז ונפשית 20 אחוז כאן הסעיפים היו בנפרד השאר נשאר רגיל מותני 10 אחוז צווארי 10 אחוז בנוסף סבלתי מבוהן תפוסה קבלתי 10 אחוז. סך הכל 48 אחוז משוקלל צמיתה . ואי כושר לא קבלתי כלום .כרגע אנני עובדת עומדת לפני ניתוח . ואין לי שום הכנסה. לא יודעת מה לעשות אנא עיזרילי בבקשה. תודה רבה
 
עו"ד זיוה אופק  
13:41 06.11.09
לפני ההליך ולא אחריו.

אני ממליצה שתפני לעו"ד או ללשכה לסיוע משפטי שיבדקו אם יש טעם בערעור לביה"ד לעבודה. אם לא המתיני חצי שנה או לפחות עד אחרי הניתוח והגישי בקשה חוזרת עם חומר רפואי חדש המלמדת על שינוי בריאותי. לתביעה המחודשת הזו אני ממליצה לצרף חוות דעת רפואיות ולדאוג שתהיי מלווה בעו"ד.
שלום שמי נ ואני בת 28,אני נכה עקב התעללות קשה שהותירה אחריה הפרעת לחץ פוסט טראומתית אני המתגוררת בקהילה ועובדת בעבודה רגילה (כחונכת לילדים ונוער בסיכון דרך הרווחה) ובמקביל לומדת לתואר 2 באוניברסיטה.
לפני שלוש וחצי שנים נאנסתי בעכזריות על ידי ידי ללימודים ונכנסתי להריון שנפל. אחרי האונס וההפלה. החלטתי שאני רוצה להקים משפחה עצמאית משלי. בעזרת אימי ובעידודה התחלתי טיפולי פוריות קשים, שמותחם נאלצתי לחוות 3 הפלות.
הפניה היא מגלל שאני הטיפולי פוריות ונעזרת בשרות של משרד הבריאות, דיור מוגן רגיל (ככל הניראה עוברת ללוין), מגלל ההתעללות אני מתקשה להיכנס להריון תקין ואני בטיפולים 2.5 מה שקורה שהעוס החליטה שלא ניראה לה שאגדל ילד לבדי למרות שלא עשיתי רע לאף אחד ואני בן אדם עצמאי לחלוטין. חשוב לי לציין שפוסט טראומה לא מוגדרת מחלת נפש ושאני לא פסיכוטית לחלוטין (בקביעה חד משמעית של כול מי שבדק אותי וטיפל בי .האם מותר להם?.
ילד הוא כול חלומי והזמן מתקתק....אשמח שתעזרו לי היא רוצה לפנות לרופאה בניגוד להסכמתי ללא סיבה מוצדקת. תודה מראש. נגה
 
עו"ד זיוה אופק  
12:01 08.11.09
לפנות לעו"ד או ללשכה לסיוע משפטי בהקדם.

בעיקרון מותר לה אולם המקרים שהיא יכולה להשתמש בזכותה זו מוגבלים וצריך לפנות מהר כדי לעצור את התהליך כל שהשימוש בזכותה נעשה באופן פזיז מדי.
+ הוספת הודעה
   1 ...  32  33  34  35  36  37  38  39  40  ...  54  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות