בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 36

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
 
א.ב.
19:01 07.07.10
אשתי חלתה לפני כשנתיים ב alz. disease
הועדה הרפואית של המל"ל דחתה את בקשתי לנכות כללית וקבעה לה 37% נכות רפואית.
הגשתי בקשה לועדה רפואית לעררים, להעלות את אחוזי הנכות הרפואית.
מה סיכויי להשיג אחוזי נכות המזכות בגמלה חודשית ו?או תשלום חד-פעמי?.
האם אני פועל בכיוון הנכון?
אשתי עקרת בית ולא עובדת הרבה שנים.
בעברה הרחוק עבדה הרבה שנים.עדיין לא בגיל הפנסיה.
אודה לך על תשובתך.
 
עו"ד זיוה אופק  
13:19 08.07.10
כאמור, כדי להעריך את נכותה הרפואית של אשתך יש להתייעץ עם רופא מומחה. על מנת שעקרת בית תהיה זכאית לקיצבת נכות הרי שדרושה נכות בשיעור 50% לפחות.
 
נח
22:27 08.08.10
אשתי קיבלה 52% נכות ולא אישרו לה, מדוע!? לא מבין.
 
מירב
22:48 05.08.10
שלום רב,
לפני כשבועיים עשו לי וועדת נכות ובגלל מצבי קשה, עשו אותה בלעדיי.
היום קיבלתי תשובה: 100% נכות כללית [נפשית] + 100% אובדן כושר עבודה.
במכתב נאמר שקיבלתי 100% נכות נפשית זמנית עד סוף דצמבר ובאוקטובר יעשו לי ועדה נוספת.
בספטמבר אני מתאשפזת שוב במחלקה פסיכיאטרית לאיזון תרופתי [האם אשפוז נוסף יגרום לקבלת נכות לצמיתות, או שאין קשר לאשפוז נוסף – אז מה הקריטריון שייתן נכות לצמיתות אחרי חודשיים בלבד?
שאלתי הנוספת: האם יש הגיון בכך שיש לי מניה דיפרסיה + הפרעת אישיות קשה – אני יכולה בוועדה הבאה לקבל פחות?
מכיוון שאני באמת חולה מאוד ולוקחת המון תרופות קשות [כמו סרקוול], שללו לי את הרישיון נהיגה, אינני יכולה לעבוד וחשוב לי לדעת שאקבל נכות לצמיתות בוועדה הבאה, שלא יעשו כל חודשיים ועדה, אלא שבאוקטובר ייתנו לי לצמיתות - לכןן אני שואלת מה אני אמורה לעשות מבחינתי כדי לקבל לצמיתות והאם באמת אשפוז נוסף בתקופה זו עוזר להחלטה או מחלי אותה, כביכול שאני עדיין מטופלת וכד'
לתשובתך אודה
טום קרן
 
אדיר ברונשטיין   
09:26 08.08.10
קשה לקבוע בשלב זה האם בועדה הבאה יפסקו אחוזי נכות לצמיתה. ישנה אפשרות שיאריכו את התקופה. ישנה גם אפשרות שיקבעו נכות קבועה. בכל מקרה מומלץ להצטייד בחוות דעת של פסיכיאטר שיקבע מצבך נכון להיום ובעיקר יקבע היקף הנכות שלה את זכאית להערכתו.
 
ורן
23:41 01.08.10
שלום קיבלתי ממשרד הביטחון נכות זמנית של 40 אחוז רציתי לברר האם אני זכאי לזכויות מסוימות אפילו אם זה זמני?
כיצד מחשבים את הקצבה והאם זה נכון שאחוזי הנכות המנית הם בד"כ חצי מאחוזי הנכות הקבועה?
המון שאלות..
תודה רבה
 
אדיר ברונשטיין   
13:49 05.08.10
לצערי אינני יכול לסייע לך בעצה במקרה זה שכן אינני בקיא בתהליכי תביעה אל מול משרד הבטחון. קיימות מספר חברות/משרדי עורכי דין המתעסקים בתחום זה. ממליץ לך לפנות לכאלו.
 
אלמוני
16:26 03.08.10
שלום,
לפני מספר שנים נפלתי בעבודה, נפגעתי בברך ימין ועדה של ביטוח לאומי קבעה לי נכות. לפני מספר ימים, כתוצאה מאי היציבות שיש לי בברך ימין, נפלתי בבית ושברתי את הכתף. האם אני יכול להגיש החמרה לביטוח לאומי?
 
אדיר ברונשטיין   
13:48 05.08.10
ניתן לתבוע החמרה במצב במקרה של תאונת עבודה שהוכרה רק במידה ובאמת חלה החמרה כזו באיבר שהוכר. במקרה כזה מומלץ לתבוע רק לאחר שנתיים לפחות מתאריך הפגיעה הראשון. כמו-כן מומלץ לפנות לאורטופד הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי.
 
יוסף יוסי
19:49 03.08.10
שלום,
אני סובל מירידה בשמיעה בשני האזניים, באוזן אחת מותקן מכשיר שמיעה ובשניה בצעתי השתלת שתל קוחלארי.
מה אחוזי נכות שאני זכאי להם? אגב, אני ממשיך לעבוד
תודה,
יוסי
 
אדיר ברונשטיין   
13:44 05.08.10
ממליץ לך לפנות לרופא א.א.ג. הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן הנזק והיקף הנכות. מהנתונים שמסרת קשה לי לייעץ לך היות וזה תלוי במקצוע בו אתה עובד (לא כל המקצועות מוכרים) ובהיקף הירידה בשמיעה-אותו ניתן לראות בבדיקת שמיעה עדכנית במכון שמיעה מוסמך/מוכר.
 
לירון
18:09 28.07.10
שלום!
ברצוני לדעת מה המשמעות של הדברים שסוכמו ע"י ביטוח לאומי.
אני בת 26 עברתי ניתוח קריתת דיסקר עם פלטינות הגשתי תביעה לביטוח לאומי, ההחלטה היא כך
3 חודשים שלאחר הניתוח 100% זמני לאחר מיכן 3 חודשים 50% זמני לאחר מכן 25% קבוע... מה זה אומר במחינת קיצבה כספית? חודשית? כמה יכל ליהיות הסכום כסף שהקבל כי לא עבדתי לאחר הניתוח ומה ההסבר לגבי המשך עןם אחוזי הנחות שנישארו???
תודה רבה!
 
אדיר ברונשטיין   
15:41 29.07.10
100% זמני שווה קצבה של כ- 2,200 ש"ח לתקופה שנפסקה לך. 50% זמני שווים כ-1,200 ש"ח לתקופה שנפסקה. במקרים מסויימים ניתן לבקש השלמת הכנסה. בנוגע ל 25% לצמיתה, זה לא מקנה לך קיצבה. ע"מ לקבל קיצבת נכות כללית צריכה לעבור 60% נכות תפקודית משוקללת.
 
מיקי
14:20 27.07.10
כמה אחוזי נכות נחשבת אפילפסיה?
 
אדיר ברונשטיין   
10:57 28.07.10
ראשית ממליץ לך לפנות לרופא מומחה לאמדן הנכויות שכן אחוז הנכות אינו חד משמעי והוא תלוי במספר רב של משתנים לדוגמא: בהתקפים פרכוסיים המלווים איבוד ההכרה,הנכות תיקבע לפי הפירוט כלהלן :
א. לא היו התקפים פרכוסיים במשך שנתיים - 0%.
ב. בצורה קלה - היו 4-1 התקפים במשך שנתיים - 10%.
ג. בצורה בינונית - היה בממוצע התקף אחד ב-4-3 חדשים - 30%.
ד. בצורה ניכרת - היה בממוצע התקף אחד לחודשיים - 50%.
ה. בצורה קשה - היה בממוצע לפחות התקף אחד לחודש - 80%.
ו. בצורה קשה מאד - היה בממוצע יותר מהתקף אחד לחודש - 100%.

כמו-כן יש עוד מספר רב של פרמטרים שלפיהם נקבע האחוז המשוקלל של נכותך כתוצאה מהמחלה.
 
ורדית
08:29 28.07.10
אני עובדת מעל 30 שנה במקום עבודה ב 12 השנים האחרונות עקב מחלה כרונית בה אני לוקה נקבע לי על ידי קרן מבטחים הותיקה שיעור של 33% ושעות עבודתי הצטמצמו ל 6 שעות.כיום חלה החמרה במצבי ואינני יודעת למי עלי לפנות האם לרופא תעסוקתי או לועדה של מבטחים לטעון החמרה??אני כבר עייפה גם נפשית וגם פיסית ומבינה שאין ביכולתי להמשיך ולתפקד על כן אני שואפת להגיע לפנסיית נכות ולא להגיע למצב שיפטרו אותי ממקום העבודה אחרי כל כך הרבה שנים .מה עלי לעשות כדי לא ליפול בין הכסאות אנא עזרתכם או הכוונה אין לבצע את הדברים בסדר הנכון ומי יכול לכוון אותי לפעול בדרך הנכונה כדי להשיג את המטרה. אודה לתגובתכם המהירה
 
אדיר ברונשטיין   
10:49 28.07.10
ממליץ לפנות לרופא תעסוקתי לשם אמדן מצבך הרפאוי ולבדוק האם באמת חלה החמרה ומה שיעורה. לאחר שתביני את מצבך תדעי תוכלי לפנות לקרן מבטחים. במקרים מסויימים ניתן לפנות במקביל לביטוח לאומי/מס-הכנסה לשם הכרה נוספת בנכותך. ממליץ לפנות תחילה לייעוץ אצל רופא מומחה - רצוי תעסוקתי - לשם הבנה של התמונה כולה.
 
רונית
19:36 27.07.10
לאחר 18 שנים של הפוגה חליתי שוב ב : fol. and diffuse larg cell lympoma stage 4
(סרטן מסוג לימפומה נון הוצקינס) עלי להתחיל בטיפול כימותרפי משולב עם טיפול ביולוגי, הנני עצמאית ואם חד הורית לילדה בת 11) מיותר לציין כי לא אוכל לעבוד בזמן הקרוב. הנני מפרנסת יחידה ואני פוחדת מאוד מקריסה כלכלית. אנא עזרתכם . מה מגיע לי על פי חוק ? בפעם הראשונה הכירו לי ב 100% נכות זמנית. ראוי לציין כי בעקבות תאונת דרכים בשנת 99 (שלא באשמתי)
ביטוח לאומי הכיר בפציעותיי ב 12% נכות משוכללת. אז קיבלתי סכום חד פעמי. האם כעת יחברו את אחוזי הנכות מתאונת הדרכים (הוכרה אז כתאונת עבודה מכיון שזה קרה בדרכי לעבודה) עם אחוזי הנכות עקב חזרתה של המחלה? האם גם הפעם הנכות תהיה זמנית? לפי מה שהבנתי, יש סיכוי שאצטרך לקבל כל שלושה חודשים טיפול במבטרה במשך שנתיים, מה הדין לגבי תקופה זו?
לתשובתכם אודה מקרב לב, רונית.
 
אדיר ברונשטיין   
10:40 28.07.10
ממליץ לך לפנות לכיוון של נכות כללית. עלייך להתייעץ עם רופא מומחה/אונקולוג/פנימאי הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לאמדן היקף הנכויות שלך במצב העדכני ולאחר מכן להגיש תביעה לביטוח לאומי לקבלת נכות לצמיתה. במידה ותוכר תביעתך ותקבלי מעל 75% נכות תפקודית, תקבלי קצבת נכות בשיעור של 2,200 ש"ח וככל הנראה גם השלמת הכנסה שתגדיל את הקצבה ל 3,800 ש"ח. לגבי תאונת העבודה שעברת לפני עשור, לא רלוונטית למקרה אלא אם כן נפסקה לך נכות קבועה בגין אותה תאונת, זה ילקח בשקלול שביטוח לאומי מבצע. במידה וחלה החמרה במצבך בעקבות התאונה, זה גם יכול לסייע לך בתביעתך ולהגדיל את האחוזים. אך כפי שתארת את מצבך, אני הייתי מתרכז בעניין המחלה והשלכותיה ועוזב את עניין תאונת העבודה.
לפני כמה זמן עברתי תאונת דרכים קלה ובמיון לא נמצאו ממצאים בצילום אך נכתב שאני סובל מפגיעה של צליפת שוט ונתנו 5 ימי מחלה.
לאחר זמן מה הכאבים נעלמו אך כשאני עושה כושר ורץ בפארק לאחר כמה זמן מופיע כאב בצוואר כך שאני לא יכול להמשיך לרוץ.
ביום יום אני לא מרגיש שום כאב.
האם ניתן לקבל על כך אחוזי נכות למרות שבבדיקת רופא הוא לא רואה כלום?
 
אדיר ברונשטיין   
16:12 20.07.10
ביטוח לאומי קובע אחוזי נכות על סמך ממצאים רפואים ו/או מסמך רפואי עם אבחנה מדוייקת של רופא מומחה. לצערך, על סבל וכאבים ביטוח לאומי לא נותן אחוזי נכון. לאבחון מדויק ממליץ לפנות לאורטופד הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי.
 
מני
14:33 19.07.10
לפני כחודשיים במסגרת עבודתי נתקעה ידי בכלי מסויים והאצבע התנפחה בצורה אדירה.
באבחנה של רופא נראה כי יש סדק עם חשש לשבר , לאחר קיבוע האצבע למשך שבועיים חזרתי לרופא ועדיין מצבה של האצבע לא השתפר ,היא כואבת ונפוחה וגם כעת חודשיים לאחר המקרה האצבע נפוחה בלי פיתרון.
כעת נשלחתי על ידי הרופא לרופא תעשייה ,בד בבד מעסיקתי מתקשרת מעת לעת כדי לנסות להפתר ממני ולמנות מחליפה במקומי.
הרופא תעסוקתי שלח אותי להמשך טיפול אצל רופאה כאשר הוא אומר שאני לא יכול לחזור לעבוד בנוסף הפנה אותה להרמטולוג על ואמר שיש שיגרון .
עכשיו שאלתי היא ,סדק באצבע או שבר באצבע שלא עובר יכול לזכות בנכות ? שכן אין אפשרות לחזור לעבודה במצב כזה . ומה הסיכויים ?
ומה קורה עם המסיקה היא יכולה לפטרי ?? מה קורה אחרי 3 חודשים עם ביטוח לאומי מהיכן מגיעה משכורת ?
 
אדיר ברונשטיין   
15:42 19.07.10
ראשית עליך לפנות בתביעה להכרה בתאונת עבודה מול המוסד לביטוח לאומי. לאחר שתקבל הכרה, אתה זכאי לימי מחלה (עד 90 יום). כמו-כן תוכל לתבוע אחוזי נכות זמנית ו/או נכות לצמיתה במידה ויש הצדקה לכך. ממליץ לפנות לרופא מומחה (תעסוקתי/אורטופד וכד') הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן הנזק ואחוזי הנכות המגיעים לך.
 
דליה
17:28 18.07.10
אובחנתי במחלת דם "טרומבוציטוזיס" .אני עורכת בדיקות עד שיבינו מה יש לי.
בינתיים הגדירו אותי בקופת חולים כחולת סרטן ואני פטורה מכל התשלומים.
יש לי ביטוח רפואי פרטי שנותן פיצוי למי שהמחלת סרטן התגלתה אצלו האם אני בקטגוריה הזו?האם אני פטורה ממס הכנסה אוטומטית כמו חולי הסרטן?
 
אדיר ברונשטיין   
18:39 18.07.10
בנוגע לביטוח הרפואי, מומלץ לפנות לסוכן הביטוח שלך. ממליץ לעשות כן רק לאחר שתפני לביטוח לאומי. לגבי פטור ממס הכנסה, עליך לפנות בתביעה לועדה של ביטוח לאומי במס הכנסה(פרטים ניתן לקבל במשרדי מס-הכנסה הקרובים לביתך). על-מנת לקבל פטור ממס-הכנסה עליך לקבל נכות בשיעור העולה על 89.1% תפקודית. לשם תחילת התהליך מומלץ לפנות לרופא מומחה (תעסוקתי/אונקולוג/פנימאי) הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי. רק לאחר מכן יש להגיש את התביעה להכרה בנכותך. כמו-כן מומלץ להצטייד בחוות דעת של רופא מומחה בטרם פנייתך בתביעה למוסד זה.
 
אבי לוי
03:06 18.07.10
קיבלתי 60 אחוזי נכות האם אני יכול לערער על כך
אם הבקשה נידחת אני נישאר על אותם אחוזי נכות ובתקופת הערער האם אני יקבל תקיצבה
 
אדיר ברונשטיין   
12:12 18.07.10
במידה וקיבלת הודעת ועדה המאשרת אחוזי נכות, שמורה לך ולמוסד לביטוח לאומי זכות הערעור במשך 30 יום. מתן הקיצבה יחל רק לאחר 30 יום מקבלת מכתב תוצאות הועדה היות וימתינו לראות אם מישהו מהצדדים (אתה או המוסד לביטוח לאומי) יערער על החלטת הועדה. במידה ומישהו מהצדדים מערער תזומן לועדה נוספת - ועדת ערער - בסיומה תתקבל החלטה סופית לגבי שיעור בנכות. על החלטה זו ניתן לערער רק בבית המשפט בשאלת חוק. חשוב לזכור שגם המוסד לביטוח לאומי יכול לערער על ההחלטה ולכן יש בצעד זה סיכון בהפחתת שיעור הנכות שנקבע.
קודמות לא נחשבות
 
אני
11:15 14.07.10
ptsd ומישתמע שם כי הכל נובע מנאורולוגיה וגילי "המבוגר" יענו
63+
 
עו"ד זיוה אופק  
07:48 16.07.10
וועדה רפואית לנכות כללית בודקת את הנכות. אולם במקרים של נכות בשל שירות בכוחות הבטחון, נכות מעבודה וכד' בודקת הוועדה גם אם הנכות נגרמה כתוצאה מהשירות בכוחות הבטחון או מהעבודה (בהתאמה). שאלה זו מכונה בדיקת "הקשר הסיבתי" וייתכן שוועדה רפואית תמצא שאתה סובל מנכות רפואית אולם שלנכות זו אין קשר סיבתי, דהיינו היא לא נגרמה בשל עובדות שמזכות אותך בלהיות נכה "מוכר".

ניתן לפנות לרופא מומחה כדי להתייעץ איתו בדבר סבירות החלטתה של הוועדה הרפואית.
 
יעקב
12:32 15.07.10
שלום לך...
אני סובל מכאב כרוני בברך עקב נפילה ונחבלתי בפיקת הברך שניים סובל מכאב כרוני ומטופל במרפאת כאב מוגבל בעבודה עברתי שתי אורטוסקופיות של הועילו אציין שאין לי בעיה בתנועה של הרגל פשוט הכאב קשה ביותר והפך לי את כול החיים לאיכות חיים ירודה יש לי 10 נכות שנקבעה לי לא ע"י ביטוח לאומי האם ביטוח לאומי יכול לעזור לי כי אני בקושי עובד קשה לי בגלל הכאב הכרוני כבר שניים...והאם מבחינתם לקחת תרופות ולא לקבל עזרה בתודה יעקב...????
 
עו"ד זיוה אופק  
07:41 16.07.10
ייתכן שאם תגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי תגיע לאחוזי נכות המזכים בשיקום מקצועי. קשה לי להאמין שמעבר לכך אבל כמובן מומלץ להתייעץ עם רופא מומחה.
 
כרמית
13:29 13.07.10
בת 8 ירידת שמיעה של 40דציבלים באוזן ימין 55 באוזן שמאל מרכיבה מכשירי
שמיעה, האם זכאית לאחוזי נכות?
לומדת, ומתפתחת רגיל, אובחן מלידה
כרמית
 
אדיר ברונשטיין   
10:18 15.07.10
על מנת שאוכל לתת תשובה מדוייקת, אני חייב לראות תוצאות של בדיקת שמיעה עדכנית שהילדה ביצעה. קשה לומר במפורש לפי הנתונים שאת רושמת. בכל מקרה ממליץ לפנות לרופא א.א.ג. המומחה בתקנות הביטוח הלאומי לשם אמדן הנזק ואחוזי הנכות בגין השמיעה.
אני לא יודעת אם זהו הפורום המתאים אבל ברצוני לדעת אם יש אפשרות או צורך כלשהו לגשת לביטוח לאומי על מנת לקבל אחוזי נכות, למרות והם אפסיים, לגביי הפרעות קצב שנתגלו לי בשנתיים האחרונות ובעקבותיהם עברתי אבלציה שלא הצליחה מכיון שההפרעות מגיעות מאבי העורקים שזה מקרה דיי חריג. כיום שותה תרופה כדרך קבע. אין ברצוני לקבל כספים או הקלות בעבודה אלא שאם אצטרך בעתיד אחוזי נכות בשל החמרה אז שיהיה תיעוד כלשהו אשמח לשמוע את דעתכם.
 
עו"ד זיוה אופק  
10:17 12.07.10
למעט אם את קרובה לגיל 65 אין כל משמעות להכרה בנכות כללית לצורך תביעת החמרה בעתיד. דבר זה רלוונטירק במקרה של תאונת עבודה.
אישתי עברה ועדה רפואית והיום היתה תשובה חיובית תודה לאל.
100אחוז נכות. כמובן אחרי שנה וחצי של אישפוזים וניתוחים.(האם נקבל רטרו אחורה?)
עד עכשיו אני חתמתי בלשכה הבטחת הכנסה הבאתי אישורי מחלה של אישתי במשך 6 חודש
זהו אנו לא מקבלים הבטחת הכנסה בגלל שתמו 6 חודשי מחלה(במשך 6 חודש אישתי לא חתמה)
מה זה אומר לגבי האם ישלמו לה תוספת בעדי כל חודש?
הקצבת נכות משלמים ממתי בדיוק ועל איזה חודשים?
יש לה אמרו שנה וחצי נכות 100 אחוז!!
נתנו היום מפרעה של 2000שקל.
הפקידה אמרה שאני זכאי להשלמה מכיוון שאיני ואישתי לא עובדים
ואישתי לא יכולה לעבוד תקופה ארוכה.
נכות נקבעה לשנה וחצי כמו שאמרו לנו.
בנתים אנו מחכים למכתב שיגיע בדואר על סיכום הענין.
אשמח לכל תשובה ממך
תודה רבה
 
עו"ד זיוה אופק  
13:20 08.07.10
הנכות מוכרת מיום הגשת התביעה או מהמועד שקבעה הוועדה הרפואית (אם הוא מאוחר יותר). לנכה בעל משפחה ולנכה נזקק יש תוספת לקיצבה.
שלום רב עו"ד ושלום לכולם
אשמח מאוד אם תעזרי לי ,יש לי מחר ועדה רפואית בביטוח לאומי

האבחנה שהפסיכיאטרית מהקופ"ח נתנה לי היא סכיזופרניה לא מאורגנת במצב רמיסיה
היות ואני מטופל בכדורים אנטיפסיכוטיים אין לי תופעות פסיכוטיות
אלא רק סימנים שליליים (חוסר מוטיבציה,חוסר רציה,בדידות חברתית וכדומה)
אך אני כבר יותר מחודשיים לא שומע קולות והמחשבה שלי פחות או יותר בסדר
ולא היתי עדיין באשפוז
האם יש לי סיכוי לקבל 40 אחוז נכות רפואית?
יש לציין שאני יותר משנה לא עובד ויושב בבית ולא עושה כלום

אודה מאוד על תשובתכם מכל הלב
יום נפלא
 
עו"ד זיוה אופק  
13:16 08.07.10
כאמור איננו יכולים להעריך נכויות ולצורך כך יש לפנות למומחה רפואי אולם הערכתך הינה סבירה בעובדות שתיארת (ובהנחה שהן נובעות ממצבך הרפואי).
אני עובדת במשרד ממשלתי ורוצה להגיש תביעה לנכות ואני חושבת שאני אקבל נכות חלקית
בנוסף לכך אני רוצה לתבוע גם את מבטחים לגבי נכות, לפי בירור איתם נאמר לי כי הנכות במבטחים
נקבעת שם על סמך אישור רופא תעסוקה וועדה שלהם, האם כדאי קודם כל להמתין לתשובה של מל"ל ורק אז לפנות למבטחים.
אודה לתשובתכם
 
עו"ד זיוה אופק  
13:17 08.07.10
בעקרון אין שום קשר בין הקביעות ואין צורך להמתין לקביעת המוסד לביטוח רפואי אלא שאם את רוצה לוודא שאם תפסיקי לעבוד אכן תהיי זכאית לפנסיית נכות כמובן שכדאי קודם להשלים את ההליכים מול מבטחים.
+ הוספת הודעה
   1 ...  32  33  34  35  36  37  38  39  40  ...  59  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות