בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 36

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
 
מיכל
16:56 17.06.10
שלום, אני חולה בטרשת נפוצה ונקבעו לי 60% נכות כללית ו-40% נכות רפואית. ערערתי על החלטת הוועדה מכיוון שאין לי אפשרות לעבוד במצבי, ולאחר בדיקה של ועדה נוספת הועלו אחוזי הנכות הרפואית ל-60%. ברצוני לדעת כיצד העלאת אחוזים אלו משפיעים על ההחלטה על אובדן כושר העבודה לשם קבלת קצבה מלאה. תודה.
 
אדיר ברונשטיין   
16:21 21.06.10
במידה וקיבלת עד 60% אינך זכאית לקצבת נכות כללית. במידה וקיבלת בין 60% ל75% רשאית למחצית הקצבה. בין 75% - 90% זכאית לקצבה מלאה. מעל 90% זכאית לפטור ממס הכנסה והקלות נוספות ברכישת נכסים וכד'. ממליץ לעיין בפרוטוקול הועדה ולבדוק כמה אחוזים תפקודית נפסקו בגין הנתון החדש. מדגיש שוב, עלייך לקבל יותר מ 75% לשם קבלת קצבה מלאה.
 
איציק מנאמן
15:50 22.06.10
מעל 90% נכות רפואית הנך זכאי לפטור עד 400000ש"ח הכנסה מכבודה לשנה .
 
ילי
20:58 14.06.10
שלום אני חולה בזאבת ברמיסיה ברוךה. שאלתי קבעו לי לאחרונה 65%רפואי והורידו ל74% אי כושר ולעבוד חצי משרה אני מרגישה יתר טוב וכן מצבי הרפואי יציב בנוסף קיבלתי נכות יציבה אך הורדו לי מהקיצבה את התוספת שהייתי מקבלת בסך 1000 ש"ח לבעלי ילדים מנישואיים קודמים ומשלם מזונות מה שלא נשאר להכניס את הילד למעון אזאני איתו בבית בגלל אחוזאחד שהורידו לי מהאי כושר עבר זמן מהתביעה אנימפחדת לערער שיורידו לי בכלל אין לי הנחות כמ ו בעבר ומצבילא פ שוט הפסקתי לקנות כדורים נורא יקרים
 
אדיר ברונשטיין   
09:12 16.06.10
במידה וישנה החמרה במציאות, ממליץ לך להגיש תביעה החמרה במצב. עלייך לפנות לרופא מקצועי המטפל במקרים אלו. בעת הגשת התביעה מומלץ להצטייד בחוות דעת של רופא מומחה לנושא. במידה ואין החמרה במצבך במציאות, לא ממליץ לפנות למוסד בתביעה לערער על החלטתם לקזז מאחוזים שנפסקו בעבר.
שלום רב,

לפני מספר שנים קיבלתי קצבה יציבה של 59 אחוזים רפואיים, ו75% אי כושר עבודה.
הקצבה היתה על נכות כללית, על מספר עניינים שונים לחלוטין. חלק מהסעיפים קיבלו אמנם ציון בדו"ח אך לא קיבלו ציון המזכה בניקוד לקצבה. חלק אחר, כאמור, קיבלו ניקוד לקצבה.
בינתיים, לאחרונה, התגלה שיש לי תסמונת נדירה במיוחד המערבת כמעט את כל מערכות הגוף, ומחזקת את כל התלונות מקודם ואף מסבירה את כל אלו שלא קיבלו תימוכין.
אני מעוניינת בעיקר בעזרה בבית, גם בשל כאבים אורטופדיים ברגליים ובידיים, אבל גם מכיוון שאני סובלת מאוד מבעיות עור קשות במיוחד, שמחמירות מאוד עם כל מאמץ וזיעה - המפושטות באזורים נרחבים בגוף.
ברצוני לדעת האם כדאי לי לבקש החמרה, לאור הממצא החדש (שיש לציין שקרוב לוודאי אינו מוכר למערכת, כאמור, מדובר בתסמונת נדירה במיוחד (מדווחים כ-100 מקרים בעולם בספרות הרפואית)?
האם יש בכך סיכון שיורידו לי את מה שכבר קיבלתי?
באיזו דרך כדאי לעשות את הפנייה? האם לפנות לרופאים המקצועיים השונים? האם לרופא המשפחה?
האם מספיק האבחון הגנטי?

בתודה מראש,
סיתוונית
רציתי להגיד שמאז שקיבלתי את הקצבה, למדתי על חשבון הביטוח הלאומי לתואר ראשון, וכעת אני נמצאת בתהליך טיפולים לקראת אמהות חד הורית.

אני נמצאת באמצע העשור הרביעי לחיי, וללא עבודה.

האם זה משנה את התמונה? האם בעקבות כך עלולים להוריד לי את הקצבה?

בתודה שוב,
סיתוונית
 
אדיר ברונשטיין   
14:01 13.06.10
במידה וישנה החמרה במציאות, ממליץ לך להגיש תביעה החמרה במצב. עלייך לפנות לרופא מקצועי המטפל במקרים אלו. בעת הגשת התביעה מומלץ להצטייד בחוות דעת של רופא מומחה לנושא.
 
עו"ד זיוה אופק  
09:49 14.06.10
באם יש קושי בתפקוד היומיומי - אכילה עצמאית (כולל הכנת האוכל), רחצה, התלבשות, והתניידות בתוך הבית מומלץ לפנות גם בתביעה למתן שירותים מיוחדים.
עד לגיל 64?ומאז מקבלים קיצבת זיקנה?אני אשה בת 50.(יחידה , ללא ילדים)מקבלת קיצבת נכות מלאה 2350 ש"ח.ומעוניינת לוודא שלא יווצר מצב שאהיה בלי קיצבה במעבר בין תום קיצבת הנכות למעבר לקיצבת זיקנה.אגב האם מקבלים את אותו הסכום לפחות?(קיצבת זיקנה ששווה לקיצבת הנכות בתום התקופה).תודה.
 
אדיר ברונשטיין   
11:51 30.05.10
למיטב ידיעתי את אמורה להתחיל לקבל קצבת זיקנה בתום התקופה. יתכן ותקבלי השלמת הכנסה ע"מ להשלים לגובה הקיצבה שניתנה עד כה. אברר עבורך נושא זה ואעדכן מאוחר יותר בהתייחסות לפנייתך.
לאומי שקיצבת הזיקנה לא תהיה פחותה במאום מהקיצבה האחרונה של קיצבת הנכות.לי חשוב לדעת עד איזה גיל אקבל את הקיצבה(הנכות היא לצמיתות)הקיצבה 2350 ש"ח כיום.וברצוני לוודא שבאופן רציף אקבל קיצבת זיקנה אחרי תום הזמן של קיצבת הנכות.
אגב אם יעלו את שכר המינימום ל4600 כמה יעלו את קיצבת הנכות שלי?תודה.
 
עו"ד זיוה אופק  
09:46 14.06.10
מי שהיה זכאי לקיצבת נכות זכאי לבחור עם הגיעו לגיל זיקנה בין המשך קיצבת הנכות לקיצבת הזיקנה.
 
לילי
17:19 03.06.10
שלום יש לי נכות אני מקבהת 74% אי כושר ורפואי 65% שאלתי לפני מספר חודשיים הורידו לי מ75% אי כושר זה הפרש של 700 ש"ח שכן אני בבית אם תינוק בשל קושי כספי הלכתי לשלם ארנונה וכו ולא מגיעה לי יותר האחוז הקטן הזה נורא משמעותי לא השתנה שום דבר במצבי אני מרגישה יותר טוב אך הם לא ביקשו מידע ועל סמך העבר החילו אני מפחדת לערער מה שעכשיו נקבע ליציבה והבנתי שהם יוכליחם להוריד לי עוד
 
אדיר ברונשטיין   
14:04 13.06.10
ממליץ לפנות למל"ל רק בעת תחול החמרה במצבך. באם אין כזו כעט, ממליץ שלא לפנות בתביעה להחמרה ובטח שלא לערער על החלטת המל"ל.
 
זהרי
13:14 12.06.10
יש לי 60 אחוזי נכות מביטוח לאומי. עברתי תאונת דרכים . עברתי ניתוח בירך שמאל שמו לי פלטינה עם ארבע ברגים. הגשתי החמרת מצב. האם מקבלים אחוזי נכות על פלטינות ברגל? תודה.. ה60 אחוזי נכות שכבר יש לי על נפשי. יש לציין שגם מצב הנפשי שלי החמיר עקב התאונה שעברתי .כיום המליצו לי על יותר כדורים פסיכיאטרים לשתות. מה דעתך?
 
אדיר ברונשטיין   
13:57 13.06.10
ממליץ לפנות לפסיכיאטר לאבחון באם חלה החמרה במצבך. במידה ויש החמרה כזו ממליץ להצטייד בחוות דעת של פסיכיאטר המאשרת היקף ההחמרה. לגבי הרגל, ממליץ לפנות לאורטופד הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי ע"מ לאמוד האם הפגיעה מצדיקה אחוזי נכות.
שלום יש לי שאלה אני לא יודע אם זה המקום הנכון לשאול אבל אני ישאל אז ככה קבלתי נכות וסתם רציתי לדעת אם זה לתמיד או רק לכמה זמן אז ככה כתוב לי את התאריך שמתי שאני יקבל תקצבה וזה נכון מהאתריך הזה התחלתי לקבל ואיפה שכתוב עד לא כתוב תאריך ורציתי לדעת אם ביגלל שלא כתבו אז זה קבוע הנכות וכתוב לי כי נקבעה לי דרגת אי כושר יציבה וזהו בכללי אז רציתי לדעת איך אני יכול לדעת לפי המכתב אם זה קבוע או זמני הנכות שלי ..בתודה אור
 
אדיר ברונשטיין   
13:56 13.06.10
ע"מ לדעת האפ נפסקו לך אחוזי נכות זמניים או לצמיצה עלייך לבקש פרוטוקול הועדה הרפואית בה השתתפת או לחלופין מכתב הכרה של המל"ל בנכותך. בידך מכתב פירוט מענק, לפיו לא ניתן יהיה לדעת נתונים אלו.
 
דיין דוד טברי
13:13 31.05.10
אני מבקש עזרה בנושא גזזת, בעבר הוכרתי עי ביטוח לאומי וקיבלתי 19%
לאחרונה החמיר מצבי ,הגשתי החמרת מצב ,ונעיניתי בתשובה שלילית.
כרגע המצב מחמיר מיום ליום וכל הטיפולים שקיבלתי לא עוזרים,,
שאלתי מה יכול לעזור לי לטיפול בגזזת?
ואם כבר אני סובל איך אני יכול על אף שנידחיתי בעבר להגיש שוב תביעה לפיצוי על הנזק שאני מרגיש
תודה רבה דודו דיין
 
עו"ד זיוה אופק  
13:40 03.06.10
ניתן לערור על החלטת המוסד לביטוח לאומי אם טרם חלף מועד הערר ואם לא כעבור ששה חודשים ניתן להגיש תביעה חוזרת. בכל מקרה מומלץ לצרף לתביעה או לערר חוו"ד רפואית.

שאלת הטיפול הרפואי, לצערי, אינה בתחום מומחיותי.
 
אלעזר
20:30 02.06.10
קרעתי את המיניסקוס בצבא, ביצעתי ניתוח ארטרוסקופי וכתוצאה מהניתוח נוצר לי DVT ברגל המנותחת.

1. לגבי המיניסקוס- ידוע לי שאפשר לקבל עד 20% נכות בגין פציעה זו.
איך מחשבים כמה אחוזים מגיעים לנפגע, אם בסופו של דבר לאחר פיזותרפיה, הברך אמורה לחזור למצב נורמלי -תקין (אצל כל אחד, לאו דווקא אצלי).

2. לגבי ה-DVT, אם נשארים לי שרידים מהפקקת וורידים האם אני מקבל אחוזים מסויימים?!

3. שאלה לעתיד, נגיד בעתיד אני אשחק/ארוץ ואני אחבל בברך המנותחת ויגרם לי נזק, האם שייך להגיש תביעה בגין החמרה, או שמשרד הביטחון יטען שאין קשר בין הפציעה הקודמת לזו החדשה?!

4. ולגבי אחוזי נכות בגין הצלקות מהניתוח מה נחשב לצלקות שנראות בעין ואינם במקום מוסתר? האם שלושה חורים בברך, נחשבים כמקום מוסתר או שמא זה נחשב מקום גלוי?
 
אדיר ברונשטיין   
20:55 02.06.10
אלעזר ערב טוב, משרדנו מתמחה בתביעות אל מול הביטוח הלאומי. אינני בקיא בהליכים ובתקנות המשרד הבטחון. ממליץ לפנות לעו"ד המטפל בנושא ובקיא בתקנות משרד הבטחון.
 
אלעזר
22:58 02.06.10
קודם כל תודה רבה,

ברור לי שההליכים בין משרד הביטחון לבין הביטוח הלאומי שונים.

אך לגבי קביעת מספר האחוזים יש נורמות קבועות (ככל הידוע לי), או שאני טועה וגם בדברים אלו יש הבדלים?!

כי אני הבנתי שממש יש "ספר לקביעת אחוזי נכות"- הלא כן?!
 
עו"ד זיוה אופק  
13:38 03.06.10
יש תקנות למוסד לביטוח לאומי המיועדות לנפגעי עבודה שקובעות את סעיפי הליקויים וכמה אחוזי נכות מקנה כל ליקוי ועל זה יש תורה שלמה שבע"פ. מכל מקום חוקים אחרים המתייחסים לנכויות אחרות הן במוסד לביטוח לאומי והן מחוצה לו מפנים בשינויים כאלה ואחרים לאותו "ספר" כמו שהגדרת. הערכת רוב הליקויים דומה בין המוסד לביטוח לאומי לבין מערכת הביטחון. יש שינויים קלים.
 
פרידה כהן פור
21:07 23.05.10
אובחנתי כחולת תשישות כרונית ב2001 על ידי ד"ר רוזנר ברוטשילד ומאוחר יותר גם כחולת פיברומיאלגיה. על ידי ראומטולוג בעפולה- פניתי לביטוח לאומי וקבלתי 44% נכות לצמיתות. לאחר כ 6 שנים- פנו לקיבוץ בו אני גרה מכיון שלא היה דיווח על עבודתי ואיימו להפסיק את הקצבה, הועבר דיווח (שלא הועבר קודם בגלל בעיה טכנית)- באותה הזדמנות הגשתי תביעה בגלל החמרה הוזמנתי ל 2 ועדות רפואיות בהן היו רופא פנימי באחת ובשנייה פסיכיאטרית. על פי בקשתם הבאתי מכתב מפסיכיאטר פרטי שהייתי אצלו- והוחלט לפחית את אחוזי הנכות שלי ל 28% . לא ערערתי אז- מכיוון שטיפלתי באחת מבנותי שעברה תאונת דרכים ואושפזה עם דכאון קשה למשך 3 חודשים.
היום אני עובדת באופן די סדיר, בגן ילדים ומצבי יציב אך רחוק מלהיות מצויין. מה האפשרויות העומדות בפני? וכיצד עלי לפעול. על תשובה מהירה אודה
פרידה
 
עו"ד זיוה אופק  
13:32 24.05.10
בעיקרון את יכולה לפנות בתביעה להחמרת נכות כיוון שעברה חצי שנה מאז התביעה הראשונה אולם אם מצבך התפקודי והתעסוקתי דווקא השתפר ייתכן שזה לא כדאי.

בכל מקרה, מומלץ שלא לפנות בתביעת החמרה ללא חוו"ד רפואית מטעמך המעריכה את נכויותייך והמפרטת גם אילו החמרות חלו.
 
בן סימון עדה
14:37 02.06.10
שלום רב
שמי עדה בת 40 אם חד הורית אמא לילדה בת 10 אובחנתי לאחר 10 שנים של כאבי תופת בדיקות וכדורים מילומים ומה לא על ידי ראומטולוג שאני סובלת מפיברומלגיה כמו כן אני סובלת מאסתמה מגיל 14 ומטופלת בסרטייד דיסקוס ברצוני לדעת אם יש מקום לגשת לביטוח הלאומי בעיר מגוריי ולהגיש נכות בגין מצבי הפיזי אודה לכם אם תשיבו לי
יום נפלא לכולם .

בן סימון עדה
 
עו"ד זיוה אופק  
13:35 03.06.10
במיוחד שאין מה להפסיד. מומלץ להביא חוו"ד מהראומטולוג.
שלום, אימי הפסיקה לעבוד בשל 2 ניתוחי ברכיים והחמרת מחלת דלקת הפרקים הפסוריאטית שלה.
היא לוקחת כדורים נוראיים ונמצאת בכאבים איומים. אנחנו רצים מרופאים לרופאים (כבר 3 שנים).
בנתיים היא נאלצה להפסיק לעבוד אך לא יכולה להרשות לעצה לצאת לפנסיה.
קצבת נכות מביטוח לאומי הבנתי שהיא לא תוכל לקבל משום שהיא בגיל פרישה. האם זה נכון?
מה אמור קשיש במדינת ישראל לעשות אם הוא נכה (והיא אכן נכה במלוא מובן המילה עם מחלות נוספות שבחלקן קשורות למחלה הזו) אך מעל גיל פרישה? זה מגוחך. ממה היא אמורה לחיות? האם יש איזשהו גוף ממשלתי או עמותה המטפלת במצבי כאלו? היא עבדה במשך 45 שנה.

תודה,

שירה
 
עו"ד זיוה אופק  
16:48 26.05.10
אולם כיום גיל הפרישה הועלה ל-65. בדקי זאת בהקדם (העלאת הגיל הינה מדורגת).
שלום
יש לי תינוק בן 10 חודשים עם FTT קשה ודיסמורפיזים שאין עדיין תשובה לאיזה תסמונת זה מוביל ואם בכלל יש.
אני מעוניינת לדעת האם מגיע לי חוץ מכסף הטבות נוספות כמו גן (מיוחד לצרכיו מבחינה התפתחותית) או הטבות נוספות
תודה מראש
 
אדיר ברונשטיין   
18:33 23.05.10
ממליץ לפנות למשרדים המתמחים במקרים אלו. לצערי אינני מטפל במקרים אלו ואינני יודע לתת לך תשובה בנושא. ישנם לא מעט משרדי עו"ד ו/או רו"ח המתמחים בנושא זה ויוכלו לייעץ לך בנושא.
 
עו"ד זיוה אופק  
13:28 24.05.10
1. חלק מקיצבאות ילד נכה ניתנות רק החל מגיל 3 (למשל אם הסיבה היא צורך לטיפול אינטנסיבי בילד) אולם ישנן קיצבאות שניתנות גם עבור תינוקות, כגון קיצבה בגין עיכוב התפתחותי חמור או ליקוי חושי. בעניין זה יש להתייעץ עם מומחה רפואי.

2. לגבי הגן, הרי שהתאמתו לגן מסויים נעשית לפי החלטות של וועדות השמה (החל מגיל 3) ולפני כן לפי החלטות הגופים המנהלים את הגנים ואין לכך קשר להכרה בנכותו של הילד במוסד לביטוח לאומי.

3. במקרים חריגים ביותר ישנן זכויות נוספות מהמוסד לביטוח לאומי כמו סיוע כספי בהתאמת מגורים וכד'.
 
יאיר
23:37 20.05.10
שלום! רציתי לדעת הוכרתי בתאונת עבודה וכרגע אני מקבל כסף על 3 חודשי המחלה במידה ולאחר שלושת החודשים הנכות שנגרמה לי כתוצאה מהתאונה תוביל לכך שעדיין לא אוכל לחזור לעבוד ואלך לרופא תעסוקתי שייתן לי תעודות של אי כושר לעבודה לזמן מסויים האם אני זכאי לכסף מביטוח לאומי מעבר ל3 חודשים ע'י מכתב מרופא תעסוקה או שלא?תודה רבה
 
אדיר ברונשטיין   
18:24 23.05.10
במקרה של תאונת עבודה ניתן לתבוע - בנוסף לימי מחלה (עד 90 יום) - אחוזי נכות זמניים ולצמיתה. עלייך לפנות לרופא תעסקותי או לרופא מומחה לפי סוג התאונה (אורטופד, עור, ריאות וכו') ע"מ לכמת אחוזי הנכות הזמניים ולצמיתה. עם האבחנה שלו את ניגש לביטוח לאומי.
 
עו"ד זיוה אופק  
13:24 24.05.10
אם התאונה הינה גם תאונה בגינה אתה זכאי לפיצוי גם מגוף אחר כגון תאונת דרכים כדאי להתייעץ עם עו"ד לפני הגשת תביעת הנכות למוסד לביטוח לאומי.
 
אלכס
17:04 12.05.10
שאלה ראשונה :
יש לי נכות ( חוסר השתכרות ) של 75% ואני מקבל קצבת נכות מלאה ואני גם מקבל סיוע לשכר דירה ץ אבל זה לא מספיק וקרובי משפחה שלי שחיים בחו'ל עוזרים לי בתשלומי שכר דירה . האם משרד השיכון ובינוי יכול לשלול ממני סיוע בשכר דירה ?

שאלה שניה :
אם אני אקנה דירה (בעזרת קרובי משפחה שלי ) האם במקרה הזה ביטוח לאומי יכול לשלול ממני קצבת נכות ?
סססס
 
עו"ד זיוה אופק  
13:23 24.05.10
1. לגבי העזרה של הדודים: כל עוד מדובר במתנה, לצורך עזרה ולא בשכר מסוג כלשהו אז לא אמורה להיות בעיה.

2. לא שוללים קיצבת נכות בשל דירת מגורים, בפרט לא אם זו דירתך היחידה.
 
מימי
13:52 23.05.10
שלום רב,

לאחר מקרה של DVT לפני 13 שנה ו- PE מסיבי דו צדדי לפני 4 שנים עלי ליטול קומדין במהלך כל חיי.
האם המצ"ב הנ"ל מזכה בהקלות כלשהן במס?
 
אדיר ברונשטיין   
18:30 23.05.10
ניתן לקבל במקרה של נכות בשיעור העולה על 89.1% זכאות לפטור מתשלום מס הכנסה. בדר"כ מדובר במחלות הפוגעות באברי מטרה הגורמות למחלות נוספות השוות אחוזי נכות נוספים- כך שבשכלול האחוזים תעבור 89.1%. ניתן לפנות לרופא תעסוקתי או רופא מומחה הבקיא בתקנות המל"ל כדי לדעת אמדן האחוזים שלך.
 
דליה
14:57 15.05.10
אובחנתי עם מחלה כרונית ,טרומבוציטוזיס".אני עובדת במשרה מלאה ,עוד 10 שנים אני יוצאת לפנסיה.האם אפשר לבקש הקלה במס ישירות מרשויות המס ללא קשר עם הביטוח הלאומי?
האם זה נכון לתבוע את ה"מלל" על המחלה ?
 
אדיר ברונשטיין   
10:25 16.05.10
שבוע טוב, על-מנת לקבל הקלות במס, עלייך לקבל הכרה העולה על 89.1% נכות תפקודית. בכל מקרה יש לפנות למל"ל לשם הכרה בנכותך. במידה והמל"ל מכיר בנכותך ומעניק לך אחוזי נכות תפקודית העולה על שיעור זה, ניתן לפנות למס הכנסה. בכל מקרה מומלץ להוועץ עם רופא תעסוקתי הבקיא בתקנות המל"ל להערכת נכויותייך.
 
סקפטיק
21:27 16.05.10
יש צורך ב- 89.1% נכות רפואית ולא נכות תפקטדית. נקודה.
 
סקפטיק
21:42 16.05.10
אין הנחה חלקית במס הכנסה. יש פטור ממס הכנסה (עד לבערך חצי מיליון ש' בשנה) למי שיש נכות רפואית של לפחות 89.1%. לצורך כך יש לעבור ועדה רפואית שאותה מזמינים ממס הכנסה והיא מבוצעת ע"י הביטוח הלאומי. הועדה בתשלום, פרטים במשרדי מס הכנסה. כדי לא לזרוק סתם כסף שווה קודם להתייעץ עם רופא שמבין בספר הליקויים של ביטוח לאומי. לוקחים בחשבון כל ליקוי רפואי ולא רק ליקויים שמשפיעים על התפקוד כמו בנכות כללית ולכן חובה להשיג מסמוך לכל דבר..
 
יאיר
10:51 12.05.10

שלום אני נער שנפצע בתאונת עבודה בגיל 17 בחופש הגדול הפציעה קשה השאלה שלי במתן קיצבה חודשית כלומר בנכות מעל 20 אחוז הנגזרת מביטוח לאומי הוא לפי 80 אחוז מהשכר הממוצע במשק ממה שהבנתי מעורכי דין וממנהלת שעבדה שם בעבר האם זה נכון כלומר שאם אני זכאי ל100 אחוז נכות חודשית למשך כל החיים אז אקבל כל חודש בנכות מעבודה באיזור ה6000 שקל ?תודה..


 
אדיר ברונשטיין   
11:49 12.05.10
חישוב גובה הקיצבה מתבצע עפ"י הנוסחה הבאה: גובה השכר ברוטו במועד התאונה X 75% X אחוז הנכות שנפסק לזכותך.
בגלל שיש לי חבר שקיבל 10 אחוז וקיבל 26 אלף שקל שזה יוצא כמו הנוסחא שאני אומר מעבר לזה שהמנהלת של ביטוח לאומי אמרה ככה ועוד מספר עורכי דין שזה נגזרת של 80 אחוז מהשכר הממוצע במשק ולא שכר העבודה..
אז תחשוב נניח מגיע לי 100 אחוז נכות על 10 חודשים אז עם המשכורת שלי כפול 75 אחוז מהשכר כפול 100 אחוז נכות הקצבה היתה 2400*10=240000 עכשיו הוא קיבל קיצבה חד פעמית גם על 10 חודשים מיום סיום ימי המחלה של 26000 שקל אז נראה לך הגיוני שקצבה של 10 אחוז תעלה על קיצבה של 100 אחוז?אפילו שזה חד פעמי וזה חודשי לכן החישוב של המנהלת של ביטוחח לאומי נכון שזה מנגזרת של 80 אחוז מהשכר הממוצע במשק כלומר על 100 אחוז מגיע לי 6000 שקל לחודש לפחות מהמל'ל
 
אדיר ברונשטיין   
08:56 13.05.10
מנסיוני כך החישוב מתבצע. תתנהל מול המל"ל ותגלה שזה אופן החישוב. אין להשוות מקרה אחד לאחר שכן זה תלוי בגובה השכר ואחוז הנכות שנקבע.
 
יאיר
22:20 10.05.10
שלום אני נער שנפצע בתאונת עבודה בגיל 17 בחופש הגדול הפציעה קשה השאלה שלי במתן קיצבה חודשית כלומר בנכות מעל 20 אחוז הנגזרת מביטוח לאומי הוא לפי 80 אחוז מהשכר הממוצע במשק ממה שהבנתי מעורכי דין וממנהלת שעבדה שם בעבר האם זה נכון כלומר שאם אני זכאי ל100 אחוז נכות חודשית למשך כל החיים אז אקבל כל חודש בנכות מעבודה באיזור ה6000 שקל ?תודה..
 
יאיר
11:09 11.05.10
שכחתי לצייון כיום אני בן 18 וחצי הבנתי נמהמנהלת הזאת שעד גיל 18 זה 75 אחוז מהשכר המממוצע במשק ומגיל 18 ומעלה זה 80 אחוז מהשכר הממוצע במשק ומגיל 21 נגזרת של שכר ממוצע במשק מלא זה נכון?תודה שוב...
 
אדיר ברונשטיין   
11:48 12.05.10
חישוב גובה הקיצבה מתבצע עפ"י הנוסחה הבאה: גובה השכר ברוטו במועד התאונה X 75% X אחוז הנכות שנפסק לזכותך.
 
יאיר
10:51 12.05.10

שכחתי לצייון כיום אני בן 18 וחצי הבנתי נמהמנהלת הזאת שעד גיל 18 זה 75 אחוז מהשכר המממוצע במשק ומגיל 18 ומעלה זה 80 אחוז מהשכר הממוצע במשק ומגיל 21 נגזרת של שכר ממוצע במשק מלא זה נכון?תודה שוב...

 
אמירה
18:45 03.05.10
שלום, רציתי לדעת מה המשמעות של נכות רפואית 49% מה זה מקנה?
כ"כ אם אגיש ערעור מהי הדרך הכיטובה..מכתב מרופא תעסוקתי /פנימאי/נוירולוג??מעורך דין ?אני בן 56 אחרי מספר אירועים מוחיים, עם יתר לחץ דם, COPD, שיתוק בעצב ביד שמאל..נוטל שורה ארוכה של תרופות לפני מס' חודשים פוטרתי מעבודתי בבקשה סייע לי. אם נדרש עוד פירוט אשלח.


 
אדיר ברונשטיין   
09:52 04.05.10
חשוב להבין שנכות רפואית לא מספיקה לקבלת קצבה. חשוב שתהיה נכות תפקודית זמני או צמיתה בשיעור 60% ומעלה. במידה ואתה עובד במשרה מלאה הנך רשאי לבקש דיון להגדל האחוזים הרפואיים במידה ויש למינימום 89.1% בכדי לקבל פטור ממס-הכנסה. מומלץ לפנות לרופא תעסוקתי להערכה מחדש של הנכויות.
+ הוספת הודעה
   1 ...  32  33  34  35  36  37  38  39  40  ...  57  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות