בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 7

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
 
חסוי
14:46 28.02.13
שלום רב,
פניתי למיון בביהח לבריאות הנפש. אובחנתי בהתקף מאני חולף (מעורב).בטל"א אישר 58% נכות רפואית ו74% אי כושר.באישור צויין שאי הכושר הינו זמני עד 2014.האם הנכות היא לצמיתות?בגין מה מקבלים את הקצבת נכות? עבור אי הכושר או הנכות רפואית?במידה ולא יאשרו אי כושר ב2014 האם אוכל לקבל קצבה כלשהי?
 
עו"ד יובל סמרה  
09:12 03.03.13
נכותך היא לתקופה זמנית. בתום תקופה זו אתה אמור לקבל זימון לוועדה נוספת לקביעת מצבך ודרגת נכותך .
שלום. מה אומר המס' הזה, 86% אי כושר עבודה, נכות כללית. אם המוסד לביטוח לאומי קבע בוועדה הראשונה את גובה הנכות כנראה שאני באמת אדם חולה. 10 חד' לא עבדתי. ניסיתי לשוב לעבודה ואחרי חודש הרמתי ידיים. אני עבדתי כמנהל מחסן ברשת מזון. תבעתי מחלות מקצוע על הלב ועל כתף קפואה בנפרד. דחו אותי ב-מ.ל.ל. הגענו לבית הדין , ממתינים, להוכחות. שאלתי מה אומר גובה הנכות הזה. האם אינני יכל לעבוד בשום עבודה. הגעתי למצב שעלי לבקש פיטורים בהסכמה כדי לפנות ולקבל אבטלה. מה נכון לעשות. תודה.
 
שירה
23:16 22.02.13
שלום אני בת 30 עברתי אבחון ונמצה שיש לי bpd כמה אחוזי נכות אפשר לכבל על כך ופחות או יותר סכום .
לפי חבת דעת של הפסיכיאטרית שלי כתוב שאני לא יכולה להחזיק עבודה יותר מחודשים ואינה יכולה לקיים את עצמה היא זקוקה לעזרה בהתארגנות יום יומית , לבניית תכנית שיקום שתאפשר לה במעגל העבודה . למודים. חברה
 
עו"ד אלי מלכה  
16:05 23.02.13
שירה שלום,
אם תשלחי לי את האבחון וחוות הדעת שיש בידיך, אוכל לענות לך ביתר דיוק..
הפקס שלי- 077-3459585
תודה
 
רונן
16:32 20.02.13
שלום,
אישתי חלתה במחלה אוטואימונית וקבלה מביטוח לאומי נכות 74% , לפני שנה עברה ניתוח כריתת רחם, האם יש לה זכות לקבל אחוזי נכות נוספים מעל 74%?.
תודה
 
עו"ד יובל סמרה  
09:41 21.02.13
כביכול על פי התקנות כריתת הרחם אמורה לזכותה בנכות רפואית נוספת , שהיא מדורגת על פי הגיל.

יחד עם זאת, סעיפי הנכות בגינה הם מנופים ולא נלקחים לצורך מבחן אי כושרה, ככל שיש בכך להתייחס לתביעה לנכות כללית בביטוח לאומי.

שלום רב בגיל 11 לערך עברתי ניתוח לב הנקרא v.s.d לתיקון בין החדרים כיום אני כבן 30 ומעוניין לדעת האם בעבור ניתוח זה בעברי מגיע לי איזה אחוזי נכות כל שהם

בדודה ויום נפלא
יוסי
 
אסף
13:47 06.02.13
ניבדקתי ע"י אורתופיד מומחה במפרקי הברכים להלן התוצאה:

כיפוף ברך שמאל 60 מעלות ברך ימין 80 מעלות יישור 20 מעלות דו צדדי.

בסעיפים של הניידות מדובר על הגבלה בכושר תנועת הברך מלווה בכיפוף פחות מ..135 מעלות ויישור פחות מ..160 מעלות.
סעיף ו-א-3 60% ברך אחת.ו-א-4 80% דו צדדי.

1:האם הבדיקה שבוצעה עבורי תואמת את הסעיף שהזכרתי למעלה?
האם מספיק שאני אגיש את המסמך הזה לוועדה?כי הרופא שבדק אותי הוא רופא
של קופ"ח אליה אני שייך והוא אמר לי שהוא שהוא רשם את תוצאות הבדיקה על המסמך
שהוא נתן לי ..ושהוא לא ממלא את הטופס שקשור לבדיקת הניידות.כי ביקשתי ממנו
אבל הוא סרב כי הוא טוען שהוא לא מתעסק במילוי טפסים אלא רושם מסמך רפואי
לפי מה שהוא רואה בבדיקה הקלינית..ובזה סיימתי כי לא יכולתי להכריח אותו למלות
את הטופס.
 
עו"ד יובל סמרה  
15:00 17.02.13
שלום רב,

תוכל להגיש את המסמך הרפואי כתמיכה למגבלות שלך, אך הוועדה אינה מחוייבת לקבל את ממצאיו והתייחסותה אל מסמך זה עשויה להיות לקונית ככל שממצאיה שונים.

הוועדה לא יכולה להתעלם סתם כך מחוות דעת ולכן אם אתה חפץ שהתייחסותה תהא מפורטת ומנומקת יותר, גם כאשר ממצאיה שונים. הייתי מציע לך להצטייד בחוות דעת רפואית בשאלה זו.
שאלתי אותכם שאלה שקשורה לברכיים ולא קבלתי תשובה אם אפשר לענות לי.
 
קובי
00:43 15.02.13
שלומ.
אני יש לי בעיה בעין ימין ואני עכשו לא רואה כלומ בעין ימין , בנוסף לזה יש לי גם בעיה בברך ברגל ימין , הגשתי לביטוח לאומי ב גבעולי 47% נכות !!!
השאלה הי , אני לא קיבלתי מהם שום דבר .אז מה מגיע לי מהם .ו אם אפשר לעסות משהו בנוסא זה ???ותודה
 
עו"ד אלי מלכה  
09:22 17.02.13
קובי שלום,
קבעו לך נכות רפואית בקשר לליקוי בעין, אתה יכול להגיש החמרת מצב או תביעה חדשה אחרי 6 חודשים ולצרף אישורים רפואיים שאתה לא רואה כלום בעין וכן אישורים לעניין הבעיה שיש לך בברך.
(בכדי לתת לך תשובה מלאה לעניין האם אתה עומד בתנאי הזכאות לקצבה , יש צורך לעיין בפרוטוקול הרפואי וכן לבדוק מספר תנאים נוספים.
אתה מוזמן ליצור איתי קשר ואכוון אותך בהתאם.
בהצלחה
 
יוסי א.
17:20 03.02.13
שלום, אני נפצעתי בעבודה לפני כמה זמן (עובד בבנייה) ויש לי אחוזי נכות, והרופא שלי אמר לי שעכשיו אני צריך לתבוע את העבודה. מה השלב שצריך לעשות בהתחלה? לדבר עם הבוס או ישר עורך דין?
 
עו"ד אלי מלכה  
17:45 03.02.13
יוסי שלום,

ראשית , מתי נפצעת ומה הפגיעות שהתגלו אצלך?
שנית, קבעו לך אחוזי נכות או שהרופא שלך אמר שיש לך אחוזי נכות? אם כן - מי קבע לך אחוזי נכות ?
שלישית האם הגשת תביעה לביטוח הלאומי והאם התביעה הוכרה כתאונת עבודה?
אם המעסיק שילם עבורך את הביטוח הלאומי תוכל לתבוע בתביעת רשלנות נפרדת ורק אם באמת היתה רשלנות שבגללה נפצעת.אין מה לדבר עם הבוס בשלב הזה.

לדעתי אתה צריך לפרט קצת יותר וכך אענה לך בצורה הרבה יותר ברורה, אתה מוזמן ליצור איתי קשר לטל' 054-2016960 אשאל אותך כמה שאלות ואכוון אותך בהתאם.
בריאות והצלחה
 
יוסף
17:35 21.01.13
כמה אחוזים לוקח עו"ד מתביעה של תאונת עבודה והאם הוא לוקח גם מתשלום קיצבה של אחוזי נכות
 
עו"ד יובל סמרה  
14:54 23.01.13
השיעור אינו קבוע. יש גורמים נוספים שעשויים להשפיע עליו. כך למשל סוג התביעה הנדרשת ונסיבות המקרה הספציפי.

בדרך כלל, עיקר התשלום בתחום זה הוא על פי מבחן התוצאה - כלומר הזכאות לקבלת מענק, נכות זמנית או קצבה.
שלום,
ברצוני לדעת במידה ונקבעו 100 אחוזי נכות באופן קבוע מבחינת ביטוח לאומי האם סוכנות "מגדל" יכולה להגיד שמבחינתם אחוזי נכות שביטוח לאומי קובע הם לא רלוונטים ושרופאים תעסוקתיים של החברה הם אלא שקובעים על מנת לקבל פיצויים על אובדן כושר עבודה ?

תודה מראש.
אמיר שלום,

ראשית, מגדל הינה חברה לביטוח ולא סוכנות
לפנייתך, ישנו צורך לקרוא בעיון את תנאי פוליסת הביטוח, יתכן וכן להם את הזכות ( מנסיוני) ואולם אם וכאשר פערי אחוזי הנכות, בין מה שנקבע בוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי לבין לבין מה שיקבע ע"י הוועדה של חברת הביטוח , יהיו פערים גדולים , הרי שהייתי מציע לך לגשת לקבלת ייעוץ משפטי ואולי להקדים תרופה למכה ולגשת לוועדה של חברת הביטוח בליווי עו"ד שמכיר ומבין בתחום.

במידה ואתה זקוק להכוונה נוספת, אתה מוזמן ליצור איתי קשר, פרטיי באתר

בריאות והצלחה
אמי עברה תאונת דרכים כהולכת רגל בשנת 2003 כשהיתה בגיל 54. היום היא בת 62.כתוצאה מתאונת דרכים היו לה שברים באגן ברמוס פוביס מימין שני שברים וגם שבר צוואר עצם פיבולה בברך. איבדה הכרה למספר שניות, נחבלה בראשה,בפנים,בגפיים. בגלל סחרחורות, כאבי ראש מתמשכים הפנה רופא נוירולוג אותה לבדיקת C.T ראש בשנת 2006 שבו נתגלה שהיא עברה ארוע מוחי. הרופא ביקש להוציא צילומים של C.T ראש משנת 2003 שבה היא עברה תאונת דרכים כדי להשוות האם ארוע מוחי זה לפני או אחרי תאונת דרכים. התברר שארוע מוחי קרה לפני תאונת דרכים למרות שאמי כנראה לא הרגישה או לא סיפרה לי על תסמינים שמעידים על ארוע מוחי ורק בגלל כאבי ראש וסחרחורות שהתחילו אחרי תאונת דרכים נשלחה כמו שציינתי לבדיקת C.T ראש. כמו כן אמי המשיכה לסבול מכאבי ראש, סחרחורות, נדודי שינה וירידה בזיכרון , איטיות במחשבות, הגבלה של שדות ראיה שלא היה לה לפני תאונת דרכים. 1) אם נרצה שימונה מומחה בתחום נוירולוגי מטעם בית המשפט כדי לבדוק את אמא שלי האם זה יהיה בעיה לבקש שימונו נוירולוג כי הרי חברת הביטוח יכולה לטעון שכל הבעיות של כאבי ראש וסחרחורות הם תוצאה מארוע מוחי ולא מתאונת הדרכים למרות שלפני תאונת דרכים אמי לא התלוננה על כאבי ראש וסחרחורות 2. איך מתמודדים במקרים כאלה עם חברות הביטוח וטענות שלהם ומה אפשר לטעון כדי לשכנע את בית משפט למנות רופא מומחה בתחום נוירולוגי. 2) איך בדרך כלל מסתכלים על מקרים כאלה? 3) ואם כן יתמנה רופא מומחה אז מה הסיכוי שישלול נכות בתחום נוירולוגי בטענה שכאבי ראש וסחרחורות נגרמות בגלל ארוע מוחי ולא כתוצאה מתאונת דרכים ואם לא ישלול כמה אחוזי נכות מגיעים במקרה כמו שציינתי?

תודה מראש
 
עו"ד יובל סמרה  
09:16 17.01.13
לא אוכל להתייחס לשאלות הרפואיות בנוגע לפגימות הנוירולוגיות, שייכותן לאירוע התאונה או לפניו. מדובר בעניינים רפואיים ומוטב להתייעץ על כך עם רופא.

משפגימותיה לאחר התאונה כוללות תלונות גם בתחום הנוירולוגי יש מקום לבררם בדרך של בקשה למינוי מומחה רפואי גם בתחום זה.

הדיון בפניו יכלול גם את הקשר הסיבתי בין הפגימות הללו לבין התאונה או שאלת הופעתן לאחריה ומה מידת שייכותן.

 
דנה
23:58 16.01.13
שלום

כשאמי עברה תאונת דרכים בבית החולים לא גילו 3 שברים שהיו לה: 2 שברים באגן ושבר נוסף ברגל ולכן שיחררו אותה מבית חולים יום למחרת. אמי התלוננה על כאבים חזקים ורופאת משפחה שלחה אותה לצילומי רנטגן ואז התגלו שברים. אני יודעת שלצורך קביעת "כאב וסבל" לוקחים בחשבון גם ימי אשפוז בבית חולים.האם אפשר לטעון בבית המשפט שאילו היו מגלים שברים היו מגיעים לה X ימי אשפוז בבית חולים ולנסות לדרוש מחברת ביטוח שלצורך קביעת "כאב וסבל" ילקחו בחשבון מספר הימים האלה .אם כן זה אפשרי מה אלי לעשות כדי לדעת כמה ימי אשפוז היו מגיעים לה בגלל השברים?
מחייבת מתן נכות רפואית נוירולוגית?

מדובר באיבוד הכרה למספר גדול של שעות.

תודה רבה מראש.
תלוי מה הממצאים הרפואיים כתוצאה מהחבלה והאם קיימת פגיעה רפואית או נוירולוגית.
גם יש בלבול וכאבי ראש
האם זוהי פגיעה נוירולוגית?

האם הפגיעה צריכה לחייב מתן נכות נוירולוגית?

תודה רבה מראש.
שוב תלוי בחומרת המצב, בממצאים הרפואיים ותוצאות בדיקות שביצעת.

כאשר מדובר בפגיעות גולגולת או סיבוכים תוך גולגלתיים יש התייחסות בתקנות הנכות למקרים שונים. פגימות בעלות אופי נוירולוגי או כאלה בעלות אופי פונקציונלי.

בעניין זה קובע פריט 36 (4) לתקנות כי במקרים לאחר פציעה בגולגולת עם סיבוכים תוך גולגלתיים המלווים בהופעת שיתוקים, התקפים ג'קסונים או הפרעות פונקציונליות אחרות, ייקבעו אחוזי הנכות בהתאם לפגימות.

התקפי כאבי ראש או בלבול עשויים להקנות נכות , אך שוב תלוי בחומרת המצב, תמיכה בממצאי בדיקות ואבחנות הרופאים.
הוכרתי כנכה בביטוח לאומי, % 100 נכות ,
% 100 אובדן כושר עבודה , % 175 שר"ם.
הוכרתי גם במשרד הביטחון ( ככל הניראה
% 100 - % 100+ ). אובדן גפיים. ..
אני צריך לבחור בנייהם. .. מה עדיף ?
מה כדאי ? מה היתרונות / חסרונות בכל אחד?
הבטחון.
במשרד הבטחון יש לך:
הטבות גדולות למשל תקבל כנראה רכב רפואי יותר טוב ועלות החזקה חודשית טובה.

תקבל גם עזרת הזולת (משקולות) כנראה יותר מביטוח לאומי.

כנראה תקבל גם עוזר להשגחה עליך.

תקבל בתי מלון כל שנה.

יותר טוב משרד הבטחון מאשר ביטוח לאומי בנכות כללית. אם זה נכות עבודה

אז אולי צריך יותר לבדוק לעומק.

תבדוק במשרדי עורכי דין וכן בארגון נכי צה"ל.

בהצלחה.
 
גברי
14:34 08.01.13
שלום רב,
במידה ולמישהו יש 10% נכות למה הוא זכאי?
תודה רבה!
 
עו"ד יובל סמרה  
09:38 09.01.13
תלוי באיזה מסלול מדובר.
אם מדובר במסלול נפגעי עבודה, דרגת נכות זו מקנה, בין היתר, מענק חד פעמי שיחושב מתוך שכרו הרבע שנתי שקדם לאירוע התאונה של הנפגע.

 
מיכל
17:45 06.01.13
אני נפגעת תאונת עבודה עם 100% נכות לעוד חצי שנה
השאלה שלי היא האם אני אהיה זכאית להנחה במס הכנסה בעוד חצי שנה כשאחזור לעבודה? לא יהיו לי כנראה אחוזי נכות לצמיתות...
 
עו"ד אלי מלכה  
22:47 06.01.13
מיכל שלום,

פטור ממס הכנסה ניתן למי שנקבעה לו דרגת נכות רפואית מעל 90% ומעל 180 ימים.
במידה ובסוף תקופת הזמניוות עדיין תישאר לך דרגת נכות רפואית מעל 90% , יש באפשרותך לקבל את הפטור ללא כל צורך בועדה רפואית נוספת , די במילוי טפסי הבקשה וצירוף פרוטוקול הוועדה שקבעה את דרגת הנכות.
ואולם,אם הבנתי נכון, אם אינך עובדת עקב הנכות, אינך משלמת מס , ומכאן שאין כל צורך בפטור....

במידה ונותרו שאלות ו/או סוגיות נוספות, את מוזמנת ליצור איתי קשר ( פרטיי באתר)

בריאות והצלחהלפני כ-5 חודשים עברתי וועדה של משרד הבריאות ושם העלו לי את אחוז הנכות מ-80% ל90% לשם החלפת רכב והתאמת רכב.
שרציתי לקבל פטור ממס הכנסה הם ביקשו ממני את סיכום הוועדה של ביטוח הלאומי, שעשיתי לפני הרבה שנים ושם נרשם 80%. ששלחתי את הטפסים נדחיתי ע"י מס הכנסה בטענה שרק מ-90% אני יכול לקבל את הפטור.
א. האם סיכומי הוועדה של משרד הבריאות יכולים גם לתפוש לגבי הפטור?
ב. האם צריך להגיש שוב בקשה לביטוח לאומי שגם יעלו לי את ה-% על סמך הוועדה של משרד הבריאות וזאת בלי לעבור ועדה בביטוח לאומי?
הבריאות.
אם לא הודיעו לך על ערעור תפנב אליהם בשאלה מה אחוזי הנכות עכשיו ואם לא השתנה בעיקבות משרד הבריאות.
הדרך לקחת עו"ד
 
עו"ד יובל סמרה  
12:01 30.12.12
לא אוכל להתייחס בלי לעיין בפרוטוקול החלטת הועדה שמצאה להגדיל את שיעור נכותך.

שאלת ההחמרה היא החשובה כאן, ויש לבדוק האם ההחמרה היא רפואית או תפקודית והאם קיימת התייחסות למוגבלות זו בפרוטוקול הוועדה בביטוח לאומי.
 
חימון
11:02 09.12.12
שלום
נקבע לי 70% נכות בניידות לצמיתות ,אחרי החלפת שני מפרקי ירך ימין ושמאל.
עלי לעבור רוויזיה במפרק שמאל,מה אחוזי הניידות שאקבל לפי הביטו הלאומי. תודה.
 
עו"ד אלי מלכה  
21:56 09.12.12
שלום חימון,
אני מזמין אותך לשלוח לי בפקס 077-3459585 את פרוטוקול הוועדה או את ההחלטה שקבעה לך את אחוזי הנכות, ואענה לך ביתר דיוק.
תודה
 
חימון
08:28 10.12.12
עו"ד אלי מלכה שלום רב
לבקשתך צירפתי מסמכי הוועדה לניידות + קביעת הוועדה לגודל רכב,
שלחתי בפקס".אנא התייחסותך תודה.
 
עו"ד אלי מלכה  
09:59 18.12.12
חימון שלום,
קיבלתי את המסמכים וניסיתי ליצור איתך קשר פעמיים ללא מענה.
עפ"' ההחלטה קיבלת 70% לפי סע' ו' ב' 3 למבחנים.
בהנחה שהרוויזיה תיחשב כהחלפה נוספת של המפרק הרי שזו תיחשב כהחלפה שלישית שתביא את זכאותך לכדי ל80% נכות.
ואולם אני מציין ומדגיש כי תשובתי זו אינה המלצה ו/או ייעוץ משפטי אלא למיטב ידיעתי והבנתי על סמך המסמכים והעולה מפנייתך.

בהצלחה
בבדיקה רופא תעסוקה
נכתב בסיכום, לא מסוגל לעבוד בזמן הנראה לעין??
מה פרוש??
תודה
+ הוספת הודעה
   1 ...  3  4  5  6  7  8  9  10  11  ...  57  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות