בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נכויות, אחוזי נכות עמוד 7

פורום נכויות, אחוזי נכות עוסק בנושאים: נכויות, נכות, אחוזי נכות, קביעת אחוזי נכות, אחוזי נכות רפואית, אחוזי נכות כללית, שיקום נכים, תביעת נכות, ועדה רפואית, זכויות הנכים ועוד.
מנהלי פורום נכויות, אחוזי נכות:
עו"ד יובל סמרה
לפרטים נוספים
עו"ד אלי מלכה
לפרטים נוספים
 
הערכת נכויות
 
.
?

הרי ייתכן שיהיו בעיות ל מתן אחוזי נכות למקורבים לצלחת.

למשל במשרד הבטחון -מי שיהיה מקורב למשרד הבטחון הוא יוכל להינות

ממתן אחוזי נכות גבוהים.

ובביטוח הלאומי - מי שיהיה או הוא מקורב לביטוח הלאומי יקבל % נכות גבוה יותר.

מי שייפק זה הפשוטים שבעם...ייתכן מאד שיידפקו.

האם זה לא הגיוני להוציא את הועדות הרפואיות ולהקים רשות נפרדת?

תודה רבה מראש.
אין ספק שמדובר בשאלה טובה ומוצדקת

יש ציבור רחב שתומך בהקמת גוף נפרד שכזה.

הטענה בעניין זה היא כי ניתוק כזה של מוסד הוועדות הרפואיות מתוך כותלי הביטוח הלאומי עשוי להקטין את החשש למשוא פנים הנטען כלפי הוועדות לאור התנהלותם הנוכחית .
 
ישראל
20:08 09.10.13
אני סובל משחיקה בפיקות הברכיים...
זה מתבטא בכאבים איכות חיים ירודה...
האם אני זכאי לעזרה מביטוח לאומי...
בתודה ישראל....???
 
עו"ד יובל סמרה  
09:56 10.10.13
תלוי בחומרת המצב וההגבלה התפקודית ממנה אתה סובל. חשוב לזכור, כי עליך לעמוד בתנאי הזכאות בנכות כללית, ככל שלא מדובר בפגיעה בעבודה או במחלת מקצוע על רקע תנאי העבודה.

תנאי הזכאות בנכות כללית הם לא פשוטים, יש לבדוק תחילה, אם אתה עומדת במבחן ההכנסות ואף אם כן, נדרש לבחון אם הפגימות שלך הם כאלה שעשויות להקנות נכות מזכה.

מסלול נוסף שאולי כדאי לבדוק במקרה זה הוא זכאות לניידות.
 
מזל
18:34 04.10.13
כן מאוד רוצה לדעת לגביי 1}כריתת טחול בשל חוסר קרישה { מחלה אוטואימונית שנפגעת מערכת החיסון שלנו} מהווה אחוזיי נכות כלשהם והאם יש סיבה לנכות רפואית? 2} תיסמונת קליניפליטר מוכרת בחוק כנכות?
 
עו"ד יובל סמרה  
10:36 06.10.13
מזל שלום רב

תסמונת קליינפלטר לא מקנה אחוזי נכות על פי התקנות בעצמה. אולם, כפי שציינת היא עלולה לגרום לליקויים נוספים שעשויים לקנות נכות- תלוי בחומרת הליקויים ומורכבותם והטיפולים להם נזקק הלוקה.
 
מזל
18:26 04.10.13
שלןם
אני ובעלי מטופלים כמעט 4 שניים בטיפוליי פוריות הוא עקר כתוצאה מיתיסמונת מולדת ואני מחוסר ביציות טובות! חיינו הם גיהנום עזבתי מקום עבודה מסודר בשל המצב וריבוי הטיפוליים וכן כדיי שאתפנה נפשית מהלחץ גם זה לא הועיל ונישארתי בלי ילדים ועבודה! בעלי מנסה לעבוד בכל מיני מקומות מקילים ללא הועיל מיפני שחלק מתופעות התיסמונת הם גם חרדה חוסר ריכוז וזיכרון, חוץ מבעיית הפוריות. האים אנו זכאים להטבות כספיות כדיי להיתקיים שלא נדבר על רכישת בית ושכירויות.... האים בעיות כאלו מוכרות בחוק?
תודה.
 
ליאור
07:23 19.07.13
שלום.
עברתי אוטם שהוכר כתאונת עבודה .
האוטם הוכר לא בגלל שומנים בדם .
לא היו לי לפני האוטם שומנים בדם .
כשיצאתי מבית החולים קיבלתי תרופה נגד שומנים כטיפול מונע בשומנים .
כששאלתי את הרופא בית חולים מדוע נתן לי גם את הכדור הזה הרי אין לי שומנים גבוהים בדם טען "שלכדור יש אפקט נוסף מלבד ורדת כולסטרול שנקרא "אפקטים פלאוטרופיים" שמשפיעים ישר על תהליך הדלקת בעורק , השפעה על האנדותל ועוד " .
היום קופת חולים מסרבת לכסות את הכדור הזה בטענה שהכדור לא קשור לפגיעה בעבודה והוא ניתן למניעה בלבד .
אני מבקש לציין שבעקבות הפגיעה התחלתי לקבל מספר כדורים כולל את הכדור שקו"ח מסרבת לכסות ולפני הפגיעה לא קיבלתי את הכדורים האלה .
האם לדעתך קו"ח צודקת ואם לא מה ניתן לעשות ?
תודה
 
עו"ד יובל סמרה  
10:27 15.09.13
בריאות שלמה,
לא אוכל להתייחס לטענה באם הקופה צודקת בכך שאינה מאשרת לך את התרופה כעת.

יחד עם זאת, השאלה היא האם אתה עדיין נזקקת לשימוש בתרופה על פי המלצת רופא מוסמך. ככל שאתה נזקק על פי המלצות הרופאים להשתמש בתרופה בגין מצבך, בין אם לצורך ריפוי או בין אם לצורך מניעה - שאז אולי כן כדאי לבדוק את חובת הקופה לאשרה.
אני מוכרת על ידי ביטוח לאומי כנכה 100 אחוז לצמיתות ואובדן כשר 100 אחוז לצמיתות. כשנתיים .ומתקיימת מקיצבת נכות מלאה בסך כ2500 שח בלבד .במשך כמעט שנתיים ניהלתי " מאבק נגד מנורה מבטחים" לאחר דחיות אין סופיות ולא ברורות ותלונות שלי למפקח על הביטוח במשרד האוצר זומנתי לוועדה רפואית מטעמם , הצתיידתי במכתבים רפואיים ממחים ו2 איבחונים מרופא תעסוקה . וכמובן פרוטוקולים של וועדות ביטוח לאומי .
נקבעו ליאפס אחוזי נכות וקבעו שאני יכולה לעבוד במשרה מלאה בתפקיד אחר למקצועי . ערערתי לנציבות העליונה שם הוחלט שוועדה רפואית עליונה לקרנות הפנסייה תחליט והחלטתה תיהה סופית בעיניינים רפואיים והצדדים לא יוכלו לערער בבית משפט . מחוסר ברירה חתמתי . עוד נכתב : שמנורה מבטחים " תפעל ללא דיחוי לקבלת ההחלטה "
לפני חודש בדיוק נערכה הוועדה ולאחר מספר ימים נשלחה לנציבות שילהם עם ההעתק אליי . הוועדה קבעה לי נכות מלאה מינואר 2011 ועד סוף 2015.. מאז לא שמעתי מהם [שלחתי מייד מכתב רשום למנהלת הנציבות ] כמו בכל המקרים אין אם מי לדבר בשרות לקוחות לא יודעים לענות , אין מידע כזה באינטרנט בחשבון הפנסייה .
שאלתי כמה הם צריכים לשלם לי מהי הנוסחה [ בהסדר כתוב היה שפנסיית נכות מלאה במקרה של היא כ6800שח נכון לפברואר 2012 או ינואר 2011. האם יורד מס הכנסה מזה ? כמה , באתר מס הכנסה הבנתי שאם יש הכנסה ממשלח יש יש פטור עד יותר מחצי מיליון שח . אך מהכנסות שלא ממשלח יד הפטור עד 71 אלף . האם כספים אילו הם משלח יד? האם הם צריכים לשלם לי ריביות על האחור הרב ? לפי מה מחושב . האם יש הצדקה למשהו בסגנון של תביעת ניזקין? בשנתיים האלו חייתי מהלוואות וצברתי חובות עצומים , אני ממש לפני פשיטת רגל , כך שכל יום עיכוב משמעותי בשבילי . נוסף לכך אני סובלת ממחלות מגוונות , ומעכבת טיפול רפואי בגלל העדר כסף . מה אתם מציעים לי לעשות כרגע ? ואודה גם על תשובות לגבי איך החשבון צריך להעשות במיוחד לכספים שאני אמורה לקבל כמעט 3 שנים אחורה .
 
עבד
17:31 05.08.13
שלום הייתי בוועדת עררים לשר"ם מאז שהייתי עברו מעל 55 ימים .האם זה נהוג
שיעבור כל כך הרבה זמן?האם שככל שהעניין ארך זמן רב התשובה תהיה חיובית?
או שזה לא רלוונטי.......תודה דקלה.
 
עו"ד יובל סמרה  
17:49 05.08.13
כדאי לבדוק מה מעכב את מתן ההחלטה

תוצאות צילום ה- CT לע"ש המותני -
בגובה L5 - S1 סובלת מרשתי מבלט אנולוס אחורי קמור עם לחץ מתון על קידמת השק התקאלי.

תוצאות בדיקת מיפוי העצם:
קליטה מעט מוגברת בגוף החוליה הגבית T8.

נא לקבל תשובה בעניין אחוזי הנכות הרפואית והתפקודית שאמורה הנפגעת לקבל בהתאם לממצאים הנ"ל.

אודה על תשובתכם בהקדם.
אמיר שלום,
אני מניח שתחום עיסוקך הוא לא נזיקין ,ישנם מס' פרטים שלא צויינו בפנייתך ואצטרך לדעת בטרם אשיב לך, אתה מוזמן ליצור איתי קשר לנייד 054-2016960 ואשמח לסייע לך..
בברכה
אשתי בת 31 עם מיופיה גבוהה מאוד - מינוס 24 בשתי העיניים. בשנים אחרונות, בעיקר אחרי הלידה, חלה הידרדרות בראייה: לפני שנה ראתה 6/12, לפני שבועיים 6/60, והיום 1/24. בעבר קבלה זריקות אווסטין בעין אחת, וגם טופלה בלייזר בשל דימום רטינלי. אחרי דימום אחרון, לפני כחודש, רואה נקודה אפורה שלא עוברת - צלקת מהדימום. כלומר כמעט ולא רואה בעין זו. הפעם נאמר לנו על ידי רופאים שאין אפשרות לטפל בזה ונשאר רק לחכות ולקוות שזה יעבור.
שאלה: האם יכולה לקבל אחוזי נכות בשל בעיה זו?
הליקוי עשוי אומנם לזכותה בנכות, אך השאלה היא האם דרגת הנכות היא כזו שתעביר אותה את הסף הנדרש בנכות כללית.

כלומר האם ליקוי זה משכה אותה בשיעור של % 40 לפחות, אם מדובר באישה משתכרת ולא עקרת בית.


אני מציע בנסיבות אלה להתייעץ עם רופא בשאלת דרגת נכותה הצפויה, ולאחר כל לבחון סיכויי התביעה על מכלול הקריטריונים הנוספים שדרושים.
 
מרי
10:57 15.07.13
שלום, אני בת 32 וגילו לי צלע צוורית (צלע נוספת) הגורמת לי לרדמויות, ונימולים בכל הצד השמאלי של הגוף בעיקר בפנים וביד השמאלית...כאבי ראש וצוואר חזקים ...המשפיעים על חי...ניסיתי כדורים,שיאצו,דיקור וכלום לא עזר...האם יש ביכולתי לקבל אחוזי נכות על זה?

תודה
 
עו"ד אלי מלכה  
09:17 17.07.13
מרי שלום,
הבעיה שאת מעלה בפנייתך מראה על בעיות נוירולוגיות רבות כתוצאה מהצלע שיש לה משמעות מבחינת קביעת אחוזי נכות רפואית נוירולוגית
ישנו צורך באישור רפואי מנוירולוג על תופעות הלוואי שאת מציינת ואז ניתן יהיה לבחון את מידת הליקויים והסיכויים להגיש תביעה לנכות רפואית ( שזהו סף בלבד לקביעת זכאות לקצבה ) ולאחר מכן את מידת השפעתם על כושר ההשתכרות שלך.
ישנם פרטים נוספים שאצטרך לדעת כמו האם את עובדת ומה גובה השכר וכדו'.
את מוזמנת ליצור איתי קשר טלפוני 054-2016960 ואכוון אותך בהתאם.
בריאות והצלחה
שלום רב, אני שחקן כדורגל ליגה ג
במהלך המשחק נפצעתי ומתברר שיש לי קרע ברצועה.
אני כיום מטופל בפיסיותרפיה והייתי מושבת מעבודתי כחודש וחצי. בקרוב האלץ לעבור ניתוח בברך .
כיצד אני אמור לתבוע אחוזי נכות בביטוח לאומי?
 
עו"ד יובל סמרה  
08:51 03.07.13
מדובר בנזק שעשוי להוביל לפסיקת נכות מזכה.

אם מדובר בפגיעה במסגרת עבודתך אז תוכל להגיש תביעה כנפגע עבודה.

מסלול תביעה אפשרי נוסף הן פוליסות ביטוח פרטיות אם יש לך כאלה.

לבדיקת המקרה לעומקו ולהערכת סיכויי התביעה ניתן לפנות אלי בטל': 03-9511126
הגשתי את הטפסים לגביי סעיף אחד מהפוליסה.
האם התייעצות איתך היא עם עלות ?
תודה אודליה
 
עו"ד יובל סמרה  
17:50 03.07.13
הפגישה היא ללא עלות
 
יגאל
19:46 29.06.13
שלום רב.אני נכה נפשית לצמיתות 50% רפואי 75% אי כושר,לקיתי לפני 10 שנים במחלת קרוהן קשה ביותר 2 ניתוחים ונותרתי עם מעי קצר,אנמיה ושלל בעיות תפקוד,אני לא יודע האם לתבוע את ביטוח לאומי על מחלת הקרוהן,א.אני מקבל את הסכום המקסימלי 2504 שח.ב.אמרו לי שאני מסכן את הקצבה שיש לי,כי יפתחו מחדש את הנכות הנפשית.מה דעתך עלי לעשות?אני פוחד לעשות טעות!בתודה
 
עו"ד יובל סמרה  
10:19 30.06.13
הדבר עשוי לקרות שינהלו דיון גם לגבי יתר הפגימות שהוכרו.

אולי הייתי מציע לבדוק הזכויות במסלולי תביעה נוספים : פטור רפואי ממס הכנסה, ניידות וכו'- ככל שהדבר מתאים בנסיבות המקרה שלך.

אם תחפוץ, תוכל לפנות אלי לבדיקת המקרה לעומקו ולהערכת סיכויי התביעה במסלולים נוספים. פרטיי מצויים באתר.

שלום רב,

בני בן השנה ושבעה חודשים מוכר כנכה ע"י המוסד לביטוח לאומי בשיעור של 100%

הוא מטופל באינהלציות פעמיים ביום והתניידותו בדרכים עם רכב מותאם לנכים הכרחית כי לעיתים הטיפול במשאף לא מספיק ואנחנו נאלצים להחיש אותו לטיפול בביה"ח.

הגשתי בקשה לתג נכה אך תשובתם הייתה כי הילד בגיל שהוא מתנייד בעגלה ואינו עונה על סעיפי הניידות כל שכן אף לא על הקבוע בחוק "תנועתך בדרכים ללא רכב עלולה לערער את מצבך הרפואי".

אני חולקת על ההחלטה. מה אתה ממליץ לעשות?
טופלתי בגלי הלם בקופת חולים בגלל דורבן בעקב הרגל ואז קיבלתי כוויה מהמכשיר שהיה מאוד חם כוויה בגודל סנטימטר וחצי על סנטימטר וחצי אז רציתי לשאול האם מגיע לי אחוזי נכות?
תודה מראש!
 
עו"ד יובל סמרה  
17:43 19.08.12
איחולי החלמה,

אם תישאר לך צלקת באזור יש לבדוק אם היא נכללת בגדר פריט 75 לחוק שקובע דרגת נכות בעבור מלקת מכערת או מכאיבה.

בזהירות אני אומר, שעל פניו לנוכח המיקום הנסתר של הפגיעה קצת קשה לומר שהיא מכערת.

אולי כדאי גם לבחון אפשרות של תביעה כנגד הגורם המטפל, בכל הנוגע לתפעול המכשיר והנזק שנוצר בגינו.

אם תחפוץ, תוכל לתאם עמי פגישה לבדיקת המקרה בטלפון 03-9511126.
שלום רב,

בני בן השנה ושבעה חודשים מוכר כנכה ע"י המוסד לביטוח לאומי בשיעור של 100%

הוא מטופל באינהלציות פעמיים ביום והתניידותו בדרכים עם רכב מותאם לנכים הכרחית כי לעיתים הטיפול במשאף לא מספיק ואנחנו נאלצים להחיש אותו לטיפול בביה"ח.

הגשתי בקשה לתג נכה אך תשובתם הייתה כי הילד בגיל שהוא מתנייד בעגלה ואינו עונה על סעיפי הניידות כל שכן אף לא על הקבוע בחוק "תנועתך בדרכים ללא רכב עלולה לערער את מצבך הרפואי".

אני חולקת על ההחלטה. מה אתה ממליץ לעשות?
רשום לי סעיף ליקוי כך:

"הפרעות פסיכונוירוטיות כתוצאה מתאונת דרכים וזעזוע מח"

את זה נתנו לפי סעיף 34(ג) - שהוא סעיף מסדרת הליקויים הנפשיים.

עכשיו יש גם את סעיף 29 (11) שהוא סעיף מסדרת הליקויים הנוירולוגיים.

סעיף 29 (11) מפנה לתת נכות לפי סעיפי נכות אחרים מותאמים , ובדרך כלל נותנים

לפי סעיף 34 .

אני חושב כי סעיף הליקוי כפי שנרשם הוא סעיף נוירולוגי ונפשי כאחד.

אני מסביר זאת כך: ההפרעה הפסיכונוירוטית עקב תאונת הדרכים היא הפרעה נפשית, וההפרעה הפסיכונוירוטית עקב זעזוע המח , היא הפרעה נוירולגית.

האם אני צודק בטענתי זאת?

תודה רבה מראש.
 
עו"ד אלי מלכה  
16:26 25.06.13
שלום לך,
לפי הפסיקה אתה זכאי לקבל נכות בגין שני סעיפי ליקוי על אותה פגיעה.
יש צורך לבחון את המסמכים הרפואיים ולראות האם במקרה שלך לפי האבחנות, אתה זכאי גם לנכות נפשית וגם לנכות נוירולוגית..

 
שמואל
13:13 11.05.10
שנמצא עורק חסום והכנס סטנד ישנם אחוזי נכות או הטבה כל שהיא מביטוח לאומי .שאלה שניה : אחי עבר ניתוח מעקפים 5 במספר ללא התקף
האם הוא זכאי להטבה כל שהיא ממס הכנסה או ביטוח לאומי?

תודה מראש על התשובות
 
עו"ד זיוה אופק  
09:55 12.05.10
כאמור בראש העמוד רק רופא מומחה, במקרה זה קרדיולוג מוסמך להעריך נכויות. במקרה זה בד"כ יש לפחות נכות זמנית ואח"כ לפי המצב הבריאותי.
 
אדיר ברונשטיין   
11:43 12.05.10
לגבי שתי השאלות, ככל הנראה יש מקום לקביעת אחוזי נכות. לשם אמדן שיעור אחוזי הנכות רצוי לפנות לרופא תעסוקתי ו/או פנימאי ו/או קרדיולוג הבקיא בתקנות הביטוח הלאומי. בעת קבלת חוות דעת מגורם זה יש לפנות למוסד לביטוח לאומי למימוש זכויותך.
שלום אמא שלי עברה היום צינטור והתקן לה סטנד 1 העים היה זכאית לאחוזי נכות מהביטוח לאומי ועם כן ידועה כמה

תודה
 
וייס שרה
13:58 06.06.13
יש לי 86 אחוזי נכרות על מחלות שונות. בתקופה האחרונה חלה הרעה משמעותית בראייתי, וקבבלתי תעודת עיוור ואני זכאית לדמי ליווי.
האם יש טעם לבקש וועדה נוספת להעלאת אחוזי הנכות?
 
עו"ד יובל סמרה  
12:58 18.06.13
כדאי לשקול את הכדאיות בהגשת תביעה כזו.

ייתכן והכדאיות תימצא בהגשת תביעה במסלולי תביעה נוספים, כגון ניידות או פטור רפואי ממס הכנסה .

 
אפל מיגל
13:24 17.06.13
אני רוצה לדעת מה הסכויות שלי עם 66% נכות רפואי ??? תודה מיראוש
 
עו"ד אלי מלכה  
21:33 17.06.13
שלום מיגל,
בהנחה שמדובר בנכות כללית , הרי שאתה עומד בתנאי הראשוני לקבלת קצבת נכות.
אולם, ישנם תנאי זכאות נוספים שאמורים לעמוד בהם כגון : מבחן הכנסה, אי- כושר וכדו',
אתה מוזמן ליצור איתי קשר ( 054-2016960 ) בכדי לענות לך ביתר דיוק.
ערב טוב
 
מ
09:15 20.05.13
שלום יש לי 44% נכות כללית אני עובדת 4 שעות ביום מרויחה 2800 שח האם מגיע לי השלמת קצבה מביטוח לאומי ואילו זכויות מגיעות לי.
 
עו"ד אלי מלכה  
20:30 20.05.13
מ, שלום,
לא ניתן להבין מפנייתך האם את מקבלת קצבת נכות ואם לאו,
למתן תשובה מלאה אשמח לדעת האם את מקבלת קצבת נכות מביטוח לאומי ואם כן, מה דרגת אי-הכושר שנקבעה לך( ללא קשר לנכות הרפואית שנקבעה לך ) ?
המשך יום נעים
שלום,
אני עובדת במשרה במשרד, במחייבת אותי לשבת תשע שעות ביום. לאחרונה הופיעו לי טחורים. האם ניתן לתבוע על אכוזי נכות או להעזר בביטוח לאומי לצורך ניתוח הסרת הטחורים?
 
עו"ד יובל סמרה  
18:39 05.06.13
ככל שיוכח הקשר שבין הליקוי לבין תנאי העבודה , שאז כן כדאי לנסות ולהגיש תביעה להכרה כפגיעה בעבודה.

+ הוספת הודעה
   1 ...  3  4  5  6  7  8  9  10  11  ...  58  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
נכות   נכויות   אחוזי נכות   קביעת אחוזי נכות   אחוזי נכות רפואית   אחוזי נכות ככלית   זכויות נכים   תביעת נכות   חוק נכות
RSS RSS פורום נכויות, אחוזי נכות