בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום קרינה סלולרית, סרטן עמוד 7

פורום סרטן וקרינה נועד לתת לכם מידע על השפעות קרינה אלקטרומגנטית על הבריאות שלכם. פורום קרינה אלקטרומגנטית וסרטן עוסק בנושאי הקרינה הסלולרית, קרינת רדיו, איכות הסביבה, אנטנות סלולריות, נזקי בריאות ועוד
מנהלי פורום קרינה סלולרית, סרטן:
ד''ר זמיר שליט"א
לפרטים נוספים
ד''ר דני וולף
לפרטים נוספים
רם דישון
לפרטים נוספים
אהלן,
אני עובד בחנות קטנה בערך 30x20 מ"ר ויש שם ראוטר מרכזי לפי מה שהבנתי, ועוד ראוטר למין כזה מקרן מיוחד, מודם שמחובר למדפסת ועוד איזה ראוטר קטנצ'יק כזה שמתחבר ל-USB וקולט תדרים אלחוטיים.
עכשיו אני עובד שם כבר יומיים, 8 שעות כל יום, אני משתדל כמה שיותר להתרחק מהראוטר, עכשיו גם יש עוד כמה חנויות שנמצאות סמוך לחנות שאני עובד בה וגם בתים מעל לחנות, וגם בהם יש wireless, המחשב הנייד שאני משתמש בו מצליח לקלוט 8 ראוטרים שונים כולל הראוטר שבחנות.
השאלה שלי היא האם אני נחשפתי לכמות גבוהה מאוד של קרינה? כי מהראוטר שבחנות כמובן שהקרינה חזקה מכולם, השאר יש להם 2 פסים והאות שלהם הוא "בינוני", אז 16 שעות של חשיפה לקרינת הראוטרים יכולה לפגוע פגיעה רצינית?
יש לציין שבבית שלי הראוטר עובד עם חוטים ולא עם wireless ככה שאני בבית בכלל לא חשוף לקרינה ככה היה מאז ומתמיד.
ועוד שאלה, אם אני מכבה את הראוטר שבחנות ונשאר רק הראוטרים שבחנויות הסמוכות, יש סכנה גבוה גם כן? כי אני מתכוון לעבוד שם חודש וחצי, 6 ימים בשבוע, 8 שעות כל יום.
והאם יש דרך להגן מפני הקרינה? כלומר איזה לבוש או משהו?
אשמח אם תענו לי על 3 השאלות,
זה ממש חשוב לי, תודה רבה רבה!
אמרת נכון- הראוטר הדומיננטי הוא זה שבחנות. אלו שבחנויות הסמוכות חלשים מאד (מבחינת סיכון בריאותי) למרות שמבחינת תקשורת הם בינוניים. אם אתה שומר רוב הזמן מרחק של מטר מהראוטר שבחנות- אין בעיה.
תודה רבה על התשובה המהירה, אז הבנתי נכון, מה שיכול לפגוע בבריאות זה הראוטר שבחנות, ושמרתי מרחק של יותר ממטר בזמן ששהיתי שם, אז כלומר אין בעיה כמו שאמרת, והראוטרים האחרים רחוקים יותר מ-3 מטרים לפחות לפי איך שאני רואה איפה החנויות ממוקמות ובאיזה מרחק.
אבל היום דיברתי עם בעלת החנות וביקשתי שהיא תנתק את ה-wireless כשאני נמצא שם ומעכשיו הוא לא יפעל בזמן שאני שוהה שם.
ובנוגע לשאלה שלי, אם יכול להיות שהקרינה פגעה בי במהלך הזמן ששהיתי שם? כי כולל היום שהיתי שם 24 שעות, אבל הייתי במרחק של יותר ממטר אפילו 3.
בנוסף, אם אתה נחשף להרבה קרינה לזמן ממושך, מה ההשלכות שיכולות להיות על המוח?

ממש ממש תודה רבה רבה!
באמת כל הכבוד על העזרה שלכם פה בפורום, שמח שיש אנשים כמוכם!

המשך שבוע מעולה.
לא נגרם לך כל נזק- הדאגה והלחץ יותר מטרידים אותי!
לגבי השלכות של חשיפה ממושכת- בדרך כלל כאבי ראש. אין השפעה קוגניטיבית על המוח.
הבנתי הכול וכן אתה צודק אני ממש לחוץ מדברים כאלה אני אובססיבי בנוגע לדברים שקשורים לבריאות, בעיה מאוד מעצבנת.. מנסה כמה שיותר להיות פחות אובססיבי בנוגע לזה.
ממש תודה רבה לך על התשובות, הרגעת אותי בהחלט!

שבוע טוב :)
 
בתשבע
12:47 24.07.14
שלום רב,
1. הומלץ לי על תאורת לד ביתית. שמעתי שלד "מחקה" את תאורת היום וגורם לבלבול של השעון הביולוגי (שאצלי ממילא כבר הפוך...) ופוגע במאזן הסרוטנין מלוטנין בגוף ובכך יכול לגרום לבעבעות רפואיות כולל סרטן השד. אודה המלצתכם בנדון. ובכלל - מה התארוה המומלצת ביותר מבחחינת חומרים בעיתיים (קרינה, כספית וכו')?
2. למסך שלי שהוא גם טלויזיה מחובר מן מלבן שחור שהוא מחובר למחשב ואולי גם למודם. מה זה. האם זה ראוטר? האם זה בעייתי שאני יושבת מולו כלורמ מול המחשב והוא צמוד בחוט למחשב מאחור?
אוד העל תשובותכם.
 
ד''ר דני וולף  
09:28 25.07.14
הפרשת המלטונין לא תיפגע מאור היום, ולא משנה מה סוג האור. יש השערה תיאורטית בינתיים, שהקרינה הסלולרית בלילה מורידה את רמת המלטונית, ובכך מעלה אפשרות סרטן השד, אך זה בינתיים בגדר הנחת עבודה בלבד.
לגבי הגוף השחור על המסך, בתור צרכן מחשבים, ולא בתור מומחה נשמע לי יותר כמו רמקול, או אולי ממיר חוטי והוא בוודאי לא מקרין. לא נראה לי שלמסך מחובר משהו אחר. אבל הכי פשוט, שאלי טכנאי מחשבים.
 
שני
15:08 24.07.14
שלום,

הגן של בני לשנה הבאה אמור להיות במרתף. יש להם חלונות צרים למעלה שפונים החוצה וכנראה כל השאר מתחת לאדמה. הובטח לי שבדקו גז ראדון וזה יצא תקין.

האם בהנחה שערכו בדיקת גז ראדון כמו שצריך, התוצאה תקפה מכאן והלאה?

יש מקום לדאגה?

תודה
 
ד''ר דני וולף  
09:20 25.07.14
אם בדקו גז רדון כמו שצריך בשנים האחרונות וזה תקין אז זה תקין. אינני חושד בכשרים, אולם תבקשי את דו"ח הבדיקה. אני לא מאמין שעשו דו"ח כזה בשביל הלקוחות, והוא איננו. ואם הוא אכן איננו בקשי בדיקה נוספת
שלום ,

אחזתי בקופסא שהכילה נורית UV-C של מתקן מים , צמוד לבטן שלי לעשר דקות עד שהגעתי הביתה ואני בהריון.

האם עשיתי נזק לעובר? הקרינה נפלטת גם מלפני החיבור שלה למתקן מים??
בבקשה אודה לתשובתכם ,
תודה
 
רם דישון  
18:10 24.07.14
כל עוד היא לא מחוברת למתח- היא סתם חתיכת זכוכית.
גם כשהיא פועלת היא אינה גורמת נזק לעובר, כי הקרינה שלה אינה חודרת עמוק מתחת לעור.
 
רינה
18:21 24.07.14
אני מודה לך על התשובה! מרוב הלחץ רשמתי uva במקום uvc
 
רם דישון  
19:45 24.07.14
התשובה זהה.
 
איתי
09:07 22.07.14
בוקר טוב,

שמתי לב שליד הדירה שאני עומד לשכור (למשפחה עם ילדים קטנים) עוברים קווי מתח עליון. ידוע לי שהמרחק הבטוח הוא 300 מטר (אלא אם אני טועה?). לא ניתן למדוד את המרחק המדויק אבל לדעתי מדובר בכ200 מטרים מהדירה שלנו.

מדדתי קרינת חשמל בדירה בשעת צהריים באמצע השבוע (כשבאתי לראות את הדירה), והקרינה הייתה נמוכה מאוד (0.5 מיליגאוס לכל היותר).

האם יש סיכוי שגובה הקרינה בדירה תהיה גבוהה יותר ומסוכנת לילדים עקב הקירבה לקווי מתח על, בשעות אחרות ביום או בסופי שבוע?

תודה
 
רם דישון  
21:27 22.07.14
אינני רואה בעיה כאן. גם אם השדה יהיה מעט יותר גבוה- עדיין אין סיכון. אל תשכח שהקו מזין גם מרכזי תעשיה ומסחר, לכן הערך בצהריים יהיה יציג גם לגבי שאר היום.
ואין באיזור איזורי תעשיה ומסחר.... ולכן לא נראה לי שהקווים משרתים דברים כאלה.

אם כך, האם לדעתך יכול להיות סיכון בשעות הערב או בסופי שבוע? בריאות ילדיי חשובה לי מאוד.

תודה
150 מטר ולא 200.
מה שחשוב הוא הערך שמדדת ולא המרחק. הסף הוא 2 מיליגאוס. אם מדדת 0.5- יש טווח לעליה פי 4 (בלתי סביר), לכן אינני רואה בעיה.
ליד הגן של ילדי יש עמוד חשמל רגיל, שניצב קרוב לחדר של אחת הקבוצות, וקו החשמל שנמתח על העמוד עובר קרוב מאוד לחדר אחר של ילדים שנמצא בקומה השניה. האם יש סכנה בכך?
תודה!
 
ד''ר דני וולף  
06:54 23.07.14
קרוב לוודאי שלא אבל לא תוכל לדעת עד שלא תמדוד
 
ליאור
11:31 22.07.14
שלום,

הבנתי שאוזניות אוויר מונעות העברתה של רוב הקרינה ואני רוצה לקנות כאלה, אבל מוכרים אוזניות אוויר חוטיות ואוזניות אוויר Bluetooth.
איזה סוג עדיף מבחינת קרינה ?
(אני שואל כי ידוע לי ש-Bluetooth הוא בעייתי לכשעצמו מבחינת קרינה).

תודה!
 
רם דישון  
21:22 22.07.14
אין הבדל משמעותי כיוון שמשדר הבלותות׳ מרוחק מהראש.
שאלה לגבי 2 דברים שונים באם יש קרינה. 1) מיטת סרג'ם היא מיטה קוריאנית שמופעלת בחשמל שבמרכזה מערכת ברזלית שמתנועעת לאורך כל הגוף.-- כל טיפול כזה אורכו 45 דקות. האם יש קרינה מסוכנת? 2) בחדר שנה תתוקן טלויזיה שטוחה על הקיר העליון מול המיטה. האם ממיר של חברת כבלים או לחליפין ממיר ואנטנה של עידן פלוס מסוכנים מבחינת קרינה בחדר שינה?
לגבי המיטה 45 דקות זה כלום, אבל השאלה היא האם כשהמערכת לא מופעלת האם היא לא מקרינה, כמו שראינו במיטות מתכווננות שחלקן קרנו גם בזמן שהמנגנון לא הופעל. אם המיטה תנותק מהחשמל בזמן שהיא לא מופעלת, (אפשר לשים מפסק, או שקע עם מתג סגירה) אין שום בעיה.
אנטנות טלויזיה קולטות וממירים לא מקרינים בכלל
 
מאיה
17:32 10.07.14
שלום,

אני ומשפחתי, הכוללת תינוק ופעוט, שוקלים לשכור בית צמוד קרקע.

הבית נמצא באיזור ירושלים ולכן הוא בנוי על צלע הר, כלומר בצורה מדורגת. מהכביש יורדים כ-12 מדרגות לקומה הראשונה של הבית הכוללת סלון ומטבח. מתוך הסלון עולים לקומת חדרי השינה שנמצאים כולם מעל לקרקע (בגובה הכביש ממנו ירדנו לקומת הכניסה לבית). מהסלון ניתן לרדת קומה אחת ל"בייסמנט" ("מרתף") שבו יש ממ"ד וכן חלל נוסף לאחסון ללא חלון, אך יש דלת שאינה בשימוש (לא פותחים אותה) ממנה ניתן לצאת החוצה לגינה קטנה שנמצאת בתחתית צלע ההר עליו בנוי הבית. במילים אחרות, חלק מה"בייסמנט" מצוי בתוך ההר (החלק של האחסון), חלק על גובה הקרקע (החלק הקרוב לדלת שיוצאת החוצה) וחלק מתחת לקרקע (הממ"ד).

לממ"ד יש חלון אך הוא לא פונה החוצה אלא מכיוון שהממ"ד למעשה מתחת לקרקע (בחלקו לפחות) החלון שלו פונה למעין פיר. פתח הפיר הוא כמה מטרים מעל, בתוך מרפסת חיצונית שצמודה למטבח.

אני מצרפת תמונה של המרפסת הנ"ל כשבצד שמאל של התמונה ניתן לראות את החלק העליון של הפיר המדובר עם הרשת עליו.

מה הסיכון להימצאות גז ראדון בממ"ד/בכל הבייסמנט/בחלקים אחרים בבית/בחצר החיצונית הנ"ל שבה בטוח נעשה שימוש?

שמעתי שיש לאוורר את הממ"ד כדי שהגז יצא, אך האם חלון מסוג זה מספיק לצורך איוורור?

אני לא רוצה לסכן את ילדיי.

תודה רבה
 
מאיה
 
18:01 10.07.14
 
ד''ר דני וולף  
12:08 12.07.14
הבית נראה אחלה. בחצר המצולמת אין שום בעיית קרינה. בקומות שמעל לקרקע אין שום בעיית קרינה, הממ"ד והבייסמנט עלולים להיות בעייתיים, ולכן לא ממליץ לשכן בהם ילדים וגם לא לתת להם לשהות בו לצורך משחקיה.
פרט לבייסמנט בחלקו הסגור אין בעיה להזדקן בכיף בבית הזה.
שלום ד"ר וולף ותודה על תשובתך לשאלה שלי על גז ראדון בבית שאנו שוקלים לשכור.

יש לי מספר שאלות נוספות:

1. אמרת שבקומות מעל לקרקע אין בעיית קרינה, אך האם התכוונת גם שאין בעיה בקומת הקרקע עצמה שהיא קומת הכניסה לבית, שבה יש סלון ומטבח? או רק הקומות שממש מעל לקרקע בטוחות? יש לציין שאני מבלה את כל היום בבית עם התינוקת (אני עובדת בבית) ואני אשהה כל היום בקומת הקרקע עם התינוקת (בסלון ובמטבח).

2. כתבת שבחצר המצולמת אין שום בעיית קרינה - האם הגז, אם קיים, לא יכול להגיע לחצר דרך החלון של הממ"ד ומשם לפתח האיוורור שנמצא בחצר שצילמתי?

3. האם קרינה זה קיומו של גז ראדון? (לא הבנתי אם גז הוא קרינה?)

4. כתבת שפרט לבייסמנט בחלקו הסגור אין בעיה - אך הבייסמנט לא סגור - מקומת הסלון יש גרם מדרגות שיורד לקומת המרתף, ללא דלת שניתן לסגור. כלומר יורדים במדרגות וישר נכנסים לחלל המרתף. האם הגז לא יכול להגיע לקומת הסלון דרך גרם המדרגות?

5. האם יש צורך למדוד ראדון באיזה חלק בבית? אין לי כוונה להשתמש במרתף או בממ"ד אלא רק לצורך מחסן.

6. האם בכל מקרה כדאי להשאיר את חלון הממ"ד פתוח?

תודה ולילה טוב
 
רם דישון  
23:08 19.07.14
לדעתי כדאי שתזמיני לייעוץ מומחה לגזז רדון ולקרינה בכלל (יש בשורק כמה כאלו). דיון בפורום בפירוט כזה אינו רציני ללא ביקור במקום.
 
מאיה
23:10 20.07.14
שלום,

תודה רבה על התשובה.

קרינת חשמל ורדיו מדדנו לבד.... ולא נוכל להזמין מודד לראדון לפני חתימה על חוזה. כזכור, הבייסמנט לא מאוורר בכלל ולממ"ד יש חלוןן שיוצא מתחת לאדמה, וממנו עולה פיר לגובה פני האדמה.

לכן, ברשותכם, חידדנו וצמצמנו את השאלות:


1. האם ייתכן שגז הראדון שיתכן ונמצא בבייסמנט ובממ"ד שנמצאים מתחת לקרקע, יעלה ויגיע דרך גרם המדרגות למעלה אל הסלון (שנמצא בקומת קרקע)? אין דלת לבייסמנט. יש גרם מדרגות שיורד אל הבייסמנט והממ"ד ישירות מהסלון (ללא דלת).

2. האם ייתכן שגז הראדון שיתכן ונמצא באותו ממ"ד ייצא דרך פתח האיוורור לחצר הצמודה, בצורה שתהיה מסוכנת לילדים? הרי החלון של הממ"ד לא פונה החוצה אלא לפיר, שבקצהו יש פתח איוורור.

תודה רבה מראש
 
ד''ר דני וולף  
07:14 21.07.14
לא גז הרדון כבד מהאוויר ולכן הוא שוקע למטה ולא עולה למעלה, ואם עולה כי עושים רוח, אז אחרי זה מיד שוקע, כי ........ חוק הכובד פועל גם בדירתכם ודבר כבד שוקע.
גז הרדון מקורו מהקרקע או מחומרי בנייה מכילי רכיבים מהקרקע, והוא מצטבר בעיקר בקומות שהן בפני הקרקע ולמטה מכך.
 
מאיה
07:41 21.07.14
לגבי קומת הקרקע שלנו, שם יש סלון ומטבח ואנחנו נמצאים שם רוב היום עם התינוקת, האם מספיק לדאוג שיהיה מאוורר כדי לוודא שאין הצטברות גז ראדון?
 
ד''ר דני וולף  
07:52 22.07.14
 
קרן
08:43 20.07.14
שלום.
אני גרה בישוב בצפון הארץ, בקצה הר. ליד הבית שלי יש עמוד חשמל גדול מתח גבוה.
12 מטר מהבית בערך. מעל החצר גם עובר חוט חשמל שחור.
מדדתי קרינה בבית במהלך כל היום היא 0.2 ומתחילה לעלות משבע וחצי בערב ומגיעה כמעט עד 2 לרוב 1.5, ונשארת ככה עד כמעט לפנות בוקר.
מה יכולה להיות הסיבה לכך? אף אחד לא מפעיל פה מזגנים או חימום כרגע, איזה מכשירים חשמליים פועלים בלילה???
האם זה מצב גרוע?
קרן
 
רם דישון  
09:06 20.07.14
המצב אינו מסוכן כלל, וקצרה היריעה כאן להסביר את הסיבה למצב זה.
 
קרן
21:14 20.07.14
אם הילדים חשופים בזמן השינה שלהם ל8 שעות בערך של קרינה 1.5 - 2 בטוח שזה לא מצב חמור?
קרן
 
רם דישון  
21:33 20.07.14
לא, זה לא מצב חמור.
 
מאיה
13:48 20.07.14
שלום,

שאלתי כמה שאלות לפני מספר ימים לגבי אפשרות להימצאות גז ראדון בבייסמנט וממ"ד מתחת לקרקע בבית פרטי אותו אנחנו רוצים לשכור.

המלצתם לי להזמין מודד לבדוק ראדון וקרינה בבית. קרינת חשמל ורדיו מדדנו לבד.... ולא נוכל להזמין מודד לראדון לפני חתימה על חוזה. לכן, ברשותכם, חידדנו וצמצמנו את השאלות:


1. האם ייתכן שגז הראדון שיתכן ונמצא בבייסמנט ובממ"ד שנמצאים מתחת לקרקע, יעלה ויגיע דרך גרם המדרגות למעלה אל הסלון (שנמצא בקומת קרקע)? אין דלת לבייסמנט. יש גרם מדרגות שיורד אל הבייסמנט והממ"ד ישירות מהסלון (ללא דלת).

2. האם ייתכן שגז הראדון שיתכן ונמצא באותו ממ"ד ייצא דרך פתח האיוורור לחצר הצמודה, בצורה שתהיה מסוכנת לילדים? הרי החלון של הממ"ד לא פונה החוצה אלא לפיר, שבקצהו יש פתח איוורור.

תודה רבה
 
מיכל
22:02 19.07.14
שלום רב

האם במקום עבודה קרינה שנמדדה כ4.3 מסוכנת?
ידוע שאין תקן בארץ , מה ההמלצה של אירופה וארצות הברית במיוחד בהקשר אגודות למחלמה בסרטן
 
רם דישון  
23:06 19.07.14
4.3 מה? את רצינית? קראת פעמיים לפני ששלחת? את באמת מצפה לתשובה לשאלה כזו?
שלום,

אני רוצה לשכור דירה עבור משפחתי שכוללת גם תינוק וילדים קטנים. מדדתי קרינה בדירה וגיליתי במרפסת שמש קרינה של 0.5 מיקרווואט. ייתכן וזה משפיע גם על הסלון (אבל שם עוד לא מדדתי).

איך אני יכול למגן את המרפסת כך שהקרינה תהיה ממש אפסית? אנחנו מתכוונים להשתמש בה הרבה

ואיך את הסלון? (במידה ואגלה שם קרינה).

תודה מראש
 
ד''ר דני וולף  
15:27 19.07.14
האם מדובר על קרינת מיקרו? בכול מקרה רמת הקרינה נמוכה מאוד ולא צריך שום מיגון.
 
אלעד
18:37 19.07.14
מדדתי 0.5 מיקרוואט לסמ"ר במרפסת. זה לא מסוכן בכלל? ואם זו המדידה גם בסלון שבו אנחנו מבלים זמן רב (ימים שלמים, אשתי והתינוק), זה גם לא נחשב מסוכן?
 
רם דישון  
21:46 19.07.14
הדרך להקטין את הקרינה במרפסת היא או ע״י רשת מתכתית על מסגרת או הצבת צמחיה ענפה בכיוון האנטנה. יחד עם זאת נראה שאין צורך בכך.
אנחנו עוברים לגור בדירה שכורה שזה עתה נבנתה. אין שם בכלל קרינה של חשמל (מזערי מאוד).

עם זאת, הבניין שלנו (17 קומות) וכן הבניינים ליד לא מאוכלסים עדיין ממש.

האם יכול להיות שכאשר כל הדיירים יעברו לדירות שלהם בבניין שלנו ובבניינים מסביב, תימדד קרינה גבוהה של חשמל (ואולי אף גבוהה מדי) בדירה שלנו מהסייבה שאז יהיה שימוש גדול יותר בחשמל באיזור הדירה?

אודה מאוד לחוות דעתכם.
 
רם דישון  
21:44 19.07.14
סביר שהמצב לא ישתנה, בתנאי שאין קוי חשמל חיצוניים או שנאי קרובים.
 
הילה
14:24 19.07.14
שלום.אני מעונינים לעבור לגור בשכונה חדשה ירוקה.שם אנטנות מתחת לאדמה?האם זה יותר טוב והאם עדיף להמנע מלהתגורר בקומה ראשונה?
 
ד''ר דני וולף  
15:30 19.07.14
אולי את מתכוונת לכבלי חשמל מתחת לאדמה, ואז מה שקובע הוא המרחק מכבל החשמל, (ולא משנה אם מדובר באדמה או אויר) ואז באמת עדיף קומות גבוהות יותר.
שלום,

התכתבתי בטלפון הסלולרי בטעות במשך כ 5 וחצי שעות ב WHATSUP כשה WIFI דלק..

אני מאוד מפחד לגבי כמות הקרינה שקיבלתי והנזק שנגרם, אפשר לקבל יעוץ בבקשה?
קרינה זניחה לגמרי! הקרינה כולה היא מה WI-FI ולכן זניחה לחלוטין
 
הילה
14:19 19.07.14
האם יש סיכון מסוים כאישה בהריון לשהות במושב סמוך לנתבג.כשיוצאים מהמושב ניתן לראות את שדה הנחיתה-המראה של נתבג.תודה.מדובר באחת לשבוע
 
ד''ר דני וולף  
15:24 19.07.14
 
אלעד
12:12 19.07.14
שלום,

בדירה שאני מתכוון לשכור למשפחה שלי (עם תינוק וילדים קטנים) יש ממ"ד.
זו דירת 5 חדרים והממ"ד נמצא ממש באמצע הדירה בין חדר ילדים אחד לחדר ילדים שני.

האם יש סיכון כלשהו?

האם צריך לבדוק גז ראדון?

האם צריך לנהוג בצורה מסויימת עם חדר זה? למשל להשאיר את החלון פתוח קבוע?

תודה מראש
 
ד''ר דני וולף  
15:23 19.07.14
אין סיכון אולם אני תמיד מעדיף לא לייעד את הממד לחדר שינה לילדים
 
אורה
17:18 17.07.14
אחותי עברה בדיקת אם אר אי לראש הוזרק לה חומר רוצה לדעת מכיוון שיש לה תינוקות בבית האם יש סכנת קרינה כשהיא מחזיקה ומטפלת בתינוקות
 
ד''ר דני וולף  
07:32 18.07.14
 
מירב
13:03 18.07.14
כידוע, לא מומלץ להפוך ממ״ד לחדר שינה. וכפי המלצתכם, אם אין ברירה עדיף שיהא זה חדר של מבוגרים ולא של ילדים.

עד איזה גיל זה נחשב ילדים? כלומר מאיזה גיל לצורך העניין הנ״ל, ילד יכול לישון בממ״ד?

הממ״ד נמצא בקומה 8.

תודה.
 
ד''ר דני וולף  
18:23 18.07.14
ממד בקומה 8 מאוורר היטב, אין בעיה.
ילד נחשב ככזה עד סוף גיל הצמיחה, ובכול זאת ילד בגיל צעיר 0-8 יותר מסוכן
+ הוספת הודעה
   1 ...  3  4  5  6  7  8  9  10  11  ...  267  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
קרינה סלולרית   קרינה אלקטרומגנטית   סלולארי   אנטנה סלולרית   קרינה רדיואקטיבית   טלפון סלולרי   טווח ארוך   קליטה
RSS RSS פורום קרינה סלולרית, סרטן