בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים פורומים רפואיים כלליים»פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית עמוד 2

פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית עוסק במגוון מחלות הקשורות לסביבת עבודה. פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית נועד לעזור לכם בנושאי: מחלות ריאה, סרטן, נכות, אובדן שמיעה, אובדן כושר עבודה, מחלת עור, אסטמה.
מנהלי פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית:
ד''ר טמיר גפן
לפרטים נוספים
ד''ר מרק-אלן לוי
לפרטים נוספים
 
מיכל
21:51 30.04.15
שלום רב
לפני כשלושה חודשים נפלתי במסגרת העבודה, החלקתי ונפלתי על הגב התחתון והרגל.
נגשתי לטיפול במוקד מכבי. האורטופד ביקש ממני לעשות צילום לגב אך סירבתי מאחר והייתי בחודש הראשון להריוני. נשלחתי הביתה לנח המקום הכחיל והכאבים העזים המשיכו.
לאחר יומיים החלו הפרשות חומות מהנרתיק, לא ייחסתי לכך חשיבות בגלל הכאבים בגב אשר הסיחו את דעתי.
שלושה ימים לאחר ההפרשות החל דימום מסיבי, לאחר בדיקות עי רופא הנשים הופנתי למיון מאחר וההריון הפסיק להתפתח כנראה בגין הנפילה.
הכאב הנפשי הוא עצום בעיקר לאור העובדה כי אנו מנסים קרוב לשנתיים להיקלט.
הרופאים הינם יודעים בוודאות מדוע הפלתי, יחד עם זאת טוענים כי יתכן וההפלה נגרמה כתוצאה ישירה מניפלתי.
מה עליי לעשות?
כיצד עליי לפעול מכאן?
אני עוברת טיפול פסיכולוגי ופיזוטרפיה באופן קבוע
מיכל לוי
 
ד''ר טמיר גפן  
00:52 01.05.15
שלום רב!
להערכתי את זקוקה לעו"ד טוב וחוות דעת רפואית (רופא נשים) שתקבע כשר סיבתי בין הנפילה והפעלה. יש מספר עו"ד טובים שעוסקים בתחום. תוכלי תכילה לקבל יעוץ ולאחר מכן להחליט.
שלום
נתגעתי בשתי תאונות עבודה:
1. 2009 בעקבות הרמת משאות כבדים - פריצות דיסק צווארי 20% ומותני 10% צמיתה.
2. 2013 נכנס מברג לעין - שיתוק עצב V1, פזילה לימין.
לאחר התאונה השנייה הרגשתי שחרב עלי עולמי...
ואז החלו להופיע סימני פיברומיאלגיה ופוסט טראומה.
לאחר כחצי שנה אכן אובחנתי ע"ראומטולוג כסובל מפיברו ופסיכיאטר כסובל מפוסט טראומה.
ראומטולוג טוען כי לא ניתן לדעת קשר סיבתי לתאונה.
פסיכיאטר טוען כי יש קשר ואף ציין במסמכים.
עד לתאונה בעין עבדתי כמנהל רכש ולוגיסטיקה פעיל ונמרץ ומאז קרסתי ואני כבר למעלה משמונה חודשים עובד כשומר וגם זה מאוד קשה לי עקב הכאבים והתשישות.
אני מטופל למעלה משנה בבוטרנס 10 מ"ג ולאחרונה בעקבות החמרה קיבלתי רישיון לגראס רפואי.
בעקבות הגראס איני יכול לנהוג וגם ממש מפחד שהמעסיק שלי יגלה זאת כי לדעתי יפתר אותי מיידית מהעבודה היות ואני לא יכול להיות מסטול ולאחוז נשק.
אני רוצה לתבוע את ביטוח לאומי על פוסט טראומה ופיברומיאלגיה כהחמרת מצב לתאונה השנייה אך העו"ד אומר שביטוח לאומי לא יכיר בהחמרה זו כי החמרה תוכר אך ורק על פגיעות שהוקרו ביום התאונה.
אני שואל: האם פיברו ופוסט טראומה יכולות להיות החמרת מצב?
האם אני צריך רופא תעסוקתי?
האם לדעתך לאור הסיפור הנ"ל יש קשר סיבתי בין ההחמרות לתאונה השנייה ?
אנא עזור לי.
 
ד''ר טמיר גפן  
20:52 20.04.15
שלום רב!
קשה להגיד מה ביטוח לאומי יהיה מוכן לקבל. מכל מקום ביפרומיאלגיה ותסמונת פוסט טראומטית מתפתחות לא למחרת לאירוע ולוקח זמן של מספר חודשים ואף יותר עד שמחלות אלא מאובחנות ויש דיאגנוזה נכונה. לאור הנאמר לעיל ניתן לתבוע את הביטוח לאומי אך בדרך כלל נדרשת חוות דעת מבוססת ומנומקת שמוכיחה קיומה של קשר סיבתי שכזה. דבר לא פשטו ומורכב וכמובן נדרש עו"ד טוב שמוכן ויודע להילכם מול ביטוח לאומי.
כמובן כל זה לאחר בירור פירטי אירוע והתגלגלות של העניינים
בכבוד רב ובהצלחה ד"ר גפן
 
עומר
09:11 11.04.15
שלום רב,

אני נמצא במשרד עם קיר גבס (הוקם לפני שנה) כאשר אני נמצא במשרד לא עוברת חצי שעה ואני מתחיל להרגיש סחרחורות , לחץ על הגולגולת, בחילות ותחושה של בעירה פנימית, הריח גם מאוד חודרני למרות שאני עובד עם חלון פתוח. שאר העובדים (היה שם עובד לפני ) לא מרגישים את אותן התחושות שלי , האם תיתכן רגישות של אורגניזם בודד לחומר ? האם זה עלול לסכן אותי בחשיפה ממושכת? האם עצם העובדה שהעובדים האחרים לא חשים בכך (יש משרדים עם אותו קיר גבס גם בהמשך המסדרון) מראה שאין כאן בעיה? אני שולל כאן סימפטומים של חרדה כי הבעיה רק במשרד הספציפי הזה ולא בשום משרד אחר עם גיר גבס ישן יותר. אנא תושבתכם.
 
ד''ר טמיר גפן  
23:50 11.04.15
שלום רב!
לא ברור לי מה גורם לתופעות הרי לא נשמע היגיוני שקיר גבס גורם לתופעות מסוג זה. כמו כן, כפי שניתן ללמוד ממכתבך אף אחד חוץ ממך לא חש שום דבר כך שקשה להמליץ משהוא.
שלום, במפעל בו אני עובד מתבצע חיתוך של אלומיניום בקרבת משרדי .
למרות שהחיתוך נעשה באולם גדול ומאווורר אני מרגיש שקשה לי לנשום ומרגיש כאילו יש אבק בתוך המשרד
קולגות שלי לעבודה לא מרגישים זאת, כנראה שיש לי רגישות ייתר
אני כל יום כמעט חוזר הביתה עם כאב בחזה והרגשה של חול בתוך הפה, אני מניח שיש חלקיקי מתכת שנישאים באויר, אבל זה מוזר שהם חודרים עד למשרד שלי למרות שאיזור החיתוך הינו יותר מ 10 מטרים ממני. אני די עובד עיצות, האם אני מסכן את עצמי? עד כמה מותרת חשיפה? הציעו לי לעבור למשרד אחר אך שם יש ריח מאוד לא נעים מקיר גבס שהקימו שם מלפני יותר משנה שגורם לי לסחרחורות, אני לא רוצה להפסיד את מקום עבודתי אבל גם חרד לבריאותי, אני כבר סובל קרוב לשנה, שמעתי מרופאים שהתייעצתי עימם שעל מנת שיהיה נזק יש להיות חשוף לחלקיקים עשרות שנים, האם זה נכון? בבקשה תעזרו לי. אורן
 
אורן
20:38 07.04.15
שלום , אפשר לקבל בבקשה תגובה?
ניתן לפנות למחלקת פיקוח על העבודה ולבדוק רמת חשיפה לחלקיקי המתכת אלומיניום. במידה והרמה מתחת לרמה המותרת הרי אין מקום לחששותך.
 
עומר
11:37 09.04.15
תודה על תשובתך
האם הדבר נכון גם לגבי חיתוך PVC? אני תושב האיחוד האירופי (18 שנים) ואני לא כל כך מכיר את הנוהלים ואופו אכיפתם במדינות מתפתחות ובמדינות עולם שלישי, מהתרשות שלי בכל הקשור למזהמים סביבתיים ישראל איננה מדינה מערבית ולכן אני מאוד חושש שאולי גם במפעלים אין אכיפה מספקת, האם בישראל קיימת אכיפה של הדברים הללו לפי תקן אירופאי? האם המפעל היה מושבת באם התקן לא היה נאכף? אולי יש לך מידע אודות נושא זה?
תודה רבה
 
ד''ר טמיר גפן  
11:34 10.04.15
לידעתך באיחוד הארופי נכללים מדינות שלא כל כך מקפידות על תקנים. בתור אחד שמיחוד הארופי וידע להשתמש באינטרנט יכול היה גם לבדוק לגבי חומר PVC. החומר המוגמר אינו מסוכן ואני כמעט ובטוח שגם אתה שותה מכוסות חד פעמיים שעשויים מחומר PVC. בישראל יש תקנים שחלקם אף מחמירים מאיחוד האירופי.
לגבי תקנים גם כן יש הכול באינטרנט באתר של משרד העבודה. במידה אתה חושש שהמפעל לא עומד בתקנים ניתן לפנות למחלקת פיקוח על העבודה או למשרד הבריאות.
בהצלחה!!!
 
עומר
09:05 11.04.15
תודה רבה על תשובתך אך אני לא מדבר על שתיית משקה חם מכוסות פלסטיק שעלול להיות בעל השלכות בריאותיות (שאני נמנע מכך) אלא על שאיפת חלקיקים לתןך הריאות, הרמפה של החיתוך ממוקמת כ 20 מטר מהמשרד שלי ועדיין אני מרגיש שאני שואף חלקיקים קטנים לתוך הריאות ושקשה לי לנשום, העובדים שעוסקים בחיתוך עצמו בקרבת המכונה עוטים מסכות כיסוי לפה ולאף בעת החיתוך אבל חלקיקים קטנטנים כנראה נישאים עם הרוח ומגיעים עד למשרד ,אני לא חושב שבישראל יש עמידה בכללי היגות במיוחד כשאני מסתכל על זיהום סביבתי, בכל אופן ישראל גם איננה מדינה מערבית וזאת בדיוק הסיבה לחשש שלי שאין הקפדה ובדיקה רצינית של המפעל שבו אני עובד , אני לא יכול להגיד לגבי שאר המדינות באיחוד אני התגוררתי בגרמניה ושם יש הקפדה רבה על נושאים של היגות בעבודה וכולי,
 
ד''ר טמיר גפן  
23:37 11.04.15
שוב שלום!
הרי קשה לתת המלצות באינטרנט בלי להתרשם להנעשה בסביבה. לאור חחשות שלך ניתן לפנות לגורמי הכיפה שבודקים את הוסגיות - מפקח עבודה אזורי ולבדוק מולו את הסוגיה.
שלום,

במשרד שלי אני חשוף לריח לא נעים שבוקע מקיר הגבס ובערך שעה ביום יש ריח מאוד לא נעים של חומר ניקוי שגורם לי לשריפה בגרון ובעיניים וגם לסחרחרות ובחילה והרגשה שאני בוער בפנים והלחיים שלי נשרפות. אני הייתי חשוף לכך פעמיים או שלושה בלבד בערך כשעה בכל פעם. כי עברתי רק באחרונה למשרד מה רמת הנזק האפשרית כאן? האם הגוף יודע להתמודד עם זה? אני לא יודע מה מקור הריח, אני משער שמנקים את הריצפה מעלי וזה מחלחל למשרד שלי. תודה
 
אורן
20:36 07.04.15
דרך אגב אני עם חלון מאוורר פתוח לרווחה אבל בכל זאת הריח ממש חזק.
 
ד''ר טמיר גפן  
20:58 08.04.15
לאחר שלא ידוע מי מה נגרם הריח לא ניתן להגיד דבר.
מבקש תשובתכם ותודה מראש

1. רופא תעסוקה קבע שעלי לעבוד חצי יום וחצי יום ע"ח חופשת מחלה (לשנה)
קבע שאני יכול לעבוד בתפקידי (ממונה על הבטיחות) היתי מקבל מידי חודש אישור חופשת מחלה מרופא המשפחה

2. המעביד התנגד ושלח אותי לועדה רפואית לעובדי מדינה (עובד עירייה 25 שנים)
הועדה קבע 73% נכות לצמיתות ואי כושר לעבוד בכל תפקיד (כלומר עלי להפסיק לעבוד בכלל)

3. .המעביד לא מנחה אותי ולא סיכם איתי עד היום דבר . אני מבקש חופשת מחלה מרופא המשפחה אך איני יודע אם בעתיד אני ימשיך לקבל (עומדים לזכותי כ-450 ימים)

השאות שלי
א. האם ועדה הרפואית לעובדי המדינה קובעת סופית
ב. האם דווח הועדה מחייבת את רופא המשפחה להנפיק תעודת מחלה על בסיס החלטת הועדה ולא רק מפני שרופא המשפחה יודע את מצבי הלקוי .
ג. האם ביטוח לאומי מכיר בהחלטות ועדה הרפואית (משרד הבריאות ) לעובדי המדינה

בתודה
מלכנר דוד
שלום
הוועדה קובעת אתה יכול לערער. זכותך להשתמש בכל ימי מחלה לפני הוצאה לגמלת נכות זה מקנה לך ותק. רופא המשפחה יכול להמשיך להנפיק תעודות אך עקרונית החלטת הוועדה שווה תעודה.
 
מלכנר דוד
15:48 30.10.11
לא התיחסתם לשאלי
האם ביטוח לאומי מכיר בהחלטות ועדה הרפואית (משרד הבריאות) לעובדי המדינה

בתודה
דוד
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
08:11 31.10.11
אין קשר בין הוועדות . וועדה של משרד הבריאות דנה בהמשך שירותך . וועדה של ביטוח לאומי תקנה לך נכות . והן יכולות לקבוע אחוזי נכות שונים.
 
ערן
12:24 05.04.15
אני עובד בשירות המדינה 17 שנה בשנתיים וחצי האחרונות קיצר רופא תעסוקתי את שעות העבודה ל 4 ביום נגמרו לי ימי המחלה וכעת אמי אמור ללכת לועדה רפואית של עובדי המדינה.האם מה שהועדה קובעת למשל 50 אחוזי נכות ועקב כך ירידה בשכר זה אומר שביטוח לאומי משלים את השכר שנפגע.
 
ליאור
22:17 29.03.15
שלום רב
האם זהנכון שרופא תעסוקתי יכול לתת הגבלות בעבודה ליותר משלושה חודשים כלומר 9 חודשים או שצריך לבוא כל תקופה מסויימת להאריך את הגבלה.

ליאור
 
ד''ר טמיר גפן  
16:41 30.03.15
היי!
בהתאם לבעיה הרפואית ובהתאם להחלטת רופא תעסוקתי. במידה ומדובר בבעיה כרונית שאין צפי בשיפור הקביעה יכולה להיות לתקופה ארוכה יותר.
בחודש מאי 2014 עברתי תאונת עבודה, שבעקבותיה אושפזתי מספר ימים בבית חולים והתגלה כי פרצתי את הדיסק. הייתי בחופשת מחלה במשך 50 יום מתוך 90 יום המגיעים לי עפ"י חוק. ולאחר מכן חזרתי לעבודה. תוך כדי המשכתי עם טיפולי פיזיוטרפיה וכאשר זה לא עבד הרופא שלח אותי להתרשמות מול רופא תעסוקתי. רופא תעסוקתי הוציא מכתב רשמי בו עדכן את המעסיק מבחינה רפואית מה המגבלות והיכולות שלי.
לפני מספר ימים, כאשר המעסיק ביקש שאעשה משהו מסוים הנמצא בגבול היכולות שלי, מצבי הבריאותי החמיר ואושפזתי פעם נוספת בבית חולים. מה הזכויות שלי נכון לרגע זה? האם אני יכול להגיש תביעה נוספת לביטוח לאומי? האם אני יכול לתבוע את הביטוח של המעסיק בעקבות החמרת המצב?
אודה לתשובה דחופה!
שלום אם אושפזת בגלל בעיה הקשורה לעבודה זה תאונת עבודה ויש לפעול כמו הפעם הקודמת. במידה וקבלת נכות בתאונה הראשונה אתה יכול לכשות החמרת מצב אם מבחינה רפואית יש הצדקה התקפים של כאבי גב זה קורה זה לא החמרת מצב. לגבי לתבוע הביטוח של המעביד אתה יכול לא תמיד זה מתקבל יפה על ידי המעביד אבל זה זכותך המלאה.
 
אבי
10:01 24.02.15
קיבלת פיצוי חד פעמי? כמה אחוזי נכות קבעו לך בפעם הראשונה? למייטב ידיעתי ונסיוני, אותו רכשתי במסגרת טיפול מול החברה המרכזית למימוש זכויות, קביעה של 10% זיכתה אותי בפיצוי חד פעמי, לא הגיע לי מעבר לכך מבחינה רפואית. יכול להיות שגם לך מגיע פיצוי חד פעמי או פיצוי חודשי אחרי ההחמרה. אל תזניח.
 
לילך קליימן
21:42 11.02.15
שלום רב,

האם מעסיק רשאי לדרוש חוות דעת של רופא תעסוקתי דרך קופת החולים, וזאת במקרה שהתקבלה חוות דעת מרופא באופן פרטי?

תודה רבה
התשובה היא כן יז לו זכות.
שלום רב,
קנינו מזרון לטקס חדש לילדה שלנו, והוא הגיע עם ריח של דבק מגע.
דיברתי עם היצרן והוא אומר שהריח נובע מדבק מגע מהיר שבו משתמשים בתהליך הייצור להצמדת הבד למזרון, ושתוך יומיים הריח יתנדף ואין שום סכנה.
האם באמת אין בעיה להשתמש במזרון שיש בו דבק מגע? האם לא יפלוט חומרים רעילים לאורך זמן?


תודה,
מיכל
 
ד''ר טמיר גפן  
19:06 10.02.15
שלום רב!
משום שיש אין לא מעט סוגי דבקים הרי לא ניתן לדעת באלו דבקים השתמש היצרן. לכן עדיף להמתין מספר ימים עד שהריח יתנדף.
החומרים מהדבק לא ממשיכים להשתחרר לאוויר?
(בכל זאת זה מזרון עליו ישנה ילדה קטנה...).
תודה
לרוב דבק שמשתמשים להדבקת מסוג זה מפסיק לשחרר ריחות לאוויר .
מכול מקום במידה ויש ספקות יש לבדוק מול יצרן באיזה דבק השתמש וגם ניתן לבקש את תו בטיחות שלו.
שלום רב לפני כחודש נפלתי במסגרת העבודה, החלקתי ונפלתי על הגב התחתון והרגל. נגשתי לטיפול במוקד מכבי. האורטופד ביקש ממני לעשות צילום לגב אך סירבתי מאחר והייתי בחודש הראשון להריוני. נשלחתי הביתה לנח המקום הכחיל והכאבים העזים המשיכו. לאחר יומיים החלו הפרשות חומות מהנרתיק, לא ייחסתי לכך חשיבות בגלל הכאבים בגב אשר הסיחו את דעתי. שלושה ימים לאחר ההפרשות החל דימום מסיבי, לאחר בדיקות עי רופא הנשים הופנתי למיון מאחר וההריון הפסיק להתפתח כנראה בגין הנפילה. הכאב הנפשי הוא עצום בעיקר לאור העובדה כי אנו מנסים קרוב לשנתיים להיקלט. הרופאים הינם יודעים בוודאות מדוע הפלתי, יחד עם זאת טוענים כי יתכן וההפלה נגרמה כתוצאה ישירה מניפלתי. מה עליי לעשות? כיצד עליי לפעול מכאן?
צר לשמוע בהחלט סיפור עצוב.
וגם מקרה די מסובך. מכל מקום יש מקום לתבוע את ביטוח לאומי בגין תאונת עבודה. כמו כן, יש לקבל יעוץ של עו"ד טוב שעוסק בסוגיות אלו משום שמדובר במספר פגיעות כולל נפשית (כפי שעולה מדבריך).
במידה ויש שאלות נוספות ניתן לפנות גם בטלפון.
 
אורם
10:19 31.01.15
היי אני בן 30 בריא .ב4 חודשים האחרונים ביצעתי סדרה של בדיקות הדמיה הכוללות בדיקה אחת מכול דבר סיטי גרון מוח חזה רנטגן חזה ומיפוי עצמות עמוד שדרה האם גדל הסיכוי לחלות באופן משמעותי עכב כך?
 
ד''ר טמיר גפן  
18:29 31.01.15
לא ברור מדוע בן 30 ושהוא בריא עושה בדיקות הדמיה כל כך רבות?
סיכוי לחלות מי מה?
 
אורם
18:37 31.01.15
עכב בליעת גוף זר החלה סדרה של בדיקות לאחר מכן נמצא המנגיומה אז עשו עוד בדיקה לוודא שאכן מדובר בהמנגיומה .השאלה שלי עם עכב סדרה של הבדיקות עולה בסיכון לחלות בסרטן עכב הקרינה ואם כן האם באופן משמעותי או זניח ?אשמח לתשובה תודה רבה
 
ד''ר טמיר גפן  
 
18:51 31.01.15
זאת רשימת רמות קרינה מבדיקות שונות.

Airplane travel (0.005 mSv/hour)
• Barium enema (7 mSv)
• Chest X-ray (0.10 mSv)
• CT scan of abdomen (10 mSv)
• CT scan of chest (8 mSv)
• CT scan of head (2 mSv)
• Dental X-ray (0.09 mSv)
• Mammogram (0.7 mSv)
• X-ray of skull (0.07 mSv)
• Whole-body CT scan (10 mSv)
 
אורם
20:32 01.02.15
קודם כול תודה רבה על התשובה אך לא מבין מה זה אומר תוכל לפרט? רק שאלתי האם סדרה כזאת של בדיקות הדמיה כמו שציינתי מעלות את הסיכון לחלות בסרטן באופן משמעותי תודה מראש וסליחה על הטרחה
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
21:21 01.02.15
תחלק את הסדרה על פני החיים שלך זה יהפוך לזניח אין משמעות לעליית הסיכון כאשר אין לך שום כלי כדי לשלוט על זה תהיה בריאה כד 119
 
אורם
23:42 01.02.15
לא משנה בכול זאת תודה על העזרה כנראה שהשפה קשה מידי בשבילי אולי בגלל שאני לא מהתחום
 
ד''ר טמיר גפן  
23:48 01.02.15
צרפתי טבלה על פיה ניתן ללמוד תוסםת סיכון לאוכלוסיה של 100000 לפתח סרטן מחשיפה זו או אחרת לרמות קרינה שונות. חישוב של סיכון נעשה בדרך כלל על אוכלוסיות גדולות.
 
אורם
12:51 02.02.15
דוב תודה אך עדיין לא מבין את בטבלה האם תוכל לפרט בקצרה במילים שלך מה הסיכון לחלות לאחר סדרה של בדיקות הדמיה האם סיכוח משמעותי או שסיכון אפסי או זניח?
קיבלתי 8 ימיי מחלה עקב תאונת עבודה מי אמור לשלם לי אותם ?
האם התשלום הוא לפי הכללים של ימיי מחלה רגילים שבהם לא מקבלים תשלום על היום הראשון ועל היום השני והשלישי מקבלים חמישים אחוז תודה רבה
 
ד''ר טמיר גפן  
15:44 28.01.15
תכנס לאתר של ביטוח לאומי ויש הסבר מפורט.
 
יובל
10:49 27.01.15
שלום..
ב- 21-09-13 נפצעתי בתאונת עבודה מוכרת ע"י ביטוח לאומי.
נכנס לי מברג לעין ימין וכתוצאה מכך יש לי פזילה ושיתוק עצב V1 (עצב 5 ו - 6 ).
מאז התלוננתי רבות על כאבי ראש אך אף רופא לא לא התמקד בנושא זה וכן גם אני.
לאחרונה כאבי הראש החמירו ואף תכיפותם הפכה יומיומית.
כאב הראש ממוקד מאחורי העיניים חד ואורך כשעתיים בערך בשעות הבוקר באופן קבוע ובנוסף יש לי נזלת וכאבי עיניים בייחוד בעין הפגועה.
אציין גם כי יש לי בעיות דיסקים בגב ובצוואר ופיברומיאלגיה ולצורך זה אני מדביק מדבקה של בוטרנס ומשתמש גם בטרמדקס 100 מ"ג מידי פעם.
האם יש קשר בין כאבי הראש לתאונה הנ"ל ?
האם מדובר בכאב ראש מקבצי?
האם התרופות גורמות לכאב הראש?
האם יש מקום לתבוע החמרת מצב?
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
13:29 27.01.15
נראה לי שקודם צריך לאבחן את הבעיה אצל נוירולוגיה ולאחר מכן כל האופציות פתוחות
שלום

אני עובד מדינה בעבודה משרדית באינטנסיביות גבוהה (מחוייב ל9 ורבע שעות עבודה ביום) כאשר בנוסף לזה אני נוסע ביום כשעתיים - סהכ נעדר מהבית בממוצע כ12 שעות ביום

בחודשים האחרונים היו 4 אירועים של ורטיגו BPPV שבכל פעם השביתו אותי למשך מספר ימים עד לביצוע פיזיוטרפיה שמסדרת את הסחרחורות

מאחר ושהסחרחורות האל המופיעות בתדירות גבוהה ובדרך כלל בעקבות עייפות גדולה שנובעת מהאינטנסיביות בעבודה - אני מעוניין לפנות לרופא שיוכל להמליץ לי על קיצור יום העבודה בשעה (על חשבוני) לתקופה של שנה כדי לצאת מהמעגל הזה של עייפות וחזרת הורטיגו

מאחר ואין אפשרות רגילה לעובדי מדינה לעבודה במשרה חלקית הייתי רוצה לפנות לרופא שיוכל להמליץ רפואית ואז יוכלו להסדיר את העניין בעבודה

אשמח לאכוונתכם האם הדבר אפשרי, למי עלי לפנות ומה השלבים

בתודה
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
11:01 20.01.15
שלום
כידוע לי אין קשר הוכרח בין ורטיגו ועייפות. אבל נניח שרופא ארג יכתוב זאת אתה תפנה לרופא תעסוקתי של קופת החולים או יותרמדויק ה אאג יפנה אותך לקבל המלצה על קיצור שעות ואז צריך לשלוח את זה לנציבות לעבור וועדה רפואית שתאשר את זה. זה ההליך בהצלחה
 
שמואל
21:33 24.01.15
תודה רבה על התשובה
1) מה המשמעות של ועדה רפואית ? מה קורה שם ? האם יש בדיקות רפואיות ?
גם אם אני מבקש שהצמצום באחוזר המשרה יהיה על חשבוני(ירידה של 20 אחוז בשכר לצמצום של 20 אחוז בשעות העבודה) עדיין התהליך הוא זהה ?
3)כמה זמן בדרך כלל נשמל תהליך כזה ?
4) מה התהליך אחכ כדי לחזור למשרה מלאה ?
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
07:53 25.01.15
אם אתה מעוניין לרדת בהקף המשרה אין וועדה זה רק בינך לבין המעביד אבל אחר כך זה בעיה לעלות חזרה כי הוא יקבל משהו על התקן. וועדה רפואית בודקת המסמכים הרפואיים שלך אותך ומקבלת החלטה בהתאם. זה יכול להיות זמני או קבוע גם כאן הם יכולים שרירותי להוריד אותך משרה ורז זה בעיה. או לקבוע יום עבודה מקוצר זמני על חשבון חופש מחלה. התהליך לפחות חודשיים שלוש.
 
ענת
18:29 21.07.14
אובדן כושר
 
ענת
18:35 21.07.14
שלום אני רוצה לשאול שאלה בקשר לועדה מקרן פנסיה אני לו עובד מעל שנה ויש לי ועדה של הקרן רופא תעסוקתי לו רוצה להביא לי אישור על אובדן כושר בגלל שאני לו עובד אז להגיש את המיסמכים של רופא אורטופד של הטיפולים לועדה בלי אי כושר אבקש יעוץ תודה
 
ד''ר טמיר גפן  
20:35 21.07.14
על פי הנוהלים רופא תעסוקתי לא מטפל במי שאינו מועסק מעל ל - 3 חודשים.
ניתן לקחת כל אישור או מסמך שלדעתך יכול לעזור לך ולשקף את מצבך. במידה דורשים ממך רק מכתב מרופא תעסוקתי יש לפנות לרופא תעסוקתי באופן פרטי
 
אילנה
20:43 14.01.15
איך פונים לרופא תעסוקתי פרטי ?
 
ד''ר טמיר גפן  
22:22 14.01.15
תפתחי אינטרנת ותבחרי הרופא תעסוקתי מהרשימה של הרופאים.
 
קארה אדיר
05:22 12.01.15
שלום רב !
בדיקת סי טי אחרונה שביצעתי הממצאים הראו 2 בלטי דיסק(LS-S1,L3,L4)
L4-L5 בלט דיסק עם לחץ משמעותי על השק הדורלי.
מקצועי הוא חשמלאי בנין. עבודה הכרוכה בפעולות שונות ומגוונות הקשורות ומשפיעות במלואן או בחלקן על הגב. וגורמות לי לא לאחת לכאבים בעוצמות כאלו או אחרות.
האם אני יכול להמשיך בעבודתי זו .
האם לא יכול להיגרם נזק חמור יותר באם אמשיך בעבודתי זו.
האם יש מקום למגבלות בעבודתי זו
לתשובתכם אודה.
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
06:40 12.01.15
בלט דיסק זה מצב משתנה כמו הכאב שלך וכלל לכשות טיפולים ולבצע פעילות גופנית סדירה. לגבי אפשרות של החמרה היא תמיד קיימת אתה צריך להיות זהיר
 
קארה אדיר
04:46 13.01.15
תודה על תשובתך המהירה , אך עדיין נותרו השאלות האם במצבי הנוכחי אני מתאים לעבוד כחשמלאי בניין עם כל המשמעויות ? ומהי כוונתך כי עלי להיות זהיר?
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
07:09 13.01.15
התשובה לשאלה אינה יכולה להינתן בלי בדיקה רפואית.
 
קארה אדיר
20:57 14.01.15
שלום!
לצורך העניין נבדקתי רפואית ולא נמצאו מגבלות מיוחדות בבדיקה (באותו היום לא סחבתי רגל ).
בדיקה רפואית לא תשנה את הפעולות שאני נדרש לעשות בשל עיסוקי כחשמלאי .כאמור ,פעולות של הרמה ,סחיבה ,עמידה ממושכת על סולמות ,כיפופים,נסיעות ברכב מיטלטל וכו'
ושוב האם אין בפעולות אלה בכדי לגרום נזק מצטבר וחמור יותר לגב באם הם נעשות בזמן ממושך?
 
ד''ר טמיר גפן  
22:20 14.01.15
שלום רב!
הממצאים שצוינו בבדיקת CT ככל הנראה לא חדשים וזה לא הפריעה בעבודתך עד לאחרונה לכן לקבוע כושר עבודה ניתן רק לאחר בדיקה מקיפה כולל תוצאות בדיקות עזר.
מראש לא ניתן לדעת היאם עבודה זו או אחרת יכולה להחמיר את המצב אך ישנה סבירות לא מבוטלת שבעבודה פיזית מאומצת תכול החמרה במצב.
בהצלחה.
שלום רב,
אני עוסקת כרגע בפיתוח תכנית חדשה ל"קשת" בערוץ 2, ומעוניינת ללוות נפגעי תאונות עבודה בהליכים מול הביטוח הלאומי.
פרטיותכם תישמר ככל שתבקשו.
אנא פנו אליי בטלפון: 054-4588181 אפשר לסמס ואחזור אליכם
יום טוב ורק בריאות, שני צור.
 
אנדי
14:53 11.01.15
שלום לכולם.
אבא שלי סובל זמן ממושך מסחרחורות - בערך 8 חודשים.
לפני כחודשיים הוא עיבד הכרה בעבודה. פינו אותו עם אמבולנס לבה"ח. במיון לא מצוא כלום ושיחררו אותו.
הוא ניגש לרופא משפחה שהמליץ לו לבקר אצל קרדיולוג. קרדיולוג ביקש מאבא שלי להתקין אולטר לב.
כעבור שבוע הוא שוב עיבד הכרה בעבודה ואולטר אירה דום לב למשך כ - 3 שניות. בעקבות זאת התקינו לאבא שלי קוצב לב.
למרות זאת סחרחורות לא עברו.
בינתיים במקום כבודה שלו לא מקבלים אותו בחזרה ללא אישורו של רופא תעסוקתי, כאשר רופא תעסוקתי אמר לו לבצע ים בבדיקות שונות, למרות שקרדיולוג רשם שאבא רשאי לחזור לעבודה.
כרגע אנחנו לא יודעים מה לעשות - מצד אחד רופא תעסוקתי לא מאפשר לו לחזור לעבודה מצד שני הוא לא מקבל כלום מביטוח לאומי.
האם הוא זכאי למשהו? האם יש כאן משהו שיכול להסביר לנו מהם הזכויות הבסיסיות שלנו?
תודה מראש לכל מי שיענה.
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
21:09 11.01.15
שלום ראשית לא כתבת במה עובד אבא. שנית יתכן שאם סוג העבודה ולמרות שמבחינת הלב הכל תחת שליטה הסחרחורת מפריעות ולכן הבדיקות שבקש הרופא תעסוקתי. שלישית אם יש לאבא זכות לחופש מחלה כל עוד הוא לא כשיר לעבודה הוא במחלה הרופא התעסוקתי צריך לכתוב זאת אם אין לו זכות צריך לפנות לקרן הפנסיה וגם לביטוח לאומי לקבל ״נכה נזקק״.
בבקשה
ד''ר מרק-אלן לוי תודה על התגובה.
אבא שלי עובד במפעל בביקורת כניסת חומרים.
אכן הסחרחורות מאוד מפריעות לו ורופאים לא יודעים ממה זה. הוא ביקר כבר המון רופאים ואף אחד לא קבע ממה זה.
אתה כובת שיש לפנות לביטוח לאימי לקבל ״נכה נזקק״, האם גם בביטוח הלאומי יעשו לו בדיקות כדי לקבוע אחוזי נכות?
עוד שאלה - לאבא שלי יש די הרבה ימי מחלה מהעבודה, אבל לדעתי זה לא סביר שהוא ישתמש בימים אלו כשרופא תעסוקתי קובע שהוא לא כשיר לעבוד, האם אני צודק לפי החוק?
תודה רבה מראש
כל עוד שיש לו ימי מחלה הוא חייב להשתמש בם. נכה נזקק זה רק למי שאין כל זכות.
שלום רב
אני זקוקה לאישור מרופא תעסוקתי של אובדן כושר עבודה. מכיוון שאיני עובדת כבר מספר שנים אני לא יכולה ללכת לרופא של קופת חולים. בביטוח מתעקשים איתי שהמכתב מהרופא שלי אינו מספיק ושאני חייבת אישור מרופא תעסוקתי. למי עלי לפנות? האם יש רופאים תעסוקתיים פרטיים שאני יכולה לפנות אליהם בכדי לקבל את האישור?
תודה רבה על ההקשבה
גיל
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
14:15 14.01.15
נכון אם אתה לא עובד אתה לא מתקבל לקופות תפנה לרופא פרטי. מנהלי הפורום כאן מקבלים ותמצא מה שאתה צריך גם דרך אינטרנט
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  55  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
תאונות עבודה   רפואה תעסוקתית   אובדן כושר עבודה   מחלות מקצוע   רופא תעסוקתי   מחלות ריאה   נכות
RSS RSS פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית