בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים פורומים רפואיים כלליים»פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית עמוד 2

פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית עוסק במגוון מחלות הקשורות לסביבת עבודה. פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית נועד לעזור לכם בנושאי: מחלות ריאה, סרטן, נכות, אובדן שמיעה, אובדן כושר עבודה, מחלת עור, אסטמה.
מנהלי פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית:
ד''ר מרק-אלן לוי
לפרטים נוספים
ד''ר טמיר גפן
לפרטים נוספים
 
ישיי
17:31 01.01.15
שלום ,
אני אחרי תאונת עבודה.וקבלתי אחוזי נכות עבור ליקוי לבעית קרסול ואי תפקוד מלא של קרסול רגל ימין כולל קושי בנהיגה.וזאת עקב נפילה שבגינה בוצע שחזור של 2 רצועות בקרסול. האם כדאי להגיש תביעה לניידות.
האם בגלל שהבעיה רק ברגל אחת.לא ניתן להגיש בקשה

ישראל
 
ד''ר טמיר גפן  
18:07 01.01.15
לגבי כדאיות אנו לא הכתובת.
שלום,
אני חייל שעוד רגע משתחרר ורוצה לעבוד בצביעת בתים אחרי השחרור.
עד כמה זה פוגע בבריאות? האם מסיכת נשימה באמת מסננת את כל הרעלים? על מה יש להקפיד?
תודה מראש
יש לעבוד על פי הוראות היצרן. רוב הצביעה הביתית אינה מהווה שום בעיה מיוחדת
שבוע טוב, בעקבות פרשת האסבסט שפרטתי בשאלותי הקודמות (לפני כשלושה ימים), הבנתי שהבעיה עם אסבסט היא בעיקר חשיפה ממושכת. דבר המוביל אותי לשאלה הבאה: כפי שציינתי, גג האסבסט שפורק השבוע היה על משטח באותו קומה של רצפת המרפסות שלי. כלומר, הגג היה בגובה של הריצפה שלהן ובין שתיהן. ולהמחשה - כשהוצאתי רגל מהסורג של המרפסת היא נגעה בגג האסבט. כפי שציינתי שיטחו היה כ 5 מטר על כמטר וחצי. העניין הוא שכשליש מאורכו, עוד לפני שפורק, היה שבור ולא שלם כלומר לא אחיד. כשפניתי בשעתו למשרד לאיכות הסביבה נאמר לי שרק אם מעל שליש מהגג שבור יש חובה להסירו ועל כן לא פניתי לבעל הדירה בעניין. כי סברתי לתומי שאם החוק אינו מחייב להסיר אסבסט ששליש ממנו שבור, כנראה זה לא מסוכן. ואולם, בדיעבד אני חושבת שהייתי נתונה למעשה בחשיפה כרונית לאסבסט השבור במשך שנותי מגורי בדירה - 4 שנים! יתרה מזאת, במשך כל חודשי הקיץ לאורך שנות מגורי בדירה נהגתי להשאיר את דלת המרפסת שהיא דלת הזזה רחבה, פתוחה לרווחה כשאני צמודה למרפסת וכמעט בתוכה, קרי, רק שולחן העבודה חצץ ביני לבינה והכל פתוח. בערבים שלמים נהגתי לעבוד ממש במרפסת. לאור כל זאת אני חוששת שהייתי נתונה בחשיפה כרונית לסיבי אסבסט. האמנם? האם חשיפה כזו גרמה לי לנזק בלתי הפיך גם אם מדובר בנזק שיתן אותותיו עוד 20 שנה? אודה על תשובתכם.
שלום שב!
קשה לדעת מה היה המצב של הלוח וכמה סיבים הוא פלט לכן קשה להריך את חומרת החשיפה.
רמת חשיפה נמדדת בכמות הסיבים ל M3 באוויר.
לא ניתן לדעת נגרם נזק או לא נגרם.
 
חנה
22:57 23.12.14
תודה ד"ר טמיר על תשובתך המדאיגה... אם אשלח לך תצלום של הגג עם הקטע הבעייתי האם תוכל לקבל אמדן לגבי מידת החשיפה? תודה שוב.
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
07:14 24.12.14
אני מבין שרוב הזמן את מעבירה על המרפסת שוכבת על הרצפה כדי לנשום הגג של השכן. תהיו רצינים אין כל סיבה הגיונית לחשוש שיש חשיפה משמעותית בנסיבות המתוארות מקרים יוצאים מן הכחל לפי ההגדרה הם יוצאים מן הכלל. בריאות שלמה.
 
חנה
 
14:16 25.12.14
ד"ר לוי שלום ושוב תודה על תשובתך המרגיעה. הלוואי ואת מירב זמני הייתי מבלה ברביצה במרפסת... אך כפי שציינתי, אני עובדת רוב הזמן מהבית במחשב הממוקם צמוד לדלת ההזזה של המרפסת שבקיץ פתוחה לרווחה ובעקבות אותו פירוק אסבסט קצת למדתי יותר על הנושא ועל משמעות של חשיפה ממושכת לסיבי אסבסט. לכן חששתי שאולי אכן נחשפתי באופן כרוני. תשובתו של ד"ר גפן קצת הדאיגה אותי ותשובתך כאמור הרגיעה אותי אז למען השקט הנפשי אודה לכם אם תוכלו להציץ בתצלומים המצורפים כי איני אשת מקצוע ואיני יודעת מה זה מקרה חריג. אני ממליצה להגדיל את התצלום של גג האסבסט על מנת שתוכלו לראות שהסיומת שלו לאורכו אינה אחידה ויש שברים לאורכה (בתצלום השברים מופעים בצד הימיני ובולטים בעיקר לאורך הסיומות שבקצה ה"גליל" הראשון, השישי, השמיני והתשיעי). אודה על תגובתכם אם אכן יש בסיס לחששותיי. שטח הגג על פי מדידות המשרד לאיכות הסביבה 4 מטר על מטר וחצי: מדירתי, כזכור, יש יציאה לשתי מרפסות. בתצלום 1: גג האסבסט לפני שפורק והמרפסת הצמודה לו מאחור; תצלום 2: המרפסת השנייה, שמצד הגג, עליה וצמוד לה ביליתי לא מעט כפי שפירטתי. צמוד לה מימין ניתן לראות את המשטח ממנו פורק האסבסט; תצלום 3: אותה מרפסת שמצד הגג, וניתן לראות את דלת הזזה ואת מסך המחשב שמולו אני יושבת וישבתי בכל תקופות הקיץ בארבע שנים אחרונות עם הדלת פתוחה.תודה רבה.
 
חנה
 
14:18 25.12.14
 
חנה
 
14:19 25.12.14
 
ד''ר טמיר גפן  
17:26 25.12.14
מתצלומים אלו לא ניתן אפילו ללמוד שזה אסבסט וגם לא ניתן ללמוד מה המצבו. היאם הוא מתפורר או לו. למען ספק אפשר לצבוע אותו בצבע שמונע את התפוררות שלו ובכך למנוע פליטת אסבסט במידה וקיימת. כמו כן אבשר לבצע בבית בדיקה סביבתית ולבדוק רמת אסבסט
 
חנה
21:26 25.12.14
תודה ד"ר טמיר על תשובתך. הגג הזה הוסר שבוע שעבר והוא אכן היה אסבסט (בעקבות פירוקו באופן לא תיקני המשרד לאיכות הסביבה הוזמן לכאן). אם תגדילו את התמונה תוכלו לראות את השברים שבסיומות הגלילים בצידו הימיני (ניתן להגדיל את התמונה ע"י העתקתה ואז הגדלתה). הואיל והגג כבר לא נמצא, החשש שלי כפי שציינתי, הוא מחשיפתי לסיבי האסבסט עד כה, במשך 4 שנים כשבחודשי הקיץ הייתי הרבה במרפסת או בצמוד למרפסת כשדלת המרפסת פתוחה (ומדי פעם טיאטאתי אותה). תודה רבה.
שלום רב
אני עובד מזה שנה בתחנת מעבר לחומרים מסוכנים
במקום יש ריחות חריפים מאוד שעם הזמן לומדים להתרגל אליהם
האם הריחות או עבודה במקום מסוג זה יכולה לפגוע לי בבריאות באיזשהו אופן
אודה על תשובה במהרה
מפנייתך לא ניתן להבין כלום!!
חומרים מסוכנים - מה זה? יש לחומרים אלו שמות?
יש לא מעט חומרים בעלי ריח לא נעים אך אין בהם שום סכנה.
לא ניתן לענות לשאלה שמנוסחת בצורה שכזו.
 
אורן
10:16 12.10.08
האם יש אחוז תחלאוה גבוה במקומות מסוג אלה
 
ד''ר טמיר גפן  
16:20 12.10.08
השאלה לא לעניין. בלי פירטי שמות של החומרים, ריכוזים של החומר ופרטים נוספים אין על מה לתת תשובה.
ד"ר גפן
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
13:54 12.10.08
חסרים פרטים רבים לגבי החומרים סוג כמות אופן החשיפה כדי לתת תשובה
דר נכבד שלום
ברצוני לדעת אם:
א. שימוש במפזר חום באמבטיה פולט חומרים מסוכנים מהפלסטיק לנשימה בגלל חימומו?והאם זה נצמד לבגדים?
ב. האם שימוש במכשיר למינציה ,הצמדת הניילון לדף פולט חומרים מסוכנים לנשימה?
ג. האם ישיבה ממושכת על כסאות גבוהים מפלסטיק קשיח ,פולטים חומרי פלסטיק לבגדים בשל חום הגוף?
ד. האם כפכפי גומי של חברה איכותית מפרישים חומרי גומי כתוצאה מלבישתם עם רדליים חמות לאחר שטיפה במים חמים?
תודה רבה
 
ד''ר טמיר גפן  
16:17 12.10.08
שלום רב!
ריחות חריפים לא תמיד מלמדים על ריעילותו של החומר. ישנם לא מעט חומרים ללא ריח אך רעילים מאוד. לדוגמה בים המלח אנשים ישבים בבריחות גופרית וריח לא הייתי מגדיר כנעים אך אין הריח זה גורם לנזק בריאותי. ניתן לפרט עוד מספר דוגמאות.
חשוב לדעת מה שמות של החומרים ולבדוק מול מעסיק האים בוצע במקום אי פעם ניטור סביבתי והאים נבדקו ריכוזי חומרים באוויר.
בכבוד רב ד"ר גפן
 
אורן
17:00 12.10.08
חומצות שפכים למינהם חומרים אורגנים למינהם אין לי מושג מי מהם גורם לריח שכן בדרך כלל הכל מגיע סגור בחביות
השאלה שלי היא כללית האם ידוע לכם על ריכוזי תחלואה גבוהים במקומות שמשמים כתחנת מעבר לחומרים מסוכנים
לתת ריכוזי חומרים אני לא יכול לתת אני רק נהג ואין לי מושג בכימיה או דברים מהסוג הזה
 
תמי
17:08 17.12.14
שלום רב,
אני גרה בדירה אליה מחוברות שתי מרפסות באותו צד כאשר ביניהן מפריד גג של מרפסת סגורה של השכנים שמתחתי. זהו גג אסבסט. היום לתדהמתי התעוררתי למשמע קולות של פועל שנשלח על ידי בעל הדירה שמתחתי להסיר את גג האסבסט. הפועל לא ידע מה הוא עושה ורק ציית להנחיות של בעל הבית. הוא קדח ופירק ועשה את כל הפעולות האסורות כאשר פועלים עם אסבסט. לא הסיר אתו כמקשה אחת אלא חלקים חלקים בצורה חובבנית בניגוד להנחיות. מעבר להבט המשפטי, אני מוטרדת מחשפתי לאבק האסבסט, במיוחד כי בטרם ידעתי במה מודבר, התקרבתי אליו והייתי ממש במקום בו פירק את האסבסט (אולי מקסימום מרחק של 30 ס"מ). ברגע שהבנתי במה מדובר מיד נכנסתי הביתה וסגרתי את דלת המרפסת אך בכל זאת נחשפתי לכמה דקות בעת ביצע את מלאכתו. בהמשך ישבתי כ 80 ס"מ מדלת המרפסת במשך כשעתיים - למרות שהיתה סגורה - זו דלת הזזה ובדיעבד הבחנתי כי היא לא היתה סגורה עד הסןף כשהוא עבד ממש בצמוד למרפסת. עוד אוסיף כי בעל הדירה של גג האסבסט שלח את אותו פועל לנקות לי את המרפסות כשהוא היה עם אותם בגדים וכפפות בהם עבד וכך הסתובב לי בדירה במשך כמה דקות ונגע לי בכמה אינסטרומנטים וידיות ואולי היה עליו אבק אסבסט שהתפזר בדירתי?. בנוסף, בעת שניקה את המרפסות נאלצתי לצאת לתת לו הנחיות.
ממה שידוע לי על אסבסט, השפעותיו מופיעות במקרים רבים רק כעבור כ-20 שנה אך מי רוצה גם עוד 20 שנה לחטוף נזק בלתי הפיך? ברצוני לדעת האם לאור כל המתואר לעיל נחשפתי לסיבי אסבסט שיסבו לי נזק גם בעוד 20 שנה? זאת ועוד: עמדת המחשב שלי עליו אני עובדת במהלך שעות רבות צמוד לדלת ההזזה של המרפסת שאמנם סגורה אך לא אוטמת הרמטית. האם אני יכולה לשבת כך מול המחשב - כי למרות שניקו את המרפסות הגג שצמוד להן נראה לי מלא אבק ואותו לא ניקו? אודה מאוד על תשובתיך.
 
ד''ר טמיר גפן  
23:04 17.12.14
שלום רב!
מדובר בחשיפה לפרק זמן קצר מאוד ולדעתי אין זה מסכן אותך גם בעוד 20 שנה. האבק שנותר רצוי להרטיב ולנקות.
 
חנה
01:04 18.12.14
תודה ד"ר גפן על תשובתך. ושאלה נוספת: בערב יצאתי את דירתי לכמה שעות ומשחזרתי שמתי לב שדלת המרפסת - שהיא דלת הזזה - למעשה לא היתה סגורה עד הסוף. האם משמעות הדבר היא שבמהלך השעות שהייתי בבית מול המחשב (שצמוד למרפסת), הייתי נתונה בחשיפה ממושכת יותר ומסכנת יותר? זאת ועוד: במהלך השעות שלא הייתי בבית יתכן שאבק האסבסט חדר פנימה - וכעת גם בתוך הבית החשיפה גוברת? האמנם? ושאלה נוספת לגבי הרטבת השטח - האם מדובר רק בהרטבת הגג של השכן שמעליו הונח האסבסט או האם להרטיב גם את שטח הרצפה שבתוך הבית שצמוד למרפסת - יש לי שם גם שטיח צמר, האם להרטיבו? לשאוב? האם דחיית כל פעולות הניקוי וההרטבה עד מחר בצהריים (כעת אחת בלילה...) תגביר את החשיפה לאסבסט ומסכנת יותר? כנ"ל לגבי הרטבת שטח הגג - כיוון שהפירוק של הגג נעשה משעות הבוקר ועד לשעות הצהריים והרטבת המשטח כרוכה בהעברת צינור מיוחד ואקרובטיקה ולשם כך עלי להזמין פועל לביצוע המלאכה - האם זה לא יהיה מאוחר מדי הפרש של לילה שלם ועוד חצי יום ממועד פירוק הגג ועד למעוד ההרטבה? תודה מראש על תשובותיך.
 
חנה
01:22 18.12.14
שאבתי את הצד העליון של השטיח - במחשבה שניה אולי עשיתי שטות כי כך נעשיתי קורב היותר לאבק האסבסט? כבר מבולבלת...
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
07:14 18.12.14
אני רוצה להוסיף שתקנות משרד העבודה לגבי גורם מוסמך לפירוק זה במשטחים מעל 50 מטר מרובעים כך שכגון של מרפסת לא רלוונטי. ואני מחזק את תשובתו של דר גפן לגבי סיכון בריאותי.
 
חנה
12:36 18.12.14
תודה רבה.
 
נתנאל
08:35 03.12.14
עבדתי כ3 שנים בתחנת דלק אני בן 35 מעולם לא עשנתי
התגלה אצלי גידול שפיר בשלפוחית השתן
האם יש קשר לחשיפה תעסוקתית ?
לפי מה שאני קורא חשיפה לבנזן או אדי דלק
ובכלל כל הכימיקלים בתחנה גורמים לפגיעות שונות
האם יש קשר בסוג העבודה להופעת הגידול?

האם אני צריך לשנות את מקום העבודה אני מתלבט
לציין שאני עובד בחברה גדולה מסודרת ותנאים טובים אבל העניין הבריאותי מטריד בהנחה שאכן יש קשר סיבתי?
בברכה
 
ד''ר טמיר גפן  
15:27 03.12.14
שלום רב!
על פי סיפרות מקצעוית חשיפה לממיסים בעיקר ממיסים מוכלרים נחשב כי גורם סיכון לחתלואה בסרטן שלפוחית השתן. אך לרוב מדובר בחשיפה רבת שנים ועל פי הספרות לפחות כ- 4 שנים שזה המינימום.
ייתכן וחשיפה מסיבית יכולה לזרז את התפתחות המחלה.
 
נתנאל
17:36 03.12.14
תודה על תשובתך

המוסד לביטוח לאומי דחה הכרה למחלת מקצוע

האם הסיבה קשורה לסוג הגידול?שפיר כאמור

או בגלל שינוי הגדרות או רשימה למחלות מקצוע?

לפי מה שאני מבין מדברייך עדיף לחשוב על כיוון תעסוקתי אחר
בברכה
 
ד''ר טמיר גפן  
18:24 03.12.14
שוב שלום!
אני חושב שסיבת הדחיה היא תקופת חשיפה קצרה מאוד.
 
הדס
21:04 02.12.14
שלום,
איך קובעים אם יש אובדן כושר עבודה, על פי איזה קריטריונים? אני נפלתי ממדרגות הבית קיבלתי זעזוע מוח קטן ושברתי את היד שלא הצליחו לחבר טוב בגבס וזה הצריך ניתוח ישור יד האם זה מספיק?
 
ד''ר טמיר גפן  
21:19 02.12.14
שלום רב!
מספיק למה? אובדן כושר עבודה זה מוסג ביטוחי לכן הוא נקבע בהתאם לקריטריונים של הביטוח.
לדוגמה פסנטרן עם קטיעה של קצה הזרת מאבד את כשירותו לעבודה במצקוע אך בעל מקצוע אחר בספק שיקבל אי כושר.
לאחר שלא ברור מה המקצוע שלך ומה תנאי הביטוח הרי לא ניתן לקבוע לגבי אובדן כושר. ייתכן והיה אי כושר זמני עד לשיפור במצב לכל עיסוק אך בהמשך כאשר מצב משתפר חוזר הכושר עבודה. .
 
עובדת
02:21 20.11.14
שלום
אני מורה של וותק 16 שנים מאובחנת כסובלת מפיברומיאלגיה לפני כמעט חודש היה לי אירוע בבית ספר שבגללו אושפזתי בבית חולים עקב דופק מהיר ולחצים בחזה ומצב רוח ירוד אני כרגע בחופשת מחלה מרגישה את השלכות האירוע מבחינת כאבים ומצב רוח ירוד ונדנודי שינה וכאבי ראש עזים ועייפות הייתי אצל רמוטולוג שהמליץ על תרופה סימבלטה והייתי אצל פסיכיאטר שהמליץ על תרופה לשינה והרגעה ונתן אבחנה הפרעת הסתגלות וחרדה מלווה במרכיבים דכאונים רופא המשפחה והפסכיאטר הופנו אותי לרופא תעסוקתי
האם משמעות הדבר שאני לא אהיה כשירה לעבודה כמורה במצב הבריאותי הקיים ?
 
ד''ר טמיר גפן  
19:39 26.11.14
היי!
לא חובה ייתכן וקיצור שעות העבודה וורדת עומס עבודה יכולים לעזור. יכול להיות חופשת מחלה לפרק זמן מה יכולה לעזור. רופא תעסוקתי אמור להחליט לאחר התרשמום הקלינית ומהתיעוד הרפואי.
 
רפי
22:38 15.11.14
שלום רב!
קיבלתי מייל על תגובה להודעה שלי אולם איני רואה אותה בפורום שמא בטעות מדובר.
 
גלי
12:50 18.02.14
הנני עובדת כבר 24 שנה במרכז רפואי גדול. חליתי השנה בסרטן השחלות דרגה 3 עברתי ניתוח קשה ואני אחרי 8 חודשים של כימוטרפיה קשה ותופעות של נוירופציה ועייפות קשה. משרתי היא 30ש"ש בשבוע. מה הזכויות שלי לגבי קיצור שעות העבודה או לגבי אופציה של - לא לחזור יותר לעבודה. באם יאושר לי קיצור שעות עבודה/קיצור משרה זה בטח יהיה זמנית? והאם ההשלמה תהיה מימי המחלה שאוטוטו ניגמרים לי!??? או שיש קרן מיוחדת לכך?? אשמח להבהרה
 
ד''ר טמיר גפן  
13:17 18.02.14
שלום רב!
ראשית בריאות מלאה.
לגבי קיצור שעות. בדרך כלל קיצור שעות נעשה לא משעות הגלובליות. הקיצור לפי כמה שעות את עובדת ליום ואיך השעות אלו פרוסות.
לגבי לא לחזור לעבודה שוב כל בן אדם מחליט לעצמו אך הקביע של מסגרת תעסוקתית לאחר מחלה ממושכת נעשת דרך רופא תעסוקתי ובהתאם להתרשמותו. בדרך כלל שעות חסרות מורידים מימי המחלה שנותרו ואין קרן מיוחדת. ישנם אנשים שיש להם פוליסות ביטוח לאובדן כושר עבודה חלקי או קרנות פנסיה שמפצות במידה ומדובר באובדן כושר עבודה חלקי ולא רק מלאה.
בכבוד רב ד"ר גפן
 
ד''ר טמיר גפן  
13:17 18.02.14
שלום רב!
ראשית בריאות מלאה.
לגבי קיצור שעות. בדרך כלל קיצור שעות נעשה לא משעות הגלובליות. הקיצור לפי כמה שעות את עובדת ליום ואיך השעות אלו פרוסות.
לגבי לא לחזור לעבודה שוב כל בן אדם מחליט לעצמו אך הקביע של מסגרת תעסוקתית לאחר מחלה ממושכת נעשת דרך רופא תעסוקתי ובהתאם להתרשמותו. בדרך כלל שעות חסרות מורידים מימי המחלה שנותרו ואין קרן מיוחדת. ישנם אנשים שיש להם פוליסות ביטוח לאובדן כושר עבודה חלקי או קרנות פנסיה שמפצות במידה ומדובר באובדן כושר עבודה חלקי ולא רק מלאה.
בכבוד רב ד"ר גפן
 
ליטל
11:32 30.04.14
שלום, אני עובדת כ10 שנים משמרות. 2 משמרות לילה כל שבוע ועוד משמרות אחרות. לאחר כל משמרת לילה אני מרגישה נפוחה ובצקתית. לאחרונה ביצעתי USכליות והתברר שיש לי היסתידויות וציסטה. אני רוצה לשאול האים אבחנות האלה אפשר להגדיר כמחלת מקצוע? אני רוצה לסיים את תעסוקתי בלילות. איך אני יכולה להיתפתר ולקבל פיצועי? האים זה אפשרי?
 
ד''ר טמיר גפן  
18:03 30.04.14
שלום רב!
אין שום קשר בין ציסטות והיסתיידויות בכליות לבין עבודה במשמרות לילה.
לגבי הפסקת עבודה בלילות. ראשית יש לדבר עם המעסיק לבדוק את האפשרויות. אפשר גם להפסיק את העבודה תוך דיווח למעסיק אודות רצונך.
לגבי הפיצויים - מדובר בפורום רופאים לרפואה תעסוקתית ולא במרכז לפיצויים.
בהצלחה!!!!!!!!!
שלום רב!
במקצועי אני נהג גרר בעל ותק של 40 שנים .
בשלושת החודשים האחרונים אני במחלה עקב עילפון בנהיגה מאירועים נפשיים.
לאחר שלושת חודשי הבירור הרפואי הופניתי לרופא תעסוקתי שקבע השבוע שאינו מוסמך לטפל בנהגים מקצועיים והיפנה אותי למרב"ד לבדיקת כשירות.
האם מרב"ד קובע את אובדן כושר העבודה או רק כשירות נהיגה?
לאור הסבירות הגבוהה של שלילה ואי כשירות מי הסמכות שקובעת אובדן כושר עבודה ומפנה למעביד ולחברת הביטוח בה אני מבוטח ב-א.כ.ע.
תודה רבה!
 
רפי
19:44 15.11.14
שלום רב!
האם רופא תעסוקתי מטפל גם בנהגים מקצועיים שמפאת מחלה אינם כשירים לנהוג?
האם לאור העובדה של העברת הטיפול למרב"ד יוביל בהכרח לשלילה ולאובדן כושר עבודה?
תודה רבה
 
אינה
13:50 29.10.14
שלום,
רציתי לשאול בבקשה: אני נשאית של הפטיטיס b, הוירוס נמצא במצב לא פעיל, בבדיקת PCR רמת העומס הויראלי הינה מתחת לגבול הדטקציה של המכשיר, תפקודי כבד תקינים.
האם יש לי מגבלה לעבוד בתעשיית התרופות בתחום שקשור לייצור? האם אני חייבת להודיע על נשאות למעסיק לפני העסקה? והאם בכלל יש הגבלות תעסוקתיות לנשאים.
תודה רבה.
 
ד''ר טמיר גפן  
21:23 30.10.14
שלום רב!
אין לך מגבלות מבחינה תעסוקתית. מבחינת הנחיות של משרד הבריאות רק אלו שעוסקים בפעולות פולשניות ויש להם עומס נגיפי גבוה לא יכולים לעסוק בפעולות אלו אך מעבר לכך אין מגבלה לעסוק בייצור התרופאות.
כמובן במידה ואין לך מגע למוצרי דם כבחברות תרופות עוסקים בעבודה זו.
 
אינה
22:25 30.10.14
הבנתי. תודה רבה על ההסבר!
שמי עודד גרניט אני קצין משטרה בגמלאות מומחה לבטיחות בעבודה בטיחות בנשק .ממונה ומדריך בטיחות מוסמך משרד התמ"ת וחוקר פרטי.

אני עורך חוות דעת מומחה לבתי משפט בנושאים בטיחות , תאונות עבודה , תאונות נשק ,תאונות בשטחים ציבוריים .

חקרירה וברור תאונות עבודה ותאונות בשטח ציבורי.

בברכה עודד גרניט

046515580 0523853631
 
.יורם אביתר
09:08 27.10.14
שמי יורם אביתר , אני מהנדס בטיחות וכימיה עם 45 שנות ניסיון בכל תחומי הבטיחות וחומרים מסוכנים
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
10:06 27.10.14
מאוד מעניין אך לא במקום
 
.יורם אביתר
10:59 27.10.14
זה מאוד במקום מכיוון שאני מייעץ בחינם בענייני תאונות , חשיפות ומחלות מקצוע
עודד תודה על המידע.
הפורום אינו אמצאי פרסום .
הי,
הנני עובדת בשתי עבודות, האחת במשרה מלאה והשניה במשרה חלקית.
לפני כשבוע וחצי עברתי תאונת עבודה בזמן אירוע חברה מהמקום בו אני עובדת משרה חלקית. אך בעבודה השניה הכזרתי על יום חופשה.
האם הצהרה על תאונת עבודה מול מקום העבודה הראשון תפגע את קבלת ימי המחלה מהמקום השני (בו אני עובדת משרה מלאה ואינו קשור לאירוע בו קרתה התאונה)?

אשמח לתשובה במהרה כי הזמן הולך ומתקצר והנני חייבת להמציא טופבס מתאים להמשך טיפול במקרה.

תודה
ליהי
היי!
הכול תלוי מה סוג הפגיעה. במידה ומדובר בשבר ברגל לדוגמה ועבודה שלך כרוכה בעמידה והליכה מרובה הרי זה לא משנה הכן זה התרכש.
שלום רב,
אני בת 40. עובדת כספרנית 13 שנים. עבודתי פיסית מאד - סידור ספרים, סחיבת ספרים, פינוי עגלות, סידור מדפים והזזתם, השאלה לקוראים (ההשאלה היא מעין תנועה מונוטונית בברקוד - שאני מבצעת כל יום כמה שעות) וכד'.
כבר כמה שנים יש לי כאבים בידיים (במיוחד בפרק כף היד) שרק הולכים ומחמירים.
ביד ימין הכאבים כרוניים, כל הזמן. ביד שמאל - כאבים וגם "זצים" חשמליים.
אורטופד אמר שזו דלקת גידים כרונית, לחץ על עצב, דלקת בתעלה הקרפלית וכו'.
הוא הפנה אותי לרופא תעסוקתי. אך אינני רוצה לאבד את המקצוע שלי.
רציתי לשאול מהן האפשרויות העומדות בפני - לקבל הקלה בשעות עבודה, ימי מחלה לתקופה מסוימת, קצבת נכות זמנית או קבועה?
תודה מראש ושנה טובה.
 
ד''ר טמיר גפן  
17:40 23.09.14
יש לפנות לרופא תעסוקתי בקופת חולים.
אני בעבודה משרדית סובלת מכאבי גב. שרירים תפוסים בכתפיים. אורטופד שלח אותי לפיזיותרפיה בגלל יציבה גרועה ושרירים חלשים. חוץ מזה גם התחילה לכתוב לי היד מההקלדה הרבה.
האם אפשר ללכת לרופא תעסוקה לקבל פחות שעות עבודה בגלל הטיפולים באופן זמני?
האם אפשר לקבל פחות שעות עבודה בגלל כאבי הגב באופן קבוע?
האם צריך לקבל נכות בביטוח לאומי בשביל זה?
האם זה יכול לפגוע בי בקבלת עבודות עתידיות אם תהיה לי נכות או הקלה מרופא תעסוקה?
אנא ענו על כל השאלות, תודה רבה.
 
ד''ר טמיר גפן  
18:46 05.07.12
שלום רב!
ראשית לא כתבת בת כמה את.
בשנית לא כתב מה המקצוע שלך.
בעיות גב הנה בעיה רפואית נפוצה וכ- 85% מהאוכלוסיכה הכללית סובלים מבעיה זו. לאחר תלונות על כאבי גב מסתתרות סוגיות רפואיות רבות כולל פריצות דיסק, שינויים ניווניים, דלקות, חולשת שרירים גידולים ועוד לכן רצוי לדעת מה הסיבות שגורמות לכאבים. במידה ומדובר בכאבים על רקע חולשת שרירים הרי ניתן לחזק אותם, גם במידה ומדובר בעמדת עבודה לא נוכה ניתן לשנותה לעמדה נוכה יותר וכו.
רופא תעסוקתי מחליט בכל מקרה לגופו של עניין (כולל הפחתת שעות עבודה) ותלוי לנסיבות הכאב והממצאים בבדיקות עזר ובדיקה פיזיקאלית.
אפשר לקבל פחות שעות עבודה בגלל כאבי הגב באופן קבוע אך במידה ומדובר בבעה רפואית חמורה וכרונית שלא משתפרת ורק הפחתת שעות העבודה זה הפיתרון. אפשר לפנות לביטוח לאומי אך לא ברורה לי מטרה. כאבי גב יכול לפגוע בי בקבלת עבודות עתידיות במידה ואת מתקבלת לעבודה שיש בה בכדי לגרום לנזק נוסף לגב.
 
שולי
11:16 08.07.12
 
אלי
22:07 22.09.14
באותו עניין של כאביי גב תחתון עשיתי בדיקת סי טי ומתברר שיש לי בקע בחוליה L5 האם אני יכולה להוריד אחוזי משרה
אני עובדת בבנק והגיל שלי הוא 29
שלום רב,אנו מעוניינים לחסן את העובדים שלנו במרוכז כנגד שפעת עונתית.

האם ניתן לקבל שרות כזה מכם?

מיקומנו: מושב נתיב העשרה,נא לחזור אלי: 052-4040182

דניאל

 
ענת
15:01 10.10.12
שלום,

אבקש הפנייה לגוף שמחסן במקום העבודה נגד שפעת

תודה

ענת

077-7711111
anatt@solcon.com
 
ד''ר טמיר גפן  
18:01 30.08.09
הי!
שלום רב!
אני עובד עם גוף שעוסק במתן חיסונים אלו. מסרתי את הפרטים שלך וקרוב לוודאי יצרו אתך קשר ותוכלו לסכם דברים.
בכבוד רב ד"ר גפן
הי

תוכל להפנות אותי גם לגוף שמחסן נגד שפעת במקומות עבודה?

תודה מראש
מירי

03-5393650
אני מעוניינת לבדוק נושא של חיסונים מרוכזים לשפעת במקום העבודה.
האם תוכל להפנות אותי לגוף שעוסק בזה?

תודה,
שפרה
שלום. אנחנו רוצים לחסן את העובדים במקום העבודה,למי פונים?
שלום רב!
רצוי לשריין חיסונים מראש. הגופים שעוסקים בכך מזמינים כמות החיסונים בהתאם להזמנות. גורמים שאני מכיר לא מחזיקים כמות החיסונים בלתי מוגבלת לכן גם לא יכולים לחסן. אין לי מידע לגבי גופים אחרים.
תבדקו מול קופות חולים
שלום, מעוניינת לברר על גוף אשר מבצע חיסונים נגד שפעת במקומות עבודה.
מדובר על 15-20 מתחסנים.
תודה!!! מורן
052-3864856
 
ד''ר טמיר גפן  
15:39 22.09.14
אני לא בטוח שגופים שאני עובד איתם מכסנים כמות קטנה שכזו.
בדרך כלל הם מטפלים בכמויות גדולות מאלו אחרת לא משתלם להם.
 
רונית בוקובזה
10:23 18.09.14
שלום ברצוני לדעת האם עקב ניתוח לב פתוח שעברתי לפני שנה.רופא תעסוקתי קבע שאנני יכולה לעבוד יותר האם זה נחשב לאובדן כושר עבודה והאם הביטוח לאומי מכיר בכך .. נותרה לי עוד שנה וחצי לפניה. הפנסיה בתודה מראש
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
10:56 18.09.14
בעקבות ניתוח לב פתוח יש 3 חודשים של 100% נכות אוטמטית מביטוח לאומי ואחר כך אפשר עוד 3 חודשים 50%.
לא ברור אם נקבע לך אובדן כושר עבודה לצמיתות ,לא יודע במה עבדת, וביטוח לאומי לא יקבל את קביעת הרופא בלי שתתבע אותה ותבדק ע"י וועדה רפואית שלה
 
רפי
21:04 07.09.14
שאלתי
אני עובד המקום עבודה מזה שנים נותן שעות רבות במשמרות כפולות ומשולשות
בשנים האחרונה,אני מרגיש שהלחץ הזה בעבודה
גורם לי למתח נפשי רב,ואף רופא המשפחה שם לב למצבי
האם דרך הרופא התעסוקתי,ניתן להגביל את שעות העבודה
י
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
21:08 07.09.14
בהחלט אבל תצטרך גם הערכה מפסיכיאטר כדי שהרופא ייקבע לך מגבלות
 
גילת
10:28 14.09.14
אני סייעת בגן חינוך מיוחד כ20 שנים העבודה כרוכה גם בעבודה פיזית לאחרונה נוצר קרע בזרוע והגבלת טווח תנועה האם זה נחשב כמחלת מקצוע? והאם הרופא התעסוקתי יכול להחליט על הפסקת עבודה במקרה הנ"ל?
תודה מראש.
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
10:34 14.09.14
יש לדווח לביטוח לאומי על תאונת עבודה/מחלת מקצוע על ידי טופס "תעודה ראשונית לנפגעי עבודה" לבקש זימון בפני וועדה רפואית של הביטוח הלאומי שתחליט אם לקבל או לא כמחלת מקצוע.
לגבי הפסקת עבודה לא נראה לי שיש מקום לזה אם את עדיין עובדת רופא תעסוקתי ייקבע מגב לויות לכל היתר לגבי הפעלת היד החולה.
 
שנית
11:29 17.09.14
תתייעצי עם החברה המרכזית למימוש זכויות בנושא.
בעלי ראה דרכם רופא תעסוקתי טוב וכן קיבל מהם ליווי לועדה, הכירו במחלת המקצוע שלו. הוא גנן :)
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
11:52 17.09.14
ואני מבין שני שמרוב הניסיון המקצועי שלך אחרי שראית איך מטפלים בבעלך עכשיו את יועצת. !!!!
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  54  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
תאונות עבודה   רפואה תעסוקתית   אובדן כושר עבודה   מחלות מקצוע   רופא תעסוקתי   מחלות ריאה   נכות
RSS RSS פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית