בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים פורומים רפואיים כלליים»פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית עמוד 2

פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית עוסק במגוון מחלות הקשורות לסביבת עבודה. פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית נועד לעזור לכם בנושאי: מחלות ריאה, סרטן, נכות, אובדן שמיעה, אובדן כושר עבודה, מחלת עור, אסטמה.
מנהלי פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית:
ד''ר מרק-אלן לוי
לפרטים נוספים
ד''ר טמיר גפן
לפרטים נוספים
 
אבי
23:18 18.04.14
היי רציתי לשאול מה היא הסטטיסטיקה ומה מראים המחקרים לגבי חשיפה תעסוקתית לאזבסט נניח חשיפה של 10 שנים לבן אדם לא מעשן האם יש מקום לדאגה ? מה כדאי לעשות במצב כזה
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
10:47 20.04.14
היי כבר יותר מ 10 שנים שאין חשיפה לאסבסט אז לא ברור על מה אתה מדבר
 
אבי
12:20 20.04.14
אני שואל לגבי קרוב משפחה שעובד ונחשף במסגרת העבודה שלו מידי יום לאזבסט ואזבסט צימנט(פירוק גגות אזבסט והתקנת גגות ) עכשיו זה יותר ברור? הוא לא עובד עם חליפה או מסיכה אשמח לתשובה תודה מראש
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
17:31 20.04.14
אסבסט ממנו מכיל פחות מ 10%אסבסט ובעיקרון לא מהווה בעיה בריאותית פירוק גגות אסבסט צריך להשעות רק על ידי חברות מוסמכות עם ציוד הגנה ואישורים. חשיפה לאסבסט בחוק דורש פיקוח רפואי במשך 30 שנה כי סיכון לחלות מתמשך. אם אכן הקרוב משפחה עובד ללא הגנה ללא פיקוח יש לדווח למשרד העבודה. הסטטיסטיקה לא שווה כלום בלי מידות חשיפה וסוגי אסבסט.
 
אבי
20:43 20.04.14
 
קלאודיה
06:17 03.04.14
האם רופא שאני נשלחת אליו מטעם המעסיק מראה למעסיק מסמכים רופואיים שלי ומשתף אלו תרופות אני נוטלת,או שהם מקבלים רק סיכום ביקור?
 
ד''ר טמיר גפן  
15:32 03.04.14
במידה ואת חותמת על ויתור סודיות רפואית מול הרופא ומול מעסיק הרי אין לך מה להסתיר והרופא יכול להעביר את דו"ח כולו. כמובן אפשר לדבר עם מעסיק ועם רופא ולסכם לגבי סוגיה זו שתשלח למעסיק רק את הסיכום והמלצות בלי להתייחס לתרופות ובעיות שלא נוגעות לעניין כושר עבודה.
 
קלאודיה
21:00 02.04.14
אני עובדת בקבלת קהל מעל 10 שנים במשרד ממשלתי.אני בלחץ נוראי מהקהל,מעומס היתר ומהעבודה מולם,ורופא תעסוקתי של קופח מאוחדת נתן לי פטור של חצי שנה לעבוד עם קהל,בהסתמך על פגישה בלבד. המעסיק מפנה אותי לרופא מטעמו,הפרופסור הכי מוכר בתחום....מה הסיכויים שלי ללא מסמכים רפואיים,על סמך שיחה בלבד לקבל אישור זהה?
 
אודי
22:08 01.04.14
שלום,
אני נהג בקוקה קולה ולא מזמן נפלו אל האצבע שלי ארגזים ואלה גרמו לי נזק לאצבע,
איך אוכל לדעת אם זו תאונת עבודה ומה אני רשאי לקבל, אולי חופש עד שהאצבע תחלים? מה עוד?
 
צוריאל
14:27 23.11.13
שלום רב,

עברתי תאונות עבודה, הרמתי רמקול 25 קילו וכתוצאה מהפעולה אבחנו לי פריצת דיסק.

עברתי ניתוח לשאיבת דיסק + שחרור העצב ( הקרנה לרגל ימין ) , המנתח שלח אותי לרופא משפחה שקבע לי תור לרופא תעסוקתי...

רציתי לדעת האם הוא יכול לתת לי עבודה משרדית , באותה מחלקה שלי ? אפילו אם אין כרגע תקן כזה ?


מקווה שהבנת , המון תודה ד"ר !
 
ד''ר טמיר גפן  
19:39 23.11.13
רופא תעסוקתי נותן המלצות רפואיות ועל המעסיק לייסם אותם בשטח במידת האפשר. במידה ולמעסיק אין אפשרות להעסיק אותך במגבלות שקבע רופא תעסוקתי יכול להיות גם תהליך של פיטורין.
אני מקווה שקיבלת מה שמגיע לך מביטוח לאומי. לבעלי הם עשו הרבה בעיות והיינו צריכים לערב עורך דין כדי שיכירו לו בכל הפגיעות ויקבעו אחוזי נכות לאחר פריצת דיסק.
 
אלעד
10:12 05.08.13
שלום.
לפני כשבועים קיבלתי מכתב מרופא תעסוקתי שרשם מגבלה של הרמת משקל מעל חמש קילו ואסור לבצע כיפופים חוזרים של הגב..אני עובד כמחסנאי..יש לציין שאני לפני ניתוח גב..הבאתי את המכתב למנהל שלי והוא אמר שהוא יטפל בענין..נכון לעכשיו עבר שבוע ואני עדיין מרים משקלים מעל 5 קילו ומבצע כיפופים...האם הוא רשאי לתת לי להמשיך לבצע את העבודות האלה?ומה קורה במקרה של תאונת עבודת עבודה מה אני מרים משקל גבוה והמצב הבריאותי מחמיר?
האם זה יחשב כתאונת עבודה?
ובזמן לאחר הניתוח מי אמור לשלם לי את התקופה בה אהיה באובדן כושר עבודה?
תודה רבה
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
10:48 05.08.13
ראשית אתה לא אמור להרים מבחינה בריאותית אם אתה מרים יש לך אחראיות. שנית קביעת כושר העבודה מרופא תעסוקתי מחייבת את המעביד.
שלישית יתכן שבעמדת עבודה שלך אין עבודה מתאימה למגבלות כך שאו מעבירים אותך תפקיד או אתה צריך לחזור לרופא תעסוקתי לקבל אובדן כושר עבודה זמני או חופש מחלה (עם מכתב מהמעביד שכותב שאין לו תפקיד אחר).
רביעית לגבי חופשת מחלה זה תלוי אם זה מוכר לך כמחלת מקצוע/תאונת עבודה צריך לפנות לביטוח לאומי אם לא מוכר זה יהיה חופש מחלה ואם נגמר לך חופש מחלה צריך לפנות לקרן הפנסיה.
 
מוזס
20:08 21.08.13
אני עובד שב"ס מרופא מומחה עמוד השדרה קיבלתי עכב מצב בריאותי הגבלת שעות עבודה ל-5שעות.(פריצת דיסק בצוואר ועמוד שדרה מותני).
הייתי אצל רופאה תעסוקתית דרך קופת חולים הכללית היום.
לא נתנה לי מכתב כלשהו אך טענתה שאליה לבדוק עם רופא שב"ס ורק אז תשלח לי מכתב. שאלת האם זה מקובל שעליה לבדוק עם רופא העבודה מה נוח לו או היא אמורה להחליט ואליהם לקבל את החלטה. והיא אמורה לתת חוות דעת על פי הבדיקה והמסמכים שמולה ולא בתאום עם שב"ס מה שנוח להם הרי לי נגרם נזק
אני עובד שב"ס מרופא מומחה עמוד השדרה קיבלתי עכב מצב בריאותי הגבלת שעות עבודה ל-5שעות.(פריצת דיסק בצוואר ועמוד שדרה מותני).
הייתי אצל רופאה תעסוקתית דרך קופת חולים הכללית היום.
לא נתנה לי מכתב כלשהו אך טענתה שאליה לבדוק עם רופא שב"ס ורק אז תשלח לי מכתב. שאלת האם זה מקובל שעליה לבדוק עם רופא העבודה מה נוח לו או היא אמורה להחליט ואליהם לקבל את החלטה. והיא אמורה לתת חוות דעת על פי הבדיקה והמסמכים שמולה ולא בתאום עם שב"ס מה שנוח להם הרי לי נגרם נזק
רופא תעסוקתי ביקש ממקום העבודה להחליף לי תפקיד לצמיתות עקב בעיות רפואיות ,לאחר כשנה הוצעה עבודה חלופית שנבחנה חודשיים ואושרה ,לאחר שנתיים הוחלפו שני בעלי תפקיד והחלו להתכחש להחלטת הרופא אפילו בבוז ואוימתי שאם לא אעשה עבודות נוספות פשוט אעוף מהעבודה , מה עלי לעשות בריאותי החמירה יותר מאז החלטת הרופא ,מהאומר החוק ?.
אין חוק יש המלצת הרופא ויש עו"ד. לגבי החלפת תפקיד זה לא תפקידו של הרופא - רופא תעסוקתי רק ממליץ מיגבלות ובהתאם למגבלות נעשית התאמת התפקיד.
במידה ויש סיכום של רופא שהמליץ לגבי המלצה מסויימת והמעסיק מסרב הרי אפשר לצרף את הסיכום הכתוב למנהל החדש.
בשאלות הפרשנות יש ועד או במיקרים חריגים בתי משפת ו בתי דין לעבודה. כמובן יש עו"ד שעוסקים בתחום דיני עבודה.
 
שמואל רוחופור
08:04 21.08.12
אני עובד כמחסנאי ומורה לספורט 25 שנים נפגעתי בעבודה בתאונת עבודה יש לי 2 פריצות דיסק בצוואר רופא תעסוקה לא מאשר לי לחזור לעבודה בשלב זה.
1.האם היא יכולה לתת הוראה למעסיק שאני יעבוד פחות שעות ללא פגיעה בשכר?
2.האם היא יכולה למנוע ממני לחזור לעבודה לצמיתות?
3.מה אז ממה אני יתפרנס?
4.מהם סמכיות רופא תעסוקה?
5.האם אני יכול לחזור לעבודה ללא אישור רופא תעסוקה ומה המשמעות של כך?
אני מאוד מבולבל ולא יודע מה לעשות אני אב ל5 ילדים
תודה
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
08:11 21.08.12
שלם
ראשית בריאות שלמה.
שתיים האם מדובר בתאונת עבודה או לא?
שלישית אפשר להפחית בשעות ובטיב העבודה אם זה מקובל על המעביד ולהשתמש בימי מחלה כדי להשלים שעות של משרה אם יש לך רזרבה.
אפשר לקבוע שאתה לא כשיר לסוג עבודה מסויימת לצמיתות בהחלט אבל אפשר לפעמים גם למצוא רופא שיגיד אחרת.
אתה יכול לחזור לעבודה בלי אישור אם המעביד מסכים או לא שם לב עקרונית הוא ידרוש אישור מרופא תעסוקתי על מנת לדעת מה מותר ומה אסור.
מכל הנקודות הכי חשוב זה האם מדובר בתאונת עבודה או לא .
 
שמואל רוחופור
23:03 21.08.12
אני נפגעתי בעבודה אך עדין לא הגשתי עדין תביעה לביטוח לאומי
רופאת התעסוקה ביקשה מהמעסיק פרוט של העסקתי בעבודה
מנהל בית הספר "מנפח" את עומס העבודה לדעתי הוא רוצה שאנילא יחזור לעבודתי אני חושש שרופאת התעסוקה על סמך מכתבו תסרב להחזיר אותי לעבודה מה שיגרור את פיטורי
מה אני יכול לעשות?
אני עובד כמורה לספורט ומחסנאי בבית ספר כתוצאה מפריצת דיסק בצוואר רופאה תעסוקה לא איפשר לי חזור לעבודה לאחר בקשות שלי הסכים להחזיר אותי לעבודה עם מגבלות לא להרים משאות כבדים לא לרוץ ולא לקפוץ וכן החזיר אותי ל 6 שעות למשך חודשיים ניסיון (הגשתי תביעה לביטוח לאומי לתאונת עבודה אך לא קיבלתי עדין תשובה)
1.האם אני יכול לפנות לביטוח לאומי בתביעה לנכות?
2.מה המשמעות אם רופא תעסוקה יחליט שאני לא כשיר לעבודה שלי לצמיתות עקב מצבי הבריאותי?
תודה
 
ד''ר טמיר גפן  
15:34 27.09.12
היי!
במידה ובעקבות התאונה נותר נזק קבוע יש לפנות לביטוח לאומי בשאלת נכות.
לגבי עבודה הרי במידה ורופא תעסוקתי מתרשם שחזרתך לעבודה יכולה להחמיר את מצבך הבריותי הרי אין הוא יכול לאשר חזרתך. במידה ואין אופציה לעבודה מתאימה אחרת או עבודה במגבלות הרי ייתכן ויש מקום להמליץ על פרישה מסיבה בריאותית.
 
שמואל
17:48 27.09.12
מה זה אומר?
 
ד''ר טמיר גפן  
10:11 28.09.12
זה אומר מפסיקים לעבוד מסיבה בריאותית.
 
מיכל
20:25 25.03.14
שלום!
בעלי נפצע בברך במסגרת שרותו הצבאי לפני כ-19 שנה.
מזה כ10 שנים עובד כנהג משאית . בשתיים האחרונות הזדקק לשני ניתוחים עקב החמרה במצב.
לצערו ימי המחלה נגמרו לו. נשאלת השאלה האם רופא תעסוקתי יכול לעזור לו לקבל דמי תאונה מביטוח לאומי? האם יכול לתבוע א.כ.ע זמני?
תודה
 
ד''ר טמיר גפן  
20:53 25.03.14
רופא תעסוקתי במסגרת קופת חולים קובע כשירות עבודה ולא עוסק בקבלת דמי תאונה. לגבי אי כושר זמני שאלה היא ול מי התביע? במידה מול חברת ביטוח הרי דבר תלוי בתנאי הפוליסה.
שאם באמת מדובר בתאונת עבודה הייתי ממליצה לך לפעול בנושא ולקבל את הפיצויים המגיעים לך. פריצת דיסק זה לא צחוק, ועוד 2. בעלי סובל מאחת ולא מצליח לתפקד. אני גם אמא ל-3 ולכן לקחתי עו"ד שיעזור לי (אם אתה באזור המרכז - ממליצה על עו"ד סיגל רייך)
יודעת כמה זה מתסכל..שיהיה בהצלחה בכל אופן!
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
11:14 21.08.12
הצטרפותיך והמלצותייך נראים חשודים של פרסום סמוי אבקש או לרדת מהאתר או להפסיק המלצות.
 
ד''ר טמיר גפן  
07:07 22.08.12
אין לי מה להוסיף לשובתו של ד"ר לוי
בהודעה אז הגבתי, בסך הכל רציתי לעזור ולא התכוונתי לפגוע באף אחד...
 
רון
13:41 25.03.14
במקום עבודתי עד לפני כ- 15 נחשפתי לחומרים כימיים מסוכנים. ברצוני לשאול עד אחרי כמה שנים אפשר להיות בטוחים שלא תהיה השפעה לחומרים אלו או לפחות סכנה מינימלית. יש הגדרה של מספר שנים של תקופת חיביון. האם זה מתייחס לתקופת החשיפה הראשונה או לתקופת החשיפה האחרונה. בכלל מדוע לאחר מספר רב של שנים עדיין עשוייה להיות השפעה. האם זה בגלל היחלשות המערכת החיסונית בשל הגיל?
בתודה
 
ד''ר טמיר גפן  
18:46 25.03.14
שלום !
דבר תלוי בחומר ומשך ועוצמת החשיפה.
לדוגמה סרטן מסוג מזוטליומה יכולה להופיעה לאחר 35 שנה ואף יותר לאחר חשיפה לאסבסט.
שלום

יש לי אישור מרופא תעסוקתי של קופ"ח לעבוד ללא קהל,אישור שנתקבל ממנו לפני שבוע.מלבד זאת לא מתשנה כלום במקום העבודה.המעביד כבר ביקש ממני לגשת לרופא מטעמו .האם זה תקין
תודה
 
ד''ר טמיר גפן  
17:32 18.03.14
כן. זכותו של המעסיק לבקש חוות דעת נוספת מרופא מטעמו.
 
קלאודיה
22:01 18.03.14
ואם ישנה אי הסכמה בין הרופא מטעמם לרופא של הקופה? מי המחליט...
 
ד''ר טמיר גפן  
23:48 18.03.14
אפשר לבקש רופא שלישי בורר מוסכם לשני הצדדים.
 
לילך
10:44 12.03.14
שלום

אני עובדת במשרד שמתנהל בתוך בית ששם המנהלים והצוות מעשנים המון
אני לא מעשנת ולא נמצאת מעבר ל-8 שעות בעבודה עם אנשים מעשנים
חוץ מזה אני בהריון בחודש 5
רציתי לדעת האם מעישון פאסיבי למשך של 8-9 חודשים יכול להיגרם נזק?

תודה מראש
 
ד''ר טמיר גפן  
17:58 12.03.14
שלום רב!
לאנשים עם רגישות יתר של דרכי הנשימה חשיפה משמעותית לעשן יכולה לגרום להתקף אסטמה.
בכבוד רב ד"ר גפן
 
ד''ר טמיר גפן  
17:34 18.03.14
נזק למי? לך או לעובר?
שוב יש לציין לגבי רמת החשיפה כמה מעשנים בסביבך. במידה ורק סיגריה אחד או 100 סיגריות.
 
טטט
18:13 10.03.14
שלום רב אני בן כ35 עובד עבודה פיזית בתשתיות לאחר תאונת עבודה

בעקבות תלונות חוזרות על כאבי גב נוראים ביצעתי בדיקת CT.
ששם נכתב:
סריקת L2-L3 הסחוס הדיסק בצפיפות תקינה. הודגם בלט דיסק לטרלי משמאל, קל.
סריקת L4-L5 הסחוס הדיסק בצפיפות תקינה. הודגם בלט דיסק לטרלי משמאל, קל.
סריקת L5-S1 הסחוס הדיסק בצפיפות תקינה. הודגם בלט דיסק לטרלי משמאל, קל.
כמו כן קיים אצלי אוסטאופורוזיס (אידיופטיק)
T.SCORE -1.6 ירך
T.SCORE -3.7 ע"ש
האם אני יכול כשיר לחזור לעבודה למרות הכאבים הנוראים?
ואם כן באילו מגבלות?
לתשובתך אודה
 
ד''ר טמיר גפן  
19:22 10.03.14
שלום רב!
מדובר בשאלה היפוטטית. קביעת כושר עבודה לא נעשת על בסיס צילומי CT ובדיקות עזר. חשובה בדיקה פיזיאלית.
לא ברורה ממצא שבצפיפות עצם. יש מקום לבדיקה מעמיקה יותר. הממצא לא מצאים לאיש בין 35 ויכולה לגרום לשברים מנפילות וכו'.
ערב טוב לך
זה אכן הממצא של צפיפות העצם שלי אני מאובחן כאידיופטיק כבר כ6 שנים. ביצעתי עד כה 3 בדיקות צפיפות עצם ובכל בדיקה למרות הטיפול הרפואי שאני לוקח יש החמרה
אגב גם לדעת האורתופד והרופא משפחה יש סכנה לשברים.
השבוע אני אמור להופיע אצל רופא תעסוקתי.
 
ד''ר טמיר גפן  
19:36 10.03.14
בהתאם לממצאים של הבדיקה יקבע כשירותך לעבודה.
בהצלחה.
 
מוזס
13:02 10.03.14
אני בגיל 50 סובל שנים מכאבי גב לפני כשנה התגלה פריצת דיסק בצוואר ובגב תחתון.
הוגבלתי ל- 5 שעות עבודה ביום, מרופא מומחה לניתוחי עמוד השדרה .
אם המסמך הייתי אצל רופא תעסוקתי והיא נתנה מסמך לעבודה הגבלת 5 שעות למשך 4 חודשים, במשך 4 חודשים קיבלתי רמזים מהמעביד שאם לא יעלה שעות הם יאלצו לפטר אותי, ולכן שחזרתי לרופא תעסוקתי אם מכתב הגבלת שעות נאלצתי להתחנן לפניה שתעלה לי ל-7 שעות. למרות שאין מסמך מרופא מומחה. קיבלתי 7 שעות למשך 3 חודשים.
כיום אני סובל בכאבים חזקים יותר.
שאלתי :1)האם הרופאה יוכל להחזיר לי את ה- 5 שעות עבודה בחזרה.
2) האם היא יכולה לתת לי אי התאמה לעבודה עכב שאני חש ברע שאני בעבודה גם בריאותי וגם נפשית
 
ד''ר טמיר גפן  
15:54 10.03.14
שלום רב!
ראשית יש לציין במה אתה עובד.
בשנית חשוב לדעת ממצאים קלינים משום שפריצת דיסק זו ממצא דימותי אך לא קליני.
רופא תעסוקתי לרוב נותן המלצות בהתאם לתמונה קלינית ובהתאם לסוג העיסוק של המטופל. במידה ויש החמרה במצב ושוב החמרה קלינית יתכן גם יש מקום לאי כושר מלא או למתן מגבלות לא רק בשעות העבודה אך גם בסוג הפעילות.
בהצלחה ובריאות מלאה.
 
אורית
12:40 23.02.14
שלום רב. אני אחות העובדת בבית חולים מזה 4 שנים. לרוב פעמיים בשבוע משמרת לילה. בשנה האחרונה אני לא ישנה לפני לילה ובקושי אחרי, מרגישה שהגוף שלי סובל, אני קמה עם כאבי ראש ועצבנית. אני סובלת מהפרעות בשינה והשינה שטחית- דבר שלא היה לפני. בנוסף אני גם לא אוכלת עד הערב למחרת ועקב כך לדעתי אני בתת משקל (מאז שהתחלתי לעבוד ירדתי במשקל). האם יש לי עילה לפנות לרופא תעסוקתי לקבל פטור מלילות או לפחות בהפחתתם והאם יש לי סיכוי לקבל? תודה רבה
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
13:33 23.02.14
יש צורך בהתייעצות עם רופא נוירולוג או פסיכיאטר לגבי הפרעות שינה כולל המלצה לגבי פטור ממשמרת לילה כדי לגשת לרופא תעסוקתי. כמובן ההמלצה לפטור זמנית היות ולבי כשירות לעבודה עבודה של אחות כוללת משמרות לילה.
 
משה
14:16 21.02.14
אתמול נפלתי מסולם במהלך עבודתי שברתי את הכתף וסדקתי את כף היד נפלתי על הגב ואני סובל מכאבים כשהגעתי לבית החולים המעביד סירב לחתום על תופס לתאונת עבודה אני בן 15.5 הוא העסיק אותי ללא ביטוח ב"כסף שחור" המעביד מכחיש הכול עבדתי איתו בעבר הרבה הוא אומר שזה היה יום ניסיון והוא לא הכיר אותי לפני ובהקלטה שהקלטתי הוא מכחיש שעבדתי איתו בעבר ובסוף הוא סותר את עצמו ואומר שכן עבדתי איתו השאלה שלי היא למי אני פונה והאם אני יכול לקבל פיצויים ? עזרה בבקשה זה דחוף
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
19:33 21.02.14
אתה פונה לעורך דין למשטרה ולא לרופאים
 
משה
21:52 21.02.14
למה לא לרופאים?
 
ד''ר טמיר גפן  
12:10 22.02.14
משום כפי שאתה מספר מדובר בעבירה על החוק ורופא לא יכול לעזור לך בכך.

 
משה
20:20 22.02.14
הכוונה שלי שאני רוצה לפנות לרופא לקבלת טיפול בכאבים בגב..
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
20:29 22.02.14
אתה צודק תפנה. דרך האתר אתה לא תקבל טיפול.
שלום
אני קלדנית בבית משפט
בשנה האחרונה החמירו הכאבים בשורש כף היד
אשמח להבין תהליך תביעה מחלת מקצוע לביטוח לאומי
מה השלבים הנדרשים
המסמכים/אישורים וכולי

תודה
כל מה שצריך זה תעודה ראשונית לנפגעי עבודה שתיתן לך או רופא משפחה או אורטפד לא ברור מה האבחנה בשאלה שלך כי כאבים זה לא מחלה אלה תסמין ולשלול הבדיקות. ויזמינו אותך לוועדה רפואית
תחילה יש לפנות לאורטופד בכדי לאבחן את הבעיה. לאחר מכן לפנות לרופא תעסוקתי בכדי לבדוק האים מדובר במחלת מקצוע.
 
אבי
10:27 19.02.14
שלום.
במסגרת עבודתי אני אחראי על מחסן סוללות גדול של אלקליין וניקל קדיום.
שבו אנו מוציאים ציוד ע"ג משטחים לייעדים.
ובנוסף גם טכנאי ומכונאי של כלים ממונעים כמו גנרטורים לסוגיהם , מגדלי תאורה ומדחסים.
במסגרת עבודתי זו אני מחליף שמנים מכל הסוגים וחשוף לספריי צבע , שמן וניקוי מגעים.

מה יכול להיגרם עקב חשיפה יתרה ושימוש ייתר בחומרים הנ"ל בשתי סוגי העבודה?
ואילו בדיקות מניעה עליי לעשות?
לתשובתך אודה
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
11:03 19.02.14
לא ברור בדיוק לאוזה סוג של חומרים אתה נחשף מה מכילים התכשירים?עש להתייעץ עם ממונה הבטיחות של מקום העבודה.
 
הילה
20:47 12.02.14
שלום
אני חולה בפיברומיאלגיה ואני כבר כשבועיים בבית עקב מחלה ראמוטולוג הפנה אותי לרופא תעסוקתי ע"מ להקל עליי בעבודה הנני עובדת בתפקיד משרדי בחברה גדולה עם המון לחץ ושחיקה נפשית גדולה אני רוצה לבקש מהרופא שיורידו ממני לחץ ולאו דווקא שיוריד לי שעות עבודה כי אני חוששת לעבודתי ושלא "יחפשו" אותי...כידוע לכם לחץ ועומס לא עושה לי טוב בגלל מחלת הפיברומיאלגיה.
אודה על תשובתכם המהירה.
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
08:27 13.02.14
לצערי בקשתך לא רלוונטית לגבי רופא תעסוקתי. אפשר להוריד בהחלט שעות עבודה או ימי עבודה אבל טיב או עומס העבודה כאשר תמיד מדובר בעבודה משרדית אינו מהסמכות של רופא תעסוקתי אלה צריך לבוא מהדברות שלך עם המעביד . כמובן שיכול להיות השלכות לגבי העסקתך בכלל. בהצלחה.
 
פאני
13:25 02.02.14
שלום,
אני רופאה מתמחה ועושה משמרות במיון.
רבות קורה שמטופלים או מלווי מטופלים מגיעים למיון ומתנהגים כלפי רופאים, כולל אליי, בצעקות ובאלימות.
אפילו שאני יודעת שהם ברברים, הדבר פוגע בי באותו רגע - מוציא אותי מהריכוז לכמה שעות, עושה לי כאבי ראש, בלילה שאחרי התורנות אני מתעוררת מספר פעמים (לעיתים הם אפילו מאיימים שיתבעו אותי אחרי שאני מסרבת לטפל במי שהיה אלים כלפי מילולית) וסובלת מדפיקות לב.

נמאס לי. הן מהאלימות שהפכה לנוהג אצל אחוז לא מבוטל ממבקרי המיון והן מהמצב הגופני אליו אני נגררת - חוסר ריכוז וכאבי ראש בטווח מיידי, נדודי שינה ודפיקות לב למחרת.

פעם הבאה שזה קורה לי אני רוצה לתבוע. כי לי נמאס מהתנאים שלכאורה משרד הבריאות מאלץ אותי לעבוד בהם. האלימות של האנשים ברובה היא תוצאה של עומס על המיונים. האנשים נטרפים מזה והרופא במיון סופג את הריקושטים.

אין לי בעיה לתבוע בתביעות קטנות.
האם הגיוני שרופאה תתבע את משרד הבריאות? האם הדבר יכול לפגוע בקידומי בעתיד? האם אני צריכה לתבוע מישהו אחר?
על מנת שאנהל את התביעה נכון - מה אני צריכה לעשות במקרה כזה בפעם הבא שזה קורה?
לצלם וידאו מייד? להקליט? לאשפז את עצמי במיון בגלל כאבי ראש? בגלל נדודי שינה? בגלל דפיקות לב?

תודה.
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
14:46 02.02.14
את נכנסת לנעליים גדולות כי לא יהיה לך גב מהנהלות. רוב השאלות שלך לפורום של עורכי דין. אם יש לך בעיה רפואית הקשורה לעבודה יש לתעד אותה (ל"ד אקג ... לפתוח ביקור במיון על תאונת עבודה) ללכת לפסיכיאטר לקבל חוות דעת על PTSD הפרעות קשב וריכוז משנייןם למצב של מתח ולחץ ואז יש לך ממה לתבוע ביטוח לאומי והמעביד שלך ו.......לחפש עבודה במדינה אחרת.
גם אם את צודקת (ואת צודקת ) תהי חכמה.
עוד בשנת 2000 הורי עשו לי ביטוח סיעודי בקופת חולים כללית. לא ידענו שהם מעבירים את הביטוח לחברת דיקלה. בסוף שנת 2011 קרתה לי תאונת עבודה, שבעקבותיה רופא תעשייה הפסיק את עבודתי, והיום אני לא עובדת, ואני במצב סיעודי. תלוייה 24 שעות בעזרה של מטפל.
עקב מצבי הסיעודי, שלחתי את כל התעודות הרפואיות לחברת דקלה, והם אמרו לי שאין צורך יותר בתעודות והביטוח ישולם לי. על סמך זה נכנסתי לבית אבות, עקב גילי הצעיר יחסית, אבל חברת דיקלה התכחשה פתאום להבטחות שלה, ומכיוון שלא יכולתי לעמוד בתשלומים הכבדים, סולקתי משם, ועכשיו אני בבית חסרת אונים, והם עדיין מסרבים לשלם לי.
למרות ששלחתי לכם הוכחה על מצבי, דחיתם אותי ולכן אני מצרפת פה את הפרוטוקול של ביטוח לאומי, המוכיח את חוסר יכולתי לתפקד, ואת מכתב הדחייה שלכם.
שלום רב!
אך זה קשור לרפואה תעסוקתית. ?????????????
במידה ואת חושבת שאת זכאית לתשלום מחברת הביטוח הרי ניתן לפנות לעו"ד שיכול לעזוור לך בנדון. כמו כן הרי יש ממנה על החברות הביטוח וגם מוסד מבקר המדינה.
בהצלחה ובריאות מלאה.
 
שולה
08:58 02.02.14
אחות מזה 40 שנה.
סובלת מדיסטוניה ביד ימין פעילה וגם ביד שמאל .מתקשה בכתיבה ופעילות מוטורית עדינה מטופלת במרפאת הפרעות תנועה עם המלצה להפסקת עבודה .
עדין לא פניתי לרופא תעסוקה לביצוע .
כעת 18 חודשים לפני יציאה לפנסיה מעונינת בבדיקה והפסקת עבודה עקב אי כושר.
כמה ימי מחלה אפשר לקבל דרך רופא תעסוקה ? מה עלי לעשות בהמשך ?
אודה על תשובה מהירה .
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
09:05 02.02.14
מספר ימי מחלה העומדים לרשותך אינם רלוונטים רק לצורך משכורת. רופא תעסוקתית ימליץ או לא על אובדן כושר עבודה ללא הגבלת זמן או זמני.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  52  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
תאונות עבודה   רפואה תעסוקתית   אובדן כושר עבודה   מחלות מקצוע   רופא תעסוקתי   מחלות ריאה   נכות
RSS RSS פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית