בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים פורומים רפואיים כלליים»פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית עמוד 2

פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית עוסק במגוון מחלות הקשורות לסביבת עבודה. פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית נועד לעזור לכם בנושאי: מחלות ריאה, סרטן, נכות, אובדן שמיעה, אובדן כושר עבודה, מחלת עור, אסטמה.
מנהלי פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית:
ד''ר מרק-אלן לוי
לפרטים נוספים
ד''ר טמיר גפן
לפרטים נוספים
מבקש תשובתכם ותודה מראש

1. רופא תעסוקה קבע שעלי לעבוד חצי יום וחצי יום ע"ח חופשת מחלה (לשנה)
קבע שאני יכול לעבוד בתפקידי (ממונה על הבטיחות) היתי מקבל מידי חודש אישור חופשת מחלה מרופא המשפחה

2. המעביד התנגד ושלח אותי לועדה רפואית לעובדי מדינה (עובד עירייה 25 שנים)
הועדה קבע 73% נכות לצמיתות ואי כושר לעבוד בכל תפקיד (כלומר עלי להפסיק לעבוד בכלל)

3. .המעביד לא מנחה אותי ולא סיכם איתי עד היום דבר . אני מבקש חופשת מחלה מרופא המשפחה אך איני יודע אם בעתיד אני ימשיך לקבל (עומדים לזכותי כ-450 ימים)

השאות שלי
א. האם ועדה הרפואית לעובדי המדינה קובעת סופית
ב. האם דווח הועדה מחייבת את רופא המשפחה להנפיק תעודת מחלה על בסיס החלטת הועדה ולא רק מפני שרופא המשפחה יודע את מצבי הלקוי .
ג. האם ביטוח לאומי מכיר בהחלטות ועדה הרפואית (משרד הבריאות ) לעובדי המדינה

בתודה
מלכנר דוד
שלום
הוועדה קובעת אתה יכול לערער. זכותך להשתמש בכל ימי מחלה לפני הוצאה לגמלת נכות זה מקנה לך ותק. רופא המשפחה יכול להמשיך להנפיק תעודות אך עקרונית החלטת הוועדה שווה תעודה.
 
מלכנר דוד
15:48 30.10.11
לא התיחסתם לשאלי
האם ביטוח לאומי מכיר בהחלטות ועדה הרפואית (משרד הבריאות) לעובדי המדינה

בתודה
דוד
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
08:11 31.10.11
אין קשר בין הוועדות . וועדה של משרד הבריאות דנה בהמשך שירותך . וועדה של ביטוח לאומי תקנה לך נכות . והן יכולות לקבוע אחוזי נכות שונים.
 
ערן
12:24 05.04.15
אני עובד בשירות המדינה 17 שנה בשנתיים וחצי האחרונות קיצר רופא תעסוקתי את שעות העבודה ל 4 ביום נגמרו לי ימי המחלה וכעת אמי אמור ללכת לועדה רפואית של עובדי המדינה.האם מה שהועדה קובעת למשל 50 אחוזי נכות ועקב כך ירידה בשכר זה אומר שביטוח לאומי משלים את השכר שנפגע.
 
ליאור
22:17 29.03.15
שלום רב
האם זהנכון שרופא תעסוקתי יכול לתת הגבלות בעבודה ליותר משלושה חודשים כלומר 9 חודשים או שצריך לבוא כל תקופה מסויימת להאריך את הגבלה.

ליאור
 
ד''ר טמיר גפן  
16:41 30.03.15
היי!
בהתאם לבעיה הרפואית ובהתאם להחלטת רופא תעסוקתי. במידה ומדובר בבעיה כרונית שאין צפי בשיפור הקביעה יכולה להיות לתקופה ארוכה יותר.
בחודש מאי 2014 עברתי תאונת עבודה, שבעקבותיה אושפזתי מספר ימים בבית חולים והתגלה כי פרצתי את הדיסק. הייתי בחופשת מחלה במשך 50 יום מתוך 90 יום המגיעים לי עפ"י חוק. ולאחר מכן חזרתי לעבודה. תוך כדי המשכתי עם טיפולי פיזיוטרפיה וכאשר זה לא עבד הרופא שלח אותי להתרשמות מול רופא תעסוקתי. רופא תעסוקתי הוציא מכתב רשמי בו עדכן את המעסיק מבחינה רפואית מה המגבלות והיכולות שלי.
לפני מספר ימים, כאשר המעסיק ביקש שאעשה משהו מסוים הנמצא בגבול היכולות שלי, מצבי הבריאותי החמיר ואושפזתי פעם נוספת בבית חולים. מה הזכויות שלי נכון לרגע זה? האם אני יכול להגיש תביעה נוספת לביטוח לאומי? האם אני יכול לתבוע את הביטוח של המעסיק בעקבות החמרת המצב?
אודה לתשובה דחופה!
שלום אם אושפזת בגלל בעיה הקשורה לעבודה זה תאונת עבודה ויש לפעול כמו הפעם הקודמת. במידה וקבלת נכות בתאונה הראשונה אתה יכול לכשות החמרת מצב אם מבחינה רפואית יש הצדקה התקפים של כאבי גב זה קורה זה לא החמרת מצב. לגבי לתבוע הביטוח של המעביד אתה יכול לא תמיד זה מתקבל יפה על ידי המעביד אבל זה זכותך המלאה.
 
אבי
10:01 24.02.15
קיבלת פיצוי חד פעמי? כמה אחוזי נכות קבעו לך בפעם הראשונה? למייטב ידיעתי ונסיוני, אותו רכשתי במסגרת טיפול מול החברה המרכזית למימוש זכויות, קביעה של 10% זיכתה אותי בפיצוי חד פעמי, לא הגיע לי מעבר לכך מבחינה רפואית. יכול להיות שגם לך מגיע פיצוי חד פעמי או פיצוי חודשי אחרי ההחמרה. אל תזניח.
 
לילך קליימן
21:42 11.02.15
שלום רב,

האם מעסיק רשאי לדרוש חוות דעת של רופא תעסוקתי דרך קופת החולים, וזאת במקרה שהתקבלה חוות דעת מרופא באופן פרטי?

תודה רבה
התשובה היא כן יז לו זכות.
שלום רב,
קנינו מזרון לטקס חדש לילדה שלנו, והוא הגיע עם ריח של דבק מגע.
דיברתי עם היצרן והוא אומר שהריח נובע מדבק מגע מהיר שבו משתמשים בתהליך הייצור להצמדת הבד למזרון, ושתוך יומיים הריח יתנדף ואין שום סכנה.
האם באמת אין בעיה להשתמש במזרון שיש בו דבק מגע? האם לא יפלוט חומרים רעילים לאורך זמן?


תודה,
מיכל
 
ד''ר טמיר גפן  
19:06 10.02.15
שלום רב!
משום שיש אין לא מעט סוגי דבקים הרי לא ניתן לדעת באלו דבקים השתמש היצרן. לכן עדיף להמתין מספר ימים עד שהריח יתנדף.
החומרים מהדבק לא ממשיכים להשתחרר לאוויר?
(בכל זאת זה מזרון עליו ישנה ילדה קטנה...).
תודה
לרוב דבק שמשתמשים להדבקת מסוג זה מפסיק לשחרר ריחות לאוויר .
מכול מקום במידה ויש ספקות יש לבדוק מול יצרן באיזה דבק השתמש וגם ניתן לבקש את תו בטיחות שלו.
שלום רב לפני כחודש נפלתי במסגרת העבודה, החלקתי ונפלתי על הגב התחתון והרגל. נגשתי לטיפול במוקד מכבי. האורטופד ביקש ממני לעשות צילום לגב אך סירבתי מאחר והייתי בחודש הראשון להריוני. נשלחתי הביתה לנח המקום הכחיל והכאבים העזים המשיכו. לאחר יומיים החלו הפרשות חומות מהנרתיק, לא ייחסתי לכך חשיבות בגלל הכאבים בגב אשר הסיחו את דעתי. שלושה ימים לאחר ההפרשות החל דימום מסיבי, לאחר בדיקות עי רופא הנשים הופנתי למיון מאחר וההריון הפסיק להתפתח כנראה בגין הנפילה. הכאב הנפשי הוא עצום בעיקר לאור העובדה כי אנו מנסים קרוב לשנתיים להיקלט. הרופאים הינם יודעים בוודאות מדוע הפלתי, יחד עם זאת טוענים כי יתכן וההפלה נגרמה כתוצאה ישירה מניפלתי. מה עליי לעשות? כיצד עליי לפעול מכאן?
צר לשמוע בהחלט סיפור עצוב.
וגם מקרה די מסובך. מכל מקום יש מקום לתבוע את ביטוח לאומי בגין תאונת עבודה. כמו כן, יש לקבל יעוץ של עו"ד טוב שעוסק בסוגיות אלו משום שמדובר במספר פגיעות כולל נפשית (כפי שעולה מדבריך).
במידה ויש שאלות נוספות ניתן לפנות גם בטלפון.
 
אורם
10:19 31.01.15
היי אני בן 30 בריא .ב4 חודשים האחרונים ביצעתי סדרה של בדיקות הדמיה הכוללות בדיקה אחת מכול דבר סיטי גרון מוח חזה רנטגן חזה ומיפוי עצמות עמוד שדרה האם גדל הסיכוי לחלות באופן משמעותי עכב כך?
 
ד''ר טמיר גפן  
18:29 31.01.15
לא ברור מדוע בן 30 ושהוא בריא עושה בדיקות הדמיה כל כך רבות?
סיכוי לחלות מי מה?
 
אורם
18:37 31.01.15
עכב בליעת גוף זר החלה סדרה של בדיקות לאחר מכן נמצא המנגיומה אז עשו עוד בדיקה לוודא שאכן מדובר בהמנגיומה .השאלה שלי עם עכב סדרה של הבדיקות עולה בסיכון לחלות בסרטן עכב הקרינה ואם כן האם באופן משמעותי או זניח ?אשמח לתשובה תודה רבה
 
ד''ר טמיר גפן  
 
18:51 31.01.15
זאת רשימת רמות קרינה מבדיקות שונות.

Airplane travel (0.005 mSv/hour)
• Barium enema (7 mSv)
• Chest X-ray (0.10 mSv)
• CT scan of abdomen (10 mSv)
• CT scan of chest (8 mSv)
• CT scan of head (2 mSv)
• Dental X-ray (0.09 mSv)
• Mammogram (0.7 mSv)
• X-ray of skull (0.07 mSv)
• Whole-body CT scan (10 mSv)
 
אורם
20:32 01.02.15
קודם כול תודה רבה על התשובה אך לא מבין מה זה אומר תוכל לפרט? רק שאלתי האם סדרה כזאת של בדיקות הדמיה כמו שציינתי מעלות את הסיכון לחלות בסרטן באופן משמעותי תודה מראש וסליחה על הטרחה
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
21:21 01.02.15
תחלק את הסדרה על פני החיים שלך זה יהפוך לזניח אין משמעות לעליית הסיכון כאשר אין לך שום כלי כדי לשלוט על זה תהיה בריאה כד 119
 
אורם
23:42 01.02.15
לא משנה בכול זאת תודה על העזרה כנראה שהשפה קשה מידי בשבילי אולי בגלל שאני לא מהתחום
 
ד''ר טמיר גפן  
23:48 01.02.15
צרפתי טבלה על פיה ניתן ללמוד תוסםת סיכון לאוכלוסיה של 100000 לפתח סרטן מחשיפה זו או אחרת לרמות קרינה שונות. חישוב של סיכון נעשה בדרך כלל על אוכלוסיות גדולות.
 
אורם
12:51 02.02.15
דוב תודה אך עדיין לא מבין את בטבלה האם תוכל לפרט בקצרה במילים שלך מה הסיכון לחלות לאחר סדרה של בדיקות הדמיה האם סיכוח משמעותי או שסיכון אפסי או זניח?
קיבלתי 8 ימיי מחלה עקב תאונת עבודה מי אמור לשלם לי אותם ?
האם התשלום הוא לפי הכללים של ימיי מחלה רגילים שבהם לא מקבלים תשלום על היום הראשון ועל היום השני והשלישי מקבלים חמישים אחוז תודה רבה
 
ד''ר טמיר גפן  
15:44 28.01.15
תכנס לאתר של ביטוח לאומי ויש הסבר מפורט.
 
יובל
10:49 27.01.15
שלום..
ב- 21-09-13 נפצעתי בתאונת עבודה מוכרת ע"י ביטוח לאומי.
נכנס לי מברג לעין ימין וכתוצאה מכך יש לי פזילה ושיתוק עצב V1 (עצב 5 ו - 6 ).
מאז התלוננתי רבות על כאבי ראש אך אף רופא לא לא התמקד בנושא זה וכן גם אני.
לאחרונה כאבי הראש החמירו ואף תכיפותם הפכה יומיומית.
כאב הראש ממוקד מאחורי העיניים חד ואורך כשעתיים בערך בשעות הבוקר באופן קבוע ובנוסף יש לי נזלת וכאבי עיניים בייחוד בעין הפגועה.
אציין גם כי יש לי בעיות דיסקים בגב ובצוואר ופיברומיאלגיה ולצורך זה אני מדביק מדבקה של בוטרנס ומשתמש גם בטרמדקס 100 מ"ג מידי פעם.
האם יש קשר בין כאבי הראש לתאונה הנ"ל ?
האם מדובר בכאב ראש מקבצי?
האם התרופות גורמות לכאב הראש?
האם יש מקום לתבוע החמרת מצב?
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
13:29 27.01.15
נראה לי שקודם צריך לאבחן את הבעיה אצל נוירולוגיה ולאחר מכן כל האופציות פתוחות
שלום

אני עובד מדינה בעבודה משרדית באינטנסיביות גבוהה (מחוייב ל9 ורבע שעות עבודה ביום) כאשר בנוסף לזה אני נוסע ביום כשעתיים - סהכ נעדר מהבית בממוצע כ12 שעות ביום

בחודשים האחרונים היו 4 אירועים של ורטיגו BPPV שבכל פעם השביתו אותי למשך מספר ימים עד לביצוע פיזיוטרפיה שמסדרת את הסחרחורות

מאחר ושהסחרחורות האל המופיעות בתדירות גבוהה ובדרך כלל בעקבות עייפות גדולה שנובעת מהאינטנסיביות בעבודה - אני מעוניין לפנות לרופא שיוכל להמליץ לי על קיצור יום העבודה בשעה (על חשבוני) לתקופה של שנה כדי לצאת מהמעגל הזה של עייפות וחזרת הורטיגו

מאחר ואין אפשרות רגילה לעובדי מדינה לעבודה במשרה חלקית הייתי רוצה לפנות לרופא שיוכל להמליץ רפואית ואז יוכלו להסדיר את העניין בעבודה

אשמח לאכוונתכם האם הדבר אפשרי, למי עלי לפנות ומה השלבים

בתודה
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
11:01 20.01.15
שלום
כידוע לי אין קשר הוכרח בין ורטיגו ועייפות. אבל נניח שרופא ארג יכתוב זאת אתה תפנה לרופא תעסוקתי של קופת החולים או יותרמדויק ה אאג יפנה אותך לקבל המלצה על קיצור שעות ואז צריך לשלוח את זה לנציבות לעבור וועדה רפואית שתאשר את זה. זה ההליך בהצלחה
 
שמואל
21:33 24.01.15
תודה רבה על התשובה
1) מה המשמעות של ועדה רפואית ? מה קורה שם ? האם יש בדיקות רפואיות ?
גם אם אני מבקש שהצמצום באחוזר המשרה יהיה על חשבוני(ירידה של 20 אחוז בשכר לצמצום של 20 אחוז בשעות העבודה) עדיין התהליך הוא זהה ?
3)כמה זמן בדרך כלל נשמל תהליך כזה ?
4) מה התהליך אחכ כדי לחזור למשרה מלאה ?
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
07:53 25.01.15
אם אתה מעוניין לרדת בהקף המשרה אין וועדה זה רק בינך לבין המעביד אבל אחר כך זה בעיה לעלות חזרה כי הוא יקבל משהו על התקן. וועדה רפואית בודקת המסמכים הרפואיים שלך אותך ומקבלת החלטה בהתאם. זה יכול להיות זמני או קבוע גם כאן הם יכולים שרירותי להוריד אותך משרה ורז זה בעיה. או לקבוע יום עבודה מקוצר זמני על חשבון חופש מחלה. התהליך לפחות חודשיים שלוש.
 
ענת
18:29 21.07.14
אובדן כושר
 
ענת
18:35 21.07.14
שלום אני רוצה לשאול שאלה בקשר לועדה מקרן פנסיה אני לו עובד מעל שנה ויש לי ועדה של הקרן רופא תעסוקתי לו רוצה להביא לי אישור על אובדן כושר בגלל שאני לו עובד אז להגיש את המיסמכים של רופא אורטופד של הטיפולים לועדה בלי אי כושר אבקש יעוץ תודה
 
ד''ר טמיר גפן  
20:35 21.07.14
על פי הנוהלים רופא תעסוקתי לא מטפל במי שאינו מועסק מעל ל - 3 חודשים.
ניתן לקחת כל אישור או מסמך שלדעתך יכול לעזור לך ולשקף את מצבך. במידה דורשים ממך רק מכתב מרופא תעסוקתי יש לפנות לרופא תעסוקתי באופן פרטי
 
אילנה
20:43 14.01.15
איך פונים לרופא תעסוקתי פרטי ?
 
ד''ר טמיר גפן  
22:22 14.01.15
תפתחי אינטרנת ותבחרי הרופא תעסוקתי מהרשימה של הרופאים.
 
קארה אדיר
05:22 12.01.15
שלום רב !
בדיקת סי טי אחרונה שביצעתי הממצאים הראו 2 בלטי דיסק(LS-S1,L3,L4)
L4-L5 בלט דיסק עם לחץ משמעותי על השק הדורלי.
מקצועי הוא חשמלאי בנין. עבודה הכרוכה בפעולות שונות ומגוונות הקשורות ומשפיעות במלואן או בחלקן על הגב. וגורמות לי לא לאחת לכאבים בעוצמות כאלו או אחרות.
האם אני יכול להמשיך בעבודתי זו .
האם לא יכול להיגרם נזק חמור יותר באם אמשיך בעבודתי זו.
האם יש מקום למגבלות בעבודתי זו
לתשובתכם אודה.
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
06:40 12.01.15
בלט דיסק זה מצב משתנה כמו הכאב שלך וכלל לכשות טיפולים ולבצע פעילות גופנית סדירה. לגבי אפשרות של החמרה היא תמיד קיימת אתה צריך להיות זהיר
 
קארה אדיר
04:46 13.01.15
תודה על תשובתך המהירה , אך עדיין נותרו השאלות האם במצבי הנוכחי אני מתאים לעבוד כחשמלאי בניין עם כל המשמעויות ? ומהי כוונתך כי עלי להיות זהיר?
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
07:09 13.01.15
התשובה לשאלה אינה יכולה להינתן בלי בדיקה רפואית.
 
קארה אדיר
20:57 14.01.15
שלום!
לצורך העניין נבדקתי רפואית ולא נמצאו מגבלות מיוחדות בבדיקה (באותו היום לא סחבתי רגל ).
בדיקה רפואית לא תשנה את הפעולות שאני נדרש לעשות בשל עיסוקי כחשמלאי .כאמור ,פעולות של הרמה ,סחיבה ,עמידה ממושכת על סולמות ,כיפופים,נסיעות ברכב מיטלטל וכו'
ושוב האם אין בפעולות אלה בכדי לגרום נזק מצטבר וחמור יותר לגב באם הם נעשות בזמן ממושך?
 
ד''ר טמיר גפן  
22:20 14.01.15
שלום רב!
הממצאים שצוינו בבדיקת CT ככל הנראה לא חדשים וזה לא הפריעה בעבודתך עד לאחרונה לכן לקבוע כושר עבודה ניתן רק לאחר בדיקה מקיפה כולל תוצאות בדיקות עזר.
מראש לא ניתן לדעת היאם עבודה זו או אחרת יכולה להחמיר את המצב אך ישנה סבירות לא מבוטלת שבעבודה פיזית מאומצת תכול החמרה במצב.
בהצלחה.
שלום רב,
אני עוסקת כרגע בפיתוח תכנית חדשה ל"קשת" בערוץ 2, ומעוניינת ללוות נפגעי תאונות עבודה בהליכים מול הביטוח הלאומי.
פרטיותכם תישמר ככל שתבקשו.
אנא פנו אליי בטלפון: 054-4588181 אפשר לסמס ואחזור אליכם
יום טוב ורק בריאות, שני צור.
שלום רב
אני זקוקה לאישור מרופא תעסוקתי של אובדן כושר עבודה. מכיוון שאיני עובדת כבר מספר שנים אני לא יכולה ללכת לרופא של קופת חולים. בביטוח מתעקשים איתי שהמכתב מהרופא שלי אינו מספיק ושאני חייבת אישור מרופא תעסוקתי. למי עלי לפנות? האם יש רופאים תעסוקתיים פרטיים שאני יכולה לפנות אליהם בכדי לקבל את האישור?
תודה רבה על ההקשבה
גיל
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
14:15 14.01.15
נכון אם אתה לא עובד אתה לא מתקבל לקופות תפנה לרופא פרטי. מנהלי הפורום כאן מקבלים ותמצא מה שאתה צריך גם דרך אינטרנט
 
אנדי
14:53 11.01.15
שלום לכולם.
אבא שלי סובל זמן ממושך מסחרחורות - בערך 8 חודשים.
לפני כחודשיים הוא עיבד הכרה בעבודה. פינו אותו עם אמבולנס לבה"ח. במיון לא מצוא כלום ושיחררו אותו.
הוא ניגש לרופא משפחה שהמליץ לו לבקר אצל קרדיולוג. קרדיולוג ביקש מאבא שלי להתקין אולטר לב.
כעבור שבוע הוא שוב עיבד הכרה בעבודה ואולטר אירה דום לב למשך כ - 3 שניות. בעקבות זאת התקינו לאבא שלי קוצב לב.
למרות זאת סחרחורות לא עברו.
בינתיים במקום כבודה שלו לא מקבלים אותו בחזרה ללא אישורו של רופא תעסוקתי, כאשר רופא תעסוקתי אמר לו לבצע ים בבדיקות שונות, למרות שקרדיולוג רשם שאבא רשאי לחזור לעבודה.
כרגע אנחנו לא יודעים מה לעשות - מצד אחד רופא תעסוקתי לא מאפשר לו לחזור לעבודה מצד שני הוא לא מקבל כלום מביטוח לאומי.
האם הוא זכאי למשהו? האם יש כאן משהו שיכול להסביר לנו מהם הזכויות הבסיסיות שלנו?
תודה מראש לכל מי שיענה.
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
21:09 11.01.15
שלום ראשית לא כתבת במה עובד אבא. שנית יתכן שאם סוג העבודה ולמרות שמבחינת הלב הכל תחת שליטה הסחרחורת מפריעות ולכן הבדיקות שבקש הרופא תעסוקתי. שלישית אם יש לאבא זכות לחופש מחלה כל עוד הוא לא כשיר לעבודה הוא במחלה הרופא התעסוקתי צריך לכתוב זאת אם אין לו זכות צריך לפנות לקרן הפנסיה וגם לביטוח לאומי לקבל ״נכה נזקק״.
בבקשה
ד''ר מרק-אלן לוי תודה על התגובה.
אבא שלי עובד במפעל בביקורת כניסת חומרים.
אכן הסחרחורות מאוד מפריעות לו ורופאים לא יודעים ממה זה. הוא ביקר כבר המון רופאים ואף אחד לא קבע ממה זה.
אתה כובת שיש לפנות לביטוח לאימי לקבל ״נכה נזקק״, האם גם בביטוח הלאומי יעשו לו בדיקות כדי לקבוע אחוזי נכות?
עוד שאלה - לאבא שלי יש די הרבה ימי מחלה מהעבודה, אבל לדעתי זה לא סביר שהוא ישתמש בימים אלו כשרופא תעסוקתי קובע שהוא לא כשיר לעבוד, האם אני צודק לפי החוק?
תודה רבה מראש
כל עוד שיש לו ימי מחלה הוא חייב להשתמש בם. נכה נזקק זה רק למי שאין כל זכות.
שלום רב,
בהמשך לשאלתי על גג האסבסט, צירפתי בשאלתי הקודמת תצלומים והבהרתי כי הגג הוסר לפני כשבועיים ושהוא אכן היה אסבסט (בעקבות פירוקו באופן לא תיקני המשרד לאיכות הסביבה הוזמן לכאן). אודה לכם אם תגדילו את התמונה של הגג (בקלות רבה, באמצעות cut ו paset של התצלום לכל מסמך פתוח) כך שתוכלו לראות את השברים שבסיומות הגלילים בצידו הימיני בעיקר לאורך הסיומות שבקצה ה"גליל" הראשון, השישי, השמיני והתשיעי. הואיל והגג כבר לא נמצא, החשש שלי כפי שציינתי, הוא מחשיפתי לסיבי האסבסט עד כה, במשך 4 שנים כשבחודשי הקיץ הייתי הרבה במרפסת או בצמוד למרפסת כשדלת המרפסת פתוחה (ומדי פעם טיאטאתי אותה). תודה רבה.
 
ישיי
17:31 01.01.15
שלום ,
אני אחרי תאונת עבודה.וקבלתי אחוזי נכות עבור ליקוי לבעית קרסול ואי תפקוד מלא של קרסול רגל ימין כולל קושי בנהיגה.וזאת עקב נפילה שבגינה בוצע שחזור של 2 רצועות בקרסול. האם כדאי להגיש תביעה לניידות.
האם בגלל שהבעיה רק ברגל אחת.לא ניתן להגיש בקשה

ישראל
 
ד''ר טמיר גפן  
18:07 01.01.15
לגבי כדאיות אנו לא הכתובת.
שלום,
אני חייל שעוד רגע משתחרר ורוצה לעבוד בצביעת בתים אחרי השחרור.
עד כמה זה פוגע בבריאות? האם מסיכת נשימה באמת מסננת את כל הרעלים? על מה יש להקפיד?
תודה מראש
יש לעבוד על פי הוראות היצרן. רוב הצביעה הביתית אינה מהווה שום בעיה מיוחדת
שלום רב
אני עובד מזה שנה בתחנת מעבר לחומרים מסוכנים
במקום יש ריחות חריפים מאוד שעם הזמן לומדים להתרגל אליהם
האם הריחות או עבודה במקום מסוג זה יכולה לפגוע לי בבריאות באיזשהו אופן
אודה על תשובה במהרה
מפנייתך לא ניתן להבין כלום!!
חומרים מסוכנים - מה זה? יש לחומרים אלו שמות?
יש לא מעט חומרים בעלי ריח לא נעים אך אין בהם שום סכנה.
לא ניתן לענות לשאלה שמנוסחת בצורה שכזו.
 
אורן
10:16 12.10.08
האם יש אחוז תחלאוה גבוה במקומות מסוג אלה
 
ד''ר טמיר גפן  
16:20 12.10.08
השאלה לא לעניין. בלי פירטי שמות של החומרים, ריכוזים של החומר ופרטים נוספים אין על מה לתת תשובה.
ד"ר גפן
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
13:54 12.10.08
חסרים פרטים רבים לגבי החומרים סוג כמות אופן החשיפה כדי לתת תשובה
דר נכבד שלום
ברצוני לדעת אם:
א. שימוש במפזר חום באמבטיה פולט חומרים מסוכנים מהפלסטיק לנשימה בגלל חימומו?והאם זה נצמד לבגדים?
ב. האם שימוש במכשיר למינציה ,הצמדת הניילון לדף פולט חומרים מסוכנים לנשימה?
ג. האם ישיבה ממושכת על כסאות גבוהים מפלסטיק קשיח ,פולטים חומרי פלסטיק לבגדים בשל חום הגוף?
ד. האם כפכפי גומי של חברה איכותית מפרישים חומרי גומי כתוצאה מלבישתם עם רדליים חמות לאחר שטיפה במים חמים?
תודה רבה
 
ד''ר טמיר גפן  
16:17 12.10.08
שלום רב!
ריחות חריפים לא תמיד מלמדים על ריעילותו של החומר. ישנם לא מעט חומרים ללא ריח אך רעילים מאוד. לדוגמה בים המלח אנשים ישבים בבריחות גופרית וריח לא הייתי מגדיר כנעים אך אין הריח זה גורם לנזק בריאותי. ניתן לפרט עוד מספר דוגמאות.
חשוב לדעת מה שמות של החומרים ולבדוק מול מעסיק האים בוצע במקום אי פעם ניטור סביבתי והאים נבדקו ריכוזי חומרים באוויר.
בכבוד רב ד"ר גפן
 
אורן
17:00 12.10.08
חומצות שפכים למינהם חומרים אורגנים למינהם אין לי מושג מי מהם גורם לריח שכן בדרך כלל הכל מגיע סגור בחביות
השאלה שלי היא כללית האם ידוע לכם על ריכוזי תחלואה גבוהים במקומות שמשמים כתחנת מעבר לחומרים מסוכנים
לתת ריכוזי חומרים אני לא יכול לתת אני רק נהג ואין לי מושג בכימיה או דברים מהסוג הזה
שבוע טוב, בעקבות פרשת האסבסט שפרטתי בשאלותי הקודמות (לפני כשלושה ימים), הבנתי שהבעיה עם אסבסט היא בעיקר חשיפה ממושכת. דבר המוביל אותי לשאלה הבאה: כפי שציינתי, גג האסבסט שפורק השבוע היה על משטח באותו קומה של רצפת המרפסות שלי. כלומר, הגג היה בגובה של הריצפה שלהן ובין שתיהן. ולהמחשה - כשהוצאתי רגל מהסורג של המרפסת היא נגעה בגג האסבט. כפי שציינתי שיטחו היה כ 5 מטר על כמטר וחצי. העניין הוא שכשליש מאורכו, עוד לפני שפורק, היה שבור ולא שלם כלומר לא אחיד. כשפניתי בשעתו למשרד לאיכות הסביבה נאמר לי שרק אם מעל שליש מהגג שבור יש חובה להסירו ועל כן לא פניתי לבעל הדירה בעניין. כי סברתי לתומי שאם החוק אינו מחייב להסיר אסבסט ששליש ממנו שבור, כנראה זה לא מסוכן. ואולם, בדיעבד אני חושבת שהייתי נתונה למעשה בחשיפה כרונית לאסבסט השבור במשך שנותי מגורי בדירה - 4 שנים! יתרה מזאת, במשך כל חודשי הקיץ לאורך שנות מגורי בדירה נהגתי להשאיר את דלת המרפסת שהיא דלת הזזה רחבה, פתוחה לרווחה כשאני צמודה למרפסת וכמעט בתוכה, קרי, רק שולחן העבודה חצץ ביני לבינה והכל פתוח. בערבים שלמים נהגתי לעבוד ממש במרפסת. לאור כל זאת אני חוששת שהייתי נתונה בחשיפה כרונית לסיבי אסבסט. האמנם? האם חשיפה כזו גרמה לי לנזק בלתי הפיך גם אם מדובר בנזק שיתן אותותיו עוד 20 שנה? אודה על תשובתכם.
שלום שב!
קשה לדעת מה היה המצב של הלוח וכמה סיבים הוא פלט לכן קשה להריך את חומרת החשיפה.
רמת חשיפה נמדדת בכמות הסיבים ל M3 באוויר.
לא ניתן לדעת נגרם נזק או לא נגרם.
 
חנה
22:57 23.12.14
תודה ד"ר טמיר על תשובתך המדאיגה... אם אשלח לך תצלום של הגג עם הקטע הבעייתי האם תוכל לקבל אמדן לגבי מידת החשיפה? תודה שוב.
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
07:14 24.12.14
אני מבין שרוב הזמן את מעבירה על המרפסת שוכבת על הרצפה כדי לנשום הגג של השכן. תהיו רצינים אין כל סיבה הגיונית לחשוש שיש חשיפה משמעותית בנסיבות המתוארות מקרים יוצאים מן הכחל לפי ההגדרה הם יוצאים מן הכלל. בריאות שלמה.
 
חנה
 
14:16 25.12.14
ד"ר לוי שלום ושוב תודה על תשובתך המרגיעה. הלוואי ואת מירב זמני הייתי מבלה ברביצה במרפסת... אך כפי שציינתי, אני עובדת רוב הזמן מהבית במחשב הממוקם צמוד לדלת ההזזה של המרפסת שבקיץ פתוחה לרווחה ובעקבות אותו פירוק אסבסט קצת למדתי יותר על הנושא ועל משמעות של חשיפה ממושכת לסיבי אסבסט. לכן חששתי שאולי אכן נחשפתי באופן כרוני. תשובתו של ד"ר גפן קצת הדאיגה אותי ותשובתך כאמור הרגיעה אותי אז למען השקט הנפשי אודה לכם אם תוכלו להציץ בתצלומים המצורפים כי איני אשת מקצוע ואיני יודעת מה זה מקרה חריג. אני ממליצה להגדיל את התצלום של גג האסבסט על מנת שתוכלו לראות שהסיומת שלו לאורכו אינה אחידה ויש שברים לאורכה (בתצלום השברים מופעים בצד הימיני ובולטים בעיקר לאורך הסיומות שבקצה ה"גליל" הראשון, השישי, השמיני והתשיעי). אודה על תגובתכם אם אכן יש בסיס לחששותיי. שטח הגג על פי מדידות המשרד לאיכות הסביבה 4 מטר על מטר וחצי: מדירתי, כזכור, יש יציאה לשתי מרפסות. בתצלום 1: גג האסבסט לפני שפורק והמרפסת הצמודה לו מאחור; תצלום 2: המרפסת השנייה, שמצד הגג, עליה וצמוד לה ביליתי לא מעט כפי שפירטתי. צמוד לה מימין ניתן לראות את המשטח ממנו פורק האסבסט; תצלום 3: אותה מרפסת שמצד הגג, וניתן לראות את דלת הזזה ואת מסך המחשב שמולו אני יושבת וישבתי בכל תקופות הקיץ בארבע שנים אחרונות עם הדלת פתוחה.תודה רבה.
 
חנה
 
14:18 25.12.14
 
חנה
 
14:19 25.12.14
 
ד''ר טמיר גפן  
17:26 25.12.14
מתצלומים אלו לא ניתן אפילו ללמוד שזה אסבסט וגם לא ניתן ללמוד מה המצבו. היאם הוא מתפורר או לו. למען ספק אפשר לצבוע אותו בצבע שמונע את התפוררות שלו ובכך למנוע פליטת אסבסט במידה וקיימת. כמו כן אבשר לבצע בבית בדיקה סביבתית ולבדוק רמת אסבסט
 
חנה
21:26 25.12.14
תודה ד"ר טמיר על תשובתך. הגג הזה הוסר שבוע שעבר והוא אכן היה אסבסט (בעקבות פירוקו באופן לא תיקני המשרד לאיכות הסביבה הוזמן לכאן). אם תגדילו את התמונה תוכלו לראות את השברים שבסיומות הגלילים בצידו הימיני (ניתן להגדיל את התמונה ע"י העתקתה ואז הגדלתה). הואיל והגג כבר לא נמצא, החשש שלי כפי שציינתי, הוא מחשיפתי לסיבי האסבסט עד כה, במשך 4 שנים כשבחודשי הקיץ הייתי הרבה במרפסת או בצמוד למרפסת כשדלת המרפסת פתוחה (ומדי פעם טיאטאתי אותה). תודה רבה.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  55  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
תאונות עבודה   רפואה תעסוקתית   אובדן כושר עבודה   מחלות מקצוע   רופא תעסוקתי   מחלות ריאה   נכות
RSS RSS פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית