בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים פורומים רפואיים כלליים»פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית עמוד 2

פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית עוסק במגוון מחלות הקשורות לסביבת עבודה. פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית נועד לעזור לכם בנושאי: מחלות ריאה, סרטן, נכות, אובדן שמיעה, אובדן כושר עבודה, מחלת עור, אסטמה.
מנהלי פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית:
ד''ר מרק-אלן לוי
לפרטים נוספים
ד''ר טמיר גפן
לפרטים נוספים
שלום לאחר טיפולים כדורים זריקות דיקור אני עדיין עם כאבים חזקים שמקרינים לרגל וליד. הרופאה המליצה לגשת לרופא תעסוקתי. אני בעלת משפחתון כעשר שנים עצמאית. מה ההליך לעצמאית? תודה
אותו הליך כמו לשכירים. רק ההמלצות נתנות לך גם בתור המעסיק.
במידה ואת לא מתאימה לעסק שלך תוכלי לפתר את עצמך.
 
מירי
13:26 02.06.14
שלום,
אימי חלתה בלוקמיה לפני כ-5 חודשים, מאז ועד היום היא לא עובדת, גם לא תוכל לעבוד ב-6 חודשים הקרובים לפי מכתב רופא מטפל.
יש לציין כי יש לה מחלות קודמות כמו סוכרת, קוצב לב ועד יומה האחרון בעבודה היא עבדה ככח עזר לקשישים. בנוסף, יש לה % נכות מביטוח לאומי לפני גילוי הסרטן.
האם אני באמת צריכה מכתב מרופא תעסוקתי כדי להודיע על התפטרות מהעבודה הנוכחית וכדי לקבל את הזכויות המגיעות בעקבות "פיטורים"?

לתשובתכם המהירה אודה.
 
ד''ר טמיר גפן  
16:49 02.06.14
לא צוין בת כמה האם.
כמו כן יתכן ומעסיק מוכן לבד לפתרה ולא יהיה צורך במכתב של הרופא תעסוקתי. באופן עקרוני יש להמתין עד להחלמה ובמידה ותרגיש טוב הרי תוכל לשוב לעבודה.
שוב הכול תלוי בגילה ובמצב רפואי קודם ומצב לאחר סיום הטיפולים.
שלום,
לפני חודשיים פרצתי דיסק (l3l4) שבוע לאחר סבל בבית ללא יכולת לזוז , עם כאבי גב והקרנה ותחושת שריפה ברגל שמאל, פונתי לבית חולים ואושפזתי (בוצעו ct ו mri שהראו לחץ על שורש העצבים משמאל). בוצעו פעמיים הזרקות במרפאת כאב, מוזמן לצריבה בעוד חודש. מטופל במשככי כאבים טרגין וליריקה ובטיפול כירופרקט, יש הפניה לפיזיוטרפיה. ימי מחלה נטו בינתיים 38, לא ברצף. האם יש משמעות לרצף בנושא 90 ימים? בביקור אצל האורטופד אמר שמעבר ל 90 יום מחוייב רופא תעסוקתי במטרה לחזור הדרגתית לעבודה (פחות שעות...), האם אכן מחוייב רופא תעסוקתי? גם אם יש לי מספיק ימי מחלה ?(יש לציין כי יש שיפור משמעותי בכאב אך עדיין הגב התחתון כואב והרגל 'מושכת' , חייב לשכב אחרי ישיבה של כשעה...ומוגבל ביכולת לעמוד/ללכת יותר מעשר דקות)

תודה, ליאור
 
ד''ר טמיר גפן  
16:47 21.05.14
רופא תעסוקתי לא חובה בכלל. לגבי ימי מחלה רק במידה ומדובר בתאונת עבודה מוגבלים רופאים לתת מעל 91 ימי תאונה כולל גם רופא תעסוקתי.
תמיד רצוי לנסות לשוב לעבודה ככל שאפשר מוקדם אך לאחר שלא צוין לגבי טיב העבודה הרי לא ניתן להמליץ דבר.
האם רופא תעסוקתי מטעם מקום העבודה מוסמך לקצר חופש מחלה שניתן על ידי רופא תעסוקתי של קופת חולים עפ"י המלצת המנתח לחופש מחלה ?
שלום רב!
רופא תעסוקתי לא מקצר ולא מאריך. הוא כותב את דעתו לגבי חופשת מחלה. גם רופא תעסוקתי של קופת חולים לא תמיד מקבל את המלצות של מנתח או מומחים בתחום אחר - לדוגמה אורטופד או קרדיולוג.
שוב - כל דבר לגופו של עניין במידה והמלצתו הנה הגיונית ומגובה מבחינה רפואית הרי הוא חתום על ההמלצה.
 
שני
18:30 13.05.14
שלום, ב5.5 בדרכי לעבודה בעודי בהסעה, הנהג עלה על במפר מבלי להאט לפני וכתוצאה מכך נחבלתי בראש,בצוואר ובגב. חשתי בכאבים באותו רגע וכשהגעתי לעבודה שוחררתי על ידי המנהלת שלי מפאת הכאבים. משחזרתי ממקום העבודה עצרתי בטר"ם,שם עשו לי צילום וראו שאין שבר אך הצילום הראה שעמוד השדרה היה ישר וזה מראה על טראומה כלשהי שקרתה לגוף.

רציתי לדעת אם יש מקום לתבוע את חברת הביטוח של חברת ההסעות בנוסף לביטוח לאומי. כמה פרטים אודות המקרה:
הנהג באופן תמידי נוסע בפראות, לא הייתי חגורה והיו עדים למקרה בהסעה, קיבלתי חמישה ימי מחלה והפניה לפיזיותרפיה, ארבעה ימים לאחר המקרה נסעתי לחופשה באילת, הכאבים ממשיכים עד היום.

האם במידה ואתבע את חברת הביטוח של חברת ההסעות הם יתעניינו בפרטים האלה? האם כדאי בכלל להיכנס לתביעה נגד החברה כשלא מצאו שברים או פגיעות אחרות מלבד כאבים והעמוד שדרה שיצא ישר?

תודה !
 
ד''ר טמיר גפן  
20:38 13.05.14
שלום רב!
ניתן לתבוע את כולם אך מדובר באירוע תאונתי שהוא התרכש רק לאחרונה. יש להמתין ולראות האים ישנם נזקים כתוצאה מהאירוע.
אימי נפגעה בתאונת דרכים בדרכה לעבודה.
הביטוח הלאומי קבע לה דרגת נכות מסויימת, בהתבסס על חוות הדעת, והממצאים הרפואיים שהיו בידינו.
במהלך הבדיקות, אימי ביקרה אצל מספר רופאים, כשכל אחד מהם התמקד בחלק מסויים בפגיעה, ואף אחד מהם לא ביצע בדיקה מקיפה מלאה של כל הגורמים האפשריים.
בסופו של דבר, לאחר שעברנו בדיקות אצל מספר רופאים, התגלה ממצא נוסף, שגם לו יש השפעה על התופעות שנרשמו בפרוטוקולים של הביטוח הלאומי במספר וועודת שבהן הופענו.

כאשר באנו לרופא תעסוקה, בכדי לבקש טופס החמרת מצב, הרופא סירב, וטען שמכוון שלא נקבע אחוז נכות ע"י הביטוח הלאומי, עבור חלק הגוף המסויים הזה, הוא אינו מאשר כי מדובר בהחמרת מצב.
כאשר ניסינו לאמר לו כי התופעות המצויינות בפרוטוקולי הוועדות, קשורות בקשר ישיר גם לפגיעה זו, הוא טען שאין זה מעניינו, אלא אך ורק הסעיפים והמקומות בגוף שעליהם כבר נקבע אחוז נכות מסויים, מהווים עילה להחמרת מצב.
לטענתו - מכוון שמדובר במקום אחר, הוא לא מאשר טופס להגעה לוועדות הביטוח הלאומי.

מה נוכל לעשות במצב כזה ?
על פי המקובל ועדה רפואית של ביטוח לאומי היא שקובעת לגבי נזק ונכות שנגרמה כתוצאה של התאונת עבודה. רופא תעסוקתי בשאלת החמרת מצב יכו להתייחס רק לסוגיות שנידונו בפרוטוקול הועדה. לדוגמה במידה ודנו לגבי נכות בגב ולאחר זמן מה הנפגע מדווח על בעיות כתף או צוואר - רופא תעסוקתי יכול להתייחס רק לגבי נכויות שנקבעו ע"י ביטוח לאומי ולא לגבי דברים החדשים.
במידה וישנן בעיות חדשות יש לפנות לביטוח לאומי בכדי שביטוח לאומי לשם הכרת בעיות אלו מחדש ע"י ביטוח לאומי
 
ניק בדוי
13:08 12.05.14
בעקבות תשובתך, הייתי מעוניין לדעת אם עלינו פשוט לשלוח את הממצאים החדשים, לביטוח הלאומי, ללא טופס החמרת מצב ?

תודה מראש
 
ד''ר טמיר גפן  
21:13 12.05.14
לגבי הפרוצדורה אין אני מכיר אותה. תבדקו בפורום עורי דין אך לעשות זאת.
 
ניק בדוי
16:53 13.05.14
האם אני נחשב כמוכר בתור נפגע תאונת עבודה? בשל תאונת דרכים שקרתה לי לפני שלושה שנים, שבעקבותו הגב התחתון שלי נוזק עם שברים קטנים, ולאחר שקרה לי תאונת עבודה שנפלתי על הגב, ומאז יש לי קצת בעיות הליכה שהחמירו במקצת בשנים האחרונות, האם זה אפשרי לתבוע את ביטוח לאומי ואת חברת ביטוח במצב כזה?
השאלה לא ברורה.
לדעתי יש לנסח אותה מחדש.
בכבוד רב דר גפן
 
עוז
17:43 11.05.14
אלירן שלום,

ראשית ד"ר טמיר גפן - לדעתי הוא ניסח את שאלה הכי ברורה שיש, השאלה היא מתי קרתה תאונת עבודה? לפני מספר חודשים, יש לברר אם עשה בדיקות רפואיות או הגעש תביעה לביטוח לאומי בשל נזק בגב התחתון.

אלירן - 1. בנוגע לשאלתך, ככל שהתאונה הראשונה היא תאונת דרכים על פי שהוגדר כחוק, אתה זכאי לתבוע את חברת הביטוח אשר ביטחה בביטוח חובה את הרכב הפוגע (בתנאי שיש לך פרטי רכב הפוגע וביטוח שלו\ה) או אתה יכול לתבוע חברת ביטוח שלך מצד שלך או מצד ג' בהתאם לנסיבות התאונה.)

2. בנוגע לתאונת עבודה, קודם להכיר בזה על ידי ביטוח לאומי כתאונת עבודה, לאחר שתגיש מסמכים מתאימים.

לתשובה של כל זה, האם הנזק שאתה מתאר הוא נזק מצטבר אשר נגרם משתי התאונות והמלצה שלי הוא להפריד (ככל שניתן) בין הנזקים על מנת לשייך כל אחד מהם לתאונה הרלוונטית.

העניין מסתבך שאתה לוקח את הדברים לפועל, לשם כך עדיף לך לפנות לייעוץ משפטי, בעזרת ייעוץ נכון, שירות טוב ומחיר סביר.זה יחסוך לך עבודת מסמכים וכאב ראש, והתהליך יהיה יותר קצר עבורך.

בהצלחה!
 
דניאל
13:29 23.04.13
סליחה שאני נודניקית אך עלה עניין נוסף- הבוס שלי דורש שאתן לו העתק של המסמכים הרפואיים שלי של חוות הדעת של המומחים שאצלם הייתי.
לפי החוק אני נתתי לו את המסמכים של החופש מחלה. אני חייבת לתת לו את הסיכומים של הרופאים? זה לא מידע אישי שלי וחסוי? הוא יכול לדרוש ממני לראות את כל המסמכים הרפואיים שלי?
שוב תודה רבה על העזרה!
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
09:41 24.04.13
בשום פנים ואופן לכל היתר הוא יכול לדרוש שתבדקי על ידי רופא תעסוקתי מטעמו שלאותו רופא תביא את המסמכים כאשר זה נשאר מידע חסוי לחלוטין
שלום רב ,

הנני בחור בן 50+ סובל מאטקסיה שמקורה בניוון מוחון במעקב . כמו כן מטופל בליתיום עקב התקף מני לפני 30 שנה .
עוסק בעוזר הוראה בבית ספר תיכון - מזה 4 שנים .
לאחרונה לחציפ כבדים מצד ההנהלה , ויחס פוגע המשפיע על יציבות הליכה שלי ומצבי הנפשי (נוטה לאובססיביות ) , לחץ דם לא יציב עקב הניכור של ההנהלה ורגישותי .

האם מצדיק המלצה להפסקת תעסוקתי ?
האם אני יכול להגיש התפטרות מיידית על רקע רפואי ?
יש לצין שלאחרונה נבדקתי במרפאת חוץ בבלינסון ( נורולוגיה ) והרופאה איבחנה
שוב את האבחנה - CEREBELLAR SYNDEROM ואטקסיה קשה .

אני חש מצוקה , תודה
 
alma
12:50 18.02.14
הנני עובדת כבר 24 שנה במרכז רפואי גדול. חליתי השנה בסרטן השחלות דרגה 3 עברתי ניתוח קשה ואני אחרי 8 חודשים של כימוטרפיה קשה ותופעות של נוירופציה ועייפות קשה. משרתי היא 30ש"ש בשבוע. מה הזכויות שלי לגבי קיצור שעות העבודה או לגבי אופציה של - לא לחזור יותר לעבודה. באם יאושר לי קיצור שעות עבודה/קיצור משרה זה בטח יהיה זמנית? והאם ההשלמה תהיה מימי המחלה שאוטוטו ניגמרים לי!??? או שיש קרן מיוחדת לכך?? אשמח להבהרה
 
ד''ר טמיר גפן  
13:17 18.02.14
שלום רב!
ראשית בריאות מלאה.
לגבי קיצור שעות. בדרך כלל קיצור שעות נעשה לא משעות הגלובליות. הקיצור לפי כמה שעות את עובדת ליום ואיך השעות אלו פרוסות.
לגבי לא לחזור לעבודה שוב כל בן אדם מחליט לעצמו אך הקביע של מסגרת תעסוקתית לאחר מחלה ממושכת נעשת דרך רופא תעסוקתי ובהתאם להתרשמותו. בדרך כלל שעות חסרות מורידים מימי המחלה שנותרו ואין קרן מיוחדת. ישנם אנשים שיש להם פוליסות ביטוח לאובדן כושר עבודה חלקי או קרנות פנסיה שמפצות במידה ומדובר באובדן כושר עבודה חלקי ולא רק מלאה.
בכבוד רב ד"ר גפן
 
ד''ר טמיר גפן  
13:17 18.02.14
שלום רב!
ראשית בריאות מלאה.
לגבי קיצור שעות. בדרך כלל קיצור שעות נעשה לא משעות הגלובליות. הקיצור לפי כמה שעות את עובדת ליום ואיך השעות אלו פרוסות.
לגבי לא לחזור לעבודה שוב כל בן אדם מחליט לעצמו אך הקביע של מסגרת תעסוקתית לאחר מחלה ממושכת נעשת דרך רופא תעסוקתי ובהתאם להתרשמותו. בדרך כלל שעות חסרות מורידים מימי המחלה שנותרו ואין קרן מיוחדת. ישנם אנשים שיש להם פוליסות ביטוח לאובדן כושר עבודה חלקי או קרנות פנסיה שמפצות במידה ומדובר באובדן כושר עבודה חלקי ולא רק מלאה.
בכבוד רב ד"ר גפן
 
ליטל
11:32 30.04.14
שלום, אני עובדת כ10 שנים משמרות. 2 משמרות לילה כל שבוע ועוד משמרות אחרות. לאחר כל משמרת לילה אני מרגישה נפוחה ובצקתית. לאחרונה ביצעתי USכליות והתברר שיש לי היסתידויות וציסטה. אני רוצה לשאול האים אבחנות האלה אפשר להגדיר כמחלת מקצוע? אני רוצה לסיים את תעסוקתי בלילות. איך אני יכולה להיתפתר ולקבל פיצועי? האים זה אפשרי?
 
ד''ר טמיר גפן  
18:03 30.04.14
שלום רב!
אין שום קשר בין ציסטות והיסתיידויות בכליות לבין עבודה במשמרות לילה.
לגבי הפסקת עבודה בלילות. ראשית יש לדבר עם המעסיק לבדוק את האפשרויות. אפשר גם להפסיק את העבודה תוך דיווח למעסיק אודות רצונך.
לגבי הפיצויים - מדובר בפורום רופאים לרפואה תעסוקתית ולא במרכז לפיצויים.
בהצלחה!!!!!!!!!
שלום רב
אני מורה כ- 5 שנים , יש לי רקע של קרישתיות יתר עם ארועים קודמים. לאחרונה עברתי ניתוח TIPS בורידי הכבד וכתוצאה מכך אני סובלת מאנצילופתיה ונוטלת שני כדורי ריפקסימין 200 מ"ג פעמיים ביום להקלה. יש לי תופעות לוואי שונות כגון: רעד בידיים, עייפות, צורך להתפנות, לעיתים בלבול וחוסר מיקוד. אני בבית כחודשיים וחצי מאז הניתוח ומתפקדת במסגרת המגבלה. אני מוזמנת לרופא תעסוקתי בקרוב, מאחר ואינני חשה בטחון ויכולת פיזית ונפשית לחזור להיקף המשרה שעבדתי בה קודם כמורה. האם קיים סיכוי להפחית את המשרה בחצי? מה עושים עם לא נותרו מספיק ימי מחלה?

תודה רבה.
שלום רב!
במידה ומצבך ירוד ייתכן וגם רופא יקבע אי כושר מלא לתקופת מה ובהתאם למצב הקלינו ותוצאות בדיקות העזר כולל בדיקות מעבדה.
במידה ואין ימי מחלה פונים לקרן פנסיה או לחברת ביטוח או לביטוח לאומי.
בהצלחה. !!!
 
אבי
23:18 18.04.14
היי רציתי לשאול מה היא הסטטיסטיקה ומה מראים המחקרים לגבי חשיפה תעסוקתית לאזבסט נניח חשיפה של 10 שנים לבן אדם לא מעשן האם יש מקום לדאגה ? מה כדאי לעשות במצב כזה
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
10:47 20.04.14
היי כבר יותר מ 10 שנים שאין חשיפה לאסבסט אז לא ברור על מה אתה מדבר
 
אבי
12:20 20.04.14
אני שואל לגבי קרוב משפחה שעובד ונחשף במסגרת העבודה שלו מידי יום לאזבסט ואזבסט צימנט(פירוק גגות אזבסט והתקנת גגות ) עכשיו זה יותר ברור? הוא לא עובד עם חליפה או מסיכה אשמח לתשובה תודה מראש
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
17:31 20.04.14
אסבסט ממנו מכיל פחות מ 10%אסבסט ובעיקרון לא מהווה בעיה בריאותית פירוק גגות אסבסט צריך להשעות רק על ידי חברות מוסמכות עם ציוד הגנה ואישורים. חשיפה לאסבסט בחוק דורש פיקוח רפואי במשך 30 שנה כי סיכון לחלות מתמשך. אם אכן הקרוב משפחה עובד ללא הגנה ללא פיקוח יש לדווח למשרד העבודה. הסטטיסטיקה לא שווה כלום בלי מידות חשיפה וסוגי אסבסט.
 
אבי
20:43 20.04.14
 
קלאודיה
06:17 03.04.14
האם רופא שאני נשלחת אליו מטעם המעסיק מראה למעסיק מסמכים רופואיים שלי ומשתף אלו תרופות אני נוטלת,או שהם מקבלים רק סיכום ביקור?
 
ד''ר טמיר גפן  
15:32 03.04.14
במידה ואת חותמת על ויתור סודיות רפואית מול הרופא ומול מעסיק הרי אין לך מה להסתיר והרופא יכול להעביר את דו"ח כולו. כמובן אפשר לדבר עם מעסיק ועם רופא ולסכם לגבי סוגיה זו שתשלח למעסיק רק את הסיכום והמלצות בלי להתייחס לתרופות ובעיות שלא נוגעות לעניין כושר עבודה.
 
קלאודיה
21:00 02.04.14
אני עובדת בקבלת קהל מעל 10 שנים במשרד ממשלתי.אני בלחץ נוראי מהקהל,מעומס היתר ומהעבודה מולם,ורופא תעסוקתי של קופח מאוחדת נתן לי פטור של חצי שנה לעבוד עם קהל,בהסתמך על פגישה בלבד. המעסיק מפנה אותי לרופא מטעמו,הפרופסור הכי מוכר בתחום....מה הסיכויים שלי ללא מסמכים רפואיים,על סמך שיחה בלבד לקבל אישור זהה?
 
אודי
22:08 01.04.14
שלום,
אני נהג בקוקה קולה ולא מזמן נפלו אל האצבע שלי ארגזים ואלה גרמו לי נזק לאצבע,
איך אוכל לדעת אם זו תאונת עבודה ומה אני רשאי לקבל, אולי חופש עד שהאצבע תחלים? מה עוד?
 
צוריאל
14:27 23.11.13
שלום רב,

עברתי תאונות עבודה, הרמתי רמקול 25 קילו וכתוצאה מהפעולה אבחנו לי פריצת דיסק.

עברתי ניתוח לשאיבת דיסק + שחרור העצב ( הקרנה לרגל ימין ) , המנתח שלח אותי לרופא משפחה שקבע לי תור לרופא תעסוקתי...

רציתי לדעת האם הוא יכול לתת לי עבודה משרדית , באותה מחלקה שלי ? אפילו אם אין כרגע תקן כזה ?


מקווה שהבנת , המון תודה ד"ר !
 
ד''ר טמיר גפן  
19:39 23.11.13
רופא תעסוקתי נותן המלצות רפואיות ועל המעסיק לייסם אותם בשטח במידת האפשר. במידה ולמעסיק אין אפשרות להעסיק אותך במגבלות שקבע רופא תעסוקתי יכול להיות גם תהליך של פיטורין.
אני מקווה שקיבלת מה שמגיע לך מביטוח לאומי. לבעלי הם עשו הרבה בעיות והיינו צריכים לערב עורך דין כדי שיכירו לו בכל הפגיעות ויקבעו אחוזי נכות לאחר פריצת דיסק.
 
אלעד
10:12 05.08.13
שלום.
לפני כשבועים קיבלתי מכתב מרופא תעסוקתי שרשם מגבלה של הרמת משקל מעל חמש קילו ואסור לבצע כיפופים חוזרים של הגב..אני עובד כמחסנאי..יש לציין שאני לפני ניתוח גב..הבאתי את המכתב למנהל שלי והוא אמר שהוא יטפל בענין..נכון לעכשיו עבר שבוע ואני עדיין מרים משקלים מעל 5 קילו ומבצע כיפופים...האם הוא רשאי לתת לי להמשיך לבצע את העבודות האלה?ומה קורה במקרה של תאונת עבודת עבודה מה אני מרים משקל גבוה והמצב הבריאותי מחמיר?
האם זה יחשב כתאונת עבודה?
ובזמן לאחר הניתוח מי אמור לשלם לי את התקופה בה אהיה באובדן כושר עבודה?
תודה רבה
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
10:48 05.08.13
ראשית אתה לא אמור להרים מבחינה בריאותית אם אתה מרים יש לך אחראיות. שנית קביעת כושר העבודה מרופא תעסוקתי מחייבת את המעביד.
שלישית יתכן שבעמדת עבודה שלך אין עבודה מתאימה למגבלות כך שאו מעבירים אותך תפקיד או אתה צריך לחזור לרופא תעסוקתי לקבל אובדן כושר עבודה זמני או חופש מחלה (עם מכתב מהמעביד שכותב שאין לו תפקיד אחר).
רביעית לגבי חופשת מחלה זה תלוי אם זה מוכר לך כמחלת מקצוע/תאונת עבודה צריך לפנות לביטוח לאומי אם לא מוכר זה יהיה חופש מחלה ואם נגמר לך חופש מחלה צריך לפנות לקרן הפנסיה.
 
מוזס
20:08 21.08.13
אני עובד שב"ס מרופא מומחה עמוד השדרה קיבלתי עכב מצב בריאותי הגבלת שעות עבודה ל-5שעות.(פריצת דיסק בצוואר ועמוד שדרה מותני).
הייתי אצל רופאה תעסוקתית דרך קופת חולים הכללית היום.
לא נתנה לי מכתב כלשהו אך טענתה שאליה לבדוק עם רופא שב"ס ורק אז תשלח לי מכתב. שאלת האם זה מקובל שעליה לבדוק עם רופא העבודה מה נוח לו או היא אמורה להחליט ואליהם לקבל את החלטה. והיא אמורה לתת חוות דעת על פי הבדיקה והמסמכים שמולה ולא בתאום עם שב"ס מה שנוח להם הרי לי נגרם נזק
אני עובד שב"ס מרופא מומחה עמוד השדרה קיבלתי עכב מצב בריאותי הגבלת שעות עבודה ל-5שעות.(פריצת דיסק בצוואר ועמוד שדרה מותני).
הייתי אצל רופאה תעסוקתית דרך קופת חולים הכללית היום.
לא נתנה לי מכתב כלשהו אך טענתה שאליה לבדוק עם רופא שב"ס ורק אז תשלח לי מכתב. שאלת האם זה מקובל שעליה לבדוק עם רופא העבודה מה נוח לו או היא אמורה להחליט ואליהם לקבל את החלטה. והיא אמורה לתת חוות דעת על פי הבדיקה והמסמכים שמולה ולא בתאום עם שב"ס מה שנוח להם הרי לי נגרם נזק
רופא תעסוקתי ביקש ממקום העבודה להחליף לי תפקיד לצמיתות עקב בעיות רפואיות ,לאחר כשנה הוצעה עבודה חלופית שנבחנה חודשיים ואושרה ,לאחר שנתיים הוחלפו שני בעלי תפקיד והחלו להתכחש להחלטת הרופא אפילו בבוז ואוימתי שאם לא אעשה עבודות נוספות פשוט אעוף מהעבודה , מה עלי לעשות בריאותי החמירה יותר מאז החלטת הרופא ,מהאומר החוק ?.
אין חוק יש המלצת הרופא ויש עו"ד. לגבי החלפת תפקיד זה לא תפקידו של הרופא - רופא תעסוקתי רק ממליץ מיגבלות ובהתאם למגבלות נעשית התאמת התפקיד.
במידה ויש סיכום של רופא שהמליץ לגבי המלצה מסויימת והמעסיק מסרב הרי אפשר לצרף את הסיכום הכתוב למנהל החדש.
בשאלות הפרשנות יש ועד או במיקרים חריגים בתי משפת ו בתי דין לעבודה. כמובן יש עו"ד שעוסקים בתחום דיני עבודה.
 
שמואל רוחופור
08:04 21.08.12
אני עובד כמחסנאי ומורה לספורט 25 שנים נפגעתי בעבודה בתאונת עבודה יש לי 2 פריצות דיסק בצוואר רופא תעסוקה לא מאשר לי לחזור לעבודה בשלב זה.
1.האם היא יכולה לתת הוראה למעסיק שאני יעבוד פחות שעות ללא פגיעה בשכר?
2.האם היא יכולה למנוע ממני לחזור לעבודה לצמיתות?
3.מה אז ממה אני יתפרנס?
4.מהם סמכיות רופא תעסוקה?
5.האם אני יכול לחזור לעבודה ללא אישור רופא תעסוקה ומה המשמעות של כך?
אני מאוד מבולבל ולא יודע מה לעשות אני אב ל5 ילדים
תודה
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
08:11 21.08.12
שלם
ראשית בריאות שלמה.
שתיים האם מדובר בתאונת עבודה או לא?
שלישית אפשר להפחית בשעות ובטיב העבודה אם זה מקובל על המעביד ולהשתמש בימי מחלה כדי להשלים שעות של משרה אם יש לך רזרבה.
אפשר לקבוע שאתה לא כשיר לסוג עבודה מסויימת לצמיתות בהחלט אבל אפשר לפעמים גם למצוא רופא שיגיד אחרת.
אתה יכול לחזור לעבודה בלי אישור אם המעביד מסכים או לא שם לב עקרונית הוא ידרוש אישור מרופא תעסוקתי על מנת לדעת מה מותר ומה אסור.
מכל הנקודות הכי חשוב זה האם מדובר בתאונת עבודה או לא .
 
שמואל רוחופור
23:03 21.08.12
אני נפגעתי בעבודה אך עדין לא הגשתי עדין תביעה לביטוח לאומי
רופאת התעסוקה ביקשה מהמעסיק פרוט של העסקתי בעבודה
מנהל בית הספר "מנפח" את עומס העבודה לדעתי הוא רוצה שאנילא יחזור לעבודתי אני חושש שרופאת התעסוקה על סמך מכתבו תסרב להחזיר אותי לעבודה מה שיגרור את פיטורי
מה אני יכול לעשות?
אני עובד כמורה לספורט ומחסנאי בבית ספר כתוצאה מפריצת דיסק בצוואר רופאה תעסוקה לא איפשר לי חזור לעבודה לאחר בקשות שלי הסכים להחזיר אותי לעבודה עם מגבלות לא להרים משאות כבדים לא לרוץ ולא לקפוץ וכן החזיר אותי ל 6 שעות למשך חודשיים ניסיון (הגשתי תביעה לביטוח לאומי לתאונת עבודה אך לא קיבלתי עדין תשובה)
1.האם אני יכול לפנות לביטוח לאומי בתביעה לנכות?
2.מה המשמעות אם רופא תעסוקה יחליט שאני לא כשיר לעבודה שלי לצמיתות עקב מצבי הבריאותי?
תודה
 
ד''ר טמיר גפן  
15:34 27.09.12
היי!
במידה ובעקבות התאונה נותר נזק קבוע יש לפנות לביטוח לאומי בשאלת נכות.
לגבי עבודה הרי במידה ורופא תעסוקתי מתרשם שחזרתך לעבודה יכולה להחמיר את מצבך הבריותי הרי אין הוא יכול לאשר חזרתך. במידה ואין אופציה לעבודה מתאימה אחרת או עבודה במגבלות הרי ייתכן ויש מקום להמליץ על פרישה מסיבה בריאותית.
 
שמואל
17:48 27.09.12
מה זה אומר?
 
ד''ר טמיר גפן  
10:11 28.09.12
זה אומר מפסיקים לעבוד מסיבה בריאותית.
 
מיכל
20:25 25.03.14
שלום!
בעלי נפצע בברך במסגרת שרותו הצבאי לפני כ-19 שנה.
מזה כ10 שנים עובד כנהג משאית . בשתיים האחרונות הזדקק לשני ניתוחים עקב החמרה במצב.
לצערו ימי המחלה נגמרו לו. נשאלת השאלה האם רופא תעסוקתי יכול לעזור לו לקבל דמי תאונה מביטוח לאומי? האם יכול לתבוע א.כ.ע זמני?
תודה
 
ד''ר טמיר גפן  
20:53 25.03.14
רופא תעסוקתי במסגרת קופת חולים קובע כשירות עבודה ולא עוסק בקבלת דמי תאונה. לגבי אי כושר זמני שאלה היא ול מי התביע? במידה מול חברת ביטוח הרי דבר תלוי בתנאי הפוליסה.
שאם באמת מדובר בתאונת עבודה הייתי ממליצה לך לפעול בנושא ולקבל את הפיצויים המגיעים לך. פריצת דיסק זה לא צחוק, ועוד 2. בעלי סובל מאחת ולא מצליח לתפקד. אני גם אמא ל-3 ולכן לקחתי עו"ד שיעזור לי (אם אתה באזור המרכז - ממליצה על עו"ד סיגל רייך)
יודעת כמה זה מתסכל..שיהיה בהצלחה בכל אופן!
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
11:14 21.08.12
הצטרפותיך והמלצותייך נראים חשודים של פרסום סמוי אבקש או לרדת מהאתר או להפסיק המלצות.
 
ד''ר טמיר גפן  
07:07 22.08.12
אין לי מה להוסיף לשובתו של ד"ר לוי
בהודעה אז הגבתי, בסך הכל רציתי לעזור ולא התכוונתי לפגוע באף אחד...
 
רון
13:41 25.03.14
במקום עבודתי עד לפני כ- 15 נחשפתי לחומרים כימיים מסוכנים. ברצוני לשאול עד אחרי כמה שנים אפשר להיות בטוחים שלא תהיה השפעה לחומרים אלו או לפחות סכנה מינימלית. יש הגדרה של מספר שנים של תקופת חיביון. האם זה מתייחס לתקופת החשיפה הראשונה או לתקופת החשיפה האחרונה. בכלל מדוע לאחר מספר רב של שנים עדיין עשוייה להיות השפעה. האם זה בגלל היחלשות המערכת החיסונית בשל הגיל?
בתודה
 
ד''ר טמיר גפן  
18:46 25.03.14
שלום !
דבר תלוי בחומר ומשך ועוצמת החשיפה.
לדוגמה סרטן מסוג מזוטליומה יכולה להופיעה לאחר 35 שנה ואף יותר לאחר חשיפה לאסבסט.
שלום

יש לי אישור מרופא תעסוקתי של קופ"ח לעבוד ללא קהל,אישור שנתקבל ממנו לפני שבוע.מלבד זאת לא מתשנה כלום במקום העבודה.המעביד כבר ביקש ממני לגשת לרופא מטעמו .האם זה תקין
תודה
 
ד''ר טמיר גפן  
17:32 18.03.14
כן. זכותו של המעסיק לבקש חוות דעת נוספת מרופא מטעמו.
 
קלאודיה
22:01 18.03.14
ואם ישנה אי הסכמה בין הרופא מטעמם לרופא של הקופה? מי המחליט...
 
ד''ר טמיר גפן  
23:48 18.03.14
אפשר לבקש רופא שלישי בורר מוסכם לשני הצדדים.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  53  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
תאונות עבודה   רפואה תעסוקתית   אובדן כושר עבודה   מחלות מקצוע   רופא תעסוקתי   מחלות ריאה   נכות
RSS RSS פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית