בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים פורומים רפואיים כלליים»פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית עמוד 2

פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית עוסק במגוון מחלות הקשורות לסביבת עבודה. פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית נועד לעזור לכם בנושאי: מחלות ריאה, סרטן, נכות, אובדן שמיעה, אובדן כושר עבודה, מחלת עור, אסטמה.
מנהלי פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית:
ד''ר טמיר גפן
לפרטים נוספים
ד''ר מרק-אלן לוי
לפרטים נוספים
 
מושיקו
10:15 07.06.15
שלום

לפני כחצי שנה נפגעתי בעבודה. התאונה הוכרה ע"י ביטוח לאומי. לפני כ3 חודשים חזרתי לעבודה מהחופשת מחלה של התאונה כשיש לי עדיין כאבים בידיים עקב התאונה וכמו כן אני סובל מcts (בעיה עצבית) באחת הידיים שנגרמה לי באותה התאונה.
פניתי לרופא תעסוקתי והסברתי לו כי מאוד קשה לי להמשיך לעבוד כך בעבודה עם הכאבים הקשים בידיים
והוא נתן לי אישור שאני עדיין כשיר לעבוד בעבודתי אך עם מגבלה לא לעשות מאמץ פיזי קשה של הידיים.
שאלתי היא:
איך אפשר לקבוע מהי עבודה פיזית קשה של הידיים?
האם המעסיק רשאי לפטר אותי ללא פיצויים בטענה שאינני
כשיר לעבודה ומפני שאני לא מצליח לעמוד בדרישות שהצלחתי לעשות לפני התאונה?

תודה מראש
 
ד''ר טמיר גפן  
17:17 09.06.15
מעסיק במידה ומפטר אמור לשלם בהתאם לחוק.
לגבי פגיעה מה נקבע ע"י ביטוח לאומי לגבי נכות בגין CTS?
לא פורט מה עבודתך ?
 
שי
14:26 08.06.15
שלום אני נהג משאית בתפקידי . לפני כ 3 חודשים נפלתי כיום אני רוצה לחזור לעבודה רגילה המעסיק דורש שאני יביא אישור מרופא תעסוקתי שאני כשיר לנהיגה או לעבודה .

אבקש עזרה .
 
ד''ר טמיר גפן  
17:11 09.06.15
תפנה לרופא תעסוקתי בקופת חולים ותקבל אישור
שלום!
בשנה וחצי האחרונות הועסקתי במשרד הממוקם בקומת מרתף של מוסד רפואי. המרתף יועד למחסנים, ובהעדר מקום, מחסן אחד הוסב למשרד עבורי. המרתף אינו מאוורר. לאחרונה התחלתי לדאוג שמא המרתף מכיל גז ראדון. האם אני רשאית לבקש מהמוסד שיבדוק את אחוז הראדון, גם במקרה שההנהלה מסכימה להעביר אותי לחדר מאוורר בקומות העליונות?
תודה!
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
12:49 02.06.15
שלום. אין מרתף ללא רדון הכל עניין של כמות. הדרך להתפטר מרדון זה אוורור אבל אין. את רשאית לבקש בדיקה בהחלט צריך לדעת שהבדיקה לוקחת מספר חודשים כי משאירים מכשיר במקום זמן רב כדי לקבל הערכה של הפליטה.
אם תועברי לקומות עליונות עדיין אפשר לבקש לאור החשיפה בעבר . יש בכל מקרה מקום לפנות לממונה על הבטיחות שייבדוק. במספר מקומות זה מתבצע בלי שיש בקשה מיוחדת. ואולי יש תוצאות?
כי מדובר במוסד רפואי פרטי קטן (אם כי מפוקח ע"י משרד הבריאות). אין אכלוס בקומה הזו מלבד 2-3 עובדים.
מקווה שיסכימו לבקשתי לבדיקה.
שאלה קטנה נוספת ברשותך, אם חלילה ימצא גז רדון באחוז גבוה, מה ההשלכות של זה?
תודה רבה על המענה המהיר!!
 
מיכל מזל טוב
11:34 28.05.15
עובד שעבר תאונת עבודה ,קבל 3 חודשים שכר בגין תאונת העבודה מביטוח לאומי.גם אחרי 3 החודשים עדין מביא אישורי מחלה בגין תאונת העבודה . מי משלם לעובד? פוליסת אובדן כושר ? חבות מעבידים? או המעסיק משלם מחלה?
 
ד''ר טמיר גפן  
19:22 28.05.15
במידה וביטוח לאומי מכיר בתאונת עבודה וקובע שהעובד עדיין לא כשיר לעבודה משלם ביטוח לאומי. כמו כן ניתן לפנות לביטוח/קרן פנסיה בשאלת אובדן כושר עבודה.
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
12:51 02.06.15
אם העובד עדיין לא כשיר הוא צריך לפנות לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי לקבל נכות זמנית. קרן הפנסיה לא תתערב במקרה של תאונת עבודה . ביטוח אובדן כושר עבודה כן תלוי בפוליסה.
 
אנה
18:38 19.05.15
שלום לכם, ברצוני להתייעץ בנוגע למקרה שקרה לאימי. שבוע לפני
סוף חודש מרץ אימי החליקה ברצפת החדר שבבית המלון. ומאז היא במעקב אצל האורטופד ולוקחת חופשת מחלה. לפני כשבוע עברה ניתוח צמנט. ומאז הנפילה ואחרי הניתוח היא בקושי מתפקדת. רופאת המשפחה שלחה לה הפניה לרופא תעסוקתי. היא הגיעה לאורטופד שלה והוא רשם לה מכתב לרופא התעסוקתי ורשם ממליץ הקלה לאחר ורטברופלסטי ל1. השאלה שלי עד כמה מה שהוא רשם במכתב משמעותי? אימי בקושי יכולה לעמוד או להתכופף וסוג העבודה שלה זה ניקיון במשרה מלאה. היא ממש מוגבלת האם בעזרת המכתב הזה יעשו עימה חסד או שזה חסר תועלת? ואם כן מה עוד ניתן לעשות? אימי בת 57. ועובדת בניקיון. תודה מראש
 
ד''ר טמיר גפן  
19:54 19.05.15
שלום רב!
רופא תעסוקתי בדרך כלל בודק את כל הממצאים וגם את המלצות וממליץ המלצות אופרטיביות עבור המעסיק.
 
אנה
08:18 20.05.15
בוקר טוב, שאלה נוספת ברשותך. האם אימי צריכה לקחת גם מכתב מרופא המשפחה בשביל רופא התעסוקתי?
תודה מראש ויום טוב שיהיה
 
רחל
08:10 20.05.15
עד לפני מספר שנים עבדתי כרתך. ברצוני לשאול האם ניתן לראות בצילום רנטגן נדפי מתכת שהצטברו בריאות או בעיות אחרות כלשהן? האם עדיף צילום CT?
בתודה
שלום,
אמי בת 65, כיום סובלת ממחלת מקצוע ולא יכולה להמשיך בעבודתה. האם היא יכולה לתבוע את ביטוח לאומי לקצבת נכות מעבודה/גמלת פגיעה מעבודה. האם היא זכאית לפיצויי פיטורין בהתפטרות כדין מפוטר? תודה רבה
מי קבע שהיא סובלת ממחלת מקצוע? כמו כן דבר תלוי באיזה מחלת מקצוע מדובר ובמה היא עוסקת. מי שקובע שמדובר במחלת מקצוע זה ביטוח לאומי. במידה והיא עוד לא תבע את הביטוח הלאומי אך נקבע לה מחלת מקצוע?
על בסיס מידע זה לא ניתן להתקדם לשום מקום.
 
יוסי
23:40 19.05.15
היא עובדת באותה עבודת כפיים פיזית 30 שנה, וסובלת מכאבים בידיים ובצוואר כבר כמה שנים. לכן אנו מניחים שזו תוצאה ישירה של עבודתה
 
ד''ר טמיר גפן  
23:54 19.05.15
כאשר מדובר במחלת מקצוע צריכה להיות אבחנה. כאבים זה לא אבחנה לכן לא ניתן להגדיר תלונות על כאבים כמחלת מקצוע. כמו כן לא כל עבודת כפיים גורמת למחלת מקצוע. בין מה שאתם חושבים ובין החלטה של ביטוח לאומי יש מרחק גדול . מחלת מקצוע יש להוכיח והעשרה היא לא מספקת.
 
יוסי
00:33 20.05.15
להוכיח זה אומר לתבוע את ביטוח לאומי? זה יהיה החלק הקל כנראה. מה מומלץ להביא לוועדה? היא נפגעה בידיים, בצוואר ובגב. העבודה שלה כוללת עבודה אינטנסיבית עם הידיים עשר שעות ביום. אילו סיכומי מחלה יעזרו לנו לגלות את התמונה המלאה?
שלום,

התקבלתי לעבודה, אך ביקשו ממני אישור מרופא תעסוקתי.

אופי העבודה: פקידותי לחלוטין- הנה"ח.

סתם מעניין אותי- מה רופא תעסוקתי בודק ? האם הוא מבצע בדיקות גופניות/פיזיות?
אין לי עבר רפואי כלשהו...

תודה,
סתם אחת שחייבת לדעת כל פעם מה היא הולכת לעבור :)
 
ד''ר טמיר גפן  
16:37 10.05.15
גם כאשר מתחילים לעבוד בעבודה פקידותית יש מקומות עבודה שדורשים בדיקת רופא תעסוקתי. לפעמים אין צורך בבדיקה ורופא בודק רק את תיעוד הרפואי וזה ניקראה עבודי צווארון הלבן.
במסגרות עבודה שונות נדרשות לפעמים לעמוד בתקנים מסויימים כמו ISO ועל פי התקנים הללו כל עובד חייב בבדיקת רופא תעסוקתי.
 
אלה
18:33 29.07.14
שלום רב ,
רציתי לברר לגבי הבעלי שכבר 22 שנה בצבא קבע , לפני 8 חודשים נכנס לדיכאון ,חרדה ,נטייה לאובדנות בגלל המפקד החדש ( בעלי משרת בבסיס באילת אנו גרים באשקלון , הוא מגיע רק בסוף שבוע) מאז הוא מטופל אצל פסיכיאטר צבאי ,לוקח תרופות וחודשיים הייה מאושפז במחלקות פסיכיטריות .
פסיכיאטר הוריד לו פרופיל ל45 (דיכאון) והפנה אותו לרופא תעסוקתי צבאי עם המלצה להעברת אותו לתנאים קל"ב.
שאלה היא אם רופא תעסוקתי חייב להקשיב להמלצות ו מה ההקלות מקנה הפרופיל החדש בתור איש קבע .
תודה רבה.
 
ד''ר טמיר גפן  
20:44 29.07.14
שלום רב!
קשה להגיד בלי לדעת מה מצבו הקליני. לדעתי רופא יכול לאשר את ההמלצה.
לגבי הקלות אין אני יודע. יש לבדוק מול רופא תעסוקתי בצה"ל
 
גלעד
22:03 09.05.15
רופא תעסוקתי אישר לי שעות עבודה מקוצרות ללא הגבלת זמן. האם קביעתו מחייבת את המעסיק. או בגדר המלצה בלבד . אם מתקבלת החלטה בועדה של ביטוח לאומי שאיני זכאי לפיצוי בגין אי כושר. עדיין המלצת הרופא התעסוקתי שרירה?
תודה
 
ד''ר טמיר גפן  
22:15 09.05.15
המלצה של רופא תעסוקתי היא בגדר המלצה. הרי לא מדובר בגזר דין של השופט. מדובר בהמלצה רפואית. לרוב המעסיקים מקבלים את ההמלצה. לגבי ביטוח לאומי מדובר בשני מערכות שונות לכן המלצה של רופא תעסוקתי לא מחייבת את ביטוח לאומי ולהפך.
 
גלעד
22:53 09.05.15
ראשית תודה על ההתייחסות המהירה.
אם אכן מדובר בגדר המלצה הרי שהמעסיק אינו מחוייב עפ"י חוק לקבל את ההמלצה אז מה בכל זאת עושים ? לגבי שאלתי השנייה אחדד , נצא מתוך הנחה שהמעסיק מקבל את המלצת הרופא התעסוקתי והוועדה הרפואית מאשרת אחוזים נמוכים אשר אינם מזכים בגמול אזי המלצתו של הרופא עדיין תקיפה.
מודה לך.
 
ליה
23:06 05.05.15
אני מדריכת ספורט ונמצאת בחופשת מחלה 3 חודשים עקב דלקת sij עם בצקת בהיקף של 18 שעות שבועיות וכרגע אושר לי לעבוד 4 שעות ביום ללא עבודה בספורט/פעילות פיזית זאת אומרת 20 שעות שבועיות. האם המעסיק מחוייב לשלם לי לפי מה שהרווחתי במשכורת של הספורט?
 
ד''ר טמיר גפן  
23:14 05.05.15
שלום רב!
במידה ונותרו לך ימי מחלה את יכולה לנצל את ימי המחלה. המעסיק לא חייב לשלם. ייתכן ומדובר בפגיעה בעבודה לכן יש לפנות לביטוח לאומי ואז ביטוח לאומי אמור לשלם. כמו כן יש לבדוק מול קרן פנסיה או ביטוח מנהלים ובמידה ויש לך ביטוח מתאים או קרן פנסיה תקבלי משם (בדרך כלל משלמים לאחר 3 חודשי המתנה כפי שאצלך).
אני בן 55 קיבלתי התקף לב עברתי צנתור, (lad-99% ),והכניסו סטנט, בנוסף אובחנו הצרויות
-prox rca 40% ו dist rca 40-50%.
אקו לב חודש לאחר האירוע התקבלה תוצאה Estimated LVEF-55.
אני עובד במשמרות מתחלפות בחדר בקרה(25 שנות וותק), כאשר בכל משמרת יש עובד אחד במקום, והעבודה כרוכה באחריות ובעומס נפשי רב.
רופאת המשפחה שלחה אותי לרופא תעסוקתי של קופת חולים כללית שהחליט שאין שום מניעה שאמשיך לעבוד רגיל, האם החלטה זו סבירה לאור המחקרים הרבים הקושרים בין עבודת משמרות למחלות לב והאם אני יכול לעשות משהו כידי לשנות את ההחלטה.
 
ד''ר טמיר גפן  
20:28 05.05.15
במידה אינך מרוצה מהחלטת רופא תעסוקתי אתה יכול לפנות למנהל מרפאה ולערער על החלטת הרופא.
 
יוסף
16:20 03.05.15
יש לי נכות מעבודה בגין צרידות 45%.
זומנתי לועדה רפואית ממשרד החינוך.
שאלותי?
האם הועדה של המשרד יכולה להחליט שאני כשיר לעבודה?

יש לי חופשת מחלה עד 30-6 מרופא תעסוקתי. האם הועדה מבטלת את החלטת הרןפא?

אני צרוד עדין ולמרות טיפולים שונים שעשיתי יש הקלה מזערית וברגע שאני מדבר אני נצרד שוב .
מה עלי לעשות במקרה שהועדה של המשרד לא תכיר בנכות?

תודה,
 
ד''ר טמיר גפן  
17:11 03.05.15
שלום רב!
לא צויין גילך ום לא צוין מה אתה מלמד. מכל מקום ככל שידוע לי בגין צרידות לא נותנים 45% נכות.
ועדת משרד החינוך לא יכולה לבטח חופשת מחלה שניתנה ע"י רופא מטפל.
במידה ומדובר בצרידות כרונית ומתמשכת יש לשקול טיפול אצל קלינאי תקשורת ובמידה וזה לא מצליח יש לשקול הסבת מקצוע. כמו כן יש אופציות של לימוד פרטני או קבוצות קטנות וכמו כן שימוש בציוד הגברה במהלך לימוד פרונטלי.
 
מיכל
21:51 30.04.15
שלום רב
לפני כשלושה חודשים נפלתי במסגרת העבודה, החלקתי ונפלתי על הגב התחתון והרגל.
נגשתי לטיפול במוקד מכבי. האורטופד ביקש ממני לעשות צילום לגב אך סירבתי מאחר והייתי בחודש הראשון להריוני. נשלחתי הביתה לנח המקום הכחיל והכאבים העזים המשיכו.
לאחר יומיים החלו הפרשות חומות מהנרתיק, לא ייחסתי לכך חשיבות בגלל הכאבים בגב אשר הסיחו את דעתי.
שלושה ימים לאחר ההפרשות החל דימום מסיבי, לאחר בדיקות עי רופא הנשים הופנתי למיון מאחר וההריון הפסיק להתפתח כנראה בגין הנפילה.
הכאב הנפשי הוא עצום בעיקר לאור העובדה כי אנו מנסים קרוב לשנתיים להיקלט.
הרופאים הינם יודעים בוודאות מדוע הפלתי, יחד עם זאת טוענים כי יתכן וההפלה נגרמה כתוצאה ישירה מניפלתי.
מה עליי לעשות?
כיצד עליי לפעול מכאן?
אני עוברת טיפול פסיכולוגי ופיזוטרפיה באופן קבוע
מיכל לוי
 
ד''ר טמיר גפן  
00:52 01.05.15
שלום רב!
להערכתי את זקוקה לעו"ד טוב וחוות דעת רפואית (רופא נשים) שתקבע כשר סיבתי בין הנפילה והפעלה. יש מספר עו"ד טובים שעוסקים בתחום. תוכלי תכילה לקבל יעוץ ולאחר מכן להחליט.
שלום
נתגעתי בשתי תאונות עבודה:
1. 2009 בעקבות הרמת משאות כבדים - פריצות דיסק צווארי 20% ומותני 10% צמיתה.
2. 2013 נכנס מברג לעין - שיתוק עצב V1, פזילה לימין.
לאחר התאונה השנייה הרגשתי שחרב עלי עולמי...
ואז החלו להופיע סימני פיברומיאלגיה ופוסט טראומה.
לאחר כחצי שנה אכן אובחנתי ע"ראומטולוג כסובל מפיברו ופסיכיאטר כסובל מפוסט טראומה.
ראומטולוג טוען כי לא ניתן לדעת קשר סיבתי לתאונה.
פסיכיאטר טוען כי יש קשר ואף ציין במסמכים.
עד לתאונה בעין עבדתי כמנהל רכש ולוגיסטיקה פעיל ונמרץ ומאז קרסתי ואני כבר למעלה משמונה חודשים עובד כשומר וגם זה מאוד קשה לי עקב הכאבים והתשישות.
אני מטופל למעלה משנה בבוטרנס 10 מ"ג ולאחרונה בעקבות החמרה קיבלתי רישיון לגראס רפואי.
בעקבות הגראס איני יכול לנהוג וגם ממש מפחד שהמעסיק שלי יגלה זאת כי לדעתי יפתר אותי מיידית מהעבודה היות ואני לא יכול להיות מסטול ולאחוז נשק.
אני רוצה לתבוע את ביטוח לאומי על פוסט טראומה ופיברומיאלגיה כהחמרת מצב לתאונה השנייה אך העו"ד אומר שביטוח לאומי לא יכיר בהחמרה זו כי החמרה תוכר אך ורק על פגיעות שהוקרו ביום התאונה.
אני שואל: האם פיברו ופוסט טראומה יכולות להיות החמרת מצב?
האם אני צריך רופא תעסוקתי?
האם לדעתך לאור הסיפור הנ"ל יש קשר סיבתי בין ההחמרות לתאונה השנייה ?
אנא עזור לי.
 
ד''ר טמיר גפן  
20:52 20.04.15
שלום רב!
קשה להגיד מה ביטוח לאומי יהיה מוכן לקבל. מכל מקום ביפרומיאלגיה ותסמונת פוסט טראומטית מתפתחות לא למחרת לאירוע ולוקח זמן של מספר חודשים ואף יותר עד שמחלות אלא מאובחנות ויש דיאגנוזה נכונה. לאור הנאמר לעיל ניתן לתבוע את הביטוח לאומי אך בדרך כלל נדרשת חוות דעת מבוססת ומנומקת שמוכיחה קיומה של קשר סיבתי שכזה. דבר לא פשטו ומורכב וכמובן נדרש עו"ד טוב שמוכן ויודע להילכם מול ביטוח לאומי.
כמובן כל זה לאחר בירור פירטי אירוע והתגלגלות של העניינים
בכבוד רב ובהצלחה ד"ר גפן
 
עומר
09:11 11.04.15
שלום רב,

אני נמצא במשרד עם קיר גבס (הוקם לפני שנה) כאשר אני נמצא במשרד לא עוברת חצי שעה ואני מתחיל להרגיש סחרחורות , לחץ על הגולגולת, בחילות ותחושה של בעירה פנימית, הריח גם מאוד חודרני למרות שאני עובד עם חלון פתוח. שאר העובדים (היה שם עובד לפני ) לא מרגישים את אותן התחושות שלי , האם תיתכן רגישות של אורגניזם בודד לחומר ? האם זה עלול לסכן אותי בחשיפה ממושכת? האם עצם העובדה שהעובדים האחרים לא חשים בכך (יש משרדים עם אותו קיר גבס גם בהמשך המסדרון) מראה שאין כאן בעיה? אני שולל כאן סימפטומים של חרדה כי הבעיה רק במשרד הספציפי הזה ולא בשום משרד אחר עם גיר גבס ישן יותר. אנא תושבתכם.
 
ד''ר טמיר גפן  
23:50 11.04.15
שלום רב!
לא ברור לי מה גורם לתופעות הרי לא נשמע היגיוני שקיר גבס גורם לתופעות מסוג זה. כמו כן, כפי שניתן ללמוד ממכתבך אף אחד חוץ ממך לא חש שום דבר כך שקשה להמליץ משהוא.
שלום, במפעל בו אני עובד מתבצע חיתוך של אלומיניום בקרבת משרדי .
למרות שהחיתוך נעשה באולם גדול ומאווורר אני מרגיש שקשה לי לנשום ומרגיש כאילו יש אבק בתוך המשרד
קולגות שלי לעבודה לא מרגישים זאת, כנראה שיש לי רגישות ייתר
אני כל יום כמעט חוזר הביתה עם כאב בחזה והרגשה של חול בתוך הפה, אני מניח שיש חלקיקי מתכת שנישאים באויר, אבל זה מוזר שהם חודרים עד למשרד שלי למרות שאיזור החיתוך הינו יותר מ 10 מטרים ממני. אני די עובד עיצות, האם אני מסכן את עצמי? עד כמה מותרת חשיפה? הציעו לי לעבור למשרד אחר אך שם יש ריח מאוד לא נעים מקיר גבס שהקימו שם מלפני יותר משנה שגורם לי לסחרחורות, אני לא רוצה להפסיד את מקום עבודתי אבל גם חרד לבריאותי, אני כבר סובל קרוב לשנה, שמעתי מרופאים שהתייעצתי עימם שעל מנת שיהיה נזק יש להיות חשוף לחלקיקים עשרות שנים, האם זה נכון? בבקשה תעזרו לי. אורן
 
אורן
20:38 07.04.15
שלום , אפשר לקבל בבקשה תגובה?
ניתן לפנות למחלקת פיקוח על העבודה ולבדוק רמת חשיפה לחלקיקי המתכת אלומיניום. במידה והרמה מתחת לרמה המותרת הרי אין מקום לחששותך.
 
עומר
11:37 09.04.15
תודה על תשובתך
האם הדבר נכון גם לגבי חיתוך PVC? אני תושב האיחוד האירופי (18 שנים) ואני לא כל כך מכיר את הנוהלים ואופו אכיפתם במדינות מתפתחות ובמדינות עולם שלישי, מהתרשות שלי בכל הקשור למזהמים סביבתיים ישראל איננה מדינה מערבית ולכן אני מאוד חושש שאולי גם במפעלים אין אכיפה מספקת, האם בישראל קיימת אכיפה של הדברים הללו לפי תקן אירופאי? האם המפעל היה מושבת באם התקן לא היה נאכף? אולי יש לך מידע אודות נושא זה?
תודה רבה
 
ד''ר טמיר גפן  
11:34 10.04.15
לידעתך באיחוד הארופי נכללים מדינות שלא כל כך מקפידות על תקנים. בתור אחד שמיחוד הארופי וידע להשתמש באינטרנט יכול היה גם לבדוק לגבי חומר PVC. החומר המוגמר אינו מסוכן ואני כמעט ובטוח שגם אתה שותה מכוסות חד פעמיים שעשויים מחומר PVC. בישראל יש תקנים שחלקם אף מחמירים מאיחוד האירופי.
לגבי תקנים גם כן יש הכול באינטרנט באתר של משרד העבודה. במידה אתה חושש שהמפעל לא עומד בתקנים ניתן לפנות למחלקת פיקוח על העבודה או למשרד הבריאות.
בהצלחה!!!
 
עומר
09:05 11.04.15
תודה רבה על תשובתך אך אני לא מדבר על שתיית משקה חם מכוסות פלסטיק שעלול להיות בעל השלכות בריאותיות (שאני נמנע מכך) אלא על שאיפת חלקיקים לתןך הריאות, הרמפה של החיתוך ממוקמת כ 20 מטר מהמשרד שלי ועדיין אני מרגיש שאני שואף חלקיקים קטנים לתוך הריאות ושקשה לי לנשום, העובדים שעוסקים בחיתוך עצמו בקרבת המכונה עוטים מסכות כיסוי לפה ולאף בעת החיתוך אבל חלקיקים קטנטנים כנראה נישאים עם הרוח ומגיעים עד למשרד ,אני לא חושב שבישראל יש עמידה בכללי היגות במיוחד כשאני מסתכל על זיהום סביבתי, בכל אופן ישראל גם איננה מדינה מערבית וזאת בדיוק הסיבה לחשש שלי שאין הקפדה ובדיקה רצינית של המפעל שבו אני עובד , אני לא יכול להגיד לגבי שאר המדינות באיחוד אני התגוררתי בגרמניה ושם יש הקפדה רבה על נושאים של היגות בעבודה וכולי,
 
ד''ר טמיר גפן  
23:37 11.04.15
שוב שלום!
הרי קשה לתת המלצות באינטרנט בלי להתרשם להנעשה בסביבה. לאור חחשות שלך ניתן לפנות לגורמי הכיפה שבודקים את הוסגיות - מפקח עבודה אזורי ולבדוק מולו את הסוגיה.
שלום,

במשרד שלי אני חשוף לריח לא נעים שבוקע מקיר הגבס ובערך שעה ביום יש ריח מאוד לא נעים של חומר ניקוי שגורם לי לשריפה בגרון ובעיניים וגם לסחרחרות ובחילה והרגשה שאני בוער בפנים והלחיים שלי נשרפות. אני הייתי חשוף לכך פעמיים או שלושה בלבד בערך כשעה בכל פעם. כי עברתי רק באחרונה למשרד מה רמת הנזק האפשרית כאן? האם הגוף יודע להתמודד עם זה? אני לא יודע מה מקור הריח, אני משער שמנקים את הריצפה מעלי וזה מחלחל למשרד שלי. תודה
 
אורן
20:36 07.04.15
דרך אגב אני עם חלון מאוורר פתוח לרווחה אבל בכל זאת הריח ממש חזק.
 
ד''ר טמיר גפן  
20:58 08.04.15
לאחר שלא ידוע מי מה נגרם הריח לא ניתן להגיד דבר.
מבקש תשובתכם ותודה מראש

1. רופא תעסוקה קבע שעלי לעבוד חצי יום וחצי יום ע"ח חופשת מחלה (לשנה)
קבע שאני יכול לעבוד בתפקידי (ממונה על הבטיחות) היתי מקבל מידי חודש אישור חופשת מחלה מרופא המשפחה

2. המעביד התנגד ושלח אותי לועדה רפואית לעובדי מדינה (עובד עירייה 25 שנים)
הועדה קבע 73% נכות לצמיתות ואי כושר לעבוד בכל תפקיד (כלומר עלי להפסיק לעבוד בכלל)

3. .המעביד לא מנחה אותי ולא סיכם איתי עד היום דבר . אני מבקש חופשת מחלה מרופא המשפחה אך איני יודע אם בעתיד אני ימשיך לקבל (עומדים לזכותי כ-450 ימים)

השאות שלי
א. האם ועדה הרפואית לעובדי המדינה קובעת סופית
ב. האם דווח הועדה מחייבת את רופא המשפחה להנפיק תעודת מחלה על בסיס החלטת הועדה ולא רק מפני שרופא המשפחה יודע את מצבי הלקוי .
ג. האם ביטוח לאומי מכיר בהחלטות ועדה הרפואית (משרד הבריאות ) לעובדי המדינה

בתודה
מלכנר דוד
שלום
הוועדה קובעת אתה יכול לערער. זכותך להשתמש בכל ימי מחלה לפני הוצאה לגמלת נכות זה מקנה לך ותק. רופא המשפחה יכול להמשיך להנפיק תעודות אך עקרונית החלטת הוועדה שווה תעודה.
 
מלכנר דוד
15:48 30.10.11
לא התיחסתם לשאלי
האם ביטוח לאומי מכיר בהחלטות ועדה הרפואית (משרד הבריאות) לעובדי המדינה

בתודה
דוד
 
ד''ר מרק-אלן לוי  
08:11 31.10.11
אין קשר בין הוועדות . וועדה של משרד הבריאות דנה בהמשך שירותך . וועדה של ביטוח לאומי תקנה לך נכות . והן יכולות לקבוע אחוזי נכות שונים.
 
ערן
12:24 05.04.15
אני עובד בשירות המדינה 17 שנה בשנתיים וחצי האחרונות קיצר רופא תעסוקתי את שעות העבודה ל 4 ביום נגמרו לי ימי המחלה וכעת אמי אמור ללכת לועדה רפואית של עובדי המדינה.האם מה שהועדה קובעת למשל 50 אחוזי נכות ועקב כך ירידה בשכר זה אומר שביטוח לאומי משלים את השכר שנפגע.
בחודש מאי 2014 עברתי תאונת עבודה, שבעקבותיה אושפזתי מספר ימים בבית חולים והתגלה כי פרצתי את הדיסק. הייתי בחופשת מחלה במשך 50 יום מתוך 90 יום המגיעים לי עפ"י חוק. ולאחר מכן חזרתי לעבודה. תוך כדי המשכתי עם טיפולי פיזיוטרפיה וכאשר זה לא עבד הרופא שלח אותי להתרשמות מול רופא תעסוקתי. רופא תעסוקתי הוציא מכתב רשמי בו עדכן את המעסיק מבחינה רפואית מה המגבלות והיכולות שלי.
לפני מספר ימים, כאשר המעסיק ביקש שאעשה משהו מסוים הנמצא בגבול היכולות שלי, מצבי הבריאותי החמיר ואושפזתי פעם נוספת בבית חולים. מה הזכויות שלי נכון לרגע זה? האם אני יכול להגיש תביעה נוספת לביטוח לאומי? האם אני יכול לתבוע את הביטוח של המעסיק בעקבות החמרת המצב?
אודה לתשובה דחופה!
שלום אם אושפזת בגלל בעיה הקשורה לעבודה זה תאונת עבודה ויש לפעול כמו הפעם הקודמת. במידה וקבלת נכות בתאונה הראשונה אתה יכול לכשות החמרת מצב אם מבחינה רפואית יש הצדקה התקפים של כאבי גב זה קורה זה לא החמרת מצב. לגבי לתבוע הביטוח של המעביד אתה יכול לא תמיד זה מתקבל יפה על ידי המעביד אבל זה זכותך המלאה.
 
אבי
10:01 24.02.15
קיבלת פיצוי חד פעמי? כמה אחוזי נכות קבעו לך בפעם הראשונה? למייטב ידיעתי ונסיוני, אותו רכשתי במסגרת טיפול מול החברה המרכזית למימוש זכויות, קביעה של 10% זיכתה אותי בפיצוי חד פעמי, לא הגיע לי מעבר לכך מבחינה רפואית. יכול להיות שגם לך מגיע פיצוי חד פעמי או פיצוי חודשי אחרי ההחמרה. אל תזניח.
 
ליאור
22:17 29.03.15
שלום רב
האם זהנכון שרופא תעסוקתי יכול לתת הגבלות בעבודה ליותר משלושה חודשים כלומר 9 חודשים או שצריך לבוא כל תקופה מסויימת להאריך את הגבלה.

ליאור
 
ד''ר טמיר גפן  
16:41 30.03.15
היי!
בהתאם לבעיה הרפואית ובהתאם להחלטת רופא תעסוקתי. במידה ומדובר בבעיה כרונית שאין צפי בשיפור הקביעה יכולה להיות לתקופה ארוכה יותר.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  56  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
תאונות עבודה   רפואה תעסוקתית   אובדן כושר עבודה   מחלות מקצוע   רופא תעסוקתי   מחלות ריאה   נכות
RSS RSS פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית