בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום כאבי ראש, מיגרנות

פורום כאבי ראש, מיגרנות יענה על שאלות בנושא כאבי ראש, מיגרנות, סחרחורת, כאבי ראש בהריון, גידול בראש, כאבי ראש ממושכים, כאבי ראש חזקים, טיפול במיגרנה, כאבי ראש אצל ילדים, כאבי ראש בצד שמאל, כאבי ראש כרוניים ועוד.
מנהלי פורום כאבי ראש, מיגרנות:
ד''ר רחל הרינג - חנית
לפרטים נוספים
ד''ר יעקב פוגלמן
לפרטים נוספים
תופעה חדשה לאחרונה מתחילים לי כאבים בראש בצד ימין למטה כזה בחלק האחורי שצמוד לאוזן וזה משפיע על רוב הראש אבל הכאב החד הוא באזור הזה. שאני מתחיל להתאמן בחדר כושר כבר אני מרגיש את הכאב וזה מתעצ לאט לאט. וזה חוזר על עצמו באותו מקום הכאב....כמו כן זה לא מלווה בסחרחורת או בחילה פשוט כאב שמתחיל כזה בצוואר ומתרכז מאחורי האוזן ימין צריך לדאוג או להרגע קצת וזה יעבור
גם לא אכלתי הכי טוב..

כיום בוגר שותה ואוכל טוב.

רציתי לשאול אם יכול להיות שבגלל שלא הייתי שותה טוב כשהייתי קטן
כיום סובל מכאבי ראש ושרירים ?
התחשמלתי לפני חודש, (מ 220 VAC כשהזרם זרם דרכי מיד אחת ליד השניה , דרך הלב כנראה) ועדיין אני מרגיש רע, ביחוד כאבי ראש מתמידים, סחרחורת קלה והרגשת יציקות בטון באזניים וכאבי שריפה בעיניים. יש מה לעשות ? עכשיו? בעתיד? (הכונה לתיקון לא לאיבחון)זה פגיעה לכל החיים? - מי יכול לשפוך אור? - אנא דעתך!
לאריק
הזרם החשמלי עובר בגופנו בשרירים בעצבים היכן שההתנגדות למעברו נמוכה ביותר . הנזק הנגרם על ידו תלוי בעוצמת הזרם שעברה ובחומרת הפגיעה השונה ממקרה למקרה כמובן .
כך שזמן ההחלמה תלוי בפאראמטרים אלה .
בברכה
ד"ר יעקב פוגלמן
טיפול בכאב
 
אריק
18:51 18.06.16
לחלוטין. אני (כמהנדס) הערכתי את הזרם שזרם דרכי בכ 130 מיליאפר (שזה פעמיים כמות הזרם שכבר גורמת לפירפור חדרים... שלמזלי לא קרה), וזה ע"ס התנגדות ממוצעת של גוף אדם כשהזרם זורם מיד ליד). למזלי משך הזמן קצר (פחות משניה). אני עדיין סובל קשות לאחר חודש (ודווקא באזור הראש...)- ושאלתי היא כפולה- האם יש בכלל משהו לתיקון (ולא אבחון), והאם אי פעם הגוף יוכל להתגבר, אם בכלל.
 
ד''ר יעקב פוגלמן  
19:17 18.06.16
שלום לאריק
לכל מי שמבין פיזיקה יודע שהזרם החשמלי זורם בהתנגדות הנמוכה ביותר .
כשנוגעים ב 2 הידיים הזרם עובר בשרירי הידיים דלטואיד טרפזיוס ולצד השני . זהו המסלול עם ההתנגדות הנמוכה ביותר ולכן לא כולם מגיעים לפרפור פרוזדורים אפילו עם זרם שיכול להרוג פיל. (הרגו פעם פילים עם זרם חילופין בזמנו של אדיסון ,אבי תורת הזרם הישר ,שרצה להדגים כיצד זרם חילופין מסוכן) . .
מה הנזק הנגרם לשריר שעובר בו זרם חשמלי?
1) מות של תאים -. תאי שריר בעיקר. נזק שחולף עם הזמן כי תאי שריר מתים כל הזמן ומטופלים ע"י הגוף .
2) תמונת מיופאציאלית ::השריר מכווץ עקב מעבר הזרם בתוכו . כידוע לכל שריר מתכווץ כעובר דרכו זרם חשמלי וקשה לו מאד עד בלתי אפשרי להשתחרר . זה גורם בדיוק לתסמונת כאב ממנה אתה סובל .
הבשורה הטובה היא שניתן לשחרר שרירים אלה באמצעים פשוטים כמו IMS. אפשר לקרוא באתר שלי. הבשורה הרעה היא שברוב המקרים זה לא משתחרר מעצמו ואפשר לסבול חודשים ושנים . וככל שהזמן עובר , מתרחשים שינויים במערכת העצבים המרכזית והפריפרית שמקשים להפטר מהכאב .
אז לעבודה .
בברכה
ד"ר יעקב פוגלמן
טיפול בכאב


 
אריק
13:01 19.06.16
תודה רבה, ד"ר פוגלמן, על התשובה המפורטת והמשכילה, שבאמת מראה על הבנה עמוקה במתרחש. רק שאלה קטנה- אני מבין שהתיחסת בעיקר לפגיעה וכאב בשרירים (ובמקרה זה יותר לשרירי השלד שציינת)- אך מה קורה אם במקרה שלי מדובר בכאבי ראש (ואזניים ועיניים) -שלמירב הבנתי אין בהם שרירים כלל?
(ז"א- אני מניח פגיעה יותר נוירולוגית?? ומה סיכוי ההחלמה שם , ו/או מה אפשרויות הטיפול שם?
 
ד''ר יעקב פוגלמן  
21:34 19.06.16
שלום לאריק
שאלתך מצוינת , ומצביעה על כך שרוב רובם של האנשים לא יודע שכאבי הראש נובעים ברובם הגדול מבעיות שרירים (שרירי צואר בעיקר) ולא מעצבים . זוהי התסמונת המיופאציאלית.
הכאב מקרין מהשריר הפגוע עצמו בתופעה שנקרית SOMATIC REFFERED PAIN אל הראש , ואנחנו כלל לא עושים את הקישור שזה משם .
זוהי חשיבה חדשנית על מקורות הכאב שרק לאחרונה תופסת לה מקום של כבוד ברפואה המודרנית .
מציע לך לבקר באתר וראה את תבנית המיפוי של כל שריר בגוף שכאשר הוא במצוקה מקרין למקומות אחרים .
הדבר בעצם ידוע לכולנו : כששריר הלב נמצא במצוקה(התקף לב במקרה זה) ,הוא מקרין ליד השמאלית וללסתות . לעיתים הכאב לא מופיע באזור הלב אלא רק ביד שמאל ובלסתות . רק אנחנו לא מקשרים שבעצם לכל שריר בגוף תבנית הקרנת כאב משלה המקרינה לנקודות ספציפיות . תבניות הקרנה ספציפיות אלו נבדקו ומופו ע"י מדעני מופת כמו גנט טראוול ,על כל שרירי הגוף ומופיעים באתר הנפלא לעיל.
צרפתי לינק לדוגמא לתבנית הקרנת הכאב של שריר הטרפזיוס אותו ביקר הזרם החשמלי אצלך.
בברכה
ד"ר יעקב פוגלמן
טיפול בכאב
 
אריק
22:31 19.06.16
דר' פוגלמן אתה עשר. תשובה מלומדת ומחכימה. רק תרשה לי עוד שאלה בנאלית (אבל מתבקשת)- אוקי, הבנו את השרירים המכווצים כמקור לכאב מוקרן- והאם מסאג' יעזור ?? (ובאותה הרוח- גם פיזיוטרפיה, כירופרקטיקה, יוגה , תרגילי מתיחה??)- או ששיטת המחטים היבשות לוקחת בגדול??
 
ד''ר יעקב פוגלמן  
23:30 19.06.16
השילוב המנצח הוא מחטים יבשות, מתיחות מתאימות לשרירים הפגועים וחיזוק שרירים מקומיים יחדיו .
בברכה
ד"ר פוגלמן יעקב
טיפול בכאב
בן 37 בדכ בריא,מזה כשבועיים סובל מכאב ראש מתמשך ברמת חומרה בינונית . פעם ראשונה בחיי שכאב ראש לא חולף אחרי שינה או כדורים. פעמייים הרגשתי תחושת חוסר איזון (לא סחרחורת אלא צורך לשבת) הייתי אצל הרופא ביצעתי בדיקות דם ושתן-התוצאות תקינות. אשמח להמלצה לאן כדאי לפנות זה מציק לי מאוד ומכניס אותי למתחים נוספים מעבר לאלה הקיימים (עבודה/לימודים/ילדים וכו)
לאבי שלום
הסיבה השכיחה ביותר לכאבי הראש לאחר שנשללו כל הגורמים אחרים (גידולים, מחלות נוירולוגיות וכו) הם כאבים על רקע מיופאציאלי.
פרטים נוספים ניתן למצוא באתר שלי וכן את הפתרון היעיל ביותר הקיים היום כדי לטפל בהם (דיקור יבש) .
בברכה
ד"ר יעקב פוגלמן
טיפול בכאב
אני סובלת ממיגרנות מגיל קטן בדרכ בצד ימין של הראש מאחורי העין אני נוטלת אלטרול 10 מג וטופיטרים 25 מג (התחלתי רק לפני שבוע את הטופיטרים).. אני בת 22 ובחודשיים האחרונים אני נוטלת אקסידול יום כן יום לא או אפילו יום אחרי יום ברצף או פעמיים ביום (פעם זה היה פעם-פעמיים בשבוע). אני לא יודעת איך לצאת מהמעגל הזה של ככ הרבה כדורים אני גם לא יודעת איזה כדור אחר מותר לי לקחת עם הכדורי מניעה שאני נוטלת. הלכתי לנוירולוג הוא הביא לי סטרואידים אני מפחדת לקחת אותם כי יש לי דופק מהיר במילא מהכדורים ואני יודעת שזה יעשה לי רע. איזה כדור אחר אני יכולה לקחת למניעה במקום אקסידול? האם אתופן מותר?(אף פעם לא ניסיתי) שמעתי גם שאימיטרקס עוזר האם מותר לקחת? ובכלל מה אתה ממליץ לעשות? אף פעם לא הייתי במצב כזה אני ממש מודאגת..
רציתי גם לשאול אם הטופיטרים מחליש את ההשפעה של הגלולות? כי בשבוע האחרון אני סובלת ממיגרנה שלא עוזבת לרגע וחשבתי שאולי זה הורמונלי.
ותוך כמה זמן הטופיטרים אמור להתחיל להשפיע? אני מעוניינת להפסיק את הנטילה אבל השאלה אם זה בסדר להפסיק אחרי שבוע בלבד..
שלום לליאור
סיפורך מצד אחד מכיל פרטים רבים אך למרות זאת רב הנסתר על הנגלה....
מדוע נתן לך הנוירולוג סטרואידים? האם הוא חשב על מחלה סיסומית כמו פולימיאלגיה ראומטיקה שיכולה להסביר את כאבי הראש?
איזה כדורים נוספים נטלת למניעה?
האם נטלת חוסמי ביתא?
כצפוי מספר השאלות שעוד לא נענו בכדי לקבל החלטה מושכלת לגבי הטיפול במיגרנה שלך הן רבות. ועוד לא שאלנו על מצבך ההורמונאלי והנפשי שמפיע מאד על מיגרנות .
בברכה
וחג שמח
ד"ר יעקב פוגלמן
טיפול בכאב
 
ספיר
07:52 10.06.16
הסטרואידים ניתנו לי על מנת לצאת ממעגל לקיחת האקסידול (כל 12 שעות אני לוקחת לפחות 2 כדורים) לכן קיבלתי כדורים ליומיים אבל טרם לקחתי אותם כי אני מפחדת מהתופעות.. אין משהו משמעותי שהשתנה במצבי הנפשי והמיגרנות אף פעם לא הופיעו לי בתדירות כל כך גבוהה ובעוצמה שכדורים כבר לא מועילים.
בנוסף האקסידול כבר לא עוזר רק מחליש את עוצמת הכאב לכמה שעות. האם יש כדור אחר שיכול לעזור לי?
תודה רבה.
 
ספיר
07:54 10.06.16
אלו הכדורים היחידים שנטלתי למניעה. הלחץ דם שלי נמוך לכן לא נותנים לי סלואו דרלין..וחשוב לציין שעכשיו הפסקתי את נטילת הטופיטרים כי חשבתי שאולי יש קשר של זה להחמרה..
טוב אז תחילה אני רוצה להגיד תודה לכל מי שיכול לעזור . קוראים לי סתו בן 21 חייל משוחרר מזה חודש ,
שירתי כלוחם בחייל המודיעין.
מזה שנה עברתי הליך פתיחה של ציסטה ברקה ימנתי (לא ניקוז) מזוהמת , היה לי נפיחות של 3-5 ס"מ, לאחר חודש וחצי בערך ירדה לי הנפיחות אך נשאר קצת נפיחות בצד מצח רקתי ימין ובאזור הרקה, (עורק רקתי) , עפעף תחתון של העין רגישות בעין וחצי מנפנים שלי מאז הרגשה של אסימטריה בפנים כאבים באזור, פניתי לרופא היחידה הוא חשד שעדין יש לי דלקת ונתן לי אנטיביוטיקה למשך חודש ולא עזר , שלח אותי לבדיקות דם ספירת דם שקיעת דם חלבון c בחשש ל-TA , אך נשלל כל סיכוי ל-TA, עשיתי צילום סי.טי יצא תקין , גם עשיתי אולטראסונד us רקה ימנית יצא שיש לי בקדת הרקה מודגמים מספר נגעים היפואקוגנים , אינטראדרמליים בגודל עד 4 מ"מ , פרט לכך אין מה לציין.
חשוב לציין נבדקתי על ידי מומחה עינים , עור , אאג ללא ממצא בסוף הפנו אותי לרופא ניורלוג שקבע שיש לי כאב כרוני כלומר שסף הכאב אצלי במרכז הכאב במוח מאוד ומליץ לי על טיפול באלטרולית נגד כאב כרוני במינון של 10mg ליום למשך חודשים אך לא עזר.
משנה אני סובל מאותו כאב שמתעצם בשעות הבוקר או לאחר מאמץ פיזי וחוסר שינה, ואותה נפיחות ורגישות , לפעמיים אני לא מצליח להירדם בלילה מרוב כאב ומחשבות על איך לפטור את הבעיה.
אני מאוד אשמח לעזרתכם והמלצות שלכם ,
הוספתי לכם שיר יפה לשמיעה ביוטיב מאחר שאין לי תמונות או סרט להראות לכם על מה מדובר בברכה.
סתו.
שלום רב,

אני בת 50. כבר מספר שנים סובלת ממגרנות שכנראה הן על רקע הורמונלי.
שבוע לפני המחזור ומידי פעם גם במהלכו אני מקבלת מיגרנה שעד עכשיו כלום לא עזר.
הנוירולוגית שלי הציעה לי לקחת ריזלט+אטופן יחד וזה אכן עוזר לאחר שעתיים.
קצת מלחיץ אותי לקחת כדורים כל כך חזקים. מצד שני הכאב בלתי נסבל.
מבקשת לדעת עד כמה חמור אם אני צריכה לקחת 4-5 פעמים בחודש ריזלט+אטופן?
ושאלה נוספת, גיליתי שיש ריזלט מסיס מתחת ללשון שאמור לעבוד מהר יותר, ניסיתי אותו לבד ללא אטופן ולא עזר. אם אני לוקחת בשילוב עם אטופן, מה עדיף? הרגיל או המסיס?

תודה רבה
רונית
שלום רב
במקרה שלך יתכן לאור סיפורך שהריזאלט הן המסיס והן הלא מסיס אינם עוזרים
לטיפול במיגרנה אלא דוקא האתופן . זה מכוון לכיוון מיגרנות ממקור מיופאציאלי.
בברכה
ד"ר יעקב פוגלמן
טיפול בכאב
מקבלת התקף חזק פעמיים בשבוע, התקף שנמשך יומיים. מטופלת בטופמקס 100 מ״ג שני כדורים ביום. (בהצחלה העלים לגמרי את ההתקפים ואחר כך חזר, עדיין לוקחת,כנראה התמכרתי או משהו) לפני התקף לוקחת סומטרדקס לפעמים עוזר לפעמים לא (מינון 200,מאה שני כדורים) פלוס נירוסין או אופטלגין...
בכללי אני אדם מאושר רק שהמיגרנות הורסות לי את החיים.
עזרו לי! אנא מכם!
שלום לנאילה
כואב הלב. כל כך צעירה ועם כל כך הרבה סבל .
חוץ מהשתתפות בצער וללא כל פירוט של תולדות מחלתך , וביקוריך אצל רופאים
מה את מצפה שהפורום יעזור?
אך בכל זאת טיפ: לא בכל מצב הפתרון הינו כדורים .לעיתים עודף כדורים גורם לכאבי ראש בעצמו . את זקוקה להסתכלות כוללנית על מצבך ובדיקה גופנית מדוקדקת כולל רקמות רכות .

אשמח לעזור
ד"ר יעקב פוגלמן
טיפול בכאב

שלום,
כבר שבוע שלם שאני סובל מכאבי ראש בלתי פוסקים והקאה של רוב מה שאני אוכל.
הכאב התחיל בצורה שרק כשאני מוריד את הראש למטה הוא מופיע ועם הזמן החל באופן קבוע.
בבית חולים הילל יפה בדקו אותי, עשו לי CITI, בדיקות כלליות של הראש, בדיקות של סינוסיטיס, והכל יצא תקין.
לקחו לי בדיקות דם והכל תקין ב''ה.
מה אוכל לעשות? כבר שבוע שלם אני על זריקות משכחות כאב ושום דבר לא עוזר.
שלום לעדן
אכן כאבי ראש כשלעצמם כאשר הם בעצמה גבוהה גורמים להקאות
אם כי, במקרה כמו שלך חיבים לבדוק גורמים מקומיים וסיסטמיים לכאבי ראש והקאות.
במידה ונבדקת ע"י רופא ונשללו סיבות סיסטמיות לכאבי ראש והקאות ( כמו למשל יתר לחץ דם גבוה מאד) יש להתרכז במקורות כאב שמקורן ברקמות הרכות (שרירים גידים ובורסות) שלא ניתן לראותן בבדיקות ההדמיה .בהשורה הטובה היא שבמידה ונמצאה הסיבה , ניתן לפתור אותה .

אשמח לעזור
בברכה
ד"ר יעקב פוגלמן
טיפול בכאב
שלום,
כבר שבוע שלם שאני סובל מכאבי ראש בלתי פוסקים והקאה של רוב מה שאני אוכל.
הכאב התחיל בצורה שרק כשאני מוריד את הראש למטה הוא מופיע ועם הזמן החל באופן קבוע.
בבית חולים הילל יפה בדקו אותי, עשו לי CITI, בדיקות כלליות של הראש, בדיקות של סינוסיטיס, והכל יצא תקין.
לקחו לי בדיקות דם והכל תקין ב''ה.
מה אוכל לעשות? כבר שבוע שלם אני על זריקות משכחות כאב ושום דבר לא עוזר.
הי שלום ,
אני סובלת די הרבה מכאבי ראש.(זה כבר לא מרגש אותי)
לאחרונה יש לי כאביםמדי מוזרים פיתאום יש לי כאב בצד שמאל של הראש כאב חד מאוד שאני לא יכולה ליסבול אותו.הוא תוקף אותי לכמה שניות אבל ממש בלתי סביל.
הכאב בעיקר למעלה מכיון הרכה למעלה.
אשמח לתשובה מה יכול להיות הכאב הזה. והאם לקחת אותו רציני.
 
ד''ר יעקב פוגלמן  
19:01 27.05.16
שלום רב
מה בבדיקה הגופנית?
בברכה
ד"ר יעקב פוגלמן
טיפול בכאב
שלום רב ,יש לי ליד אוזן ימין בצד הקדמי בין הלסת עליונה לתחתונה מין בליטה של העור ,לא נראת לעין אלה אם כן נוגעים בה ,וכשאנוגעים בה היא כואבת ומשדרת לי לאזור הימיני של הראש מלווה בכאבי ראש ,ורגישןת גם בזמן לעיסה וגם באוזניים ,שהלכתי לרופא נשפחה הוא נתן לי הפניה למיון ופגישה אם הניורולג האם יש בכך צורך?
 
ד''ר יעקב פוגלמן  
20:19 23.05.16
שלום יעל
חשוב להבדיל בבדיקה הגופנית אם מדובר בשריר עצב או פרק שלכל אחד מהם יש טיפול שונה . ולכן הדבר החשוב ביותר הוא לחפש את הרופא שמבין את הבעיה וימצא את מקורה .הרגישות בזמן לעיסה מרמזת על מקור שרירי.
בברכה
ד"ר יעקב פוגלמן
טיפול בכאב
האם שעושים סיטי ראש יש חובה לשים כיסוי עופרת על שאר הגוף? האם הקרינה יכולה להגיע לחלקים אחרים בגוף לדוגמא לחזה?או שהקרינה היא ממוקדת?
שלום רב
ממוקדת
בברכה
ד"ר יעקב פוגלמן
טיפול בכאב
שלום

אני סובלת מכאב ראש יומי כבר שלוש שנים. tension headache

ארוך מדי לפרט את כל מגווני הטיפולים שניסיתי....( אלטרטיבי, תרופתי עבור מע העצבים, גוף - נפש ועוד ועוד....).... אני בטיפול במרפאת כאב אך תמיד מרגישה שיש איזו פספוס בדיאגנוסטיקה...... ( מאז CT ראש לפני 3 שנים לא היה בחינה של גורמים אורגנים). בכל מקרה - אני חיה עם זה ויש עליות וירידות, ימים טובים וימי בכי.

אנו מתכננים נסיעה לאזור ההרי גבוה (3000 מ ) ו ואף טיולים רגליים בגובה רב יותר (4500 מ ). האם למישהו יש נסיון לומר לי אם יש סיכוי יותר גדול לחלות במחלת גבהים עם הנתונים הראשוניים שלי ? חוששת גם שלא אדע להבחין בין המצב הראשוני ובין מחלת גובה. הצעות ?

תודה
שלום רב!
מגיל 30 אני סובלת מכאבי ראש וממיגרנות. היום אני בת 56. נוטלת אופטלגין ולהתקפי מיגרנה אימיטרקס. נוהגת שנים לצעוד בשעות הבקר כשבעה ק"מ. לפני כשנתיים בעקבות כאבי ראש בלתי פוסקים גיליתי בעיות לחץ דם והתחלתי בטיפול תרופתי- לוסרדקס. מאותו רגע לא הצלחתי לעסוק בספורט בבוקר, כי מיד עם תם הצעידה החלו כאבי ראש חזקים. יכולתי להתאמן רק בשעות אחה"צ. לפני כחודשיים קבלתי התקף של וורטיגו וקבלתי טיפול במשך כ-20 יום בתרופה בשם סטונרון. מהרגע שהתחלתי בנטילת התרופה יכולתי לצעוד בבוקר. היום אני כבר כשלושה שבועות ללא התרופה, ללא סחרחורות, קמה בבוקר רעננה והחשוב ביותר צועדת בבוקר וכאבי הראש נעלמו.
ספרתי את המקרה שלי לרופא המשפחה ולנירולוג - אף אחד לא שמע על התופעה.
אני שמחה לשתף את המקרה שלי כאן בפורום- אולי אוכל לעזור לאחרים.
אני סקרנית לדעת האם מקרה שכזה ידוע בספרות הרפואית.
שלום רב לתמר
תמר איננה יחידה שהתרופה עזרה לה . מספר מקרים כבר מתועדים אצלי. , לתרופת הסטונארון יש שני אפקטים : היא תרופה אנטי היסטמינית וגם חוסמת תעלות סידו. כל המכיר את המנגנון שבו שריר ועצב גורם לכאב מכיר את חשיבות תעלות הסידן במנגנון הכאב .
ולכן לכל אלה המיגרנוטיים, או הסובלים מכאבי צואר וראש שווה לנסות תרופה זאת במינון שלוש פעמים ביום למשך שבוע
יתכן ויעזור .
בברכה
ד"ר יעקב פוגלמן
טיפול בכאב
יש לי כאבי ראש כבר 3 חודשים בדרך כלל בצד שמאל למטה יש לי שיער ארוך וכשאני אוספת את השיער אני בקושי מרגישה וכשהשיער פזור הראש כואב ...יש לך איך להסביר תופעה זו?
שלום לשרית
תופעה מענינת .
יתכן שבתשאול מפורט יותר ובבדיקה גופנית ניתן להתקרב לפתרון הבעיה .
יום מעולה
ד"ר יעקב פוגלמן
טיפול בכאב
אני סובל ממיגרנה המאופיינת באוארה סחרחורות . תחושה של זרמים בראש .כאילו קסדה נמצאת לי על הראש.
mri וct ראש תקינים
האם מיגרנה יכולה להתגלות בבדיקות האלה .
מה רואים בסירקות כאשר יש מיגרנה .
בבדיקות הדמיה אלה לא רואים שום ממצא פאתולוגי
בברכה
ד"ר יעקב פוגלמן
טיפול בכאב
שלום רב לפני כחצי שנה בצעתי תיקון דלף בין החדרים בעזרת התקן מטרייה . מחומר ניקל
מאז חש בתופעות של סחרחורות כאבי ראש והאורה לפחות פעם בשבוע או פעמיים.
ב 3 ימים האחרונים הכאב ראש ומיגרנות לא עוברות.
האם יש קשר לסגירת המום . אולי שינוי בזרימת הדם .
האם יש טיפול עי תרופות .
אני נוטל קסטרלו 20 מג . האם הוא עלול להשפיע ?
בצעתי את הבדיקות הבאות שנמצאו תקינות .
הולטר לחץ דם . הולטר לב. סיטי ראש.
בדיקות דם שנמצאו תקינות
בדיקות ראיה . אופטמטריס .
כמו כן בדיקת ניורולוג וא.א.ג . בדיקת קרסלים ( טיטול הגוף לצדדים ).
 
יחיאל
19:48 04.05.16
שלום רב ליחיאל

כאשר אינני מגיב מדובר בשאלה שהיא מעבר לדיון בפורום זה . וזה בדיוק המקרה שלך . התיעצת עם הרופא שניתח אותך?
בברכה
ד"ר יעקב פוגלמן
טיפול בכאב
 
יחיאל
22:54 04.05.16
לא מוצא קשר בין המיגרנות להתקן המטריה .
האם יש איזה כדור שניתן לקחת על מנת להקל על זה .
אני נוטל קסטרלו לדילול דם 20 מג
שמי שרית בת 30 לפני כחצי שנה סבלתי מכאבי ראש מפוזרים במשך כשבועיים הייתי בתקופה מאוד לחוצה (חרדות קשות) נבהלתי מכאבי הראש עשיתי סיטי והכל ברוך ה' היה תקין הכאבים עברו לגמרי למשך 3 חודשים ולפני כ חודש חזרו אך האופי שונה כאב רק בצד שמאל לא חזק במיוחד אך מלחיץ (בגלל שזה ממוקד) כך ש4 וחצי חודשים לאחר שעשיתי בדיקת סיטי חזרו כאבים בעלי אופי שונה כפי שתיארתי מה שגורם לי להתחיל לפחד שאולי כתוצאה מבדיקת הסיטי שידועה בקרינתה הרבה גרמה לנזק ....ישנה אפשרות כזאת? אשמח אם תגיב לי ...הכאב הינו על בסיס יומי למשך כל היום בצד שמאל מעל האוזן ומאחוריי האוזן...ככה כבר חודש
שמי שרית בת 30 לפני כחצי שנה סבלתי מכאבי ראש מפוזרים במשך כשבועיים הייתי בתקופה מאוד לחוצה (חרדות קשות) נבהלתי מכאבי הראש עשיתי סיטי והכל ברוך ה' היה תקין הכאבים עברו לגמרי למשך 3 חודשים ולפני כ חודש חזרו אך האופי שונה כאב רק בצד שמאל לא חזק במיוחד אך מלחיץ (בגלל שזה ממוקד) כך ש4 וחצי חודשים לאחר שעשיתי בדיקת סיטי חזרו כאבים בעלי אופי שונה כפי שתיארתי מה שגורם לי להתחיל לפחד שאולי כתוצאה מבדיקת הסיטי שידועה בקרינתה הרבה גרמה לנזק ....ישנה אפשרות כזאת? אשמח אם תגיב לי ...הכאב הינו על בסיס יומי למשך כל היום בצד שמאל מעל האוזן ומאחוריי האוזן...ככה כבר חודש
 
ד''ר יעקב פוגלמן  
17:16 04.05.16
שלום לשרית
אכן עצם ביצוע ה CT מוריד את רוב החרדות לטמיון , עם זאת המוח האנושי מתקשה להתמודד עם כאב שאין לו הסבר ב CT ולכן הוא ממשיך להלחיץ ולהמציא סיפורים וסיבות מלחיצות לרוב . לכן:
אין כמו ביקור אצל רופא כאב שבנטילת מפורטת של סיפור הכאב שלך ובבדיקה הגופנית המדוקדקת ידע להרגיע אותך ולהגיע אל מקור הכאב .
מציע לנסות
בברכה
ד"ר יעקב פוגלמן
טיפול בכאב
אבל הרי ידוע שסיטי עלול לגרום לנזקים זה דבר ידוע והכאב חזר בצורה שונה מהכאב שהיה לפני הסיטי...יכול להיות שבתוך 5 חודש מסיטי יכול להיווצר גידול? אני ממש פוחדת ומבוהלת בבקשה תגיב לי...
לשרית המבוהלת
כנראה שלא קראת היטב את תגובתי הקודמת .
ראי תגובתי הקודמת .
בברכה ויום טוב
ד"ר פוגלמן יעקב
טיפול בכאב
שלום אני בת 32 לא לוקחת תרופות. בשלושה שבועות האחרונים יש לי כאב מעל העין..בהתחלה זה היה מעל 2 העיניים ואז אחרי שבוע רק מעל עין ימין ולפעמים מקרין לתוך העין..יורד גם לרקה הימנית ממש באזור העצם של הלחי העליונה ואפילו כואב לי בלחי ימין..הכאבים נמשכים זמן קצר למספר שניות כמה פעמים ביום ונעלמים ואפילו היה לי יום אחד שלא כאב לי כלל...אני בדר״כ לא סובלת מכאבי ראש .. זה יכול להיות מסוכן? רוצה לציין שלפני 6 שנים עשו לי סיטי ראש בגלל כאב לא רחוק משם שעבר לבד אחרי חודש (התרכז יותר בראש מאחורי האוזן)...הסיטי יצא תקין..וכך גם ה-emg. לא מבינה מה זה הכאב הנוכחי שכן 6 שנים לא חוויתי שום כאב...קצת מודאגת תודה..
 
ד''ר יעקב פוגלמן  
09:52 04.05.16
שלום לקרנית
כמובן שבמקרה כמו שלך חייבים לבדוק אותך.
אבל אחת ההשערות שצריך לבדוק הוא אם מדובר בבעיה שרירית .
כנסי ללינק של התמונה המצורפת ובדקי בעצמך האם השריר המסומן באיקסים הוא מעורב ורגיש . זה יתכן שהוא משליך את הכאב ליד העין
בברכה
ד"ר יעקב פוגלמן
טיפול בכאב

http://www.triggerpoints.net/sites/default/files/Sternocleidomastoid.jpg
ה״כאב ראש״ הרגיש יותר כמו מתיחה שמקרינה מאיפשהו ולא כמו כאב ראש קלאסי...ואכן כשהזזתי את הצוואר והראש הכאב החל שוב ופסק לפי התנועות..
התיאור של הכאב בתמונה תואם להפליא את האזורים שכואב לי בהם..
איך מטפלים בזה? תודה!
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  18  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מיגרנות   סחרחורת   כאב ראש   סחרחורות   כאבי ראש בהריון   כאבי ראש ממושכים   כאבי ראש חזקים   טיפול במיגרנה
RSS RSS פורום כאבי ראש, מיגרנות