בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים פורומים רפואיים כלליים»פורום הפסקת עישון, גמילה מעישון
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום הפסקת עישון, גמילה מעישון עמוד 6

פורום הפסקת עישון הוא המקום בו תלמדו איך להפסיק לעשן בקלות. פורום הפסקת עישון-גמילה מעישון יעסוק ב-הפסקת עישון ונושאים כמו גמילה מעישון, זייבן, מסטיקים ניקוטין, טיפולים להפסקת עישון, סיגריות, תרופות להפסקת עישון ועוד
מנהלי פורום הפסקת עישון, גמילה מעישון:
רמי רומנובסקי
לפרטים נוספים
משה רוימי
לפרטים נוספים
 
רונן
00:30 20.01.13
היי יש לי חבר שסיפר לי על אמא שלו שמעשנת המון, היא ניסתה להיגמל והייתה בקבוצת גמילה והצליחה לתקופה של חצי שנה-שנה בערך, הוא מאוד מודאג לגבי הבריאות שלה, איך הוא יכול לעזור לה, מה עוד אפשר לנסות? הוא ניסה לשכנע, סיגריה דיגיטלית וקבוצת גמילה דרך המרפאה...
מקווה שתוכלו לעזור לי עם דרכים יצירתיות
תודה
 
רמי רומנובסקי  
10:25 20.01.13
רונן שלום,
יש הרבה שיטות לגמילה מעישון, כדאי להתמיד ולנסות עד שהיא תמצא את השיטה שתעזור לה.
בקופת חולים שמים דגש על טיפול תרופתי, לטעמי הבעיה היא לא פיזית אלא מנטלית ולכן זה לא תמיד עוזר. יש שיטות אלטרנטביות שמבוססות על הילניג או אנרגיה אבל אני לא מבין בזה כלום אז קשה לי לומר.
סיגריה אלקטרונית מעולם לא הוכחה בכבעלת אפקטיביות בגמילה מעישון.
אני לא אובייקטיבי כי אני מייצג גישה מסויימת אבל שיטת אלן קאר מצליחה לעזור להרבה אנשים שלא הצליחו בשיטות אחרות כי היא שמה דגש על התלות הנפשית והאהבה לעישון.
כאמור שווה לבדוק כל מיני אופציות עד שהיא תצליח.
חשוב לזכור שהבעיה העיקרית בהפסקת עישון היא הפחד שההפסקה תהיה קשה ושהיא תמיד תתגעגע לסיגריות ותרצה לעשן...

בהצלחה!
 
משה רוימי  
13:05 20.01.13
שלום רונן,

רוב המעשנים אשר "מנסים" להיגמל אין מצליחים לבסוף והסיבה העיקרית לכך היא אי בשלות רגשית או מנטאלית כמו שמכנה את הבעיה שותפי לניהול הפורום רמי. אני מאמין גם מניסיון אישי שהבעיה המרכזית שעומדת מאחורי ההתמכרות נעוצה בתפיסה שהפסקת עישון היא חוויה קשה ומכאן גם הרצון להימנע ממנה בכל מחיר.

זו הסיבה שמעשנים מתפתים לנסות כל מיני דרכים ואפילו לשלם סכומי כסף גבוהים על הבטחות שווא, למרות שבסתר לבם הם יודעים שרק החלטה מודעת שלהם היא זו שתגאל אותם מהייסורים והקונפליקט שבין המודעות לנזק שהעישון גורם ובין ה"יתרונות שלו" כמרגיע בעיקר ומסייע באיזון נפשי.

הדרך לצאת מהמצב הזה אפשרית ואפילו בקלות יחסית בלי צורך להחליף את ההתמכרות לא באביזר פלסטיק או אלקטרוני ולא בתרופות, מסטיקים או כל דבר חיצוני אחר וגם לא באמונה עיוורת אחר מטפל כזה או אחר שמעיד על עצמו כמי שיש לו כוחות על.

הגישה שלי קובעת שגמילה נכונה מעישון מתחילה ונגמרת בשינוי תודעתי ושחרור מהאמונה שהעישון הוא טוב, שהיעדרותו מהחיים היא דבר קשה ושהחיים בלעדיו יהיו סבל. זה הבסיס וכאשר המחשבות האלה משתנות במקביל לעיסוק ומיקוד תשומת הלב בהתחדשות החיים, בפעילות גופנית, בשמחה , אושר ושגשוג, העישון הופך לא רלוונטי וכך גם הקושי שבתחילה היה נראה כבלתי אפשרי. מקווה שהארתי בפניך ובפני אחרים צדדים חדשים לתופעת ההתמכרות ועזרתי במשהו לאם חברך.
 
תותית
11:42 10.01.13
שלום,

אני מאוד רוצה להפסיק לעשן כבר הרבה זמן ולא מצליחה...
קראתי את הספר של אלן קאר 3 פעמים ומאוד התחברתי לתפיסה שלו אך לצערי זה לא גרם לי להפסיק לעשן...

אני תוהה אם ללכת לסדנה של אלן קאר יעזור לאחר שקראתי את הספר כ"כ הרבה פעמים ואני מכירה את הגישה כמעט בע"פ :)

אשמח לתובנות
 
מעשן לשעבר
09:12 13.01.13
הי תותית
כאחד שרכש וקרא את הספר של אלן קאר יותר מפעם אחת חשוב לי לציין שגם אותי זה לא כ"כ שיכנע וגם הייתי קצת ספקן.

צפיתי בסרט של אלן קאר "הדרך הקלה להפסיק לעשן" ממש כמו הספר.
בסרט עצמו יש מצבים ודוגמאות ממש כמו בחיים האמיתיים הוא גם מאוד משעשע, במיוחד הקטע של המפלצת הקטנה ששוכנת בגופנו שמתה בסופו של דבר.

לגבי הסדנא
במקרה הטוב - תפסיקי לעשן אחד ולתמיד ללא ייסורי גמילה וללא געגוע

במקרה הפחות טוב - אם לא תפסיקי , תקבלי את כספך בחזרה כך שאין לך מה להפסיד רק להרוויח.

בהצלחה
 
זוהר
17:28 02.01.13
איך אפשר להיגמל בלי לעלות במשקל?.. מוטרדת
 
רמי רומנובסקי  
11:12 07.01.13
השמנה בעקבות הפסקת עישון יכולה לנבוע מכמה דברים:

א. בימים הראשונים הגוף נגמל מניקוטין - יש תחושה של ריקנות הדומה לרעב, לעיתים מעשנים ינסו למלא את החלל והריקנות שנוצרו על ידי אכילה. זה מוביל למצב שברגע שאוכלים לא מרגישים את הריקנות ושנייה אח"כ זה חוזר שוב ואז אוכלים עוד ועוד וזה לא נגמר. אם מתייחסים לתחושת הריק כמו עקיצה של יתוש - לא מגרדים וזה עובר, אז התחושה עוברת תוך כמה ימים.

ב. פיצוי נפשי - אני מאוד רוצה סיגריה ואני לא יכול אז אני מפצה את עצמי בשוקולד, ממתקים וכיו"ב. אנשים שמשמינים לאחר ההפסקה לא אוכלים ארוחות יותר גדולות אלא מתחילים לצרוך ג'אנק. הנטייה לפצות נובעת מתחושת ויתור, כמו כן יש נטייה לשחרר את הרסן. מקרה זה הוא שכיח ובעייתי יותר ומקורו בתפיסת הסיגריה כתענוג שויתרתי עליו. קצרה היריעה מלהסביר כיצד ניתן לשנות את התפיסה, ממליץ לך לקרוא עוד על הדרך הקלה של אלן קאר שמתמקדת בהיבט זה.

בהצלחה!
היזהרו מגמילה מעישון אצל איילת בן ארי שמפרסמת את ה"מכון" שלה באינטרנט היא גונבת כסף לאנשים ולא באופן מוצדק מנסיון אישי ראו הוזהרתם!!!!
עישנתי 12 שנים 2 קופסאות ליום, לראשונה בחיי לפני 4 ימים אחרי שבועיים זייבן הפסקתי לעשן. משתמשת במסטיקים כרגע לחיוק. קשה מאוד אבל לא נשברת.
יום לאחר שהפסקתי החלה אצלי תופעה של גרד בכל הגוף, ללא סיבהף משהו ממש בלתי נסבל ולא הגיוני, האם יש קשר בין זה ובין נקיון הגוף בזמן תהליך הגמילה?
 
רמי רומנובסקי  
15:29 31.10.10
יפעת שלום

מזל טוב על ההפסקה
לי לא ידוע על קשר ישיר בין גרד לבין הפסקת עישון למרות שאני כל יום שומע על תופעת לוואי חדשה :) חשוב לזכור שמה שזה לא יהיה זה זמני ועובר.
כמו כן ידוע שלתרופות הגמילה כמו זייבן יש תופעות לוואי שונות וכך גם לתחליפי ניקוטין.

התמידי כך ואני בטוח שתרגישי שיפור משמעותי תוך זמן קצר
בהצלחה
 
שיר
14:17 14.12.12
שלום אני לוקחת צימפקס והיה לי בעבר שנטלתי גלולות ~סבלתי מכאבי רגליים , לאחר נטילת הצימםקס הכאבים החמירו מאוד מאוד וזה מחמיר עד כדי שהרגליים משתתקות וזה מחמיר עד כדי שהרגליים מתנפחות לי מאוד מאוד ולא יכולה לעמוד ,, כל הרגליים השוקיים ממש עד כדי שלפעמים הבגדים במצב של נפיחות לא עולים עלי בכלל ?! מה עושים
 
רמי רומנובסקי  
16:46 16.12.12
ממליץ לך לפנות לרופא שנתן לך את הכדור ולשאול אותו
ככלל אני לא מאמין שצריך תרופות כדי להגמל מעישון
אלא להבין את מנגנון ההתמכרות וכך לנצח אותו

תרגישי טוב


 
מרים
18:06 23.12.12
40שנה של עישון 2 קופסאות ביום ,שנה וחצי לא מעשנת הייתי בסדנה של גמילה מעשון שלושה חודשים לקחתי כדורים ,שנה אחרי אני סובלת מתופאות קשות ,גירודים ,בחילות ,סחרחורות, אין קיצורי דרך ,גמלה לתמיד זה ככה, בהצלחה לכל הניגמלים, והמנסים.
 
רמי רומנובסקי  
09:54 24.12.12
מרים
קודם כל מזל טוב, שמח לשמוע שאת לא מעשנת
אחת הבעיות העיקריות בהפסקת עישון היא הפחד שהחיים בלי סיגריות לא יהיו מהנים, הפחד לסבול מתופעות לוואי ושזה לא יגמר לעולם.
מה שאת מתארת עלול לגרום לרתיעה בקרב חלק מהמעשנים שחושבים להפסיק.
אני שמח שהסדנה של קופת חולים עזרה לך אך אני רוצה לומר כאן לכולם שיש דרך אחרת, לא חייבים לסבול וגם לא לקחת תרופות.
האמת היא ש 75% מהאנשים שנגמלו עשו זאת ללא טיפול תרופתי שלעיתים גורם לתופעות לוואי נוראיות.
לסיכום אל תאבדו תקווה זה לא חייב להיות מלווה בסבל או געגוע זה יכול להיות גם קל, אני אומר זאת מניסיוני כמעשן לשעבר שעישן 19 שנה חפיסה וחצי ביום וגם אחרי שראיתי אלפי אנשים מפסיקים בלי לעבור את מה שתיארת.
בהצלחה בכל דרך שבה תבחרו.
 
טליה (מזל) המאירי ישי  
09:58 04.11.10
איני רואה הקשר.
מציעה לך לגשת לרופא. אולי זה במקרה ואת אלרגית למשהו, שדווקא צץ עכשיו בחייך.
אגב הרבה פעמים אלרגיה נוצרת בגלל משהו שקורה לנו.
אולי גופך מתנגד לשינוי.
בררי מה האלרגן.
בהצלחה טליה
 
אייל
11:35 12.11.10
עישנתי במשך למעלה מ 30 שנה,יותר מ 2 חפיסות ליום..הפסקתי, ללא כל במכה אחת בתחילת השנה האזרחית 1.1.2010...כיום ,אני עדיין מצויי בתחושתדיכאון מסויים( עליות וירידות ) ואכן,גרדת בעוקר בקרקפת...
 
אלמה
08:42 16.11.10
גרד או/ו פריחה היא תופעת לוואי ידוע של זייבן, יש להפסיק מייד את הטיפול
את יכולה לבקש מהרופא המטפל להתאים לך תרופה הרבה יותר יעילה שתחסוך לך את הצורך בשילוב זייבן עם תחליפי ניקוטין,
 
רמי רומנובסקי  
17:44 16.11.10
את יכולה גם לנסות הפסקת עישון בשיטות שאינן עושות שימוש בטיפול תרופתי
שלום לכם, הפסקתי לעשן לפני חמישה חודשים בעזרתו של כדור הצ'מפינקס (התמודדתי עם תופעות לוואי לא קלות כתוצאה משימוש בו) אך כולם סביבי מעשנים, בעלי, אחותי, בעבודה, זה סובב אותי כל הזמן ונורא קל להישאב לתוך זה ולאחרונה אפילו ניסיתי סיגריה אחת, אני כ"כ לא רוצה לוותר לעצמי ולחזור לזה אחרי כל הדרך הקשה שכבר עברתי, מה עושים? והאם באמת אפשרי לשלוט על סיגריה אחת ביום?
שיר שלום,

צ'מפיקס לצערנו לא משנה את מה שאנשים חושבים על סיגריות, נראה שלמרות שהפסקת לעשן לא הפסקת לרצות, אין פלא שום כדור או תרופה לא משנה לנו את המחשבה, אם את עדיין מסתכלת על עישון בתור דבר מהנה אז את תופסת את הפסקת העישון שלך כויתור ומשם נובע הקושי.

לשאלתך אין כזה דבר סיגריה אחת, אם תדליקי אחת תחזרי לחפיסה ביום או כמה שעישנת לפני שהפסקת, אל תשכחי שסיגריה היא מוצר שכל מטרתו היא לגרום לך לתלות.

בהצלחה
 
דוד
00:39 11.12.12
הפסקתי לעשן לפני 11 שבועות.הצורך לתחושות שהסגריה נתנה לי לא מרפה ומוציא אותי מדעתי לפעמים.רציתי לדעת אם לעיסת ניקורט יקל עלי.
 
משה רוימי  
10:09 11.12.12
שלום דוד,

לשאלתך, מסטיקים הם תחליף ואין ביכולתם לסייע בהפסקת עישון אם לא נעשה שינוי פנימי בדרך החשיבה ובעיקר ברגש כך שתהיה שלם עם השינוי ולא תרגיש מתוסכל. הבעיה עם כל שיטות הגמילה שלא מסייעות לחוות שינוי שכזה שהן מותירות את המעשן ללא הבנה של מה נעשה איתו ואיך בדיוק אמור לחלוף הדחף שמקורו בכלל רגשי ולא פיזיולוגי כמו שהרוב נוטים להאמין ( אף אחד לא נולד מעשן ואף גוף לא דורש את החומרים שיש בסיגריה). התלות הרגשית היא מקור הקושי וכדי לפתור אותה צריך לחוות שינוי ברמה הפנימית ולא ה"חיצונית" שבה למעשן אין שליטה על התהליך. היות והחלטת על הפסקת עישון כל מה שאתה צריך זה לממש את ההחלטה בבחירה מודעת בכיוון חדש שיתן לך כוח ויעצים אותך, לחשוב כמו לא מעשן שלא זקוק ולא מחפש אחר סיגריות ולעשות דברים שתכליתם להוסיף לך רק טוב...בריאות...כסף...גאווה וערך עצמי...הערכה...ופשוט לזנוח ולא לעסוק בכל מה שלא מועיל ולא מקדם אותך, כמו לעשן או להחדיר לגופך כל רעל אחר ( חשוב על זה שאין הבדל בין שתיית אקונומיקה לעישון ).

במידה ותהיה מעוניין אשמח לספר לך על תהליך אימון אישי שנועד לאפשר את השינוי הזה שאני מדבר עליו. בהצלחה
 
דוד
11:07 11.12.12
ובכל זאת.האם לעיסת ניקורט לא תסייע להתגבר על התחושה?ברור לי שאני נקי מניקוטין כרגע,אבל מרגיש במצב שברירי לגבי חזרה לעישון.,
 
רמי רומנובסקי  
11:26 11.12.12
דוד שלום

מטרת תחליפי הניקוטין דוגמת מסטיקים וכוי"ב הוא להחליף את צריכת הניקוטין שקיים בסיגריה.
אחרי 3 שבועות ללא עישון אין לך טיפה של ניקוטין בגוף, הבעיה היא שאולי הוצאת את הסיגריות מהפה אבל הרצון לעשן עדיין לא נעלם מכיוון שהרצון הוא ברובו מנטלי ולא פיזי - ניקוטין לא יסייע לך הוא רק יחמיר את הבעיה ויחזיר אותך לעשן.

מה שבאמת יכול לעזור זו קריאה של "הדרך הקלה להפסיק לעשן" של אלן קאר, למרות שאנו זכייני השיטה בישראל אין לנו אחוזים מרכישת הספר זו המלצה כנה ואמיתית.
המומחיות של אלן קאר היא בביטול הרצון ולא רק בשחרור הגוף מהתלות הפיזית שהיא שולית. כלומר לא רק להפסיק לעשן - להפסיק לרצות לעשן :)

בהצלחה
 
דוד
11:46 11.12.12
תודה על התשובות והיחס.
 
נירו
19:04 09.12.12
לאחר 17 שנה שהייתי מעשן קופסה וחצי ליום הפסקתי לעשן
עם המון כוח רצון והמון התמדה
אני חווה זרמים חזקים בכפות הידיים,רגליים,צוואר.
זאת לאחר אחרי 4 ימי הפסקת העישון
רציתי לשאול אם זה אמור להסתיים בקרוב כי המצב מאוד לא נעים
האם כבר הניקוטין יצא מהגוף או שאני עוד התהליך ניקוי ?
אני מרגיש טוב בסך הכל צוחק יותר,נושם יותר אבל גם חווה יותר זרימות דם חזקות בידיים
אשמח לתשובות מאלה שבאמת מבינים
 
משה רוימי  
09:53 11.12.12
נירו שלום,

ראשית אני רוצה לחזק אותך ולעודד אותך, כל הכבוד! בחרת בכיוון חדש וחיובי לחיות חיים חופשיים מהתלות בעישון ובאמת כמו שאתה מתאר השינוי המיידי הוא בתחושות שמצד אחד אתה מרגיש שהנשימה מלאה יותר, אתה חש גאווה ובאופן כללי שמח ומאושר יותר. יחד עם זאת, שנים של עישון ו "הזרקת" רעל לגוף מצריכים זמן להסתגלות אבל לא הרבה זמן בכלל אם השינוי נעשה "מבפנים כלפי חוץ" ולא להיפך. אני מתכוון לזה שתתחיל לחשוב כמו לא מעשן, אל תעסוק בנושא, אל תספור את הזמן ואל תייחס את השינויים שקורים לך להפסקת עישון אלא לשינוי הנכון וההגיוני שקיבלת, לאפשר לגוף ולנפש שלך לחיות חיים מלאים כמו שהם נועדו לחיות ולשגשג מרגע הלידה. מניסיון אישי ומקצועי, כל התחושות הלא נעימות עוברות בתוך ימים ספורים ובלבד שלא תרגיש שוויתרת על משהו טוב ושלא תחזור להתלבט בשאלה אם לעשן רק עוד סיגריה אחת, אלא שתמשיך בכיוון החדש ותוסיף לסדר היום שלך ולחיים בכלל רק דברים טובים. חשוב על הדברים היחידים שאתה מוכן להכניס לפה, אוכל טוב ובריא, שתיה ובעיקר מים ופחות ממותקים, חשוב על הכושר הגופני שהיית רוצה להגיע אליו ותתחיל לאט לאט לסגל תרגול פעילות שאתה מתחבר אליה, עשה דברים שישמחו את הנפש ולמד להעריך את עצמך יותר. העישון לא רק שפוגע בגוף הפיזי, אלא שהוא מעוות את דרך החשיבה ומשבש את הרגשות ובנקודה הזו חשוב מאוד להשלים את השינוי כדי להרגיש שלם לגמרי עם החיים החדשים שלך - חיים חופשיים מעישון לעד. כל צורה אחרת של גמילה מעישון לתפיסתי היא "חיצונית" ולכן שלא לצורך היא מלווה בתסכול, סבל מיותר ולרוב גם באכזבה גדולה. אתה בחרת בדרך הנכונה ולכן אני מאמין שגם תגשים את המטרה ובתוך זמן קצר גם הזרמים שאתה חש ייעלמו. מקווה שעזרתי, בהצלחה
כל היום אני לא בבית , בערב מול הטלווזיה אני משתגע כל הזמן מחפש את המקרר, אני קם תוך 3 שעות בערב עשרות פעמים למקרר
האם זה יחלוף
 
רמי רומנובסקי  
09:55 27.11.12
קרא את הדרך הקלה להפסיק לעשן, זה יסדר לך את הראש

הצלחתי להיגמל מעישון לאחר שנים רבות ובלי תופעות לוואי.
וכל זאת בעזרת ספרו המענין והכתוב בהומור רב של
א ל ן ק א ר. הנקרא "הדרך הקלה להפסיק לעשן" בו הוא
מנחה את קוראיו להפסיק את העישון רק עם סיום קריאת הספר
נשמעתי לכל הוראותיו והריני נושמת לרווחה מבלי להתפתות
לסיגריה הראשונה והקריטית כשמעיזים מצליחים.ואין דבר
העומד בפני הרצון. ואם אני הצלחתי כולם יכולים...

. ב ה צ ל ח ה ל כ ו ל ם

ש ר ה
 
אבי
14:22 23.11.12
שלושה שבועות כבר ללא עישון
מרגיש נהדר....
ומהשתן? אני מעשנת 15 שנים וצריכה לתרום ביצית לחברה עליי להפסיק לעשן מייד אני יודעת אבל מתי זה כבר לא יהיה במחזור הדם ואו השתן?
כשלושה שבועות
 
איילת בן ארי
00:49 23.05.11
לגוף לוקח שלושה ימים לנקות את הניקוטין מהגוף וזו בשורה טובה למעשנים!
מה שאומר שהאתגר היותר גדול הוא לא ההתמכרות הגופנית, אלא דוקא הנפשית, ההרגל.
 
רמי רומנובסקי  
09:08 25.05.11
לא מדוייק
ניקוטין מתנקה מהגוף תוך שלושה שבועות
אך תופעות הלוואי שלו נעלמות תוך כמה ימים מרגע הפסקת העישון
ומתי הוא נעלם מהביציות?
תיקון : מהרגע שמפסיקים לעשן הגוף מתנקה מניקוטין תוך 24 שעות !- הרבה אנשים

מופתעים מהמידע הזה בפעם הראשונה .

עד 3 ימים רמת הפחמן החד חמצני חוזרת לרמה תקינה ורירית מערכת הנשימה מתנקה

ביום השלישי רמות האנרגיה של הגוף גבוהות יותר וחוש הריח והטעם מתחדדים.

אז לא להיבהל אם נפתח קצת התיאבון... :)

תסמיני הגמילה יכולים להימשך עד 3 שבועות .

שיהיה המון בהצלחה :)
 
ששש...
21:50 10.06.11
כמה זמן?
 
רמי רומנובסקי  
10:49 12.06.11
למי שתרצה
אני מנהל הפורום ומדריך מוסמך ומקצועי לגמילה מעישון מטעם רשת אלן קאר העולמית.
עד היום סייעתי לאלפי אנשים להפסיק לעשן וזה מה שאני עושה למחייתי.
יש הרבה יועצים ואנשים שתורמים מרצון טוב את דעתם.
לא תמיד המידע שהם מספקים הוא נכון.
מלבד זאת אתה יכול לבדוק את הנושא באינטרנט.
מבחינה מדעית לניקוטין לוקח כשלושה שבועות לעזוב את הגוף, אך תסמיני הגמילה נעלמים לאחר 3-4 ימים מרגע ההפסקה.

בהצלחה
ומתי הוא נעלם מהביציות?
 
טלי
11:15 09.11.08
איך להפסיק לעשן בהכי פחות קושי ? מי עשה והצליח ?
שנים רבות ניסיתי להיגמל מעישון ולא הצלחתי. רק מי שמעשן מבין את הקושי בו אנו עומדים ומתמודדים יום יום , שמעתי על סיגריה אלקטרונית והחלטתי לנסות מה יש כבר להפסיד אחריי כל כך הרבה ניסיונות , רכשתי את הסיגריה אלקטרונית וכנראה שהחומר גורם דחייה מסיגריות פשוט לא האמנתי התמדתי להשתמש במוצר וכיום אני כמעט שנה לו מעשנת פשוט הצלחתי להיגמל מעישון , שווה לנסות לי זה מאוד עזר
 
רמי רומנובסקי  
11:04 22.11.12
טלי שלום,

באתר allencarrisrael תוכלי לקרוא מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים שיטת גמילה מעישון

בהצלחה בכל דרך בה תבחרי
 
סובלת אנא תעז
17:39 02.11.12
גם שנה אחרי אני כמהה לסיגריה כאילו שנגמלתי אתמול, הדברים מגיעים לידי כך שהגוף שלי כואב ומבחינה נפשית זה ואקום שלא מתמלא. ולמה בכל זאת אני לא חוזרת לעשן? זאת כיוון שגם כשעשנתי סבלתי מבחינה גופנית מנזקי העישון (שיעול, היפר אקטיביות וכיוצ"ב).
אנא ייעצו לי מה לעשות אני ממש סובלת ומנסה כל הזמן להרגיע את גופי בכדורי הרגעה, אך אני מניחה שזו לא הדרך הנכונה.
אנא אנשים טובים תתייחסו לדבריי אלה.
תודה
 
רמי רומנובסקי  
14:53 04.11.12
שלום רב,

צר לי לשמוע שעדיין קשה לך. אנסה למקד את תשובתי:
מבחינה פיזית - אם את סובלת מכאבים או מקושי כלשהו זה כבר לא קשור להפסקה עצמה, ניקוטין הסם הממכר בסיגריות עוזב את הגוף אחרי שלושה שבועות ויכול להיות שהכאב נובע מגורם אחר - אני ממליץ שתבדקי את הנושא עם רופא.

מבחינת הרצון לעשן - זה מתחיל ונגמר בראש, אם את עדיין רוצה לעשן כנראה שאת רואה את העישון בתור דבר בעל ערך וצריך לשנות את התפיסה כדי שלא תתגעגעי.
קצרה היריעה מלעשות זאת בכמה שורות אבל הספר של אלן קאר "הדרך הקלה להפסיק לעשן" יכול מאוד לעזור בנושא.

בהצלחה
 
שי
17:01 15.11.12
אל תתייאש..
אל תוותרי לה כל פעם שהיא רוצה עשן קחי נשימה עמוקה תחזיקי כמה שניות
ותאמרי לה ,לא רק שלא תקבלי עשן אלא תקבלי רק אוויר נקי.
ואז תנשפי החוצה את האוויר לאט...
תמשיכי להיות בריאה זוהי הדרך שלך...
אילן שלום,
המפלצת הקטנה (ההתמכרות לניקוטין) נגמרת אחרי 3 שבועות ולכן זו לא הבעיה שלה כרגע.
הבעיה היא בתפיסה וברצון לעשן, זה לא קשור לניקוטין אלא לחשיבה.


שלום רב...
התחלתי לקחת צ'מפיקס ואחרי שבועיים התחלתי להרגיש גרד במקומות שונים בגוף.
לאחר עיון בעלון ההסברה כתוב שם שזוהי תופעה שאומרת הפסק טיפול וגש מייד לרופא.
אני מעוניין לדעת מה אני אמור לעשות כי אני רוצה להמשיך עם הצ'מפיקס.
תודה מראש
ועדיין מת לעשן,עישנתי 38 שנים.כשאני רואה מישהו מעשן אני מנסה להסניף מהעשן שהוא פולט.
יש סיכוי שהרעב לעישון יעבור אי פעם.? קרוב לנקודת שבירה.
 
רמי רומנובסקי  
12:18 18.11.12
דויד שלום,
כפי שאתה ודאי מבין הבעיה האמיתית בעישון היא לא התלות הפיזית - אחרי שלושה שבועות ללא עישון אין לך טיפה של ניקוטין בדם, אלא התלות הנפשית והרצון לעשן - מזה לא השתחררת ולכן אתה סובל.
אני משער שבמצבך אתה גם מחליף את הסיגריות באוכל מה שרק מקשה על המצב.

ההמלצה שלי היא שתקרא את "הדרך הקלה להפסיק לעשן" של אלן קאר, אינני משווק את הספר ואין לי הכנסות ממנו, אבל הוא בדיוק מטפל בבעיה שלך: שחרור מהגעגוע לסיגריות ומהרצון לעשן.

לבינתיים טיפ קטן לרגעי קושי: אם פתאום בא לך לעשן שאל את עצמך באותו רגע: האם הייתי רוצה לחזור עכשיו לעשן חפיסה/שתיים ביום? זה הרבה יותר קל לבחור בין זה לבין לעשן רק סיגריה אחת, אבל סיגריה אחת תחזיר אותך לעשן באופן קבוע את אותה כמות שעישנת לפני שהפסקת.

שיהיה בהצלחה
 
דויד
20:43 18.11.12
תודה.אאמץ את המלצותיך בתקווה שאצליח להתעלות.ברור לי מעל לכל ספק שאיני רוצה לשוב ולעשן,אבל ה"קריז" כמו משכיח הכל.
אמא שלי מפסיקה לעשן אחרי המון שנים בעזרת הילינג. אשמח לשמוע המלצות מניסיונכם לתקופה של אחרי הפסקת העישון- טיפולים מומלצים, תזונה מסוימת וכו'.
המרכז הרפואי ת,א - בי,ח איכילוב מזמין אתכם לבדיקות תפקודי ריאה חינם לרגל יום ה- COPD העולמי ב 14.11
לפרטים
http://www.tasmc.org.il/Be-Well/Events/Pages/copd-tests
 
צביה שרפי
03:35 10.11.12
אני פנסיונרית בת 72 שנים חולה מכמה מחלות קשה לי ללכת .
ואני מוכרחה להפסיק לעשן.
ניסיתי גמילה בטיפול אנרגטי אצל אהרונסון - זה לא עזר חבל על הכסף שלי ולשכם.
אל תלכו לטיפול רק אם יתנו לכם אחריות של לפחות שנה.
יש אנשים שהטיפול עוזר להם לאט.
ניסיתי טיפול בלייזר ברמת גן זה לא עזר חבל על הכסף שלי ושלכם.
ואותו הדבר ניסיתי בלייזר - סטופ בדיזנגוף סנטר חבל על הכסף שלי ושלכם.
אחוזי הצלחה מאד נמוכים .
רק אם יתנו לכם אחריות לשנה - תנסו - בהצלחה!
ועוד ועוד.
עם הצי'מפיקס זה עוזר יותר טוב רק קשה לסבול את התופעות לווי של התכשירים.
בהצלחה הפסקת עישון מהנה!
תודה. תאריך: 10.11.2012.
 
צביה שרפי
03:40 10.11.12
להיזהר מגמילה מעישון אנרגטי-לייזר עדיין- ולייזר -סטופ אחוזי הצלחה מאד נמוכים חבל על הכסף.
רק אם יתנו לכם אחריות לשנה.
הכי טוב למי שיכול לסבול את תופעות הלווי של הכדור צ'ימפיקס זה עוזר להפסיק לעשן אני הפסקתי עם הכדור צי' מפיקס.
תודה בהצלחה!
תאריך:10.11.2012.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  54  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
הפסקת עישון   גמילה מעישון   טיפולים להפסקת עישון   תרופות להפסקת עישון   גמילהמסיגריות   איך להפסיק לעשן   סיגריות   עישון
RSS RSS פורום הפסקת עישון, גמילה מעישון