בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים כירורגיה, ניתוחים»פורום כירורגית חזה, גידולי סרטן ריאות, גידולי ריאה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום כירורגית חזה, גידולי סרטן ריאות, גידולי ריאה עמוד 15

פורום כירורגית חזה - סרטן הריאה הוא המקום בו תוכלו להתייעץ אודות נפחת ריאה, מחלות ריאה, אבחון וטיפול במקרי סרטן ריאה, מומי בית החזה, ניתוחים לתיקון עיוות מולד בבית החזה, סרטן ריאה, השתלת ריאות, דירוג סרטן ריאה, כריתת ריאה, השתלות ועוד
מנהלי פורום כירורגית חזה, גידולי סרטן ריאות, גידולי ריאה:
פרופ' אלון בן נון
לפרטים נוספים
 
פיענוח תשובות של בדיקות הדמיה
 
לכל הפונים שלום,
מטרת הפורום אינה מיועדת להסביר פיענוח של בדיקות הדמיה או מעבדה. אלו חייבות להתבצע על ידי הרופא המטפל, לאחר שראה ובדק את החולה.

תודה
שלום רב.
ברצוני להתייעץ עם המומחים בפורום בנושא פציעה שחוויתי: ביום חמישי שעבר(לפני ארבעה ימים) הצטרפתי לאימון ניסיון של אומנויות לחימה. אומנם מזמן לא התעסקתי בתחום, מאז היותי ילד(כיום אני בן 27), אבל אני בכושר טוב ומתאמן מספר פעמים בשבוע בריצות וחדר כושר. בכל אופן, באימון עצמו תרגלנו קרבות קרקע(והיו מצבים ששכבתי מתחת למתאמן אחר השוקל 70-80 קילו) ואימונים שונים של טכניקה. באימון לא הרגשתי חבלה/כאב כלשהו אך כשהלכתי לישון באותו ערב הרגשתי כאב חד בבית החזה הימיני שלי. מאז הכאבים לא עברו אלא רק התגברו. כיום אני מרגיש כאב בשכיבה על הגב, בעת כיווץ שרירי הבטן ובעת נשימות עמוקות/הליכה/צחוק/שיעול. כמו כן במישוש הכאב מתגבר בניגעה בצלעות 7-8 באזור העיקול (צד לטרלי). אציין שהכאב המורגש הוא חד, ממוקד לאזור שצוין וחולף לאחר מספר שניות(כלומר חולף מיד לאחר נשימה עמוקה / שיעול / כל תנועה אחרת שעוררה אותו).
לפני מספר שעות בקרתי את רופא המשפחה אשר ביצע מספר בדיקות כגון מישוש אזור הבטן הרכה, האזנה לריאות ובדיקת חום(כולם ב.מ.פ). יש לציין בנוסף שאין לי אדמומיות או נפיחות או אודם באזור. הרופא אמר שלפי דעתו אין ממה לחשוש.
שאלתי היא, למרות דעתו של הרופא- האם כדאי לבצע בדיקות נוספות כגון US או צילום לשלילת פגיעה באיבר פנימי/שבר? הכאבים לא ממש הפריעו לי ביום-יום אך הם כן מפריעים באימונים וכמובן שמתגברים תוך כדי האימון ואחריו.
אשמח לדעתכם.
דן שלום ,
ראשית , לנוכח הכאב , כדאי להימנע מאימון מאתגר מסוג זה , עד חלוף הכאב.
במידה והכאב לא נעלם במנוחה , מומלץ במצבים אלה לבצע צילום חזה .
לכן המלצתי : מנוחה מאימון גופני מאומץ וחזרה לרופא המשפחה במידה והכאב אינו נסוג .
החלמה מהירה
ד"ר קרמר
 
אודי
09:42 06.03.11
שלום,

אני בשבוע 25 להריון
היום בבוקר הייתה לי ליחה עם דם עוד לפני שצחצחתי שיניים, ומאז כואב לי קצת החזה.
אני משתעלת מעט
לאחר מכן לא היו לי עוד ליחות שכאלה.
אני לא מעשנת

האם יש סיבה לדאגה? מה עלי לעשות?
 
ד''ר עוזי יזהר  
19:45 06.03.11
נורית שלום,

הייתי ממליץ לגשת להבדק אצל רופא / רופאת משפחה המכירים אותך.

המשך שבוע נעים ובריא,
דר' עוזי יזהר
 
לי
17:20 05.03.11
שלום,

אני סטודנטית באחת מהאוניברסיטאות בארץ וחייה במעונות. לפני בערך שנתיים, גיליתי שהמעונות מכילים אסבסט ומאז אני סובלת מהרבה חרדות בנושא. ביררתי את הנושא לעומק ונוכחתי לדעת שיש אסבסט גם בגג וגם בלוח מעל החלון. הלוח צבוע טוב, אני לא יודעת מה בקשר לגג. כך או כך הראו לי מסמך שמראה שמבצעים בדיקות של סיבי האסבסט הנפלטים והתוצאות היו בסדר ועומדות בתקנים. משרד המעונות אומר גם שהוא מזיז לוחות מסוכנים אם יש צורך בכך.
עדין לפעמים אני מאוד נכנסת ללחץ מהנושא, השבוע פתחתי את החלון אחרי חודש שלא היתי בחדר וחתיכה לבנה עפה לעברי. אני לא יודעת עם זה סיד לבן ישן שעף מהחלון או משהו אחר אבל ישר התחילו לי פחדים שזה אסבסט. יש משהו שיכול להרגיע אותי? האם חשיפה לאסבסט מפורר פעם אחת, כמו כזו שאני חוששת שהיתה,יכולה להיות בלתי הפיכה או שמדובר בחשיפה מתמשכת לאסבסט שהמצב שלא לא טוב?

האם יש אפשרות להחלים ממחלות שקורות בעקבות אסבסט?

אשמח לקבל תשובות והסברים...
 
ד''ר רן קרמר  
10:24 06.03.11
ספיר שלום ,
אני מבין את דאגתך מאסבסט . אכן חומר מסוכן שיש להתרחק ממנו .
יחד עם זאת , מרבית מחלות הקשורות עם אסבסט נגרמות כתוצאה מחשיפה ממושכת לאסבסט ובד"כ לחומר בתהליכי עיבוד .

לסיכום , בשלב זה ממליץ לך להמנע מחשיפה בלתי הכרחית לאסבסט .
בברכה
ד"ר קרמר
 
אני
04:52 03.03.11
מספר ימים יש לי כאב כ-5 ס"מ מתחת לגרון (כלומר מעל לציצים וממש מתחת לקנה הנשימה). הדבר מקשה עליי לנשום נשימה עמוקה. לא חולה, ללא כאב גרון.
סליחה על הבורות, אך האם האיזור נחשב חזה?
ממה עשוי להיות הכאב?
אני בן 26 מעשן (מתכנן להפסיק..). האם יתכן ונובע מכך?
תודה
 
ד''ר רן קרמר  
07:35 03.03.11
שלום אני

נראה כי כדאי להיבדק אצל רופא המשפחה .
אין עדיין תחליף לשיחה אישית ובדיקה גופנית בכדי לאבחן את בעייתך.
בהצלחה
הכנת תביעה כנגד בית חולים תל השומר. במקום לאבחן סרקו איבחנו הרפס זוסטר ונתנו טיפול לא מתאים. הסרקו התפתח לנוירו סרקו שבעקבותיו נקבעה נכות. האיבחון נעשה לאחר איבוד הכרה ושווי משקל בבית חולים אחר על ידי ניורולוג במיון שחשד שמדובר בסרקו ואכן הציל את החולה. טופסי השחרור מתל השומר והאבחון השגוי נעשה ברשלנות ומבלי שנערכה שם בדיקת ace פשוטה שהיתה מגלה המחלה.
שלום,

אנו לא יכולים לענות לבקשתך. זה חורג מנושאי הפורום.
אתה חייב למצוא בעצמך רופא ריאות איתו תהיה מעונין להיות בקשר.

בברכה, דר' עוזי יזהר
 
לבנה
13:02 28.02.11
להלן תוצאות CT עם ח.נ.שבצעתי ברמבם:
3 קישוריות זעירות בריאה ימנית , ממצאים לא ספציפים,
רושם לבלוטת לימפה צמודה לושט, סובקרינלית, בקוטר 18 מ"מ,
בעבר עברתי למפקטומיה עקב הסתיידויות בצינורות החלב בשדיים,
תודה
 
ד''ר רן קרמר  
13:56 28.02.11
לבנה שלום ,
נא לבקש מרופא המשפחה שלך שיפנה אותך לייעוץ במרפאת כירורגית חזה ברמב"ם .
על הרופא לראות את הממצאים בעיניו ולשפוט בהתאם להקשר הקליני את המשך הבירור
בהצלחה
ד"ר קרמר
 
עדי
18:23 21.02.11
שלום רב,
אני בת 23, לאחרונה הרגשתי שעצם צלע שמאל שלי ממש בולטת, מורגש בנגיעה ונראה לעין אם עומדים מול מראה.
אני לא יודעת אם זה היה תמיד או צץ רק עכשיו וזה קצת מלחיץ.
אשמח לתגובה.

תודה רבה.
 
ד''ר עוזי יזהר  
09:52 22.02.11
חלי שלום,

קיימות 12 צלעות בכל צד. לא ברור מהשאלה אם מדובר בצלע ואיזו, או בעצם הבריח (קלוויקולה). באנשים רבים קיימת א-סימטריה של המבנה השלדי של בית החזה, והדבר תקין לחלוטין.
בכל מקרה אם נראה הלך מדאיג - כדאי שרופא יעיף עיין לבדיקה.

המשך שבוע נעים, דר' עוזי יזהר
 
עופר
17:03 15.02.11
שלום,
שמי עופר ואני בן 35,אני מעשן כ-3 סיגריות ביום כבר 6 שנים.בימים האחרונים הרגשתי מין דקירה משונה בחלק התחתון של הריאה השמאלית.ממש דקירה קלה וכשאני מתכופף לכיוון הברך אני מרגיש מין כאב קל בריאה.האם יש צורך לדאוג?האם הכאב יכול לנבוע מהעישון או שמה זו דלקת בריאה?האם יש צורך לגשת לבדוק?הכאב מופיע בצורה מאד קלה גם אחרי שיעול.לגבי שיעול אינני מרגיש כי נוצר איזשהו שיעול כתוצאה מהכאב אך לאט לאט אני מריש שהכאב הקל הזה גם עבר לריאה הימנית.
מה לדעתך יכול להיות מקור הכאב?
תודה
 
ד''ר עוזי יזהר  
08:59 16.02.11
עופר שלום,

ריאהבד''כ אינה דוקרת. כאב באזור יכול לנבוע מגירוי של קרום הריאה (פלאורה) או דופן בית החזה (שרירים, עצמות) או מהלב. הסיבות לכך הן רבות מאוד.
מציע - אם הדבר מתמיד, שווה להבדק אצל רופא, באותה הזדמנות לבצע אולי צילום חזה. להפסיק לעשן כבר אמרתי? גם זה שווה באותה ההזדמנות.

המשך שבוע נעים, דר' עוזי יזהר
 
אני
02:51 15.02.11
שלום. בן 33 בריא. בשלושה שבועות האחרונים, בכל בוקר שאני מתעורר, יש לי כאב גב אמצעי/עליון אדיר (באיזור שמאחורי הריאות). הכאב לא מאפשר לי להמשיך לשכב ומלווה בקושי לנשום. נשימה קצת עמוקה מגבירה את הכאב עוד יותר.
לאחר שאני נעמד/מתיישב (בקושי ועם כאב חזק וחוסר יכולת להתכופף או להתלבש) ל-10-15 דקות בישיבה הכאב נעלם ועימו גם יכולת הנשימה מסתדרת. אני לא חולה או מקורר.
אציין שבילדותי היתה לי אסטמה מאוד קלה ושאני מעשן כבד (קופסא וחצי).
האם יש קשר בין כאב הגב לחזה או לריאות?
מה עליי לבדוק?
האם יתכן קשר לסיגריות או לאסטמה?
 
ד''ר עוזי יזהר  
08:55 16.02.11
שלום,

קצת מוזר שכבר שלושה שבועות אתה סובל מבעיה שמאוד מטרידה אותך וטרם נבדקת. הפורום מטרתו להבהיר דברים אבל הוא אינו תחליף לבדיקה של רופא או מרפאה.
סביר להניח שמדובר בכאב שמקורו בדופן החזה - כלומר שרירים ו/או עצמות, על רקע פעילות גופנית או תנוחה לא תקינה וכד'. בכל אופן שווה בדיקה אצל רופא.
ולהפסיק לעשן מיד כבר אמרתי?

המשך שבוע נעים, דר' עוזי יזהר
 
פליקס גהן
15:15 12.02.11
אי בן 50 אדם בריא , עד לפני חודשיים התחליתי לסבול מכאבים בצלעות וגם בחזה , עברתי בדיקות של אקו לב במאמץ דובוטמיןנמצא תקין ,בדיקת תיפקודי ריאות הכל תקין, מיפוי עצמות תקין ,מיפוי בלוטת תריס תקינה. בצילום ct התגלה ממצא של גוש 3 ס"מ פרטרכאלי במיצר עליון . בבדיקה של ד"ר מיכאל אורלובסקי ברמבם קבע כי צריך לבצע ניתוח פתיחת חזה ניסור עצם החזה להגיע לגוש ולכרות אותו.
השאלה הנשאל היא האם חייב לבצע את הניתוח או אפשרי בדרך אחרת לבדוק את הגוש ללא ניתוח?
 
ד''ר עוזי יזהר  
09:04 14.02.11
מר גהן שלום,

בעצם ברצונך לקבל חוות דעת נוספת על ההחלטה לנתח אותך ועל הניתוח עצמו.

קשה לענות על שאלתך מבלי לראות את בדיקות ההדמיה (אני תמיד חוזר ואומר שרפואה זה לא שיעור ספרות - רופא חייב לראות את הבדיקות ולבדוק את החולה ולא להסתפק בשיעור קריאה של תשובות הדמיה).

מציע לך לפנות לאחד ממנתחי החזה שתבחר על מנת לקבל חוות דעת נוספת באשר לממצא בחזה ולהחלטה לנתח.

המשך שבוע נעים, דר' עוזי יזהר
 
מירי
15:11 10.02.11
יש לי בחצי שנה האחרונה מן "קליק" כשאני מותח את החזה. זה גורם לי לכאבים. גם כשאין את ה"קליק" הזה יש לי כאבים בעת מתיחת החזה. זה אף פעם לא היה לי. מה זה יכול להיות? יש לציין שלא קיבלתי מכה בבית החזה.
תודה מראש.
 
ד''ר עוזי יזהר  
08:58 14.02.11
מירי שלום,

קצת קשה לענות על השאלה מבלי לדעת את ההיסטוריה הרפואית שלך וכל פרט רפואי אחר רלוונטי.
מציע לפנות לרופא משפחה לפחות להבדק ולהבין במה מדובר. מרבית הבעיות "מסוג זה" מקורן בדופן בית החזה (שרירים צלעות) והן אינן מדאיגות.

המשך שבוע נעים, דר' עוזי יזהר
 
מיטל
18:12 09.02.11
שלום, לסבתא שלי היה סרטן בחזה,
הדודות שלי ואמא שלי נבדקו ואני לא יודעת מה היו התוצאות
אבל האם בגיל 22 אני צריכה להיבדק אם יש לי את הגן?
 
ד''ר רן קרמר  
10:25 10.02.11
באם את מתכוונת לסרטן השד - יש לפנות לפורום אחר .
באם כוונתיך לסרטן הריאה - אין בדיקה גנטית אשר יכולה לנבא את סרטן שד , נכון להיום . אין גם סיבה בגילך הצעיר לחיות בחשש ..
בברכה
ד"ר קרמר
שלום,

אני בן 32. לפני כארבע שנים היה לי spontaneous pneumothorax פעמיים בהפרש של כחודש זה מזה. בשני המקרים טופלתי בנקז. מאז לא חשתי בכאבים דומים. (אך בעת מאמץ גופני אני לפעמים חש בכאבים באזור).
לפני כחודש הועברתי ליחידת מילואים חדשה ובה (בניגוד לקודמת) אני נדרש למאמצים גופניים כגון אבט"שים וכדומה. הפרופיל הרפואי הצבאי שלי הוא 64 (בגלל בעיות ברכיים).
שאלתי היא, האם העובדה שהיה לי spontaneous pneumothorax ושגם היום בעת מאמץ אני לעיתים חש כאבים באזור, היא סיבה להורדת פרופיל?
אני מאד מודאג שסוג הפעילות הגופנית במילואים, יגרום ל spontaneous pneumothorax נוסף.

אודה לתשובתכם בהקדם,
דני
דני שלום ,

ועדה רפואית צבאית היא היחידה שבסמכותה לקבוע את הפרופיל .
בד"כ קובעים פרולים ע"פ ספר פרופילים . פנאומוטורקס מוריד את הפרופיל באופן חד באופן זמני ואח"כ עושים הערכה מחודשת .
פנה לרופא היחידה והמצא לו את המסמכים הרפואיים.
בהצלחה
ד"ר קרמר
ד"ר רן קרמר שלום,

תודה לך על תגובתך.
ידוע לי כי ועדה רפואית צבאית היא היחידה שבסמכותה לקבוע את הפרופיל עפ"י ספר הפרופילים ה"סודי". קיויתי שאולי בפורום זה אקבל הערכה לגבי מהו הפרופיל הרפואי הצפוי (לאור כך שהפנאומוטורקס היה לפני כ-4 שנים). (משהו בסגנון "פנאומוטורקס לא מוריד פרופיל רפואי לפחות מ-X").
האם ידוע לך על איזשהו פורום של רפואה צבאית שבו ניתן לקבל כזו הערכה?

תודה מראש,
דני
 
אורית פרונט
18:26 01.02.11
גילו אצלי בריאות סימנים של אסבסטיוזיס הם בדיקת MRI טובה יותר מאשר CT.
 
ד''ר רן קרמר  
08:51 02.02.11
אורית שלום

לבדיקת MRI של הריאות אין יתרון על בדיקת CT . ( ההיפך הוא הנכון ברוב המקרים )
בברכה
ד"ר קרמר
 
ד''ר רן קרמר  
08:52 02.02.11
אורית שלום

לבדיקת MRI של הריאות אין יתרון על בדיקת CT . ( ההיפך הוא הנכון ברוב המקרים )
בברכה
ד"ר קרמר
 
רונית פניאס
06:57 01.02.11
מה המשמעות של סרטן בשלב 4
 
ד''ר רן קרמר  
09:02 01.02.11
שלום רב ,

סרטן ריאה בשלב 4 - סרטן שבו אותרו גרורות מרוחקות .
בברכה ,
אני בן 42. הולך 5 פעמים בשבוע כל פעם שעה. בשבועיים האחרונים החלו כאבים בריאות ימין ושמאל שלא מלווים בשיעול, חום או קשיי נשימה. מתפקד כרגיל אך הכאבים האלה באים והולכים. יכול להיות שזה כתוצאה מהתכווצות שרירים בגלל הליכה בקור בלילה? מה שמוזר שבאמת אין שום בעיה אחרת מלבד הכאבים האלה שמרגישים כמו משהו שקשור לשרירים.
יוסי שלום,

כאבים בחזה מקורם בגורמים רבים ואכן הסיבות השכיחות ביותר קשורות לכאבים שמקורם במבנה השלדי והשרירי של בית החזה. מאידך, קיימות גם סיבות מדאיגות יותר ולכן עצתי לך להבדק על ידי רופא ולא להסתפק בפורום ורטואלי שאינו תחליף למרפאה מסודרת.

בברכה, דר' עוזי יזהר
שלום דר'
אימי בת 55 ,מזה חודש וחצי טופלה ב3 סוגי אנטיביוטיקות עקב דלקת ריאות,
לאחר בדיקת CT נמצא כי: נגע אובלי לטרלי בRUL . ממדיו כ-35X22X23 מ"מ.הנגע לא סדיר,עם שלוחה לכיוון הפלאורה.מרכזו סמיך והיקפו קלוש בצורת "הלו".קשרית זעירה
(4 מ"מ) נראית קאודלית יותר ב-RUL .
אין נוזל פלאורלי.
מה דעתך על הממצאים ?
שבוע הבא מופנית לביופסיה עםCT נוסף , האם להפנות את הביופסיה לאבחון מולקולרי ?
היכן הכי נכון שההערכה הפתולוגית תתבצע?
סליחה על אורך השאלה,אני מאוד לחוצה
תודה
שלום רב ,
על פי תיאור הממצאים , נראה כי יש לבצע ביופסיה מהנגע הריאתי או להפנותה לבירור אחר .
נראה כי אתם במסלול הבירור הנכון ולפיכך לא נותר אלא להמליץ להמשיכו .
בכל בית חולים גדול בארץ עושים ביופסיה מסוג זה וגם את הבדיקה הפתולוגית .
בשלב זה הייתי ממליץ להמשיך את הבירור היכן שאתם נמצאים .
לאחר ביצוע הביופסיה , מומלץ להגיע עם תוצאותיה למרפאת כירורגית חזה ולהתייעץ עם מנתח בכיר בנוגע להמשך הבירור /טיפול .
בהצלחה
ד"ר קרמר
שלום רב ,
על פי תיאור הממצאים , נראה כי יש לבצע ביופסיה מהנגע הריאתי או להפנותה לבירור אחר .
נראה כי אתם במסלול הבירור הנכון ולפיכך לא נותר אלא להמליץ להמשיכו .
בכל בית חולים גדול בארץ עושים ביופסיה מסוג זה וגם את הבדיקה הפתולוגית .
בשלב זה הייתי ממליץ להמשיך את הבירור היכן שאתם נמצאים .
לאחר ביצוע הביופסיה , מומלץ להגיע עם תוצאותיה למרפאת כירורגית חזה ולהתייעץ עם מנתח בכיר בנוגע להמשך הבירור /טיפול .
בהצלחה
ד"ר קרמר
 
רונית
22:57 24.01.11
אחריי האולטרסאונד הודגם בשעה 3 כשמונה סטינמטר מהפיטמה הודגם גוש מעט היפואקוגני מוגדר היטב ללא היפרמיה בדופלר צבע בגודל 0.4 ו0.6 סנטימטר מראה סונוגרפי הייתי רוצה לדעת מה זה האם תוכלו לתת לי תשובה בהקדם תודה.
 
ד''ר עוזי יזהר  
08:43 25.01.11
רונית שלום,

פורום זה אינו מתעסק בגידולי שד או פתולוגיות אחרות של השד כי אם בגידולי בית החזה שאינם קשורים לשדיים. מצאי את הפורום המתאים לכך.

שבוע נעים, דר' עוזי יזהר
שלום
אני כבן 40.
מזה כמה חודשים אני סובל מכאבים בחזה בעיקר בצד שמאל של החזה,
כאשר אני מכווץ את הבטן הכאב מתגבר ונעלם לאחר כמה שניות כאשר אני לוחץ על החזה בעיקר באזור העליון אני מרגיש כאב כמו שריר תפוס או מכה כחולה.
ביקרתי אצל קרדיולוג אשר שלח אותי ל אקולב במאמץ ואצל רופא ריאות אשר בדק אותי באמצעות בודק נשיפה ושניהם אמרו לי שהכל נראה תקין.
בזמן תנועה חריפה ישנו כאב כמו סכין ונעלם לאחר שניה שתיים.
צילום לא ביצעתי ( רופא הריאות לא חשב שאני צריך )
כאבים אלו מאוד מציקים ומפחידים כי אני כל הזמן חושש שזה בלב.
ממה יכולים לנבוע כאבים כאלה?
האם ישנם בדיקות נוספות שאני יכול לבצע?
האם יש לי מה לחשוש מסרטן ריאות?
האם יש לי מה לחשוש מסרטן מסוג אחר?
האם כדאי לעשות CT?
-יש לי שיעול קל בעיקר בזמן נשימה עמוקה.
- אני לא מעשן ולא עישנתי אבל הייתי מעשן פסיבית.
תודה רבה לכם מראש על התשובה
דויד שלום רב ,
יש הרבה סיבות לכאב בחזה השמאלי .
הסיבה השכיחה ביותר בנסיבות שדיווחת - כאב ממקור שלדי .
לעתים , האבחון נעשה על דרך השלילה . כלומר - העובדה שאין תסמונת קלינית מוסברת ומסוכנת ( כגון מחלת לב או מחלות אחרות ) .

הסבירות לסרטן ריאה באדם בן גילך אשר אינו מעשן - נמוכה ביותר .
יש מקום להתייעץ עם רופא המשפחה שלך בנוגע לביצוע צילום חזה .
במידה ותקין - יש לשקול טיפול במשככי כאב בכדי לבחון את השפעתם .
בהצלחה ,
ד"ר קרמר

 
ענבר
17:40 24.01.11
שלום רב שוב. אנא אנא ענו לשאלותיי לא באופן כללי.

שאלתי כאן מטה שאלה בנושא הפריקה המוזרה שהיתה לי לפני כ 7 חודשים ועדיין לא הבנתי את מה שלשמו כתבתי. ברור שאשוב לרופא המשפחה שלי, שבתי אליו בכל פעם לאחר סיום בדיקה. כפי שציינתי - כל הבדיקות עד כאן - תקינות ללא ממצאים פתולוגיים. בסה"כ ניסיתי להבין האם קיום גידול באזור שאינו בעצמות אלא ברקמה רכה יכול להתגלות באולטראסאונד באזור?

האם בדיקת CT היא זו שתתן תשובה חד משמעית לגבי העניין? אם יש איזה שהוא גידול האם CT היא הבדיקה האולטימטיבית?

האם קיים מצב של דלקת מפרקית באזור הסטרנום-קסיפואיד שנמשך ככ הבה זמן? אני מרימה תדיר ילדים קטנים, אין קושי בנשימה.
אילו מצבים מוכרים קיימים בעלי סימפטומים כמו שלי? דלקת? רופא המשפחה שלל בקע סרעפתי וב- US רקמות לא ראו שום דבר.

ביצעתי CT כליות בינואר 2010 ומיפוי בספטמבר 2010 כמה זמן עליי להמתין עד ל - CT נוסף?

אני מוטרדת מאוד שיש איזה גידול שלא עולים עליו. רופא המשפחה לא נראה מוטרד. בבקשה ענו לי על שאלותיי.

מוטרדת.
ענבר.
 
ד''ר עוזי יזהר  
08:41 25.01.11
ענבר שלום,

מה שאנו מנסים לומר פעמים רבות שפורום זה אינו תחליף למרפאה ולבדיקה של רופא!

רפואה אינה ספרות. לפני שעוברים לקריאה של הבדיקות האינסופיות שעברת צריך קודם לבדוק אותך ולראות האם באזור שמטריד אותך קיים ממצא בבדיקה הפיסיקלית. בנוסף, כך אני נוהג - אני לא קורא תשובות של בדיקות, אני עובר עליהן ורואה אותן. אני מבין שאת חוששת שיש לך גידול ומפה החרדות, אבל קשה לענות על שאלות כאלו מעל האינטרנט. CT היא בדיקה טובה מאוד לגילוי של ממצאים כאלו. מובן שאבחנות אחרות שאינן גידול באות בחשבון והן שכיחות יותר.

מניח שאת צריכה לפנות לאחד הרופאים המומחים שעוסקים בדופן בית החזה על מנת לסכם את הבעיה הרפואית שאת מציגה. לא תוכלי לפתור אותה בפורומים מסוג זה.

שבוע נעים, דר' עוזי יזהר
+ הוספת הודעה
   1 ...  11  12  13  14  15  16  17  18  19  ...  39  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
כירורגית חזה   בית החזה   נפחת ריאות   ריאות   עישון   כירורגיה   כירורגית חזה   סרטן ריאה   גידול סרטני   אמפיזמה
RSS RSS פורום כירורגית חזה, גידולי סרטן ריאות, גידולי ריאה