בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים כירורגיה, ניתוחים»פורום כירורגית חזה, גידולי סרטן ריאות, גידולי ריאה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום כירורגית חזה, גידולי סרטן ריאות, גידולי ריאה עמוד 2

פורום כירורגית חזה - סרטן הריאה הוא המקום בו תוכלו להתייעץ אודות נפחת ריאה, מחלות ריאה, אבחון וטיפול במקרי סרטן ריאה, מומי בית החזה, ניתוחים לתיקון עיוות מולד בבית החזה, סרטן ריאה, השתלת ריאות, דירוג סרטן ריאה, כריתת ריאה, השתלות ועוד
מנהלי פורום כירורגית חזה, גידולי סרטן ריאות, גידולי ריאה:
פרופ' אלון בן נון
לפרטים נוספים
 
פיענוח תשובות של בדיקות הדמיה
 
לכל הפונים שלום,
מטרת הפורום אינה מיועדת להסביר פיענוח של בדיקות הדמיה או מעבדה. אלו חייבות להתבצע על ידי הרופא המטפל, לאחר שראה ובדק את החולה.

תודה
 
דליה
15:49 16.10.15
בהמשך לשאלתי מאתמול, לקחתי ביום ראשון מונורול (שכתוב חד משמעית שלוקחים רק מנה אחת) והרופאה אמרה לי לקחת גם ביום שלישי עוד אחד ולקחתי לצערי. למחרת עד היום יש לי קוצר וקשיי נשימה שאני מרגישה שאני מתעלפת כאילו הולכת למות. בלילה ישנה בסדר גמור. כתוב תופעות לוואי על התרופה שאם יש קוצר וקשיי נשימה לגשת למיון. לא בא לי ללכת למיון. שאלתי האם זה כתוצאה מעוד שקית שלקחתי? והאם זה יעבור ולא נגרם לי חלילה נזק לריאות. כל זה קרה לי למחרת אחרי שביום שלישי הייתי אצל הרופאה שהיא דפקה לי על הגב ובערב לקחתי את המונורול. קוצר וקשיי הנשימה התחילו לי ברביעי בבוקר וכבר 3 ימים שאני כל שניה נחנקת. פשוט יש לי סחרחורת מהקוצר נשימה. זה יעבור לדעתך.?תודה רבה רבה דפנה.
 
פרופ' אלון בן נון  
09:15 17.10.15
מונורול היא תרופה אנטיביוטית לדלקת בדרכי השתן.
הטיפול המקובל הוא נטילה בודדת אם כי לקיחה נוספת אחרי מספר ימים לא אמורה להשפיע לרעה באופן בו את מתארת.
כמו לכל תרופה גם למונורול יש תופעות לוואי כגון חולשה בחילות כאבי ראש כאבי בטן שלשולים. תופעות לוואי של חנק וקוצר נשימה אינה תופעת לוואי מוכרת אבל בתרופות הכל יכול להיות..
במידה ואחרי 3 ימים מנטילת התרופה זה לא עבר מאוד לא סביר שזה קשור לתרופה אך במידה והמצב נמשך בכל מקרה עליך לגשת למרפאה או למיון ולהבדק.
 
רות
13:02 16.10.15
שלום.עברתי לפני 3 שנים כריתת אונה בגלל אדנוקרצינומה. השאלה שלי לי יש נון סמול
אדנו קרצינומה והשאלה שלי מה יותר מתפתח מהר נון סמול או סמול? ושאלה נוספת אני עשיתי סי טי פט והיה רשום קליטה מוגברת של FDG סביב סיכות בשער הריאה הימני -ריאקטיבית השאלה שלי מה זה ריאקיבית זה טוב או לא טוב למה הכוונה?הניתוח שעברתי זה RLL. מה משמעות המילה ריאקטיבית במקרה זה.תודה
 
פרופ' אלון בן נון  
09:06 17.10.15
רות שלום
נון סמול (NSCC) הוא גידול המתפתח ברוב המקרים לאט יותר מ SMALL CELL CA (SCC ) והכלים הטיפוליים טובים יותר. הטיפול הטוב ביותר למחלה מוקדמת הוא כריתה שלמה של האונה ובלוטות הלימפה שלה ועל פי מכתבך אני מביך כי זה מה שעברת.
את תשובת ה PET ואת הבדיקה עליך להראות למנתח שלך בביקורת במרפאה כי השאלה האם מדובר בקליטה רריאקטיבית או קליטה המייצגת מחלה היא שאלה חשובה ויש צורך בהסתכלות מדוקדקת ובהשוואה לבדיקות הקודמות שעשית.
קליטה ריאקטיבית כמובן טובה יותר כי לא מדובר בגידול אלא בקליטה במקום בו יש תגובה לניתוח ולסיכות ובעצם זו קליטה חסרת חשיבות (בניגוד לקליטה גידולית).
אנא פני למרפאה האונקולוגית ולרופא המנתח על מנת לבדוק את הדברים לעומק
בהצלחה
 
דליה
22:39 13.10.15
דר שלום רב ותודה מראש, יש לי שאלה מקווה שתעזור לי. הייתי אצל רופאה משפחה בגלל כאבים בטן תחתונה אולי דלקת בשלפוחית השתן. בדקה אותי ואז ביקשה שאשב ונתנה לי עם האגרוף מכות לאורך כל הגב מלמעלה עד למטה משני הצדדים די חזקים. אחרי זה שאלתי למה המכות? אמרה לבדוק את עמוד השדרה והכליות (מה קשר עמוד שדרה) אחרי שעתיים התחילו לי כאבי גב למעלה מה שלא היה לי מעולם וכשאני נושמת קשה לי לנשום ולפהק. האם המכות האלה יכולים לגרום לי נזק לריאות? או לעמוד שדרה? או ולכליות? לא מובן לי איזה מן בדיקה זאת? נבהלתי מעצם הבדיקה וחלילה שלא עשתה לי נזק.
תודה רבה רבה על תשובתך הכנה, דפנה.
 
פרופ' אלון בן נון  
00:13 14.10.15
דפנה שלום ״דפיקות״ על הכליות ועל עמוד השדרה הן חלק מהבדיקה המקובלת לבדיקת רגישות מקומית בעיקר על פני הכליות. כמובן שהמכות צריכות להיות בעוצמה ומינון סבירים וזה משהו שלומדים מעשית ולא כתוב בספרים.
קשה מאוד להאמין כי הרופאה שלך הכתה חזק עד כדי גרימת נזק כלשהו. זה צריך להיות ממש כוח בלתי סביר.
במידה והכאב מנשיך כדאי לפנות למיון להערכה מסודרת.
שלום, יכול להיות שהשאלה לא קשורה לפורום אז אשמח אם תפנו אותי, בכל מקרה מקווה שתעזרו לי.
אני בת 33, עובדת בבניין ישן ובקומה מינוס אחת מתחת לאדמה, אין חלונות, יש איוורור מבחוץ, לא מזגן אלא ממש פתח המכניס אוויר מבחוץ לקומה, אני נמצאת במקום הזה כבר שלוש שנים וכל יום בערך 6.5 שעות, השאלה היא האם זה לא מסוכן? חשוב לציין שהם עשו בדיקת ראדון לפני שנה ויצא תקין את המספרים לא ראיתי.
בבקשה זקוקה לתשובה
 
פרופ' אלון בן נון  
17:27 10.10.15
במידה והמערכת עומדת בתקנים של מכון התקנים ונבדקת על פי המקובל אין בעבודה זו סיכון מעבר לרגיל.
שבוע טוב
 
ג
 
13:19 08.10.15
אני מאד חוששת
עשיתי צילום ריאות נוסף אחרי 4 ימים האם יש שיפור, האם זה לא נראה כמו גידול?
יש עדיין גירוי בצד ימני וכאב קל באיזור הסערפת ימין, שיעול עקב גירוי עדיין יש, מה אתה אומר?
 
פרופ' אלון בן נון  
13:47 08.10.15
איכות הצילומים אינה מאפשרת השוואהמ וזה נושא בריאותי חשוב ורציני מכפי שיהיה אפשרי לענות על בערך...
אנא פני באופן מסודר למרפאה כירורגית חזה או מכון ריאות.
גבר בשנות ה20 סובל מכאבים בחזה שכרגע לפי הרופאים אמרו שמדובר בדלקת בית החזה אבל משום מה זה לא עובר וזה פשוט נמצא 4 שנים מצב סטטי פעם כואב יותר פעם פחות .

אני גם סובל 4 שנים מהפרעות שינה קשות אני לא ישן יותר משעה בלילה וגם זה בלחץ זה כבר סיפור אחר כי זה משהו נדיר וקשה מנשוא וניסיתי כל דבר אפשרי ולא עזר כלום ואין לי שום בעיה נפשית . מדובר בהפרעת שינה ראשונית שום כדור לא עוזר . מה שכן שאני נרדם וקם אחריי כמה דק' תמיד אני מרגיש את כאב בחזה מחריף לפעמים אני מתמתח אז יוצאםי לי קליקים חדים וכואבים . ופשוט אני לא מטפל בזה ואין לי מושג מזה ועשו לי צילום רנטגן לא ראו משהו מיוחד .. אבל זה מפריע ומה אני בא לשאול ?-

האם ישנו קשר בין הכאבים בחזה החריפים שיש לי כאבים שמרגישים לי בעצמות באמצע החזה שמקרין לכל החזה האם ישנו קשר בין הפרעות השינה שלא עוברות לי בכלל לבין הכל הסיפטומים שתיארתי שמתארים דלקת בית סחוס החזה ? אולי זה הגורם להפרעת השינה שלי .
 
פרופ' אלון בן נון  
20:19 06.10.15
מה שאתה מתאר נשמע כמו tietze syndrome תסמונת הנובעת מדלקת בסחוסי בית החזה ויכולה לגרום לכאבים כפי שאתה מתאר הכאב כמובן יכול להפריע לשינה אם כי לא בטוח שזו הסיבה.
עליך לבקש מרופא המשפחה לקבל פעם אחת כדור חזק נגד כאבים לפני השינה ולראות האם זה מסייע לישון טוב יותר. בעיקרון עליך להגיע למרפאת כאב ולבחון את אופציות הטיפול השונות במצב זה.
בהצלחה
 
עידן
16:52 07.10.15
הקטע הוא שבחיים לא לקחתי כדורים כי לפעמים הכאבים היו סבילים ז"א לא כאב סטטים רק כאב בתזוזה אבל לפעמים שאני במצב של בלי שינה זה כאבים חדים שבאים בנשימה שיעול ועוד .

חשוב לציין שהייתי ספורטאי לפני שהפסקתי לישון והייתי מתאמן בחדר כושר ומשם זה התחיל ממש בקטנה פשוט נחתי וזה עבר וחזרתי להתאמן על בית החזה וזה היה חוזר מידיי פעם והייתי נח פשוט ושם קומפרסים של קרח .

אבל אני לא מתאמן מזה שנתיים כבר בגלל שאני לא יכול לישון וזה מחמיר את המצב ורק שיוצאים לי הקליקים אני מרגיש שמשהו משתחרר אבל לפעמים כל קליק זה מלווה בכאב חד וקשה .

אתה מתכוון לכדור אנטי דלקתי .. כעקרון אני צריך טיפול .... או משהו נגד כאב כי אם זה הייתי בריא ביכול ובלי הפרעות שינה הכאבים הללו ברוב הזמן ניתן לסבל .
 
פרופ' אלון בן נון  
17:00 07.10.15
לעיתים רמות CRP גבוהות אך לרוב כל בדיקות המעבדה תקינות.
 
ג
 
10:09 04.10.15
שלום,
בת 33, לפני כ 4 חודשים נכנסתי להריון שלא צלח ועברתי גרידה(עקב אי תקינות ההריון) ממש בתחילת הריון, התחיל לי שיעול נורא מוזר, שיעול אחד פעם בכמה ימים), שיעול שגרם לליחה צהובה לצאת ואז ישר זה עבר, לא היה צינון כלום
לאחר ההפלה לקחתי אנטיביוטיקה והשיעול המוזר הנדיר לא חזר
עכשיו כבר חודש מאז, התחלתי לחוש כאבים באיזור הצלעות למטה כאב מוזר שנשאר כבר שבוע לפחות, מלפני 3 ימים עלה לי החום עד 38 ונשאר ככה יומיים, היום כבר אין חום, יחד עם חום התחיל שיעול מריאה אחת בלבד ימנית, אין צינון כלום, יש כאבים בריאה הימנית, כשאני משתעלת יוצאת ליחה מוזרה ספק דם ספק נוזל צהוב, פעם אחת אתמול הייתה ליחה עם דם וטיפה דם מהאף
אתמול עשיתי צילום בביקור רופא והרופא לא הצליח להסביר מה יש, המליץ על המשך מעקב, אני ממש חוששת, בבקשה ממכם עזרו לפענח את הצילום ואולי לפי הסיפור שלי לעזור לי להבין מה קורה?
 
פרופ' אלון בן נון  
07:19 05.10.15
ג שלום
איכות הצילומים באינטרנט אינה טובה והטיפול בבעיה ספציפית מבלי לראות את המטופל אינו דבר נכון. בכל זאת חשוב לומר כי הצילום אינו תקין ויש ממצא בריאה הימנית שמצריך בירור נוסף. קרוב לוודאי שיש צורך לתת לך טיפול אנטיביוטי למשך 10 ימים ואחרי שבועיים מסיומו לבצע בדיקת סיטי שח בית החזה עם חומר ניגודי להשלמת הבירור.
כיון שטיפול דרך האינטרנט אינו ראוי מציע כי תפני בהקדם למרפאה כירורגית חזה במקום מגוריך או במידה ואין לך פיתרון מהיר תפני למזכירתי גלית במחלקת ניתוחי חזה בשיבא בטלפון 03-5303495 והיא תסייע לך.
הרופא שלי נתן לי רוליד ל10 ימים וחייבת לציין שעוד לפני שהתחלתי לקחת את האנטיביוטיקה הוקל המצב והשיעול הופחת, בכל זאת אני לוקחת אנטיביוטיקה והשיעול כמעט נעלם וגם הכאב.
הרופא נתן לי הפניה לצילום שבועיים אחרי הטיפול, כדי לי לדרוש סי טי?
השאלה נוספת היא האם נראה לך כמו משהו חשוד או דלקת?
 
M-M-M
22:07 02.10.15
שלום,
ברצוני לשאול את האונקולוג לגבי מינון של קייטרודה.
רקע קצר: אבי עבר ניתוח והוציאו לו את הקיבה ואת הושט.
כשנה וחצי אחרי ניתוח ואחרי מספר טיפולים כימותרפיים עדיין קיימים גידולים בגדלים שונים במקומות שונים.
אבי סרב להמשך טיפולים כימותרפיים וביחד עם הרופאה הוחלט על טיפול נסיוני של קייטרודה.
במשך 3 חודשים ניסוי מינון מועט של כ 100 מ"ג כל שלושה שבועות אך כעט בבדיקה נראה כי חל גידול של כ 20% בגידולים.
הרופאה אמרה לו כעת לקבל טיפול של כ 580 מ"ג קייטרודה בכל שבועיים.
ברצוני לשאול האם מינון כזה נהוג משום שזה נראה לו ולנו קצת הרבה.
תודה מראש על המענה,
בברכה,
M
 
פרופ' אלון בן נון  
10:02 03.10.15
קיטרודה היא תרופה הנמצאת בניסויים קליניים למחלות רבות ואין עדיין ניסיון רב וידע מלא על יכולותיה ותופעות הלוואי שלה אם כי בשנתיים האחרונות הצטבר ניסיון לא מבוטל. המינון שהוצע הוא בהחלט בגדר המינונים המקובלים אך בתחום הגבוה.
בהצלחה
 
שלי
01:54 30.08.15
שלום, לאבא שלי היה ממצא חשוד באונה ימנית עליונה, (יש לציין שבעבר היה גידול בבלוטה בצוואר). מיקום הממצא לא איפשר לבצע ביופסיה תחת CT. הוחלט לנתח
במהלך הניתוח נשלח לביופסיה אונליין התוצאה היה ממאיר אך לא ידעו לקבוע האם גרורה או ממצא חדש. הרופא כרת אונה שלמה, נשלח בלוטות לבדיקה ויצא תקין,

1.במקרה כזה לא היה מספיק לכרות רק חלק מהאונה ולא בשלמותה?
מה השיקולים ומה נהוג לכרות ע"פ מקרה שציינתי?
2.עבר חודש מאז הניתוח ועדיין יש כאבים חזקים כל הזמן כדורים לא עוזרים וחולשה נוראית, האם בסוף הכאבים והחולשה יחלפו?
או שחולשה תשאר לצמיתות?
הוא ממש סובל, אשמך לדעתך.
 
פרופ' אלון בן נון  
18:16 30.08.15
שלי שלום
קשה מאוד לענות על השאלות במדויק כי הנתונים שונים לכל מטופל.
ברמת העיקרון נראה כי הפעולה שבוצעה הייתה בהחלט פעולה נחוצה וכי כעת עליו לעבור תהליך שיקום והחלמה במקביל לניסיון אופטימלי לאיזון הכאב.
אין ספק כי נדרשת מעורבות של הרופא המנתח על מנת לוודא כי אכן הכל בסדר וכי הוא מקבל את הטיפול התרופתי האופטימלי ומופנה במידת הצורך למרפאת כאב ולסדנת שיקום ריאות אמבולטורית.
בהצלחה
 
נועה
10:36 30.08.15
שלום פרופסור.
יש לי כאב בשד הימני כבר כמה שנים. כמו כן הוא גדול יותר מהשד השני. לי זה מרגיש כמו נפיחות אבל אולי זה פשוט חוסר סימטריה.
לפני כשנתיים עשיתי בדיקות אולטרסאונד שיצאו תקינות ומאז נרגעתי ועזבתי את הנושא,
אבל השד עדיין כואב. לפעמים הכאב מונע ממני לישון על הבטן וגם אי אפשר להתאים חזייה בגלל השוני בגודל בין שני השדיים.
ניסיתי כבר פעם לעשות בדיקה ביתית ולחפש גוש בעצמי אבל הכאב מונע ממני למשש בצורה רצינית.
כמו כן לאחרונה הכאבים קצת החמירו.
לשאלתי: האם יכול להיות שמדובר בגידול סרטני למרות שבדיקות האולטרסאונד היו תקינות? האם כדאי לי לעשות בדיקת ממוגרפיה? (אציין שאני בת 27 וללא היסטוריה משפחתית של סרטן השד). ואם לא, מה יכולה להיות הבעיה? ולאיזה סוג של רופא עליי לפנות?
תודה מראש!
נועה.
 
פרופ' אלון בן נון  
18:13 30.08.15
נועה שלום
הבדלי גודל השד ורגישות אינם המאפיינים של גידולים אלא יותר של תגובות הורמונליות ולכן מידת הדאגה אינה גדולה.
בכל מקרה על מנת להיות בטוחה כי הכל בסדר עליך לקבוע תור למרפאת שד מסודרת במקום מגורייך.
במרפאות מסוג זה שומעיחם את תלונותיך, מבצעים בדיקה ידנית מסודרת ובהתאם לכל הנתונים מחליטים האם יש צורך בבירור נוסף כגון US חוזר או MRI שד.
בהצלחה
שלום,
אתמול יצאתי מאשפוז אחרי שאובחנתי עם אוויר בחלל החזה.

זה כנראה ספונטני ואמור לעבור בתוך שבוע...אני עדיין מאוד מתקשה לנשום אז רציתי לשאול מה לגבי פעילות מינית עם בת זוגתי?

האם סקס מלא עדיין אסור כי יעייף מדי אבל פעילויות כמו מין אוראלי אפשרי ולא ייצור לחץ?

תודה רבה.
 
פרופ' אלון בן נון  
23:37 12.08.15
קשה כמובן לענות מדויק כי אנחנו לא רואים את הצילום שלך והמצב הספציפי של כל מטופל שונה אבל בכללי אין על הנושא ספרות ברורה. ההמלצה הגורפת הינה להמנע ממאמצים לפחות לשבוע הראשון.
כל סוג של סקס כרוך במאמץ ולכן אינו מתאים בשבוע הראשון.
לאחר שבוע במידה והמצב הכללי תקין לא נראה כי יש בכך סיכון מוגבר.
 
טל
11:48 10.08.15
שלום רב,
אני בן 27 ויש לי אסימטריה של בית החזה מלידה.
מדובר בעצם בולטת בצד שמאל של החזה.
הדבר משפיע עליי מאוד ביום יום ומקשה עליי מכל הבחינות ואשמח לשמוע באם ישנם פתרונות ניתוחיים.
בתודה,
טל.
 
פרופ' אלון בן נון  
00:20 11.08.15
טל שלום
לצערי אין באמת פתרונות טובים. המרבית המקרים הפתרון היחיד הוא ניתוח וניתוחים אלה עלולים להיות כואבים וקשים והתוצאה הקוסמטית לא תמיד מספקת את המטופל ואינה שווה את הסבל.
זו כמובן תשובה כללית. במידה ותרצה לשמוע מדוייק יותר עליך לפנות למרפאה כירורגית חזה באיזור מגוריך ולקבל תשובה אישית אחרי בדיקתך והפנייה לבדיקות דימות לפי הצורך.
 
ליזי
12:59 12.07.15
שלום,

בעלי עשה צילום ריאות שגרתי במהלך בדיקות רפואיות ממקום עבודתו. בצילום התגלה שער ריאה בצד ימין מורחב.
עדיין לא עשינו סיטי. לא היו לו דלקות ריאות בשנים האחרונות ושום בעיה רפואית מיוחדת אחרת מלבד דלקות גרון שגרתיות.

מה זה אומר?
שאר הבדיקות - דם ומאמץ היו תקינות.
מיותר לציין שהדבר הכניס אותנו לחרדה. אשמח לשמוע יותר על הגורמים לתופעה כזאת.

תודה...
 
פרופ' אלון בן נון  
14:41 12.07.15
ליזי שלום
אין כמובן אפשרות לענות לך במדויק מבלי לראות את הצילום.
ניתן לקוות כי כמו במרבית המקרים גם אצל בעלך זה לא יהיה ממצא אמיתי.
החשוב מכל היא העובדה כי כבר הופנה לבדיקת CT ולכן הוא במסלול הנכון לבירור מלא של הממצא.
בהצלחה
שלום.
בננו בן ה9 חודשים נולד עם CPAM-2 ונאמר לנו שהוא זקוק לכריתת האונה התחתונה מימין. רצינו לשאול האם אפשר לעשות את הניתוח הזה בגישה תורוסקופית בגיל כזה? או שחייבים חתך מלא? האם יש גישות אחרות/שונות?
תודה מראש
שמעון
 
פרופ' אלון בן נון  
06:05 28.06.15
שמעון שלום
ניתן לעשות את הניתוח בגישה טורקוסקופית או פתוחה מוגבלת.
הבעיה בגישה הטורקוסקופית בגיל הזה בניגוד למבוגרים הינה הצפיפות של האיברים. והעובדה שאין אפשרות טובה להנשמה חד צדדית.
כתוצאה מכך נראה כי היתרונות.של גישה זו אינם שוים את החסרונות.
מחקרים השוואתיים שבוצעו לאחרונה בארצות הברית הראו כי שיעור הסיבוכים המסוכנים בגישה הטורקוסקופית היה גבוה מהותית מזה שבגישה הפתוחה לעומת זאת לא היה הבדל משמעותי באורך תהליך ההחלמה.
לאור זאת מרכזים רבים בעולם נמנעים מלבצע את כריתות האונה בילדים בגיל הזה בשיטה הטורקוסקופית וחזרו לפתיחה מוגבלת.
בהצלחה.
 
נועם
15:05 24.06.15
שלום רב.

השבוע אובחנה אימי לצערי הרב כחולת סרטן ריאות.
בשבוע הבא אמורה להפגש עם אונקולוג לראשונה ליעוץ,איבחון והמשך טיפול.
שאלתי העיקרית היא האם נותנים לכל חולי סרטן ריאות את התרופה החדשה קיטרודה?ולא ישר ממליצים על כימו ?
קראתי עליה רבות באינטרנט והידיעות מעודדות ונותנות המון פתח ותקווה.
אציין ואומר שאימי חולת לב מזה כשנה ונוטלת לא מעט תרופות ביום בוקר צהריים וערב.
שאלתי היא האם במקרה של חולי לב (אישה בגיל 71) מעדיפים לתת תחילה את התרופה?
מדובר על גידול ס"מ וחצי.
אשמח לתשובה ממך ד"ר.

תודה!
 
פרופ' אלון בן נון  
15:35 24.06.15
נועם שלום
קיטרודה אינה תרופה בשימוש אלא תרופה במחקר.
נכון שיש תקוות גדולות מאוד אך היא עדיין לא אושרה בכלל לשימוש שאינו מחקרי.
יש בימינו הרבה אופציות טיפוליות התלויות ב:
מצב המטופל וגילו
גודל הגידול ונוכחות או העדר גרורות עם פי בדיקת ה PET
סוג הגידול ומצב המוטציות ברקמה הגידולית על פי בדיקת הביופסיה ובדיקות גנטיות על החומר.
רק לאחר שיהיו בידי האונקולוג כל הנתונים הוא יוכל להמליץ על הטיפול המתאים ביותר.
על פי הנתונים שנתת נראה כי יהיו לאמך אופציות טיפוליות טובות יותר מקיטרודה..
בהצלחה
 
בן
02:08 18.06.15
שלום,
אני בן 32, בריא ועוסק בספורט מגיל צעיר כמעט כל יום ומדריך כושר.
יש לי עיוות מולד של הצלעות התחתונות הקידמיות והחלק התחתון של הקסיפויד שבולטות החוצה. מזכיר חזה יונה רק יותר נמוך. ללא שום בעיה בריאותית. אסטטי בלבד.
לפני כשנתיים קיבלתי אגרוף מלמטה למעלה לקסיפוייד במהלך אימון אשר עיוותה עוד יותר את הקסיפוייד.
קראתי קצת והבנתי שיש מחוך לחץ אשר מפעיל לחץ מכני ויכול לסדר את העיוות.
פניתי לכירורג אשר הביא לי הפניה וקניתי את המחוך בהרכבה אישית. ביקשתי שיבנו אותו כך שיפעיל לחץ על כל הצלעות הקידמיות התחתונות ולא רק על הקסיפוייד.
ההמלצה היא לשים אותו קרוב ל 24 שעות ביממה כחצי שנה.
מאז ועד היום (כשנתיים) אני לובש את המחוך לסירוגין. כ10-12 שעות ביום. רק כאשר אני בבית. אני יכול לספוג את אי הנוחות והכאבים לעיתים בזמן השינה עם המחוך, אבל זה בולט מאוד וקשה לי מאוד (פסיכולוגית) לצאת עם זה החוצה.
המפרק של הקסיפוייד עם גוף הסטרנום קצת נכנס אחורה, אבל העיוות בצורת וו של הקסיפוייד שבולט החוצה עדיין קיים.
אבל הבעיה העיקרית היא הצלעות אשר נראה כי המצב רק מחמיר והם בולטות יותר ויותר החוצה.
אני מתוסכל ולא יודע כבר מה לעשות... זה משפיע עלי. ואני ממעט לצאת מהבית בגלל זה.
כאשר אני מפסיק לשים את המחוך למספר ימים המצב מחמיר. כאשר אני חוזר לשים אותו נראה שאין שינוי.
הכירורג המטפל אמר לי להפסיק לשים את המחוך כי כבר עברו שנתיים, אבל אני לא מסוגל כי זה מרגיש שיש לי כרס שהולכת וגדלה, לא חשוב כמה אני מתאמן ושומר על תזונה (הרכב גוף של כ-10 אחוזי שומן שלא השתנה).

רציתי בבקשה חוות דעת נוספת ע"פ הידע שלכם:

1- האם לחץ ממושך על עצם (החלק הסחוסי של הצלעות) של כחצי יממה יגרום לקח שהעצם תתנגד ותתן קונטרה נגדי בזמן הפסקת הלחץ? וכך אני בעצם רק עושה יותר נזק שאני שם את המחוך לא מספיק שעות?

2- האם אתם מכירים טיפול כירורגי שנקרא reverse nuss? ואם כן האם אתם ממליצים עליו?
מה אתם ממליצים לעשות?

בבקשה אל תפנו אותי אל הכירורג, כי אני רוצה חוות דעת נוספת על סמך המידע שנתתי.

תודה,
בן
 
פרופ' אלון בן נון  
06:50 18.06.15
בן שלום
קשה מאוד לשנות באמת את מבנה בית החזה עי מחוך במיוחד באדם בוגר. בדכ זה לא מחמיר את המצב אך גם לא עוזר.
הטיפולים הכירורגיים יכולים לעיתים לשפר את המצב האסטטי אבל המחיר מבחינת פגיעה בתפקוד וכאבים אינו שווה את זה בדכ.
אתה יכול לפנות למרפאה כירורגית חזה על מנת להבדק ולקבל חוות דעת מסודרת בנושא.
בהצלחה
 
מממ
11:43 15.06.15
שלטם
מזה כשבוע יש לי הפרשה חומה מהשד בצד אחד.
רק מהפטמה ורק כאשר אני לוחצת על זה
הופניתי לבדיקת מומחה ואולטרא סאונד שדיים , ממתינה בתור עוד מס ימים
האם מדובר להערכתך בדלקת? במשהו גדול יותר?
תודה
מודאגת מאד
 
פרופ' אלון בן נון  
14:15 15.06.15
הפניה לבדיקה במרפאת שד הוא בהחלט הדבר הנכון.
יכולות להיות סיבות רבות להםרשה ואין תחליף לבדיקה מסודרת, ממוגרפיה, אולטרא סאונד ואולי גם MRI של השד במידת הצורך.
בהצלחה.
 
סופי
10:43 01.06.15
שלום רב
אשמח לחוות דעת בעלי בן 49 מעשן כבד ,ביצע סיטי ראות להלן התוצאה:
בחלון לריאה הודגמו שינויים פיברוטים עם יצירת ציסטות מרובות בשדות עליונים של שתי הראות.
מספר מוקדים ריאתיים בגדלים שונים rml lll
שינויים פלוירו-פולמונריים בהיקף של שתי הראות.

מה פירוש המוקדים?
והממצא תודה יש זמן לתו ר לרופאה ואנחנו לחוצים
תודה
 
פרופ' אלון בן נון  
17:53 01.06.15
סופי שלום
כמובן שמבלי לראות את הממצאים לא אוכל לתת חוות דעת על חומרת המצב.
על פי התיאור נראה כי לא מדובר במשהו מסוכן במיידי אך בהחלט מצריך פנייה למרפאת ריאות בהקדם.
בהצלחה
יש לי בגב אמצעי במרחק 7 ס"מ מעמוד השדרה בערך מין בליטה קטנה שהרגשתי בה כשהתרחצתי,כשנוגעים זה קצת קשה. איך אני אדע שמדובר בבליטה כתוצאה מגוש שומני או נפיחות עקב מכה בגיד או בשריר וכד', או אולי זה גידול ממאיר.
איך ניתן להבחין הבחנה ראשונית ודחופה. כי אני בהיסטריה טוטלית, ברור שאפנה לרופא בשלב מאוחר יותר, האם צילום רגיל יכול להדגים ממצא כזה, או שדרוש CT או אולטראסאונד
זוהר שלום
במקום זה במרבית המקרים מדובר בציסטת חלב ( sabeceous cyst ) של העור ולא בגידול.
בכל מקרה אין מקום להיסטריה אלא לפנות לרופא שיבדוק את המקום ולכל היותר יפנה אותך גם לבדיקת אולטרא סאונד המצליחה להדגים במרבית המקרים את הנגע באופן ברור.
בהצלחה
שלום פרופ'.
לפני זמן מה עשיתי צילום ריאה עקב חשד לדלקת ריאות. התשובה היתה שאין תסנין והסימפטומים חלפו.
אבל בהתבוננות בצילום יש כתמים שחורים מוזרים מתחת לצד הימני של הריאה. אני מצרף את צילום הרנטגן, אשמח אם תוכל להסתכל ולומר לי במה מדובר ואם זה תקין (לא מבחינת דלקת ריאות אלא בעיות אחרות..)
תודה רבה.
 
פרופ' אלון בן נון  
13:33 27.04.15
הצילום ששלחת אינו באיכות פענוח ולכן צריך לראות פענוח מרדיולוג אבל נראה בכללי תקין. הכתמים השחורים מייצגים אויר במעיים
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  41  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
כירורגית חזה   בית החזה   נפחת ריאות   ריאות   עישון   כירורגיה   כירורגית חזה   סרטן ריאה   גידול סרטני   אמפיזמה
RSS RSS פורום כירורגית חזה, גידולי סרטן ריאות, גידולי ריאה