בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים כירורגיה, ניתוחים»פורום ניתוחי לב, השתלות לב, ניתוח מעקפים, התקף לב
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום ניתוחי לב, השתלות לב, ניתוח מעקפים, התקף לב

פורום ניתוחי לב יעסוק ב: ניתוח לב, ניתוח לב פתוח, סטנט, ניתוח מעקפים, ניתוח מסתמים, התקף לב, טרשת עורקים, צינתור, פרוזדור לב, מחיצת לב, כירורגית לב ועוד
מנהלי פורום ניתוחי לב, השתלות לב, ניתוח מעקפים, התקף לב:
ד''ר גיל בולוטין
לפרטים נוספים
ד''ר דני פינק
לפרטים נוספים
ד''ר ינאי בן גל
לפרטים נוספים
שלום רב,
אבי אובחן כ HIT. זאת לאחר ניתוח מעקפים, שחרור במצב טוב ואשפוז מחדש עם כאבים ברגליים (ונתינת הפארין נוסף לכאבים אלו). האבחון נעשה רק כשבועיים לאחר הניתוח ולאחר שכבר אושפז במצב קשה בטיפול נמרץ.
שאלתי היא: האם תופעה זו נפוצה בחולים שעברו ניתוחי לב? מדוע לוקח הרבה זמן לאבחן אותה אם זו תופעת הלוואי בעלת חשיבות של הפארין.
תודה מראש על ההתיחסות, אני מנסה להבין סיכויי החלמה.

שירן
 
ד''ר ינאי בן גל  
12:19 04.02.16
תופעה ידועה אך לא נפוצה וקשה לעיתים לאבחון.

לא יכול להתייחס לסיכויי ההחלמה מכיוון שלא מכיר את הפרטים. רפואה שלמה
בן 38 חודשיים וחצי אחרי ניתוח תיקון מסתם מיטראלי ( ניתוח מהצד) היתה דלקת חודש אחרי הניתוח ( ההערכה הייתה שזה pps . ה cpr אז בגילוי הדלקת ( מעטפת הלב ויתכן הגיע לשריר ) קפץ מ- 5 ל- 43 . מטופל כחודש בקולחיצין 0.5 מ"ג ואספירין 500מ"ג 4 ביום - ירד ה- crp לאחר כ-3 שבועות ל-7 ( גבול נורמה ) ולפתע 6 ימים אחרי בבדיקת דם שגרתית קפץ ל- 109 !!.כמו כן ה- esr הראה 60 ה- inr קפץ מ2.63 ל- 3.43 ואיזנתי מייד ( עדיין נוטל קומדין) . ה- aptt-sec קפץ ל-71 מ-32 לפני שבוע. יש לציין שה- wbc 7.4 תקין וה- neut% - 73 - בגבול נורמה עליון - תחושתי בימים האחרונים דווקא הייתה טובה מבחינת נשימה גם היום נשימה טובה אךהתחילו מעט דקירות קלות בחזה ימין ושמאל . מה שכן חשתי חולשה בימים האחרונים מעט מאד צינון ומעט כאב ראש.

שאלותי: זה קרוב לוודאי שזה וירוס ולא דלקת ? ( כי כאמור מדדים קפצו למרות שנוטל קולחיצין ואספירין) היתכן שזה וירוס קל ו"תמים" מהחורף שכמו שבא יילך ושבוע הבא הבדיקות יחזרו להיות תקינות ? יש קשר למדדי ה- crp? בדיקת אקו תעזור במתן פתרון ? להפסיק קומדין רק עם הפסקת שאר התרופות ? ( כי אני בקרוב מגיע ל- 3 חודשים ) ואחרונה : כמה זמן אפשר ליטול 4 אספיריןביום - אני כבר כמעט חודש עם זה .
ייתכן שזה וירוס אבל חובה עליך לפנות מיד למרפאת המחלקה בה נותחת לודא שלא מדובר במשהו אחר. לגבי התרופות והאספירין כנ״ל יש לאזן במרפאה, 4 אספירין ביום נראה לי מינון הזוי בייחוד לאור העובדה שאתה נוטל קומדין,,
גש למנתח שלך
כל זאת אצל אדם ללא בעיה לבבית עכשיו.
 
ד''ר ינאי בן גל  
14:52 20.01.16
לקבלת תשובה רחבה ומקיפה, יש להציג הודעה זו בפורום: קרדיולוגיה - רפואת לב.
שלום וברכה, אמא שלי בת 62 , עברה לפני חודש ניתוח לב פתוח להחלפת מסתם אוטאלי ביולוגי. לפני שבועיים היא עברה ניקור מכיוון שהיו נוזלים בריאות. מאז היא חשה הקלה ונושמת יותר טוב. במהלך היום היא חשה דופק מהיר, סחרחורות, כאבים בגב בצד שמאל וישנה נפיחות בגב בצד שמאל וכאבים ברגל שמאל.
כיום היא מטופלת בקומדין.
אשמח לקבל את תגובתכם.
אנא פנה לרופא במרפאת המחלקה מה נותחה או למיון. לא ניתן לתת יעץ מסוג זה באתר
 
לילי
18:41 05.01.16
בת 56. בריאה פרט להשימוטו מטופלת ביוטירוקס ומאוזנתאיני סובלת מלחץ דם בדרך כלל זה בסביבות 125-130/80. יש שלי MVP קל גבולי+צר קל.שלא משתנה מ1997 שנה שבה גילו לי את זה .לחץ ריאתי 45 באקו האחרון.אני מתלוננת על הרגשה של דפיקות לב מואצות .אני מרגישה את דפיקות הלב שלי .לא תמיד אני יכולה לשייך את זה למצב מסויים, אולי אחרי ארוחה כבדה ומאמץ פיסי קשה והתרגשות יתר .הארגומטריה תקינה פרט להערה של כושר נמוך(למרות שאני עושה הליכות םעמיים שלוש בשבועלא בקצב מהיר כיוון שאני מתעייפת. ) הרופאה הקרדיולוגית שלחה אותי לבדיקת הולטר לב 24 שעות , כדי לשקול מתן חוסמי ביתא .רציתי לשאול באיזה מקרה אקבל חוסמי ביתא בהתאם לתוצאת הולטר לב ? אלו תרופות אלו?האם זה עוזר ומהן תופעות הלוואי של חוסמי הביתא?המון תודה על הסבלנות והעזרה!
 
ד''ר ינאי בן גל  
17:12 17.01.16
לקבלת תשובה רחבה ומקיפה, יש להציג הודעה זו בפורום: קרדיולוגיה - רפואת לב.
לפני כחודש וחצי תיקון מסתם מיטראלי בשיטה מהצד - לפני כשבועיים צרבות קשות לפני כשבוע כאבים בחזה אובחנה דלקת במעטפת קרום הלב סי אר פי 43 מופל בקולחיצין 0.5 מג פעמיים ביום ואספירין 500מג 4 כדור ליום - באקו לב נמצא lvef 45 אחוז - ( לעומת 65 אחוז מלפני הניתוח) האם הצפי שאם הדלקת תטופל - התפקוד של חדר שמאל ישתפר ?

שאלה 2 : לפני מס חודשים אובחנה הרחבה קלה של האאורטה העולה ל42 מ"מ כעת באקו מאתמול רק צוין ששורש האאורטה והאאורטה העולה מורחבים - מתי יש לנתח ? האם יש דרך לעשות זאת בצינתור ? ( כאמור לאחר ניתוח תיקון )
 
ד''ר ינאי בן גל  
17:11 17.01.16
רן שלום, ייתכן ירידה של תפקוד חדרי במידה קלה לאחר תיקון מסתם (כי לחדר יש כעת רק מוצא אחד להזרמת הדם. אך אם זו ירידה משמעותית (כמו שתיארת תיתכן בעיה כלשהיא בניתוח או באמת עקב הדלקת ממנה אתה סובל והענין צפוי לךהסתדר. התייעץ עם המנתח שלך.
לגבי האורטה - המשך מעקב במרפאת ניתוחי לב (גם פה בדיקת אקו כל שנה וייתכן CT על פי שיקול הרופא המטפל שלך במרפאה)

כל האמור לעיל אינו תחליף לייעוץ פרונטלי מול רופא/ מנתח
שלום רב, אני בן 68 לפני 6 שנים עברתי תיקון של המסתם המיטרלי עקב דליפה קשה (פתיחה של בית החזה). לפני שנה עברתי החלפת המסתם האורטלי והחלפת האורטה העולה עקב דליפה קשה והרחבת האורטה(פתיחה של בית החזה) כעת קצת יותר משנה אחרי החלפת האורטה והאורטלי נמצא באקו דליפה קלה במסתם טריקוספידלי שהיתה קודם מינימלית (לפני 6 חודשים דליפה מינימלית) כמו כן נמצא לחץ דם ריאתי מוגבר במידה קלה שלא היה קודם. אני במעקב קרדיולוגי ואקו מידי 6 חודשים ומעוניין ב דעתך בנדון. אני מתפקד רגיל ללא מגבלות ועוסק בפעילות קלה כמו שחיה והליכות 1. האם המצב החדש של המסתם הטריקוספידלי זה מצב מדאיג ? 2. האם יש קשר בין לחץ הדם הריאתי המוגבר לדליפה הקלה במסתם הטריקוספידלי ואם כן מהו בבקשה? 3. מה יכול ליהיות קצב ההדרדרות של המסתם הטריקוספידלי. 4. במידה ויהיה צורך להחליף את המסתם הטריקוספידלי בעתיד האם פותחים את בית החזה פעם שלישית ? תודה על התייחסותך. בברכה יעקב
 
ד''ר ינאי בן גל  
17:06 17.01.16
שלום יעקב. לשאלותיך:
1. לא מצב מדאיג אך יש להמשיך מעקב אקו וקרדיולוג מסודר
2. יש קשר בד"כ בין יל"ד ראתי לדלף טריקספידלי - החדר הימני מתכווץ אל מול תנגודת ראתית גבוהה וכך נוצר לחץ גבוה בחדר והשסתום דולף. לעיתים הדלף הוא ישירות בשל בעיה מובנית במסתם.
3. הקצב אינו ניתן לחיזוי בד"כ ותלוי בהרבה גורמים. בד"כ תהליך של שנים.
4. עקרונית כן אבל נדיר ביצוע ניתוח לב חוזר בשל בעיה במסתם זה בלבד.

אין תחליף למעקב וייעוץ קרדיולוג טוב.

ינאי בן גל
 
ציפי
12:11 13.01.16
בת 56. הופניתי להולטר לב בגלל תלונה של הרגשת דפיקות לב. ארגומטריה ואקו תקינים. שמו לי הולטר לב ואחרי שעתיים התחלתי להרגיש כאבי גרון נזלת מעט התעטשות ושיעול וחולשה ולא היה לי חום (בדרך כלל איני מפתחת חום במחלות).האמת , לא הרגשתי יותר דפיקות לב, ממה שאני מרגישה שלאור זה הופניתי .בלילה היה קשה לי להרדם וקמתי לשרותים כמה פעמים ובין לבין נרדמתי .שאלתי היא, האם זה שהייתי חולה כפי שתארתי ועשיתי הולטר באותו זמן ,יכול להשפיע על תוצאות הולטר לב?תודה ענקית על הסבלנות!
 
ד''ר ינאי בן גל  
17:01 17.01.16
לקבלת תשובה רחבה ומקיפה, יש להציג הודעה זו בפורום: קרדיולוגיה - רפואת לב.
בן 39 לפני 6 שבועות עברתי תיקון מסתם מיטראלי מהצד שעל פניו עבר בהצלחה תרופות עדכניות :

אומפרדקס 20 מ"ג פעמיים ביום (חצי שעה לפני ארוחה קומדין 5 מ"ג - מאוזן
קוליחין( 0.5 פעמיים ביום בעקבות דלקת התחלתי לפני 5 ימים
קרדילוק 1.25מ"ג התחלתי אתמול קודם היה נורמלול שלא חשתי טוב ממנו שהיה 12.5מ"ג פעמיים ביום
מגנוקס תוסף מגנזיום בערב
שאלה : מותר לי ליטול תוסף ויטמינים בשם רוטס hr לשיער בתקופה זו ?לפני כשבועיים הופיעו לי צרבות קשות בבדיקת אא"ג בדיקת אפ או צוין שיתכן מקור וויראלי והמליץ מעקב חשד לגסריטיס ואמור לעבור בעוד כחודש גסטרוסקופיה. לפני כשבוע כאבים חזקים בחזה שמאל הופניתי למיון - נמצא סי אר פי 43 וטרופונין שלילי אקג לא תקין היפוכי וי 5 טי וי 4 כמו כן עליה 1 ממ ליד 2 צניחות פי אר בלידים לטראלים עליות אס טי בלידים פקטוראלים ספירה 11 אלף ליקויציטים עם סטיה שמאלה ניטרופיליה 81 אחוז ללא סטיה שמאלה
באקו לב ליד המיטה ( אקו רשמי רק עוד יומיים) הראה תפקוד ירוד של חדר שמאל ( ידוע מלפני הניתוח על אי אף 40) ונצפה מעט נוזל מסביב ללב קבלתי כולחיצין 0.5 פעמיים ביום)שאלותי :
אם 6 שבועות אחרי ניתוח נצא שאין שיפור בלב אין סיכוי ללב להשתפר או שזה בדלל הדלקת שלאחרי שתטופל יתכן השיפור המיוחל ?- יש פי פי אס יש פריקדרדיטיס- גם בדלקת צויין שזה כנראה משהו ויראלי האם הדלקת והצרבות מאותו מקור ויראלי ? יש צורך לזהות אותו מקור? - לא ניתנה לי אנטיביוטיקה ולא הייתי ממש חולה כן הכתפיים והצוואר היו תפוסים ולא חשתי בטוב .
יש לציין שהייתי מאומץ פיזית בחודש הראשון ותחת לחצים בשל מצב אימי המבוגרת ומעתה אנוח - המנתח רמז שיתכן שבעוד מס שנים אעבור שוב אך דרך צינתור אם המצב לא ישתפר - האם זה אומר שהמסתם הקיים אינו תקין ? אודה על תשובה מהירה אני ממש מודאג
שלום

בן 41, לא מעשן, כולסטרול גבולי מעט גבוה, עודף משקל, לא סוכרתי.
לח"ד אצל הרופא 125/85 (בבית בחלק מהמדידות גבוה יותר).

נשלחתי ע"י קרדיולוג למיפוי לב ספקט תליום.

שאלות לבדיקה:
RISK FACTORS SHORTNESS OF BREATH EKG QS IN ANTERIOR WALL RULE OUT CORONARY ARTERY DISEASE

1. ידוע לי על היפוך גלי T אצלי (לא משהו חדש), האם הכוונה לזה או שיש עוד ממצא?

2. מה ההבדל בין מיפוי לב לצנתור וירטואלי?

3. האם מיפוי לב כולל גם בדיקת מאמץ ((אק"ג במאמץ) כמו בדיקות המאמץ הרגילות?

4. מבחינת קרינה, מה יותר בעייתי? מיפוי או צנתור וירטואלי?

5. בבדיקת אקו אחרונה יש עיבוי מחיצה ודופן אחורית של חדר שמאל. האם יש לזה קשר או שזה עניין אחר?

תודה ושבת שלום
 
ד''ר ינאי בן גל  
09:53 28.12.15
לקבלת תשובה רחבה ומקיפה, יש להציג הודעה זו בפורום: קרדיולוגיה - רפואת לב.
 
שי
02:23 23.12.15
שלום

ישנן הנחיות למדידת לח"ד. כמו, יד בגובה הלב, לאחר מנוחה, שהיד תהיה מונחת על משהו ולא באוויר. כל פרמטר מהדברים הללו משנה את התוצאות של המדידה.

מאחר ושמתי לב שגם בקרב הרופאים וגם אצל האחיות (לא רק בקופ"ח) לא מקפידים על ההנחיות הללו, ויש שמבצעים מדידות כשהיד תלויה באוויר, או לא בגובה הנכון וכדו'.

שאלתי היא, האם אפשר לסמוך על המדידות הללו? הרי לפי המדידות הללו קובעים אם אנשים חולים או בריאים, אם הם צריכים טיפול תרופתי או שלא.

תודה
 
ד''ר ינאי בן גל  
06:12 23.12.15
לקבלת תשובה רחבה ומקיפה, יש להציג הודעה זו בפורום: יתר לחץ דם, לחץ דם גבוה.
 
ארז
16:21 15.12.15
שלום רב, לפני כ 10 חודשים עברתי תיקון מסתם מיטרלי כאשר בתוצאות המיידיות הניתוח הצליח אבל להפתעתי חזרה הדליפה ומקלה ובינונית היא כרגע עומדת על pisa 10 דליפה קשה. הקרדיולוג לא ממהר לשלוח לניתוח מכיוון שאין הגדלה בקוטר חדר שמאל סיסטולי ואני אסימפטומטי לחלוטין שזה אומר ריצה שלוש פעמים בשבוע. רציתי לדעת מה האינדיקציה לניתוח והאם אפשר להישאר עם דליפה קשה ככה לאורך זמן מבלי שחדר שמאל יתרחב? ועוד שאלה האם ניתן לבצע תיקון חוזר או שהאופציה היא רק החלפת מסתם?
+ הוסף תגובה פתיחה בעמוד נפרד הדפס
 
ד''ר ינאי בן גל  
10:49 20.12.15
התשובה מורכבת ותלויה בגילך, בניתוח שנעשה ובמצב כרגע בהסתכלות ישירה באקו לב. עקרונית ניתן לעכב ניתוח לזמן מה תוך מעקב צמוד, אך הרציונל לכך לעיתים בעייתי כאשר הדליפה קשה והניתוח אינו מן הנמנע ככל הנראה. ולגבי שאלתך לניתוח חוזר ממליץ שתפנה למנתח לב שיעריך מחדש.
לפני כשנה החליפו לי מסתם אורטלי. בהצלחה. הבדיקות הקרדיולוגיות שלי תקינות מאז.

מספר שבועות לאחר החלפת המסתם החלו להופיע מי-מהתופעות הבאות:
או- צמרמורת קשה מלווה בבחילות.
או-כאבי גפיים קשים-רגליים או ידיים.
או סחרחורות.
או ורטיגו קיצוני.
או-טשטוש ראיה רק באחת מן העיניים-בו-זמנית.

-כל התופעות מתרחשות ללא התרעה.
-במצב כלשהו של הגוף.
-הן חולפות תוך כחצי דקה ללא זכר או שובל.
-אין חוקיות בתדירות. יכול להיות פעמיים ביום או פעמיים בשבוע, או כל תדירות אחרת.
-אין חוקיות בתדירות וברצף ההופעה של תופעה זו או אחרת מהרשימה הנ"ל.

האם "סיפור" כזה, מוכר לכם? בהקשר של החלפת מסתם.

אציין שברקע שלי דלקת פרקים עורית קשה כבר עשרות שנים.

תודה,
אריה
 
ד''ר ינאי בן גל  
10:46 20.12.15
אלו לא תופעות שכיחות לאחר ניתוח להחלפת מסתם. אנא פנה ללא דיחוי למרפאת המחלקה שניתחה אותך ולרופא מטפל.
 
שי
 
01:52 29.11.15
שלום

בן 41
מצ"ב תוצאות בדיקת אקו לב (תמונה של התוצאות + ציטוט מהסיכום)

רציתי בבקשה הסבר על הממצאים ומשמעותם.
בטבלה המצורפת יש חריגה ב 2 פרמטרים
Septum thickness
Posterior Wall
האם יש משהו שדורש מעקב ו/או טיפול?

האם אי ספיקה מינימלית של המסתמים מצביע על בעיה או שזה ממצא מצוי אצל גבר בגילי?


מסתמים:
מסתם מיטרלי: אי ספיקה מינימלית
מסתם אאורטלי: תקין
מסתם טריקוספידלי: אי ספיקה מינימלית
מסתם פולמונרי: אי ספיקה מינימלית
סיכום:
NORMAL LEFT VENTRICULAR SIZE AND SYSTOLIC FUNCTION
NORMAL RIGHT VENTRICULAR SIZE AND SYSTOLIC FUNCTION
MILD LEFT VENTRICULAR HYPERTROPHY
HYPERCONTRACTILE LV-LEFT VENTRICLE INTRACAVITY PG=5mmHg

תודה רבה
 
ד''ר גיל בולוטין  
05:47 29.11.15
דניאל שלום
בדיקת האקו ברובה תקינה. מאוד חשוב לחזור לרופא שהפנה אותך לביצוע הבדיקה ולקבל את התשובה המלאה בהתאם לסיבות שבגללן נשלחת לביצוע הבדיקה.
בברכה
פרופ גיל בולוטין
שלום

ראשית תודה.

אם אני מבין נכון מה שלא תקין באקו זה המחיצה והדופן האחורית של חדר שמאל, האם יש בזה משהו מסוכן?

מצ"ב תוצאות אקו קודם מלפני כשנתיים.
האם האקו הנוכחי דומה לאקו הקודם? יש החמרה בפרמטרים מסויימים?
(בפרט במחיצה, דופן חדר שמאל, ותפקוד המסתמים וכו')


ED DIAMETER..................... 4.70 ( 3.60- 5.60)

ES DIAMETER 2.60 ( 2.70- 3.40)

% FRACTIONAL SHORTENING 44.00 (27.00-53.00)

IV SEPTUM-DIASTOLIC THICKNESS 1.20 ( 0.60- 1.20)

LV FREE WALL-DIASTOLIC THICKNESS 1.10 ( 0.60- 1.20)

RATIO IVS:PW 1.09 ( 0.80- 1.20)

LEFT ATRIUM

DIAMETER 4.00 ( 2.50- 4.00)

AORTA

DIAMETER 3.40 ( 2.40- 3.70)

DESCRIPTIVE_DIAGNOSIS_(2-D_ECHO)

LEFT VENTRICLE...... NORMAL SIZE

LV CONTRACTION...... NORMAL

RIGHT VENTRICLE..... NORMAL SIZE AND FUNCTION

LEFT ATRIUM......... NORMAL SIZE

AORTA............... NORMAL

MITRAL VALVE........ NORMAL APPEARNCE NO M.V.P

AORTIC VALVE........ NORMAL

TRICUSPID VALVE..... NORMAL

PULMONIC VALVE...... NORMAL

PERICARDIUM......... NORMAL

DOPPLER

MITRAL VALVE

MINIMAL INCOMPETENCE

AORTIC VALVE

NORMAL

TRICUSPID VALVE

MILD INCOMPETENCE

TV GRADIENT: 20.00 MMHG

PULMONIC VALVE

NORMAL

LEFT VENTRICLE......

INFLOW E:109 ,A: 64 CM/SEC, E/A: 1.70

NORMAL FIILING PATTERN

CONCLUSIONS

NORMAL CARDIAC DIMENSIONS

NORMAL LEFT VENTRICULAR FUNCTION

NO VALVULAR ABNORMALITIES
 
פרופ' בולוטין
10:26 01.12.15
דניאל שלום

אני חוזר ומדגיש את החשיבות של חזרה לרופא המטפל עם תשובת האקו.
לא נכון לנסות לטפל או לרדת לדקויות של הבדיקות השונות דרך האינטרנט.

בהצלחה

פרופ' גיל בולוטין
שבוע טוב
בני עומד לעבור ניתוח לב פתוח בעוד
חודשיים בערך...
והוא לא בדיוק במשקל גבוה לגילו
האם יש מאכלים מסויימים שמומלץ לאכול
על מנת לחזקו לקראת הניתוח?
אפילו ויטמינים וכדו??
תודה רבה
 
ד''ר ינאי בן גל  
11:43 16.11.15
מציע להתייעץ עם דיאטן קליני המתמחה בנושא זה
שאלה כללית שמסקרנת אותי בעקבות שיחה שהייתה לי: בחור בסוף שנות ה 20 לחייו לוקה בדום לב. הוא שורד את זה, עובר שיקום וחוזר לחיים רגילים (פגיעה מינימלית בתפקוד הרגיל).

מה הסיכוי שדום לב יקרה שוב?
האם הסיכון גובר או שמדובר באותו סיכון כמו לאדם שלא חווה דום לב?
האם יש משהו שניתן לעשות כדי למנוע את זה או שכמו בפעם הראשונה, זה עניין סטטיסטי נטו?
להבנתי, התקף לב נובע לדוגמה מאוטם או דלקת בכלי הדם שמובילים ללב (חוסר אספקת דם), לעומת זאת דום לב קורה כתוצאה מבעיה בפעילות החשמלית של הלב. מה המשמעות של זה, בהנחה שהוחלט שלא לשים קוצב לב בעקבות המקרה?

תודה
עמי
 
ד''ר גיל בולוטין  
20:13 01.11.15
עמי שלום

שאלה מורכבת שלא ניתן לענות עליה במסגרת הפורום בצורה טובה.
תלוי מה הסיבה לדום הלב: מחלת לב איסכמית (כלילית) שבמידה וטופלה בהמשך, יתכן שהסיכון ירד משמעותית, הפרעת קצב שיתכן שמחייבת השתלת דה-פיברילטור ועוד הסברים פחות שכיחים.
התשובה היא תלוי מה היתה הסיבה לדום הלב והאם טופלה.

בברכה

פרופ' גיל בולוטין
 
עמי
20:26 01.11.15
אני לא יודע מה הסיבה שגרמה לדום לב אבל הוחלט שלא לשים קוצב לב והוא עבר שיקום. אני משער שאם הוא אחרי שיקום וחזר לחיים רגילים אז הבעיה טופלה.

אם אני מבין נכון, בלי קשר להאם הבעיה טופלה או לא, היא גם רלוונטית לגבי רמת הסיכוי לאירוע חוזר?
 
בינה
10:45 30.10.15
שלום רב
בת 65. בוצע אקו לב. להלן התוצאות. האם יש משמעות (סיכון) לממצאים של עלים מעובים במסתמים המיטרלי והאאורטלי? וכן: דלף טריוויאלי במסתם טריקוספידלי?

בדיקת האקו-דופלר קרדיוגרפיה מראה:
חדר שמאל בגודל תקין. דפנותיו בעובי תקין. התכווצותו הגלובלית תקינה. חדר ימין בגודל
ותפקוד תקין. עליות בגודל תקין. האאורטה העולה אינה מורחבת. שורש האאורטה ברוחב
תקין. קשת האאורטה ברוחב תקין. מסתם מיטרלי תקין. עלים מעובים. דלף טריוויאלי.
מסתם אאורטלי תלת עלי תקין. עלים מעובים. מסתם טריקוספידלי תקין. דלף טריוויאלי. לחץ
ווריד נבוב תחתון תקין. ללא מעבר בגובה של מחיצה בין .RAP + סיסטולי ריאתי 20 ממ"כ
עליתית. לא נראה תפליט פריקרדיאלי.
Good systolic LV function.
No hemodynamically significant valvular lesion was found.

תודה וברכה חמה
בתיה
 
ד''ר גיל בולוטין  
12:04 30.10.15
בתיה שלום
בדיקת האקו כנראה תקינה.
אבל, מאוד חשוב לחזור עם תוצאות הבדיקה לרוםא שהפנה אותך לביצוע אקו על מנת לעבור על הבדיקה בצורה מלאה ובהתאם למצב הנבדק.
בברכה
פרופ' גיל בולוטין
שלום רב,
אבא שלי בן 69 עבר ניתוח מעקפים (5 מעקפים) לפני כארבעה שבועות
מצבו הנפשי לא טוב מאז השתחרר מהבית חולים וטוען כי עדיין הוא חלש ומתקשה לעשות דברים שהם די בסיסיים . לאבי יש מחלות רקע כגון סוכרת (מאז הניתוח מזריק אינסולין לאיזון) ויש לו סטומה-
הוא נראה קצת בדיכאון, פתאום בוכה ומתקשה לחייך
האם זה משהו שהוא בסדר?
 
ד''ר ינאי בן גל  
20:37 19.10.15
מציע לך להיעזר בשרות הפסיכולוגי בבית החולים בו נותח אביך או בקופת חולים.
התופעה יחסית נדירה אך ידועה ובמידה ואינה חולפת יש להיעזר בסיוע מקצועי
עד כמה זמן לאחר הניתוח הדבר הוא לגיטימי ?(הרופא נתן לו תרופה אנטי דיכאונית)
וכמה זמן לוקח לגבר בגילו להתאושש מניתוח כזה?
אין מסגרת זמנים קבועה. יש להעזר בייעוץ פסיכולוגי מקצועי
 
סמיילי
09:44 21.08.15
שלום
לפני 15 שנים כילדה עברתי ניתוח לב פתוח.
עקב מום מולד שהתגלה אצלי מאוד מאוחר.
המום- מוצא אנומלי של עורק כלילי שמאלי.
לאחר הניתוח סבלתי מדלקת ממושכת של נוזל מסביב ללב
במהלכה לקחתי סטרואידים וכו׳..
היום אני אישה בהריון המעוניינת לעבור בדיקת מי שפיר
רציתי לדעת אם עליי לקחת טיפול מניעה של אנטיביוטיקה?
אם כן-
איזה מינון לקחת?
ואיזה סוג אנטיביוטיקה?
 
ד''ר גיל בולוטין  
14:17 24.08.15
סמיילי שלום

קרוב לוודאי שאין צורך בטיפול אנטיביוטי מונע.

אבל, אין אפשרות לתת המלצה מהימנה ללא בדיקת ההיסטוריה הרפואית המדוייקת שלך וללא פגישה עם קרדיולוג.

אני ממליץ לתאם פגישה עם קרדיולוג על מנת לקבל המלצה גם לעתיד האם יש צורך בטיפול אנטיביוטי מונע.

בברכה

דר' גיל בולוטין
שלום אני בן 58 לפני כחודש עברתי תיקון מסתם ועכשיו חזרתי מבדיקת צילום חזה ואילו התוצאות:

מצב לאחר סטרנוטומיה
תפליט פלוירלי שמאלי - מעט גדל
הופעת תפליט פלוירלי מימין
לא הודגם תסנין
צל הלב אינו מוגדל

האם זה תקין ובמידה ולא מה הטיפול .?

תודה רבה
 
ד''ר גיל בולוטין  
14:14 24.08.15
שלום

אין מספיק נתונים לתת תשובה טובה.
ממליץ לחזור עם הצילום לצוות והרופא המנתח על מנת שיראו את הצילום, יבדקו אותך ויחליטו אם יש צורך בהתערבות או מעקב בלבד.

בברכה

דר' גיל בולוטין
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  36  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
ניתוחי לב   כירורגית לב   ניתוח לב פתוח   ניתוח מעקפים   ניתוח מסתמים   סטנט   ניתוח לב   מנתח לב
RSS RSS פורום ניתוחי לב, השתלות לב, ניתוח מעקפים, התקף לב