בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים כירורגיה, ניתוחים»פורום ניתוחי לב, השתלות לב, ניתוח מעקפים, התקף לב
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום ניתוחי לב, השתלות לב, ניתוח מעקפים, התקף לב עמוד 17

פורום ניתוחי לב יעסוק ב: ניתוח לב, ניתוח לב פתוח, סטנט, ניתוח מעקפים, ניתוח מסתמים, התקף לב, טרשת עורקים, צינתור, פרוזדור לב, מחיצת לב, כירורגית לב ועוד
מנהלי פורום ניתוחי לב, השתלות לב, ניתוח מעקפים, התקף לב:
ד''ר גיל בולוטין
לפרטים נוספים
ד''ר ינאי בן גל
לפרטים נוספים
ד''ר דני פינק
לפרטים נוספים
שלום רב,
ב- 6.6.10 עברתי בהצלחה ניתוח מעקפים (3 מעקפים).
לאחר מספר ימים החלה אצלי תופעה של "הירדמות" יד שמאל (בעיקר הזרת והחלק החיצוני של כף היד ובעיקר בלילה במיטה). מאז התופעה נשארה בעוצמות שונות אך כעת היא מלווה בכאבים שנמשכים כל היום ובתחושה של רגישות גבוהה לכל מגע באזור הכואב.
בתנוחה מסויימת של היד (מכופפת, מורמת וצמודה לגוף) הכאבים פוחתים במעט אך עדיין קיימים.
מעת לעת ניסיתי להשתמש במכשיר לחיצה לאצבעות (מעין קפיץ פתוח שמחזיקים ולוחצים) אך ללא הועיל.
האם מדובר בתופעה שכיחה לאחר ניתוח מעקפים ?
האם יש צורך לפנות לבדיקות עקב התופעה או להמתין שתחלוף מאליה ?
תוך כמה זמן בממוצע חולפת תופעה כזו (במידה ומדובר בתופעה שכיחה כמובן) ?
בברכה
גלעד
 
ד''ר גיל בולוטין  
10:13 23.07.10
גלעד שלום

התופעה שאתה מתאר באמת די שכיחה.
לפי התיאור המדוייק שלך מדובר בכאב במסלול העצב האולנרי.
הכאב ותחושת ההרדמות נגרמים בדר"כ עקב לחץ על העצב בבית החזה עקב פתיחתו במהלך הניתוח. בדר"כ זה מופיע מייד לאחר הניתוח וחולף לאחר מספר ימים או שבועות.
במקרה שלך עברו כבר 6 שבועות מהניתוח שלך.
אני ממליץ להמשיך בפעילות רגילה כולל הפעלת היד ואם לא יהיה שיפור בתוך כשבועיים לפנות שוב למחלקה המנתחת.

בברכה

דר' גיל בולוטין
 
טניה
11:14 17.07.10
שלום, יש בעיה שנורא מטרידה אותי ואשמח לקבל תשובה עליה.
לסבתא שלי יש התקפי לב, כבר מגיל 40, כרגע בתדירות של לפעמים פעם בשבוע.
בכל פעם שיש לה התקף לב היא לא פונה לעזרה ומסרבת בתוקף לזה. היא יכולה להשאר במשך שעות עם התקף לב במסגרת הבית, או הולכת או שוכבת במיטה עד שזה יעבור. כבר פעם אחת הזמנו אמבולנס בניגוד לרצונה, ואפילו כשהגיעו כדי לקחת אותה היא נעלה את עצמה באמבטיה וסירבה בתקוף לצאת, צעקה שילכו ונכנסה לפאניקה.
אני באמת כבר לא יודעת מה לעשות, אמרתי לה שהיא חייבת לטפל בזה, והיא תמיד רק חוזרת ואומרת שיש לזה פתרון אחד- ניתוח לב, ושהיא לא מתכוונת לעשות זאת כי זה יכול לגרום לתוצאות הפוכות שרק יביאו ליותר נזק.. בעיקר בגלל היותה אדם חלש בריאותית. אני מבינה את הפחד שלה ואת ההתנגדות שלה לזה, מצד שני אני לא מבינה איך אפשר להשאיר את המצב כמו שהוא. אני חושבת שצריך להשתמש בכל פתרון אפשרי, לא כך?
לא פעם ולא פעמיים ניסיתי לדבר איתה ולשכנע אותה אבל היא כהרגלה לא רוצה אפילו לשמוע.
אני מאוד דואגת לבריאותה ולא יודעת מה לעשות, אשמח לשמוע עצות ואולי קצת פירוט לגבי אותו ניתוח, הסיכונים שבו ועד כמה זה כדאי וכו'.
תודה מראש
 
ד''ר גיל בולוטין  
06:11 19.07.10
טניה שלום

ראשית הייתי מציע להפנות את סבתך לבדיקה רופא ויתכן שכלל אין צורך בניתוח. בכלל לא בטוח שהתקפים פעם בשבוע שחולפים לאחר כשעה מקורם בלב.
בכל מקרה, טבעי שמפחדים מניתוח לב. כיום ברוב הניתוחים הסיכון קטן וחוזרים מהר לחיים רגילים ובריאים יותר לאחר הניתוח.
מה שיכול להקל על הפחד, פגישה עם מנתח לב שיכול לתת הסבר אישי על הניתוח המתוכנן ומהו הסיכוי והסיכון בהתאם לנתונים של המועמד או המועמדת לניתוח.

בברכה

דר' גיל בולוטין
בתי בת 17 חלתה באנדוקרדיטיס על רגע VSD מולד וטופלה בהצלחה באמצעות אנטיביוטיקה. בדיקות אקו בגמר הטיפול מצביעות פגיעה במסתם הטריקוספידלי והרופאים ממליצים על ניתוח לב פתוח לסגירת ה-VSD ותיקון המסתם.
הבעיה היא שבתי לא מוכנה לשמוע על ניתוח שיותיר אותה עם צלקת גדולה, כנראה לכל החיים.
שמענו שיש רופאים המבצעים ניתוחים עם חתך בצד או בשיטה אחרת - זעיר פולשנית, המשאירה צלקות שנראות הרבה פחות.
אודה לכם על קבלת המלצה על מנתח מתאים
 
ד''ר גיל בולוטין  
06:06 19.07.10
מ שלום

אני ממליץ להתייעץ עם דר' משעלי שמבצע ניתוחים למומים מולדים בתל השומר וברמב"ם

בברכה

דר' גיל בולוטין
אימי אישה מבוגרת (79 ) סובלת מאוד מהיצרות מסתם מיטרלי.החיים הפכו להיות לגביה קשים מנשוא, כל פעולה קטנה של הליכה גורמת לה לתחושה של קוצר נשימה. רוב הזמן היא מרותקת למיטה.היא נעזרת במחולל חמצן המקל עליה מאוד.
הייתי אצל מספר רופאים וכולם אמרו שהיא מבוגרת לניתוח החלפת מסתם,ביררתי בלון
ואמרו לי שאפשרי אך הסיכויים אינם גבוהים והשיפור יהיה לזמן קצר באם יהיה בכלל.
אני מחפשת פתרון כדור חדשני בנוסף לפרולול שהיא נוטלת או תיקון מסתם האם לפי תוצאות האקו החצי שנתי שלה ניתן לראות לםי הלחץ הריאתי ופרמטרים אחרים אם המסתם שלה ניתן לתיקון? האם יש חידושים בצנרת כגון המסתם האואטלי אשר ניתן כיום להשתיל אורטלי חדש ליד הישן
אודה על משוב תודה מראש
 
ד''ר גיל בולוטין  
06:04 19.07.10
רוני שלום

אני ממליץ לבוא עם אימך למשרדי לצורך הערכה.
רק לאחר בדיקתה ובעיקר כשאצפה בבדיקות שלה אוכל להמליץ מה נכון לה: שינוי טיפול תרופתי או ניתוח.

בברכה

דר' בולוטין
 
שירלי
14:40 08.07.10
שלום רב.
לאימי בת ה-90 איבחנו בבדיקת אקו היצרות בשסתם הלב. הרופא אמר שיש מקום לישכול ניתוח לב פתוח להרחבת השסתם. כמו כן הוא הסביר לי שיש היום טיפול חדשני שעדיין אין ניסיון לתווח רחוק של הרחבת השסתום על ידי מין צינטור. הרופא לא היה ברור לגמרי ולא ממש קיבלתי תשובות. השאלה שלי היא: מה זה הצינטור הזה להרחבת שסתום, כמו כן האם יש בכלל אפשרות להתערבות פולשנית כזו בגיל 90 עם מחלות רקע כגון לחץ דם גבוה אי ספיקת לב ובצקות.
אני מודה לך מראש.
 
ד''ר עובד כהן  
08:32 09.07.10
למרות שגם בגיל מבוגר ניתן לעבור ניתוח להחלפת המסתם האאורטלי - גיל 90 הוא קצת גבולי אך כאמור לא מחסום טוטלי תלוי במצבה הפיסי של המטופלת. במידה והיא חיונית ומתפקדת ביום יום בצורה סבירה ולא רתוקה למיטתה במצב בילבולי יש מקום לשקול ניתוח. במקביל קיימת האופציה לבצע ניתוח מינימלי של השתלת מסתם בצנתור דרך עורקי המפשעה או בגישה ישירה לב דרך חתך קטן בדופן בית החזה. ואז פשוט מחדירים מסתם דרך צנתר מובילים אותו למקום הנכון ופותחים אותו והוא מיד מתחיל לתפקד לאחר שהוא דוחק הצידה את המסתם המסוייד והמוצר. כאמור יש צורך בהסברים נוספים והדגמה בסרטון אותם נוכל להראות לך במידה ותהיי מעוניינת.
ברמבם נצבר כבר מספיק ניסיון בפעולה משולבת זו של הקרדיולוגים ומנתחי הלב ביחד.
נשמח לעמוד לשירותך
ד"ר כהן עובד
 
אופיר
19:31 01.07.10
לד"ר שלום רב וערב טוב,אני בן 28 ,בחור בריא בדרך כללבמשך 3-4 ימים ומעט יותר אני סובל מכאבים ולפעמים הכאבים עמומים באזור הבטןרום הבטן ,באמצע החזה בין ה"שדיים" אני בן זכר.זה לפעמים יותר מחצי שעה ,ואין ממש הבדל בין בזמן מאמץ או במנוחה.האם זה יכול להיות משהו ממקור לבבי ,כגון תעוקת חזה,דלקת ,התקף,משהו ששייך ללב?הסיפטומים האלו קשורים או לא קשורים ואין צורך לדאוג?בתודה אברהם.
 
ד''ר דני פינק  
10:03 04.07.10
קרוב לוודאי שמקור הכאב הינו מוסקולוסקלטליץ בכל אופן במידה והכאבים יתמידו עליך לגשת לרופא המשפחה להבדק!!!
בכבוד רב
דר דני פינק
מנתח לב וחזה
מרכז רפואי שערי צדק
ירושלים
 
מישהי
20:20 30.06.10
שלום רב,
אבי (בן 60) עבר צינטור לאבחון ואח"כ ניתוח לב (מעקפים + מסתם אורטלי מכני) לפני כחודש וחצי (לא עבר התקף לב- הגיע ע"י אבחון).
כרגע כל התרופות שהוא נוטל הן קומדין, סמבסטטין, אומפרדקס ומיקרופירין.
יש לי כמה שאלות שחשוב לי לקבל דעה/תשובה לגביהן:
1) המעקב לגבי ה PT והקומדין נעשה ע"י רופאת המשפחה. הרופאה אומנם טובה אבל יש לי חששות לגבי המעקב על רמות ה PT דרכה מכיוון שיצא לי להתייעץ עם רופאי המחלקה בה נותח אבי שנתנו לי הוראות שונות. לדוגמא, עבור רופאת המשפחה, PT של 1.8-1.9 לא מצריך שינוי במינון הקומדין, ואף מחליפה שלה המליצה לי להוריד את המינון פי 2 כשהPT של אבי היה 1.4 מה שהוביל אותי לקחת אותו למיון ונתנו לו זריקות שם טענו שהרמות 1.4 וגם 1.9 ו 1.8 של 3 השבועות הקודמים אינם תקינים כלל. יתכן מאוד שאני שוגה ושאכן רופאת המשפחה צודקת כי כשדיברתי איתה על זה היא ענתה לי שבקיץ גם רמות נמוכות יותר (כמו 1.8-1.9) מספיקות כי כלי הדם מתרחבים. רק בשביל השקט הנפשי שלי, אשמח לקבל ייעוץ מה הטווח שעל אבי להיות בו (בכל תקופה קיץ/חורף)? חייב להיות גורם שאוכל לפנות אליו קבוע בהרגשה בטוחה, שיש מעקב נכון, וגם אני עצמי ארגיש בטוחה לשמוע מאנשי מקצוע מה הטווח שאבי צריך להיות בו. לכן אשמח לשמוע ממכם. אני יודעת מחקירות שלי שזה אמור להיות 2.5-3, האם יש טווח רחב יותר שמותר להיות בו (כמו 2 או 1 ומשהו?)
2) לב זו בעיה משפחתית אצל אבי, והבנתי מקרובת משפחה שאמורים לקחת גם clopidogrel אחרי ניתוח לב, רשמתי בהתחלה מה אבי לוקח ולא ראיתי שהוא לוקח את זה. האם זה תקין (אני מתארת שכן רק רוצה לוודא).

תודה רבה!
 
ד''ר דני פינק  
10:03 01.07.10
שלום רב
לגבי איזון INR חשוב לדעת איזה סוג מסתם מכני הושתל בעמדה האאורטלית. באופן גס ההמלצות לדילול הדם למסתם מכני בעמדה האאורטלית הינם בין 2.5 ל3 אך היום הנטיה היא להוסיף כדור של אספירין ולתת לINRלרדת לכיוון ה2.5.
כיום ישנו מסתם מכני שנקרא ON-Xשישנו מחקר קליני המתנהל בארהב ולחולים בעלי סיכון נמוך מטפלים בהם באספירין ופביקס בלבד. ההנחה הינה שהמסתם בעמדה האאורטלית עקב זרימת הדם המוגבר בלחץ גבוה הסיכוי שדם ייקרש על המסתם מאד נמוך.
בכל אופן עד שתןצאות המחקר ייפרסמו בעוד כ1-2 שנה לא הייתי יורד מתחת ל2.5-2.2.אינני יודע על סמך מה רופאת המשפחה הסבירה לך לגבי התרחבות כלי הדם!!!
כמוכן כדאי לדעת שישנן היום ערכות ביתיות לבדיקת הINR שהינם נוחות ומדוייקות. הם פועלים על עקרון דומה למכשירי מדידת הסוכר בעזרת מקלונים ששמים עליהם טיפת דם לאחר דקירה באצבע ותוך כ2-3 דקות מתקבלת התשובה. מכשירים אלו מאד נוחים אך עדיין יחסית יקרים כ5000שח(עם פריסת תשלומים) אם אתה מבוטח בלאומית ישנה השתתפות עצמית! כמוכן עלות חבילת מקלונים עדיין יקרה. אני מליץ על מכשיר כזה למי שיכול לעמוד בנטל הכספי ומעוניין באיכות חיים שלא קושר אותו כל הזמן למרפאה לבדיקת הדם. אני גם חושב ומאמין שהמטוםל יידע לאזן את עצמו בצורה הטובה ביותר - יותר טוב מכל רופא שבעולם. העקרון הוא מאד פשוט - מנהלים יומן ובו רושמים את התאריך ומינוני הקומדין שנלקחים כל יום ותוצאות הבדיקה. תוך זמן קצר ניתן להגיע לאיזון מלא ואמין.
לגבי הclopedigrelהרי שאין צורך עקב המעקפים ליטול גם אספירין וגם תרופה זו. מספיק ליטול את האספירין. חשוב לדעת שבמידה ויטול גם פלביקם הרי שהסיכון לדימום עולה בצורה משמעותית
בהצלחה
דר דני פינק
מנתח לב וחזה
מרכז רפואי שערי צדק
ירושלים 0508685071
 
מישהי
13:14 01.07.10
היה חשוב לי לקבל את התשובה.תודה!
 
דניאל
18:22 25.06.10
שוב תודה רבה ....

כמובן ואתייעץ עם ההמטולוג....
הבנתי כי מדובר בניתוח קל יחסית משהו מוכן לתת לי קצת יותר מידע שאבין בכלל מה הכיוון?
שאלתי שאלה בפורום אחר והגדרתי את הניתוח הזה כ"ניתוחון" ושם השיב לי מנתח לב בכיר כי איך אני קוראת לניתוח לב פתוח ניתוחון....
אז אני מבינה שלא מדובר בניתוח מסובך, אך עדיין ניתוח ועוד בלב ...
איפה עושים את החתך? מהן הטכניקות אני צמאה לכל פיסת מידע.....

תודה רבה!!
 
ד''ר גיל בולוטין  
11:42 26.06.10
דניאל שלום

יחסית לניתוח לב זהו ניתוח קל יחסית.
יש צורך בהתחברות למכונת לב ריאה במהלך הניתוח.
ניתן לבצע את הניתוח בחתך מרכזי דרך עצם החזה וישנה גם אפשרות לבצע את הניתוח בחתך קטן מצד ימין של החזה.

משך הניתוח כשעתיים.

בברכה

דר' גיל בולוטין
 
דניאל
11:24 24.06.10
ראשית תודה רבה על תשובתך המהירה....
לא ציינתי שהדלף הוא PFO. האם זה משנה את תשובתך? מעבר למעבר קרישי דם הוא יכול לגרום לאי ספיקת לב? בעקבות מה?
תודה רבה
 
ד''ר סאמר דיאב  
13:00 25.06.10
שלום רך
לפי הנתונים שכתבת יש לך נטיה לקרישיות יתר ובגלל ז את מטופלת בקומדין.
יש לברר עם ההמלטולוג האם הנטיה לקרישיות יתר יכולה לגרום לקריש ספונטני בעורקים. הרי ה- PFO היחנ ו סיבה לארוע מוחי במידה ויש לך קרישים בורידים העמוקים ברגל ומשם זה חוזר ללב ודר ה- PFO עובר לצד שמאל ומשם למח. במידה הקרישיות יתר גורמת לקרישי במערכצ הוריידים אטז בהחלט סגירת ה- PFO גם בניתוח באה בחשבון וזה להקטין את הסיכוי לארוע מוחי חוזר. במידה והארוע מוחי שהייה לך הוא כתוצאה מקריש שנוצר בעורקים במוח אזי זה לא מהורידים ולא עבר דרך ה- PFO. בכל אופן סגירת PFO בניתוח הינו ניתוח קל וקטן עם אחוז סבוכים נמוך מאוד.
יש לדון בזה בצורה מעמיקה ביותר לאחר קבלת היעוץ של ההימטולוג שלך ( מתמתחה בקרישה)
בריאות שלימה ובהצלחה בכל החלטה
 
דניאל
22:27 23.06.10
שלום!
אני בת 30, אחרי TIA,PE האירוע המוחי החולף התבטא בכאב ראש מעיין לחץ נוראי שהעיר אותי משנתי (3 לפנות בוקר לערך) ולא ראיתי בעין שמאל.
יש לי כמו שאתה מנחש ולאחר בירור של TCD+ הזרקת בועיות ושל TEE נתגלה דלף דו כיווני!!!(מימין לשמאל ,וכן משמאל לימין)
נמצאתי גם הומוזיגוטית לפקטור II ואני מטופלת בקומדין.
לפני כ3 חודשים עברתי פנומוטוריקס שלווה בירידה בסיטורציה וכן ירידה בנפחי הריאה. אני אמורה להתחיל שיקום ריאות בתה"ש.
יש לי כולסטרול גבוה ואני מטופלת בקרסטור 40 +איזטרול 10
תת פעילות בלוטת התריס נוטלת אלטרוקסין 100 מ"ג.
וכאן באה שאלתי. רופא הריאות וכן ההמטולוג מאוד חוששים מהשארת הדלף כי היה חשד לאירועי קרישה תחת תת טיפול בקומדין.
הבעיה היא שלאחר התייעצות של צוות הקרדיולוגים של תה"ש נאמר לי כי לא ניתן לסגור את הדלף בצנתור משום שהוא לא גדול וקשה לתפוס אותו ולצנתר.
נשלחתי לחוות דעת שנייה אצל עוד רופא מומחה בתחום אך עדיין לא הלכתי.
הקרדיולוג בתה"ש אמר לי כי מבחינתם זה ניתוח אבל הוא חושש מהליך שכזה אך צינתור לא בא בחשבון.
אני לא יודעת מה לעשות הבנתי כי יש שמצדדים בעד סגירת הדלף בכל מחיר גם ניתוח ולו בשביל להקטין את האפשרות של מעבר קרישי דם.
מה דעתך? האם שווה לנתח האם התועלת במקרה זה גדולה על הנזק?
תודה
 
ד''ר עובד כהן  
09:25 24.06.10
כפי שאת מבינה למרות גילך הצעיר את מטופלת מורכבת עם מס' מחלות המעלות את הסיכון הניתוחי בצורה משמעותית. מצד שני השארת דלף בין עלייתי גדול מעלה את הסיכון לארועים מוחיים ואי ספיקת לב.
מקרה מורכב שכזה יש לבדוק לא בהתכתבות אלא לאחר בדיקת כל תוצאות הבדיקות, בדיקה גופנית והערכת כל המשתנים. ובסופו של דבר הערכת סיכון פוטנציאלי מול תועלת של הניתוח מול טיפול שמרני והחלטה משוטפת של המטופל והרופא לגבי דרך הפעילות
נישמח כמובן להפגש ולייעץ
 
חיה
17:06 23.06.10
מה הסיכוי שגבר יקבל אוטם נוסף לאחר מספר שנים באם הוא מרגיש טוב, אין לו לחצים בחזה, נמצא במעקב רפואי כולל בדיקות אקג, מאמץ וסיטי תקינים, מבצע פעילות גופנית, שומר על דיאטה נכונה, אורך חיים בריא , בדיקות הדם כולם תקינות ולוקח את התרופות .
תודה
 
ד''ר גיל בולוטין  
21:10 23.06.10
חיה שלום

שאלתך כללית וקשה לתת תשובה מלאה. בעיקרון לאחר התקף לב קיימת סכנה להתקף לב חוזר גם אם כל הבדיקות תקינות ושומרים על אורח חיים בריא.
עדיין, חשוב מאוד לשמור על אורח חיים בריא, זה מקטין בהחלט את הסיכוי להתקף לב נוסף, אך לא לאפס. גם ביצוע בדיקות אקג ומאמץ חשובות ונותנות שקט נפשי, אך ברפואה אין 100% ויתכנו הפתעות לרעה.

אם יש שאלה יותר ספציפית אשמח לענות


בברכה

דר' גיל בולוטין
 
ציפי
16:17 21.06.10
שלום
האם בצינתור ניתן לפתוח חסימות של מעל 90 אחוז בעורקי הלב
בתודה
 
ד''ר דני פינק  
17:33 21.06.10
שלום רב
ברמת העקרון כן אך לא מומלץ כאשר ישנן היצרויות בשלשת העורקים הכליליים העיקריים ובמיוחד כאשר יש לחולה סכרת. במצב זה מומלץ לעבור ניתוח מעקפים. כמוכן מיקום ההיצרות יכול להיות בעייתית מבחינת המצנתר בייחוד אם ההיצרות נמצאת בסמוך לפיצול עורקים שבמצב זה בעת הנחת סטנט להרחבת העורק עלול הסעיף שיוצא בפיצול להיחסם וזה בהחלט יכול ליצור בעייה. חשוב שבעת הצנתור במידה ואכן ישנה יותר מהיצרות בכלי אחד ומדובר במחלה רב כלית שיסבירו גם אופציות טיפוליות נוספות ולפעמים עדיפות כמו ניתוח מעקפים.
אשמח לענות ספיצית לבעיה אם תואילי להעביר את תוצאות הצינתור
בהצלחה ובכבוד רב
דר דני פינק
מנתח לב וחזה
מרכז רפואי שערי צדק ירושלים
 
שוש
19:30 15.06.10
שלום
אחי (53) הוזמן היום לצינטור ,אך ההבחנה במהלכו הראתה שיש חסימה (או כמה) שבלון לא יפתור אותה.יש לי ידיעה מאד מעורפלת על אופציה נוספת .ישנה חברה ישראלית שפיתחה מכשיר (?) שמוחדר במהלך הצינטור ,שקצהו מחודד ,וכך והוא אמור להתקדם דרך החסימה ולפתוח אותה.נעשו ניסויים בארץ והתקבל אישור .כאמור ,הידיעה שלי מאד כללית ובוודאי שאינה מבוססת על פרסומים רפואיים.
האם ידוע לכם על כך ?מה נכון בזה ? האם נעשים טיפולים כאלה בארץ ? אם כן - היכן ?על ידי מי ?
אודה לתשובתכם
 
ד''ר גיל בולוטין  
20:48 15.06.10
שוש שלום

קשה לתת תשובה מלאה בלי שרואים את סרט הצנתור.
אבל, ברוב המקרים כשהקרדיולוג המצנתר מחליט שעדיף ניתוח מעקפים זה בהחלט עדיף. לפני מספר חודשים התפרסם מחקר חדש שהשווה את ניתוחי המעקפים לטיפול עם סטנטים בצנתור. בחולים עם מחלה מורכבת (חסימות מלאות, חסימות מורכבות) התוצאות הרבה יותר טובות בניתוח מעקפים לעומת צנתור. ואני מתכוון לסיכוי להיות בחיים לאחר שנתיים!
כלומר יש לנו היום כלים יותר טובים לדעת מי צריך ללכת לניתוח מעקפים.

בהצלחה

דר' גיל בולוטין
שלום, במשפחתי יש עודף כולסטרול תורשתי מצד אבי. גם אבי וגם דודתי עברו ניתוח מעקפים. האם משמעות הדבר שגם אני אצטרך לעבור את זה? זה לא משנה איך אני שומרת על התזונה, אלא אם כן אני ממש לא אוכלת, הכולסטרול עדיין גבוה מדי. האם משמעות הדבר שבטוח יסתם כלי דם?
 
ד''ר גיל בולוטין  
15:29 13.06.10
דפנה שלום

יש בהחלט מה לעשות על מנת לנסות להימנע ממחלת לב עקב עודף כולסטרול תורשתי.
כיום יש טיפול תרופתי יותר יעיל מבעבר להורדת ערכי כולסטרול.

במקרים רבים שמירה על תזונה נכונה בלבד אינה מספיקה.

אני ממליץ להיוועץ עם קרדיולוג המתמחה בשומנים ולהתחיל טיפול תרופתי לפי האינדיקציות המקובלות כיום. בנוסף כמובן להימנע מגורמי סיכון אחרים כמו עישון או יתר לחץ דם לא מאוזן.


בהצלחה


דר' גיל בולוטין
 
ד''ר דני פינק  
15:33 13.06.10
שלום דפנה
לא ציינת את גילך- רוב הסיכוי שגם לך יהיה היפרכולסטרולמיה ועל כן כדאי לטפל בזה כבר עתה. מהם ערכי הכולסטרול והטריגליצרידים שלך? האם את סובלת גם מיתר לחץ דם או ו סכרת? האם את מעשנת? כל גורמי הסיכון הללו יכולים להגביר את הסיכוי לחלות בטרשת העורקים. אין זה מחויב כי גם את תצטרכי לעבור ניתוח מעקפים. בעזרת דיאטה נכונה , הרגלי בריאות נכונים וגם אולי טיפול תרופתי להורדת הכולסטרול ימנעו ממך התהוות מחלת טרשתית של עורקי הלב. את כל האינפורמציה תוכלי לקבל אצל רופא המשפחה שלך שבעזרת בדיקות דם יוכל לקבוע האם רצוי להתחיל כבר בטיפול תרופתי וכן יוכל להפנות אותך לייעוץ דיאטיקני לפי הצורך
בהצלחה
דר דני פינק
מנתח לב וחזה
מרכז רפואי שערי צדק
ירושלים
שלום ד"ר נכבדים ויקרים,ראשית, רציתי להודות לכם על הכנות והחום שאתם מעניקים בתשובותיכם, יישר כוח והלוואי וכל צוותי הרפואה היו כמוכם!

שנית, יש לי שאלה באשר לאבי. אבי בן 55, גבוה יחסית (1.85), בעל עקמת בגב והרחבה של קשת אאורטה ואאורטההעולה. לא ידוע על נתונים אחרים המחשידים למרפן סינדרום.

שני דודיו של אבי נפטרו מוות פתאומי בגיל 59 ואמו אחרי החלפת מסתם אורטלי פעמיים ללא הרחבת אאורטה.

הרחבת אאורטה התגלתה לנו רק לאחרונה ולאחר סיטי שבוצע, הנתונים:

"הותין העולה בעל דופן סדיר, רוחבו מקסימלי 40 מ"מ, קשת הותין- דופן סדיר, רוחב הקשת 23.5 מ"מ".

באקו שבוצע לפני חודשיים נראה כי המסתם אאורטלי הינו טריקוספידלי עם MILD AR. ו- הרחבה של אאורטיק רוט- 3.9 ס"מ.

אבא מאוזן מבחינת ל"ד (קרדילוק ואנאלדקס), כולסטרול ושומנים בדם.

האם ישנה אינדיקציה לניתוח בשל ההסטוריה המשפחתית? האם ההמלצה היא ניתוח דחוף או שמא המתנה?

כיצד ניתן לשלול כי מדובר בתסמונת מרפן? (ממצא החשוב גם מבחינה תורשתית)

שוב, מודה לכם על העזרה,בברכת יום נעים,

נועה
 
ד''ר דני פינק  
10:45 04.06.10
נועה שלום
לשאלתך לגבי מצב אבי העורקים של אביך.
חשוב לקבל את הנתונים המדויקים של מימדי אבי העורקים העולה והקשת וכן מצב מסתמי הלב ובעיקר המסתם האאורטלי.הקריטריונים להפנייה לניתוח הם יותר מחמירים לחולי תסמונת מרפן. ישנן מאפיינים לתסמונת מרפן פרט לגובה ומשרעת ידיים מאד גדולה ורופא המשפחה בוודאי יוכל לבדוק ולהפנותך למומחה לנושא. בינתיים אם תוכלי לברר נתונים אלו אוכל לייעץ לך מה מומלץ לעשות בנוגע לאביך
דר דני פינק
מנתח לב וחזה- מחלקת ניתוח לב- יחידת אבי העורקים
מרכז רפואי שערי צדק
ירושלים
0508685071,
שלום ד"ר דני פינק,

תודה רבה על תשובתך.
יש בידי את כל הנתונים. האם יש לך כתובת אימייל אליה אוכל להעביר את סריקות תוצאות הסיטי והאקו?
על פניו לא נראה כי מדובר במרפן אולם כמובן שהנושא ייבדק לעומק.

אשמח לעזרתך,

בברכת סופ"ש נהדר,

נועה
 
ד''ר דני פינק  
20:52 05.06.10
תודה על האינפורמציהץ על פניו לפי הנתונים של האקו והסיטי אין אינדיקציה כרגע לשלוח אותו לניתוח. האם הדודים שלך אובחנו כמרפן? ושנית האם ברור שהם מתו מדיסקציה של האאורטה. קיימת היום אפשרות לבצע בדיקות גנטיות לדעת אם מישהו נשא של הגן של מרפן ואם החשד אצלכם גבוה הייתי מבצע בדיקות אלו. החשוב הוא שאביך יהיה במעקב צמוד ויבצע בדיקות אקו פעמיים בנה
לפחות בשנים הקרובות. כמוכן חשוב שלד יהיה מאוזן לערכים של 110-120/70-80
שמח לעמוד איתך בקשר ציינתי כבר את מספר הטלפון
בהצלחה
דר דני פינק
 
חיים אבוטבול
12:55 02.06.10
אני בן 27 ועברתי בגיל שבעה חודשים תיקון של TGA (אאורטה) ובגיל 5 שנים השתלת קוצב, רציתי לדעת קצת יותר על ההליך של התיקון, אצלי ביצעו מאסטרד והבנתי שלפני 27 שנים היו משתמשים בחלקי פלסטיקה בניתוח זה השאלה שלי היא מה ההליך עצמו כאילו מה עשו בניתוח עצמו נורא מעניין אותי. בנוסף מה ההשלכות של המום הזה בחיי היום יום בכל תחומי החיים ומה הסיכונים שלי.
 
ד''ר גיל בולוטין  
13:26 02.06.10
חיים שלום

אני ממליץ שתפנה למחלקה בה בוצע הניתוח שלך. ניתן יהיה למצוא את דו"ח הניתוח שלך ולבדוק ולהסביר בדיוק מה בוצע בניתוח שלך.
אם יש לך את דו"ח הניתוח אני ממליץ לפנות לרופא המתמחה בתחום, לקבלת הסבר מפורט. תוכל לפנות לדר' משעלי או לדר' אדלר מתל השומר ומרמב"ם.

בברכה

דר' גיל בולוטין
 
חיים אבוטבול
14:18 02.06.10
אני מטופל של ד"ר הגש אז אני אפנה אליו פשוט אמרתי אולי אפשר לקבל פה תשובה עד שאני אגיע למרפאה, תודה בכל אופן...
 
ד''ר סאמר דיאב  
21:08 02.06.10
שלום לך.
TGA זה מום מולד בו העורקים הגדולים שיוצאים מהלב, יוצאים בסדר הפוך ממה שיש אצל אנשים בריאים. כך הנורמלי שאבי העורקים יוצא מחדר שמאל ומעביר דם מחומצן לכל הגוף לעומת זאת העורק הריאתי יוצא מחדר ימין ומעביר דם לא מחומצן לריאות. במקרה שלך העורק הריאתי יוצא מחדר שמאל ומעביר דם מחומצן לריאותואילו אבי העורקים יוצא מחדר ימין ומעביר דם עני בחמצן לכל הגוף, זה אומר ששני מעגלי הדם מופרדים אחד מהשני ובכדי שחולה ימשיך לחיות צריך חיבור ביניהם שזה יכול להיות ברמת פרוזדורים, חדרים או העורקים.
בזמנו הניתוח היה ע"י החלפה בין שני פרוזדורים ( לא נכנס לטכניקה) אך בגדול המטרה של הניתוח הייתה להעביר דם עני בחמצן שיגיע לריאות ודם מחומצן יגיע לגוף. וזה מה שנעשה אצלך, זה ניתוח מסובך ואחד הסיבוכים שלו בהמשך הפרעות קצב וזה מה שהיה לך.
היום כמעט לא עושים את הניתוח הזה אלה בהתוויות מיוחדות. הניתוח השכיח היום למקרה זה הוא ע"י החלפהה בין העורקים כך שאבי העורקים מעבירים לחדר שמאל והעורק הריאתי לחדר ימין.

מקווה מאוד שעניתי לך .
בריאות שלימה
 
חיים אבוטבול
09:11 03.06.10
הבנתי ברמה העקרונית איך זה מתבצע תודה רבה...
שלום רב,

אני בת 43 בריאה. בבדיקת אקו (ולאחריה סי.טי) נתגלה מסתם דו עילי עם דליפה בינונית ואורטה מורחבת 47 מ"מ.

האם יש התויה לניתוח? אם כן, על איזה טווח מדובר?

תודה, שרון
 
ד''ר סאמר דיאב  
21:13 02.06.10
שלום לך שרון.
לגבי ההתוויה לניתוח מסתם ביקוספידאלי ומפרצת של אאורטה עולה השתנו בשנים האחרונות.
לפי הספר צריך מפרצת עם אאורטה מעל 50 ממ ומסתם ביקוספידאלי.
כיום יש מנתחים שמנתחים כבר במפרצת מעל 45 ממ. והרבה מנתחים בעולם ממליצים לניתוח מעל 45 מ"מ במידה והחולה מועמד לניתוח אחר חוץ מהמפרצת.
לגבי המצב שלך שכבר יש דליפה בינונית ומפרצת עם 47 מ"מ המצב גבולי מאוד. יש כאלה שינתחו ויש כאלו שיעקבו.
השאלה החשובה כאן היא אם יש לך תסמינים כל שהם כמו קוצר נשימה, כאבים בחזה . דפיקות לב וכו. במידה ויש לך תסמינים אזי יש התוויה לניתוח. במידה ואין תסמינים יש לעקוב בתדירות גבוה אחרי תפקוד הלב המסתם וגודל המפרצת.
ליעוץ אפשר להתקשר ל- 0502065881
בריאות שלימה ובהצלחה
 
קטי
23:21 29.05.10
שלום רב! סבתא שלי בת 82, לאחר צנתור שנכשל לפני חודשיים, מאושפזת בסורוקה, לאחר צינתור אבחוני ממליצים על מעקפים+ החלפת מסתם. יש לציין ברקע סכרת ללא אינסולין, פרפור פרוזדורים, חוץ מזה אישה פעילה שנראת צעירה ב 10 שנים מהגיל שלה. מה הסיכויים בגיל הזה לעבור בשלום כזה ניתוח ומה ההשלכות?? האם כדאי להעביר אותה לבית חולים אחר או שבסורוקה יש מספיק ניסיון בניתוחים מהסוג הזה??
 
ד''ר עובד כהן  
11:54 30.05.10
ניתן בהחלט בגיל הזה לעבור ניתוח משולב של מעקפים והחלפת מסתם ובסיכויי הצלחה טובים של כ 90 אחוזי הצלחה. לציין שבשאלתיך אין מספיק נתונים לקבוע סיכון משוער בצורה מדוייקת יותר אלא רק בהערכה כללית במיוחד לאור העובדה שהיא אישה חיונית ומתפקדת בצורה טובה.
בסורוקה ישנם מנתחי לב מצויינים.
ממליץ להתייעץ איתם לגבי הסיכון הניתוחי כאשר להם יש את כל הפרטים הרפואיים בהישג יד.
תמיד קיימת האופציה לקבל יעוץ נוסף בכל בית חולים בארץ כולל כמובן בית חולים רמב"ם.
במידה ותהיו מעוניינים נשמח אם תצרו עמנו קשר.
בהצלחה
 
ד''ר עובד כהן  
11:59 30.05.10
ניתן בהחלט לעבור את הניתוח בגיל הזה עם אחוזי הצלחה טובים של כ 90%
כמובן שלא ניתן להעריך רק על סמך הנתונים המוצגים כאן את מידת הסיכון אך במיוחד לאור העובדה שהמטופלת הינה חיונית ומתפקדת בצורה טובה להערכתי באופן גורף ההמלצה היא כן ללכת על ניתוח.
בסורוקה יש מנתחי לב מצויינים וכדאי להתייעץ איתם במיוחד שלפניהם נמצא כל החומר הרלונטי.
למרות זאת אם במידה ואתם מעוניינים בחוות דעת נוספת נשמח לסייע. ( כמו כל מחלקה לניתוחי לב אחרת)
תוכלו ליצור עימנו קשר לבית חולים רמבם
בהצלחה.
 
בלהה
14:07 23.05.10
מהם הסכנות בהשתלות לב בארצות כמו הודו וסין? האם זה חוקי?
 
ד''ר דני פינק  
15:24 23.05.10
כדאי לדעת שהתורמים הפוטנציאליים בסין הענם אסירים שנדונו למוות ויש בעיות אתיות קשות ביותר לנסוע לקבל איבר בעד תשלום מאדם שלמעשה "רוצחים" אותו. כך שאיני יכול להמליץ לאף אחד לנסוע לסין לעבור השתלה. לגבי הודו -אין לי נתונים אך במרכזים הגדולים כמו בבנגלור או במדרס ישנן כירוגים מעולים עם תוצאות לדעתי מצוינות. אם הינך מועמד להשתלה כדאי לבדוק את האופציה לנסוע לקולומביה- ישנו מרכז במדיין שיש לו תוצאות נהדרות וניתן אפילו להשיג מימון והשתתפות של קופת חולים בהתאם לביטוח שברשותך ובמלצת הרופאים כאןץ
בכבוד ובהצלחה
דר דני פינק- מנתח לב וחזה
מרכז רפואי שערי צדק
ירושלים
 
יעקובי
13:36 25.05.10
189 גובה, אאורטה התרחבה מ 47 ל 48,במשך 5 שנים . מסתם דו עלי מסויד ואי ספיקה קלה, מפל 18/33 . אם ההתרחבות ממשיכה להיות איטית מאד האם אפשר לגלוש להתרחבות גם מעבר ל 50 ממ או שיש קפיצה דרסטית בסיכון המחייבת ניתוח.
 
ד''ר עובד כהן  
13:57 25.05.10
ההתקדמות אכן איטית ומאפשרת מעקב בעיקרון במסתם אאורטלי דו עלי מעל 50 מהווה אינדיקציה לניתוח אך לאור ההתקדמות האיטית הייתי ממשיך לעקוב עד להרחבה הבאה אלא אם כן יש בעייה במסתם ויש צורך לבצע ניתוח בגלל המסתם ואז גם לטפל בהרחבה של האאורטה.
 
ד''ר דני פינק  
20:27 25.05.10
שלום רב
ההמלצות כרגע הינם שבעלי מסתם אאורטלי דו עלי שהמסתם שלהם אינו חולה ומחייב החלפה - במידה ואבי העורקים העולה עובר את ה50ממ הרי שמומלץ להחליף את אבי העורקים. הסיבה לכך הינו משום שהסיכון לדיסקציה.קרע באבי העורקים גבוהה יותר מהאוכלוסיה הרגילה. כמוכן ישנם הטוענים שקצב הגדילה של אבי העורקים יכול להיות מואץ יותר. ישנם כאלה בקרב מנתחי הלב שחושבים שיש אפשרות לבצע מעקב שוטף באמצעות הדמייה - סיטי או אקו לב כדי לעקוב אחר מימדי האאורטה. במקרה שלך (איני יודע את גילך) הייתי ממליץ בשלב זה על מעקב שנתי בלבד. לפי הנתונים הרי שהאאורטה שלך יציבה ואינה גדלה והסיכוי שפתאום יגדל תוך זמן קצר ביותר מ3ממ הינו קטן ביותר. חשוב שתקפיד לא לעשן , לאזן לד במידה והינו גבוה באמצעות תכשיר שנקרא- לוסרטן(אוקסר בשמו המסחרי) וכן ליטול את אחד מתכשירי הסטטינים גם אם ערכי הכולסטרול תקינים
אשמח להוסיף פרטים במידת הצורך
דר דני פינק
מנתח לב וחזה. יחידת אבי העורקים
מרכז רפואי שערי צדק
ירושלים
0508685071
+ הוספת הודעה
   1 ...  13  14  15  16  17  18  19  20  21  ...  35  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
ניתוחי לב   כירורגית לב   ניתוח לב פתוח   ניתוח מעקפים   ניתוח מסתמים   סטנט   ניתוח לב   מנתח לב
RSS RSS פורום ניתוחי לב, השתלות לב, ניתוח מעקפים, התקף לב