בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים כירורגיה, ניתוחים»פורום נוירוכירורגיה, ניתוחי ראש
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נוירוכירורגיה, ניתוחי ראש עמוד 52

פורום נוירוכירורגיה-ניתוחי ראש נועד לתת מענה במגוון נושאים: ניתוחי מוח, מערכת העצבים, כאבי ראש ומיגרנות, בעיות בגולגולת, שבץ מוחי, פציעות ראש, לחץ תוך גולגלתי, בעיות חוט שדרה, דימומים, גידולים במוח, זיהומים ודלקות במוח
מנהלי פורום נוירוכירורגיה, ניתוחי ראש:
ד''ר אייל יצחיאק
לפרטים נוספים
ד''ר רחל גרוסמן
לפרטים נוספים
 
דנה
20:50 20.02.10
שלום רב,
אני בת 34, למעלה מחודש אני סובלת מכאבי ראש בלתי פוסקים, וכן מרעשים קשים באוזניים שהוגדרו כטינטון ע"י רופא א.א.ג . עברתי בדיקות עיניים בהן ( 2 בדיקות) הועלה חשד לפפילדמה אשר בבדיקת נוירואופטומולוג נאמר כי מה שנראה בבדיקות הוא כפי הנראה מבנה מולד, וזאת גם לאור העובדה שבדיקור מותני נמצא כי הלחץ התוך גולגלתי תקין.
באשפוז לאחר הדיקור המותני נמצא כי יש שוני בהחזר בין צד ימין לשמאל, צד ימין חלש יותר. אך לא נמצא סיבה לכאבי הראש.
בבדיקת CT התקבלה התשובה הבאה ( התשובה התקבלה לאחר האשפוז)
קיימת הצללה חלקית של סינוס מסקילרי שמאלי:סינוסיטיס קלה.
מיבנה תקין של ארובות עיינים, בסיס הגולגולת והפירמידות.
מתחת הטנטוריום : פרנכימה וחדר רביעי שמורים.
מעל הטנטוריום: פרנכימה וחדרים שמורים.
לאחר הזרקת חומר ניגוד מודגם צבר קטן חריג של כלי דם בגומה טמפורלית משמאל: הממצא חשוד לAVN.

מה משמעות ממצא זה???
אודה לתשובה
תודה, דנה
 
ד''ר אייל יצחיאק  
21:49 20.02.10
כנראה שיש חשד למלפורמציה עורקית ורידית במוחך, הכוונה לחיבור ישיר ולא תקין בין עורקים לורידים. כדאי לבצע MRI ו-MRA ולהתייעץ עם פרופ' כהן בהדסה.
 
דנה
22:39 20.02.10
ראשית תודה על התשובה המהירה.
MRI שביצעתי לפני 5 שנים ( בעקבות כאבי ראש.. ) היה תקין. האם מצב כזה יכול שהתפתח מאז? למה עלול לגרום?? האם על הבירור מול פרופ' כהן להעשות בדחיפות? מניסיוני השגת תור אורכת זמן מה... שוב תודה על המענה, דנה ( המאוד לחוצה כעת..)
 
ד''ר אייל יצחיאק  
22:59 20.02.10
אין דחיפות בפגישה, כדאי לבע MRI חדש טרם הביקור.
שלום רב,
אימי (75)עברה ניתוח שני להסרת מנינגיומה באיזור הפרונטאלי בצד ימין. את הניתוח הראשון היא עברה לפני כעשר שנים באותו איזור בדיוק. את שני הניתוחים ערך ד"ר ספקטור היקר. ההחלמה בניתוח הראשון היתה מהירה יחסית. היא היתה כשלושה שבועות באיכילוב ולאחר מכן בשיקום שלושה שבועות נוספים. לאחר הניתוח הראשון היא חזרה לתפקוד מלא. לפני כחודש וחצי היא עברה ניתוח נוסף בהדסה שערך מעל עשר שעות והיא התעוררה כשהיא עירנית, מזהה, עם כל מיני תופעות שלאחר הרדמה כללית והיתה תחושה טובה אעפ"י שהיא היתה היפר ולא רגועה. לאחר כשבועיים היא שוחררה לשיקום בבית לוינשטיין ומאז ועד היום היא ישנונית, לא משתפת פעולה עם המטפלים בשיקום. יש לציין שהכל בסדר ברוך השם: היא מזהה, היא התגברה על רפלקס הבליעה שנפגע ואוכלת סדיר וגם מדברת איתנו אך לא מנהלת שיחות. בנוסף אני רוצה לציין שלאחר הניתוח רפלקס הבליעה שלה היה תקין אך לאחר כשבועיים הוא השתבש, כמו כן היציאות שלה, לאחר הניתוח היא שלטה בהם, ולאחר כשבועיים כבר לא, ובשיקום היא מצויידת בטיטול אעפ"י שהיא ביקשה להתפנות בשירותים עד כי סרבו לבקשה שלה הלוך וחזור בטענה שהיא חלשה וכבדה ויש לה טיטול.

בתופעת הישנוניות החליטו לטפל בלוינשטיין ברטלין. יש לציין שמאז היא ישנונה עוד יותר ואין לה תיאבון פתאום.

כעת, לאחר כחודש בשיקום יצאה חוות דעת של רופא ועובדת סוציאלית ש"אין מה לעשות יותר" שמצבה לא ישתפר, והיא תשאר כך ויש לפנות אותה או לבית אבות או הביתה עם טיפול.

הקביעה החד משמעית הזו קוממה אותנו מאוד. לכאורה הכל תקין: היא מזיזה גפיים, היא אוכלת, היא מזהה, היא מדברת, היא מגיבה לסביבה, היא מרגישה. אך קיימת בעית חוסר מוטיבציה וישנוניות.

אנו יכולים להסיק מסקנות מהירות שאולי אינן נכונות והנטיה שלנו היא במחשבה שאולי יש כשל בטיפול התרופתי, או הנפשי, או בתופעות שנגרמות במוח לאחר ניתוח (דימום, זיהום).

רציתי להתיעץ איתך האם לאור העובדות שפרסתי כאן על מצבה של אימי "אין מה לעשות יותר" והיא תשאר חסרת מוטיבציה וישנונה כל הזמן? והאם עובדות אלו מספיקות כדי לחרוץ את גורלה במקום לבדוק מה הסיבות לכך? האם יתכן שיושבים בבית חולים רופאים שלא יודעים כיצד לטפל בחולים ומרימים ידיים מבלי לבדוק לעומק את הסיבות?

אני מניחה שרוח הדברים שלי ברורה-כי לדעתנו יש מה לעשות והרבה, אנחנו לא מרימים ידיים.

את תגובתך למקרה זה אשמח לקבל,
תודה, סיגל וערב טוב,


 
ד''ר אייל יצחיאק  
22:06 20.02.10
לדעתי מבלי להכיר את המקרה לפרטיו, עדיין מוקדם לסגור את הגולל על עתידה של אימך. לזמן יש תפקיד חשוב ביותר.
מעבר לכך הייתי שמח אם תתיעצי עם דר' ספקטור לגבי הצורך בהדמיה חדשה והטיפול הרפואי.
שלום,

היום איבחנו אצל בני בן ה- 4 חודשים ע"י U.S . מוח ,2 ציסטות בראש (מרוחקות אחת מהשנייה) לא רשום אם הן נמצאות בתוך הגולגולת או המוח. הופננו לנוירוכירורג ופלסטיקאי,

אני מאוד מודאגת, בעיקר כי אני לא יודעת כלום בנושא ולגבי דרך הטיפול...

תוכל להגיד לי האם זו בעיה חריגה, מהי דרך הטיפול המקובלת, ומה בערך צפוי לתינוק שלי מבחינה רפואית?

בבדיקות במהלך ההירון לא איבחנו ציסטות בראש העובר..האם ציסטות כאלו הן מולדות או שנוצרו אחרי הלידה? מהי בעצם ציסטה? מה ההרכב הפיזיולוגי שלה?

תודה רבה,

אמא מודאגת
 
ד''ר אייל יצחיאק  
21:59 20.02.10
קשה לי להבין למה הכוונה אבל עלייך להתיעץ עם נוירוכירורג מומחה לילדים.
ישנן יחידות לנוירוכירורגית ילדים בבית החולים דנה באיכילוב, בתל השומר אצל דר' זאוברמן ודר' פלדמן והחל מחודש מרץ גם בהדסה אצל דר' בן יפלא.
 
אילנית
21:09 18.02.10
שלום רב,

אני בת 35 סובלת ממיגרנות כשנתיים שהפכו להיות בלתי נסבלים בחצי שנה האחרונה. אני מטופלת אצל נוירולוג מאזור המרכז, כבר כ - 4 חודשים מקבלת טיפול מונע הכולל דפלפט כרונו 500 בוקר וערב לופרסור 200 בערב ובקלוסל 10 בוקר וערב , בהתקפים משתמשת בזומיג 2.5 שלעיתים ללא הצלחה, ובהתקף האחרון שהתחיל ביום שלישי שעבר ועד היום עוד לא פסק (עם הקלה מסויימת ביומיים האחרונים) קיבלתי היום בצהריים זריקת דקסקורט 10 שהשפיעה עליי לטובה אך עכשיו בשעות הערב אני מתחילה להרגיש את הכאב חוזר.
בשיחה עם הנוירולוג ולבקשתי לעבור בדיקת MRI כמובן לאחר שבדיקת ה CT יצאה תקינה נעניתי בשלילה ובטענה שכמעט כל החולים המיגרנותים חושבים שמשהו צומח להם שם. חשוב לציין ששאר הבדיקות שלי תקינות אך אני סובלת וסובלת ביומיום ברמה שמשבשת לי את החיים.
אשמח אם תתן לי קצה חוט.

תודה אילנית
 
ד''ר אייל יצחיאק  
21:56 20.02.10
עלייך להמשיך טיפול אצל נוירולוג, הטיפול במיגרנות מנוהל בדך כלל על ידי נוירולוגים. איני רואה פסול בשליחתך ל-MRI אפילו על מנת להעניק לך שקט נפשי.
 
טלי
22:17 18.02.10
שלום רב,
אימי סובלת מזה זמן רב מכאבי ראש. כל פנייה שלה לרופאת המשפחה הסתיימה ב"זה שום דבר קחי אופטלגין". בשבוע שעבר הכאבי ראש היו בלתי נסבלים ובעת פנייה לרופאת המשפחה, זו אמרה שהפנים של אימי נפוחות. אימי הופנתה לב"ח לבדיקות : לצילום סי טי ו-mri. בעקבות בדיקת ה mri בה נראה כתם לבן בצד ימין של הראש באונה הימנית, הוחלט לשלוח אותה לניתוח שכן התגלתה בצקת עם המון נוזלים ומוגלה. בניתוח שאבו את המוגלה שהייתה ןוניתנו כדורים לייבוש הנוזלים.
לאחר הניתוח שוב נעשו בדיקות סי טי והוחלט שהמצב שנוצר הוא כתוצאה מהסינוסים.
הוחלט לנתח את הסינוסים ולשחרר את החסימה. אתמול התבצע הניתוח על הסינוסים בהצלחה, אולם כעת הרופאים בטוחים במאה אחוז שהבצקת המוגלתית אינה מהסינוסים. כעת נותרנו חסרי אונים שכן עדיין לא ניגש אלינו רופא כדי להסביר על המשך הטיפול.
לפיכך אני צריכה קצת עזרה בעניין:
ממה יכול להיגרם מצב כזה של בצקת דלקתית עם נוזלים אם את הסינוסים כבר שללו?
מה זה בעצם אומר? על מה זה יכול להשפיע אם לא יטופל? מה ניתן לעשות מכאן ואילך?
וגם.. אימי מאושפזת בתל השומר האם כדאי לשקול לעבור לאסותא?
האם יש רופא שאתם מכירים שהוא מומחה בתחום וכדאי לפנות אליו?

מודה לכם מראש על העזרה
טלי.
 
ד''ר אייל יצחיאק  
21:54 20.02.10
הסברך מבלבל מעט, אני מבין שלאימך היתה מורסה מוחית שנוקזה וסינוסיטיס שטופלה גם היא. המשך הטיפול הוא טיפול אנטיביוטי ממושך לפי הרגישות של החיידק שצמח בתרבית ומעקב רנטגני למעקב אחר המורסה. יש לדעת כי לעיתים יש צורך בניתוחים נוספים לניקוז השנות של המורסה.
לדעתי את בידיים טובות ואין טעם לעבור למקום אחר.
 
אלי
10:15 16.02.10
לד"ר שלום רב
בבדיקה נוירולוגית שהיתה לי לאחרונה נכתב ירידה בתחושה בצד שמאל .
מה הכוונה בירידה בתחושה
 
ד''ר אייל יצחיאק  
11:51 16.02.10
הכוונה היא שהתחושה בפלג גוף שמאל ירודה לעומת התחושה בפלג גוף ימין.
 
ד''ר אייל יצחיאק  
16:42 16.02.10
 
נירית
00:44 15.02.10
שלום רב
אבי, בן 62, עבר לפני כ3 שבועות ניתוח להוצאת המינגיומה בראש, כאשר הגידול היה שפיר אך ענק, בגודל של "אבוקדו". בעקבות הניתוח הוא נפגע מוחית בשתי אונות, וכעת הוא מוגדר כסיעודי, תשוש נפש וזקוק להשגחה 24 שעות ביממה. עיקר פגיעתו היא נוירולוגית/קוגניטיבית ומצבו הפיזי יחסית טוב, הוא עצמאי במידה רבה אך זקוק לעזרה מינימלית בתחום זה. לאחר שבועיים בבית החולים רמבם הוא נשלח לתקופת שיקום של 18 יום בבית חולים פילמן בחיפה. בית חולים זה עוסק בשיקום פיזי ולא נוירולוגי, ולכן אבי לא זכה לשום שיקום ולו בסיסי ביותר. כעת אנו עומדים בפני שיחרור מבית החולים, אך אנו לא יודעים לאן לפנות, מה עלינו לעשות כעת, והיכן הוא יכול לקבל את השיקום הטוב ביותר עבורו, במסגרת אשפוזית ולא במסגרת אמבולוטורית, שכן אין לנו את היכולת המקצועית/הכלכלית והנפשית לטפל בו בבית. עלי לציין כי הוא אלמן, ואין מישהו שיוכל להשגיח עליו. האם תוכלו לייעץ לי מה עלי לעשות ולאן עלי לפנות, במסגרת קופת חולים כללית, וכיצד אוכל להשיג לו את המקום שיעזור לו לחזור לרמת תפקוד הגבוהה ביותר שלה הוא יהיה מסוגל? בנוסף האם תוכלו לומר לי למי אוכל לפנות על מנת שיאבחן את מצבו בצורה מקצועית ומכל ההיבטים, היות שאף זאת לא נעשה עד עתה.
תודה מראש
נירית
 
ד''ר אייל יצחיאק  
08:09 15.02.10
טרם עזיבתי את בית פלימן הייתי מתייעץ עם שרותי הרווחה ובודק בקופ"ח מה זכויותיו.
 
דוד
21:23 13.02.10
לפני כ- 8 חודשים עברתי ניתוח להסרת גידול שפיר מהראש. בשבועיים האחרונים התחלתי לסבול מכאבי ראש חזקים שמונעים ממני לתפקד כרגיל. האם זה נורמלי או האם כדאי לפנות למיון?
 
ד''ר אייל יצחיאק  
00:20 14.02.10
בהחלט כדאי להתיעץ עם המנתח ואם הוא אינו זמין פנה למיון.
 
עפרה
20:16 13.02.10
ידיד שלי עבר צינטור לסגירת מפרצת מוחית , שבעקבותיו השתתק חלק השמאלי של גופו ובנוסף
יש קשיים בדיבור , הוא אמר שהמנתח אמר שהיו הסתבכויות בצינטור .
האם תוכל להרחיב אילו הסתבכויות יכולות לגרום לשיתוק ? והאם הנזק הוא הפיך ?
תודה מראש ,
ע.ש
 
ד''ר אייל יצחיאק  
00:19 14.02.10
קשה להגיב ללא ידיעת הפרטים, אך יש לדעת שמדובר בפרוצדורה מסובכת ביותר בה מטפלים במומים בכלי דם קטנים ביותר שכל אחד מהם חשוב ולעיתים כשנסגר כלי הדם נגרמת הפרעה בזרימת הדם למח התקין. יש מקרים שמשתפרים ויש כאלו שאינם משתפרים.
איחולי החלמה מהירה לחברך.
 
זיוה
09:26 03.02.10
שלום, בני בן כמעט חצי שנה, במעקב בטיפת חלב (4 חודשים) אובחנה עליה משמעותית בהיקף הראש (שבר שתי עקומות) הופנינו ע"י רופא הילדים לאולטרסאונד מח ולנוירולוג. באולטרסאונד מח נמסר לנו כי נראה שהחדר השלישי מעט מורחב וכן כי לא ניתן לשלול עודף נוזל. הנוירולוגית הפנתה אותנו ל- MRI. תוצאות ה-MRI הן:
"מודגם CSF בכמות מוגברת בחללים הסוב ארכינואידלים הפרונטליים דו צדדית, טמפורלים דו"צ וכן הרחבת חריצים סילביאניים דו"צ.
אין עדות להרחבת חדרי המח.
בנוכחות הקפי ראש גדולים, סך התמונה יכולה להתאים ל EVOH.
מיאלינזציה מתאימה לגיל 4 חודשים.
אין עדות למלפורמציה מוחית. אין עדות לממצא פוקלי פרנכימתי מוחי."

מה המשמעות של הדברים? הבדיקה נעשתה כשהילד כמעט בן חצי שנה, מה המשמעות של התאמה לגיל 4 חודשים, איחור בהתפתחות?

אשמח לתשובה מהירה, אמא מודאגת מאוד.
תודה.
 
ד''ר אייל יצחיאק  
01:57 12.02.10
כדאי לפנות לנוירוכירורג מומחה לילדים לצורך הערכה ומעקב. דר' קונסטנטיני או דר' בני- הדני באיכילוב, דר' פלדמן או דר' זאוברמן בשיבא או החל מחודש מרץ דר' בן יפלא בהדסה.
שלום,
בן 39 וחצי, בריא בדר"כ, ללא מחלות רקע, לא סרטן במשפחה, לא מעשן ולא שותה, קצת חרדתי.
לראשונה בחיי - בחודש וחצי האחרונים סובל מכאבי ראש עמומים בעצמה קלה עד בינונית במקסימום למשך כל שעות היממה שהחלו בצד שמאל, והתפשטו לארובות עיניים.
היו גם 3 פעמים אפיזודות של התעוררות בלילה מכאבי הראש.
מרגיש כאילו הדפ זורם לי ברכות ו/או דקיות קטנות ולחץ עמום קבוע.
בשבועיים האחרונים החלו בנוסף סוג של חוסר יציבות בזמן הליכה או עמידה, גם מלווה אותי 24 שעות ביממה. שזה עוד יותר מדאיג אותי.
בעמידה - לא מצליח לעמוד זקוף וישר מבלי להרגיש שאנ עומד ליפול. בהליכה - הולך ומרגיש שאני עומד ליפול.

עד כה - כל הבדיקות שעשיתי יצאו תקינות:
נשלל סינוסיטוס ע"י אאג, בדיקה נירולוגית גופנית תקינה, עיניים תקינה - כולל שדה ראיה.
ממתין ל - MRI מוח בעוד 10 ימים ומאוד חושש מגידול.

בגלל הסימפטומים, התחלתי לקחת לפני יומיים כדורי הרגעה - ציפרלקס - 5 מ"ג ללא שום הטבה במצב הרוח כרגע.
צריך לתפקד עבודה + לימודים ולא מסוגל להתרכז.


שאלתי:
1. מה קורה לי בגוף שפתאוםיצא משיווי משקל?
2. האם סוג כזה של חוסר יציבות וכאב ראש עמום ולא ממוקד הינו תסמין אופייני ואפשרי לגידול במוח?
3. האם חוסר היציבות שתוקף אותי יכול לחלוף מעצמו????
4. אין איזה כדור שיכול לייצב/להחזיר את ש.מ לגוף?
אודה לך על כל תשובה
איתי
 
ד''ר אייל יצחיאק  
01:54 12.02.10
אנא פנה לנוירולוג בהקדם
 
מור
11:24 11.02.10
שמי מור אני בן 18 ועומד לפני גיוס.אני סבלתי בעברי מסאודוטומור צרברי עם לחצים של עד 80 ס"מ.השתילו בגופי שנט LP SHUNT לפני כ4 שנים.כיום אני מתפקד כמו ילד רגיל ללא פפילאדמה וללא כאבי ראש עצבי ראייה תקינים השנט מתפקד והכל רגיל כבר שנתיים בלי עין הרע.אני חושש מהשמועות ששמעתי ששנט מוריד אוטומטית לפרופיל 21 בלי שום קשר למצב רפואי.אנא ממכם אם אתם יודעים משהו או יכולים להדריך אותי, אני מאוד רוצה לצאת לקרבי יותר נכון פראמדיק במערך הקרבי או רופא.אנא ממכם תעזרו לי זה חשוב לי.
 
ד''ר שלמה (סטיב) ג'קסון  
00:12 12.02.10
מור שלום

לאחר פנייתך אל גופים אלו תדע בעוד מועד את עמדתם בעניינך וכן מהם האפשרויות שעומדות בפניך.

בהצלחה רבה
אמא שלי פנתה לבדיקת מיפוי עצמות כל גופי בעקבות כאבי גב ובין היתר לממצאים האורטופדיים היה רשום משהו לעניין גולגולת:
"קליטה מוגברת מוקדית באזור פריאטו-פרונטלי בגולגולת מימין- אי עצם? אחר?"
מה זה אומר??????
 
ד''ר שלמה (סטיב) ג'קסון  
00:09 12.02.10
שלום

יש לפנות לרופא על מנת להמשיך את הבירור,יש לשקול אפשרות לסיטי מח.

בברכה
 
גל
17:47 06.02.10
שלום,
יש לי מבחן בנוירולוגיה בקרוב ואשמח להבהרה קטנה!
לאחר CVA בין אם דימום או איסכמי- נשלח לCT רגיל, CT אנגיו, CT פרפוזיה וMRI? או רק בדיקה אחת מספיקה?
בכל מקרה, האם יש הבדל בין CT אנגיו לאנגיוגרפיה? אנגיוגרפיה זה צינתור לעורקי המוח שנכנסים דרך האורטה וכך מזריקים את חומר הניגוד ומצלמים בCT?

שאלה נוספת
neglect שבו יש התעלמות מצד שמאל לרוב של הגוף- נובע עקב פגיעה בקורטקס המוטורי והסנסורי ולכן לא ירגישו תחושה ולא יוכלו להרים את היד שיבקשו מהם ובנוסף לכך תהיה פגיעה בעירנות שלהם לצד הזה ככה שלא יהיו מודעים לבעיה??
תודה רבה
 
ד''ר שלמה (סטיב) ג'קסון  
00:05 12.02.10
איילת שלום

כנוירוכירוג אני מקבל את החולים עם הדמיה.

בתחום שלי בארוע מוחי המורגי אבקש סיטי אנגיו.
אנגיו גרפיה בדיקה פולשנית כפי שהגדרת אותה נכון.
סיטי אנגיו לא פולשנית ורגישותה פחותה מאנגיוגרפיה .

בהצלחה
 
רווית
15:37 02.02.10
שלום.
בשבוע האחרון ביצעתי בדיקת MRI עמוד שדרה מותני. היום קיבלתי את התוצאות באנגלית ואינני מבינה דבר. יש לי תור לרופא המטפל בעוד כחודש ואני מודאגת. אודה על העזרה בפענוח הבדיקה :


T11-T12
there is a right paracentral herniation encroaching at the ostium of the right neural foramen. no definite never root compression is noted. degenerative changes of the facet joints , bilaterally.

L1-L2
small left paracentral herniation

L2-L3
hypertrophic degenerative changes involve the left facet joint narrows the left naural formen

L3-L4
there is loss of disc height and disc signal. there is a circumferential buging disc and a small hyperintensity within the bulging disc suggesting an annular tear
there is a hypertrophic degenerative changes of the facet joints with narrowing of the neural formen more promnent on the left than the right

L4-L5
there is loss of dosc signal and disc heigh. there is modic type I changes. the bulging disc narrows the spinal canal and the neural foramina degenerative productive changes of the facet joints are more on the left then the right.

L5-S1
loss of disc signal and disc height with a left paracentral herniation that narrows the left neural formen and compresses the exiting left S1 never root.

clinical correlation is advised.

modic type II changes are noted


מה פשר הממצאים ????
לתשובתך ופיענוח אודה ,
רמונה
 
ד''ר שלמה (סטיב) ג'קסון  
00:46 05.02.10
מהם תלונותיך?

בברכה
 
שרון
10:54 02.02.10
בני בן 4.5 הולך לעבור כנראה ניתוח שאנט.
אשמח לקבל הסבר מהו הניתוח, איך החיים שלאחר הניתוח, איך זה ישפיע על התפתחותו.

אשמח גם אם תוכל להפנות אותי לאתרים עם חומר בנושא.

תודה
 
ד''ר שלמה (סטיב) ג'קסון  
00:38 05.02.10
שרון שלום

מה סיבת השאנט?

כעקרון שאנט הינה פעולה אשר מסייעת בניקוז נוזל ה-csf מחדרי המח לחלל הצפק(בטן)לרוב.

אין בפעולה זו להשפיע על התפתחות הילד.

בברכה
 
שימי
23:52 01.02.10
שלום רב
אני בן כ20
לפני כשנתיים - שלוש שמתי לב שיש לי צורת ראש חריגה:
גם גודל הראש הוא די הרבה מעל הממוצע.
האם יש צורך לבירור מבחינה רפואית? (מיותר לציין שגם אסטטית זה מפריע לי)

המלצה על מומחה תעזור גם מבחינה רפואית וגם מבחינה אסטטית.
תודה רבה
 
ד''ר שלמה (סטיב) ג'קסון  
12:16 04.02.10
שימי שלום
ממליץ לפנות לד"ר כהן מבית-חולים שניידר-פ"ת
מחלקת פלסטיקה.

בברכה
שלום,
אני בן 70.
יש לי מנגיומה טנטוריאלית ימנית ישנה משנת 1995 שהייתה בעבר בגודל של 20ממ.
יש לי הפרעות קלות של זיכרון עם סימני דלדול קליפתי דיו מצחי, שינונים ספונדילוטטים בע"ש צווארי שנעשה עקב סחרחורות.
MRI מ 2003 ו2005 זהים, MRI מ2007 20 ס 20 ממ, עם איפרסיה קלה על סינוס רוחבי מימין.

MRI מ12.2009 מראה שהגידול מימין גדך ב-3 ממ ולוחץ על המוחון.

הרופא הציע לטפל ברדיוכירוגיה כל עוד הגידול בנפח המתאים.

אבקש לדעת:

אני מעוניין לדחות ההחלטה. עד מתי ניתן לדחות החלטה שכזו?

מה יקרה באם אמתין שנה או שנתיים נוספות כדי לראות באם הגידול ממדיך לגדול?

מה הסיכון בטיפול רדיוכירוגי?

האם לאחר הטיפול הגידול ימשיך לגדול?

האם כדאי לקבל SECOND OPINION מנויורולוג מומחה?

במידה ואחליט על הטיפול, מי הרופאים הטובים ביותר בתחום זה? ובאיזה בית חולים כדאי לעשות.

האם ניתן לעשות טיפןל שכזה באופן פרטי? ואם כן, היכן?

בתודה מראש
 
ד''ר אייל יצחיאק  
10:41 01.02.10
אתה מוזמן לפנות לדר' יגאל שושן בהדסה שמומחה לטיפול ברדיוכירורגיה.
בהצלחה.
 
גלית
14:37 31.01.10
בת 37, עובדת מול מחשב כתשע שעות ביום, ומקלידה בשתי הידיים.
אולם יד ימין, זו שגם מתעסקת בעכבר, הרבה יותר קרה מיד שמאל כך שאני משתמשת בכפפה קטועת אצבעות להתחמם, זה לא מספיק.
אני לא זוכרת אם נתקלתי בזה בעבר אולם לא ידוע לי על בעיות שיכולות להיות קשורות להפרעה זו למעט העובדה שבד"כ נדמה שקר לי יותר מלאחריםפ...

עוד פרטים: אני מתעמלת 3-4 פעמים בשבוע
צמחונית ולוקחת כדורי B12, רוב חיי אנמית ולאחרונה אמא שלי מתלוננת שהמוטוריקה העדינה ביד ימין אצלה נדפקה, היא בת 70.
האם כדאי שאבדק?
האם זה הגיוני יד זו קרה יותר?
האם זה בכלל הפורום המתאים???
תודה רבה מראש
 
ד''ר אייל יצחיאק  
21:40 31.01.10
כדאי להיבדק, הייתי מתחיל אצל רופא המשפחה
אחותי נפצעה קשה כשהתנגשה בעץ אם אופנוע שלג במהירות גבוהה לפני כ 5 ימים בארה"ב כרגע הגענו מהארץ אני והוריי בטיסה דחופה לפני שלושה ימים ופגשנו אותה בחדר טיפול נימרץ (חילוץ אווירי הביא אותה לבה"ח) כמו שהבנתי לאחר התאונה הגיע חובש שהיה באתר בזמן סביר ומשם הגיע באליקופטר לבה"ח , כרגע היא מונשמת ומורדמת וכמו שהבנתי (קשה להבין אנגלית מקצועית) המוח נפגע בכמה מקומות המצב הוא קשה אבל הם אומרים שנראה שהיא תצא מזה בע"ה ,הרופא אמר שהפגיע מאחור ויתכן בעיות עתידיות בראיה בעין ימין ועוד דברים לא צפויים, בתאונה נשברה לה גם היד אבל עדיין לא טיפלו לה בזה, הלחץ בראש משחק כל הזמן ובהתחלה היה על 27, 34, בכל פעם שנתנו לה תרופה הוא ירד ,לפני יומיים הוא ירד ל 5 ונשאר יציב הרופא החליט להוריד אותה מההרדמה ואתמול במהלך הדברים קפץ לה הלחץ בראש ל 47 בזמן הזה התיעצו אם הרופא המטפל בטלפון והוחלט להחזיר אותה להרדמה, בבקשה בבקשה תעזרו לנו קשה לנו פה במדינה זרה ללא הבנת המנטליות והשפה , האם זה בסדר שיש סביבה רק אחיות ללא רופא וזה נכון שהרופא מספיק שיגידו לו מספרים בטלפון והוא יתן הוראות (הבנו שהרופא כן כל הזמן בביה"ח אבל לא בחדר טיפול הנמרץ
,מה ההשלכות של לחץ של 47 במוח לזמן של קצר
האם אפשר לקבל ליווי או יעוץ בטלפון בתשלום
 
ד''ר אייל יצחיאק  
22:51 30.01.10
צר לי לשמוע על אחותך, נשמע שאכן מצבה קשה.
ניתן לפנות לדר' גיא רוזנטל מהדסה שמומחה לטראומה נוירוכירורגית.
החלמה מהירה.
חיפשתי טלפוןמ שלו באינטרנט ולא מצאתי , איך ניתן להשיג אותו ? האם ניתן להתקשר להדסה ולבקש להתייעץ עימו ? ושוב אלף תודות על העזרה בשעות קשות אלו
 
ד''ר אייל יצחיאק  
10:56 31.01.10
נסה טלפון 02-6777111 ובקש לדבר עם דר' רוזנטל.
בהצלחה.
+ הוספת הודעה
   1 ...  48  49  50  51  52  53  54  55  56  ...  80  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
ניתוחי מוח   CT   EEG   לחץ תוך גולגלתי   טרשת   עמוד שדרה צווארי   גידול במוח   ראש
RSS RSS פורום נוירוכירורגיה, ניתוחי ראש