בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים כירורגיה, ניתוחים»פורום נוירוכירורגיה, ניתוחי ראש
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נוירוכירורגיה, ניתוחי ראש עמוד 64

פורום נוירוכירורגיה-ניתוחי ראש נועד לתת מענה במגוון נושאים: ניתוחי מוח, מערכת העצבים, כאבי ראש ומיגרנות, בעיות בגולגולת, שבץ מוחי, פציעות ראש, לחץ תוך גולגלתי, בעיות חוט שדרה, דימומים, גידולים במוח, זיהומים ודלקות במוח
מנהלי פורום נוירוכירורגיה, ניתוחי ראש:
ד''ר אייל יצחיאק
לפרטים נוספים
ד''ר רחל גרוסמן
לפרטים נוספים
 
אורית
17:42 18.03.09
שלום רב,
אימי בת 52, חלתה לפני כ 8 שנים במחלת הפרקינסון ומאז סובלת מרעידות קשות בידיים, ברגליים ובחלקים נוספים, נוקשות שרירים וקושי כללי בתפקוד.
הכדורים הניתנים לה לא הועילו להפסקת או הורדת עוצמת הרעידות.
השבוע, לאחר בדיקת MRI אליה נשלחה ע"י רופאה בכירה ברמב"ם, הוצע לה לעבור השתלת אלקטרודה במוח אשר, לטענת הרופאה תפסיק את הרעידות.
האם אתם מכירים את הסוג המסויים הזה של הניתוח? מה הסיכונים שבהליך כזה? האם הוא מומלץ בכלל?
תודה רבה!
 
ד''ר אייל יצחיאק  
20:34 19.03.09
הניתוח מומלץ מאוד לחולים שמתאימים לו.
אנא פני לדר' צבי ישראל מהדסה.
 
אורית
07:23 23.03.09
 
אורית
04:45 22.03.09
שלום רב,
לפני כשבועיים עברתי ניתוח LP שאנט בעקבות PTC ממושך.
אני עדיין סובלת מכאבי ראש בכל תנוחה שאינה שכיבה מאוזנת. אמנם יש שיפור מהימים הראשונים שבהם לאחר דקות ספורות של ישיבה או עמידה הרגשתי שראשי מתפוצץ.... אבל עדיין אינני יכולה להיות במצב אחר משכיבה יותר מחצי שעה. מה שכמובן מגביל אותי מלשוב לאורח חיים נורמלי.
בנוסף אני עדיין סובלת מכאבים בכל תזוזה שהיא באזור הניתוח. אני מרגישה את הצינורית ומתקשה להתייצב. האם זה נורמלי? ואם כן, כמה זמן יקח עד שאחזור לתפקוד רגיל.
תודה רבה
אורית
 
ד''ר אייל יצחיאק  
23:34 22.03.09
פעם היה מקובל לחשוב שעשרה ימים של שכיבה ושתיה מרובה פותרים את הבעיה. מניסיוני זה לא תמיד כך ולעיתים זה לוקח מעט יותר זמן. אם את משתפרת זהו סימן חיובי, עוד קצת סבלנות.
 
שמואל
18:26 18.03.09
שלום דק קבו לי טור לרדיוכירוגיה בתל השומר לסוף חודש דק בבקשה יש לי שאלה הים יש טופאות לאוי לאחר הטיפול אני לא קבלטי שום הסבר מי הרופאים [מקום הגידול או בתוך הגת המחילתית השמאלית שז מנינגיומה שעוטף את הקרוטיס הים יש תרופות להחר הטיפול בבקשה הים תוחל לאסביר תודה רבה דק וסליחה אים שוב אפרתי
 
ד''ר אייל יצחיאק  
20:38 19.03.09
קשה לענות ללא בדיקת ההדמיה. אם רצונך בהסברים טובים יותר אנא פנה לדר' יגאל שושן בהדסה. דר' שושן מומחה לרדיוכירורגיה.
אימי בגיל -80
בצילום ct מצאו מנינגיומה
נצפה גוש היפודנסי בגומה אחורית אקסטררקסיאלי מימין עם בסיס רחב על טנטריום גודלו 5*3 ס"מ
עם הסתיידות נודולרית בתוכו מוקף בבצקת גורם ללחץ קשתי על חדר רביעי
חדרי המוח מורחבים במידה בינונית -ממצא מייצג קרוב לוודאי מנינגיומה
יש לה לפעמים סחרחורות והידיים רועדות לה.
האם חייב לעשות ניתוח?בגיל הזה
מה הסיכונים ללא ניתוח?
מה הסיכונים לאחר ניתוח?

 
ד''ר אייל יצחיאק  
19:21 17.03.09
מדובר על תהליך גדול שלוחץ על המוחון ודרכו מפריע לניקוז הנוזלים במוח ולגרימת הידרקון וללחץ על גזע המוח.
לדעתי ללא טיפול ניתוחי הסכנה העיקרית היא מוות. יש לשקול את הוצאת התהליך לעומת ניתוח להתקנת דלף חדרי צפקי בתלות במצבה הבסיסי של החולה.
יש להחליט ולטפל בדחיפות לפני שתהיה החמרה ושינוי בלתי הפיך!!!
תודה על התשובה המהירה
הבנתי ממך שצריך לנתח ולהוציא את הגוש
נשארה רק השאלה מה הסיכונים לאחר הניתוח?
כמה זמן החלמה?
האם החולה תחזור לתפקוד רגיל או שצריך שיקום?
וסליחה שוב על ההפרעה
מחכה לתשובה
 
ד''ר אייל יצחיאק  
20:35 19.03.09
קשה מאוד לענות על שאלות אלו ללא בדיקתה של אימך וללא בדיקת ההדמיה.
אשמח לראותכם במרפאתי.
חמישה ימים לאחר ניתוח ראש להסרת גידול ממאיר והשתלת דסקיות המפרישות חומר כימי במוח קיימת בצקת קשה באיזור הניתוח המשפיעה על התפקוד המוטורי של החולה(60) ויש ירדה משמעותית בתפקוד עד מגבלת תנועה מוחלטת לרבות קושי בדיבור ובלבול
שאלתי למומחה האם מעבר לטיפול תרופתי והנסיון להוריד את הבצקת ואו אם קיים פתרון אחר והאם כתוצאה מהבצקת וחוסר יכולת התנועה יכול להגרם נזק שהוא בלתי הפיך
 
ד''ר אייל יצחיאק  
19:16 17.03.09
הסיב לבצקת יכולה להיות הגידול עצמו, הניתוח, נזק לכלי דם (וריד או עורק) לאחר הניתוח וכתוצאה מתגובה לדיסקות. בדר"כ טיפול תרופתי יכול לגרום לירידה בנפח הבצקת. לעיתים יש רזולוציה מלאה של החסר הנוירולוגי ולעיתים נשאר חסר מלא או חלקי.
כל זאת נאמר באופן כללי בלבד. קיים קושי להגיב לשאלה מסוג זה בלי לדעת מה הפתולוגיה הראשונית, מה ארע במהלך הניתוח ומה יש בהדמיה וקלינית כעת.
החלמה מהירה.
שלום. אימי עברה לפני כחודש וחצי בהצלחה ניתוח ראש להוצאת גידול לא-ממאיר. לאחר כחודש וחצי החלה להתלונן על רעשי "חריקות" בראש. וסבלה מהפרשה נוזלית מאיזור התפירה שלא הגליד. ההפרשה מופיעה בצבעים שונים.
האם יתכן כי הסגירה של אזור הניתוח לא היתה מוצלחת וכי הנוזלים שיוצאים מן הפצע אלו בעצם נוזלי שמפו ומים שחדרו אליו במהלך הזמן?

תודה,

שי
כדי לקבל חוות דעת בעניין?
 
ד''ר אייל יצחיאק  
09:05 16.03.09
מומלץ לפנות לרופא המנתח. חייבים לשלול זיהום בפצע הניתוח.
 
שי
14:59 16.03.09
לבני בן ה-10 יש תנועות בלתי רצוניות כבר מספר שנים, התנועות מתבטאות בחיכוך הידיים בצווארו, בניעורן לצדדים וקפיצה קלה ובחיכוך הידיים בלחיים, כל פעם התנועה היא אחרת והיא באה להדגיש רק דבר אחד: שביעות רצון. כשבני שבע רצון ממשהו או כש"עוברת " לו מחשבה שמחה בראש הוא עושה את אחת התנועות האלה. מבחוץ זה נראה מוזר, כי אף אחד לא מבין מדוע הוא עושה אותן. ביחוד מחנכת הכיתה שלו שמעירה לי על התנועות כבר 3 שנים ומבקשת שאבדוק במה מדובר.
המורה גם מציינת שהילד חולם בכיתה ואינו מקשיב לה, זה לא שהוא אינו מסוגל לשבת בשקט וללמוד, הבעיה מתבטאת בכך שהוא חושב על דברים אחרים או מתעסק בדברים אחרים.
יש לו בעיה גנטית שהוא ירש מאביו - לקות בקריאה, הקריאה שלו אינה רציפה ושוטפת.
הוא בסה"כ ילד חרוץ וחיוני, חברותי וחכם, מבין ויש לו קליטה מהירה.

בנוסף, מזה כחצי שנה הילד סובל מכאבי ראש, הם יכולים להופיע אחת לשבוע ולעיתים כל יום במשך שבוע. הכאבים אינם נסבלים והוא מבקש אקמול בכל פעם. בפעם האחרונה האקמול לא השפיע עליו.
פניתי לרופאת המשפחה בעניין והיא בקשה ממנו להגביל את המשחקים במחשב, אבל ללא כל קשר הילד מקבל את כאבי הראש גם לאחר מאמץ קל כמו ריצה, שיעור ספורט ואפילו התרגשות יתרה.
האם אני צריכה לדאוג? האם צריך לבצע בדיקות מסויימו? האם יש קשר בין השניים?
אודה על תשובתכם
תודה
ורד
 
ד''ר אייל יצחיאק  
09:06 16.03.09
אנא פני לנוירולוג ילדים.
 
נטלי
16:09 12.03.09
מצאו אצל בני בן 7 החודשים סנדרום לי.
יש טיפול למחלה זו?? אם כן אז איזה ואייך?
אני אשמח לדעת גם על טיפולים שיש בחו"ל!

תודה.
 
ד''ר אייל יצחיאק  
10:08 14.03.09
אנא פני ליחידה לנוירוכירורגית ילדים בבית החולים איכילוב או שיבא.
שלום,
אבא שלי עבר תאונת דרכים לפני כחודשיים ולאחרונה התגלתה המטומה בגודל 20-24מ"מ בצד שמאל של הראש ו-6מ"מ בצד ימין של הראש (נוזל דמי מוצלל), יש לציין שאבי נטל אספירין דבר שכנראה הביא לגידול מהיר של ההימטומה, כשאושפז לקראת ניתוח נאמר שיש להמתין 6 ימים שהאספירין יצא ממחזור הדם על מנת שניתן יהיה לנתח. האם 6 ימים זה מספיק זמן להמתין לספיגת האספירין? מהם הסכנות בניתוח מסוג זה? מהם אחוזי ההצלחה?
אפשר לקבל מידע על ההליך?
אודה על תשובה מהירה, תודה ושבוע טוב.
 
ד''ר אייל יצחיאק  
13:37 23.02.09
אין הכוונה שהאספירין יצא ממחזור הדם כי אם מספיק זמן שהגוף ייצר מספיק טסיות (מרכיב בדם שקשור לקרישת הדם) על מנת לאפשר קרישת דם תקינה. 6-7 ימים הם פרק הזמן המקובל לחכות.
הניתוח הוא ביצוע חורי קידוח בגולגולת וניקוז הדמם. הסכנות תלויות בסוג ההרדמה (מקומית או כללית), בגודל הניתוח ובמצב החולה. הסכנה העיקרית היא דמם חריף שיחליף את הדמם הכרוני.
יש לדעת כי עד 30% מהמיקרים סובלים מהישנות של הקולקציה ואז לעיתים יש צורך לניתוח חוזר.
מעבר לפרטים שנמסרו עלייך לשבת עם המנתח ולקבל הסברים, כל אחד מנתח בצורה שונה, אני בדר"כ מסתפק בחורי קידוח ובהרדמה מקומית.
ד''ר אייל יצחיאק, שלום.

אבא שלי עבר את הניתוח ובCT שבוצע לו 12 ימים לאחר הניתוח נראה כי נותרה כמות קטנה של נוזל דמי בראש. אבי קיבל הנחיה לסטרואידים פעמיים ביום במשך שבוע ולאחר מכן ביצוע CT מחודש שיקבע האם יש צורך בניתוח חוזר או שנטילת הסטרואידים טיפלה בנושא.
השאלה שלי היא לשם מה ניתן לו סטרואידים ומה הפעילות שלהם בשבוע הזה? האם נטילת הסטרואידים עשויה לפתור את הבעיה ולבטל צורך בניתוח חוזר?

תודה,
איריס
 
ד''ר אייל יצחיאק  
10:07 14.03.09
בדר"כ לאחר ניקוז של המטומה מסוג זה יש שארית קטנה שבמרבית המקרים נספגת לבד ובמיעוטם גורמת להישנות של ההמטומה. במידה והשארית קטנה והחולה חש בטוב אז אני נוהג לחזור על CT כחודש לאחר הניקוז ואז שוקל את המשך הטיפול.
לגבי הטיפול בסטרואידים, לא ברור לי תפקידם ואני לא נוהג להשתמש בהם אצל חולים מסוג זה.
בן 27 מוצא את עצמו עם דימום במוח לאחר סי.טי. לאחר עירפול בחושים וכאבי ראש עזים. אישפוז של כ8 ימים, משוחרר בהמלצה לחכות לאם אר אי תוך שישה שבועות. כשבהמלצה דר' בקון לעשות צינטור מיידי למרות הדימום. ומכאן יש תיסכול האים לחכות לאם אר אי כהמלצת הרופאים בשיחרור? או ללכת על צינטור מיידי? מי שיכול יענה. בתודה אמא מודאגת
 
ד''ר אייל יצחיאק  
10:02 14.03.09
קשה לענות על שאלתך ללא הבנה של סוג הדמם שממנו סבל בנך. אם חושבים שהדמם נגרם מקברנומה אז אין טעם בצינתור משום שהוא לא ידגים את הקברנומה. במידה וחושבים שהדמם נגרם ממלפורמציה ורידית - עורקים או מפרצת אז יש חשיבות לצינתור.
באופן עקרוני הייתי מייחס חשיבות רבה לתשובתו של דר' בקון.
 
דליה
20:03 13.03.09
האם זה נכון שאדם שנותח פעמיים בראש לפני 9 חודשים בגלל תאונת דרכים ללא נזק מוטורי משמעותי עושה פעילות גופנית אמנם מתונה אך ללא בקרה. האם הפעילות הרצויה היא רק פיזיותרפיה? באיזה שלב יודעים שהגוף מוכן להתאמץ?
 
ד''ר אייל יצחיאק  
09:57 14.03.09
הדבר תלוי בסוג החבלה, סוג הניתוח ומצבו של החולה.
צריך לעסוק בספורט בצורה מבוקרת, הדרגתית תוך כדי הפעלת שיקול דעת.
האם לצנטר את המוח כדי לדעת אם יש ורידים לא תקינים לעומת CT אנגו
 
ד''ר אייל יצחיאק  
18:45 12.03.09
בדר"F מצנתרים על מנת לבדוק את העורקים או כדי להעריך מלפורמציה עורקית ורידית. מומלץ לפנות לדר' כהן מהדסה.
 
מודאגת..
05:41 09.03.09
ביתי בת שנה וחצי מועמדת לניתוח בעוד יומים לניקוז הנוזלים במוח היצרות האקוודקוט נמצא מעט לחץ במוח מה משך ההחלמה מניתוח כזה , אמרו לי שהילדה תהיה מאושפזת בערך 4 ימים לאחר הניתוח מתי היא תוכל לחזור לפעילות רגילה כלומר לגן , והאם היא תסבול מכאבי ראש אחרי הניתוח אם תוכל לתת לי תשובות תודה רבה
 
ד''ר אייל יצחיאק  
10:30 11.03.09
לצערי אין לי נסיון רב בניתוחים מסוג זה. אנא פני למרכז לנוירוכירורגית ילדים כמו זה שקיים בבית החולים איכילוב בראשות פרופ' קונסטנטיני או בשיבא בראשות דר' פלדמן.
שלום
מה זה מנינגיומה פרונטלית ? והאם היא יכולה לגרום לסחרחורות חזקות מאוד (סחרחורת שבה אי אפשר למקד את הראיה והכל מסתובב) וכן לכאבי ראש חזקים?
תודה רבה.
 
ד''ר אייל יצחיאק  
10:28 11.03.09
מנינגיומה היא גידול שמקורו מהקרומים שעוטפים את המח. תהליך מסוג זה יכול להסתמן בצורות שונות התלויות בגודלו ובמיקומו.
אנא פנו לנוירוכירורג.
 
תהילה
16:12 10.03.09
שלום
אני בת 26 ואינני מרגישה טוב במשך כמה חודשים אחרונים - סובלת מהתקפים של סחרחורת, בחילות, כאבי ראש חזקים בצורה של לחץ בעיניים ובמצח. בין ההתקפים אני מרגישה טוב, אך לא יכולה לצפות להתקפים כאמור. לפני זה הרגשתי טוב ובד"כ אני בריאה. התקף ראשון היה בנובמבר ומאז היו לי כבר 4 התקפים כאלו.
ההתקף בא בד"כ כשאני שוכבת או נחה ומתבטא בצורה הבאה: סחרחורת, בחילות, כאבים חזקים בחזה, לחץ בעיניים, חולשה כללית בגוף ורעידות שלא נשלטות. לפעמים אני גם מאבדת תחושה בידיים או בפנים.
הייתי פעמיים בחדר מיון עם ההתקפים, אך לאחר בדיקות שתן ודם לא מצאו דבר פטולוגי ושיחררו אותי. הייתי גם אצל נוירולוג בביקור, אך גם ללא ממצא.
רופא משפחה לא רוצה לשלוח אותי לבדיקת CT, כי אומר שהסימפטומים לא מראים על איזשהי בעיה בראש או במוח שמצריכה בדיקה מסוג זה.
מה דעתכם הסיבה להתקפים?
בתודה מראש
 
ד''ר אייל יצחיאק  
10:26 11.03.09
יכול להיות שאת סובלת ממיגרנה, אבל איני מומחה לתחום הזה. אנא פני לפורום לנוירולוגיה.
 
א. נ.
23:55 10.03.09
אני סובלת מסחרחורות מאוד חזקות במשך שבועיים האחרונים. זה מתבטא בסחרחורת מאוד חזקה שבה אני לא יכולה לשכב מכיוון שהכל מסתחרר מאוד ואין לי אפשרות למקד את עצמי. וגם אני סובלת מכאבי ראש מאוד חזקים. ירידה קלה באוזן ימין , חוסר איזון.השאלה שלי היא האם המנינגיומה יכולה לגרום לתופעות המתוארות.

תודה


 
ד''ר אייל יצחיאק  
10:20 11.03.09
האם הכוונה לאנגיומה ורידית או לקברנומה?
בכל מיקרה בדר"כ שתי הפתולוגיות לא יגרמו לסחרחורת. פנה לרופא א.א.ג
שלום,

מה היתרונות והחסרונות של אנדוסקופיה על פני ניתוח מוח להסרת אפידרמואיד משני מוקדים במוח?

תודה,
רון.
 
ד''ר אייל יצחיאק  
09:50 10.03.09
תהליך מסוג אפידרמואיד נמצא בדרך כלל לצד קו האמצע ולניתוח אנדוסקופי אין יתרון לכריתה שלו.
יש צורך לבדוק את ההדמיה ואת הבדיקות הקודמות ולהחליט על הצורך בניתוח.
בדר"F השיטה המועדפת היא שיטה מיקרוכירורגית.
 
קרן אם מודאגת
20:34 08.03.09
הילד סובל כבר חודשיים מכאבי ראש עזים. תחילה אובחן כסינוסיטיס-נצפה פוליפ באף, בנחיר השמאלי.כשהוחדר סיב אופטי ונצפתה דלקת ,טופל 17 יום באוגמנטין. ביום ה16 החל לחוש הקלה. לאחר 7 ימים מסיום הטיפול, שבו הכאבים שמיקומם כעת מאחורי העיניים ולא גם במצח, בעיקר בצד השמאלי. תוצאות בדיקת MRI: מודגם מס' קטן של מוקדי אות חריג בשיקלול T2/FLAIR בחומר הלבן הסובקורטיקלי הפרונטלי משמאל וכן מוקד היפראנטיסי בודד בחומר הלבן הסובקורטיקלי פריאטלי מימין. אין עדות לשינויים בסדרת הדפוזיה וללא עדות להאדרה פתולוגית לאחר הזרקת גדוליניום. מודגם עיבוי רירית מינימלי בתאים אתמואידלים פרט לכך סינוסים פראנזלים מאווררים היטב. לציין כי הסינוסים הפרונטליים אינם מפותחים מימין ומשמאל חלל יחסית היפופלסטי. אין עדות לממצא חריג בארובות העיניים. הילד סובל ללא הקלה ממשככי כאבים-נורופן, טיפות אופטלגין אקמול וכו,-מה יכולה להיות הסיבה?איך אפשר להקל עליו?
אנא ענה לי בהקדם כי הרופא בקופ"ח אומר שלדעתו הכל תקין ותור לנויורולוג יש רק בעוד שבועיים.
 
ד''ר אייל יצחיאק  
09:48 10.03.09
לצערי איני יכול לתת תשובה טובה ללא בדיקת ההדמיה.
אנא פני לנוירוכירורג על מנת שיבדוק את ה-MRI.
בהצלחה.
 
שמואל
22:44 07.03.09
שלום דר אני בן 43 סובל מי נאופיברומטוזיס ומי עקמת קשה ובבדיקת mri אודגם תהליך מיצר מקום בסינוס הקברנוזי משמאל שעוטף את קרוטיס [שזה מנינגיומה] מה רצוי לטפל מה קדי יוטר רדיוכירוגיה או ניטוח[מהדהתך דק ]
 
ד''ר אייל יצחיאק  
12:31 08.03.09
התשובה תלויה בגודל התהליך.
מומלץ לפנות לדר' ספקטור בהדסה ולהיות במעקב אצל פרופ' לוסוס בהדסה.
 
שמואל
14:49 08.03.09
שלום דק איל וצחיאק בקשר לתשובה שלך מציה לפנות לדק ספקטור היך מגים לדק ספקטור הים הים באסוטא או בהדסה הים אפשר לקבל יותר פרטים תודה דק
 
קרן אם מודאגת
20:32 08.03.09
הילד סובל כבר חודשיים מכאבי ראש עזים. תחילה אובחן כסינוסיטיס-נצפה פוליפ באף, בנחיר השמאלי.כשהוחדר סיב אופטי ונצפתה דלקת ,טופל 17 יום באוגמנטין. ביום ה16 החל לחוש הקלה. לאחר 7 ימים מסיום הטיפול, שבו הכאבים שמיקומם כעת מאחורי העיניים ולא גם במצח, בעיקר בצד השמאלי. תוצאות בדיקת MRI: מודגם מס' קטן של מוקדי אות חריג בשיקלול T2/FLAIR בחומר הלבן הסובקורטיקלי הפרונטלי משמאל וכן מוקד היפראנטיסי בודד בחומר הלבן הסובקורטיקלי פריאטלי מימין. אין עדות לשינויים בסדרת הדפוזיה וללא עדות להאדרה פתולוגית לאחר הזרקת גדוליניום. מודגם עיבוי רירית מינימלי בתאים אתמואידלים פרט לכך סינוסים פראנזלים מאווררים היטב. לציין כי הסינוסים הפרונטליים אינם מפותחים מימין ומשמאל חלל יחסית היפופלסטי. אין עדות לממצא חריג בארובות העיניים. הילד סובל ללא הקלה ממשככי כאבים-נורופן, טיפות אופטלגין אקמול וכו,-מה יכולה להיות הסיבה?איך אפשר להקל עליו?
אנא ענה לי בהקדם כי הרופא בקופ"ח אומר שלדעתו הכל תקין ותור לנויורולוג יש רק בעוד שבועיים.
+ הוספת הודעה
   1 ...  60  61  62  63  64  65  66  67  68  ...  80  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
ניתוחי מוח   CT   EEG   לחץ תוך גולגלתי   טרשת   עמוד שדרה צווארי   גידול במוח   ראש
RSS RSS פורום נוירוכירורגיה, ניתוחי ראש