בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים כירורגיה, ניתוחים»פורום פרוקטולוגיה, טחורים, פיסורה, פיסטולה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום פרוקטולוגיה, טחורים, פיסורה, פיסטולה עמוד 23

מה זה פרוקטולוגיה? סובלים ממחלות בפי הטבעת, כגון: טחורים, פיסורה, פיסולה, פיסטולה? פורום פרוקטולוגיה נועד במיוחד לכם. פורום פרוקטולוגיה הוא המקום תוכלו לקבל מידע על ניתוח פיסטולה, פרוקטולוגיה, פי הטבעת, טיפול בטחורים, טחורים אחרי לידה ועוד
מנהלי פורום פרוקטולוגיה, טחורים, פיסורה, פיסטולה :
ד''ר רפאל אלון
לפרטים נוספים
ד''ר חגית טולצ'ינסקי
לפרטים נוספים
רציתי לדעת איזה תרגילים אני יכול לעשות כדי לחזק את סוגרי פי הטבעת האם כיווץ הסוגר כמו ברגע שמתאפקים לא להתפנות מחזק את הסוגרים תודה רבה
 
ד''ר רפאל אלון   
12:06 21.03.13
צריך לבצע פעמים רבות ביום תנועת כיווץ - כמו נסיון להפסיק להשתין בעת מתן שתן. ניתן לעשות את התרגול הזה במשך היום, פעמים רבות. זה אינו מפריע בתפקוד הרגיל. עם הזמן זה אמור לחזק את שרירי הסוגר.
שלום רב,
שמי רבקה ואני בת 83 בעלת היסטוריה של בעיות רקטאליות.
בשנה וחצי האחרונות נטלתי כדורים המכילים "חידקים טובים" בשם סופרלס וביו-אצידפילוס, והם גרמו ליציאה יום יומית מספקת., אלא שיום אחד בלי שום הודעה מוקדמת הפסיקו להשפיע לחלוטין, ומאז אני סובלת מעצירות מוחלטת.
שאלתי היא האם הצריכה היום יומית הממושכת יכלה לגרום לזה (היינו, שהגוף יפסיק לייצר את החיידקים הנ"ל ולכן נגרם הדפיציט במערכת).
כמו כן, אשמח לדעת אם קיימים כדורים אחרים דומים שאני יכולה לקחת על-מנת לאפשר את היציאות היומיומיות.

בברכה,
רבקה
 
ד''ר רפאל אלון   
12:05 21.03.13
הצריכה הקבועה של "חחידקים טובים" (פרוביוטיקה בשפה רפואית) אינה גורמת לנזק. יש צורך לברר את סיבת השינוי הפתאומי בהרגלי היציאה. האם עברת קולונוסקופיה ומתי? פני לרופא שלך להמשך בירור וטיפול. אחרי שתשלל בעייה במעי הגס תוכלי לקבל המלצה על תכשיר אחר להקלה ביציאות.
שלום רב,

אני סובל מפסורה כבר חודשים, הפיסורה אצלי היא מאוד עמוקה
בימים שאני לא מתפנה אין לי בכלל כאבים הבעיה היא בימים שאני מתפנה
יש לי עוד 20 פעם בערך להתפנות וכל פעם יוצא לי קצת וזה הורג אתי כי יש לי כאבי תופת ואז אני מבין שיש לי לחץ ואני חיב להתפנות מה עושים?

תודה רבה
 
ד''ר רפאל אלון   
17:20 19.03.13
ליוני
פנה לבדיקת פרוקטולוג. על פי ספור מחלתך ובדיקה גופנית תקבל המלצה האם להתחיל בטפול תרופתי או לפנות ישירות לניתוח. האם נבדקה סיבת היציאות המרובות והתכופות?
 
יוני
18:14 19.03.13
הרופא טוען שהיציאות המרובות זה בגלל הפיסורה כי השריר ננעל ולא מצליח להוציא הכל במכה היתי אצל כרוג שממליץ על ניתוח האם כדאי ללכת לפרקטולוג?
 
דניאלה
12:13 19.03.13
שלום, אני שותה כמעט יום יום תה תיבטי.
אתמול באמבטיה שהסתבנתי הרגשתי משהו מוזר בפי התבעת. לא כואבלי שום דבר, אבל אחר כך הסתכלתי בראי וזה נראה לי מוזר.
לפי מה שראיתי באינטרנט זה נראה כמו פיסורה - מעין פצע חיצוני שצמח, כאלו עוד חתיכת עור.

רק שאני מכווצת אני מרגישה שם עקצוץ אבל לא מידי כואב.

האם בגלל השלשולים של התה זה קורה?
 
ד''ר רפאל אלון   
14:13 19.03.13
כנראה שיש לך התקף קל מאד של טחור חיצוני ולא פיסורה. זה אכן יכול להיות קשור לשלשולים. כעיקרון ממלץ לא להשתמש באופן כרוני בתה טיבטי מסיבות שונות.
 
דניאלה
14:58 19.03.13
וזה עובר לבד?
האם זה אכן כתוצאה משלשולים?
 
ד''ר רפאל אלון   
17:21 19.03.13
הסברתי ששלשולים יכולים לגרום לכך. אם זה באמת מה שאני משער הרי שלרוב זה חולף לבד. מציע למצוא תחליף לתה הטיבטי שלא יגרום לשלשולים..
 
eli
02:15 19.03.13
רציתי לדעת אם ניקוי פנים פי הטבעת עם האצבע לאחר כל יציאה יכול לגרום ל צניחה אנאלית כי אני מנקה לאחר כל יציאה בגלל בעייה כפייתית של נקיון אני יכול להכניס כמעט 2 אצבעות לפי הטבעת האם זה יכול לגרום ל צניחה אנאלית ואם כן איזה תרגילים אפשר לעשות כדי לחזק את פי שרירי הסוגרים של פי הטבעת תודה רבה
 
ד''ר רפאל אלון   
14:14 19.03.13
אם במשך הזמן תבצע הרחבות חוזרות של פי הטבעת ותחליש את הסוגרים תיתיכן אפשרות (קלושה אמנם) של צניחה. ניתן לחזק את שרירי הסוגר בביצוע תרגלים של כיווץ יזום, פעמים רבות ביום.
 
לילה
23:06 17.03.13
מאז לידת בני הבכור לפני כ-6 שנים אני סובלת מפיסורה שבאה והולכת כל הזמן. כלומר- ברגע שהיא תוקפת אני נוטלת עפ"י דבר הרופא אגיולקס כפית בבוקר וכפית שמן פראפין בערב. ומורחת פעמיים ביום ניפדיפין . בד"כ לאחר כשבועיים טיפול הפיסורה חולפת ויש רגיעה של כמה חודשים עד שזה מופיע שוב.
בשבועות האחרונים תקפה אותי שוב הפיסורה ובביקורי אצל הרופא הוא טען כי מדובר כנראה בפיסורה שלא מושפעת מהטיפול התרופתי . (כרונית), ייעץ לי להמשיך שבועיים נוספים ליטול תכשירים+משחה ואם לא יעזור לגשת לניתוח.

אין לי חשש מלגשת לניתוח , הפחד שלי הוא שהרופא אמר שזהו ניתוח שעוברים פעם בחיים , כלומר אם תאורטית אעבור את הניתוח בהצלחה אך לאחר מס' שנים תחזור לי חלילה הפיסורה - לא אוכל לעבור ניתוח כדי להסירה . ומזה אני מפחדת . אני בחורה צעירה ויש לי עוד לידות לעבור ואני חוששת לעבור עכשיו ניתוח ושחלילה זה יחזור לי שוב ללא דרך לרפא זאת.
אשמח לתגובה.
 
ד''ר רפאל אלון   
14:56 18.03.13
פיסורה כרונית שאינה חולפת בטיפול תרופתי-ממלץ לנתח. אחוז החזרה לאחר ניתוח הוא קטן ביותר וגם אם יש חזרה ניתן לנתח שוב. חבל על הסבל שלך-פני לטפול כירורגי
 
עדינה
00:59 18.03.13
שלום רב,
אשמח לדעת אם ישנן תגובות בין תרופתיות בין פרוקטו גליבנול וגלולות למניעת הריון (מסוג יסמין). כלומר, האם מותר להשתמש בהם ביחד?
תודה!!!
 
ד''ר רפאל אלון   
14:54 18.03.13
אפשר להשתמש יחד
 
רונן
19:14 14.03.13
שלום רב,
אני סובל מזה מספר ימים מדימום בעת הטלת צואה. סבלתי מהבעיה בעבר, בעקבות עצירות ומיד פניתי לרופא משפחה שאמר שכל עוד ההפרשה הדמית אינה כהה מקורה אינו קיבתי ואכן ההפרשה חלפה מעצמה לאחר יומיים.

כעת הבעיה מופיעה כארבעה ימים (דימום אדום ולא כהה) ואינה חולפת. יתרה מזאת, איני סובל בימים האחרונים מעצירות.
יש לציין שאני רוכב מדי יום כארבעים דקות על אופניים.

מה לדעתכם ניתן לעשות בנדון? האם יש משחה או טיפול אחר שניתן להשתמש בו?

תודה
 
ד''ר רפאל אלון   
13:25 15.03.13
רונן,
עליך לפנות לבדיקה והרופא יאבחן את בעייתך וימיליץ על הטיפול המתאים
 
אורן
 
01:40 14.03.13
ד"ר שלום .

אני חושש שיש לי סינוס פילונידלי אם כי משיטוט בפורום הוא לא תואם את כל הסממנים שמצוינים כאן. (הוא לא כואב, לא מוגלתי כמה שאני יודע, ולא גדל )


צילמתי את הנגע ורציתי לדעת אם זה נראה לכם כמו הסינוס המדובר .

תודה מראש .
 
ד''ר רפאל אלון   
18:00 14.03.13
ייתכן ויש לך סינוס פילונידלי. התמונה שצרפת אינה ברורה. סינוס פילונידלי הינו חלל מתחת לעור, לעתים קרובות מכיל שיער. רק כאשר יש בו זיהום ומוגלה הוא כואב ומפריש. פנה לבדיקת כירורג
 
אורחת באתר
19:07 12.03.13
שלום רב,אני בת 17 ולאחרונה גיליתי שיש לי טחור.מאותו זמן אחרי יציאות נישאר לי ריח לא נעים,למרות שאני מקפידה בניקיון.האם זה קשור לטחור?ואם כן מה לעשות?
 
ד''ר חגית טולצ'ינסקי  
08:03 13.03.13
בוקר טוב
אין קשר בין המצאות טחור לבין ריח לא נעים אחרי יציאה.
את צריכה לגשת לרופא/ת המשפחה ולתאר לה את התלונות. יתכן וצריך לקחת בדיקת צואה לתרבית.
 
שואלת
09:20 07.03.13
שלום רב. אני כחודש וחצי אחרי לידה ולפי מה שאני מבינה סובלת מפיסורה . (דימום וכאבים עזים בזמן יציאה). יש לי פתיליות "רקטוצורין" ומשחת "פרוקטו- גליבנול". -האם יעיל? והכי חשוב, האם מותר להישתמש כאם מניקה?
תודה מראש
 
ד''ר רפאל אלון   
20:53 10.03.13
הטיפול שמנית אינו מפריע להנקה אך גם אינו יעיל במיוחד לפיסורה. פני לפרוקטולוג לבדיקה וייעוץ
 
דניאלה
21:13 06.03.13
שלום,
הייתי אצל פרוקטולוג והוא גילה אצלי פיסורה ורשם לי שמן פרפין ומשחת ג'ל למשך חודשיים. לאחר שקראתי באינטרנט הבנתי ששמן פרפין לא מומלץ לתקופה ארוכה וכי לאחר השימוש בו צריך להפסיק בהדרגתיות. אני צריכה לשתות 30 CC פעם ביום למשך חודשיים וזה נשמע לי הרבה. האם אני צריכה לדאוג?
שאלה נוספת, אני לוקחת בנפייבר שקית אחת פעם ביום בנוסף לכל, האם זה מומלץ להמשיך לקחת את זה למרות שאתחיל לשתות שמן פרפין בנוסף?

תודה רבה,
דניאלה
 
ד''ר רפאל אלון   
20:52 10.03.13
בטיפול בפיסורה חשוב להגיע למצב של יציאות רכות. ניתן להשיג זאת ע"י כלכלה עשירה בסיבים ושתיה מרובה. ניתן גם להשתמש במרככי צואה כמו פג-לקס, נורמלקס ועוד
 
נאנא
22:32 07.03.13
הי
הרופא רשם לי NIFEDIPINE לטיפול בפסורה..והרוקח הכין אותה בצבע ירוק ואין לי עכשיו מרשם ולא זוכרת כמה זמן אפשר להשתמש במשחה וכמה פעמים ביום?
וכתה זמן נשמרת משחה זו ? אחרי שאפסיק את הטיפול? ואיפה אשמור אותה
 
ד''ר רפאל אלון   
20:50 10.03.13
ניתן לשאול את הרוקח לכמה זמן התרופה יעילה ואיך לשמור אותה
 
נאנא
18:46 06.03.13
הי
השמן מגעיל מה ניתן לעשות כך שאוכל לבלוע כף ממנו? ובמיוחד לפני שינה

האם יש תחליף מקובל?
 
ד''ר רפאל אלון   
20:50 10.03.13
אפשר להשתמש במרככי צואה אחרים כמו פג-לקס , נורמלקס, קונסיל ועוד
 
dana
08:33 10.03.13
שלום רב. אני כחודש וחצי אחרי לידה ולפי מה שאני מבינה סובלת מפיסורה . (דימום וכאבים עזים בזמן יציאה). יש לי פתיליות "רקטוצורין" ומשחת "פרוקטו- גליבנול". -האם יעיל? והכי חשוב, האם מותר להישתמש כאם מניקה?
תודה מראש
 
ד''ר רפאל אלון   
20:49 10.03.13
לדנה,
הטיפול שמנית אינו טיפול יעיל לפיסורה. אין כל השפעה על ההנקה (וכנראה גם לא על הפיסורה...). פני לפרוקטולוג לאבחון וטיפול מתאים
ד"ר שלום.

עברתי אתמול ניתוח לכריתת 4 טחורים שהיו בדרגה 3 .

היום בבוקר הייתה לי יציאה טראומתית וכואבת מאד שהוציאה איתה המון דם,

הכי הרבה דם ממה שהיה לי לפני הניתוח .

איך מקלים על היציאות ? הרופא נתן לי שמן פראפין שלא פועל עדיין.

האם כדורי משלשלים זאת אופציה ?

בנוסף במכתב השחרור כתוב שיש לפנות למיון במידה של זרימה רבה של דם .

איך מודדים אומדן של הרבה דם ?

בתודה מראש.
 
ד''ר רפאל אלון   
20:48 10.03.13
למשה,
כאב ורגישות לאחר ניתוח טחורים זה מצב ידוע. מדובר באיזור מאד רגיש שכל פעולה כירורגית בו גורמת לסבל רב. אם יש לך דימום בכמות שמדאיגה אותך צור קשר עם המנתח
 
אופיר
14:45 08.03.13
ביומיים האחרונים התחיל לי כאב באזור פי הטבעת ולאחר שהסתכלתי ראיתי בליטה כזאת שכמעט מכסה את פי הטבעת.
זו כואב לי כשאני יושב לכמה שניות הראשונות, בשירותים זה לא כל כך כואב, וגם כואב כשאני קם.
כשאני בשירותים ואני מסיים אז אין על הנייר דם.
לפי התיאור זה אומר שיש לי טחורים?
 
ד''ר רפאל אלון   
20:46 10.03.13
אופיר
התיאור מתאים יותר להתקף של טחור חיצוני. זה אינו טחור אמיתי אלא שטף דם מתחת לעור, על שפת פי הטבעת. הדם יתפרק וייספג לאיטו והממצא ייסוג
לפני כ-8 שנים עברתי ניתוח לכריתת טחורים פנימיים וחיצוניים (בדרגה חמורה). לפני כ- 3 שבועות התחלתי להרגיש כאבים בפי הטבעת לאחר יציאות. (יש לי מס' טחורים חיצוניים מדולדלים קטנים שנותרו מהניתוח שעברתי) ניסיתי להקל על ידי אמבטיות חמות , והן לא מועילות במיוחד. עלי לציין כי אני סובלת לעתים מתסמונת המעי הרגיז, ולעתים יש רגיעה. לאחרונה יש לי הרבה יציאות במהלך היום (3-7) והכאבים באיזור פי הטבעת גדלו. מה עלי לעשות? האם שוב לעבור ניתוח?
 
ד''ר רפאל אלון   
20:45 10.03.13
חן שלום
את צריכה לפנות לבדיקה אצל פרוקטולוג כדי לאבחן את בעייתך ובהתאם לבעייה לקבל המלצה לטיפול מתאים. ניתוח הוא האפשרות האחרונה....
שלום,
אני בחורה צעירה בת 22 . נולדתי עם פי טבעת סגור, בילדותי עברתי ניתוחים לשחזור פי הטבעת. עד גיל 6 שנים.היה לי סטומה מלאה וביאזה גיל מסויים הוציאו את זה, היום אין שליטה בכלל בסוגרים .(אין ספינקטר).ביצעתי קולונוסקופיה, ומונומטריה
לפני שנתיים עברתי ניתוח הפנדיקסקולוסטומי לצורך שתיפה יום יומית. אני ההיתי מעוניינת לשמוע על ניתוח ספינקטר מלכותי מה דעתך? כרגע אני עם חצי סטומה.
אשמח לשמוע דעתך!
 
ד''ר רפאל אלון   
22:53 03.03.13
ניתוח סוגר מלאכותי הינו ניתוח מורכב עם אחוזי הצלחה לא גבוהים. הניסיון מוגבל למרכזים מועטים בעולם ומספר המקרים שתוארו הוא קטן. כדי לקבל החלטה צריך להתייעץ עם בעל נסיון בתחום, העובדה שעברת ניתוחים משחזרים באזור יכולה עוד יותר להקשות על ביצוע ניתוח כזה.
 
ד''ר רפאל אלון   
20:44 10.03.13
לאחרונה הוצגה בארץ שיטה של כירורג מגרמניה שזה תחום התמחותו. הוא אף ניתל כאן בארץ מספר חולים עם תוצאות טובות. ניתן ליצור קשר עם ד"ר י. קריב, בחטיבה הכירורגית בבי"ח איכילוב, לקבלת פרטים נוספים.
 
נאנא
07:57 06.03.13
הי
היתי אצל כירוג בשל פיסורה ..התן לי משחות וכשקראתי בעלון אחת מהם התברר שאסור השימוש למי שסובלת צציגרנה...ואני סובלת ממיגרנה והמשחת יקרה ..מעל 120 שקל ..
קניתי ולא יודעת האם כדאי לנשתשמש או לא ..
הוא רשם לי RECTOGESIC
PROCTOFOAM HC CF
מה אעשה תענו לי בהקדם בבקשה ..האם לוותר על השימוש במשחה הראשונה בשל כאבי הראש ..האם באמת צחמיר אצלי את המיגרנה ?ותגרום לכאבי ראש
 
ד''ר רפאל אלון   
08:02 06.03.13
משחת רקטוג'סיק אכן גורמת לכאבי ראש. בקשי מהרופא שלך מרשם למשחת ניפדיפין 0.2% אותה ניתן לרכוש בסופר-פארם. את המשחה מורחים 4 פעמים ביום סביב פי הטבעת ואין צורך להחדירה לתוך פי הטבעת.
החלמה מהירה
 
נאנא
21:48 08.03.13
הי לכמה זמן אפשר לשמור את המשחה לאח הכנתה ..
וכמה ימים למרוח?
+ הוספת הודעה
   1 ...  19  20  21  22  23  24  25  26  27  ...  128  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
פיסורה   פיסטולה   ניתוח פיסטולה   פרוקטולוגיה   טיפול בטחורים   טחורים אחרי לידה   ניתוח פיסורה   ניתוחי מעי ורקטום
RSS RSS פורום פרוקטולוגיה, טחורים, פיסורה, פיסטולה