בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים כירורגיה, ניתוחים»פורום פרוקטולוגיה, טחורים, פיסורה, פיסטולה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום פרוקטולוגיה, טחורים, פיסורה, פיסטולה עמוד 23

מה זה פרוקטולוגיה? סובלים ממחלות בפי הטבעת, כגון: טחורים, פיסורה, פיסולה, פיסטולה? פורום פרוקטולוגיה נועד במיוחד לכם. פורום פרוקטולוגיה הוא המקום תוכלו לקבל מידע על ניתוח פיסטולה, פרוקטולוגיה, פי הטבעת, טיפול בטחורים, טחורים אחרי לידה ועוד
מנהלי פורום פרוקטולוגיה, טחורים, פיסורה, פיסטולה :
ד''ר רפאל אלון
לפרטים נוספים
ד''ר חגית טולצ'ינסקי
לפרטים נוספים
שלום
אחרי כמה ימים של אי נוחות קלה וגרד קל בכניסה לפי הטבעת, אתמול הכאב התגבר ובדקתי את האזור. ראיתי בליטה בגודל של אפונה בצבע כהה (מצ״ב תמונה)
אין לי דימום אלא רק כאב מקומי, גרד בנקודה ואי נוחות שמורגשת חזק בישיבה או לאחר יציאה. כמו כן, אני מרגישה שהשרירים באזור לוחצים ומאוד לא רפויים.
על מה מדובר?
אשמח לעזרה דחופה!
התיאור מתאים להתקף של טחור חיצוני שהוא בעצם שטף דם תתעורי על שפת פי הטבעת. ניתן להשתמש בכל משחה לטיפול בטחורים. ההתקף חולף מעצמו כאשר שטף הדם נספג בתהליך טבעי.
 
שירי
13:58 05.03.14
שלום,

אני בשנות ה-40 לחיי. לא ילדתי.
בחודשים האחרונים אני חווה קושי בהתרוקנות מצואה. למרות שהצואה רכה (שותה המון פעילה גופנית ואוכלת כמות סיבים גדולה מאוד), איני מצליחה להפיקה וגם אם כן היא דקה מאוד והריקון חלקי.
בנוסף חווה כאבים באיזור פי הטבעת.הדבר ממש ממרר את חיי.
קולונו ובדיקת פרוקטולוג- תקינות.

התייעצתי עם מומחה רצפת אגן שאמר לי כי מדובר כנראה בהרפייה לקויה של שרירי רצפת האגן. הוא לא הסביר מעבר לכך אך במכתב הסיכום ראיתי שפירט.
אודה לך מאוד אם תוכל להסביר לי בצורה יותר מדוייקת את המשמעות של הדברים. תודה מראש.

pain in the rectus abdomini.
pain at palpation of the EAS' PR' LA lat and anterior, IO. Pubalgia at palpation.
The post anal e shows a midline irregularity with further pain
 
ד''ר רפאל אלון   
09:36 06.03.14
הממצאים בבדיקה מדברים על רגישות בשריר הסוגר האנאלי החיצוני, רגישות בעצם האגן בחלק הקדמי התחתון ואיסדירות בסוגר האנלי במישוש, בקו האמצע האחורי. אלה ממצאי הבדיקה הגופנית. כדי לאבחן במדויק את בעייתך יש צורך בבדיקות נוספות כמו מנומטריה רקטלית ועל-קול של הפריניאום DPUS
שלום! בת 24, לפני מס' שנים הייתה לי תקופה קצרה בה דיממתי מעט במתן צואה, ללא כאבים, וזה עבר. לא מזמן נבדקתי אצל רופא פרוקטולוג בדבר בליטה קטנה על-פני פי הטבעת שגיליתי, ונאמר לי כי ככה"נ זהו סדק שהיה לי שם ונסגר בצורה הזו. בעלי ואני שוקלים לנסות מין אנאנלי, ולפני כן אני רוצה לבצע חוקן. האם ישנם סיכונים מיוחדים הכרוכים בפעילויות אלו, לאור מה שציינתי? תודה.
 
ד''ר רפאל אלון   
13:45 04.03.14
אין כל סכנה אם הפעילות שלכם תבוצע בזהירות ובשימוש בחומרי סיכה
 
שושנה
22:00 03.03.14
שלום לכם
אני בת 45 וסובלת מחור יציאה קטנטן ביותר המשבש את חיי עד שאני נזקקת לכדורים שונים או תרופות ולפעמים אבקות על בסיס יומי וקבוע.
החור הולך ומתכווץ עם השנים והיציאות הופכות קשות יותר ומלוות בכאבי בטן חזקים ובנוסף יש לי שמה ליד הרקטום פוליפ חיצוני שעם הזמן גדל לי.
האם ניתן ליפתור את הבעיה דרך ניתוח והאם בניתוח יש אפשרות לתיקון והרחבה?
מהם הסיכונים והאם יש פיתרונות אחרים?
אשמח לישמוע ממכם בתודה וערב טוב.
 
ד''ר רפאל אלון   
13:44 04.03.14
לשושנה
אם פתח פי הטבעת הוצר במהלך השנים הדרך היחידה היא להרחיבו בניתוח פשוט. באותו ניתוח ניתן גם להסיר את מה שאת מתארת כפוליפ. כמובן שתשובתי זו היא בהסתייגות שלא נבדקת על ידי וסיבת ההיצרות אינה ברורה
 
יהודה
13:38 01.03.14
שלום לפני שנה בעקבות אבצסים פנימים חוזרים ליד פי הטבעת אובחן אצלי פיסטולה ובנוסף גם פיסורה וטחור.
עברתי ניתוח שבו טיפלו בפיסורה בטחור אך הפיסטולה לא טופלה הרופא כנראה לא מצא ולא איתר אותה.
עדין כל מספר חודשים יוצא לי גוש פנימי כואב שלא נראה לעין והאיזור שם גם לח.
היתי שוב אצל הרופא שלא מצא כלום בבדיקה הלכתי לרופא אחר שגם שלא ראה משהו מיוחד ואמר שאין לי כלום. עד שאני קובע תור אליהם האבצס נעלם והם לא רואים כלום. איך באמת ניתן לאתר מה יש לי בוודאות?
 
ד''ר רפאל אלון   
17:08 01.03.14
עליך לעבור בדיקת אולטרא-סאונד רקטלי TRUS כדי לאבחן נוכחות בפיסטולה ובאיזה סוג של פיסטולה מדובר. הבדיקה דרושה הן לאבחון מדויק והן לתכנון הטיפול הניתוחי
לפני בדיקה זאת צריך חוקן?
שלום אני כחצי שנה לאחר לידה ולפני כשלושה חודשים החל להיות לי דימום לאחר נתינת צואה וכעת לעיתים לאחא ניתנת צואה יש לי דימום קל צפי הטבעת. ללא כאב
מה זה יעול להיות?
ומה דרכי הטיפול האפשריות?
 
ד''ר רפאל אלון   
11:01 25.02.14
לא ניתן לאבחן דרך הפורום. פני לבדיקת כירורג/פרוקטולוג
 
מתלבט
13:28 22.02.14
שלום רב,

אני סובל מזה שנים מפיסורה שנעלמת וחוזרת (פעם בשנה לערך). איבחנו זאת כפיסורה כרונית הכוללת כפל עור ואחרי שניסתי כל מיני פתרונות (תזונה, משחות וכדומה) המליצו וקבעו לי תור לניתוח.

אני פוחד מאד מהניתוח ומתלבט האם לא לנסות שוב את כל האופציות האחרות ביתר שאת.

שאלה נוספת, האם הניתוח עלול לגרום לחוסר שליטה על הסוגריים לתקופה ארוכה. האם אני לא אהיה מסוגל להתאפק ללכת לשירותים? האופציה הזו מפחידה אותי לגמרי. מהם הסיכונים למעשה?

אשמח לתשובתך

תודה
 
ד''ר רפאל אלון   
10:10 23.02.14
הסיכוי לפגיעה בסוגרים הוא קלוש ביותר (שואף לאפס) כאשר הניתוח מבוצע ע"י כירורג בעל נסיון בתחום. פיסורה כרונית לא תרפא בטיפול שמרני ולכן אני ממליץ לך להתגבר על הפחד ולעבור ניתוח כדי לשפר את איכות החיים
שלום רב,

אשתי בשליש הראשון של ההריון ובחודשיים האחרונים היא סובלת מפיסורה.
היא מטופלת במשחה rectogesic ובשמן פראפין, ובמקביל מנסה לשמור על תזונה מתאימה.

היינו עד עכשיו בתהליך שיפור איטי, אך בשבוע האחרון חלה נסיגה משמעותית והכאבים התגברו מאוד.

כמה שאלות:

1. האם במצב כזה יש סיכוי להחלמה עם המשך צורת הטיפול הנוכחית?
2. האם ניתן לבצע ניתוח בזמן הריון?
3. האם ניתן להמשיך להשתמש בפרפין? הפרוקטולוג אמר שניתן עד חצי שנה, רופאת הנשים אמרה עד חודשיים ורוקח שהתייעצנו השתמש במילים מאוד נחרצות, ואמר שפרפין בזמן הריון עלול לפגוע בעובר בגלל הפרעה לספיגה של ויטמינים ומינרלים. הוא המליץ על מיץ אלוורה במקום.

תודה.
 
מ.
22:57 12.02.14
היי,

היום אישתי אובחנה גם עם פיסטולה. הרופא אמר שיש סוג אנטיביוטיקה שיש לבדוק את האפשרות לקחת בזמן הריון, וגם אם ניתן אז סיכוי ההחלמה מהפיסטולה הוא רק 20%. כמובן שהציע גם ניתוח. האם יש טעם בכלל לנסות את האנטיביוטיקה עם סיכויים כאלה? כמו כן הוא אמר שאין בעיה להמשיך לקחת את הפרפין עד חצי שנה.
 
ד''ר רפאל אלון   
22:49 13.02.14
פיסטולה לא תירפא בטיפול אנטיביוטי אלא רק בניתוח.לכן אם יש לאשתך סבל משמעותי ניתן לפתור את שתי הבעיות בניתוח פשוט וקצר
 
ד''ר רפאל אלון   
22:48 13.02.14
אם אין הטבה בטיפול תרופתי ניתן לבצע ניתוח גם בזמן ההריון. שמן פרפין לא מומלץ לשימוש ממושך.
 
אורחת
10:21 18.02.14
היי
נסה לתת לאישתך משחה של הפלא ופלא קוראים לה משחת המ N
אני רכשתי אותה בראשונים פארם
בהצלחה
שלום ד"ר,
הייתי אצל פרוקטולוג שקבע שיש לי קונדילומה הפי הטבעת ושלח אותי לרופא עור. רופא העור אמר שהוא לא מבין למה הפרוקטולוג שלח אותי עם זה אליו ושלח אותי שוב לפרוקטולוג, אחר, על מנת שיסיר את נגע הקונדילומה. הפרוקטולוג השני אמר שהוא לא מבין מדוע רופא העור שלח אותי אליו כאשר הנגעים הם חיצוניים ואפשר לצרוב אותם, ושלח אותי שוב לרופא עור, אחר.
בקיצור - אני מבולבל לגמרי ןמחכה לי התור לרופא העור הנוסף.
מה דעתך?
תודה מראש.
 
ד''ר רפאל אלון   
08:07 18.02.14
טיפול בנגעי קונדילומה יכול להיות תרופתי או כירורגי. טיפול תרופתי הוא עם חומרים הצורבים ויכולים לגרום לכויה כימית ותופעות לואי שונות. הסרה כירורגית היא מהירה וכרוכה בכאב נקודתי במקום ההסרה. טיפול כירורגי מבוצע ע"י כירורג וטיפול תרופתי ע"י רופא עור.
מקובל להסיר את הנגעים באמצעות לייזר (לא חייבים)-טיפול כזה מבוצע בד"כ ע"י גניקולוג (גם לגברים).
כדי לצאת מהבלבול פנה לקופ"ח שלך לברר מי מסיר הנגעים בלייזר (אם מדובר רק בנגעים חיצונים)
 
מאיה
20:03 15.02.14
שלום רב בת 31 ,בריאה ,בדיקות דם תקינות לרבות המוגלובין. לפני כשנה הייתי אצל פרוקטולוג בעקבות דימומים מפי הטבעת ביציאה כמובן שכואב לי. היציאות שלי מצויינות למעט חתיכה אחת שהיא קצת יותר דביקה והיא בעצם חותכת אותי.לעיתים בלילה אני חשה כאילו יש לי צואה ברקטום ואין שום דרייב להוציא אותו זה מציק קצת. הפרוקטולוג בזמנו ביצע בדיקה עם מכשיר ככל הנראה שגם טיפה ניפח לי שם (הייתכן?) ופסק כי יש פיסורה לא זכור לי אם אמר משהו על טחורים. הפיסורה נעלמת לתקופה ושוב חוזרת בעקבות תזונה שלי וחוזר חלילה. בתקופה האחרונה חשתי דקירות פנימיות ברקטום ויומיים אחר כך נפתחה הפיסורה הלכתי לפרוקטולוג ביום שישי שבדק ללא החדרת אצבע או מכשיר כי אמר שרואים שיש סדק ואין צורך בצכשיר.הביא לי טיפול נפדיפין ונרומלקס הענין הןא שביציאה היום הדם לא היה נראה טרי בנייר הטואלט אלא קצת סגלגל ויותר סמיך (את הישבן ניגבתי רק אחרי מספר דקות )אני מאוד מודאגת מסרטן המעי הגס אין לנו סיפור משפחתי של פוליפים או סרטן המעי במשפחה. מה לחשוב?מהו הדם הזה??
 
ד''ר רפאל אלון   
00:04 16.02.14
למירי
הסיכוי לסרטן מעי גס בגיל 31 הוא מזערי. אם את מודאגת פני לבדיקה חוזרת
קצת סמיך?
 
מפוחדדת
22:49 16.02.14
האם דם סגלגל יכול להתאים לפיסורה עמוקה/ טחורים עמוקים.
 
ד''ר רפאל אלון   
00:34 17.02.14
דם טרי הוא דם אדום..לא מוכר לי דם סגלגל בכל הקשר שהוא
 
אישה 45
08:18 16.02.14
בוקר טוב,

לפני חודש בדיוק עברתי ניתוח סטאר לרקטוצלה והתפשלות רירית הרקטום.
יש קושי בשחרור גזים, פשוט מרגיש לי שאין להם מספיק מקום לעבור וכתוצאה מכך כאב מתמיד בצד שמאל, באיזור המעי גס. שאלתי היא, האם ייתכן שהנפיחות מהניתוח נותרה כפי שהיא ועל כן יש קושי במעבר? אני מתרוקנת עדיין עם שמן פראפין ומרגישה שקוטר פי הטבעת לא מתרחב במלואו . מתי מצב זה אחרי ניתוח, מתחיל להתייצב וסוף סוף אוכל לחזור לשגרה? מטפסת על קירות, מרגישה עדיין בצד שמאל כמו כיס, ייתכן שקרתה צניחה של הרירית שוב? שוב דפקוגרפיה, סיגמואידסקופיה.....מה אתה חושב? חוששת שהרומן שלי עם בית החולים ייגמר ולא יהיה למי לפנות.
משוועת לעזרה.
האם בדיקה רקטאלית ללא מיכשור, מספיקה לקבוע שהכל תקין?
 
ד''ר רפאל אלון   
08:46 16.02.14
בטווח חודש עדיין ישנו תהליך של ריפוי ברקמות. בנוסף-בניתוח ע"ש סטאר לבעייתך אין 100% הצלחה בשל מורכבות הבעייה. עלייך לפנות לבדיקה והתייעצות עם המנתח שלך.
 
אחד
13:09 11.02.14
שלום ד"ר,
הייתי אצל רופא עור בשל גירוד בפי הטבעת. הרופא קבע שיש לי קונדילומה והפנה אותי להסרה אצל פרוקטולוג.
שאלתי היא האם באמת חייבים ניתוח אצל פרוקטלוג? הבנתי שיש משחות וחומרים לצריבה והעלמה. מדוע הופניתי דווקא להסרה?
תודה מראש!
 
ד''ר רפאל אלון   
13:41 11.02.14
הסרה מהירה יותר, קלה יותר ואינה כרוכה בתופעות לואי של הטיפולים התרופתיים
 
מפוחדדת
08:35 11.02.14
בת 30 בריאה בד"כ כשנה אחרי לידה רגילה.בדיקות דם תקינות נעשו לפני שבועיים (כולל המוגלובין שנמצא בעליה ביחס ללפני חצי שנה עומד כיום על 12.9) סובלת מכאבי בטן וחוסר נוחות דיי מתמדת בבטן (שרויה כרגע במתח מפחד מסרטן המעי הגס) במיוחד בחודשיים האחרונים כאבים שמתפרסים בבטן עליונה אמצעית ולעיתים שמאלית תחתונה (אלו כאבים שלמדתי איכשהו לחיות איתם) הבטן רגישה בלחיצות (לוחצת לעצמי) כל לחיצה גורמת למין בועת אוויר כואבת במקום אחר ובאותו מקום. אם לוחצת חזק מרגישה לחץ בכל האגן וכאב (כל האגן רגיש לי מאווווד מאז הלידה-הייתי אצל רופא נשים והכל תקין) ביצעתי לפני כחודשיים בדיקת צואה לפרזיטים ודם סמוי -יש לי הליקובקטר שלא טיפלתי ודם סמוי בזמנו היה שלילי..... ועכשו לעיקר: יש לי פיסורה (מאובחנת ע"י פרקטולוג) הנפתחת לי בצואה ראשונה קשה וכואב לי בפי הטבעת ומדממת לי רואים בעין ויש גם על הצואה לעיתים. שבוע לאחר פתיחת הפיסורה שהשתפרה ללא ראיית דם יותר ביצעתי שוב בדיקת דם סמוי בצואה (במבחנה) ויצא חיובי (ז"א יש דם סמוי) .אני כל היום שוקלת את עצמי כי ירדתי הרבה במשקל (כי גם לא אוכלת מסודר בכלל , אבל אם אוכלת הרבה אני לא עולה במשקל) היציאות שלי בד"כ "מתפרצות" ובד"כ 5 בסולם בריסטול. אם האבסתי את עצמי יום לפני אני ישר משלשלת (כאילו הגוף לא מוכן לקבל יותר). מה לעשות?? אני מפוחדת וכל היום חיה שיש לי סרטן המעיים!!! (ביצעתי לפני כשנה סיטי אנגיו בטן ואגן אחרי לידה- בגלל קריש דם בווריד השחלה-האם יתכן שהיו רואים משהו בסיטי אם היה בעיה במעיים?? ). האם פיסורה ואי שמירה על דיאטה שלושה ימים לפני ביצוע בדיקת דם סמוי (אכלתי כבדים ולבבות עוף קציצת דג ברוטב וירקות טריים יכולות להציג דם סמוי חיובי? ) אגב אין במשפחתי פוליפים וסרטן המעי ברוך ה' דעתך ..עזור לי..
 
ד''ר רפאל אלון   
13:40 11.02.14
פנייתך ארוכה ועמוסה בפרטים. אני מציע שתפני לבירור אצל כירורג וגסטרואנטרולוג. בגילך הסיכוי לגידול במעי הגס הוא שואף לאפס. פיסורה יכולה לגרום לדם סמוי חיובי בצואה. כנראה שיש לך תסמונת מעי רגיז הניתנת לטיפול תרופתי. בנוסף כדאי לטפל ולרפא את הפיסורה
 
שני
22:42 09.02.14
מישהו ניסה/שמע על/יש לו דעה על טיפולים אלטרנטיביים לפיסורה?
למשל פורמולת נונה/טיפול באלווורה/דיקור סיני....
???
 
ד''ר רפאל אלון   
08:09 11.02.14
איני מתמצא בטיפולים אלטרנטיבים...
 
ליליה
12:21 06.02.14
יש לי פיסורה כואבת מאוד כבר 2-3 שבועות. מורחת ניפדיפין 0.2% + לידוקין 2%. עדין ללא שיפור

אולי לנסות ניפדיפין 0.5% בלי לידוקין ?

מה דעתך?
 
ד''ר רפאל אלון   
23:07 06.02.14
מחקרים הראו שאין הבדל בתוצאות בין ניפדיפין בריכוז 0.2% לניפדיפין בריכוז 0.4%
כך שאין הצדקה מדעית להשתמש בריכוז גבוה יותר.
צריך לדעת שאחוז הריפוי בטיפול תרופתי עומד על כ60% . ההצלחה גבוהה יותר אם מתחילים בטיפול בשלב מוקדם יותר.
בהצלחה בטיפול (ואם לא יצליח-אז בניתוח...)
שלום לפני כמה ימים יצא לי הדבר הזה.

האם זה טחורים? והאם זה טחור גדול?

יש לי בבית עזרקאין והם מה יותר טוב..?

זה כואב קצת...
השאלה אינה ברורה
סליחה זה העלה בלי תמונה
 
ד''ר רפאל אלון   
12:06 04.02.14
התמונה מראה טחור חיצוני שהוא בעצם שטף דם מתחת לעור.
 
אבי
00:46 01.02.14
שלום,
מזה מספר חודשים אני סובל מנפיחות בפי הטבעת ולפעמים אני רואה דם כשאני מנגב.
מה זה יכול להיות ומה עלי לעשות בעניין?
מצורפת תמונה
תודה
 
ד''ר רפאל אלון   
19:55 01.02.14
עליך לפנות לבדיקת רופא. מצבך אינו מדאיג.הנפיחות בחוץ הים נפיחות שמקורה בגודש דם מתחת לעור. אין הסיבה לדמום בניגוב יש לברר בבדיקה
לפני כשנתיים עברתי טיפול ברכתרפיה לסרטן הערמונית.
לפני מספר חודשים התחיל דימום.
טופלתי תחילה בנרות וקצף ללא הצלחה. לאחר מכן בצריבה מקומית שגם לאחריה הדימום ממשיך.

מבקש לדעת מה ניתן לעשות בכדי להפסיק את הדימום.

תודה

חיים
 
ד''ר רפאל אלון   
22:25 26.01.14
התופעה מוכרת ומהווה סיבוך מאוחר של הקרינה. הטיפול הוא בעצם באמצעים בהם טופלת. הדחמום מפסיק בסופו של דבר. פנה שוב לרופא הרוקטולוג המטפל
 
אנונימי
10:02 26.01.14
ד"ר שלום!
יש לי מספר שאלות. לפני מספר שנים אבחנו אצלי טחורים קלים.
לפני מספר חודשים ראיתי כי צמח לי מן פלולה חיצונית בפי הטבעת (ניתן לראותה) שנשארת שם. השאלה שלי היא האם זה קשור בהכרח לטחורים? אצטרך ללכת לרופאה?
ושאלה אחרונה, מגרד לי בפי הטבעת, איזה משחה עליי לקחת?

נ.ב.
לא יורד לי דם.
תודה רבה
 
ד''ר רפאל אלון   
10:16 26.01.14
הממצא בעור שצמח לך אינו קשור לטחורים הפנימיים. אני מציע שתפנה לרופא פרוקטולוג לאבחון של הנגע ולקבלת טיפול לגרד
שלום, לפני כשלושה שבועות עברתי ניתוח פיסורה של חתך של השריר הצידי , מלאחר הניתוח השתמשתי בשמן פארפין,ובנפייבר, ונורמלקס, בימים הראשונים הייתה להם השפעה אך קיום אני סובל מעצירות שוב פעם מעצירות קשה, מה אני אמור לעשות? והאם "נהרס" הניתוח בגלל העצירויות האלה? שפשוט צריך לשמור לפחות כחודשיים ימים על קיבה רכה והפיסורה תסתדר מעצמה? ועוד שאלה קטנה הרופא רשם לי לאחר הניתוח להשתמש עדבמשחת רקטוג'יק אך לא השתמשתי בה עדיין למרות שקניתי כי היא הייתה גורמת לי לכאבים בימים הראשונים של הניתוח? האם למשחה יש משמעות בהחלמה של הפיסורה? תודה מראש !
 
ד''ר רפאל אלון   
10:15 26.01.14
לאחר ניתוח אין צורך להשתמש במשחת רקטוג'סיק.
עצירויות לא "תהרוסנה " את הניתוח אך רצוי להגיע למצב בו אין עצירות שכן זו יכולה לגרום לבעיות שונות כולל חזרה של הפיסורה. מומלץ על כלכלה עשירה בסיבים (ירקות ופירות) יחד עם שתיה מרובה. אם זה לא מספיק ישנם תכשירים לריכוך הצואה כמו נורמלקס.
+ הוספת הודעה
   1 ...  19  20  21  22  23  24  25  26  27  ...  140  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
פיסורה   פיסטולה   ניתוח פיסטולה   פרוקטולוגיה   טיפול בטחורים   טחורים אחרי לידה   ניתוח פיסורה   ניתוחי מעי ורקטום
RSS RSS פורום פרוקטולוגיה, טחורים, פיסורה, פיסטולה