בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים הריון, לידה, פוריות, IVF»פורום פוריות נשים, הפלות חוזרות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום פוריות נשים, הפלות חוזרות עמוד 2

פורום פוריות נשים, הפלות חוזרות נועד לתת מענה במקרים שהכניסה להריון נראית רחוקה ובעייתית. פורום פוריות נשים, הפלות חוזרות נועד לעזור לכן לקבל מידע מקצועי בנושא הכי כואב, שאליו שואף כל זוג נשוי. פורום פוריות נשים יעסוק בתרומת ביציות, הפלות
מנהלי פורום פוריות נשים, הפלות חוזרות:
ד''ר יורם גלעדי
לפרטים נוספים
 
הודעה לגולשי פורום פוריות נשים, הפלות חוזרות
 
מנהל הפורום ד"ר גלעדי יוצא לחופשה בתקופת החגים וישוב לענות לאחר חג סוכות
שתהיה לכולם שנה טובה
תודה על הסבלנות
 
עדי
21:02 18.11.14
האם מקובל לתת בזמן גרידה אנטיביוטיקה לוריד? שמעתי שלרוב נותנים 5 ימים פומית. אבל הרופא שלי אמר שבזמן הגרידה נותן מנה חד פעמית לוריד וזהו
 
ד''ר יורם גלעדי  
11:32 22.11.14
במקרים שאין בהם סיכון מיוחד לזיהום אין חובה לתת אנטיביוטיקה כלל. במידה ובכל זאת נותנים כיסוי אנטיביוטי במקרים כאלה - מקובל לתת מנה חד פעמית לווריד בתחילת הפעולה. (במקרים עם סיכון גבוה - כמו הסטוריה של זיהום ברחם בעבר וכו' נותנים כיסוי ארוך יותר)
 
jem
00:13 17.11.14
שלום. . אני בת 24 נשואה שנה וחצי. אני ובעלי ניסינו שנה להיכנס להריון. ולפני שלושה חודשים נקלטתי אך בשבוע 12 נצפה שק הריון ללא עובר ועברתי גרידה. כעבור 3 חודשים שוב נקלטתי ובשבוע ה5 נצפה שק הריון עם קוטב עוברי אך ללא דופק. ולפני יומיים עברתי הפלה שלמה של יציאת כל תוכן העובר מהרחם בבידוק אולטראסאונד בבית חולים.
קבענו בדיקה במרפאת הפלות חוזרות. אך יש לי חשש שוב מפני כניסה להיריון שכזה ובנוסף חוששת על הרחם שלי שחווה טראומה של הפלות בהפרש שלושה חודשים..
מה אתה מייעץ לי בשלב זה לעשות? אשמח לעידוד
 
ד''ר יורם גלעדי  
11:28 22.11.14
טוב שקבעתם פגישה לבירור הפלות חוזרות. יש לבצע בירור ראשוני לשני בני הזוג וזה בדיוק המקום לעשות אותו בצורה מסודרת ורגועה. לפי מה שהבנתי - בהריון הראשון האבחנה נעשתה בשבוע ה 12 אך נמצא שם שק הריון ללא עובר - כלומר ההריון הפסיק להתפתח בשלבים מאד מוקדמים. במקרים של 2 הפלות מוקדמות הסיכוי להריון תקין בעתיד הוא עדיין מצויין, אך בכל מקרה מומלץ - כאמור - בירור ראשוני
בנות יקרות שלום רב,

ברצוני לסייע לנשים הזקוקות לתרופות פריון. לצורך כך פתחתי כתובת מייל שכתובתה היא: piryon1@gmail.com.

המטרה היא שכל מי שזקוקה לתרופות פריון וכל מי שיכולה לתת ולמסור תרופות פריון - תכתובנה לי מייל בנושא, הכולל את התרופה הנדרשת / התרופה שהיא יכולה למסור ואני אנסה "לשדך" בין בנות לפי אזור מגורים והתרופה הנדרשת.

אני סבורה, שכך יהיה קל יותר לעשות את ה"שידוך" - כשכל הבקשות לתרופות וכל אלו שיכולות למסור את התרופות - מתרכזות במקום אחד.

כאמור, התרופות לא תגענה אליי, אלא אני אקשר בין הפניות והבקשות המתאימות.

בהצלחה רבה לכולן ואל תהסננה לפנות בכל שאלה!

בברכה ובהצלחה ושנשמע בשורות טובות ב"ה,

הילה
 
לין
22:12 27.10.14
שלום רב, בת 36 , שני ילדים מהריונות ספונטניים ולידות תקינות, למעט לידה ראשונה בשבוע 36 שהחלה עקב ירידת מים. יש לי ערכי סוכר גבולי בצום (95). ללא בעיות רפואיות אחרות.
באפריל השנה עברתי הפלה בשבוע 19 שהחלה עם ירידת מים. בבדיקה במיון צוואר רחם היה סגור, ללא חום עם עליה קלה בכדוריות דם לבנות. לאחר הגרידה יצא נוזל מוגלתי. חשד הרופאים היה זיהום סמוי שפגע בשק מי השפיר. אין תוצאות של בדיקת פתולוגית לצערנו הרב.
לפני כחודש עברתי הפלה שניה ,הפעם טבעית בשבוע 11+2, נצפה דופק לעובר בשבוע 8.
רציתי שאול האם להערכתך קיים קשר בין ההפלות ? על אילו בדיקות היית ממליץ ?
תודה !
 
לין
22:15 27.10.14
בהמשך להודעה הקודמת, בדיקות סקירת מערכות וסקר שליש ראשון של ההריון שהסתיים בהפלה בשבוע 19 היו תקינות.
 
ד''ר יורם גלעדי  
20:41 15.11.14
השאלה נענתה
שלום רב,
להריון הראשון בגיל 26 נכנסתי מאוד מהר אחרי חודש אחד של ניסיון לאחר שרופאת הנשים המליצה לקיים יחסי מין יום כן -יום לא סביב הביוץ לאחר שראתה כי יש לי שחלות פוליססטיות.
הלידה עברה קשה , מכשירנית עם ואקום, קרע דרגה 4, ניתוח בהרדמה מלאה לתפירה, החלמה של חודש וחצי וקושי לחזור לשגרה.
היום לאחר 3 שנים בגיל 29- מנסה כבר 4 חודשים להיכנס שוב להריון, מדייקת מאוד בביוץ ע"י מקלונים , וע"י ההרגשה האישית (כאבי בטן, הפרשות וכו'..) אך ללא הצלחה,
רופא נשים לא רואה שום בעיה וטוען כי זה עלול לקחת זמן, אפילו שנה.
אינני מבינה מדוע זה לא קורה ? מנסה להפחית את הלחץ ולא לחשוב על זה אך עדיין זה לא מצליח, האם יש סיכוי שמשהו קרה בלידה שגורם לזה לא לקרות? או קשור לשחלות הפוליסטיות או לשיסטה שהתגלתה (לטענת הרופא קטנה מאוד ולא מציקה) .
מרגישה מיואשת.....
 
ד''ר יורם גלעדי  
20:39 15.11.14
אם את מזהה ביוץ ע'י המקלונים סימן שאין משמעות לשחלות הפוליצסטיות.
4 חדשים של נסיון ללא הצלחה עדיין לא נחשבים כסימן לבעיה כלשהיא. גם כאשר הכל תקין זה יכול לקחת קצת זמן...
ממליץ לנסות 2-3 חדשים נוספים באותה צורה.
במידה ועדיין לא יהיה הריון מומלץ לבצע צילום רחם כדי לשלול חסימה.
בהצלחה
ד"ר שלום
אני בת 29, הריון ראשון היה תקין ונולד בן , הריון שני הפלה נדחית בשבוע 12, לאחר שנצפה דופק . הריון שלישי עם טיפולים לאחר שלא הצלחתי להיכנס להריון 3 שנים, היו תאומים, נצפה דופק בשבוע 16 אחד העוברים ללא דופק, בבדיקות קרישה שבוצעו בהריון הזה היה מדד גבולי והוחלט שהוא לא משמעותי ולא ניתן קלקסן. הריון רביעי עכשיו ספונטני בשבוע 16 עובר ללא דופק לאחר שנצפה דופק.
בברור של הפוריות בעלי עשה בדיקת זרע שיצאה תקינה ואני בדיקת הורמונים תקינה וצילום רחם כאשר יש הרחבה בחצוצרה השמאלית.
שאלתי היא איזה ברור אני צריכה לעשות עכשיו ?
האם היו צריכים לתת לי קלקסן בהריון האחרון ?
 
ד''ר יורם גלעדי  
20:31 15.11.14
רצוי להשלים בירור גנטי לשניכם וכן - היסטרוסקופיה. במידה ובירור קרישיות מלא היה תקין כנראה שאין יתרון למתן קלקסן , אם כי הנושא שנוי במחלוקת - יש הטוענים כי מתן קלקסן מונע סיבוכי הריון כנ'ל גם כאשר בדיקות הקרישיות תקינות...
 
לין
20:51 04.11.14
שלום רב, בת 36, שני ילדים מהריונות ספונטניים ותקינים. אם כי לידה ראשונה ארעה בשבוע 36+1 בעקבות ירידת מים. לידה שניה במועד שהחלה עם צירים. ללא בעיות רפואית, למעט ערכי סוכר בצום ( בלבד) בגבול העליון ( 95).
באפריל השנה, עברתי הפלה בשבוע 19 בעקבות ירידת מים פתאומית. מספר ימים קודם לכן חשתי כאבי גב תחתון עמום שחלף. בהגיעי למיון, ללא חום, צוואר רחם סגור, עברתי גרידה. לאחר הוצאת התוכן ההריוני, נמצא נוזל מוגלתי. חשד הרופאים היה זיהום סמוי. טופלתי באנטיביוטיקה כשבועיים.
שלושה חודשים לאחר מכן, נכנסתי להריון נוסף אך לצערי הרב, עברתי הפלה טבעית בשבוע 11+2. יש לציין שהיה דופק לעובר בשבוע 8 ולאחר מכן לא עברתי כל בדיקת אולטרסאונד. ( היתה זו הפלה טראומטית, איבדתי הרבה דם, הפלה בלתי שלמה שבסופה ביצעו לי שאיבה).
יש לי מספר שאלות:
1. האם ייתכן קשר בין ההפלה בשבוע 19 לעובדה שההריון הראשון שני החל באופן דומה ? ואם כן, על מה עשוי להעיד ?
2. אילו בדיקות הינך ממליץ לי לבצע על מנת לצמצם גורמי סיכון במידה וישנם ? זו חוויה מאוד קשה...
3. האם ייתכן קשר בין ההפלות לערכי סוכר הגבוליים בצום ?
תודה מראש, לין
 
ד''ר יורם גלעדי  
20:20 15.11.14
1 -יכול להיות שיש קשר בין ירידת מים בשני ההריונות. מומלץ לבצע תרבית נרתיק/צואר סוגי החיידקים האפייניים כולל STD כדי לשלול גורם זיהומי לירידת המים. בתחילת ההריון הבא מומלץ בכל מקרה טיפול מקומי בנרתיק (נרות דאלאצין) . ישנם דיווחים על קשר עם דלקות בחניכיים - לא מוכח - אבל מומלץ לפנות לשיננית.
2 - במהלך ההריון הבא- מומלץ טיפול כנ'ל + מעקב אורך צואר הרחם. כמו כן יש לשקול תפירה של צואר הרחם
3 - לא נראה לי, אלא אם כן כרגע הערכים עלו. יש לבצע העמסת סוכר כדי לשלול זאת.
שלום, אני עברתי 3 הפלות לאחר טיפולי פוריות: 1.שק הריון ריק, 2.שבוע 7 עם עובר אך ללא דופק. 3.הריון כימי.. עשיתי את רוב הבדיקות שצריך כולל קרישיות יתר שנמצא תקין.. אך במקרה מצאו שהנוגדנים שלי של בלוטת התריס מוגברים וזו הבעיה שגורמת להפלות: (anti thyroid peroxid- 423) והטווח הוא עד 35.. למרות שהבלוטה עצמה בגבול הנורמה, (tsh-2.38, t3-3.8, t4-13.4) השאלה שלי מה כדאי לעשות בטיפול הבא?? (כמובן גם לאחר שייקלט הריון) אני קראתי מחקר שיש לקחת אספירין, אלטרוקסין ופרדניזון.. השאלה האם זה באמת נכון לעשות זאת?? אשמח לתשובתך..
ידוע שנוגדנים כנגד בלוטת התריס יכולים להזיק לעובר ולגרום להפרעות בבלוטת התריס שלו בתוך הרחם. אינני בטוח שזה קשור דווקא בהפלות חוזרות!
בכל מקרה - חשוב שבלוטת התריס שלך תהיה מאוזנת (ע'י אלטרוקסין / יוטירוקס)
טיפול באספירין / פרדניזון אכן מקובל במקרים של הפלות חוזרות לא מוסברות, גם ללא קשר לבלוטת התריס.בהצלחה
שלום,
אלו בדיקות מומלץ לבצע כשיש הפלות חוזרות שניוניות?
תודה!
 
ד''ר יורם גלעדי  
22:35 03.11.14
1 - הסטוריה רפואית מפורטת ע'י רופא מטפל לאיבחון גורמי סיכון
2 - בדיקה גופנית כולל US
3 - בדיקות דם כלליות כולל הורמונליות , זיהומיות, קרישיות יתר, בירור גנטי
4 - צילום רחם
5 - היסטרוסקופיה
6 - בדיקות נוספות בהתאם לממצאים ספציפיים
שלום, אני מנסה להיכנס להריון חמישה חודשים, בשלושת החודשים הראשונים עברתי הזרעות על מחזור טבעי שלא צלחו.
לאחר מכן נכנסתי להריון ספונטנית וההריון התברר ככימי, ולאחר מכן הזרעה נוספת שממנה נכנסתי להריון שהתברר ככימי גם כן. הזרע של בעלי תקין ולי היה צילום רחם תקין (אליו נשלחתי בגלל רביזיו אחרי הלידה הקודמת).
רקע - הסיבה שהלכנו להזרעות היא שבנסיון הקודם לפני שנתיים התגלתה לבעלי בעיית פוריות חמורה. לאחר מספר חודשים הסתבר שהיא לא חמורה כלל ונכנסתי להריון עם הזרעה על מחזור טבעי. בשבוע שבע לא התגלה דופק ועברתי גרידה. לאחר חודשיים נכנסתי להריון ע״י הזרעה על מחזור טבעי שממנו נולדה ביתי.
השאלה שלי היא - האם יש להתייחס לזה כהפלות חוזרות, ניתן לומר שהיו לי כבר 3, השאלה אם הריונות כימיים נכנסים למניין זה, או שזה נחשב פשוט מזל רע, והכי חשוב, מה הגורם או מה הביריר שיש לעשות כדי להנמנע מזה בעתיד?
תודה רבה!
 
ד''ר יורם גלעדי  
22:06 27.10.14
הריונות כימיים לא נחשבים כהפלה אך במקרה כזה יש לבצע בירור ראשוני אצל רופא מטפל כולל בדיקות מעבדה ראשוניות ו US גינקולוגי כדי לשקול צורך בבירור יסודי יותר במידה ומתגלים גורמי סיכון. בהצלחה
 
חיפאית
10:56 20.10.14
שלום,
לפני 4 שנים התחלתי טיפולי IVF ובהחזרה הראשונה נקלטתי ובשבוע השישי עברתי הפלה טבעית עם דימומים וכאבים חזקים ולאחר שבועיים הפלה נוספת ע"י זריקה (חשד להקטופיק באותו הריון).
עברתי טיפול נוסף ללא הצלחה ובטיפול השלישי נקלטתי עם תאומים.
הסיבה לכל הטיפולים היא שבניתוח לפרוסקופי גילו שאני עם הרבה הדבקויות וחסימות כך שאני כנראה לא אוכל להכנס באופן טבעי.
והנה עברו כמה שנים והילדים גדלו והם כבר בני שנתיים ו-10 חודשים ולפני חודש גיליתי שאני בהריון ספונטני. לא חשבתי שאני מסוגלת לזה!!!
הופתעתי וכמובן ששמחתי מאוד ונהניתי ממנו עד שבסופ"ש האחרון (בשבוע 9) ההריון נפל באופן טבעי לאחר דימומים רבים ועובר שנצפה באולטראסאונד ללא דופק.
אושפזתי בבי"ח ונתנו לי כדורים להתכווצויות, כדי שהכל ייצא.
זאת ההפלה השנייה שלי.
אין לתאר כמובן את הכאב הגדול (אפילו שהוא קל יותר עכשיו מכיוון שיש לי כבר ילדים) ובכל זאת אני לא מעוניינת להגיע להפלה נוספת ולא מהסיבה הנפשית ולא הפיזית).
1. אילו בדיקות/בירורים כדאי לי לבצע?
הבנתי שיש בדיקה של קרישיות הדם או משהו כזה.
יש בדיקה נוספת?
2. ממתי אוכל שוב לנסות להרות? אפשר לנסות כבר מתחילת המחזור הבא או שזה מוקדם מדי?
יש לציין שאני בת 34, בדיקות הזרע של בעלי תקינות מאוד (ואת זה אני יודעת מתקופת הטיפולים) ולעובר נצפה דופק בשבוע 7.
תודה מראש.
 
ד''ר יורם גלעדי  
21:53 27.10.14
עדיין לא נחשב כ"הפלות חוזרות" ולא מתאים לסיפור של קרישיות יתר, אך במקרה שלך לאור האי פוריות הממושכת הייתי ממליץ לבצע בירור ראשוני כולל בירור זיהומי (תרבית מצואר הרחם לשלילת זיהומים העלולים להיות קשורים גם לבעיה המכאנית - כלאמידיה , גונוריאה, מיקופלאסמה וכו')
היי,
אני שבועיים אחרי גרידה ויש לי כאבים מוזרים ברגליים במיוחד בשוקיים ובברך אחת.. האם זה קשור? הם התחילו יומיים שלושה אחרי הפרוצדורה.
זאת לא גרידה ראשונה שלי לצערי וזאת פעם ראשונה שאני מרגישה כך אחרי..
האם יש מקום לבירור או שזאת תופעה רגילה..
תודה
 
ד''ר יורם גלעדי  
21:47 27.10.14
יכול להיות קשור אולי לכך שבזמן גרידה בהרדמה הרגליים מונחות על הרגליות של המיטה הגינקולוגית - יכול להיות שהיה לחץ ממושך שגרם לכך. בכל מקרה רצוי להיבדק. במידה ויש נפיחות או רגישות חריגה בשוק יש לשקול גם דופלר של וורידי הרגליים.
שלום, אני בת כמעט 34, בריאה בד"כ, יש לי ילד בן שנתיים וחצי, ההריון שלו היה תקין לגמרי. לפני 4 חודשים היה הריון "כימי"- בטא הגיעה ל-140 (סביב שבוע 5 לפי וסת אחרונה) ואח"כ דימום והפלה. לפני שבוע הפלה נוספת- הפעם הייתי בשבוע 6, התחיל דימום, עשו US שהראה עובר עם דופק איטי, בהמשך הדימום התחזק וההריון נפל. אני מאוד מאוד רוצה לנסות שוב להכנס להריון בקרוב אבל מאוד חוששת מעוד הפלה, האם כדאי כבר להתחיל בבירור כלשהו להפלות חוזרות? האם ההריון הכימי נחשב להפלה ממש?
מבחינת סוכר ובלוטת התריס הבדיקות שלי תקינות. אודה לתשובתך.
 
ד''ר יורם גלעדי  
21:44 27.10.14
עם כל אי הנעימות הקשורה בהפלה ובהריון הכימי, עדיין אין סיבה לבירור מלא של הפלות חוזרות מכיוון שהמקרה עדיין נמצא בגדר הסטטיסטיקה הנורמלית. יחד עם זאת רצוי לעבור על כל ההסטוריה הרפואית שלך עם הרופא המטפל - גורמי סיכון נוספים, בדיקה גופנית יסודית כולל US גינקולוגי, הסטוריה משפחתית וכו' לפני תכנון ההריון הבא. בהצלחה
 
רלי
23:06 22.10.14
שלום דר יקר
תודה מראש על המענה, אני בת 31 לפני כמעט 3 שנים הריון שהסתיים בשבוע 9 לאחר הפסקת דופק , בבדיקת העובר התברר שחולה במחלה גנטית ששנינו נשאים שלה (קנאוואן), לאחר הפסקה בת כמה חודשים בניסיון ראשון קליטה מיידית , הריון תקין ותינוקת ב"ה בריאה בת שנה ו9 . כעת החלטנו לנסות שוב, בחודש הראשון לניסיון נקלטתי, איחור של 5 ימים בדיקת בטא 161 ויומיים אחריה דימומים -בבדיקת אולטראסונד לא נצפה דבר, קרי, הריון כימי. כעת 33 ימים אחרי הדימום הגיעה ווסת- אציין שיש לי מחזורים מאוד סדירים 28-30 יום. הווסת הנוכחית ממש קשה וכבדה, האם הגיוני?
האם הפלה בשבוע 9 לפני ההריון התקין וכעת הריון כימי מהווים סימן לבעיות בהחזקת הריון? האם להתחיל בדיקות?

תודה רבה
 
ד''ר יורם גלעדי  
21:40 27.10.14
הווסת הבאה לאחר הריון, גם אם הוא כימי, מגיעה בדר'כ באיחור כך שזה הגיוני. הסטוריה של הפלה בשבוע 9 - הריון תקין - הריון כימי אינה מהווה סיבה לבירור הפלות חוזרות. הסיכוי במקרה זה להריון תקין בעתיד זהה לזה של כל אשה אחרת (כמובן - למעט הנושא של הבעיה הגנטית) בהצלחה
 
נילי
11:52 14.09.14
אני בת 40. אחרי הפריה IVF שבוע 6 - הבטא לא עלתה, כלומר העובר לא התפתח, הרופא אמר לי להספיק עם התמיכה, ואכן הבטא יורדת. אבל מיום חמישי אני סובלת מכאבי תופת ודימומים, הדימומים לפעמים חזקים יותר, לפעמים פחות. אבל כואב.
האם זה טבעי שכך כואב?
כמה זמן זה אמור להימשך הכאבים? הדימומים?
האם הרחם שלי ייתנקה לבד בסופו של דבר?
קצת אבודה, והרופא לא נמצא היום, אשמח לתגובה
 
ד''ר יורם גלעדי  
22:33 14.09.14
הכאבים קשורים ככל הנראה להתכווצויות של הרחם מה שמעלה את הסיכוי שהרחם יתרוקן ללא צורך בפעולה נוספת. יחד עם זאת - במידה ומדובר בכאבים חריגים ממליץ ליתר ביטחון להיבדק כדי לשלול אפשרויות נדירות יותר כמו הריון בחצוצרה במקביל להריון ברחם.
 
נילי
12:01 15.09.14
תודה על תגובתך, הכאבים עדיין נמצאים אבל יותר חלשים
הבטא ירד מ 108 ל - 61...עשיתי בדיקה ביום חמישי שעבר, והיום
מתי זה אמור לרדת סופית?
 
ד''ר יורם גלעדי  
18:41 17.09.14
כ 10-14 יום
 
נילי
11:14 18.09.14
מקווה שזה אכן כך ויירד באופן טבעי ויגיע לאפס
תודה רבה על תגובתך
חג שמח
 
נילי
12:22 21.09.14
היום אחרי בדיקות, הבטא ירדה מ60ל - 50..וזאת אחרי שבוע... זה היה אמור לרדת יותר
וה ESTADOL עלה מ131 ל- 512.... ואין לי מושג מזה אומר "(
אשמח אם תוכל להשיב לי בהקדם... הרופא שלי יהיה רק מחר
 
ד''ר יורם גלעדי  
17:18 06.10.14
רצוי להיבדק כולל US
 
רננה
20:14 08.09.14
שלום,
אני בת 44 וב''ה אם לשישה בנים, הגדול בן 19 והקטן בן 3. היו לי גם 5 הפלות, מתוכן 3 ברצף בשנה האחרונה (האחרונה לפני חודש). הריונות אלו, נגמרו כולם סביב שבוע 8. כל 11 ההריונות היו ללא טיפולים.
אני מאוד מאוד רוצה ללדת עוד אחת/ד... האם יש סיכוי או עלי להשלים שבגיל כזה זה לא אפשרי? האם יש משהו שיכול לעזור לנו?
 
ד''ר יורם גלעדי  
22:27 14.09.14
שכיחות ההפלות מעל גיל 40 גבוהה מאד, לצערי, גם בנשים בריאות כמוך ללא מחלות נלוות. קשורה בעיקר באיכות הביציות , איכות הזרע ומומים עובריים באחוז גבוה כתוצאה מהנ'ל. למרות זאת - עצם העובדה שאת מצליחה להרות ספונטנית מצביעה על אפשרות שבכל זאת יש סיכוי מסוים להריון תקין. מציע בשלב זה לעבור בירור ראשוני כדי לשלול גורמים נוספים להפלות (בעיות הורמונליות למיניהן כמו תפקוד בלוטת התריס, סכרת סמויה, בעיות אנטומיות כמו שרירנים ברחם וכו') לפני נסיון נוסף.
 
רננה
11:27 17.09.14
ד-ר תודה על התשובה,
הבעיות שהזכרת נבדקו ונשללו - אין בעיות של בלוטת התריס, סוכרת, והרחם נקי. כמו כן בדיקות דם כלליות ואולטרסאונד בטן עליונה+תחתונה, תקינים. אלו עוד בדיקות היית ממליץ לעשות? בהתחשב בגיל המבוגר שבו כמה שהבנתי, כל חודש מוריד סיכויים...
 
ד''ר יורם גלעדי  
18:43 17.09.14
רצוי פרופיל הורמונלי בווסת ולהמשיך לנסות...
 
רותי
12:26 10.09.14
אישתי עברה גרידה בשבוע 12 להריון בגלל שלא היה דופק לעובר אחרי הגרידה דיממה מעט ואז עשו אולטראסאונד וניראתה חתיכה נתנו לה כדורים לדימום היא לקחה אותם לפני 4שעות והופיע דימום חלש האם זה תקין אושחייב להיות דימום חזק וגושים במידה והיא תיצטרך עוד גרידה האם יש סיכון מבחינת גרידה 2 והאם נוכל להביא ילד נוסף
 
ד''ר יורם גלעדי  
22:52 14.09.14
צריך להופיע דימום חזק יותר עם פליטת הגוש. במידה ולא היה כזה תוך 24 שעות יש לבצע US חוזר ובמידה ועדיין יש שארית מומלץ גרידה. הפעולה היא בדר'כ קלה עם סיכון מינימלי לסיבוכים. בהצלחה
שלום רב,
אני בת 39
בשנה וחצי מעל 5 הריונות כימיים וזאת לאחר TOP בשבוע 16 בשל מום בלב.
ברקע שני ילדים בריאים.
בבדיקות קרישיות נתגלה פקטור 2 הטרוזיגוטי+ פרוטאין C מעט נמוך והומלץ על מתן קלקסן.
עם הביוץ ואני מקבלת תמיכה של קרינון.
ממתי מומלץ לקחת את הקלקסן? עם לקיחת הקרינון או לאחר בטא חיובית?
תודה :)
 
ד''ר יורם גלעדי  
22:41 14.09.14
מתחילים קלקסן מתשובת הריון חיובית (אלא אם כן קיבלת טיפול הורמונלי כשאז מתחילים טיפול כאשר רמות האסטרוגן גבוהות).
 
סיגלית
12:15 06.09.14
שלום ד"ר,
בת 28, ללא ילדים, בעלת שחלות פוליצסטיות BMI תקין. בעברי 5 הפלות חוזרות, שתי הריונות כימיים, כרגע במהלך הפלה שישית. כל ההפלות מסתיימות בשבועות 5-6 לפני בדיקת דופק. בחלקן יש עובר ובחלקן רק שק, ללא דופק באף אחד מהמקרים. בחלק מן ההריונות הזרקתי פרגניל+סטרואידים+דופסטון+IVIG ואף טיפול לא צלח. אני ובעלי ביצענו בדיקות רבות, כולן יצאו תקינות לרבות, זרע, קרישיות, קריוטיפ, הצלבה, היסטרוסקופיה.
בהיסטרוסקופיה האחרונה (בקודמת הכל תקין) לאחר ההפלות נמצא כי יש יש נקודות אדומות קטנות ברחם, לדברי הרופאה לא מחשיד במיוחד, אולי אנדריומה. לאחר התייעצויות רבות עם רופאת הפיריון הוחלט לנסות IVF, לדעתך סיכויים לניסיון הזה?
כמו כן אשמח לדעת כיצד יכול לקרות מצב של הריון חוץ רחמי ב IVF שהרי מחזירים את העוברים לרחם.
תודה,
סיגלית
 
ד''ר יורם גלעדי  
20:31 07.09.14
IVF מעלה את הסיכוי להרות אך לא משנה את הסיכויים להפלה .
קשה להתייחס לממצא בהיסטרוסקופיה מבלי לראות אותו. ה"נקודות האדומות" יכולות אולי להיות קשורות לאנדומטריוזיס? זיהום כרוני? קשה לדעת ללא היסטולוגיה או תרביות ספציפיות.
אינני יודע כיצד הרית בפעמים הקודמות. האם בטיפול הורמונלי או ספונטני. במידה וקיבלת טיפול להשראת ביוץ יש להתייעץ עם הרופא המטפל לגבי סוג הטיפול . לעיתים שינוי פרוטוקול הטיפול משפר את התוצאות.
לגבי הריון חוץ רחמי, הוא אכן יכול לקרות גם אחרי IVF . במקרים מסויימים יש כנראה "נדידה" של העובר מחלל הרחם לכיוון החצוצרה לאחר ההחזרה מה שמאפשר את השרשתו מחוץ לרחם.
 
סיגלית
20:49 07.09.14
קודם כל תודה על התשובה.
שנית, נכנסתי להריון, בכל המקרים ספונטנית.
לאחר התייעצות עם רופא בכיר באיכילוב המליצו על PGS.
מה דעתך?
 
ד''ר יורם גלעדי  
22:30 14.09.14
אפשרי אך יש לזכור שמדובר ב"יריה באפלה". בכל מקרה - יאפשר לשלול בעיות גנטיות כגורם להפלות.
 
סיגלית
12:29 06.09.14
היי ד"ר,
עוד שאלה..
צילום רחם לא ביצעתי.
כיון שנכנסתי להיריון מס' פעמים האם יש טעם לבקש את הבדיקה הזו?
תודה,
סיגלית
 
ד''ר יורם גלעדי  
20:33 07.09.14
כרגע אין טעם מכיוון שבוצעה היסטרוסקופיה. במידה ובעתיד יהיה קושי בכניסה להריון אחרי מס' טיפולים יהיה כדאי לבצע צילום רחם כדי להדגים את החצוצרות.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  90  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
תרומת ביצית   זרע   שחלות   הפריה חוץ גופית   פריון   גירוי שחלות   הפלות   שאיבת ביציות   רחם   עובר
RSS RSS פורום פוריות נשים, הפלות חוזרות