בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום הריון ולידה

פורום הריון ולידה בניהול רופאים. פורום הריון ולידה בנושאים: הריון, לידה, ניתוח קיסרי, סקירת מערכות, אפידורל, חומצה פולית, צירים, בדיקות הריון, מעקב הריון ועוד.
מנהלי פורום הריון ולידה:
ד''ר אריה לידור
לפרטים נוספים
ד''ר עפר תדמור
לפרטים נוספים
ד''ר איילון לחמן
לפרטים נוספים
ד''ר מאיר פומרנץ
לפרטים נוספים
הריון ראשון היה תקין ילדתי בשבוע 37.2 ....הריון שני שלי שכל ההריון אמרו לי שיש לו מספיק מים והכל בסדר לעובר פתאום התחיל לי חום 39 והתחילו לי הפרשות אדומות וצמרמורות לאחר שבוע הלכתי לרופא כי לא הייתי בארץ אמרו לי מיעוט קיצוני של מי שפיר ויש דופק אישפזו אותי ונתנו לי אנטיביוטיקה לאחר יום בדקו תעובר ולצערי לא היה דופק ועשו לי גרידה ונתנו לי כדורים להוצאת העובר . רציתי לשאול מה הסיבה שלא היה מים ?????אם יום לפני הייתי במיון והכל היה תקין. ומתי אני יוכולה להכנס להריון שוב עברו שבועיים מאז הגרידה????אמרו לי שבהריון הבא אני נחשבת הריון בסיכון ויש לשקול תפר צברי ובדיקת דם לקרשיות למרות שצוור הרחם שלי היה גבוהה וסגור כל ההריון 4.3.
שלום, אני אחרי טיפול ivf בשבוע 7 להריון והטכנאית שבדקה אותי ציינה שהדופק חלש. האם יש קשר לעובדה שיש לי לח"ד נמוך ? מודאגת מאוד
שלום, אני בת 31, שנתיים אחרי לידה שהייתה אחרי טיפולי IVF, סכרת הריון ובשבוע 40 רעלת הריון שבעקבותיה נתנו לי זירוז ללידה.
עכשיו אני לפני חזרה לטיפולים.
לאמא שלי בלידה הראשונה היה גם בסוף ההריון רעלת אך בלידה השניה והשלישית הייתה לה רעלת הריון קשה וילדה בחודש שביעי ובחודש שמיני.
מפחדת שבגלל ההיסטוריה גם לי תהיה שוב רעלת וקשה, האם יש דרך למנוע זאת? (כדורים/ ויטמינים/ תזונה/אחר)
אשמח לכל עצה.
שלום, אני בת 36 נשואה עם 2 בנות. מנסה כבר כשנה להיכנס להריון שלישי ללא הצלחה. לפני 5 חודשים הריון מחוץ לרחם שנספג לבד ללא התערבות. עכשיו מחזור אחרון 6.9.16. מזה שבוע מרגישה בחילות וחולשה. בדיקת דם מהיום תקינה לחלוטין..ביטא 1843. בתחילה שמחתי ממש ואז התחלתי לקרוא וראיתי שזאת ביטא גבוהה לשבוע 3 ושזה יכול להיות הריון מולרי... אודה מאוד לדעתך. האם יכול להיות הריון תקין? מה צריך לבדוק ומתי כדי לוודא שמדובר בהריון תקין ולא בהריון מולרי חלילה
שלום,
בהריון שבוע 39 לפי בדיקת ביוץ
שבוע 38+1 לפי אולטראסאונד שבוצע בשבוע 6 (והוא הקובע).
אתמול נמדד fundal height ע"י הרופאה: 32 ס"מ. נמדד שוב בבית: 33 ס"מ. הבטן משתנה משמעותית במהלך היום וגם מיום ליום, אבל בשום שלב של ההריון לא היתה מאוד גדולה.
בשבוע 36, נמדד (ע"י רופאה אחרת) יותר מ-32 ס"מ, אבל אני לא בטוחה כמה יותר. בכל מקרה היה תקין.
הרופאה (מאתמול) ממליצה על אולטראסאונד לבדוק את מצב השליה כי לדעתה יש חשש שהירידה מעידה על כך שהעובר לא מתפתח היטב, ואם כן, אז צריך לזרז לידה.
תנועות עובר תקינות (אתמול ספרתי 8 תנועות ב-20 דקות) ודופק תקין בדופלר (130).
באולטראסאונד שבוצע בשבוע 32, משקל העובר היה תקין (1.7 גרם), התהפך, ולא נמצא שום ממצא חריג בשליה או בכלל.
אני לא חובבת אסכולת I've done my research, אבל לפי Morse K, Williams A, Gardosi J (December 2009). "Fetal growth screening by fundal height measurement מדידה של 32 ס"מ בשבוע 38 זה אחוזון 5%, כלומר בתחתית הטווח אבל לא ממצא חריג.
בנוסף, צריכה להיות ירידה בגודל הfundal height בגלל כניסה של העובר לאגן בשלב הזה של ההריון, וכאמור, הבטן לא היתה אף פעם גדולה. משקל בתחילת ההריון היה בערך 80 ק"ג, ועליתי 12 ק"ג במהלך ההריון. בנוסף יש לי אגן רחב ולהבנתי זה גם יכול להשפיע על המדידה. אציין שהרבה פעמים מרגישה לחץ באגן, ואפילו מעין תנועות עובר באיזור הפוביס.
הבעיה שלנו בביצוע אולטראסאונד מחוץ לתכנית הביטוחית היא המחיר (כ-500$). מצד שני, אני מאוד לחוצה כבר כמה שבועות (סיוטים שקשורים לעובר, קושי להירדם, מתעוררת באמצע הלילה או מוקדם בבוקר ולא יכולה לחזור לישון), והעניין הזה מחמיר את התחושה הכללית (באובחנתי עם דכאון בנערותי, ואני יודעת שאני בסיכון).
אנחנו מרגישים שהרופאה פועלת לפי פרוטוקול (מבורך), אך עניין המחיר הוא כלל לא שיקול בהמלצה על ביצוע הבדיקה.
מצד שני, יש לדעתנו מספיק הסברים לגודל הקטן שנמדד (מודדות שונות, כניסה של העובר לאגן, אגן רחב...) ובנוסף לא ניכרת מצוקת עובר בשלב זה.

נשמח לקבל חוות דעת נוספת.

תודה!
שלום רב,

בדיקת בטא הכפילה את עצמה כל 48 שעות
עד לבדיקה לפני יומיים
לפני יומיים בטא 2000 היום בטא 3568
האם המשמעות הינה כי ההריון אינו תקין?
בעבר הריון ללא דופק והריון כימי.
אודה לתשובתכם.
היי תאריך ווסת אחרון 20/8/16
בדיקת בטא מאתמול- 5160.61 האם הריון ואם כן איזה שבוע?
תודה
שלום רב,
התחלתי היום שבוע 6 עם רמת hCG 12800
אבל הפרולקטין 1367.
באולטרסאונד היום אין דופק ויש לי דימומים+-הכתמה. קיבלתי מרשם לאנדומטרין, מיקרופירין ובדיקת אולטרס' חוזרת בשבוע הבא.

בעבר הייתה לי היפרפרולקטינמיה אך בשנה האחרונה הערכים היו בנורמה (400-530).
אם הייתה הפרייה, מה ההשלכות של רמות הפרולקטין הגבוהות על ההריון? יתכן שרמת הפרולקטין הגבוהה יכולה להיות הגורם לדימומים ולהפלות החוזרות?

תודה ושבת שלום
לילי
 
ד''ר איילון לחמן  
10:19 26.09.16
שלום.
פרולקטין אינו מוכר כסיבה להפלות חוזרות.מומלץ המשך ברור.
שלום
אני בשבוע 31 (הריון תקין וההרגשה הכללית טובה)
אתמול תקפו אותי בפעם השלישית מזה כחודש כאבים בצד ימין של הבטן התחתונה - הרגשה ממש כאילו ושריר נתפס שם בחוזקה. שכבתי על צד ימין כי זה מה שעזר לי בפעם שעברה אבל הכאב לא עבר במיידי - רק לאחר 20-25 דקות של שכיבה עם כאבים תוך כדי שאני תופסת את האזור ששם כואב לי. אדגיש שלפני 4 ימים זה קרה לי אותו הדבר בעבודה ולא יכולתי לשבת או לעמוד ופשוט נשכבתי על הרצפה בעבודה עד שהכאב עבר. לאחר מכן הלכתי למוקד ושם עשו לי בדיקות מקיפות - בדקו את צוואר הרחם וביצעו מוניטור (לא היו צירים) והכל היה תקין.
אחזור למה שקרה לי אתמול - לאחר שהכאבים בצד ימין עברו החלו לי כמו כאבי מחזור שבאו והלכו (לא הרבה) ולאחר מכן כאבים חזקים בגב תחתון. לאחר שביצעתי מס' תרגילים לשחרור בסוף זה עבר ונרדמתי
עוד דבר חשוב לפרוטוקול - אני מרגישה כל הזמן תנועות עובר. אדרבא - כאשר יש לי כאב בצד ימין העובר ממש משתולל לי בבטן.
אני רק רוצה לדעת שהכל תקין - בזמן הכאב קשה לי במיידי להתפנות למוקד או מיון מאחר ואני פשוט לא יכולה לזוז ומתפתלת במיטה.

אשמח לתגובה
תודה רבה !
שלום.
קימים הסברים רבים לכאבים. ממליץ שתגשי לרופאך תבצעי בדיקות דם ועל קול ואז נוכל יותר לאבחן את סיבת הכאב ,או לפחות לשלול בעיה רצינית.
 
אני
09:02 25.09.16
כבר שלושה ימים עם כאבים בגב תחתון שבאים והולכים, מדי פעם נלוות דקירות בבטן תחתונה, לא עובר כשאני שוכבת.
שתיתי הרבה מים (2 וחצי ליטר ביום לפחות) אז אני לא מיובשת
האם הגיוני ונורמאלי לשלב זה של ההריון?
בהריון הקודם אובחנה התקצרות צוואר בשבוע 30 וילדתי בשבוע 34
 
ד''ר איילון לחמן  
10:15 26.09.16
שלום.
מבקש שתגשי לרופאך להיבדק,למצוא ההסבר להרגשתך ולטפל בהתאם.
אני עם טבעת. יש איחור של שבועיים. בדיקת beta מראה >1.20. מה זה אומר?
שלום. ת
תוצאה של מתחת ל-5 נחשבת שלילית.
 
מוריה
14:16 19.09.16
היי ד"ר, קיבלתי וסת אחרונה בתאריך 16.8 עשיתי בדיקת דם הריון ב11.9 עשיתי אולטרסאונד ב13.9 והיה נראה שעדיין לא היה ביוץ וזקיקים קטנים משתי הצדדים והייתה ציסטה בשחלה 41 מ"מ ועד עכשיו 19.9 לא קיבלתי וסת מה זה יכול להיות?,יש סיכוי שיש הריון?
הייתה שלילית
 
ד''ר איילון לחמן  
10:13 26.09.16
שלום.
אם טרם קיבלת מחזור ועדין הבדיקות שליליות. יתכן והכיסית השחלתית היא הבעיה. אנא פני לבדיקה.
אשיתי אלרגית לפניצילין ונמצאת בשבוע 31, הגענו למיון בשל חום ושלשולים ונתנו לה ונקומיצין, הכל היה בסדר עד שבאחת הפעמים ששמו את העירוי האחות שמה את זה בקצב מאוד מהיר. עקב כך אשתי קבלה את תסמונת האיש האדום (red man syndrom)
רק כעבור כשעה היא חזרה לעצמה. במוניטור במהלך ההתקפה העובר היה נראה תקין עם האטה קטנה (בין 108 ל120)
השאלה שלי האם תסמונת זו עלולה לפגוע בצורה כלשהי בעובר?
הי, אני בשבוע 20 להריון. השבוע חליתי בוירוס שכלל שיעול, חום נמוך מאוד, נזלת, קצת כאבי ראש בהתחלה ובעיקר חולשה כללית. נמשך כ- 3-4 ימים. מבדיקות דם שעשיתי במהלך ההריון אני יודעת שטרם נדברתי בטוקסופלזמה. האם לאור הוירוס שהיה לי עלי להיבדק שוב? במידה וכן- מה רמת הדחיפות?
תודה!
שלום, בימים האחרונים הבטן שלי נהייתה קצת ורודה-אדמדמה באזור בעיקר איפה שאני מרגישה את העובר. הבטן קצת רגישה אבל מעבר לזה אין תופעות מיוחדות. האם זה מצריך בדיקה מיידית?
שלום אני לוקחת גלולות למניעת הריון ופספסתי אחת..
בבוקר התחילו דימומים כמו של מחזור רגיל אבל בכמות ממש גדולה ומלויים בכאבים נוראיים והתכווצויות שלא היו בעבר..
ממה זה יכול להיות?? יכול להיות הריון שלא צלח והפלה טבעית??
בתחילת ההריון (שבוע שלישי לערך) נטלתי יומיים תוסף של בי 12 פלוס המכיל 1200 מק"ג בי 12 וחומצה פולית 400 מק"ג. מאז עברתי לפרנטל. האם כמות הבי 12 שנטלתי מסוכנת? תודה
שלום רב ,
בן שלי נולד עם הרחבת אגני כיליה חמורה
ונותח בגיל 1.5 .
כיום אני בהריון שני עם בת ולאור ההיסטוריה במעקב של כליות ודרכי השתן. בשבוע 24 בסקירה מורחבת אגן כיליה שמאל 5 מ"מ ללא הרחבת גביעים פרנכימה כילייתית שמורה , צד ימין תקין . היום שבוע 31 בסקירה מכוונת אגן
כיליה שמאל 7.2 ממ ללא הרחבת גביעים פרנכימה שמורה .
ההאם זה נחשב שיש החמרה בין שתי הבדיקות ? והאם זה מעיד שההרחבה גדלה?
האם יש עדיין סיכוי שממצא בסדר גודל כזה יסתדר מעצמו ? בשלב זה הומלץ לי על סקירה נוספת בשבוע 36 ובדיקה של דרכי השתן לאחר הלידה , האם נדרש מעקב תכוף יותר או טיפול נוסף כלשהו ?
המון תודה
 
ליאת
19:35 20.09.16
שלום רב ... אני בשבוע 36.2 ועשיתי היום מעקב גדילה ... עד היום כל התוצאות היו כמעט זהות לאותו השבוע ..... היום עשיתי בדיקה ויצא :
bpd 86 מ"מ מתאים לשבוע 34.6
head cir 314 מ"מ מתאים ל 35.1
ab.cir 293 מתאים 33.2
הערכת משקל 2437 אחוזון 34 .....

השאלה שלי מה קרה פתאום נפתח פער ??? והאם יש סיבה לדאגה ??גם המי שפיר 5-25 22afi זה נחשב ריבוי ???
שלום אני בהיריון בשבוע 27. בחודש פברואר כחודש לפני הכניסה להיריון ביצעתי בדיקות דם . בדיקת rubella ab lgg שיצאה positiv . בחודש מאי ביצעתי בדיקת דם נוספת שבה מדד הבדיקה הזאת יצא 23.8 , החודש ביצעתי שוב את הבדיקה והתוצאה יצאה positiv . הרופאת נשים אמרה לי היום שהיא מודאגת מהעובדה שבחודש מאי יצא מדד נמוך והחודש יצא חיובי , לאחר כמה שעות היא התקשרה ומסרה שבגלל שהבדיקה הראשונה בפברואר יצאה גם היא חיובית אני יכולה להירגע ושהכל בסדר. ממנה לא כל כך הצלחתי להבין מה אומרים השיינוים במדדים ?מה הביא לשינוי? ושאלה נוספת היא האם באמת אני מחוסנת לחלוטין ואין לי מה לדאוג?
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  1310  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
ניתוח קיסרי   סקירת מערכות   אפידורל   חומצה פולית   מעקב הריון   הריון   לידה   הפריה
RSS RSS פורום הריון ולידה