בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים תזונה נכונה, דיאטה, הרזיה»פורום ניתוחי קיצור קיבה-השמנה חולנית
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום ניתוחי קיצור קיבה-השמנה חולנית עמוד 8

פורום ניתוחי קיצור קיבה-השמנה חולנית מיועד לאנשים החושבים על ניתוחי קיצור קיבה בשל השמנת יתר חולנית. כאן אפשר להתייעץ בנושא קיצור קיבה, ניתוחי קיצור קיבה, ניתוח בריאטרי, BMI, ניתוח הרזיה, ניתוח שרוול, מעקף קיבה, ניתוח טבעת, השמנת יתר ועוד
מנהלי פורום ניתוחי קיצור קיבה-השמנה חולנית:
פרופ' אחמד מחג'נה
לפרטים נוספים
הילה כהן
לפרטים נוספים
ד''ר דוד גויטיין
לפרטים נוספים
שולה זק
לפרטים נוספים
 
כיסוי לניתוחים
 
ניתוחי קיצור קיבה; טבעת, מעקף קיבה ושרוול קיבה מוכרים כניתוחים מצילי חיים, כלולים בסל הבריאות ומבוצעים במערכת הציבורית ללא עלות כספית למי שעומד בקריטריונים. במערכת הפרטית העלות שונה ומשתנה.

היי שמי ארבל בת 25 מחיפה.עברתי ניתוח לפני 5.5 שנים אצל ד"ר עסליה ניתוח שרוול משקל התחלתי שלי היה 138 קג סבלתי מיתר לחץ דם וBMI של 42.5 .הורדתי במשקל 50 קג אך לפני שנתיים עליתי שוב במשרל וכיום אני שוקלת 120 . סובלת מלחץ דם גבוה.הייתי אצל דר עסליה לפני שנה עם צילום קיבה ובדיקות דם והוא המליץ על מעקף קיבה כששלחתי דרך הקופה שלי "כללית" לא אושר הניתוח למרות שאני עומדת בכל הקריטריונים. היום שנה אחרי אני שוב רוצה ללכת לרופא אך מפחדת שאעשה את הבדיקות שוב ולא יאשרו לי.מה הסיבה שלא אישרו לפני שנה גם הקיבה הורחבה גם עליתי במשקל והbmi עמד בקריטריון וגם סובלת מלחץ דם גבוה.אשמח לעזרה כי הפעם אני לא אוותר ולא אתייאש המכתב של הרופא עוד אצלי מלפני שנה!!! תודה רבה רבה על העזרה והסבלנות לקרוא
 
קובי בלאיש
16:24 23.01.14
שלום לך,
השאלה לאן הלכת לד"ר עסליה, לרמב"ם או לאסותא?
כי אם זה לרמב"ם, אז כללית עושה בעיות היא לא מאשרת ניתוחים ברמב"ם, אלא רק בכרמל, כי רמב"ם הוא לא בי"ח של הקופה וכרמל כן.
אבל אל תתייאשי, תלחמי בהם בלי שום היסוסים, הם צריכים אותך יותר ממה שאת צריכה אותם, ותאמיני לי אני מדבר מניסיון.
כי לי הם עשו אותו הדבר, אני עברתי ניתוח שרוול קיבה לפני שבוע וחצי בערך, ב-13/1/14, בבי"ח רמב"ם, אצל פרופ' מחאג'נה.
גם לי הם עשו בעיות ובהתחלה הם לא אישרו לי את הניתוח ברמב"ם, נלחמתי בהם בלי היסוסים ובלי לוותר להם ובסוף הם אישרו לי את הניתוח ברמב"ם.
והיום שבוע וחצי אחרי, אני לא מצטער שנלחמתי בהם, כי היום אני בטוח במיליון אחוז שלא טעיתי בכלל כשהתעקשתי לעבור את הניתוח הזה אצל פרופ' מחאג'נה ברמב"ם.
אל תתייאשי, תלחמי בהם, הם (קופ"ח כללית) צריכים אותך יותר ממה שאת צריכה אותם.
 
ארבל
16:35 23.01.14
אם זה חלק מסל התרופות למה לעזאזל זה מפריע להם אם בן אדם עומד בקריטריונים וכבר עברתי את הניתוח לפני 5.5 שנים והרופא עצמו המליץ על כך אז למה???זה מייאש את הבן אדם.אפילו הצבא אישר לאחי אז למה הם לא???
 
קובי בלאיש
18:13 23.01.14
שאלה טובה, שגם אני נאלצתי לשאול אותה,
להערכתי, בגלל שברמב"ם זה עולה להם יותר בגלל שרמב"ם הוא בי"ח ממשלתי ולא של כללית. אם הם כבר אישרו לך בעבר לעבור את הניתוח הזה בבי"ח רמב"ם אצל ד"ר עסליה, אז הם חייבים לאשר לך את זה גם עכשיו, תלחמי בהם בעניין הזה,
בטיעון של רצף טיפולי, תאמרי להם שכבר עברת את הניתוח הזה בעבר אצל ד"ר עסליה, ואת לא רוצה להחליף רופא ואת רוצה להמשיך להיות מטופלת אצלו גם הפעם, וע"פ חוק הם חייבים לאשר לך את זה בגלל מה שנקרא רצף טיפולי.
בקופת חולים כללית, יש מחלקה שנקראת פניות הציבור, תפני אליהם ותספרי להם את המקרה שלך, ותאמרי להם שאת עברת את הניתוח הזה בעבר אצל ד"ר עסליה ברמב"ם, ושכל השנים האלה היית במעקב אצלו, ושעכשיו בגלל מה שקרה לך הוא ממליץ לך לעבור עוד ניתוח, ושאת רוצה להמשיך להיות מטופלת אצלו ולא רוצה לעבור עכשיו לרופא אחר, אני מאמין שהם יעזרו לך ויפתרו לך את הבעיה.
לי הם עזרו ופתרו לי את הבעיה הזאת.
 
ארבל
18:30 23.01.14
תודה רבה רבה קובי אעדכן אותך בהמשך על התהליך שלי.השאלה האם רלוונטי הביקור שעשיתי אצלו לפני שנתיים עם המלצה לניתוח. או האם לעשות מחדש בדיקות?
 
קובי בלאיש
19:18 23.01.14
להערכתי תצטרכי להתחיל הכל מחדש,
שוב ליצור קשר עם ד"ר עסליה, לעשות שוב מחדש את כל הבדיקות שהוא יבקש ממך, כי שנתיים זה כבר יתור מדי ולא רלוונטי, ואז שוב לפנות לכללית, ואם גם הפעם הם לא יאשרו לך, וסביר להניח שזה מה שיקרה, אז תעשי את מה שאמרתי לך, ותפני לפניות הציבור.
בהצלחה, :-)
 
פרופ' אחמד מחג'נה  
13:31 24.01.14
מחזק את כל מה שקובי אמר. אין סיבה לא לאשר את הניתוח.
תגשי לקופה ותבקשי התחייבות
בהצלחה
שלום פרופ',
ביום שישי שעבר כשהשתחררתי מבית החולים אתה לא היית, ולא היית לי ההזדמנות להודות לך פרופ'. אז אני רוצה להודות לך פרופ' על כל מה שעשית בשבילי ועל זה שהכל הלך חלק ובלי שום כל בעיה, ברוך השם עד עכשיו, תודה.
אחרי מה ששמעתי מחולים שם במחלקה, אני רוצה לומר לך פרופ', שהיום אני בטוח במיליון אחוז שצדקתי ולא טעיתי בכלל, כשהתעקשתי להיות מנותח אצלך, ואני בטוח שחיי היו בידיים הטובות ביותר, אז שוב תודה.
נ.ב.
פרופ', כשהשתחררתי האחות ששחררה אותי לא כל כך ידעה להגיד לי מה קורה עם הסיכות של הניתוח, וכשהקשתי עליה בשאלה אז היא אמרה לי שכשאני אגיע לביקורת ברמב"ם ב-29/1/14, אולי אז יורידו לי אותם, השאלה שלי פרופ', האם זה לא הרבה זמן שבועיים ויומיים אחרי הניתוח להישאר עם הסיכות?
 
פרופ' אחמד מחג'נה  
22:49 26.01.14
שלום קובי,
שמחתי להיות לך לעזר. שמחתי שהכול הלך חלק. מגיע לך.
לגבי הסיכות - אפשר להוריד אותם בקופ"ח כעבור שבוע מהניתוח.
בהצלחה
 
שולה זק  
09:13 24.01.14
אני מבינה את תסכולך. ראשית צריך לברר למה נכשל ניתוח השרוול? זה לא פיתרון כל כמה שנים לעבור ניתוח. הניתוח הוא כלי/אמצעי . בכדי להצליח את צריכה לשנות הרגלי אכילה ואורח חיים.
לפני שאת פונה לניתוח נוסף. הייתי ממליצה בחום לפנות לדיאטנית בריאטרית. להגיע אליה עם כל בדיקות הדם ויחד להרכיב תפריט מאוזן אותו תאמצי. תשלבי פעילות גופנית ואף מומלץ לקחת חלק בקבוצת תמיכה. תנסי להשמיש את הניתוח הקיים. גם אם תעברי ניתוח חוזר והפעם מעקף קיבה - אם לא תשני רגלי אכילה, אורח חיים ומעקב של דיאטנית....הכשלון בפתח.
לגבי זכאות וקריטריונים. אם יש לך המלצה של רופא על ניתוח חוזר ואני מניחה שאת עומדת בקריטריונים הקופה תאשר לך את הניתוח בנסגרת מרכז רפואי שאיתו האזור שלך עובד. אם רמבם לא נמצא ברשימת בתי החולים איתו הקופה באזורך חתומה לא תקבלי אליהם התחייבות אלא לבית חולים שכן חתום איתם.
אם יש לך פלטינום את יכולה לבחור מנתח שחתום איתם תמורת השתתפות עצמית.
בהצלחה
 
ארבל
01:00 25.01.14
א.הייתי אצל דיאטנית ועשיתי בדיקות מקיפות ורק אחר כך הגעתי לפרופסור עסליה
ב.הקןפה שלי אישרה לי בפעם הראשונה למה שלא תאשר בפעם השנייה אם אני עומדת בקריטריונים?
 
שולה זק  
13:03 25.01.14
אישרה לך לרמבם?
או קיבלת אישור עקרוני ועברת במרכז פרטי אלישע או אסותא ושילמת השתתפות עצמית
 
ארבל
20:06 25.01.14
אישרה לרמבם
 
ניסים
12:47 26.01.14
אני רוצה לבקש ממך משהו ,

אם תוכלי לשטף אותנו המנותחים במה שעבר עליך בשנים האלו ,קצת יותר לעומק
למה עלית ? מה לא עשית נכון ? זה יעזור מאוד להרבה אנשים

נאחל לך בהצלחה בכל אשר תעשי !

ניסים
 
אורית
23:04 21.03.14
הי את צריכה לבדוק מדוע לא אישרו לך מאיזו בחינה ללכת לקבל תשובות זה זכות שלך דבר שני את לא הראשונה שאני שומעת את זה שאלה אליך עשית תניתוח לפני חמש שנים איך ומדוע לא הצלחת לשמור קיבלת מתנה מדוע הרסת את זה אני חושבת שקודם תעשי שינוי בראש שלך זה מה שקופת חולים חושבת ככה עם לא עשית לשינוי הזה כשעברת תניתוח איזה טעם יש לך לעבור שוב. שבי עם עצמך תעשי קצת חושבים ניתוח זה לא משחק ילדים שהיה לך שבת שלום והמוח בהצלחה
 
לימור
16:42 18.03.14
שלום

שמי לימור ובתחילת אפריל אני עוברת ניתוח בברך להוצאת גידול שפיר , הניתוח מבוצע תחת הרדמה כללית, ברצוני לדעת האם המרדים מחייב לפתוח את הטבעת לפני הניתוח? ואם כן לכמה סיסי? חשוב לציין שקבעתי תור לפתיחת הטבעת אבל ממש בקטנה כי כיום אני נמצאת במצב שלא יכולה לשתות ולאכול , במשך ארבעת החודשים האחרונים ירדתי 35 קילו שזהו קצב מאוד מהיר
 
שולה זק  
16:08 20.03.14
 
פרופ' אחמד מחג'נה  
08:57 21.03.14
ירידה של 35 ק"ג בארבעה חודשים... טבעת סגורה לגמרי עד כדי שפציינט אינו מסוגל לשתות ולאכול - זהו מצב קיצוני ולא בריא.
את צריכה לפנות למנתח שלך ולהסדיר את העניין
בהצלחה
 
לימור
10:41 21.03.14
היי

פרופסור מחאג'נה לא ענית לי על שאלתי לגבי ניתוח בהרדמה כללית האם חייבים לפתוח את הטבעת ? יש לי עוד שאלה , האם וקט זהו הצילום היחידי שבו אפשר לראות את מצבה של הטבעת או שישנו צילום רנטגן אחר שניתן לבצע ללא שתיית חומר , כי נראה לי שזה יהיה בעייתי עבורי
שלום
השבוע הייתי אצל הרופא המנתח והוא הציע לי לעבור מעקף תרסריון. קראתי מאמרים אך הייתי רוצה לשמוע מאנשים שעברו את הניתוח. איך הם מרגישים? תפעות לוואי? האם זה היה שווה ?
בבקשה כמב שיותר מידע יסייע לי יותר לבחור איזה ניתוח לעשות.
המון תודה
 
אולגה
 
19:30 11.03.14
אני שנה וארבעה חודשים לאחר מעקף תריסריון גובה 1.70 משקל התחלתי 118 קג בניתוח 109.900 היום 63 קג אשמח לשתף בחוויות.
 
יונית
20:40 11.03.14
קודם כל את נראית נפלא!
מה שמעניין אותי זה התופעות לוואי. כי שמעתי המון דברים
והתופעות לוואי מאד מפחידות אותי. אשמח אם תוכלי לשתף ולספר כמה שיותר
לגבי זה ואיך עברת את השנה הראשונה כמה כדורים את לוקחת ביום וכדומה
המון תודה שענית לי :)
 
אולגה
04:16 19.03.14
ממי תסתכלי בשאלות נפוצות הסטטוס שלי ארוך ומפרט הוכנס לשם פשוט אני רושמת מהטלפון וזה הרבה לרשום.
 
לילוש
19:34 15.03.14
תמיד כיף לראות את התמונות שלך אולגה. תגידי את עדיין עושה ספורט? איך את שומרת על ההשגים? מה קורה באירועים למשל? אשמח לשמוע ולהמשיך לראות אותך!
 
אולגה
 
04:20 19.03.14
גם אותך מאוד אוהבת לתצפת מזמן לא שמת תמונות.אז ככה אני נמנעת כמעט תמיד מדברים שעושים לי רע כמו כמויות של סוגר בצקים כגון בורקסים גחנון זיוות. .ופיצות.לא אוכלת כמעט מטוגן. .אני יורדת עדיין אך לאט,ואין מרוצה ממני. . .ברור שהתופעות לוואי תמיד איתי ובגלל מחסור בספיגה שותה המון כדורי ויטמינים. .
 
יעקב
19:07 03.03.14
שאלה לרופאים

עברתי ועדה בריאטרית במדיקל סנטר ...יש לי פלאטינום .
כאשר היתחלתי את התהליך הBMI שלי היה 35.6 +דום נשימה מאובחן במעבדת שינה ..+לתץ דם גבוהה 150\107 +כלורסטרול .220
קיבלתי הפניה לניתוח בריאטרי .
היגעתי לוועדה לאחר כ3 חודשים בזמן הזה ירדתי במישקל ל33 BMI

כמו כן אני סובל מכאבי ברכיים +כאבים בכפות הרגליים יש לי הפניה של רופא אורטופדי הממליץ לרדת במישקל .

התור לניתוח נקבע לתאריך 13 למרץ .
להפתעתי הועדה הבריאטרית טרם החליטה לאשר לי את הניתוח ובימקום זה החליטו להפנות אותי לועדת חריגים ועל פניוו נראה שאני עומד להחמיץ את התור לניתוח ...
מה הסיכוי שיאשרו לי את הניתוח ...???
ברצוני לציין שהמישקל שלי מיתנדנד ולא קבוע ...עולה ויורד
במידה ולא אקבל אישור איזה כלים עומדים לרשותי על מנת לערער על החלטת הוועדה .???????
ברצוני לציין שעודף המישקל אינו גדול אבל מכביד עלי וגורם לי לכאבים במקומות שונים בגוף ולכן אינני יכול לעשות כל פעילות ספורטיבית
אני ממש מרגיש כאילו מוגבל ונכה
תודה לכל מי שיתן עיצה מועילה
יעקב
 
יעקב
19:25 03.03.14
שאלה נוספת

האים להמלצה של אורטופד על ירידה במישקל עקב כאבים במיפרקים השונים
נחשבת לגורם משמעותי בהחלטה על ביצוע ניתוח בריאטרי ...????
 
שולה זק  
11:03 04.03.14
ההתיחסות של הועדה צריכה להיות לאבחנה הראשונה BMI 35.6 ומחלות הרקע, אם הבאת אישורים רפואיים שאתה מטופל.
יש לודא עם הרופא למה הופנית לועדת חריגים ואם אכן אתה עומד בקריטריונים לניתוח מבחינה רפואית
 
יעקב
11:53 04.03.14
בהחלט לכל מחלת רקע יש אישור או מסמך המאשש את קיומה ...

האים הועדה חייבת לנמק בפני מדוע היא מפנה אותי לועדת חריגים ????

למעשה דאגתי להביא לועדה את כל האישורים הנדרשים
 
שולה זק  
18:16 04.03.14
מוזר לי שמפנים אותך לוועדת חריגים אם יש לך אישורים רפואיים לכל מחלה.
תבקש את התערבותו של הרופא המטפל על מנת לקבל את האישור לפני מועד הניתוח.
לחילו]פין תפנה למדיקל סנטר ותבקש את התערבות המנתח לזרור קבלת האישור בהצלחה
 
יעקב
19:05 04.03.14
היי שולה

היום דיברתי עם הועדה במדיקל סנטר נאמר לי שועדת החריגים היא פנימית
כלומר הם דנים בינם לבין עצמם ....(לא ברור לי למה )

במידה והם ידחו את הניתוח הם ינמקו בפני .

נראה לי כרגע על פניוו שזה רק תרוץ על מנת לחכות לרגע האחרון עד שאני אפגש עם הרופא המרדים .
ביום א יש לי פגישה עם רופא מרדים .
אני כבר דאגתי לעשות שרירים אל מול הוועדה וכבר פניתי באופן מקוון לרופא המחוזי על מנת לקבל אישור
הרופא המחוזי קיבל את כל המסמכים המאשרים את מחלות הרקע .

...דאגתי לעדכן את הוועדה שבמידה והם יערימו קשיים אני עשוי לערער על החלטתם אצל הרופא המחוזי .
ביום ראשון אהיה במדיקל סנטר וסביר להניח שאפגש עם המנתח ואני איישם את עצתך .
 
שולה זק  
19:06 04.03.14
מקווה שהכל יהיה בסדר בהצלחה
 
יעקב
18:51 05.03.14
היי שולה

שאלה לי אלייך
הועדה הבריאטרית מיתיחסת אל המקרה שלי כאל "בעיה בטיפול " כלומר לא קיבלתי עדיין תשובה שלילית ...אלא שהמצב שלי כרגע מוגדר "כבעיה בטיפול "

הועדה שלחה אותי להיות תחת מעקב של דיאטנית בריאטרית במשך כחודשיים..
וביצעתי כל מה שהועדה ביקשה כלומר הייתי צריך להביא גם אישורים שונים כמו בדיקת מעבדת שינה וגם אישור מפסיכאטר על מנת לשלול שאני תחת טיפול תרופתי.

היות והניתוח שלי מתוזמן לתאריך 13 למרץ זמני קצר לא רוצה לפספס את המועד .
פניתי לרופא מחוזי עם כל הניירת המיתבקשת על מנת לקבל את אישורו לניתוח .
כי יש לי קרטריונים ואינדקציה לניתוח (BMI 35.6 בנוסף 3 מחלות רקע נילוות מגובות במיסמכים המאשרים את קיומן )
שאלתי היא
מה ההבדל בין קבלת אישור מרופא מחוזי לביצוע ניתוח לבין פניה לועדת ערער...???
יש לציין שלא קיבלתי תשובה שלילית סביר להניח שזה בגלל מחלות הרקע אבל טרם קיבלתי גם תשובה חיובית
 
פרופ' אחמד מחג'נה  
18:14 15.03.14
שלום יעקב,
התחלת את התהליך עם BMI מעל 35 יחד עם 3 מחלות נלוות. לפי חוזר משרד הבריאות אתה באנדיקציה לניתוח.
צריך לספק לוועדה הבריאטרית את המכתב של הרופא שהתחיל אתך את התהליך ואשר מציין את ה BMI.
לא נראה לי שהועדה תדחה אותך.
בהצלחה
 
יעקב זיתון
16:07 17.03.14
תודה לפרופסור אחמד מחג"נה כבר העברתי את תגובתך לרופא המשפחה .
יעקב
 
סיגל
13:44 13.03.14
אני לאחר ניתוח שרוול כבר 9 חודשים וחצי .ירדתי טוב במשקל .רמת הברזל שלי נמוכה בבדיקות דם אחרונות .16 IRON.אני לוקחת כדורי ברזל ואני לא מצליחה לעלות את רמת ברזל ולכן אני חשה חולשה כללית .נאמר לי שכדור מולטי ויטמין סותר את כדורי ברזל .אודה לרופאים שיוכלו לענות לי איך בדיוק לקחת כדור ברזל .תודה
 
שולה זק  
19:36 16.03.14
 
דנה
12:29 16.03.14
אני בת 21 עם bmi 28 וברוך ה׳ ל״ד וכל המחלות שמאשרות ניתוח קיצור אין לי.. יחד עם זאת שום דיאטה כבר לא עוזרת לי אני באמת שרויה בדיכאון למה אני צריכה עכשיו לפתוח שולחן לאכול ולאכול עד שאגיע לbmi המתאים?!?! מה כבר ביקשתי?! לרדת20-30 קג?!? זה ממש לא פייר!!
בכלמקרה, אם מישהו מכיר רופא שמנתח באופן פרטי ויוכל לעזור לי בעניין ממש אשמח!!
 
שולה זק  
19:34 16.03.14
הניתוח הוא ניתוח בריאות ולא קוסמטי. עם BMI 28 לא צריך לרדת 30 קילו....זה כבר תת משקל ואנורקסיה..
יש קריטריונים ברורים שקבע אירגון הבריאות העולמי. גשי לתזונאית ושני הרגלי אכילה. אני משוכנעת שתשיגי גם בריאות וגם ירידה במשקל.
בהצלחה
 
יעקב
20:57 12.03.14
שלחתי בקשה לניתוח בריאטרי ואושרתי על ידי ממבט
שזה הגוף הגבוהה ביותר בקופת חולים המאשר ניתוחים

משהוא יכול להסביר מה היחס בין ממבט לועדה בריאטרית ???

BMI 35 +שלוש מחלות רקע

טרם קיבלתי את אישור הועדה בגלל שבבדיקת הועדה הBMI שלי היה 33 אולם בתיק הרפואי ובהפניה הBMI הוא 35 ....לקח 4 חודשים להגיע לוועדה מהיום שקיבלתי את ההפניה ירדתי מעט על מנת לשחרר לחץ בגב תחתון

מה קורה במקרה כזה בו הממבט מאשר את הניתוח והועדה הבריאטרית טרם אישרה את הניתוח ????
אחותי עברה ניתוח טבעת לפני שלש שנים מאז עברה תיקון טבעת , וממש לפני שבוע (3 שנים מנסה לרדת במישקל עם טבעת ללא הצלחה)ניתגלה בצילום ושט קיבה שהטבעת ניכנסה לקיבה והאוכל עושה מעקף וארוזיה סביב הטבעת ולא חוזר את הטבעת, הרופא אמר קרע בקיבה ושהטבעת ניכנסה פנימה.
לדבריו צריך להוציא הטבעת לגמרי ולתת לקיבה לנוח חצי שנה ורק אז ניתוח טבעת נוסף, אחותי 130 ק"ג.
אשמח לשמוע מה דעתך בנוא? כמה זה דחוף? מה נכון לעשות? האם זה ניתוח גדול ומסוכן?האם אחרי חצי שנה מומלץ להורדת מישקל שוב טבעת? אם לא מה כן?
מזה גסטרוסקופיה שניתבקשה לעשות דחוף? מה אמורים לגלות בבדיקה הטרום ניתוחית הזו
 
הילה כהן  
15:56 06.03.14
 
שולה זק  
13:54 07.03.14
עד שהרופאים יענו.
כבר היו בפורום מקרים דומים. היה צורך בהוצאת הטבעת. המתנה של כמה חודשים להבראה של האזור ואחר כך ניתוח חוזר. עד כמה שזכור לי לא טבעת.
 
פרופ' אחמד מחג'נה  
22:08 11.03.14
שלום רב,
טבעת אשר חדרה את הקיבה דינה הוצאה כמה שיותר מהר.
צריך לבצע גסטרוסקופיה באם הטבעת חדרה יותר משני שליש ההיקף, ניתן להוציאה בגסטרוסקופיה. יש מרכזים שיודעים לעשות זאת.
לאחר מכן לחכות וההמלצה היא לבצע ניתוח מעקף תריסריון ולא שרוול או מעקף קיבה. בניתוח מעקף תריסריון לא מתעסקים עם האיזור הפגוע איפה הטבעת חדרה.
בהצלחה
שלום.
אני בן 41, סוכרתי מזה כ-12 שנים ובעל עודף משקל.
החלטתי יחד עם האנדוקרינולוגית שלי על ניתוח קיצור קיבה (כנראה מעקף קיבה). קיבלתי ממנה הפניה למנתח (דר' עסליה ברמב"ם), והיא נתנה לי גם לעשות בדיקת קורטיזול בדם ואמרה לי שאתה אני צריך להגיע למנתח לפגישה הראשונה.
עם זאת במזכירות אמרו לי לאחר מכן שכדאי לי כבר קודם לכן לעשות מיני בדיקות אחרות (ו.ק.ת, פסיכיאטר, דיאטנית, כיס מרה וכד').
האם זה חיוני לעשות את כל הבדיקות הללו לפני שנפגשים עם המנתח לראשונה, או שניתן לעשות אותם גם אח"כ? הפגישה עם המנתח היא עוד 3 חודשים ואיני יודע אם אספיק לקבל הפניות ולבצע את כולן בסד הזמן הזה...
בתודה,
חיים
 
סיגל
11:32 05.03.14
אני לאחר ניתוח שרוול 9 חודשים מרגישה טוב .אני נהנית להסתכל על עצמי.אני בתחושה שאני מסוחררת מעצמי .נהנית להסתכל על עצמי במראה ומצדי אם היה אפשר כלכלית הייתי מבלה כל היום בחנויות ומודדת בגדים חדשים ו וקונה בל סוף .זהו שאני לא יודעת להבין את תחושה הזאת ללהתבונן עלי ולהנות מעצמי .זהו שהרבה שנים כל כך לא אהבתי את עצמי .שלא שמרתי עלי מבחינת משקל ומבינה בריאותית. התעלמתי מהרגשות שלי ומהתחושות שלי אלו תחושות חדשות וזרות . לי הענין שלהרגיש טוב עם עצמך ועם גוף שלך זר לי.אשמח לדעת אם למישהו שעבר ניתוח קיצור קיבה מבין על מה אני מדברת .סליחה על חפירות תודה
 
הילה כהן  
15:53 06.03.14
דימוי הגוף לאור השינויים המהירים שחלים בגופך הוא אחד הנושאים שחשוב לעבד אחרי הניתוח , לשם כך תוכלי להתייעץ עם פסיכולוגית בריאטרית. או פסיכולוג/ית שמתמחים באכילה דרך קופת החולים
בהצלחה
 
שולה זק  
13:56 07.03.14
המראה שלנו לאחר הירידה במשקל הוא מס ערך מוסף, לבריאות שקיבלנו.
מותר להנות ולהתלהב ולקבל אנדרלין להמשיך ולהתמיד
 
לילוש
10:58 08.03.14
כמובן שזה מוכר. אני לא הסתכלתי בראי הרבה מאוד זמן - מה כבר יש לראות? זה לא עיניין של אסתטיקה אני קניתי בגדים יפים גם במידות גדולות. אני חושבת היום שזה עינניין של להרגיש לא טוב עם עצמך ואז להתעלם מעצמך - גם פיזית וגם נפשית. לכן צריך להוקיר את המתנה שקבלנו. בהצלחה.
 
עינבר
19:00 09.03.14
שלום
אני עוד כמה ימים חמישה חודשים לאחר הניתוח (שרוול) הורדתי כבר 44 קילו.

תשמעי אני אגיד את זה הכי פשוט....אני עףףףף על עצמי במראה,אני לפעמים נתקע שם ולא בקטע של להשוויץ או כל דבר אחר אני פשוט סוף סוף.....פעם אחת בחיים שלי יכול להסתכל בראי ולהגיד וואלה אני אוהב את מה שאני רואה וגאה בדרך שבחרתי ללכת ולעצור את המחלה הזאת.

יצא לי להכנס לחנות בגדים ואמרתי לעצמי (בצחוק) שיט.....הכול מתאים לי עכשיו/לא צריך לשאול אם יש מידה גדולה יותר P:

אני עוד בשלבים שצריך לגלות את עצמי מחדש.
בגדול מה שאני רוצה להגיד שאני מבין אותך לגמרי ואני מבסוט שאת מאושרת
( גם אני מרגיש ככה לגביי) שהיה לך כמה שיותר בהצלחה בהמשך הדרך.
בנוסף התלהבתי שקראתי מה שכתבת בגלל שאני ממש מרגיש ככה ^_^
שלום לכולם! אשמח לעזרה מהמומחים... ביולי האחרון עברתי ניתוח מעקף. בשונה מניתוח השרוול בניתוח הזה מצליחים לאכול כמויות מכובדות. לאחרונה אני מרגישה דחף לאכול יותר ויותר ... מנשנשת בתדירות גבוהה אך כמות קטנה. פשוט טירוף! עם המתוקים אני נזהרת והאמת שאני פחות נמשכת מבעבר. בחודש האחרון אני מרגישה את הבטן שלי כמו כדור, בלון... נפוחה וקשה. אני גם מרגישה פתאום פחות טוב עם עצמי ושאיבדתי את הדרך. אשמח לעצה טובה., לשיתוף ממי שעבר מעקף ... זה חשוב לי מאד. תודה וליל מנוחה!!
תהל יקירתי,
שמחתי כשקראתי שעברת ניתוח חוזר (הפעם מעקף). חשוב מאוד מאוד להיות במעקב של דיאטנית ולשנות הרגלי אכילה. אני משוכנעת שעם רצון והתמדה את תצליחי. אם את מרגישה שינויים, גשי לרופא המטפל ואף למנתח שלך (אגב גם הוא עבר ניתוח....תוכלו לתמוך אחד בשני חחח).
יש לך דיאטנית מעולה - קבעי תור והתמידי.
את מוזמנת להתקשר בכל עת. (אגב, את נראית נהדר)
חיבוק ובהצלחה
 
אפרת
 
21:36 04.03.14
כמעט 3 שנים אחרי מעקף. רוכבת ורצה. בהצלחה
 
אפרת
22:36 04.03.14
ירדתי קרוב ל 70k.
המעקף מתאים לי. חובבת מתוק.
עם הזמן אוכלת יותר, שומרת.
כשהפסקתי לעשן עליתי 2k. מקבלת באהבה. נטפל גם בהם...
מידה 36. 1.67 מטר.
דיאטנית בשנה הראשונה, וגם ליווי ברמבם וביקורת מנתח כל 3 חודשים, כמו שעון
ספורט כל יום (רצתי 21.1km במרתון ת״א לפני כמה ימים) רכבתי 480k מהקריות לאילת עם קבוצת רכיבה מדהימה והיום זה חלק ממני.
נותחתי ברמבם, ד״ר מחאג׳נה אחז בסכין. חזרתי אחרי שנה להוציא את כיס המרה, בגלל דלקת (ממליצה לבקש 1+1 אם אתן נשים צעירות עם אבנים במרה. סיכוי גדול לדלקת ושווה לשקול להוציא מראש).
חוצמזה הכל טפו טפו טפו חמסה חמסה ברוך השם וכולי

אם יש עוד שאלות - בכיף.
 
לילוש
11:05 08.03.14
כל כך כיף לראות את השינוי, לא רק פיזי אלה בעיקר נפשי. שאלה: איך את מתמודדת עם פיתויים/ אכילה רגשית? אשמח לטיפים. את פשוט מדהימה. כל הכבוד,
 
אפרת
20:04 08.03.14
ולשאלתך- יוצאת לריצה... חחחח
ברצינות, אני מוצאת את עצמי אוכלת יותר כשאני במצב רוח רע, רק שפעם זו הייתה קופסת עוגיות והיום רק אחת.
אז מודעות, והבנה שאצלי זה כמו נרקומן בגמילה ואם כבר אכלתי יותר מדי ממתקים ביום אחד, מנסה לצמצם ולהקפיד לפנק את הגוף באוכל מזין ובריא בימים שאחרי.
איך את מתמודדת?
 
מאירה
16:18 09.03.14
שלום רב,
קראתי רבות בפורום ואשמח אם תוכלי לייעץ גם לי.

אני בת 38, עם MBI 38 ומחלות נלוות.
ביצעתי את כל הבדיקות וקיבלתי את אישור הועדה של מכבי.
המתנתי עם פגישות עם רופא מנתח לאחר שאהיה בטוחה שיאשרו לי.
ועכשיו - הגיע הזמן גם לזה
אני תושבת המרכז, והתלבטתי לגבי קיום הניתוח בבי"ח השרון - מי מכיר ? ממליץ ? מה התהליך ?

אופציה נוספת שעלתה היא ניתוח באיכילוב, לאחר שנאמר לי במוקד הזימון שלהם שהועדה של מכבי תופסת גם באיכילוב (באתר של מכבי כתוב אחרת). מישהו ביצע ועדה במכבי וניתוח באיכילוב ? מה הפורצדורה שם ? קביעת תור מחייבת טופס 17 ? מי מומלץ שם ?

תודה
 
סיגל
13:11 04.03.14
אני לאחר ניתוח שרוול כבר תשעה חודשיים.ירדת יפה במשקל ואני מרגישה יותר טוב יוכלת שלי באכילה השתפרה..שמת לב שעליתי קילו וחצי התחלתי לאכול יותר טוב .כלומר חצי לחמניה .אני יוכלה לאכול בננה שלמה האם יתכן שהקיבה התרחבה .אודה לך על תשובה .וגם האם מותר לאכול חצי לחמניה ..אשמח אם תכתבי מה מותר לאכול בשלב הזה .אני מאוד מפחדת לעלות במשקל .
 
שולה זק  
18:19 04.03.14
שלום לך,
עם עבור הזמן, יכולת האכילה גדלה. לא אוכלים כל החיים "כמו ציפור" על כן מומלץ בשנה הראשונה להיות במעקב של דיאטנית ולשנות הרגלי אכילה ואורח חיים.
אם תעייני במדור שאלות נפוצות, תמצאי תשובות של הילה לתפריטים מומלצים.
לעניות דעתי חצי לחמניה זה בסדר. לא צריך להילחץ מזה. חשוב לאכול לפי תפריט מאוזן. מעט בכל ארוחה ולהתמיד ב 6 ארוחות ביום.
 
הילה כהן  
15:51 06.03.14
כמו ששולה אמרה , יכולת האכילה אכן עולה ומה ששומר עלייך הוא הרגלי האכילה שלך וסוג המזון שאת אוכלת , אם תאכלי קצת יותר מאוכל בריא ולא ממתקים וחטיפים למשל עליית המשקל תהיה מזערית. חשוב בנוסף להתעמל עבודת שריר ופעילות אירובית (באישור הרופא המטפל כמובן)
לקבלת תפריט מתאים התייעצי עם הדיאטנית שלך
בהצלחה
שלום!

רציתי לדעת האם אפשר להעשיר תאי אדם בשומן באיזו שהיא דרך? מזון, תרופות וכו'?
הכוונה היא שויזואלית הבן אדם יראה אותו דבר ולא כאילו עלה במשקל.


תודה
 
שולה זק  
11:03 04.03.14
 
יאנה
07:06 22.02.14
שלום חברים!אני לפני ניתוח מעקף מי כבר עבר את זה ויכול לשוחח איתי ?
 
אסתי
17:02 23.02.14
אני עברתי לפני שנה ו4חודשים מעקף קיבה אשמח לדבר איתך אני מאד מרוצה ושמחה שעשיתי אותו תשאירי לי טל שלך בהודעות ואחזור אליך
בהצלחה
 
יאנה
22:18 23.02.14
היי אסתי. תודה שכתבת לי. טל שלי 0528460241. אשמח לדבר איתך
0577420689. המון תודה!!
 
מורין סיטבון
20:13 03.03.14
כמובן ברשות מנהלי הקבוצה אני רוצה לומר שאני אחרי מעקף, כשנה אחרי. מנהלת קבוצה סודית למעוקפים בלבד. הקבוצה נועדה לתת יד לכל החפץ בכל הנוגע לתהליך לפני ואחרי . מוזמנות לחפש את שמי בפייסבוק ולצרף אותי כחברה
בהצלחה
 
יעקב
18:57 03.03.14
היי
בקר טוב,
מזמן לא הייתי פה.. ועושה רושם שעוד אנשים לומדים להנות מהניתוח הנפלא הזה..
אני שנתיים וחצי אחרי הניתוח והכל נפלא חוץ....
לאחר הניתוח ירדתי מ 100 קג' ל 55 קג'.. נפלא !!!! משהו שלא הייתי בו בחיים
אבל.. מאז הירידה הדרסטית עליתי 5 קג'..
תגידו לא הרבה אבל לי זה מציק מאד.. כי זה סימפטום.. וחוששת להמשיך לעלות
עושה התעמלות שלוש פעמים בשבוע (גם אירובי גם עיצוב) ולא מצליחה לרדת את הכמה ק"ג האלו.
אשמח לקבל המלצות.. עצות.. תובנות מאלו שהיו שם
יום נפלא
אורלי
היי אורלי
שמחה שאת מאושרת ומרגישה טוב
גשי לדיאטנית וקבלי ממנה תפריט ובשילוב ספורט אני מקווה שתצליחי להוריד את ה- 5 קג'
 
אורלי
16:14 25.02.14
תודה שולה על התגובה, אם העליה הזו הגיונית ? האם אני סתם נלחצת ?
המשך יום נפלא
אורלי
 
לילוש
06:01 01.03.14
הי אורלי - כל כך כיף לשמוע גם מאנשים שהם כבר יותר זמן אחרי. אשמח מאוד אם תשתפי אותנו באיך את מתמודדץ עם פיתויים ואכילה רגשית, שאלה הדברים שהניתוח לא מטפל בהם. המון תודה,
 
אורלי
08:39 02.03.14
בקר טוב לילוש,

לא קל להתמודד.. אין ספק שקיבלנו מתנת פלא וחיים חדשים נפלאים ומקסימים.. אבל.. יש לזכור יום יום שעה שעה שהמתנה הזו באה עם המון עבודה, בעצם המשך עבודה, רק שהפעם את צריכה לשמור על משהו ולא להגיע אליו, כי להגיע הגעת.

חשוב לשמור על מסגרת אימונים קבועה !!! חשוב לאכול דברים נכונים. מודה שאם הייתי עושה את השילוב של שני אלו לא הייתי עולה את ה 5 קילו שעליתי בשנתיים אלו.
ומודה שאני היום בלחץ גדול מאד להוריד אותם כי.. אם לא נדע לשמור על המתנה , ונקלקל אותה כמו שעשינו עם הגוף שלנו לפני.. אנחנו בצרות :)

כן, מותר לנשנש פה ושם.. אבל במידה. החשוב לשמור על מידות !

והתעמלות הרבה התעמלות .. מכל סוג !!
אם את אוהבת לרקוד.. לרקוד.. אם את אוהבת פילטיס אז קדימה.. אני מצאתי שפילטיס מכשירים אותו התחלתי ממש בתחילת התהליך מיצק לי את הגוף.. אבל הוא לא מספיק. .צריך גם משהו ארובי.

ולאכול הכל והכי חשוב !!! להינות מהחיים !!!!!! הם כל כך יפים עכשיו במידה 38 ולא 52

המשך יום נפלא
אורלי
 
לילוש
05:59 01.03.14
 
אחת
11:55 26.02.14
אני חודשיים וחצי אחרי שרוול
ירידה של 20 קילו
עשיתי בדיקות דם ואני רואה שיש לי כולסטרול גבוה ושומנים בדם
יש לציין שלא היה לי לפני הניתוח
איך זה יכול להיות?
 
ד''ר דוד גויטיין   
10:27 27.02.14
שרוול קיבה אינו יעיל במיוחד בטיפול בהפרעות בשומנים. מוזר קצת ש"נולדה לך" בעיה מטבולית שלא היתה לפני הניתוח ואין לי הסבר לכך. לסובלים מעודף כולסטרול לא תמיד יש שיפור לאחר ניתוח זה (לאחר מעקף קיבה או תריסריון כן)
נותחתי לפני שלושה שבועות.מרגישה טוב.אוכלת מה שצריך ולוקחת ויטמינים לפי המלצת הדיאטנית.מזה שלושה בקרים,אני מתעוררת עם כאבים מטרידים בקיבה.לוקחת כדור אומפרדקס (כדור נוסף לפני השינה),שותה ,כעבור רבע שעה אוכלת והכאבים עוברים.במשך היום לא חשה בכאב.
מה עלי לעשות על מנת למנוע את כאבי הבוקר?
תודה מראש.
תמי ,
תמי , פני לרופא המנתח , אולי מדובר בכיב . בכל מקרה זה מצריך בדיקה
 
ישי
21:20 26.02.14
שלום.
אני בן 38 מעוניין בניתוח הBMI שלי 37.5. אין מחלות רקע. מלבד כבד שומני האם זה מספיק לאשר ניתוח?
האם דרך ביטוח פרטי הקריטריון קל יותר?
תודה על העזרה
 
ד''ר דוד גויטיין   
10:25 27.02.14
לפי קריטריונים חדשים של משרד בריאות כבד שומני נחשב לתחלואה נלווית ואתה מתאים לניתוח. שיהיה בהצלחה.
דרך אגב, הקריטריונים לניתוח לא משתנים בהתאם למקום הניתוח.... (פרטי לעומת ציבורי), הם רפואיים בעיקרם.
+ הוספת הודעה
   1 ...  4  5  6  7  8  9  10  11  12  ...  349  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
ניתוחי קיצור קיבה   ניתוח שרוול   מעקף קיבה   ניתוח טבעת   השתלת בלון   השמנה חולנית   ניתוח בריאטרי   עודף משקל
RSS RSS פורום ניתוחי קיצור קיבה-השמנה חולנית