שירותי רפואה פרטית בIVF

מנסים להכנס להריון ללא הצלחה? פורום פוריות עוסק בנושאי טיפולי פוריות הפריה חוץ גופית, פריון, בעיות פריון, פוריות, טיפולי הפריה, IVF, אוביטרל, הזרעה, בעית פוריות, טיפולי פוריות ועוד

מנהלי הפורום

פרופ' דוד בידר
053-4877812
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי
יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום
 
 • שירותי רפואה פרטית בIVF
  דפנה
  14/11/2012

  בוקר טוב,
  אודה מאוד לעזרתכם, מה הדרך הנכונה להתנהל בה, או מה הזכויות שלי כמטופלת במקרה זה. אני מטופלת באופן פרטי מזה זמן אצל רופא IVF, ואני מקווה שזהו הטיפול האחרון. בכל פעם מבשילות ביציות מספר, כ-10 ורובן המכריע גם מופרה. בעת ההחזרה אני מבקשת לברר מה מצב העוברים, תקינות, שבירות, ולא מקבלת תשובה אמיתית. רק משהו כמו החלטתי להחזיר- X, היתר לא רלבנטיים. שאלתי לגבי הקפאה, ושוב אין ממש תשובה, אלא יותר- שגם זה לא רלבנטי. לפני החזרה אין יכולת ריגשית להעמיק, כי לא רוצים להכניס תחושות לא נעימות. גם במשוב שלאחר מכן התשובות מאוד לאקוניות.
  השאלות:
  1. מתי מתבצעת, או מתי אתם נוהגים לבצע שיחה עם המטופלת בנושאים כגון מצב העוברים, ההמלצה על מספר העוברים להחזרה, מועד/י ההחזרה ובעניין מה שאפשר לעשות עם הנותרים?
  2. מה השיקולים, הנתונים שחשוב שיהיו כדי להקפיא?
  3. ממי אני יכולה לקבל את הפרטים היותר ברורים לגבי מצב העוברים גם רטרואקטיבית, בנוסף לרופא?
  4. למה הכוונה ביום 5 לאחר ההפריה כשאומרים שהעוברים "תקועים" במספר תאים של היום השלישי?
  5. אם החזירו את העוברים ה"תקועים" בכל זאת רק ביום החמישי זה אומר שהם חיים- סליחה על הבורות? האם יכול להיות שישרדו ביום החמישי מבלי להרבות בתאים?
  6. ואם הם חיים, והיתר באותו מצב יכול להיות שניתן להקפיא אותם (כאופציה שכמובן תלויה במצבם, אבל אני שואלת מבחינת האפשרות הרפואית הכללית)
  תודה מראש על תשומת הלב, יש מין הרגשה פנימית של צורך לדעת פרטים ברורים יותר, ולצערי אין לי את מי לשאול.
  תודה

  ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
  פרופ' דוד בידר - 053-4877812

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • שירותי רפואה פרטית בIVF - תגובה

  פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי
  14/11/2012

  שלום דפנה
  בעת טיפול הפריה חוץ גופית ישנו דיאלוג מתמשך בין הרופא והמטופלת על ההיסטוריה הרפואית הקודמת ,קביעת הפרוטוקול הרפואי ,ופרוצדורות עזר להגברת הסיכוי להשגת הריון, על מצב התגובה ההורמונאלית מצב הזקיקים,ההבשלה שלהם מספרם ,מצב רירית הרחם ,סיכוני גירוי יתר אפשריים ,כמובן שהרופא מעדכן את הפציינטית לגבי אפשרויות ההחזרה יום 2,3,5,6,,החזרה כפולה ,איכות עוברים,אפשרות לביצוע AHHמספר עוברים להחזרה ,על הקפאת עודפי העוברים הראויים להקפאה ,שעמדו ברף הרצוי להקפאה ביום 2,3 (על סמך קצב חלוקה מראה בלסטומרים ,שיעור השברים)ולעיתים על החשיבות לגידולם והקפאתם כבלסטוציסטים.(החלטות בדבר הקפאה אפשרית הינן באחריות המעבדה)
  בסיומו של התהליך אם נכשל לקראת הטיפול הבא הרופא קובע אסטרטגיה טיפולית חדשה בשיתוף בני הזוג ,אסטרטגיה הלוקחת בחשבון אל כל תוצאות ה-IVF עד כה,ומנסה לעשות מקצה שיפורים על מנת להשיג את התוצאה המיוחלת.
  באשר לאיכות העוברים שהוחזרו ושיקולי ההחזרה כדאי להיוועץ עם הרופא שלך ולשמוע את שיקוליו וחוות דעתו ,היות והחומר מצוי עימו

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום


שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו