רפואת מטיילים: למה צריך להתחסן לפני שנוסעים לחו"ל?

לפני שנוסעים לטייל במדינות מתפתחות יש לפנות למרפאת מטיילים ולקבל חיסונים ומידע רפואי כדי להימנע ממחלות ומבעיות בריאותיות מסוכנות
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 04/10/2018 |
צפיות: 282
ישראל היא מדינה מורכבת, יש לה היסטוריה של אלפי שנים שהשאירה חותם לא רק על הארץ עצמה אלא גם על תושביה, על כן אין זה מפתיע שאוכלוסיית ישראל מורכבת ומרובדת גם כן, יש מגוון רחב של עדות, תרבויות, ערכים ודעות. אך למרות השוני הרב שיש בין אדם אחד למשנהו, כמעט לכל הישראלים יש מכנה משותף ברור ובולט – כולם רוצים לצאת מהארץ. נראה שכדי לאהוב את ישראל, להעריך אותה ולהתגעגע אליה הישראלים צריכים לנסוע לחו"ל ולהתאוורר.

נכון להיום, בישראל ישנם כ-8.5 מיליון תושבים, ובשנת 2017 7.6 מהם טסו לחו"ל. היציאה מהארץ יכולה להיות לצורכי עסקים והיא יכולה להיות למטרות הנאה, הנסיעה יכולה להימשך כמה ימים והיא יכולה להימשך כמה שבועות, כמה חודשים ואפילו כמה שנים. יעידו על כך בעיקר כל המשוחררים הטריים מהצבא, אשר מהווים חלק בלתי נפרד מאלה שיוצאים מהארץ למשך זמן ממושך ופעמים רבות היעד שלהם הוא מקום מרוחק לא רק גיאוגרפית אלא גם מנטלית.

כל מי שטס לחו"ל למדינות מרוחקות, אם במזרח למדינות כמו הודו, סין, תאילנד והאיים המלדיביים ואם במערב למדינות מרכז אמריקה ודרום אמריקה, מכיר את המושג "מרפאת מטיילים". מרפאה זו היא מרפאה ייעודית המתמחה במניעה ובחיסון נגד מחלות שונות המאפיינות בעיקר את העולם השלישי וכן אזורים לא עירוניים שבהם נפוצות מחלות רבות שהאדם המערבי אינו רגיל אליהן.

נוסעים לטייל? התייעצו עם המומחים:
פורום תרופות ייעוץ תרופתי
פורום מחלות זיהומיות
פורום חיסונים לילדים, מחלות זיהומיות
פורום רפואת משפחה
פורום רפואת מטיילים

קבלת חיסונים במרפאת מטיילים

מרפאת מטיילים היא בעצם השלוחה בפועל של 'רפואת מטיילים' – ענף ברפואה אשר מתמחה במחלות ובמצבי חולי אשר לרוב לוקים בהם כשמטיילים בעולם. ישנן מחלות מסוימות שמצויות בעיקר באזורים מסוימים ברחבי הגלובוס, כך שיש צורך בחיסונים ובתרופות מניעה שמומלץ ליטול לפני שנוסעים למקומות הללו.

כדי להתאים את החיסון הנכון או את התרופות היעילות ביותר כדי למנוע מצבי תחלואה יש לפנות למרפאת מטיילים טרם היציאה מהארץ. הצוות הרפואי של המרפאה יערוך תחקור מקיף על יעדי הנסיעה, המקומות שבהם מתכננים לטייל – אזורים עירוניים או אזורים כפריים, טרקים בהרים או במעבי הג'ונגל. לכל מקום כזה יש סכנות רפואיות אחרות שלהן צריך להתאים חיסונים או תרופות שימנעו מהמטייל לחלות בהן. שאלות נוספות ששואלים במרפאה כדי לקבוע מהם החיסונים והתרופות הנדרשות הן שאלות על הבריאות הכללית של הנוסע, העונה שבה מתכננים לטייל, משך הטיול, הפעילויות המתוכננות בזמן השהות בחו"ל, היכן מתכננים לישון בזמן הטיול, חיסונים קודמים שקיבל המטייל ועוד.

אין צורך לפנות למרפאת מטיילים לפני כל נסיעה לחו"ל, כאשר נוסעים למדינות מערביות ולמדינות מפותחות שבהן המחלות זהות לאלו שבישראל אין צורך בחיסונים או בייעוץ תרופתי טרם הנסיעה. יש לפנות למרפאת מטיילים כאשר נוסעים למדינות מתפתחות, כאשר מתכננים לטייל בהרים גבוהים שבהם האוויר דליל, כאשר טסים למדינות שבהן יש מחלות שאינן נפוצות בישראל וכן כאשר סובלים ממחלות כרוניות או כשיש מערכת חיסונית חלשה ויש צורך בהקפדה יתרה על הבריאות.

מומלץ לגשת לייעוץ במרפאת מטיילים כשישה עד ארבעה שבועות לפני מועד הטיסה, טווח זמן זה מאפשר לקבל בזמן את כל החיסונים הנדרשים מכיוון שיש חיסונים מסוימים הדורשים סדרה של זריקות ולא זריקה אחת בודדת. כמו כן, יש תרופות מנע מסוימות, כמו התרופה נגד מלריה, שלגוף נדרש זמן להסתגל אליהן ועד מועד הטיסה מערכת החיסון כבר צריכה להיות חזקה דיה כדי להתמודד עם המחלה.

מחלות מטיילים נפוצות

כאמור, הווירוסים, הנגיפים והטפילים שאפשר להידבק בהם והמחלות שאפשר לחלות בהן משתנים ממקום למקום, אם מיבשת ליבשת, מאקלים אחד לאחר ואפילו באזורים גיאוגרפיים שונים בתוך אותה המדינה. עם זאת, ישנן כמה מחלות מטיילים נפוצות במיוחד שיש להכיר ולהתחסן נגדן לפני שיוצאים לטייל בעולם.

מלריה – מחלה זיהומית אשר נפוצה באזורים טרופיים בכל רחבי העולם. כחצי מיליון אנשים מתים ממלריה מדי שנה בשנה. בתחילת המאה הקודמת מלריה הייתה נפוצה גם בישראל וב-1912 יותר מ-20% מתושבי הארץ חלו בה. בזכות פעולות של המשטר המנדטורי והפועלים העבריים שייבשו את הביצות, תפוצת המחלה הלכה וירדה וב-1962 מלריה הודברה לחלוטין בישראל. עם זאת, לפי נתונים עדיין ישנם חולי מלריה בארץ, ההשערות הן שישנם כ-100 חולים בכל שנה, אשר רובם הגיעו עם המחלה לארץ לאחר שהייה במדינת עולם שלישי.

ההידבקות במלריה נעשית בעקיצת יתושה אשר מעבירה טפיל בשם פלסמודיום, הטפיל חודר למחזור הדם וגורם לזיהום של כדוריות הדם האדומות. על כן, הדרך היעילה ביותר להימנע מהידבקות במלריה היא להיזהר מפני יתושים באזורים שבהם המחלה נפוצה, כיום בעיקר במדינות באפריקה שמדרום לסהרה. במרפאת המטיילים אפשר לקבל מרשם לכדורים שאותם יש ליטול הן לפני הנסיעה והן בזמן הטיול עצמו.

שלשול מטיילים – קלקול קיבה אשר נפוץ במקומות שבהם יש סניטציה נמוכה ותנאי תברואה ירודים. כחצי מהאנשים שמטיילים למדינות מתפתחות יסבלו משלשול מטיילים. קלקול הקיבה יכול להימשך בין יום אחד לחמישה ימים והוא יכול להיות מלווה בתסמינים נוספים כמו הקאות, התכווצויות, התייבשות וחום נמוך. לעתים השלשול חמור עד כדי כך שהוא יכול לשבש את המשך הטיול.

שלשול המטיילים נגרם לרוב בשל חשיפה לפתוגנים שהגוף אינו רגיל עליהם, אלה מצויים במזון ובשתייה שאוכלים. קלקול הקיבה שכיח במיוחד באסיה, באפריקה, במרכז אמריקה ובדרום אמריקה. במרפאת המטיילים אפשר לקבל מידע על מקומות שבהם כדאי להימנע מאוכל רחוב ובאיזה בתרופות יש להצטייד למקרים שבהם התסמינים כבר החלו להופיע.

דלקת המוח ודלקת קרום המוח – אלו הן שתי מחלות אשר אמנם אינן נפוצות במיוחד, אך ברגע שנדבקים בהן התוצאות עגומות במיוחד. המחלות יכולות להיגרם מחיידקים, מנגיפים ומפטריות והן גורמות לזיהום במוח אשר בא לידי ביטוי בחום, בבלבול, בבחילות ובהקאות, בצמרמורות ובפרכוסים והן עלולות להוביל לסיבוכים חמורים הפוגעים בדם ובלב. במרפאת מטיילים אפשר לקבל חיסון לשתי המחלות הללו וכך אפשר לטייל ללא סכנה בהידבקות.

קדחת צהובה – מחלה נגיפית המועברת על ידי עקיצת יתוש. המחלה נפוצה במרכז אמריקה, בדרום אמריקה ובאפריקה שמדרום לסהרה. קדחת צהובה פוגעת בתאי הכבד וגורמת לחום, לבחילות, לכאב ראש ולצהבת. במרפאת המטיילים אפשר לקבל חיסון מונע נגד המחלה.

הפטיטיס A – צהבת מסוג A היא מחלה נגיפית מדבקת אשר תוקפת את הכבד. נדבקים במחלה בבליעה של חלקיקי צואה. אולי הידבקות בצורה כזו נשמעת מופרכת אבל די בטבח שלא שוטף ידיים אחרי השירותים וניגש למלאכת הבישול כדי להידבק במחלה. החיסון נגד המחלה יעיל ביותר והוא מונע הידבקות במחלה במשך יותר מ-20 שנה.

טיפואיד –מכונה גם 'טיפוס הבטן' היא מחלה זיהומית אשר פוגעת במערכת העיכול. טיפואיד נגרם בשל תנאים סניטריים ירודים. בדרך כלל אפשר להימנע מהמחלה בהקפדה על שטיפת ידיים, אך ליתר ביטחון ישנו חיסון מונע שאפשר לקבל במרפאת המטיילים.

למידע נוסף קראו גם:
שלשול המטיילים
מהי מחלת מלריה ומהו הטיפול נגד מלריה?
דלקת קרום המוח: תסמינים ודרכי טיפול
שושנת יריחו: מהם תסמיני המחלה וכיצד אפשר למנוע אותה?
מחלת גבהים: תסמינים ודרכי טיפול

כולרה – מחלה זיהומית אשר גורמת לשלשולים חמורים אשר עלולים להוביל להתייבשות ואף למוות. כיום רוב המטיילים אינם נמצאים בסיכון להידבק במחלה, אך מגפת כולרה יכולה להתפרץ בקלות באזורים מוכי אסון לאחר אסונות טבע או מלחמה ממושכת. אין חיסון נגד כולרה, לכן אם נמצאים באזורים כאלה וחשים תסמינים כמו שלשול נוזלי, הקאות, התכווצויות קשות, הפסקת שתן וירידה של חום הגוף, יש לפנות לטיפול מידי.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

מחלות זיהומיות

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו שפעת, שפעת העופות, שפעת החזירים, איידס, קדחת, קדחת הנילוס, חיסונים, חיידקים, זיהומים, מלריה, קלבסיאלה, צהבת, רפואת מטיילים ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • סירופ לשיעול מוקוליט
  שני
  21/02/2019

  שלום רב,
  רציתי לשאול לגבי סירופ לשיעול מוקוליט 250 מ"ג
  האם יש תופעות לואי?
  אני משתעלת ללא ליחה שיעול יבש האם הסירופ הזה יכול לעזור לי?
  תודה רבה
  שני

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חיסון נגד חצבת במצב רפואי מורכב
  אלינה
  14/02/2019

  לד"ר כהן שלום רב,
  אני פונה אלייך בשאלה שלרופאים שלי (המטולוגים ורופא ריאות) אין תשובה עליה.
  אני בת 43, 5 שנים אחרי כימותרפיה ו-3 שנים אחרי סיום הטיפול התומך במבטרה בעקבות לימפומה, כרגע ברמיסיה.
  בעקבות המבטרה, עד עכשיו יש לי אימונוגלובולינים נמוכים (IgG 4.85, IgA 0.55, IgM 0.27), ובעקבות הלימפומה, יש לי פגיעה נרחבת בריאות, ריאה אחת פיברוטית לחלוטין, ברונכיאקטזיות נרחבות בשתי הריאות, שיעול קשה קבוע עם הרבה כיח, נפח ריאות 30%.
  מצבי הכללי לא טוב, הרבה חולשה, כאבי בטן, כאבי פרקים, נוירופתיה פריפרית וכו'.
  בנוסף, אני מגיבה מאוד חזק לרוב התרופות, לטוב ולרע. עקרונית, לא הייתה לי בעבר בעיה עם חיסונים, להוציא את תרכובת החיסונים שקיבלתי בטירונות (שנת 1995) ואחרי זה חליתי, עם חום גבוה ושיעול למשך כמה חודשים, אם כי קשה להגיד עכשיו אם זה היה וירוס או תגובה לחיסון.
  מאז הפגיעה הריאתית בעקבות לימפומה, כל מחלה הקשורה במערכת הנשימה, גורמת לירידה דרסטית במצבי ונמשכת חודשים.
  השאלה היא לגבי חיסון נגד חצבת, שאין לי נוגדנים אליה. הרופאים שלי מעבירים את כובד ההחלטה אליי, אבל אין לי דרך לדעת את הדברים הבאים:
  1. מה הסבירות שאחלה בעקבות החיסון לאור הנתונים הנ"ל? האם המחלה בעקבות ההתחסנות קלה יותר בדרך כלל ממחלה שנדבקים בה מחולה? האם אצלי המחלה בעקבות החיסון עלולה להיות יותר קשה מאשר אצל אדם בריא? האם יש דרך למנוע מראש סיבוכים של המחלה במקרה כזה?
  2. האם קיים בארץ או בחו"ל חיסון נפרד נגד חצבת, ולא בתרכובת? אם כן, האם יש דרך להשיגו, גם אם באופן פרטי?
  3. אם קרובי משפחתי (מבוגרים בלבד) ירצו להתחסן נגד חצבת, האם הם יהיו מדבקים עבורי בשבועות הראשונים אחרי החיסון, ואם כן, לכמה זמן?
  4. מהו GAMASTAN והאם עדיף לי להתחסן בעזרתו מאשר בחיסון הרגיל? אם כן, איזה רופא אמור להפנות אותי לחיסון זה?
  אודה על תשובתך.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חיסון חצבת

  ד"ר רגב כהן
  17/02/2019

  אכן מקרה סבוך, מציע לפנות עם זה לייעוץ מסודר.
  לשאלותיך בקצרה -
  1. אם אין לך נוגדנים כנגד חצבת יש סיכוי לא מבוטל להדבק בארץ או בחול. אם מחוסנים לרוב לא נדבקים בחצבת. המחלה בעקבות החיסון אצלך עלולה להיות יותר חמורה מהרגיל. אין דרך למנוע את הסיבוכים מהחיסון אבל המחלה עלולה להיות לעין ערוך יותר קשה והרבה יותר מסוכנת.
  2. לא
  3. לא. יכולים להתחסן. כך הם מגינים עליך מפניזה שהם ידבקו בחצבת וידביקו אותך
  4. חיסון סביל, טוב לתקופה קצרה מאוד בלבד. בד״כ משתמים אחרי חשיפה למי שלא יכול לקבל את החיסון החי מוחלש.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חיסון חצבת במצב רפואי מורכב

  אלינה
  19/02/2019

  לד"ר כהן תודה רבה וברשותך כמה שאלות הבהרה:
  1. בסעיף 1 אתה מתייחס גם למחלה בעקבות החיסון וגם למחלה בעקבות הידבקות (המשפט האחרון)?
  2. אם ניתן להתחסן רק בתרכובת, האם זה מעמיד אותי בפני סכנות נוספות מהרכיבים של דיפטריה וטטנוס?
  3. לאיזה מומחה אתה ממליץ שאפנה - למחלות זיהומיות או לאימונולוג?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חצבת

  ד"ר רגב כהן
  19/02/2019

  1. לא.. התכוונתי למחלה בעקבות הוירוס הפראי
  2. התרכובת היא של חצבת עם חזרת ואדמת. אין קשר לטטנוס...
  3. אולי אפשר להתחיל מאחד ובהמשך לקבל חיזוק מאימונולוג

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חיסון חצבת במצב רפואי מורכב

  אלינה
  20/02/2019

  תודה רבה על תשובותיך.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • Q fever ובלוטות לימפה
  מאיר
  19/02/2019

  אני כבר כמה חודשים חולה עם חום כל יום חולשה ובחילות
  לאחרונה אושפזתי בבית חולים ואובחנתי שיש לי נפיחות בבלוטת לימפה בבטן האחורית פלוס טחול קצת מוגדל ותפקודי כבד ירודים , ישר חששו אולי זה מחלת הסרטן .
  ואז הגיע תשובה מהקופת חולים כמה ימים לפני שאושפזתי שבכלל אני חולה ב q fever.
  האם q fever יכול לנפח בלוטת לימפה ולעשות את מה שאני מרגיש?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • Q

  ד"ר רגב כהן
  20/02/2019

  בהחלט, מציע לפנות לייעוץ זיהומאי, המחלה עלולה להפוך לכרונית במקרים מסוימים ויש לה טיפול

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לכמה חודשים לרוב נותנים פלוקנוזול?
  מיכל
  18/02/2019

  שלום,
  יש לי קנדידה בלשון, בגרון ואולי גם בוושט.(עקב משאפים לאסתמה). 3 חודשים זה לא עובר עם משחות.
  אני אמורה לקבל פלוקנוזול. תוך כמה חודשים של טיפול תרופתי לרוב זה עובר?
  וכל כמה זמן צריך לעשות תפקודי כבד?
  תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האם זה נראה כמו פטריה על פי התמונה?
  מאיה
  17/02/2019

  שלום, יש לי תחושת צריבה ובלשון.. האם בצילום שצירפתי החיפוי הלבן בלשון נראה כמו פטריה?תודה רבה


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פטריה

  ד"ר רגב כהן
  17/02/2019

  אכן יכול להתאים לחיפוי של קנדידה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מהו מינון הפלוקנוזול המומלץ?
  מיכל
  16/02/2019

  שלום,
  יש לי פטריה בגרון, בלשון ובוושט שלא חולפת 3 חודשים , ופטריה וגינלית שכל הזמן חוזרת ת8 שנים.עם כל המשחות והתרחיצים. רופא אסתמה (זה בגלל המשאפים) אמר שירשום לי פלוקנוזול כשאחזור אליו עוד שבועיים, אבל הוא לא ידע בדיוק איזה מינון לתת והתחיל להסתבך עם זה ולבדוק במחשב.
  איזה מינון לרוב נותנים במצב כזה ולכמה זמן?
  תודה מראש

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חשש מאיידס בעיסוי אצל מסאגיסטית
  אלי
  12/02/2019

  הייתי בעיסוי והמעסה עיסתה את ראשי ונגעה באצבעותיה בעפעפיים מספר פעמים. אם הייתה לה שריטה על אצבע ואולי גם מגע באזור הלבן של העין האם יש מקום לחשש. נראה לי שזה חשש שווא אבל אני מוטרד מאד מזה
  תודה ד"ר רגב על תשובתך

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מסג

  ד"ר רגב כהן
  13/02/2019

  אין מה לדאוג ביחס לאיידס

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פטריה שכל הזמן חוזרת והגיעה לכמה מוקדים בגוף
  מיכל
  05/02/2019

  שלום,
  אני בת 38. עם תנגודת לאינסולין, אתסמה קשה, CFS (תסמונת התשישות הכרונית) באופן קשה ועוד רפלוקס חמור ובקע סרעפתי. 8 שנים סובלת מפטריה וגינלית שכל הזמן חוזרת למרות כל המשחות והפרוביוטיקה... נאמר לי שעכשיו הטיפול הוא פלוקנוזול פעם בשבוע לחצי שנה, כשאחזור לרופאת הנשים. בלי קשר, ב 3 חודשים האחרונים התפתחה לי פטריה בגרון ובלשון עקב משפאים, ושום טיפול משחתי או תרחיצים לא עוזר.
  האם הכדורים בטוח אמורים לעזור בסופו של דבר לפטריה בגרון ובלשון? יש לי כל הזמן צריבה בגרון, ואני חוששת שזה יגיע לוושט.
  והאם יכול להיות מצב כזה שכל הגוף שלי יהיה עם הפטריה (הבנתי שגם יכולה להגיע למעיים אם בוושט).. והמצב לא יחלוף למרות הכדורים, וזה עלול ליצור בעיות קשות יותר? במקום מסויים קראתי על קריסת מערכות...
  מהפטריה הוגינלית אני סובלת 8 שנים כבר.. אך עכשיו שזה מתפשט לאזורים כאלו יותר חוששת.
  תודה מראש

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פטריה

  ד"ר רגב כהן
  13/02/2019

  שלום. מציע לנסות טיפול סיסטמי. זיהום סיסטמי בפטריה מתרחש בדכ באנשים עם החלשה של מערכת החיסון

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שריטה קטנה מקוף בתאילנד
  מאי
  07/02/2019

  שלום רב,
  לפני כשבוע הייתי בטיול בקופיפי בתאילנד , במהלך הטיול ירדנו בחוף הקופים, רציתי להצטלם עם קוף על הכתף וכשהמדריכה העבירה אלי את הקוף ממנה הרגשתי את הציפורן שלו עוברת לי על העור אך לא בחוזקה , הסתכלתי אחר כך על האזור ולא ראיתי סימן או דימום , יום לאחר מכן הסתכלתי שוב על האזור וראיתי סימן של שריטה קטנטנה (אצרף תמונה) , לטטנוס התחסנתי לפני הטיול אך האם יש סיבה לחשוש מכלבת??? אודה לתשובה


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קוף

  ד"ר רגב כהן
  13/02/2019

  כן. יש ללכת ולהתיעץ לגבי מתן חיסוני כלבת

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פטריה בכמה מוקדים בגוף ופלוקנוזול האם יש התנגשות עם תרופות?
  מיכל
  09/02/2019

  שלום, יש לי פטריה וגינלית שחוזרת שנים, ועכשיו פטריה בלשון, בגרון ובוושט שהמשחות לא עוזורת לה. הרופא אמר שירשום לי פלוקנוזול כשאחזור. מהו מספר החודשים המקסימלי שניתן לקחת פלוקנוזול?
  והאם ניתן לקחת עם התרופות: גלוקומין, קסניקל, נקסיום, גלולות נגד הריון יאז, סינגולאייר? בהפרדה של שעתיים

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
אולי יעניין אותך גם

תרגילי קיגל: לחיזוק רצפת האגן ולמניעת בריחת שתן
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 12/02/2019 |
צפיות: 175
חולשה של שרירי רצפת האגן יכולה לגרום לבעיות בריאותיות רבות אצל גברים ואצל נשים, כמו בריחת שתן ואי נקיטת שתן. תרגילי קיגל מסייעים לחיזוק השרירים ובמניעה של בעיות אלה
קרא עוד
הליקובקטר פילורי: תסמינים ודרכי טיפול
ד"ר מוחמד מסארוה
| 05/02/2019 |
צפיות: 261
הליקובקטר פילורי הוא חיידק אשר גורם לזיהום ולכיבים בקיבה המאופיינים בכאבי בטן חזקים. הזנחה של המצב יכולה להוביל לבעיות בריאותיות חמורות כמו דלקת הצפקת וחסימת קיבה
קרא עוד
מחלות כבד בילדים
ד"ר אחיה אמיר
| 03/02/2019 |
צפיות: 137
מגוון מחלות הכבד בילדים, מולדות או נרכשות, הוא רחב. מחלת הכבד השכיחה ביותר היא מחלת הכבד השומני. הטיפול משתנה בהתאם למחלה הספציפית ולחומרת המצב, אך לרוב נדרש מעקב ארוך טווח
קרא עוד
מולוסקום: כיצד מטפלים ביבלות ויראליות?
פרופ` ארנון כהן
| 30/01/2019 |
צפיות: 794
מולוסקום הן יבלות ויראליות הנפוצות בעיקר אצל ילדים. היבלות חולפות מעצמן ויש לטפל רק במקרים קשים ומיוחדים כדי למנוע כאב וסבל
קרא עוד
תלסמיה: המחלה התורשתית הנפוצה בעולם
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 29/01/2019 |
צפיות: 227
המוטציה הראשונית שלה חשוכת מרפא, בעוד השנייה מסוכנת ביותר גם היא. כל מה שאתם צריכים לדעת על מחלת התלסמיה – מחלת הדם התורשתית
קרא עוד
תסמונת ההשמנה על שם קושינג: כל מה שחשוב לדעת
מטרת המאמר היא להעלות את המודעות לכך שהשמנה, למרות שכיחותה, אינה נובעת בהכרח מאכילה בלתי מבוקרת ומיעוט פעילות גופנית ועל כן יש לבדוק כל מקרה לגופו
קרא עוד
אי ספיקת כבד: גורמים, תסמינים, דרכי טיפול ודרכי מניעה
ד"ר אסף יששכר
| 15/01/2019 |
צפיות: 231
אי ספיקת כבד נגרמת בשל נזקים ברקמות הכבד המונעים מהכבד לבצע את תפקידו כראוי. המחלה יכולה לבוא לידי ביטוי בצהבת, בבצקות ובירידה ביכולות הקוגניטיביות
קרא עוד
גרייה מוחית לאחר אירוע מוחי – תיאורי מקרה
ד"ר דורון תודר
| 09/01/2019 |
צפיות: 273
אנשים שעברו אירוע מוחי יכולים לסבול מבעיות תפקוד רבות, הן מהפן הגופני והן מהפן הקוגניטיבי. גרייה מוחית לא פולשנית מסייעת בשיקום האזור הפגוע של המוח לשיפור איכות החיים
קרא עוד
עקיצת הדבורה: טיפול באלרגיה לדבורים
ד"ר יורם פייטלסון
| 07/01/2019 |
צפיות: 229
עקיצה מדבורה היא אף פעם לא דבר נעים, אבל יש אנשים שלהם העקיצה יכולה להוות סכנת חיים. לכן יש להכיר את התסמינים של אלרגיה לדבורים ולדעת כיצד לטפל בהם במקרה חירום
קרא עוד
חייל, שפר הופעתך: בעיות עור נפוצות בצבא והטיפול בהן
פרופ` ארנון כהן
| 07/01/2019 |
צפיות: 658
חיילים רבים מגלים שבמהלך השירות הצבאי הם פיתחו בעיות עור שונות ומשונות, חלקן חולפות מעצמן אך אחרות יכולות לגרום לחוסר נוחות משמעותית וחלק מהבעיות אף מסוכנות לבריאות. לכן חשוב לזהות את בעיות העור הנפוצות בחיילים ולדעת כיצד לטפל בהן
קרא עוד