חדש: הולכים לשירותים ועוברים בדיקה

תרשו לנו להניח שעל זה עוד לא שמעתם - חברות יפניות פיתחו מוצר חדשני - שירותים ביתיים שמשמשים גם לבדיקת נתונים גופניים ובריאותיים בעת עשיית הצרכים. רוצים לקנות? שלכם ב-3,500 דולר (לפחות)
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 29/06/2005 |
צפיות: 1,997
בדיקות יכולות להיות עניין מייגע - להגיע למרפאה במיוחד, למצוא חנייה או להיטלטל בתחבורה ציבורית, להירשם בקבלה, ללכת עם המרשם לבית המרקחת - כמות הזמן שאנו מבזבזים על בדיקות הינו עצום. בדיוק לשם כך פתחה חברה יפנית בשם "טוטו" (חברת מוצרי האסלה הגדולה ביפן), בשיתוף עם חברת המוצרים הביתיים "דיוואה", מושב אסלה שיכול גם לבצע בדיקות גופניות, בזמן עשיית הצרכים.

מערכת השירותים האינטילגנטיים יכולה לבדוק את רמת הסוכר בדם, לחץ הדם, משקל ואחוזי שומן. המחיר, יש לציין, אינו זול - מחירה ההתחלתי של המערכת עומד על 3,500 דולר.

את התחלת הטיפול ניתן לבצע על ידי הטלת שתן למתקן המאבחן את רמת הסוכר בדם. לאחר בחינה של הממצאים במשך דקה, מנקה עצמו המתקן. בזמן בו מטליים הנבדקים את צואתם הם גם בודקים את לחץ דמם. לאחר מכן הם מודדים את משקל גופם בהתאם למחשבון BMI, ואז רק נותר להם לשטוף את ידיהם ולסיים הבדיקה.

לאחר שהתוצאות מתקבלות הן מועברות לאבחון במתקן אחר. לאחר ניתוח הממצאים מתקבלת מהמחשב המלצה לגבי אימוץ אורח חיים של הנבדק בכל הנוגע למשקל והרגלי תזונה.

את הרעיון לבניית המכשיר הגה נשיא דאיווה, ש-100 דוגמאות ממנו כבר נמכרו, שהיה מאושפז לפני מספר שנים. "כשהוא היה מאושפז הוא ראה את מספרם הרב של האנשים שהגיע לבדיקות וחזרו לביתם עם שלל תרופות. זה גרם לו לרצות לבנות מתקן בדיקות ביתי", אמרה מיקי צ'ינו, דוברת דאיווה.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

יועצים בתחום

  • ד"ר אליעזר גירש
    ד"ר אליעזר גירש
    אמבריולוג קליני בכיר מנהל מעבדה להפריה חוץ גופית (IVF) בביה"ח ברזילי, אשקלון. מנהל מעבדה אנדרולוגית בבנק הזרע Cryobank ברמת השרון. בוגר אוניברסיטה העברית (Ph.D) ומכון ויצמן למדע (פוסט-דוקטורט). ... קרא עוד