לא להיבהל, אבל מחלת הלגיונרים בנתניה

אשה בת 60 הגיעה למרכז הרפואי לניאדו כשהיא סובלת מחולשה ושלשולים. בבדיקה יעודית נמצא כי היא סובלת ממחלת הלגיונרים הנדירה. האישה טופלה, אושפזה ושוחררה לביתה ודו"ח מיוחד הועבר למשרד הבריאות
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 20/09/2005 |
צפיות: 2,690
אשה בת 60, תושבת פתח תקוה, הגיעה בשבוע שעבר לחדר המיון שבמרכז הרפואי צאנז, בית החולים לניאדו בנתניה, לאחר שדיווחה על שלשולים, חולשה, חוסר תיאבון וירידה במשקל. החולה הועברה לאשפוז וטיפול במחלקה פנימית ב' בבית החולים.

סידרת בדיקות מקיפה העלתה כי האישה סובלת מסימפטומים אשר בחלקם מאפיינים דלקת ריאות, בעוד סימפטומים אחרים אינם מתיישבים עם מהלכה הרגיל של המחלה. לאחר ניתוח תוצאות הבדיקות, החליט ד"ר סלאח תאופיק לערוך בדיקות יעודיות לבחינת קיומה של מחלת הלגיונרים. תוצאות הבדיקות, העלו כי האישה אכן סובלת ממחלה זו.

מחלת הלגיונרים מתבטאת בחום, צמרמורות, שיעול, כאבי שרירים וסימפטומים נוספים המזכירים דלקת ריאות. במקרים בהם תקופת המחלה אנשים מבוגרים או אוכלוסיות בעלות מערכת חיסונית ירודה, היא עשויה להיות מסוכנת. בשנת 2003, נפטרו שני אנשים שנדבקו בחיידק הלגיונלה, כאשר הגורם למחלה נמצא במים, במהלך שהות בבית מלון באילת.

במקביל להליך הטיפולי, עם קבלת תוצאות הבדיקות, הועבר דיווח על המקרה למשרד הבריאות. היום (ג'), לאחר מספר ימי אשפוז שכללו בין היתר טיפול אנטיביוטי, שוחררה האישה לביתה, כשמצבה מוגדר טוב. המנהל הרפואי של המרכז הרפואי לניאדו, ד"ר אבינועם שקולניק, מסר כי אין מקום להיכנס לבהלה וכי "המקרה, כאמור, דווח למשרד הבריאות ועד כה, לבית החולים לא ידוע על מקרים נוספים של המחלה. בכל מקרה, ובהתאם לנתונים שבידינו, אין לציבור כל סיבה להיכנס לבהלה".

לאתר המרכז הרפואי לניאדו

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר