כאבים ותחושת לחץ במפשעה הימנית

מנהל הפורום

ד"ר מוחמד כתאנה
ד"ר מוחמד כתאנה
לקביעת תור אצל ד"ר מוחמד כתאנה ללא פרסום בפורום

• כאבים ותחושת לחץ במפשעה הימנית
    עדןו
    04/02/2020

שלום לכולם ותודה מראש למי שיוכל להקדיש מזמנו
    עברתי כבר כמה אורטופדים, כירורגים ובדיקות שונות אך אני עדיין סובל וללא ממצאים ברורים לבעיה שלי, מקווה שאולי מכאן תגיע הישועה.
    סיכום:
    תחושת אי נוחות פנימית מציקה (סוג של לחץ) התחילה לפני כשנתיים-שלוש במפשעה הימנית, התחושה מורגשת בפעילות ובמנוחה, לא זכור לי אירוע ספציפי שממנו התחילה התופעה
    התחושה הייתה מתגברת בעוצמתה בתקופות שהייתי מתאמן סדיר\הולך מסלולי טרקים, לעומת זאת בתקופות ללא פעילות גופנית סדירה התחושה הייתה פוחתת ולפעמים לא מורגשת כלל
    לפני כשנה במהלך טיול בדרום אמריקה (ולאחר כבר כמה מסלולי טרקים) התחושה התגברה מאוד, הגעתי למצב של כאבים איומים ואשפוז (שבסופו התקבלו הוראות למנוחה קיצונית ולקיחת אנטי דלקתיים (celecoxib 200mg פעמיים ביום, עשרה ימים)
    נחתי כ2-3 חודשים (חודש ראשון השתמשתי בקביים בשביל למנוע שימוש ברגל ימין), הכאב נעלם כבר בחודש הראשון. לאחר כ3 חודשים מנוחה - התעמלות קלה וחזרה של הכאבים
    כיום אני בארץ ועדיין מנסה לפתור את הבעיה, אני עם תחושת לחץ במהלך רוב היום אך כל פעילות גופנית שכלולה בשימוש הרגליים או אפילו הליכה של יותר מ5 דק' ביום כבר מעלה מאוד את הכאב
    יש נקודה ספציפית פנימית בין חיבור הירך לאגן שממנה מורגש רוב הלחץ והכאב (מרגיש כאילו משהו מחוץ ומתוח) לחיצה על הנקודה הזאת תוביל לכאב והתכנסות של הגוף, שטחית באזור קיימת מין תחושת נימול, לאחר לחיצה (בדרך כלל לאחר בדיקות רופאים) הכאב יתגבר מאוד וישאר לאורך יום יומיים
    כאשר הכאב חזק הוא מוקרן גם לאורך כל המפשעה הימנית, תחושת עקצוצים פנימית גם מורגשת לאורך כל המפשעה
    כאשר הכאב חזק אני מרגיש שטווח התנועה של הרגל גם מתקצר ואני מעדיף ללכת בצעדים קצרים
    תנועות של פתיחת רגליים\מתיחה של שריר המפשעה הימני - מורגש מאוד האיזור הכואב
    בן 26, לוחם יוצא יחידת קרבית עילית, יאמר כנגדי שבשנים האחרונות לא שמרתי תמיד על שגרת אימונים\טיולים מסודרת והעברתי את הגוף שלי בהרבה מצבים של אימונים אינטנסיביים וטיולי טרקים ארוכים לאחר תקופות של חוסר פעילות גופנית סדירה
    בוצעו בדיקות רנטגן ואולטרסאונד - ללא ממצאים (חוץ מכמה בלוטות שפיר קצת נפוחות)
    בדיקת MRI (ללא חומר ניגוד) בוצעה אך חלה טעות וקיבלתי פענוח על ממצא בירך שמאל (שלא כואבת), ממתין כרגע לפענוח חוזר
    מצ"ב פענוח נוכחי לבדיקת הMRI ותמונה להמחשת איזור הנקודה הרגישה
    שמעתי כמה פעמים על האפשרות שהבעיה היא "בקע ספורטאים\מפשעת ספורטאים\sportsman groin"
    אך ברור לי גם שהדעות על האבחון והטיפול על כך כל כך חלוקות ובאמת שאני מרגיש חסר אונים.
    אשמח לעזרתכם ותודה רבה על זמנכם

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו