פרכוס אחרי חבלת ראש - והשפעה על הדיבור

מנהל הפורום

ד``ר טל גלבוע
ד"ר טל גלבוע
לקביעת תור אצל ד"ר טל גלבוע ללא פרסום בפורום
 
 • פרכוס אחרי חבלת ראש - והשפעה על הדיבור
  אימא ב
  01/04/2021


  הבן שלי בן 13 שנים היום, בהיותו בן שש שנים עבר שני פרכוסים בהפרש של כמעט שנה, אז עבר בדיקת eeg שהראה ממצאים של פעילות חשמלית מוזרה אך לא טופל תרופתית, גם כן אז עבר בדיקת MRI ויצאה תקינה,
  אחרי זה ובמשך שש שנים לא היו לו פרכוסים בכלל. לפני כשבוע עבר חבלת ראש והיה לו פרכוס אחרי החבלה ברבע שעה שהיה יותר קשה מהפרכוסים שהיו לו כשהיה בן שש . הנני פונה בשאלה האם יכול להיות קשר בין שלושת הפרכוסים?
  מה צריך לבדוק בבקשה .
  עוד שאלה בבקשה ממך ד״ר:
  אחרי חבלת הראש שהבן שלי עבר ולפני הפרכוס, הוא התחיל לגמגם ולהתקשה בהבעה מילולית עד כדי כך שהוא לא ידע לשלוף מילים מהזיכרון, התחיל לרעוד במיוחד ביד ימין ואחרי זה איבד הכרה , הקיא וקצת אחרי ההקאה חזר להכרה, גם אחרי חזרתו להכרה התקשה בדיבור ובזיכרון ובשליפת מילים, התאשפז ליום אחד ובוצע לו צילום CT שהיה תקין , לא היה דימום פנימי ולא שבר .
  עד היום עשרה ימים אחרי האירוע של החבלה והפירכוס עדיין אנו מרגישים שהוא מדבר בלשון כבדה, שיבוש קל בדיבור במיוחד בהתחלת משפט וסיומו כאילו הוא מדבר עם שיניים סגורות ולא מדבר בחופשיות מלאה כמו קודם, האם זה קשור לחבלה עצמה בראש או יכול להיות תוצאה של הפרכוס או שניהם ביחד ? והאם זה עלול להישאר ולא יעבור לו חלילה .


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום


שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו