האם יש צורך בייבוש חלב?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• האם יש צורך בייבוש חלב?
    מיכל
    10/01/2018

שלום, ילדתי לפני שלושה וחצי שבועות ומאוד רציתי להניק. לא יודעת אם רלוונטי אבל עשו לי זירוז. ישר אחרי הלידה שמו עליי את התינוקת, עזרו לה להתחבר והיה נראה שיונקת. ילדתי בלילה ובמשך היום למחרת ניסיתי מספר פעמים לחבר אותה ולא הלך כל כך וכשכן הצלחתי כאב לי ברמה מטורפת. יש לי פטמות שטוחות והיו אצלי 2 יועצות הנקה בבית חולים שכל אחת המליצה דברים אחרים אבל בפועל אחרי שהן הלכו לא הצלחתי לחבר אותה לבד ברוב הפעמים ובמהלך הנסיונות בכתה וסבלה מאוד וכשכן התחברה התנקתה מהר ואני סבלתי מכאבים מטורפים. בלילה אמרו לי בתינוקיה שהיא רעבה ויתנו לה תמל כי אין ברירה.החלטתי גם אני לתת תמל ולנסות להניק שוב בבית באווירה רגועה ואם לא אצליח אז לשאוב (על הפטמןת שלי כבר היו עם דם יבש עליה). כשהגעתי הביתה לא הצלחתי שוב,הילדה בכתה המון והחלטתי לשאוב. בשאיבה הבנתי שפשוט כמעט אין לי חלב. הצלחתי לשאוב פחות מ10 מ"ל. האחות מטיפת חלב אמרה לשאוב בנתיים כדי להבין כמה יוצא כדי לדעת אם לתת תמ"ל
    וכשניסיתי לשאוב כל פעם בשביל לעודד יצור כבר לא יצא כלום וגם לא הצטבר גודש בכלל או תחושת מלאות או כל דבר שיעיד שיש הצטברות חלב בשד. בגלל המצב הנפשי שהייתי בו (והכשלון בהנקה לא תרם) אחרי כמה ימים (כשבוע מהלידה) הפסקתי לנסות והתחלתי לנסות להשלים עם המצב. היום כמעט 4 שבועות אחרי הלידה בלי שהיה לי שום סימן לגודש, סחטתי את השדיים וממש לחצתי ויצאה מכל שד טיפה (וזהו, לא יצא עוד). על הנקה כבר ויתרתי, אני לא רוצה לעבור את מה שעברתי שוב וגם לא להעביר את זה את הילדה. אני אמורה לקחת כדור לייבוש? לעשות משהו? הייתי בהלם כשראיתי טיפה מהשד. מפחדת שיכול להיגרם נזק מזה שעדיין יש חלב. מזכירה שאין תחושת גודש או מלאות.
    תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו