האם הנקה לבד משביעה?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• האם הנקה לבד משביעה?
    ו
    03/02/2018

אלה שלום, יש לי תינוקת בת שבוע, הריון תקין, לידה טבעית, משקל תקין. ינקה מיד לאחר הלידה, וגם בבית חולים. כשהתחילה הצהבת הרופא אמר לשלב גם בקבוק, אני משלבת לה עד היום גם בקבוקים מטעמי נוחות, אין צהבת כיום. יש לי כמה שאלות: לפעמים נדמה שגם אחרי כמה הנקות, היא לא שבעה. אני שמה אותה במיטה שלה והיא מתעוררת לאחר כמה דקות.. וכל פעם שוב יונקת עד שאני נאלצת לתת בקבוק כי נדמה לי שלא משביעה אותה ההנקה. איך אפשר לעבור להנקה בלעדית ללא תוספת תמל? או לחילופין, לתת תמל בלילה ללא הנקה, זה אפשרי? לא יפגע בייצור החלב?
    שאלה נוספת, לא תמיד יש לה גרפס אחרי הנקה. האם תקין? האם חייב שיהיה? האם זה אומר שהיא לא אוכלת כמו שצריך?

ודבר נוסף שאולי חשוב לציין, אני ממש לא התחברתי לכל נושא ההנקה, הדבר היחיד שמחזיק אותי זה העובדה שהחלב הוא הטוב ביותר לתינוקות ושיש בו נוגדנים שמחסנים את התינוק. מצידי, לתת שאוב בלבד, חיבוק ונשיקה גם הם דרך מצויינת לחיהור עם התינוק, ולא חייב מבחינתי להניק בשביל להתחבר לילד.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו