למודקס, סרטרלין טבע וסרוקוול

מנהל הפורום

ד"ר בן עמית
ד"ר בן עמית
053-6834250
לקביעת תור אצל ד"ר בן עמית
053-6834250 ללא פרסום בפורום

• למודקס, סרטרלין טבע וסרוקוול
    רייצ`ל
    15/05/2019

היי,
    אני בת 21,סובלת מחרדות מאוד קשות ודיכאון. אני לוקחת למודקס 75 מג,(צריכה להעלות עד 200 מג) סרטרלין טבע 200 מג וסרוקוול 100 מג xr, ועוד 50 מג סרוקוול רגיל, לא xr. יש לי כמה שאלות..:

1.כפות הידיים שלי רועדות.בעיקר כשאני בחרדות,כשאני צריכה לצאת לרחוב,אבל גם סתם כך.זה אף פעם לא קרה לי.(לפני כמה חודשים נטלתי סרוקסט ט מג) גם ככה אני סובלת מחרדה חברתית ועכשיו בכלל..הרעד תוקף אותי כשאני בחרדה וזה מאוד לא נעים להופיע כך בחברה.
    השאלה היא מה גורם לזה,הלמיקטל,הסרטרלין טבע או הסרוקוול?
    השאלה היא אם הרעד בידיים זה מהחרדות או מהתרופות?

2.אני לוקחת את ה50 מג סרוקוול הרגיל כדי להירדם,אבל זה מרדים אותי כעבור שעות רבות,מאוחר בלילה,אני לא ישנה כל כך טוב ובבוקר אני פשוט מותשת.אני קמה בצהריים,אבל גם כשלקחתי תרופות שכן הרדימו אותי קמתי בצהריים.כך שאני ממש בפלונטר: מצד אחד אני לא נרדמת ומלאה בחרדות,מצד שני חוששת מאוד מתופעות הלוואי שאם אעלה את הסרקוול:תופעות לוואי של השמנה,(עם הסרוקסט השמנתי יותר מ10 ק"ג!! אני ממש לא רוצה להשמין!!) עייפות וחוסר ריכוז. לכן אני חושבת אולי להעלות ל150 סרוקוול xr ולהוריד את הסרוקוול 50 מג הרגיל? או 150 xr ועוד 100 מג רגיל כדי להירדם?(זו האפשרות הפחות רצויה,חשש להכין הרבה תופעות לוואי.) מה אתה מציע?

3.מדוע אי אפשר לחצות כדורים של xr? זה היה יכל להיות פתרון..

4.כפות הידיים שלי מזיעות כל הזמן.ממש יוצא מהן מים.ידוע לך מאיזו תרופה זו ומה אפשר לעשות בנידון?

5.אני לא בטוחה שאני צריכה את הלמיקטל.איך אפשר לדעת? האם הכדור ממש טוב גם למי שסובל רק מדיכאון וחרדות בלי מאניה?

6. בין היתר אני חוששת שאני לוקחת יותר מדי תרופות.גם ככה הכבד שלי לא מתפקד הכי טוב עקב שנים של תרופות,אם הכבד קורס או שתפקודו מורע ממש,יש איזו תרופה/טיפול שיכול לתקן אותו? מה עושים אם זה קורה? ממשיכים לקחת תרופות בכל זאת? אני גם סובלת מאקנה בכל הגוף כבר הרבה שנים,ואמרו לי שזה קשור לכבד,שהכבד שלי מלא ברעלים והוא מוציא את זה דרך העור.מה עושים?

7.אני לא מבינה למה שמים לקטוז בתרופות.מה עושים אלה שרגישים לזה? זה נורא מתסכל.
    ללמודקס יש טעם איום ונורא,כל יום אני נאבקת לסתום את האף ולבלוע ותמיד יש לי בחילה אחר כך מזה.למה הם עושים את הכדורים מסיסים??!?! אי אפשר לעשות כדורים נורמליים שבולעים?!
    בגלל הטעם המגעיל של הלמודקס חשבתי על למוג'ין,אבל גם בלמוגין וגם בסרוקוול יש המון לקטוז וזה עושה לי כאבי בטן והקאות.מה עושים? יש איזו חלופה לתרופות האלו?

סליחה שזה כל כך ארוך.אני נורא מבולבלת ואין לי את מי לשאול.תודה...

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר בן עמית - 053-6834250

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו