שרירים נתפסים בבטן ובצלעות באופן קבוע

מנהל הפורום

ד"ר אלון מרגלית
ד"ר אלון מרגלית
053-4877810
לקביעת תור אצל ד"ר אלון מרגלית
053-4877810 ללא פרסום בפורום

• שרירים נתפסים בבטן ובצלעות באופן קבוע
    ברק
    23/04/2019

היי, 2 שאלות:
    1. שריר בצלע הימנית נתפס לי, זה קורה כמעט כל יום לפחות פעם אחת, בדרך כלל תוך כדי\אחרי שיעול.
    אני מייד מרגיש כאב חזק כמו של שריר שנתפס בצלע בימנית (זה לא כואב יותר אם אני לוחץ על המקום).
    זה לפעמים עובר תוך כמה שניות ולפעמים זה עובר וחוזר כל כמה דקות.
    אני מנסה תמיד למתוח את הצלעות כשזה קורה כדי להקל על הכאב (כאב ממש חזק!) אבל לא שמתי לב שזה עוזר.. אני פשוט ממשיך לעמוד ולהסתובב עד שזה עובר.
    2. קורה לי אותו דבר בדיוק (אותו כאב) עם הבטן לאחר שאני מאמץ את הבטן.
    זה בדרך כלל קורה פעם ב.. שאני מנסה לחזק את שרירי הבטן, אחרי לדוגמה 5-10 שכיבות שאני עושה, ברגע שאני מכווץ את שרירי הבטן (מתכופף, מנסה לקום מהריצפה, עושה מתיחה כלשהי)
    שרירי הבטן מיד נתפסים! זה גם כאבי תופת שאני לא כל כך יודע מה לעשות איתם, אני מנסה למתוח את הבטן אבל זה זה עוזר רק לאותו מתיחה, ברגע שאני מפסיק מתוח הכאב מייד חוזר.
    זה ממש מפחיד להמשיך להתאמן על שרירי הבטן כי אני יודע שזה ייקרה לי גם בפעם הבאה!

אציין שאני בן 25 מעשן ולא מתאמן הרבה (משתדל לעשות לרוץ 2,3 פעמים בשבוע אבל לא תמיד יוצא)

רציתי לשאול אם אלו דברים שאני צריך לדאוג לגביהם וללכת לרופא לעשות צילומים או משהו?
    מניסיון עבר שלי. ברגע שהגעתי לכמה רופאים (אורתופדיים\משפחה) שונים בקשר לכאבי גב שיש לי, רואים בחור צעיר שיושב רוב היום (הייטק) ולא ממש עושה ספורט, אוטומטית שולחים אותי הביתה בטענה שזאת הסיבה ולהתחיל לעשות ספורט\רפואה משלימה.
    זה נכון ואני מבין את זה ברוב המקרים (גם לגבי התכווצויות השרירי בטן) אבל לגבי השיעול ושריר הצלעות שנתפסים, זה נראה לי פחות קשור לספורט מה גם שבעבר היו לי כאבי גב שנבעו מחוסר ספורט ובחודשים האחרונים אני מקפיד קצת לעשות ספורט אבל בכל יום אני עושה מתיחות לכל הגוף לפני ואחרי העבודה מה שהקל ממש על כאבי הגב, אבל שרירי הצלעות ממשיכים להתפס.

תודה רבה!

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר אלון מרגלית - 053-4877810

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו