פורום הפרעות שינה תינוקות, הפרעות שינה ילדים - יש לך שאלה?

פורום הפרעות שינה תינוקות, הפרעות שינה ילדים עוסק בנושאים: שינה, עייפות, הפרעות שינה, נדודי שינה, שינת תינוקות, סיוטים, דיבור מתוך שינה. אתם מוזמנים להתייעץ עם מנהלי פורום הפרעות שינה תינוקות, הפרעות שינה ילדים בתחומים אלו.

מנהלי הפורום

הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• צרחות באמצע שינה
    מיטל
    22/06/2018

היי
    הבן שלי בן שנה ילד רביעי ל3 אחים גדולים ממנו כרגע הוא בבית איתי כל הזמן.
    אבל בתקופה האחרונה קם בצרחות מתוך שינה
    גם צהריים ולוקח לו זמן עד שמתעורר .. אני מנסהלהעיר אותו מהשינה אך לוקח הרבה זמן האם יש מצב שחולם חלומות רעים כבר מהגעל הזה?
    אם היה בגן הייתי ישר אומרת שהוא עובר היתעללות ..
    אשמח לעזרה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תינוק ישן רק מחזור שינה אחד
    טל
    19/06/2018

שלום, התינוק שלי בן שלושה חודשים כמעט, ישן בסדר גמור בלילה (הולך לישון בשבע-שמונה, מתעורר בסביבות שלוש כדי לאכול, ואחר כך בסביבות שש), אבל במהלך היום לא ישן יותר ממחזור שינה אחד- כ-45 דקות רצוף, לאחר מכן מתעורר ומתנגד מאוד לחזור לישון. כתוצאה מכך הוא מתעייף מאוד מהר ונהיה עצבני כבר אחרי 40 דקות עירות, וישנם הרבה סבבי שינה במהלך יממה כך שאני לא מצליחה להקנות לו סדר יום. כיצד אפשר לגרום לו לישון רצוף יותר מ-45 דקות? תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לימוד הרדמות עצמאית בגיל 5 חודשים
    הדס
    17/06/2018

תינוק בן 5 חדשים. עד גיל 4 חדשים היה ישן פחות או יותר סביר. בעקבות משבר גיל 4 חדשים חלה התדרדרות בהרגלי השינה עד כדי מצב שבו ישן רק בעגלה ונרדם תוך כדי נענועים של העגלה או בידיים. מתכננת להתחיל ללמד הרדמות עצמאית בשיטת הרם הורד ובמקביל להעביר אותו למיטת תינוק. שאלתי היא האם לשלב את שני המהלכים של מעבר משינה בעגלה למיטת תינוק ושל הרדמות עצמאית בשיטת הרם הורד או שזה יותר מדי בשבילו ועדיף ללמד קודם כל הרדמות עצמאית ורק לאחר מכן להעביר למיטה. תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בן 4 חודשים לא מצליח לישון לבד
    סימה
    13/06/2018

שלום הבן שלי בן 4 חודשים. כנראה הוא התרגל לפני השינה לנידנודים. עכשו הוא לא מצליח בשום מצב להרדם לבד. מה עלי לעשות? אפילו בעגלה שמטיילים הוא יכול להיות ער שעות ועייף ולא להרדם

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תינוקת כמעט בת 4 חוד׳ לפעמים נוחרת
    אתי
    29/05/2018

ד״ר שלום הבת שלי כמעט בת 4 חודשים כמעט. לפעמים נוחרת בשינה ומשמיעה קולות קלים בנשימה. מה יכולה להיות הסיבה וכיצד רופא א.א ג יכול לבדוק תינוקת כה קטנה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תינוק קם בחמש וחצי
    רשל
    15/05/2018

תינוקת בת 10 חודשים החלה בהדרגה לקום יותר ויותר מוקדם ורוב הימים היא קמה מוקדם מידי. 5 וחצי. היא הולכת לישון בסביבות 19 בערב. זה בלתי אפשרי מבחינתי להתחיל את היום בשעה כזו. אנחנו פשוט סובלים. אדגיש שאנחנו לא ניגשים אליה מיד, גם אם היא קצת בוכה. היום למשל נתנו לה להיות שעה לבד במיטה כאשר בחלק מהזמן הזה היא בכתה קצת. לא היסטריה, אבל בכי מידי פעם. היא גם קראה לנו ולא התייחסנו. זה מעולם לא עבד - היא לא חוזרת לישון. זה גם מרגיש מוגזם להשאיר אותה שעות במיטה כי אז כבר השעה כן שעת בוקר סבירה לקום בה. והגיוני שב7 תהיה רעבה...מה עושים? להשכיב אותה ב20 יעזור?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סומנבוליזם וביעותי לילה לבן 11
    אמא מודאגת
    30/04/2018

בן 11,סובל מביעותי לילה בגלים של כמה חודשים, היה גל בגיל 3,גיל 9 והגל הנוכחי נמשך כבר 3ח'. במעבדת שינה נמצא "רישום שינה וeeg אופיינים לפארסומניה בנאלית (סומנאבוליזם וביעותי לילה)". ב3 ח' אחרונים מתעורר כל לילה בין פעם ל5 פעמים, בוכה, ממלמל, צועק, מסתובב בבית. לפעמים נרדם על הספה בסלון. ברוב המוחלט של המקרים לא זוכר כלום בבוקר ולא מראה סימני עייפות במשך היום. ילד בריא , שמח, פעיל.
    נוירולוג המליץ לא לעשות כלום, רשם טיפות ריבוטריל אך לא ממליץ להשתמש. אנחנו, ההורים, מתקשים מאד עם חוסר השינה וההתעוררויות הרבות. יש המלצות לטיפול כלשהו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעיות שנה אצל תינוק בן שנה ו9 חודשים
    משה
    27/04/2018

בכללי מאז שהוא נולד הוא לא מצליח לישון יותר מ5-6 שעות ביום
    ורובם אחרי השעות 3-4 לפנות בוקר
    הילד בריא חייכני מבין מדבר צוחק אוכל אבל לא יושן מה שכן בחודש האחרון
    הוא כן מצליח לישון את ה7-8 שעות ברציפות רק הבעיה שזה בשעות לא שעות
    חשוב לציין שכל שבוע מנסים להרדים אותו מוקדם הבעיה שאם הוא נרדם לפני 1-2 הוא יושן רק שעה שעתיים וקם וער כל הלילה ונרדם בבוקר תאמת בתור הורים זה קשה מאוד בקושי עובדים ועכשיו יש תינוק בבית בעקבות כל הרעש הוא גם מקלקל את התינוק או שלפעמים נוח לנו שהוא ישן מאוחר ככה לא יקום ב7-8 בבוקר כי אנחנו הולכים לישון 4-5 מה הדוקטור מייעץ לעשות עם הבעיות שינה של התינוק בן שנה ו9 חודשים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שימוש בתרופה טריכלונם אלקסיר
    שרה
    02/03/2018

יש לי ילד בן שלוש וארבעה חודשים שמעבר לקשיים שיש לנו איתו הוא מתעורר הרבה בלילה צורח ובוכה , רוצה לישון איתנו בחדר ואנחנו לא מסכימים וכל פעם רוצה משהו אחר, הוא מעיר את כל האנשים בבית ומפריע לשגרת השינה שלנו ושלו. הוא יכול גם בלילה לההתפרע לזרוק חפצים, אנחנו לא יודעים מה לעשות, אנחנו במקביל בתהליכים של התפתחות הילד, הדרכת הורים וכו אבל כרגע חושבים על טיפול תרופתי לשינה האם זה בסדר? האם התרופה בטוחה לשימוש? תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעיית שינה אצל ילדה בת שנתיים ושלוש
    גל
    11/02/2018

שלום .הבת שלי בת שנתיים ושלושה חודשיים, עד לפני שבוע וחצי ישנה בלול גדול עד שיום אחד היא יצאה ולפני ארבע ימים עברנו למיטת מעבר וזה הפך לסיוט לילי ....כשהיא ישנה בלול היא התעוררה לפעמים לאכול בקבוק וחזרה לישון... מאז שהיא ישנה במיטת מעבר ההשכבה לוקחת לפחות שעה כי היא כל שנייה יורדת מהמיטה מה שמצריך אותי לשבת איתה עד שתרדם... בלילה היא מתעוררת מגיעה למיטה שלי ומבקשת בקבוק .. אני מכינה לה היא חוזרת למיטה אוכלת אותו וערה שעתיים כשאני יושבת ומנסה להרדים אותה... זה סיוט מה שבנוסף יש לי תינוקת בת חודש וחצי.... מה לעשות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בן שנה. נרדם עצמאית אבל קם בלילה לא למוצץ
    קרן
    10/01/2018

בן שנה.הרגלנו אותו להרדם עצמאית-שמים אותו במיטה והוא נרדם לבד . ביום ישן כפי שמצופה מגילו שנת צהריים בדרכ 12 עד שלוש. וערב נכנס בשבע שמונה למיטה לא כשהוא גמור אלא כשמראה סימני שינה לפעמים אף לפני.
    הבעיה היא שהוא מתעורר פעמיים שלוש בלילה ונעמד ובוכה.עד שלא באים ומשכיבים אותו בחזרה(לאו דווקא בשביל מוצץ נרדם גם בלעדיו) ותוך שניה חוזר לישון. אבל זה קורה כמה פעמים בלילה. איך לגרום לו לישון רצוף???ממנו הורים עייפים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ילד בן 6 שמתקשה להירדם
    ליאור
    02/01/2018

שלום, בני בן 6 ולפעמים לוקח לו כשעה - שעה וחצי להירדם...מה לעשות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעיות שינה לתינוקת בת שנה וחודש
    נועה
    11/12/2017

שלום רב,
    שמי נועה ויש לי תינוקת בת שנה וחודש. על אף גילה היא מתעוררת הרבה פעמים בלילה טעינה ישנה באופן רציף כלל. קראתי ספרות בנושא וכן התייעצתי עם מספר אנשים בנושא וכמובן שאני מזהה את סימני העייפות בזמן ומנסה להשכיב אותה קרוב למועד. למרות זאת,היא עדין מתעוררת יחסית הרבה בלילה ואף פעם לא ישנה לילה רציף. אני תוהה האם אני עושה משהו לא בסדר ואולי מפספסת את הזמן השינה הנכון עבורה?האם זה הגיוני שהיא קמה כל כך הרבה פעמים?מה יכולה להיות הסיבה לכך?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תינוק בן שנה ושמונה חודשים קימה מוקדמת בבוקר
    איילה
    03/12/2017

ישן כשעתיים אצל המטפלת..בדרך כלל בין השעות 11:00-13:00 משכיבה אותו לישון לקראת 7 לאחר ארוחת ערב בחמש ודייסה ותמ"ל עם דייסה בשש וחצי..מתעורר בין 4 לחמש וחצי לפנות בוקר..כיצד ניתן להאריך את השינה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תינוק בן 7 חודשים על התעוררויות מרובות
    סיון
    21/11/2017

שלום ,
    יש לי תינוק בן 7 חודשים . עד לפני חודשיים הכל היה ממש מושלם ועכשיו פשוט הכל התהפך.
    עד גיל 5 חודשים הילד היה ישן לילה שלם , טקס שינה מקלחת ולישון . בין 20:30-21:30 וכמובן לפעמים היה לוקח זמן להירדם . חשוב לציין שהילד ישן בעריסה שלו לא על הידיים או עם עזרה אחרת . מתעורר לקראת 6:00, לפעמים אפילו 7:00 . לפני חודשיים החלפנו לו למיטת תינוק יותר גדולה הוא דווקא ישן בלילה הראשון עד 8:00 בבוקר . והשינה הייתה בסדר. לא קישרתי למיטה כלל כי היא המשיך לישון טוב. תקופה אחרונה של חודש וחצי חודשיים הילד מתעורר הרבה בלילות . מגיל 5 חודשים זוחל גחון . מתעורר מתהפך על הבטן זוחל או תנועות כאלה ואחרות . לאחר מכן למד לעמוד על 4 , מתעורר עומד על 4 וצריך להחזיר אותו בחזרה. הוא ילד מאוד פעיל ומאוד מפותח אבל משום מה לא רוצה לחזור מהבטן לגב. בדרך כלל ישן על הצד. כל פעם החזרתי אותו לישון. אבל לפעמם לא היה מצליח לחזור לישון והייתי כבר נותנת בקבוק שזה היה לקראת 6 בבוקר. חייבת לציין שגם במהלך היום הוא לא ילד שישן הרבה אבל בתקופה אחרונה התחיל לישון יחסית טוב. ככה במשך חודשיים ועכשיו זה נהיה יותר גרוע! הילד נכנס למשפחתון בערך שבועיים ומאוד אוהב אך התחיל ללכת לישון ב20:00 20:30 אחרי טקס שינה כמובן מתעורר מלא ומתהפך ועומד על 4. התחיל לישון פתאום על הבטן לפעמים אבל העיה שכל יום הוא שם יותר ויותר מוקדם . הוא זז הרבה בלילה ולא רגוע ואני יודעת שזה לפתח תלות שכל פעם הייתי הופכת אותו אבל אני מנסה די להפסיק עם זה ובלילות אחרונים הוא פחות מתהפך ועומד על 4 אבל פתאום מתעורר מאוד מוקדם . הוא ילד שאוהב לאכול ואוכל יפה ולא ילד שמן ולפני השינה אוכל 210 ועדיין מסיים את הכל. אתמול ניסיתי לתת לו דייסה לבדוק אם זה הרעב הוא היה מאוד עייף. סיים את כל האוכל והתעורר ב4:00 בלילה שזה בעצם שיא . חייבת לציין שהוא טיפה מנוזל ובלילה הנזלת מופיעה בפתאומיות אז לא יודעת אם זה קשור . זה היה נראה כאילו הדייסה עזרה והשביעה אותו יותר אבל קם מוקדם מהרגיל . עד 4 וחצי ניסיתי להרדים אותו חזרה והוא פשוט לא הצליח להירדם ובסופו של דבר ב4:40 נתתי לו בקבוק. תמיד חשבתי ש התעוררויות האלה קשורים לחניכיים אבל אין לו שיניים עדיין ולא נראה לי שזה באופק . אני אובדת עצות כי לא הגיוני שילד עד גיל חמישה חודשים ישן לילות רצופים ופשוט התחיל להתעורר בלי סוף ולזוז הרבה כאילו משהו מעיר אותו או מציק לו. אחרי דייסה הוא ישן די רצוף עד 4:00 חוץ מפעם אחת שהתעורר קצת וחזר לישון לבד אפילו לא ניגשתי אליו (הוא ישן איתנו בחדר). אני לא יודעת אם זה מרעב או שזה בגלל דברים אחרים ופתאום בגלל שהוא ערני הרעב מתעורר. האם דייסה עשתה לו פעולה הפוכה והוא נהיה יותר רעב בשעה ממש מוקדמת . אולי לעלות לו את המינון ל240 של מטרנה . אני באמת לא יודעת מה הסיבה להתעוררויות ואיך משנים את זה כי אני מפחדת שכל יום הוא יתעורר יותר ויותר מוקדם ואני לא רוצה שיתרגל לבקבוק בלילה כי עד לפני חודשיים הוא בכלל לא דרש. אם הוא יתחיל לקום בשעות ממש מוקדמות זה הופך את השגרה של הגן ואת השעות שהוא מקבל פירות. מה עושים כדי שיחזור לישון עד וחצי 6? ולמה זה קורה לו😭
    אשמח לעזרה
    תודה
    סיון

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה