פורום הפרעות שינה תינוקות, הפרעות שינה ילדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ עם נושאים כמו נדודי שינה, , סיוטים, דיבור מתוך שינה, קשיי הירדמות, הרדמת תינוקות, אימון לשינה, הרדמה עצמית, התעוררויות מרובות, יקיצה מוקדמת ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מאיזה גיל ומשקל ניתן ליישם את שיטת 5 הדקות?
    מרין
    30/11/2018

בני בן 5 וחצי חודשים אבל נולד חודש לפני הזמן כך שהגיל המתוקנן 4.5 חודשים. יונק בלילה ושוקל 6 קג. האם זהו גיל ומשקל סביר על מנת ליישם שיטת 5 דקות ולהפסיק הנקה לילית לגמרי?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מזרן נומו, האם נוח לשימוש?
    Gidi Kaisman
    16/11/2018

היי, האם מישהו השתמש עם אחד מילדיו במזרן נומו ויכול להמליץ עליו? אשמח לקבל תגובות בנושא זה, תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אין לו שינה עמוקה
    בלה
    28/09/2018

הבן שלי בן 8 חודשים פלוס והוא לא פנו של מוצץ אבל כן רק כדי להירדם.
    בלילה אני קמה לפעמים כל שעה כדי להחזיר לו את המוצץ.לפעמים אני לא קמה מייד כדי לבדוק אם יפסיק "לכתר" אבל זה מתעצם קצת ואז אני נותנת לו. זה ממש קשה לי לא לישון מאז שהוא נולד.אני מרגישה שאין לו שינה עמוקה.
    אני מנסה שיהיה סדר יום מסודר מאז שנולד.קשה לי כבר.גם כשהוא ישן טוב ביום הוא לא עושה לילה שלם בלי להתעורר בכלל(עם עניים סגורות) גם כשהוא גמור הוא לא עושה לילה שבו אני ישנה 6 שעות רצוף.זה מתסכל אותי.
    מלמדת אותו לקחת את המוצץ אז הוא לוקח אותו אבל שם אותו רוב הפעמים הפוך. לא יודעת אם זה בכוונה כי הוא עושה שיניים כך או שפשוט מתבלבל.ולפעמים שם אותו בפה בצורה נכונה.
    כשהוא עייף הוא מסרב לקחת את המוצץ בידיים טבועה קצת ופותח את הפה כדי אשים לו אותו .אם אני מתעקשת קצת איתו אז הוא בוכה.
    בלילה הבנתי שצריך לשים בכל פינה מוצץ אבל הא כמעט אף לא עם עניים פתוחות כשהוא מכתר בלילה על המוצץ אז איך יקח אותו לבד ? אוף אני ממש עייפה והגב שלי נגמר מזה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת בת 10 חודשים מאוד קשה לה להרדם
    גלית
    24/09/2018

שלום
    ביתי בת 10 חודשים מאז שהיתה בת חודשיים ישנה לילה רצוף (ב"ה) והרגלי השינה שלה היו מצויינים מניחים איתה בלול והיא נרדמת עכשיו כשהחלה לעמוד וגדלה קצת הכל ישתנה מאוד קשה לה להרדם היא עייפה ובכל זאת כל פעם שמניחה אותה לישון היא קמה ונעמדת שוב אני משכיבה ומסבירה באהבה שעכשיו זמן לישון ושוב נעמדת ככה זה 20 פעם עד שמתעייפת ונרדמת
    חייבת לציין שהיא ממש עייפה בנוסף כל הלילה מתעוררת בהיסטריה של בכי שנופל לה המוצץ והיא יודעת לקחת אותו ביום היא מסתדרת מצויין זה דברים שניהיו רק בחודש האחרון

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הקניית הרגלי שינה/אימון שינה במהלך היום
    מורן
    20/09/2018

שלום,
    התחלנו לפני כמה ימים עם בתי בת ה-7 חודשים את שיטת האינטרוולים/שתי הדקות, כאשר אנחנו בשלב הראשון נוכחים בחדר (ניגשים לסידור קצר כל שתי דקות ואז חוזרים לשבת בפינת החדר).
    הקושי העיקרי שבו אנו נתקלים הוא דווקא ביישום השיטה במהלך היום, שבו לוקח לנו בין שעה וחצי לשעתיים(!) להרדים אותה במיטתה, והיא מתעוררת אחרי כמה דקות בדכ, ואז אנחנו מתייאשים ומוציאים אותה מהמיטה. מלכתחילה, הבעיה העיקרית היתה בעיקר במהלך היום, שהו היא מתקשה מאד להירדם וכן להחזיק שינה.
    שאלתי היא, מה ניתן לעשות במהלך היום, והאם זה פוגם בתהליך לשלב הירדמות בטיולים בעגלה (רק במהלך היום)? הרי בסופו של דבר, לא נרצה להגביל אותנו ואותה רק להירדמות במיטה, כשמדובר ביום.
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שעות שינה מועטות לילד בן 9.5
    אודליה
    14/09/2018

שלום,
    יש לי ילד בן 9.5 שבחצי שנה האחרונה מאוד מתקשה להרדם בערב ובגלל שנרדם בשעה מאוחרת, מאוד מתקשה לקום בבוקר. טקס הכנה לשינה מתחיל אצלנו בבית בשעה 18:30 בערך, אפילו קצת אחרי. יושבים לאכול ארוחת ערב, מקלחות ולאחר מכן כל ילד במיטה שלו בערך בשעה 20:00. הילדה בת 7.5 נרדמת די מהר, למרות שגם לה יש פעמים שלוקח לה קצת יותר זמן, והילד שוכב במיטה, משעה 20:00 ורק בשעה 22:00 ולפעמים קצת אחרי, הוא נרדם. מדי פעם הוא קורא קצת ספר או מאזין למנגינה נעימה או דמיון מודרך. אבל הוא נראה ממש עירני. ולפעמים אני שוכבת לידו ואנחנו מדברים בכיף, כשאני רואה שהוא עייף כבר, אני הולכת וגם אז לוקח לו זמן להרדם למרות העייפות. יש ימים שלמרות שנרדם מאוחר הוא קם לפנות בוקר, מתארגן לביה"ס וממתין שכולם יקומו. ואז יוצא שהוא ישן מעט שעות שינה. ומה שמפתיע הוא, שבערב הוא לא עייף ושוב לא נרדם מוקדם. זה כבר הפך להרגל קבוע ונראה לי שזו הפרעת שינה שצריך לטפל בה. ילד בגילו לא אמור להסתפק בשש שעות שינה ולעמים גם בפחות.
    האם יש משהו שניתן לעשות כדי לגרום לו לישון מספיק שעות שינה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שינוי בשינה אצל תינוקת בת 6 חודשים
    שני
    05/08/2018

הילדה שלי בת 6 חודשים מגיל 4 חודשים התחלתי לעשות לה טקס שינה בשעה 20:00 שזה אומר מקלחת בקבוק ולישון , תוך כדי האוכל הייתה נירדמת ואז ישנה עד 5 וחצי 6 בבוקר. ב3 שבועות האחרונים היא גם נירדמת תוך כדי האוכל אבל לאחר כשעה , שעה וחצי מתעוררת ונשארת ערנית לגמרי עד 00:00 , 00:30 ואז אוכלת שוב , חוזרת לישון ואז קמה שוב ב4 לאכול וחוזרת לישון עד 8. אני לא מצליחה להבין מה קרה ב3 שבועותהאחרונים שהיא פתאום לא ישנה ברצף מ8 בערב עד 6 בבוקר , מבחינת ההתנהלות שלי הכל מתנהל בידיוק אותו דבר .אשמח לעזרה .תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הרגלי שינה לתינוק בן 7 חודשים
    שרית
    26/06/2018

שלום, הבן שלי בן 7 חודשים, ילד מתוק אמיתי, ישן לילה רצוף מגיל חודשיים (איזו ברכה) אבל בשבועות האחרונים הוא חווה קשיים בהרדמות ומתעורר כמה פעמים בלילה בשביל מוצץ. אנחנו לא מצליחים לסגל לו הרגליי שינה טובים, כל לילה הולך לישון משעה אחרת, לפעמים ב 20:00-21:00 ולפעמים 23:00-00:00. מאוד קשה לו להרדם, כאילו הוא נלחם בשינה(גם במהלך היום קשה לו להרדם אבל ישן לפחות פעמיים) נרדם רק עם בקבוק, אוכל ונרדם עליי או על בעלי.
    אני רואה איך הוא סובל, מאוד עייף ורוצה לישון, משפשף עיניים וחסר מנוחה, לא מפסיק לזוז, גם אם זה במיטה וגם אם זה עליי. ואני לא יודעת איך לעזור לו.
    אתמול נרדם ב 21:00 עם הבקבוק, העברנו אותו אחרי כמה דקות למיטה והוא התעורר אחרי 5 דקות ונשאר ער עד 12.
    אשמח לקצת עצות בנושא הקניית הרגלים.
    תודה
    שרית

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• צרחות באמצע שינה ילד בן שנה
    מיטל
    22/06/2018

היי
    הבן שלי בן שנה ילד רביעי ל3 אחים גדולים ממנו כרגע הוא בבית איתי כל הזמן.
    אבל בתקופה האחרונה קם בצרחות מתוך שינה
    גם צהריים ולוקח לו זמן עד שמתעורר .. אני מנסהלהעיר אותו מהשינה אך לוקח הרבה זמן האם יש מצב שחולם חלומות רעים כבר מהגעל הזה?
    אם היה בגן הייתי ישר אומרת שהוא עובר היתעללות ..
    אשמח לעזרה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק ישן רק מחזור שינה אחד
    טל
    19/06/2018

שלום, התינוק שלי בן שלושה חודשים כמעט, ישן בסדר גמור בלילה (הולך לישון בשבע-שמונה, מתעורר בסביבות שלוש כדי לאכול, ואחר כך בסביבות שש), אבל במהלך היום לא ישן יותר ממחזור שינה אחד- כ-45 דקות רצוף, לאחר מכן מתעורר ומתנגד מאוד לחזור לישון. כתוצאה מכך הוא מתעייף מאוד מהר ונהיה עצבני כבר אחרי 40 דקות עירות, וישנם הרבה סבבי שינה במהלך יממה כך שאני לא מצליחה להקנות לו סדר יום. כיצד אפשר לגרום לו לישון רצוף יותר מ-45 דקות? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לימוד הרדמות עצמאית בגיל 5 חודשים
    הדס
    17/06/2018

תינוק בן 5 חדשים. עד גיל 4 חדשים היה ישן פחות או יותר סביר. בעקבות משבר גיל 4 חדשים חלה התדרדרות בהרגלי השינה עד כדי מצב שבו ישן רק בעגלה ונרדם תוך כדי נענועים של העגלה או בידיים. מתכננת להתחיל ללמד הרדמות עצמאית בשיטת הרם הורד ובמקביל להעביר אותו למיטת תינוק. שאלתי היא האם לשלב את שני המהלכים של מעבר משינה בעגלה למיטת תינוק ושל הרדמות עצמאית בשיטת הרם הורד או שזה יותר מדי בשבילו ועדיף ללמד קודם כל הרדמות עצמאית ורק לאחר מכן להעביר למיטה. תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בן 4 חודשים לא מצליח לישון לבד
    סימה
    13/06/2018

שלום הבן שלי בן 4 חודשים. כנראה הוא התרגל לפני השינה לנידנודים. עכשו הוא לא מצליח בשום מצב להרדם לבד. מה עלי לעשות? אפילו בעגלה שמטיילים הוא יכול להיות ער שעות ועייף ולא להרדם

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת כמעט בת 4 חוד׳ לפעמים נוחרת
    אתי
    29/05/2018

ד״ר שלום הבת שלי כמעט בת 4 חודשים כמעט. לפעמים נוחרת בשינה ומשמיעה קולות קלים בנשימה. מה יכולה להיות הסיבה וכיצד רופא א.א ג יכול לבדוק תינוקת כה קטנה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק קם בחמש וחצי
    רשל
    15/05/2018

תינוקת בת 10 חודשים החלה בהדרגה לקום יותר ויותר מוקדם ורוב הימים היא קמה מוקדם מידי. 5 וחצי. היא הולכת לישון בסביבות 19 בערב. זה בלתי אפשרי מבחינתי להתחיל את היום בשעה כזו. אנחנו פשוט סובלים. אדגיש שאנחנו לא ניגשים אליה מיד, גם אם היא קצת בוכה. היום למשל נתנו לה להיות שעה לבד במיטה כאשר בחלק מהזמן הזה היא בכתה קצת. לא היסטריה, אבל בכי מידי פעם. היא גם קראה לנו ולא התייחסנו. זה מעולם לא עבד - היא לא חוזרת לישון. זה גם מרגיש מוגזם להשאיר אותה שעות במיטה כי אז כבר השעה כן שעת בוקר סבירה לקום בה. והגיוני שב7 תהיה רעבה...מה עושים? להשכיב אותה ב20 יעזור?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סומנבוליזם וביעותי לילה לבן 11
    אמא מודאגת
    30/04/2018

בן 11,סובל מביעותי לילה בגלים של כמה חודשים, היה גל בגיל 3,גיל 9 והגל הנוכחי נמשך כבר 3ח'. במעבדת שינה נמצא "רישום שינה וeeg אופיינים לפארסומניה בנאלית (סומנאבוליזם וביעותי לילה)". ב3 ח' אחרונים מתעורר כל לילה בין פעם ל5 פעמים, בוכה, ממלמל, צועק, מסתובב בבית. לפעמים נרדם על הספה בסלון. ברוב המוחלט של המקרים לא זוכר כלום בבוקר ולא מראה סימני עייפות במשך היום. ילד בריא , שמח, פעיל.
    נוירולוג המליץ לא לעשות כלום, רשם טיפות ריבוטריל אך לא ממליץ להשתמש. אנחנו, ההורים, מתקשים מאד עם חוסר השינה וההתעוררויות הרבות. יש המלצות לטיפול כלשהו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה