תוצאות מיפוי התרוקנות קיבה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תוצאות מיפוי התרוקנות קיבה
    א. ל
    12/10/2021

שלום רב,
    מבקשת לקבל הסבר לתוצאות המיפוי. להבנתי הקיבה מתרוקנת מהר מדיי? ברקע בת 48 חולה בסרטן שחלות גנטי משנת 2014..כימותרפיות, ביולוגי, הקרנות לכבד לאחרונה.תת פעילות ב. תריס כרגע מאוזנת. פיברומיאלגיה. מאז,שניתחו אותי קיימת בעיה של חוסר התרוקנות. אובחנתי עם דלקת בקיבה לאחר גסטרוסקופיה ונוטלת נקסיום באופן קבוע. לאחרונה קושי בבליעה. גרון נפוח. תחושה שמים נתקעים ולא מצליחה לבלוע. הקאות. חוסר יכולת לצחצח שיניים גורם לריפלוקס..שגורם להקאה. ירידה במשקל בגלל זה. הורדתי פירות וירקות לצערי כל מה שעלול לגרום לצרבת. מצליחה לשתות אבל שלוקים קטנים מאוד ולא מהר. אוכל רך כמו פירה, פסטה, לחמנייה/טוסט מעדן דני וג'לי אדום. עברתי בדיקת מונומטריה של וושט אבל אין עדיין תשובה. הסרטן פגע לי במעי, סיגמואיד קולות, פי הטבעת..מאז לא מצליחה להתרוקן. רק ע"י גירוי של מים ישירות לפי הטבעת. גם אם יש לחץ ללכת לשרותים הכל תקוע. נעזרת בכפפה וחופרת לרוקן את עצמי. אובחנתי עם אני וסליחה בעברי. בדיקת לחצים עם בלון היתה תקינה. כבר היו לי כמה וכמה חסימות מעי מלאות/חלקיות. הצואה עצמה קשה ומרכככים לא עוזרים יותר מדיי. אינני מבדילה בין גזים לבין צואה. הוחלט לבדוק את מערכת העיכול כולה וזה מה שבוצע עד כה. הומלץ גם על צילום בריום שאני לא חושבת שאעמוד במשימה. כרגע גרורות קטנות בכבד עדיין ממקור שחלתי, ע"פ ביופסיה. א.א.ג לא מצא בעיה כלשהי. לא מוצאת מידע לגביי התרוקנות מהירה רק התרוקנות אישית של הקיבה. אז אם זה לא גסטרופרזיס, מה זה כן? אמנם כתוב מהיר מדיי אבל כנראה הכל מצטבר בחלחולת ופשוט נתקע לא משנה מה אני אוכלת. אוכלת כמה שפחות סיבים כי זה גורם לי לפקק רציני שמוביל חסימת מעי. סליחה על אורכם של הדברים. אודה מראש לתשובתך. בברכה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו