הולכת לאיבוד בין מחלות ומוגבלויות

מנהל הפורום

פרופ` אלן ברבי
פרופ' אלן ברבי
לקביעת תור אצל פרופ' אלן ברבי ללא פרסום בפורום

• הולכת לאיבוד בין מחלות ומוגבלויות
    סיגל
    27/02/2019

בלידת קיסרי בניתוח חירום לקיתי בוירוס אפשטיין בר ואובחנתי ע"י זיהומולוגית כחולת פיברומיאלגיה ותשישות כרונית.
    יחד עם זאת מאז הלידה לפני מעל 21 שנה אני צורחת ומתפתלת מכאבים עד כדי מוגבלות בפעולות פשוטות כגון רכיסת רוכסן/כפתורים פתיחת מקרר הרמת/הורדת בלם יד חפיפה ואחיזה בעט או אף בעיתון.

כשהתעקשתי שמשהו רע ושונה מנטרל אותי מתפקוד בבית ובטיפול בילדים גילו לי טרום מחלת דם קשה והראומטולוגית הריצה אותי באותו רגע להמטולוגית פרופ' לאחר שהסתודדה איתה לא פירטה מה. לבסוף המטולוגית אחרת אמרה טרום מיאלומה נפוצה או בסיכון לא הבנתי. כל הרופאים שהתלוננתי על כאבים ובכי ואי יכולת לעלות מדרכה ולצאת מרכב למשל טענו: טוב את לאחר לידת שלישיה...עלית 40 ק"ג במשקל...יש לך פיברומיאלגיה...הפניות לפסיכיאטרים ומרפאות כאב...נוירוכירורג אורתופדים ועוד...כולם איבחנו מחלות בתחום מקצועם...אבל אני עדיין גונחת מכאבים חרדות דיכאון ועוד.
    לא יודעת כיצד לתמרן בין כל אנשי המקצוע וזה מתיש אותי. 80% מהיממה אני במנוחה ו/או ממש במיטה ואין לי הדרכה כיצד לפתור בעיה בעיה בעיקר כשגם נוסף לכך הפן הנפשי.
    התאכזבתי מרופאים ואף הגעתי בגלל משבר לרויחה ולבריאות הנפש עד כדי אשפוזים.
    איך יוצאים מהכאבים והצליעות? הבלוטות נפוחות ומכאיבות והנפש שלי לא מוצאת מנוח בגוף חולה ללא פעילות גופנית כבעבר. ציפרלקס לא משכך כאבים ולא עוזר בפעולות היום יום.
    ממה להתחיל? קבעתי תור עם עו"ס מכבי אך עד אז עלי להבין אם המחלה הרימה ראש בדחיפות
    מאשת קריירה במשרה בכירה הפכתי לשבר כלי. ישנם עוד גורמים שמונעים ממני החלמה ומעיקים אך הם אינם הגורמים ומטופלים בנפרד. .

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו