היעדר תחושת שובע בת 38

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• היעדר תחושת שובע בת 38
    מונה
    01/05/2021

הי אני בת 38 ובשנתיים שלוש האחרונות אני מרגישה שמשהו נדפק לי במנגנון השובע. אני יכולה לאכול כמויות עצומות של אוכל ולא להגיע לתחושת שובע. הדבר הכי קרוב זה שאני מרגישה קצת תחושת מתיחה בקיבה אבל בראש אני לא מרגישה באמת שבעה.

לאורך השנים לרוב לא הייתי אוכלת יותר מידי שטויות ומתוקים ולא מנשנשת בין הארוחות אבל כשהייתי אוכלת הייתי אוכלת. ז"א ארוחה מכובדת שמכילה לרוב פחמימה חלבון וירקות עד שהייתי מלאה. זה עבד לי יפה כל השנים.
    בשנים האחרונות בעקבות עלייה קלה במשקל (שקשורה כנראה להפסקת עישון) התחלתי יותר להקפיד על הקלוריות שאני צורכת ולעשות ספורט והגעתי למשקל שאני מרוצה ממנו והייתי רוצה לשמור עליו אבל זה פשוט נהיה ממש קשה כשבארוחה אחת אני יכולה לצרוך כמות אוכל של 3 ארוחות (לא מגזימה) ותחושת החסך התמידי גורם לי גם להתעסק באובססיביות באוכל אני חושבת על אוכל מדמיינת אוכל (בעיקר פחמימות חח) מבשלת המון סופרת כל קלוריה (כמו האנשים האלה שתמיד עיצבנו אותי חח). רוצה להוסיף שאין לי נטייה מיוחדת להשמנה רוב חיי הייתי די רזה. ואני חושבת שעכשיו הייתי יכולה להיות סבבה אם הייתי ממשיכה עם השגרה של ארוחות טובות ובריאות קצת ספורט ובלי נשנושים ומתוק אלמלא הקטע של הרעב הפסיכי והיעדר תחושת שובע. אשמח למענה מה יכול לגרום לזה ואם יש מה לעשות בנידון. תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    היעדר תחושת שובע בת 38

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו