פן יקר למראה משופר?

מדוע פן מסויים על המדף בחנות עולה 100 שקלים ואילו פן אחר שעומד לידו עולה 500? פן מסוגים שונים נבדלים זה מזה בעיקר בהספק שקובע את עוצמתו של הפן ואת המהירות בה הוא ייבש את השיער. קנו לעצמכם מתנה לחג, אך שיקלו קודם מחיר ומותג
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 10/04/2014 |
צפיות: 41,734
קצב החיים שלנו מחייב אותנו למצוא פתרונות זמינים ומהירים לעשות כל דבר. מאחר ולא נולד עדיין האדם שיצליח לדחוס שעה נוספת ליממה, אנחנו נאלצים להסתפק ב-24 השעות שלנו אבל להגביר את המהירות בה אנחנו חיים ולהביא אותה לשיאים חדשים. להתארגן בבוקר למשל זאת דוגמה מצוינת. למי יש זמן לזה? אנחנו מעדיפים לישון עוד כמה דקות יקרות מפז מאשר לעמוד מול המראה ולייבש את השיער בפן. אז אנחנו קונים פן חזק ועוצמתי, בעל הספק גדול, תוכניות חום שונות ואביזרים נלווים במאות שקלים. האם יש הצדקה למחיר? והאם פן גורם נזק לשיער ולעור הקרקפת?

למידע נוסף בנושא עיצוב שיער הכנסו לפורומים:
פורום הסרת שיער
פורום השתלת שיער
פורום יופי
פורום נשירת שיער
פורום שיער, עיצוב שיער, שיער יבש

כיצד נקבע מחירו של הפן?


מחירי הפנים השונים נקבעים לרוב לפי ההספק שנמדד בוואט. פן "חזק" יהיה בעל 2000 ואט ומעלה ומחירו יהיה גבוה במאות שקלים מפן שההספק שלו עומד רק על 1400 ואט למשל. ככל שההספק של הפן גבוה יותר כך העוצמה שלו תהיה חזקה יותר והוא ייבש את השיער מהר יותר. לכן, אם מהירות חשובה לכם, כאן בהחלט זמן=כסף.

אבל לא רק ההספק של הפן יקבע את מחירו, גם למותג יש השפעה לכמה שטרות תוציאו מהארנק בעת הקניה. בארץ ניתן למצוא הרבה דגמים של פנים יוקרתיים מהעולם. האם הם טובים יותר ממותגים מוכרים פחות שמספקים את אותה העוצמה של הפן? לא בטוח. כאן ההחלטה היא כבר אינדוידואלית. כמובן שמומלץ לקרוא ביקורות לפני שרוכשים אבל אין כמו ניסיון אישי. אם התנסתם בעבודה עם מותג מסוים ונהנתם ממנו, אין סיבה להחליף לפן אחר רק בגלל שמו. אם שניהם מספקים את אותו ההספק, עוצמתם תהיה זהה למרות הבטחות כאלו ואחרות על-גבי האריזה.

כיצד מומלץ לבחור פן?


כמעט בכל הפנים יש את אותה כמות מהירויות ואת אותה כמות עוצמות החום שהפן יכול לספק, מה שמשתנה זה ההספק. מפרט של פן יראה לרוב ככה:

מותג:
הספק: 1920
דרגות חום: 4
מהירויות: 2


1920 ואט זהו הספק גדול ומדובר כאן בפן חזק שייתן תוצאה מהירה גם בדרגת חום 1. פן שההספק שלו עומד למשל על 1400 ואט והוא בעל 4 דרגות חום, יספק את אותה כמות החום בדרגתו הגבוהה ביותר הרבעית כמו שפן בעל 2000 ואט יספק בדרגתו הנמוכה ביותר – הראשונה.

עיצוב שיער: האם יש סיבה לקנות פן יקר?


אנשים קונים פן רק לפי המותג שלו ואינם מייחסים חשיבות להספק. כל פן יכול לעבוד במספר מהירויות בדרך כלל שתיים או שלוש. המהירות מסמלת את המהירות בה מסתובב המאוורר בתוך הפן ומפזר את האוויר החם החוצה ממנו. פן בעל הספק של 2000 ואט שיופעל בדרת חום 4 ובמהירות שתיים למשל ייבש את השיער מאוד מהר, תלוי בכמות השיער על הראש.

אנשים רבים קונים פן רק לפי המותג שלו ואינם מייחסים חשיבות או אינם מודעים כלל להספק שלו. הם שומעים סיפורים על פנים חזקים ועוצמתיים שמייבשים את השיער מהר יותר ממה שהפן שלהם מסוגל וממהרים לרכוש לעצמם פן אחר כדי לקבל את אותן התוצאות, שוב, מבלי להתייחס או להבין את עניין ההספק. לכן, כשאתם ניגשים לקנות פן חדש מאוד חשוב להבין איזה הספק דרוש לכם כדי לייבש ולעצב את השיער. אם אינכם ממהרים מידי בבוקר ויש לכם זמן להקדיש לייבוש השיער, לא חייבים לקנות פן במאות שקלים אלא אפשר להסתפק בפן שעולה 100 או 200 שקלים.

בתקופת החגים ישנם מבצעים רבים על מכשירי חשמל, כל גם ברשתות הגדולות. כדאי לגשת ולהשוות מחירים לפני שמבצעים רכישה.

לכתבות נוספות בנושא עיצוב שיער:
חדשות בגזרת התלתל
על הקשר בין שיער לבריאות
כללי יסוד לשיער נהדר
התקרחות גברית – סיבות ופתרונות
מזון בריא לשיער בריא

כיצד פן משפיע על השיער?


כל רופא עור יזהיר אתכם כי פן גורם נזק לשיער. ככל שהפן עוצמתי יותר והשימוש נעשה בו לעיתים תכופות יותר, כך יגרם יותר נזק לשיער ובמהירות. פן גורם לשיער להתייבש ולכן מומלץ למרוח סרום על השיער לפני הייבוש ולהשתמש במסכה לפחות פעם בשבוע. מי שעושה פן מידי יום ימצא את עצמו מהר מאוד עם שיער דמוי קש, חסר ברק וגמישות במיוחד אם השיער צבוע או מובהר. לכן הנזק לשיער צריך להיות גם הוא שיקול מוביל בעת קניית פן.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר