פורום נוירולוגיה, אפילפסיה - יש לך שאלה?

פורום אפילפסיה עוסק בנושאים כמו: נוירולוגיה, אפילפסיה, מחלת הנפילה, פרכוסים, התקף אפילפסיה, כפיון, אפילפסיה תרופות, אפילפסיה הריון, טיפול באפילפסיה ועוד.

מנהלי הפורום

ד"ר מרינה בוקסר
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• השפעת למיקטל על נהיגה
    עידו
    12/08/2018

היום במהלך נהיגה באור יום קרה לי משהו מפחיד שכבר קרה לי בעבר (גם בנהיגה).
    • לרגע איבדתי ריכוז ומצאתי את עצמי זרוק בשולי כביש איילון מבולבל לגמרי. כשיצאתי מהרכב ראיתי כי הגלגל ניזוק בצורה משמעותית כאילו שנכנסתי באיזה מדרכה או משהו. אין ספק שזה אירוע אפילפטי לכל דבר אף על פי שלא היו פרכוסים. השאלה של היא למה דווקא זה קורה לי בנהיגה וביום יום הכל בסדר?
    • אני מטופל בלמיקטל 200 בוקר, 250 ערב ולפי מה שקראתי התופעות לוואי שלו אכן גורמות לבלבול וחןסר ריכוז בנהיגה. מה שאני לא מבין אם אכן זה הגורם, מאיפה למוח לדעת שאני עולה על ההגה? מאיפה לו שאני לא מתיישב ליד הנהג? זה מוזר לחלוטין, מה אתם ממליצים לעשות?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אם שכחתי לקחת כדור נגד אפילפסיה
    יובל אזולאי
    10/08/2018

אני לוקח 75 מג בבוקר ועוד 100 מג בערב של למוגין ושכחתי לקחת את הכדורים של הבוקר .. האם אני צריך להמשיך לנטול את התרופות כרגיל ? כי קראתי שאסור להפסיק בפיתאומיות ולכן לקחתי את הכדור של הערב אשמח לתשובה מהירה כדי שאדע אם לקחת את הכדורים בבוקר.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פעילות יתר של קוצב וגאלי
    אריק
    09/08/2018

היי לביתי בת ה 19 אפילפסיה טמפורלית . לאחר שניסינו הכל הושתל קוצב וגאלי לפני כשנה וחצי.
    בתקופה האחרונה חלה החמרה קשה בהתקפים ובמשך זמן ההתאוששות ולהערכתי כולל נזק שיהיה בילתי הפיך.
    בביקורת האחרונה התברר שהקוצב עבד בתקופה קצרה ברמות חריגות בהרבה כולל שימוש בחלק נכסד מהסוללה.
    שאלתי היא האם יש מחקרים או נתונים על תופעות הנגרמות מעודף גירוי של עצב הואגוס.
    וכמובן אשמח לכל עידכון שיש לגבי טיפולים חדשים באפילפסיה ברמה קיצונית כזו.
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מניעת או סיוע בהורדת מינון התקפי אבסנס
    נועה
    08/08/2018

איך אני יכולה לסייע לבן שלי )בן 6( בהפחתת התקפי האבסנס
    האם תזונה/אימונים/צפייה בטלוויזיה/מצב רגשי משפיע?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נוירופתיה וגפיים רדומות ועקצוצים
    אורית
    11/07/2018

מזה כארבעה ימים כף רגל שמאל שלי רדומה. לפני יומיים זה התחיל גם בכף רגל ימין ובאצבעות הידיים - תחושה של רדימות, עקצוצים. אני הולכת בצליעה, בקושי יכולה לדרוך על רגל שמאל. אין לזה שום רקע רפואי אחר, לא עברתי חבלה ואין לי שום מחלה כרונית.
    אני כרגע בקופנגן, הלכתי לבית החולים המקומי והרופא אמר שזו נוירופתיה פריפריאלית ושזה יעבור. לבקשתי ניתן לי עירוי b12 (בבדיקת דם אחרונה בישראל מלפני חצי שנה נמצא אצלי חוסר) וכדורי b12 - קראתי על זה באינטרנט וזה הסיבה היחידה לנוירופתיה שנראית לי מתאימה. שאלתי היא תוך כמה זמן צפוי שיפור ממועד העירוי? צריך עירויים חוזרים? אין פה אפשרות לטיפול רפואי מתקדם יותר וברצוני לדעת כיצד להתנהל וכמה זמן להמתין. תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אפילפסיה - מינון של התרופות
    עינת
    10/07/2018

אבא שלי בן 73. סובל ככל הנראה מאפילפסיה בשל ניתוחים והקרנות בראש. לפני מספר שנים החלה ירידה קוגנטיבית קלה.
    בחודש האחרון קיבל לראשונה טיפול בקפרה שלגמרי טשטש אותו ולא הצליח לתפקד, הכדור הוחלף לדפלפט כרונו, מקבל כמה ימים מינון של 750 מ"ג ושוב מטושטש לגמרי. קשיים בהליכה בקואורדינציה, עירנות נפגעה לגמרי. התור הבא שלנו לנוירולוג רק בשבוע הבא. אנחנו ממש חסרי אונים. אשמח לעזרה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פענוח eeg בעירנות ונמנום
    מרים
    09/07/2018

שלום רב, בתי בת 18 מטופלת 7 שנים בטימוניל רטרד- קרבמזפין פעם ביום ללא התקפים. בבדיקת eeg אחרונה נכתב: " לסירוגין נרשמו גלים 5 לשניה על פני אזור פרונטו- טמפורלי שמאלי וימני באופן בלתי תלוי. לסיכום- איטיות פרונטו- טמפורלית ימנית ושמאלית קלה, בלתי קבועה ובלתי תלויה".האם יתכן שממצא זה הוא תוצאה של שימוש ארוך טווח בתרופה? לחילופין, האם יכול לרמז על פעילות אליפטוגנית?
    תודה רבה, מרים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפולי IVF הורמונים ואפילפסיה
    עדי
    08/07/2018

שלום, אני מאובחנת באפילפסיה כ18 שנה. היום תודה לאל הכל בסדר. סה"כ 3 התקפים בחיי.
    כיום אני בת 31, מנסה להיכנס להריון, לאחר 4 טיפולי IVF. אני נוטלת טופמקס 300 מ"ג בסה"כ היומי מזה כ5-6 שנים וזה לאחר שהייתי עם דפלפט בצעירותי ולמיקטל שאליו לא הגבתי טוב.
    שאלתי היא, כחלק מהחזרת עובר קפוא, אני צריכה ליטול הורמונים שהם כדורים במהלך המחזור, אחד מהם זה אסטרופם. שבעלון המצורף די הזהירו ממי שיש לו אפילפסיה. לכן אינני יודעת האם זה בסדר שאני נוטלת כדורים אלו.

אשמח שיחזרו אליי בהקדם, כבר התחלתי טיפול ודי מלחיץ אותי
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם אנטיביטיקה צפורל מותר לקחת בעת נטילת דפלפט ופריזיום
    אלי
    05/07/2018

גיל 18 התחלתי לקחת יומי דפלפט + פריזיום, עקב דלקת קבלתי מרשם לאנטיביטיקה צפורל מרופא המשפחה שלי, האם זה יכול להוות סתירה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בדיקת EEG בשינה ועירות
    ישראל
    25/06/2018

היי.עקב חרדה והתקפי פאניקה יומיים מעל שנתיים .עם תסמין שאני נשכב אני נשאר ער אבל המוח שלי מתחיל לדבר שטיות עם סלט של מילים ותמונות נשלחתי לEEG.לדעתי גם ירידה קוגנטיבית.והתוצאות חזרו גלי אלפא אחורית 9-10.ללא הפרעה בעת גירוי אור או נישום יתר.במהלך הבדיקה נימנם הנבדק ללא הפרעה בEEG.את האלפא אני יכול להבין כי נשמתי מהבטן וניסיתי להירגע בכדי להירדם.אבל את הנמנום אני לא מבין כי לא נרדמתי ואפילו נשארתי די עירני במחשבה.במכון התעקשו שאם הבדיקה מראה שנרדמתי א90 אחוז שנרדמתי .מה דעתך?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תופעות לוואי של קפרה
    אורלי דוד
    06/06/2018

אחי חולה אפילפסיה מסוג ניתוקים בשנה האחרונה מטופל בקפרה. הניתוקים פחתו באופן משמעותי, אך חלו אצל אחי שינויים בהתנהגות הכוללים: עצבות, אי שקט, מתרגז בקלות וצועק. האם זה קשור לתופעות לוואי של התרופה?
    אם כן האם כדאי להחליף את הטיפול? ומהי התרופה הכי טובה להתקפים מסוג ניתוק?

בתודה מראש אורלי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כמה שאלות לגבי קוצב וגאלי
    ק
    21/05/2018

שלום רב,

אני מעוניין לדעת האם כבר קיים בארץ קוצב מהדור השלישי החדש שבו ניתן להגדיר עוצמות גירוי שונות במשך היום?

כמו כן, האם במקרה של אפילפסיה כללית עמידה לטיפול תרופתי קיימים סיפורי הצלחה עם קוצב וגאלי כולל התקפי מיאוקלוניה קצרים?

בנוסף לכך, זכאות בסל הבריאות לקוצב וגאלי ניתנת רק למי שיש לו אפילפסיה מוקדית עמידה לטיפול תרופתי או שגם למי שיש לו אפילפסיה כללית לא מאוזנת העמידה לטיפול תרופתי?

תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תוצאות של בדיקת eeg
    רועי
    09/05/2018

שלום,
    בעירנות בנימנון ובשינה נצפו רצפים קצרים (1-3)שניות של גלי תטא גבוהי אמפליטודה
    ומחודדים, ופעם אחת בצורת זיז גל, באזור פרונטו-צאנטרלי דו"צ עם הדגשה ימנית.
    בעירנות פעילות הרקע בטא קדמית ואלפא אחורית 8-9 הרץ, סימטרית,אטרקטיבית
    לפתיחת עיניים. בנימנום פעילות תטא דיפוזית. ניצםו מרכיבי שינה תקינים.
    ללא שינוי בגירוי אור ואיוורור יתר.
    לסיכום : תרשים פתולוגי עקב פעילות איריטטיבית פרונטו-טמפורלית עם הדגשה
    ימנית בעירנות ובשינה.
    עשיתי את הבדיקה מכיוון שהופיעו לי אאורה בראייה (סקוטומה צבעונית) וסוג של כתם מהבהב שלא נעלם בפריפריה של הראייה(כבר כמה חודשים)
    והייתי לי אפילפסיית אבסנס בילדות,(12) עכשיו בן 19

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חידוש של רשיון נהיגה
    ורד
    04/05/2018

שלום,
    בגיל 35 אובחנתי כחולה באפילפסיה לאחר 3 התקפי גרנד מל (פעם אחת פרכסתי בשנתי, ועוד פעמיים הייתי לבדי אך הנסיבות הצביעו על כך).
    מאז אני מטופלת בלמיקטל 2*100 מ"ג ביום.
    מאז שהתחלתי לקחת את הכדורים לא היה לי התקף, אולי רק אאורות מדי פעם.
    פעמיים בשנה אני עושה בדיקת EEG אשר יוצאת תקינה (אני חושבת שאולי פעם אחת ראו איזושהי פעילות בבדיקה הזאת) ובאותו מועד פוגשת את הנוירולוגית.
    רשיון הנהיגה לא נלקח ממני באותה תקופה, הנוירולוגית טענה שאין צורך.
    עתה אני בת 40 וצריכה לחדש את רשיון הנהיגה.
    האם עליי להודיע על המחלה למשרד הרישוי? הבנתי שבעצם הרופא המטפל היה אמור להודיע על כך?
    מה הפרוצדורה? אני לא רוצה לשאול שאלת "קיטבג" שתגרום לי לשלילת רשיון גם אם זמנית.
    מה את מציעה לעשות?
    תודה רבה ושבת שלום!
    ורד

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הריון עם קפרה - שבוע 20
    ליאור
    01/05/2018

היי ,

בת 29 , אני שבוע 20 , הריון ראשון , בתחילת ההריון היה לי התקף (לפני שידעתי שאני בהריון)
    מטופלת בקפרה 2500 מ"ג ביום (הועלה לאחרונה בגלל רמת התרופה בדם)רציתי לדעת איזה בדיקות נוספות אפשר לעשות על מנת לשלול מומים , מה הסיכונים עם קפרה ? האם התרופה בטוחה להריון ? מה הסיכוי שהילד שלי יהיה אפלפטי ? ההריון היה לא מתוכנן ואני חוששת שלא אוכל לטפל בילד עם מוגבלויות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה