פורום נוירולוגיה, אפילפסיה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו מחלת הנפילה, פרכוסים, התקפים, כפיון, טיפול תרופתי, בדיקת EEG, למיקטל, דפלפט, קפרה ועוד

מנהל הפורום

ד``ר מרינה בוקסר
ד"ר מרינה בוקסר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מרינה בוקסר ללא פרסום בפורום

• מחפש רופא מומחה לאפילפסיה שעובד באזור המרכז
    תומר מן
    10/09/2020

אני מחפש רופא אפילפסיה טוב שעובד עם מכבי כדי שאוכל לקבל החזרים. עדיף בתל אביב אבל כל רופא שעובד עם zoom פגישות באינטרנט מכל מקום בארץ יהיה מצוין...
    תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פענוח תוצאות eeg תינוק בערות ושינה בחסך שינה
    מורן
    26/08/2020

שלום,

בני בן 3 חודשים עבר eeg בערות ושינה בחסך שינה.
    בתוצאות הבדיקה נרשם "לסירוגין נרשמו גלים חדים על פני איזור פרונטלי מימין" ולסיכום "איטיות פרונטלית מימין, קלה, לא קבועה, עם מורפולוגיה מחודדת".

אשמח להסבר על התוצאות.

תודה רבה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול קפרה או דיפלפט מה עדיף?
    לירז
    26/08/2020

בעלי טופל בקפרא ומאוד קשה לו במשך היום ישעוני מאוד הרופא החליף לו לדפלפט האם זה בסדר

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות eeg פתולוגיות - מהי פעילות אריטטיבית?
    אביטל
    28/07/2020

מזה מס' שנים נמצאת במעקב נוירולוגי בשל אירועי התנתקות קצרים ובדיקות eeg פתולוגיות. פעם נכתב שנצפה זיז-גל עם אמפליטודה מקסימלית, פעם נצפתה פעילות אפילפטיפורמית, בבדיקה אחרת חורג מהתקין בשל פעילות אריטטיבית וכעת בבדיקה האחרונה נכתב שוב שהבדיקה לא תקינה בגלל פעיות אריטטיבית/ גלים אריטטיביים. עד כה לא לקחתי את התרופות שהוצעו לי ע"י הנוירולוג ופשוט נשארתי במעקב צמוד יותר כפי שביקש.
    שאלתי היא -
    מה משמעות הפעילות האריטטיבית/ גלים אריטטיבים? על מה מעידים?
    אשמח אם תעני בהקדם לשאלתי שכן התור שלי לנוירולוג רק עוד חצי שנה...

הוספת תגובה

תמונה

• טריגמינל נוירולגיה לאישה בת 79
    נאוה עקרי
    02/05/2020

שלום רב, אולי כאן תמצא הישועה.... לאמי שסובלת כ-13 שנים מהמחלה הארורה. בת 79.
    התקפים שהחלו למשך שעות עד ימים ספורים, ובהפוגות של חודשים.
    ב2-3 שנים האחרונות משך ההתקפים ארוך (ימים עד שבועות) וההפוגות מתקצרות. כעת כמעט ואין הפוגות.
    מטופלת בגבאפנטין + טגרטול + משככי כאבים נוספים + קנביס.
    במעקב אצל הנוירולוג/ית בקהילה (החלפנו לאחרונה, בתקווה לפתרון יצירתי כלשהו).
    ניתוח לא בא בחשבון מבחינתה, מה גם שכנראה בשלב מתקדם כזה סיכויי ההצלחה ממש נמוכים.
    היא כבר מדברת על כך (כשהיא מצליחה לדבר, בקושי...) שהיא לא רוצה להמשיך לחיות כך.
    השאלה שלי אם מצד הרופאים יש פתרונות חדשים כלשהם? שיתכן שהנוירולוגית בקופ"ח לא מכירה עדיין?
    או מישהו מהקוראים יכול לתרום מנסיונו, משהו שעזר לו, ולו לטווח קצר?
    המצב לא טוב, ואשמח לכל עצה.
    תודה רבה (:

הוספת תגובה

תמונה

• טריגמינל נוירלגיה
    נאוה עקרי
    02/05/2020

שלום רב, אולי כאן תמצא הישועה.... לאמי שסובלת כ-13 שנים מהמחלה הארורה. בת 79.
    התקפים שהחלו למשך שעות עד ימים ספורים, ובהפוגות של חודשים.
    ב2-3 שנים האחרונות משך ההתקפים ארוך (ימים עד שבועות) וההפוגות מתקצרות. כעת כמעט ואין הפוגות.
    מטופלת בגבאפנטין + טגרטול + משככי כאבים נוספים + קנביס.
    במעקב אצל הנוירולוג/ית בקהילה (החלפנו לאחרונה, בתקווה לפתרון יצירתי כלשהו).
    ניתוח לא בא בחשבון מבחינתה, מה גם שכנראה בשלב מתקדם כזה סיכויי ההצלחה ממש נמוכים.
    היא כבר מדברת על כך (כשהיא מצליחה לדבר, בקושי...) שהיא לא רוצה להמשיך לחיות כך.
    השאלה שלי אם מצד הרופאים יש פתרונות חדשים כלשהם? שיתכן שהנוירולוגית בקופ"ח לא מכירה עדיין?
    או מישהו מהקוראים יכול לתרום מנסיונו, משהו שעזר לו, ולו לטווח קצר?
    המצב לא טוב, ואשמח לכל עצה.
    תודה רבה (:

לקביעת תור
    סגירה
    טריגמינל נוירלגיה

הוספת תגובה

תמונה

• הורדת מינון למוג'ין ותופעות לוואי חזקות
    אסף מימון
    22/03/2020

שלום רב
    עברתי כ-3 התקפים אפילפטיים בטווח של שנתיים ללא אבחנה ברורה (נעשו צילומי דימות מכל הסוגים כנראה אנצפאליטיס)
    עד לאחרונה טופלתי בעיקר בלוויתרים 750 מג ובמקביל לאחרונה גם בלמוג'ין 300 מג ביום.
    הונחתי ע"י הרופא להפסיק את הלמוג'ין בהדרגה כיוון שתופעות הלוואי היו בלתי נסבלות. הונחתי להוריד את המינון ברמה של 50 מג כל 3 ימים.
    בשבועיים שלאחר סיום הלמוג'ין הרגשתי ממש לא טוב, תופעות הלוואי ממש התחזקו והרגשתי שאני ממש בגמילה מסמים (נדודי שינה חזקים, חוסר שקט, בעיות עיכול חוסר מנוחה בגוף ובנוסף חזרו לי הרגשות של כמעט התעלפות כמו שהיו לי לפני שקיבלתי התקפים אפילפטיים. חזרתי על דעת עצמי לקחת למוג'ין 25 בוקר ו25 ערב ותוך כ-3 ימים מצבי השתפר מאוד רק ששוב תופעות הלוואי ממש התחזקו.
    אני מבקש לדעת במקרה כזה מה המינון הנכון להפסקת הלמוג'ין על מנת שאעבור את התקופה בשלום
    תודה רבה על העזרה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון שעלת למישהו שהיה חולה אפילפסיה בעבר
    אנה
    12/01/2020

שלום. בתי הייתה מאובחנת כחולת אפילפסיה בגיל חצי שנה. התקף אחרון היה לה בגיל שנה והייתה מטופלת בתרופות עד גיל שנתיים.
    בעבר הספיקה לקבל שתי מנות של חיסון שעלת בעקבות הפירקוסים יתר מנות היא לא קיבלה.
    עכשיו היא בכיתה ב והיא אמורה להתחסם גם לשעלת.
    האם יש מניעה לחסן אותה בשעלת? האם יש סיכונים שיש לקחת בחשבון לאור מצב העבר?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• אפילפסיה למציאות מדומה בסוני פלייסטיישן
    מיכל
    10/01/2020

האם קיים קשר בין שימוש בסוני פלייסטיישן להתקפי אפילפסיה?
    בתודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש קשר בין מיגרנות לטנטון ולחץ שלילי באוזן
    שרון
    07/01/2020

שלום ד"ר.אני סובלת מטנטון באוזן שמאל שכפי הנראה נגרם בגלל לחץ שלילי באוזן,אני צפוייה לעשות ניתוח כפתור,בזמן מיגרנה הוא מתגבר ולאחר אופטלגין נחלש מאוד,האם לדעתך יש קשר בין המיגרנות לטנטון?
    בעבר,הבעייה קיימת אצלי כבר שלוש שנים,לקחתי אקמול פוקוס עקב מיגרנה ומיד התחילו תסמינים של אוזן אטומה וטנטון באוזן אחת,אני מרגישה שיש קשר בין תסמיני האוזן למיגרנות..מה דעתך בבקשה?

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאת בדיקת eeg חוזרת
    מנחם
    20/11/2019

ביצעתי בדיקה עקב syncope במאי ולפני שבועיים חוזרת-לפי הפניית הנוירולוג.בשתיהן הופיעה הפיסקה הבאה
    "לאורך הבדיקה נראתה סדרות קצרות של פעילות איטית לסירוגין בתחום התטא על פני האזורים הפרונטו טמפורליים בשתי ההמיספרות הדגשה שמאלית.
    לסיכום זה תרשים EEGחורג מהתקין בשל פעילות הנ"ל המרמזת על הפרעה תפקודית באזור זה,שזה ממצא בלתי ספציפי ויכול להתאים להפרעה מטבולית,היפוקסית,טראומתית"

מה המשמעות של המימצא.?
    הפגישה שלי עם הרופא המטפל היא בעוד חודשיים.
    תודה על מענה מסביר למטופל מודאג.

לקביעת תור
    סגירה
    תוצאת בדיקת eeg חוזרת

הוספת תגובה

תמונה

• שלום רב, יש לי בעיה חמורה שאני סובל ממנה קשה כבר 10 שנים
    חיים
    11/10/2019

שלום רב, יש לי בעיה חמורה שאני סובל ממנה קשה כבר 10 שנים! יש לי רעד בראש בעיקר בקצה הראש איפה שמתחילה מערכת העצבים, הרעד הזה מחמיר שאני בלחץ, וגם שאני מזיז את הראש לצדדים, וגם בבוקר שאני קם, ויש לי גם קליקים קטנים בזמן הזזת הראש בצורות מסוימות, הבעיה הזאת מפריעה לי לתפקוד היום יומי ואני מרגיש שהחוט השדרה שנכנס לראש לא יציב ורופף ואני יכול לשחק איתו ולעשות קליקים חופשי כנראה הוא התנתק מהחיבורים, בנוסף הצוואר שלי נוטה קצת קדימה, עשיתי מלא תרגילים הלכתי להמון רופאים ולאף אחד אין פיתרון, מי יכול לעזור לי? אני מוכן לשלם כמה שצריך בשביל פיתרון לסיוט המוזר הזה שלא נגמר, תודה רבה לעוזרים, חיים

הוספת תגובה

תמונה

• קושי שתן חודש וחצי אחרי לידה
    טליה
    10/10/2019

חודשיים וקצת אחרי לידה(5.8)
    בלידה הקודמת חוברתי לקטטר 3 שבועות בגלל אצירת שתן
    בלידה הזאת שבוע ומאז כבר חודשיים מתקשה לתת שתן בלי נשימות או לחיצות על הבטן התחתונה

בלי שארית שתן(נבדקה 3 פעמים במיון)
    מטופלת אצל פיזיותרפיסטית שאיבחנה כיווץ יתר ובדיקור סיני
    בדיקה נוירולוגית ואורטופדית תקינה גם בדיקה גניקולוגית הלכתי
    לאורודינמיקה לפני שבועיים: שלפוחית היפוטונית- התכווצות ירודה
    כייוץ יצר של הספינטר
    Emgדיספונקציונלית
    נמצאת במעקב אורוגניקולוגי
    תשובות ct עדין לא הגיעו

הלידה הייתה עם אפידורל שהתנתק בפתיחה 7 ועבר לכלי דם שעה וחצי של לחיצות כי הראש היה כלי מעלה

תורים למומחים אין לזמן הקרוב למרות שהתייעצתי לפני כשבועיים עם מומחה שאמר שזה יעבור באיזשהו שלב ועדין אני לא רואה את הסוף

יש איזשהי דרך לטפל?
    סיכוי שלא יעבור?

הוספת תגובה

תמונה

• יד שקופצת בפתאומיות והאוכל או השתיה נשפכים
    דליק
    21/09/2019

קורה לי , לא לעיתים תכופות שאני עסוקה בשיחה בשולחן שפתאום הכל נשפך לי כאילו חוסר שליטה פתאומית בתנועת היד. אני בת 64מה זה יכול להיות. זה מביך. יש צורך להיבדק?

הוספת תגובה

תמונה

• טריגמינל נוירלגיה
    רפאל עדי
    29/08/2019

אני סובל מטריגמינל נוירליגיה מזה למעלה מעשר שנים. שמעתי על טיפול בהזרקות בוטוקס להרגעת כאב בלתי נסבל זה. האם ידוע לכם דבר על כך? כמו כן, הוזכר לי שמו של דר' אילייה שוורץ מחיפה כרופא שמזריק בוטוקס אם כי לא למחלה זו אלא לטיפולי עצבים אחרים. אודה על קבלת מידע כלשהו שאתם יודעים

לקביעת תור
    סגירה
    טריגמינל נוירלגיה

הוספת תגובה

תמונה