פורום נוירולוגיה, אפילפסיה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו מחלת הנפילה, פרכוסים, התקפים, כפיון, טיפול תרופתי, בדיקת EEG, למיקטל, דפלפט, קפרה ועוד

מנהל הפורום

ד``ר מרינה בוקסר
ד"ר מרינה בוקסר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מרינה בוקסר ללא פרסום בפורום

• תוצאת mri של המוח בת 68
    יואב
    07/07/2021

שלום ד״ר יקר אמא שלי, בת 68 ביצעה בדיקת mri ולהלן התוצאה: ממצאים: מודגמת מערכת חדרים, ציסטרנות וחריצים תקינה. בסדרות T2 ו- FLAIR נראים מוקדים היפראינטנסים בחומר הלבן במוח על רקע מיקרואנגיופתיה. ללא רסטריקציה בדיפוזיה או האדרה. נראית מנינגיומה אקוסיפיטלי פרא-פלצינית עם מעורבות סינוס סגיטלי עליון. המניגניומה משני צידי הפלאקס, בולטת יותר משמאל. ללא בצקת ווזוגנית, עם לחץ קל על רקמת המוח. ממדיה: גודל קדמי אחורי 17 מ"מ, רוחב 14 מ"מ, גובה 21 מ"מ. מעבר קרניו צרביקלי תקין. אותות זרימה תקינים מכלי הדם הגדולים. בסיכום: שינויים מיקרואנגיופתיים בחומר לבן במוח, ללא אוטם טרי. מנינגיומה פארא סגיטלית אוקסיפיטלית עם מעורבות סינוס סגיטלי עליון. -האם עליי ללכת לנוירולוג או לנוירוכירורג - האם יש מקום לדאגה ? או אפשר להרגע קצת? תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    תוצאת mri של המוח בת 68

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אפילפסיה בילדה בת 10
    לימור תורג`מן
    22/06/2021

אפילפסיה לגיל הילדות בת 10ושמונה חודשים לאחרונה היו יותר התקפים העלו לה מינון
    מילדה מהממת ושמחה רגועה שלווה ומלאת אהבה קיבלתי ילדה עצבנית נוטה לריב עם כולם לא ממושמעת חייבת לישון מספיק שעות לא מתייחסת
    נוטה לבכות בקלות ונכנסת למצבים רגשים של לא אוהבים אותי לא מתייחסים אליי מספיק מה שבפועל לא נכון מקבלת הרבה צומי .
    ולא רק רואה חרגול ונלחצת מה שבחיים לא קרה
    מחפשת לה טיפול רגשי בינתיים אין מקום בשום מקום
    אני מותשת הרופאה אומרת שהבעיות לא קשורות לכדור דפלט כרונו
    ושזה משהו רגשי איך יודעים ? מה הנכון

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    אפילפסיה בילדה בת 10

הוספת תגובה

תמונה

• האם הפסקה של 5 שנים בהתקפים משמעותה שהמחלה נעלמה?
    אפרים
    23/05/2021

אני בן 47 ומטופל בכדורים מגיל 15 בערך (ניסיתי מס' רב של כדורים).ההתקפים שהייתי מקבל הם בשינה בלבד למשך 3-10 שניות. במשך כל השנים אני מתפקד באופן רגיל עובד,ספורט ועושה הכל. אני במעקב mri והתוצאות טובות ללא שינויים.
    כבר 5 שנים שאין כל התקף ,האם זה סימן שהמחלה חלפה?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• מיוקלונוס של שינה
    דואג
    27/04/2021

שלום וברכה אח שלי אמר לי שהיה לי קפיצות מתוך שינה אחרי זמן קצר של ההירדמות וזה קרה פעמיים זה מעיד על בעיה נוורולוגית כלשהי? בן 21

לקביעת תור
    סגירה
    מיוקלונוס של שינה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה של Mri צוורי- הסבר
    בלאל
    11/02/2021

שלום ד'ר אפשר הסבר על תוצאת mri תודה

לקביעת תור
    סגירה
    תשובה של Mri צוורי- הסבר

הוספת תגובה

תמונה

• השפעת חיסון קורונה על טינטון
    שי
    27/01/2021

שלום,
    אני בת 40, סובלת מטינטון באוזניים מזה שנתיים בעוצמות משתנות.
    האם חיסון קורונה יכול להחמיר את התופעה?
    תודה רבה
    שי

הוספת תגובה

תמונה

• התנגשות של כדורים- טגרטול פרזיום ולמוג'ין
    ריקי
    07/01/2021

שלום,
    אני מטופלת בכדורים לאפילפסיה מסוג טגרטול, פרזיום ולמוג'ין.
    קיבלתי כדורים חזקים לכאבי גב מאורטופד ורציתי לוודא שאני יכולה לקחת אותם והם לא מתנגשים עם הכדורים לאפליפסיה. הכדורים שהאורטופד נתן לי זה רוקסט פלוס והחומרים הפעילים בכדור זה פרצטמול וקודאין, האם אוכל לקחת את הכדור לכאבי גב?

הוספת תגובה

תמונה

• מחפש רופא מומחה לאפילפסיה שעובד באזור המרכז
    תומר מן
    10/09/2020

אני מחפש רופא אפילפסיה טוב שעובד עם מכבי כדי שאוכל לקבל החזרים. עדיף בתל אביב אבל כל רופא שעובד עם zoom פגישות באינטרנט מכל מקום בארץ יהיה מצוין...
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות eeg תינוק בערות ושינה בחסך שינה
    מורן
    26/08/2020

שלום,

בני בן 3 חודשים עבר eeg בערות ושינה בחסך שינה.
    בתוצאות הבדיקה נרשם "לסירוגין נרשמו גלים חדים על פני איזור פרונטלי מימין" ולסיכום "איטיות פרונטלית מימין, קלה, לא קבועה, עם מורפולוגיה מחודדת".

אשמח להסבר על התוצאות.

תודה רבה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול קפרה או דיפלפט מה עדיף?
    לירז
    26/08/2020

בעלי טופל בקפרא ומאוד קשה לו במשך היום ישעוני מאוד הרופא החליף לו לדפלפט האם זה בסדר

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות eeg פתולוגיות - מהי פעילות אריטטיבית?
    אביטל
    28/07/2020

מזה מס' שנים נמצאת במעקב נוירולוגי בשל אירועי התנתקות קצרים ובדיקות eeg פתולוגיות. פעם נכתב שנצפה זיז-גל עם אמפליטודה מקסימלית, פעם נצפתה פעילות אפילפטיפורמית, בבדיקה אחרת חורג מהתקין בשל פעילות אריטטיבית וכעת בבדיקה האחרונה נכתב שוב שהבדיקה לא תקינה בגלל פעיות אריטטיבית/ גלים אריטטיביים. עד כה לא לקחתי את התרופות שהוצעו לי ע"י הנוירולוג ופשוט נשארתי במעקב צמוד יותר כפי שביקש.
    שאלתי היא -
    מה משמעות הפעילות האריטטיבית/ גלים אריטטיבים? על מה מעידים?
    אשמח אם תעני בהקדם לשאלתי שכן התור שלי לנוירולוג רק עוד חצי שנה...

הוספת תגובה

תמונה

• טריגמינל נוירולגיה לאישה בת 79
    נאוה עקרי
    02/05/2020

שלום רב, אולי כאן תמצא הישועה.... לאמי שסובלת כ-13 שנים מהמחלה הארורה. בת 79.
    התקפים שהחלו למשך שעות עד ימים ספורים, ובהפוגות של חודשים.
    ב2-3 שנים האחרונות משך ההתקפים ארוך (ימים עד שבועות) וההפוגות מתקצרות. כעת כמעט ואין הפוגות.
    מטופלת בגבאפנטין + טגרטול + משככי כאבים נוספים + קנביס.
    במעקב אצל הנוירולוג/ית בקהילה (החלפנו לאחרונה, בתקווה לפתרון יצירתי כלשהו).
    ניתוח לא בא בחשבון מבחינתה, מה גם שכנראה בשלב מתקדם כזה סיכויי ההצלחה ממש נמוכים.
    היא כבר מדברת על כך (כשהיא מצליחה לדבר, בקושי...) שהיא לא רוצה להמשיך לחיות כך.
    השאלה שלי אם מצד הרופאים יש פתרונות חדשים כלשהם? שיתכן שהנוירולוגית בקופ"ח לא מכירה עדיין?
    או מישהו מהקוראים יכול לתרום מנסיונו, משהו שעזר לו, ולו לטווח קצר?
    המצב לא טוב, ואשמח לכל עצה.
    תודה רבה (:

הוספת תגובה

תמונה

• טריגמינל נוירלגיה
    נאוה עקרי
    02/05/2020

שלום רב, אולי כאן תמצא הישועה.... לאמי שסובלת כ-13 שנים מהמחלה הארורה. בת 79.
    התקפים שהחלו למשך שעות עד ימים ספורים, ובהפוגות של חודשים.
    ב2-3 שנים האחרונות משך ההתקפים ארוך (ימים עד שבועות) וההפוגות מתקצרות. כעת כמעט ואין הפוגות.
    מטופלת בגבאפנטין + טגרטול + משככי כאבים נוספים + קנביס.
    במעקב אצל הנוירולוג/ית בקהילה (החלפנו לאחרונה, בתקווה לפתרון יצירתי כלשהו).
    ניתוח לא בא בחשבון מבחינתה, מה גם שכנראה בשלב מתקדם כזה סיכויי ההצלחה ממש נמוכים.
    היא כבר מדברת על כך (כשהיא מצליחה לדבר, בקושי...) שהיא לא רוצה להמשיך לחיות כך.
    השאלה שלי אם מצד הרופאים יש פתרונות חדשים כלשהם? שיתכן שהנוירולוגית בקופ"ח לא מכירה עדיין?
    או מישהו מהקוראים יכול לתרום מנסיונו, משהו שעזר לו, ולו לטווח קצר?
    המצב לא טוב, ואשמח לכל עצה.
    תודה רבה (:

לקביעת תור
    סגירה
    טריגמינל נוירלגיה

הוספת תגובה

תמונה

• הורדת מינון למוג'ין ותופעות לוואי חזקות
    אסף מימון
    22/03/2020

שלום רב
    עברתי כ-3 התקפים אפילפטיים בטווח של שנתיים ללא אבחנה ברורה (נעשו צילומי דימות מכל הסוגים כנראה אנצפאליטיס)
    עד לאחרונה טופלתי בעיקר בלוויתרים 750 מג ובמקביל לאחרונה גם בלמוג'ין 300 מג ביום.
    הונחתי ע"י הרופא להפסיק את הלמוג'ין בהדרגה כיוון שתופעות הלוואי היו בלתי נסבלות. הונחתי להוריד את המינון ברמה של 50 מג כל 3 ימים.
    בשבועיים שלאחר סיום הלמוג'ין הרגשתי ממש לא טוב, תופעות הלוואי ממש התחזקו והרגשתי שאני ממש בגמילה מסמים (נדודי שינה חזקים, חוסר שקט, בעיות עיכול חוסר מנוחה בגוף ובנוסף חזרו לי הרגשות של כמעט התעלפות כמו שהיו לי לפני שקיבלתי התקפים אפילפטיים. חזרתי על דעת עצמי לקחת למוג'ין 25 בוקר ו25 ערב ותוך כ-3 ימים מצבי השתפר מאוד רק ששוב תופעות הלוואי ממש התחזקו.
    אני מבקש לדעת במקרה כזה מה המינון הנכון להפסקת הלמוג'ין על מנת שאעבור את התקופה בשלום
    תודה רבה על העזרה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון שעלת למישהו שהיה חולה אפילפסיה בעבר
    אנה
    12/01/2020

שלום. בתי הייתה מאובחנת כחולת אפילפסיה בגיל חצי שנה. התקף אחרון היה לה בגיל שנה והייתה מטופלת בתרופות עד גיל שנתיים.
    בעבר הספיקה לקבל שתי מנות של חיסון שעלת בעקבות הפירקוסים יתר מנות היא לא קיבלה.
    עכשיו היא בכיתה ב והיא אמורה להתחסם גם לשעלת.
    האם יש מניעה לחסן אותה בשעלת? האם יש סיכונים שיש לקחת בחשבון לאור מצב העבר?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה