פורום נוירולוגיה, אפילפסיה - יש לך שאלה?

פורום אפילפסיה עוסק בנושאים כמו: נוירולוגיה, אפילפסיה, מחלת הנפילה, פרכוסים, התקף אפילפסיה, כפיון, אפילפסיה תרופות, אפילפסיה הריון, טיפול באפילפסיה ועוד.

מנהלי הפורום

ד"ר מרינה בוקסר
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כמה שאלות לגבי קוצב וגאלי
    ק
    21/05/2018

שלום רב,

אני מעוניין לדעת האם כבר קיים בארץ קוצב מהדור השלישי החדש שבו ניתן להגדיר עוצמות גירוי שונות במשך היום?

כמו כן, האם במקרה של אפילפסיה כללית עמידה לטיפול תרופתי קיימים סיפורי הצלחה עם קוצב וגאלי כולל התקפי מיאוקלוניה קצרים?

בנוסף לכך, זכאות בסל הבריאות לקוצב וגאלי ניתנת רק למי שיש לו אפילפסיה מוקדית עמידה לטיפול תרופתי או שגם למי שיש לו אפילפסיה כללית לא מאוזנת העמידה לטיפול תרופתי?

תודה מראש.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תוצאות של בדיקת eeg
    רועי
    09/05/2018

שלום,
    בעירנות בנימנון ובשינה נצפו רצפים קצרים (1-3)שניות של גלי תטא גבוהי אמפליטודה
    ומחודדים, ופעם אחת בצורת זיז גל, באזור פרונטו-צאנטרלי דו"צ עם הדגשה ימנית.
    בעירנות פעילות הרקע בטא קדמית ואלפא אחורית 8-9 הרץ, סימטרית,אטרקטיבית
    לפתיחת עיניים. בנימנום פעילות תטא דיפוזית. ניצםו מרכיבי שינה תקינים.
    ללא שינוי בגירוי אור ואיוורור יתר.
    לסיכום : תרשים פתולוגי עקב פעילות איריטטיבית פרונטו-טמפורלית עם הדגשה
    ימנית בעירנות ובשינה.
    עשיתי את הבדיקה מכיוון שהופיעו לי אאורה בראייה (סקוטומה צבעונית) וסוג של כתם מהבהב שלא נעלם בפריפריה של הראייה(כבר כמה חודשים)
    והייתי לי אפילפסיית אבסנס בילדות,(12) עכשיו בן 19

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חידוש של רשיון נהיגה
    ורד
    04/05/2018

שלום,
    בגיל 35 אובחנתי כחולה באפילפסיה לאחר 3 התקפי גרנד מל (פעם אחת פרכסתי בשנתי, ועוד פעמיים הייתי לבדי אך הנסיבות הצביעו על כך).
    מאז אני מטופלת בלמיקטל 2*100 מ"ג ביום.
    מאז שהתחלתי לקחת את הכדורים לא היה לי התקף, אולי רק אאורות מדי פעם.
    פעמיים בשנה אני עושה בדיקת EEG אשר יוצאת תקינה (אני חושבת שאולי פעם אחת ראו איזושהי פעילות בבדיקה הזאת) ובאותו מועד פוגשת את הנוירולוגית.
    רשיון הנהיגה לא נלקח ממני באותה תקופה, הנוירולוגית טענה שאין צורך.
    עתה אני בת 40 וצריכה לחדש את רשיון הנהיגה.
    האם עליי להודיע על המחלה למשרד הרישוי? הבנתי שבעצם הרופא המטפל היה אמור להודיע על כך?
    מה הפרוצדורה? אני לא רוצה לשאול שאלת "קיטבג" שתגרום לי לשלילת רשיון גם אם זמנית.
    מה את מציעה לעשות?
    תודה רבה ושבת שלום!
    ורד

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הריון עם קפרה - שבוע 20
    ליאור
    01/05/2018

היי ,

בת 29 , אני שבוע 20 , הריון ראשון , בתחילת ההריון היה לי התקף (לפני שידעתי שאני בהריון)
    מטופלת בקפרה 2500 מ"ג ביום (הועלה לאחרונה בגלל רמת התרופה בדם)רציתי לדעת איזה בדיקות נוספות אפשר לעשות על מנת לשלול מומים , מה הסיכונים עם קפרה ? האם התרופה בטוחה להריון ? מה הסיכוי שהילד שלי יהיה אפלפטי ? ההריון היה לא מתוכנן ואני חוששת שלא אוכל לטפל בילד עם מוגבלויות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפול תרופתי למיוקלונית שכבר לא עוזר
    יואב
    20/04/2018

הי אני מאובחן בjme מגיל 15, מטופל בדפלפט כרונו קרוב ל8 שנים(בן 23 כיום). בשנים הראשונות 500 מג ביום ונעלמו התקפים, בשנים האחרונות חזרו בתדירות נמוכה. אך לעתים ההתקפים חריפים יותר. לאחר ביקור אצל הניורלוגית פעמיים העלתה לי מינון בהדרגה ל750 מג, ללא שיפור משמעותי וכרגע אני על גרם. התדירות פוחתת אך אין העלמות מוחלטת של התקפים ולעתים הם עדיין חריפים. יש לציין שאני בגילי מעוניים להתקדם ללימודים אקדמים וללמוד נהיגה, דבר שלא נראה באופק בעקבות מצבי הרפואי. מה לעשות לדעתך אם תחושתי היא שהנירולוגית לא מועילה ופשוט רק משחקת לי במינונים? והייתי מעוניין לדעת כיצד אני יכול לבקש ולברר על ניתוח והתאמה אליו, או לניתוח החדש באיכילוב שמתבצע דרך צריבת גורם אפילפטי עי קרן לייזר. תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפול אנטי אפילפטי

ד''ר מרינה בוקסר
    30/04/2018

שלום רב.
    בהחלט, צריך לקבל החלטות לגבי המשך טיפול כדי למנוע התקפים אפילפטי ים מצד אחת ומצד שני לא לפגוע באיכות החיים. כדי לפנות לאפילטולוג כדי להתאים לך טיפול המתאים.
    תרגיש טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בן 40 מבקש עצה
    שרון
    16/04/2018

שלום, בן 40 , לפני 20 שנה השתלת מח עצם , כמו כן ניתוח ראש עקב זיהום פטרייתי , לפני 4 חודשים אחרי ערב של אירוע משפחתי עם הרבה אלכוהול וחסר בשינה פירכסתי במהלך עלייה לטיסה.
    לפני חודש גם אחרי ערב פורים מלא באלכוהול(בקבוק וויסקי ששתיתי לבד) ושימוש בקנאביס, פירסתי שוב ואיבדתי הכרה.
    עשיתי MRI' EEG 'CT הכל תקין, הרופא רשם לי התחלת טיפול בקפרה..
    לא לקחתי את התרופה כבר מעל חודש ואין בעיות..
    עד כמה אני מסתכן?
    חושש מתופעות הלוואי..
    מה הן?
    הרופא נראה שלא ממש מתרשם מהעובדה שפעמיים פירכסתי אחרי לילות בעייתים מלאים באלכוהול ובחוסר שעות שינה...
    כיום לא שותה יותר מכוס יין וכמובן לא משתמש בקנאביס..
    מעוניין בעצה.. הכוונה...
    האם באמת חובה עליי להתחיל טיפול תרופתי עם כל תופעות הלוואי... או שדי בשמירה על אורח חיים בריא ונורמלי ללא אלכוהול וקנאביס ושמירה על שעות שינה טובות..

תודה וסליחה על חוסר הסדר בשאלות..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התקף אפילפטי

ד''ר מרינה בוקסר
    30/04/2018

שלום רב.
    באמת יש לא מעט שאלות לגבי אבחנה וצורך בטיפול. עדיף להביא את כל המסמכים, כולל בדיקות הדמיה לתרופה מומחה באפילפסיה כדי לקבל החלטה נכונה.
    תרגיש טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מי מטפל במורטון נוירומה
    נינה
    30/04/2018

שלום
    יש לי מוטון נוירומה
    האם עדיף ללכת ליעוץ עם נוירוכירורג או נוירולוג?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• eeg עקב איבוד הכרה אנזקוריה וירידה בסיטורציה
    נחמה
    18/04/2018

בוצע רישום eeg במכשיר רב ערוצי
    הרקע מורכב מפעילות תטא בתדר שלא עלה על פי רוב על 7-8 הרץ
    קבוצות של פעילות דלתא כללית ובאמפליטודה גבוהה הופיעו מידי פעם
    לא נראתה פעילות אפילפטיפורמית
    אוורור יתר גברה האטה כללית עם פעילות תטא ודלתא כללית ביסינכרו
    הבהובי אור לא נרשמו שינויים
    קורלציה קלינית: התרשים מראה האטה כללית בינונית כביטוי לדיזפונקציה קורטיקלית דיפוזית
    אשמח להסבר מזה אומר תודה רבה נחמי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם ויפאקס צריך להלקח רק לאחר ההסתגלות ולגאבאפנתין
    אלון
    14/04/2018

הרופא נתן לי גם גאבאפנתין וגם ויפאקס
    ונראה לי שהוא אמר לי להתחיל לשתות את הויפאקס רק לאחר שבוע של גאבאפנתין
    איני בטוח בזה
    וגם שחכתי ולקחתי יחד
    אני לא בטוח בזה
    רציתי לדעת מה עליי לעשות
    להפסיק ויפאקס או לא

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מגע עם מים קרים-פושרים
    יניב
    07/04/2018

שלום ד"ר.
    אני בן 27. מאז ומתמיד יש לי "בעיה" שאשמח אם תתן דעתך עליה.

כל מגע של הגוף שלי עם מים פושרים-קרים (אפילו לא מים קרים מאוד), גורם לי להרגשת חנק - כאילו אני "מתאבן" לכמה רגעים ומתקשה מאוד לנשום. מין הרגשה של "שוק".
    דוגמאות לפעולות כאלו:
    שטיפת הפנים עם מים קרים,
    קפיצה לבריכה באופן פתאומי ללא זמן הסתגלות,
    משחק עם ילדים שזורקים עליי מים.

רציתי לדעת מה דעתך, ממה זה נובע ומה ניתן לעשות.

תודה רבה.
    יניב

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שיתוק כללי פתאומי וחולשה
    מ.
    01/04/2018

שלום, האם נתקלתם בתופעה של שיתוק גפיים וחולשת שרירים פתאומית לא על רקע של טראומה או מחלות גנטיות.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שיתוק פתאומי

ד''ר מרינה בוקסר
    04/04/2018

שלום רב.
    1.לפעמים קיימים שיצוקים פתאומיים שחולפים בשינה;
    2. ידוע גם על שיתוקים פתאומיים על רקע הפרעות אלקטרוליטריאות או מטבוליות.
    צריך להתייעץ עם נוירולוג כדי להבין לאיזה כיוון ללכת ולהשלים בדיקות המתאימות ולהגיע לאבחנה נכונה.

חג שמח

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דפלפט- צורת נטילה מראש
    אלעד בלוך
    21/03/2018

האם דפלפט רגישה לאור?
    האם אפשר להכין את התרופה ללקיחה שבוע מראש - לאנשים המסדרים תרופותיהם לשבוע ?
    האם יש דרך אחרת להכין מראש את התרופה- (כלי ייעודי מושחר)?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דפלפט

ד''ר מרינה בוקסר
    01/04/2018

שלום רב.

אין בעיה להכיון דפלפט ללקיחת לשבוע, התרופה לא רגישה לאור.

תרגישי טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בדיקות EEG ו EEG בחסך שינה לא תקינות
    אביטל
    15/03/2018

בת 34 ברקע מחלת כליות מסוג IGAN . בשל הרגשת התנתקויות נשלחתי מס' פעמים לבצע בדיקת EEG.
    שתי בדיקות ראשונות הן בדיקות רגילות והשלישית היא בחסך שינה. להלן התוצאות:
    1. התרשים משובש מעט בארטיפקטים של תנועה ופעילות שריר. רקע סדיר. נצפתה פעילות בטא קדמית. פעילות בסיס אחורית בתדירות אלפא 11 לשנייה הנעלמת עם פקיחת עיניים. נצפו התפרצויות של גלים חדים עם אמפליטודה מקסימלית באזור הטמפורלי הימני. בעת נישום יתר התפרצות כללית קצרה של פעילות איריטטיבית. ללא שינוי בעת גירוי אור. לסיכום- תרשים EEG פתולוגי.
    2.רקע כללי סדיר וסימטרי. נרשמה פעילות בטא קדמית ואלפא אחורית 9-10 לשנייה המגיבה לפתיחת עיניים לעיתים מעורבת בגלי תטא ללא תגובה פתולוגית באוורור יתר וגירוי פוטי. לציין בדקה ה 3.09 של הבדיקה קטע בודד של פעילות זיז וגל פרונטו צנטראלי למשך שתי שניות. לסיכום- אי אי גי בערנות במשך 30 דקות עם גירוי פוטי והיפרוונטילאטיה חורג מהתקין. בשל אטיות כללית קלה לא קבועה ופעילות אפילפטיפורמית אינטר איקטלית פרונטו צנטראלית ממליץ לבצע אי אי גי בחסך שינה.
    3.רקע כללי סדיר וסימטרי נרשמה פעילות בטא קדמית ואלפא אחורית 9 לשנייה המגיבה לפתיחת עיניים. מעורבת בקטעים חוזרים של גלים בעלי מתח גבוה באזורים הטמפורליים. ללא תגובה פתולוגית באוורור יתר וגירוי פוטי. לסיכום- EEG במשך 30 דקות עם גירוי פוטי והיפרוונטילאטיה חורג מהתקין בשל פעילות אריטטיבית ביטמפורלית אינטר-איקטלית. לקורולציה קלינית.
    - אשמח אם תוכלי להסביר לי בקצרה מה המשמעויות של כל אחד מהפיענוחים.
    - במה שונה ה EEG הרגיל שביצעתי מה EEG בחסך שינה? איזו בדיקה אמינה יותר?
    - מה המשמעות של פעילות אריטטיבית?
    האם על סמך 3 הבדיקות שביצעתי ייתכן כי אכן מדובר באפילפסיה?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• EEG

ד''ר מרינה בוקסר
    18/03/2018

שלום רב

בהחלט צריך להגיע לנוירולוטג המומחה באפילפסיה כדי לעבור על כל מסמכים שלך, סיפור, בדיקות עזר כדי לקבל החלטה נכונה. יש הרבה אפשרויות טילויות שונות.
    ט של מזכירה שלי 0542012154
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מרגיש מבולבל בזמן האחרון
    שי
    18/03/2018

אני בן 31 ומה שהחודש אבא שלי נפטר מסרטן במוח.עבר עלי תקופה לא קלה של כעסים וחרדות וכבר כמה חודשים אני מרגיש כזה מבולבל כשאני מדבר. לפעמים אני מרגיש כזה שקשה לי להתבטא. קורה לי לפעמים שאני מדבר ופתאום אני מרגיש שאני רוצה להגיד משהו ואני לא יודע איך להגיד את זה.לא יודע איך להסביר את זה כאילו נפגע לי אוצר המילים. האם יכול להיות שעברתי מיני שבץ מוחי שגרם לי לכל זה או שטף דם קטן ? או שזה התחלה של מחלה נוירולוגית? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בילבול

ד''ר מרינה בוקסר
    20/03/2018

שלום לך.
    נוירולוג צריך לבדוק אותך כדי להחליט הזה בעיה קיימת, בעית שפה, הבנה או מצב של סטרס. בהתאם לממצאי הבדיקה אתה תשלים בדיקות וככה אשפר להגיע למסכנה נכונה.
    תרגיש טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם שפעת יכולה לגרום להתקפים?
    אריקה
    08/03/2018

האם חולה אפילפסיה שחולה בשפעת או בכל מחלה אחרת, יכול לקבל התקפים גם עם התרופות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שפעת

ד''ר מרינה בוקסר
    18/03/2018

מחלת חום בהחלט יכולה לגרום להתקפים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה