פורום בנות, העצמה נשית - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו פמיניזם, יחסים, אהבות, זוגיות, שילוב בין קריירה ואמהות, מעמד האישה, דימוי עצמי ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• זה נורמלי שאני לא זוכרת הרבה ממשהו שקרה לי בגיל 5-6?
    אנונימית
    01/12/2019

בגיל 5-6 הייתי מאושפזת בבית חולים. כנראה שהתייבשתי או שיותר קרוב לדלקת כי סבלתי מכאבים בגב וצריבה בזמן השתנה. ייתכן שבאמת הכליות שלי היו בסכנה וקיבלתי עירוי דרך הוריד (אם למקרה שיש ספק, לא עברתי ניתוח). אני זוכרת דברים מהאשפוז, אבל לא הכל. דווקא מבחינת שפה, אני חושבת שהתבטאתי טוב יחסית לגיל 5-6 (אם גם זה רלוונטי). זכור לי למשל, מי בא לבקר אותי מבני המשפחה, וגם דמות של רופא אחד שהמשפחה שלי מכירה המון שנים, ויכול להיות שאולי בדיקה מינורית ופשוטה יחסית כמו מדידת לחץ דם. עדיין, מפריע לי בעיקר שאני לא זוכרת בדיקות כמו ביקור רופאים במחלקה (כשמבקשים מהמלווה לצאת והמטופל נשאר לבד עם הרופאים) וכולי. אני חוששת שאולי פגעו בכבודי כחולה ובצנעת הפרט שלי. שאולי נניח, אמרו לי להתפשט למרות שלא היה צורך, או שהגיעה קבוצה גדולה של סטודנטים לרופאה ולא טרחו להסביר לי על כך או לבקש את הסכמתי וכולי. למרות שכל עניין האשפוז היה רחוק מלהיות נעים, ההורים סיפרו לי ששמרתי על קור רוח. כמובן ששאלתי את ההורים שלי האם פגעו בכבודי כמו שרשמתי קודם, והם אמרו שאלו שטויות ואני צריכה לשכוח מזה. האם אפשר לשחזר את מה שקרה אז באשפוז ויש סיכוי לגלות רגעים טראומתיים ולא נעימים?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה למאמנת אישית לחיים
    ליאת מדר
    26/11/2019

היי,
    ראיתי את כל השיחות פה על העצמה נשית ואני רוצה להמליץ לכן על אישה מקסימה שעזרה לי המון בשנה האחרונה.
    ענת מנדל, היא מתמחה באימון אישי לנשים להעצמה נשית.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    המלצה למאמנת אישית לחיים

הוספת תגובה

תמונה

• למה זה נשמע שאמא שלי מעודדת הטרדות מיניות?
    קרולינה
    20/10/2019

כמו כל אמא ובת חשבתי שצריך לעשות את השיחה על הטרדה מינית. כשהייתי קטנה אמא שלי עשתה לי את השיחה הזאת אבל רק בהקשר של זרים במרחב הציבור- כמו גבר שעוקב אחרי ברחוב ופונה אלי. אני החלטתי לדבר עם אמא שלי על הטרדות במערכת הבריאות ובבידוקים בטחוניים כמו בנמלי תעופה. בקשר לבידוק הביטחוני, היו לי פחות שאלות לשאול אותה, למשל האם זה לדעתה בסדר שרואים את הנוסע בעירום במכונת השיקוף ושאפילו אדם תמים ולא מסוכן חייב להתפשט ולעבור בדיקה יסודית. בקשר למערכת הבריאות, שאלתי אותה מה דעתה על כמה היבטים: רופא שאומר למטופל להתפשט כולו כשצריך לבדוק רק אזור אחד בגוף בכל פעם ולא מכסה את השאר? זאת אומרת, שאם בודקים את כל הגוף או חלקו, צריך לקבל כיסוי לאיברים שלא שייכים, או שכבר נבדקו או יבדקו אחר כך. (לגלות ולבדוק רק איבר אחד בכל פעם). גם הוספתי שצריך שמראש יהיה כיסוי בזמן ההמתנה לטיפול וכיסוי לאיברים שהם לא חלק מהבדיקה הנוכחית ובכלל לא להתפשט מעבר למה שצריך. אמרתי שזה לא הגיוני שמטופל יחכה בעירום לבדיקה והרופא יכריח אותו ללכת מאזור ההלבשה לאזור הבדיקה עצמה כשהוא עירום באופן חלקי או מלא ולא מכוסה. הסברתי גם לאמא שלי שהכיסוי הוא מהותי כי לא תמיד הבגדים שבאים איתם מהבית הם מספיק רפויים, אבל חלוק וסדין אמורים להיות יותר גדולים ורחבים והרופא חייב לספק אותם. אמא שלי חושבת גם שגוף המטופל מותר לכל, ושסטודנט לרופאה או מתמחה יכול לבדוק מטופל ולהפשיט את כולו או חלקו בין אם המטופל נמצא בהכרה או לא בלי לבקש הסכמה. או למשל גם, שמטופל לא קיבל כיסוי לגוף ונכנסו לחדר רופאים נוספים כשהוא לא לבוש. סיפרתי לה שזה באמת קרה לנשים אחרות, וגם כשהן ביקשו מהסטודנטים ללכת, הם לא עזבו. אם זה לא מספיק, לדעתה אם אדם מחוסר הכרה מקבל טיפול, לא צריך לשמור על צנעת הפרט ולהפשיט אותו גם מעבר לצורך. אולי יש עוד דברים ושכחתי אבל אני מרגישה שאמא שלי מיושנת או לא מבינה דברים בסיסיים כמו זכויות החולה או פרטיות וכבוד החולה, ועוד עלולה לתמוך בעמדה של הרופא ולא בצד שלי. שאלתי על 2 הנושאים הראשיים באסק פיפל, ששם גם מי שאינו איש מקצוע יכול להגיב וקיבלתי תגובות פוגעניות עד שאין מה לחדש לי. פניתי גם לער"ן וסהר אבל הם היו אובדי עצות. לא ציינתי בהתחלה, שאני בגירה. אפרופו דעות של אחרים ובעיקר של נשים בוגרות, היו כאלה שנשמעו לי תמימות למרות גילן (אבל עדיין יותר צעירות מאמא שלי) ואמרו את מה שאמא שלי אמרה על בדיקות רפואיות, למשל שיש הכרח להתפשט באופן חלקי או מלא, גם כשיש פתרון חלופי ואפשר ללבוש משהו אחר (כמו בגדים מהבית). ייעצו לי שמישהי אחרת במקום אמא שלי תלווה אותי, אבל אמא שלי היא אחת הנשים היותר אסרטיביות שאני מכירה. אין לי חברות בכלל ושאר הנשים במשפחה שלי הן מאוד ביישניות ואולי תמימות יותר ואני לא חושבת שהן היו מסוגלות להגן עלי יותר טוב במקרה שהרופא מנסה להטריד אותי. בנוגע לטיסה, אם ארצה לטוס לחו"ל בפעם הראשונה אני מעדיפה שיתלוו אלי, אבל יש כרגע רק קרוב משפחה גבר, אחד, שיכול לטוס איתי ונראה לי שהוא יזלזל במבוכה של הבידוק כמו אמא שלי. האם יש דרך לשנות את דעתה של אמא שלי בכל הנושאים שהזכרתי? למה היא חושבת שאישה או מטופל הם חפץ ומותר לבודקים לראות אותנו לא לבושים בכל רגע ובלי לבקש הסכמה או כיסוי? גם רופאים וגם מאבטחים בנמל תעופה

הוספת תגובה

תמונה

• בטעות נתתי בעיטה לבן דוד שלי הקטן באיזור הרגיש
    סייפן
    20/11/2017

אני מפחדת ששברתי לו שם משהו כי הוא ממש התקפל מכאבים והחזיק את זה וצעק... איך אני יכולה לדעת שהכל בסדר אצלו שם?

הוספת תגובה

תמונה

• גאווה ומודל לכול הנשים הרוצות חיי קריירה מבלי לוותר על עצמן
    ברק
    24/09/2016

בנות יקרות !
    לעיניכן ועיונכן באחת שצלחה את הדרך הקשה עד למקום שבו "תקרת הזכוכית הגברית" נשברה.
    לכולכן משמשת לגאווה ומודל לחיקוי
    מברך את כולכן שתצליחו כמוה.

פייסבוק חיל האוויר
    שם -גילה שלזינגר
    לראשונה מונתה אישה לתפקיד הבכיר ביותר בתחום התעופה הצהלי"ת

הוספת תגובה

תמונה

• נשירת שיער בגלל מחליק ואני לא יודעת מה לעשות
    אנונימי
    29/07/2016

היי אני בת 15 וכעיקרון יש לי שיער מתולתל. לפני כמעט שנה עשיתי החלקה וכבר היא נהרסה אז אני עושה מחליק על בסיס יומי. מאז יש לי נשירה שכשאני מעבירה את הידיים בשיער יוצאות לי כמה שיערות על היד. אני לא רוצה להגיד להורים שלי כי אז לא יתנו לי יותר להשתמש במחליק ואני ממש לא מתכוונת לחזור למתולתל. אני מיואשת מה לעשות?

הוספת תגובה

תמונה

• קבוצת וואטספ לבנות הפורום מעוניינות?
    שי לי
    26/05/2016

חשבתי על זה... אפשר לפתוח קבוצת וואטספ נשים בלבד יכול להיות נחמד, מישהי פותחת ומוסיפה את כל מי שרוצה.. זורמות על זה?

הוספת תגובה

תמונה

• תכנית טלוויזיה אינטרנטית נשות ראשון
    אסקימו
    29/02/2016

שלום בנות,

תכנית אינטרנטית חדשה עלתה לאתר אסקימו0 טלוויזיית המומחים.

מזמין אתכן לצפות בתכנית- "נשות ראשון"

בהנחיית עוד' נורית בנדורי שם טוב-

נורית מראיינת את נשות ראשון לציון, המספרות על תהליכים משברים והזדמנויות

שקיבלו במהלך חייהן.

http://askimo.co.il/Expert/6346/Nurit_ShemTov

הוספת תגובה

תמונה

• מחזור נמשך שבוע שלרוב הוא רק 4 ימים
    סופי
    05/12/2015

אני בת 16 המחזור שלי סדיר .(קיבלתי בגיל12)
    והפעם קיבלתי אותו שבוע ליפני וגם הוא
    נמשך שבוע שבדרך כלל הוא רק ארבע ימים
    יש סיבה כולשהי לזה? סיבה לדאגה?

הוספת תגובה

תמונה

• הכנה לדייט ולפרק ב
    יוכי
    26/10/2015

שלום,
    אני גרושה שנה ופרודה שנתיים אם ל3 בנים בגילאי 8,15,19.
    חושבת להתחיל ליצור קשר עם גברים למטרה רצינית.
    אינני בטוחה שאני מספיק בשלה.מרבית השנים הייתי בחוסר הערכה עצמית ומהמקום הזה עשיתי בחירות קשות וזה השפיע עליי בכל התחומים.חושבת אם זה נכון לי להכיר עכשו ולהמשיך את תהליך ההעצמה האישית שלי או לחכות שארגיש במקום עוצמתי יותר.יש לי עוד דילמה והיא :האם נכון להבהיר ציפיות עוד בטלפון לגבי מהות הקשר והזמן למיניות.אני זקוקה לתהליך של הכרות ויצירת אמון ובטחון ואחכ לחוות את המיניות ולא על ההתחלה.
    תודה,יוכי

לקביעת תור
    סגירה
    הכנה לדייט ולפרק ב

הוספת תגובה

תמונה

• איפה מורן זיו אש?
    שירי
    26/08/2015

לקביעת תור
    סגירה
    איפה מורן זיו אש?

הוספת תגובה

תמונה

• הוכדורף מה אני חושבת
    סיגל חביב
    13/08/2015

אתה חמוד אבל אני חושבת שאתה צריך להיתגתלך לא חושב

לקביעת תור
    סגירה
    הוכדורף מה אני חושבת

הוספת תגובה

תמונה

• אתה
    סיגל חביב
    13/08/2015

באמת אתה לא משהו

לקביעת תור
    סגירה
    אתה

הוספת תגובה

תמונה

• מה דעתכן על המראה החיצוני שלי
    הוכדורף
    24/07/2015

שלום,
    בנות לא אוהבות באופן כללי את איך שאני נראה (יש כמובן יוצאי דופן, אך המגמה הכללית היא לפסול אותי מיידית על מראה חיצוני), מדובר בפורום של נשים אך אני חייב לפרסם כאן כדי לקבל תגובות מנשים- מה לקוי במראה שלי ואיך אפשר לשפר אם בכלל?

הוספת תגובה

תמונה

• מרגישה מיואשת
    שני
    08/07/2015

הי, מקווה שהגעתי לפורום הנכןו, אשמח אם תוכלו לעזור לי, שמי שני ואני בת 22. יש לי חבר כבר שנתיים וקצת, והקשר שלנו מושלם, או שמא כמעט מושלם. הוא באמת הבן אדם הכי מיוחד וטוב שפגשתי, ובאמת אולי קצת כמו בסרטים די ידענו מהפגישה הראשונה שזה זה. אנחנו מדברים כל הזמן על חיים משותפים, לעבור לגור ביחד, ואף על חתונה. הוא אוב אותי מאוד, וסבלני אלי מאוד.
    העינין הוא בעייה שלי, או שלא, וכאן אני צריכה את העצה שלכם. בילדותי הייתי בחורה מאוד חסרת ביטחון, והוא יודע את זה. העיינין הוא שהוא אדם מאוד סקרן אוהב להסתכל על הסביבה- וכך גם על נשים ארחות. הוא כל הזמן מסתכל, גם הרחוב כשהוא איתי, כמובן שעם חברים, בפייסבוק ובכל הרשתות החברתיות. הדבר פשוט משגע אותי. מאוד מאוד קשה לי! אף פעם לא הייתי בחורה קנאית, אבל איתו אני כל הזמן מקנא. וזה קשה- גם לי וגם לו. מצד אחד אני יודעת שלהסתכל זה משהו נורמאלי ושכולם עושים את זה, וכשאני מונעת את זה ממנו זה כמו לקחת לו את החופש לו, אך מצד שני זה מכאיב לי מאוד, אני נכנסת לדיכאון מזה, התגובות שלי קיצוניות מאוד, ואני מץחילה להתחרפן. מרגישה שזה כמו אקט של חוסר כבוד כלפי, זלזלול והשפלה, וכל פעם שאני אומרת לו את זה הוא אומר לי שזאני לא צריכה להרגיש ככה, שזה טיבעי ושאני לא יכולה להגיד לו מה לעשות. בתחילת הקשר הוא באמת ניסה לנסות ולפשר, והצליח, אך המצב אצלי החמיר ודרשתי עוד ועוד ובסוף הוא התייאש ופשוט עכשיו עושה סליחה על הביטוי "מה שבזין שלא" אני יודעת מאיפה הסבלנות הזאת. שנינו ביחד מבחירה, הוא בן אדם עם המון ביטחון ויודע שיכול להכיר כל בחורה, וכך גם אני ( עם השנים הביטחון שלי השתפר). אנחנו משתדלים לעבוד על זה, אך נכשלים כל פעם מחדש, בעיקר אני.
    חשוב לי לציין שהייתי הבחורה הכי חייכנית, חמודה, אופטימית ומלאת שמחת חיים ועכשיו אני דכאונית, חסרת כוחות ועצובה כל הזמן! שקלתי להתאבד מספר פעמים ופעם אחת באמת ניסיתי.
    עכשיו גם אם אני לא יתו כל הזמן יש לי בראש את התמונה שהוא מסתכל על מישהי "כוסית" ברחוב או במחשב, וזה מוציא אותי מדעתי. כשאנחנו הולכים יחדיו אני כל הזמן מסתכלת לאן הוא מסתכל. חשוב לי לציין שאני מאוד מנסה שזה לא יקרה, אך כל הזמן מצליחה לתקופה ואז נשברת וה חוזר..
    אני אשמח לקבל מכם עצות לגבי הנושא..? האם זה משהו נורמטיבי שבחור מסתכל כך? כל כך הרבה? ואומר לי שהוא נהנה להסתכל על אחרות?? דבר שפוגע בי כל כך. (נ.ב אני בחורה מאוד יפה, חבר שלי אומר לי שאני הכי יפה, וזה שהוא מסתכל זה לא קשור אלי. אני רואה מבטים של בחורים ארחם אלי...ועדיין כאובה...)
    מצטערת על החפירה, הייתי חייבת לפרוק

לקביעת תור
    סגירה
    מרגישה מיואשת

הוספת תגובה

תמונה