פורום נשירת שיער - יש לך שאלה?

בפורום אפשר להתייעץ על נושאים כמו התקרחות, שיער דליל אצל נשים, נשירת שיער לאחר לידה, תכשירים למניעת התקרחות, אבץ, טיפולים ועוד

מנהל הפורום

מור אפריאט
מור אפריאט
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל מור אפריאט ללא פרסום בפורום

• דלילות בשיער כתוצאה מלופוס
    דורית
    25/08/2021

לפני 12 שנים חליתי בלופוס נשר לי רוב השיער ומאז הוא מדובלל,עם קרחות קטנות ולא חזר לעצמו. אני נוטלת סטרואידים 4,מג ותרופות ליתר ל.דם.
    איך ניתן לשפר את מצב השיער?( אני עם תוספות שיער בקראטין מחוסר ברירה)

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• קרחת באיזור מכה ואפשרות גדילת שיער
    יואב
    14/08/2021

לבן שלי בן ה10 יש קרחת בחלק הקדמי של הקרקפת עקב מוט ברזל (מתח) שנפל לו על הראש לפני 7 חודשים
    האם יש עוד סיכוי שהשיער שם יצמח ?
    מה אם בכלל ניתן לעשות כעת כדי להגדיל את הסיכויים לכל?

תודה
    אבא מודאג

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בנשירת שיער של Kerastase
    סובלת מנשירה
    24/02/2010

שלום רב,

אני סובלת מנשירת שיער מעל לשנה. בבדיקות דם שעשיתי לפני מס' חודשים התגלה חוסר בברזל-51, טרנספרין גבוה 388, Ferritin נמוך-6, המוגלובין והמטקוריט טיפה נמוכים מהקו התחתון של הסקאלה.

אני לוקחת ברזל(פריפל)מזה כ-3 חודשים, והתחלתי לקחת HNS של סולגר.

הייתי אצל מעצב שיער שהציע לי לעשות טיפול אמפולות למשך 6 שבועות של Kerastase Aminexil GL M Package, שאמור לעצור הנשירה בתוך כשבועיים ולהצמיח שיער חדש, לדבריו, תוך טיפול משולב עם שמפו של קרסטס לחיטוי הקרקפת. לדבריו, יש לי קרקפת שומנית, קשקשים חומים וכן מקומות בקרקפת בהם אין צמיחה של שיער.

רציתי לשאול האם הטיפול בקרסטס יעיל? הטיפול הינו דיי יקר ואני מחפשת חוות דעת נוספת טרם אתחיל בו. אשמח לדעת מהם המרכיבים של האמפולות(מה שרשום באתר של לוריאל זה: Vitamin PP, GL, Arginine, Aminexil)

אם התשובה היא לא, האם אפשר להמליץ לי על טיפול אחר?

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• נשירה

ד``ר אייל פרץ
    24/02/2010

רמה נמוכה של ברזל הינה אחת הסיבות השכיחות לשיער. כל שעלייך לעשות לאחר שהשלמת טיפול בכדורי ברזל ל-3 חודשים הוא לבצע בדיקת דם לוודא שהרמה בנורמה (לעיתים למרות נטילת ברזל קיימת בעייה בספיגה). אם אכן רמת הברזל תוקנה יש צורך להמתין בסבלנות משום שהנשירה אמורה להשתפר בהדרגה אך לא באופן מיידי. ובנוגע לאמפולות אינני ממליץ גם אם לא היתה סיבה חד משמעית לנשירה. מושגים כמו חיטוי קרקפת, קרקפת שומנית וכד', אין בינם לנשירת שיער דבר וחצי דבר.
    בברכה,
    דר' פרץ

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סובלת מנשירה

אפרת בן נון
    25/02/2010

שלום לך
    הטיפול באמפולות יכול להועיל אבל לא יפתור את הבעיה לעומק.חשוב להתייחס גם לאיזון הגוף.
    אני מציעה להפגש עם טריקולוג מומחה לבריאות שיער שיאבחן את שיערך מצב הקרקפת וימליץ על טיפול משקם לשיערך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נשירת שיער בקרקפת + נשירה בזקן
    דוד
    01/04/2021

שלום.
    לפני כשנה וחצי התחילה לי נשירת שיער בקרקפת .
    בתחילה הכחשתי וחשבתי שהנשירה נובעת מחסכים תזונתיים וסטרס, וחשבתי שהשיער יצמח בחזרה, אך ככל שהזמן עבר השיער לא צמח בחזרה.
    לאחרונה התחילה לי נשירת שיער בזקן, ורציתי לדעת האם זו אינדיקציה לנשירת שיער גנטית, או האם נשירת השיער שאני חווה נובעת ממשהו אחר

תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• נשירת שיער - התקרחות קידמית
    לימור
    16/03/2021

שלום
    סובלת מנשירה והדללות מסיבית של השיער בקידמת הראש- אין סיבה רפואית - אין מחסור בבדיקות הדם, אין בעיה גנטית
    מה מומלץ לנסות ביוטין? כמה מילג'? אבץ?

הוספת תגובה

תמונה

• האם אפשר לבלוע פרופסיה (למניעת התקרחות) עם מיץ במקום מים?
    אביר
    02/01/2021

היי,
    שאלה קצת מביכה אבל כדי להסיר ספק אני אשאל.
    זה משנה אם אני בולע את הפרופסיה עם מיץ במקום מים? זה יכול להשפיע על יעילות הספיגה לגוף?
    תודה רבה ושבוע טוב!!

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש במינוקסי 5% אחרי גיל 65
    מימי
    10/11/2020

משתמשת בתכשיר מינוקסי 5% מזה שנים רבות. לפי המלצת היצרן אין להשתמש בו אחרי גיל 65, האם ידועה הסיבה לכך? קיימת סכנה או שהיעילות פוחתת?
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• התקרחות גנטית אצל ילדים - איך מטפלים?
    רונית
    16/08/2020

ילד בן 12.5 ששנה בערך בתהליך של התקרחות גנטית.
    לאחר התייעצות עם רופאים ונוסה כמעט הכל למעט חומרים כימיים שזה סוג של מוצא אחרון..וגם זה לא בטוח יעזור...
    מישהו חווה משהו כזה? ומניסיון יודע מה ניתן לעשות?

הוספת תגובה

תמונה

• מחפשת גם תשןבה

גל
    18/08/2020

אני אימא לשתי בנות שגם להן יש להן את הנטייה הגנטית להתקרחות. הילדה הבוגרת שלי בת 13 מגיל 6 חוותה מספר אירועי נשירה. הרופאים לא התייחסו אלי . אף אחד לא טרח לבדוק לה פריטין. שתי הבנות שלי חוות נשירה ומאבדות שיער כשהפריטין שלהן נמוך. בנוסף לשתיהן יש דלילות גנטית. לשתיהן עד גיל 6 יש שיער מלא מאוד ואז מתחיל לצערי תהליך של הידלדלות . הייתי ועדין אני הולכת ומתייעצת עם רופאי עור המתמחים בשיער . אני גם מפחדת לשים להן חומר כימי. אני אובדת עצות. לא מבינה למה זה קורה להן . מאוד כואב לי, ביחוד שמדובר על בנות. כואב לי שעוד מספר שנים הגדולה שלי תצטרך תוספת שיער. לא מצליחה להבין למה זה קורה. אני מאוד מקפידה שיאכלו בריא. אשמח גם להצעות שהן לא כימיות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תדירות שטיפת שיער ממושכת לאורך השבוע
    אבי ( 22)
    23/05/2020

היי,אני חופף 3 פעמים בשבוע עם שמפו טבעי ללא sls או פראבנים והספר שלי אמר שזה בסדר כל עוד זה לא יותר מ3 פעמים. יש לציין שאני לא משתמש בתכשירים נוספים כמו מרכך קרמים וכדומה. אין לי נשירה אז זה פחות מתקשר לפורום אבל יש לי שאלה בקשר לשימוש במים - בארבעת הימים האחרים שאני לא חופף אני משתמש במים קרים ,בדיןק באותה טמפרטורה ( קרה מאוד ) שאני משתמש בחפיפה. 1) האם זה בסדר לשטוף כל יום את השיער במים כולל ימי החפיפה? 2) אם אני משתמש רק במים קרים זה בסדר או שיש להשתמש גם במים חמים ? 3) אפשר לסרק את השיער כל יום או שמסרק גם יכול לפגוע ? 4) כדאי להשתמש בתכשירים נוספים או שרק שמפו עם מים ומסרק זה סבבה? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• נשירת שיער ילדה בת 5
    טלי
    15/05/2020

שלום
    בתי בת ה5 לפני כחודשיים אושפזה עקב חום גבוה מאוד וחשד לדלקת קרום המוח.
    בוצעה לה בדיקה ויצא שלילי, לבסוף לאחר בדיקות הסתבר שזו שפעת קשה.
    לאחר כחודשיים השיער שלה נהיה דליל, הלכנו לרופאת עור והוסבר כי זה 'מקרה קלאסי'.
    הרופאה בכלל לא הסתכלה על הילדה. הבנתי שזה בעקבות הסטרס וההרדמה והחום הגבוה.(בריחת טלוגן).
    שאלתי כמה זמן אמורה להימשך נשירת השיער?
    אני כל סירוק בוכה, אפילו סיפרתי אותה ועדיין הנשירה נמשכת.
    אשמח לתשובתך בדחיפות

לקביעת תור
    סגירה
    נשירת שיער ילדה בת 5

הוספת תגובה

תמונה

• גילוח שיער הראש כדי לאפשר שיקום והתחזקות של שיער
    טלי
    10/05/2020

היי,
    במשך השנים שיערי הלך ודעך.
    עברתי טיפולים רפואיים שונים שהצריכו שימוש במינונים גבוהים של הורמונים + כימיקאלים אחרים נוספים ונם לא הוסיפו בריאות לשיערי שמלכתחילה הלך ואיבד מזוהרו.
    אציין כי מבחינת תזונה בריאה ותמונת הדם - הכל תקין ומעולה!
    השיער (מאוד מאוד ארוך) חסר חיים, חסר ברק, נושר, מתפצל למרות גזירת קצוות (ואף יותר מכך) ומסיכות טבעיות (ביצה, שמן זית, דבש...) ושטיפה בחליטת רוזמרין.

מרגיש לי מזה תקופה שהצעד המתבקש לשם שיקום והבראה של השיער, הוא להתמיד למשך תקופה מסוימת (ארוכה או קצרה, פתוחה להכל) בגילוח מוחלט של הראש (קרחת) בכדי לאפשר לשיער הזדמנות להתחזק ולהבריא.
    האם אני מדייקת בחשיבתי ובנטייתי?

מודה מראש על התגובה/ות.

הוספת תגובה

תמונה

• נשירת שיער קשה ביותר
    שרית
    23/04/2020

שלום,
    אני בת 72. בדר"כ בריאה. בשנה וחצי האחרונות אני סובלת מנשירת שיער קשה ביותר. רופא עור רשם לי כדורי רוטס, אני עומדת לסיים את כל כמות הכדורים ואין שום הטבה. להיפך, יש רושם של הרעה. מה ניתן לעשות?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    נשירת שיער קשה ביותר

הוספת תגובה

תמונה

• נשירת שיער בגבות ובריסים
    סיגלית
    04/01/2020

שלום מור, כבר כמה חודשים שיש לי נשירה מאסיבית מהגבות ומהריסים - ברמה כזו שיש לי קרחות. בכל פעם שאני שוטפת פנים אני רואה המון שיערות שנושרות. ניסיתי להחליף לסבון פנים וקרם פנים טבעיים, אבל הבעיה עדיין נמשכת. מה שכן, שמתי לב שכשהסבון נוגע יותר בגבות ובריסים - יש יותר נשירה. אציין שאני לא עושה שום טיפולים בפנים ואפילו לא מתאפרת. הייתי אצל רופא עור ששלל בעיה בעור. מה יכולה להיות הבעיה ומה אפשר לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    נשירת שיער בגבות ובריסים

הוספת תגובה

תמונה

• שיער דליל - שימוש בביוטין
    יחיאל אורון
    27/10/2019

אשמח לשמוע עוד אודות ביוטין
    מה הכמות המומלצת ליום, האם יש סוג עדיף, האם יש תופעות לוואי, עד כמה זה עוזר לצמיחת השיער, וכו'

לקביעת תור
    סגירה
    שיער דליל - שימוש בביוטין

הוספת תגובה

תמונה

• מפרצים - כיצד לטפל?
    לירן
    15/09/2019

: לירן
    לפני שנתיים החלו מפרצים ודילול מאחורה. התחלתי פרופסיה ומינוקסי. מינוקסי הורדתי בהדרגה. הנשירה הפסיקה והשיער מאחור התמלא. לאחרונה החלו נסיגה חדשה בשיער המפרצים נהיו עמוקים יותר. בתקופה האחרונה הורדתי מהתפריט כמעט ולגמרי אוכל מהחי (אני לכיון טבעונות)וחושש אולי יש קשר? הכרית שלי גם לא כל כך נקיה אולי גם לזה יש קשר? מה עושים? התחלתי לחזור בהדרגה למינוקסי והפרופסיה שיום כן לקחתי יום לא אתחיל להקפיד יותר. לצערי החשק המיני שלי ירד אולי בגלל הפרופסיה. מה אפשר לעשות כדי לגרום לשיער במפרצים להתמלא או להפסיק הדרדרות ונשירה והאם צריך לעשות איזה שינוי תזונתי? איזה מאכלים טובים לשיער? יש לציין שבתקופה האחרונה התחלתי לאכול הרבה קרפ וקצת פסטות.. אולי לג'אנק פוד הזה יש קשר? סליחה שההודעה לא מנוסחת מסודר - אני עייף!
    מחכה לסיוע ותודה.

לקביעת תור
    סגירה
    מפרצים - כיצד לטפל?

הוספת תגובה

תמונה