פורום דלקת פרקים, ראומטולוגיה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו סוגי הדלקות השונות והטיפול בהן, פיברומיאלגיה, גאוט, דלקת חוליות מקשחת, כאבים בידיים ובכפות הרגליים, קשיי הליכה, קשיי ישיבה ועוד

מנהל הפורום

ד``ר יונתן וולמן
ד"ר יונתן וולמן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר יונתן וולמן ללא פרסום בפורום

• תוצאות בדיקות והאם הן תקינות
    מי טל
    09/10/2021

שלום, בת 53 בחודשיים האחרונים כאבים במיפרקים - ברגליים, בברכיים באצבעות ואפילו בצידי המרפקים (במרפקים ובכלל -בעיקר אחרי מנוחה) תוצאות הבדיקות:
    Ro ab anti ssa קטן מ 3u/ml
    כנ"ל la ab anti ssb, כמו כן:
    Anti max 0.5 u/ml
    Peroxidase ab קטן מ 28 iu/ml
    האם הבדיקות נראות תקינות?
    תודה רבה

תגובה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תוצאות בדיקות והאם הן תקינות

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כאבים בידיים chronic exacerbation .spin hands
    לינה
    03/10/2021

סובלת מאווסטאורופוזיס.מקבלת פעמיים בשנה זריקת פרוליה.לאחרונה סובלת מכאבי ידיים אף ממאמצים קלים ביותר.
    אף מתעוררת בלילה בשל כך.בת 71.בדיקות דם טובות.בדיקת דימות כפות ידיים הודגמו שינויים אוסטאוארטרוטיים במפרקים
    דו"צ ip1.עשתה בעבר פיסיוטרפיה ידיים ואף אמבטיאת פרפין-ללא הועיל.מה ניתן לעשות?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• HLA-27+B27- שלילי!
    מלאני
    22/09/2021

שלום רב,
    אני סטודנטית בת 26, בגיל 16 נפצעתי בג'ודו בכתף ימין, אשר נותחה פעמיים וכיום יש בה פלטינות, ובברך התחילו להופיע סימני כאב אשר לא נמצאה לכאבן תשובה ברורה, קיבלתי בה זריקות, סרט דבק להקלה, זרמים, פיזיותרפיה של שלוש שנים- וכלום, תמיד ממשיכה לסבול. עם השנים המצב הולך ומחמיר ולזאת התווספה לאחרונה גם עייפות כרונית, לפני למעלה משנה.
    כמו כן, יחד עם העייפות ואף לפני, התחילו להופיע סימני כאב קשים ועזים במיוחד, באזור הגב התחתון, נוטה לימין ועולה מעלה עד אמצע עמוד השדרה, כאשר שתי חוליות בולטות במיוחד יצאו לפתע וגדלות עם הזמן. לאורך הזמן כאבי הגב רק החריפו עד רמת התעוררות משינה בלילה, אי יכולת לנהוג יותר מדי זמן, להעדר מחוץ לבית לשעות רבות, ישיבה ממושכת כבר בכלל בלתי נסבלת, בימים בהם אני יושבת הרבה אני מרגישה שהאגן שלי עולה באש יחד עם עצם הזנב עד לכדי דמעות.. בנוסף, יש פעמים בהן התחילו ממש להיתפס לי אצבעות הרגליים, ממש תחושת סכין דוקרת המנסה להפרידן, ועם זאת גם רעד חזק במיוחד בידיים אך זאת קורה לסירוגין.. כאילו העצבים בגוף משתוללים. יתרה, לפני כחודשיים נתפס לי הצוואר, מאז רק הולך ומחמיר. כלום לא עוזר, משחות, כדורים וכיו"ב- תמיד כואב ותפוס. בדיקת HLA-27 יצאה שלילית, כמו גם B27.
    מאידך, תאי דם אדומים של RBC - שלילי ב0.9 מהמקסימום, המטוקריט- שלילי ב1.5 מהמקסימום, לימפוציטים- שלילי ב2.4 מהמקסימום, לימפוציטים נוסף- שלילי ב1.13 מהמקסימום, אוריאה- שלילי ב2.73 מהמינימום, CPR- שלילי ב0.2 מהמקסימום.
    ברקע המשפחתי אבי חולה בבכטרב, נכה 100% אשר קיבל את המחלה על כלל סעיפי המחלה המופיעים במקרים הנדירים ביותר- גם בהם "זכה" הוא.
    האם יתכן שלמרות בדיקת האנטיגן השלילית, ישנה האפשרות לדלקת חוליות מקשחת?..

לקביעת תור
    סגירה
    HLA-27+B27- שלילי!

הוספת תגובה

תמונה

• PMR וחיסון שלישי
    רבקה
    22/09/2021

שלום. אובחנתי כחולה ב-PMR ואני נוטלת פרדניזון במינון הולך ויורד (ירדתי מ-15 מ"ג ל-9 מ"ג ביום).
    לאחרונה החלו לחזור כאבים (ברמה נמוכה, בעיקר בבוקר). האם עלי להפסיק את הירידה במינון ? האם כדאי לקבל את החיסון השלישי במינון של 9 מ"ג ליום ?
    האם החיסון עלול לגרום להתפרצות ?

לקביעת תור
    סגירה
    PMR וחיסון שלישי

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש באנברל לאחר החלמה מקורונה
    חילי כהן
    19/09/2021

אני סובל מדלקת שדרה מקשחת ומשתמש באנברל רציתי לדעת אם יש הגבלה כלשהי בשימוש בזריקה לאחר החלמה מקורנה
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• האם מדובר בדלקת פרקים?
    יפה
    19/09/2021

שלום, יש לי כאבים חזקים ולעיתים תחושה של חוסר זרימת דם ביד וברגל וכאב בפרקים. לאימי ז"ל היה דלקת פרקים האם זה קשור לדלקת פרקים ?

לקביעת תור
    סגירה
    האם מדובר בדלקת פרקים?

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת דם 16.0 לאומת הנורמה
    noishul mark
    30/08/2021

מה משמעון של בדיקת דם dna 16.0

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת דם 16.0 לאומת הנורמה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת נוגדנים חיובית מצריך בירור?
    ליאת
    22/08/2021

שלום ד״ר יקר
    ליפני כשלוש שנים עשו לי בדיקת דם ANA 1:160
    היום 1:180
    בבדיקת DNA ds המקסימום אמור ליהיות 6
    יש לי 10 (בעבר היה 7)
    האם ערכים אלו מצריכים בירור ? מצורף בזאת בדיקות הדם
    תודה מראש וישר כח

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקת מתוטרקסט בהדרגה וכאבי ראש
    דינה
    02/08/2021

שלום, בת 50 עם דלקת מפרקים שגרונית ועוד כמה מחלות אוטואימוניות שנדבקו אליי בשלוש השנים האחרונות.
    נוטלת 15 מ״ג מתוטרקסט פעם בשבוע ולמחרת חומצה פולית, פלקווניל, יוטירוקס (לא קשור…), ליוויאל ועוד כל מיני תוספי תזונה אנטי דלקתיים.
    עומדת להתחיל טיפול ביולוגי (מעכב ז׳אק) ומתחילה לרדת בהדרגה מהמתוטרקס בהמלצת הראומטולוג שלי.
    שאלתי: האם הירידה מהמתוטרקסט יכולה לגרום לכאבי ראש?

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש בתוסף סידן - בתגובה לשאלה שנשאלה כאן

אורית
    08/08/2021

אני מאוד ממליצה לך להשתמש בתוסף סידן דנסיטי של אמורפיקל. הוא נספג בגוף פי 4.7 יותר מאשר כל תוסף אחר. תוסף סידן ידוע גם כמסייע בפתרון בעיות דלקתיות. שווה לנסות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דרך הטבע-ריפוי
    אדם גוטליב
    25/07/2021

בטבע יש פתרונות להכל. המזון הוא הריפוי, ויטמינים , צמחי מרפא, חמצן כל אלה יכולים לעזור ולקדם בריאות ויציאה ממצבים קשים.
    ממליץ בחום להתחיל להסתכל מה שיש לכם בצלחת, להיעזר במטפלים ורופאים שיודעים מה הם עושים

לקביעת תור
    סגירה
    דרך הטבע-ריפוי

הוספת תגובה

תמונה

• אפיון פיברומיאלגיה יש לזה ערך?
    תומר
    11/07/2021

האם יש עניין לאפיין את הפיברו?
    מה בערך ההבדל בין זה שזה הופיע אחרי תאונה למישהו שזה שלא בעקבות טראומה כזו או אחרת אובחן אצלו?
    הייתי אצל ראומטולוג מומחה והוא כתב בפרטי הביקור שאני סובל מפיברו במישור הנפשי והשילדי .

אבל משום מה לא רוצה לאפיין אותה במחשב כפוסט טראומטית בפרוש בשורת האבחנות..

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בירכיים בעליה במדרגות בעיקר ונפיחות
    ליאורה
    25/06/2021

שלום,
    יש לי תור לרופא מפרקים רק בינואר 2022. אז רציתי לשאול האם יש קשר בין כל הסימפטומים שאני ארשום כאן לבין בעיה אחת ספציפית?

אובחנתי עם אורטיקריה ללא סיבה ספציפית (רופא אמר סיבה נפשית). כבר שנה וקצת יש לי אורטיקריה. כמו כן, מה שבעבר בחיים לא היה לי זה כאבי רגליים (בעיר ירכיים) בעליה במדרגות. תמיד הייתי בכושר ותמיד היו לי רגליים חזקות ועכשיו אני מאוד מתקשה. מה שלא ברור זה שלפעמים דווקא בזמן פעילות גופנית הרגלים "משתחררות" וחוזרות להיות כמו בעבר, בלי כאבים... ואז גם לעלות במדרגות זה קל מאוד.
    אני פשוט חוזרת את עצמי בן אדם חזק ועכשיו אני גם מרגישה עייפות וירידה באנרגיה, פעם הייתי מאוד אנרגטית. בנוסף לכך, יש לי יובש בכל הריריות של הגוף במיוחד בפה יובש רציני מאוד, חוסר רוק וקושי לבלוע אוכל כאילו משהו שם מפריע או התכווץ. כמו כן יובש בעיניים ובנרתיק . והדבר האחרון זה שאיכות השינה שלי נפגעה מאוד ואני לא מצליחה להירדם כמו פעם. וגם יש לי נשירת שיער בזמן האחרון. בחיים לא הייתה לי נשירת שיער.

הייתי אצל רופא פה ולסת, עשיתי בדיקות דם לגילוי תסמונת שיוגרן ובדיקות דם לגילוי דלקת מפרקים והכל יצא שלילי כל הבדיקות דם תקינות.
    עשיתי בדיקת אולטרסאונד לרקמות רכות של הצוואר ייצאו ממצאים של קשריות/ ציסטות בגודל יחסית קטן ולכן הרופאה אמרה שזה לא קריטי וצריך להיות במעקב ולעשות בדיקה
    חוזרת בעוד שנתיים בערך.....

עכשיו אני רק מחכה לתור לרופא מפרקים אבל זה עוד הרבה זמן...

בנוסף יש לי תור באוגוסט למעקב אצל רופא לאלרגיה ( לראות מה מצב האורטיקריה ).

בדיקת הורמונים תקינה כולל בלוטת תריס

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי רגליים תוך כדי הליכה
    אני
    25/05/2021

שלום אני בת 69, כל חיי צועדת מרחקים בהליכה נמרצת. בשנים האחרונות הגו שלי התקלקל ואף מומחה לא מוצא פתרון. עלי לציין שאובחנה אצלי דלקת מפרקים פסוריאטית ואני נוטלת XAJANS(טיפול ביולוגי), שעצר את הפסוריאזיס. כאבים עדיין יש מדי פעם באברים שונים. אבל כאבי הרגליים בהליכה פשוט עצרו את חיי. בהתחלה זה היה לפעמים, בעליות בעיקר, אבל כשהתעקשתי להמשיך הצלחתי לצעוד הרבה. היום אני במצב שאחרי כמה צעדים מתחילים כאבים חזקים(לאורך הירכיים והשוקיים) ששום מנוחה לא עוזרת להמשך הליכה. נבדקתי ע"י כמה מומחי גב, 1 טען שיש היצרות מלאה של ע"ש, 2 ענו שיש הצירות קלה ואחרונה טענה שאין היצרות בכלל ושלחו אותי לכירורג כלי דם. עשו לי דופלר כלי דם רגליים ואמרו שאין משהו שיסביר כאבי רגליים בהליכה. הלכתי לרופא כאב ששלח אותי לסי.טי אגן, ונאמר לי שכאבי הרגליים בהליכה לא מוסברים ע"י אף אחת מהבדיקות(אםאר.איי אגן, דופלר כלי דם, סי.טי ע"ש, צילום ע"ש) אין לי יותר למי לפנות במקצועות הרפואה!!!! יש לך הארה עבורי? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    כאבי רגליים תוך כדי הליכה

הוספת תגובה

תמונה

• ממליץ לך ללכת לחוות דעת2 לראומטולוג מוביל וידוע באבחון

אבי
    26/05/2021

רצוי מנהל/סגן מנהל מחלקה בביח מוביל.
    מה שמתארת, נשמע קלאסי וראוי שתגיעי עם הצילומים עצמם ובדיקות הדם.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי רגליים בזמן הליכה

אני
    09/06/2021

ובלי קשר אולי יש לכם עצה(חוץ ממשככי כאבים), האם יש מה לעשות במצב האגן שלי?
    מצרפת תוצאות סי טי:
    להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של עצמות האגן
    הבדיקה בוצעה בחתכים אקסיאלים עם שחזורים במישורים קורונלים וסגיטלים, ללא הזרקת חומר ניגוד.
    סיבת הבדיקה: בירור כאבים בפרקי הירכיים.
    ממצאים:
    לא הודגמו שברים או ממצאים פוקאליים חשודים בעצמות הנצפות. יש עדות לאוסטאופורוזיס כללית.
    הודגמה סקלרוזיס יתר ניכרת של אזורים סוב-כונדרליים של העצמות האיליאקליות במפרקים הסקרו-איליאקליים, עם
    אי-סדירות ניכרת של המשטחים הפרקיים החשודים לארוזיות. הממצאים תומכים בסקרו-איליאיטיס כרונית ופעילה.
    הפרקי הסקרלי מצד ימין. יש לציין כי המשטחים הפרקיים הסקרליים הודגמו יחסית שמורים, למעט סקלרוזיס יתר מינימלית ואי-סדירות קלה במשטח
    ראשי הירכיים הודגמו שמורים, ללא עדות ל-AVN.
    פרקי הירכיים הודגמו שמורים.
    מסת השרירים בהיקף האגן הודגמה שמורה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי רגליים בזמן הליכה וכאבי אגן

אני
    11/06/2021

אתמול הייתי אצל ראומטולוגית(חמישית במספר), שטענה שבמצב האגן אין מה לעשות והכאבים ברגליים כנראה מהיצרות ע"ש, ושאלך למומחה ע"ש(שגם מהם כבר פקדתי 5, בחלקם בקטגוריות שציינת)
    האם אין רופא שיכול לראות תמונה כללית ולדעת מה/ואם ניתן לעשות ולא להיטרטר ממומחה למומחה באבר זה או אחר?
    סליחה אבל כשכואב לך כל כך ואתה נאלץ לפקוד כ"כ הרבה רופאים שלא מוצאים תשובה, ולחכות חודשים בין רופא לרופא, זה מאד מקומם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• Fmf +סקרואליטיס +as vto האם אותה בעיה?
    גיטה
    07/06/2021

שלום
    יש לי fmf , אנדומטריאוזיס ואובחנתי עם as משני ל fmf.
    ב ct הודגם סקרואליטיס משני צידי המפרק דוצ קוטב קדמי מימין ואחורי משמאל ואיזורים של נזק עם תופעת ואקום במפרק, בצרוף לכאב כרוני עם fmf מתאים לסקרואליס. באבחנות נרשם as. האם מדובר על אותה בעיה? האם ייתכן שהרופא התבסס על הסקרואליטיס לאיבחון ה as?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• סובל מכאבי גב ותוצאות בדיקות
    הודיה
    01/06/2021

סובלת מכאבי גב לאחר עמידה או ישיבה ללא משענת, כאב שורף ומפושט, התחיל לי גם בכפות רגליים כאבים ושריפה. צילום רנטגן ובסיטי של הגב תקין, בדיקות דם אפשר הסבר מה התוצאה ומה זה אומר בסהכ?

ANA PATTERN
    תוצאה Negative

שם הבדיקה ANA TITER
    תוצאה Negative

שם הבדיקה ANTINUCLEAR Ab_(ANA)
    תוצאה Positive

שם הבדיקה SSA (Ro) SINGLE
    תוצאה <0.2

שם הבדיקה SSB (La) SINGLE
    תוצאה <0.2
    Brown
    שם הבדיקה RIBOSOMAL P Ab
    תוצאה <0.2

שם הבדיקה RNP
    תוצאה 0.3 Index

שם הבדיקה Sm (anti Smith Ab)
    תוצאה <0.2

שם הבדיקה RNP A
    תוצאה 0.3 Index

שם הבדיקה RNP 68
    תוצאה <0.2

שם הבדיקה SmRNP
    תוצאה <0.2

שם הבדיקה SSA-52
    תוצאה <0.2

שם הבדיקה CHROMATIN
    תוצאה 0.2 Index

שם הבדיקה Anti Jo-1 Ab
    תוצאה <0.2

שם הבדיקה Scl-70 Ab
    תוצאה <0.2

שם הבדיקה ANTICENTROMERE Ab
    תוצאה <0.2

שם הבדיקה DNA (ds) Ab
    תוצאה 134.0 IU/ml

שם הבדיקה DNA Ab CONF
    תוצאה שלילי

שם הבדיקה MITOCHONDRIAL Ab
    תוצאה שלילי

שם הבדיקה SMOOTH MUSCLE Ab
    תוצאה שלילי

שם הבדיקה RHEUMATOID FACTOR
    תוצאה <10

שם הבדיקה COMPLEMENT C3
    תוצאה 118 mg/dL

שם הבדיקה COMPLEMENT C4
    תוצאה 20 mg/dL

תודה!

הוספת תגובה

תמונה