פורום דלקת פרקים, ראומטולוגיה - יש לך שאלה?

פורום דלקת פרקים, ראומוטולוגיה עוסק בנושאים: דלקת פרקים, ראומטולוגיה, דלקת מפרקים, דלקת מפרקים ניוונית, דלקת מפרקים שגרונית ועוד.

מנהל הפורום

ד"ר יונתן וולמן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בדיקת ANTI CCP- דלקת מפרקים שיגרונית,
    שרי איציק
    17/10/2018

שלום רב, תוצאת בדיקת ANTI CCP שלי
    הינה 318.7. אני מטופלת במטדרודקס ופלקנוויל ועדיים מרגישה זוועה. בעבר נתנו לי קורטיזון וזה עשה לי רע מאוד.
    האם יש טיפול הולם אחר?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פרנדיזון במינון 5 מג
    איציק
    07/10/2018

בן 60 חולה בראומטית ארטריטיס כ 25 שנה עד לפני 5 שנים הייתי עם 7.5 מג מטוטרקסט פעם בשבוע לפני 5 שנים חלה החמרה הוסיפו לי פלקווניל 200 מג שעזר לי במשך שנתיים וכן העלו לי את המטוטרקסט ל20 מג פעם בשבוע כיום הפלקוויניל הופסק מכייון שכבר לא עזר היום מדדי הדלקת גבוהים crp 30 הרופא הוסיף לי ערבה במקביל למטוטרקס וגם 5 מג פרנדיזון את הערבה אני לא רוצה לקחת השאלה !!!האם 5 מג פרנדיזון יקל ויוריד מדדי דלקת ועקב זה יהיה ניתן להוריד במינון המטוטרקסט ומה ההשלכות של 5 מג פרנדיזון לטווח הארוך תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בפיענוח בדיקת MRI
    רחל ביכלר
    16/09/2018

שלום,
    אני בת 28 סובלת מעיוות וכאבי פרקים בכפות הידיים, נפיחות ברגליים באופן לא קבוע וקשיחות בוקר בכל הגוף מזה כחצי שנה. בבדיקות הדם לא נמצאו ממצאים חריגים ולכן בשלב זה אין הבחנה חד משמעית למה שאני סובלת ממנו.
    בבדיקת הMRI שבצעו לי בשורש כף יד שמאל נמצא כי:
    סיגנל לשד העצם במבנים הגרמיים שמור. המפרק הרדיו אולנרי והמרווחים בין קרפלים תקינים ללא עדות לחוסר יציבות של שורש כף היד. אין עדות לפתלוגיה ב TFC.
    לאחר הזרקת גדולגיום נראית האדרה הקפית דיפוזית בגידים הפלקסורים וכן בתעלה הקרפלית סביב הגידים הפלקסוריים.
    האדרה נראית גם בסינוביה המפרקית בשורש כף היד סביב עצמות הקרפוס בשרשרת הפרוקסימלית וכן סביב האולנה.
    הממצאים מתאימים לטנוסינוביטיס ניכרת.
    שאר הרקמות הרכות תקינות.
    לסיכום: עדות לטנוסינוביטיס וכן סינוביטיס בשורש כף היד. ללא עדות לפתלוגיה גרמית.
    האם אפשר לקבל הסבר מה זה יכול להיות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קשר בין פסוריאזיס ו-או פסוריאטיק ארטריטיס לבעיות בשיניים-חניכיים
    אריה
    15/09/2018

האם ידוע על קשר בין שתי המחלות הכרוניות הללו לבין נזקי חניכיים/שיניים?
    אולי בגלל תרופות
    או
    תרופות ביולוגיות
    או
    עצם קיום שתי המחלות כבר עשרות שנים?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות דם עקב תאונה שעברתי
    בלה
    04/09/2018

שלום , רציתי לברר מה זה אומר rnp 1.5 rnp a 1.5ana pattern ,anna titer negative.שקיעת גם גם יצא תקין.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חולה בפיברו חולה בשפעת ודלקת בדרכי השתן
    מלי
    28/08/2018

שלום רב רציתי להיוועץ ואולי לקבל כיוון לסיוע. בת38מאובחנת בפיברו.לא מטופלת בתרופות. סבל נע בין בינוני לגבוה. חליתי לפני 3 ימים בשפעת חום שיעןל כאבים בגוף ולצערי הרב גם חטפתי דלקתבשלפוחית השתן,לוקחת זינט. כלהמחלה סבלתיממש ובאופן חסר פרופורציה מהתחלת לקיחתהאנטיביוטיקה אתמול אני לא ישנה,כאובה.כל נקודה שבפיברו מציקה לי תוקפת אותי וכולן תוקפות ביחד.ארובתהעין. הלסת.בית החזה.המותן .הגב הגרון מתייבש ולזה מתלווים כאבים משתי המחלות. האם הפיברו אכן יכולה להעצים את תחושת הכאב? מה אני יכולה לעשות לעזור לעצמי? איזה הסבר יש לתגןבה הגופנית ללקיחת הזינט? פשוט בא לי לבכות.נא עזרתכם בבקשה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מה זה היחלשות המערכת החיסונית
    מאיר
    23/08/2018

ערב טוב

מה הכוונה בהיחלשות המערכת החיסונית?
    האם בבדיקות דם שגרתיות (ספירת דם ומדדי דלקת וכדו') יש רמזים לכך שמערכת החיסון נחלשה, או שזה יכול לקרות גם ללא כל ביטוי בתמונת הדם? (בדיקות הדם אצלי תקינות).

ושאלה ספציפית. אחת הסיבות להתפרצות הנגיף שגורם לשלבקת חוגרת, זה מערכת חיסון חלשה.
    מה זה אומר לגבי בחור בן 43 שמקבל פתאום שלבקת חוגרת? שמשהו במערכת החיסון שלו לא תקין?

תודה על המענה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש עוד בדיקות שניתן לעשות ע"מ לאבחן בבירור?
    חגית
    21/08/2018

לפני מספר שנים התחלתי לסבול מכאבים בברכיים.שני הברכיים התחילו בו זמנית. נאמר לי שחיקת סחוס (למרות שהמרווחים היו שמורים בצילומי רנטגן)והומלץ לקחת מגהנגלופלקס. לפני שנה חזרתי לראמטולוג עם כאבי ברכיים איומים ,קושי לכופף אותם,כאבי צוואר וכאבים בכפות הידיים. עכשיו עם נפיחות באצבע לפעמים וקושי לכופף אצבע אחרת בעיקר בלילה(שני האגודלים שינו צורה באותו יום אחד התנפח ובשני יצא עצם)
    עכשיו הראמטולוג ניקר את הברכיים והזריק קורטיזון.
    אמר שנראה שזה דלקת ושהןא יבדוק את זה.
    יש לציין שבבדיקות דם ESR=68 ו CRP 19.
    עכשיו הוא חושב שמדובר בדלקת פרקים פסוריאטית.
    מאחר שהיה לי בעבר פסוריאזיס וגם בחודש האחרון בקרקפת.
    האם בדיקת הנוזל שנוקר יכול להצביע על איזה סוג דלקת יש לי? האם יש בדיקות מיוחדות לדלקת פרקים זאת?
    יש לציין שבבדיקת הרנטגן יש שינויים ניווונים ובבדיקת מיפוי עצמות יש קליטה של דלקות בכל מיני אזורים בגוף.
    (הראמטולוג אמר שהוא בודק את הנוזל בעצמו ולא שולח למעבדה).
    תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• SA עם רעידות ביד
    מירב
    15/08/2018

אובחנתי לפני 8 חודשים בSA, לוקחת אנברל מזה חצי שנה
    הזריקות שיפרו את הכאבים כ80% אך אני סובלת עדיין מכאבים בזרוע ימין ורעידות ביד לסירוגין דבר המפריע לי ביומיום ויש לציין שהחלפתי עבודה בעקבות הרעידות. הראומטולוג טוען שיש לחכות עוד ואולי זה יעבור, הנוירולוג וכול שאר הרופאים טוענים שזה בגלל דלקת המפרקים.
    אני במבוי סתום מה עלי לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש קשר בין דלקות מפרקים חוזרות לפריחות ואפטה (בפה ) החוזרות?
    רון
    13/08/2018

היי! אני סובלת מדלקות בקרסוליים , ברכיים וכתפיים כמעט שנה .
    הנני חיילת אז לא מטופלת כמיטב הרפואה .. וסובלת מדלקות חוזרות בכל הפרקים הללו .
    בעבר כשהייתי בביקור אצל המטולוגית עלתה השאלה אם הכאבים מלווים באפטות או פריחות בגוף ועניתי שלא מכיוון שלא שמתי לב לתופעות הללו ולא קישרתי כלל .
    לאחר הביקור שמתי לב שכמו שאמרה הרופאה הכאבים אכן מלווים האפטות ופריחות , רציתי לשאול מה זה יכול להיות ? לאילו בדיקות עלי לפנות ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רציתי לדעת מזה אומר
    עידן
    08/08/2018

שלום היתי אצל ראמטןלוגית רשמה משו בבדיקה גופנית באנגלית רציתי לדעת מזה אומר תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות MRI דלקת פרקים
    אלחנן
    17/07/2018

אני חולה באינקילוזינג ספונדילטיס. עשיתי לאחרונה MRI וכתוב שם, לסיכום: סקרואילאיטיס כרוני דו"צ סימטרי דרגה 2 ללא סימני סקרואילאיטיס פעילה.
    מה זה אומר? מישהו יכול לעזור בבקשה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר יונתן וולמן
    05/08/2018

זה אומר שהדלקת אינה פעילה בעת ביצוע בדיקת הMRI, כלומר בעבר הייתה דלקת פעילה וכעת יש שינויים כרוניים בלבד. במקרה כזה ניתן לשקול טיפול סימפטומטי ולא טיפול ביולוגי, למשל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שקיעת דם מוחשת בגין דלקת מפרקים שגרונית
    אורטל
    19/07/2018

שלום וברכה,

מזה שנתיים ה- esr שלי אינו יורד מ 120 ואילו ה-crp נע בין 0.7 ל - 1.2. סובלת מדלקת מפרקים שגרונית.
    כיצד יתכן שהשקיעה מעידה על דלקת חריפה וה-crp יחסית נמוך?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר יונתן וולמן
    05/08/2018

מדד הCRP מדויק וספציפי יותר לדלקת ולכן במקרה של דלקת מפרקים צריך לעקוב אחריו ולא אחר השקיעה.
    סיבות חרות לשקיעת דם מוחשת וCRP תקין הן מחלות אוטואימוניות שונות (שהולכות יחד עם דלקת מפרקים שגרונית או כאלה שיכולות להידמות למחלה הזו), מחלות המטולוגיות אולם לרוב לא מוצאים סיבה.
    אם תבדקי, אני מניח שתמצאי ששקיעת הדם הייתה מוחשת הרבה לפני התפרצות דלקת המפרקים, ולכן היא לא מדד אמין אצלך לדלקת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם אכן דלקת פרקים?
    מורן
    23/07/2018

שלום,
    מזה 8 שנים אני סובלת ממחלה שאובחנה ע"י ראומטולוג מומחה כדלקת פרקים. ברקע יש לי סכרת נעורים, תת פעילות בלוטת התריס, יובש כרוני בעיניים, צליאק ודלקת הפרקים!
    טופלתי במטורקסט- הגבתי באלרגיה, עוד תרופה שאיני זוכרת את שמה, ערבה, אנברל, אוטזלה, וכרגע אני עם אורנסיה.+ ערבה 20.
    בדיקות הדם בתחילת הדרך היו תקינות! אולטרסאונד ורנטגן הוכיחו קיום דלקת. ויזואלית, המפרקים נפוחים לרוב אדומים ואזורי התקיפה הם אצבעות כפות הידיים והרגליים!
    קיימת נוקשות בוקר עם כאבים שחולפת לאחר כ10 דקות.
    שאלתי- אני מזריקה אורנסיה כבר 3 חודשים ללא הטבה!
    האם אכן מדובר בדלקת פרקים? ואם כן, מדוע איני מגיבה לשום תרופה? אני כאובה ונואשת...התחושה שלי היא שהרופא הראומטלוג שלי (שהוא מדהים ונפלא בהתנהלות מולי) קצת חסר עונים.
    האם יתכן ומדובר במחלה אחרת שלא אובחנה עדיין? אשמח להמלצתכם.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר יונתן וולמן
    05/08/2018

הי, יש הרבה סוגים של דלקות מפרקים. אני מניח על פי התרופות שציינת שהמחשבה אצלך שמדובר בפסוריאזיס (במפרקים).
    יכול להיות שמחלת המפרקים שונה וכדאי לנסות טיפול ביולוגי במנגנון אחר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת חוליות מקשחת הספונדילוארתרופי
    אורי
    24/07/2018

לאחר הרבה שנים של סבל אובחנתי בדלקת חוליות מקשחת הספונדילוארתרופי שלפי התיאור של המומחה זה בגידים והרקמות הסבל יש נוקשות בוקר ונשללה פיברומאלגיה על ידי 2 ראמוטולוגים בלתי יתואר בבדיקות הדם אין ממצאים חריגים למעט נתרפולים גבוהים בmri אין ממצאים במישפחתי יש 4אחים אם פסוריאזיס ואחות אם מחלת מעי כרון בני דודים אם אותם סימנים בשל לחץ דם גבוהה הוחלט על טיפול ביומירה זריקה כול לשבועיים ואכן הייתה הקלה קטנה בכאב מפושט בכול הפרקים והחיבורים בעוצמה מאחד ועד 10 8 9 השאלה הנשאלת האם יש מצב כזה שללא ממצאים בבדיקות דם וmri המחלה הזו יכולה להיות ושאלה שניה תוך כמה זמן אמורה היומירה לפעול אני בזריקה השלישית ועובד עצות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר יונתן וולמן
    05/08/2018

לגבי השאלה הראשונה- דלקת חוליות מקשחת מתאפיינת לרוב בבדיקות דם תקינות (כלומר, מדדי דלקת תקינים או רק מעט מוגברים) אולם הדלקת מודגמת בבדיקת MRI. אם גם בMRI אין אף עדות לדלקת, צריך לחשוב על אבחנה אחרת.
    לגבי השאלה השניה- לפי הנתונים בהצטברו במחקרים וגם בעובדות מהשטח, טיפול ביולוגי אמור להתחיל להשפיע תוך 3-4 שבועות ולהגיע לאפקט טיפולי טוב אחרי כ3 חודשים.
    רק בריאות ובהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה