פורום דלקת פרקים, ראומטולוגיה - יש לך שאלה?

פורום דלקת פרקים, ראומוטולוגיה עוסק בנושאים: דלקת פרקים, ראומטולוגיה, דלקת מפרקים, דלקת מפרקים ניוונית, דלקת מפרקים שגרונית ועוד.

מנהלי הפורום

ד"ר יונתן וולמן
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• SA עם רעידות ביד
    מירב
    15/08/2018

אובחנתי לפני 8 חודשים בSA, לוקחת אנברל מזה חצי שנה
    הזריקות שיפרו את הכאבים כ80% אך אני סובלת עדיין מכאבים בזרוע ימין ורעידות ביד לסירוגין דבר המפריע לי ביומיום ויש לציין שהחלפתי עבודה בעקבות הרעידות. הראומטולוג טוען שיש לחכות עוד ואולי זה יעבור, הנוירולוג וכול שאר הרופאים טוענים שזה בגלל דלקת המפרקים.
    אני במבוי סתום מה עלי לעשות?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם יש קשר בין דלקות מפרקים חוזרות לפריחות ואפטה (בפה ) החוזרות?
    רון
    13/08/2018

היי! אני סובלת מדלקות בקרסוליים , ברכיים וכתפיים כמעט שנה .
    הנני חיילת אז לא מטופלת כמיטב הרפואה .. וסובלת מדלקות חוזרות בכל הפרקים הללו .
    בעבר כשהייתי בביקור אצל המטולוגית עלתה השאלה אם הכאבים מלווים באפטות או פריחות בגוף ועניתי שלא מכיוון שלא שמתי לב לתופעות הללו ולא קישרתי כלל .
    לאחר הביקור שמתי לב שכמו שאמרה הרופאה הכאבים אכן מלווים האפטות ופריחות , רציתי לשאול מה זה יכול להיות ? לאילו בדיקות עלי לפנות ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• רציתי לדעת מזה אומר
    עידן
    08/08/2018

שלום היתי אצל ראמטןלוגית רשמה משו בבדיקה גופנית באנגלית רציתי לדעת מזה אומר תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דלקת פרקים או בעיות אורטופדיות?
    מיקי
    08/08/2018

שלום רב !! בת 62 פעילה ומתעמלת. לפני 4 חודש כאבים חזקים בפרק הירך עם התמקדות מפשעה ובצד.האורטופדים חושבים שחיקת סחוס.
    מאחר והיה לי קרוהן (אני ברמיסיה ארוכה)ראומטולוג סובר שזה סימפטום של הקרוהן והמליץ לי על חזרה של זריקת "הומירה" החזקה.יש לציין שכל הבדיקות תקינות של הראומטולוגיה.
    מה עלי לעשות ??? מבולבלת.תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תוצאות MRI דלקת פרקים
    אלחנן
    17/07/2018

אני חולה באינקילוזינג ספונדילטיס. עשיתי לאחרונה MRI וכתוב שם, לסיכום: סקרואילאיטיס כרוני דו"צ סימטרי דרגה 2 ללא סימני סקרואילאיטיס פעילה.
    מה זה אומר? מישהו יכול לעזור בבקשה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תגובה

ד''ר יונתן וולמן
    05/08/2018

זה אומר שהדלקת אינה פעילה בעת ביצוע בדיקת הMRI, כלומר בעבר הייתה דלקת פעילה וכעת יש שינויים כרוניים בלבד. במקרה כזה ניתן לשקול טיפול סימפטומטי ולא טיפול ביולוגי, למשל.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שקיעת דם מוחשת בגין דלקת מפרקים שגרונית
    אורטל
    19/07/2018

שלום וברכה,

מזה שנתיים ה- esr שלי אינו יורד מ 120 ואילו ה-crp נע בין 0.7 ל - 1.2. סובלת מדלקת מפרקים שגרונית.
    כיצד יתכן שהשקיעה מעידה על דלקת חריפה וה-crp יחסית נמוך?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תגובה

ד''ר יונתן וולמן
    05/08/2018

מדד הCRP מדויק וספציפי יותר לדלקת ולכן במקרה של דלקת מפרקים צריך לעקוב אחריו ולא אחר השקיעה.
    סיבות חרות לשקיעת דם מוחשת וCRP תקין הן מחלות אוטואימוניות שונות (שהולכות יחד עם דלקת מפרקים שגרונית או כאלה שיכולות להידמות למחלה הזו), מחלות המטולוגיות אולם לרוב לא מוצאים סיבה.
    אם תבדקי, אני מניח שתמצאי ששקיעת הדם הייתה מוחשת הרבה לפני התפרצות דלקת המפרקים, ולכן היא לא מדד אמין אצלך לדלקת.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם אכן דלקת פרקים?
    מורן
    23/07/2018

שלום,
    מזה 8 שנים אני סובלת ממחלה שאובחנה ע"י ראומטולוג מומחה כדלקת פרקים. ברקע יש לי סכרת נעורים, תת פעילות בלוטת התריס, יובש כרוני בעיניים, צליאק ודלקת הפרקים!
    טופלתי במטורקסט- הגבתי באלרגיה, עוד תרופה שאיני זוכרת את שמה, ערבה, אנברל, אוטזלה, וכרגע אני עם אורנסיה.+ ערבה 20.
    בדיקות הדם בתחילת הדרך היו תקינות! אולטרסאונד ורנטגן הוכיחו קיום דלקת. ויזואלית, המפרקים נפוחים לרוב אדומים ואזורי התקיפה הם אצבעות כפות הידיים והרגליים!
    קיימת נוקשות בוקר עם כאבים שחולפת לאחר כ10 דקות.
    שאלתי- אני מזריקה אורנסיה כבר 3 חודשים ללא הטבה!
    האם אכן מדובר בדלקת פרקים? ואם כן, מדוע איני מגיבה לשום תרופה? אני כאובה ונואשת...התחושה שלי היא שהרופא הראומטלוג שלי (שהוא מדהים ונפלא בהתנהלות מולי) קצת חסר עונים.
    האם יתכן ומדובר במחלה אחרת שלא אובחנה עדיין? אשמח להמלצתכם.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תגובה

ד''ר יונתן וולמן
    05/08/2018

הי, יש הרבה סוגים של דלקות מפרקים. אני מניח על פי התרופות שציינת שהמחשבה אצלך שמדובר בפסוריאזיס (במפרקים).
    יכול להיות שמחלת המפרקים שונה וכדאי לנסות טיפול ביולוגי במנגנון אחר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דלקת חוליות מקשחת הספונדילוארתרופי
    אורי
    24/07/2018

לאחר הרבה שנים של סבל אובחנתי בדלקת חוליות מקשחת הספונדילוארתרופי שלפי התיאור של המומחה זה בגידים והרקמות הסבל יש נוקשות בוקר ונשללה פיברומאלגיה על ידי 2 ראמוטולוגים בלתי יתואר בבדיקות הדם אין ממצאים חריגים למעט נתרפולים גבוהים בmri אין ממצאים במישפחתי יש 4אחים אם פסוריאזיס ואחות אם מחלת מעי כרון בני דודים אם אותם סימנים בשל לחץ דם גבוהה הוחלט על טיפול ביומירה זריקה כול לשבועיים ואכן הייתה הקלה קטנה בכאב מפושט בכול הפרקים והחיבורים בעוצמה מאחד ועד 10 8 9 השאלה הנשאלת האם יש מצב כזה שללא ממצאים בבדיקות דם וmri המחלה הזו יכולה להיות ושאלה שניה תוך כמה זמן אמורה היומירה לפעול אני בזריקה השלישית ועובד עצות

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תגובה

ד''ר יונתן וולמן
    05/08/2018

לגבי השאלה הראשונה- דלקת חוליות מקשחת מתאפיינת לרוב בבדיקות דם תקינות (כלומר, מדדי דלקת תקינים או רק מעט מוגברים) אולם הדלקת מודגמת בבדיקת MRI. אם גם בMRI אין אף עדות לדלקת, צריך לחשוב על אבחנה אחרת.
    לגבי השאלה השניה- לפי הנתונים בהצטברו במחקרים וגם בעובדות מהשטח, טיפול ביולוגי אמור להתחיל להשפיע תוך 3-4 שבועות ולהגיע לאפקט טיפולי טוב אחרי כ3 חודשים.
    רק בריאות ובהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לאיזה רופא כדאי לפנות ואיזה בדיקות לבקש?
    חגית
    01/08/2018

שלום!
    אני בת 51, סובלת כבר כמעט שנתיים מכאבים במרפקים. התחיל במרפק שמאל, הרופא אבחן ב "מרפק טניסאים", ועבר , ביתר שאת למרפק ימין. בשמאלי יש הטבה, אבל הימני מאד מאד כואב. הכאבים חריפים במיוחד בבקר, אבל מציקים לאורך כל היום. מה עושים? לאיזה רופא כדאי לפנות ואיזה בדיקות לבקש?
    תודה
    חגית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תגובה

ד''ר יונתן וולמן
    05/08/2018

מדובר בדלקת בגיד במרפק. הטיפול מורכב מפיזיוטראפיה, מנוחה, נוגדי דלקת (אם מותר), לעיתים הזרקות קורטיזון מקומיות ובמקרים נדירים גם ניתוח (אם כלום לא עוזר והתלונות ממשיכות).
    הרופא שמטפל בכך הוא אורטופד כף יד.
    צילום רנטגן פשוט יכול להראות הסתיידויות
    אולטראסאונד יכול גם להדגים את הבעיה
    כמובן שMRI היא הבדיקה הטובה ביותר להדגים דלקת, אולם לרוב היא מיותרת במצבים מסוג זה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בדיקות דם בזמן מחזור לדלקת
    לילך
    05/08/2018

היי.
    היום עברתי בדיקות דם crp ana אימונוגלובינים rf
    כאשר הגעתי הביתה גיליתי כי אני במחזור.
    רציתי לדעת האם הווסת עלולה להשפיע על תוצאות הבדיקה?
    יש לציין שהאחות שאלה האם אני במחזור אך אמרתי שלא (כי לא ידעתי)
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תגובה

ד''ר יונתן וולמן
    05/08/2018

כנ"ל

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בדיקות דם בזמן מחזור לדלקת
    לילך
    05/08/2018

היי.
    היום עברתי בדיקות דם crp ana אימונוגלובינים rf
    כאשר הגעתי הביתה גיליתי כי אני במחזור.
    רציתי לדעת האם הווסת עלולה להשפיע על תוצאות הבדיקה?
    יש לציין שהאחות שאלה האם אני במחזור אך אמרתי שלא (כי לא ידעתי)
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תגובה

ד''ר יונתן וולמן
    05/08/2018

הי לילך, אין קשר לתוצאות הבדיקות.
    אולי נלקחו בדיקות נוספות (שתן? ספירת דם?)

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תוצאות בדיקות דם חריגות
    שרית
    19/07/2018

שלום לך.
    בני סובל נדלקת פרקים ומטופל ביומירה
    עשינו לו עכשיו בדיקות דם וכמה מהם יצאו חריגות
    האם יש מקום לדאגה?
    אשמח לדעת יש לנו עוד זמן עד שנגיע לרופא והאם כדאי להקדים את התור.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מחלת רנו טיפול בכאב בעקבות המחלה
    רחל
    17/07/2018

אבי סובל מדלקת פרקים וכתוצאה מכך בחצי השנה האחרונה סובל ממחלת רנו קשה; יש לו נמק בשתי אצבעות בידיים ובבוהן ברגל. הוא מטופל ביהלומידין ובגז אוזון באופן פרטי . הבעיה הקשה היא כאבים עזים ביותר אשר משפיעים על מצבו הרגשי והנפשי האם קיים טיפול נוסף על מה שהוא מקבל שיכול להקל עליו? מדובר בגבר בן 76 סובל ממחלות רקע נוספות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דלקת מפרקים בכפות הרגלים
    אילי
    16/07/2018

שלום
    עזרו לי בבקשה בפענוח mri
    אני מאוד כאובה ,אצבעות רגליי מעוותות
    אשמח לדעת האם אני סובלת מדלקת פרקים.תודה לעונים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אני הייתי במיוקליניק עכשיו נמצא במאסג'נרל אומרים שאני הבכצט הכי חמור שתועד
    משה
    15/07/2018

מבקש עזרה . כל הטיפולים לא עוזרים הווסקוליטיס מחמיר אני בן 29 איבדתי את השיניים שלי כולם אני אחרי ניתוח והעורק של התחול נקרע לי .
    סטרואידים IVIG אימפלקסימאב הכל רק מחמיר את המצב .

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה