פורום דלקת פרקים, ראומטולוגיה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו סוגי הדלקות השונות והטיפול בהן, פיברומיאלגיה, גאוט, דלקת חוליות מקשחת, כאבים בידיים ובכפות הרגליים, קשיי הליכה, קשיי ישיבה ועוד

מנהל הפורום

ד``ר יונתן וולמן
ד"ר יונתן וולמן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר יונתן וולמן ללא פרסום בפורום

• האם התחלה של דלקת מפרקים
    גליה
    16/06/2019

בת 49, הטרוזיגוט לפקטור 5, משקל תקין, לא מעשנת, וסת אחרונה לפני חצי שנה (כנרטה שנגמר המחזור לגמרי).
    בעשרים וחמש השנים האחרונות התפרצויות כאבים ראומטיים ברגליים (ברך, עם הקרנה לכל הרגל) שפחתו מאוד לאחר הפסקת גלולות, בזמן מחזור קשה - כאבים ראומטיים בכתפיים, מרפק, מפרקי זרת וקמיצה.

רקע משפחתי:
    סבתא שחלתה בדלקת פרקים ניוונית שהתפרצה אחרי אנגינה,
    אם שסבלה מפסוריאזיס בכפות ידיים ורגליים, אורטיקריה, ניוון עצמות חוט השידרה (עברה למינקטומי), תת פעילות בלוטת תריס,
    בת עם סוכרת נעורים וצליאק.

בחודש האחרון כאבים במפרק שמחבר את הקמיצה לכף היד החמירו. כאבים כשמתעוררת מהשינה וכאבים במהלך היום כשאוחזת דברים כמו למשל סירים וצלחות בעת הדחת כלים.

האם אני מתחילה לפתח דלקת פרקים?
    איך בודקים?
    איך מונעים מחלה בשלב מוקדם זה?
    מה לעשות?

תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כאבי עמצות פזורים . בעיקר בצלעות בית החזה
    ענת כהן
    09/06/2019

ענת כהן

אני אשה בת 64. סובלת מתלונות שציינתי. בדיקות הדם שנתן לי הראומטולוג פלוס איסוף שתן : תקינים. תוצאות צילום : שינויים ספונדיוליטיים עם נזק דיסקלי בגובה החוליות C4-6. ושינויים ניוונים בגופי החוליות עם זיזים גרמיים. מרווחים בין החוליות שמורים. מה מציע לעשות ? אציין שאני מתעמלת כל יום ובריאה בדרך כלל

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת פרקים שגרונית? Osteoarthritis או artritis
    אורית
    28/05/2019

מזה כמה שנים אני סובלת מכאבי גב תחתון איומים. הלכתי לאורטופד ששלח אותי לעשות mri ושם התגלה לע פריצת דיסק ב L1--S5 ובליטות דיסק רבות לא רק ב L1-S5. הופנתי לעשות ריזוטומיה והופנתי לנוירוכירורג שאמר שבנוסף לפריצת הדיסק והבלטים יש לי בוודאות לפי בדיקת ה mri מחלה ניוונית היקפית חמורה במפרקי הגב (?). מזה כחצי שנה אם לא יותר החלו לי כאבים איומים במפרקי כל אצבעות הידיים שאפילו אוקסיקונטין 20 מ״ג פעמיים ביום לא עוזרים לכאבים גם בידיים וגם בגב. האצבעות הפכו קשות כמו אבן ואינני יכולה לסגור את הידיים לאגרוף, אינני יכולה לפתוח אפילו בקבוק קטן של מים, שלא נדבר על שריכת שרוכים בנעלים. כל המפרקים בכפות הידיים כולל כל המפרקים הפכו מאובנים קשים ואדומים. כל פעולה פשוטה עם שימוש בידייך הופכת למסכת ייסורים. במקביל אני מתקשה בהליכה דבר שבחיים לא סבלתי ממנו ואחרי חמש דקות הליכה אני צריכה לעצור ומתפתלת מכאבים. כשאני מתכופפת גם הברכיים כואבות וגם האגן והמפרקים בצידי הירכיים כואבים בצורה בלתי מתקבלת על הדעת. אני נעזרת במקל הליכה . בנוסף התגלתה לי אנמיה ומעולם לא סבלתי מאנמיה למרות שכל הזמן אני עייפה. ראומטולוג הפנה אותי לבדיקת דם שנקראת וולר רוז אם אינני טועה ומבטאת אותה נכון והיא יצאה חיובית. אני מפחדת לחזור אל הראומטלוג עם התשובה החיובית הזאת. השרלה היא האם יש קשר בין המחלת פרקים ניוונית שיש לי בגב לשאר הכאבים שלי במפרקים באזורים שפרטתי. ומה זה אומר וולר רוז חיובי? האם כל הסימנים מצביעים אחן על דלקת פרקים שגרונית? ואם כן, מה עושים עם הכאבים האיומים הללו? הפכתי לחצי בן אדם... רק בוכה מכאבים ובעלי כבר לא יכול הרגיע אותי. אפילו אוקסיקונטין/אוקסיקודונה 20מ״ג פעמיים ביום לא משכחים את כאבי הגב והפרקים בידיים האיומים. הידיים הפכו אותי לשבר כלי. אנא. עזור לי. Artitis או osteoarthritis מה ההבדל בין שניהם?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מטוטרקסט 20 מג בזריקה
    ‫איציק גםזו‬‎
    23/04/2019

שלון בן 65 חולה בראומטית העלו לי את המטוטרקסט ל20 מג בזריקה פעם בשבוע בזמן האחרון לאחר קבל ת הזריקה מופיע לי גירוי בקנה הנשימה כאילו סוג של התקררות עם שיעול קראתי שיש הקשר לתרופה דיברתי עם הרופא בקופת חולים לא מבין מה אני רוצה לפני כחודש הייתי מאושפז למיפוי לב וגם עשו לי צילום וזה הכול תקין עשיתי גם תיפקודי ראיה יש קצת ברוכניטיס מה אני אמור לעשות ואיזה בדיקה נוספת תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מבטרה ללא סטרואידים- בירור
    ליה
    23/04/2019

שלום.
    האם קבלת מבטרה ללא סטרואידים בכלל לפני יכולה לפגוע בהשפעה של התרופה או לקצר את משך השפעתה? יש מחקרים על כך?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי גב תחתון שהם יכולים להיות דלקת מקשחת
    עדי
    02/04/2019

שלום רב.
    אני בן 44 בדרך כלל בריא עובד כטכנאי שטח
    ויש ימים שאני הרבה זמן נוסע ברכב.
    לפני שנתיים נתפס לי הגב , הCT הראה בלטים ובקע (5L -1L בלטי דיסקים קלים . -1S -5L בקע דיסקי עם לחץ על השק הטקלי) .
    בשנה הראשונה לבעיה היה לי קצת כאבי גב אבל בחצי שנה האחרונה אני קם כל בוקר עם רגישות קלה (מעצבנת) בגב התחתון שעוברת לאחר תרגול של יוגה ומתיחות בבוקר בנוסף התחיל לי כאבים בברך ימים כמה הרבה זמן שלפי הרופאים נראה תקין וצריך לבצע פיזיותרפיה לחיזוק השרירים (זה מה אני עושה )היה שיפור ובחודש האחרון יש נסיגה.
    לפני חודש לערך התעטשתי ואז היה לי כאב חד בגב ומאז אני סובל מכאבים במיוחדי בבוקר שאני קם כאבים של 6-7 במדד של 10.
    נכון להיום אני לאחר שבוע וחצי שבהתחלה לקחתי האנורקסיה 90 3 ימים שלא עזר, רופאת משפחה אמרה לי לקחת טרמדקס 100 שמפחית לי את הכאבים בצורה משמעותית אבל לא לגמרי (עצומה 2 מ 10).
    ביצעתי בדיקות דם (מצרף קובץ)
    אחת הבדיקות היא "Uric Acid (B)" שיצאה 4.7 אבל בזמן הבדיקה לקחתי טרמדקס 15 שעות קודם הרופאה אמה שזה אפשרי, זה נכון?
    CRP קטן מ 0.5.
    בגדול כל הבדיקות בתחום התקין למעט "Ferritin" 277.
    האם יכל להיות קשר בין הכאבים בגב התחתון לדלקת ע"ש מקשחת?
    ואיזה בדיקות אני צריך לעבור בנוסף למה שעברתי ( לקבוע טור לראומטולוג?).
    בברכה
    וסליחה על המגילה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• FMF עמילודוזיס ובדיקת SAA
    אופיר
    31/03/2019

ערב טוב,
    אני מטופלת בכולכיצין 1.5 מ"ג + סלזופירין EN במינון של 2000 מ"ג ביום. הרופא שלח אותי לבדיקת SAA
    תשובות הבדיקה 18.3 כשהנורמה נעה בין 0 ל - 6.4
    האם המשמעות הינה עמילודוזיס?
    האם נדרש טיפול אחר ממה שמקבלת?
    התור לרופא בעוד 3 חודשים האם יש דחיפות להקדים את התור?

תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• איבחון דלקת חוליות מקשחת אם סטרואידים
    אורי
    20/03/2019

שלום לדק התכתבנו בעבר ואני מודה לך על ההיתיחסות בכדי לחזק את האבחנה בדלקת חוליות מקשחת ניתן לי סטרואידים
    לתקופה קצרה. ואכן הכאב והנוקשות פחתה באופן משמעותי ועוד. סיפטומים נחלשו וזה רק 4 ימים. אם הסטרואידים ו3 שנים לא חשתי הקלה כזו טופלתי ביומירה ואברנל וקוסנטיקס שלא הגיבו וכרגע מעומד לטיפול בסימזה. ואני מאוד חושש אני סובל מכאב בכול הנקודות חיבור בשל לחץ דם קצת גבוהה מלא אוכל לקבל את הטיפולים מקו ראשון. האם יש טיפול ששוה לנסות רב תודות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בירור לגבי פולימיאלגיה ראומטמיקה
    ריקי
    20/03/2019

אחרי חודש חום מיל 38 נחשדתי עם טמפורל ארטריטיס. ביופסיה תקינה מטופלת במתכונת המתאימה לPMR. ללא כאבים בפרקים. כעת פרדניזון 5 מג. יורדת בהדרגה התחלתי בספטמבר ב 20 מג. עד היום CRP תקין. בבדיקת דם היום CRP 1.4 וESR 47. מודאגת. מה זה אומר? אודה לתגובה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מה עושים בלאגן שלם
    איציק
    05/03/2019

בן 64 חולה בראומטית מטופל ב 20 מג מטוטרקסט בזריקה אתמול הנכדה שלי קיבלה חיסון בבית הספר חצבת,אדמת,חזרת,ואבעבועות רוח. והיום נישקתי אותה כאילו יום לאחר שהיא קיבלה חיסון בלי ידיעה מה עושים במצב כזה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בדלקת פרקים אוטואימונית
    רונן ויקי
    25/02/2019

סובלת מעל שנה בדלקת פרקים נוטלת 12.5מג מטטרוקסט פעם בשבוע 500x2 ביום סלזופירין 1x200 פלקווניל בנוסף 5x1 מג פרדניזון כל הנל עזר לי . לאחרונה נוטלת פרדניזון יום כן יום לא כד להפחית את כמות הקורטיזון וחזרו לי מעט הכאבים. האם כדאי לחזור לכל יום פרדניזון . הרופאה המליצה לי לעבור לזריקות אנברל אני מאד מתלבטת כי הבנתי ממנה שהזריקות פוגעות מעט יותר במערכת החיסונית מהכדורים אנא עצתך תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת פרקים הולכת וחוזרת כל מעט זמן
    אביגיל
    21/02/2019

ברצוני לברר בעלי סובל מדלקת פרקים שבאה והולכת כל חודש ולפעמים שבוע שבועיים רגיעה ושוב זה תוקף
    כפות רגליים, גב,עיניים, ידיים
    יש לו ממש כל תקופה
    שטפי דם קשים בעין עובר מעין לעין
    אודה לך על עזרתך

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש השפעה לתזונה על דלקות בעצמות?
    שלמה
    04/02/2019

מזה מספר חודשים אני סובל מכאבים בגב. בעיקר בגב העליון, ולעיתים בתחתון ובמותניים. הכאב מתגבר אחרי שתיית מאכלים עתירי קפאין כמו קפה או קוקה קולה, וגם אחרי אכילת פירות (בעיקר מתוקים או חריפים). במידה והכאב ממקור דלקתי אמורה להיות לתזונה השפעה עליו, או שזה סימן שהמקור הוא אחר (אולי ממערכת העיכול)?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות אנטיצנטרומר בדיקות נוגדנים
    אליס
    16/01/2019

שלום רב.בת 50. נשלחתי בדיקות נוגדנים[אותם ביצעתי פעמיים[ עקב חולשה כללית, ארוכת טווח סחרחורות וכאבים חזקים בירך ובברך במהלך ה6-8 חודשים האחרונים [עבר של דלקת פרקים שגרונית בגיל 6]. מצרפת תשובות בדיקות הנוגדנים-כל שאר הנוגדנים יצאו שליליים, אני כותבת רק את אלו החיובים. מה לדעתך האבחנה במקרה זה?[יש לציין שאין לי פגעים בעור ולא תסמונת ריינו]
    RNP A גבולי 0.9
    RNP גבולי 0.9

ANTINUCLEAR Ab_(ANA) POSITIVE

[גדול מ1:160}ANA TITER חיובי

DNA (ds) Ab <1[תקין]

ANTICENTROMERE Ab >8.0

ANA PATTERN Centromere

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מטוטרקסט לטווח ארוך מה עושים
    איציק
    02/01/2019

מטוטרקסטאיציק 01/01/2019 09:04
    שלום בן 64 20 שנה חולה בראומטית ארטריטיס 15 שנה אחרונים הייתי עם טיפול במטוטרקס 4 כדורים פעם בשבוע בשנים האחרונות יש החמרה והעלו לי לזריקה אחת פעם בשבוע מטוטרקסט 20 מג פעם בשבוע עושה תיפקודי כבד ושאר בדיקןת דם הכול בסדר השאלה האם 20 מג מטוטרקסט לא יעשה לי נזקים באיברים לטווח הארוך שאני אמור לקחת תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה