פורום דלקת פרקים, ראומטולוגיה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו סוגי הדלקות השונות והטיפול בהן, פיברומיאלגיה, גאוט, דלקת חוליות מקשחת, כאבים בידיים ובכפות הרגליים, קשיי הליכה, קשיי ישיבה ועוד

מנהל הפורום

ד``ר יונתן וולמן
ד"ר יונתן וולמן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר יונתן וולמן ללא פרסום בפורום

• כאב במפרק ירך שמאל הרגשה של חום חזק
    גיא
    08/05/2022

מה זה יכול להיות?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כאב במפרק ירך שמאל הרגשה של חום חזק

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• סקרואילאיטיס או דלקת חוליות מקשחת?
    עומר
    05/04/2022

שלום רב,
    אשמח לעזרה -

אני סובל מכאבים כרוניים ופיברומיאלגיה מזה כעשור (מגיל 30). בשנים האחרונות הכאבים קבועים, ותמיד באותם מקומות (גב, אגן, פרקי ירכיים, ברכיים, כתפיים, בהונות), פרט לשאר הסימפטומים (קשיון בוקר ממושך, הפרעות שינה, עייפות, וכדומה).
    לפני כשנה אובחן אצלי סקראואילאטיס; עפ״י תוצאות ה-MRI נצפו ארוזיות במפרקים (ומוקדי דלקת בכנפי האיליאום), בצקת לשד עצם ומרווח מפרקי צר. בנוסף אנטזיטיס (באספקט פוסטריורי של sij). האבחנה תואמת לספונדילוארטורפתיה אקסיאלית, עם מרכיב כרוני ואנקילוזיס.
    שאלתי שני ראומטולוגים מומחים האם ייתכן שכאבי הפרקים בגוף (גב, ירכיים, ברכיים, כתפיים, בהונות, צלעות) קשורים לדלקת באגן (דבר המעיד על אנקילוזיס). שניהם התעקשו שמדובר בדלקת באגן המשפיעה על האגן ועל הגב, ושאר הכאבים מוסברים על ידי הפיברו \ תסמונת כאב (ושללו אנקילוזיס).
    שאלתי היא - האם ניתן (ללא MRI עמוד שדרה) לאבחן אנקילוזיס (בדיקת HLA-B27
    יצאה שלילית)? כיצד אפשר לדעת מתי הסקרואילאיטיס הוא תסמין מוקדם לאנקילוזיס ומתי הוא הבעיה עצמה (ואם כן, מה מקורה)? האם הפענוח המעיד על מרווח מפרקי צר (+ ספונדילוארטורפתיה אקסיאלית עם מרכיב אנקילוזיס) ביחד עם שאר התסמינים, לא מציע שמדובר באנקילוזיס?
    תודה רבה על ההתייחסות.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• סקרואילאיטיס או דלקת חוליות מקשחת?
    עומר
    05/04/2022

שלום רב,
    אשמח לעזרה -

אני סובל מכאבים כרוניים ופיברומיאלגיה מזה כעשור (מגיל 30). בשנים האחרונות הכאבים קבועים, ותמיד באותם מקומות (גב, אגן, פרקי ירכיים, ברכיים, כתפיים, בהונות), פרט לשאר הסימפטומים (קשיון בוקר ממושך, הפרעות שינה, עייפות, וכדומה).
    לפני כשנה אובחן אצלי סקראואילאטיס; עפ״י תוצאות ה-MRI נצפו ארוזיות במפרקים (ומוקדי דלקת בכנפי האיליאום), בצקת לשד עצם ומרווח מפרקי צר. בנוסף אנטזיטיס (באספקט פוסטריורי של sij). האבחנה תואמת לספונדילוארטורפתיה אקסיאלית, עם מרכיב כרוני ואנקילוזיס.
    שאלתי שני ראומטולוגים מומחים האם ייתכן שכאבי הפרקים בגוף (גב, ירכיים, ברכיים, כתפיים, בהונות, צלעות) קשורים לדלקת באגן (דבר המעיד על אנקילוזיס). שניהם התעקשו שמדובר בדלקת באגן המשפיעה על האגן ועל הגב, ושאר הכאבים מוסברים על ידי הפיברו \ תסמונת כאב (ושללו אנקילוזיס).
    שאלתי היא - האם ניתן (ללא MRI עמוד שדרה) לאבחן אנקילוזיס (בדיקת HLA-B27
    יצאה שלילית)? כיצד אפשר לדעת מתי הסקרואילאיטיס הוא תסמין מוקדם לאנקילוזיס ומתי הוא הבעיה עצמה (ואם כן, מה מקורה)? האם הפענוח המעיד על מרווח מפרקי צר (+ ספונדילוארטורפתיה אקסיאלית עם מרכיב אנקילוזיס) ביחד עם שאר התסמינים, לא מציע שמדובר באנקילוזיס?
    תודה רבה על ההתייחסות.

הוספת תגובה

תמונה

• מטוטרקסט ותרופה נגד קורנה.
    חנן
    05/04/2022

כחולה קורנה קיבלתי את התרופה של פייזר למשך 5 ימים ונתבקשתי להפסיק את הטיפול במטוטרקסט שאני מקבל כחולה בדלקת פרקים שגרונית.
    מתי אפשר לחזור ולקחת את הטיפול במטוטרקסט.
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת פרקים מה הלאה
    דן2020
    02/04/2022

שלום
    לאחר החיסון השני של הקורונה קיבלתי דלקת פרקים מאז אני מתמודד איתה ועם הכאבים הנלווים . האם המצב הזה יכול להדרדר לניוון שרירים ? זו שאלה שאני לא מצליח למצוא לה תשובה אצל הרופאים בקהילה. אודה לתשובה

לקביעת תור
    סגירה
    דלקת פרקים מה הלאה

הוספת תגובה

תמונה

• בצקת באצבעות כף יד שמאל
    טובה
    26/03/2022

שלום רב. בן שלי עוד מעט בן 12. לפני חודשיים התחילה לגרד לו אצבע ואחרי זמן מה התחילו להתנפח כל האצבעות ביד. נראה כבצקת. רופאת ילדים ואלרגולוג אמרו שזה נראה כמו עקיצת משפחת דבורניים. מאוד גירד לו מדי פעם ואחרי כשבועיים עבר, נשאר רק כתם באצבע שחשבו שזו העקיצה ופסים אדומים מתחת לציפרניים. לפני כמה ימים שוב התחיל להציק לו והתנפחו כל האצבעות. יש קצת כתמים אדומים ומדי פעם התקפי גדר חזקים. רופאת ילדים שלחה לרופא עור והוא שלח לראומטולוג. התור עוד שבועיים אפילו דרך מושלם. בינתיים אובדת עצות... מה זה יכול להיות? תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    בצקת באצבעות כף יד שמאל

הוספת תגובה

תמונה

• בצקת באצבעות כף יד שמאל
    טובה
    26/03/2022

שלום רב. בן שלי עוד מעט בן 12. לפני חודשיים התחילה לגרד לו אצבע ואחרי זמן מה התחילו להתנפח כל האצבעות ביד. נראה כבצקת. רופאת ילדים ואלרגולוג אמרו שזה נראה כמו עקיצת משפחת דבורניים. מאוד גירד לו מדי פעם ואחרי כשבועיים עבר, נשאר רק כתם באצבע שחשבו שזו העקיצה ופסים אדומים מתחת לציפרניים. לפני כמה ימים שוב התחיל להציק לו והתנפחו כל האצבעות. יש קצת כתמים אדומים ומדי פעם התקפי גדר חזקים. רופאת ילדים שלחה לרופא עור והוא שלח לראומטולוג. התור עוד שבועיים אפילו דרך מושלם. בינתיים אובדת עצות... מה זה יכול להיות? תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    בצקת באצבעות כף יד שמאל

הוספת תגובה

תמונה

• אנטי ccp משתנה משלילי לחיובי גבוה
    אור נועה
    16/03/2022

שלום, שמי אור בת 30
    ביצעתי לפני 3 חודשים בדיקת אנטי ccp ויצא קטן מ0.5 . לאיר 3 חודשים ביצעתי שוב ויצא 280. האם סביר עליה כזאת בערך? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ידיים - דלקת פרקים
    ירון71
    11/03/2022

שלום
    יש לי בעייה ביד - תעלה הקרפאלית המליצו לי גלי הלם
    לאן ניתן לפנות ? הבנתי שקופת חולים מכבי לא עושה
    אודה להמלצה

לקביעת תור
    סגירה
    כאבי ידיים - דלקת פרקים

הוספת תגובה

תמונה

• לליאורה עם כאבי הברכיים והיובש
    IGG4
    03/03/2022

אומנם שיוגן נשלל אבל האם נבדק IGG4? נשמע מאוד דומה! אני סובלת מזה ויש לי כל מה שאת מתארת. זה באבחנה מבדלת לשיוגרן ובדר"כ נוגדנים של שיוגרן לא יופיעו.
    ממליצה בחום ללכת לראומטולוג לבדוק את זה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי רגליים בהליכה
    אני
    07/02/2022

שלום
    סובלת מכאבי רגליים בהליכה.
    סובלת מדלקת מפרקים פסוריאטית מטופלת בקסלז'נס
    אורטופד ע"ש עשה MRI ע"ש מתני טוען שכאבי הרגליים לא מע"ש.
    מומחה כלי דם מצא בדופלר חסימה בעורק רגל ימין הציע צינתור.
    אבל הכאבים לא רק בשוק(שזה מה שנגרם ע"י חסימת כלי דם), אלא מהמותן עד הקרסול.
    ראומטולוג שלח ל-MRI אגן, ומצרפת התוצאות.
    מכיוון שהתור לראומטולוג עם התוצאות רחוק, אשמח לדעת האם בתוצאות ישנה תשובה לכאבי רגלים בהליכה, והאם יש משהו שניתן לעשות.
    תודה
    סיבת הבדיקה: הערכת סקרואילאיטיס , על פי הפנייה.
    MRI מפרקי SI בסדרות רגישות לנוזל וב T1 במישורים שונים לפני ואחרי הזרקת ח.נ.
    בוצעה השוואה לבדיקת MRI עמ"ש מ 21.10.27 .ולבדיקת CT מ 21.9.30.
    שינויים כרוניים בולטים על רקע סקרואילאיטיס , דו"צ. נראו גם בבדיקה קודמת. כולל אי
    סדירות של המשטחים המפרקיים ושינויים סקלרוטיים כרוניים.
    סקרואילאיטיס פעילה דו"צ בולטת מעט יותר מימין. כולל בצקת תוך לשדית והגברה של
    האות לאחר הזרקת ח.נ.
    לציין כי גם בבדיקות קודמות נראו שינויים על רקע סקרואילאיטיס כרונית.

לקביעת תור
    סגירה
    כאבי רגליים בהליכה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקו מקיפות לדלקת זיהום ?
    שי
    01/01/2022

שלום רב
    לפני כמה שנים יצא לי פצע השתמשתי באנטביוטיקה במישכה..
    ואז התחיל לי אחת לכמה שבועות חרחוקים וחחוסר אוויר בנשימה

אני רוצה לעשות בדיקה מקיפה לבדוק האם יש דלקת זיהום ...
    איזה בדיקת מקיפות כדאי לבקש?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות דם - פיענוח תוצאה
    חיים
    18/12/2021

בבדיקות דם התוצאות ANTINUCLERR AB ADULTS חיובית, ANTINUCLEAR AB-IFA שלילית(בדיקה מבוצעת בטיטר החל מ-1/80). בדיקות CRP ו-ESR תקינות. הבדיקה נעשתה עקב כאב קל במפרק הירך. מה המשמעות של התוצאות?

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקות דם - פיענוח תוצאה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים במפרק הירך ובדיקת mri לפיענוח
    רלי דגן
    15/12/2021

אודה בפיענוח ה mri.
    לתלונתי על כאבים חזקים בתנוחת רגל בפתיחה חיצונית של המיפרק מהאגן לאורך הרגל עד הברך, כולל נשלחתי לבדיקה.עושה ספורט חלקי במיגבלות אך לצערי הכאבים גורמים לצליעה.

הוספת תגובה

תמונה

• הוהן מודלק ואבסס מתחת לציפורני הבהונות
    שרון
    14/12/2021

בת 56סכרתית מאוזנת על תרופות אחר מס שנים של כאבי מפרקים התפרץ כאב נוראיבבהונות שני הרגלים כאבים בלתי נסבלים בוהן מודלקת ומתחת לציפורן מעין אבסס ששינה את צבע הציפורן לסגול.לא ישנה בלילות מרוב כאב.חושדת שהאבסס יגרום ןזיהום ברגל ואני סכרתית.תור בקופח לראומטולוג רק עוד חודשיים.
    מה עושים נתנו משכחי כאבים אתופן וגם כולכיצין לפני יומיים.כרכע אין הטבה כאבים וייסורי תוםת.מה המלצתך מתיסרת עד השמים.

הוספת תגובה

תמונה