פורום דלקת פרקים, ראומטולוגיה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו סוגי הדלקות השונות והטיפול בהן, פיברומיאלגיה, גאוט, דלקת חוליות מקשחת, כאבים בידיים ובכפות הרגליים, קשיי הליכה, קשיי ישיבה ועוד

מנהל הפורום

ד``ר יונתן וולמן
ד"ר יונתן וולמן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר יונתן וולמן ללא פרסום בפורום

• דלקת פרקים בכתף וכתף קפואה
    אורלי
    07/02/2020

האם יש קשר ישיר בין כתף קפואה לדלקת פרקים בכתף? האם כתוצאה של כתף קפואה שאובחנה בעבר ועדיין יש הגבלות בתנועה וכאבים , נוצרה דלקת פרקים. אני מבולבלת מעט.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• עזרה בפענוח mri אגן
    עינת
    01/02/2020

היי אשמח לעזרתכם להבין את ממצאי הבדיקה
    הטכניקה: הבדיקה בוצעה בתהודות 1T כולל דיכוי שומן,STIRT2 ,במישורים השונים כולל הזרקת גדוליניום.
    סיבת הפניה: חשד לסאקרו אליאיטיס .
    ממצאים:
    מודגמת בצקת לשדית תת קורטיקלית העוברת האדרה מינימאלית במשטח הפיריק הסאקרלי של המפרק הסאקרואיליאקלי
    הימני. מודגמת גם בצקת והאדרה לשדית מינימאלית במשטח הפירקי האיליאקלי של המפרק )חתך 10 סדרה 8 .)לא ניתן
    לשלול סאקרואליאיטיס התחלתית.
    לא הודגמה בצקת או האדרה של המשטחים הפירקיים של המפרק הסאקרואיליאקלי השמאלי.
    הפורמינות הסקראליות מודגמות תקינות.
    מודגמת עוצמת אות תקינה מלשד החוליות המותניות התחתונות הנצ

כמו כן בבדיקות הדם crp 0.8
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח ct לאחר ניתוח בקע
    עינב
    30/01/2020

אשמח לקבל הסבר מה אומר הפיענוח.
    "שינויים סקלרוטיים ב-sij משמאל ושינויים סקרלוטיים וציסטות סובכונדרליות ב-sij מימין.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח של תוצאת מיפוי עצמות
    כרמית
    30/01/2020

עשיתי מיפוי עצמות והתור לאורטופד עוד רחוק. כתובים לי כל מיני דברים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות עזרה לקראת אבחון
    תמר
    29/01/2020

שלום, אשמח מאד לקבל עזרה לקראת אבחון.
    Crp 0.07
    C3 87.1
    Dna ab 14
    Antinuclear positive
    Ana titer שלילי
    Ana patteren שלילי
    Dna ab conf חיובי

מה יש לי לדעתך?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נימול באצבעות יד ימין והקשר לדלקת מפרקים
    יציק
    22/01/2020

שלום
    לפני כ4 שנים סבלתי מדלקת פרקים שקיבלתי טיפול הכדורים מטרוטקסט
    אני לא לוקח קבוע את הכדורים רק שאני מרגיש כאב מפרקים
    לאחרונה בחודש האחרון יש לי נימול באצבעות יד ימין בעיקר במנוחה ולאחר שינה האם זה שייך לדלקת מפרקים ??
    האם הכדור מטרוטקסט יעזור למקרה הנל
    במידה ולא לאיזה רופא אני צריך ללכת
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מטופלת פוריות- בדיקת קרישיות
    מטופפלת פוריות
    16/12/2019

שלום, אני בטיפולי פוריות עם מספר כשלונות חוזרים. עשיתי בדיקת ANA TITER שיצאה חיובית 1;160 וDFS. לאחר מכן שלחו אותי לבדיקות נוספות ואלה התוצאות:
    APTT-sec- 28.8 Sec
    APTT-R- 0.96 Ratio
    RVVT-LAC sensitive - 40.3 Sec
    RVVT-LAC insensitive - 27.7 Sec
    RVVT-LAC ratio - 1.28 norm.ratio
    SCT-LAC sensitive - 42.4 Sec
    SCT-LAC insensitive - 30.1 Sec
    LAC SCT RATIO - 1.25 norm.ratio
    בסוף כתוב *LAC NOT PRESENT* השאלה שלי: האם התוצאות מצביעות על קרישיות יתר, בין אם כן ובין אם לא, האם יש לתוצאות כאלה השפעה על טיפולי הפוריות שאני עוברת?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נגעים ונפיחויות ברגליים ובידיים
    יעל
    21/10/2019

סובלת מנפיחויות ופריחות בעור הרגליים והידיים.
    טרם אובחנה התופעה והבעיה. אשמח לאבחון ראשוני אם זה בתחום טיפולך ולהמשך מעקב וטיפול בבעיה. ברקע: פיברומיאלגיה וקרוהן.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רוצים לדבר איתי שיחה ארוטיות בוואצפ - 0559419758
    דנה
    11/10/2019

אתר שרמוטה סקס, אתר של הרבה כיף

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מחלה אוטואימונית או סתם רנו?
    טל
    11/09/2019

שלום רב

שנים רבות סובלת מכפות ידיים ורגליים בצבעי כחול שבחום הופכים לאדום, קצוות הגוף רגישים מאוד לקור. ב-2007 נשללה אצלי דלקת פרקים ונשללה בעיה בזרימת הדם לאור בדיקת US דופלר הערכת רנו.
    ב2014 ע"פ בדיקות דם שלל הראומטולוג שראה אותי מחלה אוטואימונית.
    בשנים האחרונות שוב החלה רופאת העור שלי ללחוץ שאגש לראומטולוג לבדיקה שלא מדובר במחלה אוטואימונית. היא אמרה שהיא רואה מסביב לאצבעות התרחבות כלי דם.
    אציין כי בחורף האחרון היו לי הרדמויות של האצבעות לזמן מה עד שחיממתי אותן ושני מקרים נוספים של נפיחות באצבע וחוסר יכולת לכופף אותה (שעברו מאליהם(
    בבדיקות הדם שלי C3 נמוך לפחות בשנה וחצי האחרונות.

הייתי היום שוב אצל ראומטולוג שאמר שאם יש לי אז היא כבר קיימת שנים רבות שכן התופעות שתיארתי אינן חדשות, ושלח לבדיקות דם משלימות של ANA IFA , DS DNA IFA ו- cryoglubulin ולבדיקת קפילרוסקופיה.
    לשאלתי, מה הטעם בכל הבירור הזה, ומה נעשה אם נגלה שיש לי מחלה אוטואימונית, ענה שאצטרך להיות במעקב.
    עדיין לא ברור לי א. מה יואיל הבירור והגילוי של מחלה אוטואימונית.
    ב. חשוב לציין כי המראה הכחול/אדום של כפות ידיים ורגליים הוא משפחתי (אך אצלי קיצוני יותר). אם כך, ואם שנים רבות זה המצב, לא די ברור שאין פה מחלה אוטואימונית, אלא סתם תופעת רנו?
    בדיקת קפילרוסקופיה מבוצעת רק באיכילוב, ואם אין הכרח- חבל לי.
    מה דעתכם?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים ומוגבלות בתפקוד אבחנה מדוייקת-כיצד?
    שרון
    25/08/2019

בדיקת דם מלפני שבוע לפני איסוף שתן. כאבי פרקים ומוגבלות בתפקוד ובתנועות. מה יש לי ומה צריך עוד לבדוק? איזה רופא?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות דם - בירור
    נעמי
    14/08/2019

שלום רב,

אחי חולה בהשימוטו ולאחרונה קיבלתי תוצאות דם בהם יצא EIA positive, IFA positive ANTI-DNA 16 (positive)

מה עלייו לעשות? האם בוודאות מדובר בזאבת או שמה השימוטו גם יכול לתת תוצאות דם כפי שקיבל?

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים ומוגבלות בתפקוד אבחנה מדוייקת-כיצד?
    שרון
    03/08/2019

ראומטולוגית אמרה לי שיש לי ארתריטיס אבל זו אינה האבחנה הסופית ויש לבדוק עוד מדדים. לדבריה כששאלתי ממה לדעתה אני סובלת ענתה:
    לא עשינו את כל הבדיקות ואין אבחנה סופית, בדרך למצוא ממה את סובלת, הרופאים גילו עוד כמה בעיות!
    (לא בתחום טיפולה-נוירולוגיה אורטופדיה זיהומולוגיה המטולוגיה).
    לבסוף אובחנתי בב. דם באפשטיין בר וירוס בתשישות כרונית ובפיברומיאלגיה. תחושת מחלה של שפעת תמידית חולשת שרירים כאבים וישנוניות ללא הקלה. התפקוד הלקוי בעבודה בחברה בבית והמאמץ להסתיר, גורם לדיכאון וחוסר אונים.
    הבעיה כשנבדקים אצל רופאים מקצועיים נוספים ומתלוננים על כאבי פרקים נוקשות וקושי בהנעת גפיים ובפעילות מוטורית עדינה, קושי בעליה במדרגות ירכיים וברכיים מודלקות ובכלל כתפיים אצבעות וכו'...ישר עונים:
    טוב זה בגלל הפיברומיאלגיה.
    אבל מדדי דלקת גבוהים בדם וסימנים לשיגדון ולטרום מחלת דם סרטנית הם לא מתייחסים ובכלל לא שולחים לבדיקות הדמיה.
    תגובת ראומטולוגית אחרת: יש לך חוסר במלחים... לכל אחד יש פה ושם דלקות בגוף... זה בגלל המשקל...כשהראיתי לה כיצד מתעקמות האצבעות וליישר אותן עלי להיעזר ביד השניה. הן ננעלות על מקל המטאטא למשל או דלת המקרר או פקק של בקבוק.
    אז לאיזה תחום רפואי עלי לפנות כדי לטפל במחלה ולא בסימפטומים? ולא להתבזות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• HLA B5 תורשתי לילדה ולאבא
    שיר
    02/04/2018

היי הבת שלי רזה במקצת והאחות בביה”ס החליטה שהיא בתת תזונה ועקב זה ביקשה שנלך לתזונאית, הרופא משום מה החליט לעשות לה בדיקות דם ובנוסף לבדוק אם יש לה את הגן HLA B5 מכיוון שבנוסף היא סובלת מאפטות חוזרות, אכן גילו שיש לה את הגן, מפה לשם האימונולוג החליט לתת לה ויטמין c ולבדוק אם זה עוזר להפחית את האפטות ואכן זה עוזר מידי פעם, היינו גם אצל ראומוטולוג הוא ביקש שגם אנחנו נעשה בדיקת דם כדי לבדוק אם גם לנו יש את הגן. התוצאות הגיעו אצלי זה שלילי ואצל בעלי( תימני שלם) חיובי. השאלה שלי מה זה אומר מעכשיו? אם זה ככה זה אכן תורשתי, אז זה בסדר מבחינת הילדה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת פרקים לנערה בת 18
    נורית
    16/07/2019

הבת שלי סובלת מדלקת פרקים מזה חודש, הטיפולים שניסינו לא עזרו,מה הטיפול המומלץ ביותר?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה