פורום דלקת פרקים, ראומטולוגיה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו סוגי הדלקות השונות והטיפול בהן, פיברומיאלגיה, גאוט, דלקת חוליות מקשחת, כאבים בידיים ובכפות הרגליים, קשיי הליכה, קשיי ישיבה ועוד

מנהל הפורום

ד``ר יונתן וולמן
ד"ר יונתן וולמן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר יונתן וולמן ללא פרסום בפורום

• דלקת פרקים הולכת וחוזרת כל מעט זמן
    אביגיל
    21/02/2019

ברצוני לברר בעלי סובל מדלקת פרקים שבאה והולכת כל חודש ולפעמים שבוע שבועיים רגיעה ושוב זה תוקף
    כפות רגליים, גב,עיניים, ידיים
    יש לו ממש כל תקופה
    שטפי דם קשים בעין עובר מעין לעין
    אודה לך על עזרתך

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• האם יש השפעה לתזונה על דלקות בעצמות?
    שלמה
    04/02/2019

מזה מספר חודשים אני סובל מכאבים בגב. בעיקר בגב העליון, ולעיתים בתחתון ובמותניים. הכאב מתגבר אחרי שתיית מאכלים עתירי קפאין כמו קפה או קוקה קולה, וגם אחרי אכילת פירות (בעיקר מתוקים או חריפים). במידה והכאב ממקור דלקתי אמורה להיות לתזונה השפעה עליו, או שזה סימן שהמקור הוא אחר (אולי ממערכת העיכול)?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות אנטיצנטרומר בדיקות נוגדנים
    אליס
    16/01/2019

שלום רב.בת 50. נשלחתי בדיקות נוגדנים[אותם ביצעתי פעמיים[ עקב חולשה כללית, ארוכת טווח סחרחורות וכאבים חזקים בירך ובברך במהלך ה6-8 חודשים האחרונים [עבר של דלקת פרקים שגרונית בגיל 6]. מצרפת תשובות בדיקות הנוגדנים-כל שאר הנוגדנים יצאו שליליים, אני כותבת רק את אלו החיובים. מה לדעתך האבחנה במקרה זה?[יש לציין שאין לי פגעים בעור ולא תסמונת ריינו]
    RNP A גבולי 0.9
    RNP גבולי 0.9

ANTINUCLEAR Ab_(ANA) POSITIVE

[גדול מ1:160}ANA TITER חיובי

DNA (ds) Ab <1[תקין]

ANTICENTROMERE Ab >8.0

ANA PATTERN Centromere

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מטוטרקסט לטווח ארוך מה עושים
    איציק
    02/01/2019

מטוטרקסטאיציק 01/01/2019 09:04
    שלום בן 64 20 שנה חולה בראומטית ארטריטיס 15 שנה אחרונים הייתי עם טיפול במטוטרקס 4 כדורים פעם בשבוע בשנים האחרונות יש החמרה והעלו לי לזריקה אחת פעם בשבוע מטוטרקסט 20 מג פעם בשבוע עושה תיפקודי כבד ושאר בדיקןת דם הכול בסדר השאלה האם 20 מג מטוטרקסט לא יעשה לי נזקים באיברים לטווח הארוך שאני אמור לקחת תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקות פרקים כל פעם במקום אחר בגוף
    עעע
    31/12/2018

שלום רב, בעלי בן 50
    תרם כיליה לפני 5 שנים בערך
    הוא סובל ככל הנראה מדלקת פרקים כל המדדים מעידים על כך
    אבל אין אבחנה חד משמעית.
    בנתיים סובל מאוד מדלקות כל פעם באזור אחר בגוף
    ובעיניים שיטפי דם רציניים כל חודש עוברים מעין לעין
    עם כאבי תופת שמקרין לראש- האם זה חלק בלתי נפרד מהתופעות של המחלה? ולמי אמורים לפנות כי רופאי עיניים לא יודעים כל כך מה זה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תסמונת שניצלר- אבחנה, טיפול וגורל
    א
    31/12/2018

אשמח לקצת מידע
    מה הסיכונים

וגם על התרופה קינרט- למה לצפות

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• היתכן שדלקת חוליות מקשחת אין ממצאים בבדיקות דם ובmri
    אבי
    30/12/2018

לפני מס' חודשים אובחנתי בas על ידי שני מומחים בבדיקות הדם אין מדדי דלקת mriאגן תקין ויש לי את כול התסמינים נוקשות כאב אגן גב צוואר שכמות כול מס' חודשים דלקת בעין האצבע המורה התנפחה
    בעקב הגיד האחורי כואב במישפחתי5אחים עם פסיריאזיס דלקת מעיים קרון אחיינים אם פסוריאזיס האם יתכן שמחלה כזו לא תיהיה אם ממצאים גם בשם וגם mri
    אגב נשללה פיברומיאלגיה על ידי מס' רופאים קיבלתי סטרואידים למס ימים הייתה הקלה. והומלץ לי לעבור לטיפול ביולוגי בשל לחץ דם יכול להיות שאין ממצאים בצילומים ובבדיקות דם

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בצקת קלה סביב הקרסוליים
    רונית
    18/12/2018

היי ,
    שמי רנית בת 43 רווקה , סובלת מדלקת בורסיטיס בירך למעלה משנתיים , האם זה גורם לבצקות בידיים או בקרסוליים ? ואם כן איך מטפלים ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ברכיים רגליים ידיים
    רמית
    16/12/2018

DNA (ds) Ab 14.0 IU/ml
    0.0 6.0
    סמן - הערך מחוץ לטווח
    14.אני בת 52 לאחרונה כואבות לי הברכיים הידיים.ממש כואב מה עלי לעשות ויצא לי ערך מחוץ לטווח 14 מה לעשות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם דלקת פרקים פסוריאטית?
    אני
    15/12/2018

שלום
    שנים של כאבי גוף הולכים ובאים בכל חלקי הגוף.
    שנים של פסוריאזיס שבא והולך בכפות ידיים ורגליים.
    4 ראומטולוגים איבחנו פיברומיאלגיה.
    ראומטולוגית אחת אבחנה דלקת פרקים+פיברומיאלגיה" פסוריאזיס.
    והאחרונה: אין לך פיברומיאלגיה!!!! יש לך דלקת פרקים פסוריאטית!!!!
    קיבלתי שנים נוגדי כאבים, קנאביס, ואז התחילו הביולוגיות.
    התחלתי עם סימפוני שהחמירה הפסוריאזיס והכאבים
    החליפו לאנברל שעשתה לי חום גבוה צמרמורות ופריחה.
    החליפו לקוסנטיקס והפסוריאזיס התפרץ באופן שמעולם לא היה. לא יכולה להשתמש בידיים ולדרוך על כפות הרגליים...
    החליפה ליומירה שאני אמורה להתחיל בעוד כשבועיים.
    ברצוני לציין שגם הפסוריאזיס המסוים שלי לא היה מוכר לרופאים עד לאחרונה, והוגדר כאקזמות וכו'...
    וגם כשכבר אובחן, שום משחה , כדור..לא סייעו.
    יש מצב אתה עושה לי סדר בבלגן?????
    כולי פצע וחבורה ומכה טריה...ואין לי למי לפנות(את הראומטולוגים לא ניתן להשיג בשום אופן בין תור לתור(4,5 חודשים)..רופא משפחה אין לו מושג..רופא עור ממשיך לתת משחות ושולח לראומטולוג..
    מה יש לי???????????????
    והאם יש מרפא לסיוט הזה????????

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מזרן מגנייט לחולות פיברומיאלגיה
    אילנית
    12/11/2018

שלום צריכה עזרה
    מישהו התנסה במזרן מגנטי של מגנייט? אני ראיתי פרסומת ואני רואה מלא עדויות של חולות פיברומיאלגיה שסיפרו לטובה עליהם. וגם זה לניסיון

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת SAA חשש ל- FMF
    סיון
    06/11/2018

בני בן 13.5 הופנה לבדיקת SAA בגלל חשש ל- FMF, הוא מצונן וחשבתי לעשות לו מחר את הבדיקה, האם הצינון יכול להשפיע על התוצאה של הבדיקה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• anti ccp ערך גדול משלוש מאות
    שלומית שמש
    30/10/2018

שלום רב,
    בבדיקת anti-ccp נכתב positive >300 האם אני מבינה נכון שהערכים שלי הם מעל 300??? אמנם המחלה נורא נורא קשה אבל זה הגיוני? אציין שאני חולה למעלה מעשר שנים אך זו הפעם הראשונה שנבדקתי לccp/. הRF תמיד גבוה אבל לא בצורה קיצונית ככ.
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דרכי טיפול בהתקף גאוט
    צירר אורית
    25/10/2018

בעלי חולה גאוט שנים רבות מקבל אלוריל 100 ובהתקף מקבל קולכיצין
    כעת חלה ב DLCBL מקבל טיפול כמותרפי וכל פעם אחרי טיפול מופיע התקף גאוט מינון אלוריל הועלה ל 300
    שאלתי היא : האם להמשיך לקחת אלוריל בזמן התקף בתוספת לקולכיצין?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה בשל חשד לדלקת פרקים
    גלית
    23/10/2018

שלום, נשלחתי לבדיקה לשלילת דלקת פרקים וזו התוצאה..(בת 51 בריאה ..ברקע יש פיברומיאלגייה ברמה מסויימת לא כזו שהשביתה אותי..)
    RHEUMATOID FACTOR <12.50
    C-REACTIVE PROTEIN 0.10 mg/dl

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה