פורום דלקת פרקים, ראומטולוגיה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו סוגי הדלקות השונות והטיפול בהן, פיברומיאלגיה, גאוט, דלקת חוליות מקשחת, כאבים בידיים ובכפות הרגליים, קשיי הליכה, קשיי ישיבה ועוד

מנהל הפורום

ד``ר יונתן וולמן
ד"ר יונתן וולמן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר יונתן וולמן ללא פרסום בפורום

• מטוטרקסט ואיך זה משפיע לרמת הסוכר
    לילי
    19/11/2020

שלום.
    אני יותר מחודש לוקחת מטוטרקסט מינון7.5מג פעם בשבוע.יש לי פסוריאזיס ארטריטיס.בבדיקת גם עלה לי רמת הסוכר HB A1C 6.4
    ליפני מטוטרקסט היה לי6-6.2
    האם זה מטוטרקסט משפיע על הרמת סוכר בדם?
    לא מצאתי בתופעות לוואי השפעה לסוכרת בדם.
    תודה .

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מטוטרקסט ואיך זה משפיע לרמת הסוכר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תוצאות ct עמוד שדרה מותני
    דודו
    16/11/2020

שלום רב ..
    עקב כאבים עזים בגב התחתון עם הקרנה לרגל לתחושת נימול וכובד ברגליים נשלחתי ל סיטי של עמוד השדרה.
    להלן הממצאים:
    שינויים דיגנרטיביים במפרקים sigעם גז במרווח המפרקים.
    בנוסף שינויים דיגנרטיביים פצטרים 4_5l יותר משמאל.שינויים דיסקלים קלים ללא היצרות של התעלה.
    מאחר והמטופלת סובלת גם מכאבים בכתפיים ובכפות הידיים יש מקום לבירור מחלת פרקים
    ממליץ המשך בירור ריאמטולוגי.
    מה הממצאים אומרים ??
    האם יש קשר למחלת פרקים שגרונית ? כי אני עכשיו בתהליך בירור לדלקת פרקים שגרונית עקב כאב ידיים מזה שנים עם ציסטות מפושטות בשורשי כפות הידיים.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תוצאות ct עמוד שדרה מותני

הוספת תגובה

תמונה

• כדורי plaqunil לקופניה האם מתאימים לי?
    שדיה
    18/10/2020

שלום.ראמטולוג רשם לי את הכדורים אבל קראתי שגורמים לירידה בכדריות הלבנה ואני יש לי ליקופניה.מה אעשה

הוספת תגובה

תמונה

• Dish בעמוד השידרה והחזה איך מטפלים?
    אריה
    17/10/2020

,שלום האם יש טיפול לדיש?
    התחיל לתקוף אותי באזור הצלעות והחזה עם כאבים ושריפה שעולה לגרון.
    מה עושים על מנת לעצור את התופעה ולהקל על הכאבים

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח מיפוי עצם - כאבים בפרקים
    ליאורה
    15/10/2020

מזה כחודש אני סובלת מכאבים בכל הפרקים בגוף (מפרק הירך, הכתפיים, מפרקי הידיים). עשיתי מיפוי עצמות ואלה הממצאים שקיבלתי:
    סקוליוזיס טורקו לומבלי
    , L4-5 שינויים ספונדילותיים עמוד שדרה מותני תחתון
    FACET'S JOINT DIS
    שינויים אוסטיאוארטריטיים קלים פרק ירך ימין .

אשמח לקבל הסבר על הממצאים שקיבלתי ומה הם דרכי הטיפול.

הוספת תגובה

תמונה

• אבחון למחלת וגנר - קיימת בדיקה חד משמעית?
    אבי
    09/10/2020

האם קים איבחון חד משמעי למחלת וגנר ואם כן מהו?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לוואי של תרופה מתוטרקסט
    מירי דואק
    29/09/2020

היי אני סובלת מי דלקת פרקים וקיבלתי תרופה שהיא מתוטרקסט 10מיליגרם פעם השבוע ואני חוששת לקחת אותה מה אתם מצעים לי לעשות

הוספת תגובה

תמונה

• (DNA (ds גבוה מאוד בבדיקת דם
    שרון
    22/09/2020

היי. בת 45 עם טרומבוציטוזיס וקרוהן.
    עקב כאבי פרקים נשלחתי לבדיקות דם אצל רופא משפחה . ה-
    AB (DNA (DSׂ יצא מאוד גבוה . 23 .
    האם זה אומר משהו ?

לקביעת תור
    סגירה
    (DNA (ds גבוה מאוד בבדיקת דם

הוספת תגובה

תמונה

• כדור מתוטרקסאט מגדיל את הסיכון להידבקות בקורונה?
    יצחק בקרמן
    10/08/2020

שלום רב!

אני לוקח כדור מתוטרקסאט 2.5 מ"ג, 4 כדורים פעם בשבוע נגד דלקת פרקים.
    ברצוני לשאול האם הכדור יכול להגביר את הסיכון שאדבק בקורונה בצורה יותר קשה במידה ואדבק?

נא עזרתך.
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת נוגדנים קיט סקלודרמה - בדיקה לא תקינה
    אתי
    05/08/2020

שלום,
    אני מבקשת לשאול רופא ריאומטולוג או מומחה לנוגדנים לגבי בדיקה שעשיתי שנקראת קיט סקלודרמה. בדיקה אחת יצאה לא תקינה. אני רוצה להבין מה המשמעות של תוצאה זו:
    Scleroserma screen th\to : Ab 8 - bloo positive

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בידיים וכתפיים כתוצאה מעירוי של אקלסטה
    זריהן מרים
    04/08/2020

שלום !
    לפני חודש קיבלתי עירוי של aclasta כי אני סובלת מאוסאופורוזיס, ומאז יש לי כאבים חזקים בידיים ובכל הגוף, רציתי לדעת אם יש קשר לאקלסטה ומה עליי? לעשות תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תחושות מוזרות בגוף לאחר ניתוח החלפת שתלים בחזה
    חגית
    27/07/2020

ת 40 בריאה בד"כ. עברתי ניתוח החלפת שתלים בחזה ומאז משהו מאוד רע קורה בגוף שלי, כאילו הגוף תוקף את עצמו, אני מרגישה: דקירות ועקצוצים בגב, באגן, בראש בית השחי וחולשה בשרירים בימים האחרונים אני מרגישה מעורפלת בראש ותחושה מוזרה בצד שמאל של הפנים כאילו הן נרדמות. מאוד חוששת ולא יודעת לאיזה רופא לפנות ואיזה בדיקות לעבור, יש לציין שעברתי אולטרה סאונד וממוגרפיה בחזה ויצא תקין.

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות ראומטיות האם מעידות על סקלודרמה?
    ק
    27/07/2020

בת 53 בריאה. בבדיקות ראומטיות שעשיתי scl70ab יצא 2.1 והבדיקת ana profile יצאה חיובית.
    האם זה מעיד על סקלודרמה?
    יש לי תור לראומוטולוג רק בעוד שבועיים ולחוצה מהעניין.

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת מפרקים אוטואימונית PANCA חיובי
    חוה קנין
    25/07/2020

שמי חוה, אובחנתי עם דלקת מפרקים אוטואימונית עם בדיקת PANCA חיובית. נתנו לי פרדניזון 10 מ"ג ליום שאסיים בעוד שבוע וההמלצה להתחיל עם מטוטרקסאט 10 מ"ג בשבוע הבא. השאלה שלי עד כמה הטיפול הזה יעיל והאם יש אלטרנטיבות? אני חוששת מתופעות הלוואי של המטוטרקסאט.

הוספת תגובה

תמונה

• שינויים ניוונים אוסטיאוארטרטיס וחשד למחלת פרקים
    דפנה
    21/07/2020

שלום רב,
    אובחני עם סימנים מחשידים למחלת פרקים ניוונית הממצאים עיקרים הם *
    שינויים ניווניים ספונדילוארטרותיים ב C4-C7
    היצרות של המרווחים הבין חולייתיים הנ"ל .
    אין עדות לתמט או דיסלוקציה.
    בכל פעם שאני מזיזה את הצוואר אני מרגישה נקישות וחריקות, מה מותר לי? מה אסור לי? למה חלק מהרופאים אומרים שזה עניין של גיל (54) וחלק אומרים "מחלה" מה המשך הטיפול, כרגע ללא כאב. תודה

הוספת תגובה

תמונה