פורום אוסטאופורוזיס - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו ללמוד על המחלה ולהתייעץ על נושאים כמו בדיקת צפיפות עצם, אוסטאופניה - צפיפות עצם נמוכה, טיפול תרופתי, ספיגת סידן, מיפוי עצמות ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אוסטיאופורוזיס - ניתן לוותר על כדורי סידן?
    יעל
    27/09/2020

אני נוטלת ריבון אחת לחודש אך עם כדורי הסיגן חא מסתדרת כי גורמים לעצירות קדה . האם אפשר לוותר עליהם?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• בחילות משימוש במקסיבון ובריבון מה ניתן לעשות?
    דני
    12/09/2020

מזה מספר חודשים אובחנתי באוסטאופורוזיס. קבלתי ריבון חודשי שגרם לי בחילות ושלשולים. הוחלף לי למקסיבון 70 שבועי ויש לי בחילות ושלשולים. באמצע פרוצדורה של תותבות בשיניים. לא יכול להמשיך כי עם הרכבת התותבת מרגיש יותר צריבה. מה עושים?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• סידן בהמלצה

ריקי ברוך
    13/09/2020

היות שאני נוטלת כבר מספר שנים את הדינסיטי- הסידן האמורפי אני יכולה להמליץ עליו בעיקר בזכות הסוגיות שהתלוננת עליהן. לסידן אמורפי אין תופעות לוואי שכאלו וספיגתו מירבית. בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אמינות בדיקת שחלוף עצם: האם התוצאה שלי שגויה?
    אדי
    12/08/2020

ביצעתי בדיקת שחלוף עצם, CTX, P1NP והתוצאות היו טובות באופן חשוד! כמו של צעירה. זה אחרי תוצאות גרועות המעידות על בריחת סידן, בכל העשור האחרון, למרות התרופות שלקחתי [אוויסטה, אח"כ פוסלאן במשך שנים] שלא הועילו כלל לדברי הרופאות.
    האם יתכן שתוסף מזון או מאכלי שאני נוהגת לאכול השפיע על התוצאה הפעם?
    נוהגת לאכול מדי יום אגוזים, בננה, 2 פרוסות לחם מלא קל, מלפפון, גבינה צהובה עתירת סידן 9%, גבינה לבנה 5%. רוב הימים אוכלת צמחוני, 3 בשבוע - מעט עוף.
    הפסקתי לקחת תוספי מזון פרט לסידן, יומיים לפני הבדיקה.
    אודה לתגובה, האם יש צורך לחזור על הבדיקה?

הוספת תגובה

תמונה

• שבר מרוסק בירך יגרום לגרום לאוסטופורוזיס?
    יהושע אוניקובסק
    15/07/2020

האם שברים "קשים" בירכיים (שבר מרוסק וחיבור גרוע) יכולים לגרום לאוסטופורוזיס? או להחמיר את התופעה ?

הוספת תגובה

תמונה

• אבחון מחלה אוסטאופורוזיס ללא ראיות למחלה לאורך השנים
    נירה
    12/07/2020

בערך בשנת 1994, נבדקתי פעם ראשונה בבדיקת צפיפות העצם ויצא מינוס 3.3, מאז נבדקתי לפחות שלוש פעמים נוספות ובכל הפעמים תמיד מינוס 3.3 או מינוס 3.2 וזאת עד עצם היום.
    הסיבה שבכלל נשלחתי לבדיקה ראשונה בשנות ה-40 לחיי (בעודי עדיין רקדנית בלט קלאסי) הייתה שרופא הנשים שאצלו ביקרתי בעניין שאינו בכלל קשור לעצמות, פתאום טען בפניי שלפי הסטטיסטיקה נשים דקיקות ובהירות כמוני סובלות מחוסר סידן ושלח אותי להיבדק (??) מאז אותה בדיקה אני נחשבת "סובלת" מאוסטאופורוזיס.
    אבל בפועל אני זקופה ללא שום תופעות של עקמת או גיבנת, מעולם בחיי לא היה לי שבר או נקע, מעולם לא חוויתי כאבים כמו גב, רגליים, צוואר.

לדאבון הלב, שיטתם של הרופאים להשחיר כל "אישור רפואי" שאני מבקשת ולכתוב שאני סובלת מאוסטאופורוזיס למרות שאני לא סובלת בכלל אלא שהם הרופאים כך מתנסחים, גם ההפחדה המתמשכת לאורך כ-27 שנים כי אני צפויה פתאום להתפורר משברים, הפסיקה להשפיע עליי. כי אני חזקה מאוד על אף גילי המתקדם (74) עובדת במשרה מלאה, אין לי מחלות רקע לא לחץ דם, לא סוכר, לא שומנים או כולסטרול... ממש לא כלום, משכך ברור שגם לא נוטלת בכלל תרופות. לעניין העצמות אני שמסרבת לגעת בהורמונים לעצמות כל עוד ואין לי הפרעות שישכנעו אותי שאני חולה.
    שאלתי היא, האם זה נכון מבחינה רפואית לרדוף אדם עשרות שנים ולטעון שהוא חולה, בעוד שהאדם בכלל בריא. הרי בזמן הזה כמעט 27 שנים מאז ה"גילוי" כבר היה צריך לקרות לי משהו?! אני מבקשת לקבל הסבר על ה"מחלה"

הוספת תגובה

תמונה

• ייעוץ בקשר למתן סידן ממזון אחרי הזרקת פרוליה
    חנה
    31/05/2020

בשימוש חצי שנתי בזריקת פרוליה נגד אוסטאופורוזיס יש לקחת סידן וויטמין די. תוסף סידן בכמוסה עשה לי עודף ונאסר עליי לקחתו. נאמר לי לספק לעצמי סידן דרך מזון. האם אסורה גם אספקת הסידן לגוף בשתיית משקאות מועשרים בסידן (כמו למשל משקה סויה, משקה שקדים)? שכן גם במקרה הזה הסידן איננו חלק אימננטי מן המזון המסוים (כמו למשל כרוב, סרדינים, תרד וכו). כלומר, האם זה ייחשב ללקיחת תוסף סידן (שאסורה עליי) או לאספקת הסידן באמצעות מזון (שמותרת לי). תודה על התשובה.

הוספת תגובה

תמונה

• איזה סוג סידן מומלץ לאוסטרופורוזיס?
    גלית
    29/04/2020

לפני מספר חודשים אובחן לי אוסטופורוזיס. אנדוקרינולוג המליץ לי לקחת סידן ציטראט. חברה אמרה לי שהיא צורכת סידן אלמוגים וזה יותר מומלץ. אודה לחוות דעתכן מה עדיף.
    כמו כן הבנתי שהסידן מגיע במספר צורות. טבליות, כמוסות, סידן מסיס במים. האם יש עדיפות לאחד מהם?
    בתודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• סידן בהמלצה

ריקי ברוך
    10/05/2020

משיבה לך מתוך הניסיון שלי - אחרי שנטלתי מספר סוגי סידן ולא הייתי מרוצה, הגעתי ליד המיטבי שלי לפני 5 שנים ומאז אני נוטלת רק את הדנסיטי הסידן האמורפי שהספיגה שלו מיטבית, אין לא תופעות לוואי ואני מרגישה מצויין.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אוסטיופניה וגלולות למניעת היריון
    רוני
    22/02/2020

שלום,
    אני בת 25, לא מקבלת מחזור כבר כמה שנים בגלל תת משקל וסובלת מאוסטיופניה. אני עושה מאמצים לעלות במשקל אך מתקשה, בין היתר בגלל שלאחרונה גיליתי שיש לי צליאק.
    האם נטילת גלולות והחזרת המחזור באופן מלאכותי תועיל לצפיפות העצם שלי?
    תודה,
    רוני

הוספת תגובה

תמונה

• אוסטיופניה

אסתר
    29/02/2020

היי יקירה האם עשית בדיקות רפואיות לבירור ? יש בדיקות הורמונליות . לגבי בעיה של צפיפות העצם אני לוקחת חצי שנה סידן אמורפי לא רגיל ומאוד מאוד עזר לי בבדיקות. רשמי בגוגל סידן אמורפי ממליצה לך בחום לקחת חצי שנה ולחזור על הבדיקות. רפואה שלמה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי טיפול תרופתי באוסטאופורוזיס
    משה
    27/02/2020

שלום רב,
    בן 70, יש לי בעיה של אוסטאופורוזיס שאובחנה בשנת 2012.
    בבדיקות צפיפות עצם שביצעתי בשנים 2012-2019 הערכים יציבים, להלן התוצאות האחרונות:
    DXA 4/2019
    SPINE 0.845 -3.2
    RT. 0.686 -3.0
    LT. 0.758 -2.4

נטלתי אקטונל/ריבון אחת לחודש במשך 7 שנים משנת 2012 ועד מאי 2019.
    הפסקתי ליטול תרופת אקטונל/ריבון ממאי 2019 על מנת לבדוק ערך CTX, בתאריך 1/2020 ערך CTX היה 210.7.
    לפני כעשור היה לי שבר ברדיוס ביד מימין ומאז ללא שברים.

אני אדם בריא, לא נוטל תרופות (פרט לאקטונל/ריבון שנטלתי אחת לחודש בשנים 2012-2019), וכעת אני כבר 9 חודשים ללא טיפול תרופתי.
    הרופא המליץ על טיפול בזריקות יומיות של פורטאו.
    מאוד מפריעה לי העובדה שכעת יהיה עליי להזריק באופן יומי.

שאלתי:
    אני מעדיף תרופה שניתן ליטול אותה באופן פומי או זריקות שניתן להזריק אותן אחת לתקופה ולא בכל יום.
    אציין שהתרופה היחידה שניסית בכל השנים לטיפול באוסטאופורוזיס היא אקטונל/ריבון אחת לחודש, ופרט לכך לא ניסיתי שום תרופה.
    אשמח לדעת איזה תרופות נוספות קיימות שיכולות להתאים?

הוספת תגובה

תמונה

• מה עלות זריקת פרוטאו בטיפול פרטי
    דוד
    27/12/2019

קופת חולים לא אישרה לי זריקות פורטאו שהומלצו על ידי הרופא המומחה. מדיניותם -של הכללית היא לקחת את תרופות הסל בשלב ראשון ואם יהיו תופעות לוואי - להחליף.
    לא קבלו את דעתי כי תופעות הלוואי הצפויות עליהם התריע הרופא המומחה מצדיקות אישור זריקות פורטאו.
    איני יודע מהי המדיניות במכבי או מאוחדת או לאומי?
    רציתי לדעת מהי העלות של זריקות פורטאו -אם לא יקר -עדיף
    לטפל בפורטאו בפרטי ולא להסתמך על המדיניות הנוקשה של קופת חולים כללת -וועדת החריגים..

הוספת תגובה

תמונה

• סידן אמורפי

יואלה
    31/12/2019

לצערי אני לא יודעת אם העלויות, אבל כן יכולה להמליץ מנסיון על הסידן האמורפי של דנסיטי. הוא נספג פי כמה מסידן רגיל ויכול לעזור לשפר את המצב (בלי קשר לפורטאו).

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יש לי בשנתיים האחרונות כאב שנוגעים בברך ימין
    יניב
    24/09/2019

יש לי בשנתיים האחרונות כאב שנוגעים בברך ימין, כמו גולה קטנה שכל פעם שאני נוגע בה זה כואב לי, מתחת לפיקה, רק שאני נוגע זה כואב כאב מקומי כזה,
    הלכתי לרופא מומחה ברכיים הוא אמר לי שהפיקה שלי נורא חלשה ורופפת ושאני צריך לעשות תרגילים לחיזוק הפיקה , אז כמובן כבר שנה שאני עושה תרגילים ושום דבר לא השתנה, הבעיה שגם אני יורד במדרגות
    אני מרגיש לחץ בברכים כאילו אני עוד שניה נופל, מה עושים? מה זה הבעיה המוזרה הזאת?

הוספת תגובה

תמונה

• מקסיבון וריבון בחילות וסחרחורות
    דני
    12/09/2019

שניהם גורמים בחילות וסחרחורות. אני רק בתחילת ההידרדרות. יש תרופה יעילה אחרת? מציין שמטופל באפילפסיה, לחץ דם גבוה, סטטין, אספירין

הוספת תגובה

תמונה

• שלום הייתי אצל אורטופד מומחה,
    יוסי
    12/09/2019

שלום הייתי אצל אורטופד מומחה, בגלל בעיות בגב, והוא אמר לי לשכב על הגב, ובדק לי את המפשעה והעביר את היד איפה שאזור האשכים איפה שהרגליים ב2 הצדדים, האם זה בדיקה שגרתית של אורטופדים לגעת באזור המפשעה ולמטה ברגליים? או שזה רופא שחיפש הרפתקאות? תודה לעונים

הוספת תגובה

תמונה

• מה אומרות הבדיקות, מה עלי
    הילה
    05/06/2019

עשיתי צילום גב לכל אורכו ראו שם אוסטאופורוזיס עשיתי צפיפות עצם והצילום מצורף

לקביעת תור
    סגירה
    מה אומרות הבדיקות, מה עלי

הוספת תגובה

תמונה

• מה אומרות הבדיקות, מה עלי

הילה
    05/06/2019

מצרפת המשך בדיקה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המון בריאות

שרית
    17/06/2019

היי אימי סובלת מהתופעה כבר שנים, על כן גם היא וגם אני (למניעה) נוטלות את תוספי סידן של דנסיטי, המוצר נספג פי 2 בגוף.
    כמו כן שומרות על אורח חיים בריא לצד תזונה נכונה והמון ספורט.
    המון בריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה לצפיפות העצם בשל אוסטיאופורוזיס- שיפור
    ענבר
    02/05/2019

שלום רב, כשנתיים אני מקבלת זריקת פרוליה , אובחנתי בדרגת אוסטיאופורוזיס.השבוע עשיתי בדיקה לצפיפות העצם והתגלה להפתעתי , שיש שיפור רציני ואני עכשיו בדרגת אוסטאופניה. רופאת המשפחה הפסיקה לי את המשך הטיפול בזריקה ובקשתי הפניה לאינדוקרנילוג.
    האם שיפור כזה הגיוני ? ( אני מרוצה אבל ספקנית).ועכשיו נותרתי ללא טיפול , מלבד כדורי סידן וויטמין די .
    אשמח לקבלת תשובה .

הוספת תגובה

תמונה

• דנסיטי הסידן האמורפי

יובל
    05/05/2019

כיף לשמוע שיש לך שיפור. האם את משתמשת בדנסיטי הסידן האמורפי? אני מכיר כמה אנשים שמשתמשים בו בגלל שהוא נספג בגוף הרבה יותר מתוספי הסידן האחרים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח של צפיפות העצם

שרה
    05/05/2019

אין לי בעיה בצפיפות העצם,השאלה עם הבדיקה מראה על בעיה,ואני לוקחת ויטמין די

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה