קשקשים? לא על ראשנו!

בעיית קשקשים היא אחת מבעיות שיער הנפוצות ביותר. ואולם, לא מדובר בגזירה משמים. ישנם מגוון פתרונות לבעיית קשקשים, שיכולים להפסיקה ולמנוע את הישנותה
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 22/05/2014 |
צפיות: 47,823
דירוג: 1.0 מתוך 1 הצבעות
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 1.0 מתוך 5
אם אתם סובלים מבעיית קשקשים, אל דאגה – אתם לא לבד. היות ואחד מכל שני אנשים בעולם סובל או סבל בעבר מבעיית קשקשים, אתם בהחלט לא היחידים שסובלים מהבעיה הזו. קשקשים נחשבים לאחת מבעיות השיער השכיחות ביותר. מה גורם לבעיית קשקשים? ובכן, כל העור שלנו, החל מהגולגולת וכלה בכפות הרגליים, משיל תאי עור מתים על בסיס יומיומי. אנחנו מתכסים במעטה עור חדש לחלוטין מדי כל 28 ימים (פחות או יותר) מבלי לשים לב לכך.

למידע נוסף בנושא שיער הכנסו לפורומים:
פורום הסרת שיער
פורום השתלת שיער
פורום יופי
פורום נשירת שיער
פורום שיער, עיצוב שיער, שיער יבש

בנוסף, גופנו "מארח" מיקרואורגניזמים רבים, כדוגמת בקטריות ופטריות למיניהן, הניזונים משמני החלב שמייצר העור. הקרקפת במיוחד היא ביתה של פטרייה מסוג מלסזיה, הניזונה מהשמן המיוצר ע"י זקיקי השיער שעל הקרקפת.

בעיית קשקשים מתרחשת כאשר מסיבה זו או אחרת, פטריית מלסזיה משתגעת ומתחילה לגרות את עור הקרקפת, מה שגורם לתאי העור המתים להגביר משמעותית את קצב הנשירה. כך שתאי עור שבמצב נורמלי לוקח להם חודש להתחלף, נושרים בקצב כה מהיר עד שהם מתחלפים תוך פחות משבועיים, ואילו השמן שמפיקים זקיקי השיער על הקרקפת גורם בתורו לתאי העור המתים להצטבר לקבוצות ולהפוך לקשקשים. עד עכשיו, הגורמים האחראיים לשינוי התנהגות פטריית מלסזיה עדיין לא ידועים ונמצאים בשלבי מחקר.


בעיית קשקשים היא בעיה מביכה במקצת שעלולה להתרחש בלי קשר לכמות הזמן והמאמצים שאתם משקיעים בבריאות ובעיצוב השיער שלכם. ואולם, בעזרת טיפוח שיער הולם, ניתן לשלוט בהישנות בעיית הקשקשים בעתיד.

הדרך הטובה ביותר למנוע את הופעתם של קשקשים בלתי רצויים היא להקפיד לחפוף את השיער מדי יום. כמובן שבעיית הקשקשים יכולה להפוך לעקשנית במיוחד, כך שאם חפיפה על בסיס יומיומי עם שמפו רגיל לא מונעת או מפסיקה אותה, מומלץ לעבור לחפיפה עם שמפו נגד קשקשים. חפשו שמפו נגד קשקשים המכיל אבץ פיריתיון, סלניום סוליפיד, חומצה סליצילית או קטוקונזול כחומר פעיל. על מנת למנוע מצב בו הקרקפת תתרגל לשמפו זה או אחר, רכשו בכל פעם שמפו נגד קשקשים של מותג אחר, והחליפו ביניהם מדי חודש.

לקבלת תוצאות אופטימאליות, אתם יכולים להקציף ולחפוף את השיער עם השמפו פעמיים בכל פעם. החפיפה הראשונה תנקה מהקרקפת את הצטברות השמן והקשקשים, ואילו השניה תאפשר לעור הקרקפת לספוג את החומרים של השמפו.

לכתבות נוספות בנושא שיער:
שיער ארוך ובריא בקלי קלות
כך תטפלו בשיער מחומצן
פן יקר למראה משופר?
חדשות בגזרת התלתל
התקרחות גברית – סיבות ופתרונות

בנוסף, אתם יכולים לנסות כמה תרופות סבתא לצורך שטיפת קשקשים ומניעת התרחשות הבעיה שנית. אחת מתרופות הסבתא הידועות ביותר לצורך פתרון בעיית קשקשים היא שטיפה עם חומץ. לצורך הכנת השטיפה ערבבו שתי כפיות חומץ עם שש כפיות מים. עסו את הקרקפת עם השטיפה לפני שאתם הולכים לישון ועטפו את הראש במגבת. חזרו על הפעולה כאשר אתם מתעוררים ולאחר מכן שטפו את הראש במים. אל תדאגו, ריח החומץ לא נשאר על השיער לאורך זמן, הוא מתנדף מעצמו תוך זמן קצר.

לתשומת לבכם, לא משנה באיזה פתרון בחרתם, הימנעו מגירוד הקרקפת בעזרת הציפורניים. זה עלול לפצוע את עור הקרקפת.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר