תרופה להרזיה: קסניקל נלחמת בהשמנת יתר

חוקרים אירופאים הוכיחו כי לא רק ש"קסניקל" מביא להרזיה, אלא גם מביאה לשיפור משמעותי בסימפטומים הקשורים להשמנה וכי התרופה מביאה לצמצום או הפסקת השימוש בתרופות הדרושות לאיזון בעיות אלו
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 02/06/2005 |
צפיות: 8,074
השמנת יתר מתוארת כיום על ידי ארגון הבריאות הבינלאומי לא רק כגורם אסתטי אלא כמגיפה, שגורמי הסיכון שלה משפיעים רבות על תמותה.

המלחמה בהשמנת יתר היא אחת המלחמות הנפוצות ומתסכלות ביותר בעידן המודרני. יותר מ-300 מיליון בוגרים בעולם הינם בעלי משקל עודף ומרביתם סובלים מבעיות בריאות הקשורות למשקל עודף.

יותר משליש מהבוגרים עם עודף משקל (115 מיליון איש) חיים במדינות מתפתחות. באירופה 10% עד 25% מהאוכלוסייה מסווגים כשמנים מבחינה קלינית.

בארה"ב, קרוב ל-20% מהגברים ו-25% מהנשים מוגדרים/ות כשמנים מבחינה קלינית. על פי נתוני משרד הבריאות, מסתבר שישראל אינה מפגרת כלל אחר המגמה העולמית. דו"ח משרד הבריאות לשנת 2003 מצביע על כך שכמעט כל ישראלי שני מוגדר בעל משקל עודף.

מחקר חדש שהתקיים לאחרונה באירופה ובו השתתפו כ-5,000 רופאים ו-15,000 גברים ונשים בעלי משקל עודף אישר באופן מוחלט כי תרופת קסניקל להפחתת משקל הינה כלי חשוב בידי הרופאים המנסים לעזור למטופליהם במאמציהם להפחית משקל.

הפחתת המשקל הממוצעת שהושגה בטיפול שנמשך שבעה חודשים בממוצע היתה של כ-11% ממשקל הגוף - 10.8 ק"ג. המטופלים הפחיתו את היקף המותניים שלהם בשמונה ס"מ לערך.

המחקר הדגים גם שיפורים משמעותיים בבעיות רפואיות הקשורות להשמנה כגון איזון סוכרת מסוג 2, רמות הכולסטרול בדם ולחץ דם. המחקר התפרסם בגיליון ינואר 2005 של כתב העת Diabetes, Obesity and Metabolism.

משתתפי המחקר כללו אנשים הסובלים ממשקל עודף או שהינם שמנים במשך 13.7 שנים בממוצע. רובם ניסו בעבר להפחית ממשקלם, אך רק מעטים הצליחו להשיג ולשמור על הפחתת משקל של 5%, הנחוצה כדי להביא לשיפור משמעותי בגורמי הסיכון למחלות של הלב וכלי הדם (לחץ דם, גלוקוזה, כולסטרול) ובאיכות חיי המטופל.

המחקר הינו הראשון הבוחן את השימוש היומיומי בקסניקל בפרקטיקה הרפואית היומיומית במרפאות בקהילה והראה כי הרופאים יכולים להגדיל את שיעור ההצלחה של מטופליהם בהפחתת משקל אם ירשמו להם את תרופת הקסניקל.

ד"ר אלפרד ווירת', פרופסור עמית במרפאת טטובורגר בבאד רות'נפלד בגרמניה, אשר הוביל את המחקר במרכזים רפואיים בגרמניה, אמר: "אנשים עם עודף משקל לעתים קרובות נמנעים מלחפש טיפול. קסניקל היא כלי עזר חשוב לרופאים ברחבי העולם הנאבקים במשקל עודף של מטופליהם".

רוצים לדעת עוד על התרופה ועל השפעותיה על הסוכרת? לחצו כאן

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

יועצים בתחום

  • ד"ר דורון תודר
    ד"ר דורון תודר
    פסיכיאטר קליני מומחה נוירופידבק-טיפול לא תרופתי, פסיכיאטר מומחה. מנהל את המרכז הרפואי נוירוקליניק לטיפולי נוירופידבק. מנהל את המרפאה הציבורית היחידה בישראל לטיפול בנוירופידבק, במרכז לבריאות הנפש בב... קרא עוד
  • ד"ר אסנת רזיאל
    ד"ר אסנת רזיאל
    טיפול רב תחומי בהשמנה כירורגית בכירה, מומחית לטיפול רב תחומי בהשמנה והמקימה והמנהלת הרפואית של מלב"י - המרכז לטיפול בהשמנת יתר. תחומי התמחות: שרוול קיבה, מעקף קיבה, מעקף תריסריון, הצרת קיבה עם טבעת... קרא עוד